SON DAKİKA PETROL İŞ SENDİKASI HABERLERİ

Son Dakika Petrol İş Sendikası Haberleri

 • 17:38Lastik Fabrikasında Toplu Sözleşme SevinciPetrol-İş Sendikası Kırıkkale Şube Başkanı Recep Sefer, Kırşehir'deki Petlas Lastik Fabrikası'nda devam eden toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşmaya varıldığını duyurdu.
 • 15:54Petlas'ta Toplu Sözleşme Görüşmeleri SürüyorPetlas'ta Toplu Sözleşme Görüşmeleri SürüyorTürkiye'nin ve Kırşehir'in en önemli kuruluşlarından olan Petlas Lastik Fabrikası'nda yönetim ile sendika arasında süren toplu sözleşme görüşmelerinin devam ettiği, 22 Haziran'a kadar anlaşma sağlanamadığı takdirde işçilerin greve gideceği bildirildi.
 • 10:17Petlas A.ş Fabrika İşçisi Ankara YolundaPetlas A.ş Fabrika İşçisi Ankara YolundaKırşehir, Petlas A.Ş temsilcileri ve petrol iş şubesi sözleşmeler hakkında görüşmek üzere bu gün Ankara’ya gitti.
 • 17:13Aliağa Tüpraş'ta İş Yavaşlatma EylemiAliağa Tüpraş'ta İş Yavaşlatma EylemiTüpraş'ın Kocaeli rafinerisinde bir işçinin iş akdinin feshedilmesi üzerine kurumun İzmir'in Aliağa İlçesi'ndeki rafinerisinde çalışanlar, iş yavaşlatma eylemi yaptı.
 • 20:23Kendilerini Beklemeyen Servislere Kızan İşçiler, Şehir Merkezine Doğru YürüdüKendilerini Beklemeyen Servislere Kızan İşçiler, Şehir Merkezine Doğru YürüdüKırşehir'de, basın açıklaması sebebiyle kendilerini beklemeyen servislere kızan işçiler, şehir merkezine doğru yürüdü.
 • 19:32Açıklama Yapmak İsteyen Fabrika İşçileri, Servis Engeli ile KarşılaştıAçıklama Yapmak İsteyen Fabrika İşçileri, Servis Engeli ile KarşılaştıKırşehir’de lastik fabrikasında çalışan bir grup işçi, geçen hafta iş kazasında ölen işçi arkadaşını anmak ve toplu sözleşmeler için açıklama yapmak istedi.
 • 19:12Fabrika İşçilerinden "Servis Aracı" ProtestosuKırşehir'de, servis araçlarına alınmadıklarını iddia eden lastik fabrikası işçileri, protesto yürüyüşü yaptı.
 • 10:09Başını Makineye Kaptıran İşçi Hayatını KaybettiBaşını Makineye Kaptıran İşçi Hayatını KaybettiKayseri’de bir fabrikada iş makinesine başını kaptıran işçi hayatını kaybetti.
 • 16:01Hatay'daki Patlamada Şehit Olan Er İçin Gıyabi Cenaze NamazıHatay'daki Patlamada Şehit Olan Er İçin Gıyabi Cenaze NamazıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Caminin avlusundan detaylar Katılımcıların gıyabi cenaze namazı kılması Hatay'daki patlama Samandağ sahili açıklarında "can salı" adı verilen botta inceleme yapılırken meydana gelen patlamada şehit olan sözleşmeli motorcu er Al ve şehitler için Kocaeli'de gıyabi cenaze namazı kılındı Hatay'ın Samandağ ilçesi Çevlik sahili açıklarında sahil güvenlik ekipleri, "can salı" adı verilen botta inceleme yaptığı sırada meydana gelen patlamada şehit olan sözleşmeli motorcu er Alper Al ve şehitler için Kocaeli'nin İzmit ilçesinde gıyabi cenaze namazı kılındı.
 • 15:09Hatay'daki PatlamaHatay'ın Samandağ ilçesi Çevlik sahili açıklarında sahil güvenlik ekipleri, "can salı" adı verilen botta inceleme yaptığı sırada meydana gelen patlamada şehit olan sözleşmeli motorcu er Alper Al ve şehitler için Kocaeli'nin İzmit ilçesinde gıyabi cenaze namazı kılındı.
 • 15:05İzmit Belediye Başkanı Doğan'ın Acı GünüHayatını kaybeden İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan'ın annesi Havva Doğan (98), Başiskele ilçesinde toprağa verildi.
 • 10:37HDP Heyeti STK'ları Ziyaret EttiHDP Heyeti STK'ları Ziyaret EttiHDP Batman heyeti, kentteki sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etmeye devam ediyor.
 • 15:53Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Yaşar AçıklamasıPetrol-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar, "Lasti·kte üreti·m desteklenmeli·, anti· dampi·ng uygulamaları geni·şleti·lerek sürdürülmeli·di·r." dedi.
