SON DAKİKA ÖZELLEŞTİRME İDARESİ BAŞKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Haberleri

10:06
ÖİB'den 7 İlde Taşınmaz Satışına Onay ÖİB, TTA Gayrimenkul AŞ'ye ait Van, Osmaniye, Kahramanmaraş, Antalya, Adana, Kırıkkale ve Kastamonu'daki bazı taşınmazların satışlarını onayladı.
09:04
ÖİB'den Bolu'daki Taşınmaz Satışına Onay Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Ankara Doğal Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ'ye ait Bolu'daki taşınmazın üçte bir oranındaki hissesinin satışını onayladı.
ÖİB'den Bolu'daki Taşınmaz Satışına Onay
09:02
ÖİB'den Taşınmaz Satışına Onay Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Türkşeker AŞ'ye ait Bursa'nın Osmangazi ilçesindeki taşınmazların satışını onayladı.
ÖİB'den Taşınmaz Satışına Onay
19:34
Konya Soma B Termik Santrali Yeni Sahibine 1 Milyar Dolara Mal Olacak Soma B Termik Santrali yeni sahibine 1 milyar dolara mal olacak Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) tarafından yapılan Soma B Termik Santralini ihalesini 685.5 milyon dolarlık teklifiyle kazanan Pancar Ekicileri Kooperatifi Birliği (Pankobirlik) iştiraki olan Konya Şeker'in Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, "Soma'yı 685.5 milyon dolara aldık.
Konya Soma B Termik Santrali Yeni Sahibine 1 Milyar Dolara Mal Olacak
19:17
Soma B Termik Santrali Yeni Sahibine 1 Milyar Dolara Mal Olacak Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) tarafından yapılan Soma B Termik Santralini ihalesini 685.5 milyon dolarlık teklifiyle kazanan Pancar Ekicileri Kooperatifi Birliği (Pankobirlik) iştiraki olan Konya Şeker'in Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, "Soma'yı 685.5 milyon dolara aldık.
Soma B Termik Santrali Yeni Sahibine 1 Milyar Dolara Mal Olacak
11:35
Halk Emeklilik ve Halk Sigorta'nın Özelleştirilmesinde Son Teklif Tarihi 24 Nisan Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Halk Bankası’nın iştirakleri Halk Sigorta ile Halk Hayat ve Emeklilik’in blok satış yoluyla özelleştirilmesi için ilana çıkarken, ihalelere son teklif verme tarihi 24 Nisan olarak belirlendi.
Halk Emeklilik ve Halk Sigorta'nın Özelleştirilmesinde Son Teklif Tarihi 24 Nisan
08:50
Halk Sigorta ve Halk Hayat ve Emeklilik Blok Satış İçin İlanda Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Halk Bankasının iştirakleri Halk Sigorta ile Halk Hayat ve Emeklilik'in blok satış yoluyla özelleştirilmesi için ilan verdi.
Halk Sigorta ve Halk Hayat ve Emeklilik Blok Satış İçin İlanda
08:44
Halk Sigorta ve Halk Hayat ve Emeklilik Blok Satış İçin İlanda Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Halk Bankası'nın iştirakleri Halk Sigorta ile Halk Hayat ve Emeklilik'in blok satış yoluyla özelleştirilmesi için ilan verdi.
Halk Sigorta ve Halk Hayat ve Emeklilik Blok Satış İçin İlanda
16:36
Soma Termik Santraline En Yüksek Teklif Konya Şeker'den Soma Elektrik Üretim ve Ticaret'e ait Soma B termik santrali ve bu santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirilme ihalesinde en yüksek teklifi 685.5 milyon dolar ile Konya Şeker verdi.
Soma Termik Santraline En Yüksek Teklif Konya Şeker'den
16:05
Soma B Termik Santrali İhalesini Konya Şeker Kazandı Soma Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş.’ye ait Soma B Termik Santrali ve taşınmazlarının bütün halinde özelleştirilmesi ihalesini Konya Şeker 685.5 milyon dolarla kazandı.
