03:3400
SON DAKİKA ÖZELLEŞTİRME İDARESİ BAŞKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Haberleri

  Öyk'dan Taşınmaz Satışına Onay

  Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Ankara Doğal Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş.'nin (ADÜAŞ), Kastamonu'nun Abana ilçesi Konakören Mahallesi'ndeki 2 bin 36 metrekare yüzölçümlü taşınmazının, ihalede 223 bin TL bedel ile en yüksek teklifi veren Yadigar Yıldırım'a satılmasına karar verdi. (24 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Torba Yasa 2014 Hakkında Son Haberler - Mustafa Bilici'den 'Torba Yasası' Açıklaması (23.07.2014)

  Torba Yasa 2014 Hakkında Son Haberler - Mustafa Bilici'den 'Torba Yasası' Açıklaması (23.07.2014)

  AK Parti Van Milletvekili Mustafa Bilici, 'Torba Yasası' olarak bilinen İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması ile Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun Tasarısı hakkında bir açıklama yayınladı. (24 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Torba Yasa 2014 Haberleri! Mustafa Bilici'den 'Torba Yasası' Açıklaması (24.07.2014)

  Torba Yasa 2014 Haberleri! Mustafa Bilici'den 'Torba Yasası' Açıklaması (24.07.2014)

  AK Parti Van Milletvekili Mustafa Bilici, 'Torba Yasası' olarak bilinen İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması ile Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun Tasarısı hakkında bir açıklama yayınladı. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

 

  Milli Piyango İhalesi 15 Temmuz'da Yapılacak

  Milli Piyango İhalesi 15 Temmuz'da Yapılacak

  Milli Piyango dahil şans oyunlarının lisans devri özelleştirme ihalesinin 15 Temmuz'da yapılacağı belirtildi. (10 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Tekel Arazilerinin Özelleştirilmesine Mahkemeden Tedbir Kararı

  Tekel Arazilerinin Özelleştirilmesine Mahkemeden Tedbir Kararı

  Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nca 2009 yılında Bitlis Belediyesi'ne devredilen Tekel Sigara Fabrikası binaları ve arazisinin geri istenmesinin ardından, belediye tarafından Bitlis Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açılan davada "ihtiyatı tedbir kararı" alındı. (04 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Öyk'dan İmar Planı Onayı

  Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), mülkiyeti Maliye hazinesine ait Niğde'nin Merkez ilçesi Yeşilburç köyü sınırları içinde bulunan toplam 200 bin metrekare yüzölçümlü 2 parselin çevre düzeni planı değişikliği, nazım imar planı ve uygulama imar planını onaydı. (04 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Maliye Bakanlığı'ndan Açıklama Açıklaması

  Maliye Bakanlığı'ndan Açıklama Açıklaması

  "Hazineye ait taşınmazların ÖİB tarafından satılması durumunda daha az muafiyet sağlanmakta olup, uygulamaların tamamen kanun hükümlerince gerçekleştiği açıktır" (03 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Maliye Bakanlığı'nda Taraf'a Dava

  Maliye Bakanlığı, Taraf gazetesinde yaklaşık bir haftadır yer alan ve Bakan Şimşek ile Bakanlığa ilişkin iddiaların yer aldığı haberler hakkında yasal süreç başlattı. (03 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Öib 12 İlde 15 Gayrimenkulü Özelleştirecek

  Öib 12 İlde 15 Gayrimenkulü Özelleştirecek

  Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), aralarında İstanbul ve Bursa'nın da olduğu 12 ilde toplam 15 gayrimenkul satış yöntemiyle özelleştirecek. (25 Haziran 2014 Çarşamba )

   

  ÖİB, 12 İlde 15 Taşınmazı Özelleştirecek

  Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, 12 ilde yer alan 15 taşınmazı satış yöntemiyle özelleştirecek. (25 Haziran 2014 Çarşamba )

   

  Çates'in Özelleştirilmesi

  Çates'in Özelleştirilmesi

  Demir Madencilik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Salih Demir, ÇATES’in özelleştirilmesi ile ilgili olarak Temmuz ayında gerçekleşmesi beklenen Yüksek Kurul oyanının ardından Kasım ayı sonuna kadar devir teslimin gerçekleşmesini ön gördüklerini ifade etti. (24 Haziran 2014 Salı )

   

  Dünyada Genç Liderlere Verilen Ödülü Bu Kez Bir Türk Kazandı

  Dünyada tanınan genç liderlere verilen bu prestijli ödülü ilk kez bir Türk'ün kazanması ise ayrı bir gurur kaynağı oldu. (20 Haziran 2014 Cuma )

   

  Öib, Oyak İnşaat'taki Yüzde 25 Sgk Hissesi ile 19 Taşınmazı Özelleştirecek

  Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Oyak İnşaat A.Ş.'deki yüzde 25 oranındaki Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı hissesi ile 8 ildeki toplam 19 taşınmazı "satış" yöntemi ile özelleştirilecek. (20 Haziran 2014 Cuma )

   

