SON DAKİKA PERVİN BULDAN HABERLERİ

Son Dakika Pervin Buldan Haberleri


PERVİN BULDAN

Pervin Buldan, 6 Kasım 1967'de Hakkâri'de doğdu. Babasının adı Halis, annesinin adı Lütfiye'dir. Lise mezunu. Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Yakay-Der) Başkanlığı görevinde bulundu. 2005 yılında Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterildi. Buldan, dul ve 2 çocuk annesidir.... Devamı

  İçişleri Bakanı Ala, Hdp Heyetini Kabul Etti

  İçişleri Bakanı Efkan Ala, HDP heyetini kabul etti. (16 Ocak 2015 Cuma )

   

  İçişleri Bakanı Ala, Hdp Heyetini Kabul Edecek

  İçişleri Bakanı Efkan Ala, bugün HDP heyetini kabul edecek. (16 Ocak 2015 Cuma )

   

  Yüksekdağ: 'Hükümet İfşa Etmeli'

  Yüksekdağ: "Hükümet İfşa Etmeli"

  HDP TBMM Grup Toplantısı- Eş Genel Başkan Yüksekdağ: - "Davutoğlu, Paris'te olursa katliamcı çetelere karşı yürüyüşe katılıyor ama bu katliamcı çetelere karşı Türkiye'de yürüyenlerin üzerine polisi salıyor. (13 Ocak 2015 Salı )

   

  Hdp TBMM Grup Toplantısı

  Hdp TBMM Grup Toplantısı

  Eş Genel Başkan Yüksekdağ: "Davutoğlu, Paris'te olursa katliamcı çetelere karşı yürüyüşe katılıyor ama bu katliamcı çetelere karşı Türkiye'de yürüyenlerin üzerine polisi salıyor. (13 Ocak 2015 Salı )

   

  TBMM Genel Kurulu

  Cezaevlerinin dış güvenliğinin Jandarma'dan Adalet Bakanlığı'na geçmesini öngören yasa tasarısının birinci bölümündeki maddeler kabul edildi. (08 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Hdp Adana Milletvekili Bozlak Hayatını Kaybetti

  Hdp Adana Milletvekili Bozlak Hayatını Kaybetti

  Halkların Demokratik Partisi (HDP) Adana Milletvekili Murat Bozlak, kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. (04 Ocak 2015 Pazar )

   

  HDP Adana Milletvekili Murat Bozlak Yaşamını Yitirdi

  HDP Adana Milletvekili Murat Bozlak Yaşamını Yitirdi

  HDP Adana milletvekili Murat Bozlak tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Bozlak, prostat kanseri tedavisi görüyordu. (04 Ocak 2015 Pazar )

   

  Hdp Heyeti İmralı'ya Gidiyor

  Hdp Heyeti İmralı'ya Gidiyor

  Çözüm süreci kapsamında İmralı- Ankara- Kandil arasındaki görüşme trafiğini yürüten HDP'nin İmralı heyeti, yeni yılın ilk İmralı ziyaretini yarın yapacak. (02 Ocak 2015 Cuma )

   

  Davutoğlu: Bunlar Başarılı Olsaydı, Biz de Hanefi Avcı Gibi Suçlanacaktık

  Atv ve A Haber'in ortak canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Başbakan Ahmet Davutoğlu, 14 Aralık operasyonunun hükümet talimatıyla yapılmadığını kaydederek, operasyonu ve Hanefi Avcı için verilen kararı değerlendirdi. (27 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Başbakan Davutoğlu, Ahaber-Atv Ortak Canlı Yayınında

  Davutoğlu: (1) "Bir taraftan iç güvenlik ve kamu düzeniyle ilgili tedbirler aldık bir taraftan da çözüm sürecini kendi doğasına tekrar döndürüp, o doğa içinde netice almaya yöneldik" "(Çözüm Süreci) Sık sık açıklama yapmak, açıklamada tarih vermek, yine açıklamada şu veya bu şartı koşuyormuş gibi bir görüntü vermek sürecin doğasına zarar veriyor. (26 Aralık 2014 Cuma )

   

  Başbakan Davutoğlu'ndan Gündeme İlişkin Açıklamalar (1)

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, çözüm süreciyle ilgili HDP ile ortak açıklamanın şart olmadığını belirterek, “Olabilir de. Açıklama enflasyonu var. Esas olan şu, kimsenin çok böyle spontane her ayak üstü açıklamayla yürüyen süreci etkilememeye özen göstermesi lazım herkesin” dedi. (26 Aralık 2014 Cuma )

   

  TBMM'de 2014 Böyle Geçti

  Bedelli askerlik, sözleşmeli er ve erbaşla ilgili düzenlemeleri kapsayan yasa teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. (24 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  HDP'li Buldan, Iğdır'ın Kirli Havasını Sordu

  HDP'li Pervin Buldan, Iğdır'daki hava kirliliği hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin yanıtlaması istemi ile TBMM Başkanlığına soru önergesi sundu. (23 Aralık 2014 Salı )

   

 

Manşet Haberleri

SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 26.01.2015 00:19:54. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA PERVİN BULDAN HABERLERİ
[Hata Bildir]