SON DAKİKA PETROL İŞ SENDİKASI HABERLERİ

Son Dakika Petrol İş Sendikası Haberleri

 • 22 Ağustos 2016 16:02Gemlik Gübre Fabrikası'nda İşçiler Greve ÇıktıGemlik Gübre Fabrikası'nda İşçiler Greve ÇıktıBursa'nın Gemlik ilçesinde faaliyet gösteren Gemlik Gübre Fabrikası'nda 335 sendikalı işçi greve başladı.
 • 22 Ağustos 2016 14:59Gemlik Gübre'de GrevGemlik Gübre'de GrevBursa’nın Gemlik ilçesinde faaliyet gösteren gübre fabrikasında grev başladı.
 • 22 Ağustos 2016 14:42Gemlik Gübre'de Grev BaşladıGemlik Gübre'de Grev BaşladıBURSA'nın Gemlik İlçesi'nde bulunan Gemlik Gübre Fabrikası'nda, toplu iş sözleşmesinde anlaşma sağlanamaması üzerine Petrol- İş Sendikası üyesi 335 işçi bu sabah greve başladı.
 • 20 Ağustos 2016 14:10Petrol-İş Uyardı: Halkın Malı ÖzelleştirilemezPetrol-İş Uyardı: Halkın Malı ÖzelleştirilemezTPAO, BOTAŞ, TMO ve bir çok kurumun özelleşmesini sağlayan yasa tasarısı Petrol-iş Sendikası Batman Şubesi tarafından tepkiyle karşılandı.
 • 19 Ağustos 2016 14:49Petrol-İş Sendikası'ndan Özelleştirmelere TepkiPetrol-İş Sendikası'ndan Özelleştirmelere TepkiPetrol-İş Sendikası Adıyaman Şube Başkanı Ali Tırpan, yaptığı basın açıklamasıyla yeni özelleştirme düzenlemelerinin kamu kuruluşlarının zayıflatacağını savundu.
 • 12 Ağustos 2016 17:07Büyükşehir Demokrasi Nöbetlerinde Görev BaşındaydıBüyükşehir Demokrasi Nöbetlerinde Görev BaşındaydıKocaeli Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz gecesi başlayan milli irade ve demokrasi nöbetlerinde tüm birimleriyle görev aldı.
 • 01 Ağustos 2016 16:06Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerTürkiye Petrol Kimya Lastik İşçileri Sendikası (Petrol-İş), Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının darbe girişimini kınadı.
 • 26 Temmuz 2016 20:57Manisa - İşten Çıkartılan Sendikalı İşçiler İçin Fabrika Önünde EylemManisa - İşten Çıkartılan Sendikalı İşçiler İçin Fabrika Önünde Eylemİşten çıkartılan sendikalı işçiler için fabrika önünde eylemManisa Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren Toyo Matbaa Mürekkepleri San. ve Tic. A.Ş.'de 30 sendikalı işçinin gerekçe gösterilmeden işten çıkartılması nedeniyle Petrol-İş Sendikası'na bağlı sendika üyeleri fabrika önünde eylem yaptı.
 • 25 Temmuz 2016 20:10Petrol-İş Bandırma Şube'den Darbe Girişimine TepkiPetrol-İş Bandırma Şube'den Darbe Girişimine TepkiPetrol-iş Sendikası Bandırma Şube Başkanı İsmail Kayan, 15 Temmuz 2016 akşamı yaşanan darbe girişimini asla kabul etmediklerini söyledi.
 • 25 Temmuz 2016 19:52Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerPetrol-İş Sendikası Bandırma Şube Başkanı Kayan, "Engellenen darbe girişimi, FETÖ terör örgütünün yapılanmasını ve devlet kadrolarına nasıl sızdıklarını açıkça ortaya koymuştur.
 • 17 Temmuz 2016 17:21TP İşçileri Ankara'da Eylem YaptıTP İşçileri Ankara'da Eylem YaptıBatmandan ve Türkiye'nin değişik illerinden Ankara'ya giden TP işçileri, özelleştirmeye karşı yürüyüş düzenledi.
