SON DAKİKA ÖTV HABERLERİ

Son Dakika Ötv Haberleri

 • 16:21 Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Açıklaması Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, dünyada sanayi sektöründe rekabetçilik ile iş birliğinin bir arada geliştiğini belirterek, "İklimlendirmede iki firma pazarda birbirinin rakibi olacak ama Ar-Ge'de birbirinin ortağı olacak.
 • 11:19 Ötv'de "H" Sınıfı Ehliyet Düzenlemesi Engellilerin taşıt alımındaki Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) istisnasında aranan "H" sınıfı ehliyet uygulamasının sona ermesi nedeniyle mevzuatta değişiklik yapıldı.
 • 12:10 Marmaris Mto Üyelerine İndirimli Yakıt İçin Protokol İmzalandı Marmaris Mto Üyelerine İndirimli Yakıt İçin Protokol İmzalandı Mto üyelerine indirimli yakıt için protokol imzalandıMARMARİS Ticaret Odası ile (MTO) kentteki bazı akaryakıt firmaları, oda üyelerinin indirimli yakıt alabilmesine olanak sağlayacak bir protokole imza attı.
 • 13:23 Atb Nisan Meclisi Toplandı Antalya Ticaret Borsası (ATB) Nisan ayı Meclisi, Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan başkanlığında toplandı.
 • 12:13 Atb Olağan Meclis Toplantısı Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkan Vekili Halil Bülbül, Antalya ekonomisinde yaşanan sıkıntının sadece tarım ve turizm sektörüyle ilgili olmadığını belirterek, "Dolayısıyla üretilecek çözüm önerileri, tarım ve turizm sektörlerinden ibaret değil, tüm Antalya'yı kapsayıcı olmalıdır.
 • 18:06 Kaçak ve Taklit Ürün Ticaretinin Büyüklüğü 17 Milyar Doları Aştı Marka Koruma Grubu, 26 Nisan Dünya Fikri Mülkiyet Günü nedeniyle, kaçak ve taklit ürün ticaretine ilişkin kuruluşunun 15. yılında hazırladığı üçüncü raporun ilk bulgularını açıkladı.
 • 13:05 Atık Kemikten Yılda 200 Milyon Dolar Gelir Bekleniyor Atık Kemikten Yılda 200 Milyon Dolar Gelir Bekleniyor Türkiye'de her yıl kesilen 93 milyon tavuktan 80 bin ton, 10 milyon büyük ve küçükbaş hayvandan ise 70 bin ton yağ elde edilebiliyor.
 • 16:23 Ağbal'dan 'Vergi Borçlarının Yapılandırması' Açıklaması Maliye Bakanı Naci Ağbal, vergi borçlarının yapılandırılması ile ilgili talepleri ele aldıklarını bildirdi.
 • 16:22 Maliye Maliye "İyi Vergi Mükellefi"Ne "Kötü Günde Destek" Hazırlığında Haber: Gülseli KENARLI - Kamera: Güven USTA / İstanbul DHAMaliye Bakanı Naci Ağbal, vergisini düzenli ödeyen mükelleflere, işlerinin kötü gittiği zamanlarda geciken vergi ödemeleri için "faiz ve vade kolaylıkları" getirmeyi düşündüklerini açıkladı.
 • 16:08 Maliye "İyi Vergi Mükellefi"ne "Kötü Günde Destek" Hazırlığında Maliye Bakanı,vergisini düzenli ödeyen mükelleflere, işlerinin kötü gittiği zamanlarda geciken vergi ödemeleri için kolaylıklar getirmeyi düşündüklerini açıkladı.
 • 15:43 Maliye Bakanı Ağbal: (2) Maliye Bakanı Naci Ağbal, vergi inceleme zaman aşımı sürelerinin kısaltılması gerektiğini belirterek, "Beş yıllık süre uzun bir süre kesin olmamakla beraber 'bu vergi inceleme süresini 5 yıldan 3 yıla çekebilir miyiz?
 • 14:39 Maliye Bakanı Ağbal: (1) Maliye Bakanı Naci Ağbal, gelir ve kurumlar vergisini toplamanın önemli olduğunu belirterek, "Bugün Türkiye'de dolaysız vergiler OECD ortalamalarının yarısı ise o zaman hepimiz bundan bir ders çıkarmalıyız. Bizim daha fazla gelir ve kurumlar vergisi toplamamız lazım." dedi.
 • 10:00 ABD Türkiye'den 10 Bin Vatandaşının Bilgisini İstedi ABD Türkiye'den 10 Bin Vatandaşının Bilgisini İstedi Habertürk Gazetesi'nden Rahim Ak'ın bugünkü yazısında verdiği bilgilere göre; Amerika'nın diğer ülkelerde bulunan Amerikan vatandaşlarının vergiye tabi hesaplarını izlemek için çıkardığı yasa Türkiye'de ilk yıldan işlemeye başladı.
