SON DAKİKA ÖZELLEŞTİRME İDARESİ BAŞKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Haberleri

 • 12:16Özelleştirme Sonrası 500 Kişi İşten ÇıkarıldıÖzelleştirme Sonrası 500 Kişi İşten ÇıkarıldıÖzelleştirme İdaresi tarafından 17 Aralık 2014'te özelleşen, Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santrali ile Bursa Linyit İşletmeleri'nde çalışan 500 civarında kişi işsiz kaldı.
 • 16:14Hamitabat'ın Servis ve Bakımını Siemens YürütecekLimak, Hamitabat Santralın türbin ve jeneratörlerinin servis ve bakımı için Siemens ile 13 yıllık anlaşma imzaladı.
 • 10:11Afyon - Dmo'nun Arazisi 7 Milyon Liraya SatıldıAfyon - Dmo'nun Arazisi 7 Milyon Liraya SatıldıDmo'nun arazisi 7 milyon liraya satıldı AFYONKARAHİSAR'da 2008 yılında kapatılan Devlet Malzeme Ofisi'ne (DMO) ait binaların bulunduğu arazi Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından 7 milyon liraya satıldı.
 • 17:30TPAO Bünyesindeki TP'nin Özelleştirme Kararı ÇıktıTPAO Bünyesindeki TP'nin Özelleştirme Kararı ÇıktıÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı Özelleştirme Yüksek Kurulu Kararına göre, TPAO bünyesindeki TP'nin özelleştirme kararı çıktı.
 • 16:17Soma Termik Santrali'nin Konya Şeker'e Satış Sözleşmesi İmzalandıSoma Termik Santrali'nin Konya Şeker'e Satış Sözleşmesi İmzalandıManisa'nın Soma ilçesinde özelleştirme kapsamına giren Soma B Termik Santrali Soma Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. (SEAŞ) ile ihaleyi alan Konya Şeker arasında 22 Haziran tarihinde imzaların atıldığı belirtildi.
 • 14:47Orhaneli ve Tunçbilek'in Satış Sözleşmesi İmzalandıElektrik Üretim AŞ'ye ait Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santrallerinin satış ve işletme hakkı devir sözleşmesi ile Soma Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ'ye ait Soma B Termik Santralinin satış sözleşmesi imzalandı.
 • 09:39ÖİB'den TTA Gayrimenkul'ün Taşınmaz Satışına OnayÖİB'den TTA Gayrimenkul'ün Taşınmaz Satışına OnayÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı, TTA Gayrimenkul AŞ'nin bazı gayrimenkullerinin satış işlemlerini onayladı.
 • 15:33Özelleştirme İhalesiTüzel kişiliği sona erdirilen Türkiye Gübre Sanayi AŞ adına kayıtlı arsanın özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi, 14 milyon lira ile Vahit Karaarslan verdi.
 • 11:34Santraller Devlet Teşvikiyle Modernize EdilecekÖzelleştirilen Hamitabat, Yeniköy ve Kemerköy elektrik santrallerinin modernizasyonuna yönelik yatırımlar vergi teşvikinden yararlandırılacak.
 • 10:00Global Holding, Maden İşletme İhalesi KazandıGlobal Yatırım Holding’in iştiraki Straton Maden ihale kazandı.
 • 09:13Palandöken Gondol İhalesi YapıldıPalandöken Gondol İhalesi YapıldıErzurum Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezlerinin özelleştirme kapsamına alındığı günden bu güne öncelikle Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, TTA Gayrimenkul AŞ. Genel Müdürlüğü, Daire Başkanı Kemalettin IŞIK başkanlığında birçok iyileştirme ve hizmet sunulmasının yanında özelleştirmeye hazırlık çalışmaları hızla devam ediyor.
 • 16:51Hamitabat Doğalgaz Çevrim Santrali Temel Atma TöreniEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Son bir hafta içerisinde yalnızca bakanlığımızın yaptığı açılışların tutarı 2,1 milyar dolar" dedi.
 • 13:06Hamitabat Doğalgaz Çevrim Santrali Temel Atma TöreniEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Son bir hafta içerisinde yalnızca bakanlığımızın yaptığı açılışların tutarı 2,1 milyar dolar" dedi.