 • 15 Temmuz 2016 13:05Eti Holding Toryum İçin Şirket KuruyorEti Holding Toryum İçin Şirket KuruyorDünyada nükleer enerjinin ham maddesi olarak bilinen toryum madeni konusunda Enerji Bakanlığı ve Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü’nün yürüttüğü çalışmalar sürerken, Eti Holding A.Ş. Genel Müdürlüğü’nün Eskişehir Beylikova’da işletme kurulması yönünde karar aldığı ve sondaj çalışmalarına başladığı öğrenildi.
 • 13 Temmuz 2016 10:11Gebze'de Emekliler Derneğinin Yeni Hizmet Binası AçıldıTürkiye Emekliler Derneği Gebze Şubesi'nin yeni hizmet binası törenle açıldı.
 • 18 Haziran 2016 17:38Lastik Fabrikasında Toplu Sözleşme SevinciPetrol-İş Sendikası Kırıkkale Şube Başkanı Recep Sefer, Kırşehir'deki Petlas Lastik Fabrikası'nda devam eden toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşmaya varıldığını duyurdu.
 • 17 Haziran 2016 15:54Petlas'ta Toplu Sözleşme Görüşmeleri SürüyorPetlas'ta Toplu Sözleşme Görüşmeleri SürüyorTürkiye'nin ve Kırşehir'in en önemli kuruluşlarından olan Petlas Lastik Fabrikası'nda yönetim ile sendika arasında süren toplu sözleşme görüşmelerinin devam ettiği, 22 Haziran'a kadar anlaşma sağlanamadığı takdirde işçilerin greve gideceği bildirildi.
 • 15 Haziran 2016 10:17Petlas A.ş Fabrika İşçisi Ankara YolundaPetlas A.ş Fabrika İşçisi Ankara YolundaKırşehir, Petlas A.Ş temsilcileri ve petrol iş şubesi sözleşmeler hakkında görüşmek üzere bu gün Ankara’ya gitti.
 • 08 Haziran 2016 17:13Aliağa Tüpraş'ta İş Yavaşlatma EylemiAliağa Tüpraş'ta İş Yavaşlatma EylemiTüpraş'ın Kocaeli rafinerisinde bir işçinin iş akdinin feshedilmesi üzerine kurumun İzmir'in Aliağa İlçesi'ndeki rafinerisinde çalışanlar, iş yavaşlatma eylemi yaptı.
 • 30 Mayıs 2016 20:23Kendilerini Beklemeyen Servislere Kızan İşçiler, Şehir Merkezine Doğru YürüdüKendilerini Beklemeyen Servislere Kızan İşçiler, Şehir Merkezine Doğru YürüdüKırşehir'de, basın açıklaması sebebiyle kendilerini beklemeyen servislere kızan işçiler, şehir merkezine doğru yürüdü.
 • 30 Mayıs 2016 19:32Açıklama Yapmak İsteyen Fabrika İşçileri, Servis Engeli ile KarşılaştıAçıklama Yapmak İsteyen Fabrika İşçileri, Servis Engeli ile KarşılaştıKırşehir’de lastik fabrikasında çalışan bir grup işçi, geçen hafta iş kazasında ölen işçi arkadaşını anmak ve toplu sözleşmeler için açıklama yapmak istedi.
 • 30 Mayıs 2016 19:12Fabrika İşçilerinden "Servis Aracı" ProtestosuKırşehir'de, servis araçlarına alınmadıklarını iddia eden lastik fabrikası işçileri, protesto yürüyüşü yaptı.
 • 24 Mayıs 2016 10:09Başını Makineye Kaptıran İşçi Hayatını KaybettiBaşını Makineye Kaptıran İşçi Hayatını KaybettiKayseri’de bir fabrikada iş makinesine başını kaptıran işçi hayatını kaybetti.
