SON DAKİKA ÖZELLEŞTİRME İDARESİ BAŞKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Haberleri

 • 09:09Özelleştirme İhalesi İptaliÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı, Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ'ye ait Erzurum-Hınıs'taki taşınmazın satışına ilişkin ihaleyi iptal etti.
 • 08:27Kadıköy'deki Dev İhale İçin Danıştay'dan Şoke Eden KararKadıköy'deki Dev İhale İçin Danıştay'dan Şoke Eden KararMahkeme, İstanbul Kadıköy'deki lüks konut projesi Four Winds için Özelleştirme İdaresi'nin yaptığı ihalenin yürütmesinin durdurulmasına karar verdi.
 • 08:24Halkbank'ın Özelleştirilmesi İptal EdildiHalkbank'ın Özelleştirilmesi İptal EdildiHalk Sigorta ile Halk Hayat ve Emeklilik sermayesindeki Halkbank hisselerinin satışı için alınan karar Özelleştirme İdaresi tarafından reddedildi.
 • 08:44ÖİB'den Bazı Taşınmaz Satışlarına OnayÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı, Samsun, Denizli ve Isparta'daki bazı taşınmazların satışını onayladı.
 • 11:34Öib'den Taşınmaz SatışıÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), 9 ildeki muhtelif taşınmazları satış yöntemiyle özelleştirecek.
 • 15:06Elektrik Üretim A.Ş.'ye Ait Hidroelektrik Santralleri ÖzelleştiriliyorBaşbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Elektrik Üretim A.Ş.’ye ait hidroelektrik santrallerinin özelleştirileceğini duyurdu.
 • 09:04Devlet 10 Hidroelektrik Santrali SatıyorDevlet 10 Hidroelektrik Santrali SatıyorÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı, 10 hidroelektrik santralinin işletme hakkının verilmesi yöntemiyle ayrı ayrı gruplar halinde özelleştirilmesine yönelik ihale açtı.
 • 18:37Paşaköy'de Termik Santrale Tepki Sürdü 2Paşaköy'de Termik Santrale Tepki Sürdü 2Paşaköy'DE TERMİK SANTRALE TEPKİ SÜRDÜ ((devam ediyor)) ALBAYRAK Turizm Seyahat A.Ş.'nin Balıkesir'de kurmak istediği Kağıt Üretim Tesisi ve Enerji Santraline yönelik tepkiler artarken, halk projeyi anlatmak için Paşaköy Mahallesi'ne gelen yetkililere büyük tepki gösterdi.
 • 18:03Paşaköy'de Termik Santrale Tepki SürdüPaşaköy'de Termik Santrale Tepki SürdüAlbayrak Turizm Seyahat A.Ş.'nin Balıkesir'de kurmak istediği "Kağıt Üretim Tesisi ve Enerji Santrali"ne yönelik tepkiler artarken, halk projeyi anlatmak için Paşaköy Mahallesi'ne gelen yetkililere büyük tepki gösterdi.
 • 17:33Paşaköy'de Termik Santrale Tepki SürdüPaşaköy'de Termik Santrale Tepki SürdüBalıkesir'de özel bir şirketin kurmak istediği 'Kağıt Üretim Tesisi ve Enerji Santrali'ne yönelik tepkiler artarken, halk projeyi anlatmak için Paşaköy Mahallesi'ne gelen yetkililere büyük tepki gösterdi.
 • 22:31Balıkesir - Yenilenen Seka Kağıt Fabrikası Daha Çevreci OlacakBalıkesir - Yenilenen Seka Kağıt Fabrikası Daha Çevreci OlacakYenilenen SEKA Kağıt fabrikası daha çevreci olacak Balıkesir'deki Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan 10 yıl önce alınan SEKA Kağıt Fabrikası'nı yeniden faaliyete geçirecek Albayraklar Kağıt Fabrikası'nın Genel Müdürü Ahmet Çetin Taşçı, yeni fabrikanın doğaya eskisinden 10 kat daha az zarar vereceğini ve kendi elektriğini üreteceğini söyledi.
 • 19:49Taşçı: Yenilenen Seka Kağıt Fabrikası Daha Çevreci OlacakTaşçı: Yenilenen Seka Kağıt Fabrikası Daha Çevreci OlacakBalıkesir'deki Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan 10 yıl önce alınan SEKA Kağıt Fabrikası'nı yeniden faaliyete geçirecek Albayraklar Kağıt Fabrikası'nın Genel Müdürü Ahmet Çetin Taşçı, yeni fabrikanın doğaya eskisinden 10 kat daha az zarar vereceğini ve kendi elektriğini üreteceğini söyledi.
