SON DAKİKA ÖTV HABERLERİ

Son Dakika Ötv Haberleri

15:06
İstanbul Merkezli Dolandırıcılık Operasyonu Almanya'da yaşayan Türkleri ve Almanları telefonla arayıp kazandıkları hediyelerin vergi ve masraflarını isteyerek dolandırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan 76 şüpheliden 14'ü tutuklandı.
14:49
"Ekonomik Şoklara Karşı Yapısal Reformlar Gerçekleştirilmeli" MTSO Başkanı Şerafettin Aşut, emtia ihracatçısı gelişmekte olan ülkelerin büyümesini etkileyeceğini ve aşırı borçlanma riski olabileceğini söyledi.
'Ekonomik Şoklara Karşı Yapısal Reformlar Gerçekleştirilmeli'
11:22
Sıfır Araç Pazarı Daraldı İkinci El Pazarı Büyüdü ÖTV ve döviz kurlarındaki artış ilk çeyrekte sıfır araç fiyatlarının yüzde 20 artmasına, satışların ise yüzde 30 daralmasına neden oldu.
Sıfır Araç Pazarı Daraldı İkinci El Pazarı Büyüdü
11:00
İkinci Ele Rağbet Sürüyor Sıfır araçlarda fiyatlar arttı, satışlar % 16 daraldı.
11:03
İstanbul Merkezli Dolandırıcılık Operasyonu Almanya'da yaşayan Türkleri ve Almanları telefonla arayıp kazandıkları hediyelerin vergi ve masraflarını isteyerek dolandırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan 76 şüpheli adliyeye sevk edildi.
17:41
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan Açıklaması "Türk sahipli gemi filomuzun 2003 yılında 8,8 milyon detveit ton olan kapasitesi 2014'te 30,4 milyon tona ulaştı" "Tüm denizlerimizdeki gemi hareketlerini Ankara'da tek bir resim üzerine toplayacağız"
13:14
İstanbul Merkezli Dolandırıcılık Operasyonu Almanya'da yaşayan Türkleri ve Almanları arayıp, kazandıkları hediyenin vergi ve masraflarını isteyerek dolandırdığı öne sürülen 12 şüpheli daha gözaltına alındı Faaliyetlerini 2010'dan bu yana gösterdikleri belirlenen şüpheliler hakkında ''suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yönetmek, üye olmak, örgüte adam toplamak, suçu bildiği halde bilgi vermemek, örgüt faaliyetleri kapsamında sınırı aşan nitelikli dolandırıcılık'' suçlarından işlem yapıldı.
15:46
Lpg Piyasası Ekim Ayı Sektör Raporu LPG üretimi ekim ayında bir önceki aya göre yüzde 1,7 artarak 68 bin 880 tona ulaştı.
Lpg Piyasası Ekim Ayı Sektör Raporu
15:37
İstanbul'daki Dolandırıcılık Operasyonu Almanya'da yaşayan Türkleri ve Almanları arayarak hediye kazandıklarını söyleyip vergi ve masraflar için para isteyerek dolandırdığı öne sürülen kişilere yönelik operasyonda gözaltına alınanların sayısı 75'e yükseldi Şüphelilerin, bin 150 kişiyi yaklaşık 8 milyon avro dolandırdığı iddia edildi.
15:13
Dolandırılan 2 Alman Vatandaşın İntihar Ettiği Ortaya Çıktı Almanya’da yaşayan vatandaşları telefonla arayarak, yaptıkları çekiliş sonucu otomobil veya ev kazandıklarını söyleyerek vergi masrafları için para isteyen dolandırıcılık şebekesine operasyon düzenlendi.
Dolandırılan 2 Alman Vatandaşın İntihar Ettiği Ortaya Çıktı
11:52
Otomotivdeki Kampanyalar "Tam Gaz" Yıl sonu hedeflerini tutturabilmek için tüketicilere birbirinden cazip seçenekler sunan otomotiv firmaları, kampanyalarına hız kesmeden devam ediyor Satışların yoğunluğu nedeniyle tüketicilerin istekleri renge sahip aracı bulmakta bile güçlük çektiği sektördeki bazı markalar, stoklarını şimdiden tüketti.
