SON DAKİKA PERVİN BULDAN HABERLERİ

Son Dakika Pervin Buldan Haberleri

 • 16 Ağustos 2016 23:35Özgür Gündem Gazetesindeki Arama Sona ErdiÖzgür Gündem Gazetesindeki Arama Sona ErdiMahkeme kararı ile kapatılan Özgür Gündem gazetesinde polis ekiplerince yapılan arama sona erdi.
 • 10 Ağustos 2016 20:54Bireysel Emeklilik Düzenlemesi TBMM Genel Kurulunda Kabul Edildi45 yaş altı ücret karşılığı çalışanların, işverenleri aracılığıyla otomatik olarak bir emeklilik planına dahil olmasını içeren Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek, yasalaştı.
 • 10 Ağustos 2016 17:45Bireysel Emeklilik Düzenlemesi TBMM Genel Kurulu'ndaBireysel Emeklilik Düzenlemesi TBMM Genel Kurulu'ndaMeclis başkanvekili Pervin Buldan, "Elbette ki Yüksekova ve Cizre il olabilir.
 • 06 Ağustos 2016 23:00Siirt'te Siirt'te "Her Türlü Darbeye Karşı Çözüm Radikal Demokrasi" MitingiDBP Eş Genel Başkanı Sabahat Tuncer, DTK Eş Genel Başkanı Leyla Güven, HDP milletvekilleri Osman Baydemir ve Pervin Buldan, Siirt’te düzenlenen "Her türlü darbeye karşı çözüm radikal demokrasi" mitingine katıldı.
 • 31 Temmuz 2016 20:07Figen Yüksekdağ İnsanlığa, Siyasete, Kadın Haklarına Darbe OlmasınFigen Yüksekdağ İnsanlığa, Siyasete, Kadın Haklarına Darbe OlmasınHaber-Kamera İhsan YALÇIN İstanbul DHAHDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve HDP Milletvekilleri Pervin Buldan ile Hüda Kaya, Kadıköy İskele Meydanı'nda düzenlenen 'Darbelere Karşı Özgürlüklerimizi Savunuyoruz' adlı kadın buluşmasına katıldı.
 • 31 Temmuz 2016 19:44Figen Yüksekdağ: Figen Yüksekdağ: "İnsanlığa, Siyasete, Kadın Haklarına Darbe Olmasın"hdp Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve HDP Milletvekilleri Pervin Buldan ile Hüda Kaya, Kadıköy İskele Meydanı'nda düzenlenen 'Darbelere Karşı Özgürlüklerimizi Savunuyoruz' adlı kadın buluşmasına katıldı.
 • 14 Temmuz 2016 16:03TBMM Genel Kurulu ToplandıTBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Pervin Buldan başkanlığında toplandı.
 • 13 Temmuz 2016 16:08TBMM Genel KuruluTBMM Genel Kurulunda, Başbakan Binali Yıldırım'ın acil servislerle ilgili sözleri tartışma yarattı.
 • 12 Temmuz 2016 18:22TBMM Genel KuruluTBMM Genel Kurulunda, 1995 yılında Srebrenitsa'da yaşanan soykırımda hayatını yitirenler, siyasi parti temsilcilerinin yaptıkları konuşmalarla anıldı.
 • 12 Temmuz 2016 18:00TBMM Genel KuruluBaşbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, "Medeniyeti ve demokrasiyi hakkıyla temsil ettiğini söyleyen ülkelerin gözlerinin önünde, Avrupa'da, Srebrenitsa'da bu soykırımın yaşanmış olmasının ayıbı bütün bu kuruluşlara ve ülkeleredir" dedi.
 • 04 Temmuz 2016 02:01TBMM Başkanvekili ve Hdp İstanbul Milletvekili BuldanTBMM Başkanvekili ve Hdp İstanbul Milletvekili BuldanGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: TBMM Başkanvekili ve HDP İstanbul Milletvekili Buldan'ın konuşması - TBMM Başkanvekili ve HDP İstanbul Milletvekili Buldan: "Ölümden de korkmuyoruz, cezaevinden de korkmuyoruz.
 • 04 Temmuz 2016 00:21Hdp Ergene İlçe Başkanlığı İftarıTBMM Başkanvekili ve HDP İstanbul Milletvekili Pervin Buldan, "Ölümden de korkmuyoruz, cezaevinden de korkmuyoruz.
 • 03 Temmuz 2016 23:58Çorlu Hdp'li Buldan Türkiye Bu Haliyle AB'ye GiremezÇorlu Hdp'li Buldan Türkiye Bu Haliyle AB'ye GiremezHdp'li Buldan Türkiye bu haliyle AB'ye giremezHDP İstanbul Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Pervin Buldan, milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasıyla Türkiye'nin bu haliyle AB'ye giremeyeceğini öne sürerek, 'Bu ülkeyi yönetenler karşısında hiçbir zaman boyun eğmediler, diz çökmediler, biat etmediler.
