SON DAKİKA ÖTV HABERLERİ

Son Dakika Ötv Haberleri

 • 09:34Hazinenin bütçe gelir performansı arttı:Bütçe'nin yılın ilk beş aylık dönemini kapsayan 2016 Mayıs Gerçekleşme Raporu 15 Haziran 2016'da yayımlandı.
 • 10:46Karamercan, Esnafın Hükümetten Beklentilerini AçıkladıKaramercan, Esnafın Hükümetten Beklentilerini AçıkladıKonya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Ali Osman Karamercan, esnafın hükümetten acil olarak beklediği talepleri açıkladı.
 • 08:48Dizel Araçlar Ölüyor mu?Dizel Araçlar Ölüyor mu?Saldığı zararlı maddeler nedeniyle Dünya Sağlık Örgütünce çevreye ve insana zarar verdiği raporlanan dizel otomobiller, sigaradan zararlı gösteriliyor, firmalar dizel geliştirmekten vazgeçiyor.
 • 18:56Palandöken: Hükümet Teşvikte Esnafı UnutmasınTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, teşvik paketinde esnafın unutulmaması gerektiğini belirterek, "Etkin sicil affı ile esnafın krediye ulaşması sağlanmalı, esnaf sanatkar içinde teşvik paketi hazırlanarak haksız rekabet ortadan kaldırılmalı, şoför esnafına ÖTV'siz araç yenileme hakkı verilmeli, çıraklar ve kalfalar için istihdam desteği verilmeli, esnaf ve sanatkara sanayicide olduğu gibi ucuz elektrik temin edilmeli" dedi.
 • 12:14TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkarlara yönelik geniş kapsamlı teşvik programı açıklanması gerektiğini belirtti.
 • 10:38Palandöken: Palandöken: "Teşvik Paketinde Esnaf Unutulmamalı"Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkarlar için geniş kapsamlı teşvik programının açıklanması gerektiğini söyledi.
 • 11:23Aesob Kozan'da İftar Sofrası KurduAesob Kozan'da İftar Sofrası KurduAdana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin (AESOB) geleneksel iftar sofrasının ikincisi Kozan ilçesinde kuruldu.
 • 18:08Turizm Esnafının Turizm Esnafının "Toma" TepkisiAntalya’nın Kundu turizm bölgesinden bir grup esnaf, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin’i ziyaret ederek, polis ve TOMA eşliğinde yapılan denetimlerin bölgedeki turistleri tedirgin ettiğini söyledi.
 • 11:31Bakan Ağbal Bütçe Gelişmelerini DeğerlendirdiMaliye Bakanı Naci Ağbal, "2016 Ocak-Mayıs döneminde son 13 yılın en yüksek faiz dışı fazlasını verdik" dedi.
 • 11:27Bütçe Mayıs'ta 3.7 Milyar Lira Fazla VerdiBütçe Mayıs'ta 3.7 Milyar Lira Fazla VerdiBütçedeki güçlü performansı mayısta da sürdürdüklerini kaydeden Ağbal, hem mayısta hem de ocak-mayıs döneminde bütçe fazlası verildiğini belirtti.
 • 11:12Maliye Bakanı Nacı Ağbal, Bütçe Gelişmelerini DeğerlendirdiMaliye Bakanı Naci Ağbal, 2016 yılı Ocak-Mayıs Dönemi bütçe gelişmelerini değerlendirmesinde “Bütçedeki güçlü performansı 2016 Mayıs ayında da sürdürdük. Hem Mayıs ayında hem de Ocak-Mayıs döneminde bütçe fazlası verdik” ifaderine yer verdi.
 • 11:09Maliye Bakanı Ağbal AçıklamasıMaliye Bakanı Naci Ağbal, bütçenin mayısta 3,7 milyar lira, ocak-mayıs döneminde de 9,1 milyar lira fazla verdiğini belirterek, bu yılın 5 ayında 2004'ten bu yana en yüksek bütçe fazlasının verildiğini bildirdi.
