SON DAKİKA ÖZGÜR GÜNDEM HABERLERİ

Son Dakika Özgür Gündem Haberleri

 • 16:07İHD Yöneticileri Tutuklamalara Tepki GösterdiİHD Yöneticileri Tutuklamalara Tepki Gösterdiİnsan Hakları Derneği, Özgür Gündem Gazetesinin genel yayın yönetmenliği kampanyasına katıldıkları gerekçesiyle tutuklanan kişilerin bırakılmasını talep etti.
 • 11:30İHD, Gazetecilerin Tutuklanmasına Tepki GösterdiİHD, Gazetecilerin Tutuklanmasına Tepki GösterdiİHD Şube Eşbaşkanı Atilla Yazar, "Son günlerde düşünce, ifade ve basın özgürlüğüne yönelik hukuk ve etik dışı uygulamalara son verilmesi gerektiğini defalarca yine bu alanlarda haykırmıştık. Artık yeter diyoruz" dedi.
 • 09:01ABD'den Özgür Gündem Yorumu: Rahatsız Edici Eğilimin DevamıABD'den Özgür Gündem Yorumu: Rahatsız Edici Eğilimin DevamıABD'den, Özgür Gündem gazetesi ile dayanışma gösteren gazetecilerin tutuklanmasına, "Türkiye'de süregelmekte olan rahatsız edici eğilimin devamı" değerlendirmesi geldi.
 • 19:27Figen Yüksekdağ Bir Gün Kurtarılmaya Siz de İhtiyaç DuyacaksınızFigen Yüksekdağ Bir Gün Kurtarılmaya Siz de İhtiyaç DuyacaksınızHdp Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Özgür Gündem'in Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği'ni yapmalarının ardından tutuklanan Ahmet Nesin, Erol Önderoğlu ve Şebnem Korur Fincancı için Bakırköy Cezaevi önünde başlatılan nöbet eylemine destek verdi.
 • 19:22Figen Yüksekdağ: Figen Yüksekdağ: "Bir Gün Kurtarılmaya Siz de İhtiyaç Duyacaksınız"Hdp Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Özgür Gündem'in Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği'ni yapmalarının ardından tutuklanan Ahmet Nesin, Erol Önderoğlu ve Şebnem Korur Fincancı için Bakırköy Cezaevi önünde başlatılan nöbet eylemine destek verdi.
 • 17:54İlkiz: Soruşturmada Hukuki Çelişki Varİlkiz: Soruşturmada Hukuki Çelişki VarAvukat İlkiz'e göre Özgür Gündem'in nöbetçi genel yayın yönetmenlerine yönelik soruşturmada hukuka aykırılık söz konusu. İlkiz, basın ve ifade özgürlüğünün önündeki engelin Terörle Mücadele Kanunu olduğunu vurguladı.
 • 17:30İngiliz Akademisyene İlk Duruşmada Beraatİngiliz Akademisyene İlk Duruşmada BeraatGözaltındaki akademisyenlere destek için geldiği İstanbul Adalet Sarayı girişinde gözaltına alınan İngiliz akademisyen Christopner Stephenson “terör örgütü propagandası yapmak” suçundan yargılandığı davanın ilk duruşmasında beraat etti.
 • 14:14Hakkari İHD'den Özgür Gündem TepkisiHakkari İHD'den Özgür Gündem TepkisiHakkari İHD'den Özgür Gündem tepkisiİHD Hakkari Şubesi, Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak için başlatılan "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına katıldığı için Şebnem Korur Fincancı, Ahmet Nesin ve Erol Önderoğlu tutuklanmasına basın açıklamasıyla tepki gösterdi.
 • 11:54Can Dündar'dan Almanya'ya Çıkarcılık EleştirisiCan Dündar'dan Almanya'ya Çıkarcılık EleştirisiCumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, Alman ZDF televizyonuna verdiği mülakatta Almanya'nın Türkiye politikasını eleştirdi.
