SON DAKİKA ORMAN HABERLERİ

Son Dakika Orman Haberleri

14:55
Beşiktaş 8 Futbolcusuyla Sözleşme İmzaladı Beşiktaş Kulübü, Nevzat Demir Tesisleri'nde Opare, Milosevic, Tolgay Arslan, Ersan Gülüm, Atınç Nukan, Veli Kavlak, Cenk Gönen ve Musfata Pektemek ile sözleşme imzaladı.
Beşiktaş 8 Futbolcusuyla Sözleşme İmzaladı
14:51
Boyabat Orman İşletmle Müdürlüğünden İş Güvenliği Tatbikatı Boyabat Orman İşletme Müdürlüğünün 2015 yılı üretim çalışmaları kapsamında iş güvenliği tatbikatı gerçekleştirildi.
14:17
Birinci Seansta Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul endekslerinin önceki ikinci seans kapanış, bugün birinci seanstaki en düşük, en yüksek ve kapanış değerleri, belli oldu.
13:53
Menekşeler Deplasmanda Gülmek İstiyor Orduspor Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Alper Durur, Osmaniye Gençlik maçını kazanarak ilk deplasman galibiyetlerini almak istediklerini söyledi.
Menekşeler Deplasmanda Gülmek İstiyor
13:12
Ordu'da 1.1 Milyon Fidan Üretildi Ordu’da 2014 yılında 1.1 milyon adet fidan üretimi gerçekleştirdiği belirtildi.
Ordu'da 1.1 Milyon Fidan Üretildi
13:08
Termal Otel İnşaatı İçin Çevre Katliamı Yaptılar Sakarya’da özel bir firmanın termal otel inşaatı için 28 adet suya kaynağına izinsiz boru hattı döşeyerek, yüzlerce ağacı kestiği ortaya çıktı.
Termal Otel İnşaatı İçin Çevre Katliamı Yaptılar
12:48
Borsada Birinci Seans Kapanış Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında bugün yapılan birinci seansta işlem gören hisse senetlerinin TL olarak önceki seans kapanış fiyatları, bugün birinci seanstaki en yüksek, en düşük ve kapanış fiyatları ile değişim oranları şöyle:
12:44
Termal Otel İnşaatı İçin Çevre Katliamı Yaptılar Sakarya’da özel bir firmanın termal otel inşaatı için 28 adet suya kaynağına izinsiz boru hattı döşeyerek, yüzlerce ağacı kestiği ortaya çıktı.
Termal Otel İnşaatı İçin Çevre Katliamı Yaptılar
12:42
Uludağ İkinci Yerleşim Bölgesi'nin İmar Planı İptal Edildi Tmmob Şehir Plancıları ve Mimarlar Odası Bursa Şubesi'nin başvurusu üzerine, Bursa 3'üncü İdare Mahkemesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Uludağ Milli Parkı İkinci Gelişim Bölgesi 1/5000 Ölçekli Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı ile 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planlarını 'Hukuka uyarlı' bulmadığı gerekçesiyle iptal etti.
Uludağ İkinci Yerleşim Bölgesi'nin İmar Planı İptal Edildi
12:42
Nurhak Kullar Göleti ve Sulaması Projesi Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun talimatlarıyla Nurhak Kullar Göleti ve Sulaması Projesinin kamulaştırma işlemlerine başlandığı söyledi.
12:33
Aladağlar Milli Park Alanı, Kamerayla İzleniyor Dört ana vadiden oluşan 3 bin metre yükseklikteki Aladağlar'ın Niğde sınırları içerisindeki Milli Park Alanı kameralarla 24 saat izleniyor.
Aladağlar Milli Park Alanı, Kamerayla İzleniyor
12:19
Aladağlar Milli Park Alanı, Kamerayla İzleniyor Kaya tırmanışı, yaban keçisi avı ve çeşitli sportif faaliyetlere ev sahipliği yapan Orta Torosların en yüksek bölümü Aladağlar, 12 kamerayla uzaktan takip ediliyor.
12:13
Su Enstitüsü Başkanı Saatçi'ye Uluslararası Görev Türkiye Su Enstitüsü Başkanı Ahmet Mete Saatçi, su hususunda dünyanın önde gelen eğitim kurumu UNESCO IHE'nin Yönetim Kuruluna seçildi.