 • 23 Mayıs 2016 16:01Hatay'daki Patlamada Şehit Olan Er İçin Gıyabi Cenaze NamazıHatay'daki Patlamada Şehit Olan Er İçin Gıyabi Cenaze NamazıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Caminin avlusundan detaylar Katılımcıların gıyabi cenaze namazı kılması Hatay'daki patlama Samandağ sahili açıklarında "can salı" adı verilen botta inceleme yapılırken meydana gelen patlamada şehit olan sözleşmeli motorcu er Al ve şehitler için Kocaeli'de gıyabi cenaze namazı kılındı Hatay'ın Samandağ ilçesi Çevlik sahili açıklarında sahil güvenlik ekipleri, "can salı" adı verilen botta inceleme yaptığı sırada meydana gelen patlamada şehit olan sözleşmeli motorcu er Alper Al ve şehitler için Kocaeli'nin İzmit ilçesinde gıyabi cenaze namazı kılındı.
 • 23 Mayıs 2016 15:09Hatay'daki PatlamaHatay'ın Samandağ ilçesi Çevlik sahili açıklarında sahil güvenlik ekipleri, "can salı" adı verilen botta inceleme yaptığı sırada meydana gelen patlamada şehit olan sözleşmeli motorcu er Alper Al ve şehitler için Kocaeli'nin İzmit ilçesinde gıyabi cenaze namazı kılındı.
 • 23 Mayıs 2016 15:05İzmit Belediye Başkanı Doğan'ın Acı GünüHayatını kaybeden İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan'ın annesi Havva Doğan (98), Başiskele ilçesinde toprağa verildi.
 • 16 Mayıs 2016 10:37HDP Heyeti STK'ları Ziyaret EttiHDP Heyeti STK'ları Ziyaret EttiHDP Batman heyeti, kentteki sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etmeye devam ediyor.
 • 12 Mayıs 2016 15:53Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Yaşar AçıklamasıPetrol-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar, "Lasti·kte üreti·m desteklenmeli·, anti· dampi·ng uygulamaları geni·şleti·lerek sürdürülmeli·di·r." dedi.
 • 05 Mayıs 2016 14:35Soda Sanayii AŞ'den "Toplu İş Sözleşmesi" AçıklamasıSoda Sanayii AŞ ile Petrol-İş Sendikası arasında Soda, Kromsan Fabrikaları ve Tuz İşletmesiyle ilgili olarak devam eden Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin anlaşmayla sonuçlandığı bildirildi.
 • 01 Mayıs 2016 18:03Manisa'da 1 Mayıs CoşkusuManisa'da 1 Mayıs CoşkusuManisa'da 1 Mayıs coşkusuManisa'da Emek ve Demokrasi Platformu öncülüğünde işçiler, sivil toplum kuruluşları ve partilerin katılımı ile 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlandı.
 • 01 Mayıs 2016 17:561 Mayıs Kırşehir'de Davul Zurna Eşliğinde Kutlandı1 Mayıs Kırşehir'de Davul Zurna Eşliğinde KutlandıKırşehir'de 1 Mayıs, Petrol-İş Sendikası işçileri, kent merkezinde davul zurna ve sloganlar eşliğinde etkinlik düzenledi.
 • 01 Mayıs 2016 16:33Manisa'da 1 Mayıs CoşkusuManisa'da 1 Mayıs CoşkusuManisa'da Emek ve Demokrasi Platformu öncülüğünde işçiler, sivil toplum kuruluşları ve partilerin katılımı ile 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı.
 • 01 Mayıs 2016 12:541 Mayısı Petrol-iş İşçileri Davul Zurna ile Kutladı1 Mayısı Petrol-iş İşçileri Davul Zurna ile Kutladı1 Mayıs Emek ve İşçi Bayramı kutlamalarına katılan Petrol-İş Sendikası işçileri, Emek ve İşçi Bayramını davul zurna ile kutladı.
 • 21 Nisan 2016 17:51Sendika ve Belediye Başkanlarından Petrol İş'e ZiyaretSendika ve Belediye Başkanlarından Petrol İş'e ZiyaretTürk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Petrol İş Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar ve Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Petrol İş Sendikası Adıyaman Şubesine nezaket ziyaretinde bulundu.
