18:3200
SON DAKİKA ÖSYM HABERLERİ

Son Dakika ÖSYM Haberleri

   

  Gözler ÖSYM'ye Çevrildi / KPSS Tercih ve Yerleştirme Sonuçları

  Gözler ÖSYM'ye Çevrildi / KPSS Tercih ve Yerleştirme Sonuçları

  KPSS 2014-2 ortaöğretim ve önlisans tercihleri yapıldı. Milyonlarca adayın gözü kulağı ÖSYM'den gelecek haberde. Heyecan dorukta! Gelişmleri https://sonuc.osym.gov.tr sitesinden yayınlanacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı 2014/2 tercih yerleştirme sonuçları sorgulama ekranı'ndan takip edebilirsiniz. (01 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  KPSS Tercih ve Yerleştirme İşlemleri (ÖSYM 2014/2)

  KPSS Tercih ve Yerleştirme İşlemleri (ÖSYM 2014/2)

  ÖSYM KPSS 2014-2 ortaöğretim ve önlisans tercihleri yapıldı. Milyonlarca adayın gözü kulağı ÖSYM'den gelecek haberde. Heyecan dorukta! Gelişmleri https://sonuc.osym.gov.tr sitesinden yayınlanacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı 2014/2 tercih yerleştirme sonuçları sorgulama ekranı'ndan takip edebilirsiniz. Bu hafta içi sonuçlanacak 2014/2 KPSS tercih açıklandığında eş zamanlı sitemizden adaylara duyurulacaktır. Peki KPSS Yerleştirmeleri nasıl yapılıyor? (01 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Genç Dönüşüm Projesi Mercan'da Öğrencileri Sevindirdi

  Genç Dönüşüm Projesi Mercan'da Öğrencileri Sevindirdi

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan “Geri Dönüşüm Projesi” Erzincan’da uygulanmaya devam ediyor. (01 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Tasarı Bu Haliyle Kanunlaşırsa Polis Parti Polisi Haline Gelir'

  Tasarı Bu Haliyle Kanunlaşırsa Polis Parti Polisi Haline Gelir"

  Türk Büro Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, iktidarın ülkeyi 'polis devleti' yapmak istediğini ileri sürdü. (30 Kasım 2014 Pazar )

   

  Hazırlığı Geçemeyen Üniversitelilerin Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

  Zorunlu yabancı dil hazırlık sınıflarında başarısız olan öğrencilerin Türkçe öğretim yapan yükseköğretim programlarına yerleştirme sonuçları açıklandı. (28 Kasım 2014 Cuma )

   

  Cezaevindeki Öğrenci Hükümlülere Kötü Haber

  Cezaevindeki Öğrenci Hükümlülere Kötü Haber

  Ula açık Cezaevinde kalan ve gündüzleri cezaevine 100 metre uzaklıktaki Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Ula Ali Koçman Meslek Yüksek Okulunda öğrenim gören 14 hükümlü, cezaevinin taşınacak olması nedeniyle okullarını yarıda bırakma tehlikesi ile karşı karşıya.Ula Açık Cezaevinde kalan 14 hükümlü Ula’da, 2 hükümlü ise Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi merkez kampusünde öğrenim hayatını sürdürdüğü öğrenildi. (27 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Ales Yarın Yapılacak

  Ales Yarın Yapılacak

  ALES, sonbahar dönemi sınavı yarın gerçekleştirilecek Öğretmenlik sertifika programlarına başvuruda bulunmak isteyenlerin bu sınava girmeleri gerekiyor. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Anadolu Üniversitesi Başarı Çıtasını Yükseltiyor

  Anadolu Üniversitesi, 2014-2015 eğitim-öğretim yılında kontenjanlarının yüzde 98,88’ini doldurarak önemli bir başarıya imza attı. (21 Kasım 2014 Cuma )

   

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba Açıklaması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba Açıklaması

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya milletvekili Veli Ağbaba, "KPSS’ye lise mezunu 1 milyon 828 bin 53 kişi girdi. (21 Kasım 2014 Cuma )

   

  ÖSYM Başkanlığı 2015 Yılı İçin Hizmet Alım İhalesi Açtı

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, 2015 yılında uygulanacak sınavlar ve diğer sınav hizmetlerinin gerçekleştirilebilmesi için gerekli iş, işlem ve diğer süreçlerin yerine getirilmesine yönelik hizmet alımı ihale duyurusu yaptı. (20 Kasım 2014 Perşembe )

   

