SON DAKİKA ORTACA HABERLERİ

Son Dakika Ortaca Haberleri

 • 12:12 İztuzu Plajı'nda Tahliye Tamamlandı Muğla Valiliğinin aldığı karar doğrultusunda, İztuzu Plajı'nda işgalci olduğu iddia edilen Dalyan Çevre Turizm Ticaret Anonim Şirketinin (DALÇEV AŞ) buradan tahliyesi tamamlandı.
 • 06:22 İztuzu Plajında Tahliye Başladı İztuzu Plajında Tahliye Başladı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : İztuzu tahliye detay görüntü Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi danışmanı (MSKÜ) Mehmet Ayhan'ın açıklaması DALÇEV A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Oruç'un açıklaması - Muğla Valiliğinin aldığı karar doğrultusunda, işgalci olduğu iddia edilen DALÇEV AŞ'nin, İztuzu Plajı'ndan kolluk kuvvetleri marifetiyle tahliye edilmesine başlandı MSKÜ Danışmanı Ayhan: -"Firma 1. İdare Mahkemesi'ne dava açtı.
 • 02:40 Muğla İztuzu'nda Dalçev'in Tahliyesine Başlandı Muğla İztuzu'nda Dalçev'in Tahliyesine Başlandı Muğla Valiliği, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın gönderdiği yazı üzerine Muğla'nın Ortaca İlçesi'nin dünyaca ünlü İztuzu Plajı'nda işgalci konumunda olduğu belirtilen Dalyan Çevre Geliştirme, Turizm, İnşaat, Emlak ve Otel A.Ş.'nin (DALÇEV) jandarma nezaretinde tahliyesine başladı.
 • 23:10 DALÇEV Plajdan Tahliye Ediliyor DALÇEV Plajdan Tahliye Ediliyor Muğla'nın dünyaca ünlü İztuzu Plajı'na girerek işletme hakkının kendisinde olduğunu iddia eden DALÇEV adlı şirket, plajdan tahliye ediliyor.
 • 21:43 İztuzu'nda Dalçev'in Tahliyesine Başlandı İztuzu'nda Dalçev'in Tahliyesine Başlandı Muğla Valiliği, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın gönderdiği yazı üzerine Muğla'nın Ortaca İlçesi'nin dünyaca ünlü İztuzu Plajı'nda işgalci konumunda olduğu belirtilen Dalyan Çevre Geliştirme, Turizm, İnşaat, Emlak ve Otel A.Ş.'nin (DALÇEV) jandarma nezaretinde tahliyesine başladı.
 • 21:10 Ortaca İztuzu'nda Dalçev'in Tahliyesine Başlandı Ortaca İztuzu'nda Dalçev'in Tahliyesine Başlandı İztuzu'nda DALÇEV'in tahliyesine başlandıMUĞLA Valiliği, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın gönderdiği yazı üzerine Muğla'nın Ortaca İlçesi'nin dünyaca ünlü İztuzu Plajı'nda işgalci konumunda olduğu belirtilen Dalyan Çevre Geliştirme, Turizm, İnşaat, Emlak ve Otel A.Ş.'nin (DALÇEV) jandarma nezaretinde tahliyesine başladı.
 • 18:47 Terör Örgütü PKK'nın Saldırıları AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, terör örgütü PKK'nın saldırılarına ilişkin, "Düşmanlığında bir adabı bir usulü vardır.
 • 17:30 AK Parti Mardin Milletvekili Miroğlu'ndan PKK Saldırıları ile İlgili Açıklama AK Parti Mardin Milletvekili Miroğlu'ndan PKK Saldırıları ile İlgili Açıklama AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, kaçırıldıktan sonra aracıyla birlikte ateşe verilerek öldürülen Bahçebaşı Mahalle Muhtarı Mehmet Acu’nun taziyesinde yaptığı konuşmada, "Bunların ne özgürlükle ne de hak arayışıyla bir ilgisi yoktur ve olamaz. Hak, özgürlük ve demokrasi talepleri cinayetlerden ve şehirleri yakıp, yıkmaktan geçmiyor" dedi.
 • 16:15 İztuzu Sahili Canlandı Muğla’nın Ortaca ilçesinde yaz sezonunun gelmesi ile birlikte yerli ve yabancı turistler serinlemek için İztuzu sahiline akın etti.
