SON DAKİKA ÖTV HABERLERİ

Son Dakika Ötv Haberleri

 • 09:25Kesob Başkanı Ahmet Övüç AçıklamasıKesob Başkanı Ahmet Övüç AçıklamasıKayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Ahmet Övüç, ticari araçlarda ÖTV’nin kaldırılmasının toplumun tüm kesimini etkileyeceğini söyledi.
 • 16:08Aracınız Elektrikli Olması Durumunda%45 Daha Ucuza AlıyorsunuzAraç sahibi olmak için ödenen vergileri araç alımı ve araç alımından sonra olarak ikiye ayırabiliriz. Bunun nedeni araç alımı sırasında ödenen vergiler ile sonrasından ödenen vergilerin farklı kalemden oluşmasıdır.
 • 11:18TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ticari araçların ÖTV'siz yenilenmesine ilişkin uygulamanın hayata geçirilmesini beklediklerini belirterek, "Eğer araç yenileme süresini 5 yıla yayarlarsa daha faydalı ve hakkaniyetli olacak.
 • 10:53Palandöken: Palandöken: "Araçlarımızı Yenilemek İçin Yasal Düzenlemeyi Bekliyoruz"Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Ticari taksi, hatlı minibüs, servis aracı, kamyon, kamyonet ve özel halk otobüslerinin 2016 yılı sonuna kadar ÖTV’siz yenileme müjdesinin hayata geçirilmesini bekliyoruz.
 • 18:27Kahtalı, İl Başkanlar Toplantısını DeğerlendirdiKahtalı, İl Başkanlar Toplantısını DeğerlendirdiAK Parti il Başkanı Hakan Kahtalı Ankara da yapılan İl Başkanları toplantısı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
 • 15:35Şoförler Odası Başkanı'ndan "Kdv de Kaldırılsın" TalebiTicari araçların yenilenmesinde ÖTV muafiyetinin önemli bir adım olduğunu belirten Orhangazi Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Sevinç, KDV'nin de kaldırılması gerektiğini savundu.
 • 17:37Vergilerle İlgili Yapılan Çalışma Her Ortamda İfade Ettiğimiz Talepti"İstanbul Ticaret Borsası (İSTİB) Başkan Yardımcısı İlhan Koyunseven, "Vergilerle ilgili yapılan çalışma bizim her ortamda ifade ettiğimiz bir talepti.
 • 14:47Canikli, Aa Editör Masası'nda - Ötv MuafiyetiCanikli, Aa Editör Masası'nda - Ötv MuafiyetiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'nin soruları yanıtlaması Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Anadolu Ajansı Editör Masası'na konuk oldu.
 • 13:56ATO Heyetinden Bakan Arslan'a ZiyaretAnkara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ı ziyaret etti.
 • 13:22Canikli Aa Editör Masası'na Konuk Oldu (6) AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, kalkınma bankacılığı yoluyla büyük finansman, ucuz finansman ve kolay erişilebilir finansman modellerini hayata geçireceklerini belirterek, "İlk adımı da attık. Yeni gelecek torba pakette özellikle Eximbank kredilerinin arttırılması, aktive edilmesi, maliyetinin ucuzlatılmasıyla başlıyoruz.
 • 11:37Şoförler Odası'ndan 'Kdv de Kaldırılsın' TalebiŞoförler Odası'ndan 'Kdv de Kaldırılsın' TalebiTicari araçların yenilenmesi için ÖTV muafiyetinin önemli bir adım olduğunu belirten Aydın Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Semih Özmeriç, KDV'nin de kaldırılması gerektiğini savundu.
 • 19:06Ötv'nin Kaldırılması Ticari Araç Sahiplerini Bir Yandan Sevindirdi, Bir Yandan ÜzdüÖtv'nin Kaldırılması Ticari Araç Sahiplerini Bir Yandan Sevindirdi, Bir Yandan ÜzdüBaşbakan Binali Yıldırım’ın yatırım desteği ve teşviklere yönelik açıklamış olduğu paket içerisinde ticari araçlardan ÖTV alınmayacağı müjdesi ticari araç sahiplerini hem sevindirdi hem de üzdü.
 • 14:13Erzincan Tso Başkanı Sarak: Yeni Paket Yatırımcıya Kolaylık SağlayacakErzincan Tso Başkanı Sarak: Yeni Paket Yatırımcıya Kolaylık SağlayacakErzincan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Süleyman Sarak, yeni 'Teşvik Yasası'nın mevcut yatırımcıya kolaylık sağlayacağını söyledi.
