SON DAKİKA ÖSYM HABERLERİ

Son Dakika ÖSYM Haberleri

12:40
Üniversite Sınavlarına Başvurular Başladı Üniversite adaylarının gireceği YGS ve sınavsız geçiş için başvurular başladı.
Üniversite Sınavlarına Başvurular Başladı
12:28
Adaylar Sınav Sorularının İncelenmesini Talep Edebilecek ÖSYS'de, adaylar sınav ve yerleştirme sonuçlarının incelenmesi ve soruların bilimsel açıdan doğru olup olmadığının incelenmesini isteyebilecek.
Adaylar Sınav Sorularının İncelenmesini Talep Edebilecek
09:21
ÖSYM'den "Kpss" Haberlerine Yalanlama (2013 KPSS'de soruların sızdırıldığı iddiası) Haberler kesinlikle doğru değildir.
ÖSYM'den 'Kpss' Haberlerine Yalanlama
09:21
ÖSYM'den "Kpss" İddialarına Yalanlama (2013 KPSS'de soruların sızdırıldığı iddiası) Haberler kesinlikle doğru değildir.
ÖSYM'den 'Kpss' İddialarına Yalanlama
09:20
2015 ÖSYS Kılavuzu Yayınlandı 2015 ÖSYS kılavuzu yayınlandı. ÖSYM resmi internet adresi tarafından yayınlanan kılavuz hakkında detayları haberimizde bulabilirsiniz.
2015 ÖSYS Kılavuzu Yayınlandı
16:45
Akkiraz: Trt, Ösym, Diyanet, Anadolu Ajansı, RTÜK Tetikçilik Yapıyor Ne Yazık CHP İstanbul Milletvekili Sabahat Akkiraz, “Devlet kurumlarının ve halkın vergisi ile bütçelendirilen kamunun halkı ayrıştırma, fişleme ve ötekileştirme hakkı yoktur.
Akkiraz: Trt, Ösym, Diyanet, Anadolu Ajansı, RTÜK Tetikçilik Yapıyor Ne Yazık
11:41
Üniversite Adayları Bu Projeyi Çok Sevecek Nişantaşı Üniversitesi İcra Kurulu Üyesi ve eğitim yazarı Burak Kılanç, üniversite tercihi yapacak adayları Üniversite Tercih Merkezi Projesi ile aydınlatmayı amaçlıyor.
Üniversite Adayları Bu Projeyi Çok Sevecek
10:41
Üniversite Başvuruları Yarın Başlıyor Üniversite adaylarının gireceği YGS ve sınavsız geçiş için başvurular yarın başlayacak Adaylar bu yıl ilk kez sınav başvurusunu yaptıktan sonra ücreti yatıracak Ücret ödeme işlemleri, 20 Ocak'a kadar bankadan ya da internet üzerinden yapılabilecek Süresi içerisinde başvurusunu yaptığı halde sınav ücretini yatırmayan adayların başvuruları, tamamlanmamış sayılacak.
17:05
18 Yıldan Sonra Üniversite Giriş Sınavı Siverek'te Tekrar Yapılacak Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde 1996 yılında kopya çekildiği iddiasıyla iptal edilen ve bir daha yapılmayan YGS yeniden yapılacak.
13:09
Polisler En Fazla Hakkari'de En Az Ağrı'da Çalışıyor Emniyet Teşkilatı'nda yapılan bir çalışmaya göre polisler en düşük çalışma saati ortalamasının 41,79 saat ile Ağrı ilinde olduğu, en yüksek çalışma saati ortalamasının ise 59,15 saat ile Hakkari iline ait olduğu belirlendi.
13:04
ÖSYM'den "Kpss" İddialarına Yalanlama (2013 KPSS'de soruların sızdırıldığı iddiası) Haberler kesinlikle doğru değildir.
21:42
ÖSYM'den 'Paralel' İddialarına Yalanlama ÖSYM, 2010'dan sonra boşaltılan kadrolara cemaatçi isimlerin atandığı iddialarını yalanladı.
19:05
ÖSYM Başkanlığı 'Cemaatçi Kadrolaşma' İddiasını Yalanladı ÖSYM Başkanlığı, Devlet Denetleme Kurulu (DDK) incelemesinden sonra ÖSYM'de boşaltılan kadrolara cemaatçi isimlerin atandığı şeklindeki haberlerin asılsız olduğunu bildirdi.
