SON DAKİKA ÖZELLEŞTİRME İDARESİ HABERLERİ

Son Dakika Özelleştirme İdaresi Haberleri

 • 31 Ağustos 2016 22:01Irak -Türkiye Ekonomik İlişkileriIrak -Türkiye Ekonomik İlişkileriGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Nahrain Araştırma Merkezi'nde gerçekleştirilen panelden detaylar Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Faruk Kaymakçı'nın konuşması Irak Meclisi Ekonomi ve Yatırım Komitesi üyesi Faris el-Farisi ile röportaj Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Faruk Kaymakçı ile röportaj Irak'ın başkenti Bağdat'ta "Türkiye'nin Özelleştirme Alanındaki Tecrübesi" konulu bir panel düzenlendi.
 • 31 Ağustos 2016 18:09Irak -Türkiye Ekonomik İlişkileriIrak'ın başkenti Bağdat'ta "Türkiye'nin Özelleştirme Alanındaki Tecrübesi" konulu bir panel düzenlendi.
 • 26 Ağustos 2016 16:37CHP Grup Başkanvekili Özel AçıklamasıCHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Bu şartlar altında Meclis kapalı tutulmaya devam ederse, Meclis'in olağanüstü toplanması noktasında partimizdeki ağırlıklı görüşü, yetkili organlarımızda tartışıp, gerekli adımları atacağız." dedi.
 • 26 Ağustos 2016 16:37CHP'li Özel: Geçmişte Yapılan Ahlaksızca Haberler Dünkü Terör Saldırısıyla Tekzip Edilmiş OluyorCHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, geçmişte bir CHP'li milletvekilinin PKK cenazesine gittiği yönündeki iddiaların anımsatılması üzerine "Geçmişte CHP milletvekiliyle ilgili haksız ve ahlaksızca yapılan bu gerçek dışı haberler herhalde dün ki terör saldırısıyla tekzip edilmiş oluyor" dedi.
 • 26 Ağustos 2016 09:52Türkiye Varlık Fonu Şirketi KurulduTürkiye Varlık Fonu ve bu fona bağlı alt fonları kurmak ve yönetmek üzere Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi kuruldu.
 • 26 Ağustos 2016 09:29Varlık Fonu Kanunu Resmi Gazete'de YayınlandıTürkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketinin Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Resmi Gazete’de yayımlandı.
 • 26 Ağustos 2016 01:05Cumhurbaşkanı Erdoğan İş Dünyasını Yakından İlgilendiren Kanunu OnayladıCumhurbaşkanı Erdoğan İş Dünyasını Yakından İlgilendiren Kanunu OnayladıCumhurbaşkanı Erdoğan iş dünyasını yakından ilgilendiren Anonim Şirketinin Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunu onayladı.
 • 25 Ağustos 2016 22:59Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kanun OnayıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6741 Sayılı Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketinin Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunu onayladı.
 • 23 Ağustos 2016 13:15Derince Limanı Çed Toplantısı TamamlandıDerince Limanı Çed Toplantısı TamamlandıDerince Limanı’na yapılması planlanan dolgu ve diğer çalışmalarının ÇED süreci hakkında Kocaeli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce halkı bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla toplantı gerçekleştirildi.
 • 20 Ağustos 2016 14:10Petrol-İş Uyardı: Halkın Malı ÖzelleştirilemezPetrol-İş Uyardı: Halkın Malı ÖzelleştirilemezTPAO, BOTAŞ, TMO ve bir çok kurumun özelleşmesini sağlayan yasa tasarısı Petrol-iş Sendikası Batman Şubesi tarafından tepkiyle karşılandı.
 • 20 Ağustos 2016 14:01Gmis Gmis "Mta ve Maden İşçileri Kaya Gibi Dimdik Ayakta ve Mücadeleye Hazırdır"Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu adına, Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun (TTK) özelleştirilmesi tartışmalarına karşı bir açıklama yapan Genel Başkan Ahmet Demirci, TTK’nın özelleştirilmesi girişimlerine her şart altında karşı çıkacaklarını belirterek “Genel Maden İşçileri Sendikası, tüm maden işçileri ve MTA işçileri ile tek yürek, tek ses bir kaya gibi dimdik ayakta mücadeleye hazırdır” dedi.
