SON DAKİKA ÖZEL EĞİTİM KURSU HABERLERİ

Son Dakika Özel Eğitim Kursu Haberleri

 • 11:03Başkan Karaosmanoğlu: Başkan Karaosmanoğlu: "Bilgi Evleri Medeniyet Havzasıdır"Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Çayırova Bilgi Evleri’nin öğretmenleriyle bir araya geldi.
 • 15:35Mabem Gençlerine Sınav MotivasyonuMabem Gençlerine Sınav MotivasyonuManisa Büyükşehir Belediyesi’nin gençleri hayal ettikleri okula gidebilmeleri için il genelinde hayata geçirdiği MABEM dershanelerinde YGS-LYS eğitimi gören öğrencilere ‘Sınav Stresi ve Motivasyon’ konulu seminer verildi.
 • 14:20Sarıgöl'de Mabem Gençlerine Sınav MotivasyonuSarıgöl'de Mabem Gençlerine Sınav MotivasyonuManisa’nın Sarıgöl ilçesinde MABEM dershanelerinde YGS-LYS eğitimi gören öğrencilere ‘Sınav Stresi ve Motivasyon’ konulu seminer verildiManisa Büyükşehir Belediyesi’nin gençleri hayal ettikleri okula gidebilmeleri için il genelinde hayata geçirdiği MABEM dershanelerinde YGS-LYS eğitimi gören öğrencilere yönelik ‘Sınav Stresi ve Motivasyon’ konulu seminer gerçekleştirdi.
 • 12:22MABEM Gençlerine Sınav Motivasyonu MANİSA Büyükşehir Belediyesi'nin gençleri hayal ettikleri okula gidebilmeleri için il genelinde hayata geçirdiği MABEM dershanelerinde YGS-LYS eğitimi gören öğrencilere 'Sınav Stresi ve Motivasyon' konulu seminer verildi.
 • 18:06Giresun'daki Fetö/pdy OperasyonuGiresun'un Espiye ilçesinde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, özel bir dershanedeki aramada bazı doküman ve harddisklere el konuldu.
 • 17:23Aekkk Başkanı Aslantürk AçıklamasıAdıyaman Esnaf ve Kefalet Kredi Kooperatifi (AEKKK) Başkanı Abuzer Aslantürk, Adıyaman Üniversitesi'nde Hukuk Fakültesi'nin açılması gerektiğini, bunun için kendilerinin maddi destek vermeye hazır olduklarını söyledi.
 • 13:44Kastamonu'da 'Cemaat' OperasyonuKastamonu'da, Gülen Cemaatine yakınlığıyla bilinen aralarında 1 kolej ve 1 dershanenin de bulunduğu 29 işyerinde arama yapıldı.
 • 11:16Giresun'da Fetö/pdy OperasyonuGiresun'un Espiye ilçesinde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, özel bir dershanede arama başlatıldı.
 • 14:53Erzurum Milli Eğitim Müdürü Arslan AçıklamasıErzurum Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, kentte gelecek yıl toplam 3 bin 500 kişi kapasiteli yurtlar ile 800 dersliğin hizmete gireceğini bildirdi.
 • 14:34Dershanesiz Eğitimde Çözüm "Çaykara Modeli"TUBA YARDIMCI - Trabzon'da hiçbir dershanenin bulunmadığı Çaykara ilçesinde uygulanan ve "Çaykara modeli" denilen eğitim modeli sayesinde son 6 yıl üst üste lise giriş sınavlarında, geçen yıl da üniversite sınavında il birincisi olan ilçe, eğitimde dershanesiz de başarılı olunabileceğini gösterdi.
 • 10:20Okul Yöneticilerini Atamamak İçin Yine Yönetmelik DeğiştirildiBinlerce okul yöneticisinin görevden alınmasına Danıştay'ın 'dur' demesine, açılan davaların kazanılmasına rağmen birçok yönetici görevine dönemedi.
 • 20:21Yasal Sınırlar İçerisinde Hakkımızı Arayacağız"Bolu'da faaliyet gösteren Polat Eğitim Hizmetleri'ne ait dershanenin kapatılacağına ilişkin yerel ve ulusal gazetelerde çıkan haberler üzerine, şirket yönetimi tarafından kamuoyuna yazılı bir açıklama yapıldı.
