19:0400
SON DAKİKA ÖZELLEŞTİRME İDARESİ BAŞKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Haberleri

  Mustafa Bilici'den 'Torba Yasası' Açıklaması

  Mustafa Bilici'den 'Torba Yasası' Açıklaması

  AK Parti Van Milletvekili Mustafa Bilici, ‘Torba Yasası’ olarak bilinen İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması ile Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun Tasarısı hakkında bir açıklama yayınladı. (Dün 08:36)

   

  Torba Kanun Tasarı' TBMM Genel Kurulu'nda

  Torba Kanun Tasarı" TBMM Genel Kurulu'nda

  Temel kanun olarak görüşülen tasarının 1 25 maddelerini kapsayan birinci bölümü kabul edildi Kabul edilen maddelere göre, sendikalarda işkolu barajı yüzde 1'e sabitlenecek. (20 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Net Holding'den Kap Açıklaması

  Net Holding, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın (ÖİB) yürüttüğü "Şans Oyunlarının Lisans Verilmesi Suretiyle Özelleştirilmesi" ihalesinde sürece ilişkin açıklama yaptı. (16 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Net Holding: MP İhalesi Yüzde 40'ı Peşin Gerisi 3 Taksit Ödenebilecek

  Net Holding: MP İhalesi Yüzde 40'ı Peşin Gerisi 3 Taksit Ödenebilecek

  Milli Piyango ihalesini kazana Net Holding'den ilk açıklama geldi. Şirket KAP'a yaptığı açıklamada ihale sürecini ve ödeme şeklini nasıl olacağını açıkladı. (16 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Milli Piyango'ya 2 Milyar 755 Milyar Dolar

  Milli Piyango İdaresi'ne ait şans oyunlarının özelleştirme ihalesi yapıldı. (15 Temmuz 2014 Salı )

   

  Milli Piyango'nun Lisansı, Net Şans-Hitay Ortak Girişim Grubu'nun (2)

  Milli Piyango'nun Lisansı, Net Şans-Hitay Ortak Girişim Grubu'nun (2)

  Milli Piyango İdaresi'ne ait "şans oyunları düzenleme" lisansı 10 yıllığına, 2 milyar 755 milyon dolarla Net Şans-Hitay Ortak Girişim Grubu'nun oldu. (15 Temmuz 2014 Salı )

   

  Tekel Arazilerinin Özelleştirilmesine Mahkemeden Tedbir Kararı

  Tekel Arazilerinin Özelleştirilmesine Mahkemeden Tedbir Kararı

  Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nca 2009 yılında Bitlis Belediyesi'ne devredilen Tekel Sigara Fabrikası binaları ve arazisinin geri istenmesinin ardından, belediye tarafından Bitlis Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açılan davada "ihtiyatı tedbir kararı" alındı. (04 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Öyk'dan İmar Planı Onayı

  Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), mülkiyeti Maliye hazinesine ait Niğde'nin Merkez ilçesi Yeşilburç köyü sınırları içinde bulunan toplam 200 bin metrekare yüzölçümlü 2 parselin çevre düzeni planı değişikliği, nazım imar planı ve uygulama imar planını onaydı. (04 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Maliye Bakanlığı'ndan Açıklama Açıklaması

  Maliye Bakanlığı'ndan Açıklama Açıklaması

  "Hazineye ait taşınmazların ÖİB tarafından satılması durumunda daha az muafiyet sağlanmakta olup, uygulamaların tamamen kanun hükümlerince gerçekleştiği açıktır" (03 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Maliye Bakanlığı'nda Taraf'a Dava

  Maliye Bakanlığı, Taraf gazetesinde yaklaşık bir haftadır yer alan ve Bakan Şimşek ile Bakanlığa ilişkin iddiaların yer aldığı haberler hakkında yasal süreç başlattı. (03 Temmuz 2014 Perşembe )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
23.07.2014 19:04:17. #1.12#