SON DAKİKA ORTACA HABERLERİ

Son Dakika Ortaca Haberleri

 • 00:12Allgau-Orient RallisiAllgau-Orient RallisiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Etkinliğe katılan yarışmacının aracını kontrol edişi- Muğla Valisi Amir Çiçek'in hediye vermesi- Vali Çiçek'in açıklaması- Yarışmacılarla sohbeti- Organizasyon Türkiye etabı sorumlusu Nadir Serin açıklaması- Vali Çiçek'in ralli araçlarına imza atması- Valinin de ralliye katılan araçlardan birisine binmesi ve etkinliğe katılması- Rallinin start vermesi- Etabın tamamlandığı noktadan detay- Genel görüntüler Allgau-Orient Rallisi- 18 ülkeden 500'ün üzerinde rallicinin katıldığı etkinliğin Dalyan-İztuzu etabı yapıldı Almanya'da 10 Mayıs'ta başlayan ve 29 Mayıs'ta Ürdün'de sona erecek Allgau-Orient/Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi'nin Dalyan-İztuzu etabı gerçekleştirildi.
 • 16:11Dünyaca Ünlü Barış ve Dostluk Rallisi Dalyan'daDünyaca Ünlü Barış ve Dostluk Rallisi Dalyan'daOrtaca İlçesi’nin Dalyan Mahallesi’nde 90 takımın 252 araba ile katıldığı Allgau-Orient/ Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi’nin Dalyan-İztuzu etabı yapıldı.
 • 14:46Allgau-Orient RallisiAlmanya'da 10 Mayıs'ta başlayan ve 29 Mayıs'ta Ürdün'de sona erecek Allgau-Orient/Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi'nin Dalyan-İztuzu etabı gerçekleştirildi.
 • 14:41Barış Rallisi Sona ErdiBarış Rallisi Sona ErdiAllgau-Orient/Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi’nin Dalyan-İztuzu etabı yapıldı.
 • 14:28Dünyaca Ünlü Ralli Dalyan'daDünyaca Ünlü Ralli Dalyan'da90 takımın 252 araba ile katıldığı Allgau-Orient/ Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi Dalyan'da yapıldı
 • 14:21Dünyaca Ünlü Barış ve Dostluk Rallisi Dalyan'da YapıldıDünyaca Ünlü Barış ve Dostluk Rallisi Dalyan'da YapıldıAllgau-Orient Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi, Muğla’nın Ortaca ilçesinde Dalyan Mahallesi’nde 90 takımdan 252 aracın katılımıyla yapıldı.
 • 16:13Tır Kavşakta Kamyonete Çarptı: 2 YaralıTır Kavşakta Kamyonete Çarptı: 2 YaralıTır kavşakta kamyonete çarptı: 2 yaralı MUĞLA'nın Ortaca İlçesi'nde, kavşakta kamyonetle TIR çarpıştı.
 • 14:47Tır'la Çarpışan Kamyonetin Sürücü ile Eşi YaralandıTır'la Çarpışan Kamyonetin Sürücü ile Eşi YaralandıMuğla'nın Ortaca İlçesi'nde, kavşakta kamyonetle TIR çarpıştı.
 • 13:06Ortaca- Rektör Harmandar; İztuzu Plajı'nda Hizmetler Eksiksiz Verilecek-2Ortaca- Rektör Harmandar; İztuzu Plajı'nda Hizmetler Eksiksiz Verilecek-2Ortaca- Rektör Harmandar; İztuzu Plajı'nda hizmetler eksiksiz verilecek-2 (Tür: Yurt)
 • 12:59Ortaca Rektör Harmandar; İztuzu Plajı'nda Hizmetler Eksiksiz Verilecek -1Ortaca Rektör Harmandar; İztuzu Plajı'nda Hizmetler Eksiksiz Verilecek -1Rektör Harmandar; İztuzu Plajı'nda hizmetler eksiksiz verilecek ÇEVRE ve Şehircilik Bakanlığı tarafından işletmesi Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'ne verilen ve sezonun başlamasına rağmen turistlerin hizmet alamadığı İztuzu Plajı'nda çalışmalar başladı.
