07:0000
SON DAKİKA ÖZELLEŞTİRME İDARESİ BAŞKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Haberleri

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: "Sadece 2014 yılı içinde 154 spor tesisinin yapımı tamamlanmıştır. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  HDP Bitlis Milletvekili Zenderlioğlu: "AKP hükümetinin hazırladığı bütçe, halkı soyma, yoksullaştırma, işsiz bırakma, Türkiye'nin geleceğini karartma ve güzel yarınlara ipotek koyma bütçesidir" HDP Van Milletvekili Üçer: "Rakamların hepsi hikayedir. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  CHP Milletvekili Erdoğdu: Yandaş İş Adamlarının Yüzde 95 Vergisi Silindi

  CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, bütçe görüşmelerinde Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e, “Yandaş iş adamlarının, milletin anasına küfreden Mehmet Cengiz'in ne kadar vergisini sildiniz tarhiyat uzlaşmasında? (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Toprak: Darbe Tankla Yapılır Siz Çarşı'nın Elindeki Kaşkolü Darbe Aracı Gördünüz

  CHP Milletvekili Erdoğan Toprak, Beşiktaş Çarşı grubunun duyarlılıkları yüksek, bu toplumun en sağduyulu gruplarından biri olduğunu söyledi. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  MHP Manisa Milletvekili Akçay: "AKP iktidarı ülkemizin kaynakları ülkenin refahı, huzuru ve kalkınması için değil, bir avuç iktidar sahibi ve yandaşın zenginleşmesi için kullanmıştır" CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi: "Ana muhalefet partisinin binalarında, polise arama yetkisi veren bir kararı yargı veriyorsa Türkiye'de kuvvetler ayrılığı kalmamış demektir. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  MHP Trabzon Milletvekili Aydın: "Bugün iktidarın Çözüm Süreci adı altında yürüttüğü faaliyet iktidarın projesi değildir. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Koray Aydın: Önümüzdeki Seçimde Verilecek Her Oy Öcalan'ın Affına Verilecek

  MHP Milletvekili Koray Aydın, İmralı’daki yapılan görüşmelerde hükümet ile İmralı arasında dağ kadrosu arasında varılan mutabakat metninin ana omurgasını özerkliğin oluşturduğunu söyledi. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  Milli Savunma Bakanlığı, Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü, Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı, Kamu İhale Kurumu, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu bütçeleri ile Gelir Bütçesi'nin görüşülmesine başlandı. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Özelleştirme İdaresi de Belediyeyi Devre Dışı Bırakıp İmar Değişikliğine Gitti

  Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Ege Bölgesi'nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan İzmir'in Çeşme ilçesinde, Maliye adına kayıtlı ve özelleştirme kapsamında olan yaklaşık 8 dönümlük alanın imarını değiştirdi. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Taşınmaz İhaleleri

  Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Afyonkarahisar, Konya, Mersin, Osmaniye, ve Denizli'deki bazı taşınmazları satış yöntemiyle özelleştirecek. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Öib Kararları

  Özelleştirme kapsam ve programındaki iki taşınmazın satışı ile bazı imar planı değişiklikleri onaylandı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Sanofi Türkiye'den Yurtdışına Önemli Atama

  Sanofi Türkiye Kurumsal İlişkiler, Pazara Erişim ve İletişim Direktörlüğü görevini üstlenen Aysun Hatipoğlu, 1 Ocak 2015 tarihi itibariyle Avrupa Bölgesi Kurumsal İlişkiler Direktörü rolüne atanmıştır; kendisi bu rolünde Brüksel'de yerleşik olacaktır. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Başkan Aksoy'dan 'Avm Satışı' Açıklaması

  Başkan Aksoy'dan "Avm Satışı" Açıklaması

  Bitlis’in Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, mülkiyeti Tatvan Belediyesi’ne ait olan ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından ihale yoluyla satışa çıkarılan Tatvan Yaşam Alışveriş Merkezi’nin satışıyla ilgili açıklama yaptı. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  ÖİB'den Taşınmaz Satışına Onay

  Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Kocaeli ve Kırıkkale'de bulunan taşınmazların satış kararını onayladı. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  İş Sağlığı ve Güvenliği Tasarısı

  Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerden olup, standardı yayımlanan ve tebliğlerde belirtilen mesleklerde, tebliğin yayım tarihinden itibaren sekiz ay sonra mesleki yeterlilik belgesine sahip olmayan kişiler çalıştırılamayacak Yeterliliği olmayanları çalıştıran işveren veya işveren vekilierine her bir çalışan için 1000 lira idari para cezası verilecek Resmi Gazete'de yayımlanacak ilanlar, sadece internet ortamında duyurulacak. (09 Aralık 2014 Salı )

   

  Orhaneli Termik Santrali'nin Özelleştirilmesine Tepki

  Orhaneli Termik Santrali'nin Özelleştirilmesine Tepki

  Elektrik Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı Remzi Çınar, Orhaneli Termik Santrali’nin özelleştirilmesine tepki gösterdi. (08 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Yatağan'da 446 Günlük Eylem

