SON DAKİKA ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HABERLERİ

Son Dakika Orman Genel Müdürlüğü Haberleri

 • 22:24Kumluca'daki Yangın Kısmen Kontrol Altına AlındıAntalya'nın Kumluca ilçesinde dün başlayan ve 34 saattir süren orman yangını rüzgarın etkisini yitirmesiyle kısmen kontrol altına alındı.
 • 17:13Kumluca'daki Orman Yangını Söndürme Çalışmaları Devam EdiyorKumluca'daki Orman Yangını Söndürme Çalışmaları Devam EdiyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Yangından görüntüler Söndürme çalışmalarından görüntüler Vatandaşların seralardaki eşyalarını kurtarma çalışmaları Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in açıklamaları Antalya'nın Kumluca ilçesinde dün akşam kontrol altına alındıktan sonra sabah saatlerinde yeniden etkili olmaya başlayan orman yangınına havadan ve karadan müdahaleler sürüyor.
 • 16:53Yangın Bölgesi Tahliye EdiliyorYangın Bölgesi Tahliye EdiliyorAntalya’nın Kumluca ilçesinde dün başlayan orman yangını rüzgarın da şiddeti ile devam ediyor.
 • 15:44Güncelleme 3 - Kumluca'daki Orman YangınıAntalya'nın Kumluca ilçesinde dün akşam kontrol altına alındıktan sonra sabah saatlerinde yeniden etkili olmaya başlayan orman yangınına havadan ve karadan müdahaleler sürüyor.
 • 14:35Keşan'daki Orman Yangını Kısmen Kontrol Altına AlındıKeşan'daki Orman Yangını Kısmen Kontrol Altına AlındıEdirne'nin Keşan ilçesinde dün çıkan orman yangını kısmen kontrol altına alındı.
 • 14:06Kumluca'daki Orman Yangını - Söndürme Çalışmaları Devam EdiyorKumluca'daki Orman Yangını - Söndürme Çalışmaları Devam EdiyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ Yangın söndürme çalışmalarından detaylar GÜNCELLEME 2 - Kumluca'daki orman yangını Yangına havadan ve karadan müdahale ediliyor Orman Genel Müdürü Üzmez de bölgeye gelerek yanan alanda havadan inceleme yaptı Üzmez: "Şu anda yangın, 150 hektarlık bir alanda etkili oluyor ama bu kesin bir rakam değil" "Antalya-Kumluca karayolu risk nedeniyle hala ulaşıma kapalı. Alevlerin yolun karşısına atlamaması için iş makineleri bu karayolunu kullanıyor"ORMAN GENEL MÜDÜRÜ ÜZMEZ'İN AÇIKLAMALARI EKLENDİ Antalya'nın Kumluca ilçesinde dün akşam kontrol altına alındıktan sonra sabah saatlerinde yeniden etkili olmaya başlayan orman yangınına havadan ve karadan müdahale ediliyor.
 • 13:37Kumluca'daki Orman Yangını Büyüyor (2)Kumluca'daki Orman Yangını Büyüyor (2)Orman GENEL MÜDÜRÜ KUMLUCA'DAKumluca'da devam eden orman yangının söndürülmesine ilişkin çalışmaları incelemek üzere Ankara'dan Antalya'ya gelen Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez, yangınla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 • 13:24Kumluca'daki Orman Yangını - Orman Genel Müdürü ÜzmezKumluca'daki Orman Yangını - Orman Genel Müdürü ÜzmezGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez'in açıklaması GÜNCELLEME 2 - Kumluca'daki orman yangını Yangına havadan ve karadan müdahale ediliyor Orman Genel Müdürü Üzmez de bölgeye gelerek yanan alanda havadan inceleme yaptı Üzmez: "Şu anda yangın, 150 hektarlık bir alanda etkili oluyor ama bu kesin bir rakam değil" "Antalya-Kumluca karayolu risk nedeniyle hala ulaşıma kapalı. Alevlerin yolun karşısına atlamaması için iş makineleri bu karayolunu kullanıyor"ORMAN GENEL MÜDÜRÜ ÜZMEZ'İN AÇIKLAMALARI EKLENDİ Antalya'nın Kumluca ilçesinde dün akşam kontrol altına alındıktan sonra sabah saatlerinde yeniden etkili olmaya başlayan orman yangınına havadan ve karadan müdahale ediliyor.