Otomotivdeki Kampanyalar 'Tam Gaz'
11:15
Otomobilde "Düşük Vergi" Tercihi Türk otomobil sektöründe, ÖTV'nin motor hacmine göre yüzde 45, 90 ve 145 olarak düzenlenmesi ve yılda iki kez ödenen motorlu taşıtlar vergisinde silindir hacmi yüksek araçların vergi oranlarının fazlalığı, sürücüleri "vergisi düşük" otomobillere yönlendirdi Yılın 11 ayında satılan otomobillerin yüzde 95'ini ÖTV oranı yüzde 45 ile vergisi daha düşük olan 1600 cc'nin altındaki araçlar oluşturdu.
Otomobilde 'Düşük Vergi' Tercihi
11:09
İstanbul'da Dolandırıcılık Operasyonu Almanya'da yaşayan Türkleri telefonla arayarak dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen 73 kişi gözaltına alındı.
11:04
İstanbul ve İzmir'de Dolandırıcılık Operasyonu Almanya’da yaşayan vatandaşları telefonla arayarak, yaptıkları çekiliş sonucu otomobil veya ev kazandıklarını söyleyerek vergi masrafları için para isteyen dolandırıcılık şebekesine operasyon düzenlendi.
İstanbul ve İzmir'de Dolandırıcılık Operasyonu
17:22
Altının Türk Patronu 2015'deki Fiyatları Açıkladı Atasay Mücevherat Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Kamer, altın fiyatlarının 2015'te yatay seyredeceğini belirterek, "1100 doların altına inmez ama 1500'leri de görmeyiz" dedi.
10:11
Ekonomide 2014 Böyle Geçti Yılın üçüncü çeyreğinde, Türkiye'nin temmuz ayında cari işlemler açığı 2 milyar 634 milyon dolar olurken, yıllıklandırılmış bazda cari işlemler açığı 48 milyar 485 milyon dolarla son 3,5 yılın en düşük seviyesine geriledi Türkiye, Mali Eylem Görev Gücü listesinde, koyu gri listeden gri listeye yükseldi Milli Piyango İdaresine ait şans oyunlarının lisansının 10 yıl süreyle özelleştirilmesine ilişkin ihalede, en yüksek teklifi 2 milyar 755 milyon dolarla Net Şans Hitay Ortak Girişim Grubu verdi
20:08
2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda Maliye Bakanı Şimşek: "Maliye Bakanlığı tarafından, hem merkezi yönetim hem de özel bütçeli idareler adına takip edilen tüm dava ve icra dosya sayısı 613 bin 977"
15:10
Son 10 Yılda Şarap Üretimi de Tüketimi de Yüzde 100'ün Üzerinde Arttı Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye’de 1 litre biradan 3,85 lira, 1 litre şaraptan ise 4 lira 17 kuruş ÖTV alındığını belirterek, ülkede son 10 yılda şarap tüketiminin yüzde 119.2 oranında arttığını, şarap üretiminin ise yüzde 104 oranında arttığını söyledi.
Son 10 Yılda Şarap Üretimi de Tüketimi de Yüzde 100'ün Üzerinde Arttı
15:00
2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda Maliye Bakanı Şimşek: "Sendikal gösteriler anayasa ve demokrasi gereği bir haktır.
00:32
Mehmet Şimşek: Yeni Vergiler Gelebilir Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, lüks tüketime yönelik ilave vergilerin gündeme gelebileceğini söyledi.
Mehmet Şimşek: Yeni Vergiler Gelebilir
22:39
"Kiralanan Taşıtlar İçin 2014 Yılında 253 Milyon Lira Harcandı" Bakan Şimşek, 2014 yılında kiralanan taşıt sayısının 15 bin 10 olduğunu, taşıt kiralamaları için 2014 yılında toplam 253 milyon lira harcama yapıldığını söyledi.
22:34
Bakan Şimşek: İlave Vergiler Gündeme Gelecek Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, lüks tüketime yönelik ilave vergilerin gündeme gelebileceğini söyledi.
Bakan Şimşek: İlave Vergiler Gündeme Gelecek
21:04
"IMF'ye Biz Henüz Borç Vermedik" Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "IMF'ye biz henüz borç vermedik." dedi.
15:34
Aso Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mazıcıoğlu: "Dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girmeyi hayal ediyorsak, bunu takipçi, taklitçi olarak değil bilgiyle üreterek başaracağız"
12:58
Demir: Urfa'ya Ayrılan Bütçe Çok Düşük CHP'nin Şanlıurfa sorumlusu Muğla Milletvekili Nureattin Demir, TBMM'de yaptığı konuşmada bölgeye ayrılan bütçenin yetersiz olduğunu söyledi.
