SON DAKİKA ORTACA HABERLERİ

Son Dakika Ortaca Haberleri

 • 09:50Bölgesel Amatör Ligi 10. Grupta Liderlik Yarışı KızışacakBölgesel Amatör Ligi 10. Grupta Liderlik Yarışı KızışacakDidim Belediyespor, Sarayköyspor karşısında aldığı 1-0’lık galibiyetle liderliğini sürdürdü.
 • 18:00Ortaca'da Trafik Kazası; 1 YaralıOrtaca'da Trafik Kazası; 1 YaralıMuğla’nın Ortaca ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.
 • 17:29Kuşadasıspor Deplasmanda KaybettiKuşadasıspor Deplasmanda KaybettiBölgesel Amatör Lig 10. Grup, 16. Hafta mücadelesinde deplasmanda Ortaca Belediyespor’a konuk olan Kuşadasıspor, mücadeleden 1-0 mağlup ayrıldı.
 • 17:19Ortaca Belediyespor Evinde KazandıOrtaca Belediyespor Evinde KazandıBölgesel Amatör Lig 10. Grup, 16. Hafta mücadelesinde Ortaca Belediyespor, Kuşadasıspor’u 1-0 mağlup etti.
 • 11:45Köyceğiz'de Trafik Kazası; 2 YaralıKöyceğiz'de Trafik Kazası; 2 YaralıMuğla’nın Köyceğiz ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.
 • 23:43Muğla Sgk'dan Muhasebecilere SeminerMuğla Sgk'dan Muhasebecilere SeminerMuğla genelinde her yıl düzenlenen “Sosyal Güvenlik Uygulamaları ve Son Değişiklikler” konulu eğitim seminerlerine bu yılda devam edildi.
 • 12:01Ortaca'da Motosiklet Hırsızlığına 4 TutuklamaOrtaca'da Motosiklet Hırsızlığına 4 TutuklamaMuğla’nın Ortaca ilçesinde motosiklet hırsızlığı iddiası ile gözaltına alınan 4 kişi tutuklandı.
 • 18:54Ortaca Motosiklet Hırsızlığına 4 GözaltıOrtaca Motosiklet Hırsızlığına 4 GözaltıMotosiklet hırsızlığına 4 gözaltı Muğla'da, kent genelinden motosiklet çalıp sattığı iddiasıyla dört kişi gözaltına alındı.
 • 17:04Motosiklet Hırsızlığına 4 GözaltıMotosiklet Hırsızlığına 4 GözaltıMuğla'da, motosiklet çalıp sattığı iddiasıyla 4 kişi gözaltına alındı.
 • 15:51Ortaca'da Motosiklet Hırsızları YakalandıOrtaca'da Motosiklet Hırsızları YakalandıOrtaca, Dalaman ve Fethiye ilçelerinde motosiklet çalarak parçalayıp sattıkları iddiasıyla 4 kişi yakalandı, kimliği tespit edilen 1 kişi ise aranıyor.
 • 15:33Muğla'da Motosiklet Hırsızlığı İddiasıMuğla'nın Ortaca ilçesinde motosiklet hırsızlığı olayına karıştıkları iddia edilen 4 kişi yakalandı.
 • 14:02Ortaca Bahar Havası YaşıyorOrtaca Bahar Havası YaşıyorOrtaca bahar havası yaşıyor Muğla'nın Ortaca İlçesi'nde hava sıcaklıklarının 23 dereceye yükselmesiyle birlikte yarıyıl tatilini ilçede geçiren öğrenciler, aileleriyle birlikte sahil kenarı va parkları doldurdu.
 • 12:39Ortaca Milli Eğitim'de Görev DeğişimiOrtaca Milli Eğitim'de Görev DeğişimiMuğla'nın Ortaca İlçesi'ndeki Milli Eğitim Müdürlüğü'ne Abdulkadir Şahin'in yerine, bir dönem vekaleten müdürlük yapan İsmet Hasgül atandı.
 • 11:19Ortaca'da Bahar HavasıOrtaca'da Bahar HavasıMuğla'nın Ortaca İlçesi'nde hava sıcaklıklarının 23 dereceye yükselmesiyle birlikte yarıyıl tatilini ilçede geçiren öğrenciler, aileleriyle sahil kenarı va parkları doldurdu.
