SON DAKİKA ÖTV HABERLERİ

Son Dakika Ötv Haberleri

 • 18:37Cihan Haber Ajansı Haftalık Gündemi28 Ağustos 2015 Cuma- 84. İzmir Enternasyonal Fuarı, 'eğitim' temasıyla kapılarını açacak.
 • 14:47Grafikli - Davutoğlu, Bir Yıla Bunları SığdırdıAK Parti Genel Başkanlığı ve Başbakanlık görevinde bir yılı dolan Ahmet Davutoğlu, 27 Ağustos tarihinden bu yana, yurtiçi ve yurtdışında yoğun bir mesai harcadı.
 • 10:48Batmanda 23 Ton Kaçak Akaryakıt Ele GeçirildiBatmanda 23 Ton Kaçak Akaryakıt Ele GeçirildiBatmanda polisin düzenlediği operasyonda piyasa değeri 28 Bin TL olan 23 ton kaçak akaryakıt dolusu bir tanker ele geçirildi.
 • 15:31CHP'li Tanrıkulu, Mazottaki Kdv ve Ötv ile İlgili Meclis Araştırması İstediCHP'li Tanrıkulu, Mazottaki Kdv ve Ötv ile İlgili Meclis Araştırması İstediCumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Türkiye’de değerli taşların vergiye tabi tutulmamasına karşın mazot ve motorinden alınan KDV ve ÖTV oranlarıyla ilgili Meclis araştırması açılmasını istedi.
 • 21:06İşitme Engellilere İş Umuduİşitme Engellilere İş UmuduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Katılımcılardan detay- İESKON Genel Başkanı Hürriyet Cemal Özkaynak'ın konuşması İşitme engellilere iş umudu- İESKON Genel Başkanı Özkaynak: -"İŞKUR ile iş birliği yaparak istihdam sağlanacaktır.
 • 18:30İşitme Engellilere İş Umuduİşitme Engelliler ve Sağırlar Konfederasyonu (İESKON) Genel Başkanı Hürriyet Cemal Özkaynak, "İŞKUR ile iş birliği yaparak istihdam sağlanacaktır.
 • 14:41Ötv'de Yeni Dönem BaşlıyorÖTV mevzuatını sadeleştirme çalışmaları kapsamında hazırlanan tebliğ Resmi Gazete’de yayımlandı.
 • 12:22ÖTV'de Yeni DönemÖTV'de Yeni DönemÖTV'deki cep telefonu, televizyon, beyaz eşya, küçük ev aletleri, klimalar gibi çeşitli tüketim ürünlerine ilişkin düzenlemeleri içeren tebliğ Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 08:35ABD Büyükelçiliğine Vergisiz Akaryakıt Veriyormuş Gibi Vurgun Yapan Şirket YakalandıABD Büyükelçiliğine Vergisiz Akaryakıt Veriyormuş Gibi Vurgun Yapan Şirket YakalandıEPDK, ABD Büyükelçiliği'nin yüzde 65'lik ÖTV-KDV muafiyetinden yararlanıp milyonlarca liralık yakıt vermiş gibi gösteren akaryakıt şirketini tespit etti.
 • 09:55Cari Açık Gerekçesi İle ÖTV'ye Büyük ZamCari Açık Gerekçesi İle ÖTV'ye Büyük ZamHükümet yüksek ithalat gerekçesiyle otomotivdeki ÖTV oranını neredeyse birkaç yıl arayla artırarak yüzde 145'lere kadar çıkardı.
 • 13:04Yağış Buğday Rekoltesini DüşürdüYağış Buğday Rekoltesini DüşürdüBurdur'da kış döneminde etkili olan yoğun yağış, buğday üretiminde rekolteyi önemli oranda düşürdü.
 • 10:24Et Fiyatlarının Düşmesi Besi Hayvanı ve Yem Maliyetine BağlıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, kırmızı ette fiyatları aşağı çekmenin yolunun ithalat olmadığını bildirerek, “Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıklamasını doğru buluyoruz.
 • 10:13Tzob: Et Fiyatlarının Düşmesi Besi Hayvanı ve Yem Maliyetine BağlıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, kırmızı ette fiyatları aşağı çekmenin yolunun ithalat olmadığını bildirerek, “Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıklamasını doğru buluyoruz.