 • 12:49Güncelleme 2 - Kumluca'daki Orman YangınıAntalya'nın Kumluca ilçesinde dün akşam kontrol altına alındıktan sonra sabah saatlerinde yeniden etkili olmaya başlayan orman yangınına havadan ve karadan müdahale ediliyor.
 • 12:23Keşan'daki Orman Yangını Kısmen Kontrol Altına AlındıKeşan'daki Orman Yangını Kısmen Kontrol Altına AlındıSaros Körfezi'ne kıyısı bulunan Edirne'nin Keşan İlçesi'ne bağlı Sazlıdere Köyü'nde dün çıkan orman yangını kısmen kontrol altına alındı.
 • 23:10Orman YangınıOrman YangınıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Yangın alanından detaylar Havadan ve karadan yangına müdahale çalışmaları Keşan'daki orman yangınına 3 helikopter 10 arazözle müdahale ediliyor Keşan'a bağlı Sazlıdere köyü yakınlarındaki ormanlık alanda başlayan yangın, rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüdü.
 • 22:45Edirne'deki Orman YangınıEdirne'nin Keşan ilçesine bağlı Sazlıdere köyü yakınlarındaki ormanlık alanda başlayan yangın, kontrol altına alınmaya çalışılıyor.
 • 19:49Edirne'de Orman YangınıKeşan'a bağlı Sazlıdere köyü yakınlarındaki ormanlık alanda başlayan yangın, rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüdü.
 • 18:06Kumluca'da Orman Yangını SürüyorKumluca'da Orman Yangını SürüyorAntalya'nın Kumluca ilçesinde öğle saatlerinde ormanlık alanda başlayan yangın sürüyor.
 • 16:45Kumluca'da Yerleşim Yerleri İçinde Yangın Dehşeti (2) - YenidenKumluca'da Yerleşim Yerleri İçinde Yangın Dehşeti (2) - YenidenAntalya'nın Kumluca İlçesi'nde ormanlık alanla iç içe yerleşim yerlerinde başlayıp büyüyen yangında, bazı sera ve evler yandı.
 • 16:31Dünyanın Göç Eden Tek Boz Ayıları Sarıkamış'ta KeşfedildiDünyanın Göç Eden Tek Boz Ayıları Sarıkamış'ta KeşfedildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Ormanlardan görüntüler Çağan Şekercioğlunun konuşması Dünyanın göç eden tek boz ayıları Sarıkamış'ta keşfedildiKuzeyDoğa Derneği Başkanı Doç Dr. Şekercioğlu liderliğinde yürütülen Doğu Anadolu'nun Yaban Hayatını Araştırma ve Koruma Projesi kapsamında, Zürih, Kafkas, Zagreb ve Boğaziçi üniversitelerinden araştırmacıların katılımıyla uydu vericileriyle yapılan takip sonucu, dünyanın bilinen ilk göçmen boz ayıları Kars'ın Sarakımış ilçesinde tespit edildi Doç. Dr. Şekercioğlu: "Uydu vericileriyle takip ettiğimiz boz ayıların sonbaharda Sarıkamış'tan Şavşat'a göç ettiklerini, Şavşat'ın verimli ormanlarında meyvelerle ve meşe palamutlarıyla beslenen ayıların yağ depolayıp Sarıkamış'a dönüp kış uykusuna yattıklarını tespit ettik. Bu, 250 kilometrelik bir gidiş dönüş göçü demek ve bir boz ayı için etkileyici bir rakam" "Yapılan geniş çaplı araştırmalarda dünyada daha önce tespit edilmiş göç eden bir boz ayı popülasyonuna rastlayamadık.