 • 14:35Soda Sanayii AŞ'den "Toplu İş Sözleşmesi" AçıklamasıSoda Sanayii AŞ ile Petrol-İş Sendikası arasında Soda, Kromsan Fabrikaları ve Tuz İşletmesiyle ilgili olarak devam eden Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin anlaşmayla sonuçlandığı bildirildi.
 • 18:03Manisa'da 1 Mayıs CoşkusuManisa'da 1 Mayıs CoşkusuManisa'da 1 Mayıs coşkusuManisa'da Emek ve Demokrasi Platformu öncülüğünde işçiler, sivil toplum kuruluşları ve partilerin katılımı ile 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlandı.
 • 17:561 Mayıs Kırşehir'de Davul Zurna Eşliğinde Kutlandı1 Mayıs Kırşehir'de Davul Zurna Eşliğinde KutlandıKırşehir'de 1 Mayıs, Petrol-İş Sendikası işçileri, kent merkezinde davul zurna ve sloganlar eşliğinde etkinlik düzenledi.
 • 16:33Manisa'da 1 Mayıs CoşkusuManisa'da 1 Mayıs CoşkusuManisa'da Emek ve Demokrasi Platformu öncülüğünde işçiler, sivil toplum kuruluşları ve partilerin katılımı ile 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı.
 • 12:541 Mayısı Petrol-iş İşçileri Davul Zurna ile Kutladı1 Mayısı Petrol-iş İşçileri Davul Zurna ile Kutladı1 Mayıs Emek ve İşçi Bayramı kutlamalarına katılan Petrol-İş Sendikası işçileri, Emek ve İşçi Bayramını davul zurna ile kutladı.
 • 17:51Sendika ve Belediye Başkanlarından Petrol İş'e ZiyaretSendika ve Belediye Başkanlarından Petrol İş'e ZiyaretTürk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Petrol İş Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar ve Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Petrol İş Sendikası Adıyaman Şubesine nezaket ziyaretinde bulundu.
 • 19:24Petrol-iş Sendikası Kırıkkale Şube Başkanı Sefer: "Fabrikada Öfke Patlaması Olmuştur"Kırşehir’de dün gece fabrika işçilerinin eylemi sonrası gözaltına alınan ve serbest kalan Petrol-İş Sendikası Kırıkkale Şube Başkanı Recep Sefer, fabrikada işçinin öfke patlamasının olduğunu söyledi.
 • 09:12Petlas İşçilerinin Protesto Eyleminde 4 GözaltıPetlas İşçilerinin Protesto Eyleminde 4 GözaltıKırşehir'de Petlas Lastik Fabrikası'nda çalışan işçiler, sendika baş temsilcisinin içeri alınmamasını protesto etmek amacıyla Kırşehir-Kayseri karayolunda yaptığı yürüyüşe polis müdahale etti.
 • 03:59Fabrika İşçilerinden Protesto EylemiFabrika İşçilerinden Protesto EylemiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Fabrika işçilerinin otoyolda yürümesi ve Çevik polis ekiplerinin müdahalesi görüntüsü Fabrika işçilerinden protesto eylemi Kırşehir'de bir lastik fabrikasında çalışan işçiler, sendika temsilcisinin giriş kartının iptal edilmesini protesto etmek amacıyla Ankara-Kayseri karayolunda yürüyüş yaptı Çevik kuvvet ve TOMA ile müdahale edilen işçilerden aralarında sendika yöneticilerinin de olduğu 4 kişi gözaltına alındı Kırşehir'de bir lastik fabrikasında çalışan bazı işçilerin, sendika baş temsilcisinin içeri alınmamasını protesto etmek amacıyla karayolunda yaptığı yürüyüşe polis müdahale etti.
 • 03:27Tüpraş İzmit Rafinerisi'nde YangınTüpraş İzmit Rafinerisi'nde YangınKocaeli'nin Körfez İlçesi'nde bulunan Tüpraş İzmit Rafinerisi'nde yangın çıktı.
 • 03:20Fabrika İşçilerinden Protesto EylemiKırşehir'de bir lastik fabrikasında çalışan bazı işçilerin, sendika baş temsilcisinin içeri alınmamasını protesto etmek amacıyla karayolunda yaptığı yürüyüşe polis müdahale etti.
 • 02:30Petrol İş Sendikası Genel Başkanı YaşarPetrol İş Sendikası Genel Başkanı YaşarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Hastaneden detay Petrol İş Sendikası Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar'ın konuşması TÜPRAŞ İzmit Rafinerisindeki yangın Petrol İş Sendikası Genel Başkanı Yaşar: "Burada önemli olan yaralı 4 arkadaşımızın tedavisinin mümkün olabilecek durumda olması ve kendinde olmaları" Petrol İş Sendikası Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesine gelerek, Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ (TÜPRAŞ) İzmit Rafinerisinde çıkan yangında yaralanan 4 kişinin sağlık durumu hakkında bilgi aldı.