 • 16:04Kılıçdaroğlu'ndan, Başbakan Binali Yıldırım'a İki SoruCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Binali Yıldırım’ın “ABD tipi başkanlık sistemini tartışacağız, hodri meydan” açıklamasına ilişkin, “Ben Sayın Binali Yıldırım’a iki soru soruyorum, Amerikan başkanlık sistemiyle ilgili olarak. Bir, Türkiye’de eyalet sistemini kabul ediyor musunuz, etmiyor musunuz? Çık bunu açık ve net milletin önünde söyle. İki, Amerika’da her eyaletin ayrı parlamentoları, ayrı yasaları, ayrı kanunları var. Böyle olsun diyor musun, demiyor musun? Bu iki soruma cevap istiyorum” dedi.
 • 15:46CHP TBMM Grup ToplantısıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "İnsanları ve insanlığı seven her vatandaşın bu ortak söylemi her ortamda dile getirmesi lazım; terör bir insanlık suçudur.
 • 15:08CHP Grup ToplantısıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Ben bir milletvekiliyim. Dokunulmazlığım vardı.
 • 14:58TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, üretimin artırılması için esnaf ve sanatkara teşvik verilmesi gerektiğini belirtti.
 • 14:42Esnaf Teşvik Talep EttiEsnaf Teşvik Talep EttiTürkiye Esnaf ve Sanatkarları (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken'den teşvik talebi geldi.
 • 14:14Palandöken, "Üretimin Artırılması İçin Esnaf Desteklenmeli"Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, üretimin artırılması ve ülkenin sağlık büyümesi için esnafın desteklenmesini istedi.
 • 10:38TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ulaştırma sektöründe faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlara ticaret amaçlı kullanılan ucuz motorin imkanı sağlanmasını istedi.
 • 10:33TESK Genel Başkanı Palandöken: TESK Genel Başkanı Palandöken: "Ticari Amaçlı Ucuz Akaryakıt İstiyoruz"Benzin ve motorin fiyatlarının şoför ve nakliyecinin belini büktüğünü belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Petrol fiyatlarındaki düşüşe rağmen ülkemizdeki akaryakıt fiyatlarının yüksekliği taşımacı esnafımızın belini büküyor" dedi.
 • 12:09CHP Bursa Milletvekili Sarıbal AçıklamasıCHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, "Şehit cenazesini provokatörlük yaparak, linç kampanyasına dönüştüren, kaba kuvvet gösterisi haline getiren anlayışı, o iş birlikçi hainleri şiddetle kınıyoruz.
 • 08:47Şirket Üzerine Alınan Araç ve Bunlara Yapılan Harcamalara Sınırlama GeliyorŞirket Üzerine Alınan Araç ve Bunlara Yapılan Harcamalara Sınırlama GeliyorMaliye Bakanlığı, şirketlerin satın aldığı arabaları gider göstermesine çok ciddi sınırlamalar getirmeyi planlıyor.
 • 07:24Şirket Üzerine Alınan Araç ve Bunlara Yapılan Harcamalara Sınırlama GeliyorŞirket Üzerine Alınan Araç ve Bunlara Yapılan Harcamalara Sınırlama GeliyorMaliye Bakanlığı, şirketlerin satın aldığı arabaları gider göstermesine çok ciddi sınırlamalar getirmeyi planlıyor.
 • 19:33Tarım İşçileriyle Sohbet EttiTarım İşçileriyle Sohbet EttiKılıçdaroğlu, Adana'da çiftçiler ve temsilcileriyle buluştu (EK)TARIM İŞÇİLERİYLE SOHBET ETTİCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Adana'nın Karataş İlçesi'ne bağlı Yenice Mahallesi'nde tarlada çapa yaptıktan sonra mevsimlik tarım işçilerinin kaldığı çadırları ziyaret etti.
 • 18:24Kılıçdaroğlu, Adana'da Çiftçiler ve Temsilcileriyle Buluştu (5)Kılıçdaroğlu, Adana'da Çiftçiler ve Temsilcileriyle Buluştu (5)Tarım İŞÇİLERİYLE SOHBET ETTİCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Adana'nın Karataş İlçesi'ne bağlı Yenice Mahallesi'nde tarlada çapa yaptıktan sonra mevsimlik tarım işçilerinin kaldığı çadırları ziyaret etti.
 • 15:06Turizmciler Sezonu DeğerlendirdiTurizmciler Sezonu DeğerlendirdiAlanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili “Önümüzdeki aylarda veriler daha da netleşecek ve turizmin içinde bulunduğu durum rakamlarla çok daha belirgin hale gelecek” dedi.
