SON DAKİKA ÖZELLEŞTİRME İDARESİ HABERLERİ

Son Dakika Özelleştirme İdaresi Haberleri

 • 09:57CHP'den 'İstanbul'a Karşı Suçlar' ProjesiCHP'den 'İstanbul'a Karşı Suçlar' ProjesiCHP İstanbul İl Başkanı Karayalçın, 2010 yılından bu yana İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde görev alan izleme komisyonunun yapısını değiştireceklerini söyledi.
 • 09:35CHP'den 'İstanbul'a Karşı Suçlar' ProjesiCHP'den 'İstanbul'a Karşı Suçlar' ProjesiChp İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, 2010 yılından bu yana İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde görev alan izleme komisyonunun yapısını değiştireceklerini 'İstanbul'a Karşı Suçlar' adını verdikleri proje kapsamında imar imarlarındaki değişikliklerin hukuk kuralları ve İstanbul halkının çıkarlarına uygun olup- olmadığını izleyeceklerini söyledi.
 • 13:45Bursa'da 700 Taşeron İşçi İşsiz KaldıBursa'da 700 Taşeron İşçi İşsiz KaldıOrhaneli ve Tunçbilek termik santralleri ihalesinin en yüksek teklifini 521 milyon dolarla Çelikler Taahhüt İnşaat ve Sanayi A.Ş.’ye verilmesinin ardından taşeron firmalar bünyesinde çalışan 700 kişi işsiz kaldı.
 • 12:16Özelleştirme Sonrası 500 Kişi İşten ÇıkarıldıÖzelleştirme Sonrası 500 Kişi İşten ÇıkarıldıÖzelleştirme İdaresi tarafından 17 Aralık 2014'te özelleşen, Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santrali ile Bursa Linyit İşletmeleri'nde çalışan 500 civarında kişi işsiz kaldı.
 • 16:14Hamitabat'ın Servis ve Bakımını Siemens YürütecekLimak, Hamitabat Santralın türbin ve jeneratörlerinin servis ve bakımı için Siemens ile 13 yıllık anlaşma imzaladı.
 • 10:11Afyon - Dmo'nun Arazisi 7 Milyon Liraya SatıldıAfyon - Dmo'nun Arazisi 7 Milyon Liraya SatıldıDmo'nun arazisi 7 milyon liraya satıldı AFYONKARAHİSAR'da 2008 yılında kapatılan Devlet Malzeme Ofisi'ne (DMO) ait binaların bulunduğu arazi Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından 7 milyon liraya satıldı.
 • 17:30TPAO Bünyesindeki TP'nin Özelleştirme Kararı ÇıktıTPAO Bünyesindeki TP'nin Özelleştirme Kararı ÇıktıÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı Özelleştirme Yüksek Kurulu Kararına göre, TPAO bünyesindeki TP'nin özelleştirme kararı çıktı.
 • 16:17Soma Termik Santrali'nin Konya Şeker'e Satış Sözleşmesi İmzalandıSoma Termik Santrali'nin Konya Şeker'e Satış Sözleşmesi İmzalandıManisa'nın Soma ilçesinde özelleştirme kapsamına giren Soma B Termik Santrali Soma Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. (SEAŞ) ile ihaleyi alan Konya Şeker arasında 22 Haziran tarihinde imzaların atıldığı belirtildi.
 • 14:47Orhaneli ve Tunçbilek'in Satış Sözleşmesi İmzalandıElektrik Üretim AŞ'ye ait Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santrallerinin satış ve işletme hakkı devir sözleşmesi ile Soma Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ'ye ait Soma B Termik Santralinin satış sözleşmesi imzalandı.
 • 14:14Kayak Tesisleri Özelleştirme İhalesinde Süre UzatımıPalandöken ve Konaklı kayak tesislerinin özelleştirme ihaleleri için son teklif verme süresi uzatıldı.
 • 09:56ÖYK'dan İmar Planı Değişikliklerine OnayÖYK'dan İmar Planı Değişikliklerine OnayÖzelleştirme Yüksek Kurulu, bazı gayrimenkullere ilişkin imar planı değişikliklerini onayladı.
 • 09:39ÖİB'den TTA Gayrimenkul'ün Taşınmaz Satışına OnayÖİB'den TTA Gayrimenkul'ün Taşınmaz Satışına OnayÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı, TTA Gayrimenkul AŞ'nin bazı gayrimenkullerinin satış işlemlerini onayladı.