 • 22:48 Maliye Bakanı Ağbal Fikir Sofrası Toplantısı'na Katıldı Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Küresel krizden bu yana 7-8 yıl geçti ama hala kriz ister gelişmiş ister gelişmekte olan ülke olsun hepimizin ensesinde.
 • 10:56 Ankara Saldırısında Hayatını Kaybedenler Şehit Sayılsın" Teklifi CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Ankara Kızılay'da düzenlenen 13 Mart'taki terör saldırısıyla bu düzenlemenin yürürlüğe girdiği tarihe kadar yaşanan terör olaylarında yaşamını yitirenler ve yaralıların şehit ve gazi sayılmasını öngörün teklifi hazırladı.
 • 13:46 Urfa'nın Hükümetten Beklentileri Neler? Urfa'nın Hükümetten Beklentileri Neler? Şanlıurfa'da yerel yayım yapan Gazete İpekyol, Bakanlar Kurulu öncesi Urfa'daki STK'ların hükümet kanadından beklentilerini yazdı.
 • 10:46 Ötv Mali Tatil Kapsamında Olmayacak Özel tüketim vergisi (ÖTV), banka ve sigorta muameleleri vergisi, özel iletişim vergisi, şans oyunları vergisi ile ilgili olarak mali tatil uygulanmayacak.
 • 11:37 Tşof: Araçlarımızı Yenilemek İçin Ötv Müjdesi Bekliyoruz Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun şoför esnafına araçlarını yenilemesi için ÖTV indirimi yapılacağına ilişkin verdiği sözün yerine getirilmesini beklediklerini söyledi.
 • 10:13 Tşof Başkanı Apaydın Açıklaması Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, şoför esnafının araçlarını yenilemesi için ÖTV indirimi yapılacağına ilişkin verilen sözlerin yerine getirilmesini beklediklerini belirterek, "Araçlarımızı yenileme zamanı geldi.
 • 10:05 Apaydın: "Araçlarımızı Yenilemek İçin Müjde Bekliyoruz" Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, “Araçlarımızın yenileme zamanı geldi.
 • 08:18 Londra'dan Antalya'ya Bedava Gidecek, 3 Günde 2800 Sipariş Aldı Londra'dan Antalya'ya Bedava Gidecek, 3 Günde 2800 Sipariş Aldı Elon Musk'un 35 bin dolar fiyatla 2017 yılı sonunda piyasa süreceğini açıkladığı yeni elektrikli aracı 'Model 3' 3 günde 280 bin sipariş aldı. Musk, Antalya'dan Londra'ya bedava gidebilecek.
 • 18:11 Antalya Turizmde Kayıp Riski 10 Milyar Dolar Antalya Turizmde Kayıp Riski 10 Milyar Dolar Turizmde kayıp riski 10 milyar dolarAkdeniz Turistik Otel İşletmecileri Birliği (AKTOB) Başkanı Yusuf Hacısüleyman, bu yıl turizm sektöründe 4- 4.5 milyon kişi kayıp beklentisinin yanı sıra kişibaşı turizm gelirinde de düşüş olacağını ve toplamda 10 milyar dolar veya daha üstü bir kayıptan söz edilebileceğini söyledi.
 • 17:33 Turizmde Kayıp Riski 10 Milyar Dolar Turizmde Kayıp Riski 10 Milyar Dolar Akdeniz Turistik Otel İşletmecileri Birliği (AKTOB) Başkanı Yusuf Hacısüleyman, bu yıl turizm sektöründe 4- 4.5 milyon kişi kayıp beklentisinin yanı sıra kişibaşı turizm gelirinde de düşüş olacağını ve toplamda 10 milyar dolar veya daha üstü bir kayıptan söz edilebileceğini söyledi.
 • 12:22 CHP'li Akar, Cng'nin Araçlarda Kullanımının Teşvik Edilmesi İçin Önerge Verdi CHP'li Akar, Cng'nin Araçlarda Kullanımının Teşvik Edilmesi İçin Önerge Verdi Chp Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CNG'nin (sıkıştırılmış doğalgaz) LPG'ye göre daha ekonomik bir yakıt olduğunu, ayrıca sıfır partikül değeri ve düşük emisyon gazları ile halk sağlığını koruyacağını belirterek, kullanımının artırılmasının teşvik edilmesi, gerekli devlet politikaların geliştirilmesi amacıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na araştırma önergesinde bulundu.
