08:2300
SON DAKİKA ÖTV HABERLERİ

Son Dakika Ötv Haberleri

  İkinci El Otomobillerin Fiyat Cazibesi Sürüyor

  İkinci El Otomobillerin Fiyat Cazibesi Sürüyor

  ÖTV ve döviz kurlarındaki artışın ardından zamlanan ve ciddi pazar kaybı yaşayan 2014 model otomobillere kıyasla ikinci el araçlar fiyat açısından cazibesini koruyor Türkiye otomobil ve hafif ticari araç pazarı yılın 7 ayında 23,51 azalırken, ikinci el oto galericilerine göre, bir miktar zamlanan ikinci el otomobillerin satışındaki artış trendi yaz ortasında bile sürüyor Bursa Oto Galericiler Odası Başkanı Yanık: "Sıfır otomobillerin iç pazar satışlarına ilişkin rakamlar belirli aralıklarla (21 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  İşcep ile Lg G3 Kazanma Fırsatı

  İşcep ile Lg G3 Kazanma Fırsatı

  İşbankası İşCep, İşPad ya da İşWap kullanan müşterileri 50 adet LG G3 cep telefonu veya 50 adet Samsung Galaxy Tab 4 8.0 tabletten birini kazanma şansı yakalıyor! (21 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  Eximbank Yöneticilerinden Çorum Tso'ya Ziyaret

  Eximbank Yöneticilerinden Çorum Tso'ya Ziyaret

  Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (ÇTSO) Başkanı Çetin Başaranhıncal, Türkiye’nin en büyük sorununun cari açık olduğunu söyledi. (20 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Çorum Tso'dan İş Dünyasına 'Cari Açık' Çağrısı

  Çorum Tso'dan İş Dünyasına "Cari Açık" Çağrısı

  TSO Yönetim Kurulu Başkanı Başaranhıncal: "Ülkemiz, cari açıkla türlü yöntemlerle mücadele etmektedir. (20 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Üretici Ötv İndirimi İstiyor

  Üretici Ötv İndirimi İstiyor

  Aydın'ın Söke İlçesi'ne gelerek Ziraat Odası'nı ziyaret eden Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, ÖTV indirimi yapılmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. (20 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar Söke'den Tarımı Değerlendirdi

  TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar Söke'den Tarımı Değerlendirdi

  Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar ziyaret için geldiği Söke Ziraat Odasında tarımdaki gündemi değerlendirdi. (20 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Türkiye'de Akaryakıt Vergisiz de Avrupa'dan Pahalı

  Türkiye'de Akaryakıt Vergisiz de Avrupa'dan Pahalı

  Türkiye'de vergisiz benzin ve motorin fiyatları, Avrupa ülkeleri arasında zirvede yer aldı. (20 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Benzin Vergisiz de Avrupa'dan Pahalı

  Türkiye'de vergisiz benzin ve motorin fiyatları, temmuzda AB ortalamasının üstünde seyretti. (20 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  İkinci El Otomobil Piyasasının Bayram Umudu

  İkinci El Otomobil Piyasasının Bayram Umudu

  Antalya Oto Galericiler Kooperatifi Başkan Vekili İsmail Çağlar, ikinci el otomobil satışlarının durgun olduğunu belirterek, Kurban Bayramı öncesi piyasanın hareketlenmesini beklediklerini söyledi. (20 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  On Numara Yağ ile Mücadele

  PETDER Genel Sekreteri İlter "Bu konuda yapılması planlanan ve yapılabilecek her şey, konunun çözümü açısından son derece önemli" dedi. (19 Ağustos 2014 Salı )

   

  Engelliler İçin Gümrük Bakanlığı'ndan Düzenleme

  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, engelliler için ithal edilen motorlu araçların, 3 yıl şartı aranmadan başka bir malul ve sakat olan bir kişiye devredilebileceğini bildirdi. (18 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  Hanefi Bostan'dan Torba Yasa Tasarısına İlişkin Açıklama

  Hanefi Bostan'dan Torba Yasa Tasarısına İlişkin Açıklama

  Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen İstanbul İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. M. Hanefi Bostan, torba yasa tasarısına ilişkin, “Akademisyenlerin maaşlarının iyileştirilmesi, 4-C’lilere kadro, disiplin affı, ek ödemelerdeki aksaklıkların giderilmesi gibi düzenlemeler tasarıda yer alamamıştır” dedi. (18 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  Kozmetikte Kullanılan ÖTV'siz LPG, İstasyonlarda Satılıyor