 • 08:0115 Bin Liralık Maaşı Bırakıp 2 Bin 400 Liraya Çalıştı, CEO'luğu Kaptı15 Bin Liralık Maaşı Bırakıp 2 Bin 400 Liraya Çalıştı, CEO'luğu KaptıSocar'ın Türkiye CEO'su Kenan Yavuz, "Koç Holding'den ayrılıp, Petkim'e 2004 yılında geçince, maaş 15'den 2 bin 400 TL'ye düştü. Fotokopi şefi 2 katım kazanıyordu" dedi.
 • 15:33Özelleştirme İhalesiTüzel kişiliği sona erdirilen Türkiye Gübre Sanayi AŞ adına kayıtlı arsanın özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi, 14 milyon lira ile Vahit Karaarslan verdi.
 • 11:34Santraller Devlet Teşvikiyle Modernize EdilecekÖzelleştirilen Hamitabat, Yeniköy ve Kemerköy elektrik santrallerinin modernizasyonuna yönelik yatırımlar vergi teşvikinden yararlandırılacak.
 • 15:54Mega Yat Limanı İçin Bakırköy Belediyesi'nden Ruhsat Alındı"DATİ Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Yürütme Kurulu Başkanı Gökhan Kıran, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu'nun Mega Yat Limanı alanıyla ilgili 'belediyeye ruhsat müracaatında bulunulmadığı' şeklindeki sözlerinin gerçeği yansıtmadığını belirterek, "DATİ Holding olarak Bakırköy Belediyesi'nden aldığımız ruhsatla çalışmalara başladık.
 • 16:52Yeaş'ın Maden Sahası İhalesi TamamlandıYeniköy Yatağan Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ'ye (YEAŞ) ait maden ruhsatı ve ruhsatın kapsadığı maden sahasının özelleştirilmesi ihalesinde en yüksek teklifi, 5 milyon 300 bin dolar ile Straton Maden Yatırımları ve İşletmeciliği AŞ verdi.
 • 10:00Global Holding, Maden İşletme İhalesi KazandıGlobal Yatırım Holding’in iştiraki Straton Maden ihale kazandı.
 • 09:13Palandöken Gondol İhalesi YapıldıPalandöken Gondol İhalesi YapıldıErzurum Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezlerinin özelleştirme kapsamına alındığı günden bu güne öncelikle Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, TTA Gayrimenkul AŞ. Genel Müdürlüğü, Daire Başkanı Kemalettin IŞIK başkanlığında birçok iyileştirme ve hizmet sunulmasının yanında özelleştirmeye hazırlık çalışmaları hızla devam ediyor.
 • 17:21Emin Çınar, Şeker Fabrikasını Ziyaret EttiEmin Çınar, Şeker Fabrikasını Ziyaret EttiSeçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerine devam eden MHP Kastamonu Milletvekili ve 25. Dönem Milletvekili Adayı Emin Çınar, beraberinde MHP İl Başkanı Hacı İbrahim Maşalacı, Merkez İlçe Başkanı Ali Osman Kurtçu, İl ve Merkez İlçe yönetimi birlikte Kastamonu Şeker Fabrikasında ziyaretlerde bulundu.
 • 17:49Şans Oyunlarının Özelleştirilmesi İhalesiÖzelleştirme İdaresi Başkanlığından (ÖİB), şans oyunlarının özelleştirilmesi ihalesinde en yüksek ikinci teklifi veren ERG-Ahlatcı Ortak Girişim Grubuna (OGG) lisans sözleşmesi imzalanması amacıyla 22 Nisan'da davet yazısı gönderildiği, sürecin devam ettiği bildirildi.
 • 16:51Hamitabat Doğalgaz Çevrim Santrali Temel Atma TöreniEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Son bir hafta içerisinde yalnızca bakanlığımızın yaptığı açılışların tutarı 2,1 milyar dolar" dedi.
 • 13:06Hamitabat Doğalgaz Çevrim Santrali Temel Atma TöreniEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Son bir hafta içerisinde yalnızca bakanlığımızın yaptığı açılışların tutarı 2,1 milyar dolar" dedi.
 • 09:06Türkşeker AŞ'nin Arazi İhalesinde Süre UzatımıTürkiye Şeker Fabrikaları (Türkşeker) AŞ'nin, Erzurum Hınıs'taki arazisinin satışına yönelik ihalede teklif verme süresi uzatıldı.
