SON DAKİKA ÖTV HABERLERİ

Son Dakika Ötv Haberleri

 • 11:29Ali Babacan'dan ATO'ya ZiyaretAli Babacan'dan ATO'ya ZiyaretAK Parti Ankara Milletvekili Adayı ve eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, seçim çalışmaları kapsamında Ankara Ticaret Odası’nı (ATO) ziyaret etti.
 • 11:40Mustafa Kalaycı'dan Taksi Durağına ZiyaretMustafa Kalaycı'dan Taksi Durağına ZiyaretMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreter Yardımcısı Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, taksici esnafını ziyaret ederek partisinin vaatlerini anlattı.
 • 15:14Tuna, Çan ve Yenice'de Vatandaşlarla BuluştuTuna, Çan ve Yenice'de Vatandaşlarla BuluştuMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çanakkale Milletvekili, 1. sıra milletvekili adayı İbrahim Kürşat Tuna, Çan ve Yenice ilçelerinde seçim çalışmalarına devam etti.
 • 19:26Manisa - CHP'li Özel'den AK Parti'ye; Hodri MeydanManisa - CHP'li Özel'den AK Parti'ye; Hodri MeydanCHP'li Özel'den Ak Parti'ye; Hodri meydan CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, AK Parti'nin seçim vaatlerinin CHP'nin vaatlerinin kopyası olduğunu öne sürdü.
 • 17:45Genel Seçime DoğruMHP Kırşehir Milletvekili ve 1. sıra milletvekili adayı Cemil Yıldırım Türk, Çiçekdağı ilçesinde seçim çalışması yaptı.
 • 16:43CHP'li Özel'den AK Parti'ye; Hodri MeydanCHP'li Özel'den AK Parti'ye; Hodri MeydanChp Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, AK Parti'nin seçim vaatlerinin CHP'nin vaatlerinin kopyası olduğunu öne sürdü.
 • 15:43Partilerin Seçim VaatleriTürkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı İbrahim Yetkin, siyasi partilerin seçim beyannamelerinde yer alan çiftçiye yönelik vaatleri değerlendirdi.
 • 14:55CHP'li Özel: 'Kaynak Yok' Diyen AKP Seçim Öncesi İkna OlduCHP'li Özel: 'Kaynak Yok' Diyen AKP Seçim Öncesi İkna OlduCHP Grup Başkan Vekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, geçen genel seçimden önce kaynak olmadığını söyleyen AK Parti hükümetinin, 1 Kasım 2015'te yapılacak genel seçimden öncei kaynağın olduğuna ikna olduğunu söyledi.
 • 14:23CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel AçıklamasıCHP Grup Başkanvekili Özgür Özel AçıklamasıCumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, AK Parti’nin seçim bildirgesinde açıkladığı ‘Asgari ücretliye bin 300 TL maaş’ vaadi için, “Gelin hemen Meclisi toplayalım asgari ücreti biz diyelim bin 500 siz diyorsunuz bin 300 ortalama bin 400 yapıp geçelim hodri meydan” dedi.
 • 07:41Beyannamelere Sosyal ve Ekonomik Damga! Asgari Ücret En Az 1.300 TLBeyannamelere Sosyal ve Ekonomik Damga! Asgari Ücret En Az 1.300 TLPartilerin seçim beyannamelerine ekonomi ve sosyal politikalar damgasını vurdu. İktidara hangi parti gelirse gelsin asgari ücret yükselecek ve en az 1300 TL olacak.
 • 11:04Türkiye'de Volkswagen'ler ÖTV ve KDV Yüzünden ToplanmıyorTürkiye'de Volkswagen'ler ÖTV ve KDV Yüzünden ToplanmıyorDünyada birbiri ardına Volkswagen'ler geri çağrılırken ülkemizde henüz somut bir adım atılmadı. Sebebi ise basit: Devlet, ÖTV ve KDV gelirlerinden vazgeçmek istemiyor!
 • 09:22Dizel Otomobillerin Sonu GeliyorDizel Otomobillerin Sonu GeliyorEmisyon skandalının Avrupa'da her bir dizel araca ek maliyeti 1600 Euro olacak. Türkiye'de bunun üzerine ÖTV ve KDV eklendiğinde dizel araçların fiyatlarında büyük artış bekleniyor.
 • 11:25Palandöken: "Taşımacı Esnafa Ucuz Ticari Akaryakıt Verilmeli"Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, taşımacı esnafının ucuz akaryakıt beklediğini belirterek, “Esnafımıza vergiden indirim yapılarak-ticari akaryakıt-dediğimiz ucuz akaryakıt verilebilir.
