SON DAKİKA ÖTV HABERLERİ

Son Dakika Ötv Haberleri

10:02
Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli Açıklaması "(Standart depo muafiyeti imkanının suistimali) Bu konu Türkiye'de her yıl 2 milyar liraya yakın vergi kaybına yol açacak şekilde bir kaçakçılığın, bir sızıntının kaynağı haline geldi" "İnşallah 70 80 tane daha alacağımız x ray cihazı ile Türkiye'ye giren ve çıkan tüm tırlar, araçlar, konteynerler, kargo.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli Açıklaması
09:06
Kocabaş; "Yüsek Maliyet Çiftçiyi Pamuktan Uzaklaştırıyor" Söke Ziraat Odası Başkanı Kemal Kocabaş, "Yüksek maliyetler nedeniyle çiftçi pamuktan giderek uzaklaşıyor" dedi.
Kocabaş; 'Yüsek Maliyet Çiftçiyi Pamuktan Uzaklaştırıyor'
16:43
Dod, 2. El Pazarında Liderliğini 2014 Yılında Sürdürdü İkinci ele kurumsallığı getiren DOD, 2014 yılında gerçekleştirdiği 21 bin adetlik satış ile "en fazla ikinci el araç satan kurumsal firma" olarak liderliğini sürdürdü.
Dod, 2. El Pazarında Liderliğini 2014 Yılında Sürdürdü
11:33
Ebso Başkanı Yorgancılar: "İzmir Son Yıllarda Atılım İçinde" Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Washington merkezli düşünce kuruluşu Brookings Institution ve JPMorgan’ın, ekonomik anlamda İzmir’i ikinci sırada göstermesinin sevindirici olduğunu belirterek, "Küresel ekonominin geldiği noktada, yerelden kalkınmanın ne kadar önemli olduğunu gördük" dedi.
Ebso Başkanı Yorgancılar: 'İzmir Son Yıllarda Atılım İçinde'
11:32
Tzd Genel Başkanı Yetkin Açıklaması "Bütçeden tarıma ayrılan desteğin GSMH'nın asgari yüzde 1'ine çıkarılması gerektiğini düşünüyoruz"
11:26
Mücevherde 20 Milyar Dolarlık Fırsat Türkiye'yi Bekliyor Mücevher İhracatçıları Birliği Başkanı Ayhan Güner, pırlanta gibi değerli taşlardan alınan ÖTV'nin kalkmasıyla 20 milyar dolarlık pazarın bizi beklediğini söyledi.
Mücevherde 20 Milyar Dolarlık Fırsat Türkiye'yi Bekliyor
10:46
Ünlü Araba Markasından Türkiye'ye Büyük Yatırım Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. Genel Müdürü Özer, Türkiye'de 1,9 milyar dolarlık yatırıma yeni modeller için 500 milyon dolarlık yatırım daha yapacaklarını açıkladı.
Ünlü Araba Markasından Türkiye'ye Büyük Yatırım
16:20
Ak Partili Şükriye Burak'tan Çiftçiye Yeni Üretim Alanı AK Parti Manisa Kadın Kolları yönetim kurulu üyesi Şükriye Burak, Manisa’da sıkıntılarla boğuşan üreticiye yeni üretim alanı oluşturmak için çalışmalarına devam ediyor.
Ak Partili Şükriye Burak'tan Çiftçiye Yeni Üretim Alanı
12:30
"Devlet mi Çiftçiyi Destekliyor Çiftçi mi Devleti?" Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü Araştırma Görevlisi Özalp, çiftçiye verilen tarımsal desteğin vergilerle fazlasıyla geri alındığını savundu.
'Devlet mi Çiftçiyi Destekliyor Çiftçi mi Devleti?'