Demir: Urfa'ya Ayrılan Bütçe Çok Düşük
15:15
CHP'li Öğüt'den Bakanlara Kavurma Chp Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, TBMM Genel Kurulu'nda yanında getirdiği kavurma eti Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'a ikram etti.
CHP'li Öğüt'den Bakanlara Kavurma
16:23
16 İldeki Sahtecilik Operasyonu 16 ildeki sahtecilik operasyonu- Mardin merkezli 16 ilde, yurt dışından sahte evrakla lüks araç getirdiği ileri sürülen kişilere yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonda, ÖTV'si (Özel Tüketim Vergisi) düşük yatırıldığı tespit edilen 393 aracın daha incelenmesi tamamlandı.
16 İldeki Sahtecilik Operasyonu
15:59
16 İldeki Sahtecilik Operasyonu Mardin merkezli 16 ilde, yurt dışından sahte evrakla lüks araç getirdiği ileri sürülen kişilere yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonda, ÖTV'si (Özel Tüketim Vergisi) düşük yatırıldığı tespit edilen 393 aracın daha incelenmesi tamamlandı.
13:00
Phılıp Morrıs Sabancı'dan 22 Ülkeye İhracat Ege Bölgesi'nin ve Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşlarından Philip Morris/Sabancı'nın, Torbalı'daki fabrikasına bugüne kadar yaptığı yatırım 600 milyon doları aştı.
Phılıp Morrıs Sabancı'dan 22 Ülkeye İhracat
08:34
Büyük İkramiye Çıkana Büyük Vergi 10. Kalkınma Planı çerçevesinde oluşturulan Özel İhtisas Komisyonu, şans oyunlarında çıkan ikramiyeler üzerindeki vergi yükünün yüksek miktarda arttırılmasını önerdi.
Büyük İkramiye Çıkana Büyük Vergi
11:36
Pamuk Üreticisi Sıkıntılı ATB Başkanı ve TOBB Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu Üyesi Kuseyri: "Pamuk ekimi yapan çiftçilerimiz kan ağlıyor.
Pamuk Üreticisi Sıkıntılı
11:34
Amik Ovası'nda Pamuk Rekoltesi Düştü Antakya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kuseyri, önlem alınmadığı takdirde pamuk ekiminin artık nostalji olacağını belirtti.
Amik Ovası'nda Pamuk Rekoltesi Düştü
07:20
LPG Diye Deodorant Dolduruyorlar Denetim yetersizliğinden dolayı mazot ve benzinde hile yapan bazı bayiler şimdide LPG'ye el attı. Hile yapanların depolara gaz yerine deodorant doldurduğu ortaya çıktı.
LPG Diye Deodorant Dolduruyorlar
12:22
Hibrit Otomobiller, Gelecek 30 Yıla Damgasını Vuracak" Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ Üst Yöneticisi Bozkurt: "Hibrit otomobiller bence hayatımıza en az 20 30 yıl damgasını vuracak" "Bütün dünyanın uyguladığı birkaç teşvikin yakın gelecekte Türkiye'de de hayata geçirilerek hibrit teknolojilerin kullanımının yaygınlaşması konusunda adım atılmasını ümit.
17:40
Güçlü Çiftçi Güçlü Türkiye" Toplantısı CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: "Ona (çiftçiye) KDV'siz ve ÖTV'siz, litresi 2 liradan mazotu vereceğiz.
11:49
Otomobil Kampanyalarında 5 Bin 500 Liraya Varan İndirim Türkiye'de, otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı ocak kasım aylarında geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 14,23 daralan otomotiv firmaları arasındaki rekabetle gelen fırsatlar, yıl sonunda araç sahibi olmak isteyenlere yarayacak Aralık kampanyalarında, "5 bin 500 liraya varan indirim", "30 ay vadeyle 30 bin liraya varan ya da 20 ay vadeyle 40 bin liraya sıfır faiz", "peşinatsız satış", "4 yıla varan vade", "500 liradan başlayan taksit", "sabit kur", "şimdi al taksitlere temmuz
12:16
ATB Başkanı: Pamuk Çiftçisi İçin Akaryakıtta ÖTV Kaldırılmalı ATB Başkanı Çalışkan, Türkiye'de fiyatların çok fazla değişim göstermediğini, çiftçi için ÖTV'nin kaldırılmasını beklediklerini söyledi.