  Kozmetikte Kullanılan ÖTV'siz LPG, İstasyonlarda Satılıyor

  Deodorant ve sprey parfümlerde kullanılan vergisiz LPG'yi bazı istasyonlar otogaz olarak satmaya başladı. (18 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  Peugeot'dan "Engelsiz Ürün Gamı"

  Peugeot, 2013 yılında hayata geçirilen ve T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından desteklenen "Peugeot ile Engelsiz Yaşam" projesi kapsamında Peugeot "Engelsiz Ürün Gamı"nı pazara sunuyor. (15 Ağustos 2014 Cuma )

   

  Peugeot'dan Engelsiz Ürün Gamı

  Peugeot'dan Engelsiz Ürün Gamı

  "Peugeot ile Engelsiz Yaşam" projesi kapsamında Peugeot "Engelsiz Ürün Gamı"nı pazara sunuyo (15 Ağustos 2014 Cuma )

   

 

  Torba Yasaya Üç Yeni Sürpriz Teklif

  Torba Yasaya Üç Yeni Sürpriz Teklif

  Torba tasarıya eklenen bir maddeyle elmas ve inci gibi kıymetli taşlardan alınan ÖTV tamamen kaldırılırken, benzin ve buzdolabı lüks grupta kaldı. (15 Ağustos 2014 Cuma )

   

  Kuyumcuların Ötv Sorunu Çözüldü

  Meclis’te kabul edilen Torba Yasa’ya göre, işlenmemiş değerli/yarı değerli taşların ithalinden alınan ÖTV kaldırıldı, yerine yüzde 18 KDV getirildi İKO Başkanı Norayr İşler: "Söz konusu düzenlemeyle Türkiye kuyumculuk sektörü hem iç pazarda, hem de dünya arenasında rahat bir nefes alacak. (14 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  Mücevher İthal Edenler Ötv Değil Kdv Ödeyecek

  Mücevher İthal Edenler Ötv Değil Kdv Ödeyecek

  TBMM’den onay alan Torba Kanun ile yarı değerli taşların ithalinden alınan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) kaldırıldı yerine Katma Değer Vergisi (KDV) getirildi. (14 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  Maliye Bakanlığı Açıklaması

  Maliye Bakanlığı Açıklaması

  "İlk 6 aylık bütçe sonuçları ile temmuz ayı vergi beyanları yıl sonu vergi gelirleri hedefimizin gerçekleşeceğini göstermektedir" "2014 yılı ilk 6 aylık vergi gelirleri tahsilatına bakıldığında, vergi gelirleri tahsilatı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 6,1 artış göstermiştir" (14 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  Maliye Bakanlığı: "Vergiler Ödenmiyor" Başlıklı Yazıdaki Mukayeseler Doğru Olmayan...

  Maliye Bakanlığı, bir gazetenin bugünkü köşesinde yayımlanan "Vergiler ödenmiyor" başlıklı yazı üzerine, "Yapılan değerlendirmede, Haziran ayı vergi gelirlerinden seçilmiş bazı kalemler ile oransal karşılaştırmalar yapılmıştır. (14 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı Açıklaması

  "Akaryakıt kaçakçılığıyla mücadelede tüm kurumlardaki verileri bir araya getirecek, mücadeleci kurumlara veri analizi yapma imkanı sağlayacak ve ellerini güçlendirecek Akaryakıt Veri Tabanı programında son aşamaya gelindi" (14 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  Ötv'nin Yerli Otomobil Üretimini Engellediği İddiası

  OYDER Genel Sekreteri Tezer: "Türkiye'de çok değerli patronlar, mühendisler ve işçi kardeşlerimiz var. Yerli otomobil üretmek, onlar için 5 dakika ama bunu yaptıktan sonraki kısmı, soru işareti. (14 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  Akaryakıt Kaçakçılığıyla Mücadelede Önemli Adım