15:05
Özelleştirmeden Hazineye Milyarlar Kaldı Geçen yıl özelleştirmeden elde edilen gelir 6 milyar doları geçerek 6,3 milyar dolara ulaştı.
Özelleştirmeden Hazineye Milyarlar Kaldı
16:13
50 Bin 4/C'li Personele İstihdam Müjdesi, İşçilere Müjdeli Haber Özelleştirme uygulamaları sonucunda iş sözleşmeleri sona eren işçilerin kamu kurum ve kuruluşlarında geçici personel statüsünde istihdamı için azami 50 bin pozisyon belirlendi.
50 Bin 4/C'li Personele İstihdam Müjdesi, İşçilere Müjdeli Haber
09:44
50 Bin 4/C'li Personele İstihdam Müjdesi Özelleştirme uygulamaları sonucunda iş sözleşmeleri sona eren işçilerin kamu kurum ve kuruluşlarında geçici personel statüsünde istihdamı için azami 50 bin pozisyon belirlendi.
50 Bin 4/C'li Personele İstihdam Müjdesi
20:46
Bakan Elvan'dan Alsancak Limanı Açıklaması Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, İzmir Valisi Mustafa Toprak ile makamında görüştü.
Bakan Elvan'dan Alsancak Limanı Açıklaması
20:13
Bakan Elvan, İzmir ve Çandarlı Limanı Haberlerine Açıklık Getirdi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, ‘Çandarlı Limanı yapılınca İzmir Limanı kapatılacak’ şeklindeki haberlerin kesinlikle doğru olmadığını, İzmir Limanı’nın canlandırılarak tarama çalışmalarının yapılacağını söyledi.
Bakan Elvan, İzmir ve Çandarlı Limanı Haberlerine Açıklık Getirdi
16:58
Bakan Elvan: Karayolları'ndaki Değişimi Motivasyon İçin Yaptık" Haberine Ek Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Konak Tüneli kazı çalışmalarının yüzde 95'inin tamamlandığını, Ocak ayının ortalarına doğru tünelde ışığın görüleceğini ve Mayıs ayında hizmete açılacağını kaydetti.
Bakan Elvan: Karayolları'ndaki Değişimi Motivasyon İçin Yaptık' Haberine Ek
16:18
Bakan Elvan: Karayolları'ndaki Değişimi Motivasyon İçin Yaptık (2) Siyaset YAPMA ARENASI TÜNELLER DEĞİL Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Konak Tüneli kazı çalışmalarının yüzde 95'inin tamamlandığını, Ocak ayının ortalarına doğru tünelde ışığın görüleceğini ve Mayıs ayında hizmete açılacağını kaydetti.
Bakan Elvan: Karayolları'ndaki Değişimi Motivasyon İçin Yaptık (2)
08:21
ÖİB'den Taşınmaz Satışına Onay Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Sümer Holding AŞ'ye ait Konya ve Bilecik'teki taşınmazların satışını onayladı.
17:10
Kemerköy ve Yeniköy Santralleri Devredildi Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Muğla'da bulunan Kemerköy ve Yeniköy Termik Santralleri ile Kemerköy Liman Sahası'nın IC İçtaş Enerji Üretim ve Ticaret AŞ.'ye devir işlemlerinin tamamlandığını açıkladı.
Kemerköy ve Yeniköy Santralleri Devredildi
11:31
Dokuma'nın Geleceği Ortak Akılla Belirlenecek Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Dokuma’nın yol haritasını belirlemek için meclis kararıyla sivil toplum kuruluşları, üniversite, esnaf ve ticaret odaları ile siyasi partilerin temsilcilerinden oluşan bir çalışma grubu kuracaklarını belirtti.
Dokuma'nın Geleceği Ortak Akılla Belirlenecek
10:51
ÖİB'den Aydın'da Taşınmaz Satışına Onay Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Aydın'da bulunan taşınmazın satış kararını onayladı.
ÖİB'den Aydın'da Taşınmaz Satışına Onay
17:38
Kemerköy ve Yeniköy Santralları İçtaş'a Devredildi Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Kemerköy ve Yeniköy termik santralleri ile Kemerköy liman sahasının IC İçtaş'a devri işlemlerinin tamamlandığını açıkladı.