17:50
ÖSYM'den Kuruma "Cemaatçi" Atandı İddialarına Yalanlama ÖSYM: "Haberde 2010'dan sonra boşaltılan kadrolara cemaatçi isimlerin atandığı iddia edilmektedir.
14:03
E-Yds Her Ay Yapılacak ÖSYM'nin bu yıl hayata geçirdiği e YDS, 2015'ten itibaren her ay yapılacak.
12:35
ÖSYM'den Son Gün Uyarısı Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı başvurusu, Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı tercihi ve Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adayları Seçme ve Yerleştirme işlemi için kurum tercihi alınma süreci bugün sona erecek.
13:41
Üniversiteye Başvuruda Yeni Dönem Bu yıl ilk kez uygulanacak sistemle, adaylar artık önce başvurularını yapacak ardından sınav ücretini yatıracak.
Üniversiteye Başvuruda Yeni Dönem
13:19
Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı Ücretine Tepki Din-Bir-Sen Van Şube Başkanı Yusuf Adli, 22 Şubat 2015 tarihinde yapılacak olan Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı için 80 lira ücret alınacak olmasına tepki gösterdi.
Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı Ücretine Tepki
16:59
Ösym: 2013 TUS Puanları Yeniden Hesaplandı, Adaylar Yeniden Tercih Yapabilecek ÖSYM, 2013 Tıpta Uzmanlık Sınavı Sonbahar Dönemi (Eylül TUS) sorularına yönelik yapılan itirazlar ve mahkeme sonucu iptal edilen 6 soru sonrası sınav değerlendirmesinin yeniden yapıldığını açıkladı.
15:48
2013-Tus Sonbahar Dönemi Sınavı ile İlgili Yargı Kararı ÖSYM?: "Hakkında yürütmeyi durdurma kararı verilmiş olan 6 soru, sınava girmiş ve cevap kağıdına işaretleme yapmış olan tüm adaylar tarafından doğru cevaplanmış kabul edilerek sınav değerlendirmesi yeniden yapılmıştır" "Bu değerlendirme sonucu oluşan sınav sonuçları, saat 14.00’ten itibaren https://sonuc.osym.gov.tr.
20:16
Hanefi Bostan: "Performans Yönergesi Yürürlükten Kaldırılmıştır" Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen İstanbul İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. M. Hanefi Bostan, Marmara Üniversitesi’nde gerçekleştirilen 2. Dönem Kurum İdari Kurulu Toplantısı’nda akademik ve idari personeli doğrudan ilgilendiren konularda elde ettikleri kazanımları açıkladı.
12:37
ÖSYM Sınavında Toplanan Kalemler İlkokul Öğrencilerine Dağıtıldı Amasya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Amasya Gençlik Merkezi'ndeki gönüllü gençler tarafından ÖSYM tarafından yapılan sınavlarda dağıtılan kalem setleri toplandı.
ÖSYM Sınavında Toplanan Kalemler İlkokul Öğrencilerine Dağıtıldı
11:55
Ygs Başvuruları Öncesi ÖSYM'den Uyarı YGS başvuruları öncesi ÖSYM'den uyarı-ÖSYM, 5 Ocak'ta başlayacak YGS başvuruları öncesi hazırladığı kamu spotuyla adayları uyardı-Spotta, başvurunun tamamlanabilmesi için ücretin 5-20 Ocak'ta anlaşmalı bankalar aracılığıyla ya da www.osym.gov.tr adresindeki ödemeler sekmesinden yatırılması istendi YILDlZ AKTAŞ - Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 5 Ocak'ta başlayacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) başvuruları öncesi hazırladığı kamu spotuyla yaklaşık 2 milyon üniversite adayını
Ygs Başvuruları Öncesi ÖSYM'den Uyarı
18:14
Diyanet'in Yeterlik Sınavı Başvuruları Pazartesi Başlayacak Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (2015 DİB MBSTS) başvuruları, 22 Aralık Pazartesi günü başlayacak.
Diyanet'in Yeterlik Sınavı Başvuruları Pazartesi Başlayacak
23:23
104 Üniversitenin 2015 Yılı Bütçesi Kabul Edildi TBMM Genel Kurulunda, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, YÖK, ÖSYM ve 104 üniversitenin 2015 yılı bütçesi kabul edildi.
