SON DAKİKA ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HABERLERİ

Son Dakika Orman Genel Müdürlüğü Haberleri

 • 11:37 Ormanları "Kırmızı Orman Karıncaları" Koruyacak Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürlüğü tarafından orman zararlıları ile biyolojik mücadele çalışmaları kapsamında yaklaşık 700 bin kırmızı orman karıncası 7 farklı genç orman bölgesine taşındı.
 • 09:00 Gündem / 29 Nisan 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Kut'ül Amare Zaferi'nin 100. yılıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda, Kut'ül Amare Zaferi'nin 100. yılı münasebetiyle düzenlenecek kutlama merasimine katılacak.
 • 00:42 Gündem Özeti / 29 Nisan 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Kut'ül Amare Zaferi'nin 100. yılıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda, zaferin 100. yılı münasebetiyle düzenlenecek törene katılacak.
 • 17:27 Çankırı'ya 77 Milyon Liralık 15 Tesis Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu yarın Çankırı'da, 77 milyon lira yatırım bedelli 15 tesisin toplu temel atma ve açılış törenine katılacak.
 • 12:06 Seydişehir'de Orman Köylülerine Süt İneği Projesi Seydişehir Orman Orman İşletme Şefliği kırsal alanda yaşayan 30 aileye süt ineği kredisi verildiğini açıkladı.
 • 17:51 Çalışan Emekliden Toplu Tahsil "Hak İhlali" Sayıldı Anayasa Mahkemesi, emekli olduktan sonra tekrar çalışmaya başlayan kişinin, idarenin hatası nedeniyle 4 yıl 9 ay boyunca emekli aylığından kesilmesi gereken paranın sonradan fark edilerek toplu tahsil edilmesini hak ihlali saydı.
 • 15:34 Manisa'da Trüf Mantarı Bulunması İzmir Orman Bölge Müdürü Şahin Aybal, Demirci ve Soma ilçelerinde 11 hektarlık alanda "yazlık siyah trüf" olarak da bilinen kendiliğinden yetişmiş "Tuber aestivum" türü mantar tespit edildiğini bildirerek, "Bu mantar türünün kilogramı 200 Euro civarında satılıyor" dedi.
 • 12:40 Siyah Elmas" Türkiye'de Üretilecek MUĞLA/ DURMUŞ GENÇ/İBRAHİM SÜZER - Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından, dünyada "siyah elmas" olarak nitelendirilen trüf mantarının üretimi amacıyla çalışma gerçekleştiriliyor.
 • 11:00 Orman Zararlısı "Tırtıl" ile Biyolojik Savaş Amanos Dağları'ndaki kızılçam ağaçlarını tehdit eden, halk arasında "tırtıl" olarak bilinen orman zararlısı "Çam kese böceği"ne karşı biyolojik mücadele başlatıldı.
 • 10:22 Yangınla Mücadele Birimleri Hazırlıkları Tamamladı Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM), havaların ısınmasıyla birlikte meydana gelebilecek yangınlarla mücadele etmek için gerekli hazırlıkları tamamladı.
 • 10:13 Orman Yangınlarıyla Mücadele Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, geçen yıl 2 bin 150 orman yangınında 3 bin 219 hektar alanın zarar gördüğünü ve yangın başına zarar gören alanın 1,5 hektara düştüğünü bildirdi.
 • 11:48 Özel Yetenekli Öğrencilere Ormanlardan Yararlanma İmkanı Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) arasında, özel yetenekli öğrencilere ormanlarda araştırma kampları ve tematik kamplar yapabilme, araştırma ormanlarını ücretsiz kullanabilme ve OGM'nin eğitim portalından faydalanabilme imkanları sunulmasına yönelik işbirliği protokolü imzalandı.
 • 23:03 Özel Yetenekli Gençlere Araştırma Kampları Ücretsiz Oluyor Milli Eğitim Bakanlığı, özel yetenekli öğrencilere yönelik araştırma kampları, araştırma ormanlarının ücretsiz kullanımı ile ilgili protokolün imzalanacağını açıkladı.
 • 18:02 Erdemli'de 175 Dekar Alanda Zeytin Aşılaması Mersin Orman Bölge Müdürü Abit Baca, Orman Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan yabani zeytinleri aşılama eylem planı çerçevesinde Erdemli ilçesinde 175 dekar bozuk orman sahasında yabani zeytin aşılaması yapıldığını söyledi.