 • 16:02Sokak Hayvanları İçin Kilimanjaro'ya TırmanacakSokak Hayvanları İçin Kilimanjaro'ya TırmanacakGörüntü Dökümü: Sokak hayvanları barınağından detay Sam Tucker'in açıkması Türkan Dağdelen'in açıklaması Genel detay görüntüler Sokak hayvanları için Kilimanjaro'ya tırmanacak Muğla'nın Fethiye ilçesinde yaşayan İngiliz, hayvan hakları ve sokak hayvanlarına dikkati çekmek için Afrika Kıtası'nın en yüksek dağına tırmanacak Fethiye ilçesinde yaşayan 28 yaşındaki İngiliz Sam Tucker, hayvan hakları ve sokak hayvanlarına dikkati çekmek için Afrika Kıtası'nın en yüksek dağı Kilimanjaro'ya tırmanarak, Ortaca Hayvan Dostları Derneğinin (HAYDOS) flamasını açacak.
 • 15:01Sokak Hayvanları İçin Kilimanjaro'ya TırmanacakFethiye ilçesinde yaşayan 28 yaşındaki İngiliz Sam Tucker, hayvan hakları ve sokak hayvanlarına dikkati çekmek için Afrika Kıtası'nın en yüksek dağı Kilimanjaro'ya tırmanarak, Ortaca Hayvan Dostları Derneğinin (HAYDOS) flamasını açacak.
 • 10:48Ortaca Hiç Geçmediği Köprü ve Otoyoldan 2 Ogs CezasıOrtaca Hiç Geçmediği Köprü ve Otoyoldan 2 Ogs CezasıOrtaca Hiç geçmediği köprü ve otoyoldan 2 OGS cezası MUĞLA'nın Ortaca İlçesi'nden yaşayan 62 yaşındaki İbrahim Yalçın, eşinin adına kayıtlı, ancak kendisinin kullandığı kamyonete İstanbul'da aynı gün köprü ve otoyol geçişinde OGS (Otomatik Geçiş Sistemi) ihlali yaptığı gerekçesiyle toplam 167.75 lira para cezası kesilmesine tepki gösterdi.
 • 09:46Hiç Geçmediği Köprü ve Otoyoldan Ogs CezasıHiç Geçmediği Köprü ve Otoyoldan Ogs CezasıMuğla'nın Ortaca İlçesi'nden yaşayan 62 yaşındaki İbrahim Yalçın, eşinin adına kayıtlı, ancak kendisinin kullandığı kamyonete İstanbul'da aynı gün köprü ve otoyol geçişinde OGS (Otomatik Geçiş Sistemi) ihlali yaptığı gerekçesiyle toplam 167.75 lira para cezası kesilmesine tepki gösterdi.
 • 10:41Hiç Geçmediği Boğaz Köprüsünden Ceza GeldiHiç Geçmediği Boğaz Köprüsünden Ceza GeldiMuğla’nın Ortaca ilçesinden emekli bir vatandaşa hayatında hiç geçmediği İstanbul Fatih Sultan Mehmet Köprüsünden geçip OGS ihlali yaptığı yine aynı gün İstanbul Ankara Otoyolu Adapazarı istasyonundan geçerek OGS ihlalinde bulunduğu iddiasıyla 48 0RA 528 Plakalı eşi Sevil Yalçın’ın üzerine kayıtlı Kamyonetine toplam 167,75TL ceza geldi.
 • 19:24Ortaca Göcek Tüneli'nde Zam ProtestosuOrtaca Göcek Tüneli'nde Zam ProtestosuGöcek Tüneli'nde zam protestosu Muğla ile Antalya'yı birbirine bağlayan Göcek Tüneli'nde araç geçiş ücretlerine yapılan yüzde 30'luk zam protesto edildi.
 • 18:30Muğla'da Kamp Yapan Millilerden Teröre TepkiMuğla'da Kamp Yapan Millilerden Teröre TepkiMuğla’nın Ortaca ilçesinde çalışmalarını sürdüren Masa Tenisi Milli Takım Gelişim Kampı’nın Doğu Anadolu İllerinden gelen sporcuları açtıkları pankart ile teröre tepki gösterdi.
 • 12:16Bakan Yakınıyım' Diyerek 150 Kişiyi DolandırdıBakan Yakınıyım' Diyerek 150 Kişiyi DolandırdıMuğla’nın Dalaman ilçesinde Sağlık Bakanının yakını olduğunu söyleyerek 150 kişiyi dolandırdığı iddia edilen bir kişi tutuklandı.
 • 11:26Şaşırtan DostlukŞaşırtan DostlukMuğla'nın Ortaca İlçesi'nde oturan 'Kaya ailesinin' 4 aylık kedisi 'Tekir' ile muhabbet kuşu 'Maviş'in dostluğu görenlerin ilgisini çekiyor.
 • 15:35Muğla Büyükşehir Belediyesi'ne Emıtt Fuarında Büyük İlgiMuğla Büyükşehir Belediyesi'ne Emıtt Fuarında Büyük İlgiMuğla Büyükşehir Belediyesi, bu yıl 20.’si gerçekleştirilen ve Dünyanın en büyük 5 turizm fuarından biri olan ve İstanbul Büyükçekmece Tüyap Fuar Merkezinde gerçekleştirilen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT’te ki yerini aldı.
