SON DAKİKA ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HABERLERİ

Son Dakika Orman Genel Müdürlüğü Haberleri

11:44
Çığ Tehlikesine Karşı Haritalar Oluşturuyor Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü "Çığ Tehlike Haritaları" oluşturuyor.
Çığ Tehlikesine Karşı Haritalar Oluşturuyor
12:21
Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez Kütahya'da Orman Genel Müdürü İsmail Üzmen, Kütahya’da gezi ve incelemelerde bulundu.
Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez Kütahya'da
16:42
Orman Muhafaza Memurları Pomem'de Silah Eğitimi Alıyor Mersin Orman Bölge Müdürlüğü’nde görevli orman muhafaza memurları, kendilerine dağıtılan tabancaların bakımı, emniyeti ve atış konularında Mersin Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde (POMEM) eğitim alıyor.
Orman Muhafaza Memurları Pomem'de Silah Eğitimi Alıyor
16:54
Hak-İş Genel Başkanı Arslan: İş Kazaları Türkiye'nin Ayıbıdır Hak-İş Federasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, ölümlü iş kazalarının yüzde 97'sinin örgütlenmenin olmadığı iş yerlerinde meydana geldiğini söyledi.
Hak-İş Genel Başkanı Arslan: İş Kazaları Türkiye'nin Ayıbıdır
16:37
Mantar Eğitimleri İlgi Görüyor Mersin Orman Bölge Müdürlüğü’nde, Orman Genel Müdürlüğü Müfettişi Ömer Naci Kaya’nın eğitimci olarak katıldığı, ’Makro Mantarlar ve Tıbbi Aromatik Bitkiler’ konularını içeren ODÜH Eğitim Seminerinin ardından orman işletme müdürlüklerinde vatandaşlara dönük uygulamalı eğitimler verilmeye devam ediliyor.
Mantar Eğitimleri İlgi Görüyor
16:18
İha'nın Haberi, Bozdağ'ı TBMM'ye Taşıdı Ege Bölgesi’nin en önemli kış turizmi mekanı olan Bozdağ Kayak Merkezi’nin kaderine terk edilmesi konusu TBMM’ye taşındı.
15:27
12. Etürkiye (Etr) Ödülleri TBMM'de Sahiplerini Buldu TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından Vodafone ana sponsorluğunda düzenlenen "12. eTürkiye (eTR) Ödülleri" TBMM’de gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu.
12. Etürkiye (Etr) Ödülleri TBMM'de Sahiplerini Buldu
17:28
TBMM Kit Komisyonu Atatürk Orman Çiftliği Müdürü Kıran: "AOÇ Müdürlüğü arazilerinin satışı veya devri ile ilgili 1983 yılından günümüze kadar kanun çıkarılmadı, mevcut arazi varlığı 33 bin 256 dekardır" CHP Grup Başkanvekili Levent Gök: "Türkiye'de ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün bizzat kendi malı olan AOÇ'nin.
13:17
Elvan: "Ulusal Konum Belirleme Sistemi'ni Ülkemizde de Kuracağız" e-Devlet Kapısı Ödül Töreni-Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan: -"GPS'e alternatif olan bir sistemi, yani Ulusal Konum Belirleme Sistemi'ni ülkemizde de kuracağız"-"Bugün itibariyle e-Devlet Kapısı kullanıcı sayısı 20 milyonu geçti.
Elvan: 'Ulusal Konum Belirleme Sistemi'ni Ülkemizde de Kuracağız'
13:09
E-Devlet Kapısı 20 Milyonuncu Kullanıcı Ödül Töreni Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, “Türksat’ın yapmış olduğu önemli çalışmalardan bir tanesi de ‘ulusal konum belirleme’ projesi. İnşallah artık kendi GPS’e alternatif olan bir sistemi ‘ulusal konum belirleme sistemi’ni ülkemizde de kuracağız. Türkiye olarak bizde kendi ulusal konum belirleme sistemimizi geliştirme yönünde önemli çalışmalara başlamıştık” dedi.
E-Devlet Kapısı 20 Milyonuncu Kullanıcı Ödül Töreni
12:43
E-Devlet Kapısı Ödül Töreni Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan: "GPS'e alternatif olan bir sistemi, yani Ulusal Konum Belirleme Sistemi'ni ülkemizde de kuracağız" "Bugün itibariyle e Devlet Kapısı kullanıcı sayısı 20 milyonu geçti.
E-Devlet Kapısı Ödül Töreni
15:41
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Açıklaması "Kentin yüzde 49'u tescilli orman. Yani daha önce ormanların tapusu yoktu.
