07:1100
SON DAKİKA PAKİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Pakistan Haberleri

  Edirne'de, 69 Kaçak Yakalandı

  Edirne'de, 69 Kaçak Yakalandı

  Edirne'de, yasa dışı yollardan yurt dışına çıkmaya çalışan 69 kişi yakalandı. (Dün 16:07)

   

  TCMB Döviz Kurları

  TCMB Döviz Kurları

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının İdare Merkezi tarafından saat 15.30'da belirlenen gösterge niteliğindeki döviz kurları belli oldu. (Dün 16:07)

   

  Pakistan'daki Okul Baskını

  Başbakan Navaz Şerif: "Teröre karşı savaşımız şehirlerde, diğer aşiret bölgelerinde ve köylere kadar inerek devam edecek" (Dün 16:06)

   

  Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Pakistan Büyükelçisi'ni Kabul Etti

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Pakistan Büyükelçisi Mohammed Haroon Shaukat’ı kabul etti. (Dün 11:26)

   

  Pakistan'da 4 Kişi İdam Edildi

  Pakistan'da 4 Kişi İdam Edildi

  Taliban'ın bir okulda düzenlediği katliamın ardından Pakistan'da idam cezası yeniden uygulanmaya başladı. (Dün 10:47)

   

  Afganistan'da Taliban Operasyonları

  Afganistan'da Taliban Operasyonları

  Afgan güvenlik güçleri tarafından ülkenin farklı bölgelerinde yapılan operasyonlarda 52 militan ölü ele geçirildi. (Dün 09:01)

   

  Haftanın Tarihine Bakış

  Haftanın Tarihine Bakış

  Kardak kayalıkları, Aralık 1995'te Türkiye ile Yunanistan'ı savaşın eşiğine getirdi. (Dün 08:40)

   

  Pakistan'daki Okul Baskını

  Pakistan İçişleri Bakanı Han: "Aldığımız istihbaratlara göre teröristler Peşaver'deki okul saldırısına benzeyen insanlık dışı ve vahşi bir saldırı daha planlıyorlar" "Eğer terör saldırısı düzenleyen şahıslar bir otelde kalmışsa bundan otel sahibi de sorumlu olacak" "Bundan sonra terör saldırılarında. (21 Aralık 2014 Pazar )

   

  Pakistan'da Rus Vatandaşı, Müşerref'e Suikast Girişiminden İdam Edildi

  Pakistan'da Ahlas Ahlak adlı bir Rus vatandaşı dahil 3 kişi, Pakistan eski Cumhurbaşkanı Pervez Müşerref'e suikast girişiminden dolayı idam edildi. (21 Aralık 2014 Pazar )

   

  Pakistan'da Dört Terör Hükümlüsü Daha İdam Edildi

  Pakistan Taliban Hareketi militanlarının Peşaver'deki okula düzenlediği kanlı saldırının ardından, askıya alınan idam cezasının tekrar uygulanacağının açıklanmasıyla iki terör hükümlüsünün daha idam edildiği bildirildi. (21 Aralık 2014 Pazar )

   

  Agem'den Suriyeli Çocuklara Yardım

  AGEM üyeleri, öğrenci ve öğretmenlerle Suriyeli çocuklara, ayakkabı, kıyafet, kırtasiye malzemesi yardımında bulundu. (21 Aralık 2014 Pazar )

   

  Musavi: 'İslam Dünyası Üstüne Düşeni Yapmalı'

  Musavi: "İslam Dünyası Üstüne Düşeni Yapmalı"

  "İslam dünyası üstüne düşeni yapmalı"D-8 Genel Sekreteri Musavi, Pakistan'da 132'si çocuk 148 kişinin öldüğü okul baskınına dair, "İslam ülkeleri olarak üzerimize düşeni yaparsak bu tür olaylar da yaşanmayacaktır" dedi. (21 Aralık 2014 Pazar )

   

  'İslam Dünyası Üstüne Düşeni Yapmalı"

  D 8 Genel Sekreteri Musavi: "(Pakistan'daki okul baskını) İnşallah bundan sonra bu tür üzücü ve tarifi imkansız olaylar hem İslam dünyasında hem de dünyada yaşanmaz" "Eğer İslam ülkeleri olarak biz üzerimize düşeni yaparsak, kendi aramızdaki iş birliğine daha fazla önem verirsek refahımız ve zenginliğimiz. (21 Aralık 2014 Pazar )

   

