SON DAKİKA ÖZGÜR GÜNDEM HABERLERİ

Son Dakika Özgür Gündem Haberleri

 • 18:52ABD Büyükelçisi, Önderoğlu, Nesin ve Fincancı'yı İstanbul'da Ziyaret Etti (2)ABD Büyükelçisi John R. Bass, insan hakları savunucusu Şebnem Korur Fincancı, Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) Türkiye Temsilcisi Erol Önderoğlu ve gazeteci Ahmet Nesin'i İstanbul'da ziyaret etti.
 • 15:37ABD Büyükelçisi, Önderoğlu, Nesin ve Fincancı'yı İstanbul'da Ziyaret EttiABD Büyükelçisi, Önderoğlu, Nesin ve Fincancı'yı İstanbul'da Ziyaret EttiAbd Büyükelçisi John R. Bass, Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) Türkiye Temsilcisi Erol Önderoğlu, gazeteci Ahmet Nesin, ve insan hakları savunucusu Şebnem Korur Fincancı'yı İstanbul'da ziyaret etti.
 • 18:03Gazetecilerden 'Gazetecilik Suç Değildir' KampanyasıGazetecilerden 'Gazetecilik Suç Değildir' KampanyasıTürkiye'de gazeteciler tarafından başlatılan 'Gazetecilik Suç Değildir' kampanyası, halkın haber alma hakkını savunmak için kamuoyu yaratmayı hedefliyor.
 • 12:03Akademisyenlerin Bildirisi ile Fincancı ve Önderoğlu'na DestekAnkara Adliyesine gelen bir grup, "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" üyelerine destek verdikleri gerekçesiyle Söke'de hakkında dava açılan 46 kişi ile Özgür Gündem gazetesinin "nöbetçi genel yayın yönetmenliği"ni üstlenen Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı ve gazeteci Erol Önderoğlu'na destek için kendileri hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • 18:02Gazetede Örgüt Propagandası Davaları BirleştirildiÖzgür Gündem gazetesinin genel yayın yönetmenliğini üstlendikleri tarihteki yayınlarla terör örgütü PKK'nın propagandasını yaptıkları iddiasıyla gazeteci Erol Önderoğlu, Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) Başkanı Şebnem Korur ve yazar Ahmet Aziz Nesin ile ilgili davaların birleştirilmesine karar verildi.
 • 17:58Özgür Gündem Nöbetçi Genel Yayın Yönetmeni Önderoğlu: Yanlıştan DönüldüÖzgür Gündem Nöbetçi Genel Yayın Yönetmeni Önderoğlu: Yanlıştan DönüldüÖzgür Gündem Gazetesi'nin nöbetçi genel yayın yönetmenliğini yaptığı için tutuklanan Sınır Tanımayan Gazeteciler Türkiye Temsilcisi Erol Önderoğlu serbest bırakıldıktan sonra DW Türkçe'nin sorularını yanıtladı.
 • 17:12Özgür Gündem Nöbetçi Yayın Yönetmeni Nesin Tahliye OlduÖzgür Gündem Nöbetçi Yayın Yönetmeni Nesin Tahliye OlduÖzgür Gündem gazetesi ile dayanışma göstermek için gazetenin nöbetçi yayın yönetmenliği görevini üstlenen Ahmet Nesin için tahliye kararı verildi.
 • 16:49Gazetede Örgüt Propagandası DavasıÖzgür Gündem gazetesinin genel yayın yönetmenliğini üstlendiği tarihteki yayınlarla terör örgütü PKK'nın propagandasını yaptığı iddiasıyla tutuklanan ve hazırlanan iddianameyle hakkında 2 yıldan 14 yıl altı aya kadar hapis cezası istenen yazar Ahmet Aziz Nesin'in tahliyesine hükmedildi.
 • 18:06Özgür Gündem'in İki Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenine TahliyeÖzgür Gündem'in İki Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenine TahliyeÖzgür Gündem Gazetesi nöbetçi genel yayın yönetmenliği üstlendiği gerekçesiyle tutuklanan Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı ve Erol Önderoğlu tahliye oldu.