 • 10:10 Belçika'nın 50 Seyahat Firması Türkiye'yi Güvenli Buldu Belçika'nın 50 Seyahat Firması Türkiye'yi Güvenli Buldu Belçika’nın Türkiye ve yurt dışına en iyi tur satan 50 seyahat acentesi temsilcisi Türkiye’nin gözde turizm merkezi Muğla’ya geldi.
 • 10:05 Evinin Önünde Tüfekle Vuruldu Evinin Önünde Tüfekle Vuruldu Adıyaman'ın Kahta İlçesi'nde, 65 yaşındaki Sait Dündar, evinin önünde tüfekle ateş açılması sonucu ağır yaralandı.
 • 19:29 Ortaca İztuzu'nu 'Özel Değil Kamu Kuruluşu İşletsin' Eylemi-2 Ortaca İztuzu'nu 'Özel Değil Kamu Kuruluşu İşletsin' Eylemi-2 (Tür: Yurt)
 • 18:45 İztuzu'nu 'Özel Değil Kamu Kuruluşu İşletsin' Eylemi -1 İztuzu'nu 'Özel Değil Kamu Kuruluşu İşletsin' Eylemi -1 İztuzu Kumsalını Koruma Platformu (İKUP), düzenlediği eylemle, Muğla'nın Ortaca İlçesi'ndeki dünyaca ünlü İztuzu Kumsalı'nda işgalci konumunda olduğu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından belirtilip, kolluk kuvvetleri aracılığıyla boşaltılması için Valiliğe yazı gönderilen DALÇEV için yetkilileri görev davet etti.
 • 18:00 İztuzu'nu 'Özel Değil Kamu Kuruluşu İşletsin' Eylemi İztuzu'nu 'Özel Değil Kamu Kuruluşu İşletsin' Eylemi İztuzu Kumsalını Koruma Platformu (İKUP) üyeleri, düzenlenen eylemde, Muğla'nın Ortaca İlçesi'ndeki dünyaca ünlü İztuzu Kumsalı'nın, özel değil bir kamu kuruluşu tarafından işletilmesini istedi.
 • 17:33 Dünyaca Ünlü İztuzu'nda Eylem Dünyaca Ünlü İztuzu'nda Eylem Muğla’nın Ortaca ilçesinde, işletme hakkı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde olan İztuzu Plajı’nda özel bir firmanın faaliyete başlaması, İztuzu’nu Koruma Platformu (İKUP) üyeleri ve sivil toplum kuruluşları tarafından protesto edildi.
 • 11:52 Uçağın Merdiveninden Düşen 3 Alman Turist Yaralandı Uçağın Merdiveninden Düşen 3 Alman Turist Yaralandı Muğla Dalaman Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde, uçaktan inmek isterken merdivenlerden düşen, 1'i kadın 3 Alman turist yaralandı.
 • 11:39 Yanan Sazlık Alanda Parkinson Hastasının Cesedi Bulundu Muğla'nın Dalaman İlçesi'nde, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne (TİGEM) ait Çayağzı Mevkisi'ndeki sazlık alanda çıkan yangının söndürülmesinin ardından 72 yaşındaki Recep Menekşe'nin yanmış cesedi bulundu.
 • 00:59 Muğla'da Yanan Sazlıkta Ceset Bulundu Muğla'da Yanan Sazlıkta Ceset Bulundu Muğla'nın Dalaman ilçesinde, yanan sazlıkta erkek cesedi bulundu. Yapılan inceleme sonrasında cesedin Parkinson hastası 72 yaşındaki Recep Menekşe'ye ait olduğu tespit edildi.
 • 23:31 Yaşlı Adam, Yanarak Hayatını Kaybetti Yaşlı Adam, Yanarak Hayatını Kaybetti Muğla'nın Dalaman ilçesinde çay kenarına balık tutmaya giden yaşlı adam, ormanlık alanda çıkan yangının ortasında kalınca yanarak can verdi.
 • 23:07 Muğla'da Yanan Sazlıkta Ceset Bulundu Muğla'nın Dalaman ilçesinde, yanan sazlıkta erkek cesedi bulundu.
 • 16:54 Vali Amir Çiçek, Köyceğiz'de İncelemelerde Bulundu Vali Amir Çiçek, Köyceğiz'de İncelemelerde Bulundu Köyceğiz ilçesinde bir takım ziyaretlerde bulunan Muğla Valisi Amir Çiçek Hükümet Konağı ve Okullarda incelemelerde bulundu.