ATB Başkanı: Pamuk Çiftçisi İçin Akaryakıtta ÖTV Kaldırılmalı
15:26
Narenciyede İhracat İadeleri Zamanında Ödensin" Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, narenciye ihracatında tıkanma ve üretim artışı üretici fiyatlarının dibe vurduğuna dikkat çekerek, ihracatın iadelerinin geciktirilmeden ödenmesini istedi.
Narenciyede İhracat İadeleri Zamanında Ödensin'
11:02
Tzob Genel Başkanı Bayraktar Açıklaması "Üretici fiyatları kasım ayında mandalinada yüzde 40 azalmayla kilogramda 30 kuruşa, limonda yüzde 15,49 azalmayla 90 kuruşa kadar indi, portakalda üretici fiyatı kilogramda 42 kuruş oldu.
Tzob Genel Başkanı Bayraktar Açıklaması
10:58
Narenciyede Fiyat Dipte, Üretici Perişan TZOB Genel Başkanı Bayraktar,özellikle mandalina ve limon ihracatında tıkanma ve mandalinada üretim artışı nedeniyle üretici fiyatlarının dibe vurduğunu bildirdi.
Narenciyede Fiyat Dipte, Üretici Perişan
11:16
Otomotiv Pazarı 11 Aylık Dönemde Yüzde 14 Daraldı Türkiye'de otomobil pazarı 2014 yılı Ocak-Kasım döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15, hafif ticari araç pazarı yüzde 10,5 geriledi.
10:31
Otomobil ve Hafif Ticari Araç Pazarı Kasım Ayında Yüzde 2 Arttı Otomobil ve Hafif Ticari Araç Pazarı, 2014 Yılı Kasım Ayında yüzde 2 arttı.
12:34
Toyota Türkiye Ceo'su Bozkurt Finans Masası'na Konuk Oldu Açıklaması "Otomotiv Strateji Belgesi hayal edilen ölçüde bir etki oluşturmadı.
Toyota Türkiye Ceo'su Bozkurt Finans Masası'na Konuk Oldu Açıklaması
11:57
Toyota Türkiye Ceo'su Bozkurt, Finans Masası'na Konuk Oldu Açıklaması "Satışların 2014 yılında 710 720 bin seviyelerinde olacağını tahmin ediyoruz" "Türkiye pazarının gerçek potansiyeli 1 milyonun üzerinde.
Toyota Türkiye Ceo'su Bozkurt, Finans Masası'na Konuk Oldu Açıklaması
14:31
Bayiler Pompa Kapatmaya Hazırlanıyor Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası Başkanı Muhsin Alkan, "Sorunlarımız çözülmezse ikinci toplantının hedefi başka olur. İstasyonlarımızı kapatmaya kadar gideriz" dedi.
14:06
Akaryakıt Bayileri Pompa Kapatmaya Hazırlanıyor Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) Başkanı Muhsin Alkan, ulusal bayi toplantısında, "Akaryakıt bayileri adeta haritadan silinmeye çalışılıyor.
Akaryakıt Bayileri Pompa Kapatmaya Hazırlanıyor
13:03
Ege Kıyıları Turisti Yunan Adalarına Kaptırıyor Ekonomik krizden etkilenen Yunan adalarında tatilin ucuzlaması ve geçişlerin kolaylaşması, Ege kıyılarındaki turizm bölgelerini olumsuz etkiledi.
20:07
Tesiad Torba Yasa'yı Masaya Yatırdı Tekstil Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TESİAD) Torba Yasa olarak bilinen 6552 sayılı kanunla ilgili bilgilendirme konferansı düzenledi.
Tesiad Torba Yasa'yı Masaya Yatırdı
08:51
Van'da İkinci El Araç Satışlarında Durgunluk Van’da 2. el araç satışlarında durgunluk devam ediyor.
Van'da İkinci El Araç Satışlarında Durgunluk
16:45
Akaryakıt Bayilerinden "Kapatırız" Uyarısı Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası Başkanı Muhsin Alkan, ulusal bayi toplantısında, "Bu bir ikaz toplantısıdır." dedi.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.01.2015 05:23:42. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ÖTV HABERLERİ
[Hata Bildir]