 • 15:42SEKA Kağıt Fabrikası Çevreye Daha Az Zarar VerecekSEKA Kağıt Fabrikası Çevreye Daha Az Zarar VerecekÖzelleştirme İdaresi Başkanlığından 10 yıl önce alınan Balıkesir SEKA Kağıt Fabrikası, yeniden faaliyete geçiyor.
 • 14:41Yeni Kağıt Fabrikası Çevreye Daha Az Zarar Verecek"Özelleştirme İdaresi Başkanlığından 10 yıl önce alınan Balıkesir SEKA Kağıt Fabrikası'nı yeniden faaliyete geçirecek Albayraklar Kağıt Fabrikasının Genel Müdürü Ahmet Çetin Taşçı, yeni fabrikanın doğaya eskisinden 10 kat daha az zarar vereceğini söyledi.
 • 10:27Socar Türkiye Başkanı: Petkim Hisselerinin Bir Bölümü SatılacakSocar Türkiye Başkanı: Petkim Hisselerinin Bir Bölümü SatılacakSOCAR Türkiye Başkanı Kenan Yavuz, SOCAR'ın Petkim'deki hisselerinin bir bölümünün satışının düşünüldüğünü ancak kontrol hissesinin altında düşülmeyeceğini söyledi.
 • 14:02Bakan Yıldız: Dün 80'e Yakın İmza Attım Geldim, Santraller ÖzelleştirilecekBakan Yıldız: Dün 80'e Yakın İmza Attım Geldim, Santraller ÖzelleştirilecekEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Aliağa ve Bursa’daki doğalgaz santrallerinin özelleştirilmesiyle ilgili açıklama yaparak, “Dün 80’e yakın imza attım geldim. Hükümet boşluğu oluşturamayız. Gerek Aliağa gerekse Bursa’da doğalgaz santrallerimizin özelleştirme takvimi açıklandı ve özelleştirilecektir.
 • 10:49Öib'den Taşınmaz Satışına OnayÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), bazı gayrimenkullerinin satış işlemlerini onayladı.
 • 15:37Aliağa Kombine Çevrim ve Gaz Türbinleri Santrali SatılıyorÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Türkiye Elektrik Üretim A.Ş.'ye ait Aliağa Kombine Çevrim ve Gaz Türbinleri Santrali’ni satışa çıkardı.
 • 11:49Aliağa ve Bursa'daki İki Santral ÖzelleştirilecekAliağa Kombine Çevrim ve Gaz Türbinleri Santrali ile Bursa Doğalgaz Santrali özelleştirilecek.
 • 11:45Aliağa ve Bursa'daki İki Santral ÖzelleştirilecekAliağa Kombine Çevrim ve Gaz Türbinleri Santrali ile Bursa Doğalgaz Santrali özelleştirilecek.
 • 08:56Aliağa ve Bursa Doğalgaz Santralleri Satışa ÇıkarıldıAliağa ve Bursa Doğalgaz Santralleri Satışa ÇıkarıldıÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı, Aliağa Kombine Çevrim ve Gaz Türbinleri Santrali ile Bursa Doğalgaz Santrali'ni özelleştirilmek üzere satışa çıkardı.
 • 11:12Çinli Şirket, Türkiye'ye Yatırım Yapmaktan VazgeçtiÇinli Şirket, Türkiye'ye Yatırım Yapmaktan VazgeçtiOsmangazi Elektrik Dağıtım AŞ'nin çoğunluk hissesini almak için anlaşan Çinli şirket, bu satın almadan vazgeçtiğini Enerji Bakanlığı'na bildirdi.
 • 12:16Özelleştirme Sonrası 500 Kişi İşten ÇıkarıldıÖzelleştirme Sonrası 500 Kişi İşten ÇıkarıldıÖzelleştirme İdaresi tarafından 17 Aralık 2014'te özelleşen, Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santrali ile Bursa Linyit İşletmeleri'nde çalışan 500 civarında kişi işsiz kaldı.
 • 16:14Hamitabat'ın Servis ve Bakımını Siemens YürütecekLimak, Hamitabat Santralın türbin ve jeneratörlerinin servis ve bakımı için Siemens ile 13 yıllık anlaşma imzaladı.
