SON DAKİKA PERVİN BULDAN HABERLERİ

Son Dakika Pervin Buldan Haberleri

 • 10:25Buldan: Barajı Aşamamamız Yeni Kriz Anlamına GelecektirBuldan: Barajı Aşamamamız Yeni Kriz Anlamına GelecektirHDP'li Pervin Buldan, barajı aşamazlarsa yeni bir kriz çıkacağını, özellikle Hakkari, Diyarbakır ve Şırnak'taki halkın durumu kabullenmeyeceğini söyledi.
 • 11:46Hdp'li Buldan: Cumhurbaşkanı İzleme Kurulu'ndaki Bazı İsimleri Değiştirmek İstedi, Kabul GörmediHdp'li Buldan: Cumhurbaşkanı İzleme Kurulu'ndaki Bazı İsimleri Değiştirmek İstedi, Kabul GörmediHdp Grup Başkanvekili ve İmralı heyeti üyesi Pervin Buldan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hükümet ve kendileri tarafından belirlenen İzleme Kurulu'ndaki bazı üyelerin değiştirilmesini istediğini, ancak bunun kabul görmediğini söyledi.
 • 16:05Cumartesi Anneleri'nden Kenan Evren ProtestosuCumartesi Anneleri'nden Kenan Evren ProtestosuCumartesi Anneleri, vefat eden 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren için düzenlenen devlet törenini Galatasaray Lisesi önünde protesto etti.
 • 21:52Hdp Grup Başkanvekili Buldan, Almanya'daHalkların Demokratik Partisi (HDP) Grup Başkanvekili Pervin Buldan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Çözüm Süreci konusunda eleştirerek, "Sizin her türlü oyalamalarınıza rağmen Kürt halkı ve Türkiye'de ezilen halklar, demokrasi güçleri bu sürecin arkasında olduğunu açıkça ifade ediyor" dedi.
 • 16:57Pervin Buldan Erbane Çaldı, Yüksekdağ Kürtçe Şarkı SöylediPervin Buldan Erbane Çaldı, Yüksekdağ Kürtçe Şarkı Söyledi1 Mayıs törenleri için Beşiktaş'a gelen HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve HDP'li vekil Pervin Buldan erbane çaldılar. Yüksekdağ, erbane çaldığı sırada Kürtçe şarkı da söyledi.
 • 15:41HDP'li Buldan, Tuncel ve Yükekdağ, Eylemcilerle Halay ÇektiHDP'li Buldan, Tuncel ve Yükekdağ, Eylemcilerle Halay ÇektiHDP'li Buldan, Tuncel ve Yüksekdağ, Beşiktaş'taki müdahalenin ardından bir grupla geçişlere izin verilmeyen Dolmabahçe'ye kadar geldi. Bir süre halay çeken grup olaysız dağıldı.
 • 14:50Beşiktaş'ta HDP'li Tuncel ve Buldan'a Biber GazıBeşiktaş'ta HDP'li Tuncel ve Buldan'a Biber GazıBu sabah makam aracıyla Beşiktaş'taki 1 Mayıs törenlerine gelen HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan ve Sebahat Tuncel biber gazından etkilendi.
 • 12:50HDP'li Pervin Buldan, Beşiktaş'a Makam Aracıyla GeldiHDP'li Pervin Buldan, Beşiktaş'a Makam Aracıyla GeldiHDP Grup Başkan vekili Pervin Buldan'ın İstanbul Beşiktaş'taki 1 Mayıs tören alanına kırmızı plakalı makam aracıyla gelmesi dikkat çekti.
 • 09:44Güneydoğu'nun Tavrı Net AçıklamasıGüneydoğu'nun Tavrı Net AçıklamasıHDP’li milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder, İdris Baluken ve Pervin Buldan’dan oluşan müzakere heyetinin, “sürecin an itibariyle ortadan kalktığı” yönündeki açıklamaları Güneydoğu’da tepki ve endişeye neden oldu.
 • 16:27Hdp'li Önder: Hdp'li Önder: "Ortada Bir Masa Var Fakat Koltukları Boş"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - HDP İstanbul Miletvekili Sırrı Süreyya Önder'in açıklamaları HDP İstanbu Milletvekili Önder: - "(Çözüm Süreci) Bizim açımızdan yolun sonuna geldik, artık bunu toparlama görevi hükümetindir.
