SON DAKİKA ÖTV HABERLERİ

Son Dakika Ötv Haberleri

 • 15:15İşveren Risk Artışına Dikkat Çekti"Var olan risklerin yanına, yeniden seçime gidilme ihtimali ve terörün neden olduğu politik riskler de eklendi"
 • 12:58İşveren: Siyasi ve Ekonomik Belirsizlikler Makro Dengeleri Olumsuz EtkiliyorTürkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), siyasi ve ekonomik belirsizliklerin makro dengeleri olumsuz etkilediği uyarısında bulundu.
 • 12:24Tisk Aylık Ekonomi Bülteni AçıklamasıTürkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonundan (TİSK), hükümetin şimdiye kadar bütçe dengesini bozucu hamlelerden kaçınması ve mali disipline bağlı kalmasının ekonomi için çok önemli avantaj sağladığı bildirildi.
 • 11:44Sinop'ta Gezi Tekne Turlarına İlgi AzaldıSinop Hamsilos Turizm Kooperatifi başkanı Mustafa Yiğit, 2008 yılında başlayan gezi tekne turlarına ilginin bu yıl da devam etmesini beklediklerini ancak olumsuz şartlar nedeniyle işlerinin durgunlaştığını söyledi.
 • 17:24Çiftçiler, Gübre Fiyatının Pahalılığından YakınıyorTürkiye’nin tahıl ambarı olarak bilinen illeri arasında yer alan Yozgat’ta hububat hasadını tamamlayan çiftçiler ekim ayı için şimdiden hazırlıklara başladı.
 • 13:49Gasp Edilen Taksici Boğazı Kesilerek ÖldürüldüGasp Edilen Taksici Boğazı Kesilerek ÖldürüldüAdana’da bir taksi şoförü, yol kenarında boğazı kesilmiş halde bulundu.
 • 12:14Otokoç, Yüzde 58 Büyüyerek Sektörü SolladıOtokoç Otomotiv Genel Müdürü Görgün Özdemir, otomotiv pazarının ilk 6 ayda yüzde 49,5 büyüdüğünü belirterek, "Biz de Otokoç Otomotiv olarak yüzde 58 büyüdük. Sektörümüzün yüzde 49,5'lik büyümesine göre pazardan yüzde 16 daha fazla büyümüş olduk" dedi.
 • 12:11Kaçak Akaryakıtın Sektöre ZararlarıKaçak Akaryakıtın Sektöre ZararlarıPetrol Ürünleri İşverenler Sendikası(PÜİS) Samsun Şube Başkanı Zafer Güler, kaçak akaryakıt ve “10 numara” diye adlandırılan yakıt türünün zararları hakkında açıklamalarda bulundu.
 • 11:19Petrol Sanayi Derneği AçıklamasıPetrol Sanayi Derneğince (PETDER), akaryakıt dağıtım şirketlerinin düşük kar marjlarına rağmen kanunlara uygun şekilde faaliyet gösterdikleri ve alınan kararlar çerçevesinde hareket ettikleri bildirildi.
 • 10:03Honda CR-V Dizel Motoru ve Otomatik 9 İleri Vitesi ile Yenilendi!Honda CR-V Dizel Motoru ve Otomatik 9 İleri Vitesi ile Yenilendi!Sınıfının öncü modellerinden Honda CR-V, vergi avantajlı olan 1.6 litrelik yeni dizel motor otomatik şanzımanı ile sektörde tekrar gözde olmaya aday...
 • 08:26IŞİD Petrolle BesleniyorIŞİD Petrolle BesleniyorIŞİD, kontrol ettiği bölgelerde geniş bir kaçakçılık ve ticaret ağını yönetiyor. IŞİD'in petrol kaçakçılığından aylık 40 milyon dolar para kazandığı tahmin ediliyor.
 • 08:33Dizel Yakıtlarda Yeni Dönem Başlıyor, İçine Atık Yağ KatılacakDizel Yakıtlarda Yeni Dönem Başlıyor, İçine Atık Yağ KatılacakEPDK, motorine binde 1 oranında bitkisel atık yağdan üretilmiş biyodizel katılmasını zorunlu kılıyor. Sektör hazır olmadığını açıkladı, ancak uygulama başlıyor.
 • 11:43Engelli Otomobilinde, Engelli Yakınlarına KolaylıkEngelli Otomobilinde, Engelli Yakınlarına KolaylıkKarayolları Trafik Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle, bundan böyle engelli bireylere ait olan araçlar yakınları tarafından kullanılabilecek.
 • 12:41Beş Yıldızlı OtelBeş Yıldızlı Otel" Konforunu Aratmayan KaravanlarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Karavandan detaylar - Karavan üreticisi Hüseyin Taşkın'ın röportajı CEM ŞAN/ VOLKAN BAYRAKTAR - Bursa'da bir firma tarafından son teknolojiyle üretilen karavanlar kullanıcılarına hem beş yıldızlı otel konforu yaşatıyor hem de istedikleri yerde tatil yapma imkanı sağlıyor.