 • 13:08Ortaca'da Hareket Halindeki Araç Alev AldıOrtaca'da Hareket Halindeki Araç Alev AldıMuğla’nın Ortaca ilçesinde hareket halindeki bir araç alev aldı.
 • 15:042015'de Muğla'nın Nüfusu 14 Bin Arttı2015'de Muğla'nın Nüfusu 14 Bin ArttıMuğla’nın nüfusu 2015 yılında 14 bin 368 kişi artarak 908 bin 877’e ulaştı.
 • 11:07Don, Narenciye Üreticisini VurduDon, Narenciye Üreticisini VurduMuğla'nın Ortaca ile Köyceğiz İlçesi'nde sıfırın altında 8 dereceye kadar düşen hava sıcaklığı nedeniyle görülen don olayı nedeniyle narenciye bahçeleri zarar gördü.
 • 10:48Ortaca - Don Narenciye Üreticisini VurduOrtaca - Don Narenciye Üreticisini VurduDon narenciye üreticisini vurdu MUĞLA'nın Ortaca ve Köyceğiz ilçelerinde, eksi 8 dereceye kadar düşen hava sıcaklığı nedeniyle yaşanan don olayı nedeniyle narenciye bahçeleri zarar gördü.
 • 13:25Kimlik Bildirim Formlarını İhmal EtmeyinKimlik Bildirim Formlarını İhmal EtmeyinOrtaca İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada her yıl verilmesi gereken işyerlerine ait kimlik bildirim formlarının ihmal edilmemesi gerektiği hatırlatıldı.
 • 10:03Kışın Uğramadığı Muğla'da Kartpostallık Görüntüler!Kışın Uğramadığı Muğla'da Kartpostallık Görüntüler!Türkiye'nin büyük bölümü kar ve soğukla mücadele ederken, Muğla sahillerinde gün batımında oluşan görüntüler kartpostallara taş çıkarıyor.
 • 06:58Soğuk Hava Narenciyeyi VurduSoğuk Hava Narenciyeyi VurduMuğla’nın Ortaca ve Köyceğiz ilçelerinde etkili olan rüzgar ve sıfırın altına düşen hava sıcaklıkları yüzünden narenciye bahçeleri zarar gördü.
 • 19:53Ortaca'da Pasaport Bürosu Faaliyete GeçtiOrtaca'da Pasaport Bürosu Faaliyete GeçtiOrtaca İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde umuma mahsus pasaport verilme işlemlerine başlandı.
 • 18:08Empürme Fasulyesi Değer Kazanmaya BaşladıEmpürme Fasulyesi Değer Kazanmaya BaşladıBatı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından Ekim 2015 itibariyle faaliyetlerine başlayan Yöresel Değerler Mali Destek Programıyla beraber, yöresel değerlerin geliştirilmesine yönelik olarak desteklenen projelerden bir tanesi de Karabük Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yürütülen “Yerel Tat, Empürmeye Değer Kat” isimli projesi oldu.
 • 15:28Muğla'da Şiddetli Don Narenciyeyi VurduMuğla'nın Ortaca, Köyceğiz ve Dalaman ilçelerinde son günlerde yaşanan zirai don, narenciye ürünlerini olumsuz etkiledi.
 • 18:47Bir Yanda Kar, Bir Yanda GüneşBir Yanda Kar, Bir Yanda GüneşMuğla'nın Köyceğiz İlçesi'nin yüksek kesimleri beyaz örtü ile kaplanırken, Ortaca'da yüzünü gösteren güneş, bahardan kalma bir gün yaşattı.
 • 14:42Ege Bölgesi Taekwondo Şampiyonası Muğla'da YapıldıEge Bölgesi Taekwondo Şampiyonası Muğla'da YapıldıAnadolu yıldızlar ligi Ege Bölgesi Taekwondo Şampiyonası Muğla’nın Ortaca ilçesinde yapıldı.
 • 14:59Muğla'da Alternatif Turizm ÇalışmalarıDalyan Turizm, Kültür ve Çevre Koruma Derneği tarafından hazırlanan ve Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından desteklenen bisikletli turizmin altyapısının geliştirilmesi konulu "The Eco Trail" projesinin tanıtımı gerçekleştirildi.
 • 14:30Muğla'da Soğuk Hava Depolarının Açılışı Törenle YapıldıMuğla'da Soğuk Hava Depolarının Açılışı Törenle YapıldıMuğla’nın Ortaca ilçesinde yapımı tamamlanan soğuk hava depoları düzenlenen törenle açıldı.
