SON DAKİKA ÖZELLEŞTİRME İDARESİ HABERLERİ

Son Dakika Özelleştirme İdaresi Haberleri

08:29
Emekli Olan Memura Yeni İş Yasağı Başbakan Davutoğlu şeffaflık paketinde "kamu çalışanları ayrıldıktan sonra 2-3 yıl özelde kendi işleriyle ilgili çalışmasını" engelleyeceklerini açıkladı.
Emekli Olan Memura Yeni İş Yasağı
09:30
Çerçioğlu; "Mallarının Turşusunu mu Kuracaksınız?" Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu,"Bir çoğu atıl vaziyette duruyor.
Çerçioğlu; 'Mallarının Turşusunu mu Kuracaksınız?'
09:02
ÖİB'den Taşınmaz Satışına Onay Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Türkşeker AŞ'ye ait Bursa'nın Osmangazi ilçesindeki taşınmazların satışını onayladı.
ÖİB'den Taşınmaz Satışına Onay
19:34
Konya Soma B Termik Santrali Yeni Sahibine 1 Milyar Dolara Mal Olacak Soma B Termik Santrali yeni sahibine 1 milyar dolara mal olacak Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) tarafından yapılan Soma B Termik Santralini ihalesini 685.5 milyon dolarlık teklifiyle kazanan Pancar Ekicileri Kooperatifi Birliği (Pankobirlik) iştiraki olan Konya Şeker'in Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, "Soma'yı 685.5 milyon dolara aldık.
Konya Soma B Termik Santrali Yeni Sahibine 1 Milyar Dolara Mal Olacak
19:17
Soma B Termik Santrali Yeni Sahibine 1 Milyar Dolara Mal Olacak Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) tarafından yapılan Soma B Termik Santralini ihalesini 685.5 milyon dolarlık teklifiyle kazanan Pancar Ekicileri Kooperatifi Birliği (Pankobirlik) iştiraki olan Konya Şeker'in Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, "Soma'yı 685.5 milyon dolara aldık.
Soma B Termik Santrali Yeni Sahibine 1 Milyar Dolara Mal Olacak
11:35
Halk Emeklilik ve Halk Sigorta'nın Özelleştirilmesinde Son Teklif Tarihi 24 Nisan Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Halk Bankası’nın iştirakleri Halk Sigorta ile Halk Hayat ve Emeklilik’in blok satış yoluyla özelleştirilmesi için ilana çıkarken, ihalelere son teklif verme tarihi 24 Nisan olarak belirlendi.
Halk Emeklilik ve Halk Sigorta'nın Özelleştirilmesinde Son Teklif Tarihi 24 Nisan
08:50
Halk Sigorta ve Halk Hayat ve Emeklilik Blok Satış İçin İlanda Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Halk Bankasının iştirakleri Halk Sigorta ile Halk Hayat ve Emeklilik'in blok satış yoluyla özelleştirilmesi için ilan verdi.
Halk Sigorta ve Halk Hayat ve Emeklilik Blok Satış İçin İlanda
08:44
Halk Sigorta ve Halk Hayat ve Emeklilik Blok Satış İçin İlanda Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Halk Bankası'nın iştirakleri Halk Sigorta ile Halk Hayat ve Emeklilik'in blok satış yoluyla özelleştirilmesi için ilan verdi.
Halk Sigorta ve Halk Hayat ve Emeklilik Blok Satış İçin İlanda
12:15
30.5 Milyon Dolara Satılan, 82 Milyon Dolara Geri Alınan Arazi Meclis Gündeminde CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı'na soru önergesi verdi.
14:44
Babacan, Aa Editör Masası'na Konuk Oldu Açıklaması "(İmar mevzuatında yapılacak değişiklik) Taslağı, muhtemelen önümüzdeki hafta görüşe açacağız. Herkesten gelecek görüşe de açığız" "Türkiye'deki gayrimenkullerin kendi doğal piyasa şartları içerisindeki değerlenmesinden ve burada oluşan ranta herhangi bir vergi getirmiyoruz.
17:48
İmar Mevzuatı Değişiyor Genel plan değişikliğinde belediye meclisince yüzde 40 ila yüzde 60 arasında belirlenecek oranda değer artış payı belediye tarafından alınacak Bireysel plan değişikliklerinde belediye meclisince yüzde 80 ila yüzde 100 arasında belirlenen oranda değer artış payı alınacak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Toplu Konut İdaresi ve Özelleştirme İdaresi gibi kamu idareleri plan değişikliği yapması durumunda plan değişikliği yapılan arsa kamuya ait ise değer artışından
18:28
Soma B Termik Santrali Özelleştirmesi İhalede en yüksek teklifi, 685,5 milyon dolarla Konya Şeker Sanayi ve Ticaret AŞ? verdi.