  41 Ülke Vatandaşı Hüm Türk Kültürünü Tanıdı Hem Kültürlerini Tanıttı

  41 Ülke Vatandaşı Hüm Türk Kültürünü Tanıdı Hem Kültürlerini Tanıttı

  Bursa Kent Konseyi (BKK-Bursa City Council) tarafından bu sene 3.’sü düzenlenen ‘Bursa Yabancılar Gecesi (Bursa Foreigners Night), şehirde yaşayan 41 farklı ülkenin vatandaşını biraraya getirdi. (21 Aralık 2014 Pazar )

   

  Kent Konseyi '3. Yabancılar Gecesi'ne 41 Ülkeden Katılım Gerçekleşti

  Kent Konseyi '3. Yabancılar Gecesi'ne 41 Ülkeden Katılım Gerçekleşti

  Bursa Kent Konseyi (BKK) tarafından bu sene 3’üncüsü düzenlenen ’Bursa Yabancılar Gecesi’ Bursa’da yaşayan 41 farklı ülkenin vatandaşını biraraya getirdi. (21 Aralık 2014 Pazar )

   

  Pakistan'da Taliban Operasyonu Sürüyor

  Pakistan'da Taliban Operasyonu Sürüyor

  Pakistan ordusunun, ülkenin kuzeybatısındaki Tirah Vadisi’nde Taliban hedeflerine karşı yaptığı hava saldırılarında 21 Taliban mensubu öldürüldü. (20 Aralık 2014 Cumartesi )

   

 

  Netanyahu Hezimeti Telafi Peşinde'

  Netanyahu Hezimeti Telafi Peşinde'

  Hamas, Ağustos ayında ilan edilen ateşkesin ardından Gazze’ye ilk kez hava saldırısı düzenleyen İsrail'i ateşkesi sabote etmekle, Netanyahu'yu da Gazze'deki hezimeti telafi etmeye çalışmakla suçladı. (20 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  KCK Eşbaşkanı Bayık: Silah Bırakmak Ölüm Demek

  KCK Eşbaşkanı Bayık: Silah Bırakmak Ölüm Demek

  KCK Eşbaşkanı Cemil Bayık, Öcalan'ın müzakere taslağını görüşüp belirlenen tarihe kadar sonuçlandırmadan silah bırakmayacaklarını söyledi. (20 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Altyapı Sorununa Oltalı Tepki

  Altyapı Sorununa Oltalı Tepki

  Iğdır’da bir Oto Sanayi Sitesi çalışanı, altyapı sorunlarının neden olduğu su birikintilerini, göle dönüşen yola olta atarak protesto etti. (20 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Der Spiegel Muhabiri: Türkiye'deki Baskı Taliban'ın Yaptığını Aştı

  Alman Der Spiegel dergisinin Pakistan asıllı Türkiye muhabiri Hasnain Kazim, Soma'daki maden kazasının ardından aldığı tehditleri Taliban'ın bile kendisine yapmadığını söyledi. (20 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Türkiye'nin 2023 İslami Bankacılık Hedefi 180 Milyar Dolar

  Türkiye'de İslami bankacılığın pazar payını şu anki yüzde 5,9 seviyesinden 2023'te yüzde 15'e çıkacağı tahmininde bulunan raporda, bu pazar payının 180 milyar dolarlık sektör büyüklüğü anlamına geldiğine de dikkat çekildi. (20 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Dünyada 2014 Böyle Geçti

  2014'ün ikinci çeyreğinde hem Ortadoğu hem de Ukrayna'da çatışmalar hız kesmedi. (20 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Dünyada 2014 Böyle Geçti

  2014'ün son çeyreğinde ABD, Rusya, Ortadoğu ve Pakistan başta olmak üzere dünyada önemli gelişmeler yaşandı. (20 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Danimarka'da Pakistan'daki Okul Baskınında Ölenler Anıldı

  Danimarka'da, Pakistan'ın Peşaver kentinde 3 gün önce yaşanan okul baskınında yaşamını yitiren 132'si çocuk 148 kişi için anma töreni düzenlendi. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Musavi: 'D-8'in Odaklandığı Konu Üye Ülkeler Arasındaki Ticareti Arttırmak'

  Musavi: "D-8'in Odaklandığı Konu Üye Ülkeler Arasındaki Ticareti Arttırmak"

  8 Genel Sekreteri Musavi, Adana'da- Musavi: "D-8'in odaklandığı konu üye ülkeler arasındaki ticareti arttırmak"- "Uluslararası bir örgütün başarısı kendi içindeki ticaretin ne kadar çok olduğuyla ölçülür. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Pakistan Talibanına Yönelik Operasyon

  Operasyonlarda son 2 günde 119 militan ödürüldü Orgeneral Şerif: "Son terörist yok edilene dek operasyon sürecektir" (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Pakistan'da İki Terör Zanlısı İdam Edildi