 • 18:08 Muğla - İztuzu'na Karadan Sokamadıkları Jeneratöreri Bu Defa Denizden Taşıdılar Muğla - İztuzu'na Karadan Sokamadıkları Jeneratöreri Bu Defa Denizden Taşıdılar İztuzu'na karadan sokamadıkları jeneratöreri bu defa denizden taşıdılarİZTUZU Kumsalını Kurtarma Platformu (İKUP) Üyesi Meral Metin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Muğla Valiliği'ne gönderdiği yazıyla işgalci konumunda olduğunu belirtip, kolluk kuvveti marifetiyle ivedi olarak boşaltılmasını istediği Dalyan Çevre Geliştirme Turizm İnşaat Emlak ve Otel A.Ş.'nin (DALÇEV), İztuzu Plajı'na yerleşmeye devam edip, deniz yoluyla iki dev jenaratör ve bir iş makinesi getirmesi üzerine savcılığa suç duyurusunda bulundu.
 • 17:42 İztuzu'na Karadan Sokamadıkları Jeneratöreri Bu Defa Denizden Taşıdılar İztuzu'na Karadan Sokamadıkları Jeneratöreri Bu Defa Denizden Taşıdılar İztuzu Kumsalını Kurtarma Platformu (İKUP) Üyesi Meral Metin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Muğla Valiliği'ne gönderdiği yazıyla işgalci konumunda olduğunu belirtip, kolluk kuvveti marifetiyle ivedi olarak boşaltılmasını istediği Dalyan Çevre Geliştirme Turizm İnşaat Emlak ve Otel A.Ş.'nin (DALÇEV), İztuzu Plajı'na yerleşmeye devam edip, deniz yoluyla iki dev jenaratör ve bir iş makinesi getirmesi üzerine savcılığa suç duyurusunda bulundu.
 • 16:04 Hükümlüler Çevre Temizliği Yaptı Hükümlüler Çevre Temizliği Yaptı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Hükümlüler Kayacık Sahili'inde temizlik yaparken Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek'in açıklaması Ortaca Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yılmaz 'ın açıklaması - Muğla'nın Dalaman ilçesinde denetimli serbestlik kapsamındaki 20 hükümlü, Kargıcak Sahili'ni temizledi Muğla'nın Dalaman ilçesinde 20 hükümlü, denetimli serbestlik kapsamında, Kargıcak Sahili'nde çevre temizliği yaptı.
 • 15:19 Dalaman'da Hükümlüler Çevre Temizliği Yaptı Dalaman'da Hükümlüler Çevre Temizliği Yaptı Muğla’nın Dalaman ilçesinde denetimli serbestlik kapsamındaki 20 hükümlü Kargıcak Sahili’nde çevre temizliği yaptı.
 • 14:20 Hükümlüler Çevre Temizliği Yaptı Muğla'nın Dalaman ilçesinde 20 hükümlü, denetimli serbestlik kapsamında, Kargıcak Sahili'nde çevre temizliği yaptı.
 • 11:44 İztuzu İçin Mahkeme Son Sözünü Söyledi İztuzu İçin Mahkeme Son Sözünü Söyledi Muğla 1'inci İdare Mahkemesi, Dalyan Çevre Geliştirme Turizm İnşaat Emlak ve Otel A.Ş'nin (DALÇEV), İztuzu Plajının işletmesiyle ilgili, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı arasında imzalanan protokolün iptali istemiyle açtığı davayı reddetti.
 • 22:00 İztuzu Plajı İhalesi Muğla 1. İdare Mahkemesi, Dalyan Çevre Geliştirme Turizm İnşaat Emlak ve Otel AŞ'nin (DALÇEV), İztuzu Plajının işletmesiyle ilgili, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı arasında imzalanan protokolün iptali istemiyle açtığı davayı reddetti.
 • 17:58 Midyat Şehitleri Törenle Uğurlandı Midyat Şehitleri Törenle Uğurlandı Midyat'ın Anıtlı Köyü Jandarma Karakolu'na PKK'lıların bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda şehit olan geçici köy korucuları 38 yaşındaki Tahsin Demir ile 42 yaşındaki Şehmus Boru'nun cenazeleri Mardin'de yapılan törenin ardından memleketleri olan Midyat'ın Ortaca Köyü'ne getirildi.