 • 11:54 Artvin'de 25 Bin Kaçak "Cep Telefonu" Ele Geçirildi Artvin'de Sarp Sınır Kapısı'nda gümrük kaçağı olduğu belirlenen 25 bin cep telefonu özelliğine sahip cihaz ele geçirildi.
 • 16:04 Ankara Sanayi Odası Mart Ayı Meclis Toplantısı Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, “Hukuk reformu, yeni anayasamızın en önemli ayaklarından birini oluşturmaktadır.
 • 12:49 Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Eskişehir Şubesi'nden MHP'ye Ziyaret Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Eskişehir Şubesi'nden MHP'ye Ziyaret Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Eskişehir Şubesi Başkanı Hacı Şahin, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Eskişehir İl Başkanı Oğuz Sever’i makamında ziyaret etti.
 • 14:03 Büyükekşi: Büyükekşi: "İhracatçının Sadece Kdv Farkından Dolayı 10 Milyon TL Alacağı Var" Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Nisan ayı Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısında Maliye Bakanı Naci Ağbal’ı ağırladı.
 • 11:04 Taksicilerin "İkiz Plaka" İsyanı İstanbul'da çeşitli yöntemlerle korsan taksicilik yapan bazı kişiler, milyonlarca lira haksız kazanç elde ederken, kazancı düşen taksi plakası sahipleri araçlarına şoför bulamıyor.
 • 13:41 İtalya'da 30 Türk firması ülkemizi temsil etti İtalya'da 30 Türk firması ülkemizi temsil etti Kimyanın ihracat potansiyeli ile gelecek vaat eden alt sektörleri arasında yer alan kozmetik, geçtiğimiz yıl 1,1 milyar dolar ihracat elde etti.
 • 11:44 Hibrit, Doğalgaz ve Hidrojenli Araçlara Destek Geliyor Sümer Demirciler / Akşam Avrupa'nın büyük bölümünde uygulanan ve emisyon oranına göre alınacak vergilere geçilmesi beklenirken, hibrit, doğalgaz ve hidrojenli araçlara önemli destek de yolda.
 • 09:53 Az Kirleten Vergiyi Daha Az Ödeyecek Az Kirleten Vergiyi Daha Az Ödeyecek Yeni vergi taslağına göre, elektrikli araçlarla birlikte hibrit, hidrojen ve doğalgazlı araçların daha az vergi ödeyerek teşvik edilmesi öne çıkıyor.
 • 10:03 Başkan Gümrükçüoğlu'ndan Doğalgazla İlgili Sorulara Cevaplar Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu doğalgaz fiyatlarının belirlenmesinde tek yetkili merciin Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu(EPDK)’un olduğunu kaydederek, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin yüklenici firma olan Aksa Karadenizgaz’ın ve diğer hiçbir kurumun etkisinin ve yetkisinin bulunmadığını söyledi.
 • 11:12 Küçük Motorlu Otomobile İlgi Azaldı Küçük Motorlu Otomobile İlgi Azaldı Tüketicilerin hem güçlü hem de az yakıt sarfiyatı olan otomobillere yönelmesi, son yıllarda bu araçların satışını artırdı, vergi avantajına rağmen küçük motorlu otomobillere ilgi azaldı.
 • 07:42 Maliye, Kredi Tutarı ile Tapu Harcı Uyumsuzsa Büyük Ceza Kesiyor Maliye, Kredi Tutarı ile Tapu Harcı Uyumsuzsa Büyük Ceza Kesiyor Kredi tutarları ve ekspertiz raporlarında belirlenen değerlerle tapu harcına esas tutarlarda uyumsuzluk varsa, maliye ağır cezalar kesmeye başladı.
 • 11:39 CHP Grup Başkanvekili Gök Açıklaması CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, "Halktan toplanan paraları harcayan TRT, TBMM'ye yeterince hesap vermiyor" dedi.
 • 22:04 Meclis'te, HDP İle MHP'nin Meclis'te, HDP İle MHP'nin "80 PKK'lı" Tartışması MHP'li Celal Adan, Meclis'te yaptığı konuşmada, "80 PKK'lı Meclis'e geldi." dedi, HDP'li vekiller anında devreye girdi: Sözleri reddediyoruz.
 • 14:32 CHP'li Bekaroğlu: Çay Bahçelerinin Ocağına İncir Ağacı Dikilecek CHP'li Bekaroğlu: Çay Bahçelerinin Ocağına İncir Ağacı Dikilecek Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Başdanışmanı ve İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, hükümetin çıkartmayı planladığı Çay Piyasası Kanunu ile Türk çayının bitirileceğini savundu.