 • 11:41Kozmetik Sektöründen Beautyworld'e Rekor KatılımHer yıl ortalama yüzde 10 büyüme potansiyeline sahip olan kozmetik sektörünün ihracatının artırılması için İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.
 • 13:03Rıza Posacı; Rıza Posacı; "Tarım, Dünyanın Olmazda Olmaz Noktasıdır"Efeler Ziraat Odası, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler günü çeşitli etkinliklerle kutladı.
 • 10:31Didim Ziraat Odasından Tarıma Daha Fazla Destek ÇağrısıDidim Ziraat Odasından Tarıma Daha Fazla Destek ÇağrısıDidim Ziraat Odası Başkanı Bahattin Gökdemir 14 Mayıs Dünya Çiftçiler gününde yaptığı açıklamada çiftçilerin sorunlarının büyük olduğunu işaret etti.
 • 13:51Operatörlerin Telefon Satışları Bu Yıl 5,8 Milyona ÇıkacakOperatörlerin Telefon Satışları Bu Yıl 5,8 Milyona Çıkacak"Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun (BDDK), tasarrufları arttırmak amacıyla 1 Şubat 2014'ten itibaren cep telefonu satışında kredi kartına taksitli satışı tamamen yasaklamasının üzerinden 2 yılı aşkın bir süre geçerken, bu durum tüketicilerin telefon satın aldığı kanallardaki tercihlerini de değiştirdi.
 • 11:32Amik Ovası'nda Pamuk Ekimi Sancılı BaşladıAmik Ovası'nda Pamuk Ekimi Sancılı BaşladıTürkiye'nin en verimli topraklarından Amik Ovası'nda pamuk ekimi, sıkıntılı başladı.
 • 16:21Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık AçıklamasıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, dünyada sanayi sektöründe rekabetçilik ile iş birliğinin bir arada geliştiğini belirterek, "İklimlendirmede iki firma pazarda birbirinin rakibi olacak ama Ar-Ge'de birbirinin ortağı olacak.
 • 11:19Ötv'de "H" Sınıfı Ehliyet DüzenlemesiEngellilerin taşıt alımındaki Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) istisnasında aranan "H" sınıfı ehliyet uygulamasının sona ermesi nedeniyle mevzuatta değişiklik yapıldı.
 • 12:10Marmaris Mto Üyelerine İndirimli Yakıt İçin Protokol İmzalandıMarmaris Mto Üyelerine İndirimli Yakıt İçin Protokol İmzalandıMto üyelerine indirimli yakıt için protokol imzalandıMARMARİS Ticaret Odası ile (MTO) kentteki bazı akaryakıt firmaları, oda üyelerinin indirimli yakıt alabilmesine olanak sağlayacak bir protokole imza attı.
 • 13:23Atb Nisan Meclisi ToplandıAntalya Ticaret Borsası (ATB) Nisan ayı Meclisi, Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan başkanlığında toplandı.
 • 12:13Atb Olağan Meclis ToplantısıAntalya Ticaret Borsası (ATB) Başkan Vekili Halil Bülbül, Antalya ekonomisinde yaşanan sıkıntının sadece tarım ve turizm sektörüyle ilgili olmadığını belirterek, "Dolayısıyla üretilecek çözüm önerileri, tarım ve turizm sektörlerinden ibaret değil, tüm Antalya'yı kapsayıcı olmalıdır.
 • 18:06Kaçak ve Taklit Ürün Ticaretinin Büyüklüğü 17 Milyar Doları AştıMarka Koruma Grubu, 26 Nisan Dünya Fikri Mülkiyet Günü nedeniyle, kaçak ve taklit ürün ticaretine ilişkin kuruluşunun 15. yılında hazırladığı üçüncü raporun ilk bulgularını açıkladı.
 • 13:05Atık Kemikten Yılda 200 Milyon Dolar Gelir BekleniyorAtık Kemikten Yılda 200 Milyon Dolar Gelir BekleniyorTürkiye'de her yıl kesilen 93 milyon tavuktan 80 bin ton, 10 milyon büyük ve küçükbaş hayvandan ise 70 bin ton yağ elde edilebiliyor.