 • 11:20Esnafa Ucuz Fiyattan 'Ticari Akaryakıt' Verilmeli"Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, trafikteki araç sayısının 19 milyon 541 bin 369 adede ulaştığını belirterek "Esnafımızın emeğinin karşılığını alabilmesi için ucuz fiyattan 'ticari akaryakıt' verilmeli. Bunun için de üzerindeki sabit vergi düşürülmeli." dedi.
 • 17:49Otomobil ve Hafif Ticari Araç Satışları Eylül'de Yüzde 3.77 DüştüOtomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) verilerine göre Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam satışları, yıl boyunca yaşanan artışlardan sonra Eylül ayında geriledi.
 • 16:00Hiçbir Yere Gitmiyoruz; İsteyenler Para Kasalarını Sakladıkları Yere GidebilirHiçbir Yere Gitmiyoruz; İsteyenler Para Kasalarını Sakladıkları Yere Gidebilir"Halkların Demokratik Partisi (HDP), 1 Kasım'da yapılacak milletvekilliği seçimleri için seçim bildirgesini açıkladı.
 • 14:52Vatan Partisi Seçim Bildirgesi AçıklandıVatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "Türkiye, üretim ekonomisine geçmelidir.
 • 14:21Hdp Eş Başkanları, Seçim Bildirgelerini Açıkladı (2)Yaşanan SAVAŞIN SORUMLULARI 'BAŞKANLIK SİSTEMİ' HAYALİ KURANLARDIR HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın açıkladığı seçim bildirgesinde şu vaatlere yer verildi: "7 Haziran seçimleri, HDP'nin barajı aşması ve Erdoğan AKP'sinin 13 yıllık tek parti hakimiyetine son vermesiyle Türkiye'yi tarihsel bir yol ayrımının eşiğine getirmişti.
 • 13:37Hdp'nin Seçim Bildirgesini Açıklayan Demirtaş Hdp Bu Gemide Olmazsa Hep Birlikte Batarız - Ek Parti...Hdp'nin Seçim Bildirgesini Açıklayan Demirtaş Hdp Bu Gemide Olmazsa Hep Birlikte Batarız - Ek Parti...Hdp'nin seçim bildirgesini açıklayan Demirtaş: HDP bu gemide olmazsa hep birlikte batarız (2) "Dikta yönetimine değil, halkın özyönetimine ihtiyacımız var" "Her eve, her ay 10 metreküp su, 180kW/h ücretsiz elektrik kiracılara 250 TL kira desteği verilecek" "Emeklilerde en düşük ücret asgari ücretle eşitlenerek 2.000 TL olacak" "Diyanet İşleri Başkanlığı Din ve İnanç İşleri Kurulu olarak yeniden yapılandırılacak" "HDP olarak derhal silahların iki taraflı susturulması müzakere masasına dönülmesini istiyoruz" "Özyönetim ya da yerinden yönetim" "Az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi alınacak" "Ev kadınlarına" emeklilik hakkı sağlanacak" "Eşbaşkanlık, eş muhtarlık olacak saraydaki ne yapacak?
 • 11:57Akaryakıt Ürünlerindeki Verginin 1 TL ile Sınırlandırılması İçin Kanun TeklifiCHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, dünyanın en pahalı benzin ve motorinini Türkiye’nin kullandığını gerekçe göstererek hazırladığı kanun teklifinde akaryakıt ürünleri üzerindeki yüksek verginin 1 lirayla sınırlandırılmasını istedi.
 • 09:37ASO Başkanı Özdebir: KDV ve ÖTV Artışı DüşünülemezASO Başkanı Özdebir: KDV ve ÖTV Artışı DüşünülemezArtan kurla borç yükü katlanan sanayici yeni vergi artışı iddialarına sert tepki verdi. ASO Başkanı Nurettin Özdebir, "Devlet kurumları lüks içinde yüzerken KDV ve ÖTV artışı düşünülemez" dedi.
 • 14:22Aso Eylül Ayı Meclis ToplantısıAnkara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, “Boyuna seçim yapamayacağımıza göre, ülkemizde uzlaşma kültürünü geliştirmek, bunun için de seçim propagandaları sırasında uzlaşmayı zorlaştıracak söylemlerden kaçınmak gerekmektedir” dedi.
 • 12:18Aso Başkanı Özdebir: Kamudaki Bu Lükse Son VerilmeliAso Başkanı Özdebir: Kamudaki Bu Lükse Son VerilmeliAnkara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, devlet kurumları lüks içinde yüzerken yeni bütçe için bakanlıklar yapacakları harcamaları kısmak yerine KDV, ÖTV artışı düşündüğünü söyledi.
 • 11:48Aso Eylül Ayı Meclis ToplantısıAnkara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, döviz kurlarındaki artışın yabancı para cinsinden borçlanan firmalar için önemli bir sorun olduğunu belirterek, "Şirketlerin yurtdışından yaptıkları net borçlanma tutarı 170 milyar dolar.