 • 03 Temmuz 2016 23:54Pervin Buldan: Pervin Buldan: "Ölümden de Cezaevinden de Korkmuyoruz"Halkların Demokratik Partisi (HDP) Iğdır Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Grup Başkanvekili Pervin Buldan, partisinin Tekirdağ İl Örgütü tarafından Ergene ilçesinde düzenlenen iftar yemeğine katıldı.
 • 03 Temmuz 2016 23:46Hdp'li Buldan: Türkiye Bu Haliyle AB'ye GiremezHdp'li Buldan: Türkiye Bu Haliyle AB'ye GiremezHdp İstanbul Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Pervin Buldan, milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasıyla Türkiye'nin bu haliyle AB'ye giremeyeceğini öne sürerek, "Kürt halkı yıllardır, yüz yıllardır tarihsel ve toplumsal olarak bir sürü acılardan bir sürü mağduriyetlerden geçtiler.
 • 29 Haziran 2016 23:56Hdp İstanbul'da İftar Yemeği VerdiHDP İstanbul İl Örgütü tarafından STK temsilcileri, partili ve vatandaşlara iftar yemeği verdi.
 • 23 Haziran 2016 11:23Iğdır'da DBP ve HDP'den, Öldürülen PKK'lıların Ailelerine İftarIğdır'da DBP ve HDP'den, Öldürülen PKK'lıların Ailelerine İftarIğdır'da, DBP ve HDP İl örgütleri çeşitli tarihlerde ölen PKK, HPG, YPG ailelerine iftar yemeği verdi.
 • 18 Haziran 2016 15:28Cumartesi AnneleriCumartesi Anneleri" 586. Kez BuluştuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ Etkinlikten detaylar TBMM Başkanvekili HDP İstanbul Milletvekili Pervin Buldan'ın konuşması "Cumartesi Anneleri" 586. kez buluştu Kayıp yakınlarının oluşturduğu "Cumartesi Anneleri"nin, 27 Mayıs 1995'ten bu yana her cumartesi yaptığı oturma eyleminin 586. hafta etkinliği İstiklal Caddesi'nde gerçekleştirildi.
 • 16 Haziran 2016 10:08Hdp'li Buldan ve Zeydan, Hakkari Valisi Toprak'ı Ziyaret EttiHdp'li Buldan ve Zeydan, Hakkari Valisi Toprak'ı Ziyaret EttiHdp İstanbul Milletvekili Pervin Buldan ve Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, yeni göreve başlayan Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak'ı ziyaret etti.
 • 16 Haziran 2016 09:54Hdp Milletvekillerinden Vali Toprak'a ZiyaretHdp Milletvekillerinden Vali Toprak'a ZiyaretTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekili ve HDP İstanbul Milletvekili Pervin Buldan ve HDP Hakkâri Milletvekili Abdullah Zeydan, Vali Cüneyit Orhan Toprak’ı makamında ziyaret etti.
 • 15 Haziran 2016 18:01Hdp Milletvekillerinden Vali Toprak'a ZiyaretTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekili ve HDP İstanbul Milletvekili Pervin Buldan ve HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, Vali Cüneyit Orhan Toprak'ı makamında ziyaret etti.
 • 15 Haziran 2016 15:58Fransa'daki Selde Ölen Gazeteci Hakkari'de Toprağa VerildiFransa'daki Selde Ölen Gazeteci Hakkari'de Toprağa VerildiFransa’da bir hafta önce yaşanan selde hayatını kaybeden gazeteci Ferhat Tuğan, bugün gözyaşları arasında memleketi Hakkari’de toprağa verildi.
 • 15 Haziran 2016 14:38Hakkari Hdp'li Vekiller İftar Sonrası Hakkarili Vatandaşlarla Bir Araya GeldiHakkari Hdp'li Vekiller İftar Sonrası Hakkarili Vatandaşlarla Bir Araya GeldiHakkari'de HDP'li milletvekilleri, dün akşam partilerinin verdiği iftar yemeğinin ardından kent merkezindeki esnafı ziyaret edip, vatandaşlarla sohbet etti.
 • 15 Haziran 2016 13:25Hdp'li Vekiller İftar Sonrası Hakkarili Vatandaşlarla Bir Araya GeldiHdp'li Vekiller İftar Sonrası Hakkarili Vatandaşlarla Bir Araya GeldiHakkari'de HDP'li milletvekilleri, dün akşam partilerinin verdiği iftar yemeğinin ardından kent merkezindeki esnafı ziyaret edip, vatandaşlarla sohbet etti.