  Akaryakıt Kaçakçılığıyla Mücadelede Önemli Adım

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı, akaryakıt kaçakçılığı ile mücadelede, tüm kurumlardaki verileri bir araya getirecek, mücadeleci kurumlara veri analizi yapma imkânı sağlayacak ve akaryakıt kaçakçılığı ile mücadelede kurumların elini güçlendirecek ‘Akaryakıt Veri Tabanı’ programında son aşamaya gelindiğini açıkladı. (14 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  Akaryakıt Kaçakçılığıyla Mücadelede

  Akaryakıt Kaçakçılığıyla Mücadelede

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, “Akaryakıt kaçakçılığı ile mücadelede, tüm kurumlardaki verileri bir araya getirecek, mücadeleci kurumlara veri analizi yapma imkânı sağlayacak ve akaryakıt kaçakçılığı ile mücadelede kurumların elini güçlendirecek ‘Akaryakıt Veri Tabanı’ programında son aşamaya gelindi” dedi. (14 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  Bakan Yazıcı'dan, Akaryakıt Kaçakçılığıyla Mücadelede Yeni Adım

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, akaryakıt kaçakçılığı ile etkin bir şekilde mücadele edileceğini vurgulayarak, "Akaryakıt kaçakçılığı ile mücadelede, tüm kurumlardaki verileri bir araya getirecek, mücadeleci kurumlara veri analizi yapma imkânı sağlayacak ve akaryakıt kaçakçılığı ile mücadelede kurumların elini güçlendirecek "Akaryakıt Veri Tabanı' programında son aşamaya gelindi" dedi. (14 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  Toyota, Çevreci Hibrit Otomobili Tanıttı

  Toyota, Çevreci Hibrit Otomobili Tanıttı

  Toyota Türkiye Turu 2014 etkinliği kapsamında çevreci hibrit otomobiller tanıtıldı. (13 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Hibrit Otomobillerini Erzurum'da Görücüye Çıkardı

  Hibrit Otomobillerini Erzurum'da Görücüye Çıkardı

  'Dünyanın en değerli otomobil markası Toyota Türkiye turu 2014' etkinliği kapsamında Toyota Plaza İkbal Erzurum Genel Müdürlüğü'nce hibrit otomobiller basına tanıtıldı. (13 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Aydın TKDK'dan Su Ürünlerine Destek

  Aydın TKDK'dan Su Ürünlerine Destek

  TKDK Aydın İl Koordinatörlüğü, su ürünlerin işlenmesi ve pazarlanması konularında üreticilere 50 bin avrodan 1,5 avroya kadar yüzde 50 geri ödemesiz hibe desteği verecek. (13 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Değerli Taş Kesim Merkezi" Açıldı

  Mücevher İhracatçıları Birliği'nin toplumdaki dezavantajlı grupların istihdam edilmesini amaçlayarak yola çıktığı "Taşların Tılsımını Duymak" projesi kapsamında kurulan "Değerli Taş Kesim Merkezi" açıldı TİM Başkanı Büyükekşi: "Hindistan'da 28 milyar dolarlık taş ihraç ediliyor ama bizim 2 milyar dolar ihracatımız var. Burada alınabilecek 10 katından fazla hedef var. Bunu göz önünde bulundurmamız gerekiyor" MİB Başkanı Güner: "Kalsedon Eskişehir'de çıkıyor. (12 Ağustos 2014 Salı )

   

  Maliye Bakanı Şimşek: En Önemli Sorun Cari Açık Üzerindeki Baskı

  Maliye Bakanı Şimşek: En Önemli Sorun Cari Açık Üzerindeki Baskı

  "18 Kasım 2002 15 Mayıs 2014 arasında, özelleştirme kapsamına alman 102 adet kuruluşa ait hisse ve varlıklar ile 8 adet kuruluşta özelleştirme kapsamına alınan varlıkların toplam 50 milyar 813 milyon 582 bin 843 dolar bedelle özelleştirilmiş ve bu kapsamda toplam 44 milyar 3 milyon 235 bin 560 doları tahsil edilmiştir" "İthal araçların toplam satış içindeki payı yaklaşık yüzde 80'dir. (12 Ağustos 2014 Salı )

   

  Şimşek: Akaryakıt Ürünlerinin Fiyatına Kamunun Müdahalesi Yok

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, akaryakıt ürünlerinin piyasa koşulları dahilinde oluşan fiyatına kamunun herhangi bir müdahalesinin söz konusu olmadığını söyledi. (12 Ağustos 2014 Salı )

   

  Garanti Cep Şubesi'nden 100 Kişiye Asus Zenfone 4 Hediye!