 • 15:39MHP'li Kalaycı: Çiftçilere Verilen Mazottaki Vergi KaldırılsınMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kalaycı, tarımsal girdilerin çok pahalı olmasının çiftçilerin üretim yapmasını güçleştirdiğini belirterek, çiftçilere verilen başta mazot olmak üzere temel girdileri üzerindeki vergilerin kaldırılmasını istedi.
 • 13:19Mazotun 1 Lira 75 Kuruştan Satılması İçin Top Meclis'teMazotun 1 Lira 75 Kuruştan Satılması İçin Top Meclis'teMHP Genel Sekreter Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, üretimde kullanılan mazottan ÖTV ve KDV alınmaması için kanun teklifi hazırladı.
 • 15:54Türkiye'de Mücevher Sektörünün Sorunları Nelerdir?Türkiye'de Mücevher Sektörünün Sorunları Nelerdir?MÜTİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Nilgün Kuyumcu, Türkiye'deki mücevher sektöründe yaşanan sıkıntıları ve yapılması gerekenleri Wise TV aracılığıyla anlattı.
 • 09:37ÖTV İndirimi Suriyeli Mültecilere GittiÖTV İndirimi Suriyeli Mültecilere GittiTürkiye'deki 2.2 milyon Suriyeli için devletin kasasından şimdiye kadar 7.6 milyar dolar çıktı. Bu para ile otomotiv sektörü canlandırılabilirdi.
 • 11:53Aso Başkanı Özdebir AçıklamasıAnkara Sanayi Odası Başkanı (ASO) Nurettin Özdebir, dünya ekonomisi ve Türkiye'nin pazarlarındaki sıkıntılara karşın ülke ekonomisinin ifade edildiği kadar kırılgan olmadığını belirterek, "Şu anda dünyadaki konjonktür ve etrafımızdaki olaylar, Türkiye'nin üzerindeki baskılar morallerimizi bozuyor ama bu ilelebet devam edecek bir şey değil" dedi.
 • 17:15Şizofren Olduğu İçin Aday Adaylığı Başvurusu ReddedildiŞizofren Olduğu İçin Aday Adaylığı Başvurusu ReddedildiTanınmış komedyen Yunus Yuva’nın, 26. Dönem Milletveki Genel Seçimleri aday adaylığı için Milliyetçi Hareket Partisi’ne (MHP) başvurusu, şizofren olduğu gerekçesiyle reddedildi.
 • 11:33Yurtdışı E-ticaret UyarısıYurtdışı E-ticaret UyarısıGediz Üniversitesi'nden Yrd. Doç. Dr. Necmettin Şahin yurtdışından elektronik ticarette 75 Euro'ya kadar vergi alınmamasının fırsatçıya yaradığını söyledi, "Defalarca sipariş verilerek vergisiz ithalat yapılıyor, hem vergisini ödeyen ithalatçı firmalar, hem de yılda 4 milyar dolar gelir kaybeden Hazine mağdur ediliyor" dedi.
 • 10:11Yrd. Doç. Dr. Şahin: E-ticaretteki Vergi Muafiyetiyle Fırsatçıya Gün DoğduYrd. Doç. Dr. Şahin: E-ticaretteki Vergi Muafiyetiyle Fırsatçıya Gün DoğduGediz Üniversitesi İşletme Yönetimi Programı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Necmettin Şahin, vergisiz elektronik ticarette fırsatçılık yapıldığını söyledi.
 • 11:36Bayraktar: Pamuğu gümrüklerle koruyamıyoruzBayraktar: Pamuğu gümrüklerle koruyamıyoruzTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, "Pamuğu gümrüklerle koruyamıyoruz" dedi.
 • 12:55Tzob Genel Başkanı Bayraktar AçıklamasıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, pamukta hasadın sürdüğünü belirterek, "Ziraat Odalarımızdan aldığımız bilgiye göre, pamukta verim beklentiler düzeyinde, üretimde bir sıkıntı görünmüyor" dedi.
 • 11:29Pamuğu Gümrüklerle KoruyamıyoruzPamuğu Gümrüklerle KoruyamıyoruzTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, pamukta hasadın sürdüğünü belirterek, “Ziraat odalarımızdan aldığımız bilgiye göre pamukta verim beklentiler düzeyinde, üretimde bir sıkıntı görünmüyor” dedi.
 • 11:21Tzob: Pamukta Verim Beklentiler Düzeyinde, Üretimde Bir Sıkıntı GörünmüyorTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, pamukta hasadın sürdüğünü bildirerek, “Ziraat odalarımızdan aldığımız bilgiye göre, pamukta verim beklentiler düzeyinde, üretimde bir sıkıntı görünmüyor.