 • 09:31Önderoğlu, Fincancı ve Nesin'e 14.5 Yıl İstendiÖnderoğlu, Fincancı ve Nesin'e 14.5 Yıl İstendiÖzgür Gündem'in Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği'ni yaptıkları için tutuklanan Önderoğlu, Korur Fincancı ve Nesin hakkında iddianame hazırlandı.
 • 20:02Kars - Sebahat Tuncel Şimdi de Belediyelerimize Göz DikmişlerKars - Sebahat Tuncel Şimdi de Belediyelerimize Göz DikmişlerSebahat Tuncel Şimdi de belediyelerimize göz dikmişlerDBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, iktidarı eleştirerek, Şimdi de belediyelerimize göz dikmişler.
 • 19:47TBMM Genel KuruluTBMM Genel Kurulunda, AK Parti'nin grup önerisinin görüşmelerinde AK Parti, CHP ve HDP milletvekilleri arasında "Çözüm Süreci" tartışması yaşandı.
 • 19:34Sebahat Tuncel: Şimdi de Belediyelerimize Göz DikmişlerSebahat Tuncel: Şimdi de Belediyelerimize Göz DikmişlerDbp Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, iktidarı eleştirerek, "Şimdi de belediyelerimize göz dikmişler.
 • 19:22Şanlıurfa - Yayın Yönetmenlerinin Tutuklanmasına Şanlıurfa'da TepkiŞanlıurfa - Yayın Yönetmenlerinin Tutuklanmasına Şanlıurfa'da TepkiYayın yönetmenlerinin tutuklanmasına Şanlıurfa'da tepkiŞANLIURFA'da, İnsan Hakları Derneği (İHD) üyeleri, Özgür Gündem Gazetesi'nin nöbetçi genel yayın yönetmenliğini yapan 3 kişinin tutuklanmasını basın açıklamasıyla protesto etti.
 • 17:53Gazetede Örgüt Propagandası Suçuna İddianameÖzgür Gündem gazetesinin genel yayın yönetmenliğini üstlendikleri tarihteki yayınlarla terör örgütü PKK'nın propagandasını yaptıkları iddiasıyla tutuklanan gazeteci Erol Önderoğlu, yazar Ahmet Nesin ve Prof. Dr. Şebnem Korur ile gazetenin sorumlu yazı işleri müdürü İnan Kızılkaya'nın 2 yıldan 14 yıl altışar aya kadar hapisle cezalandırılmaları istendi.
 • 17:45Özgür Gündem Soruşturmasında İddianame HazırÖzgür Gündem gazetesinin bir günlük genel yayın yönetmenliğini üstlenen isimler hakkında yürütülen soruşturmada savcılık iddianamesini tamamladı.
 • 16:29Özgür Gündem Soruşturması Sonrası Jet İddianameÖzgür Gündem Soruşturması Sonrası Jet İddianameÖzgür Gündem gazetesinde geçici yayın yönetmenliği yaptıkları için tutuklanan gazeteciler için iddianame hazırlandı. İddanamede gazeteciler için 2 yıldan 14,5 yıla kadar hapis istendi.
 • 15:49Kocasakal İşin Türkçesi; Hakimler AzlediliyorKocasakal İşin Türkçesi; Hakimler Azlediliyorİstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal Bu tasarı ile yargıda artık iktidara yakın olanlar cirit atabilecek(İnönü adının Beşiktaş'ın yeni stadında kullanılmaması) Bu durumun düzeltilmesi için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bir mektup yazdık.
 • 13:08CHP'li Tanrıkulu: "2002-2015 Yılları Arasında Toplam 37 Bin 922 Yurttaşımız Yaşamını Yitirmiş"Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, 2002-2015 yılları arasında insan hakları ihlalleri sonucu toplam 37 bin 922 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.