 • 16:45Gazetede Örgüt Propagandası DavasıÖzgür Gündem gazetesinin genel yayın yönetmenliğini üstlendikleri tarihteki yayınlarla terör örgütü PKK'nın propagandasını yaptıkları iddiasıyla tutuklanan ve hazırlanan iddianameyle haklarında 2 yıldan 14 yıl altışar aya kadar hapis cezası istenen gazeteci Erol Önderoğlu ve Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur, iddianameyi kabul eden mahkemece tahliye edildi.
 • 15:46Şebnem Korur Fincancı ve Erol Önderoğlu Tahliye Edildi (2)Özgür Gündem Ga gazetesi soruşturmasında 10 gün önce tutuklanan Şebnem Korur Fincancı ve Erol Önderoğlu hakkında mahkeme tahliye kararı verildi.
 • 15:39Önderoğlu ve Fincancı İçin Tahliye KararıÖnderoğlu ve Fincancı İçin Tahliye KararıProf. Dr. Şebnem Korur Fincancı ve Sınır Tanımayan Gazeteciler'in Türkiye temsilcisi Önder Önderoğlu tahliye edildi.
 • 15:32Şebnem Korur Fincancı ve Erol Önderoğlu'na TahliyeÖzgür Gündem gazetesinin “Nöbetçi yayın yönetmenliği” kampanyasına katıldıkları gün gazetede yayınlanan haberler nedeniyle tutuklanan Şebnem Korur Fincancı ve Erol Önderoğlu’nun tahliyesine karar verildi.
 • 15:10Şebnem Korur Fincancı ve Erol Önderoğlu Tahliye EdildiÖzgür Gündem gazetesinin 'Nöbetçi Eş Genel Yayın Yönetmenliği' kampanyasına katıldıkları gerekçesiyle 'terör propagandası' yaptığı iddiasıyla tutuklanan Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) Başkanı Prof. Şebnem Korur Fincancı ve gazeteci Erol Önderoğlu tahliye edildi.
 • 14:48Şebnem Korur Fincancı ve Erol Önderoğlu Tahliye EdildiŞebnem Korur Fincancı ve Erol Önderoğlu Tahliye EdildiÖzgür Gündem gazetesinde nöbetçi genel yayın yönetmenliği yaptıkları için tutuklanan Şebnem Korur Fincancı ve Erol Önderoğlu tahliye edildi.
 • 16:57Yüksekdağ: Yüksekdağ: "İfade Vermeye Gitmeyeceğiz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: HDP Grup Toplantısı HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın gelişi ve konuşması HDP TBMM Grup Toplantısı Eş Genel Başkan Yüksekdağ: "Dün bizim irademizi bu Meclisin çatısından kelepçeleyip götürenler, bugün her yerde halkımızın iradesini kelepçelemeye çalışıyorlar" "Halkın oyuyla gelmiş belediye başkanları ve yerel yöneticileri devre dışı bırakmaya çalışıyorlar" HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Dün bizim irademizi bu Meclis'in çatısından kelepçeleyip götürenler, bugün her yerde halkımızın iradesini kelepçelemeye çalışıyorlar.
 • 15:00Hdp TBMM Grup ToplantısıHDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Dün bizim irademizi bu Meclis'in çatısından kelepçeleyip götürenler, bugün her yerde halkımızın iradesini kelepçelemeye çalışıyorlar.
 • 16:15Tgc'den Adliye Önünde Açıklama...Tgc'den Adliye Önünde Açıklama...* TGC Başkanı Turgay Olcayto,"Türkiye'de basına yapılan muamele iyi değil. Bundan acil olarak geri dönülmesi lazım. Türkiye'nin iyiliği için de bu gerekiyor"Haber - Kamera: Serpil KIRKESER/ İstanbul DHATürkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak için başlatılan "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına katılarak gazetenin bir günlük yayın yönetmenliği görevini üstlendikleri tarihlerde "Terör Örgütü PKK'nın propagandasını" yaptıkları iddiasıyla tutuklanan ve soruşturma için ifadeye çağrılan gazetecilere için basın açıklaması yaptı.
 • 14:52Tgc ve Basın Konseyi Üyelerinden Adliye Önünde AçıklamaTürkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) ve Basın Konseyi üyesi bir grup, Özgür Gündem gazetesinin genel yayın yönetmenliğini üstlendikleri tarihlerdeki yayınlarla terör örgütü PKK'nın propagandasını yaptıkları iddiasıyla tutuklanan ve soruşturma için ifadeye çağrılan gazetecilere destek vermek için açıklama yaptı.