21:39
Milli Eğitim Bakanı Avcı: "Osmanlıca Zorunlu Olmayabilir" Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Osmanlıca konusunda, "Belki zorunlu yapmaya da gerek yok çünkü zaten bu derslere ciddi bir talep var" dedi.
19:35
CHP'li Erdemir, Genel Kurul Kürsüsünden Euroları Havaya Saçtı CHP'li Aykan Erdemir, TBMM Genel Kurulundaki konuşmasında, 17 ve 25 Aralık olaylarına atıfta bulunarak, kürsüden ayakkabı kutusu içindeki sahte euroları havaya saçtı.
CHP'li Erdemir, Genel Kurul Kürsüsünden Euroları Havaya Saçtı
19:09
2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda CHP İstanbul Milletvekili Serter: "Mesele Osmanlıca değil, sorun Arap alfabesini okullara sokmaktır.
18:05
CHP'li Vekil, TBMM'de 17 Aralık'ı Protesto Etti; Euroları Havaya Saçtı CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, Meclis'te 17 Aralık'ı protesto ederek kürsüden ayakkabı kutusu içindeki sahte Euroları havaya saçtı.
CHP'li Vekil, TBMM'de 17 Aralık'ı Protesto Etti; Euroları Havaya Saçtı
17:23
2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda MHPAnkara Milletvekili Topcu: "AKP'nin yeni Türkiyesi'nde sınavın yerini torpil, adaletin yerini kayırma almıştır, diploma yerine ise, parti üyeliği aranır hale gelmiştir" MHP Kütahya Milletvekili Işık: "17 25 Aralık yolsuzluk ve rüşvetle mücadele haftasında, iktidar partisi yöneticisi, yakını ve yandaşı.
17:22
Genel Kurul'da Döviz Gerilimi TBMM Genel Kurulu'nda CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, kürsüye '17-25 Aralık Haftası Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası olsun' yazan döviz asmak isteyince AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ömer Faruk Öz müdahale etti.
Genel Kurul'da Döviz Gerilimi
16:45
Genel Kurul'da Döviz Gerilimi Tbmm Genel Kurulu'nda CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, kürsüye '17-25 Aralık Haftası Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası olsun' yazan döviz asmak isteyince AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ömer Faruk Öz müdahale etti.
Genel Kurul'da Döviz Gerilimi
16:31
CHP'lilerden TBMM'de Dövizli Protesto Tbmm Genel Kurulu'nda CHP'li milletvekilleri açtıkları dövizlerle 17-25 Aralık'ı protesto etti.
CHP'lilerden TBMM'de Dövizli Protesto
16:14
CHP'lilerden TBMM'de Dövizli Protesto TBMM Genel Kurulunda CHP'li milletvekilleri açtıkları dövizlerle 17-25 Aralık'ı protesto etti.
CHP'lilerden TBMM'de Dövizli Protesto
15:23
Meclis'e MHP ve CHP'nin 17 Aralık Protestoları Damga Vurdu CHP ve MHP, 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun yıl dönümünde, TBMM'de etiketli, pankartlı eylem gerçekleştirdi.
Meclis'e MHP ve CHP'nin 17 Aralık Protestoları Damga Vurdu
15:16
2015 Yılı Bütçesi Genel Kurul'da AK Parti'li Atalay: "Osmanlıca; bu coğrafi havzada yüzlerce yıl boyunca vücut bulmuş devasa kültür mirasımızın ana dilidir.
13:04
2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda HDP Şanlıurfa Milletvekili Ayhan: "AKP iktidarının geliştirdiği eğitim politikaları sorunları çözeceği yerde her yıl yeni sorunları ve bu sorunlarla birlikte yeni eşitsizlikler, mağduriyetler yaratmaktadır" HDP İstanbul Milletvekili Tuncel: "17 ve 25 Aralık'ta ortaya çıkan durumun, Türkiye'de demokrasi.
12:55
2014 Gençliğin Yılı Oldu Gençlik ve Spor Bakanlığı, yıl içerisinde gerçekleştirdiği projelerle gençliğin ortak sesi oldu.
2014 Gençliğin Yılı Oldu
12:38
2014 Gençliğin Yılı Oldu Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç "İlerleyen süreçte de yapacağımız projelerle, 2023 ve 2071 vizyonuna ışık tutacak gençlerimizi, geleceğe hazırlamayı hedefliyoruz." dedi.