 • 00:14Beyoğlu'nda Tutuklanan Gazetecilere Destek EylemiBeyoğlu'nda toplanan Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) üyesi bir grup, bir günlüğüne Özgür Gündem gazetesinin nöbetçi genel yayın yönetmenliğini üstlenen Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, gazeteci-yazar Ahmet Nesin ve gazeteci Erol Önderoğlu'nun tutuklanmasını protesto etti.
 • 21:46Beyoğlu'nda Özgür Gündem Tutuklamaları Nedeniyle Basın AçıklamasıBeyoğlu'nda Özgür Gündem Tutuklamaları Nedeniyle Basın AçıklamasıBeyoğlu'nda toplanan TGS üyesi bir grup, bir günlüğüne Özgür Gündem Gazetesi'nin "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği"ni üstlenen Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, gazeteci-yazar Ahmet Nesin ve gazeteci Erol Önderoğlu'nun tutuklanmasını protesto etti.
 • 20:10TBMM Genel Kurulu'nda TartışmaTBMM Genel Kurulu’nda AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ile CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel arasında tartışma çıktı.
 • 18:36TBMM Genel KuruluTBMM Genel Kurulu'nda, CHP'nin "kayıtdışı ekonomiye" ilişkin araştırma önergesinin bugün ele alınmasına dair grup önerisi kabul edilmedi.
 • 17:35Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (3)Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İstanbul Firuzağa'da yaşananlarla ilgili, "Türkiye'ye yakışmayan bir görüntüdür.
 • 17:25Kurtulmuş: Beyoğlu Firuzağa'daki Saldırı Tam Bir Işid'ci KafasıdırBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Beyoğlu Firuzağa'da meydana gelen saldırıya ilişkin, "Çirkin. Tam bir IŞİD'ci kafasıdır.
 • 16:49Selahattin Demirtaş: Bedeli Ne Olursa Olsun Belediyenize Sahip ÇıkmalısınızSelahattin Demirtaş: Bedeli Ne Olursa Olsun Belediyenize Sahip ÇıkmalısınızHdp EŞ Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, teröre destek olan belediyelere kayyum atanmasının gündemde olduğunu belirterek "O belediyeleri seçmiş insanlar; siz bedeli ne olursa olsun belediyenize sahip çıkmalısınız." dedi.
 • 16:38Özgür Gündem Gazetesi'ne Hdp ve Çeşitli Meslek Örgütlerinden DestekÖzgür Gündem Gazetesi'ne Hdp ve Çeşitli Meslek Örgütlerinden DestekGazetecilik meslek örgütleri, sivil toplum kuruluşları ve HDP İl yöneticilerinin aralarında bulunduğu bir grup Özgür Gündem Gazetesi'ne dayanışma ziyareti gerçekleştirdi.
 • 16:37Özgür Gündem Gazetesi'ne Hdp ve Çeşitli Stk'lardan DestekYazar Ahmet Nesin ve gazeteci Erol Önderoğlu'nun tutuklanmasına tepki gösteren grup, gazetenin Beyoğlu'ndaki genel merkezi önünde saat 13.30'da bir araya geldi.
 • 16:03Fotoğraflar// Özgür Gündem'e Destek VerdilerFotoğraflar// Özgür Gündem'e Destek Verdiler
 • 15:33Tutuklamalar Soru İşaretleri DoğurduTutuklamalar Soru İşaretleri DoğurduÖzgür Gündem gazetesine nöbetçi genel yayın yönetmenliği yapan üç kişinin tutuklanması soru işaretlerini beraberinde getirdi.
 • 15:28Meslek Örgütlerinden Özgür Gündem AçıklamasıTürkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) ve İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şubesi temsilcileri, Özgür Gündem gazetesine destek açıklaması için bir araya geldi.
 • 09:44Özgür Gündem Soruşturması'na Dair Tutuklamalar İsveç Basınındaİsveç basını, Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak için başlatılan "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına katılarak gazetenin bir günlük yayın yönetmenliği görevini üstlenen ve "Terör örgütü propagandası yapmak" suçlaması ile sevk edildikleri mahkemece tutuklanan Şebnem Korur Fincancı, Ahmet Nesin ve Erol Önderoğlu'na dair haberi "Gazeteciler terörle suçlandılar" başlığı ile okuyucularına duyurdu.