 • 14:59Boz Ayıların Göçü İlk Kez GörüntülendiBoz Ayıların Göçü İlk Kez GörüntülendiKars Kuzey Doğa Derneği'nin Orman Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü izinleriyle, Utah ve Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çağan Şekercioğlu'nun liderliğinde gerçekleştirdiği Doğu Anadolu'nun yaban hayatını araştırma ve koruma projesinde çok önemli bir sonuca ulaşıldı.
 • 12:07Dünyanın Göç Eden Tek Boz Ayıları Sarıkamış'ta KeşfedildiKuzeyDoğa Derneği Başkanı Doç. Dr. Çağan Şekercioğlu liderliğinde yürütülen Doğu Anadolu'nun Yaban Hayatını Araştırma ve Koruma Projesi kapsamında, Kars'ın Sarıkamış ilçesinde bazı boz ayılara uydu vericisi takılarak yapılan araştırma, dünya literatüründe göç eden ilk boz ayı popülasyonunu ortaya çıkardı.
 • 13:11Sakarya'da 57 Bin Fidan Toprakla BuluştuOrman ve Su İşleri Bakanlığınca Karayolu Kenarı Ağaçlandırma Projesi kapsamında Sakarya'da 57 bin 199 fidanın dikildiği bildirildi.
 • 06:01Orman ve Su İşleri Bakanı EroğluOrman ve Su İşleri Bakanı EroğluGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Bakan Eroğlu'nun Uşak Valiliğini ziyareti ve burada basın toplantısı düzenlemesi Bakan Eroğlu'nun temel atma, açılış ve sahur programına katılması Törene katılan vatandaşlar, tören öncesi konser - Bakan Eroğlu Uşak Belediyesince düzenlenen sahur programında toplu açılış ve temel atma törenine katıldı Eroğlu: "Ulubey kanyonlarını dünyaya tanıtacağız. Milli park için hazırlık başladı.
 • 04:48Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Uşak'taOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Ulubey Kanyonlarını dünyaya tanıtacağız. Milli park için hazırlık başladı.
 • 17:30Afyon Bakan Eroğlu: Rumlar Papazlardan İzin Alırlarsa Gidip Yangını SöndüreceğizAfyon Bakan Eroğlu: Rumlar Papazlardan İzin Alırlarsa Gidip Yangını SöndüreceğizBakan Eroğlu: Rumlar papazlardan izin alırlarsa gidip yangını söndüreceğizORMAN ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nde çıkan orman yangınına Türkiye'nin yardıma hazır olduğunu, ancak Rum Kesimi'nin henüz net bir talepte bulunmadığını belirterek, "Rumlar, papazlara sormadan bu işleri yapamıyor.
 • 17:12Bakan Eroğlu: Rumlar Papazlardan İzin Alırlarsa Gidip Yangını SöndüreceğizBakan Eroğlu: Rumlar Papazlardan İzin Alırlarsa Gidip Yangını SöndüreceğizOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nde çıkan orman yangınına Türkiye'nin yardıma hazır olduğunu, ancak Rum Kesimi'nin henüz net bir talepte bulunmadığını belirterek, "Rumlar, papazlara sormadan bu işleri yapamıyor.
 • 16:45En Büyük Dezavantaj RüzgarEn Büyük Dezavantaj RüzgarBalıkesir Orman Bölge Müdürlüğü görevine yeni atanan Metin Kırcı, yaptığı çalışmalar neticesinde Balıkesir’in en çok rüzgar alan iller arasında bulunduğunu ve yılın 225 günü 30 km saatin üzerinde rüzgar aldığına dikkat çekerek " Yangın sıcak ve kuru hava ile birlikte rüzgarı çok sever buna rağmen tam donanımlı ekipmanla yeni yangın sezonuna 1300 personel ile hazırız" dedi.
