SON DAKİKA OSMAN BAYDEMİR HABERLERİ

Son Dakika Osman Baydemir Haberleri


OSMAN BAYDEMİR

ADAY - BDP - ŞANLIURFA - BÜYÜKŞEHİR

Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitiridi. Serbest avukatlık, İnsan Hakları Derneği Diyarbakır Şubesi Yönetim Kurulu üyeliği, Şube Başkanlığı ve Genel Başkan Yardımcılığı, Diyarbakır Barosu, Toplumsal Hukuk Araştırmaları Vakfı üyelikleri, Göç ve... Devamı

13:27
Demirtaş: Kenan Evren'in Barajı Tarumar Olacak Partisinin Urfa il kongresine katılan HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, seçim barajı eleştirilerine yönelik "Evren'in barajı tarumar olacak' dedi.
Demirtaş: Kenan Evren'in Barajı Tarumar Olacak
16:51
Demirtaş: Tekçi Zihniyet Hakim Olursa Evvela İslamiyeti Bitireceklerdir HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Eğer tekçi zihniyet hakim olursa, benden olmayana, benim gibi düşünmeyene, benim gibi namaz kılmayana Müslüman demem tekçi anlayışı hakim olursa evvela İslamiyeti bitireceklerdir.
Demirtaş: Tekçi Zihniyet Hakim Olursa Evvela İslamiyeti Bitireceklerdir
14:10
Hdp Şanlıurfa 1. Olağan Kongresi Şanlıurfa’da, HDP’nin ilk kongresi yapılıyor.
Hdp Şanlıurfa 1. Olağan Kongresi
17:10
Kürt Siyasetçi: Kandil, Selahattin Demirtaş'a Tuzak Kurdu Kürt siyasetçi Yaşar Kaya, Kandil'in Kobani olaylarında Demirtaş'a komplo kurduğunu söyleyerek "Baydemir'in başını gelenler, Demirtaş'ın da başına gelebilir." dedi.
Kürt Siyasetçi: Kandil, Selahattin Demirtaş'a Tuzak Kurdu
18:00
Uçak Kazasında Hayatını Kaybedenler Diyarbakır'da Anıldı Diyarbakır'da 8 Ocak 2003'te, 75 kişinin ölümü, 5 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan uçak kazasında hayatını kaybedenler anıldı.
Uçak Kazasında Hayatını Kaybedenler Diyarbakır'da Anıldı
15:28
Diyarbakır'daki Uçak Kazasında Hayatını Kaybedenler Anıldı Diyarbakır'da 12 yıl önce 75 kişinin ölümü, 5 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan uçak kazasında hayatını kaybedenler anıldı.
12:24
Baydemir: En Büyük Kriz HDP Meclis'e Giremezse Ortaya Çıkacak Eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir seçim barajını eleştirerek "Rejimin en büyük krizi HDP parlamentoya giremezse yaşanacak" dedi.
Baydemir: En Büyük Kriz HDP Meclis'e Giremezse Ortaya Çıkacak
16:53
Kışanak: Raylı Sistemle İlgili Müjdeli Haber Vereceğiz Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak, yakında Hafif Raylı Sistem ile ilgili müjdeli haber vereceklerini söyledi.
Kışanak: Raylı Sistemle İlgili Müjdeli Haber Vereceğiz
16:02
Burç Baysal: "Sağlıklı Bir Diyarbakır Türkiye'ye De, Ortadoğu'ya da Güzel Güneşli Günler Getirir" Diyarbakır Sanayici ve İşadamları Derneği (DİSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Burç Baysal, çözüm sürecinin sağlıklı olması için Diyarbakır’ın bir bütün olarak birlikte hareket etmesi gerektiğini belirterek, “Sağlıklı bir Diyarbakır Türkiye’ye de Ortadoğu’ya da güzel güneşli günler getirir” dedi.
Burç Baysal: 'Sağlıklı Bir Diyarbakır Türkiye'ye De, Ortadoğu'ya da Güzel Güneşli Günler Getirir'
11:13
HDP'de 2 Dönem Kuralı: 10 İsim Liste Dışı Kalacak HDP'nin tüzüğünde yer alan 'Bir üye aynı organa en fazla iki dönem üst üste seçilebilir' kuralından dolayı 2015 seçimlerinde HDP'de radikal değişiklikler yaşanacak.