14:16
Plaket Hatıra Ormanı", Hediye Fidanları Bekliyor Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kamuda israfın önlenmesi amacıyla “Plaket ve hediye sunumu yerine fidan dikimi hediye olabilir” şeklindeki talimatları doğrultusunda ağaçlandırma çalışmalarını yürüten Adana Orman Bölge Müdürlüğü, kamu kurum ve kuruluşları ile diğer gerçek ve tüzel kişiliklerce düzenlenen törenlerde plaket takdim edecekleri kişiler adına fidan dikimi yaptırma başvurularını kabul etmeye başladı.
15:10
Odü'den Büyük Başarı Ordu Üniversitesi(ODÜ), Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na bağlı Orman Genel Müdürlüğü’nün Türkiye’nin yöre florası açısından biyolojik çeşitliliğin araştırılması amacıyla Türkiye genelinde başlattığı çalışmaya destek veriyor.
Odü'den Büyük Başarı
12:03
75 Bin Fidan Dağıtıldı Türkiye’nin önemli fidan üretim merkezine sahip Muğla Orman Bölge Müdürlüğü Gökova orman fidanlığında 2014 yılı içinde 3 milyon fidan üretimi yapıldı.
75 Bin Fidan Dağıtıldı
12:39
Orman İşletmesi Ücretsiz Fidan Dağıttı Bursa’nın İnegöl ilçesinde Orman Genel Müdürlüğü tarafından vatandaşlara ücretsiz fidan dağıtıldı.
Orman İşletmesi Ücretsiz Fidan Dağıttı
02:32
Yeni Yıla Kar Esaretiyle Girdiler Yeni yıla kar esaretiyle girdiler- Balıkesir-İzmir karayolunun kapanması nedeniyle mahsur kalan bazı sürücüler, kamyonlarının içinde, bir bölümü de dinlenme tesislerinde TV başında yeni yıla girdi Balıkesir-İzmir karayolunun kapanması nedeniyle mahsur kalan bazı sürücüler, kamyonlarının içinde, bir bölümü de dinlenme tesislerinde TV başında yılbaşı programlarını izleyerek yeni yıla girdi.
Yeni Yıla Kar Esaretiyle Girdiler
01:30
Yeni Yıla Kar Esaretiyle Girdiler Balıkesir İzmir karayolunun kapanması nedeniyle mahsur kalan bazı sürücüler, kamyonlarının içinde, bir bölümü de dinlenme tesislerinde TV başında yeni yıla girdi.
17:26
Yeni Yıla Fidan Keserek Değil, Fidan Dikerek Girelim" Kampanyası Samsun Orman İşletme Müdürlüğü yılın son gününde “Ağaç Kesme Fidan Dik” sloganı ile “Yeni Yıla Fidan Dikerek Girelim” kampanyası kapsamında vatandaşlara ücretsiz fidan dağıttı.
Yeni Yıla Fidan Keserek Değil, Fidan Dikerek Girelim' Kampanyası
13:31
Muğla'da Yeni Yıl Fidanları Dağıtıldı Menteşe ilçesinde, Muğla Orman Bölge Müdürlüğü'nce 3 bin adet yeni yıl fidanı dağıtıldı.
Muğla'da Yeni Yıl Fidanları Dağıtıldı
12:31
Minikler Fidan Dikti Türk Hava Yolları (THY) ile Orman Genel Müdürlüğü (OGM) işbirliğiyle başlatılan ve Adana’da 25 bin fidan dikimi yapılması planlanan ’1 Milyon Fidan Toprakla Buluşuyor’ kampanyası kapsamında ilk fidanlar, anaokulu öğrencileri tarafından dikildi.
Minikler Fidan Dikti
09:45
CHP Çiftlikköy İlçe Başkanı Güler'den Köylülere Ziyaret CHP Çiftlikköy İlçe Başkanı Nedim Güler, Denizçalı köyünde vatandaşların sıkıntı ve isteklerini dinledi.
16:14
Denizli'de Maden Sahasının Rehabilitasyonu Tavas ilçesine bağlı Pınarlar Mahallesi'ndeki eski maden sahasının rehabilitasyonu için 3 bin 500 fidan dikildi.
08:23
Darıderesi Göleti Erozyon Kontrolü Çalışmalarında Sona Gelindi Isparta Merkezinde içme suyu kaynağı olarak kullanılan 2010 yılında yapımı tamamlanan Darıderesi Gölet'inde ağaçlandırma ve erozyon kontrolü çalışmalarında sona gelindi.
Darıderesi Göleti Erozyon Kontrolü Çalışmalarında Sona Gelindi
14:26
Karapınar'daki "Tsk Hatıra Ormanı" Devredildi Jandarma Genel Komutanlığı tarafından 2003'te Karapınar'da kurulan “TSK Hatıra ormanı” düzenlenen protokol ile Orman Genel Müdürlüğüne devredildi.
