SON DAKİKA ÖZELLEŞTİRME İDARESİ HABERLERİ

Son Dakika Özelleştirme İdaresi Haberleri

 • 16:25Ankara raporuİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, 2 günlük Ankara temasları sırasında çok verimli toplantılar yaptığını, gelecek hafta Başkent'e yeni bir ziyaret daha planladığını açıkladı.
 • 14:31İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu'nun Ankara Ziyaretiİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun, iki günlük Ankara temasları sırasında verimli toplantıların yapıldığı bildirildi.
 • 14:23Başkan Kocaoğlu: Ankara'da Verimli Toplantılar YaptıkBaşkan Kocaoğlu: Ankara'da Verimli Toplantılar Yaptıkİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, iki günlük Ankara temasları sırasında çok verimli toplantılar yaptığını, gelecek hafta başkente yeni bir ziyaret daha planladığını açıkladı.
 • 13:34Kayak Merkezleri Belediyeye EmanetKayak Merkezleri Belediyeye EmanetGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Erzurum Palandöken ve Konaklı kayak merkezlerinden görüntü Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'in açıklamaları Erzurum'da kayak merkezleri belediyeye emanet edilecek Başbakanlık Özelleştirme İdaresi tarafından yönetilen Palandöken ve Konaklı kayak merkezleri, Erzurum Büyükşehir Belediyesine devredilecek Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen: "Bu devrin hem şehrimize hem de kış sporları açısından ülkemize hayırlar getireceğine inanıyoruz" Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri Operasyon Müdürü Vuraler: "Bu gerçekten çok önemli. Belediyeden çok umutluyuz. Her şey çok hızlı işliyor.
 • 12:13Erzurum'da Kayak Merkezleri Belediyeye Emanet EdilecekBaşbakanlık Özelleştirme İdaresince yönetilen Erzurum'un dünyaca ünlü Palandöken ve Konaklı kayak merkezleri, Büyükşehir Belediyesine devredilecek.
 • 12:31CHP'li Nurlu: Sümerbank Yolsuzluğuyla Manisa'nın Malı Yabancılara Peşkeş ÇekildiCHP Milletvekili Mazlum Nurlu, Sümerbank Pamuklu Mensucat Fabrikası'nın özelleştirilmesinde yolsuzluk yapılarak, Manisa’nın malının yabancılara peşkeş çekildiğini iddia etti.
 • 10:39120 Bin Taşeron İşçiye Piyango Vurdu! Kadro Geliyor, Takvim Belli Oldu120 Bin Taşeron İşçiye Piyango Vurdu! Kadro Geliyor, Takvim Belli OlduKamuda çalışan taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi ile ilgili düzenleme 21 Mart'a kadar Meclis'e gelecek. Kamudaki 800 bin taşeron işçiden yaklaşık 120 bini kadroya geçecek.
 • 12:22Maliye Bakanı Ağbal AA Editör Masası'na Konuk Oldu"KDV iadelerinin yapıldığı vergi daireleri çok dağınık. Dedik ki uzmanlık vergi daireleri kuralım. Belirli yerlerde bunları toplayalım, çok daha hızlı bir şekilde biz bu işi yapabilelim"
 • 11:16Maliye Bakanı Ağbal Aa Editör Masası'na Konuk Oldu: (1)Maliye Bakanı Naci Ağbal, Milli Piyango'nun özelleştirilmesi konusunda kararlı olduklarını, yeni ihale için yatırımcılarla görüşüldüğünü ve şartnameyi hızlı bir şekilde gözden geçirdiklerini belirterek, "Danışman firmamızı görevlendirdik.
 • 11:15Maliye Bakan Naci Ağbal'dan Taşeron Çalışanlara Müjde!Maliye Bakan Naci Ağbal'dan Taşeron Çalışanlara Müjde!Maliye Bakanı Naci Ağbal taşeron işçilerin yapılacak yasayla kamuda kadroya alınacaklarını söyledi ve düzenlemenin hayata geçeceği tarihi açıkladı.
 • 09:21Aliağa ve Bursa Santral Özelleştirmelerinde Teklif Süresi UzatıldıÖzelleştirme İdaresi Başkanlığınca, Aliağa Kombine Çevrim ve Gaz Türbinleri ile Bursa Doğalgaz Santrallerinin özelleştirilmesinde son teklif verme süresi uzatıldı.