17:13
Soma B Termik Santrali Özelleştirmesi Soma B Termik Santrali özelleştirmesiSoma B Termik Santrali özelleştirmesi ihalesinde en yüksek teklifi, 685,5 milyon dolarla Konya Şeker Sanayi ve Ticaret AŞ? verdi.
Soma B Termik Santrali Özelleştirmesi
16:36
Soma Termik Santraline En Yüksek Teklif Konya Şeker'den Soma Elektrik Üretim ve Ticaret'e ait Soma B termik santrali ve bu santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirilme ihalesinde en yüksek teklifi 685.5 milyon dolar ile Konya Şeker verdi.
Soma Termik Santraline En Yüksek Teklif Konya Şeker'den
16:05
Soma B Termik Santrali İhalesini Konya Şeker Kazandı Soma Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş.’ye ait Soma B Termik Santrali ve taşınmazlarının bütün halinde özelleştirilmesi ihalesini Konya Şeker 685.5 milyon dolarla kazandı.
17:23
Dört Eski Bakan ile İlgili Soruşturma Komisyonu Raporu Raporda, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın savunmalarına yer verildi Çağlayan: "Hakkımda toplanan tüm deliller hukuka aykırı yöntemlerle elde edilmiş olan delillerdir" Bayraktar: "Bana Başbakan'ın hiçbir konuda 'bu işi kesin yapacaksın' dediğini ben hatırlamıyorum.
17:41
Ulaştırma Bakanı Elvan: 17-25 Aralık Sürecinde Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nda Yer Alan... Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, trafiğe çözüm olacak projeler ve devam eden önemli projeler ile gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.
15:21
THY Yönetim Kurulu Başkanı Topçu Aa Finans Masasına Konuk Oldu Açıklaması "(THY'nin Özelleştirme İdaresi'ne ait yüzde 49,12 hissesi) Bu konu ile ilgili 'bir çalışma yapın' ya da 'böyle bir arz olacak' gibi bir bilgimiz yok" "12 yıldır THY'deyim, şimdiye kadar finasman ihtiyacının tamamını özkaynaklardan karşıladık" "Şu anda THY herhangi bir uçağı alma konusunda finansman zorluğu.
16:01
İçişleri Bakanı Efkan Ala Konaklı Kayak Merkezini Kayarak Tanıttı İçişleri Bakanı Efkan Ala, Konaklı Kayak Merkezinde sezon açılışına katılıp, kayarak tanıtım yaptı.
İçişleri Bakanı Efkan Ala Konaklı Kayak Merkezini Kayarak Tanıttı
15:29
İçişleri Bakanı Efkan Ala Konaklı'da Kayak Yaptı İçişleri Bakanı Efkan Ala, Erzurum'da 2011'de hizmete giren Konaklı Kayak Merkezi'nin açılışına katılıp, kayarak tanıtım yaptı. Bakan'a kayarken korumaları da eşlik etti.
İçişleri Bakanı Efkan Ala Konaklı'da Kayak Yaptı
15:05
Özelleştirmeden Hazineye Milyarlar Kaldı Geçen yıl özelleştirmeden elde edilen gelir 6 milyar doları geçerek 6,3 milyar dolara ulaştı.
Özelleştirmeden Hazineye Milyarlar Kaldı
12:20
2015'te Parası Olan Ne Yapmalı Taraf Gazetesi Yazarı ve Eski Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkan Vekili Süleyman Yaşar, 2015 yılındaki yatırım araçlarının analizini yapıp kazandıracak olanı yazdı.
2015'te Parası Olan Ne Yapmalı
16:13
50 Bin 4/C'li Personele İstihdam Müjdesi, İşçilere Müjdeli Haber Özelleştirme uygulamaları sonucunda iş sözleşmeleri sona eren işçilerin kamu kurum ve kuruluşlarında geçici personel statüsünde istihdamı için azami 50 bin pozisyon belirlendi.
50 Bin 4/C'li Personele İstihdam Müjdesi, İşçilere Müjdeli Haber
09:44
50 Bin 4/C'li Personele İstihdam Müjdesi Özelleştirme uygulamaları sonucunda iş sözleşmeleri sona eren işçilerin kamu kurum ve kuruluşlarında geçici personel statüsünde istihdamı için azami 50 bin pozisyon belirlendi.
