05:3800
SON DAKİKA OSMANİYE HABERLERİ

Son Dakika Osmaniye Haberleri

   

  Mta, Bakır Rezervini Tescilledi

  Mta, Bakır Rezervini Tescilledi

  Maden Tetkik Arama (MTA) Genel Müdürlüğü, Afşin-Elbistan-Göksun ilçeleri arasındaki üçgende tespit edilen bakır madenindeki varlığını doğruladığı yaklaşık 1 milyar tonluk rezervin, 250 milyon tonunun görünür hale getirildiğini açıklayarak, bakır madenini resmen tescilledi. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Tzob Genel Başkanı Bayraktar: 'Soyada Üretim Artırılmalı'

  Tzob Genel Başkanı Bayraktar: "Soyada Üretim Artırılmalı"

  Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, son yıllarda üretimi hızla artsa da gıda sanayinde yaygın olarak kullanılan, yem sanayinin en önemli hammaddesi olan ve yağlı tohum ithalatında birinci sırada yer alan soyada ülke ihtiyacını karşılamak için çok daha fazla üretime ihtiyaç bulunduğunu belirtti. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Bisikletçiler 630 Kilometre Yol Aldı Ankara'ya Girdi

  Bisikletçiler 630 Kilometre Yol Aldı Ankara'ya Girdi

  Çocuk Felcine dikkat çekmek üzere yola çıkan 11 bisikletçi Osmaniye, Adana, Niğde, Kapadokya, Aksaray ve Kutlu'dan sonra Ankara'ya ulaştı. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Güllüce'den Erken Seçim Cevabı: Şu Anda Öyle Bir Şey Konuşulmuyor

  Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, 2015 yılı Haziran ayında yapılacak seçimlerin öne alınacağı iddialarıyla ilgili bir soruya, "Şu anda öyle bir şey yok." dedi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Sokakta Yaşayan Aileye Kaymakam Sahip Çıktı

  Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde ev kirasını ödeyemediği için sokakta kalan aileye devlet eli uzandı. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Sgk'dan Torba Yasa Bilgilendirme Semineri

  Sgk'dan Torba Yasa Bilgilendirme Semineri

  Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde SGK İl Müdürlüğü, Torba Yasa hakkında bilgilendirme semineri düzenledi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Osmaniye Ticaret Borsası

  Kabuklu yer fıstığının kilogramı en düşük 2,65 liradan, soyulmuş iç yer fıstığı en yüksek 7,50 liradan satıldı. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  TBMM Genel Kurulu

  Dört eski bakanla ilgili kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu'na iki aylık ek süre verilmesine ilişkin karar Genel Kurul'un bilgisine sunuldu. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce, Karabük'te

  Bakan Güllüce: "Hepimiz birlik olacağız, iri olacağız. 2023'de dünyada ekmeği en fazla büyütmüş ülkelerden biri olacağız inşallah" "İstedikleri kadar fırıldak çevirsinler, bu ülkenin birliğini bozamayacaklar" (21 Ekim 2014 Salı )

   

 

  Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi'nin Yeni Akademik Yıl Açılışı Yapıldı

  Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi'nin Yeni Akademik Yıl Açılışı Yapıldı

  Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) 2014-2015 Akademik Yılı, OKÜ Amfi’de düzenlenen tören ve Prof. Dr. Mehmet Kanadaşı tarafından verilen 'Aşk Kalbe İyi Gelir mi?' dersi ile başladı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Basketbol: Kadınlar Türkiye Kupası'na Doğru

  Osmaniye Gençlik başantrenörü Aydın Uğuz: "Bütün çalışmalarımızı kupaya galibiyetle başlamak için yapıyoruz. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Osmaniye Ticaret Borsası

  Osmaniye Ticaret Borsası

  Kabuklu yer fıstığının kilogramı en düşük 2,54 liradan, soyulmuş iç yer fıstığı en yüksek 6,20 liradan satıldı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  CHP'lilerden Adliye Önünde Eylem

  CHP'lilerden Adliye Önünde Eylem

  İstanbul merkezli 17 ve 25 Aralık soruşturmaları hakkında takipsizlik kararı verilmesi, CHP'nin Adana, Hatay, Mersin ve Osmaniye il örgütleri tarafından protesto edildi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  CHP'lilerden Adliye Önünde Eylem

  CHP il örgütleri, İstanbul merkezli 17 ve 25 Aralık soruşturmalarıyla ilgili takipsizlik kararı verilmesini adliye binalarının önüne siyah çelenk bırakarak protesto etti. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Osmaniye Valisi Al'a 'Hayırlı Olsun' Ziyaretleri

  Osmaniye Valisi Al'a "Hayırlı Olsun" Ziyaretleri

  Osmaniye Valisi Kerem Al'a "hayırlı olsun" ziyaretleri devam ediyor. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Osmaniye İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

  Osmaniye İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

  Osmaniye İl Koordinasyon kurulu ekim ayı toplantısı yapıldı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Üniversite Kulüplerinden Soma'daki Ortaokula Kütüphane

  Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) ile Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) sinerji kulüpleri, Manisa’nın Soma ilçesindeki Cenk Yeri Cumhuriyet Ortaokulu’na kütüphane kurdu. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Kadirli Emniyet'inden Öğrencilere Konferans

  Kadirli Emniyet Müdürlüğü ortaokul ve lise son sınıf öğrencilerine yönelik "Motivasyon ve başarının sırları" konulu konferans düzenlendi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Adana'daki Orman Yangını

