SON DAKİKA ÖZELLEŞTİRME İDARESİ HABERLERİ

Son Dakika Özelleştirme İdaresi Haberleri

 • 23 Eylül 2016 14:06Bakan Özlü: "Sanayicinin Tek Adresi Olsun"Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, üzerinde çalıştıkları Üretim Reform Paketi ile ilgili taslağı sanayicilere ve ilgili taraflara açtıklarını belirterek, "Kurmak istediğimiz sistem sanayicinin bir problemi varsa bizim bakanlığımıza gelsin, biz onun sorunlarını takip edeceğiz" dedi.
 • 22 Eylül 2016 15:56Almus ve Köklüce Hidroelektrik Santrallerinin Özelleştirme İhalesiANKARA (AA) - Elektrik Üretim AŞ'ye (EÜAŞ) ait Almus ve Köklüce hidroelektrik santrallerinin özelleştirme ihalesine başvuran 11 şirketin ön yeterlilik kriterlerini karşıladığı bildirildi.
 • 20 Eylül 2016 12:04Kadıköy Belediye Başkanı Nuhoğlu: Boşaltılan Askeri Alanlar Satılma Tehlikesiyle Karşı KarşıyaKadıköy Belediye Başkanı Nuhoğlu: Boşaltılan Askeri Alanlar Satılma Tehlikesiyle Karşı Karşıyaİstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi'nden, meclis üyelerine hitap eden Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, 'İstanbul'daki askeri alanlar 55 bin hektar. Bu alan, İstanbul'daki 10'a yakın ilçeden daha büyük bir alan. Bu askeri araziler boşaltılıyor, satılma tehlikesi ile karşı karşıya" dedi.
 • 20 Eylül 2016 11:58Yeniden) - Kadıköy Belediye Başkanı Nuhoğlu: Boşaltılan Askeri Alanlar Satılma Tehlikesiyle Karşı...Yeniden) - Kadıköy Belediye Başkanı Nuhoğlu: Boşaltılan Askeri Alanlar Satılma Tehlikesiyle Karşı...İSTANBUL Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi'nden, meclis üyelerine hitap eden Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, "İstanbul'daki askeri alanlar 55 bin hektar. Bu alan, İstanbul'daki 10'a yakın ilçeden daha büyük bir alan. Bu askeri araziler boşaltılıyor, satılma tehlikesi ile karşı karşıya" dedi.
 • 20 Eylül 2016 11:55Kadıköy Belediye Başkanı Nuhoğlu: Boşaltılan Askeri Alanlar Satılma Tehlikesiyle Karşı KarşıyaKadıköy Belediye Başkanı Nuhoğlu: Boşaltılan Askeri Alanlar Satılma Tehlikesiyle Karşı KarşıyaİSTANBUL Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi'nden, meclis üyelerine hitap eden Nuhoğlu, "İstanbul'daki askeri alanlar 55 bin hektar. Bu alan, İstanbul'daki 10'a yakın ilçeden daha büyük bir alan. Bu askeri araziler boşaltılıyor, satılma tehlikesi ile karşı karşıya" dedi.
 • 19 Eylül 2016 19:47İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısıİstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısıİstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı Hadi Güler, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında hakkında açılmış herhangi bir soruşturma ve tahkikat olmadığını belirterek, "Olursa aslanlar gibi giden ifademizi veririz, suçumuz varsa buna da katlanırız. Bunda çekinecek hiç bir şey yoktur.
 • 09 Eylül 2016 17:32Sekmen: Sekmen: "Erzurum Ticaret ve Sanayinin Merkezi Olacak"Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, yeni teşvik paketiyle Erzurum’un ticaretin merkezi olacağını ifade etti.
 • 09 Eylül 2016 09:25Öyk'dan Taşınmaz Satışına OnayÖyk'dan Taşınmaz Satışına OnayÖzelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Adana'nın Seyhan ilçesinde, TTA Gayrimenkul AŞ'ye ait taşınmazın satışını onayladı.
 • 08 Eylül 2016 15:46Çamlıca 1 Hes'in Özelleştirilmesi İhalesiÇamlıca 1 Hes'in Özelleştirilmesi İhalesiElektrik Üretim AŞ'ye (EÜAŞ) ait Çamlıca 1 Hidroelektrik Santrali (HES) ve taşınmazlarının özelleştirilmesi ihalesi, gelen tekliflerin komisyonun belirlediği asgari tutarın altında kalması nedeniyle ertelendi.
 • 07 Eylül 2016 15:24Çamlıca 1 Hidroelektrik Santralinin ÖzelleştirilmesiÇamlıca 1 Hidroelektrik Santralinin ÖzelleştirilmesiElektrik Üretim AŞ'ye (EÜAŞ) ait "Çamlıca 1" hidroelektrik santrali ve taşınmazlarının özelleştirilmesi ihalesinin nihai pazarlık görüşmesi yarın yapılacak.
 • 06 Eylül 2016 19:49İmeak Dto İzmir Şubesi Başkanı Öztürk Açıklamasıİmeak Dto İzmir Şubesi Başkanı Öztürk Açıklamasıİstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz Bölgeleri (İMEAK) Deniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şubesi Başkanı Yusuf Öztürk, İstanbul'da Galataport projesinin başladığını belirterek, "İstanbul'da bu adımlar atılırken, İzmir Alsancak Limanı'nda imar planı tartışmalarını geride bırakmanın zamanı geldi geçiyor.