 • 11:14Otel Konforunu Aratmayan KaravanlarCEM ŞAN/ VOLKAN BAYRAKTAR - Bursa'da bir firma tarafından son teknolojiyle üretilen karavanlar kullanıcılarına hem beş yıldızlı otel konforu yaşatıyor hem de istedikleri yerde tatil yapma imkanı sağlıyor.
 • 11:21CHP'den Mazotta ÖTV ve KDV'nin Kaldırılması İçin Kanun TeklifiCHP'den Mazotta ÖTV ve KDV'nin Kaldırılması İçin Kanun TeklifiCHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, mazotta ÖTV ve KDV'nin kaldırılmasına ilişkin Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na kanun teklifi verdi.
 • 17:27Ağrı'ya 20 Milyon Liralık Yatırım YapılacakTarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun(TKDK) yürütmekte olduğu Avrupa Birliği IPARD programı çerçevesinde, 13. Çağrı kapsamında Ağrı'ya gerçekleştirilecek olan yatırımların sözleşmeleri TKDK Ağrı İl Koordinatörlüğü’nde imzalandı.
 • 16:06Ağrı'ya 20 Milyonluk YatırımAğrı'ya 20 Milyonluk YatırımTarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun (TKDK) yürütmekte olduğu Avrupa Birliği IPARD programı çerçevesinde 13. çağrı kapsamında Ağrı ilinde gerçekleştirilecek olan yatırımların sözleşmeleri imzalandı.
 • 15:14Diyarbakır'a Bayramın İlk Gününe Kadar Gelen Var Giden YokDiyarbakır'a Bayramın İlk Gününe Kadar Gelen Var Giden YokRamazan Bayramı’na sayılı günler kala Diyarbakır Şehirlerarası Terminal İşletmeleri’nde (DİŞTİ) gidiş seferlerinin boş olması işletmecileri kara kara düşündürmeye başladı.
 • 17:55Söke Ovasında Soya Pamuğa Alternatif OluyorSöke Ovasında Soya Pamuğa Alternatif OluyorSöke Ziraat Odası Başkanı Mustafa Kemal Kocabaş, çiftçinin pamuktan para kazanamayınca soya bitkisinin ekimine yönelmeye başladığını belirtti.
 • 03:35Çerkezköy Osb'den 'Ucuz Enerji ' TalebiÇerkezköy Osb'den 'Ucuz Enerji ' TalebiTEKİRDAĞ Türkiye'nin elektrik ve doğalgaz üretiminin yüzde birini tüketen Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi'ndeki fabrikalar, yüksek enerji maliyetlerinden şikayetçi. İş çevreleri, doğalgaz maliyetlerinin uluslararası rekabette fabrikaları zorladığını belirterek, enerji fiyatlarının düşürülmesi, yenilenebilir enerji kaynaklarına yoğunlaşılması gibi çözüm önerilerini dile getiriyor.
 • 14:41Gemiye Verilen ÖTV'siz Mazot, TIR'lara AktarılıyorGemiye Verilen ÖTV'siz Mazot, TIR'lara AktarılıyorGemi taşımacılığı yapan firmaların ÖTV'siz aldıkları mazotu, kendi karayolu lojistik firmalarına aktardığı iddia ediliyor. Haksız rekabetten şoförler rahatsız.
 • 14:171 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj BayramıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Deniz Donanmasına ait gemi genel ve yakın plan görüntüleri- Askeri bando takımı detay görüntüsü- Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Özkan Poyraz'ın konuşması- Bando takımı ve Karadeniz halk oyunları ekibinden detay görüntüler- Barbaros Hayreddin Paşa Türbesi ziyaret- Denize Çelenk atılması 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla deniz araçları İstanbul Boğazı'nda su gösterisi yaptı, Beşiktaş İskelesi'nden deniz şehitleri anısına suya çelenk bırakıldı.
 • 13:47Ereğli'de 1 Temmuz Kabotaj Bayramı KutlandıEreğli'de 1 Temmuz Kabotaj Bayramı KutlandıZonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı nedeniyle tören düzenlendi.
 • 13:441 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla deniz araçları İstanbul Boğazı'nda su gösterisi yaptı, Beşiktaş İskelesi'nden deniz şehitleri anısına suya çelenk bırakıldı.
 • 13:30İşverenden 63'üncü Hükümete MesajlarTİSK, kurulacak yeni hükümetin sanayileşme doğrultusunda yeni reform ve kurumsal düzenlemelere destek vermesi gerektiğini, hükümet programının bu yönde şekillenmesi isabetli olacağını bildirdi.
