12:4900
SON DAKİKA PERVİN BULDAN HABERLERİ

Son Dakika Pervin Buldan Haberleri


PERVİN BULDAN

Pervin Buldan, 6 Kasım 1967'de Hakkâri'de doğdu. Babasının adı Halis, annesinin adı Lütfiye'dir. Lise mezunu. Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Yakay-Der) Başkanlığı görevinde bulundu. 2005 yılında Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterildi. Buldan, dul ve 2 çocuk annesidir.... Devamı

  Nejdet Buldan 19 Yıl Sonra Yüksekova'ya Döndü

  Nejdet Buldan 19 Yıl Sonra Yüksekova'ya Döndü

  Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde 1989-1994 yılları arasında belediye başkanlığı yapan Nejdet Buldan 19 yıl sonra memleketine döndü. (15 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Öcalan: Diyalog Süreci Önemli Bir Pratikleşme Aşamasına Gelmiştir

  Öcalan: Diyalog Süreci Önemli Bir Pratikleşme Aşamasına Gelmiştir

  PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan, çeşitli sıkıntı, engelleme, provokasyon, ağırdan alma ve tek yanlı dayatmalara rağmen diyalog sürecini yürüttüklerini kaydederek, "Yeni bir format altında ve yakın dönemde önemli bir pratikleşme aşamasına gelmiştir" dedi. (08 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  HDP Heyeti İmralı'ya Gitti

  HDP Heyeti İmralı'ya Gitti

  HDP heyeti PKK elebaşı Abdullah Öcalan ile görüşmek üzere İmralı'ya hareket etti. (07 Eylül 2014 Pazar )

   

  Hdp Heyeti İmralı'ya Hareket Etti

  HDP’den yapılan açıklamada, Grup Başkanvekilleri İdris Baluken ve Pervin Buldan ile İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder’in Abdullah Öcalan ile görüşmek üzere İmralı Adası'na hareket ettiği bildirildi. (07 Eylül 2014 Pazar )

   

  Meclis Genel Kurulu'nda "Sefil" Polemiği

  62. Hükümet programının görüşüldüğü Meclis Genel Kurulu’nda AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı ve CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi ve MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu arasında kısa süreli ’sefil’ polemiği yaşandı. (04 Eylül 2014 Perşembe )

   

  62. Hükümet Meclis Genel Kurulu'nda Görüşülüyor

  62. Hükümet Meclis Genel Kurulu'nda Görüşülüyor

  HDP Grubu, 62. hükümet programını desteklemeyeceklerini açıkladı. (04 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Hükümet Programı TBMM'de

  Hükümet Programı TBMM'de

  HDP Grup Başkanvekili Buldan "Hükümet programının Türkiye'nin temel sorunlarına kalıcı ve köklü çözümler üretmediği açıkça görülmektedir." dedi. (04 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Halaçoğlu: Suçüstü Yakalananlar Yolsuzluktan 'Darbe' Çıkarma Kurnazlığına Saptı

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, AK Parti iktidarının kurumları, kuralları ve kavramları siyasi ve şahsi çıkarları doğrultusunda dönüştürme çabasına girdiğini ifade ederek "Suçüstü yakalanmanın korkusu ve paniğine kapılan iktidar sahipleri maalesef yolsuzluktan ‘darbe’ çıkarma kurnazlığına sapmıştır. (04 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Hdp'li Buldan'dan Hükümet Programı Eleştirisi: 2015 Seçimlerine Hedefleyen İcraat Raporu Gibi

  Hdp'li Buldan'dan Hükümet Programı Eleştirisi: 2015 Seçimlerine Hedefleyen İcraat Raporu Gibi

  Tbmm Genel Kurulu'nda Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan 62'nci Hükümetin programı üzerinde görüşmeler sürüyor. (04 Eylül 2014 Perşembe )

   

 

  Erdoğan, törene katılan konuklara resepsiyon verdi -

  Erdoğan, törene katılan konuklara resepsiyon verdi -

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanlığı devir teslim törenine katılan yerli ve yabancı konuklarını resepsiyonda ağırladı. (28 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  Erdoğan Köşk'teki İlk Resepsiyonunu Verdi

  Erdoğan Köşk'teki İlk Resepsiyonunu Verdi

  Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanı olarak ilk resepsiyonunu verdi. Resepsiyonu, yabancı ülke devlet adamları onuruna verilen akşam yemeği izledi. (28 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  Recep Tayyip Erdoğan, Meclis'te Mazbata Aldı, Yemin Etti

  Cumhurbaşkanlığı devir teslim töreninde, 12.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Çankaya Köşkü'ne çıkarak, Abdullah Gül İle devir teslim yaptı. (28 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  Çankaya Köşkünde, Erdoğan Dönemi Resmen Başladı