 • 19:24Özgür Gündem Gazetesinde Örgüt Propagandası Suçundan 3 TutuklamaÖzgür Gündem gazetesinin bir günlük genel yayın yönetmenliğini üstlendikleri tarihte yapılan yayınlarda "terör örgütü propagandası" yaptığı iddia edilen 3 ismin tutuklanmalarına karar verildi.
 • 18:38Özgür Gündem Gazetesinin 3 Nöbetçi Genel Yayın Yönetmeni TutuklandıÖzgür Gündem gazetesinin “nöbetçi yayın yönetmenliği” kampanyasına katıldıkları gün gazetede yayınlanan haberler nedeniyle gözaltına alınan Şebnem Korur Fincancı, Ahmet Nesin ve Erol Önderoğlu tutuklandı.
 • 18:38Tutuklanmadan Önce Açıklama YaptılarTutuklanmadan Önce Açıklama YaptılarÖzgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak için başlatılan "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına katılarak gazetenin bir günlük yayın yönetmenliği görevini üstlenen ve gazetede yer alan haberlerde "Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklanan Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, gazeteci-yazar Ahmet Nesin ile gazeteci Erol Önderoğlu savcılık ifadeleri öncesinde adliye önünde basın açıklaması yaptılar.
 • 18:32Tutuklanmadan Önce Açıklama YaptılarTutuklanmadan Önce Açıklama YaptılarHaber-Kamera Ümit TÜRK İstanbul DHAÖzgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak için başlatılan Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği kampanyasına katılarak gazetenin bir günlük yayın yönetmenliği görevini üstlenen ve gazetede yer alan haberlerde Terör örgütü propagandası yapmak suçundan sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklanan Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, gazeteci-yazar Ahmet Nesin ile gazeteci Erol Önderoğlu savcılık ifadeleri öncesinde adliye önünde basın açıklaması yaptılar.
 • 18:32Gazetede Örgüt Propagandası Suçundan 3 TutuklamaÖzgür Gündem gazetesiyle dayanışma amacıyla gazetenin bir günlük genel yayın yönetmenliğini üstlendikleri tarihte yapılan yayınlarda terör örgütü PKK'nın propagandasını yaptıkları iddiasıyla açılan soruşturmada ifade veren gazeteci Erol Önderoğlu, yazar Ahmet Nesin ve Prof. Dr. Şebnem Korur, "terör örgütü propagandası" suçundan tutuklandı.
 • 17:53Sınır Tanımayan Gazeteciler Türkiye Temsilcisi TutuklandıSınır Tanımayan Gazeteciler Türkiye Temsilcisi TutuklandıÖzgür Gündem gazetesi ile dayanışma amacıyla gazetenin bir günlüğüne genel yayın yönetmenliğini yapan Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, Erol Önderoğlu ve Ahmet Nesin tutuklandı.
 • 17:08Özgür Gündem Soruşturmasında 3 TutuklamaÖzgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak için başlatılan nöbetçi genel yayın yönetmenliği kampanyasına katılarak gazetenin bir günlük yayın yönetmenliği görevini üstlenen isimler hakkında "Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan başlatılan soruşturmada mahkemeye sevk edilen Şebnem Korur Fincancı, Ahmet Nesin ve Erol Önderoğlu tutuklandı.
 • 17:01Özgür Gündem Soruşturmasında 3 TutuklamaÖzgür Gündem Soruşturmasında 3 TutuklamaHaber: Özden ATİK - Ümit TÜRK - İSTANBUL DHAÖzgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak için başlatılan "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına katılarak gazetenin bir günlük yayın yönetmenliği görevini üstlenen isimler hakkında "Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan başlatılan soruşturmada mahkemeye sevkedilen Şebnem Korur Fincancı, Ahmet Nesin ve Erol Önderoğlu tutuklandı.