 • 15:05 Meteoroloji İstasyonu Geri Mi Geliyor? Meteoroloji İstasyonu Geri Mi Geliyor? Çermik'te yaklaşık 4 dönüm alan üzerindeki atıl durumda bulunan ve yıllar önce kapatılan Meteoroloji Müdürlüğü yeniden açılacağı bildirildi.
 • 11:59 Baraj ve Gölet Kenarları Ağaçlandırılacak Orman ve Su İşleri Bakanlığının "Baraj Havzaları Yeşil Kuşak Ağaçlandırma Eylem Planı" kapsamında 2017'ye kadar 400 baraj ve göletin kenarlarının ağaçlandırılması hedefleniyor.
 • 10:49 Baraj ve Göletlerin Çevresi Yeşillendiriliyor Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) ülke genelinde uyguladığı Baraj Havzaları Yeşil Kuşak Ağaçlandırma Eylem Planı’na hız verdi.
 • 12:16 Feke'de Kızılcık Fidanları Toprakla Buluştu Feke ilçesinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından yürütülen ağaçlandırma çalışmaları kapsamında ilk kızılcık fidanı toprakla buluştu.
 • 12:09 Çubuk'ta 1 Milyon 300 Bin Metrekarelik Alan Ağaçlandırılacak Orman Genel Müdürlüğü ile Çubuk Belediyesi arasında imzalanan protokol kapsamında, ilçe genelinde 1 milyon 300 bin metrekarelik alan ağaçlandırılacak.
 • 17:59 Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Antalya'da Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Bazı ülkelerin maşası durumundaki terör örgütü mensuplarının tamamı etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelemiz devam edecektir.
 • 13:55 Zararlı Böcekleri Yok Edecek Faydalı Böcek Üretildi Zararlı Böcekleri Yok Edecek Faydalı Böcek Üretildi Orman Genel Müdürlüğü, kızılçam ağaçlarını kurutan tırtıl böceği ile mücadele için laboratuvar ortamında ormana katkı sağlayacak ve zararlı böcekleri yiyecek böcek üretti.
 • 11:51 3. İstanbul Karbon Zirvesi Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) Ormanlar ve Arazi Kullanım Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yusuf Serengil, sera gazıyla mücadelede önemli bir rolü bulunan ormanların artırılması gerektiğini belirterek, "Türkiye'nin ormanları karbon tutma kapasitesi ve sera gazı azaltım miktarında Fransa ve İspanya'dan daha ilerde.
 • 16:20 Tiyatroyla Orman Sevgisini Aşılıyorlar Orman Genel Müdürlüğü Sincap Çocuk Tiyatrosu tarafından "Alo 177 Sevgi Ormanı" adlı oyun Aksaray'da sahnelendi.
 • 15:17 Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Antalya'ya Gelecek Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Antalya'ya gelecek.
 • 12:26 Sikorsky, Türk Sanayisinin Kabiliyetlerini Kullanacak' Sikorsky, Türk Sanayisinin Kabiliyetlerini Kullanacak' Bakan Işık, ABD programı kapsamında hava taşıtı şirketi Sikorsky'i ziyaret etti.
 • 18:23 Türkiye'den Kırgızistan'a Fidan Yetiştiriciliği Desteği Türkiye'den Kırgızistan'a Fidan Yetiştiriciliği Desteği GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Kırgızistan'da orman fidanlıkları ziyareti Tohum İşleri Daire Başkan Yardımcısı Mehmet Cengiz Doğan'ın açıklaması Türkiye'den Kırgızistan'a fidan yetiştiriciliği desteği Türkiye'nin, Kırgızistan'a nitelikli fidan yetiştiriciliği alanında destek sağlayacağı bildirildi.
 • 15:41 Türkiye'den Kırgızistan'a Fidan Yetiştiriciliği Desteği Türkiye'nin, Kırgızistan'a nitelikli fidan yetiştiriciliği alanında destek sağlayacağı bildirildi.
 • 14:06 Mersin İnsansız Hava Aracıyla Orman Envanteri Çıkartılacak Mersin İnsansız Hava Aracıyla Orman Envanteri Çıkartılacak Mersin İnsansız hava aracıyla orman envanteri çıkartılacakİnsansız hava aracıyla orman envanteri çıkartılacakMersin'in Mut İlçesi'nde Orman Genel Müdürlüğü ile Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Harita Mühendisliği Bölümü işbirliğiyle orman envanterini insansız hava aracı aracılığıyla çıkartmak için çalışma başlatıldı.