18:37
Net Holding Açıklaması "Net Piyango ve Şans Oyunları Ticaret Anonim Şirketi, 26 Şubat 2015 tarihinde lisans sözleşmesini imzalamak üzere, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nca davet edilmiştir"
18:45
2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: "Sadece 2014 yılı içinde 154 spor tesisinin yapımı tamamlanmıştır.
2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda
16:44
2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda HDP Bitlis Milletvekili Zenderlioğlu: "AKP hükümetinin hazırladığı bütçe, halkı soyma, yoksullaştırma, işsiz bırakma, Türkiye'nin geleceğini karartma ve güzel yarınlara ipotek koyma bütçesidir" HDP Van Milletvekili Üçer: "Rakamların hepsi hikayedir.
15:58
CHP Milletvekili Erdoğdu: Yandaş İş Adamlarının Yüzde 95 Vergisi Silindi CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, bütçe görüşmelerinde Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e, “Yandaş iş adamlarının, milletin anasına küfreden Mehmet Cengiz'in ne kadar vergisini sildiniz tarhiyat uzlaşmasında?
15:18
Toprak: Darbe Tankla Yapılır Siz Çarşı'nın Elindeki Kaşkolü Darbe Aracı Gördünüz CHP Milletvekili Erdoğan Toprak, Beşiktaş Çarşı grubunun duyarlılıkları yüksek, bu toplumun en sağduyulu gruplarından biri olduğunu söyledi.
14:20
2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda MHP Manisa Milletvekili Akçay: "AKP iktidarı ülkemizin kaynakları ülkenin refahı, huzuru ve kalkınması için değil, bir avuç iktidar sahibi ve yandaşın zenginleşmesi için kullanmıştır" CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi: "Ana muhalefet partisinin binalarında, polise arama yetkisi veren bir kararı yargı veriyorsa Türkiye'de kuvvetler ayrılığı kalmamış demektir.
13:02
2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda MHP Trabzon Milletvekili Aydın: "Bugün iktidarın Çözüm Süreci adı altında yürüttüğü faaliyet iktidarın projesi değildir.
12:42
Koray Aydın: Önümüzdeki Seçimde Verilecek Her Oy Öcalan'ın Affına Verilecek MHP Milletvekili Koray Aydın, İmralı’daki yapılan görüşmelerde hükümet ile İmralı arasında dağ kadrosu arasında varılan mutabakat metninin ana omurgasını özerkliğin oluşturduğunu söyledi.
11:02
2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda Milli Savunma Bakanlığı, Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü, Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı, Kamu İhale Kurumu, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu bütçeleri ile Gelir Bütçesi'nin görüşülmesine başlandı.
10:41
Özelleştirme İdaresi de Belediyeyi Devre Dışı Bırakıp İmar Değişikliğine Gitti Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Ege Bölgesi'nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan İzmir'in Çeşme ilçesinde, Maliye adına kayıtlı ve özelleştirme kapsamında olan yaklaşık 8 dönümlük alanın imarını değiştirdi.
09:26
Taşınmaz İhaleleri Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Afyonkarahisar, Konya, Mersin, Osmaniye, ve Denizli'deki bazı taşınmazları satış yöntemiyle özelleştirecek.
08:51
Öib Kararları Özelleştirme kapsam ve programındaki iki taşınmazın satışı ile bazı imar planı değişiklikleri onaylandı.
16:16
Sanofi Türkiye'den Yurtdışına Önemli Atama Sanofi Türkiye Kurumsal İlişkiler, Pazara Erişim ve İletişim Direktörlüğü görevini üstlenen Aysun Hatipoğlu, 1 Ocak 2015 tarihi itibariyle Avrupa Bölgesi Kurumsal İlişkiler Direktörü rolüne atanmıştır; kendisi bu rolünde Brüksel'de yerleşik olacaktır.