 • 16:13Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına AtamaCumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, eski Ordu Milletvekili İhsan Şener'i Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı'na atadı.
 • 10:31İhsan Şener, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Olduİhsan Şener, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı OlduAK Parti 24. ve 25. Dönem Ordu Milletvekili İhsan Şener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmanı oldu.
 • 13:14Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan Özelleştirme CevabıMaliye Bakanı Naci Ağbal, CHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun özelleştirmeye ilişkin verdiği soru önergesini cevapladı.
 • 13:04Erzurum, Kayak Turizminde Andorra'yı Örnek AldıErzurum, Kayak Turizminde Andorra'yı Örnek AldıÖzelleştirme İdaresi'nden kayak merkezleri Palandöken, Konaklı ve Kandilli'yi teslim almak için gün sayan Erzurum Büyükşehir Belediyesi, turizmde yılda 1.5 milyar Euro kazanan, İspanya ile Fransa arasındaki 80 bin nüfuslu Andorra'yı örnek aldı.
 • 17:18Bütçe Maratonu BaşlıyorMeclisin, 2016 yılı bütçe maratonu 20 Ocak Çarşamba günü başlayacak.
 • 16:21Seka Sosyal Tesisleri Hizmete AçıldıZonguldak'ta, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, belediyeye devredilen SEKA sosyal tesislerinin içerisinde yer alan binanın aslına uygun şekilde restore edilerek hizmete girdiğini bildirdi.
 • 13:05Yunanistan'da Sivil Havacılık Sektörü Çalışanları Greve GittiATİNA (AA) – Yunanistan'da, hükümetin reformlar çerçevesinde 14 havaalanını özelleştirmesi kararına itiraz eden sivil havacılık sektörü çalışanları bugün 24 saatlik greve gitti.
 • 13:48Kayseri Şeker Üzerinde Kirli Emeli Olanlara Çiftçi Meclisinden Tokat Gibi CevapKayseri Şeker Üzerinde Kirli Emeli Olanlara Çiftçi Meclisinden Tokat Gibi CevapKayseri Şeker’e bağlı 12 Bölgeden 134 çiftçinin katılımıyla gerçekleştirilen Çiftçi meclisinden Kayseri Şeker üzerinde kirli emeli olanlara tokat gibi cevap geldi.
 • 00:08Zorlu Enerji, İsrail'de Üretime BaşladıZorlu Enerji, İsrail'de Üretime BaşladıAynı Zamanda Vestel'inde sahibi olan Nazif Zorlu'ya ait Zorlu Enerji, İsrail'deki santralini devraldığını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na bildirdi.
 • 18:48Antalya - Dokuma Park'ta İlk Etap AçıldıAntalya - Dokuma Park'ta İlk Etap AçıldıDokuma Park'ta ilk etap açıldı Antalya'da 13 yıl önce kapanan Dokuma Fabrikası'nda Kepez Belediyesi'nin 'Dokuma Park' projesinin ilk ayağını oluşturan 70 bin metrekarelik kent parkı, törenle açıldı.
 • 16:46Manisa'daki Sümerbank DavasıManisa Ortak Girişim Grubu Başkanı Mustafa Özer, Manisa Pamuklu Mensucat A.Ş'ye yönelik tapu iptal davasında mahkemenin şirket lehinde karar verdiğini belirterek yargı sürecinin tamamlanması sonrası araziyi Manisa'nın hizmetine sunmak istediklerini belirtti.
 • 11:03Başkan Gökçek, Yanan Osmanlı Pazarı İçin ATO'daBaşkan Gökçek, Yanan Osmanlı Pazarı İçin ATO'daBüyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ATO üyelerine, Keçiören Osmanlı Halk Pazarı’nın yapımına sağlayacakları parasal destek nedeniyle teşekkür etti.
 • 11:31365 Gün Kayak İçin Destek İstendi365 Gün Kayak İçin Destek İstendiErzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil ile Kış Sporları Koordinatörü Serhat Aktaş, şehirde yılın 365 günü kayak yapılabilen bir acemi pist yapımı için genel müdürlükten destek istedi.
 • 12:43Sivas Tso Başkanı: Demir Çeliğe Devlet El Koyup Yeniden ÖzelleştirmeliSivas Tso Başkanı: Demir Çeliğe Devlet El Koyup Yeniden ÖzelleştirmeliSivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Osman Yıldırım, sorun yumağı haline gelen ve çalıştırılamayan Sivas Demir Çelik Fabrikası'nın özelleştirme sürecinin hatalı olduğunu söyledi.