12:01
Ormanların "Altın Bitkisi" Defne Geçim Kaynağı Oldu Bitki çeşitliliği açısından zengin bir potansiyele sahip olan Kahramanmaraş ormanlarının gizemli bitkisi defne yaprağı, yöre halkı için önemli bir gelir kapısı olmaya başladı Andırın Orman İşletme Müdürü Tetik: "Önemli bir gelir kapısı olmakla beraber halkın defne ormanlarına karşı bakış açısı da.
10:56
Sobadan Çıkan Yangın Evi Kül Etti Bursa Orhaneli ilçesinde akşam saatlerinde sobadan çıkan yangın 2 katlı ahşap evi kül etti.
Sobadan Çıkan Yangın Evi Kül Etti
10:42
Beylikdüzü Bu Ay Nazım Hikmet'i Konuştu Her ayı değerli bir edebiyatçıya atfeden Beylikdüzü Belediyesi, bu ay ünlü edebiyatçı, şair, yazar Nazım Hikmet'i ağırladı.
Beylikdüzü Bu Ay Nazım Hikmet'i Konuştu
10:32
Basketbol: Haftanın Programı Türkiye Basketbol Ligi'nde 17. hafta maçları yapılacak TKBL'de ikinci yarı 14. hafta maçlarıyla başlayacak.
Basketbol: Haftanın Programı
09:09
Dünyayı Tehdit Eden Çölleşme Türkiye'de Masaya Yatırılacak BM Çölleşme ile Mücadele Sözleşmesi Taraflar Konferansı, Türkiye'de ilk kez 12- 24 Ekim 2015'te, Orman ve Su İşleri Bakanlığının ev sahipliğinde yapılacak.
00:08
EuroVelo Koordinasyon Çalışması Başladı Avrupa Bisiklet Rotaları Ağı Projesine Muğla'nın da dahil edilmesi amacı ile başlatılan çalışmalarda önemli bir mesafe alındı.
EuroVelo Koordinasyon Çalışması Başladı
19:28
Fethiye'de Sahilde Erkek Cesedi Bulundu Fethiye'de sahilde erkek cesedi bulundu Fethiye'deki bir plajda erkek cesedi bulundu.
Fethiye'de Sahilde Erkek Cesedi Bulundu
19:01
Karacabey'e Defne Kurutma Tesisi Kuruldu Bursa'nın Karacabey ilçesine bağlı Kurşunlu köyünde Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) desteğiyle kurulan Defne Kurutma Tesisi Bursa Valisi Münir Karaloğlu’nun katıldığı törenle hizmete açıldı.
Karacabey'e Defne Kurutma Tesisi Kuruldu
18:39
Fethiye'de Sahilde Erkek Cesedi Bulundu Fethiye'deki bir plajda erkek cesedi bulundu.
18:13
Borsada Günlük İşlemler Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, TL olarak bugünkü birinci ve ikinci seans kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle:
18:09
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul fiyat endekslerinin önceki ve ikinci seans kapanış, en düşük, en yüksek değerleri, günlük adet ve hacimleri ile değişim oranları şöyle:
17:53
Yurtta Kış Bolu Orman Bölge Müdürü Şahin: "Özellikle Aladağ Yaylası bölgesinde yolun kazı ve dolgu alanlarında bulunan ağaçlar, kar nedeniyle üzerlerine binen yük ve toprağın gevşemesiyle devrildi"
17:53
Karacabey'e Defne Kurutma Tesisi Karacabey’e bağlı Kurşunlu köyünde Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) desteğiyle kurulan Defne Kurutma Tesisi Bursa Valisi Münir Karaloğlu’nun katıldığı törenle hizmete açıldı.
17:34
Zonguldak Kuşları Sergisine Yoğun İlgi Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Bülent Ecevit Üniversitesi ortaklığında yaban hayatın araştırılması amacıyla ortaya çıkartılan “Zonguldak Kuşları” sergisi ziyaretçileri büyülüyor.