 • 12:42 İnsansız Hava Aracıyla Orman Envanteri Çıkartılacak İnsansız Hava Aracıyla Orman Envanteri Çıkartılacak Mersin'in Mut İlçesi'nde Orman Genel Müdürlüğü ile Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Harita Mühendisliği Bölümü işbirliğiyle orman envanterini insansız hava aracı aracılığıyla çıkartmak için çalışma başlatıldı.
 • 12:22 Genel Müdürler Beyşehir'de Genel Müdürler Beyşehir'de Orman, Devlet Su İşleri (DSİ) ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürleri Konya’nın Beyşehir ve Hüyük ilçelerinde yapımı devam eden yatırım alanlarında incelemelerde bulundu.
 • 22:43 Afyonkarahisar'da Madencilik Çalıştayı AFYONKARAHİSAR (AA) – İç Anadolu Madenciler Derneği Başkanı Mustafa Tütüncü, amaçlarının kaynakların verimli çıkarılması ve ülkenin faydasına sunulması olduğunu belirterek, "Kazanacağız, üreteceğiz, devlet kazanacak" dedi.
 • 17:10 Orman Bölge, Mut'ta Gelir Getirici Türler Aşılama Eğitimi Verdi Orman Bölge, Mut'ta Gelir Getirici Türler Aşılama Eğitimi Verdi Mersin Orman Bölge Müdürlüğü, Mut Orman İşletme Müdürlüğü fidanlığında ceviz, fıstıkçamı, melengiç ve zeytin aşılama eğitimi verdi.
 • 11:11 Köylüler Sertifikalarını Törenle Aldı Köylüler Sertifikalarını Törenle Aldı Adana Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Feke İşletme Müdürlüğü, gelir getirici tür ağaçlandırması kapsamında tesis edilen çeşitli türlerdeki ağaçlandırma parsellerinin sertifikalarını düzenlediği törenle köylülere dağıttı.
 • 10:28 Kepez'e 810 Metrelik Adrenalin Kızağı Kepez'e 810 Metrelik Adrenalin Kızağı Kepez Belediyesi tarafından Kepez Park Orman’da yaptırılan 810 metre uzunluğundaki Türkiye’nin 3. dağ kızağı, Antalyalıları adrenalinle buluşturacak.
 • 09:10 Madencilik Sektörü Sorunlarına Çözüm Arayacak Madencilik Sektörü Sorunlarına Çözüm Arayacak Katma değerli ürün ihracatıyla Türkiye’nin yer altı zenginliklerini ekonomiye kazandıran, ihracatta Türkiye’nin yüz akı Madencilik sektörü, 2023 hedefleri için ortak aklı sağlamak amacıyla Madencilik Çalıştayı’nda bir araya gelecek.
 • 13:51 Madencilik Sektörü Afyon'da Sorunlarına Çözüm Arayacak Katma değerli ürün ihracatıyla Türkiye'nin yer altı zenginliklerini ekonomiye kazandıran, ihracatta Türkiye'nin yüz akı Madencilik sektörü, 2023 hedefleri için ortak aklı sağlamak amacıyla Afyon'da Madencilik Çalıştayı'nda bir araya gelecek.
 • 10:47 Madencilik sektörü Afyon'da sorunlarına çözüm arayacak Türkiye'nin yüz akı Madencilik sektörü, 2023 hedefleri için ortak aklı sağlamak amacıyla Afyon'da Madencilik Çalıştayı'nda bir araya gelecek.
 • 18:06 Ukraynalı ve Kırgız İtfaiyecilere Yangın Söndürme Eğitimi Ukraynalı ve Kırgız İtfaiyecilere Yangın Söndürme Eğitimi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Yangın tatbikatından detay görüntüler Orman Genel Müdürlüğünden başmüfettiş Nurettin Doğan'ın açıklamaları görüntüleri. Ukraynalı ve Kırgız itfaiyecilere yangın söndürme eğitimi Antalya'da simülasyonlu eğitim verilen iki ülkeden gelen ekip orman yangını tatbikatına katıldı Orman Genel Müdürlüğü başmüfettişi Doğan: "Merkezimizdeki simülasyonların dünyada örneği yok, ilk kez bizde kullanıldı" Antalya'da yangın söndürme eğitimi alan Ukraynalı ve Kırgız itfaiye ekibinin katıldığı tatbikat, gerçeğini aratmadı.
 • 17:16 Orman Yangınıyla Mücadele Filosu Hazır (2) Orman Yangınıyla Mücadele Filosu Hazır (2) Orman YANGINI TATBİKATIAntalya'da Orman Genel Müdürlüğü'ne bağlı Uluslararası Ormancılık Eğitim Merkezi'nde orman yangınlarına karşı mücadele eğitimi alan Kırgızistan ve Ukrayna'dan gelen ekipler için tatbikat gerçekleştirildi.