 • 18 Nisan 2016 19:24Petrol-iş Sendikası Kırıkkale Şube Başkanı Sefer: "Fabrikada Öfke Patlaması Olmuştur"Kırşehir’de dün gece fabrika işçilerinin eylemi sonrası gözaltına alınan ve serbest kalan Petrol-İş Sendikası Kırıkkale Şube Başkanı Recep Sefer, fabrikada işçinin öfke patlamasının olduğunu söyledi.
 • 18 Nisan 2016 09:12Petlas İşçilerinin Protesto Eyleminde 4 GözaltıPetlas İşçilerinin Protesto Eyleminde 4 GözaltıKırşehir'de Petlas Lastik Fabrikası'nda çalışan işçiler, sendika baş temsilcisinin içeri alınmamasını protesto etmek amacıyla Kırşehir-Kayseri karayolunda yaptığı yürüyüşe polis müdahale etti.
 • 18 Nisan 2016 03:59Fabrika İşçilerinden Protesto EylemiFabrika İşçilerinden Protesto EylemiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Fabrika işçilerinin otoyolda yürümesi ve Çevik polis ekiplerinin müdahalesi görüntüsü Fabrika işçilerinden protesto eylemi Kırşehir'de bir lastik fabrikasında çalışan işçiler, sendika temsilcisinin giriş kartının iptal edilmesini protesto etmek amacıyla Ankara-Kayseri karayolunda yürüyüş yaptı Çevik kuvvet ve TOMA ile müdahale edilen işçilerden aralarında sendika yöneticilerinin de olduğu 4 kişi gözaltına alındı Kırşehir'de bir lastik fabrikasında çalışan bazı işçilerin, sendika baş temsilcisinin içeri alınmamasını protesto etmek amacıyla karayolunda yaptığı yürüyüşe polis müdahale etti.
 • 18 Nisan 2016 03:27Tüpraş İzmit Rafinerisi'nde YangınTüpraş İzmit Rafinerisi'nde YangınKocaeli'nin Körfez İlçesi'nde bulunan Tüpraş İzmit Rafinerisi'nde yangın çıktı.
 • 18 Nisan 2016 03:20Fabrika İşçilerinden Protesto EylemiKırşehir'de bir lastik fabrikasında çalışan bazı işçilerin, sendika baş temsilcisinin içeri alınmamasını protesto etmek amacıyla karayolunda yaptığı yürüyüşe polis müdahale etti.
 • 18 Nisan 2016 02:30Petrol İş Sendikası Genel Başkanı YaşarPetrol İş Sendikası Genel Başkanı YaşarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Hastaneden detay Petrol İş Sendikası Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar'ın konuşması TÜPRAŞ İzmit Rafinerisindeki yangın Petrol İş Sendikası Genel Başkanı Yaşar: "Burada önemli olan yaralı 4 arkadaşımızın tedavisinin mümkün olabilecek durumda olması ve kendinde olmaları" Petrol İş Sendikası Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesine gelerek, Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ (TÜPRAŞ) İzmit Rafinerisinde çıkan yangında yaralanan 4 kişinin sağlık durumu hakkında bilgi aldı.
 • 18 Nisan 2016 02:16Tüpraş İzmit Rafinerisindeki YangınPetrol İş Sendikası Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesine gelerek, Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ (TÜPRAŞ) İzmit Rafinerisinde çıkan yangında yaralanan 4 kişinin sağlık durumu hakkında bilgi aldı.
 • 14 Nisan 2016 01:36Doğan Grubu, Petrol İş Başkanı Ali Ufuk Yaşar'a Dava AçıyorDoğan Grubu, Petrol İş Başkanı Ali Ufuk Yaşar'a Dava AçıyorPetrol-İş Başkanı Ali Ufuk Yaşar'ın şahsi siyasi emelleri için Türkiye'nin en köklü ve saygın işçi sendikalarından birinin başkanlık makamını kullandığını belirten Ahter Kutadgu, "Bizim üzerimizden itibar cellatlığı yapmasın.
 • 12 Nisan 2016 13:07Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Yaşar AçıklamasıPetrol-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar, "Sendikamız örgütlü olduğu tüm iş yerlerinde özelleştirme sonrası sürecin takipçisi oldu, ancak hiçbirinde POAŞ özelleştirilmesi kadar devletin zarara uğratıldığı ve çalışanlarının mağdur edildiği bir örnek yaşamadı" dedi.