 • 17:52Mhp, İnebolu'da Seçim Bürosunun Açılışını YaptıMhp, İnebolu'da Seçim Bürosunun Açılışını YaptıMHP Kastamonu Milletvekili Adayı Hayati Hamzaoğlu, iktidar vekillerinin Kastamonu’ya hizmet noktasında yeterli performansı gösteremediğini söyledi.
 • 09:18Özelleştirme İhalelerine OnayÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı, bazı gayrimenkullerin satış işlemini onayladı.
 • 11:29Salıpazarı Projesinde ÇED Raporu Ferit Şahenk'e Yeni Fatura ÇıkardıSalıpazarı Projesinde ÇED Raporu Ferit Şahenk'e Yeni Fatura ÇıkardıDoğuş Grubu'nun aldığı Salıpazarı projesinde ÇED raporu hazırlandı. Proje bedeli 1.5 milyar dolar olarak belirlendi.
 • 09:14Hatay ve Sakarya'da Özelleştirme İhalelerine OnayÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı, Hatay ve Sakarya'daki bazı taşınmazların satış işlemini onayladı Resmi Gazete'de yayımlanan kararlara göre, Hatay'ın Dörtyol ilçesi, Yeniyurt Mahallesindeki tta Gayrimenkul AŞ'ye ait 3 bin 103 metrekare yüzölçümlü konut alanı imarlı taşınmazın üzerindeki 18 bağımsız bölüm numaralı dubleks meskenin satış yöntemiyle yapılan ihalesi sonucunda, taşınmazın, 81 bin lira bedelle en yüksek teklifi veren Cafer Sarı'ya satılmasına ilişkin verilen karar onaylandı.
 • 15:461nuhoğlu: Bu Karar Betonlaşma Anlamına Geliyor1nuhoğlu: Bu Karar Betonlaşma Anlamına Geliyor* Kadıköy Belediyesi Başkanı Aykurt Nuhoğlu, "(Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı planı) Bu karar halkın kullandığı tüm alanların betonlaşması anlamına geliyor" "Kadıköy ile ne sorunları var bilmiyorum ama Ankara'dan birileri Kadıköy'ü bilmemelerine rağmen karar veriyor.
 • 15:462nuhoğlu: Bu Karar Betonlaşma Anlamına Geliyor2nuhoğlu: Bu Karar Betonlaşma Anlamına Geliyor* Kadıköy Belediyesi Başkanı Aykurt Nuhoğlu, "(Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı planı) Bu karar halkın kullandığı tüm alanların betonlaşması anlamına geliyor" "Kadıköy ile ne sorunları var bilmiyorum ama Ankara'dan birileri Kadıköy'ü bilmemelerine rağmen karar veriyor.
 • 15:37Nuhoğlu: Karar Betonlaşma Anlamına GeliyorNuhoğlu: Karar Betonlaşma Anlamına GeliyorKalamış Yat Limanı'na ilişkin Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın hazırladığı yeni 'imar planı'nın onaylamasının ardından itirazda bulunan Kadıköy Belediyesi Başkanı Aykurt Nuhoğlu basın toplantısı düzenledi.
 • 09:05Özelleştirme İhalelerine OnayÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı, bazı gayrimenkullerin satış işlemini onayladı.
 • 17:41Vagon Onarım Fabrikası Alanı Yeniden SatıştaVagon Onarım Fabrikası Alanı Yeniden SatıştaMalatya’da uzun yıllardan beri atıl vaziyette bulunan Vagon Onarım Fabrikası alanı, Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından yeniden ihaleye çıkartıldı.
 • 19:14Net Holding'ten AçıklamaNet Holding, Net Holding'in Özelleştirme İdaresi'nin talebi doğrultusunda vermiş olduğu, 9 miyon dolar tutarındaki teminat mektubunun nakde çevrilip bedelinin Özelleştirme İdaresi Başkanlığı hesaplarına aktarıldığını bildirdi.
 • 19:59Özelleştirme İdaresi'nden Şans Oyunları AçıklamasıÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı, şans oyunlarına ilişkin lisansın 10 yıllık süre ile verilmesi amacıyla gerçekleştirilen ihalede 2 milyar 750 milyon dolar, bedelle ikinci teklifi veren ERG-Ahlatçı Ortak Girişim Grubu’na çağrıda bulunacağını açıkladı.