 • 12:20Sivas Tso Başkanı: Devlet Demir Çeliğe El Koyup Yeniden ÖzelleştirmeliSivas Tso Başkanı: Devlet Demir Çeliğe El Koyup Yeniden ÖzelleştirmeliSivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Osman Yıldırım, sorun yumağı haline gelen ve çalıştırılamayan Sivas Demir Çelik Fabrikası'nın özelleştirme sürecinin hatalı olduğunu belirterek, "Kamu borçlarına karşılık fabrikaya devlet el koymalı. Bu işi yapabilecek, sektörden gelen ehil kişi veya kurumlara da yeniden satışını yapmalı" dedi.
 • 11:37Dokuma Fabrikası Alanı Park OluyorDokuma Fabrikası Alanı Park OluyorAntalya'da 13 Ocak 2003 günü, 42 yıllık serüvenin ardından şalteri kapatılan Dokuma Fabrikası, 'Kent Park' olarak Antalyalılar'la buluşmak için gün sayıyor.
 • 19:13Doğankent, Kürtün ve Torul Hes Özelleştirmesini Kolin İnşaat KazandıDoğankent, Kürtün ve Torul hidroelektrik santralleri ile bu santraller tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi, 1 milyar 225 milyon 100 bin lira ile Kolin İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ verdi.
 • 17:58Aşkale Çimento Son Virajda ÇekildiBir süredir enerji sektörüne girmek için ciddi projeler ve çalışmalar yapan Aşkale Çimento, dev ihalede son üçe kaldı, ancak ipi göğüsleyemedi.
 • 16:47Doğankent, Kürtün ve Torul Santrallerinin ÖzelleştirilmesiDoğankent, Kürtün ve Torul hidroelektrik santralleri ile bu santraller tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi, 1 milyar 225 milyon 100 bin lira ile Kolin İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ verdi.
 • 09:05Gündem/ 18 Aralık 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Milli Güvenlik Kurulu toplantısına başkanlık edecek.
 • 08:55Dört Hidroelektrik Santral ÖzelleştirilecekElektrik Üretim AŞ'ye (EÜAŞ) ait Şanlıurfa, Tortum, Adıgüzel ve Kemer hidroelektrik santralleri özelleştirilecek.
 • 04:40Manisa'daki Sümerbank Davasında KararManisa'daki Sümerbank Davasında KararGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sümerbank arazisinden genel ve detay görüntüler Manisa'daki Sümerbank davasında karar- Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın, özelleştirilen Manisa Pamuklu Mensucat AŞ'ye ait tesislerin üçüncü şirkete satışıyla ilgili açtığı tapu iptal davasında mahkeme, talebi reddetti Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın, Sümerbank'a ait Manisa Pamuklu Mensucat AŞ'nin özelleştirilmesi sonrası şirketi alan Manisa Ortak Girişim Grubu'nun tesisleri başka bir şirkete satmasıyla ilgili açtığı tapu iptal davasında mahkeme, talebin reddine karar verdi.
 • 00:03Gündem Özeti/ 18 Aralık 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 YASAMA YÜRÜTME SİYASET 1- Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, İnsani Yardım ve Kriz Yönetiminden Sorumlu AB Komisyonu üyesi Christos Stylianides ile bakanlıkta bir araya gelecek.
 • 20:13Manisa'daki Sümerbank Davasında KararÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın, Sümerbank'a ait Manisa Pamuklu Mensucat AŞ'nin özelleştirilmesi sonrası şirketi alan Manisa Ortak Girişim Grubu'nun tesisleri başka bir şirkete satmasıyla ilgili açtığı tapu iptal davasında mahkeme, talebin reddine karar verdi.
 • 15:47Milli Piyango İhalesini Yakından Takip Ediyoruz"Net Holding Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi ve Genel Koordinatör Hande Tibuk, kısa süre önce iptal edilen ve yeniden yapılacak Milli Piyango ihalesini yakından izlediklerini belirterek, "Yeniden açılacak ihalede de yine en güçlü ve iddialı grup olacağız" dedi.
 • 16:41Yunanistan'ın 14 Havaalanı Artık AlmanlarınYunanistan, Alman-Yunan konsorsiyumu Fraport-Sentel Ltd. şirketine 14 çevre havaalanını 40 yıl boyunca işletme haklarına veren imzaları attı.
