SON DAKİKA ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HABERLERİ

Son Dakika Orman Genel Müdürlüğü Haberleri

 • 11:14Orman Ürünleri Artık İnternet Üzerinde de SatılacakOrman Ürünleri Artık İnternet Üzerinde de SatılacakOrman ürünlerinin satışına ilişkin tebliğin yenilenmesiyle birlikte ürünlerin internet üzerinden satışına da olanak sağlandı.
 • 15:23Şebin Cevizi Üretimi YaygınlaşıyorTamamen organik üretilerek, özellikle baklava sektöründe tercih edilen dünyaca ünlü Şebin cevizinin üretimi yaygınlaştırılıyor.
 • 16:35Muş'un Yeşilova Beldesine Büyükşehir Belediyelerinden Araç ve Park SözüMuş'un Yeşilova Beldesine Büyükşehir Belediyelerinden Araç ve Park SözüMuş’ta, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) ve Avrupa Birliği (AB) hibe projeleriyle ön plana çıkan Yeşilova Belde Beldeye Başkanı İlhan Çiftçi, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve birkaç belediye ile görüştüğünü belirterek araç ve park sözü aldığını söyledi.
 • 14:29İzmir ve Manisa'ya 6 Adet Bal Ormanı Kurulduİzmir ve Manisa'ya 6 Adet Bal Ormanı Kurulduİzmir Orman Bölge Müdürü Şahin Aybal, arıcılık ve ormancılığın birbiri açısından stratejik öneme sahip iki konu olduğunu belirterek, “İnsanlığın, gelecek nesillerin adeta sigortası olan arıları ve ormanları bir araya getirerek ‘bal ormanları’ kuruyoruz.
 • 12:36İzmir ve Manisa'ya 16 Bal Ormanıİzmir Orman Bölge Müdürü Şahin Aybal, İzmir'de 3, Manisa'da 3 toplam 350 hektar alanda 6 bal ormanı kurduklarını belirterek, " 2015 -2019 yılları arasındaki çalışma programları içinde de toplam 10 bal ormanı daha tesis edeceğiz" değerlendirmesinde bulundu.
 • 11:09Düzce'de Yayla Evleri Tespit EdildiDüzce'de Yayla Evleri Tespit EdildiDüzce’de yayla evlerinin tespiti ve sahibine kiralanması çalışmalarında sona gelindi.
 • 10:37Bursa'da Yangın Helikopteri Göreve BaşladıBursa'da Yangın Helikopteri Göreve BaşladıOrman Genel Müdürlüğünün görevlendirdiği yangın söndürme helikopteri Bursa'da göreve başladı.
 • 19:19Köylüler "Siyah Elmas" Eğitimine İlgi GösterdiDenizli'de Orman Bölge Müdürlüğü tarafından, "siyah elmas" olarak adlandırılan trüf mantarı ile ilgili verilen eğitime 110 kişi katıldı.
 • 11:05Köylüler Toprağın Altında 'Siyah Elmas' AradıKöylüler Toprağın Altında 'Siyah Elmas' AradıAvrupa'da kilogram fiyatı 250 Euro civarında olan ve 'Siyah elmas' olarak adlandırılan trüf mantarı, Denizli'de köylüler için gelir kapısı oldu.
 • 10:19Köylüler Toprağın Altında 'Siyah Elmas' AradıKöylüler Toprağın Altında 'Siyah Elmas' AradıDenizli'de uygulanan bir proje kapsamında Cankurtaran Ormanı'na giden 50 kişilik grup, ellerindeki çubuklarla 'Siyah elmas' olarak adlandırılan trüf mantarı aradı.
 • 12:37Eskişehir'de Yabani Zeytinler Köylülere Geçim Kaynağı OlacakOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Sakarya Vadisi'nde bulunan yabani zeytinleri aşılayıp, ürünleri ekonomiye kazandıracaklarını bildirdi.
 • 16:162 Bin 149 Yangında 3 Bin 117 Hektar Ormanlık Alan YandıOrman Genel Müdürlüğü’nün (OGM) verilerine göre, 2014 yılında çıkan 2 bin 149 yangında 3 bin 117 hektar ormanlık alan yandı.