11:31
İkinci El Otomobil"De Durgunluk Sinyalleri ÖTV ve döviz kurlarındaki artış nedeniyle 2014 yılı boyunca sıfır kilometre otomobiller karşısında cazibesini koruyan ikinci el araçların satışı, yeni yıla durgun girdi Bursa Oto Galericileri Sitesi Başkanı Hazar: "Durgunluğun ilk sinyallerini aralık ayında aldık ama ocak ayında iyice belirginleşti.
17:44
Kocabaş: Narenciye Üreticisine de Destek Verilmeli Söke Ziraat Odası Başkanı Mustafa Kemal Kocabaş, soğuk ve pazar sıkıntısı çeken narenciye üreticilerinin sıkıntısının giderilmesi için prim desteği verilmesini istedi.
Kocabaş: Narenciye Üreticisine de Destek Verilmeli
12:57
İzmir, Vergi Tahsilatında İkinci Büyük Oldu İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Demirtaş, İzmir'in geçen yıl Kocaeli'yi geçerek İstanbul'un ardından en çok vergi tahsil edilen ikinci il olduğunu söyledi.
İzmir, Vergi Tahsilatında İkinci Büyük Oldu
08:12
Benzinin Fiyatı Düştükçe Vergisi Yükseldi Dünyada ham petrol fiyatları gerilerken, Türkiye benzindeki vergi yüküyle Avrupa Birliği'nde lider oldu.
Benzinin Fiyatı Düştükçe Vergisi Yükseldi
18:13
"Konuşan ve Slogan Atan Değil, Değerler Üreten Sendikacılık Yapıyoruz" Aksiyon İşçi Sendikası Konfederasyonu Genel Başkanı Vedat Öztürk, "Konuşan ve slogan atan değil, değerler üreten sendikacılık yapıyoruz." dedi.
'Konuşan ve Slogan Atan Değil, Değerler Üreten Sendikacılık Yapıyoruz'
09:55
2015 Yılında 825 Bin Otomobil Satılması Hedefleniyor Bursa’daki otomobil satıcılarıyla bir araya gelen Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Alp Gülan, 2015 yılında 825 bin binek araç satılmasını tahmin ettiklerini söyledi.
2015 Yılında 825 Bin Otomobil Satılması Hedefleniyor
14:53
Lüks Otomobil Satışı Yüzde 20 Arttı 2014 yılında lüks otomobil satışı bir önceki yıla oranla yüzde 20 arttı. 2013 yılında 59 bin 722 lüks otomobil satılırken, 2014'de bu rakam 71 bini aştı.
19:44
Mardin'de Kaçakçılık Operasyonları Mardin'de geçen yıl gerçekleştirilen operasyonlarda gümrük kaçağı 2 milyon 738 bin paket sigara, 9 bin 493 cep telefonu ile 138 bin 641 litre akaryakıt ele geçirildi.
Mardin'de Kaçakçılık Operasyonları
13:39
Araba Satışlarını Düşüren 4 Neden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, otomotiv pazarındaki daralmanın birden fazla sebebi bulunduğunu, özellikle 4 farklı sebebin daralma getirdiğini ifade etti.
Araba Satışlarını Düşüren 4 Neden
11:51
Bodrumlu Şoförler Muğla Büyükşehir'e Tepkili Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’nın, ilçedeki şehiriçi hatların düzenlemesinde muhatap alınmamalarına tepkisi gösterdi.
Bodrumlu Şoförler Muğla Büyükşehir'e Tepkili
11:43
Tşof Başkanı Apaydın Açıklaması "Koruma kabinli taksi projemizin yetkililerimiz tarafından değerlendirilmesini ısrarla beklemekteyiz" "Taksisini, güvenlik kabini olanlarla değiştirecek esnafımızdan bir defaya mahsus olmak üzere KDV ve ÖTV alınmasın.
Tşof Başkanı Apaydın Açıklaması
14:58
Kılıçdaroğlu: "Mazotu 2 Liraya İndireceğiz" CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu- "Mazotun 2 liraya indirilmesi lazım. Çiftçiye verdiğimiz bir söz var. Mazotu senin için 2 liraya indireceğiz.