 • 19 Ağustos 2016 23:56Türkiye Varlık Fonu KuruluyorTürkiye Varlık Fonu Kurulması ile Katma Değer Vergisi Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek, yasalaştı.
 • 19 Ağustos 2016 22:53Varlık Fonu Yasa Tasarısı Meclis'ten GeçtiVarlık Fonu Yasa Tasarısı Meclis'ten GeçtiTürkiye Varlık Fonu Kurulması ile Katma Değer Vergisi Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.
 • 19 Ağustos 2016 15:16Bakan Avcı'dan "Devlet Tiyatroları" Açıklaması - İstanbulKültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Devlet Tiyatroları'nın özelleştirilmesi konusunda yanlış anlaşılma olduğunu belirterek, "Bu tamamen gayrimenkullerle ilgilidir, Özelleştirme İdaresi tarafından değerlendirilmektedir.
 • 19 Ağustos 2016 14:51Nabi Avcı 1 Milyonun Üzerinde Çocuk ve Gencin Yarısını Eğitime Alabildik* Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı: (27 Ağustos'ta düzenlenecek Türkçe Bayramı) "Türkçe bayramında misafir öğrencilerimiz insan ve türkçe temalı kapanış gösterisiyle dünyaya barış, dostluk, kardeşlik, ve sevgi mesajları verecekler"(Suriyelilerin Türkçe'ye uyumu) "1 milyonun üzerinde çocuğun ve gencin eğitime ihtiyacı var. Biz bunun ancak yarısını örgün eğitimde karşılayabilmişiz"Haber-Kamera Enver ALAS/ İstanbul DHAKültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Türkiye'de yaşayan 1 milyon Suriyeli çocuk ve gencin eğitime ihtiyacı olduğunu belirterek, "Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı olarak geçen yıl itibariyle biz bunların 175 binini örgün eğitime aldık.
 • 19 Ağustos 2016 14:49Nabi Avcı 1 Milyonun Üzerinde Çocuk ve Gencin Yarısını Eğitime Alabildik* Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı: (27 Ağustos'ta düzenlenecek Türkçe Bayramı) "Türkçe bayramında misafir öğrencilerimiz insan ve türkçe temalı kapanış gösterisiyle dünyaya barış, dostluk, kardeşlik, ve sevgi mesajları verecekler"(Suriyelilerin Türkçe'ye uyumu) "1 milyonun üzerinde çocuğun ve gencin eğitime ihtiyacı var. Biz bunun ancak yarısını örgün eğitimde karşılayabilmişiz"Haber-Kamera Enver ALAS/ İstanbul DHAKültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Türkiye'de yaşayan 1 milyon Suriyeli çocuk ve gencin eğitime ihtiyacı olduğunu belirterek, "Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı olarak geçen yıl itibariyle biz bunların 175 binini örgün eğitime aldık.
 • 19 Ağustos 2016 14:49Petrol-İş Sendikası'ndan Özelleştirmelere TepkiPetrol-İş Sendikası'ndan Özelleştirmelere TepkiPetrol-İş Sendikası Adıyaman Şube Başkanı Ali Tırpan, yaptığı basın açıklamasıyla yeni özelleştirme düzenlemelerinin kamu kuruluşlarının zayıflatacağını savundu.
 • 19 Ağustos 2016 14:42Avcı'dan "Devlet Tiyatroları" AçıklamasıKültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Devlet Tiyatroları'nın özelleştirilmesi konusunda yanlış anlaşılma olduğunu belirterek, "Bu tamamen gayrimenkullerle ilgilidir, Özelleştirme İdaresi tarafından değerlendirilmektedir.