 • 16:23Ağbal'dan 'Vergi Borçlarının Yapılandırması' AçıklamasıMaliye Bakanı Naci Ağbal, vergi borçlarının yapılandırılması ile ilgili talepleri ele aldıklarını bildirdi.
 • 16:22Maliye Maliye "İyi Vergi Mükellefi"Ne "Kötü Günde Destek" HazırlığındaHaber: Gülseli KENARLI - Kamera: Güven USTA/ İstanbul DHAMaliye Bakanı Naci Ağbal, vergisini düzenli ödeyen mükelleflere, işlerinin kötü gittiği zamanlarda geciken vergi ödemeleri için "faiz ve vade kolaylıkları" getirmeyi düşündüklerini açıkladı.
 • 16:08Maliye "İyi Vergi Mükellefi"ne "Kötü Günde Destek" HazırlığındaMaliye Bakanı,vergisini düzenli ödeyen mükelleflere, işlerinin kötü gittiği zamanlarda geciken vergi ödemeleri için kolaylıklar getirmeyi düşündüklerini açıkladı.
 • 15:43Maliye Bakanı Ağbal: (2)Maliye Bakanı Naci Ağbal, vergi inceleme zaman aşımı sürelerinin kısaltılması gerektiğini belirterek, "Beş yıllık süre uzun bir süre kesin olmamakla beraber 'bu vergi inceleme süresini 5 yıldan 3 yıla çekebilir miyiz?
 • 14:39Maliye Bakanı Ağbal: (1)Maliye Bakanı Naci Ağbal, gelir ve kurumlar vergisini toplamanın önemli olduğunu belirterek, "Bugün Türkiye'de dolaysız vergiler OECD ortalamalarının yarısı ise o zaman hepimiz bundan bir ders çıkarmalıyız. Bizim daha fazla gelir ve kurumlar vergisi toplamamız lazım." dedi.
 • 10:00ABD Türkiye'den 10 Bin Vatandaşının Bilgisini İstediABD Türkiye'den 10 Bin Vatandaşının Bilgisini İstediHabertürk Gazetesi'nden Rahim Ak'ın bugünkü yazısında verdiği bilgilere göre; Amerika'nın diğer ülkelerde bulunan Amerikan vatandaşlarının vergiye tabi hesaplarını izlemek için çıkardığı yasa Türkiye'de ilk yıldan işlemeye başladı.
 • 22:48Maliye Bakanı Ağbal Fikir Sofrası Toplantısı'na KatıldıMaliye Bakanı Naci Ağbal, "Küresel krizden bu yana 7-8 yıl geçti ama hala kriz ister gelişmiş ister gelişmekte olan ülke olsun hepimizin ensesinde.
 • 10:56Ankara Saldırısında Hayatını Kaybedenler Şehit Sayılsın" TeklifiCHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Ankara Kızılay'da düzenlenen 13 Mart'taki terör saldırısıyla bu düzenlemenin yürürlüğe girdiği tarihe kadar yaşanan terör olaylarında yaşamını yitirenler ve yaralıların şehit ve gazi sayılmasını öngörün teklifi hazırladı.
 • 13:46Urfa'nın Hükümetten Beklentileri Neler?Urfa'nın Hükümetten Beklentileri Neler?Şanlıurfa'da yerel yayım yapan Gazete İpekyol, Bakanlar Kurulu öncesi Urfa'daki STK'ların hükümet kanadından beklentilerini yazdı.
 • 10:46Ötv Mali Tatil Kapsamında OlmayacakÖzel tüketim vergisi (ÖTV), banka ve sigorta muameleleri vergisi, özel iletişim vergisi, şans oyunları vergisi ile ilgili olarak mali tatil uygulanmayacak.
 • 11:37Tşof: Araçlarımızı Yenilemek İçin Ötv Müjdesi BekliyoruzTürkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun şoför esnafına araçlarını yenilemesi için ÖTV indirimi yapılacağına ilişkin verdiği sözün yerine getirilmesini beklediklerini söyledi.
 • 10:13Tşof Başkanı Apaydın AçıklamasıTürkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, şoför esnafının araçlarını yenilemesi için ÖTV indirimi yapılacağına ilişkin verilen sözlerin yerine getirilmesini beklediklerini belirterek, "Araçlarımızı yenileme zamanı geldi.