  Hayvanları Koruma Kanunu Tasarısı Değişikliklerle Kabul Edildi

  TBMM Çevre Komisyonu'nda kabul edilen tasarıya göre, ev hayvanı satış yerlerinde ev hayvanı bulundurulamayacak, ancak hayvan üretim çiftlikleri ve bakımevlerindeki hayvanların satışı yapılabilecek. (19 Haziran 2014 Perşembe )

   

  "Sessiz Kalırsanız İzmir Sizi Daha Çok Cezalandırır"

  CHP İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, kapatılan İl Özel İdaresi mallarının Maliye Hazinesine verilmesi hakkında konuştu. (17 Haziran 2014 Salı )

   

  Öib'den Taşınmaz Satışı

  Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Ankara Doğal Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ (ADÜAŞ) tarafından belirtilen Kadıköy taşınmazlarını satış yöntemiyle özelleştirecek. (17 Haziran 2014 Salı )

   

  Başbakanlık Özelleştirme İdaresi'nden Taşınmaz Satışı

  Başbakanlık Özelleştirme İdaresi'nden Taşınmaz Satışı

  Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Kadıköy, Tuğlacıbaşı Mahallesinde yer alan bir taşınmazın satışını 15 Temmuz'da gerçekleştirecek. (17 Haziran 2014 Salı )

   

  Bitlislilerden Belediye Öncülüğünde Özelleştirmenin İptali İçin İmza Kampanyası

  Bitlislilerden Belediye Öncülüğünde Özelleştirmenin İptali İçin İmza Kampanyası

  Bitlis'te, BDP’nin belediye başkanlığını kazanmasının ardından özelleştirilerek satılmak istenen Tekel arazilerinin satışının durdurulması için belediye öncülüğünde imza kampanyası başlatıldı. (15 Haziran 2014 Pazar )

   

  Yatağan Termik Santrali İhalesini Elsan Elektrik Kazandı

  Yeniköy Yatağan Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş.’ye ait Yatağan Termik Santrali ile Güney Ege Linyitleri İşletmesi tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalesini 1 milyar 91 milyon dolar ile Elsan Elektrik kazandı. (12 Haziran 2014 Perşembe )

   

  Türk-İş Önünde Bekleyen Yatağan Termik Santrali İşçileri

  Olağanüstü toplanan Türk İş Başkanlar Kurulu, Tes İş ve Maden İş sendikalarını örgütlü olduğu iş yerlerinde 16 Haziran Pazartesi günü bir günlük iş bırakma eylemi yapılmasını kararlaştırdı Türk İş Genel Başkanı Atalay: "Bu meselede bizim arabamızın geri vitesi yok. Nereye giderse gitsin" (12 Haziran 2014 Perşembe )

   

  Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Önünde Polis Müdahalesi

  Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Önünde Polis Müdahalesi

  Yatağan Termik Santrali'nin özelleştirilmesi ihalesinin yapıldığı Özelleştirme İdaresi başkanlığı önünde eylem yapan gruba polis müdahale etti. (12 Haziran 2014 Perşembe )

   

  Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nda Yatağan Pazarlığı Yapılacak

  Yeniköy Yatağan Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ’ye ait maden sahalarının işletme hakkı verilmesi nihai pazarlık görüşmesi bugün yapılacak. (12 Haziran 2014 Perşembe )

   

  İşçiler Karayolunu Trafiğe Kapattılar

  İşçiler Karayolunu Trafiğe Kapattılar

  Yatağan Termik Santrali ve bu santrale kömür temin eden linyit sahalarının özelleştirme tarihinin açıklanması nedeni ile termik santral önünde toplanan işçiler Yatağan Milas karayolunu trafiğe kapattı. (12 Haziran 2014 Perşembe )

   

  Yatağan Termik Santrali'nin İhalesi Yapılıyor

  Yatağan Termik Santrali, Güney Ege Linyitleri İşletmesi tarafından kullanılan taşınırlar ile Yatağan Termik Santrali tarafından kullanılan taşınmazların ihalesi bugün saat 16.30'da gerçekleştirilecek. (12 Haziran 2014 Perşembe )

   

  Hayvanları Koruma Kanunu Tasarısı

  TBMM Çevre Komisyonu'nda, tasarının ilk 5 maddesi kabul edildi Buna göre, ev hayvanları sahiplerinin borçlarından dolayı haczedilemeyecek. (11 Haziran 2014 Çarşamba )

   

  Derince'ye Yakışır Yatırım Yapacağız'

  Derince'ye Yakışır Yatırım Yapacağız"

  Derince Limanı 39 yıl süreyle Safi Katı Yakıt Sanayi ve Ticaret AŞ'ye verildi. (06 Haziran 2014 Cuma )

   

  Derince Limanı'na Teklif 3 Yıl Süre Uzatımıyla Yükseldi

  Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'na (TCDD) ait İzmit Derince Limanı'nın özelleştirme ihalesine yapılan teklif, sürenin üç yıl uzatılmasıyla yükseldi. (05 Haziran 2014 Perşembe )

   

  Derince Limanı'nın Özelleştirmesi

  Derince Limanı'nın Özelleştirmesi

  Safi Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Safi: "İnşallah Derince'ye yakışır şekilde bir liman yapacağız" "Burada yaklaşık 300 milyon dolar inşaat yatırım tutarı var" (05 Haziran 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
29.07.2014 03:34:02. #1.12#