50 Bin 4/C'li Personele İstihdam Müjdesi
20:46
Bakan Elvan'dan Alsancak Limanı Açıklaması Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, İzmir Valisi Mustafa Toprak ile makamında görüştü.
Bakan Elvan'dan Alsancak Limanı Açıklaması
20:13
Bakan Elvan, İzmir ve Çandarlı Limanı Haberlerine Açıklık Getirdi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, ‘Çandarlı Limanı yapılınca İzmir Limanı kapatılacak’ şeklindeki haberlerin kesinlikle doğru olmadığını, İzmir Limanı’nın canlandırılarak tarama çalışmalarının yapılacağını söyledi.
Bakan Elvan, İzmir ve Çandarlı Limanı Haberlerine Açıklık Getirdi
20:01
Bakan Elvan: Karayolları'ndaki Değişimi Motivasyon İçin Yaptık (4) Bakan'dan YAT LİMANLARI İÇİN UZLAŞMA ÇAĞRISI Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, İzmir Ticaret Odası genişletilmiş özel meclis toplantısına katıldı.
Bakan Elvan: Karayolları'ndaki Değişimi Motivasyon İçin Yaptık (4)
16:58
Bakan Elvan: Karayolları'ndaki Değişimi Motivasyon İçin Yaptık" Haberine Ek Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Konak Tüneli kazı çalışmalarının yüzde 95'inin tamamlandığını, Ocak ayının ortalarına doğru tünelde ışığın görüleceğini ve Mayıs ayında hizmete açılacağını kaydetti.
Bakan Elvan: Karayolları'ndaki Değişimi Motivasyon İçin Yaptık' Haberine Ek
16:30
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan İzmir'de Bakan Elvan: "Çandarlı'da liman yapılması Alsancak Limanı'nın kapatılması demek değil. İzmir hem Alsancak hem Çandarlı hem diğer limanları kaldıracak potansiyele sahip. Biz İzmir'i transit taşımacılığın merkezi yapmak istiyoruz"
16:18
Bakan Elvan: Karayolları'ndaki Değişimi Motivasyon İçin Yaptık (2) Siyaset YAPMA ARENASI TÜNELLER DEĞİL Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Konak Tüneli kazı çalışmalarının yüzde 95'inin tamamlandığını, Ocak ayının ortalarına doğru tünelde ışığın görüleceğini ve Mayıs ayında hizmete açılacağını kaydetti.
Bakan Elvan: Karayolları'ndaki Değişimi Motivasyon İçin Yaptık (2)
11:08
Her Şey Bir 800 Yıl Daha Dokunması İçin Türkiye'ye gelen yabancı misafirlere verilen hediyeler arasında yer alan, kendine has motifleriyle yaklaşık 800 yıldır dokunan dünyaca ünlü "Döşemealtı halısı"nın üretimi durma noktasına geldi Döşemealtı Belediye Başkanı Genç: "2016 yılında Antalya'da düzenlenecek botanik EXPO'da hediyelik eşya olması için uğraşıyoruz.
18:19
MHP'den İstisnai Kadrolar İçin Kanun Teklifi MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, tartışmalı hale gelen ve herhangi bir sınav şartı aranmadan atama yapılan istisnai kadrolar ile ilgili kanun teklifi verdi.
08:21
ÖİB'den Taşınmaz Satışına Onay Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Sümer Holding AŞ'ye ait Konya ve Bilecik'teki taşınmazların satışını onayladı.
17:10
Kemerköy ve Yeniköy Santralleri Devredildi Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Muğla'da bulunan Kemerköy ve Yeniköy Termik Santralleri ile Kemerköy Liman Sahası'nın IC İçtaş Enerji Üretim ve Ticaret AŞ.'ye devir işlemlerinin tamamlandığını açıkladı.
Kemerköy ve Yeniköy Santralleri Devredildi
11:56
Kamu Kuruluşların Dış Finansman Temini Daha önce dış finansman sağlanmış, yapımı devam eden ve tamamlanabilmesi için ek finansmana ihtiyaç duyulan projeye ilişkin ilave dış finansman taleplerinin değerlendirilebilmesi, Kalkınma Bakanlığının uygun görüşü ve yatırım programının revize edilmesi koşuluna bağlı olacak.
Kamu Kuruluşların Dış Finansman Temini
11:31
Dokuma'nın Geleceği Ortak Akılla Belirlenecek Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Dokuma’nın yol haritasını belirlemek için meclis kararıyla sivil toplum kuruluşları, üniversite, esnaf ve ticaret odaları ile siyasi partilerin temsilcilerinden oluşan bir çalışma grubu kuracaklarını belirtti.