 • 14 Haziran 2016 23:03Hdp Hakkari'de İftar Yemeği VerdiHdp Hakkari'de İftar Yemeği VerdiHalkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari il örgütü, esnaf, STK temsilcileri ve vatandaşlara iftar yemeği verdi.
 • 12 Haziran 2016 17:15Yüksekova Hdp'li Buldan Yüksekova'da İnceleme YaptıYüksekova Hdp'li Buldan Yüksekova'da İnceleme YaptıHakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde sokağa çıkma yasağının kaldırıması sonrası HDP Iğdır Milletvekili Pervin Buldan ilçede incelemelerde bulundu.
 • 12 Haziran 2016 16:23Hdp'li Buldan, Yüksekova'da İnceleme YaptıHdp'li Buldan, Yüksekova'da İnceleme YaptıHdp Iğdır Milletvekili Pervin Buldan, sokağa çıkma yasağının 06.00- 22.00 saatleri arasında kaldırıldığı Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde incelemelerde bulundu.
 • 09 Haziran 2016 16:08TBMM Genel KuruluMHP Erzurum Milletvekili Kamil Aydın, Alman Parlamentosunda Ermeni iddialarına yönelik alınan karara tepki göstererek, "Biz yüzyıllardır Ermeni kökenli kardeşlerimizle de diğer etnik kökenden kardeşlerimizle de bu coğrafyada dostça yaşamayı başarabilmiş bir milletiz." dedi.
 • 09 Haziran 2016 15:40TBMM Genel Kurulunda TartışmaGenel Kurulda, CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara'nın konuşma süresi sona ermesine rağmen kürsüden inmemesine AK Partili milletvekilleri tepki gösterince tartışma yaşandı.
 • 08 Haziran 2016 17:11Buldan ile Bostancı Arasında TartışmaTBMM Başkanvekili Pervin Buldan ile AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı arasında ’terör örgütü’ polemiği yaşandı.
 • 08 Haziran 2016 16:27TBMM Genel KuruluCHP Grup Başkanvekili Levent Gök, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul'da katıldığı şehit cenazesinde protesto edilmesini eleştirerek, "Devletin Başbakanının, İçişlerini Bakanının önünde devletin resmi polisleri, Genel Başkanımızın önüne mermi atıyorlar, böyle bir provokasyonu kabul edemeyiz.
 • 05 Haziran 2016 16:46Darbeye Karşı Demokratik Siyaset Buluşmaları" MitingiHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, kendilerinin yargılanmaktan korkmadıklarını belirterek, "Fakat bizi yargılayacak makamın gerçek bir yargı makamı olmasını beklemek de bizim hakkımız.
 • 25 Mayıs 2016 19:40Iğdır - Hdp'liler Iğdır'da Barış ve Özgürlük Anıtını AçtıIğdır - Hdp'liler Iğdır'da Barış ve Özgürlük Anıtını AçtıHdp'liler Iğdır'da barış ve özgürlük anıtını açtıHDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Iğdır'ın Tuzluca İlçesinde belediye tarafından yaptırılan 'barış ve özgürlük' anıtını açtı.
 • 25 Mayıs 2016 19:22Hdp'liler Iğdır'da Barış ve Özgürlük Anıtını AçtıHdp'liler Iğdır'da Barış ve Özgürlük Anıtını AçtıHdp Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Iğdır'ın Tuzluca İlçesinde belediye tarafından yaptırılan 'barış ve özgürlük' anıtını açtı.
 • 16 Mayıs 2016 18:44AK Parti Grup Başkanvekili Turan AçıklamasıAK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Meclis Başkanı ile birlikte tüm Başkanvekilleri imzalamışlar.
 • 16 Mayıs 2016 16:31Dokunulmazlık Dosyalarının Sayısı Her Geçen Gün Artıyor! Rekor HDP'deDokunulmazlık Dosyalarının Sayısı Her Geçen Gün Artıyor! Rekor HDP'deAralarında Kılıçdaroğlu ile Demirtaş ve Yüksekdağ'ın da olduğu bazı milletvekillerine ait 16 dokunulmazlık dosyası, TBMM'ye sunuldu. Dosyası en az olan parti ise MHP.
 • 13 Mayıs 2016 17:07Dokunulmazlık Teklifi Haftaya GörüşülecekAK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, hakkında dosyası olan milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin Anayasa değişiklikliği teklifinin birinci tur görüşmelerinin 17 Mayıs Salı günü, ikinci tur görüşmelerinin ise 20 Mayıs Cuma günü gerçekleştirileceğini bildirdi.