 • 13:53Özgür Gündem Soruşturmasında İfadeler Emniyette AlınacakÖzgür Gündem gazetesinin “Nöbetçi Genel Yayın yönetmenliği” kampanyasına katıldıkları gün gazetede yayınlanan haberler nedeniyle haklarında soruşturma başlatılan gazeteciler Yıldırım Türker, Nadire Mater, Faruk Balıkçı, Tuğrul Eryılmaz ve Veysi Altay savcılık sorgusu için geldikleri adliyeden, ifade işleminin emniyette yapılacağı bilgisi üzerine ayrıldı.
 • 11:07Bölge Baroları Akademisyenlerin Tutuklanmasına TepkiliBölge Baroları Akademisyenlerin Tutuklanmasına TepkiliGüneydoğu Bölge Baroları, Özgür Gündem gazetesinde nöbetçi genel yayın yönetmeliği yaptıkları gerekçesiyle tutuklanan üç akademisyenin tutuklamasına tepki gösterdi.
 • 10:44Özgür Gündem Soruşturmasında 5 İsim İfade VeriyorÖzgür Gündem Gazetesi 'nöbetçi genel yayın yönetmenliği' kampanyasına katıldıkları için haklarında soruşturma başlatılan Nadire Mater, Yıldırım Türker, Tuğrul Eryılmaz, Faruk Balıkçı ve Veysi Altay ifade vermek için Çağlayan Adliyesi'ne geldi.
 • 15:09CHP'den Metris ve Bakırköy Cezaevlerine ZiyaretCHP'den Metris ve Bakırköy Cezaevlerine ZiyaretCHP'den bir heyet, Özgür Gündem gazetesinde bir günlük günlük genel yayın yönetmenliği yapan ve 'terör örgütü propagandası' gerekçesiyle tutuklanan 3 ismi ziyaret etti.
 • 15:31Beyoğlu'nda GerginlikBeyoğlu'nda GerginlikGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Grup ile polis arasında görüşmeler Grubun İstiklal Caddesi'nde yürüyüşü Polisin uyarıları sonrası grubun dağılması Beyoğlu'nda gerginlik İstiklal Caddesi'nde Özgür Gündem gazetesini dağıtmak isteyen gruba, polis güvenlik gerekçesiyle izin vermedi.
 • 14:35Tutuklanan Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenilerine DestekTutuklanan Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenilerine DestekHaber-Kamera Ümit TÜRK İstanbul DHAİnsan Hakları Derneği ve Türkiye İnsan Hakları Vakfı, Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışma amaçlı katıldıkları nöbetçi genel yayın yönetmenliği kampanyası sonrası terör örgütü propagandası yapmak iddiasıyla tutuklanan TİHV Başkanı Şebnem Korur Fincancı, gazeteci-yazar Ahmet Nesin ve gazeteci Erol Önder için Galatasaray Meydanı'nda basın açıklaması yaptı.
 • 14:15Cumartesi Anneleri'nin 587. Kez Yaptığı Eyleme HDP de Katıldı, Olay ÇıktıCumartesi Anneleri'nin 587. Kez Yaptığı Eyleme HDP de Katıldı, Olay ÇıktıCumartesi Anneleri'nin 587 kez Galatasaray Lisesi'nde yaptığı eyleme katılan, HDP Milletvekili Hüda Kaya'nın da aralarında bulunduğu partililer olay çıkarttı.
 • 13:38Beyoğlu'nda Gerginlikİstiklal Caddesi'nde Özgür Gündem gazetesini dağıtmak isteyen gruba, polis güvenlik gerekçesiyle izin vermedi.
 • 16:07İHD Yöneticileri Tutuklamalara Tepki GösterdiİHD Yöneticileri Tutuklamalara Tepki Gösterdiİnsan Hakları Derneği, Özgür Gündem Gazetesinin genel yayın yönetmenliği kampanyasına katıldıkları gerekçesiyle tutuklanan kişilerin bırakılmasını talep etti.