 • 13:21Güney Kore ile Dostluk OrmanıKore Savaşı'nın 65. yılında gazilerinin fedakarlığını ve iki ülke arasındaki kardeşliği anmak için Güney Kore Gyeongsangbukdo Valiliği ile Orman Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle "Dostluk Ormanı" kuruldu.
 • 11:19Kestane Ormanları "Kanser"Den KurtarılacakTürkiye'de orman alanlarının 262 bin hektarını oluşturan kestanenin dal kanserinden kurtarılması için başlatılan bilimsel çalışmalar, olumlu sonuçlandı.
 • 15:46Artvin'deki Orman Bölge Müdürlüğü, Orman Kesim Bölge Müdürlüğüne Dönüştü"CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Meclis'te basın toplantısı düzenledi.
 • 14:46CHP Artvin Milletvekili BayraktutanCHP Artvin Milletvekili BayraktutanGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan'ın konuşması CHP Artvin Milletvekili Bayraktutan: - "Şu anda Türkiye'deki Orman Genel Müdürlüğü orman kesim genel müdürlüğüne, Artvin'deki Orman Bölge Müdürlüğü de orman kesim bölge müdürlüğüne dönüşmüştür" CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, "Şu anda Türkiye'deki Orman Genel Müdürlüğü orman kesim genel müdürlüğüne, Artvin'deki Orman Bölge Müdürlüğü de orman kesim bölge müdürlüğüne dönüşmüştür" dedi.
 • 13:31CHP Artvin Milletvekili Bayraktutan AçıklamasıCHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, "Şu anda Türkiye'deki Orman Genel Müdürlüğü orman kesim genel müdürlüğüne, Artvin'deki Orman Bölge Müdürlüğü de orman kesim bölge müdürlüğüne dönüşmüştür" dedi.
 • 15:08Bolu Ormanlarında Yetişen Doğal Mantar Türleri ProjesiBolu Ormanlarında Yetişen Doğal Mantar Türleri Projesi"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Vatandaşlara mantar üretimin anlatımı, - Bolu Orman Bölge Müdür Yardımcısı, "Bolu Ormanlarında Yetişen Doğal Mantar Türleri Projesi"- Bolu Orman Bölge Müdürlüğü ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı işbirliğiyle ile hazırlanan projenin uygulamalı eğitimi verildi- Bolu Orman Bölge Müdür Yardımcısı Özacar: - "Köylü vatandaşlarımızın bağında ve bahçesinde bulunan mısır koçanı, sapı, ay çiçeği koçanları ve sapları, buğday samanı gibi içerisinde selüloz bulunan her türlü atıkla mantar yetiştirmeleri mümkün" Bolu Orman Bölge Müdürlüğü ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı işbirliğiyle ile hazırlanan "Bolu Ormanlarında Yetişen Doğal Mantar Türleri" projesinin uygulamalı eğitimi verildi.
 • 13:34Bolu Ormanlarında Yetişen Doğal Mantar Türleri Projesi"Bolu Orman Bölge Müdürlüğü ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı işbirliğiyle ile hazırlanan "Bolu Ormanlarında Yetişen Doğal Mantar Türleri" projesinin uygulamalı eğitimi verildi.
 • 17:12Bolu Ormanlarında Yetişen Doğal Mantar Türleri Projesi"Bolu Ormanlarında Yetişen Doğal Mantar Türleri Projesi" kapsamında toplantı düzenlendi.
 • 13:11Orman Genel Müdürü Başmüfettişi Kaya: Doğal Mantar Potansiyelimizi DeğerlendirmeliyizOrman Genel Müdürü Başmüfettişi Kaya: Doğal Mantar Potansiyelimizi DeğerlendirmeliyizOrman Genel Müdürlüğü Başmüfettişi Ömer Naci Kaya, Türkiye'nin doğal mantar potansiyelinin değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, "Bu potansiyel bizdeyse eğer bizim bunu değerlendirip resmileştirip, rant oranını arttırıp ve onların devamlılığını sağlayacak şekilde üretim yapıp dünya liderliğine soyunmamız lazım" dedi.