 • 12:53Ortaca'daki Şüpheli Ölümün Sebebi BelirlendiOrtaca'daki Şüpheli Ölümün Sebebi BelirlendiMuğla’nın Ortaca ilçesi Çaylı Mahallesinde ikamet eden ve evinin önünde ölü bulunan Günay Yaşar isimli şahısın elektrik kapılarak hayatını kaybettiği belirlendi.
 • 12:42Ortaca'da Trafik Kazası; 1 YaralıOrtaca'da Trafik Kazası; 1 YaralıMuğla’nın Ortaca ilçesinde meydana gelen trafik kazasında faciadan dönüldü.
 • 12:27Rektör Harmandar; İztuzu Plajı'nda Hizmetler Eksiksiz VerilecekRektör Harmandar; İztuzu Plajı'nda Hizmetler Eksiksiz VerilecekÇevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından işletmesi Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'ne verilen ve sezonun başlamasına rağmen turistlerin hizmet alamadığı İztuzu Plajı'nda çalışmalar başladı.
 • 11:30Elektrik Akımına Kapılarak Can VerdiElektrik Akımına Kapılarak Can VerdiMuğla'nın Ortaca İlçesi'nde 55 yaşındaki Günay Yaşar, elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdi.
 • 10:25Rektör Harmandar; Rektör Harmandar; "Dalyan İztuzu Sahili Sil Baştan Yapıldı"Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MÜ) Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, “Dalyan İztuzu Sahili sinl baştan yapıldı” dedi.
 • 01:05Afrikalı Öğrencilerden Dans GösterisiAfrikalı Öğrencilerden Dans GösterisiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Seyirci detayı- Muğla'da eğitim gören Afrikalı öğrencilerin dans gösterileri Ortaca Tarım, Çevre ve Turizm Festivali- Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde eğitim gören Afrika ülkelerinden öğrenciler danslarıyla beğeni topladı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde eğitim gören çeşitli Afrika ülkelerinden öğrenciler, Ortaca Tarım, Çevre ve Turizm Festivali'nde yerel kıyafetleriyle dans gösterisi sundu.
 • 00:15Ortaca Tarım, Çevre ve Turizm FestivaliMuğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde eğitim gören çeşitli Afrika ülkelerinden öğrenciler, Ortaca Tarım, Çevre ve Turizm Festivali'nde yerel kıyafetleriyle dans gösterisi sundu.
 • 10:26Ortaca'da Festival Coşkusu Devam EdiyorOrtaca'da Festival Coşkusu Devam EdiyorMuğla’nın Ortaca ilçesinde 20. Tarım, Turizm ve Çevre Festivali coşkusu 19 Mayıs Atatürk’e Anma ve Gençlik Spor Bayramı’yla birleşince ortaya renkli görüntüler çıktı.
 • 21:13Ortaca - İztuzu Plajı'nda Şemsiyeler Konuldu EkOrtaca - İztuzu Plajı'nda Şemsiyeler Konuldu EkOrtaca - İztuzu Plajı'nda şemsiyeler konuldu ek (Tür: Yurt)
 • 20:01Ortaca - İztuzu Plajı'nda Şemsiyeler KonulduOrtaca - İztuzu Plajı'nda Şemsiyeler Konulduİztuzu Plajı'nda şemsiyeler konuldu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından işletmesi Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'ne verilen dünyaca ünlü İztuzu Plajı'nda sezon hazırlıklarına başlandı.
 • 19:30Genel Seçime DoğruAK Parti Karabük Milletvekili ve adayı Osman Kahveci, Melisa, Göğeren, Ortaca ve Dudaş köylerinde ziyaretlerde bulundu.