 • 17:15 Antalya Orman Yangınıyla Mücadele Filosu Hazır Antalya Orman Yangınıyla Mücadele Filosu Hazır Orman yangınıyla mücadele filosu hazır (2)ORMAN YANGINI TATBİKATIAntalya'da Orman Genel Müdürlüğü'ne bağlı Uluslararası Ormancılık Eğitim Merkezi'nde orman yangınlarına karşı mücadele eğitimi alan Kırgızistan ve Ukrayna'dan gelen ekipler için tatbikat gerçekleştirildi.
 • 17:13 Ukraynalı ve Kırgız İtfaiyecilere Yangın Söndürme Eğitimi Antalya'da yangın söndürme eğitimi alan Ukraynalı ve Kırgız itfaiye ekibinin katıldığı tatbikat, gerçeğini aratmadı.
 • 16:57 Antalya - Orman Yangınıyla Mücadele Filosu Hazır Antalya - Orman Yangınıyla Mücadele Filosu Hazır Orman yangınıyla mücadele filosu hazırOrman Genel Müdürü İsmail Üzmez, bu yıl orman yangınlarıyla mücadele için 7'si büyük uçak, geri kalanı helikopter olmak üzere 46 hava aracı kiralandığını söyledi.
 • 16:49 Yabancı Ormancılar, Ormanda Çıkan Yangını Söndürmek İçin Kıyasıya Uğraş Verdi Yabancı Ormancılar, Ormanda Çıkan Yangını Söndürmek İçin Kıyasıya Uğraş Verdi Ukrayna ve Kırgızistanlı ormancılar, Orman Genel Müdürlüğü Uluslararası Ormancılık ve Eğitim Merkezi’nde aldıkları eğitimin ardından öğrendiklerini sahada uyguladı.
 • 13:01 Türkiye, Orman Yangınları Konusunda Kendini Aştı" Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez, Türkiye'nin orman yangınları konusunda kendini aştığını belirterek, "Biz Libya'ya kadar yangın söndürmeye gittik. İsrail, Kıbrıs, Yunanistan, Bulgaristan bu devletlere gittik, talep halinde yakın menzilimizdeki her ülkeye yardım edebiliyoruz.
 • 12:59 Orman Yangınıyla Mücadele Filosu Hazır Orman Yangınıyla Mücadele Filosu Hazır Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez, bu yıl orman yangınlarıyla mücadele için 7'si büyük uçak, geri kalanı helikopter olmak üzere 46 hava aracı kiralandığını söyledi.
 • 12:59 Antalya'da 60 Ülkeye 'Orman Yangını Yönetim Sistemi Eğitimi' Verilecek Antalya'da 60 Ülkeye 'Orman Yangını Yönetim Sistemi Eğitimi' Verilecek Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez, Türkiye genelinde 776 kule ve 15 bin personelle hazır olduklarını belirterek, "Yılda 10 bin hektar alan yangınlarda kaybedilirdi.
 • 17:50 Elvan: Elvan: "Etrafımız Ateş Çemberine Dönmüşken, Türkiye Büyümeye Devam Ediyor" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen tören Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan'ın konuşması Başbakan Yardımcısı Elvan: "Bizim hükümetimiz bir reform hükümetidir.
 • 16:09 Elvan: Elvan: "Türkiye Büyümeye, Güçlenmeye ve Kalkınmaya Devam Ediyor" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan'ın konuşması Başbakan Yardımcısı Elvan: "Bizim hükümetimiz bir reform hükümetidir.
 • 15:21 Dursunbey'de Ormanlar Yeniden Planlanıyor Dursunbey'de Ormanlar Yeniden Planlanıyor Dursunbey orman işletme müdürlüğü, Alaçam orman işletme müdürlüğü Teknik Personele Orman Planlamaları ile ilgili toplantı yapıldı.
 • 14:04 Mersin - Başbakan Yardımcısı Elvan: Teröre Rağmen Türkiye Büyüyor Mersin - Başbakan Yardımcısı Elvan: Teröre Rağmen Türkiye Büyüyor Başbakan Yardımcısı Elvan: Teröre rağmen Türkiye büyüyorBaşbakan Yardımcısı Lütfi Elvan terörle etkin mücadeleye rağmen Türkiye'nin büyüdüğünü söyledi.