 • 16:33Sit Alanında Bulunan Kamptaki Tesisler Atıl KaldıSit Alanında Bulunan Kamptaki Tesisler Atıl KaldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Atıl durumda olan kamp,- Kampın sahili,- Kamptaki tesisler, Sit alanında bulunan kamptaki tesisler atıl kaldı- Marmaris'te orman içindeki 180 dönümlük kamp, 4 yıldan bu yana atıl halde bulunuyor- Sit alanı olduğu gerekçesiyle Orman Genel Müdürlüğünün mesire alanı olarak kullanılması talebi geri çevrilen kamp alanındaki tesisler çürümeye başladı- Hisarönü Mahalle Muhtarı Taştekin: - "Kampın mesire alanı olarak halka hizmet vermesi çok iyi olur.
 • 15:42Sit Alanında Bulunan Kamptaki Tesisler Atıl KaldıMarmaris'te uzun zamandır kapalı olan ve içerisindeki yapıların çürümeye başladığı gözlenen kampın, halka açılması talep ediliyor.
 • 13:14Marmaris'te Konteyner Tatil Köyü Turizme Kazandırılmayı BekliyorMarmaris'te Konteyner Tatil Köyü Turizme Kazandırılmayı BekliyorMuğla’nın Marmaris ilçesinde, içerisinde çok sayıda konteynerin bulunduğu atıl durumdaki MTA Kampı, yeniden turizme kazandırılmayı bekliyor.
 • 17:18Bolu'ya Endemik Bitkiler Gen Bahçesi KuruluyorBolu'ya Endemik Bitkiler Gen Bahçesi KuruluyorBolu Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıllarda çalışmaları başlatılan Endemik Bitkiler Gen Bahçesi projesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin de projeye dahil olması ile beraber son aşamasına geldi.
 • 13:03SerinletenSerinleten" Kanyon Gezisine Turist İlgisiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Saklıkent Kanyonu ziyaretçileri görüntüleri, - Kanyonda akıntının fazla olduğu yerlerde ise suyun karşı tarafa halatlar yardımıyla geçen ziyaretçilerin görüntüsü, - Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken ile röportaj, - Kanyon ziyaretçileriyle röportaj, - Sanatçı Selami Şahin ile röportaj, - Kanyondan genel görüntü, "Serinleten" kanyon gezisine turist ilgisi- Muğla'nın Seydikemer ilçesindeki Saklıkent Kanyonu, kentin sıcağından bunalan turistlere farklı bir alternatif sunuyor Seydikemer ilçesindeki Saklıkent Kanyonu, soğuk suyu ve macera dolu parkuruyla doğa tutkunu turistleri ağırlıyor.
 • 12:11Serinleten" Kanyon Gezisine Turist İlgisiSeydikemer ilçesindeki Saklıkent Kanyonu, soğuk suyu ve macera dolu parkuruyla doğa tutkunu turistleri ağırlıyor.
 • 12:00Saklıkent'in Serin Suları Turistleri AğırlıyorSaklıkent'in Serin Suları Turistleri AğırlıyorFethiye’deki Eşen Çayı’nın bir kolunun aktığı ve Bey Dağları’nın kaynak suyunun da eklendiği Saklıkent Kanyonu, akıntılarla şekillenmiş kayalarıyla ziyaretçilerinde hayranlık uyandırıyor.
 • 11:14Ağrı Belediye Başkanı ve Vali Arasında 'Logo' TartışmasıAğrı Belediye Başkanı ve Vali Arasında 'Logo' TartışmasıAğrı'da 'Şehir Ormanı' temel atma töreninde belediye ile valilik arasında 'logo' tartışması çıktı.
 • 19:17Bolu'da Endemik Bitkiler Doğal Gen Bahçesi OluşturulacakBolu'da Endemik Bitkiler Doğal Gen Bahçesi OluşturulacakProje yürütücüsü Doç. Dr. İsmail Eker'in konuşması- AİBÜ Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyeleri 'ın konuşması- AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun'un konuşması- Belediye Başkanı Alaadin Yılmaz'ın konuşması- Protokolün imzalanması Bolu Belediyesi ile Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) arasında "Bolu ilinin endemik bitkilerinin tespiti ve endemik bitkiler doğal gen bahçesinin oluşturulması" işbirliği protokolü imzalandı.