 • 12 Mayıs 2016 18:28TBMM Genel Kurulunun KapanmasıAK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, TBMM Başkanvekili Pervin Buldan'ın görevini ifa ederken İçtüzüğe göre hareket etmesi gerektiğini belirterek, "Toplantı yeter sayısı olduğu halde 'yoktur' diyerek hem İçtüzüğü hem de millet iradesini gasp etmiştir.
 • 12 Mayıs 2016 18:27TBMM Genel Kurulu'nun KapanmasıAK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Dokunulmazlıklarla ilgili anayasa değişikliğinin görüşülmesi talebi CHP'nin eliyle engellenmiş oldu.
 • 12 Mayıs 2016 18:01Dokunulmazlık Teklifi Haftaya GörüşülüyorAK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, dokunulmazlıklara ilişkin, anayasa değişikliği teklifinin görüşmelerinde birinci tur oylamanın 17 Mayıs Salı günü yapılacağını belirterek, "Bu oylama hangi saatte biterse bitsin, 48 saat geçtikten sonra, bu muhtemelen cuma günüdür, ikinci tur görüşmeler olacak.
 • 12 Mayıs 2016 17:08TBMM Genel Kurulu Bakan Elitaş Hakkındaki Gensoru Görüşülmeden KapandıTBMM Genel Kurulu Bakan Elitaş Hakkındaki Gensoru Görüşülmeden KapandıTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş hakkındaki gensoru görüşmesi yapılmadan kapandı.
 • 11 Mayıs 2016 18:48TBMM Genel KuruluHDP'nin "Sokağa çıkma yasaklarının maddi ve manevi tahribatının" araştırılması önergesinin gündeme alınması önerisi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilmedi.
 • 10 Mayıs 2016 22:50TBMM Genel KuruluTBMM Genel Kurulunda, Türkiye ile Belçika Fransız Toplumu Hükümeti, Valonya Hükümeti ve Brüksel-Başkent Bölgesi Fransız Toplumu Komisyonu Heyeti Arasında Kültür, Eğitim ve Bilimsel Araştırma Alanında İşbirliği Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğu Hakkında Kanun Tasarısı kabul edilerek, yasalaştı.
 • 10 Mayıs 2016 16:43TBMM Genel KuruluTBMM Genel Kurulunda siyasi partilerin grup başkanvekilleri Anneler Günü'nü kutladı.
 • 10 Mayıs 2016 16:09CHP Ankara Milletvekili Sarıhan, Genel Kurul'da Her Parti Grubuna Çiçek VerdiCHP Ankara Milletvekili Sarıhan, Genel Kurul'da Her Parti Grubuna Çiçek VerdiCumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, TBMM Genel Kurulu’nda her parti grubuna çiçek verdi.
 • 07 Mayıs 2016 17:16Cumartesi Anneleri" 580. Kez BuluştuKayıp yakınlarının oluşturduğu "Cumartesi Anneleri"nin, 27 Mayıs 1995'ten bu yana her cumartesi yaptığı oturma eyleminin 580. hafta etkinliği İstiklal Caddesi'nde gerçekleştirildi.
 • 07 Mayıs 2016 13:45Cumartesi AnneleriCumartesi Anneleri" Anneler Günü Arifesinde 580'inci Kez Biraraya GeldiCumartesi Anneleri'nin gözaltında kaybedilenler için düzenledikleri oturma eyleminde, 'Yarın anneler günü, her anneler gününde olduğu gibi, yarın da hiçbir anne bu acıyı yaşamasın temennisinde bulunacağız. Her koşulda yaşam hakkını ve barışı savunma kararlılığımızı ifade edeceğiz" denildi.
 • 01 Mayıs 2016 09:21Demirtaş, ABD'ye Sık Ziyaretinin Nedenini Anlattı: Bizi Bizden DinlesinlerDemirtaş, ABD'ye Sık Ziyaretinin Nedenini Anlattı: Bizi Bizden DinlesinlerHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Washington'a son dönem sık gitmesiyle ilgili "Bizi başkalarından dinlemek yerine bizden dinlemeleri iyi olur" dedi.
 • 27 Nisan 2016 10:04Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş, ABD'ye GidecekHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bugün ABD'ye gidiyor.
 • 26 Nisan 2016 11:50HDP'li Buldan: Dolmabahçe'deki Oturma Düzeni Krizini Erdoğan ÇözdüHDP'li Buldan: Dolmabahçe'deki Oturma Düzeni Krizini Erdoğan ÇözdüTBMM Başkanvekili, HDP'li Pervin Buldan, son günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları ile yeniden gündeme gelen Dolmabahçe toplantısı ile ilgili konuştu.