 • 18:35TESK Genel Başkanı Palandöken: TESK Genel Başkanı Palandöken: "Siyasi Partilerin Bir Araya Gelmesi Çok Önemli"TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye’de bundan sonraki sürecin çok önemli olduğunu ifade ederek, “Bugün 2 ayın üzerindedir seçim oldu, daha bir hükümet kurulamadı.
 • 12:11Servisçide ve Taksicide Mtv RahatsızlığıMotorlu Taşıtlar Vergisi’nden (MTV) servisçi ve taksici esnafı da rahatsız. Vergiyi bir kambur gören esnaf, bu anlamda devleti adımlar atmaya davet ediyor.
 • 12:00Ötv'de Yeni DönemÖzel Tüketim Vergisindeki (ÖTV) dağınık yapının toparlanması ve mevzuatın anlaşılır hale getirilmesi için yapılan kolalı gazozlar, alkollü içkiler ve tütün mamullerine ilişkin düzenlemeleri içeren Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) (III) Sayılı Liste Uygulama Genel Tebliği Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 13:55Tgdf Başkanı Şemsi Kopuz AçıklamasıTgdf Başkanı Şemsi Kopuz AçıklamasıTGDF Başkanı Şemsi Kopuz, daha önceki toplantılarında gıda sektörü olarak zam yapmama sözü ile bugün enflasyon oranını 1 puan aşağıya düşmesinde pozitif katkıları olduğunu söyledi.
 • 13:10Nevşehir Tkdk'dan Alternatif Ürünlere DestekNevşehir Tkdk'dan Alternatif Ürünlere DestekNevşehir’de 2012 yılında kurulan ve 2013 yılında proje kabulüne başlayan Tarım ve Kırsal kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Nevşehir İl Koordinatörlüğü, desteklediği büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık tesisleri, et ve süt işleme tesisleri, otel, restoran desteklerinin yanında “Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği” desteği kapsamında çiftçilere sağladığı destekler ile tarım yelpazesine yeni ürünleri kattı.
 • 17:29Nevşehir Tkdk'dan 702 Bin Lira DestekTarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Nevşehir İl Koordinatörlüğü'nün '13. Başvuru Çağrı Dönemi' sonunda teslim aldığı projelerin toplam yatırım tutarı bir milyon 404 bin 315 lira oldu.
 • 15:15İşveren Risk Artışına Dikkat Çekti"Var olan risklerin yanına, yeniden seçime gidilme ihtimali ve terörün neden olduğu politik riskler de eklendi"
 • 12:58İşveren: Siyasi ve Ekonomik Belirsizlikler Makro Dengeleri Olumsuz EtkiliyorTürkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), siyasi ve ekonomik belirsizliklerin makro dengeleri olumsuz etkilediği uyarısında bulundu.
 • 12:24Tisk Aylık Ekonomi Bülteni AçıklamasıTürkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonundan (TİSK), hükümetin şimdiye kadar bütçe dengesini bozucu hamlelerden kaçınması ve mali disipline bağlı kalmasının ekonomi için çok önemli avantaj sağladığı bildirildi.
 • 11:44Sinop'ta Gezi Tekne Turlarına İlgi AzaldıSinop Hamsilos Turizm Kooperatifi başkanı Mustafa Yiğit, 2008 yılında başlayan gezi tekne turlarına ilginin bu yıl da devam etmesini beklediklerini ancak olumsuz şartlar nedeniyle işlerinin durgunlaştığını söyledi.
 • 17:24Çiftçiler, Gübre Fiyatının Pahalılığından YakınıyorTürkiye’nin tahıl ambarı olarak bilinen illeri arasında yer alan Yozgat’ta hububat hasadını tamamlayan çiftçiler ekim ayı için şimdiden hazırlıklara başladı.
 • 13:49Gasp Edilen Taksici Boğazı Kesilerek ÖldürüldüGasp Edilen Taksici Boğazı Kesilerek ÖldürüldüAdana’da bir taksi şoförü, yol kenarında boğazı kesilmiş halde bulundu.
 • 12:14Otokoç, Yüzde 58 Büyüyerek Sektörü SolladıOtokoç Otomotiv Genel Müdürü Görgün Özdemir, otomotiv pazarının ilk 6 ayda yüzde 49,5 büyüdüğünü belirterek, "Biz de Otokoç Otomotiv olarak yüzde 58 büyüdük. Sektörümüzün yüzde 49,5'lik büyümesine göre pazardan yüzde 16 daha fazla büyümüş olduk" dedi.
