SON DAKİKA ÖZGÜR GÜNDEM HABERLERİ

Son Dakika Özgür Gündem Haberleri

 • 29 Aralık 2016 23:58Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay'a TahliyeAslı Erdoğan ve Necmiye Alpay'a TahliyeÖzgür Gündem gazetesi çalışanları ve yazarlarının yargılandığı davanın ilk duruşmasında Aslı Erdoğan, Necmiye Alpay ve gazetenin genel yayın yönetmeni Zana Kaya adli kontrol şartıyla tahliye edildi.
 • 29 Aralık 2016 17:17Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay Tahliye Edildi! Aslı Erdoğan Kimdir? Necmiye Alpay Kimdir?Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay Tahliye Edildi! Aslı Erdoğan Kimdir? Necmiye Alpay Kimdir?Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay tahliye edildi. Aslı Erdoğan kimdir? Necmiye Alpay kimdir?
 • 29 Aralık 2016 15:41Geniş Haber) - Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay Hakim KarşısındaGeniş Haber) - Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay Hakim KarşısındaKAPATILAN Özgür Gündem Gazetesi'nin yönetici ve yazarlarına yönelik davada tutuklu bulunan gazetenin yayın danışma kurulu üyesi, yazar Aslı Erdoğan ile dilbilimci-yazar Necmiye Alpay'ın aralarında bulunduğu 9 sanığın yargılanmasına başlandı.
 • 29 Aralık 2016 15:34Geniş Haber) - Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay Hakim KarşısındaYazar Aslı Erdoğan,"Ben sadece yazarım, yazdıklarım dışında hiçbir şeyden sorumlu değilim"Dilbilimci-yazar Necmiye Alpay,"Ben sadece ifade özgürlüğünü savunduğum için ve bu yaklaşımla danışma kurulu üyeliğini kabul ettim. Şeklen de bir günlük yayın yönetmenliği yaptım.
 • 22 Aralık 2016 17:59Dha İstanbul Bülteni - 4Dha İstanbul Bülteni - 4CAN DÜNDAR HAKKINDA YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI.
 • 22 Aralık 2016 16:00Can Dündar Hakkında Yakalama Kararı Çıkarıldı...KAPATILAN Özgür Gündem'in 22 Haziran'da bir günlük nöbetçi yayın yönetmenliğini yaptığı gerekçesiyle yargılanan gazeteci Can Dündar hakkında savunmasının alınması amacıyla yakalama kararı çıkarıldı.
 • 22 Aralık 2016 15:44Can Dündar Hakkında Yakalama Kararı Çıkarıldı...Halen yurtdışında bulunan gazeteci Can Dündar hakkında "Terör örgütlerinin yayınlarını basmak veya yayınlamak" suçundan 3 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada yakalama kararı çıkarıldı.
 • 22 Aralık 2016 15:09Can Dündar'a Özgür Gündem Gazetesiyle İlgili de Yakalama KararıCan Dündar'a Özgür Gündem Gazetesiyle İlgili de Yakalama KararıKapatılan "Özgür Gündem" gazetesiyle ilgili davanın sanığı Can Dündar hakkında "yakalama kararı" çıkarıldı.
 • 29 Kasım 2016 13:44Gültan Kışanak'a 230 Yıl Hapis! Gültan Kışanak Kimdir?Gültan Kışanak'a 230 Yıl Hapis! Gültan Kışanak Kimdir?Gültan Kışanak hakkında 230 yıl hapis istemiyle dava açıldı. Gültan Kışanak kimdir? Gültan Kışanak nerelidir? Gültan Kışanak'ın biyografisi...
 • 24 Kasım 2016 15:17Dha İstanbul Bülteni - 31- DURUŞMA SALONUNDA VAHŞET.. HAKİMLERİN KANI DONDU.
 • 24 Kasım 2016 15:07Necmiye Alpay 5 Yıla Kadar Hapsinin İstendiği Davada Hakim Karşısına ÇıktıKapatılan "Özgür Gündem" gazetesinde bir günlük nöbetçi genel yayın yönetmenliği yapan Ayşe Necmiye Alpay ve gazetenin yazı işleri müdürü İnan Kızılkaya, "Terör örgütlerinin yayınlarını basmak veye yayınlamak, terör örgütü propagandası yapmak" suçunu işledikleri iddiasıyla yargılandıkları...
 • 24 Kasım 2016 14:18Necmiye Alpay 5 Yıla Kadar Hapsinin İstendiği Davada Hakim Karşısına ÇıktıNecmiye Alpay 5 Yıla Kadar Hapsinin İstendiği Davada Hakim Karşısına ÇıktıHaber: Hayati KILIÇ, İstanbul DHAKapatılan "Özgür Gündem" gazetesinde bir günlük nöbetçi genel yayın yönetmenliği yapan Ayşe Necmiye Alpay ve gazetenin yazı işleri müdürü İnan Kızılkaya, "Terör örgütlerinin yayınlarını basmak veye yayınlamak, terör örgütü propagandası yapmak" suçunu...