 • 14:13Hdp'li Önder- Masa Var Fakat Koltukları Boş 1Hdp'li Önder- Masa Var Fakat Koltukları Boş 1Hdp'li Önder- Masa var fakat koltukları boş 1 HDP'li Önder: Masa var fakat koltukları boş "CUMHURBAŞKANI'NIN YÜRÜTTÜĞÜ İTİBARSIZLAŞTIRMAYLA SÜREÇ HÜKMÜNÜ YİTİRMİŞTİR" Halkların Demokratik Partisi (HDP)'nin İmralı heyetinde yer alan Grup Başkanvekilleri Pervin Buldan ve İdris Baluken ile İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Meclis'te basın toplantısı düzenledi.
 • 13:37Hdp'li Önder: Masa Var Fakat Koltukları BoşHalkların Demokratik Partisi (HDP)'nin İmralı heyetinde yer alan Grup Başkanvekilleri Pervin Buldan ve İdris Baluken ile İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Meclis'te basın toplantısı düzenledi.
 • 12:08Pervin Buldan: Sonuna Kadar Öcalan'ın ArkasındayızPervin Buldan: Sonuna Kadar Öcalan'ın ArkasındayızIğdır'da düzenlenen mitingde konuşan HDP'li Pervin Buldan, Bu süreci bozmak isteyebilirler, ama biz Sayın Öcalan'ın arkasındayız dedi.
 • 18:00Hdp Iğdır Milletvekili Pervin Buldan AçıklamasıHdp Iğdır Milletvekili Pervin Buldan AçıklamasıHalkların Demokratik Partisi (HDP) Iğdır Milletvekili Pervin Buldan çözüm sürecine değinerek, “Bu süreci bozmak isteyebilirler, ama biz Sayın Öcalan’ın arkasında olduğumuzu bu sürecin sonuna kadar onunla birlikte hareket edeceğimizi buradan ilan ediyoruz” dedi.
 • 16:06Pervin Buldan: (Hdp Merkezi'ne Saldırı) AKP'li Yöneticileri Şunu İfade Etmek İsterim; Lütfen...Pervin Buldan: (Hdp Merkezi'ne Saldırı) AKP'li Yöneticileri Şunu İfade Etmek İsterim; Lütfen...Hdp Grup Başkanvekili Pervin Buldan, "Dün akşam saatlerinde HDP genel merkezimiz kurşunlandı.
 • 15:04HDP'li Buldan'dan Ala'ya Yanıt: Halkın Karşısına Kimse Barikat KuramazHDP'li Buldan'dan Ala'ya Yanıt: Halkın Karşısına Kimse Barikat KuramazBuldan, eski İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın, "Temenni ederiz ki halk HDP'yi barajın altında bırakır" sözlerine "Halkın karşısına kimse barikat kuramaz" yanıtını verdi.
 • 21:03Ağrı'daki Terör Saldırısında Öldürülen Teröristin Cenazesinde Polise Taş Atan Gruba Müdahale EdildiAğrı'daki Terör Saldırısında Öldürülen Teröristin Cenazesinde Polise Taş Atan Gruba Müdahale EdildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Cenazenin taşınması - Konvoy görüntüsü - Polise taş atılma görüntüsü - Cenazenin mezarlığa getirilişi - HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan Ağrı'daki terör saldırısı- Çatışmada öldürülen teröristin Iğdır'daki cenazesinde polise taş atan gruba tayzikli su ve biber gazıyla müdahale edildi Ağrı'nın Diyadin ilçesinde güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmada öldürülen terörist Serhat Kızılay'ın (25), memleketi Iğdır'daki cenazesinde polise taş atan gruba müdahale edildi.
 • 00:03Hdp Milletvekilleri, Taziye Çadırını Ziyaret EttiHdp Milletvekilleri, Taziye Çadırını Ziyaret EttiHDP heyetinin çatışmada ölen eski HDP İlçe Başkanı Cezmi Budak'ın taziye çadırı ziyareti- Çatışmada yaralanan Cenap İlboğa'nın ailesinin ziyareti- Doğubayazıt ilçesinin Alıntepe köyünde gıda zehirlenmesi dolayısıyla vefat eden ailenin taziye çadırı ziyareti - HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan ile beraberindekiler, terör saldırısının yaşandığı Ağrı'nın Diyadin ilçesinde ziyaretlerde bulundu HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, Diyarbakır Milletvekili Leyla Zana, DTK Eşbaşkanı Hatip Dicle ve Ceylan Bağrıyanık, terör saldırısının yaşandığı Ağrı'nın Diyadin ilçesinin Yukarıtütek köyünü ziyaret etti.