 • 16:38Milletvekili Kahveci Tam GazMilletvekili Kahveci Tam GazAK Parti Karabük Milletvekili ve Milletvekili adayı Osman Kahveci, 7 Haziran genel seçimleri kapsamında bir dizi ziyaretlerde bulundu.
 • 13:39Muğla - Ortaca'da 20'nci Tarım, Çevre ve Turizm Festivali BaşladıMuğla - Ortaca'da 20'nci Tarım, Çevre ve Turizm Festivali BaşladıOrtaca'da 20'nci Tarım, Çevre ve Turizm Festivali başladı (2) İKİ İLÇEYİ BULUŞTURAN ŞENLİK Muğla'nın Ortaca İlçesi'nde bu yıl 20'ncisi düzenlenen Tarım, Çevre ve Turizm Festivali kapsamında 'Atatürk Köprüsü Dostluk ve Özlem Şenliği' düzenlendi.
 • 11:14Ortaca Turizmciler ile Çevrecilerin İztuzu EndişesiOrtaca Turizmciler ile Çevrecilerin İztuzu EndişesiÇevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, işletmesi Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'ne devredilen Muğla'nın Ortaca İlçesi Dalyan Mahallesi'ndeki dünyaca ünlü İztuzu Plajı'nın sezonun açılmasına rağmen hala hazırlıksız olduğunu söyleyen tur operatörleri, otel işletmecileri ve çevreciler; turist sayısında düşüş yaşanmasından endişe duyduklarını dile getirdi.
 • 10:19Ortaca'da Murat Başaran CoşkusuOrtaca'da Murat Başaran CoşkusuOrtaca 20. Tarım, Turizm ve Çevre Festivali’nin ikinci gününde sahne alan Murat Başaran, hayranları ve festival alanını dolduran kalabalığa unutulmaz gece yaşattı.
 • 19:27Ortaca'da 20'nci Tarım, Çevre ve Turizm Festivali Başladı (2)Ortaca'da 20'nci Tarım, Çevre ve Turizm Festivali Başladı (2)İki İLÇEYİ BULUŞTURAN ŞENLİK Muğla'nın Ortaca İlçesi'nde bu yıl 20'ncisi düzenlenen Tarım, Çevre ve Turizm Festivali kapsamında 'Atatürk Köprüsü Dostluk ve Özlem Şenliği' düzenlendi.
 • 17:12Fethiye - D-Marin Göcek Sezonu Ünlü İtalyan Şarkıcı Aylin Prandi ile AçtıFethiye - D-Marin Göcek Sezonu Ünlü İtalyan Şarkıcı Aylin Prandi ile AçtıMarin Göcek sezonu ünlü İtalyan şarkıcı Aylin Prandi ile açtı MUĞLA'nın Fethiye İlçesi'ndeki D-Marin Göcek tarafından düzenlenen 'Yaza Merhaba' etkinliklerinde; dünyaca ünlü İtalyan şarkıcı Aylin Prandi sahne aldı.
 • 14:56Muğla - Ortaca'da 20'inci Tarım, Çevre ve Turizm Festivali BaşladıMuğla - Ortaca'da 20'inci Tarım, Çevre ve Turizm Festivali BaşladıOrtaca'da 20'inci Tarım, Çevre ve Turizm Festivali başladı MUĞLA'nın Ortaca İlçesi'nde bu yıl 20'ncisi düzenlenen Tarım, Çevre ve Turizm Festivali, kortej yürüyüşüyle başladı.
 • 14:01Ortaca'da 20'nci Tarım, Çevre ve Turizm Festivali BaşladıOrtaca'da 20'nci Tarım, Çevre ve Turizm Festivali BaşladıMuğla'nın Ortaca İlçesi'nde bu yıl 20'ncisi düzenlenen Tarım, Çevre ve Turizm Festivali, kortej yürüyüşüyle başladı.