 • 23 Kasım 2016 17:42Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay Tutuklu YargılanacakAslı Erdoğan ve Necmiye Alpay Tutuklu YargılanacakÖzgür Gündem Gazetesi soruşturmasında tutuklanan Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay hakkında hazırlanan iddianameyi kabul eden mahkeme, iki sanığın “Devletin birliğini ve ülkenin bütünlüğünü bozmak” suçundan tahliyelerine, “Silahlı örgüte üye olmak” suçundan ise tutukluluk hallerinin devamına...
 • 23 Kasım 2016 17:35Özgür Gündem İddianamesi Kabul Edildi (2)Kapatılan Özgür Gündem Gazetesi yazar ve yöneticilerine yönelik açılan soruşturmada tutuklanan gazetenin Yayın Danışma Kurulu üyesi yazar Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay'ın, "Devletin birliği ve ülke bütünlüğünü bozma" suçundan yeterli delil bulunmadığı gerekçesiyle tahliyelerine karar verildi.
 • 23 Kasım 2016 17:31Özgür Gündem İddianamesi Kabul Edildi (Geniş Haber)Haber: Ümit TÜRK İstanbul/ DHAKapatılan Özgür Gündem Gazetesi yazar ve yöneticilerine yönelik açılan soruşturmada tutuklanan gazetenin Yayın Danışma Kurulu üyesi yazar Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay'ın, "Devletin birliği ve ülke bütünlüğünü bozma" suçundan yeterli delil bulunmadığı...
 • 23 Kasım 2016 16:43FlaşDHA: Özgür Gündem soruşturması kapsamında tutuklanan yazarlar Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay tahliye edildi.
 • 23 Kasım 2016 16:33Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay Tahliye EdildiAslı Erdoğan ve Necmiye Alpay Tahliye EdildiÖzgür Gündem soruşturması kapsamında tutuklanan yazarlar Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay tahliye edildi.
 • 23 Kasım 2016 16:31FlashFlash!!!DHA: Özgür Gündem soruşturması kapsamında tutuklanan yazarlar Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay tahliye edildi.
 • 10 Kasım 2016 18:40Kapatılan Özgür Gündem'in Yöneticilerine Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis İstendiKapatılan Özgür Gündem'in Yöneticilerine Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis İstendiHakimlik kararı ile kapatılan Özgür Gündem gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Bilir Kaya ile Yayın Danışma Kurulu üyesi Aslı Erdoğan’ın da aralarında bulunduğu gazetenin 9 yöneticisi hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.
 • 10 Kasım 2016 17:40Özgür GündemÖzgür Gündem" Soruşturması Tamamlandı (Geniş Haber)Ümit TÜRK, İstanbul DHAKanun Hükmünde Kararname ile kapatılan Özgür Gündem Gazetesi yazar ve yöneticilerine yönelik başlatılan soruşturma tamamlandı.
 • 10 Kasım 2016 17:07Özgür Gündem Yazar ve Yöneticilerine İstenen Cezalar AçıklandıÖzgür Gündem Yazar ve Yöneticilerine İstenen Cezalar AçıklandıKHK ile kapatılan Özgür Gündem gazetesi soruşturmasında, aralarında Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay'ın da bulunduğu 9 şüpheli için ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet ve 17,5 yıla kadar hapis cezası istendi.
 • 10 Kasım 2016 16:21Özgür Gündem Soruşturması Tamamlandı (1)KANUN Hükmünde Kararname ile kapatılan Özgür Gündem Gazetesi yazar ve yöneticilerine yönelik başlatılan soruşturma tamamlandı.
 • 10 Kasım 2016 16:18"Özgür Gündem Soruşturması" Tamamlandı (1)Haber: Ümit TÜRK - İSTANBUL DHAKanun Hükmünde Kararname ile kapatılan Özgür Gündem Gazetesi yazar ve yöneticilerine yönelik başlatılan soruşturma tamamlandı.
 • 07 Kasım 2016 14:23Dha İstanbul Bülteni - 2Dha İstanbul Bülteni - 2NADİRE MATER 5 YILA KADAR HAPSİNİN İSTENDİĞİ DAVADA HAKİM KARŞISINA ÇIKTIMater: Ortada bir suç olduğunu düşünmüyorum.
 • 07 Kasım 2016 14:01Nadire Mater 5 Yıla Kadar Hapsinin İstendiği Davada Hakim Karşısına ÇıktıNadire Mater 5 Yıla Kadar Hapsinin İstendiği Davada Hakim Karşısına ÇıktıKAPATILAN "Özgür Gündem" gazetesi'nde bir günlük nöbetçi genel yayın yönetmenliği yapan Nadire Mater ve gazetenin yazı işleri müdürü İnan Kızılkaya, "Terör örgütlerinin yayınlarını basmak veye yayınlamak, terör örgütü propagandası yapmak" suçunu işledikleri iddiasıyla yargılandıkları...