  Çankaya Köşkünde, Erdoğan Dönemi Resmen Başladı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bugünden itibaren Türkiye, eski tartışmalarla vakit kaybetmeden, kamplaşma, kutuplaşmaya fırsat vermeden, 2023 hedeflerine odaklanacaktır." dedi. (28 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  Erdoğan, Meclis'te Mazbata Aldı, Yemin Etti

  Erdoğan, Meclis'te Mazbata Aldı, Yemin Etti

  Türkiye'nin 12'nci Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan, saat 13: 30'ta Keçiören Subayevleri'ndeki konutundan çıktı. (28 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  Erdoğan, Yemin Etti

  Erdoğan, Yemin Etti

  CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, elindeki Meclis İç Tüzük kitabını yere fırlatarak beraberindeki CHP'lilerle Meclis Genel Kurul'unu terk etti. (28 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  GYV Başkan Yardımcısı Uşşak: 28 Şubat'ı Arattırır Hale Getirdiler

  GYV Başkan Yardımcısı Uşşak: 28 Şubat'ı Arattırır Hale Getirdiler

  Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkan Yardımcısı Cemal Uşşak, "Hizmet camiası, katmerli bir şekilde 28 Şubat'ta yaşamadığını bugün yaşıyor maalesef." dedi. (26 Ağustos 2014 Salı )

   

  Hdp Heyeti Kandil'e Gitti

  HDP Grup Başkanvekilleri İdris Baluken, Pervin Buldan ve milletvekili Sırrı Süreyya Önder'den oluşan heyet; demokratik çözüm sürecinde gelinen aşama, Rojava, Şengal ve Musul başta olmak üzere yaşanan son gelişmelerle ilgili değerlendirme yapmak amacıyla, Kandil heyetiyle görüşmek üzere Kandil'e gitti. (24 Ağustos 2014 Pazar )

   

  Hdp Heyeti, Kandil'e Gitti

  Halkların Demokratik Partisinden (HDP) grup başkanvekilleri İdris Baluken, Pervin Buldan ve İstanbul milletvekili Sırrı Süreyya Önder'den oluşan heyetin, Kandil'e gittiği bildirildi. (24 Ağustos 2014 Pazar )

   

  Heyet Kandil'de

  HDP Grup Başkanvekilleri İdris Baluken, Pervin Buldan ve İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder Kandil'e gitti. (24 Ağustos 2014 Pazar )

   

  HPD Heyeti Kandil'e Gidiyor

  HDP heyeti, Öcalan ile yaptığı görüşme ve devlet temsilcileriyle yaptıkları istişareden sonra KCK yetkilileri ile görüşmek üzere Erbil'e, oradan da Kandil'e geçecek. (23 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  Öcalan'dan Çözüm Süreci ve Seçim Mesajı

  HDP heyeti, İmralı’da tutuklu bulunan Abdullah Öcalan görüşmesinin ardından görüşmeye ilişkin bir mesaj yayımladı. (16 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  Öcalan: Türkiye Halklarını Selamlıyor ve Kutluyorum

  Öcalan: Türkiye Halklarını Selamlıyor ve Kutluyorum

  HDP heyetiyle mesaj gönderen Abdullah Öcalan, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Selahattin Demirtaş'ın yüzde 9'un üzerinde oy almasına da değindi. (16 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  HDP Heyeti İmralı Adasından Döndü

  PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan ile görüşmek üzere İmralı Adasına giden HDP heyeti döndü. (15 Ağustos 2014 Cuma )

   

  Hdp, 4. Yasama Yılını Değerlendirdi

  Hdp, 4. Yasama Yılını Değerlendirdi

  HDP, bu yasama yılında 1620 yazılı ve sözlü soru önergesi; 214 araştırma önergesi; 63 kanun teklifi verdi HDP'li milletvekilleri Genel Kurul kürsüsünü toplam 596 kez kullandı; milletvekilleri 113 basın toplantısı yaptı; 37 grup önerisi, 2 gensoru önergesi verildi Açıklamadan: "Çıkartılan çözüm yasası sürecin zeminini güçlendirmiştir. (14 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  TBMM Genel Kurulu

  Genel Kurul'da CHP, MHP ve HDP Grup başkanvekilleri, AK Parti Van Milletvekili Orhan'a yapılan saldırıyı kınadı. (13 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Iğdır'dan Suriye'ye Yardım

  Iğdır'dan Suriye'ye Yardım

  Iğdır Belediyesinin başlattığı yardım kampanyası kapsamında toplanan 4 tır yardım malzemesi Suriye'nin Rojava bölgesine gönderildi. (09 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  Cumhurbaşkanı Adayı Demirtaş'ın Van Ziyareti