 • 02:16Tüpraş İzmit Rafinerisindeki YangınPetrol İş Sendikası Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesine gelerek, Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ (TÜPRAŞ) İzmit Rafinerisinde çıkan yangında yaralanan 4 kişinin sağlık durumu hakkında bilgi aldı.
 • 01:36Doğan Grubu, Petrol İş Başkanı Ali Ufuk Yaşar'a Dava AçıyorDoğan Grubu, Petrol İş Başkanı Ali Ufuk Yaşar'a Dava AçıyorPetrol-İş Başkanı Ali Ufuk Yaşar'ın şahsi siyasi emelleri için Türkiye'nin en köklü ve saygın işçi sendikalarından birinin başkanlık makamını kullandığını belirten Ahter Kutadgu, "Bizim üzerimizden itibar cellatlığı yapmasın.
 • 13:07Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Yaşar AçıklamasıPetrol-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar, "Sendikamız örgütlü olduğu tüm iş yerlerinde özelleştirme sonrası sürecin takipçisi oldu, ancak hiçbirinde POAŞ özelleştirilmesi kadar devletin zarara uğratıldığı ve çalışanlarının mağdur edildiği bir örnek yaşamadı" dedi.
 • 08:19Kadroları İptal Edilen İşçilerden TepkiKadroları İptal Edilen İşçilerden TepkiMülakat sınavını kazanan ancak kadroları iptal edilen TP işçilerinden il yöneticileri ve Petrol-İş Sendikasına tepki
 • 15:25Anadolu Hayad Yeni Yerinde Yeni Merkeziyle Hizmete BaşladıAnadolu Hayad Yeni Yerinde Yeni Merkeziyle Hizmete BaşladıAnadolu Hasta ve Hasta Yakınları Derneği (Anadolu Hayad) yeni yerine taşınarak, sağlık hukuku, eğitim ve danışmanlık hizmeti verilmeye başlandı.
 • 13:50Küresel Terör Konulu Yayınlar" ToplantısıUluslararası Hak İhlalleri İzleme Merkezi (UHİM) Başkanı Ayhan Küçük, küresel sistemin, dünya üzerindeki varlığını sürdürebilmek için kendi çıkarları doğrultusunda oldukça muğlak ve subjektif bir terör/terörist tanımı yaptığını belirterek," Küresel sistem, kendi çıkarları gerektirdiğinde istediği şahıs, kurum ya da devleti bu tanımın içine sokabilmektedir" dedi.
 • 16:37Türk-iş'ten İmza KampanyasıTürk-iş'ten İmza KampanyasıTürkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu Manisa Şubesi (Türk-İş), başlattığı imza kampanyasıyla, TBMM’ye gönderilen İş Kanunu ile Türkiye İş Kurumu Kanununda değişiklik yapılmasına dair kanun tasarısını protesto etti.
 • 13:31Petrol-iş Sendikası Kıdem Tazminatı ile İlgili Açıklama YaptıPetrol-iş Sendikası Kıdem Tazminatı ile İlgili Açıklama YaptıPetrol-İş Sendikası Adıyaman Şubesi tarafından Demokrasi Parkı’nda kıdem tazminatıyla ilgili basın açıklaması yapıldı.
 • 13:11Adıyaman'da Farkındalık Eğitimi VerildiAdıyaman'da Farkındalık Eğitimi VerildiAdıyaman Üniversitesi ile Adıyaman Genç Kuşak Girişimci Kadınlar ve İstihdam Derneği (AKİD) işbirliğinde ‘Engeli Olan Bireylerin Eğitim Yoluyla Topluma Entegrasyonu’ konulu farkındalık semineri düzenlendi.
 • 19:43Tp İşçilerinden İş Bırakma EylemiTp İşçilerinden İş Bırakma EylemiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: İşçilerin Pankart ve sloganlara yürüyüşü TP Binasından görüntü Petrol-İş şube Başkanı Şehmus Kaygusuz açıklama Petrol-İş Batman Şube Başkanı Kaygusuz: "Türkiye Petrollerinde çalışan taşeron işçiler derhal kadroya alınmalıdır" Petrol-İş Sendikası Batman Şube Başkanı Şehmus Kaygusuz, "Türkiye Petrollerinde çalışan taşeron işçiler derhal kadroya alınmalıdır" dedi.
 • 16:59Petrol-İş Batman Şube Başkanı Kaygusuz AçıklamasıPetrol-İş Sendikası Batman Şube Başkanı Şehmus Kaygusuz, "Türkiye Petrollerinde çalışan taşeron işçiler derhal kadroya alınmalıdır" dedi.