HDP'de 2 Dönem Kuralı: 10 İsim Liste Dışı Kalacak
10:49
Ziya Gökalp Lisesi Ninova Park'ta Geçmişe Döndü Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük alışveriş merkezlerinden olan Ninova Park’ta, Diyarbakır’ın en eski okulu ve çok sayıda ünlü kişinin mezun olduğu Ziya Gökalp Lise mezunlarının fotoğraf sergisi açıldı.
Ziya Gökalp Lisesi Ninova Park'ta Geçmişe Döndü
23:37
Kışanak: İnsanlar Yeteneklerini Diğer Canlıların Aleyhine Kullanıyor Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak, insanların bütün yeteneklerini doğadaki diğer canlıların aleyhine kullandığını belirtti.
Kışanak: İnsanlar Yeteneklerini Diğer Canlıların Aleyhine Kullanıyor
18:16
Dihayko ve Haytap'tan Kışanak'a Ziyaret Diyarbakır Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği (DİHAYKO) Başkanı Sevgi Ekmekçiler, Havyan Hakları Federasyonu (HAYTAP) yöneticileri ve gönüllüler, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak’ı ziyaret etti.
Dihayko ve Haytap'tan Kışanak'a Ziyaret
16:17
Ebedinoğlu: Şengal ve Kobane 'İnsanım' Diyen Herkesin Yüreğini Yaraladı DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu, Şengal ve Kobane'de yaşanan olayların 'İnsanım' diyen herkesin yüreğini yaraladığını söyledi.
Ebedinoğlu: Şengal ve Kobane 'İnsanım' Diyen Herkesin Yüreğini Yaraladı
19:48
İçişleri Bakanı Ala Erzurum'da İçişleri Bakanı Ala, Erzurum Erenler Alevi Bektaşi Kültür ve Dayanışma Derneğini ziyaret ederek, Alevi dedelerinin Kurban Bayramını kutladı.
14:02
Baydemir, Yaralı Göstericiyi Kucağında Hastaneye Taşıdı BDP-HDP tarafından aktif siyasetten uzaklaştırılan Osman Baydemir, Suruç'ta çatışan gurubu ikna etmeye çalıştı, yaralanan kişiye yardım ederken görüntülendi.
Baydemir, Yaralı Göstericiyi Kucağında Hastaneye Taşıdı
11:45
Selahattin Demirtaş Suruç'ta HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Şanlıurfa’nın Suriye sınırındaki Suruç ilçesine gelerek partililerle görüştü.
Selahattin Demirtaş Suruç'ta
07:56
Tanklar Sınırda Teyakkuzda Suriye'nin Kobani kenti çevresinde ateşlenen havan topu mermilerinin Türkiye tarafına düşmesi üzerine 35 tank sınırda pozisyon aldı.
Tanklar Sınırda Teyakkuzda
17:37
Türk: Kardeşlik Hukukundan Bahsediyorsak, Işid'le Mücadele Edilmeli Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk, kardeşlik hukukundan bahsediliyorsa IŞID ile mücadele edilmesi gerektiğini söyledi.
15:56
Suruç'ta İzinsiz Gösteriye Polis Müdahale Etti Suriye sınırındaki olaylar- Yumurtalık mevkisine düşen havan mermilerini bahane ederek sınıra yürümek isteyen gruba müdahale edildiŞANLIURFA (AA) - Suruç ilçesine bağlı Yumurtalık mevkisine düşen havan mermilerini bahane ederek sınıra yürümek isteyen gruba güvenlik güçleri müdahale etti.
15:18
Suriye Sınırındaki Olaylar Yumurtalık mevkisine düşen havan mermilerini bahane ederek sınıra yürümek isteyen gruba müdahale edildi.
14:44
Kobani'ye Gitmek İsteyen Gruba Müdahale Şanlıurfa'da, IŞİD işgali altındaki Kobani'ye destek için sınıra giden bir gruba, müdahale edildi.
Kobani'ye Gitmek İsteyen Gruba Müdahale
14:38
Suruç'a Havan Mermisi Düştü (4) Sınırda TOPLANANLARA MÜDAHALE EDİLDİ, SURUÇ'A YİNE HAVAN DÜŞTÜ Kobani'den IŞİD ile YPG güçleri arasında çatışmalar sürerken, Suriye tarafından saat 14.20 sıralarında atılan bir havan topu mermisi Türkiye sınırına yaklaşık 2 kilometre mesafede boş araziye düşerek patladı.