 • 18:01Körfez Belediyesi Şubat Ayı Meclisi GerçekleştirildiKörfez Belediyesi Şubat Ayı Meclisi GerçekleştirildiKörfez Belediye Meclisi, 2016 Şubat ayı olağan meclis toplantısı Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran başkanlığında gerçekleştirdi.
 • 17:14Bediüzzaman'ın Talebesi Ahmet Aytimur, Son Yolculuğuna UğurlandıBediüzzaman'ın Talebesi Ahmet Aytimur, Son Yolculuğuna UğurlandıBediüzzaman Said Nursi'nin ilk talebelerinden Ahmet Aytimur, Fatih Camii'nde kılınan namazın ardından son yolculuğuna uğurlandı.
 • 14:58Bolu'da İki Dershaneye Kapatma Kararı VerildiBolu'da İki Dershaneye Kapatma Kararı VerildiBolu’da Paralel Yapı’ya yakınlığıyla bilinen iki dershanenin işyeri açma ve işletme ruhsatları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından iptal edildi.
 • 14:27Bolu'da 2 Dershaneye Kapatma KararıBolu'da 2 Dershaneye Kapatma KararıBolu'da, Gülen Cemaati'ne yakınlığıyla bilinen iki dershanenin, 'İşyeri açma ve çalışma ruhsatı', Milli Eğitim Bakanlığı tarafından iptal edildi.
 • 11:41Siirt'te 'Paralel Yapı' OperasyonuSiirt'te 'Paralel Yapı' OperasyonuSiirt'te 'paralel yapı' operasyonu kapsamında polis ekipleri iki dershaneye operasyon düzenleyip yaptığı aramada, bazı belge ve bilgisayar hardiskine el konuldu.
 • 11:26Siirt'te 'Paralel Yapı' OperasyonuSiirt'te 'Paralel Yapı' OperasyonuSiirt'te 'paralel yapı' operasyonu kapsamında polis ekiplerinin iki dershanede yaptığı aramada, bazı belge ve bilgisayar hardiskine el konuldu.
 • 16:41Dinar'da Teog Şampiyonuna ÖdülTemel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavında (TEOG) Türkiye birincisi olan Sude Naz Bağrıaçık'a Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gönderilen hediye AK Parti Dinar İlçe Başkanı Burhanettin Yüksel tarafından verildi.
 • 11:27Öğrencilerin Tatil Adresi, Gençlik MerkezleriYarıyıl tatiline giren ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, karne sevincinin hemen ardından, eğlenme, dinlenme aktivitelerinin adresi olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Çocuk ve Gençlik Merkezlerini seçti.
 • 00:39Gaziantepli Şehit Cinpolat'ın Baba Ocağında Yas VarGaziantepli Şehit Cinpolat'ın Baba Ocağında Yas VarGörüntü Dökümü: Şırnak'ın Cizre ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit olan özel harekat polisi Taner Cinpolat'ın (27) Gaziantep'teki baba evinden görüntü Genel ve detay görüntü Şehidin ağabeyi Ferit Cinpolat ve Şehidin kardeşi Yetkin Cinpolat'ın konuşmaları Şırnak'ın Cizre ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit olan özel harekat polisi Taner Cinpolat'ın (27) Gaziantep'teki baba evinde yas var. Şahinbey ilçesindeki Güneş Mahallesi 77. Sokak'taki baba evinde acı haberi alan anne Güllü Cinpolat, gözyaşlarına hakim olamadı.
 • 22:53Gaziantepli Şehit Cinpolat'ın Baba Ocağında Yas VarŞırnak'ın Cizre ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit olan özel harekat polisi Taner Cinpolat'ın (27) Gaziantep'teki baba evinde yas var. Şahinbey ilçesindeki Güneş Mahallesi 77. Sokak'taki baba evinde acı haberi alan anne Güllü Cinpolat, gözyaşlarına hakim olamadı.
 • 15:44Körfez Belediyesi'ne En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi ÖdülüKörfez Belediyesi'ne En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi ÖdülüKörfez Belediyesi, Golden City Awards’ın düzenlediği yarışmada En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.
 • 12:13Türkçe'nin Yasak Olduğu Kafe İlgi Görüyorİzmit Belediyesince kurulan ve sadece İngilizce konuşulan "Speaking Cafe"de, yurt dışına çıkma imkanı bulamayan öğrenci, akademisyen ve vatandaşların pratik yaparak yabancı dilini geliştirmeleri hedefleniyor.