 • 16:32Türkiye Petrolleri İşçileri İş Bırakma Eylemi YaptıTürkiye Petrolleri İşçileri İş Bırakma Eylemi YaptıPetrol-İş Sendikası’na üye Türkiye Petrolleri işçileri, iki saatlik iş bırakma eylemi yaptı.
 • 12:35Batman'da Petrol İşçilerinden İş Bırakma EylemiBatman'da Petrol İşçilerinden İş Bırakma EylemiTÜRKİYE Petrolleri (TP) Batman Müdürlüğü bünyesinde çalışan Petrol-İş Sendikası üyesi 2 bin işçi, küçülme, vardiya sistemi kesilmeleri ve kurumda yaşanan sorunlara tepki amacıyla 2 saatlik iş bıraktı.
 • 12:11Batman'da Tp Çalışanlarından İş Bırakma EylemiBatman'da Tp Çalışanlarından İş Bırakma EylemiBatman'da TP çalışanlarından iş bırakma eylemi Türkiye Petrolleri (TP) Batman Müdürlüğü bünyesinde çalışan Petrol-İş Sendikası üyesi 2 bin işçi, küçülme, vardiya sistemi kesilmeleri ve kurumda yaşanan sorunlara tepki amacıyla 2 saatlik iş bıraktı.
 • 11:58Türkiye Petrolleri İşçileri İş Bırakma Eylemi YaptıTürkiye Petrolleri İşçileri İş Bırakma Eylemi YaptıTürkiye Petrolleri (TP) Batman Bölge Müdürlüğü’nde çalışan çok sayıda işçi, kurumun yaptığı tasarrufları protesto etmek amacıyla 2 saatlik iş bırakma eylemi gerçekleştirdi.
 • 10:24Türkiye Petrolleri İşçileri 2 Saatlik İş Bırakma Eylemi YaptıTürkiye Petrolleri İşçileri 2 Saatlik İş Bırakma Eylemi YaptıTürkiye Petrolleri Batman Bölge Müdürlüğü'nde çalışan çok sayıda işçi, kurumun yaptığı tassarufları protesto etmek amacıyla 2 saatlik iş bırakma eylemi gerçekleştirdi.
 • 01:42İzmir'deki İşçi EylemiTüpraş'ın İzmir'in Aliağa ilçesinde bulunan rafinerisinde bir grup işçinin 4 gün önce başlattığı eylem, iş verenle sağlanan uzlaşma sonucu sona erdirildi.
 • 14:43Engelli Bireylerin Eğitim Yoluyla Topluma Entegrasyonu Semineri DüzenlenecekEngelli Bireylerin Eğitim Yoluyla Topluma Entegrasyonu Semineri DüzenlenecekAdıyaman Üniversitesi ile Adıyaman Genç Kuşak Girişimci Kadınlar ve İstihdam Derneği (AKİD) işbirliğinde ‘Engeli Olan Bireylerin Eğitim Yoluyla Topluma Entegrasyonu’ konulu seminer düzenlenecek.
 • 17:19Gençler Sertifikalarını AldıGençler Sertifikalarını AldıAdıyaman Gençkuşak Girişimci Kadınlar ve istihdam Derneği (AKİD) tarafından yürütülen ‘Gençlerin Günlük Hayatta Karar Verme Süreçlerine Dahiliyeti’ Projesinin kapanışı yapıldı.
 • 13:35Bursa - Sendika Binasına Kurşun İsabet EttiBursa - Sendika Binasına Kurşun İsabet EttiSendika binasına kurşun isabet etti Bursa'da Petrol- İş Sendikası şubesinin camına kim tarafından atıldığı bilinmeyen kurşun isabet etti.
 • 13:09Sendika Binasına Kurşun İsabet EttiSendika Binasına Kurşun İsabet EttiBursa'da Petrol- İş Sendikası şubesinin camına kim tarafından atıldığı bilinmeyen kurşun isabet etti.
 • 12:02Sendikada Esrarengiz KurşunSendikada Esrarengiz KurşunBursa’da, bir sendika binasının camından girip duvara isabet eden kurşun araştırılıyor.
 • 12:02Sendikaya Esrarengiz KurşunSendikaya Esrarengiz KurşunBursa’da sendika binası kurşunlandı.
 • 14:30Petrol-İş Sendikası Gebze Şubesi 10. Olağan Genel KuruluPetrol-İş Sendikası Gebze Şubesinin 10. Olağan Genel Kurulunda şube başkanlığına yeniden Süleyman Akyüz seçildi.
 • 20:30Disk ve Kesk'ten İmza KampanyasıDisk ve Kesk'ten İmza KampanyasıDİSK ve KESK Bandırma temsilcilikleri kamuda çalışan tüm taşeron işçilere kadro verilmesi için imza kampanyası başlattı.