 • 11:30İHD, Gazetecilerin Tutuklanmasına Tepki GösterdiİHD, Gazetecilerin Tutuklanmasına Tepki GösterdiİHD Şube Eşbaşkanı Atilla Yazar, "Son günlerde düşünce, ifade ve basın özgürlüğüne yönelik hukuk ve etik dışı uygulamalara son verilmesi gerektiğini defalarca yine bu alanlarda haykırmıştık. Artık yeter diyoruz" dedi.
 • 09:01ABD'den Özgür Gündem Yorumu: Rahatsız Edici Eğilimin DevamıABD'den Özgür Gündem Yorumu: Rahatsız Edici Eğilimin DevamıABD'den, Özgür Gündem gazetesi ile dayanışma gösteren gazetecilerin tutuklanmasına, "Türkiye'de süregelmekte olan rahatsız edici eğilimin devamı" değerlendirmesi geldi.
 • 19:27Figen Yüksekdağ Bir Gün Kurtarılmaya Siz de İhtiyaç DuyacaksınızFigen Yüksekdağ Bir Gün Kurtarılmaya Siz de İhtiyaç DuyacaksınızHdp Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Özgür Gündem'in Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği'ni yapmalarının ardından tutuklanan Ahmet Nesin, Erol Önderoğlu ve Şebnem Korur Fincancı için Bakırköy Cezaevi önünde başlatılan nöbet eylemine destek verdi.
 • 19:22Figen Yüksekdağ: Figen Yüksekdağ: "Bir Gün Kurtarılmaya Siz de İhtiyaç Duyacaksınız"Hdp Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Özgür Gündem'in Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği'ni yapmalarının ardından tutuklanan Ahmet Nesin, Erol Önderoğlu ve Şebnem Korur Fincancı için Bakırköy Cezaevi önünde başlatılan nöbet eylemine destek verdi.
 • 17:54İlkiz: Soruşturmada Hukuki Çelişki Varİlkiz: Soruşturmada Hukuki Çelişki VarAvukat İlkiz'e göre Özgür Gündem'in nöbetçi genel yayın yönetmenlerine yönelik soruşturmada hukuka aykırılık söz konusu. İlkiz, basın ve ifade özgürlüğünün önündeki engelin Terörle Mücadele Kanunu olduğunu vurguladı.
 • 17:30İngiliz Akademisyene İlk Duruşmada Beraatİngiliz Akademisyene İlk Duruşmada BeraatGözaltındaki akademisyenlere destek için geldiği İstanbul Adalet Sarayı girişinde gözaltına alınan İngiliz akademisyen Christopner Stephenson “terör örgütü propagandası yapmak” suçundan yargılandığı davanın ilk duruşmasında beraat etti.
 • 14:14Hakkari İHD'den Özgür Gündem TepkisiHakkari İHD'den Özgür Gündem TepkisiHakkari İHD'den Özgür Gündem tepkisiİHD Hakkari Şubesi, Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak için başlatılan "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına katıldığı için Şebnem Korur Fincancı, Ahmet Nesin ve Erol Önderoğlu tutuklanmasına basın açıklamasıyla tepki gösterdi.
 • 11:54Can Dündar'dan Almanya'ya Çıkarcılık EleştirisiCan Dündar'dan Almanya'ya Çıkarcılık EleştirisiCumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, Alman ZDF televizyonuna verdiği mülakatta Almanya'nın Türkiye politikasını eleştirdi.
 • 09:31Önderoğlu, Fincancı ve Nesin'e 14.5 Yıl İstendiÖnderoğlu, Fincancı ve Nesin'e 14.5 Yıl İstendiÖzgür Gündem'in Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği'ni yaptıkları için tutuklanan Önderoğlu, Korur Fincancı ve Nesin hakkında iddianame hazırlandı.
 • 20:02Kars - Sebahat Tuncel Şimdi de Belediyelerimize Göz DikmişlerKars - Sebahat Tuncel Şimdi de Belediyelerimize Göz DikmişlerSebahat Tuncel Şimdi de belediyelerimize göz dikmişlerDBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, iktidarı eleştirerek, Şimdi de belediyelerimize göz dikmişler.
 • 19:47TBMM Genel KuruluTBMM Genel Kurulunda, AK Parti'nin grup önerisinin görüşmelerinde AK Parti, CHP ve HDP milletvekilleri arasında "Çözüm Süreci" tartışması yaşandı.