 • 10:08İşverenden 63'üncü Hükümete Mesajlarİşveren camiası, Türkiye Cumhuriyeti'nin yeni kurulacak 63'üncü Hükümeti'ne, ekonominin temel sorunları hakkında hatırlatmalarda bulundu.
 • 12:40Keskin Kabotaj Bayramını KutladıKeskin Kabotaj Bayramını KutladıAK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, 1 Temmuz 1926 yılında yürürlüğe giren Kabotaj Kanunu ile Türkiye’nin etrafını çevreleyen denizlerin, egemenlik ve bağımsızlığının ilan edildiği Kabotaj Bayramını kutlayan mesaj yayınladı.
 • 03:1718 TL'ye 500 Km Gidebilen Otomobil: Tesla Model S18 TL'ye 500 Km Gidebilen Otomobil: Tesla Model SABD'nin Silikon Vadisi'nde Tesla Motors'un geliştirdiği, tamamen elektrikle çalışan Tesla Model S otomobil, İzmir caddelerini turlamaya başladı.
 • 12:1618 TL'lik Şarjla 500 Kilometre Giden Otomobil İzmir Sokaklarında18 TL'lik Şarjla 500 Kilometre Giden Otomobil İzmir SokaklarındaABD'nin Silikon Vadisi'nde Tesla Motors'un geliştirdiği, tamamen elektrikle çalışan Tesla Model S otomobil, İzmir caddelerini turlamaya başladı.
 • 15:45Asus Zenfone 2 Satın Alınmalı Mı?Asus Zenfone 2 Satın Alınmalı Mı?Asus'un yeni nesil akıllı telefonu olan Asus Zenfone 2 alınabilir bir telefon mu diye herkes tarafından bir birinden değerli sorular alıyoruz.
 • 15:06Zenfone 2'nin Türkiye Fiyatını İrdeliyoruzZenfone 2'nin Türkiye Fiyatını İrdeliyoruzBu haberimizde ZenFone 2'nin Türkiye fiyatını sizler için irdeledik, detaylandırdık.
 • 14:00Ar-Ge Merkezli Otonomi'nin Okulu ve Anayasası OlacakAr-Ge Merkezli Otonomi'nin Okulu ve Anayasası OlacakANKARA Ankara'daki otomobil galericilerini bir araya getiren proje OTONOMİ, eylül ayında tamamlanıyor.
 • 16:34Susurluk Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ayer AçıklamasıSusurluk Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Metin Ayer, Bandırma-Susurluk arasında günde karşılıklı iki sefer yapan TCDD ile ilçede faaliyet gösteren minibüs esnafının eşit şartlarda rekabet edemediğini söyledi.
 • 21:18Milli İttifak'ın Konya MitingiMilli İttifak'ın Konya MitingiBüyük Birlik Partisi (BBP) ve Saadet Partisi’nin (SP) oluşturduğu Milli İttifak’ın Büyük Konya mitingi yapıldı.
 • 17:42Hayati Hamzaoğlu'ndan Seçim DeğerlendirmesiHayati Hamzaoğlu'ndan Seçim DeğerlendirmesiMHP Kastamonu Milletvekili Adayı Hayati Hamzaoğlu, 8 Haziran’da iktidara geldiklerinde mazotu 1.75 kuruşa düşüreceklerini söyledi.
 • 17:13Bakanlar İcraatlarını Değerlendirdi - ElvanBakanlar İcraatlarını Değerlendirdi - ElvanGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın vatandaşlarla selamlaşması, - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın bakanlık icraatlarını değerlendirmesi, Bakanlar icraatlarını değerlendirdi- Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan: - "Vatandaşın memnuniyeti açısından bakıldığında tüm sektörler içinde en fazla memnuniyet olan sektör, ulaştırma sektörüdür"- "Yüksek hızlı tren yapımı devam ediyor.
 • 16:49Manisa'da Çiftçiler Traktör Konvoyuyla CHP'ye Oy İstediManisa'da Çiftçiler Traktör Konvoyuyla CHP'ye Oy İstediManisa'da CHP'ye destek olmak isteyen çiftçiler, şehir merkezinde traktörlerle konvoy oluşturup tur atarak oy istedi.
 • 15:24CHP Milletvekili Adayı Çalıkuşu'ndan Şoförlere Özel Tüketim Vergisisiz Yakıt SözüCHP Milletvekili Adayı Çalıkuşu'ndan Şoförlere Özel Tüketim Vergisisiz Yakıt SözüCumhuriyet Halk Partisi(CHP) Milletvekili adayı Avukat Figen Albuga Çalıkuşu, Kepez İlçe Başkanı Garip Erdoğan ve ilçe yönetimiyle birlikte, vatandaşlar ve esnafla bir araya gelerek destek istedi.