10:08
Başkan Aksoy'dan "Avm Satışı" Açıklaması Bitlis’in Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, mülkiyeti Tatvan Belediyesi’ne ait olan ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından ihale yoluyla satışa çıkarılan Tatvan Yaşam Alışveriş Merkezi’nin satışıyla ilgili açıklama yaptı.
Başkan Aksoy'dan 'Avm Satışı' Açıklaması
09:06
ÖİB'den Taşınmaz Satışına Onay Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Kocaeli ve Kırıkkale'de bulunan taşınmazların satış kararını onayladı.
19:09
İş Sağlığı ve Güvenliği Tasarısı Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerden olup, standardı yayımlanan ve tebliğlerde belirtilen mesleklerde, tebliğin yayım tarihinden itibaren sekiz ay sonra mesleki yeterlilik belgesine sahip olmayan kişiler çalıştırılamayacak Yeterliliği olmayanları çalıştıran işveren veya işveren vekilierine her bir çalışan için 1000 lira idari para cezası verilecek Resmi Gazete'de yayımlanacak ilanlar, sadece internet ortamında duyurulacak.
17:17
Orhaneli Termik Santrali'nin Özelleştirilmesine Tepki Elektrik Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı Remzi Çınar, Orhaneli Termik Santrali’nin özelleştirilmesine tepki gösterdi.
Orhaneli Termik Santrali'nin Özelleştirilmesine Tepki
14:21
Yatağan'da 446 Günlük Eylem Muğla'nın Yatağan İlçesi'nde özelleştirme karşıtı 446 gün boyunca eylem yapan enerji ve maden işçileri, çeşitli protestolarla ülke gündemine geldi.
11:57
Yatağan'daki Özelleştirme Karşıtı Eylem Tes İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri, Yatağan Termik Santrali ve kömür işletmelerinin özelleştirilmesine karşı iş yerlerini terk etmeme kararı alan işçileri ziyaret etti.
Yatağan'daki Özelleştirme Karşıtı Eylem
11:06
Özelleştirme İdaresi Önünde Zincirli Eylem: 5 Gözaltı Yatağan Termik Santralinin özelleştirilmesini protesto etmek için kendilerini Özelleştirme İdaresi Bakanlığı binasının korkuluklarına zincirleyen 5 kişi gözaltına alındı.
Özelleştirme İdaresi Önünde Zincirli Eylem: 5 Gözaltı
10:55
Kendilerini Zincirleyen 5 Kişi Gözaltına Alındı Ankara'da Yatağan Termik Santralinin özelleştirmesini protesto eden 5 kişi, Özelleştirme İdaresi Başkanlığının korkuluklarına kendilerini zincirledi.
Kendilerini Zincirleyen 5 Kişi Gözaltına Alındı
12:42
Yatağan'daki Özelleştirme Karşıtı Eylem Yatağan Termik Santrali ve kömür işletmelerinin özelleştirilmesinin ardından iş yerini terk etmeme eylemi başlatan işçiler, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ile firma arasında devir sözleşmesi imzalanmasına tepki gösterdi.
Yatağan'daki Özelleştirme Karşıtı Eylem
11:20
Yatağan Termik Santrali Devir Sözleşmesi İmzalandı Yatağan termik santrali devir sözleşmesi imzalandı.
Yatağan Termik Santrali Devir Sözleşmesi İmzalandı
08:57
ÖİB'ten Taşınmaz Onayı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Ankara Doğal Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ'ye kayıtlı 2 taşınmazın satışını onayladı.
ÖİB'ten Taşınmaz Onayı
11:58
Maliye Bakanlığı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Maliye Bakanlığının bütçesi üzerinde görüşmeler başladı.
Maliye Bakanlığı Bütçesi
10:24
2015 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Maliye Bakanlığı'nın bütçesi üzerinde görüşmeler başladı.
2015 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
09:26
Haftanın Tarihine Bakış ''Hakimiyet Milletindir'' yazılı levha TBMM kürsüsünün arkasına 87 yıl önce asıldı.
Haftanın Tarihine Bakış
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 31.01.2015 05:59:51. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ÖZELLEŞTİRME İDARESİ BAŞKANLIĞI HABERLERİ
[Hata Bildir]