 • 01 Nisan 2016 08:19Kadroları İptal Edilen İşçilerden TepkiKadroları İptal Edilen İşçilerden TepkiMülakat sınavını kazanan ancak kadroları iptal edilen TP işçilerinden il yöneticileri ve Petrol-İş Sendikasına tepki
 • 26 Mart 2016 15:25Anadolu Hayad Yeni Yerinde Yeni Merkeziyle Hizmete BaşladıAnadolu Hayad Yeni Yerinde Yeni Merkeziyle Hizmete BaşladıAnadolu Hasta ve Hasta Yakınları Derneği (Anadolu Hayad) yeni yerine taşınarak, sağlık hukuku, eğitim ve danışmanlık hizmeti verilmeye başlandı.
 • 10 Mart 2016 13:50Küresel Terör Konulu Yayınlar" ToplantısıUluslararası Hak İhlalleri İzleme Merkezi (UHİM) Başkanı Ayhan Küçük, küresel sistemin, dünya üzerindeki varlığını sürdürebilmek için kendi çıkarları doğrultusunda oldukça muğlak ve subjektif bir terör/terörist tanımı yaptığını belirterek," Küresel sistem, kendi çıkarları gerektirdiğinde istediği şahıs, kurum ya da devleti bu tanımın içine sokabilmektedir" dedi.
 • 02 Mart 2016 16:37Türk-iş'ten İmza KampanyasıTürk-iş'ten İmza KampanyasıTürkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu Manisa Şubesi (Türk-İş), başlattığı imza kampanyasıyla, TBMM’ye gönderilen İş Kanunu ile Türkiye İş Kurumu Kanununda değişiklik yapılmasına dair kanun tasarısını protesto etti.
 • 27 Şubat 2016 13:31Petrol-iş Sendikası Kıdem Tazminatı ile İlgili Açıklama YaptıPetrol-iş Sendikası Kıdem Tazminatı ile İlgili Açıklama YaptıPetrol-İş Sendikası Adıyaman Şubesi tarafından Demokrasi Parkı’nda kıdem tazminatıyla ilgili basın açıklaması yapıldı.
 • 27 Şubat 2016 13:11Adıyaman'da Farkındalık Eğitimi VerildiAdıyaman'da Farkındalık Eğitimi VerildiAdıyaman Üniversitesi ile Adıyaman Genç Kuşak Girişimci Kadınlar ve İstihdam Derneği (AKİD) işbirliğinde ‘Engeli Olan Bireylerin Eğitim Yoluyla Topluma Entegrasyonu’ konulu farkındalık semineri düzenlendi.
 • 22 Şubat 2016 19:43Tp İşçilerinden İş Bırakma EylemiTp İşçilerinden İş Bırakma EylemiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: İşçilerin Pankart ve sloganlara yürüyüşü TP Binasından görüntü Petrol-İş şube Başkanı Şehmus Kaygusuz açıklama Petrol-İş Batman Şube Başkanı Kaygusuz: "Türkiye Petrollerinde çalışan taşeron işçiler derhal kadroya alınmalıdır" Petrol-İş Sendikası Batman Şube Başkanı Şehmus Kaygusuz, "Türkiye Petrollerinde çalışan taşeron işçiler derhal kadroya alınmalıdır" dedi.
 • 22 Şubat 2016 16:59Petrol-İş Batman Şube Başkanı Kaygusuz AçıklamasıPetrol-İş Sendikası Batman Şube Başkanı Şehmus Kaygusuz, "Türkiye Petrollerinde çalışan taşeron işçiler derhal kadroya alınmalıdır" dedi.
 • 22 Şubat 2016 16:32Türkiye Petrolleri İşçileri İş Bırakma Eylemi YaptıTürkiye Petrolleri İşçileri İş Bırakma Eylemi YaptıPetrol-İş Sendikası’na üye Türkiye Petrolleri işçileri, iki saatlik iş bırakma eylemi yaptı.