Kılıçdaroğlu: 'Mazotu 2 Liraya İndireceğiz'
14:27
Kılıçdaroğlu Mazota Zam Yaptı: 2014'te 1.5 Lira Diyordu, Şimdi 2! Seçim döneminde, iktidara gelmeleri halinde mazotu 1.5 liraya indireceklerini söyleyen CHP lideri, bugünkü açıklamasında "Mazotu 2 liraya indireceğiz." dedi.
Kılıçdaroğlu Mazota Zam Yaptı: 2014'te 1.5 Lira Diyordu, Şimdi 2!
14:17
Türkiye Ziraat Mühendisliği 8. Teknik Kongresi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Mazotun 2 liraya indirilmesi lazım. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak çiftçiye verdiğimiz bir söz var. Mazotu senin için 2 liraya indireceğiz.
Türkiye Ziraat Mühendisliği 8. Teknik Kongresi
12:44
Maliye Bakanı Şimşek Açıklaması "Bu sene memur maaş artışı yılın tamamı için en az yüzde 6,1 olacak, eğer enflasyon öngörülenden yüksek çıkarsa onun da farkını memurumuza vereceğiz" "Şu an itibariyle bütçe hedeflerini tutturacağımıza inanıyoruz" "(Vergi ayarlamaları) Bütün bu tedbirlerin etkisi 1,8 milyar lira. Sigaradan 1,3 milyar.
Maliye Bakanı Şimşek Açıklaması
12:38
Isı Yalıtımı Olmayana Ceza Geliyor Maliye Bakanı Mehmet Şimşek "Isı yalıtımına 2017 yılına kadar teşvik vereceğiz. Ondan sonra yapmayanı vergi ile cezalandıracağız" dedi.
Isı Yalıtımı Olmayana Ceza Geliyor
12:11
Türkiye Hafif Ticariden Sonra Otomobilde de Üretim Üssü Oluyor OSD Yönetim Kurulu Başkanı Önen: "2014 yılı rekoru otomobil imalatında gerçekleşti, tarihin en çok otomobilini yaptık. 2015'te üretim adedi daha da artabilir" "Yeni yatırım projelerinin de 2015 sonu ve 2016’da devreye girmesiyle ülkemiz hafif ticari araç üretiminden sonra otomobil üretiminde de Avrupa'da önemli merkez olma yolunda" "2015 yılında üretimin 1 milyon 225 bin ve ihracatın ise 925 bin adetle yeni bir rekor düzeyinde gerçekleşmesini bekliyoruz.
10:57
Otomobil ve Hafif Ticari Araç Pazarı 2014 Yılında Yüzde 10 Daraldı Türkiye'de otomobil pazarı 2014 yılında önceki yıla göre yüzde 11,6, hafif ticari araç pazarı ise yüzde 4,4 geriledi.
09:03
2014'te Türkiye'de En Çok Satılan Arabalar Belli Oldu Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı, 2014 yılında yüzde 10,04 azaldı. Yılın en çok satılan araç modeli de belli oldu.
2014'te Türkiye'de En Çok Satılan Arabalar Belli Oldu
15:14
Canikli: "Jet Yakıtında Ötv'yi Alacağız" Bakan Canikli, AA Editör Masası'na konuk oldu: (3)- "Gümrüklerde ele geçirilen eşyanın toplam değeri 2013 yılında 1 milyar 88 milyon lira iken 2014 yılında 1 milyar 568 milyon lira oldu.
Canikli: 'Jet Yakıtında Ötv'yi Alacağız'
14:16
Bakan Canikli, Aa Editör Masası'na Konuk Oldu Açıklaması "Gümrüklerde ele geçirilen eşyanın toplam değeri 2013 yılında 1 milyar 88 milyon lira iken 2014 yılında 1 milyar 568 milyon lira oldu.
