22:3600
SON DAKİKA ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HABERLERİ

Son Dakika Orman Genel Müdürlüğü Haberleri

   

  Bakan Eker ve Eroğlu Diyarbakır'da

  Bakan Eker ve Eroğlu Diyarbakır'da

  Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) Fethiye İlçe Başkanlığı'nın açılışı sırasında yaşanan gerginliği ilişkin, "Bunlar demokrasiye atılmış hançerlerdir, asla doğru değildir. (10 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Bakanlar Eker ve Eroğlu Diyarbakır'da

  Bakanlar Eker ve Eroğlu Diyarbakır'da

  Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: "(HDP Fethiye İlçe Başkanlığı açılışındaki gerginlik) Bunlar demokrasiye atılmış hançerlerdir, asla doğru değildir. (10 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Prof.dr. Sıkı: Kuşlar Tse'ye Değil Kendilerine Uygun Yuva İstiyor

  Ege Üniversitesi Tabiat Tarihi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Sıkı, TSE'nin belirlediği standarda göre yapılan kuş yuvalarının uygun olmadığına dikkat çekti, TSE'nin belirlediği yuva modellerine göre hatta daha büyük yapılan 2 milyon 500 bin kuvayı kuşlar kabul etmedi" dedi. (10 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Köylüler, Isınma Sorununu Kredi Projesiyle Çözdü

  Orman Genel Müdürlüğünce ormanların korunması ve orman köylüsünün yaşam koşullarının iyileştirmesi amacıyla uygulanan proje sayesinde, evlerine boya, mantolama yaptıran, ısı yalıtımlı cam taktıran ve kalorifer sistemli soba kurduran köylüler, kışı rahat bir şekilde geçiriyor Karabük Orman İşletme Müdürü. (07 Mart 2014 Cuma )

   

  Bakan Eroğlu: Yalova'ya 31 Milyon TL Tutarında Yatırım Yapılacak

  Bakan Eroğlu: Yalova'ya 31 Milyon TL Tutarında Yatırım Yapılacak

  Orman ve Su Işleri Bakanı Veysel Eroğlu, Yalova Valisi Esengül Civelek'i makamında ziyaret etti. (05 Mart 2014 Çarşamba )

   

  Niğde Üniversitesi Yeşilleniyor

  Niğde Üniversitesi Yeşilleniyor

  Niğde Üniversitesi ile Orman Genel Müdürlüğü arasında kampus alanının ağaçlandırılmasına dair protokol imzalandı. (05 Mart 2014 Çarşamba )

   

  Orman Köylüsüne Kredi Desteği

  Orman Genel Müdürlüğü, 2013 yılında orman köylüsü 21 bin aileye ve 17 kooperatife toplam 138 milyon lira destek sağladı Orman köylüsüne ferdi kredilerde en çok güneş enerjisi, dam örtüsü, süt sığırcılığı, süt koyunculuğu ve fenni arıcılık konularında kredi desteği sağladı Karadeniz, en fazla kredi desteği alan bölge oldu. (05 Mart 2014 Çarşamba )

   

  Genel Maksat Helikopter Projesi'nde İmzalar Atıldı

  Savunma Sanayii Müsteşarlığından, Genel Maksat Helikopter Projesi kapsamında Sikorsky firmasıyla sözleşme imzalandığı bildirildi. (03 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Genel Maksat Helikopter Projesi İmzalandı

  Savunma Sanayii Müsteşarlığı, “Genel Maksat Helikopter Projesinin”; Savunma Sanayii İcra Komitesi Kararı ile 6 kullanıcının toplam 109 adet ‘Genel Maksat Helikopteri’ ihtiyacını karşılamak amacıyla Savunma Sanayii Müsteşarlığı ve Sikorsky arasında 21 Şubat 2014 tarihinde imzalandığını bildirdi. (03 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Orman ve Su İşleri Bakanlığından Bilecik'e Yatırım

  Orman ve Su İşleri Bakanlığınca Bilecik'e 20 milyon lira tutarında 10 yatırımın yapılacağı bildirildi. (03 Mart 2014 Pazartesi )

   

Manşet Haberleri