 • 15:58Tmmob: Haydarpaşa Garı ve Çevresi Ranta AçılacakTmmob: Haydarpaşa Garı ve Çevresi Ranta AçılacakTürk Mühendis ve Mimarlar Odaları Birliği (TMMOB) Başkanı Eyüp Muhçu, Haydarpaşa Garı’nın otele çevrilmek istenmesi ile gündeme gelen Haydarpaşa projesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
 • 17:52Mhp, İnebolu'da Seçim Bürosunun Açılışını YaptıMhp, İnebolu'da Seçim Bürosunun Açılışını YaptıMHP Kastamonu Milletvekili Adayı Hayati Hamzaoğlu, iktidar vekillerinin Kastamonu’ya hizmet noktasında yeterli performansı gösteremediğini söyledi.
 • 09:18Özelleştirme İhalelerine OnayÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı, bazı gayrimenkullerin satış işlemini onayladı.
 • 11:48Meydanlarda Hayaller mi Savaşıyor?Meydanlarda Hayaller mi Savaşıyor?Türkiye'de seçim meydanlarının başlıca konusu ekonomi. Muhalefetin vaatlerini 'hayal satmak' diye niteleyen iktidar, halkın kandırıldığını iddia ediyor.
 • 15:15Çaturoğlu Ttk'nın Özelleştirileceği İddialarını DoğrulamadıÇaturoğlu Ttk'nın Özelleştirileceği İddialarını DoğrulamadıAdalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Zonguldak Milletvekili 2. Sıra Adayı Faruk Çaturoğlu, TTK’nın özelleştirileceği yönündeki söylentilerin doğru olmadığını söyledi.
 • 11:29Salıpazarı Projesinde ÇED Raporu Ferit Şahenk'e Yeni Fatura ÇıkardıSalıpazarı Projesinde ÇED Raporu Ferit Şahenk'e Yeni Fatura ÇıkardıDoğuş Grubu'nun aldığı Salıpazarı projesinde ÇED raporu hazırlandı. Proje bedeli 1.5 milyar dolar olarak belirlendi.
 • 10:57Erzurum'da Kayak Merkezlerinin ÖzelleştirilmesiPalandöken Kayak Tesisi ve Konaklı Kayak Tesisi'nde yer alan taşınmazlar 49 yıllığına "İşletme Hakkının Verilmesi" yöntemiyle özelleştirilecek.
 • 09:14Hatay ve Sakarya'da Özelleştirme İhalelerine OnayÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı, Hatay ve Sakarya'daki bazı taşınmazların satış işlemini onayladı Resmi Gazete'de yayımlanan kararlara göre, Hatay'ın Dörtyol ilçesi, Yeniyurt Mahallesindeki tta Gayrimenkul AŞ'ye ait 3 bin 103 metrekare yüzölçümlü konut alanı imarlı taşınmazın üzerindeki 18 bağımsız bölüm numaralı dubleks meskenin satış yöntemiyle yapılan ihalesi sonucunda, taşınmazın, 81 bin lira bedelle en yüksek teklifi veren Cafer Sarı'ya satılmasına ilişkin verilen karar onaylandı.
 • 09:52Türkşeker'in 9 Taşınmazı SatılacakTürkşeker AŞ'nin Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Bitlis, Edirne, Erzurum ve Iğdır'daki 9 taşınmazı satılacak.
 • 15:461nuhoğlu: Bu Karar Betonlaşma Anlamına Geliyor1nuhoğlu: Bu Karar Betonlaşma Anlamına Geliyor* Kadıköy Belediyesi Başkanı Aykurt Nuhoğlu, "(Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı planı) Bu karar halkın kullandığı tüm alanların betonlaşması anlamına geliyor" "Kadıköy ile ne sorunları var bilmiyorum ama Ankara'dan birileri Kadıköy'ü bilmemelerine rağmen karar veriyor.
 • 15:462nuhoğlu: Bu Karar Betonlaşma Anlamına Geliyor2nuhoğlu: Bu Karar Betonlaşma Anlamına Geliyor* Kadıköy Belediyesi Başkanı Aykurt Nuhoğlu, "(Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanı planı) Bu karar halkın kullandığı tüm alanların betonlaşması anlamına geliyor" "Kadıköy ile ne sorunları var bilmiyorum ama Ankara'dan birileri Kadıköy'ü bilmemelerine rağmen karar veriyor.
 • 15:37Nuhoğlu: Karar Betonlaşma Anlamına GeliyorNuhoğlu: Karar Betonlaşma Anlamına GeliyorKalamış Yat Limanı'na ilişkin Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın hazırladığı yeni 'imar planı'nın onaylamasının ardından itirazda bulunan Kadıköy Belediyesi Başkanı Aykurt Nuhoğlu basın toplantısı düzenledi.
 • 09:05Özelleştirme İhalelerine OnayÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı, bazı gayrimenkullerin satış işlemini onayladı.