 • 12:25Bakanlar İcraatlarını DeğerlendirdiEski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, vatandaşın memnuniyeti açısından en fazla memnuniyetin ulaştırma sektöründe olduğunu bildirdi.
 • 02:35AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu: (2)AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Suriye'deki Kürtlere yardım etmek için Demirtaş'a ihtiyacımız yok, Demirtaş'a sormayız. Suriye'deki Türkmenlere yardım etmek için de Bahçeli'ye sormayız. Açık söylüyorum ne Bahçeli Suriye'deki Türkmenlerin hamisidir ne de Demirtaş Suriye'deki Kürtlerin hamisidir" dedi.
 • 23:27Kılıçdaroğlu: Kılıçdaroğlu: "Uluslararası Suriye Konferansı Toplayacağız"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -CHP Hatay Mitingi-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu halka hitap etmesi-Kılıçdaroğlu'nun milletvekili adayları ile birlikte güvercin uçurması CHP'nin Hatay mitingi- Genel Başkan Kılıçdaroğlu: (1)- "Sandıklara sahip çıkacağız. Her türlü önlemi aldık.
 • 22:32Bahçeli: Bahçeli: "Bu Yürüyüş, Korkaklara Karşı Cesurların Yürüyüşüdür"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - MHP'nin Adana mitingi- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin konuşması- Miting sonunda vatandaşlara çiçek atması MHP'nin Adana mitingi- Genel Başkan Bahçeli: (2)- "Ya zulme, istismara, adaletsizliğe, alçaklığa ve harama göz yumacaksınız ya da Milliyetçi Hareket Partisi ile birlikte yürümeye başlayıp, kendinize yeni ve aydınlık bir sayfa açacaksınız"- "Emeklilerimize, mart ayında bin 400 lira, eylül ayında bin 400 lira olmak üzere yılda 2 bin 800 lira destek ödeneği vereceğiz" MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Ya zulme, istismara, adaletsizliğe, alçaklığa ve harama göz yumacaksınız ya da Milliyetçi Hareket Partisi ile birlikte yürümeye başlayıp, kendinize yeni ve aydınlık bir sayfa açacaksınız" dedi.
 • 22:29CHP'nin Hatay MitingiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'de ayrım yapmayacaklarını, herkesin ülkede kardeşçe yaşamasını istediklerini belirterek, "Bu ülkede huzurun ve barışın hakim olmasını istiyoruz.
 • 20:55MHP'nin Adana MitingiMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Ya zulme, istismara, adaletsizliğe, alçaklığa ve harama göz yumacaksınız ya da Milliyetçi Hareket Partisi ile birlikte yürümeye başlayıp, kendinize yeni ve aydınlık bir sayfa açacaksınız" dedi.
 • 20:09Bahçeli: Dinimiz, Kur'an Ahlaksızca Siyasete Alet EdilmektedirBahçeli: Dinimiz, Kur'an Ahlaksızca Siyasete Alet EdilmektedirMHP lideri Devlet Bahçeli Adana’da halka seslendi.
 • 17:13Bahçeli: Bahçeli: "İktidarımızda Yoksullukla Savaşacağız"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin konuşması,- Karanfil dağıtması, MHP'nin Osmaniye mitingi- Genel Başkan Bahçeli: (2)- "Kime oy vereceğim belli değil, kararsızım diyen vatan evladı, çekinme, zaman geçiyor, bir ve birlikte olalım, Türkiye'nin kurtuluşuna beraberce omuz verelim. Genç kardeşlerim, ilk kez oy verecek evlatlarım, birlikte yürüyelim, geleceğinizi inşa edelim"- "Türkiye, MHP iktidarıyla milli varlığına, tarihi misyonuna sahip çıkarak bugün içinde bulunduğu ataletten kurtulacaktır.
 • 16:16Bahçeli: 'Erdoğan'ın Tuzağına Nasıl Düştüm' Diye Kafasını Duvarlara mı Vuruyor?MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, "Kaçak ve karanlık sarayın yüksek gerilimi kendisini çarptı.
 • 21:51MHP'nin Hatay MitingiMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, birleşme ve kucaklaşma çağrısı yaparak, "Biz açlık, yokluk ve yoksulluk ile namusu sorgulanan, sınanan mazlumların iktidarı olacağız. Ahlakından asla taviz vermeden onuruyla ayakta durmaya çalışan milyonların iktidarı olacağız" dedi.
 • 21:42Kılıçdaroğlu: Haramilerin İktidarını Hep Birlikte Yıkacağız (3)Kılıçdaroğlu: Haramilerin İktidarını Hep Birlikte Yıkacağız (3)Kılıçdaroğlu: PAPAYI ÖRNEK VERECEĞİNİ PEYGAMBERİMİZİ ÖRNEK GÖSTER Malatya'da konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "O kadar sapıttılar ki Papayı örnek göstermeye başladılar.