 • 19:51Şans Oyunlarının Özelleştirilmesi İhalesiMilli Piyango İdaresine ait şans oyunlarının özelleştirilmesi ihalesinde en yüksek ikinci teklifi veren ERG-Ahlatcı Ortak Girişim Grubu (OGG) lisans sözleşmesini imzalamadı.
 • 07:36Bundan Sonra Kamudaki Tüm Memurları Başbakan AtayacakBundan Sonra Kamudaki Tüm Memurları Başbakan AtayacakBaşbakan Ahmet Davutoğlu, bürokrasideki tüm vekaleten görevlendirmeleri 3 ayla sınırlandırdı. Bundan sonra kamudaki tüm atamaların patronu Başbakanlık olacak.
 • 11:34Vali Kayarak Pistleri Test Edip, Sezonu AçtıVali Kayarak Pistleri Test Edip, Sezonu AçtıAntalya'dan Erzurum'a atandığı 2013 yılında, "Dağları ile ünlü bir şehrin valisi olup da kaymamak ayıp olur" diyerek yağan ilk karda Palandöken ve Konaklı'da kayak yapmayı öğrenen Vali Ahmet Altıparmak, iyi bir kayakçı oldu.
 • 18:53İnebolu Limanı'na En Yüksek Teklifi Eti Bakır A.Ş. Verdiİnebolu Limanı'na En Yüksek Teklifi Eti Bakır A.Ş. VerdiAK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir, İnebolu Limanı’na en yüksek teklifi Eti Bakır A.Ş.’nin verdiğini açıkladı.
 • 12:11Putin'e Palandöken DavetiPutin'e Palandöken DavetiTürkiye ile Rusya arasında yaşanan 'uçak krizi'ne rağmen kış turizminin başkenti sayılan Erzurum'daki Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri yeni sezonda da Rus turistlerin yolunu bekliyor.
 • 09:09Öib'den Taşınmaz Satışına OnayÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Uşak'taki taşınmazın satışını onayladı.
 • 14:46Eskişehir Şeker Fabrikası 89 YaşındaEskişehir Şeker Fabrikası 89 YaşındaEskişehir Şeker Fabrikası’nın kuruluşunun 89’uncu yılı nedeniyle bilgilendirme toplantısı yapıldı.
 • 20:02İzmir Ticaret Odası Meclis Toplantısıİzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından dün açıklanan 64. Hükümet'ten beklentilerinin büyük olduğunu belirterek, "Enflasyon canavarını uyandırmadan iç piyasa canlandırılmalı, enflasyonu yükseltmeden büyümeliyiz.
 • 11:56Palandöken'de Artık Kar Yağmadan Kayak YapılabilecekPalandöken'de Artık Kar Yağmadan Kayak YapılabilecekTürkiye Kayak Federasyonu (TKF), Erzurum Palandöken dağında yılın 8 ayı kayak yapılabilmesi için eksi bir derece soğuklukta pistleri karlandırmak için Yoğunluklu Erken Karlama Sistesi (YEKS) testlerini başlattı.
 • 09:19Bursa Doğalgaz Santrali Özelleştirilmesinde Teklif Verme Süresi UzatıldıBursa Doğalgaz Santrali Özelleştirilmesinde Teklif Verme Süresi UzatıldıÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı'nca, Bursa Doğalgaz Santrali'nin özelleştirilmesinde son teklif verme süresi 2,5 ay uzatıldı.
 • 12:4422 Devlet Kurumu Özelleşiyor, Aralarında Boğaz Köprüleri de Var22 Devlet Kurumu Özelleşiyor, Aralarında Boğaz Köprüleri de Var2016 bütçe rakamları ve Özelleştirme İdaresi verilerine göre 22 devlet kuruluşu satılacak. İki boğaz köprüsü de gelecek yıllar için özelleştirme programında.
 • 12:22Aliağa Özelleştirilmesinde Teklif Süresi UzatıldıAliağa Kombine Çevrim ve Gaz Türbinleri Santrali’nin özelleştirilmesinde son teklif verme süresi uzatıldığı açıklandı.
 • 09:55Aliağa Özelleştirilmesinde Teklif Süresi UzatıldıÖzelleştirme İdaresi Başkanlığınca, Aliağa Kombine Çevrim ve Gaz Türbinleri Santrali'nin özelleştirilmesinde son teklif verme süresi uzatıldı.