 • 14:27Muğla'da Soğuk Hava Deposu Açılışı YapıldıOrtaca ilçesinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın kırsal kalkınma fonu tarafından yüzde 50 hibeli olarak yapılan Ortaca Meyve ve Sebze Kooperatifi (ORMESKOOP) soğuk hava deposunun açılışı yapıldı.
 • 00:43Vali Çiçek: Vali Çiçek: "Alternatif Turizm Uygulanacak"Muğla’da turizmi çeşitlendirme çalışmaları kapsamında Güney ege Kalkınma Ajansı (GEKA)’ya Dalyan Turizm, Kültür ve Çevre Koruma Derneği tarafından sunulun ‘Köyceğiz, Ortaca, Dalaman Yürüyüş ve Bisiklet Yolları’ projesinin tanıtım ve sunumu yapıldı.
 • 11:28Kaçak Avcılığa Geçit YokKaçak Avcılığa Geçit YokMuğla'nın Köyceğiz ve Ortaca ilçelerinde, özel koruma alanlarında kaçak avcılık yapan 11 kişiye, toplam 16 bin 572 TL para cezası kesildi.
 • 11:42Ortaca'da Tıkanan Tahliye Kanalına Anında MüdahaleOrtaca'da Tıkanan Tahliye Kanalına Anında MüdahaleOrtaca Belediyesi ekipleri, yoğun yağışlar nedeni ile tıkanan bir tahliye kanalına anında müdahale ederek olası bir su baskınını önledi.
 • 15:53Sokağa Terk Edilen Köpek Yavrularına Yuva ArıyorSokağa Terk Edilen Köpek Yavrularına Yuva ArıyorGörüntü Dökümü: Yavru köpeklerden detay Türkan Dağdelen'in açıklaması Sokağa terk edilen köpek yavrularına yuva arıyor Ortaca HAYDOS Başkanı Dağdelen: "Yavruların barınaklarda yaşama şansı yok. Çoğunun da annesi yok ve direnç güçleri çok zayıf" Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) İl Temsilcisi ve Ortaca Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) Başkanı Türkan Dağdelen, sokaktan topladığı yaklaşık 100 köpek yavrusuna sahip arıyor.
 • 14:18Midyat'ta Kolej Öğrencilerinden Köy Okuluna Giysi YardımıMidyat'ta Kolej Öğrencilerinden Köy Okuluna Giysi YardımıMardin'in Midyat İlçesi'ndeki Medeniyet Koleji öğrencileri, 'kardeş okul' seçtikleri Ortaca Köyü İlkokulu'nda okuyan yardıma muhtaç öğrencilere kıyafet, oyuncak ve kırtasiye yardımı yaptı.
 • 14:10Sokağa Terk Edilen Köpek Yavrularına Yuva ArıyorHayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) İl Temsilcisi ve Ortaca Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) Başkanı Türkan Dağdelen, sokaktan topladığı yaklaşık 100 köpek yavrusuna sahip arıyor.
 • 09:44Dohakder'den Hayvan Sevgisi SemineriDohakder'den Hayvan Sevgisi SemineriMuğla’nın Ortaca ilçesinde Doğa ve Hayvanları Koruma Derneği (DOHAKDER) tarafından öğrencilere seminer verildi.
 • 09:23Protokol Yaralı Polisi Ziyaret EttiProtokol Yaralı Polisi Ziyaret EttiOrtaca’da evinde yalnız iken silahla yaralanan polis memuru K.G.’yi Muğla Valisi Amir Çiçek, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Akbaş ve İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya ziyaret etti.
 • 19:34Ortaca 18 Yıllık Polis Memuru Evinde Yaralı BulunduOrtaca 18 Yıllık Polis Memuru Evinde Yaralı Bulundu18 yıllık polis memuru evinde yaralı bulundu MUĞLA'nın Ortaca ilçesinde, 44 yaşındaki polis memuru K.G. (Kazım Gülenç), evinde yaralı bulundu.
 • 16:0418 Yıllık Polis Memuru Evinde Yaralı Bulundu18 Yıllık Polis Memuru Evinde Yaralı BulunduMuğla'nın Ortaca ilçesinde, 44 yaşındaki polis memuru K.G., evinde yaralı bulundu.
 • 14:42Midyat'taki Elektrik Kesintileri Eğitimi AksatıyorMidyat'taki Elektrik Kesintileri Eğitimi AksatıyorMidyat'taki elektrik kesintileri eğitimi aksatıyor MARDİN Midyat İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulkadir Altay, elektrik kesintisi sebebiyle okullarda ısınma sorunu yaşandığını bunun da eğitimde aksamalara neden olduğunu söyledi.