 • 20:40Buldan: Buldan: "Ne Olup Bittiğini Sizlerden ve Görgü Tanıklarından Dinlemeye Geldik"HDP heyetinin havalimanına gelişi- Ağrı HDP milletvekili adaylarının tanıtımı- Miting alanından detaylar- HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan'ın konuşması Ağrı'daki terör saldırısı- HDP Grup Başkanvekili Buldan: -"Burada yaşananlara ilişkin, ne olup bittiğini sizlerden ve görgü tanıklarından dinlemeye geldik" HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, Ağrı'da yaşanan terör saldırısına ilişkin, "Burada yaşananlara ilişkin, ne olup bittiğini sizlerden ve görgü tanıklarından dinlemeye geldik" dedi.
 • 16:28Hdp'li Buldan, Başbakan ve Akdoğan'ı Ağrı'ya Davet EttiHdp'li Buldan, Başbakan ve Akdoğan'ı Ağrı'ya Davet EttiHdp Iğdır Milletvekili Pervin Buldan, Ağrı'nın Diyadin ilçesine bağlı Yukarı Tütek Köyündeki 'asker- PKK' çatışmasının aydınlanması için 'izleme kurulu' olmadığı için İmralı Heyeti'nin Ağrı'ya geldiğini söyledi.
 • 07:43HDP Tarihi Hatadan Son Anda DöndüHDP Tarihi Hatadan Son Anda DöndüHDP, dün YSK'ya listeyi eksik teslim etti. YSK uyardı "Liste sonradan tamamlanmaz." dedi. HDP süre bitimine 5 dakika kala 23 ilin adaylarının olduğu listeyi YSK'ya verdi.
 • 17:27Pervin Buldan'ın Kürtçesi Sosyal Medyayı SalladıPervin Buldan'ın Kürtçesi Sosyal Medyayı SalladıDiyarbakır'daki Nevruz'da Öcalan'ın mektubunu Kürtçe okumasının ardından sosyal medyada Buldan'ın Kürtçe'si eleştirilere neden oldu.
 • 08:02Öcalan'ın Barış Yolunda Şartı: İlkesel MutabakatÖcalan'ın Barış Yolunda Şartı: İlkesel MutabakatÖcalan Nevruz mektubunda, 28 Şubat'taki 10 maddelik Dolmabahçe Deklarasyonu'ndaki 'İlkesel mutabakat' şartıyla "PKK'nın silahlı mücadeleyi sonlandıracağı" mesajını verdi.
 • 17:38Öcalan'ın Nevruz Mesajı Diyarbakır Nevruz'unda Paylaşılacakİmralı Adası'na giden HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Pervin Buldan, HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ile DTK Eşbaşkanı Hatip Dicle ve Ceylan Bağrıyanık'tan oluşan heyet, Öcalan ile yaklaşık 4 saatlik toplantının ardından adadan döndü.
 • 11:16Hdp: 5 Kişilik Heyet İmralı'ya GittiHDP’den yapılan duyuruya göre; grup başkanvekilleri İdris Baluken ile Pervin Buldan, İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, DTK Eşbaşkanı Hatip Dicle ve Ceylan Bağrıyanık'tan oluşan heyet, İmralı Adası'na hareket etti.
 • 13:42Akdoğan: Akdoğan: "Doğrusu Ben de Bunları Yalanlamaktan Yoruldum"Akdoğan, AA Editör Masası'na konuk oldu-Başbakan Yardımcısı Akdoğan: (2)-"(İzleme Komitesi çalışmaları) Devlet ne dediyse onu yapmaktadır, kesinlikle ikircikli bir yaklaşım içerisinde değildir.
 • 12:14Hdp Heyeti İmralı'ya GittiHdp Grup Başkanvekilleri İdris Baluken, Pervin Buldan, HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, DTK Eş Başkanı Hatip Dicle ve Ceylan Bağrıyanık'tan oluşan heyet, Abdullah Öcalan'la görüşmek üzere İmralı Adası'na hareket etti.
 • 11:40Kandil'den Dönen HDP Heyeti İmralı'ya GittiKandil'den Dönen HDP Heyeti İmralı'ya GittiDün Kandil'den dönen İdris Baluken ve Ceylan Bağrıyanık'ın da aralarında bulunduğu 5 kişilik heyet, bugün İmralı'ya gitti.