12:39
Maliye Bakanı Şimşek Açıklaması "Sigara ve içkideki vergi artışlarının bütçeye gelir etkisi 1,8 milyar lira olacak"
22:31
CHP'nin, Eski Bakan Yazıcı Hakkında Verdiği Meclis Soruşturması Önergesi Reddedildi Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı: "292 kilo altının Türkiye'ye girip girmediğine ilişkin bir veri yok. Ama biz idari para cezasını, 1.5 ton altın gelmiş gibi uygulamışız" "Bu olayda, bakanlığın yapması gerekip de yapmadığı, uygulamadığı hiç bir prosedür yoktur" "Biz bu olayda kül yutmadık.
16:47
Kocabaş: Pamukta Dışa Bağımlılıktan Kurtulmanın Yolu Üreticiyi Desteklemek Söke Ziraat Odası Başkanı Mustafa Kemal Kocabaş, pamukta dışa bağımlılıktan kurtulmanın yolunun, üreticiyi desteklemekten geçtiğini söyledi.
17:49
Sahil Güvenlik Ege'de Yasadışılığa İzin Vermedi Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığı, 2014 yılında düzensiz göç hareketleri, kaçakçılık ve yasadışı balık avcılığına karşı yürüttüğü faaliyetlerde önemli başarıla imza attı Sahil güvenlik ekiplerinin geçen yıl Ege Denizi'nde yürüttüğü faaliyetler sonucunda 528 olayda 12 bin 884 göçmen kurtarıldı, 72 göçmen kaçakçısı da yakalandı Denetimler sonucu 50 bin 100 litre kaçak akaryakıt kullanımı tespit eden sahil güvenlik ekipleri, yasadışı balık avcılığının önlenmesi için yaptığı denetimlerde
16:42
Sahil Güvenlik Ege Bölge Komutanlığının Başarı Bilançosu Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığı, 2014 yılı içerisinde başarılı operasyonlara ve kurtarma faaliyetlerine imza attı.
Sahil Güvenlik Ege Bölge Komutanlığının Başarı Bilançosu
14:33
Chp, Taksicilerin Sorunları İçin Meclis Araştırması İstedi CHP, taksicilerin sorunları için Meclis araştırması istedi.
Chp, Taksicilerin Sorunları İçin Meclis Araştırması İstedi
14:18
Enflasyonda Hedef Tutmadı, Merkez Hükümete Mektup Yazacak Merkez Bankası, enflasyonda hedefleri tutturamadığı için, hükümete mektup yazarak nedenlerini açıklayacak ve öngörülerini iletecek.
19:37
Canikli - Şişli Belediyesi'nde Yaşanan Tartışmalar AK Parti 5. Bölge Belediye Başkanları Toplantısı (2)- Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli: - "Soruşturma Komisyonu'nun kararına aynen uyacağım. Çünkü komisyondaki arkadaşların yetkinliğine, samimiyetine yüzde yüz inanıyorum"- "Altının Türkiye'ye ithalatı 1984'den beri KDV'ye tabi değil, 1990 yılından beri de ÖTV'ye tabi değil. Yani altının Türkiye'ye girişi serbest. Bir kuruş vergi vermezsiniz.
Canikli - Şişli Belediyesi'nde Yaşanan Tartışmalar
17:02
AK Parti 5. Bölge Belediye Başkanları Toplantısı -Canikli AK Parti 5. Bölge Belediye Başkanları Toplantısı (2)- Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli: - "Soruşturma Komisyonu'nun kararına aynen uyacağım. Çünkü komisyondaki arkadaşların yetkinliğine, samimiyetine yüzde yüz inanıyorum"- "Altının Türkiye'ye ithalatı 1984'den beri KDV'ye tabi değil, 1990 yılından beri de ÖTV'ye tabi değil. Yani altının Türkiye'ye girişi serbest. Bir kuruş vergi vermezsiniz.