  Taliban, idamların uygulanması halinde intikam alacaklarını açıkladı. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Pakistan, Avrupa Nükleer Araştırma Kurulu Üyesi Oldu

  İSLAMABAD (AA) Pakistan'ın Avrupa Nükleer Araştırma Kurulunun (CERN) üyeliğine sahip olduğu belirtildi. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Restorasyonu Tamamlanan Türk ve İslam Eserleri Müzesi Açıldı

  Kültür ve Turizm Bakanı Çelik: "Müslümanların göstermesi gereken şey, açılışını yaptığımız bu müzedeki eserlerdir. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Pakistan'da Taliban Operasyonları

  Pakistan güvenlik güçlerinin dört farklı bölgede Pakistan Talibanı'yla girdiği çatışma ve operasyonlarda 91 militan öldürüldü. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Van'da Donma Tehlikesi Geçiren 10 Kaçak Kurtarıldı

  Van'da yurda yasa dışı yolla giren 10 kaçağı, donmak üzereyken Jandarma kurtardı. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  D-8 Ekonomik İşbirliği Örgütü Genel Sekreteri Musavi, Adana'da

  Gelişen Sekiz Ülke Ekonomik İşbirliği Örgütü Genel Sekreteri Seyyid Ali Muhammed Musavi, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar'ı ziyaret etti. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Tcmb Döviz Kurları

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) İdare Merkezi tarafından saat 15.30'da belirlenen gösterge niteliğindeki döviz kurları şöyle: (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  D-8 Genel Sekreteri Musavi, Adana'da

  Musavi: "D 8'in odaklandığı konu üye ülkeler arasındaki ticareti arttırmak" "Uluslararası bir örgütün başarısı kendi içindeki ticaretin ne kadar çok olduğuyla ölçülür. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Çavuşoğlu - Pusiç Ortak Basın Toplantısı

  Çavuşoğlu - Pusiç Ortak Basın Toplantısı

  Çavuşoğlu-Pusiç ortak basın toplantısı- Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "(Birleşmiş Milletler Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura'nın Suriye için önerdiği dondurulmuş bölgeler planı) İyi niyetle yapılmış bir teklif, ama uygulanmasının güvence altına alınması gerekiyor"- Hırvatistan Dışişleri Bakanı Pusiç: "Türkiye ve Hırvatistan, AB'ye katılım müzakerelerine beraber başladı. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Çavuşoğlu-Pusiç Ortak Basın Toplantısı

  Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "(Birleşmiş Milletler Suriye Özel Temsilcisi Staffan De Mistura'nın Suriye için önerdiği dondurulmuş bölgeler planı) İyi niyetle yapılmış bir teklif, ama uygulanmasının güvence altına alınması gerekiyor" Hırvatistan Dışişleri Bakanı Pusiç: "Türkiye ve Hırvatistan, AB'ye katılım müzakerelerine beraber başladı. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Pakistan'da Güvenlik Önlemleri Artırıldı

  Pakistan'da Güvenlik Önlemleri Artırıldı

  Pakistan’da yaşanan okul saldırısının ardından katliamın meydana geldiği Peşaver kenti başta olmak üzere tüm ülke genelinde güvenlik önlemleri iki katına çıkarıldı. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Türkiye'nin 2023 İslami Bankacılık Hedefi 180 Milyar Dolar"

  EY Türkiye Danışmanlık Hizmetleri Bölüm Başkanı ve Finansal Hizmetler Sektör Lideri Elhadef: "İslami bankacılık sektörü, bazı çekirdek piyasalarda giderek yaygınlaşıyor" "Önümüzdeki dönemde Türkiye'de katılım bankacılığı alanında kamu kuruluşlarının yer almaya başlayacak olmasının sektörü büyütmesi aynı. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Pakistan Ordusu 67 Taliban Militanını Öldürdü

  Pakistan ordusu, geçtiğimiz günlerde Peşaver kentinde bulunan bir askeri okula yapılan saldırının ardından düzenlediği askeri operasyonlarda 67 militanı öldürdü. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Pakistan'dan Kanlı Okul Saldırısına Karşı Atak: 32 Ölü

  Pakistan'dan Kanlı Okul Saldırısına Karşı Atak: 32 Ölü

  Pakistan güvenlik güçleri Taliban'a karşı yaptığı operasyonda 32 militanı öldürdü. Operasyon 145 kişinin öldüğü saldırıya karşı atak olarak yorumlandı. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Bahçeli: Hak ve Hukukun Yağmalandığı Her Yerde Alkış Yalan, Koltuk İse Hüsran Getirir

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
23.12.2014 07:11:44. #1.11#