 • 10:44Golden City Awards 2016 Ödülleri Sahiplerini BulduGolden City Awards 2016 Ödülleri Sahiplerini BulduTürkiye’de ilk kez düzenlenen ve İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşen ’Golden City Awards 2016’ Ödülleri sahiplerini buldu.
 • 17:24Malatya Fen Lisesi Ygs Çalışma Kampı DüzenlediMalatya Fen Lisesi Ygs Çalışma Kampı DüzenlediDershanelerin kapatılması kararı ile birlikte devam eden sınavlara hazırlık sürecinde oluşan soru işaretleri okullarda açılan hazırlık kurslarıyla birlikte giderilmeye çalışılıyor.
 • 09:30Yok Olmaya Yüz Tutan Bir Meslek: Dikiş Makinası TamirciliğiYok Olmaya Yüz Tutan Bir Meslek: Dikiş Makinası TamirciliğiBir zamanlar, gelinlerin çeyizlerinin vazgeçilmezi olan dikiş makineleri artık yük olarak görülüyor.
 • 09:44Bursa'ya Kur'an-ı Kerim ve Hat Müzesi KuruluyorBursa'ya Kur'an-ı Kerim ve Hat Müzesi KuruluyorBursa’da başta Ulucami olmak üzere birçok tarihi camiye vakfedilen ve şu anda devletin değişik birimlerinde bakıma alınan el yazması Kur’an-ı Kerim ve hat levhaları Muradiye Medresesi’nde açılacak müzede sergilenecek.
 • 11:40Ayto Kamu ve Özel Sektör Buluşmalarının 5.'si YapıldıAyto Kamu ve Özel Sektör Buluşmalarının 5.'si YapıldıAydın Ticaret Odası (AYTO) tarafından düzenlenen AYO Kamu ve Özel Sektör buluşmaları devam ediyor.
 • 13:54Zeytine Kılıç, Eğitimde Hani'nin GururuZeytine Kılıç, Eğitimde Hani'nin GururuDiyarbakır'ın Hani İlçesine bağlı Sergen Köyünde, küçük yaşta babasını, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavına bir hafta kala da annesini kaybeden Sergen Ortaokulu 8'nci sınıf öğrencisi Zeytine Kılıç, tüm bunlara rağmen sınavda 120 sorunun 118'ni doğru cevaplayarak büyük başarı sağladı.
 • 16:30Antalya'da "İşyeri Eğitimi İşbirliği" ProtokolüAntalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile Akdeniz Üniversitesi Ayşe Sak Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksekokulu arasında "İşyeri Eğitimi İşbirliği" protokolü imzalandı.
 • 16:06Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Akabe Camisi'nde kıldığı cuma namazının ardından çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 • 15:182 Yıl Önce Tamamlanması Gereken Fatih Projesi'nin Sadece Yüzde 14'ü TamamlandıMilli Eğitim Bakanlığı tarafından 2010 yılında başlatılan ve 2014 yılında tamamlanması planlanan Fatih Projesi’nin hali hazırda yüzde 14,33’ünün tamamlandığı belirtildi.
 • 13:58Chp, AK Parti'nin Eğitim Karnesini Açıkladı: 13 Yıldır Sınıfta KalıyorCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor komisyonunu, 985 bin öğretmenin 17 milyon 535 bin öğrenciye karnelerini verdiği bugün AK Parti iktidarının eğitim karnesini açıkladı.
 • 13:24Bir Yürütmeyi Durdurma da 'Dershane Ruhsatlarının İptali' KararınaMilli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) Antalya'da faaliyet gösteren bir dershanenin iş yeri açma ve çalışma ruhsatını iptal eden kararı mahkemeden döndü.
 • 11:54Balıkesir'deki Fetö/pdy OperasyonuBalıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında operasyon düzenlenen dershanenin bağlı olduğu şirketin, örgütten "Bank Asya'yı kurtarma çağrısı" yapıldığı dönemde bir bankadan krediyle çektiği 2 milyon lirayı Bank Asya'ya yatırdığı belirlendi.
 • 16:19Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Başbakan Ahmet Davutoğlu, İsviçre'nin Davos kasabasında düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu kapsamında "Türkiye'nin Küresel Rolü" başlıklı özel oturumda konuştu, gazetecilere açıklamalarda bulundu.