 • 09:41HDP'li Buldan'dan Meral Akşener'e ÖvgüHDP'li Buldan'dan Meral Akşener'e ÖvgüHDP'li Pervin Buldan, 24. Dönem'de son kez yönettiği birleşimde milletvekillerine veda eden Meral Akşener'i "Sizinle çalışmak bize güç vermiştir" sözleriyle uğurladı.
 • 15:01İzleme Heyeti Muamması Çözüldü! Demirtaş: İsimler Belli Değilİzleme Heyeti Muamması Çözüldü! Demirtaş: İsimler Belli DeğilPervin Buldan'ın izleme heyetiyle ilgili açıklamalarına bir yalanlama da Demirtaş'tan geldi. Demirtaş, "Hükümetle mutabakata varıldı. İsimler henüz belirlenmemiştir" dedi.
 • 23:37İmralı'ya 16 Kişilik İzleme Heyeti GidecekBaşbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan ve Sırrı Süreyya Önder, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bir araya geldi.
 • 23:34Başbakan Yardımcısı Akdoğan, Hdp'li Buldan ve Önder ile GörüştüBaşbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan ile HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder TBMM’de görüştü.
 • 23:29Hdp Grup Başkanvekili Buldan AçıklamasıHDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile görüştüklerini söyledi.
 • 23:21Barış Sürecini Takip İçin İzleme Heyeti OluşturulduBaşbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Meclis'te HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan ve Sırrı Süreyya Önder ile bir araya gelip görüşme gerçekleştirdi.
 • 22:48Çözüm Sürecinde 'İzleme Heyeti' KarmaşasıÇözüm Sürecinde 'İzleme Heyeti' KarmaşasıBaşbakan Yardımcısı Akdoğan ile görüşen HDP'li Pervin Buldan, 16 kişilik heyet oluşturulduğunu açıkladı. Ancak Akdoğan "Külliyen yalan ve uydurma" dedi.
 • 12:37Hdp'li Buldan: Öcalan'ın Sesli ya da Görüntülü Mesajı Sürece Büyük Katkı SağlarHdp'li Buldan: Öcalan'ın Sesli ya da Görüntülü Mesajı Sürece Büyük Katkı SağlarHdp Grup Başkan Vekili ve İmralı heyeti üyesi Pervin Buldan, Hükümet ve devlet heyeti ile yapacakları ilk görüşmede, Abdullah Öcalan'ın Nevruz mesajının görüntülü ya da sesli olması için talepte bulunacaklarını söyledi.
 • 04:18Buldan: Barış İçin MHP ile de Masaya OtururdukBuldan: Barış İçin MHP ile de Masaya OtururdukHDP'li Buldan, Dolmabahçe'de verilen görüntüyü, sürecin barışa dönmesi için iktidarda olmaları durumunda CHP ya da MHP ile de verebileceklerini söyledi.
 • 18:58Kadıköy'de Dünya Emekçi Kadınlar Günü'ne Mitingli KutlamaKadıköy'de Dünya Emekçi Kadınlar Günü'ne Mitingli KutlamaDha İSTANBUL - (ek görüntü) KADIKÖY'DE DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ'NE MİTİNGLİ KUTLAMA -PERVİN BULDAN SEÇİM BARAJINI KADINLAR YIKACAK Haber Ezgi ÇAPA - Kamera İdris TİFTİKÇİ İstanbul DHA Halkların Demokratik Partisi (HDP) Grup Başkanvekili Pervin Buldan, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutlamak üzere Kadıköy rıhtımına toplanan binlerce kadına 'birlik olma' çağrısında bulundu.
 • 17:36Pervin Buldan: Seçim Barajını Kadınlar YıkacakHalkların demokratik Partisi (HDP) Grup Başkanvekili Pervin Buldan, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutlamak üzere Kadıköy rıhtımına toplanan binlerce kadına 'birlik olma' çağrısında bulundu.
 • 18:42PKK'ya Silah Bırakma Çağrısı - Yyü Rektörü Prof. Dr. BattalPKK'ya Silah Bırakma Çağrısı - Yyü Rektörü Prof. Dr. BattalPKK'ya silah bırakma çağrısı- Van'da, çözüm sürecine ilişkin Dolmabahçe'de gerçekleştirilen ve PKK'ya silah bırakma çağrısına sivil toplum kuruluşu, iş dünyası ve eğitim camiasından destekler devam ediyor- YYÜ Rektörü Prof. Dr. Battal: "Cumhurbaşkanımızın talimatı ve girişimleriyle başlayan huzur ortamı her geçen gün yeni gelişmelerle daha da pekişiyor, son atılan adım da bu çerçevede atılan önemli adım" Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ve İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın HDP grup başkanvekilleri Pervin Buldan, İdris Baluken ve HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ile yaptığı görüşme sivil toplum kuruluşu, iş dünyası ve eğitim camiasından destek görüyor.