Suruç'a Havan Mermisi Düştü (4)
14:30
Kobani'ye Gitmek İsteyen Gruba Müdahale Şanlıurfa’da, IŞİD işgali altındaki Kobani’ye destek için sınıra giden bir gruba, müdahale edildi.
Kobani'ye Gitmek İsteyen Gruba Müdahale
14:28
Polis, Sınırda Göstericilere Müdahale Etti Suriye sınırına yığılan terör örgütü sempatizanlarına güvenlik güçleri müdahale etti.
Polis, Sınırda Göstericilere Müdahale Etti
19:18
DTK'nın Girişimleri Bingöl'deki Husumeti Bitirdi Bingöl'de 2005 yılında Baran ve Koç aileleri arasında bir kişinin yaşamını yitirmesiyle başlayan husumet, DTK'nın araya girmesiyle son buldu.
DTK'nın Girişimleri Bingöl'deki Husumeti Bitirdi
18:34
Dtk'nın 7. Olağan Kongresi Demokratik Toplum Kongresi’nin kongresinde konuşan Aysel Tuğluk, "Kendi kaderimizi tayin etme hakkımızı kullanmamızı hiç kimse engelleyemez. Biz günceli özgürleştirme gibi tarihi bir misyonla karşı karşıyayız. Özerk sistemimizi inşa ederek başarabiliriz. Kendi kendimizi yönetmek istiyoruz.
Dtk'nın 7. Olağan Kongresi
16:15
Anlı'dan Kocaoğlu'na Ziyaret Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı ve beraberindeki heyet İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu makamında ziyaret etti.
Anlı'dan Kocaoğlu'na Ziyaret
16:13
Gültan Kışanak, Aziz Kocaoğlu'nu Ziyaret Etti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve Eş Başkan Fırat Anlı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocağlu'nu makamında ziyaret etti.
Gültan Kışanak, Aziz Kocaoğlu'nu Ziyaret Etti
15:41
Kışanak: Bu Birliktelikten Büyük Sinerji Doğacak 83. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın onur konuğu il olan Diyarbakır’dan gelen heyet, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu makamında ziyaret etti.
15:29
"Bu Birliktelikten Büyük Sinerji Doğacak" 83. İzmir Enternasyonal Fuarı'nın onur konuğu il olan Diyarbakır'dan kente gelen heyet, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu makamında ziyaret etti.
15:12
Kışanak, Kocaoğlu'nu Ziyaret Etti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve eş başkan Fırat Anlı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocağlu'nu makamında ziyaret etti.
Kışanak, Kocaoğlu'nu Ziyaret Etti
21:03
Dağkapı Meydanına "Şeyh Said" isminin verilmesi - Şeyh Said'in torunlarından Akar - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesince, Dağkapı Meydanının isminin "Şeyh Said Meydanı" olarak değiştirilmesi olumlu karşılandı.
Dağkapı Meydanına 'Şeyh Said' isminin verilmesi - Şeyh Said'in torunlarından Akar -
19:05
Diyarbakır Dağkapı Meydanına 'Şeyh Said' İsminin Verilmesi Diyarbakır Büyükşehir Belediye Meclisi, Dağkapı Meydanının isminin "Şeyh Said Meydanı" olarak değiştirilmesine karar verdi.
12:26
Ülkede Yükseldiler, Urfa'da Düştüler! Şanlıurfa'da yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 4,5 ay önce yapılan yerel seçimlere oranla hem AK Parti hem de HDP'nin oylarında düşüş görüldü.
Ülkede Yükseldiler, Urfa'da Düştüler!
14:33
PKK, Özel Kuvvetini IŞİD'in Üzerine Gönderdi IŞİD'in Kürt bölgesi Şengal'e saldırısı üzerine PKK en özel kuvveti olan Kürdistan Özgürlük Şahinleri'ni sıcak bölgeye gönderdi. Kuvvetin başına da Dr. Bahoz getirildi.
PKK, Özel Kuvvetini IŞİD'in Üzerine Gönderdi
07:23
Hakkari'deki Aşiret Kavgasında Barış Sağlandı Hakkari'de Pinyanişi ve Ertoşi aşiretleri arasında 9 gün önce çıkan kavganın dün akşam barışla sonuçlanmasının ardından bu akşam DBP barış yemeği organize etti.