Zonguldak Kuşları Sergisine Yoğun İlgi
17:24
AK Parti'li Ören'den Dar Gelirlilere Konut Müjdesi AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören, 2015 yılının, yatırım projelerinin tamamlanmasında dönüm noktası olacağını belirterek, geçmiş dönemde ilimizde eğitim başta olmak üzere, ulaşım, sağlık istihdam gibi birçok önemli konuda yapılan çalışmaların meyvesini 2015 yılında toplayacaklarını söyledi.
16:54
2015 Trabzon İçin Gelişim Stratejisi Toplantısı 2015 Trabzon İçin Gelişim Stratejisi Toplantısı- Vali Yardımcısı Yalınalp: "Ulaştırma sektörü 455 milyon lira harcama ile toplam harcamanın yüzde 53 ile ilk sırada bulunmaktadır" Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nın (TTSO) düzenlediği 2015 Trabzon İçin Gelişim Stratejisi Toplantısı yapıldı.
2015 Trabzon İçin Gelişim Stratejisi Toplantısı
16:54
Bolu'da Yabani Hayvanlar İçin Yem Bırakıldı Abant, Yedigöller, Kıbrıscık ve At Yaylası'ndaki belirli noktalara kar nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken yabani hayvanlar için saman ve buğday konuldu.
Bolu'da Yabani Hayvanlar İçin Yem Bırakıldı
15:45
ÇEVDER Üyeleri Karboğazı'nda Doğa Yürüyüşü Yaptı Adana Çevre ve Kültür Derneği tarafından üyelerine yönelik doğa yürüyüşü düzenlendi.
ÇEVDER Üyeleri Karboğazı'nda Doğa Yürüyüşü Yaptı
15:33
Gorbaçov: Soğuk Savaş Gerçeğe Dönüşebilir, Korkuyorum Sovyetler Birliği'nin son lideri Gorbaçov, Rusya ile Batı arasında yeni bir Soğuk Savaş'ın yaşandığını, bunun sonucunda savaş çıkabileceğini söyledi.
Gorbaçov: Soğuk Savaş Gerçeğe Dönüşebilir, Korkuyorum
15:25
Zonguldak'ta 500 Kişiye Geçici İş Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında 500 kişinin geçici olarak çalıştırılacağı bildirildi.
Zonguldak'ta 500 Kişiye Geçici İş
15:07
Mersin Tedavi Edilen 16 Deniz Kaplumbağası Doğal Yaşamına Bırakıldı Mersin'in merkez Mezitli ilçesinde bulunan Türkiye'nin ilk Deniz Kaplumbağa Hastanesinde tedavi edilen 16 deniz kaplumbağası doğal yaşamlarına bırakıldı.
Mersin Tedavi Edilen 16 Deniz Kaplumbağası Doğal Yaşamına Bırakıldı
14:56
AK Parti Giresun Milletvekili Tatlı, Vali Karahan'ı Ziyaret Etti AK Parti Giresun Milletvekili Adem Tatlı, Vali Hasan Karahan'ı ziyaret etti.
14:44
Yaşlanmaya Engel 5 Besin! Hastalıklar vücudunuzu yıpratarak daha hızlı yaşlanmanıza neden olabilir. Peki bunu engellemenin yolunu biliyor musunuz? Bakın hangi besinler yaşlanmayı engelliyor?
Yaşlanmaya Engel 5 Besin!
14:40
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Açıklaması "2015 yılını sulama tesislerinde hamle yılı ilan ettik" "Bu yıl 2 milyon dekar münbit zirai araziyi suya kavuşturacağız. Böylece ülkemizde ekonomik olarak sulanabilir 85 milyon dekar zirai alanın 63 milyon dekarı sulamaya açılmış olacak"
14:15
DSİ Genel Müdürü Özkaldı Açıklaması "Hükümetimizin büyük desteğiyle son yıllarda, inşa edilmesi çok zor olan hatta 'yapılması mümkün değil' denilen pek çok projeyi aziz milletimizin hizmetine sunduk"
DSİ Genel Müdürü Özkaldı Açıklaması
13:57
Tedavi Edilen 16 Deniz Kaplumbağası Doğal Yaşamına Bırakıldı Mersin'in merkez Mezitli ilçesinde bulunan Türkiye'nin ilk Deniz Kaplumbağa Hastanesinde tedavi edilen 16 deniz kaplumbağası doğal yaşamlarına bırakıldı.