  Adana'daki Orman Yangını

  Kozan ilçesindeki yangında 2 dönüm ormanlık alan zarar gördü. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Yolsuzluğun Kapatılmasına Siyah Çelenkli Protesto

  CHP Osmaniye İl Teşkilatı, 17-25 Aralık yolsuzluk dosyaları hakkında verilen takipsizlik kararını protesto amacıyla adliye binası kapısına 'Adaletin Kara Günü' yazılı siyah çelenk bıraktı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Okü Sinerji Kulübü, Soma'ya Kitap ve Kırtasiye Yardımı Yaptı

  Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Sinerji Kulübü, Manisa'nın Soma ilçesindeki bir okulda bin kitaplık kütüphane kurdu. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Adana'daki Yangın Söndürüldü

  Adana'daki Yangın Söndürüldü

  Adana'nın Kozan ilçesinde dün akşam saatlerinde başlayan orman yangını sabaha karşı söndürülürken, soğutma çalışmaları devam ediyor. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Basketbol: Kadınlar Türkiye Kupası

  Basketbol: Kadınlar Türkiye Kupası

  Organizasyonda grup eleme maçları, 23 25 Ekim tarihlerinde Çanakkale, Gemlik ve Yalova'da oynanacak. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Osmaniye'de 2014 Yılında 401 Adet Projeden 216'sı Bitirildi

  Osmaniye'de 2014 Yılında 401 Adet Projeden 216'sı Bitirildi

  Osmaniye İl Koordinasyon Kurulu 2014 yılı Ekim ayı toplantısı, Ahmet Cevdet Paşa toplantı salonunda Vali Kerem Al başkanlığında yapıldı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Osmaniye'de Ülkü Ocakları Dershane Açtı

  Osmaniye'de Ülkü Ocakları Dershane Açtı

  Ülkü Ocakları Osmaniye İl Başkanlığı, Alparslan Türkeş adına Ülkü Ocakları içinde dershane açtı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Tzob: Yer Fıstığı Rekoltesi Düştü

  Tzob: Yer Fıstığı Rekoltesi Düştü

  Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, bu yıl maliyet nedeniyle üreticinin alternatif ürünlere yönelmesi nedeniyle, yer fıstığında rekoltenin yüzde 13-14 düşüşle 120-122 bin ton dolaylarında kalacağının tahmin edildiğini bildirdi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Tzob Genel Başkanı Bayraktar Açıklaması

  Tzob Genel Başkanı Bayraktar Açıklaması

  "Bu yıl maliyet nedeniyle üreticinin alternatif ürünlere yönelmesi sebebiyle yer fıstığında rekoltenin yüzde 13 14 düşerek 120 122 bin ton dolaylarında kalacağı tahmin ediliyor" (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Yerfıstığı Hasadı

  Yerfıstığı Hasadı

  Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, bu yıl maliyet nedeniyle üreticinin alternatif ürünlere yönelmesi nedeniyle yerfıstığında rekoltenin yüzde 13-14 düşüşle 120-122 bin ton dolaylarında kalacağının tahmin edildiğini bildirdi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  'Polis Amcam ile Hayallerimiz Gerçek Oluyor' Konferansı

  "Polis Amcam ile Hayallerimiz Gerçek Oluyor" Konferansı

  Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde, emniyet müdürlüğü tarafından başlatılan "Polis amcam ile hayallerimiz gerçek oluyor" projesi kapsamında öğrencilere konferans verildi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Adana'da Orman Yangını

  Adana'da Orman Yangını

  Adana’nın Kozan ilçesinde dün akşam saatlerinde çıkan orman yangını çıktı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Aksaray'a Ulaşan Bisikletçiler Rotayı Ankara'ya Çevirdi

  Aksaray'a Ulaşan Bisikletçiler Rotayı Ankara'ya Çevirdi

  Çocuk Felci İçin Sürüyoruz Projesi kapsamında çocuk felcine dikkat çekmek için Gaziantep'ten 16 Ekim Perşembe günü yola çıkan 11 bisiklet sürücüsü ve beraberlerindeki kafile Aksaray'a ulaştı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Saimbeyli'de Kurtuluş Coşkusu

  Saimbeyli'de Kurtuluş Coşkusu

  Adana’nın Saimbeyli ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıl coşkuyla kutlandı? (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Futbolda 'İkinci Baharlarını' Yaşıyorlar

  Futbolda "İkinci Baharlarını" Yaşıyorlar

  Futbolda "ikinci baharlarını" yaşıyorlar- Akdeniz, İç Anadolu, Ege ve Marmara bölgelerinde devam eden Masterler Ligi'nde mücadele eden takımların emektar futbolcuları, yeşil sahalarda yeniden forma giyme imkanı buluyor- Osmaniye Masterler Spor Kulübü kurucularından Danış: - "Emektar futbolcuların, yıllar sonra yeşil sahalara yeniden dönmesi mutluluk verici. Tek temennimiz, bölgelerde oluşturulan tertip komitelerinin organize ettiği maçların TFF tarafından resmi statüye kavuşturulması"OSMANİYE (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Mersin'de Yer Fıstığı Hasadına Başlandı

  Mersin'de Yer Fıstığı Hasadına Başlandı

  Mersin'in Silifke ilçesinde hasadına başlanan yer fıstığının kilogramının toptan 3 ila 5 lira arasında alıcı bulması üreticiyi memnun etti. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
26.10.2014 05:38:27. #1.11#