  ÖSYM KPSS Boş Kadrolar ve Tercih İşlemleri Hakkında Detaylar

  ÖSYM KPSS Boş Kadrolar ve Tercih İşlemleri Hakkında Detaylar

  ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2014/2 tercih kılavuzunda yer alan kurallara göre memur başvuruları için tercihlerinizi yapabilirsiniz. Adaylar tercihlerini 17-26 Kasım arasında yapacaklar. Tercih süresi uzatılmayacak. İşte tercih işlemi ve boş kadrolar (20 Kasım 2014 Perşembe )

   

  ODTÜ'den Urap Açıklaması

  Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nden (ODTÜ) URAP tarafından yapılan üniversite sıralama sistemine yönelik iddialarla ilgili açıklama yapıldı. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Kpss-2014/2 Tercih Kılavuzu'nda Düzeltme Yapıldı

  Kpss-2014/2 Tercih Kılavuzu'nda Düzeltme Yapıldı

  ÖSYM’nin 17 Kasım 2014 tarihinde http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanan KPSS-2014/2 Tercih Kılavuzu'nda Devlet Personel Başkanlığı tarafından düzeltmeler yapıldı. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  2014/2 KPSS tercih kılavuzunda değişiklik

  2014/2 KPSS tercih kılavuzunda değişiklik

  ÖSYM KPSS kılavuzunda bazı değişiklikler yaptı. Yapılan değişiklik sonrasında yayınlanan KPSS kılavuzunda ARFF kadroları için "Erkek olmak" şartı yer aldı. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  ÖSYM KPSS-2014/2 Boş Kadrolar Ve Tercih İşlemleri

  ÖSYM KPSS-2014/2 Boş Kadrolar Ve Tercih İşlemleri

  ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2014/2 tercih kılavuzunda yer alan kurallara göre memur başvuruları için tercihlerinizi yapabilirsiniz. Adaylar tercihlerini 17-26 Kasım arasında yapacaklar. Tercih süresi uzatılmayacak. İşte tercih işlemi ve boş kadrolar (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  BES, Kimlik Kartlarının Maliyetini Sordu

  BES, Kimlik Kartlarının Maliyetini Sordu

  Büro Emekçileri Sendikası (BES) Şanlıurfa Şubesi, yeni kimlik kartlarından elde edilecek gelirin nereye harcanacağını sordu. (18 Kasım 2014 Salı )

   

  Azdavay'a Gönül Köprüsü

  Azdavay'a Gönül Köprüsü

  ÖSYM sınavlarında toplanan kalemler köy okullarına dağıtıldıKastamonu’da hizmet veren Köy Okulları Gönül Köprüsü Derneği tarafından yıl boyunca ÖSYM sınavlarında kullanılan ve gönüllülerce toplanan kalemler Azdavay ilçesinde bulunan köy okullarındaki öğrencilere dağıtıldı. (18 Kasım 2014 Salı )

   

  ÖSYM KPSS-2014/2 tercih kılavuzu yerleştirme işlemi ve boş kadrolar

  ÖSYM KPSS-2014/2 tercih kılavuzu yerleştirme işlemi ve boş kadrolar

  ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2014/2 tercih kılavuzunda yer alan kurallara göre memur başvuruları için tercihlerinizi yapabilirsiniz. Adaylar tercihlerini 17-26 Kasım arasında yapacaklar. Tercih süresi uzatılmayacak. İşte tercih işlemi ve boş kadrolar (18 Kasım 2014 Salı )

   

  ÖSYM KPSS Tercih Kılavuzu Ve Yerleştirme İşlemleri

  ÖSYM KPSS Tercih Kılavuzu Ve Yerleştirme İşlemleri

  ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanan KPSS tercih kılavuzunda yer alan kurallara göre memur başvuruları için tercihlerinizi yapabilirsiniz. Adaylar tercihlerini 17-26 Kasım arasında yapacaklar. Tercih süresi uzatılmayacak. (17 Kasım 2014 Pazartesi )

   

 

  Memurluk Tercihleri Pazartesi Başlayacak

  Bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak için adaylardan, 17 26 Kasım'da tercih alınacak. (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Milli Savunma Bakanlığı'nın 2015 Yılı Bütçesi

  2015 yılı bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda-Milli Savunma Bakanı Yılmaz: - "12 yıl önce yüzde 80 oranında dışa bağımlı olan savunma sanayimiz kritik teknolojiye sahip savunma sistemlerinin, yerli sanayimiz tarafından tasarlanması ve üretilmesi sayesinde bugün binden fazla şirketimizin, KOBİ'lerimizin, araştırma kuruluşlarımızın ve üniversitelerimizin katılımını sağlayan, Türkiye'nin bu alanda bütün üretim gücünü seferber eden bir yapıya dönüşmüştür"- "Rusya Federasyonu'nun Ukrayna'da (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  2015 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda

  2015 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda

  Milli Savunma Bakanı Yılmaz: "12 yıl önce yüzde 80 oranında dışa bağımlı olan savunma sanayimiz kritik teknolojiye sahip savunma sistemlerinin, yerli sanayimiz tarafından tasarlanması ve üretilmesi sayesinde bugün binden fazla şirketimizin, KOBİ'lerimizin, araştırma kuruluşlarımızın ve üniversitelerimizin katılımını sağlayan, Türkiye'nin bu alanda bütün üretim gücünü seferber eden bir yapıya dönüşmüştür" "Rusya Federasyonu'nun Ukrayna'da istikrarsızlığı körükleyen, ülkemizin ve bölgedeki (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  ALES'e Giriş Belgesi Bugün Erişime Açılıyor

  Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı sonbahar dönemi giriş belgeleri bugün erişime açılıyor. (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Türk Üniversiteleri 'Dünyanın En İyi Üniversiteleri' Sıralamasında

  Türk Üniversiteleri "Dünyanın En İyi Üniversiteleri" Sıralamasında

  ODTÜ Enformatik Enstitüsü bünyesinde yer alan University Ranking by Academic Performance (URAP) Araştırma Laboratuvarınca açıklanan "dünyanın en iyi 2 bin üniversitesi" sıralamasına Türkiye'den 4 üniversite, ilk 500 arasına girdi. (12 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Türk Üniversiteleri 'Dünyanın En İyi Üniversiteleri' Sıralamasında

  Türk Üniversiteleri "Dünyanın En İyi Üniversiteleri" Sıralamasında

  ODTÜ URAP tarafından açıklanan "dünyanın en iyi 2 bin üniversitesi" sıralamasına Türkiye’den 4 üniversite, ilk 500 arasına girdi Buna göre, ODTÜ 433. sırada, Ege Üniversitesi 487. sırada, İTÜ 488. sırada, İstanbul Üniversitesi ise 489. sırada yer aldı Türkiye'deki 127 üniversitenin sıralandığı listede ise birinci sıraya Hacettepe Üniversitesi yerleşirken ODTÜ ikinci, İstanbul Üniversitesi ise üçüncü sırada. (12 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Elektronik Yabancı Dil Sınavı(E-Yds) 15 Kasım'da Yapılacak

  2014 Elektronik Yabancı Dil Sınavına (e-YDS) başvuran adayların, 15 Kasım 2014 tarihinde sınava girecekleri bina-salonlara atanma işlemleri tamamlandı. (11 Kasım 2014 Salı )

   

  Polis Eşlerinden Kendilerini Hedef Gösteren Yayınlarla İlgili Suç Duyurusu

  Emniyet mensuplarına yönelik düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan polislerin Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) çalışan çocukların aileleri, çocuklarını hedef gösteren yayın organlarında çıkan iddialarla ilgili suç duyurusunda bulundu. (06 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Öğretim Görevlisine İftira Attığı İddia Edilen Üniversiteli Öğrencisinin Tam Teşekküllü Ruh Sağlığı...

  Öğretim Görevlisine İftira Attığı İddia Edilen Üniversiteli Öğrencisinin Tam Teşekküllü Ruh Sağlığı...

  Erzurum’da yüksek lisansa başvurmak isteyen kız öğrenciye cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkan Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Eğitim Bölüm Başkanı Doç. Dr. A.A., "Bana iftira atan şikayetçi depresyon hastası, iftira ile karalıyor. (05 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Cinsel Saldırıdan Yargılanan Doçent: Mağdurum, İftiraya Uğradım

  Cinsel Saldırıdan Yargılanan Doçent: Mağdurum, İftiraya Uğradım

  Erzurum'da yüksek lisansa başvurmak isteyen kız öğrenciye cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkan Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Eğitim Bölüm Başkanı Doç. Dr. A.A., "Mağdure ifadesi beni çok üzüyor. (04 Kasım 2014 Salı )

   

  Tacizden Yargılanan Doçent Kendini Savundu

  Tacizden Yargılanan Doçent Kendini Savundu

  Erzurum'da yüksek lisansa başvurmak isteyen öğrencisine cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla yargılanan doçent, mağdur olduğunu belirterek suçlamaları kabul etmedi. (04 Kasım 2014 Salı )

   

  ÖSYM'nin Unuttuğu Uygulama

  ÖSYM'nin Unuttuğu Uygulama

  Lisans mezunu olup teknik ve sağlıkla ilgili bir alt öğrenime KPSS tercihinde bulunmak isteyenler 3 Kasım ile 14 Kasım arasında kayıt yapacaklardı. Fakat ÖSYM bu uygulamayı tamamen unuttu. (04 Kasım 2014 Salı )