Tedavi Edilen 16 Deniz Kaplumbağası Doğal Yaşamına Bırakıldı
13:55
Şehit Astsubay İçin Yürek Parçalayan Tören (2) Şehit üstçavuş, OLUŞTURULAN ÖZEL EKİPTEYDİ Aydın'da Jandarma Astsubay Üstçavuş Emrah Ünalan'ın şehit olduğu operasyonun da detayları ortaya çıkmaya başladı.
Şehit Astsubay İçin Yürek Parçalayan Tören (2)
12:36
Bursa Şımarık Yavrularına Kavuştu Bursa'da, dünyaya getirdiği yavrularını emzirirken, havladığı gerekçesiyle K.M. (59) tarafından tüfek ile vurularak yaralanan "Şımarık" adı verilen köpek, tedavi edildiği Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nden taburcu edildi.
Bursa Şımarık Yavrularına Kavuştu
12:25
Malatya'da 2014 Yılında Toplam Bin 474 Yangın ve Olaya Müdahale Edildi Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı 2014 yılı içerisinde bin 205 yangın, 160 trafik kazası, 30 teknik kurtarma ile 26 Ormanlık, maki ve fidanlık yangını ile 47 su baskını ve 6 boğulma vakasına müdahale etti.
Malatya'da 2014 Yılında Toplam Bin 474 Yangın ve Olaya Müdahale Edildi
12:12
Karadeniz, Kışın da Turistlerin İlgisini Çekiyor Yazın yeşilin binbir tonuyla kaplanan ormanları ile Doğu Karadeniz, kışın da kar yağışı yüzünden ayrı bir güzelliğe bürünerek turistlerin ilgisini çekiyor.
Karadeniz, Kışın da Turistlerin İlgisini Çekiyor
12:10
Gaziantep'te Fuhuş ve Kumar Operasyonu Gaziantep'te polis ekipleri tarafından düzenlenen fuhuş operasyonunda 13'ü kadın 24 kişi gözaltına alındı.
11:56
"1 Fikir, 1 Fidan" Lilly'nin, sağlık mesleği mensuplarını daha iyi anlamak ve onlara değer katacak çözümler sunmak için hayata geçirdiği "Fikirlerinizi Dinliyoruz" projesi TEMA Vakfı aracılığıyla önemli bir sosyal sorumluluk kampanyasına dönüştü.
11:54
Abant, Dünyaya Yamaç Paraşütüyle Tanıtılacak Bolu Sportif Havacılık ve Doğa Sporları Derneği Başkanı Uçar, "Hazırladığımız Avrupa Birliği Projesi ile Abant'ı yamaç paraşütü etkinliğiyle dünyaya tanıtacağız." dedi.
11:47
2014 Yılında Toplam 1474 Yangın ve Olaya Müdahale Edildi Malatya Büyükşehir İtfaiyesi Başarılı Çalışmalarını Sürdürüyor
11:37
Şımarık' Yavrularına Kavuştu Bursa'da, dünyaya getirdiği yavrularını emzirirken, havladığı gerekcesiyle K.M. (59) tarafından tüfek ile vurularak yaralanan 'Şımarık' adı verilen köpek, tedavi edildiği Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde iyileşti.
Şımarık' Yavrularına Kavuştu
11:29
Atatürk Üniversitesinde, Kağıt Kullanılmayacak Erzurum'da 1957 yılında kurulan 20 fakülte, 10 meslek yüksek ve yüksek okulu bulunan Atatürk Üniversitesi, kağıt kullanımına veda etmeye hazırlanıyor.
Atatürk Üniversitesinde, Kağıt Kullanılmayacak
10:54
20 Milyon TL'lik Silahlı Soygun Gps Sistemine Takıldı Kendilerine polis süsü vererek içerisinde yaklaşık 20 milyon TL’lik cep telefonu olan kamyonu çalmak isteyen soyguncular, GPS sistemine takıldı.
20 Milyon TL'lik Silahlı Soygun Gps Sistemine Takıldı
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 30.01.2015 15:59:29. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ORMAN HABERLERİ
[Hata Bildir]