 • 18:23Özelleştirme İdaresi Başkanlığı AçıklamasıÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), şans oyunlarına ilişkin lisansın 10 yıllık süre ile verilmesi amacıyla gerçekleştirilen ihalede, 2 milyar 750 milyon dolar bedelle ikinci teklifi veren ERG-Ahlatçı Ortak Girişim Grubu'na çağrıda bulunulacağını bildirdi.
 • 08:25Net Holding: Şans Oyunları İhale Şartnamesi İçin ÇalışıyoruzNet Holding, şans oyunları ihale şartnamesinin gereklerini yerine getirmek için çalışmalarına devam ettiğini duyurdu.
 • 19:45Net Holdingten AçıklamaNet Holding, "Şans Oyunlarının Lisans Verilmesi Suretiyle Özelleştirilmesi İhalesi" kapsamındaki lisans sözleşmesi ile ilgili olarak, Özelleştirme İdaresi'nden şu ana kadar herhangi bir ek sürenin verilip verilmediğine dair bir cevap alınmadığını bildirdi.
 • 15:13Şans Oyunlarının Özelleştirme İhalesiMilli Piyango İdaresine ait şans oyunlarının özelleştirilmesi ihalesinde en yüksek ikinci teklifi veren ERG-Ahlatçı Ortak Girişim Grubu'ndan Ahmet Ahlatçı, "Nasıl ki ihaleye girerken hazırsak, şimdi de bu sürece hazırız" dedi.
 • 10:55Maliye Bakanı Mehmet ŞimşekMaliye Bakanı Mehmet ŞimşekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in salon gelişi,-Salondan genel görüntü,--Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in Milli Piyango süre uzatımıyla ilgili açıklaması Şans oyunlarının özelleştirme ihalesi- Maliye Bakanı Şimşek: - "Milli Piyango'da süre uzatımı daha önce yaptık. Dolayısıyla muhtemelen bir süre uzatımı söz konusu olmayacak.
 • 10:47Şans Oyunlarının Özelleştirme İhalesiMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, "(Şans oyunları özelleştirme ihalesi) Milli Piyango'da süre uzatımı daha önce yaptık. Dolayısıyla muhtemelen bir süre uzatımı söz konusu olmayacak.
 • 09:13Net Holding: Şans Oyunları Lisans İmzası Bugün AtılamayacakNet Holding: Şans Oyunları Lisans İmzası Bugün AtılamayacakMilli Piyango şans oyunlarını işletmek için lisans sözleşmesini imzalamak üzere 15 Nisan'a kadar ek süre alan Net Holding sözleşmenin bu tarihte imzalanamayacağını açıkladı.
 • 08:24Net Holding: Şans Oyunları Sözleşmesi Bugün İmzalanamayacakNet Holding, şans oyunlarını işletmek için lisans sözleşmesinin bugün imzalanamayacağını açıkladı.
 • 20:11Net Holdingten AçıklamaNet Holding, "Şans Oyunlarının Lisans Verilmesi Suretiyle Özelleştirilmesi İhalesi" kapsamındaki lisans sözleşmesinin yarın imzalanmayacağını bildirdi.
 • 15:43Tokat Tso Başkanı Arat, 8. Ticaret ve Sanayi Şurası'nda KonuştuTokat Tso Başkanı Arat, 8. Ticaret ve Sanayi Şurası'nda Konuştu8. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde Başbakan Ahmet Davutoğlu ve ilgili bakanların katılımıyla TOBB İkiz Kuleler’de gerçekleştirildi.
 • 13:47Emlak Konut Gyo Genel Müdürü Murat Kurum AçıklamasıEmlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, "İlk çeyreğe baktığımızda 1,3 milyar lira ciro elde ettik ve 2 bin 100 adet konut satışı gerçekleştirdik.
 • 14:05Yeniköy Santraline 3 Teklif GeldiYeniköy Yatağan Elektrik’in maden ruhsatı için üç teklif geldi.
 • 16:54Kardemir'in Kuruluşunun 78. YıldönümüKardemir'in Kuruluşunun 78. Yıldönümü1937 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün direktifleri ile kurulan ve 15 haneli bir köy iken bugün Karabük’ün ortaya çıkmasına vesile olan Türkiye’nin ilk ağır demir çelik sektörü KARDEMİR, 78. kuruluş yıldönümünü kutluyor.