 • 13:29 CHP'li Bekaroğlu: Çay Bahçelerinin Ocağına İncir Ağacı Dikilecek CHP'li Bekaroğlu: Çay Bahçelerinin Ocağına İncir Ağacı Dikilecek Chp Genel Başkan Başdanışmanı ve İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, hükümetin çıkartmayı planladığı Çay Piyasası Kanunu ile Türk çayının bitirileceğini savundu.
 • 18:13 Vergi Denetiminde Mükellef Hakları' Paneli İZMİR (AA) – Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, vergisini düzenli ödeyenler için SGK'daki gibi indirim uygulanmasını istedi.
 • 14:57 Bodrum Şöförleri, Başkan Gürün'den Destek Bekliyor Bodrum Şöförleri, Başkan Gürün'den Destek Bekliyor Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME)’nin, ticari taksilerde ve servis araçlarında almış olduğu yaş sınırlaması kararında verilen sürenin sonuna doğru gelinirken, Bodrumlu taksici esnafı sürenin uzatılmasını istiyor.
 • 08:34 Sabri Jest Yaptı Vergiyi Eşi Ödeyecek Sabri Jest Yaptı Vergiyi Eşi Ödeyecek Sabri Sarıoğlu, eşi Yağmur'a 590 bin TL değerinde lüks bir araba alarak jest yaptı. Yağmur Sarıoğlu'nun eşinin jesti karşısında İntikal Vergisi ödemesi gerekecek.
 • 13:02 Kapadokya'da Turizmciler Turizm Eylem Paketinden Mutlu Kapadokya'da Turizmciler Turizm Eylem Paketinden Mutlu Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından dün açıklanan turizm eylem paketini Kapadokya’da turizmciler olumlu karşıladı.
 • 08:39 Büyükelçiliklere ÖTV'siz Yakıta 3 Koldan Denetim Büyükelçiliklere ÖTV'siz Yakıta 3 Koldan Denetim Büyükelçiliklerin vergi muafiyetinden yararlanıp akaryakıtta vurgun yapılmasına neşter atıldı. EPDK, muafiyet belgesi, raporlama ve markaj içeren 3'lü denetim sistemi başlattı.
 • 18:10 Kemer Ketob, Destek Paketinin Genişletilmesini Bekliyor Kemer Ketob, Destek Paketinin Genişletilmesini Bekliyor Turizmciler paketi 'olumlu', ancak 'kapsamını sınırlı' buldu (ek) KETOB, DESTEK PAKETİNİN GENİŞLETİLMESİNİ BEKLİYOR Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) yönetim kurulu üyesi Yusuf Çelik, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı 9 maddelik 'Turizm Acil Eylem Destek Paketi'ni olumlu bulduklarını, ancak konaklama sektörü açısından eksikler içerdiğini söyledi.
 • 17:55 Turizmciler Paketi 'Olumlu', Ancak 'Kapsamını Sınırlı' Buldu (2) Turizmciler Paketi 'Olumlu', Ancak 'Kapsamını Sınırlı' Buldu (2) Ketob, DESTEK PAKETİNİN GENİŞLETİLMESİNİ BEKLİYOR Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) yönetim kurulu üyesi Yusuf Çelik, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı 9 maddelik 'Turizm Acil Eylem Destek Paketi'ni olumlu bulduklarını, ancak konaklama sektörü açısından eksikler içerdiğini söyledi.
 • 17:07 Marmaris Egeli Turizmciler 2016 Turizm Paketini Olumlu Ancak Yetersiz Buldu Marmaris Egeli Turizmciler 2016 Turizm Paketini Olumlu Ancak Yetersiz Buldu Egeli turizmciler 2016 turizm paketini olumlu ancak yetersiz buldu Ege Bölgesi'ndeki turizmciler, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı 2016 Turizm Eylem Planı'nı olumlu karşılarken; yeterli bulmadı.
 • 15:52 Budak: Turist Sayısı Yüzde 30 Düşerse 500 Bin Kişi İşsiz Kalır CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, turist sayısında yüzde 30’luk bir eksilme yaşanması halinde 400-500 bin kişinin işsiz kalacağını savundu.
 • 15:27 Egeli Turizmciler 2016 Turizm Paketini Yetersiz Buldu (2) Egeli Turizmciler 2016 Turizm Paketini Yetersiz Buldu (2) Mehmet İŞLER: DESTEK PAKETİ MORAL VERDİ Ege Turistik İşletmelere ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı 'Turizm acil eylem destek paketini' değerlendirdi.
 • 14:42 Paket Olumlu Ama Uygulamasını Görmek İstiyoruz' Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı Turizm Acil Eylem Destek Paketi'ni değerlendirdi.