 • 10:11Afyon - Dmo'nun Arazisi 7 Milyon Liraya SatıldıAfyon - Dmo'nun Arazisi 7 Milyon Liraya SatıldıDmo'nun arazisi 7 milyon liraya satıldı AFYONKARAHİSAR'da 2008 yılında kapatılan Devlet Malzeme Ofisi'ne (DMO) ait binaların bulunduğu arazi Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından 7 milyon liraya satıldı.
 • 17:30TPAO Bünyesindeki TP'nin Özelleştirme Kararı ÇıktıTPAO Bünyesindeki TP'nin Özelleştirme Kararı ÇıktıÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı Özelleştirme Yüksek Kurulu Kararına göre, TPAO bünyesindeki TP'nin özelleştirme kararı çıktı.
 • 16:17Soma Termik Santrali'nin Konya Şeker'e Satış Sözleşmesi İmzalandıSoma Termik Santrali'nin Konya Şeker'e Satış Sözleşmesi İmzalandıManisa'nın Soma ilçesinde özelleştirme kapsamına giren Soma B Termik Santrali Soma Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. (SEAŞ) ile ihaleyi alan Konya Şeker arasında 22 Haziran tarihinde imzaların atıldığı belirtildi.
 • 14:47Orhaneli ve Tunçbilek'in Satış Sözleşmesi İmzalandıElektrik Üretim AŞ'ye ait Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santrallerinin satış ve işletme hakkı devir sözleşmesi ile Soma Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ'ye ait Soma B Termik Santralinin satış sözleşmesi imzalandı.
 • 09:39ÖİB'den TTA Gayrimenkul'ün Taşınmaz Satışına OnayÖİB'den TTA Gayrimenkul'ün Taşınmaz Satışına OnayÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı, TTA Gayrimenkul AŞ'nin bazı gayrimenkullerinin satış işlemlerini onayladı.
 • 15:33Özelleştirme İhalesiTüzel kişiliği sona erdirilen Türkiye Gübre Sanayi AŞ adına kayıtlı arsanın özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi, 14 milyon lira ile Vahit Karaarslan verdi.
 • 11:34Santraller Devlet Teşvikiyle Modernize EdilecekÖzelleştirilen Hamitabat, Yeniköy ve Kemerköy elektrik santrallerinin modernizasyonuna yönelik yatırımlar vergi teşvikinden yararlandırılacak.
 • 10:00Global Holding, Maden İşletme İhalesi KazandıGlobal Yatırım Holding’in iştiraki Straton Maden ihale kazandı.
 • 09:13Palandöken Gondol İhalesi YapıldıPalandöken Gondol İhalesi YapıldıErzurum Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezlerinin özelleştirme kapsamına alındığı günden bu güne öncelikle Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, TTA Gayrimenkul AŞ. Genel Müdürlüğü, Daire Başkanı Kemalettin IŞIK başkanlığında birçok iyileştirme ve hizmet sunulmasının yanında özelleştirmeye hazırlık çalışmaları hızla devam ediyor.
 • 16:51Hamitabat Doğalgaz Çevrim Santrali Temel Atma TöreniEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Son bir hafta içerisinde yalnızca bakanlığımızın yaptığı açılışların tutarı 2,1 milyar dolar" dedi.
 • 13:06Hamitabat Doğalgaz Çevrim Santrali Temel Atma TöreniEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Son bir hafta içerisinde yalnızca bakanlığımızın yaptığı açılışların tutarı 2,1 milyar dolar" dedi.
 • 17:52Mhp, İnebolu'da Seçim Bürosunun Açılışını YaptıMhp, İnebolu'da Seçim Bürosunun Açılışını YaptıMHP Kastamonu Milletvekili Adayı Hayati Hamzaoğlu, iktidar vekillerinin Kastamonu’ya hizmet noktasında yeterli performansı gösteremediğini söyledi.
 • 09:18Özelleştirme İhalelerine OnayÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı, bazı gayrimenkullerin satış işlemini onayladı.
 • 11:29Salıpazarı Projesinde ÇED Raporu Ferit Şahenk'e Yeni Fatura ÇıkardıSalıpazarı Projesinde ÇED Raporu Ferit Şahenk'e Yeni Fatura ÇıkardıDoğuş Grubu'nun aldığı Salıpazarı projesinde ÇED raporu hazırlandı. Proje bedeli 1.5 milyar dolar olarak belirlendi.