 • 13:59Milletvekili Enç Taksicileri Ziyaret EttiMilletvekili Enç Taksicileri Ziyaret EttiAK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Konyaaltı ilçesinde taksi duraklarını ziyaret etti.
 • 12:56Milletvekili Enç; Milletvekili Enç; "Esnafımızın Yanındayız"AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Konyaaltı İlçesi’nde taksi duraklarını ziyaret etti.
 • 12:41AK Parti Antalya Milletvekili Enç'ten Taksici Esnafına ZiyaretAK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Konyaaltı ilçesinde taksi duraklarını ziyaret etti ve taksicilere ÖTV indirimi hakkında bilgi verdi.
 • 10:42Etso Başkanı Süleyman Sarak'tan Teşvik Paketi AçıklamasıEtso Başkanı Süleyman Sarak'tan Teşvik Paketi AçıklamasıErzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sarak, Başbakan Binali Yıldırım’ın açıkladığı yeni teşvik paketiyle ilgili olarak bir açıklama yaptı.
 • 19:36AK Parti Bolu İl Başkanı Doğanay'dan Esnafa Müjdeli HaberAK Parti Bolu İl Başkanı Doğanay'dan Esnafa Müjdeli HaberAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından Ramazan Bayramı öncesi açıkladığı Ekonomik Müjdeler Paketi’ni kapsayan konulardaki yasal düzenlemenin Meclis tatile girmeden yapılacağını söyleyen AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, “Uygulamanın yürürlüğe girmesinin, özellikle yaz aylarında esnaf açısından bir rahatlama sağlayacak.
 • 15:11Ticari Araçlardan Ötv AlınmayacakTicari Araçlardan Ötv AlınmayacakBaşbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan yatırım teşvik paketini değerlendiren Erzincan ESOB Başkanı Bedir Limon, teşvik paketinde yer alan ve esnaf ve sanatkârları ilgilendiren kısımlarla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.
 • 15:09Erzincan Esob Başkanı Limon'dan Teşvik Paketi AçıklamasıErzincan Esob Başkanı Limon'dan Teşvik Paketi AçıklamasıBaşbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan yatırım teşvik paketini değerlendiren Erzincan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bedir Limon, "Sayın Başbakanımızın bu sevindirici açıklamalarının esnaf ve sanatkarımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
 • 18:47Tüfenkci: Tüfenkci: "Terörle Bizi Yıldıramazlar, Kardeşliğimizi, Birliğimizi, Beraberliğimizi Asla Bozamazlar"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Şenlik alanından genel ve detay görüntüler Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin konuşması AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık'ın konuşması Cirit gösterisi Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci Malatya'da Bakan Tüfenkci: "Terörle bizi yıldıramazlar, kardeşliğimizi, birliğimizi, beraberliğimizi asla bozamazlar" "Bizi parçalamaya, birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlar Allah'ın izniyle amaçlarına ulaşamayacaklar" "Bir yandan terörle mücadele ederken bir yandan da bu ülke insanlarının işini, aşını, ülkenin ekonomisini büyütme adına gece gündüz başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Başbakanımız, hükümetimiz gece gündüz çalışıyor" Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Terörle bizi yıldıramazlar, kardeşliğimizi, birliğimizi, beraberliğimizi asla bozamazlar.
 • 17:53Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci Malatya'daGümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Terörle bizi yıldıramazlar, kardeşliğimizi, birliğimizi, beraberliğimizi asla bozamazlar.
 • 17:50Ticari Araçta Ötv'nin KaldırılmasıTicari Araçta Ötv'nin KaldırılmasıVan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Emin Tuğrul, ticari araçlarda Özellikle Özel Tüketim Vergisi’nin (ÖTV) kaldırılmasının kendilerini sevindirdiğini belirterek, bu uygulamanın araçlarının yenilenmesinin önünü açacağını söyledi.
 • 16:55Şahin'den Taksici Esnafına Sürpriz ZiyaretŞahin'den Taksici Esnafına Sürpriz ZiyaretAK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, taksici esnafına süpriz bir ziyaret ederek çay içti.
 • 16:18Spot Piyasası Otomobil Pazarını Yüzde 10 BüyüttüSpot Piyasası Otomobil Pazarını Yüzde 10 BüyüttüBugüne kadar farklı sektörde karşımıza çıkan spotçular otomotiv sektörüne de el attı.