 • 19 Ağustos 2016 14:11Bakan Avcı: Bakan Avcı: "1 Milyon Civarında Suriye Asıllı Çocuğumuzun Eğitime İhtiyacı Var"Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Suriyeli mültecilerle ilgili eğitim sorununa dikkat çekerek, "1 milyon civarında Suriye asıllı çocuğumuz ve gencimizin eğitime ihtiyacı var" dedi.
 • 19 Ağustos 2016 05:31Torba Kanun Tasarısının 80 Maddesi Kabul Edildi (1)Proje bazlı teşvik uygulaması, şehit yakınına ÖTV'siz araç, ticari araçların yenilenmesinde vergi teşviki ile vakıf üniversitelerine ilişkin düzenlemeleri de içeren torba tasarının 80 maddesi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
 • 18 Ağustos 2016 02:56Başbakan Yıldırım: (8)Başbakan Yıldırım: (8)Başbakan Binali Yıldırım, profesyonel orduya geçişle ilgili, "Orta ve uzun vadede artık Silahlı Kuvvetler ihtiyacını askerlik görevini yapmak üzere silah altına aldığı insanlarla yapmayacak.
 • 17 Ağustos 2016 22:39Başbakan Yıldırım, Canlı Yayında Ağzını Bozdu: Lan Sen Kimsin de Kainatın İmamısınBaşbakan Yıldırım, Canlı Yayında Ağzını Bozdu: Lan Sen Kimsin de Kainatın İmamısınBaşbakan Binali Yıldırım, TRT'de katıldığı programda FETÖ elebaşısı Gülen'le ilgili "Kainatın imamı... Lan sen kimsin de kainatın imamısın... Kainatın imamı insanları gidin öldürün diyor mu" dedi.
 • 17 Ağustos 2016 11:07Emo: Kamunun Varlıklarının En İyi Şekilde Kamu Hizmetine Sunulması EsastırElektrik Mühendisleri Odası (EMO), hükümetin, Torba Yasa Tasarısı ile 100'den fazla özel bütçeli kamu kurum ve kuruluşunu özelleştirme kapsamına almasına, "Kamunun varlıklarının en iyi şekilde kamu hizmetine sunulması esastır.
 • 17 Ağustos 2016 07:42Haydarpaşa Hızlı Tren İçin Gar OlacakHaydarpaşa Hızlı Tren İçin Gar OlacakÖzelleştirme İdaresi'nin Haydarpaşa Garı ve liman sahası hakkında belediyeden bilgi talep etmesi sosyal medyada tartışma yarattı. Planlamaya göre, gar binası hızlı tren ve bölgesel trenler için kullanılacak.
 • 17 Ağustos 2016 00:04Maliye Bakanı Ağbal AçıklamasıMaliye Bakanı Ağbal AçıklamasıMaliye Bakanı Naci Ağbal, "Boşaltılan askeri arazilerle ilgili bir planımız yok. 'Tiyatrolar özelleştirilecek' diye bir planımız yok." dedi.
 • 16 Ağustos 2016 23:08Türkiye Varlık Fonu Kurulmasına İlişkin Teklif Komisyonda Kabul EdildiTürkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketinin Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.
 • 16 Ağustos 2016 22:47Torba Kanun Tasarısı TBMM Genel Kurulu'ndaTorba Kanun Tasarısı TBMM Genel Kurulu'ndaMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Basının özgür olması lazım, her fikrin özgürce ifade edilmesi lazım ancak basın özgürlüğü hiçbir zaman terörü teşvik etmek de değildir.
 • 16 Ağustos 2016 15:16CHP'li Vekilden 'Özelleştirmede Fırsatçılık' İddiasıCHP'li Vekilden 'Özelleştirmede Fırsatçılık' İddiasıCHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, iktidarın torba yasayla 111 kamu kurumunun varlıklarını özelleştirme kapsamına alacağını öne sürerek, 'darbe girişiminin arazi fırsatçılığına ve devletin içini boşaltma adımına dönüştüğünü' iddia etti.