 • 05 Eylül 2016 19:24Öib'den İhale AçıklamasıÖib'den İhale AçıklamasıElektrik Üretim AŞ'ye ait Çamlıca 1 Hidroelektrik Santrali'nin özelleştirilmesi amacıyla düzenlenecek ihaleye katılmak için tekliflerin alındığı bildirildi.
 • 05 Eylül 2016 17:06İzmir'deki Kruvaziyer Limanı ProjesiDeniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şubesi Başkanı Yusuf Öztürk, İzmir Alsancak Kruvaziyer Limanı'nın imar planlarına yönelik sorunları çözmek için Konak Belediyesi ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığının birlikte çalışma kararı aldığını belirtti.
 • 05 Eylül 2016 16:06Turcas'tan İhale AçıklamasıTurcas Petrol AŞ'nin, Tokat'taki Almus ve Köklüce hidroelektrik santrallerinin özelleştirilmesi amacıyla düzenlenecek ihaleye teklif verdiği bildirildi.
 • 05 Eylül 2016 15:07"Ülkemizdeki Birlik Ruhu İzmir Limanı'nın Önünü Açtı"Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ile Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) Proje Değerlendirme Dairesi Başkanı İbrahim Cürebal'ın bir araya gelerek birlikte çalışma kararı, denizciler tarafından memnuniyetle karşılandı.
 • 02 Eylül 2016 12:58Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri Belediyeye VerildiPalandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri Belediyeye VerildiKIŞ turizmin gözde kayak merkezi Palandöken ve Konaklı, Başbakanlık Özelleştirme İdaresi tarafından Erzurum Büyükşehir Belediyesi'ne devredildi.
 • 02 Eylül 2016 09:30Kamu Kurumlarındaki Çok Sayıda Çalışanın Görevine Son VerildiKamu Kurumlarındaki Çok Sayıda Çalışanın Görevine Son Verildi672 sayılı KHK'yla, FETÖ ile irtibatı bulunduğu gerekçesiyle kamu kurumlarındaki çok sayıda çalışanın görevlerine son verildi. Hangi kurumdan ne kadar çalışanın çıkarıldığı da belli oldu.
 • 02 Eylül 2016 03:40Erzurum - Palandöken ve Konaklı Belediyeye DevredildiErzurum - Palandöken ve Konaklı Belediyeye DevredildiKış turizminin gözde kayak merkezi Palandöken ve Konaklı, Başbakanlık Özelleştirme İdaresi tarafından Erzurum Büyükşehir Belediyesi'ne devredildi.
 • 01 Eylül 2016 19:24Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri Büyükşehir'e DevrolduPalandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri Büyükşehir'e DevrolduErzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezlerinin Büyükşehir Belediyesi’ne devrolduğunu söyledi.
 • 31 Ağustos 2016 22:01Irak -Türkiye Ekonomik İlişkileriIrak -Türkiye Ekonomik İlişkileriGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Nahrain Araştırma Merkezi'nde gerçekleştirilen panelden detaylar Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Faruk Kaymakçı'nın konuşması Irak Meclisi Ekonomi ve Yatırım Komitesi üyesi Faris el-Farisi ile röportaj Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Faruk Kaymakçı ile röportaj Irak'ın başkenti Bağdat'ta "Türkiye'nin Özelleştirme Alanındaki Tecrübesi" konulu bir panel düzenlendi.
 • 31 Ağustos 2016 18:09Irak -Türkiye Ekonomik İlişkileriIrak'ın başkenti Bağdat'ta "Türkiye'nin Özelleştirme Alanındaki Tecrübesi" konulu bir panel düzenlendi.
 • 26 Ağustos 2016 16:37CHP Grup Başkanvekili Özel AçıklamasıCHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Bu şartlar altında Meclis kapalı tutulmaya devam ederse, Meclis'in olağanüstü toplanması noktasında partimizdeki ağırlıklı görüşü, yetkili organlarımızda tartışıp, gerekli adımları atacağız." dedi.
 • 26 Ağustos 2016 16:37CHP'li Özel: Geçmişte Yapılan Ahlaksızca Haberler Dünkü Terör Saldırısıyla Tekzip Edilmiş OluyorCHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, geçmişte bir CHP'li milletvekilinin PKK cenazesine gittiği yönündeki iddiaların anımsatılması üzerine "Geçmişte CHP milletvekiliyle ilgili haksız ve ahlaksızca yapılan bu gerçek dışı haberler herhalde dün ki terör saldırısıyla tekzip edilmiş oluyor" dedi.
 • 26 Ağustos 2016 09:52Türkiye Varlık Fonu Şirketi KurulduTürkiye Varlık Fonu ve bu fona bağlı alt fonları kurmak ve yönetmek üzere Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi kuruldu.
 • 26 Ağustos 2016 09:29Varlık Fonu Kanunu Resmi Gazete'de YayınlandıTürkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketinin Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Resmi Gazete’de yayımlandı.