SON DAKİKA ÖZELLEŞTİRME İDARESİ BAŞKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Haberleri

 • 23 Eylül 2016 14:06Bakan Özlü: "Sanayicinin Tek Adresi Olsun"Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, üzerinde çalıştıkları Üretim Reform Paketi ile ilgili taslağı sanayicilere ve ilgili taraflara açtıklarını belirterek, "Kurmak istediğimiz sistem sanayicinin bir problemi varsa bizim bakanlığımıza gelsin, biz onun sorunlarını takip edeceğiz" dedi.
 • 22 Eylül 2016 15:56Almus ve Köklüce Hidroelektrik Santrallerinin Özelleştirme İhalesiANKARA (AA) - Elektrik Üretim AŞ'ye (EÜAŞ) ait Almus ve Köklüce hidroelektrik santrallerinin özelleştirme ihalesine başvuran 11 şirketin ön yeterlilik kriterlerini karşıladığı bildirildi.
 • 19 Eylül 2016 19:47İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısıİstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısıİstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı Hadi Güler, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında hakkında açılmış herhangi bir soruşturma ve tahkikat olmadığını belirterek, "Olursa aslanlar gibi giden ifademizi veririz, suçumuz varsa buna da katlanırız. Bunda çekinecek hiç bir şey yoktur.
 • 07 Eylül 2016 15:24Çamlıca 1 Hidroelektrik Santralinin ÖzelleştirilmesiÇamlıca 1 Hidroelektrik Santralinin ÖzelleştirilmesiElektrik Üretim AŞ'ye (EÜAŞ) ait "Çamlıca 1" hidroelektrik santrali ve taşınmazlarının özelleştirilmesi ihalesinin nihai pazarlık görüşmesi yarın yapılacak.
 • 06 Eylül 2016 19:49İmeak Dto İzmir Şubesi Başkanı Öztürk Açıklamasıİmeak Dto İzmir Şubesi Başkanı Öztürk Açıklamasıİstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz Bölgeleri (İMEAK) Deniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şubesi Başkanı Yusuf Öztürk, İstanbul'da Galataport projesinin başladığını belirterek, "İstanbul'da bu adımlar atılırken, İzmir Alsancak Limanı'nda imar planı tartışmalarını geride bırakmanın zamanı geldi geçiyor.
 • 05 Eylül 2016 16:06Turcas'tan İhale AçıklamasıTurcas Petrol AŞ'nin, Tokat'taki Almus ve Köklüce hidroelektrik santrallerinin özelleştirilmesi amacıyla düzenlenecek ihaleye teklif verdiği bildirildi.
 • 05 Eylül 2016 15:07"Ülkemizdeki Birlik Ruhu İzmir Limanı'nın Önünü Açtı"Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ile Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) Proje Değerlendirme Dairesi Başkanı İbrahim Cürebal'ın bir araya gelerek birlikte çalışma kararı, denizciler tarafından memnuniyetle karşılandı.
 • 26 Ağustos 2016 16:37CHP Grup Başkanvekili Özel AçıklamasıCHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Bu şartlar altında Meclis kapalı tutulmaya devam ederse, Meclis'in olağanüstü toplanması noktasında partimizdeki ağırlıklı görüşü, yetkili organlarımızda tartışıp, gerekli adımları atacağız." dedi.
 • 20 Ağustos 2016 14:10Petrol-İş Uyardı: Halkın Malı ÖzelleştirilemezPetrol-İş Uyardı: Halkın Malı ÖzelleştirilemezTPAO, BOTAŞ, TMO ve bir çok kurumun özelleşmesini sağlayan yasa tasarısı Petrol-iş Sendikası Batman Şubesi tarafından tepkiyle karşılandı.
 • 19 Ağustos 2016 14:49Petrol-İş Sendikası'ndan Özelleştirmelere TepkiPetrol-İş Sendikası'ndan Özelleştirmelere TepkiPetrol-İş Sendikası Adıyaman Şube Başkanı Ali Tırpan, yaptığı basın açıklamasıyla yeni özelleştirme düzenlemelerinin kamu kuruluşlarının zayıflatacağını savundu.
 • 17 Ağustos 2016 11:07Emo: Kamunun Varlıklarının En İyi Şekilde Kamu Hizmetine Sunulması EsastırElektrik Mühendisleri Odası (EMO), hükümetin, Torba Yasa Tasarısı ile 100'den fazla özel bütçeli kamu kurum ve kuruluşunu özelleştirme kapsamına almasına, "Kamunun varlıklarının en iyi şekilde kamu hizmetine sunulması esastır.
 • 17 Ağustos 2016 07:42Haydarpaşa Hızlı Tren İçin Gar OlacakHaydarpaşa Hızlı Tren İçin Gar OlacakÖzelleştirme İdaresi'nin Haydarpaşa Garı ve liman sahası hakkında belediyeden bilgi talep etmesi sosyal medyada tartışma yarattı. Planlamaya göre, gar binası hızlı tren ve bölgesel trenler için kullanılacak.