 • 00:02Eroğlu: Eroğlu: "Gelibolu Yarımadası'nda Çıkan Orman Yangını Büyük Ölçüde Kontrol Altına Alındı"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun konuşması Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun bayramlaşması ve detayları Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: "Gelibolu Yarımadası'nda çıkan orman yangını büyük ölçüde kontrol altına alındı" "Bugün 14 tane orman yangını çıktı.
 • 21:15Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu AçıklamasıOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Çanakkale'nin Eceabat ilçesi sınırlarındaki tarihi Gelibolu Yarımadası'nda çıkan orman yangınının büyük ölçüde kontrol altına alındığını söyledi.
 • 11:59Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu - Yeni Ekonomi PaketiÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu - Yeni Ekonomi PaketiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun konuşması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu: "(Yeni ekonomi paketi) Bir ülke için fedakarlık yapan şehitlerimiz, gazilerimiz ile ilgili önemli adımlar atıyoruz.
 • 11:21Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu AçıklamasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "Bir ülke için fedakarlık yapan şehitlerimiz, gazilerimiz ile ilgili önemli adımlar atıyoruz.
 • 15:12AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu: AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu: "Çifte Bayram Yaşıyoruz"Ak Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, hükümetin açıkladığı yeni ekonomi paketi ile halkımızın çifte bayram yaşandığını bildirdi.
 • 11:10Koçer'den Ekonomi Paketine İlişkin AçıklamalarKoçer'den Ekonomi Paketine İlişkin AçıklamalarGaziantep Milletvekili ve Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Nejat Koçer, Başbakan Binali Yıldırım’ın pazartesi günü Bakanlar Kurulu sonrası açıkladığı ekonomi paketine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
 • 10:42Karamercan: Teşvik Paketi Esnafımıza Bayram Müjdesi OlduKaramercan: Teşvik Paketi Esnafımıza Bayram Müjdesi OlduBaşbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan yatırım teşvik paketini değerlendiren Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Ali Osman Karamercan, "Sayın Başbakanımızın bu sevindirici açıklamaları esnaf ve sanatkarımıza bayram müjdesi gibi oldu.
 • 10:05Başkan Karamercan'dan Teşvik Paketi DeğerlendirmesiBaşkan Karamercan'dan Teşvik Paketi DeğerlendirmesiBaşbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan yatırım teşvik paketini değerlendiren Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Ali Osman Karamercan, "Sayın Başbakanımız’ın bu sevindirici açıklamaları esnaf ve sanatkarımıza bayram müjdesi gibi oldu" dedi.
 • 19:34Eroğlu: Eroğlu: "Gazze'nin Su, Sağlık ve Altyapı Meselelerini Çözeceğiz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun vatandaşlarla bayramlaşması Eroğlu'nun konuşması Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: "Gazze'deki insanlar aç ve susuz. Onların bu durumu bizim yüreğimizi öyle bir dağlıyordu ki.. Ama sağ olsun Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın gayretleri ile artık Gazze'ye koca bir gemi dolusu yardım gitti.
 • 17:10Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu AçıklamasıOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Gazze'deki insanların aç ve susuz olduğunu belirterek, "Onların bu durumu bizim yüreğimizi öyle bir dağlıyordu ki.. Ama sağ olsun Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın gayretleri ile artık Gazze'ye koca bir gemi dolusu yardım gitti.
 • 10:42TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, zorunlu trafik sigortası primleri konusunda bu yılın nisan ayında yapılan düzenlemeye karşın hiçbir sigorta şirketinin yeni tutarları açıklamadığını belirterek, "Sigorta şirketlerinin zarar ettiklerini söyledikleri maddelerde iyileştirme yapılmasına rağmen poliçe fiyatlarında bir indirim görülmedi.
 • 09:37ÖTV Muafiyeti En Çok Taksicileri SevindirecekÖTV Muafiyeti En Çok Taksicileri SevindirecekBaşbakan'ın ÖTV muafiyeti müjdesi, yaklaşık 1 milyon 200 bin ticari aracı ilgilendiriyor. Düzenlemeyle 60 bin liralık bir araçtan ortalama 20 bin lira kar edilecek.
 • 09:35Palandöken: "Hükümetimiz Zorunlu Trafik Sigortasına El Atmalı"Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ticari araçlarını yenileyecek esnaf için ÖTV’nin sıfırlanmasını çok olumlu bulduklarını belirtti.