AK Parti 5. Bölge Belediye Başkanları Toplantısı -Canikli
16:07
AK Parti 5. Bölge Belediye Başkanları Toplantısı Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli: "Soruşturma Komisyonu'nun kararına aynen uyacağım. Çünkü komisyondaki arkadaşların yetkinliğine, samimiyetine yüzde yüz inanıyorum" "Altının Türkiye'ye ithalatı 1984'den beri KDV'ye tabi değil, 1990 yılından beri de ÖTV'ye tabi değil. Yani altının Türkiye'ye girişi serbest. Bir kuruş vergi vermezsiniz.
15:31
Trabzon 1 Bakan Canikli: Soruşturma Komisyonunun Kararına Saygılıyız Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, TBMM Soruşturma Komisyonu'nun 4 bakanla ilgili açıklayacağı karara saygı duyacaklarını belirterek, "Soruşturma komisyonu yarın bir oylama yapacak ve karar verecek.
Trabzon 1 Bakan Canikli: Soruşturma Komisyonunun Kararına Saygılıyız
15:31
Trabzon 2 - Bakan Canikli: Soruşturma Komisyonunun Kararına Saygılıyız Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, TBMM Soruşturma Komisyonu'nun 4 bakanla ilgili açıklayacağı karara saygı duyacaklarını belirterek, "Soruşturma komisyonu yarın bir oylama yapacak ve karar verecek.
Trabzon 2 - Bakan Canikli: Soruşturma Komisyonunun Kararına Saygılıyız
15:26
Bakan Nurettin Canikli: Ben Komisyonun Kararına Uyacağım Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, adları yolsuzluğa karışan 4 eski bakanla ilgili Soruşturma Komisyonu’nun vereceği karara uyacağını söyledi.
Bakan Nurettin Canikli: Ben Komisyonun Kararına Uyacağım
14:46
Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli Trabzon'da Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, yarın 4 eski bakan hakkında yapılacak oylamayla ilgili olarak komisyonun vereceği karara uyacaklarını söyledi.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli Trabzon'da
13:59
İkinci El Araç Alacaklara Kötü Haber Sıfır araba fiyatlarının artışı ile birlikte, ikinci el araç fiyatları yükselişe geçti.
İkinci El Araç Alacaklara Kötü Haber
10:47
Türkiye Otomotiv İhracatının 3'te 1'i Bursa'dan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 2014 yılında 157 milyar 622 milyon 57 bin dolarlık ihracat gerçekleştirildiğini, 'Aslan payını' yüzde 14.1 payla otomotiv sektörünün aldığını açıkladı.
Türkiye Otomotiv İhracatının 3'te 1'i Bursa'dan
18:22
Rakıya Büyük Zam Geleneksel Alkollü İçki Üreticileri Derneği Başkanı Egemen Demirtaş, alkollü içkilere yapılan ÖTV artışının rakıya yüzde 12-13 zam olarak yansıyacağını söyledi.
Rakıya Büyük Zam
12:22
Ötv'de Yeni Düzenleme Bakanlar Kurulu kararına göre, alkollü içkiler ve tütün ürünlerinde uygulanan ÖTV'de artışa gidildi.
13:14
Öiv ve Mtv Oranı Yüzde 10,11 Arttı Özel İletişim Vergisi (ÖTV) ve Motorlu Taşıt Vergisi (MTV) için yeni tarife belli oldu.
12:57
Atb Başkanı Çalışkan: Pamuk Destek Pirimi En Az 90 Kuruş Olmalı Adana Ticaret Borsası(ATB) Başkanı Muammer Çalışkan, pamuk üretiminin desteklenmesi gerektiğini, böylece hem tekstilin ana maddesi lif pamuğunun hem de yılda 3 milyar dolar gibi yüksek döviz ödenen yağ ve yağlı tohumlardan çiğidin üretilmiş olacağını söyledi.
Atb Başkanı Çalışkan: Pamuk Destek Pirimi En Az 90 Kuruş Olmalı
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 28.01.2015 18:13:06. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ÖTV HABERLERİ
[Hata Bildir]