Hakkari'deki Aşiret Kavgasında Barış Sağlandı
01:34
Hakkari'de İki Aşiret Arasındaki Kavga Son Buldu Hakkari’de aralarında husumet bulunan iki aşiretin üyeleri Ramazan ayının son iftar yemeğinde barıştırıldı.
Hakkari'de İki Aşiret Arasındaki Kavga Son Buldu
00:56
Aşiret kavgası, barış yemeğiyle son buldu - Hakkari'de 10 gün önce Pinyanişi ile Ertoşi aşireti arasında başlayan ve bir kişinin ölümüyle sonuçlanan kavga, barış yemeğiyle sonlandırıldı.
Aşiret kavgası, barış yemeğiyle son buldu -
23:58
Hakkari'deki Aşiret Kavgasında Barış Sağlandı (2) Barış YEMEĞİ Hakkari'de Pinyanişi ve Ertoşi aşiretleri arasında 9 gün önce çıkan kavganın dün akşam barışla sonuçlanmasının ardından bu akşam Demokratik Bölgeler Partisi tarafından barış yemeği organize edildi.
Hakkari'deki Aşiret Kavgasında Barış Sağlandı (2)
23:39
Hakkari'deki Aşiret Kavgası İki aşiret arasında başlayan ve bir kişinin ölümüyle sonuçlanan kavga, barış yemeğiyle son buldu.
Hakkari'deki Aşiret Kavgası
23:07
Hakkari Çifte Bayram Yaşadı Hakkari’de iki aşiret arasında başlayan ve 1 kişinin ölümüne, 6 kişinin yaralanmasına neden olan olaylar, verilen barış yemeği ve yapılan dualarla son buldu.
Hakkari Çifte Bayram Yaşadı
17:04
Hakkari'deki Aşiret Kavgasında Barış Sağlandı Baydemir'den BARIŞ MÜJDESİ Dün gece yapılan görüşmeler sonrası iki aşiretin barıştığı öğlen saatlerinde Belediye binasında yapılan basın toplantısıyla duyuruldu.
Hakkari'deki Aşiret Kavgasında Barış Sağlandı
15:50
Hakkari'deki Aşiret Kavgasında Barış Sağlandı Hakkari'de iki aşiret arasında yaşanan bir kişinin ölümü, 6 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan olayların ardından taraflar arasında barış sağlandı.
Hakkari'deki Aşiret Kavgasında Barış Sağlandı
15:34
Hakkari'deki Aşiret Kavgasında Barış Sağlandı Hakkari'de 1 kişinin ölümü, 6 kişinin de yaralanması ile sonuçlanan ve iki gün sokağa çıkma yasağının ilan edilmesine neden olan iki aşiret arasındaki kavga barışla sonuçlandı.
Hakkari'deki Aşiret Kavgasında Barış Sağlandı
15:18
İki Aşiret Arasında Barış Sağlandı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Osman Baydemir, Hakkari'de iki aşiret arasında yaşanan olayların barışla sonlandırılmasını, “Çifte bayram yaşıyoruz” şeklinde değerlendirdi.
İki Aşiret Arasında Barış Sağlandı
15:04
Hakkari'de İki Aşiret Arasında Barış Sağlandı Hakkari'de iki aşiret arasında çıkan 1 kişinin ölümüne ve 6 kişinin yaralanmasına neden olayların barışla sonuçlandığı belirtildi.
15:00
Hakkari'deki Aşiret Kavgası Hakkari'de iki aşiret arasında yaşanan bir kişinin ölümü, 6 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan olayların ardından taraflar arasında barış sağlandığı belirtildi.
23:43
"Barış Heyeti" Hakkari'deki Aile Kavgasını Çözmek İstiyor Yüksekova ilçesine gelen DBP ve DTK'nın 'barış heyeti', Yüksekova'daki bir aile kavgasına çözüm bulmak için taraflarla görüşmelerde bulundu.
'Barış Heyeti' Hakkari'deki Aile Kavgasını Çözmek İstiyor
12:56
Suriye'de Öldürülen Ypg'li İçin Taziye Çadırı Kuruldu Suriye'nin Kamışlı bölgesinde IŞİD'le girdiği çatışmada öldürülen YPG'li İshak Kaya için taziye çadırı kuruldu.
Suriye'de Öldürülen Ypg'li İçin Taziye Çadırı Kuruldu
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.01.2015 07:46:19. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA OSMAN BAYDEMİR HABERLERİ
[Hata Bildir]