 • 16 Ağustos 2016 07:52Tartışmalar Sürüyor! İşte Özelleştirme Yolu Açılan 100 KuruluşTartışmalar Sürüyor! İşte Özelleştirme Yolu Açılan 100 KuruluşAralarında Atatürk Orman Çiftliği, Türk Tarih Kurumu ve Türk Dil Kurumu'nun da olduğu kurumlar, varlıklarını özelleştirme idaresine devrederek, ihale yasası kapsamı dışında özelleştirilebilecek.
 • 15 Ağustos 2016 15:04Gmis'ten Özelleştirme ile İlgili Açıklama YapıldıGmis'ten Özelleştirme ile İlgili Açıklama YapıldıGenel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu adına açıklamada bulunan Genel Başkan Ahmet Demirci TTK’nın özelleştirilme kapsamına alınmasını eleştirerek, “Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun (TTK) özelleştirilmesi girişimlerine karşı her şart altında mücadele etmeye kararlı olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz” dedi.
 • 14 Ağustos 2016 16:48Haydarpaşa Garı'nda 238'inci Hafta Eylemi; Haydarpaşa SatılamazHaydarpaşa Garı'nda 238'inci Hafta Eylemi; Haydarpaşa SatılamazHaber Ezgi ÇAPA İstanbul DHAÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı(ÖİB)'nın 'Haydarpaşa Garı ve liman sahası' hakkında Kadıköy Belediyesi'nden bilgi istediği ortaya çıkmış, Haydarpaşa Garı'nın özelleştirileceği iddia edilmişti.
 • 14 Ağustos 2016 16:25Haydarpaşa Garı'nda 238'inci Hafta Eylemi; "Haydarpaşa Satılamaz"Özelleştirme İdaresi Başkanlığı(ÖİB)'nın 'Haydarpaşa Garı ve liman sahası' hakkında Kadıköy Belediyesi'nden bilgi istediği ortaya çıkmış, Haydarpaşa Garı'nın özelleştirileceği iddia edilmişti.
 • 14 Ağustos 2016 02:06Özelleştirme 'Torba'sı Geliyor! 100'den Fazla Kurum ÖzelleşecekÖzelleştirme 'Torba'sı Geliyor! 100'den Fazla Kurum ÖzelleşecekTBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda önceki gün kabul edilen tasarıyla, 100'den fazla kuruma varlıklarını ve ticari hisselerini özelleştirme idaresine devretme yolu açılıyor.
 • 13 Ağustos 2016 13:42Milletvekili Barış Yarkadaş Milletvekili Barış Yarkadaş "Darbe Fırsatçılığı Yapılmasın"Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, tarihi Haydarpaşa Garı ve liman sahasını satmak üzere harekete geçti.
 • 13 Ağustos 2016 12:54Milletvekili Barış Yarkadaş (Haydarpaşa'nın Satışı) "Darbe Fırsatçılığı Yapılmasın"Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, tarihi Haydarpaşa Garı ve liman sahasını satmak üzere harekete geçti.
 • 13 Ağustos 2016 09:32Haydarpaşa'nın Satışı Yeniden GündemdeHaydarpaşa'nın Satışı Yeniden GündemdeBaşbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, tarihi Haydarpaşa Garı ve liman sahasını satmak üzere harekete geçti.
 • 13 Ağustos 2016 00:47Torba Tasarı" Plan ve Bütçe Komisyonunda Kabul Edildi (2)Kamudaki teftiş veya denetim elemanlarının işlemlerindeki kişisel kusur, haksız fiil veya sorumluluklarına dair idare aleyhine tazminat davası açılabilecek.
 • 12 Ağustos 2016 00:02Torba TasarıTorba Tasarı" Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaTBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülen Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısının 25 maddesi daha kabul edildi.
 • 06 Ağustos 2016 09:55Özelleştirme KararlarıÖzelleştirme KararlarıÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), TTA Gayrimenkul AŞ'nin, Aydın, İzmir, Manisa ve Mersin'deki 5 taşınmazının satışını onayladı.
 • 02 Ağustos 2016 14:11Türkiye Varlık Fonu Kuruluyor (6)Şehit eş veya çocukları, şehidin eş ve çocuğunun bulunmaması halinde anne veya babası, bir defaya mahsus olmak üzere özel tüketim vergisi ödemeksizin araç alabilecek.
 • 30 Temmuz 2016 14:53Kamuda FETÖ Nedeniyle Görevden Alınanların SayısıKamuda FETÖ Nedeniyle Görevden Alınanların SayısıDarbe girişimi sonrası birçok kamu kurum ve kuruluşunda yürütülen çalışmalar kapsamında 69 bin 779 personel görevden uzaklaştırıldı.