 • 19:34Sebahat Tuncel: Şimdi de Belediyelerimize Göz DikmişlerSebahat Tuncel: Şimdi de Belediyelerimize Göz DikmişlerDbp Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, iktidarı eleştirerek, "Şimdi de belediyelerimize göz dikmişler.
 • 19:22Şanlıurfa - Yayın Yönetmenlerinin Tutuklanmasına Şanlıurfa'da TepkiŞanlıurfa - Yayın Yönetmenlerinin Tutuklanmasına Şanlıurfa'da TepkiYayın yönetmenlerinin tutuklanmasına Şanlıurfa'da tepkiŞANLIURFA'da, İnsan Hakları Derneği (İHD) üyeleri, Özgür Gündem Gazetesi'nin nöbetçi genel yayın yönetmenliğini yapan 3 kişinin tutuklanmasını basın açıklamasıyla protesto etti.
 • 17:53Gazetede Örgüt Propagandası Suçuna İddianameÖzgür Gündem gazetesinin genel yayın yönetmenliğini üstlendikleri tarihteki yayınlarla terör örgütü PKK'nın propagandasını yaptıkları iddiasıyla tutuklanan gazeteci Erol Önderoğlu, yazar Ahmet Nesin ve Prof. Dr. Şebnem Korur ile gazetenin sorumlu yazı işleri müdürü İnan Kızılkaya'nın 2 yıldan 14 yıl altışar aya kadar hapisle cezalandırılmaları istendi.
 • 17:45Özgür Gündem Soruşturmasında İddianame HazırÖzgür Gündem gazetesinin bir günlük genel yayın yönetmenliğini üstlenen isimler hakkında yürütülen soruşturmada savcılık iddianamesini tamamladı.
 • 16:29Özgür Gündem Soruşturması Sonrası Jet İddianameÖzgür Gündem Soruşturması Sonrası Jet İddianameÖzgür Gündem gazetesinde geçici yayın yönetmenliği yaptıkları için tutuklanan gazeteciler için iddianame hazırlandı. İddanamede gazeteciler için 2 yıldan 14,5 yıla kadar hapis istendi.
 • 15:49Kocasakal İşin Türkçesi; Hakimler AzlediliyorKocasakal İşin Türkçesi; Hakimler Azlediliyorİstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal Bu tasarı ile yargıda artık iktidara yakın olanlar cirit atabilecek(İnönü adının Beşiktaş'ın yeni stadında kullanılmaması) Bu durumun düzeltilmesi için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bir mektup yazdık.
 • 13:08CHP'li Tanrıkulu: "2002-2015 Yılları Arasında Toplam 37 Bin 922 Yurttaşımız Yaşamını Yitirmiş"Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, 2002-2015 yılları arasında insan hakları ihlalleri sonucu toplam 37 bin 922 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.
 • 00:14Beyoğlu'nda Tutuklanan Gazetecilere Destek EylemiBeyoğlu'nda toplanan Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) üyesi bir grup, bir günlüğüne Özgür Gündem gazetesinin nöbetçi genel yayın yönetmenliğini üstlenen Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, gazeteci-yazar Ahmet Nesin ve gazeteci Erol Önderoğlu'nun tutuklanmasını protesto etti.
 • 21:46Beyoğlu'nda Özgür Gündem Tutuklamaları Nedeniyle Basın AçıklamasıBeyoğlu'nda Özgür Gündem Tutuklamaları Nedeniyle Basın AçıklamasıBeyoğlu'nda toplanan TGS üyesi bir grup, bir günlüğüne Özgür Gündem Gazetesi'nin "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği"ni üstlenen Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, gazeteci-yazar Ahmet Nesin ve gazeteci Erol Önderoğlu'nun tutuklanmasını protesto etti.
 • 20:10TBMM Genel Kurulu'nda TartışmaTBMM Genel Kurulu’nda AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ile CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel arasında tartışma çıktı.
 • 18:36TBMM Genel KuruluTBMM Genel Kurulu'nda, CHP'nin "kayıtdışı ekonomiye" ilişkin araştırma önergesinin bugün ele alınmasına dair grup önerisi kabul edilmedi.