 • 16 Ağustos 2016 07:52Tartışmalar Sürüyor! İşte Özelleştirme Yolu Açılan 100 KuruluşTartışmalar Sürüyor! İşte Özelleştirme Yolu Açılan 100 KuruluşAralarında Atatürk Orman Çiftliği, Türk Tarih Kurumu ve Türk Dil Kurumu'nun da olduğu kurumlar, varlıklarını özelleştirme idaresine devrederek, ihale yasası kapsamı dışında özelleştirilebilecek.
 • 15 Ağustos 2016 15:04Gmis'ten Özelleştirme ile İlgili Açıklama YapıldıGmis'ten Özelleştirme ile İlgili Açıklama YapıldıGenel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu adına açıklamada bulunan Genel Başkan Ahmet Demirci TTK’nın özelleştirilme kapsamına alınmasını eleştirerek, “Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun (TTK) özelleştirilmesi girişimlerine karşı her şart altında mücadele etmeye kararlı olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz” dedi.
 • 14 Ağustos 2016 16:48Haydarpaşa Garı'nda 238'inci Hafta Eylemi; Haydarpaşa SatılamazHaydarpaşa Garı'nda 238'inci Hafta Eylemi; Haydarpaşa SatılamazHaber Ezgi ÇAPA İstanbul DHAÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı(ÖİB)'nın 'Haydarpaşa Garı ve liman sahası' hakkında Kadıköy Belediyesi'nden bilgi istediği ortaya çıkmış, Haydarpaşa Garı'nın özelleştirileceği iddia edilmişti.
 • 14 Ağustos 2016 16:25Haydarpaşa Garı'nda 238'inci Hafta Eylemi; "Haydarpaşa Satılamaz"Özelleştirme İdaresi Başkanlığı(ÖİB)'nın 'Haydarpaşa Garı ve liman sahası' hakkında Kadıköy Belediyesi'nden bilgi istediği ortaya çıkmış, Haydarpaşa Garı'nın özelleştirileceği iddia edilmişti.
 • 14 Ağustos 2016 16:21Maliye Bakanı'ndan Özelleştirme AçıklamasıMaliye Bakanı'ndan Özelleştirme AçıklamasıAğbal, AA muhabirine, AK Parti'nin 15. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri dolayısıyla geldiği AK Parti Genel Merkezi'nde, bugün gazetelerde yer alan "TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edilen kanun tasarısıyla 100'den fazla kurumun, varlıklarının ve ticari hisselerinin özelleştirme idaresine devredilmesi ve bu şekilde özelleştirme yolunun açılması" iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu.
 • 14 Ağustos 2016 15:14AK Parti'li Milletvekili Koçer, 'Torba Yasayı' DeğerlendirdiAK Parti'li Milletvekili Koçer, 'Torba Yasayı' DeğerlendirdiTBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Sözcüsü Nejat Koçer, milyonları ilgilendiren ’torba yasayı’ değerlendirdi.
 • 14 Ağustos 2016 15:07Ttk'nın Özelleştirileceği İddialarıGenel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, "Özelleştirmeye karşı biz sendika olarak tepkileri koyacak insanlarız." dedi.
 • 14 Ağustos 2016 15:00Maliye Bakanı Ağbal AçıklamasıMaliye Bakanı Naci Ağbal, "Şunun üstüne basa basa söylemek lazım; bir özel bütçeli idare kendisi talep etmediği sürece, Özelleştirme Yüksek Kurulu resen herhangi bir şekilde özelleştirme uygulaması yapamayacak.
 • 14 Ağustos 2016 02:06Özelleştirme 'Torba'sı Geliyor! 100'den Fazla Kurum ÖzelleşecekÖzelleştirme 'Torba'sı Geliyor! 100'den Fazla Kurum ÖzelleşecekTBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda önceki gün kabul edilen tasarıyla, 100'den fazla kuruma varlıklarını ve ticari hisselerini özelleştirme idaresine devretme yolu açılıyor.