 • 17:24 Şehit Korucular Son Yolculuklarına Uğurlandı Şehit Korucular Son Yolculuklarına Uğurlandı Mardin’in Midyat ilçesinde dün bombalı araç saldırısı sonucu şehit olan 2 geçici köy korucusu yüzlerce kişinin katıldığı törenle son yolculuklarına uğurlandı.
 • 15:55 Midyat'ta Şehit Olan Geçici Köy Korucuları Toprağa Verildi Midyat'ta Şehit Olan Geçici Köy Korucuları Toprağa Verildi Mardin'in Midyat ilçesinde PKK'lıların düzenlediği saldırıda şehit düşen geçici köy korucularının cenazeleri toprağa verildi.
 • 13:41 Ortaca Cansu Kaya Davasında Rapor Savaşı Ortaca Cansu Kaya Davasında Rapor Savaşı Adalet Bakanlığı Adli Tıp Genel Kurulu, Muğla'nın Ortaca ilçesindeki Dalyan Kanalı'nda ölü bulunan 18 yaşındaki Cansu Kaya'nın suda boğularak öldüğünü belirten rapor verdi.
 • 12:06 Şehit Asker ve Korucular İçin Tören Şehit Asker ve Korucular İçin Tören GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Şehit yakınları Törene katılanlar Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak ve 7. Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, şehit yakınlarını teskin etmeye çalışması Şehitlerin ambulanslarla getirilmesi Şehitlerin kalafata konulması Mardin'de şehit asker ve korucular için tören Anıtlı Jandarma Karakol Komutanlığına teröristlerce bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda şehit düşen Astsubay Yıldırım ile korucular Demir ve Boru için tören düzenlendi Mardin'in Midyat ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca Anıtlı Jandarma Karakol Komutanlığına bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda şehit düşen Jandarma Astsubay Üstçavuş Salih Yıldırım ile geçici köy korucuları Tahsin Demir ve Şehmus Boru için tören düzenlendi.
 • 11:26 Mardin'de Şehit Asker ve Korucular İçin Tören Mardin'in Midyat ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca Anıtlı Jandarma Karakol Komutanlığına bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda şehit düşen Jandarma Astsubay Üstçavuş Salih Yıldırım ile geçici köy korucuları Tahsin Demir ve Şehmus Boru için tören düzenlendi.
 • 11:25 Midyat Şehitleri İçin Tören Düzenlendi Midyat Şehitleri İçin Tören Düzenlendi Mardin’in Midyat ilçesinde teröristlerce Anıtlı Jandarma Karakolu’na bombalı araçla düzenlenen saldırıda şehit olan 1 asker ve 2 korucu için tören düzenlendi.
 • 08:52 Adli Tıp'tan Cansu Kaya Davasının Seyrini Değiştirecek Rapor: Tecavüz Yok Adli Tıp'tan Cansu Kaya Davasının Seyrini Değiştirecek Rapor: Tecavüz Yok Dalyan kanalında ölü bulunan Cansu Kaya'ya ilk raporda 'telle boğuldu, tecavüze uğradı' diyen Adli Tıp, 2. raporda "Suda boğuldu, tecavüz yok" ifadelerine yer verdi.
 • 08:52 Yakıldığı İddia Edilen Kadın Tedavi Gördüğü Hastanede Hayatını Kaybetti Yakıldığı İddia Edilen Kadın Tedavi Gördüğü Hastanede Hayatını Kaybetti Muğla’nın Ortaca ilçesinde ağır yanıklar ile hastaneye kaldırılan Elmas Başdüzen tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
 • 08:28 Geleceğin Geleceğin "Ustaları" Mesleklerini Fotoğrafladı Muğla’nın Ortaca ilçesinde Ahmet Ateş Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi (METEM) öğrencileri, öğrenimini gördükleri mesleklerini fotoğrafladı.
 • 08:28 CHP'liler Ortaca'da Çevre Temizliği Yaptı CHP'liler Ortaca'da Çevre Temizliği Yaptı Ortaca’da Cumhuriyet Halk Partisi ilçe teşkilatı, Tepearası Mahallesinde çevre temizliği yaptı.
 • 01:04 Üzerine Benzin Dökülerek Yakılan Kadın Hastanede Öldü Üzerine Benzin Dökülerek Yakılan Kadın Hastanede Öldü Muğla'da yalnız yaşadığı evinde üzerine benzin dökülerek yakılan 41 yaşındaki Elmas Başdüzen, İzmir'de, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
 • 18:14 Ortcalı Öğrencilerden Geri Dönüşüm Sergisi Ortcalı Öğrencilerden Geri Dönüşüm Sergisi Muğla’nın Ortaca ilçesinde anaokulu öğrencileri tarafından atık malzemelerden tasarlanan eşyalar ve kıyafetler sergilendi.