 • 16:05Tüik Başkanı Aydemir - Tüfe SepetiTüik Başkanı Aydemir - Tüfe SepetiGörüntü Dökümü: Basın mensuplarından detaylar TÜİK Başkanı Birol Aydemir'in açıklaması TÜİK Başkanı Aydemir: (1) -"Bu yıl TÜFE sepetine elbise, çiğ köfte, pizza ve avukatlık ücretlerini ekledik" "Sepetten, 2000 cc otomobil, bezelye, dikiş ipliği, ilk yardım aletleri, mektup gönderme ücreti (APS), telefon kart ücreti, DVD oynatıcı, yazıcı, müzik CD, boş DVD, özel dershane ücreti (TEOG hazırlık - 8. sınıf), özel dershane ücreti (üniversiteye hazırlık) ve elektrikli epilasyon aletlerini de çıkardık" Türkiye İstatistik Kurumu(TÜİK) enflasyon sepeti listesinde değişikliğe gitti.
 • 15:37Akkurt: Akkurt: "Öğrencilerin Dershanelere Gitmeleri Anlamsızlaştı"Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Fatih projesi kapsamında atılan adımlarla birlikte artık öğrencilerin dershanelere gitmelerinin anlamsız hale geldiğini belirtti.
 • 14:57Eğitim-sen Eskişehir Şube Başkanı Serkan Demir AçıklamasıEğitim-sen Eskişehir Şube Başkanı Serkan Demir AçıklamasıEğitim-Sen Eskişehir Şube Başkanı Serkan Demir, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının birinci dönemini değerlendirdi.
 • 14:39Reşadiye'nin Teog BirincisiReşadiye'nin Teog BirincisiTokat’ın Reşadiye ilçesinde, 2015-2016 eğitim-öğretim yılı 1. dönem Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavında Hasanşeyh Ortaokulu öğrencisi Özkan Şahin, 120 sorunun tamamını doğru cevaplayarak birinci oldu.
 • 13:33Türkiye'nin Kaderini Türkiye'nin Kaderini "Çiğ Köfte" BelirleyecekTÜİK enflasyon hesaplamasında değişiklik yaptı. Bundan sonra, çiğ köfte, elbise, pizza ve avukatlık ücretleri enflasyon hesabında yer alacak.
 • 13:14Destekleme ve Yetiştirme Kursları Öğrenci Başarısını ArtırdıMardin'de örgün ve yaygın eğitimi destekleme ve yetiştirme kursları, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ilk dönem sınavında öğrencilerin başarısını artırdı.
 • 12:45Teog Türkiye Birincisi Kenan Evren OrtaokulundanTeog Türkiye Birincisi Kenan Evren OrtaokulundanKula’daki devlet okulları arasında TEOG Türkiye birincisi çıkaran Kenan Evren Ortaokulu öğrencisi Osman Şah Yılmaz 120 soruyu da doğru yanıtlayarak hem okulunun hem de Kula’nın gururu oldu.
 • 12:34Mahmut Oğuz Eğitim Yöneticileri ile Bir Araya GeldiMahmut Oğuz Eğitim Yöneticileri ile Bir Araya GeldiDenizli Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Çal ilçe ziyaretinde Çal, Bekilli ve Baklan’da görev yapan eğitim yöneticileri ile bir araya geldi.
 • 00:08Balıkesir'deki Fetö/pdy OperasyonuBalıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyon kapsamında, gözaltına alınan 8 kişiden 2'si tutuklandı.
 • 23:53Balıkesir'deki Paralel Yapı Operasyonunda 2 TutuklamaBalıkesir’de gerçekleştirilen paralel yapı operasyonunda 2 kişi tutuklandı.
 • 17:24Sınav Sayısı, Sınav Kaygısı ArtırıyorSınav Sayısı, Sınav Kaygısı ArtırıyorTemel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı (TEOG) geçtiğimiz günlerde gerçekleşti.
 • 13:10Heyelandan Bir Ev ÇöktüHeyelandan Bir Ev ÇöktüHakkari’nin Üzümcü köyü Dereüstü mezrasında kar yağışı sonrası meydana gelen heyelanda bir ev çöktü.
 • 13:01Teog Türkiye Birincisi Bor'dan ÇıktıTeog Türkiye Birincisi Bor'dan ÇıktıBor İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Fatmanur akcan, TEOG sınavında tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birincisi oldu.