 • 13:15Bodrum Tilkicik Koyu'ndaki Arazinin İhalesini Palmali Grup KazandıMuğla'nın Bodrum ilçesindeki Tilkicik Koyu'nda yat limanı, turizm tesisi ve konut imarlı 400 bin metrekarelik arazinin kiralama ihalesini, Palmali Group Company kazandı.
 • 19:12Tilkicik Koyu'ndaki Arazinin İhalesini Palmali Grup, KazandıTilkicik Koyu'ndaki Arazinin İhalesini Palmali Grup, KazandıBodrum'daki Tilkicik Koyu'ndaki yat limanı, turizm tesisi ve konut imarlı 400 bin metrekarelik arazinin ihalesini Palmali Group Company kazandı.
 • 15:39Termik Santral İşçileri Gelecekleri İçin Mücadele EdiyorÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından ihalesi gerçekleştirilen Torku Konya Şeker’in 685,5 milyon dolar teklif bedeliyle aldığı Soma Termik Santral’in çalışanları akıbetlerinin belirsizliği nedeniyle mücadele başlattı.
 • 09:13Türkşeker AŞ'nin Taşınmaz Satışına OnayÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Türkşeker AŞ'ye ait 4 taşınmazın satışına onay verdi.
 • 02:00Milli Eğitim Bakanı Avcı Hakkındaki GensoruTBMM Genel Kurulu'nda, CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter'in, ihalesi yapılacak bir arsanın alımına ilişkin, içinde bazı AK Parti'li milletvekillerinin de imzalarının bulunduğu protokol olduğunu iddia etmesi, tartışmaya neden oldu.
 • 01:33İmzasız Belge İle AK Partilileri Suçlayan CHP'li Serter Özür Dilediİmzasız Belge İle AK Partilileri Suçlayan CHP'li Serter Özür DilediCHP'li vekil Nur Serter'in saadet zinciri iddiası ile ilgili ortaya sunduğu ve imzalı belge olarak iddia ettiği fotokopi, kendisini ve partisini zor durumda bıraktı.
 • 07:50Öyk Orhaneli, Tunçbilek ve Soma Termik Santrallerinin Devrini OnayladıÖzelleştirme Yüksek Kurulu, Orhaneli ve Tunçbilek termik santralleri ihalesini 521 milyon dolarla bedelle kazanan Çelikler İnşaat'a, Soma Termik Santrali'nin de Konya Şeker'e devrini onayladı.
 • 16:43Bodrum'a Yat Limanı İhalesine TepkiBodrum'a Yat Limanı İhalesine TepkiBodrum'un Tilkicik Koyu'nda yapılması planlanan yat limanı için bugün 3 firmanın katılımıyla ihaleye çıkılırken, tepkiler de beraberinde geldi.
 • 15:15Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı Özelleştirme İhalesiFenerbahçe Kalamış Yat Limanı'nın özelleştirme ihalesinde, işletme hakkı devir sözleşmesi imzalanması için "olağan süreç" uygulanmaya devam edilecek.
 • 09:45Öib Kalamış Yat Limanı İmar Planını Onayladı (3)Öib Kalamış Yat Limanı İmar Planını Onayladı (3)(onaylanmış planlar eklendi.
 • 09:35Koç, Kalamış Yat Limanı'ndan VazgeçtiKoç, Kalamış Yat Limanı'ndan VazgeçtiKoç Holding'in bağlı ortaklığı Tek-Art'ın Türkiye Denizcilik İşletmeleri'ne ait Fenerbahçe–Kalamış Yat Limanı'nın 30 yıl süre ile işletme hakkı devri yöntemiyle özelleştirilmesi ihalesinde işletme hakkı devri sözleşmesini imzalamaktan vazgeçtiğini açıkladı.
 • 09:11Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı İmar Planı OnaylandıÖzelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı'na yönelik imar planını onayladı.
 • 09:04Koç Holding Kalamış'tan VazgeçtiKoç Holding’in bağlı ortaklığı Tek-Art’ın Türkiye Denizcilik İşletmeleri’ne ait Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı’nın 30 yıl süre ile işletme hakkı devri yöntemiyle özelleştirilmesi ihalesinde işletme hakkı devri sözleşmesini imzalamaktan vazgeçtiğini duyurdu.