 • 11:35Pervin Buldan'dan Grevdeki İşçilere DestekPervin Buldan'dan Grevdeki İşçilere DestekHDP Grup Başkan Vekili ve Iğdır Milletvekili Pervin Buldan, Karakoyunlu ilçesinde grev yapan tekstil işçilerini ziyaret ederek destek verdi.
 • 17:45Pervin Buldan'dan İç Güvenlik Paketinde Değişiklik Olabilir Görüşü (2)"pervin BULDAN YENİ BİR GÖRÜŞMEDEN SÖZ ETMEMİŞTİR" Halkların Demokratik Partisi, basında yer alan HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan'ın İç Güvenlik Paketine yönelik ifadelerine ilişkin olarak bir açıklama yayımladı.
 • 16:34Buldan'ın İç Güvenlik Paketi'ne İlişkin SözleriHDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan'ın, Iğdır'da bugün yaptığı açıklamada, İç Güvenlik Paketi'ne ilişkin bir hafta önce AK Parti Grup Başkanvekilleriyle yapılan görüşmeyi hatırlattığı, yeni bir görüşmeden söz etmediği belirtildi.
 • 16:23Pervin Buldan'dan İç Güvenlik Paketinde Değişiklik Olabilir GörüşüPervin Buldan'dan İç Güvenlik Paketinde Değişiklik Olabilir GörüşüHdp Grup Başkanvekili Pervin Buldan, İç Güvenlik Paketi'yla ilgili olarak bir soru üzerine, "AKP Grup Başkanvekilleri ve İçişleri Bakanı ile yaptığımız görüşmeler neticesinde geçen maddelerin tekrar ele alınması, tekrir i müzakere yöntemiyle bir daha görüşülmesi yönünde bir ortaklaşma sağlandı" dedi.
 • 15:33AK Parti Grup Başkanvekili Aydın AçıklamasıAK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan'ın İç Güvenlik Paketi ile ilgili tekriri müzakere açıklamasına ilişkin, "(16 maddenin tekriri müzakereyle tamamını değiştireceğiz) diye oturduğumuz, mutabık olduğumuz bir konu yok. Makul birtakım öneriler gelirse ona bakarız, tekrar oturup değerlendiririz" dedi.
 • 13:14Pervin Buldan: İç Güvenlik Paketi Maddeleri Bir Daha GörüşülecekPervin Buldan: İç Güvenlik Paketi Maddeleri Bir Daha GörüşülecekHDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, İç Güvenlik Paketi'nin kabul edilen maddelerinin tekrar görüşülebileceğinin sinyalini verdi.
 • 21:06Pervin Buldan, Polisle Öcalan Posteri Yüzünden TartıştıPervin Buldan, Polisle Öcalan Posteri Yüzünden TartıştıHDP Grup Başkanvekili ve Iğdır milletvekili Pervin Buldan, PKK lideri Abdullah Öcalan'ın posteri yüzünden polisle tartıştı.
 • 20:48Pervin Buldan, Polisle Öcalan Posteri Yüzünden TartıştıPervin Buldan, Polisle Öcalan Posteri Yüzünden TartıştıHdp Grup Başkanvekili ve Iğdır Milletvekili Pervin Buldan, PKK lideri Abdullah Öcalan'ın posteri yüzünden polisle tartıştı.
 • 18:56Pervin Buldan: HDP'nin Oy Oranı Yüzde 15Pervin Buldan: HDP'nin Oy Oranı Yüzde 15HDP'li Pervin Buldan, oy oranlarının yüzde 15 civarında olduğunu belirterek Arınç'ın Selahattin Demirtaş hakkında sözlerine de yanıt verdi.
 • 16:51PKK'ya Silah Bırakma ÇağrısıPKK'ya Silah Bırakma ÇağrısıPKK'ya silah bırakma çağrısı- Van'da, silah bırakma çağrısının çözüm sürecinin en önemli adımlarından biri olduğunu düşünen vatandaşlar, her zamankinden daha çok barışa yakın olunduğunu söyledi Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ve İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın HDP grup başkanvekilleri Pervin Buldan, İdris Baluken ve HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ile yaptığı görüşme, vatandaşlar tarafından heyecanla karşılandı.