 • 14:08Kütahya'da Orman Yolu Yapım ve Onarım ÇalışmalarıKütahya'da Orman Yolu Yapım ve Onarım ÇalışmalarıOrman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü, (OGM) Kütahya’da orman yolu yapım ve onarım çalışmalarına bütün hızıyla devam ediyor.
 • 19:52Akseki'de Tadilat Yapılan Okulun Çatısı YandıAkseki'de Tadilat Yapılan Okulun Çatısı YandıAkseki'de tadilat yapılan okulun çatısı yandı*- ANTALYA'nın Akseki İlçesi'nde çatısında tadilat yapılan okulda yangın çıktı.
 • 16:23Tadilat Yapılan Lisenin Çatısı YandıTadilat Yapılan Lisenin Çatısı YandıAntalya’nın Akseki ilçesinde tadilat yapılan Şahinler Çok Programlı Lisesi’nin çatısı yandı.
 • 15:43Akseki'de Tadilat Yapılan Okulun Çatısı YandıAkseki'de Tadilat Yapılan Okulun Çatısı YandıAntalya'nın Akseki İlçesi'nde çatısında tadilat yapılan okulda yangın çıktı.
 • 12:10Zonguldak Tüplü Fındık Üretimini Başarı ile TamamladıOrman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM), Zonguldak 2016 yılı fidan üretim programında bulunan tüplü fındık üretimini başarı ile tamamladı.
 • 16:47Ünye'de Orman Köylüsüne DestekÜnye Orman İşletme Müdürlüğü, ORKÖY Projesi kapsamında 12 aileye süt sığırcılığı desteği verdi.
 • 11:16Manavgat'ta Bal OrmanıManavgat'ta Bal OrmanıOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Ülkemizin her yerinde bal ormanları tesis ediyoruz.
 • 14:21Bakan Eroğlu: "Ankara Girişimi ile Dünyaya Örnek Olacağız"Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Küresel iklim değişikliğinde nasıl ki Kyoto adı var, artık çölleşmeyle mücadelede de Ankara Girişimi tarihe geçti.
 • 12:53Zonguldak'ta 180 Bin Ceviz Fidanı ÜretilecekOrman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM), Ceviz Eylem Planı kapsamında, bu yıl içerisinde Zonguldak'ta 180 bin ceviz fidanı üretmeyi hedefliyor.
 • 13:24Ahşap Sanayicileri Çözümü Bakanlıkta ArıyorAhşap Sanayicileri Çözümü Bakanlıkta ArıyorAhşap sanayicilerinin bu yıl Mart ayında uygulaması başlayan ağaç tahsisi ve fiyatlandırmaları konusunda yaşadığı sorunlar çözüme kavuşuyor.
 • 11:32Orman Köylülerinin Ulaşım Sorunu ÇözülüyorOrman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü, Sinop'ta 14 orman köyünün ulaşımını kolaylaştıran orman yolunu tamamladı.
 • 10:5555 Bin Ihlamur Fidanı Toprakla BuluştuOrman ve Su İşleri Bakanlığınca Bursa'da son 4 yıl içinde 55 bin ıhlamur fidanı toprakla buluşturuldu.
 • 10:38Bursa'ya 55 Bin Adet Ihlamur Fidanı...Bursa'ya 55 Bin Adet Ihlamur Fidanı...Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Bursa’da 55 bin ıhlamur fidanını toprakla buluşturdu.
 • 15:25Adıyaman'da Orman Zararlılarıyla MücadeleAdıyaman'da Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) orman zararlılarına karşı yürüttüğü mücadele çalışmalarına devam ediyor.
 • 11:33Orman ve Su İşleri Bakanlığından Orman Köylülerine DestekOrman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) orman köylüleri için çalışmalarına devam ediyor.