  Muğla'nın Yatağan İlçesi'nde özelleştirme karşıtı 446 gün boyunca eylem yapan enerji ve maden işçileri, çeşitli protestolarla ülke gündemine geldi. (06 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Yatağan'daki Özelleştirme Karşıtı Eylem

  Yatağan'daki Özelleştirme Karşıtı Eylem

  Tes İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri, Yatağan Termik Santrali ve kömür işletmelerinin özelleştirilmesine karşı iş yerlerini terk etmeme kararı alan işçileri ziyaret etti. (03 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Özelleştirme İdaresi Önünde Zincirli Eylem: 5 Gözaltı

  Özelleştirme İdaresi Önünde Zincirli Eylem: 5 Gözaltı

  Yatağan Termik Santralinin özelleştirilmesini protesto etmek için kendilerini Özelleştirme İdaresi Bakanlığı binasının korkuluklarına zincirleyen 5 kişi gözaltına alındı. (03 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Kendilerini Zincirleyen 5 Kişi Gözaltına Alındı

  Kendilerini Zincirleyen 5 Kişi Gözaltına Alındı

  Ankara'da Yatağan Termik Santralinin özelleştirmesini protesto eden 5 kişi, Özelleştirme İdaresi Başkanlığının korkuluklarına kendilerini zincirledi. (03 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Yatağan'daki Özelleştirme Karşıtı Eylem

  Yatağan'daki Özelleştirme Karşıtı Eylem

  Yatağan Termik Santrali ve kömür işletmelerinin özelleştirilmesinin ardından iş yerini terk etmeme eylemi başlatan işçiler, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ile firma arasında devir sözleşmesi imzalanmasına tepki gösterdi. (02 Aralık 2014 Salı )

   

  Yatağan Termik Santrali Devir Sözleşmesi İmzalandı

  Yatağan Termik Santrali Devir Sözleşmesi İmzalandı

  Yatağan termik santrali devir sözleşmesi imzalandı. (02 Aralık 2014 Salı )

   

  ÖİB'ten Taşınmaz Onayı

  ÖİB'ten Taşınmaz Onayı

  Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Ankara Doğal Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ'ye kayıtlı 2 taşınmazın satışını onayladı. (02 Aralık 2014 Salı )

   

  Maliye Bakanlığı Bütçesi

  Maliye Bakanlığı Bütçesi

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Maliye Bakanlığının bütçesi üzerinde görüşmeler başladı. (25 Kasım 2014 Salı )

   

 

  2015 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda

  2015 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda

  Maliye Bakanlığı'nın bütçesi üzerinde görüşmeler başladı. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Haftanın Tarihine Bakış

  Haftanın Tarihine Bakış

  ''Hakimiyet Milletindir'' yazılı levha TBMM kürsüsünün arkasına 87 yıl önce asıldı. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Şeker Pancarını Bekleyen Büyük Tehlike

  Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök, “Yapay tatlandırıcılarla insanlar zombi haline dönüştürülecek” dedi. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Özelleştirme Yüksek Kurulu'ndan İmar Planı İptal Kararı

  Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Özelleştirme Yüksek Kurulu’nun İstanbul Kartal ilçesi Orhantepe Mahallesi sınırları içerisindeki bir parsele ilişkin imar planı iptal kararı yayımlandı. (20 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Sendika Başkanından Özelleştirme Tepkisi

  Sendika Başkanından Özelleştirme Tepkisi

  Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu'na (KESK) bağlı Enerji Sanayi Maden Kamu Emekçileri Sendikası (ESM) Genel Başkanı Mustafa Şenoğlu, madenlerin ve santrallerin özelleştirilmesine tepkisini dile getirdi. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Santral İhalelerine Süre Uzatımı

  Santral İhalelerine Süre Uzatımı

  Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santralleri ile Soma B Termik Santrali ihalelerinin son teklif verme sürelerini uzattı. (15 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Bodrum'daki Taşınmaz Satışı

  Özelleştirme İdaresi Başkanlığı: "İdaremiz muhammen bedelle ihaleye çıkmamaktadır" (11 Kasım 2014 Salı )

   

  Öib'den Taşınmaz İhalesi Kararı

  Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Ankara Doğal Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ'ye (ADÜAŞ) ait Adana'daki taşınmaz satışının onaylanmasına karar verdi. (08 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  ÖİB'den Bodrum'da Taşınmaz Satışı

  Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Muğla'nın Bodrum ilçesindeki taşınmazı satış, yat limanı imarlı arsayı da işletme hakkının verilmesi yöntemiyle özelleştirecek. (07 Kasım 2014 Cuma )

   

  TBMM Kit Komisyonu

  Tasfiye halinde olan Karadeniz Bakır İşletmeleri AŞ'nin 2012 yılına ilişkin hesapları TBMM KİT komisyonu toplantısında değerlendirilerek genel görüşe sunuldu. (06 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Rus, Japon ve Yerli Devler İGDAŞ İçin Kapışacak