 • 13:52D-Marin Göcek Sezonu Ünlü İtalyan Şarkıcı Aylin Prandi ile AçtıD-Marin Göcek Sezonu Ünlü İtalyan Şarkıcı Aylin Prandi ile AçtıMuğla'nın Fethiye İlçesi'ndeki D-Marin Göcek tarafından düzenlenen 'Yaza Merhaba' etkinliklerinde; dünyaca ünlü İtalyan şarkıcı Aylin Prandi sahne aldı.
 • 10:26Ortaca 20. Tarım, Çevre ve Turizm Festivali BaşladıOrtaca 20. Tarım, Çevre ve Turizm Festivali BaşladıMuğla’nın Ortaca ilçesinde bu yıl 20’ncisi düzenlenen Tarım, Çevre ve Turizm Festivali, kortej yürüyüşüyle başladı.
 • 09:4820. Tarım, Çevre ve Turizm Festivali20. Tarım, Çevre ve Turizm FestivaliKortej yürüyüşü- Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik'in konuşması- Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'ün konuşması- Ortaca Kaymakamı Hüseyin Yılmaz'ın konuşması 20. Tarım, Çevre ve Turizm Festivali- Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Gürün: - "Kırsal Muğla ile kıyısal Muğla'yı birbiriyle entegre etmemiz lazım" Ortaca ilçesinde bu yıl 20'ncisi düzenlenen Tarım, Çevre ve Turizm Festivali, kortej yürüyüşüyle başladı.
 • 21:3720. Tarım, Çevre ve Turizm FestivaliOrtaca ilçesinde bu yıl 20'ncisi düzenlenen Tarım, Çevre ve Turizm Festivali, kortej yürüyüşüyle başladı.
 • 11:23Kahta'da Minibüs Devrildi: 12 YaralıKahta'da Minibüs Devrildi: 12 YaralıAdıyaman'ın Kahta İlçesi'nde, sürücüsünün direksiyon kontrolünü yitirdiği minibüsün karşı şeride geçip şarampole devrilmesi sonucu meydana gelen kazada 12 kişi yaralandı.
 • 10:24Ortacalı Engelliler Türkiye 4.'sü OlduOrtacalı Engelliler Türkiye 4.'sü OlduOrtaca İşitme Engelliler Erkek Basketbol Takımı, Türkiye Erkekler-Kadınlar Basketbol Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye dördüncüsü oldu.
 • 10:13Kahta'da Minibüs Devrildi: 12 YaralıKahta'da Minibüs Devrildi: 12 YaralıAdıyaman'ın Kahta İlçesi'nde, sürücüsünün direksiyon kontrolünü yitirdiği minibüsün karşı şeride geçip şarampole devrilmesi sonucu meydana gelen kazada 12 kişi yaralandı.
 • 10:16Ortaca'da Engelliler Haftası Büyük Bir Coşku ile KutlandıOrtaca'da Engelliler Haftası Büyük Bir Coşku ile KutlandıMuğla’nın Ortaca İlçesi’nde 10-16 Mayıs Dünya Engelliler haftası nedeniyle bir dizi etkinlik düzenlendi.
 • 15:52Dalyan Awaits 10th Allgau-Orient Friendship And Peace RallyDalyan Awaits 10th Allgau-Orient Friendship And Peace Rally10th Allgau-Orient Friendship and Peace Rally that will be organized for 20-year-old and older cars in Muğla's Dalyan Neighbourhood in Ortaca District by Turkish Ministry of European Union Civil Society, Communication and Culture Directorate, is expected to contribute both the region's and Dalyan's economy.
 • 02:46Ortaca - Masum Türker: Türkiye'de Seçimler Meşrutiyetini KaybetmiştirOrtaca - Masum Türker: Türkiye'de Seçimler Meşrutiyetini KaybetmiştirDemokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, seçim çalışmaları için geldiği Muğla'da partisinin İl Başkanlığı ve ilçeleri ziyaret etti.
 • 00:06Masum Türker: Masum Türker: "Türkiye'de Seçimler Meşrutiyetini Kaybetmiştir"demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, seçim çalışmaları için geldiği Muğla'da partisinin İl Başkanlığı ve ilçeleri ziyaret etti.