  Garanti Bankası Cep Şubesi'ne wap.garanti.com.tr, iPhone, Android telefon, Android tablet, iPad, Blackberry 10 ve Windows 8 tablet, telefon ve bilgisayar uygulaması üzerinden giriş yapabilirsiniz. (11 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  Ekonomi Bakanı Zeybekci: Daha Rahat Kalkınma ve Büyüme Dönemine Gireceğiz

  Ekonomi Bakanı Zeybekci: Daha Rahat Kalkınma ve Büyüme Dönemine Gireceğiz

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yaklaşık yüzde 52 oyla Türkiye’nin 12. Cumhurbaşkanı seçilmesini ve ekonomiye etkilerini değerlendirdi. (11 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  Aydın'da Süt İşleme Tesisleri Artacak

  Aydın'da Süt İşleme Tesisleri Artacak

  TKDK Aydın İl Koordinatörü Erhan Çiftçi, TKDK’nın sağladığı desteler sayesinde Aydın’da süt işleme tesisi sayısının artacağını belirtti. (11 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  Maliye Bakanı: Yolcu Otobüsleri İçin ÖTV İndirimi Yapılmayacak

  Maliye Bakanı: Yolcu Otobüsleri İçin ÖTV İndirimi Yapılmayacak

  Maliye Bakanı Şimşek, karayolu yolcu taşımacılığı yapan araçlarda kullanılan akaryakıtın ÖTV ve KDV'sinde indirim ile ilgili bir çalışma olmadığını bildirdi. (11 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  Otomobilde "Serinleten" Ağustos Kampanyaları

  ÖTV ve döviz kurlarındaki artış yüzünden, geçen senenin satış rakamlarını bir türlü yakalayamayan ve ocak temmuz döneminde pazarın yaklaşık 4'te birini (yüzde 23,51) kaybeden otomotiv firmaları, ağustos ayında da hız kesmeden sürdürdüğü kampanyalarla kayıplarını telafi etmeyi amaçlıyor Firmalar, ağustos kampanyalarında "399 TL'den başlayan taksit", "4 bin TL'ye varan nakit alım indirimi", "Şimdi al 2015'te öde", "4 yıla kadar vade", "20 aya kadar sıfır faiz" ve "2 bin TL'ye varan takas (10 Ağustos 2014 Pazar )

   

  Otomotiv Sektörü 7 Ayda Yüzde 23.5 Daraldı

  Otomotiv Sektörü 7 Ayda Yüzde 23.5 Daraldı

  Türkiye otomobil ve hafif ticari araç pazarındaki daralma, Temmuz ayında yüzde 16.33 düzeyinde kalmasına karşılık, 7 aylık daralma yüzde 23.5'i buldu. (05 Ağustos 2014 Salı )

   

  Otomotiv Sektörü Hareketlenmeye Başladı

  Otomotiv Sektörü Hareketlenmeye Başladı

  Otomobil ve hafif ticari araç pazarı, 2014 yılı temmuz ayında yüzde 16,3 azaldı. Bu, son altı ayda görülen en düşük daralma oldu. (05 Ağustos 2014 Salı )

   

  Otomobil ve Hafif Ticari Araç Pazarı İlk 7 Ayda Yüzde 23.5 Azaldı

  Otomobil ve hafif ticari araç pazarı 2014 yılının ilk 7 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 23.51 oranında 346 bin 768 adet düzeyinde gerçekleşti. (05 Ağustos 2014 Salı )

   

  N11.com'dan Galaxy S5 Hediyeli Çekiliş Kampanyası

  N11.com'dan Galaxy S5 Hediyeli Çekiliş Kampanyası

  n11.com üyeleri, 04 Ağustos - 04 Eylül 2014 tarihleri arasında n11.com mobil uygulamasındaki katılım formunu doldurarak Serinleten Yaz Çekilişine katılmaya hak kazanıyor. (05 Ağustos 2014 Salı )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
28.08.2014 08:23:39. #1.11#