 • 13 Ağustos 2016 13:42Milletvekili Barış Yarkadaş Milletvekili Barış Yarkadaş "Darbe Fırsatçılığı Yapılmasın"Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, tarihi Haydarpaşa Garı ve liman sahasını satmak üzere harekete geçti.
 • 13 Ağustos 2016 12:54Milletvekili Barış Yarkadaş (Haydarpaşa'nın Satışı) "Darbe Fırsatçılığı Yapılmasın"Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, tarihi Haydarpaşa Garı ve liman sahasını satmak üzere harekete geçti.
 • 13 Ağustos 2016 09:32Haydarpaşa'nın Satışı Yeniden GündemdeHaydarpaşa'nın Satışı Yeniden GündemdeBaşbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, tarihi Haydarpaşa Garı ve liman sahasını satmak üzere harekete geçti.
 • 13 Ağustos 2016 00:47Torba Tasarı" Plan ve Bütçe Komisyonunda Kabul Edildi (2)Kamudaki teftiş veya denetim elemanlarının işlemlerindeki kişisel kusur, haksız fiil veya sorumluluklarına dair idare aleyhine tazminat davası açılabilecek.
 • 12 Ağustos 2016 00:02Torba TasarıTorba Tasarı" Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaTBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülen Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısının 25 maddesi daha kabul edildi.
 • 06 Ağustos 2016 09:55Özelleştirme KararlarıÖzelleştirme KararlarıÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), TTA Gayrimenkul AŞ'nin, Aydın, İzmir, Manisa ve Mersin'deki 5 taşınmazının satışını onayladı.
 • 02 Ağustos 2016 14:11Türkiye Varlık Fonu Kuruluyor (6)Şehit eş veya çocukları, şehidin eş ve çocuğunun bulunmaması halinde anne veya babası, bir defaya mahsus olmak üzere özel tüketim vergisi ödemeksizin araç alabilecek.
 • 01 Ağustos 2016 10:07Tp Dağıtım AŞ İhalesinde Son Teklif 30 Eylül'deTp Dağıtım AŞ İhalesinde Son Teklif 30 Eylül'deBaşbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığının konuyla ilgili ilanı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
 • 01 Ağustos 2016 09:50Tp Dağıtım AŞ İhalesinde Son Teklif 30 Eylül'deTürkiye Petrolleri (TP) Petrol Dağıtım AŞ'nin blok satış yöntemi ile özelleştirilmesinde son teklifler 30 Eylül 2016 tarihinde alınacak.
 • 30 Temmuz 2016 14:53Kamuda FETÖ Nedeniyle Görevden Alınanların SayısıKamuda FETÖ Nedeniyle Görevden Alınanların SayısıDarbe girişimi sonrası birçok kamu kurum ve kuruluşunda yürütülen çalışmalar kapsamında 69 bin 779 personel görevden uzaklaştırıldı.
 • 29 Temmuz 2016 16:12Kamuda Görevden Alınanların Sayısı 67 Bine YaklaştıKamuda Görevden Alınanların Sayısı 67 Bine Yaklaştı15 Temmuz darbe girişiminden sonra Bakanlıklarında aralarında bulunduğu birçok kamu kurum ve kuruluşunda 67 bin kişi görevden uzaklaştırıldı.
 • 29 Temmuz 2016 15:54Grafikli - Kamuda Görevden Alınanların Sayısı 67 Bine YaklaştıFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sonrası birçok kamu kurum ve kuruluşunda yürütülen çalışmalar kapsamında 66 bin 786 personel görevden uzaklaştırıldı.
 • 28 Temmuz 2016 15:02Grafikli - Kamuda Görevden Alınanların Sayısı 66 Bini AştıFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sonrası birçok kamu kurum ve kuruluşunda yürütülen çalışmalar kapsamında 66 bin 36 personel görevden uzaklaştırıldı.