 • 16:37Özgür Gündem Gazetesinin Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği Kampanyasına Katılan Erol Önderoğlu,...IHAAW163035-ASA/20-06-2016 - Özgür Gündem gazetesinin nöbetçi genel yayın yönetmenliği kampanyasına katılan Erol Önderoğlu, Ahmet Nesin ve Şebnem Korur tutuklandı 20.06.2016 16:30:35 TSI NNNN.
 • 13:45Özgür Gündem'e Destek Olan 3 Yayın Yönetmenine TutuklamaÖzgür Gündem'e Destek Olan 3 Yayın Yönetmenine TutuklamaÖzgür Gündem gazetesiyle dayanışma amacıyla nöbetçi yayın yönetmenliği yapan Şebnem Korur Fincancı, Ahmet Nesin ve Erol Önderoğlu hakkında tutuklama kararı verildi.
 • 09:56IŞİD'in Hücre Evindeki Bira Şişelerinin Sırrı ÇözüldüIŞİD'in Hücre Evindeki Bira Şişelerinin Sırrı ÇözüldüDiyarbakır'da geçen yıl IŞİD'in hücre evlerine yapılan operasyonda bira şişeleri de ele geçirilmişti. IŞİD'lilerin birayı sakallarına sürdüğü, şişeleri de evin kapısına bırakarak kamufle olduğu belirlendi.
 • 01:32Gölbaşı Sulh Ceza Hakimliği, Sputnik'e Erişim Engeli Talebini OnayladıGölbaşı Sulh Ceza Hakimliği, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın (TİB) Sputnik ve Özgür Gündem’in internet sitelerinin kapatılması ile ilgili verdiği erişime engelleme kararını onayladı.
 • 11:22Sosyal Medya Hesaplarına "Terör" KapatmasıDiyarbakır Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince yapılan inceleme sonucu aralarında terör örgütü PKK'ya müzahir yayın organlarının da olduğu 549 sosyal medya hesabı ve video paylaşım sitesi, terör örgütü lehine paylaşımlarda bulunulduğu gerekçesiyle mahkeme kararıyla kapatıldı.
 • 14:01Özgür Gündem Gazetesi Hakkındaki SoruşturmaAnkara Cumhuriyet Başsavcılığının, Özgür Gündem gazetesinin sorumluları hakkında 14 Mart 2016'daki nüshasına ilişkin "terör örgütü propagandası yapmak, suç işlemeye tahrik, suçu ve suçluyu övmek, halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçlarından açtığı soruşturma dosyası "yetkisizlik" kararıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildi.
 • 13:03Kadınlardan Karikatüre TepkiKadınlardan Karikatüre TepkiBatman Düşünce ve İnanç Platformu Kadın Komisyonu, Özgür Gündem gazetesinde yer alan ve Peygambere hakaret edildiği iddia edilen karikatüre tepki gösterdi.
 • 11:03Ankara Katliamının Ardından PKK'dan İlk MesajAnkara Katliamının Ardından PKK'dan İlk MesajAnkara'da canlı bomba saldırısının ardından PKK'lı Mustafa Karasu, saldırının çevik kuvveti hedeflediğini söyleyerek "AKP'nin söylemleri savaşın daha da şiddetleneceğini gösteriyor." dedi.
 • 19:07Özgür Gündem Gazetesi Hakkında Toplatma KararıAnkara 1. Sulh Ceza Hakimliği, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, Özgür Gündem gazetesinin bugünkü nüshasının "toplatılması" yönündeki talebinin kabulüne karar verdi.
 • 17:37Özgür Gündem Gazetesi Hakkındaki OruşturmaAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı, Sulh Ceza Hakimliğinden, "terör" suçları kapsamında soruşturma başlatılan Özgür Gündem gazetesinin bugünkü nüshasının "toplatılmasına" karar verilmesini istedi.