 • 16:39Manisa - CHP'li Özel Hem Cumhurbaşkanına Hem de Başbakana YüklendiManisa - CHP'li Özel Hem Cumhurbaşkanına Hem de Başbakana YüklendiCHP'li Özel hem Cumhurbaşkanına hem de Başbakana yüklendiCHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, partisinin Yunusemre İlçe Başkanlığı'nda gerçekleştirilen bayramlaşma programında vatandaşlığa geçirilmek istenen Suriyeliler üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, maden faciasının yaşandığı Soma'yı hatırlatıp Başbakan Binali Yıldırım'a yüklendi.
 • 15:44Ttso Başkanı Hacısalihoğlu: Ttso Başkanı Hacısalihoğlu: "Yeni Paket, Rölantideki Ekonomiyi Harekete Geçirecek"Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan Yeni Ekonomi Paketi’nin, rölantide olan ekonomiyi harekete geçireceğine inandığını belirterek, "İnanıyoruz ki bu tür çalışmaların duran ekonominin biraz daha hızlanmasına etkisi olur" dedi.
 • 14:19CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel AçıklamasıCHP Grup Başkanvekili Özgür Özel AçıklamasıCHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, isteyen Suriyeliler’e Türk vatandaşlığı verilmesi konusunda yapılan çalışmaları eleştirerek,-“Nüfus cüzdanı Aylan bebeği boğulmaktan, anasını, kardeşini dilenmekten, anasını parklarda aç yatmaktan kurtarmaz” dedi.
 • 12:40Tşof Başkanı Apaydın: Teşvik Paketi Camiamıza Bayram Müjdesi Gibi GeldiTürkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan 'Yatırım Teşvik Paketi' ile şoför esnafının iki bayramı birden yaptığını söyledi.
 • 12:24Ekonomik Müjdeler Paketi'nin YankılarıTürkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan "Ekonomik Müjdeler Paketi" kapsamında ticari araçlarını yenilemek isteyen şoförlerden ÖTV alınmayacağını belirterek, "ÖTV'nin alınmaması devlete zarar vermeyeceği gibi vergi gelirlerinde artış sağlayacaktır.
 • 12:04Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci AçıklamasıGümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Bütün ürünlerde ürün ihtisas borsası kuruyoruz.
 • 11:37Şoför Esnafında İkinci Bayram SevinciŞoför Esnafında İkinci Bayram SevinciBaşbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan 'Yatırım Teşvik Paketi' şoför esnafında ikinci bayram sevincine neden oldu.
 • 11:36Tşof Başkanı Apaydın: Tşof Başkanı Apaydın: "Ötv İndirimini Uzun Zamandan Beri Bekliyorduk"Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan Yatırım Teşvik Paketini değerlendiren TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, açıklama ile şoför esnafının iki bayramı birden yaptığını söyledi.
 • 10:28Tüfenkci: Bayram Müjdeleri 1-2 Ay İçerisinde Hayata GeçirilecekTüfenkci: Bayram Müjdeleri 1-2 Ay İçerisinde Hayata GeçirilecekGümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Başbakan Binali Yıldırım'ın açıkladığı yeni ekonomik pakette yer alan bazı düzenlemelerin bayramdan sonra hemen hayata geçirileceğini söyledi.
 • 08:56Tüfenkci: Tüfenkci: " Suriye'deki Bu İç Karışıklık ve Savaş Ortamı Kalktıktan Sonra Elbette Ki Suriye'yle de...GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin vatandaşlarla bayramlaşması Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin konuşması Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci: -"(Ekonomik Müjdeler Paketi) Geniş bir yelpazeye dokunan, Türkiye'de yaşayan vatandaşların neredeyse yüzde 80'ini ilgilendiren noktalarda bayram müjdelerimizi verdik.
 • 08:21Hükümetten Yatırım BayramıHükümetten Yatırım BayramıBaşbakan Binali Yıldırım, ülke genelinde, her sektörde yatırımları canlandıracak 'Ekonomik Müjdeler Paketi'ni açıkladı. Yıldırım, paketin 'mali disiplini' bozmayacağını vurguladı.
 • 08:20Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci AçıklamasıGümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Ekonomik Müjdeler Paketi'ne ilişkin, "Geniş bir yelpazeye dokunan, Türkiye'de yaşayan vatandaşların neredeyse yüzde 80'ini ilgilendiren noktalarda bayram müjdelerimizi verdik.