12:00
2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı, YÖK, ÖSYM ile üniversitelerin bütçelerinin görüşülmesine başlandı.
16:11
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural Açıklaması Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Oktay Vural, “İstinap Mahkemeleri kurmak suretiyle Yargıtay’ın iş yükünü azaltacağız’ diyeceksiniz, ondan sonra Yargıtay’da üye sayısını arttıracaksınız” dedi.
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural Açıklaması
12:25
Chp, KPSS'siz Torpiller İçin Meclis Araştırması İstedi CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, 2010 yılı sonrası sürekli hale gelen ve her sınavda kamuoyunu şaşırtmanın ötesine geçen skandalların araştırılması, emeğe saygı çerçevesinde emek veren, alın teri döken adayların tamamen alın terlerinin karşılığını alması, yaşanan diplomalı işsiz intiharları sonucu can alma boyutuna kadar uzanan skandalların aydınlatılması için gerekli önlemlerin belirlenmesi amacıyla Meclis Araştırması açılmasını istedi.
14:26
AK Parti Nevşehir 5. Olağan İl Kongresi Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (2) "(Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürlüğü döneminde) Bin 272 kişi sınavla alınıyor, geri kalanların puanları yükseltilerek, 3 bin 209 kişi sınavsız bir şekilde üstü tamamlanıyor.
13:01
Başbakan Davutoğlu: 'Biz Ayağa Kalktık mı Herkes Bize Selam Durur' – BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, partisinin Nevşehir İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, AK Parti'nin sadece ve sadece milletinden güç aldığını ve hiçbir zaman darbelerden medet ummadığını belirterek, "Biz ayağa kalktık mı herkes bize selam durur" dedi.
Başbakan Davutoğlu: 'Biz Ayağa Kalktık mı Herkes Bize Selam Durur'
11:27
Kılıçdaroğlu Meydan Okudu: İspat Etsinler Siyaseti Bırakırım SSK'da akrabalarını işe aldığı iddialarıyla ilgili açıklama yapan CHP Lideri "70 değil, 7 akrabamı sınavsız aldığımı ispatlasınlar siyaseti bırakırım" dedi.
Kılıçdaroğlu Meydan Okudu: İspat Etsinler Siyaseti Bırakırım
12:29
CHP'li Koç'un 'Kpss İddialarına' AK Parti Sözcüsü Atalay'dan Sert Cevap AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, CHP Parti Sözcüsü Haluk Koç’un gündeme getirdiği ‘KPSS’ iddialarıyla ilgili sert açıklamalarda bulunarak, “CHP paralel yapının sözcülüğünü yapıyor.
11:44
Beşir Atalay: KPSS İddiaları Paralel Yapı İşi AK Parti Sözcüsü Atalay, Cemaati'in KPSS'de yolsuzluk yaptığını, atamalarda usulsüzlük iddialarını da bu yolsuzluklar soruşturulduğu için ortaya attığını iddia etti.
Beşir Atalay: KPSS İddiaları Paralel Yapı İşi
17:20
ÖSYM'den 2014-Sayıştay Yazılı Sınavı Duyurusu ÖSYM Başkanlığı, 13-14 Aralık 2014 tarihlerinde yapılacak olan 2014 Sayıştay Başkanlığı Sayıştay Denetçi Yardımcısı adaylığı yazılı (2014-Sayıştay Yazılı) sınavına girecek adayların, sınava girecekleri bina-salonlara atanma işlemlerinin tamamlandığını duyurdu.
13:56
Kalem Setleri "Geri Dönüşüyor" Gençlik ve Spor Bakanlığı, sınavlarda kullanılan kalem setlerini, ihtiyaç sahipleriyle buluşturacak.
Kalem Setleri 'Geri Dönüşüyor'
11:55
ÖSYM KPSS Hakkında Şok Açıklama KPSS Hakkında Açıklama Yaptı Ortalık Karıştı / KPSS Haberleri. CHP'nin açıkladığı KPSS'de torpil listesi, Ankara'yı karıştırdı. Başbakan Davutoğlu sorulara yanıt vermezken, Savunma Bakanı, yeğeninin hak ederek atandığını söyledi.
ÖSYM KPSS Hakkında Şok Açıklama
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 30.01.2015 08:23:39. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ÖSYM HABERLERİ
[Hata Bildir]