 • 17:23Bolu'da Endemik Bitkiler Doğal Gen Bahçesi OluşturulacakBolu Belediyesi ile Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) arasında "Bolu ilinin endemik bitkilerinin tespiti ve endemik bitkiler doğal gen bahçesinin oluşturulması" işbirliği protokolü imzalandı.
 • 11:47Kardelenler Koruma AltındaGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü teknik komite toplantısında, Akseki ilçesinde yoğun olarak görülen kardelen soğanlarının sökümünün yasaklandığı bildirildi.
 • 15:45Mantar Eğitimleri Meyvesini VerdiMantar Eğitimleri Meyvesini VerdiMersin Orman Bölge Müdürlüğünde, Orman Genel Müdürlüğü Müfettişi Ömer Kaya tarafından verilen ’Makro Mantarlar ve Tıbbi Aromatik Bitkiler’ konularını içeren ODÜH seminerlerinin ardından, orman işletme müdürlüklerinde ve yerleşim yerlerinde uygulamalı eğitimler verilerek, mantar üretimi yapıldı.
 • 13:15Kastamonu Üniversitesi, Kazakistan'da İlk Ormancılık Forumu DüzenlediKastamonu Üniversitesi, Kazakistan'da İlk Ormancılık Forumu Düzenledi“Degrade Ormanların Rehabilitasyonu ve Restorasyonu” temalı Uluslararası Bilimsel Forum, Kazakistan’ın başkenti Astana’da S. Seifullin Kazak Tarım Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde Kastamonu Üniversitesi organizasyonu ile yapıldı.
 • 11:54Düzce Orman İşletmesi Yangın Sezonu Hazırlıklarını TamamladıDüzce Orman İşletmesi Yangın Sezonu Hazırlıklarını TamamladıDüzce Orman İşletme Müdürlüğü Aksu Orman İşletme Şefliği sınırlarında bulunan Kurugöl sulama göleti kenarına kod numaraları yazım çalışmaları çerçevesinde, kod numarası yazım işi tamamlandı.
 • 16:55Domaniç'te Orman Sevgisini Anlatan Tiyatro GösterimiOrman Genel Müdürlüğü tarafından, çocuklara orman sevgisinin aşılanması amacıyla organize ettiği tiyatro oyunu Domaniç ilçesinde sahnelendi.
 • 15:13Bolu Tarım Orman-İş Sendikası'ndan Orman Genel Müdürlüğü'ne TepkiBolu Tarım Orman-İş Sendikası'ndan Orman Genel Müdürlüğü'ne TepkiTarım Orman-İş Sendikası'ndan Orman Genel Müdürlüğü'ne tepki TARIM Orman-İş Sendikası üyeleri, Orman Genel Müdürlüğü'nün Bolu'da düzenlediği çalıştayın yapıldığı otelin önünde protesto eylemi yaptı.
 • 14:36Tarım Orman-İş Sendikası'ndan Orman Genel Müdürlüğü'ne TepkiTarım Orman-İş Sendikası'ndan Orman Genel Müdürlüğü'ne TepkiTarım Orman-İş Sendikası üyeleri, Orman Genel Müdürlüğü'nün Bolu'da düzenlediği çalıştayın yapıldığı otelin önünde protesto eylemi yaptı.
 • 11:39Emisyon Azaltımı ProjeleriAtıktan Üretilmiş Yakıt Geri Kazanım Tesisi
 • 09:53Madencilik Sektörü Olumsuz Algıyı Yıkmak İçin Güçbirliği YaptıMadencilik Sektörü Olumsuz Algıyı Yıkmak İçin Güçbirliği YaptıTürkiye ekonomisine yaklaşık 5 milyar dolarlık ihracat katkısı yapan madencilik sektörü yüksek potansiyeline rağmen 2015 yılında kan kaybı yaşıyor.
