01:1600
SON DAKİKA ORMAN HABERLERİ

Son Dakika Orman Haberleri

   

  Hanefi Bostan'dan Sendika Üyelerine 'Yabancı Dil' Müjdesi

  Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen İstanbul İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. M. Hanefi Bostan, İstanbul’da bulunan Londonhouse-Uluslararası Dil Okulu ile yaptıkları anlaşma gereği, Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikaların üyeleri, eş ve çocukları ile 1. derece yakınlarının İngilizce ve Almanca kurslarından yüzde 30 indirimli ve taksitle ödeme imkanlarından yararlanacaklarını bildirdi. (Dün 20:22)

   

  Kastamonu'da Üzerine Ağaç Yuvarlanan İşçi Öldü

  Azdavay ilçesinde üzerine ağaç yuvarlanan işçi öldü. (Dün 18:54)

   

  Başbakan Davutoğlu'nun Plaket Yerine Fidan Dikilmesi Önerisi

  Başbakan Davutoğlu'nun Plaket Yerine Fidan Dikilmesi Önerisi

  Başbakan Davutoğlu'nun plaket yerine fidan dikilmesi önerisi- Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı tarafından Başbakan Ahmet Davutoğlu'na verilen ilk fidan dikimi sertifikası doğrultusunda Denizli'de 500 fidan toprakla buluştu Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun "ziyaretlerde plaket alıp vermek yerine ağaç dikimini tavsiye etmesi" üzerine, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı tarafından Başbakan Ahmet Davutoğlu'na verilen ilk fidan dikimi sertifikası doğrultusunda (Dün 18:34)

   

  Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Isparta'da

  Bakan Eroğlu: "Partiyi kapatmaya muvaffak olamadılar. (Dün 16:07)

   

  Edirne'de Ağaç Budama Çalışmaları

  Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü şehir merkezinde bulunan yaklaşık 900 ağaçta budama çalışması yaptı. (Dün 16:07)

   

  Çam Yerine Gelir Getirici Fidanlar Dikiliyor

  Çam Yerine Gelir Getirici Fidanlar Dikiliyor

  Zonguldak Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel, “Orman Bakanımızın talimatları ve genel müdürlüğümüzün destekleriyle köy sınırlarımızda bozuk orman sahalarında artık çam yerine köylerde gelir getirici tür olarak nitelendirilen ceviz, badem, ıhlamur ve kestane gibi çeşitli türlerin dikimini yapıyoruz” dedi. (Dün 15:56)

   

  Hakkari'deki Mezarlıklar Yeşillendiriliyor

  Hakkari'deki Mezarlıklar Yeşillendiriliyor

  Orman İşletme Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan “Ağaçlandırma Eylem Planı” kapsamında Hakkari’deki mezarlıklar, okul ve cami bahçelerinde yeşillendirilme çalışmaları başlatıldı. (Dün 15:56)

   

  Diren Fatih Ormanı İnisiyatifi'nden Eylem

  İnisiyatif üyeleri, "Park Orman Tabiat Parkı" projesiyle ormanın yapılaşmaya açılacağını gerekçe göstererek eylem yaptı. (Dün 15:35)

   

  Eroğlu: 17 Aralık'ı Yapanlar Allah'ın Hesabını Unuttu

  Eroğlu: 17 Aralık'ı Yapanlar Allah'ın Hesabını Unuttu

  Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 17 Aralık operasyonunu yapanların Allah'ın hesabını unuttuğunu söyleyerek, "Önümüzü kesmeye çalışanlar şimdi gözlerini Haziran 2015 seçimlerine çevirdi. (Dün 15:30)

   

  Hakkari'de Yeşillendirme Çalışmaları

  Orman İşletme İl Müdürlüğü tarafından Karşıyaka Mahallesi Aile Mezarlığına 350 çam ve sedir ağacı dikildi. (Dün 14:49)

   

  Doğadaki Hayvanlar Aç Kalmasın Kampanyası

  Doğadaki Hayvanlar Aç Kalmasın Kampanyası

  ’Doğadaki Hayvanlar Aç Kalmasın’ kampanyasını 4 yıldır sürdüren çevre gönüllüsü Bekir Hamlakay, vatandaşları evlerde, işyerlerinde kalan ekmek ve yemek artıklarını değerlendirmek için duyarlı olmaya davet etti. (Dün 13:04)

   

  Orman Katliamında' Kesilen Ağaçlar Toprakla Gömüldü' İddiası

  Orman Katliamında' Kesilen Ağaçlar Toprakla Gömüldü" İddiası

  SAKARYA'nın Akyazı İlçesi'nde, orman köylülerinin içme suyu ve tarımda yararlandıkları Bıçkı Deresi'nin suyunu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından bölgede yapılacak termal otele kiralanmasına tepki sürerken, köylüler bölgede termal otel inşaatını yapan firmanın ormanlık alanda ağaç katliamı yaptığını ve kestikleri ağaçları da gömüp üzerini toprakla örtüğünü öne sürdü. (Dün 12:20)

   

  Büyükşehir Pet Shop Eğitim Programı Düzenledi

  Büyükşehir Pet Shop Eğitim Programı Düzenledi

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından ’Pet Shop Eğitimi ve Sertifika Programı’ düzenlendi. (Dün 12:09)

   

  Ölen Eşini "Hatıra Ormanı"Nda Yaşatıyor

  Osmaniye'de bir kadın, trafik kazasında hayatını kaybeden eşi adını hatıra ormanı oluşturdu Işıl Karadut: "Yeşilin azaldığı ülkemizde eşimin ağaç sevgisi hayata tutunmamı sağladı" (Dün 11:52)

   

  Sakarya Orman Katliamını Kamerayla Çekip Önce Sosyal Medyada Paylaşıp Jandarmaya da Şikayette...

  Sakarya Orman Katliamını Kamerayla Çekip Önce Sosyal Medyada Paylaşıp Jandarmaya da Şikayette...

  Sakarya'nın Akyazı İlçesi'nde, orman köylülerinin içme suyu ve tarımda yararlandıkları Bıçkı Deresi'nin suyunu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından bölgede yapılacak olan termal otele kiralanmasına tepkiler sürerken, köy halkı bölgede süren çalışmalar sırasında termal otel inşaatını yapan firmanın ormanlık alanda ağaç katliamı yaptığını ve kestikleri ağaçları da gömüp üzerini toprakla örttüğünü ileri sürdü. (Dün 10:55)

   

  Kar Yağmayınca 13 Bin Fidan Dikilmesine Karar Verildi

  Kar Yağmayınca 13 Bin Fidan Dikilmesine Karar Verildi

  Havaların mevsim normallerinin üzerinde bulunduğu Muş'ta, Orman İşletme Müdürlüğü tarafından 13 bin fidan dikilecek. (Dün 10:53)

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
22.12.2014 01:16:12. #1.12#