 • 12:11Kaçak Akaryakıtın Sektöre ZararlarıKaçak Akaryakıtın Sektöre ZararlarıPetrol Ürünleri İşverenler Sendikası(PÜİS) Samsun Şube Başkanı Zafer Güler, kaçak akaryakıt ve “10 numara” diye adlandırılan yakıt türünün zararları hakkında açıklamalarda bulundu.
 • 11:19Petrol Sanayi Derneği AçıklamasıPetrol Sanayi Derneğince (PETDER), akaryakıt dağıtım şirketlerinin düşük kar marjlarına rağmen kanunlara uygun şekilde faaliyet gösterdikleri ve alınan kararlar çerçevesinde hareket ettikleri bildirildi.
 • 10:03Honda CR-V Dizel Motoru ve Otomatik 9 İleri Vitesi ile Yenilendi!Honda CR-V Dizel Motoru ve Otomatik 9 İleri Vitesi ile Yenilendi!Sınıfının öncü modellerinden Honda CR-V, vergi avantajlı olan 1.6 litrelik yeni dizel motor otomatik şanzımanı ile sektörde tekrar gözde olmaya aday...
 • 08:26IŞİD Petrolle BesleniyorIŞİD Petrolle BesleniyorIŞİD, kontrol ettiği bölgelerde geniş bir kaçakçılık ve ticaret ağını yönetiyor. IŞİD'in petrol kaçakçılığından aylık 40 milyon dolar para kazandığı tahmin ediliyor.
 • 08:33Dizel Yakıtlarda Yeni Dönem Başlıyor, İçine Atık Yağ KatılacakDizel Yakıtlarda Yeni Dönem Başlıyor, İçine Atık Yağ KatılacakEPDK, motorine binde 1 oranında bitkisel atık yağdan üretilmiş biyodizel katılmasını zorunlu kılıyor. Sektör hazır olmadığını açıkladı, ancak uygulama başlıyor.
 • 11:43Engelli Otomobilinde, Engelli Yakınlarına KolaylıkEngelli Otomobilinde, Engelli Yakınlarına KolaylıkKarayolları Trafik Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle, bundan böyle engelli bireylere ait olan araçlar yakınları tarafından kullanılabilecek.
 • 12:41Beş Yıldızlı OtelBeş Yıldızlı Otel" Konforunu Aratmayan KaravanlarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Karavandan detaylar - Karavan üreticisi Hüseyin Taşkın'ın röportajı CEM ŞAN/ VOLKAN BAYRAKTAR - Bursa'da bir firma tarafından son teknolojiyle üretilen karavanlar kullanıcılarına hem beş yıldızlı otel konforu yaşatıyor hem de istedikleri yerde tatil yapma imkanı sağlıyor.
 • 11:14Otel Konforunu Aratmayan KaravanlarCEM ŞAN/ VOLKAN BAYRAKTAR - Bursa'da bir firma tarafından son teknolojiyle üretilen karavanlar kullanıcılarına hem beş yıldızlı otel konforu yaşatıyor hem de istedikleri yerde tatil yapma imkanı sağlıyor.
 • 11:21CHP'den Mazotta ÖTV ve KDV'nin Kaldırılması İçin Kanun TeklifiCHP'den Mazotta ÖTV ve KDV'nin Kaldırılması İçin Kanun TeklifiCHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, mazotta ÖTV ve KDV'nin kaldırılmasına ilişkin Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na kanun teklifi verdi.
 • 17:27Ağrı'ya 20 Milyon Liralık Yatırım YapılacakTarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun(TKDK) yürütmekte olduğu Avrupa Birliği IPARD programı çerçevesinde, 13. Çağrı kapsamında Ağrı'ya gerçekleştirilecek olan yatırımların sözleşmeleri TKDK Ağrı İl Koordinatörlüğü’nde imzalandı.
 • 16:06Ağrı'ya 20 Milyonluk YatırımAğrı'ya 20 Milyonluk YatırımTarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun (TKDK) yürütmekte olduğu Avrupa Birliği IPARD programı çerçevesinde 13. çağrı kapsamında Ağrı ilinde gerçekleştirilecek olan yatırımların sözleşmeleri imzalandı.
 • 15:14Diyarbakır'a Bayramın İlk Gününe Kadar Gelen Var Giden YokDiyarbakır'a Bayramın İlk Gününe Kadar Gelen Var Giden YokRamazan Bayramı’na sayılı günler kala Diyarbakır Şehirlerarası Terminal İşletmeleri’nde (DİŞTİ) gidiş seferlerinin boş olması işletmecileri kara kara düşündürmeye başladı.