 • 11:17Mersin'de Beş Yılda 688 Bin Yabani Zeytin AşılanacakMersin'de Beş Yılda 688 Bin Yabani Zeytin AşılanacakOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bozuk orman alanlarında gelir getirici türlerle ağaçlandırma yaptıklarını belirterek, “Mersin bölgemizde de 2015-2019 yılları arasında 28 bin 270 dekar arazide yaklaşık 688 bin adet yabani zeytini aşılamış olacağız” dedi.
 • 10:25Bakan Eroğlu, 298 Milyon TL Yatırım Müjdesi ile Zonguldak'a GeliyorBakan Eroğlu, 298 Milyon TL Yatırım Müjdesi ile Zonguldak'a GeliyorOrman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu 298 milyon lira tutarındaki 39 adet yatırım müjdesi ile Zonguldak’a geliyor.
 • 16:52Kadirli'de Orköy Kredileri Sahiplerini BuluyorOsmaniye’nin Kadirli ilçesinde Orköy Kredileri kapsamında, kırsal kalkınmanın sağlanması adına ailelere 108 bin lirası hibe olmak üzere toplam 603 bin 500 lira kredi verileceği bildirildi.
 • 14:34Baraj Altında Kalacak Frigya Orkidesi TaşındıÇay ilçesinde yapımı devam eden Çay Barajı'nın çevresinde su altında kalacak olan ve endemik bitki türü listesinde yer alan Frigya orkidesi (Ophrys phrygia), farklı bir bölgeye taşındı.
 • 12:14Kara Şahinlere Gücü Teı VerecekKara Şahinlere Gücü Teı VerecekTürk Genel Maksat Helikopteri Programı kapsamında Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) ile ana yüklenici TUSAŞ, ana alt yüklenici Sikorsky Aircraft arasında sözleşmenin imzalanması ile TEI, Kara Şahin helikopterlerine güç veren “T700-TEI-701D” motorunu üretecek.
 • 11:50Teı, Kara Şahinlere Güç VerecekTeı, Kara Şahinlere Güç VerecekEskişehir'deki TUSAŞ Motor Sanayi A.Ş.'ye (TEI) Kara Şahin helikopterlerine güç veren 'T700-TEI-701D' motorunu üretecek.
 • 00:51Bakan Arslan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde İncelemelerde BulunduBakan Arslan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde İncelemelerde BulunduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın ziyaretinden görüntüler - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan: "Köprü ve bağlantı yolları yapılırken 'ağaç kesiliyor, çevreye duyarlı değil' diye çok tartışıldı.
 • 21:57Bakan Arslan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde İncelemelerde BulunduUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Üçüncü Köprü ve bağlantı yolları yapılırken "ağaç kesiliyor" diye çok eleştiri yapıldığını belirterek, "Bu güzergahta 381 bin adet ağaç kesilmek veya nakledilmek zorunda kalınmış.
 • 15:23Hemşin Vadisi, Sporla Çöp Deposu Olmaktan KurtuluyorHemşin Vadisi, Sporla Çöp Deposu Olmaktan KurtuluyorRize'nin Pazar ve Hemşin belediyelerinin çöp dökmesi nedeniyle çevre kirliliğinin oluştuğu Hemşin Vadisi için proje geliştirildi.
 • 13:13Kara Şahin Türkiye'de ÜretilecekKara Şahin Türkiye'de ÜretilecekGenel Maksat Helikopteri Projesi kapsamında Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile projenin ana yüklenicisi TUSAŞ, ana alt yüklenicisi Sikorsky Aircraft ve diğer yerli alt yüklenici firmalar arasında, ABD ihracat lisanslarına müteakiben, sözleşmeler imzalandı.
 • 11:54Türkiye Orman Yangınlarıyla Mücadelede Dünyaya Örnek"Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez, talep geldiğinde dünyanın her yerinde yangınlara müdahale edebileceklerini söyledi.