   

  Yurt Dışında Lisansüstü Öğrenim Başvuruları Başladı

  Yurt Dışında Lisansüstü Öğrenim Başvuruları Başladı

  Yurt dışına lisansüstü öğrenim görmek üzere gönderilecek adayların seçme yerleştirme işlemleri için başvurular, bugünden itibaren 6 Kasım'a kadar alınacak Bu yıl, resmi burslu statüde yüksek lisans ve doktora yapmak üzere yurt dışına toplam bin 391 öğrenci gönderilecek. (31 Ekim 2014 Cuma )

   

  Yurt Dışında Lisansüstü Öğrenim Başvuruları Başladı

  Yurt Dışında Lisansüstü Öğrenim Başvuruları Başladı

  Yurt dışına lisansüstü öğrenim görmek üzere gönderilecek adayların seçme yerleştirme işlemleri için başvurular, bugünden itibaren 6 Kasım'a kadar alınacak Bu yıl, resmi burslu statüde yüksek lisans ve doktora yapmak üzere yurt dışına toplam bin 391 öğrenci gönderilecek. (31 Ekim 2014 Cuma )

   

  Dhbt ve Milli Sporcu Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

  ÖSYM Başkanlığı, 2014 Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) Sınavı ile 2014-ÖSYS Milli Sporcu Yerleştirme Sonuçları’nın açıklandığını duyurdu. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Dhbt Sınav Sonuçları

  2014 Din Hizmetleri Alan Bilgisi sınav sonuçları açıklandı. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  E-Yds Başvuruları

  E-Yds Başvuruları

  ÖSYM tarafından 15 Kasım'da yapılacak Elektronik Yabancı Dil Sınavı (2014 e YDS) başvuruları, 31 Ekim 5 Kasım 2014 tarihleri arasında alınacak. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  AK Parti Ordu Milletvekili Şener Açıklaması

  AK Parti Ordu Milletvekili Şener Açıklaması

  "Fatsa çevre yolunun maliyeti 400 milyon lira" (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  ÖSYM 2014 KPSS Sonuçları Sonrası İşlemler

  ÖSYM 2014 KPSS Sonuçları Sonrası İşlemler

  2014 yılı ÖSYM Önlisans ve Ortaöğretim mezunları için KPSS sonuçlarını açıkladı. ÖSYM'nin belirlediği tercih tarihleri ve KPSS yerleştirmeleri ile ilgili güncel bilgiler haberimizde. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  TUS Sonbahar Dönemi Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

  TUS Sonbahar Dönemi Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

  2014 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) sonbahar dönemi yerleştirme sonuçları açıklandı. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Dus Sonbahar Dönemi Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

  Dus Sonbahar Dönemi Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

  2014 Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (DUS) sonbahar dönemi yerleştirme sonuçları açıklandı. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  ÖSYM KPSS Tercih İşlemleri ve Son Gelişmeler

  ÖSYM KPSS Tercih İşlemleri ve Son Gelişmeler

  KPSS sonuçlarını açıkladı. Memur adayları sınav sonuçlarına göre tercih yapacaklar. ÖSYM'nin belirlediği tercih tarihleri ve KPSS yerleştirmeleri ile ilgili güncel bilgiler ve detaylar haberimizde. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  TUS ve DUS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

  TUS ve DUS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

  Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı Sonbahar dönemi yerleştirme sonuçları açıklandı. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Saç Rengi Nedeniyle KPSS'ye Giremeyen Öğretmen Adayı ÖSYM'ye Dava Açtı

  Saç Rengi Nedeniyle KPSS'ye Giremeyen Öğretmen Adayı ÖSYM'ye Dava Açtı

  Sınav giriş belgesindeki fotoğrafla saç rengi uyuşmadığı için KPSS'ye alınmadığını belirten öğretmen adayı Derya Çetinkaya, ÖSYM'ye 350 bin liralık tazminat davası açtı. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Saç Rengi Nedeniyle Sınava Giremeyen Genç Kız, 350 Bin TL'lik Tazminat Davası Açtı

  Saç Rengi Nedeniyle Sınava Giremeyen Genç Kız, 350 Bin TL'lik Tazminat Davası Açtı

  Adana'da Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) sınav giriş belgesindeki fotoğrafında saç renginin farklı olması nedeniyle gözaltına alınıp, kimliğine el konulan Pelin Derya Çetinkaya, ÖSYM ve Hazine hakkında 350 bin liralık tazminat davası açtı. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
20.12.2014 18:32:24. #1.12#