 • 17:55Söke Ovasında Soya Pamuğa Alternatif OluyorSöke Ovasında Soya Pamuğa Alternatif OluyorSöke Ziraat Odası Başkanı Mustafa Kemal Kocabaş, çiftçinin pamuktan para kazanamayınca soya bitkisinin ekimine yönelmeye başladığını belirtti.
 • 03:35Çerkezköy Osb'den 'Ucuz Enerji ' TalebiÇerkezköy Osb'den 'Ucuz Enerji ' TalebiTEKİRDAĞ Türkiye'nin elektrik ve doğalgaz üretiminin yüzde birini tüketen Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi'ndeki fabrikalar, yüksek enerji maliyetlerinden şikayetçi. İş çevreleri, doğalgaz maliyetlerinin uluslararası rekabette fabrikaları zorladığını belirterek, enerji fiyatlarının düşürülmesi, yenilenebilir enerji kaynaklarına yoğunlaşılması gibi çözüm önerilerini dile getiriyor.
 • 14:41Gemiye Verilen ÖTV'siz Mazot, TIR'lara AktarılıyorGemiye Verilen ÖTV'siz Mazot, TIR'lara AktarılıyorGemi taşımacılığı yapan firmaların ÖTV'siz aldıkları mazotu, kendi karayolu lojistik firmalarına aktardığı iddia ediliyor. Haksız rekabetten şoförler rahatsız.
 • 14:171 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj BayramıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Deniz Donanmasına ait gemi genel ve yakın plan görüntüleri- Askeri bando takımı detay görüntüsü- Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Özkan Poyraz'ın konuşması- Bando takımı ve Karadeniz halk oyunları ekibinden detay görüntüler- Barbaros Hayreddin Paşa Türbesi ziyaret- Denize Çelenk atılması 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla deniz araçları İstanbul Boğazı'nda su gösterisi yaptı, Beşiktaş İskelesi'nden deniz şehitleri anısına suya çelenk bırakıldı.
 • 13:47Ereğli'de 1 Temmuz Kabotaj Bayramı KutlandıEreğli'de 1 Temmuz Kabotaj Bayramı KutlandıZonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı nedeniyle tören düzenlendi.
 • 13:441 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla deniz araçları İstanbul Boğazı'nda su gösterisi yaptı, Beşiktaş İskelesi'nden deniz şehitleri anısına suya çelenk bırakıldı.
 • 13:30İşverenden 63'üncü Hükümete MesajlarTİSK, kurulacak yeni hükümetin sanayileşme doğrultusunda yeni reform ve kurumsal düzenlemelere destek vermesi gerektiğini, hükümet programının bu yönde şekillenmesi isabetli olacağını bildirdi.
 • 10:08İşverenden 63'üncü Hükümete Mesajlarİşveren camiası, Türkiye Cumhuriyeti'nin yeni kurulacak 63'üncü Hükümeti'ne, ekonominin temel sorunları hakkında hatırlatmalarda bulundu.
 • 12:40Keskin Kabotaj Bayramını KutladıKeskin Kabotaj Bayramını KutladıAK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, 1 Temmuz 1926 yılında yürürlüğe giren Kabotaj Kanunu ile Türkiye’nin etrafını çevreleyen denizlerin, egemenlik ve bağımsızlığının ilan edildiği Kabotaj Bayramını kutlayan mesaj yayınladı.
 • 03:1718 TL'ye 500 Km Gidebilen Otomobil: Tesla Model S18 TL'ye 500 Km Gidebilen Otomobil: Tesla Model SABD'nin Silikon Vadisi'nde Tesla Motors'un geliştirdiği, tamamen elektrikle çalışan Tesla Model S otomobil, İzmir caddelerini turlamaya başladı.
 • 12:1618 TL'lik Şarjla 500 Kilometre Giden Otomobil İzmir Sokaklarında18 TL'lik Şarjla 500 Kilometre Giden Otomobil İzmir SokaklarındaABD'nin Silikon Vadisi'nde Tesla Motors'un geliştirdiği, tamamen elektrikle çalışan Tesla Model S otomobil, İzmir caddelerini turlamaya başladı.
 • 15:45Asus Zenfone 2 Satın Alınmalı Mı?Asus Zenfone 2 Satın Alınmalı Mı?Asus'un yeni nesil akıllı telefonu olan Asus Zenfone 2 alınabilir bir telefon mu diye herkes tarafından bir birinden değerli sorular alıyoruz.