SON DAKİKA PERVİN BULDAN HABERLERİ

Son Dakika Pervin Buldan Haberleri

 • 28 Eylül 2016 17:27Yeniden Yargılanan İlhan Çomak Davasında Savunma Krizi...TERÖR örgütü PKK adına eylemlerde bulunduğu gerekçesiyle hakkında kesinleşmiş müebbet hapis cezası bulunan ancak Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) hak ihlali kararı sonrasında yeniden yargılanan İlhan Çomak'ın davasında karar aşamasına gelindi.
 • 28 Eylül 2016 17:08İlhan Çomak'ın Yeniden Yargılandığı DavaTerör örgütü PKK üyesi olduğu ve örgüt adına çeşitli eylemler yaptığı gerekçesiyle "ağırlaştırılmış müebbet" hapis cezasına çarptırılan ve 23 yıldır cezaevinde bulunan İlhan Çomak'ın, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) "adil yargılama yapılmadığı" yönündeki kararının ardından yeniden yargılanmasına devam edildi.
 • 14 Eylül 2016 16:38Yüksekova Hdp'li Buldan: Öcalan'ın Uzattığı Barış Eli TutulmalıYüksekova Hdp'li Buldan: Öcalan'ın Uzattığı Barış Eli TutulmalıHdp'li Buldan: Öcalan'ın uzattığı barış eli tutulmalıHDP İstanbul Milletvekili ve İmralı heyeti üyesi Pervin Buldan bayramlaşma için gittiği Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde yaptığı konuşmada, "Hükümet ve devlet Abdullah Öcalan'ın uzattığı barış elini bir kez daha tutmalı" dedi.
 • 14 Eylül 2016 15:43Hdp'li Buldan: Öcalan'ın Uzattığı Barış Eli TutulmalıHdp'li Buldan: Öcalan'ın Uzattığı Barış Eli TutulmalıHDP İstanbul Milletvekili ve İmralı heyeti üyesi Pervin Buldan bayramlaşma için gittiği Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde yaptığı konuşmada, "Hükümet ve devlet Abdullah Öcalan'ın uzattığı barış elini bir kez daha tutmalı" dedi.
 • 31 Ağustos 2016 17:03Selahattin Demirtaş ve Pervin Buldan İfadeye ÇağrıldıSelahattin Demirtaş ve Pervin Buldan İfadeye ÇağrıldıHDP'li Selahattin Demirtaş ve Pervin Buldan Cumhurbaşkanı'na hakaret iddiasıyla ifadeye çağrıldı.
 • 16 Ağustos 2016 23:35Özgür Gündem Gazetesindeki Arama Sona ErdiÖzgür Gündem Gazetesindeki Arama Sona ErdiMahkeme kararı ile kapatılan Özgür Gündem gazetesinde polis ekiplerince yapılan arama sona erdi.
 • 10 Ağustos 2016 20:54Bireysel Emeklilik Düzenlemesi TBMM Genel Kurulunda Kabul Edildi45 yaş altı ücret karşılığı çalışanların, işverenleri aracılığıyla otomatik olarak bir emeklilik planına dahil olmasını içeren Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek, yasalaştı.
 • 10 Ağustos 2016 17:45Bireysel Emeklilik Düzenlemesi TBMM Genel Kurulu'ndaBireysel Emeklilik Düzenlemesi TBMM Genel Kurulu'ndaMeclis başkanvekili Pervin Buldan, "Elbette ki Yüksekova ve Cizre il olabilir.
 • 06 Ağustos 2016 23:00Siirt'te Siirt'te "Her Türlü Darbeye Karşı Çözüm Radikal Demokrasi" MitingiDBP Eş Genel Başkanı Sabahat Tuncer, DTK Eş Genel Başkanı Leyla Güven, HDP milletvekilleri Osman Baydemir ve Pervin Buldan, Siirt’te düzenlenen "Her türlü darbeye karşı çözüm radikal demokrasi" mitingine katıldı.
 • 31 Temmuz 2016 20:07Figen Yüksekdağ İnsanlığa, Siyasete, Kadın Haklarına Darbe OlmasınFigen Yüksekdağ İnsanlığa, Siyasete, Kadın Haklarına Darbe OlmasınHaber-Kamera İhsan YALÇIN İstanbul DHAHDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve HDP Milletvekilleri Pervin Buldan ile Hüda Kaya, Kadıköy İskele Meydanı'nda düzenlenen 'Darbelere Karşı Özgürlüklerimizi Savunuyoruz' adlı kadın buluşmasına katıldı.
 • 31 Temmuz 2016 19:44Figen Yüksekdağ: Figen Yüksekdağ: "İnsanlığa, Siyasete, Kadın Haklarına Darbe Olmasın"hdp Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve HDP Milletvekilleri Pervin Buldan ile Hüda Kaya, Kadıköy İskele Meydanı'nda düzenlenen 'Darbelere Karşı Özgürlüklerimizi Savunuyoruz' adlı kadın buluşmasına katıldı.
 • 14 Temmuz 2016 16:03TBMM Genel Kurulu ToplandıTBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Pervin Buldan başkanlığında toplandı.
