07:5700
SON DAKİKA ÖZELLEŞTİRME İDARESİ HABERLERİ

Son Dakika Özelleştirme İdaresi Haberleri

   

  Soma B Termik Santrali İhalesine 4 Teklif

  Soma B Termik Santrali ve bu santral tarafından kullanılan taşınmazların bir bütün halinde özelleştirilmesi ihalesine 4 şirket teklif verdi. (Dün 18:47)

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: "Sadece 2014 yılı içinde 154 spor tesisinin yapımı tamamlanmıştır. (Dün 18:45)

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  HDP Bitlis Milletvekili Zenderlioğlu: "AKP hükümetinin hazırladığı bütçe, halkı soyma, yoksullaştırma, işsiz bırakma, Türkiye'nin geleceğini karartma ve güzel yarınlara ipotek koyma bütçesidir" HDP Van Milletvekili Üçer: "Rakamların hepsi hikayedir. (Dün 16:44)

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  MHP Trabzon Milletvekili Aydın: "Bugün iktidarın Çözüm Süreci adı altında yürüttüğü faaliyet iktidarın projesi değildir. (Dün 13:02)

   

  Koray Aydın: Önümüzdeki Seçimde Verilecek Her Oy Öcalan'ın Affına Verilecek

  MHP Milletvekili Koray Aydın, İmralı’daki yapılan görüşmelerde hükümet ile İmralı arasında dağ kadrosu arasında varılan mutabakat metninin ana omurgasını özerkliğin oluşturduğunu söyledi. (Dün 12:42)

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  Milli Savunma Bakanlığı, Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü, Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı, Kamu İhale Kurumu, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu bütçeleri ile Gelir Bütçesi'nin görüşülmesine başlandı. (Dün 11:02)

   

  Özelleştirme İdaresi de Belediyeyi Devre Dışı Bırakıp İmar Değişikliğine Gitti

  Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Ege Bölgesi'nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan İzmir'in Çeşme ilçesinde, Maliye adına kayıtlı ve özelleştirme kapsamında olan yaklaşık 8 dönümlük alanın imarını değiştirdi. (Dün 10:41)

   

  Taşınmaz İhaleleri

  Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Afyonkarahisar, Konya, Mersin, Osmaniye, ve Denizli'deki bazı taşınmazları satış yöntemiyle özelleştirecek. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Öib Kararları

  Özelleştirme kapsam ve programındaki iki taşınmazın satışı ile bazı imar planı değişiklikleri onaylandı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santralleri'nin Özelleştirilmesi

  Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santralleri ile Bursa Linyitleri İşletmesi tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmesi yarın yapılacak. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santrallerinin Özelleştirilmesi

  Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santralleri ile Bursa Linyitleri İşletmesi tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmesi yapılacak. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santralleri'nin Özelleştirilmesi

  Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santralleri ile Bursa Linyitleri İşletmesi tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmesi yarın yapılacak. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Sanofi Türkiye'den Yurtdışına Önemli Atama

  Sanofi Türkiye Kurumsal İlişkiler, Pazara Erişim ve İletişim Direktörlüğü görevini üstlenen Aysun Hatipoğlu, 1 Ocak 2015 tarihi itibariyle Avrupa Bölgesi Kurumsal İlişkiler Direktörü rolüne atanmıştır; kendisi bu rolünde Brüksel'de yerleşik olacaktır. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  300 Elektrik İşçisinin Tazminat Meselesi Meclis'te

  300 Elektrik İşçisinin Tazminat Meselesi Meclis'te

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, Amasya ve Samsun'da işten çıkartılan 300 elektrik şirketi işçisinin tazminatlarının ödememesini Meclis'e taşıdı. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Yavilioğlu Erzurum'da Winterfest 2014 Açılışında Konuştu Açıklaması

  Yavilioğlu Erzurum'da Winterfest 2014 Açılışında Konuştu Açıklaması

  Erzurum Milletvekili Cengiz Yavilioğlu Erzurum’a gelerek Wnterfest 2014 açılışına katıldı. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santrallerinin Özelleştirilmesi

  Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santralleri ile Bursa Linyitleri İşletmesi tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalelerine başvuran tüm katılımcıların önyeterlilik kriterlerini karşıladıkları bildirildi. (12 Aralık 2014 Cuma )

   

  Başkan Aksoy'dan 'Avm Satışı' Açıklaması

  Başkan Aksoy'dan "Avm Satışı" Açıklaması

  Bitlis’in Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, mülkiyeti Tatvan Belediyesi’ne ait olan ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından ihale yoluyla satışa çıkarılan Tatvan Yaşam Alışveriş Merkezi’nin satışıyla ilgili açıklama yaptı. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santrallerinin Özelleştirilmesi

  Orhaneli ve Tunçbilek termik santralleri, Bursa Linyitleri İşletmesi (BLİ) tarafından kullanılan taşınırlar ile bazı taşınmaz ve maden ruhsatlarının özelleştirme ihalesine 4 teklif verildi. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  ÖİB'den Taşınmaz Satışına Onay

  Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Kocaeli ve Kırıkkale'de bulunan taşınmazların satış kararını onayladı. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  İş Sağlığı ve Güvenliği Tasarısı

  Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerden olup, standardı yayımlanan ve tebliğlerde belirtilen mesleklerde, tebliğin yayım tarihinden itibaren sekiz ay sonra mesleki yeterlilik belgesine sahip olmayan kişiler çalıştırılamayacak Yeterliliği olmayanları çalıştıran işveren veya işveren vekilierine her bir çalışan için 1000 lira idari para cezası verilecek Resmi Gazete'de yayımlanacak ilanlar, sadece internet ortamında duyurulacak. (09 Aralık 2014 Salı )

   

  TBMM'nin Vazgeçtiği Projeye Danıştay da Onay Vermedi

  Danıştay 6. Dairesi, Atatürk Orman Çiftliğindeki arazinin, TBMM tarafından kullanılmasına olanak sağlayan Koruma Bölge Komisyonunun kararına yönelik açılan davada yürütmeyi durdurma kararı verdi Meclis, Özelleştirme Yüksek Kurulunca TBMM'ye tahsis edilen AOÇ'deki arazi üzerinde inşa edilmesi planlanan Kongre ve Eğitim Tesislerinden mahkeme süreci nedeniyle vazgeçmişti. (09 Aralık 2014 Salı )

   

  Danıştay da AOÇ'de Yürütmeyi Durdurma Kararı Verdi

  Danıştay da AOÇ'de Yürütmeyi Durdurma Kararı Verdi

  Danıştay 6. Dairesi, AOÇ'deki arazinin TBMM tarafından kullanılmasına olanak sağlayan Komisyon kararına yönelik açılan davada yürütmeyi durdurma kararı verdi. (09 Aralık 2014 Salı )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
20.12.2014 07:57:31. #1.11#