11:40
Başbakan'ın Önerisi,Fidan Üretimini Hareketlendirdi Başbakan Davutoğlu'nun 'ziyaretlerde plaket alıp vermek yerine ağaç dikimi' tavsiyesiyle fidan üretim merkezlerinde hareketlenme başladı.
13:04
Muş Orman Genel Müdürlüğünden Orman Köylerine Soba Orman Genel Müdürlüğü Muş'un Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi kapsamında 5 orman köyüne soba dağıttı.
Muş Orman Genel Müdürlüğünden Orman Köylerine Soba
15:56
Çam Yerine Gelir Getirici Fidanlar Dikiliyor Zonguldak Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel, “Orman Bakanımızın talimatları ve genel müdürlüğümüzün destekleriyle köy sınırlarımızda bozuk orman sahalarında artık çam yerine köylerde gelir getirici tür olarak nitelendirilen ceviz, badem, ıhlamur ve kestane gibi çeşitli türlerin dikimini yapıyoruz” dedi.
Çam Yerine Gelir Getirici Fidanlar Dikiliyor
12:57
Söğüt'te "Ceviz Fidanı Dikim" Projesi Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü tarafından Söğüt ilçesinde ceviz fidanı dikimi gerçekleştirildi.
17:23
Agü Spor Zirve Yarışını Sürdürmek İstiyor AGÜ Spor zirve yarışını sürdürmek istiyor- AGÜ Spor Başantrenörü Avcı: "Bu aralar çok iyi basketbol oynamıyoruz ama zirve yarışını sürdürebilmemiz için önümüzdeki maçları almamız gerekiyor"- "Evimizde oynayacağımız hiçbir maçı ne olursa olsun kaybetmek istemiyoruz.
Agü Spor Zirve Yarışını Sürdürmek İstiyor
16:38
Agü Spor Zirve Yarışını Sürdürmek İstiyor AGÜ Spor Başantrenörü Avcı: "Bu aralar çok iyi basketbol oynamıyoruz ama zirve yarışını sürdürebilmemiz için önümüzdeki maçları almamız gerekiyor" "Evimizde oynayacağımız hiçbir maçı ne olursa olsun kaybetmek istemiyoruz.
18:34
Ak-Saray İçin Boşaltılan Memur Lojmanı Balıkhane ve Kebapçı Yapılıyor" MHP Milletvekili Seyfettin Yılmaz, AK-Saray’ın görüntüsünü bozduğu gerekçesi ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı memurlarının boşalttığı 680 dairenin bulunduğu yere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın balıkçısına balıkhane ve İstanbul’daki kebapçısına ise ayrı bir yer yapıldığını bildirdi.
13:06
TBMM'de Meşe Palamudu Etkinliği Toplanan palamutlar, Orman Genel Müdürlüğü'ne teslim edildi.
12:24
Eskişehir'de 'Bir Kan Bir Fidan' Ormanı Kuruldu Orman Genel Müdürlüğü ile Türk Kızılay’ı arasında yapılan protokol gereği, 81 ilde kurulacak olan ‘’Bir Kan Bir Fidan’’ hatıra ormanlarının biri de Eskişehir’de kuruldu.
Eskişehir'de 'Bir Kan Bir Fidan' Ormanı Kuruldu
11:13
2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı bütçelerinin görüşülmesine başlandı.
15:30
Orköy'den Orman Köylülerine Süt Sığırcılığı Kredisi Akdağmadeni Orman Orman İşletme Müdürlüğü tarafından orman köylerinde yaşayan 29 aileye 58 adet Orköy süt sığırcılığı kapsamında süt ineği kredisi verildi.
09:21
Orman Bakanlığı'nın Arka Bahçesindeki 500 Ağaç Kesildi Orman ve Su İşleri Bakanlığı merkez binasının arkasındaki yeşil alana lojman ve sosyal tesis yapmak için yaklaşık 500 çam ve meşe ağacının kesildiği öne sürüldü.
Orman Bakanlığı'nın Arka Bahçesindeki 500 Ağaç Kesildi
14:33
Kdz. Ereğli'ye Arıcılıkla Tedavi Merkezi Kurulacak Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKKA) yüzde 90 hibe para ile desteklediği bal dolum tesisinin açılışı gerçekleştirildi.
Kdz. Ereğli'ye Arıcılıkla Tedavi Merkezi Kurulacak
17:45
2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: (3) "Sayın Başbakan, siz niye bu kaçak saray konusunda hiç konuşmuyorsunuz? Başbakanlık binası olarak yapılan bir binayı hangi gerekçeyle siz Cumhurbaşkanlığına tahsis ettiniz?