 • 10:35TESK Genel Başkanı Palandöken, Şoför Esnafı İçin Tedbir Çağrısında BulunduTESK Genel Başkanı Palandöken, Şoför Esnafı İçin Tedbir Çağrısında BulunduTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, şoför esnafın kullandığı araçların borçları bitmeden eskidiğini söyledi.
 • 10:32TESK Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, şoför ve taşımacı esnafının yüksek maliyetler altında ezildiğini belirtti.
 • 10:58Şizofreni Hastası Komedyen Aday Adaylığını AçıkladıŞizofreni Hastası Komedyen Aday Adaylığını AçıkladıŞizofreni ve Aileleri Dayanışma Derneği (ŞİZODER) Başkanı komedyen Yunus Yuva, ruhsal hastaların yanı sıra tüm engellilerin Meclis’teki sesi olmak amacıyla Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) Adana Milletvekili aday adaylığını açıkladı.
 • 23:19Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı AçıklamasıANKARA (İHA) – Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı, “Zor bir süreçten geçiyoruz, ülkemiz büyük bir imtihan veriyor, bu imtihanı da inşallah milletimizin ferasetiyle onun yıllardır zorlukların üzerinden gelme becerisiyle ve Allah’ın yardımıyla aşacağımızı düşünüyorum” dedi.
 • 13:32CHP Bursa Milletvekili Sarıbal AçıklamasıCHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, bankalar tarafından çalışanlara verilen promosyonun, emeklilere de verilmesini istedi.
 • 12:40Söke Ziraat Odası Başkanı Kocabaş: Pamukta Kalite İçin Birlik ŞartSöke Ziraat Odası Başkanı Kocabaş: Pamukta Kalite İçin Birlik ŞartSöke Ziraat Odası Başkanı Mustafa Kemal Kocabaş, pamukta kalitenin bütün sektörlerle birlikte yakalanabileceğini söyledi.
 • 14:20Ordulu Balıkçılar Umduğunu BulamadıOrdulu Balıkçılar Umduğunu BulamadıBalıkta av yasağının kalkması ile birlikte 'Vira Bismillah' diyerek dün gece denize açılan Ordulu balıkçılar ilk günden umdukları balık avını yapamadı.
 • 11:51Ordulu Balıkçılar Umduğunu BulamadıOrdulu Balıkçılar Umduğunu BulamadıBalıkta av yasağının kalkması ile birlikte 'Vira Bismillah' diyerek dün gece denize açılan Ordulu balıkçılar ilk günden umdukları balık avını yapamadı.
 • 22:43Ordulu Balıkçılar Avlanma Sezonunu Törenle AçtıOrdulu Balıkçılar Avlanma Sezonunu Törenle AçtıOrdu'da 2015-2016 balıkçılık av sezonu Perşembe ilçesinde düzenlenen törenin ardından davul zurnayla açıldı.
 • 11:12Otomobile Eylülden İtibaren Kademeli Zam Gelecek"Nissan Türkiye Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Anaç, kurdaki artışların ağustos ve eylül aylarında fiyatlara tam yansımayacağını belirterek, "Eylülden itibaren fiyat artışları ufak ufak başlar, ekim sonrası daha da artar. Bu doğrultuda otomobil fiyatlarında yüzde 5-6 civarında artış beklemek doğru olur" dedi.
 • 18:37Cihan Haber Ajansı Haftalık Gündemi28 Ağustos 2015 Cuma- 84. İzmir Enternasyonal Fuarı, 'eğitim' temasıyla kapılarını açacak.
 • 14:47Grafikli - Davutoğlu, Bir Yıla Bunları SığdırdıAK Parti Genel Başkanlığı ve Başbakanlık görevinde bir yılı dolan Ahmet Davutoğlu, 27 Ağustos tarihinden bu yana, yurtiçi ve yurtdışında yoğun bir mesai harcadı.
 • 10:48Batmanda 23 Ton Kaçak Akaryakıt Ele GeçirildiBatmanda 23 Ton Kaçak Akaryakıt Ele GeçirildiBatmanda polisin düzenlediği operasyonda piyasa değeri 28 Bin TL olan 23 ton kaçak akaryakıt dolusu bir tanker ele geçirildi.
 • 15:31CHP'li Tanrıkulu, Mazottaki Kdv ve Ötv ile İlgili Meclis Araştırması İstediCHP'li Tanrıkulu, Mazottaki Kdv ve Ötv ile İlgili Meclis Araştırması İstediCumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Türkiye’de değerli taşların vergiye tabi tutulmamasına karşın mazot ve motorinden alınan KDV ve ÖTV oranlarıyla ilgili Meclis araştırması açılmasını istedi.