Dokuma'nın Geleceği Ortak Akılla Belirlenecek
10:51
ÖİB'den Aydın'da Taşınmaz Satışına Onay Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Aydın'da bulunan taşınmazın satış kararını onayladı.
ÖİB'den Aydın'da Taşınmaz Satışına Onay
10:04
Hasan Fehmi Kinay: Alim Işık Kütahya'ya Zarar Veriyor TBMM KİT Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, MHP’li Alim Işık’ın Kütahya’ya zarar verdiğini söyledi.
Hasan Fehmi Kinay: Alim Işık Kütahya'ya Zarar Veriyor
17:38
Kemerköy ve Yeniköy Santralları İçtaş'a Devredildi Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Kemerköy ve Yeniköy termik santralleri ile Kemerköy liman sahasının IC İçtaş'a devri işlemlerinin tamamlandığını açıkladı.
19:55
Madde Bağımlılğına Karşı Toplumsal Uzlaşı Projesi' Batman'da "Madde Bağımlılığına Karşı Toplumsal Uzlaşı Projesi" Batman'da "Madde Bağımlılığına Karşı Toplumsal Uzlaşı Projesi" kapsamında tiyatro oyunu sahnelendi.
Madde Bağımlılğına Karşı Toplumsal Uzlaşı Projesi'
18:50
Batman'da "Madde Bağımlılığına Karşı Toplumsal Uzlaşı Projesi" Batman'da "Madde Bağımlılığına Karşı Toplumsal Uzlaşı Projesi" kapsamında tiyatro oyunu sahnelendi.
18:37
Net Holding Açıklaması "Net Piyango ve Şans Oyunları Ticaret Anonim Şirketi, 26 Şubat 2015 tarihinde lisans sözleşmesini imzalamak üzere, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nca davet edilmiştir"
18:47
Soma B Termik Santrali İhalesine 4 Teklif Soma B Termik Santrali ve bu santral tarafından kullanılan taşınmazların bir bütün halinde özelleştirilmesi ihalesine 4 şirket teklif verdi.
18:45
2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: "Sadece 2014 yılı içinde 154 spor tesisinin yapımı tamamlanmıştır.
2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda
16:44
2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda HDP Bitlis Milletvekili Zenderlioğlu: "AKP hükümetinin hazırladığı bütçe, halkı soyma, yoksullaştırma, işsiz bırakma, Türkiye'nin geleceğini karartma ve güzel yarınlara ipotek koyma bütçesidir" HDP Van Milletvekili Üçer: "Rakamların hepsi hikayedir.
15:58
CHP Milletvekili Erdoğdu: Yandaş İş Adamlarının Yüzde 95 Vergisi Silindi CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, bütçe görüşmelerinde Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e, “Yandaş iş adamlarının, milletin anasına küfreden Mehmet Cengiz'in ne kadar vergisini sildiniz tarhiyat uzlaşmasında?
15:18
Toprak: Darbe Tankla Yapılır Siz Çarşı'nın Elindeki Kaşkolü Darbe Aracı Gördünüz CHP Milletvekili Erdoğan Toprak, Beşiktaş Çarşı grubunun duyarlılıkları yüksek, bu toplumun en sağduyulu gruplarından biri olduğunu söyledi.
14:20
2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda MHP Manisa Milletvekili Akçay: "AKP iktidarı ülkemizin kaynakları ülkenin refahı, huzuru ve kalkınması için değil, bir avuç iktidar sahibi ve yandaşın zenginleşmesi için kullanmıştır" CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi: "Ana muhalefet partisinin binalarında, polise arama yetkisi veren bir kararı yargı veriyorsa Türkiye'de kuvvetler ayrılığı kalmamış demektir.
13:02
2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda MHP Trabzon Milletvekili Aydın: "Bugün iktidarın Çözüm Süreci adı altında yürüttüğü faaliyet iktidarın projesi değildir.
12:42
Koray Aydın: Önümüzdeki Seçimde Verilecek Her Oy Öcalan'ın Affına Verilecek MHP Milletvekili Koray Aydın, İmralı’daki yapılan görüşmelerde hükümet ile İmralı arasında dağ kadrosu arasında varılan mutabakat metninin ana omurgasını özerkliğin oluşturduğunu söyledi.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.01.2015 18:55:52. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ÖZELLEŞTİRME İDARESİ HABERLERİ
[Hata Bildir]