 • 13:38Engelliler Öğrenciler Sarced'de BuluştuEngelliler Öğrenciler Sarced'de BuluştuEngelliler Haftası nedeniyle Dalaman ve Ortaca’da bulunan engelli çocuklar Ortaca ilçesine bağlı Sarıgerme Çevre ve Eğitim Derneği’nde (SARÇED’) bir araya geldi.
 • 14:04Köyceğiz Gölünün Sazlık Alanında YangınKöyceğiz Gölünün Sazlık Alanında YangınMuğla'nın Köyceğiz ilçesindeki Köyceğiz Gölünün sazlık alanında yıldırım düşmesiyle çıkan yangında 1 hektarlık sazlık alan zarar gördü.
 • 12:31Yıldırım Düşen Köyceğiz Gölü'nün Sazlık Alanında YangınYıldırım Düşen Köyceğiz Gölü'nün Sazlık Alanında YangınMuğla'nın Köyceğiz İlçesi'ndeki Köyceğiz Gölü'nün sazlık alanında yıldırım düşmesiyle çıkan yangında 1 hektarlık sazlık alan zarar gördü.
 • 11:51Daha Temiz Bir Çevre İçin Çöp TopladılarDaha Temiz Bir Çevre İçin Çöp TopladılarMuğla'nın Ortaca İlçesi'nde, 'Haydi Yapalım' sloganıyla her yaştan kişinin katılımıyla Sarıgerme ve İztuzu Plajı başta olmak üzere çevre ve kıyı temizliği yapıldı.
 • 16:44Ortaca'da 73 Kaçak Yolda YakalandıOrtaca'da 73 Kaçak Yolda YakalandıOrtaca'da 73 kaçak yolda yakalandı MUĞLA'nın Ortaca İlçesi'ndeki bir mahallenin yol kenarında, minibüs ve otomobil içinde bekleyen farklı uyruklardan yedisi çocuk 15'i kadın 73 kaçak, vatandaşın ihbarı üzerine, jandarma tarafından yakalandı.
 • 16:30Ortaca'da 73 Kaçak ve 3 Organizatör YakalandıOrtaca'da 73 Kaçak ve 3 Organizatör YakalandıMuğla'nın Ortaca İlçesi'ndeki bir mahallenin yol kenarında, minibüs ve otomobil içinde bekleyen farklı uyruklardan yedisi çocuk 15'i kadın 73 kaçak, vatandaşın ihbarı üzerine, jandarma tarafından yakalandı.
 • 14:40Ortaca'da 37 Kaçak Göçmen YakalandıOrtaca'da 37 Kaçak Göçmen YakalandıMuğla’nın Ortaca ilçesinde yasa dışı yollardan yurt dışına kaçmak isteyen 37 göçmen yakalandı.
 • 10:56Muğla Adli Tıp'tan Savcılara Bilgilendirme SemineriMuğla Adli Tıp'tan Savcılara Bilgilendirme SemineriAdalet Bakanlığı Adlı Tıp Kurumu Muğla Şube Müdürlüğü tarafından Ortaca Adliyesi’nde görevli savcılara Yrd. Doç. Bülent Savran tarafından kurumdaki birimler hakkında bilgilendirme yapıldı.
 • 10:55Ortaca Emniyeti Vatandaşları UyardıOrtaca Emniyeti Vatandaşları UyardıOrtaca İlçe Emniyet Müdürlüğü, vatandaşlara Emniyet Genel Müdürlüğü Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan üç değişik bilgilendirme broşürü dağıtıldı.
 • 10:40Domates İhracatına Tuta DarbesiDomates İhracatına Tuta DarbesiMuğla'nın Ortaca İlçesi'nde domates üretici ve ihracatçıları 'Dometas güvesi' olarak da bilinen tuta zararlısı konusunda uyarıldı.