 • 09:14Hatay ve Sakarya'da Özelleştirme İhalelerine OnayÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı, Hatay ve Sakarya'daki bazı taşınmazların satış işlemini onayladı Resmi Gazete'de yayımlanan kararlara göre, Hatay'ın Dörtyol ilçesi, Yeniyurt Mahallesindeki tta Gayrimenkul AŞ'ye ait 3 bin 103 metrekare yüzölçümlü konut alanı imarlı taşınmazın üzerindeki 18 bağımsız bölüm numaralı dubleks meskenin satış yöntemiyle yapılan ihalesi sonucunda, taşınmazın, 81 bin lira bedelle en yüksek teklifi veren Cafer Sarı'ya satılmasına ilişkin verilen karar onaylandı.
 • 15:461nuhoğlu: Bu Karar Betonlaşma Anlamına Geliyor1nuhoğlu: Bu Karar Betonlaşma Anlamına Geliyor* Kadıköy Belediyesi Başkanı Aykurt Nuhoğlu, "(Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı planı) Bu karar halkın kullandığı tüm alanların betonlaşması anlamına geliyor" "Kadıköy ile ne sorunları var bilmiyorum ama Ankara'dan birileri Kadıköy'ü bilmemelerine rağmen karar veriyor.
 • 15:462nuhoğlu: Bu Karar Betonlaşma Anlamına Geliyor2nuhoğlu: Bu Karar Betonlaşma Anlamına Geliyor* Kadıköy Belediyesi Başkanı Aykurt Nuhoğlu, "(Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı planı) Bu karar halkın kullandığı tüm alanların betonlaşması anlamına geliyor" "Kadıköy ile ne sorunları var bilmiyorum ama Ankara'dan birileri Kadıköy'ü bilmemelerine rağmen karar veriyor.
 • 15:37Nuhoğlu: Karar Betonlaşma Anlamına GeliyorNuhoğlu: Karar Betonlaşma Anlamına GeliyorKalamış Yat Limanı'na ilişkin Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın hazırladığı yeni 'imar planı'nın onaylamasının ardından itirazda bulunan Kadıköy Belediyesi Başkanı Aykurt Nuhoğlu basın toplantısı düzenledi.
 • 09:05Özelleştirme İhalelerine OnayÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı, bazı gayrimenkullerin satış işlemini onayladı.
 • 17:41Vagon Onarım Fabrikası Alanı Yeniden SatıştaVagon Onarım Fabrikası Alanı Yeniden SatıştaMalatya’da uzun yıllardan beri atıl vaziyette bulunan Vagon Onarım Fabrikası alanı, Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından yeniden ihaleye çıkartıldı.
 • 19:14Net Holding'ten AçıklamaNet Holding, Net Holding'in Özelleştirme İdaresi'nin talebi doğrultusunda vermiş olduğu, 9 miyon dolar tutarındaki teminat mektubunun nakde çevrilip bedelinin Özelleştirme İdaresi Başkanlığı hesaplarına aktarıldığını bildirdi.
 • 19:59Özelleştirme İdaresi'nden Şans Oyunları AçıklamasıÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı, şans oyunlarına ilişkin lisansın 10 yıllık süre ile verilmesi amacıyla gerçekleştirilen ihalede 2 milyar 750 milyon dolar, bedelle ikinci teklifi veren ERG-Ahlatçı Ortak Girişim Grubu’na çağrıda bulunacağını açıkladı.
 • 18:23Özelleştirme İdaresi Başkanlığı AçıklamasıÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), şans oyunlarına ilişkin lisansın 10 yıllık süre ile verilmesi amacıyla gerçekleştirilen ihalede, 2 milyar 750 milyon dolar bedelle ikinci teklifi veren ERG-Ahlatçı Ortak Girişim Grubu'na çağrıda bulunulacağını bildirdi.
 • 08:25Net Holding: Şans Oyunları İhale Şartnamesi İçin ÇalışıyoruzNet Holding, şans oyunları ihale şartnamesinin gereklerini yerine getirmek için çalışmalarına devam ettiğini duyurdu.
 • 19:45Net Holdingten AçıklamaNet Holding, "Şans Oyunlarının Lisans Verilmesi Suretiyle Özelleştirilmesi İhalesi" kapsamındaki lisans sözleşmesi ile ilgili olarak, Özelleştirme İdaresi'nden şu ana kadar herhangi bir ek sürenin verilip verilmediğine dair bir cevap alınmadığını bildirdi.
 • 15:13Şans Oyunlarının Özelleştirme İhalesiMilli Piyango İdaresine ait şans oyunlarının özelleştirilmesi ihalesinde en yüksek ikinci teklifi veren ERG-Ahlatçı Ortak Girişim Grubu'ndan Ahmet Ahlatçı, "Nasıl ki ihaleye girerken hazırsak, şimdi de bu sürece hazırız" dedi.