  Rus, Japon ve Yerli Devler İGDAŞ İçin Kapışacak

  İBB'nin özelleştireceği İGDAŞ ile ilgilenenler arasında Gazprom, Marubeni, Aygaz ve Enerya yer alıyor. (04 Kasım 2014 Salı )

   

  Köprü ve Otoyol Özelleştirmesinde Düğmeye Basıldı

  Köprü ve Otoyol Özelleştirmesinde Düğmeye Basıldı

  ÖİB, köprü ve otoyolların özelleştirilmesi için ay sonuna kadar danışman seçecek; özelleştirme sürecinin 2015 ilk çeyrekte başlaması öngörülüyor. (03 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  İstanbul'daki Trafik Çilesinin Nedeni Tespit Edildi

  İstanbul'daki Trafik Çilesinin Nedeni Tespit Edildi

  Son yıllarda İstanbul'da hızla gelişen gayrimenkul sektörünün hızına yol yapım çalışmalarının yetişememesi, kentte trafik çilesini de beraberinde getirdi. (02 Kasım 2014 Pazar )

   

  2015 Yılı Bütçe Maratonu Takvimi Belli Oldu

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2013 Yılı Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanunu Tasarısı'nın görüşmelerine, 23 Ekim Perşembe günü, Maliye Bakanı Şimşek'in sunuş konuşmasıyla başlanacak Komisyonda kurum, kuruluş ve bakanlıkların bütçelerinin görüşülmesi Kasım ayı sonuna kadar sürecek. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Özel Şirketler Sayaçlara Mühür Takamaz

  Özel Şirketler Sayaçlara Mühür Takamaz

  Yargıtay 11. Ceza Dairesi, elektrik dağıtım şirketi tarafından takılan mührü bozduğu iddiasıyla mahkemenin mahkum ettiği sanığın temyiz müracaatını yerinde buldu. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Net Holding, Milli Piyango ve Özelleştirme İdaresi Arasında Sözleşme İmzalandı

  Net Holding tarafından kurulan "Net Piyango ve Şans Oyunları Ticaret Anonim Şirketi" ile Milli Piyango İdaresi ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığı arasında lisans sözleşmesi imzalandı. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Net Holding, Milli Piyango İçin Lisans Sözleşmesini İmzaladı

  Net Holding tarafından kurulan "Net Piyango ve Şans Oyunları Ticaret Anonim Şirketi" ile Milli Piyango İdaresi ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığı arasında lisans sözleşmesi imzalandı. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Ego'dan Doğalgaz Duyurusu

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’teki doğalgaz hizmetlerinin tamamen özel bir şirket olan Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş tarafından yürütüldüğünü ve belediye ile hiçbir ilgilerinin bulunmadığını yineleyerek, vatandaşlara uyarıda bulundu. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Milli Piyango'nun Eski Müdürü İhaleyi Alan Şirketin Başına Geçti

  Milli Piyango'nun Eski Müdürü İhaleyi Alan Şirketin Başına Geçti

  Milli Piyango ihalesini kazanan Net Şans-Hitay Ortak Girişim Grubu, şirketin başına Milli Piyango eski müdürü Oğuz Tezmen'i getirdi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Galataport Projesi'nde Durdurma Kararı Olmadığı Ortaya Çıktı

  Galataport Projesi'nde Durdurma Kararı Olmadığı Ortaya Çıktı

  Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Galataport Projesi'yle ilgili yaptığı yazılı açıklamada Danıştay'ın verdiği bir "yürütmeyi durdurma" kararı olmadığını belirtti. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Özelleştirme İdaresi Başkanlığından "Galataport" Açıklaması

  Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun, Danıştay 6. Dairesince verilen yürütmenin durdurulması isteminin reddi kararını kaldırarak Galataport’a ilişkin imar planlarının yürütmesinin durdurulmasına dair karar verilmediğini bildirdi. (15 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Öib'den "Galataport" Açıklaması

  ÖİB, Salıpazarı Kruvaziyer Liman Sahası'na ilişkin imar planlarının yürütmesinin durdurulmasına dair karar verilmediğini bildirdi. (15 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Çukurambar'da Traji Komik Emsal Değişikliği

  Çukurambar'a ilişkin belirlenen 2,5 emsale mahkeme hayır deyince, Özelleştirme İdaresi 0,1'lik bir değişiklikle 2,49 emsalle imar planı değişikliğini onayladı. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Yüksek Yargıdan Galataport'a Durdurma

  Yüksek Yargıdan Galataport'a Durdurma

  TMMOB'un, Galataport ihalesiyle ilgili açtıkları davayı değerlendiren Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, yürütmenin durdurulmasına karar verdi. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Atatürk Orman Çiftliği'nde Bilirkişi Keşfi

  AOÇ'de Bira fabrikası alanında bilirkişi keşfi yapıldı. (10 Ekim 2014 Cuma )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
22.12.2014 07:00:12. #1.13#