 • 13 Temmuz 2016 16:08TBMM Genel KuruluTBMM Genel Kurulunda, Başbakan Binali Yıldırım'ın acil servislerle ilgili sözleri tartışma yarattı.
 • 12 Temmuz 2016 18:22TBMM Genel KuruluTBMM Genel Kurulunda, 1995 yılında Srebrenitsa'da yaşanan soykırımda hayatını yitirenler, siyasi parti temsilcilerinin yaptıkları konuşmalarla anıldı.
 • 12 Temmuz 2016 18:00TBMM Genel KuruluBaşbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, "Medeniyeti ve demokrasiyi hakkıyla temsil ettiğini söyleyen ülkelerin gözlerinin önünde, Avrupa'da, Srebrenitsa'da bu soykırımın yaşanmış olmasının ayıbı bütün bu kuruluşlara ve ülkeleredir" dedi.
 • 04 Temmuz 2016 02:01TBMM Başkanvekili ve Hdp İstanbul Milletvekili BuldanTBMM Başkanvekili ve Hdp İstanbul Milletvekili BuldanGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: TBMM Başkanvekili ve HDP İstanbul Milletvekili Buldan'ın konuşması - TBMM Başkanvekili ve HDP İstanbul Milletvekili Buldan: "Ölümden de korkmuyoruz, cezaevinden de korkmuyoruz.
 • 04 Temmuz 2016 00:21Hdp Ergene İlçe Başkanlığı İftarıTBMM Başkanvekili ve HDP İstanbul Milletvekili Pervin Buldan, "Ölümden de korkmuyoruz, cezaevinden de korkmuyoruz.
 • 03 Temmuz 2016 23:58Çorlu Hdp'li Buldan Türkiye Bu Haliyle AB'ye GiremezÇorlu Hdp'li Buldan Türkiye Bu Haliyle AB'ye GiremezHdp'li Buldan Türkiye bu haliyle AB'ye giremezHDP İstanbul Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Pervin Buldan, milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasıyla Türkiye'nin bu haliyle AB'ye giremeyeceğini öne sürerek, 'Bu ülkeyi yönetenler karşısında hiçbir zaman boyun eğmediler, diz çökmediler, biat etmediler.
 • 03 Temmuz 2016 23:54Pervin Buldan: Pervin Buldan: "Ölümden de Cezaevinden de Korkmuyoruz"Halkların Demokratik Partisi (HDP) Iğdır Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Grup Başkanvekili Pervin Buldan, partisinin Tekirdağ İl Örgütü tarafından Ergene ilçesinde düzenlenen iftar yemeğine katıldı.
 • 03 Temmuz 2016 23:46Hdp'li Buldan: Türkiye Bu Haliyle AB'ye GiremezHdp'li Buldan: Türkiye Bu Haliyle AB'ye GiremezHdp İstanbul Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Pervin Buldan, milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasıyla Türkiye'nin bu haliyle AB'ye giremeyeceğini öne sürerek, "Kürt halkı yıllardır, yüz yıllardır tarihsel ve toplumsal olarak bir sürü acılardan bir sürü mağduriyetlerden geçtiler.
 • 29 Haziran 2016 23:56Hdp İstanbul'da İftar Yemeği VerdiHDP İstanbul İl Örgütü tarafından STK temsilcileri, partili ve vatandaşlara iftar yemeği verdi.
 • 23 Haziran 2016 11:23Iğdır'da DBP ve HDP'den, Öldürülen PKK'lıların Ailelerine İftarIğdır'da DBP ve HDP'den, Öldürülen PKK'lıların Ailelerine İftarIğdır'da, DBP ve HDP İl örgütleri çeşitli tarihlerde ölen PKK, HPG, YPG ailelerine iftar yemeği verdi.
 • 18 Haziran 2016 15:28Cumartesi AnneleriCumartesi Anneleri" 586. Kez BuluştuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ Etkinlikten detaylar TBMM Başkanvekili HDP İstanbul Milletvekili Pervin Buldan'ın konuşması "Cumartesi Anneleri" 586. kez buluştu Kayıp yakınlarının oluşturduğu "Cumartesi Anneleri"nin, 27 Mayıs 1995'ten bu yana her cumartesi yaptığı oturma eyleminin 586. hafta etkinliği İstiklal Caddesi'nde gerçekleştirildi.
 • 16 Haziran 2016 10:08Hdp'li Buldan ve Zeydan, Hakkari Valisi Toprak'ı Ziyaret EttiHdp'li Buldan ve Zeydan, Hakkari Valisi Toprak'ı Ziyaret EttiHdp İstanbul Milletvekili Pervin Buldan ve Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, yeni göreve başlayan Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak'ı ziyaret etti.
 • 16 Haziran 2016 09:54Hdp Milletvekillerinden Vali Toprak'a ZiyaretHdp Milletvekillerinden Vali Toprak'a ZiyaretTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekili ve HDP İstanbul Milletvekili Pervin Buldan ve HDP Hakkâri Milletvekili Abdullah Zeydan, Vali Cüneyit Orhan Toprak’ı makamında ziyaret etti.