  Cumhurbaşkanı Adayı Demirtaş'ın Van Ziyareti

  Cumhurbaşkanı Adayı ve Halkların Demokrasi Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı ve Selahattin Demirtaş, polislere yönelik gerçekleştirilen operasyona değinerek, ”Paralel yapı iddiasıyla tutuklanan polisler daha önceden Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanımız Bekir Kaya’yı gözaltına alan ekiptir” dedi. (05 Ağustos 2014 Salı )

   

  Demirtaş: Barış Sürecinin Bozulmaması, İlerlemesi Gerekir

  Demirtaş: Barış Sürecinin Bozulmaması, İlerlemesi Gerekir

  Cumhurbaşkanı Adayı ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Kalıcı barış en hızlı şekilde, en büyük ihtimalle bizim kazanmamız üzerinden gerçekleşir." dedi. (05 Ağustos 2014 Salı )

   

  Cumhurbaşkanı Seçimine Doğru

  Cumhurbaşkanı Seçimine Doğru

  Cumhurbaşkanı adayı ve HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş: "Kalıcı barış en hızlı şekilde, en büyük ihtimalle bizim kazanmamız üzerinden gerçekleşir. Ama diğer adayların kazanması durumunda barış sürecinin bozulmaması, ilerlemesi gerekir" "Sadece Türklerin, Kürtlerin değil aynı zamanda bütün ezilenler, bütün emekçiler, yoksullar, ötekileştirilmiş bütün kesimler demokrasi bekliyor. (05 Ağustos 2014 Salı )

   

  Demirtaş Ağrı'da

  Demirtaş Ağrı'da

  Cumhurbaşkanı adayı ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, birikim ve deneyimleriyle Türkiye'yi değiştirmeye hazır olduklarını belirterek, “Demokratik gelecek için hazırız. Kardeşçe, eşit bir toplum oluşturmaya hazırız. Bu duygularla 10 Ağustos'ta sandığa gidip, tercihimizi yapacağız" dedi. (04 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  'Hükümet, PKK'lıların Eve Dönüşü ile İlgili Bize Takvim Vermedi'

  "Hükümet, PKK'lıların Eve Dönüşü ile İlgili Bize Takvim Vermedi"

  HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, bugüne kadar hükumetten kendilerine tarihleri belli bir takvim verilmediğini söyledi. (31 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Derleme<br/>gün İçinde Geçtiğimiz "Emniyette 'Paralel Yapı' Operasyonu" Başlıklı...

  "Casusluk" soruşturmasında tutuklanmaları istemiyle İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen 49 kişiden, eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün'ün de aralarında bulunduğu 11'i tutuklandı Adalet Bakanı Bozdağ: "Soruşturmanın usulsüz ve kanunsuz olduğu iddialarını güçlendirmek için bilerek ve isteyerek yanlı bir algı yönetimi yapıldığını bütün Türkiye gibi biz de takip ediyoruz" Milli Savunma Bakanı Yılmaz: "Yargıya güveniyoruz. (30 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Başbakan Erdoğan'ın Onlarca Dakika Dinlenilmesi Tesadüf Olamaz'

  Başbakan Erdoğan'ın Onlarca Dakika Dinlenilmesi Tesadüf Olamaz"

  Paralel yapıya yönelik casusluk soruşturmasında 11 şüphelinin tutuklandığı mahkeme kararında “Başbakan Erdoğan’ın danışmanı Sefer Turan'ın kullandığı telefonla Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud, Filistin Başbakanı İsmail Haniye ve Filistin Cumhurbaşkanı Mahmud Abbas'ın görüşmeleri olmak üzere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın çok sayıda başka ülke, devlet büyükleri ile yaptığı ve devlet güvenliği açısından gizli kalması gerektiği düşünülen bir takım görüşmelerin tespit edildiği" ifade (30 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Emniyetteki "Paralel Yapı" Operasyonu

  "Casusluk" soruşturmasında tutuklanmalarına karar verilen eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Atayün'ün de aralarında bulunduğu 11 şüphelinin, "devlet güvenliği açısından önem arz eden, gizli kalması gereken ve temin edilmesiyle siyasal ve askeri casusluk suçunu oluşturan dinleme verileriyle ilgili içeriklerde imzalarının bulunduğu ve delilleri karartma şüpheleri olduğu" gerekçesiyle tutuklandıkları belirtildi Karardan: "Devlet güvenliği açısından önem arz eden ve gizli kalması (30 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
19.09.2014 12:49:10. #1.11#