17:31
2015 Yılı Bütçe Tasarısı TBMM Genel Kurulu'nda (6) Kılıçdaroğlu'nun GENEL KURUL'DA YAPTIĞI KONUŞMA Kılıçdaroğlu, "Kayıt dışı bütçe var. 36 milyar bunlardan birisi. Döner sermayeler, vatandaş para veriyor.
17:10
Bafra'da Orman İşlerinde Çalışanlara, Ağaç Kesme ve Boylama Eğitimi Samsun'un Bafra ilçesinde orman işlerinde çalışan köylülere iş sağlığı ve güvenliği, çevre koruma ve kalite yönetimi ile ağaç kesme ve boylama eğitimi veriliyor.
Bafra'da Orman İşlerinde Çalışanlara, Ağaç Kesme ve Boylama Eğitimi
09:12
Madenciler Günah Keçisi İlan Edilmek ve Anlaşılamamaktan Şikayetçi Türkiye'nin ihracat hedefine 15 milyar dolarlık katkı sağlamayı amaçlayan madencilik sektörü, planlanan değişiklikler ve orman bedellerindeki artışları masaya yatırdı.
Madenciler Günah Keçisi İlan Edilmek ve Anlaşılamamaktan Şikayetçi
12:36
Yalova'nın Deniz Çalı Köylülerine Dava Şoku Orman Genel Müdürlüğü, Yalova’nın Denizçalı köyündeki 247 köylünün arazileri ile ilgili orman sınırlaması ve 2B uygulamasına ilişkin uygulamaların iptali ve yok hükmünde sayılması için dava açtı.
Yalova'nın Deniz Çalı Köylülerine Dava Şoku
08:15
Belediye Başkanı'ndan Türkülü Protesto Atatürk Kent Ormanı’nın Nilüfer Belediyesi’nden alınarak Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne verilmesinden dolayı çok sayıda Nilüferli ve doğa sever Nilüfer Kent Konseyi öncülüğünde direniş etkinliği düzenledi.
Belediye Başkanı'ndan Türkülü Protesto
00:10
Belediye Başkanı'ndan Ormancı Türküsüyle Protesto Atatürk Kent Ormanı’nın Nilüfer Belediyesi’nden alınarak Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne verilmesinden dolayı çok sayıda Nilüferli ve doğa sever Nilüfer Kent Konseyi öncülüğünde direniş etkinliği düzenledi.
Belediye Başkanı'ndan Ormancı Türküsüyle Protesto
18:15
Nilüfer'de Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne 'Ormancı'lı Tepki BURSA'nın Merkez Nilüfer İlçesi sınırlarında bulunan Atatürk Kent Ormanı'nın, Büyükşehir Belediyesi'ne verilmesini protesto eden çok sayıda Nilüferli ve doğa sever, Kent Konseyi öncülüğünde etkinlik düzenledi.
Nilüfer'de Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne 'Ormancı'lı Tepki
11:36
Maden Kanunu'nda Yapılacak Değişiklikler İzmir'de Tartışılacak Üyelerinin yoğun olduğu illerde bölgesel istişare toplantıları düzenleyen Ege Maden İhracatçıları Birliği, 9 Aralık 2014 tarihinde Maden Kanunu'nda yapılacak değişiklikleri görüşmek üzere bütün üyelerinin katılımıyla İzmir’de toplanacak.
Maden Kanunu'nda Yapılacak Değişiklikler İzmir'de Tartışılacak
09:04
Bölge Müdürleriyle Değerlendirme Toplantısı Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap öncülüğünde Bölge Müdürleri, Başkan Yardımcıları ve Belediye Meclis Üyelerinin katılımıyla değerlendirme toplantısı yapıldı.
13:35
Ormanlık Alanın Yapılaşmaya Açılmasına İkinci Red Eskişehir Yolu Ballıkuyumcu mevkiinde Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi nazım ve uygulama imar planına 4. İdare Mahkemesinden yürütmeyi durdurma kararı geldi.
09:42
'Cyclamen' Toplama ve 'Galanthus Elwesii' Sökümü Yasaklandı Isparta-Muğla içerisinden 'Cyclamen' türlerinin toplanması, Manavgat ilçesi Taşağıl Beldesi ve İbradı ilçesi sınırları içerisinde 'Galanthus elwesii' sökümü yasaklandı.
'Cyclamen' Toplama ve 'Galanthus Elwesii' Sökümü Yasaklandı
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.02.2015 10:36:22. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HABERLERİ
[Hata Bildir]