 • 16:40 Miniklerden Plastik Bardaktan Gelinlik, Gazoz Kapağından Giysi Muğla'da uluslararası "Eko-Okullar Projesi" kapsamında, anaokulu öğrencileri tarafından atık malzemelerden tasarlanan kıyafet ve eşyalar sergilendi.
 • 12:40 Ortaca Kaskı Hayatını Kurtardı Ortaca Kaskı Hayatını Kurtardı Kaskı hayatını kurtardıMuğla'nın Ortaca ilçesinde, bir kamyonetle çarpışan motosikletin sürücüsü 20 yaşındaki Mehmet Can Tozkar, kaskının takılı olması sayesinde kazayı yaralı olarak atlattı.
 • 12:09 Özel Öğrenciler İşaret Diliyle Şarkı Söyledi Özel Öğrenciler İşaret Diliyle Şarkı Söyledi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Engelli öğrenciler eğitim ve rehabilitasyon merkezinde işaret dili ile şarkı söylerken detay görüntü Özel öğrencilerden Buse Tuncay'ın röportajı Merkez yetkilisi psikolog Semra Şahin'in röportajı Öğrencilerin gösterisinden detaylar Kendi engellerini unutup işitme engellilere dikkat çektiler Muğla'nın Ortaca ilçesindeki bir rehabilitasyon merkezinde öğrenim gören zihinsel engelli ve öğrenme güçlüğü çeken 7 öğrenci, işitme engellilere dikkat çekmek amacıyla işaret diliyle şarkı söyledi Merkez yetkilisi psikolog Şahin: "Normal insanlar bile bu konuda yeterince duyarlılık göstermezken, zihinsel engelli ve öğrenme güçlüğü çeken öğrencilerimizin, konuşamayan ve duyamayan insanlar için farkındalık yaratmaya çalışmaları, örnek olması gereken bir davranış" Ortaca'da zihinsel engelli ve öğrenme güçlüğü çeken 7 öğrenci, işitme engellilere dikkat çekmek amacıyla işaret dili öğrenerek "Hayat bayram olsa" şarkısını söyledi.
 • 12:04 Kaskı Hayatını Kurtardı Kaskı Hayatını Kurtardı Muğla'nın Ortaca ilçesinde, bir kamyonetle çarpışan motosikletin sürücüsü 20 yaşındaki Mehmet Can Tozkar, kaskının takılı olması sayesinde kazayı yaralı olarak atlattı.
 • 11:19 Kendi Engellerini Unutup İşitme Engellilere Dikkat Çektiler Ortaca'da zihinsel engelli ve öğrenme güçlüğü çeken 7 öğrenci, işitme engellilere dikkat çekmek amacıyla işaret dili öğrenerek "Hayat bayram olsa" şarkısını söyledi.
 • 08:42 İntihar Girişimini İzleyenler Sosyal Medyada Yer Bildirimi Yaptı İntihar Girişimini İzleyenler Sosyal Medyada Yer Bildirimi Yaptı Muğla'nın Ortaca ilçesinde bir binanın çatısına çıkarak intihar etmek isteyen O.T.'yi polis komşusu ikna etti. Olayı İzleyenler sosyal medyada yer bildirimi yaptı.
 • 19:44 Muğla Turizmi ve Almanya Pazarını Konuştular Muğla Turizmi ve Almanya Pazarını Konuştular Göcek’te düzenlenen toplantıda Muğla turizmi ve Almanya pazarı konuşularak, turizm sektöründe hareketliliğin artırılması için çözüm önerileri ele alındı.
 • 18:11 Muğla Turizmi ve Almanya Pazarı Masaya Yatırıldı Alman seyahat acenteleri temsilcilerinin yeni kurdukları German Premium Travel Agencies ( GPTA) yöneticileri, YDA Dalaman Havalimanı'nın ev sahipliğinde Muğla'da bir araya geldi.
 • 11:50 Dostluk ve Barış İçin Yoga" Muğla'nın Ortaca ilçesinde, 20 ülkeden yaklaşık 60 kişinin katılımıyla "Dostluk ve Barış İçin Yoga" etkinliği düzenlendi.