 • 10:07Ege'deki Yangınları SöndürecekEge'deki Yangınları SöndürecekOrman Genel Müdürlüğü tarafından Ege Bölgesi'nde çıkması muhtemel yangınlar için kiralanan 'MI MTV-1' model yangın söndürme helikopteri, Muğla'nın Milas İlçesi'nde konuşlandı.
 • 09:45Bozdağ Kayak Merkezi Kiralama İhalesi YapıldıBozdağ Kayak Merkezi Kiralama İhalesi YapıldıEge Bölgesi'nin kış turizm merkezi olması hedefiyle kurulan, ancak çığ ve bakımsızlık nenediyle 2 yıldır kaderine terkedilen Bozdağ Kayak Merkezi, İzmir İl Özel İdaresi'nin kapatılmasından sonra devredildiği Orman Genel Müdürlüğü tarafından 29 yıllığına kiralanacak.
 • 19:50Çığ Tehlikesine Çığ Tehlikesine "Japon Önlemi"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Japon ekibin kafes telleri yerleştirmesi,- Orman Bölge Müdürü Yusuf Şahin ile röportaj, - Protec şirketi yetkilisi ile röportaj, Çığ tehlikesine "Japon önlemi"- Japonya Kalkınma Ajansı ile Orman Genel Müdürlüğünce yürütülen proje kapsamında Japonya'dan gelen 12 kişilik ekip, Yedigöller Ayıkayası bölgesinde "çığ önleme" çalışmasına başladı- Bolu Orman Bölge Müdürü Şahin: - "Japonya'dan 12 kişilik bir ekip bölgede çalışmasını sürdürüyor.
 • 12:15Çığ Tehlikesine "Japon Önlemi"Japonya'dan gelen 12 kişilik ekibin, Yedigöller bölgesinde yaptığı perdeleme çalışmasıyla çığ tehlikesinin önüne geçilmesi amaçlanıyor.
 • 16:42Mimarlar Odası Ankara Şubesi Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile İlgili Maliyet Açıklamalarını Tablo...Mimarlar Odası Ankara Şubesi 8 Haziran'da 'Demokratik ve Özgür Bir Türkiye'ye Uyanmak üzere' başlığıyla, Atatürk Orman Çiftliği'ne yapılan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili bugüne kadar yaptıkları maliyet açıklamalarını tablo halinde yayınladı.
 • 17:41Orman Yangınları ile Mücadele Komisyonu ToplandıOrman Yangınları ile Mücadele Komisyonu ToplandıZonguldak Vali Yardımcısı Şerefnur Oktay başkanlığında, Orman Yangınları İle Mücadele Komisyonu Toplantısı gerçekleştirildi.
 • 11:51Ormancılardan Vatandaşa 100 Kuş YuvasıOrmancılardan Vatandaşa 100 Kuş YuvasıOrdu’nun Fatsa ilçesinde Orman İşletme Şefliği tarafından vatandaşlara 100 adet kuş yuvası dağıtıldı.
 • 07:31Türkiye'yi Karanlığa Gömen Kesintinin Sebebi İşe Alınan Hacker mı?Türkiye'yi Karanlığa Gömen Kesintinin Sebebi İşe Alınan Hacker mı?9 saatlik elektrik kesintinin sabotaj olup olmadığı araştırılırken gözler, enerji sisteminin yönetildiği en kritik birimde görevlendirilen 'hacker'a çevrildi.
 • 09:50Ormancılardan Yangın TalimiOrmancılardan Yangın TalimiTürkiye’de yangına en hassas iller arasında yer alan Aydın’da, orman teşkilatı yangın sezonu hazırlıklarını tamamladı.
 • 12:08Madenciler: Başbakanlık Genelgesi Sektörü Durma Noktasına GetirdiMadenciler: Başbakanlık Genelgesi Sektörü Durma Noktasına GetirdiTürkiye ekonomisine yaklaşık 5 milyar dolarlık ihracat katkısı yapan madencilik sektöründe, yüksek potansiyeline rağmen 2015 yılında kan kaybı yaşanıyor.