 • 17:41Vagon Onarım Fabrikası Alanı Yeniden SatıştaVagon Onarım Fabrikası Alanı Yeniden SatıştaMalatya’da uzun yıllardan beri atıl vaziyette bulunan Vagon Onarım Fabrikası alanı, Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından yeniden ihaleye çıkartıldı.
 • 19:14Net Holding'ten AçıklamaNet Holding, Net Holding'in Özelleştirme İdaresi'nin talebi doğrultusunda vermiş olduğu, 9 miyon dolar tutarındaki teminat mektubunun nakde çevrilip bedelinin Özelleştirme İdaresi Başkanlığı hesaplarına aktarıldığını bildirdi.
 • 19:59Özelleştirme İdaresi'nden Şans Oyunları AçıklamasıÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı, şans oyunlarına ilişkin lisansın 10 yıllık süre ile verilmesi amacıyla gerçekleştirilen ihalede 2 milyar 750 milyon dolar, bedelle ikinci teklifi veren ERG-Ahlatçı Ortak Girişim Grubu’na çağrıda bulunacağını açıkladı.
 • 18:23Özelleştirme İdaresi Başkanlığı AçıklamasıÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), şans oyunlarına ilişkin lisansın 10 yıllık süre ile verilmesi amacıyla gerçekleştirilen ihalede, 2 milyar 750 milyon dolar bedelle ikinci teklifi veren ERG-Ahlatçı Ortak Girişim Grubu'na çağrıda bulunulacağını bildirdi.
 • 08:25Net Holding: Şans Oyunları İhale Şartnamesi İçin ÇalışıyoruzNet Holding, şans oyunları ihale şartnamesinin gereklerini yerine getirmek için çalışmalarına devam ettiğini duyurdu.
 • 19:45Net Holdingten AçıklamaNet Holding, "Şans Oyunlarının Lisans Verilmesi Suretiyle Özelleştirilmesi İhalesi" kapsamındaki lisans sözleşmesi ile ilgili olarak, Özelleştirme İdaresi'nden şu ana kadar herhangi bir ek sürenin verilip verilmediğine dair bir cevap alınmadığını bildirdi.
 • 16:03Yeniköy Yatağan Elektrik Üretim ve Ticaret A.ş İhalesi İptal EdildiYeniköy Yatağan Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş’ye (YEAŞ) ait 11081 no’lu maden ruhsatı ve bu ruhsatın kapsadığı maden sahasının özelleştirme ihalesi iptal edildi.
 • 15:13Şans Oyunlarının Özelleştirme İhalesiMilli Piyango İdaresine ait şans oyunlarının özelleştirilmesi ihalesinde en yüksek ikinci teklifi veren ERG-Ahlatçı Ortak Girişim Grubu'ndan Ahmet Ahlatçı, "Nasıl ki ihaleye girerken hazırsak, şimdi de bu sürece hazırız" dedi.
 • 15:03Yeaş'ın Maden Sahası İhalesi İptal OlduYeniköy Yatağan Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ'ye (YEAŞ) ait maden ruhsatı ve ruhsatın kapsadığı maden sahasının özelleştirilmesi ihalesi, açık artırma turunda yeni teklif sunulmaması nedeniyle iptal oldu.
 • 10:55Maliye Bakanı Mehmet ŞimşekMaliye Bakanı Mehmet ŞimşekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in salon gelişi,-Salondan genel görüntü,--Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in Milli Piyango süre uzatımıyla ilgili açıklaması Şans oyunlarının özelleştirme ihalesi- Maliye Bakanı Şimşek: - "Milli Piyango'da süre uzatımı daha önce yaptık. Dolayısıyla muhtemelen bir süre uzatımı söz konusu olmayacak.
 • 10:47Şans Oyunlarının Özelleştirme İhalesiMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, "(Şans oyunları özelleştirme ihalesi) Milli Piyango'da süre uzatımı daha önce yaptık. Dolayısıyla muhtemelen bir süre uzatımı söz konusu olmayacak.
 • 09:13Net Holding: Şans Oyunları Lisans İmzası Bugün AtılamayacakNet Holding: Şans Oyunları Lisans İmzası Bugün AtılamayacakMilli Piyango şans oyunlarını işletmek için lisans sözleşmesini imzalamak üzere 15 Nisan'a kadar ek süre alan Net Holding sözleşmenin bu tarihte imzalanamayacağını açıkladı.
 • 08:24Net Holding: Şans Oyunları Sözleşmesi Bugün İmzalanamayacakNet Holding, şans oyunlarını işletmek için lisans sözleşmesinin bugün imzalanamayacağını açıkladı.