SON DAKİKA PETROL İŞ SENDİKASI HABERLERİ

Son Dakika Petrol İş Sendikası Haberleri

 • 16:28Ankara'daki Patlama - AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet AydınAnkara'daki Patlama - AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet AydınGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın'ın Ankara'daki patlamaya ilişkin açıklaması Ankara'daki patlama- AK Parti Grup Başkanvekili Aydın: - "Bugün acımız çok büyük ve derin.
 • 14:38Ankara'daki PatlamaAK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, Ankara'daki patlamaya ilişkin, "Bugün acımız çok büyük ve derin.
 • 20:00Aliağa'da Boya Fabrikası İşçilerinin Eylemi SürüyorAliağa'da Boya Fabrikası İşçilerinin Eylemi Sürüyorİzmir'de Aliağa Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren bir boya fabrikası işçilerinin, iddiaya göre, dört mesai arkadaşlarının sendikaya üye olduğu için işten çıkartılması üzerine başlattığı eylem 16'ncı gününü doldurdu.
 • 16:22İzmir'de İşçiler Fabrika Önünde Direniş Çadırı Kurduİzmir'de İşçiler Fabrika Önünde Direniş Çadırı KurduAliağa Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren bir boya fabrikasındaki işçilerin bazılarının zorunlu izine çıkarılması ve işten atılmaların devam etmesi üzerine, Petrol-İş Sendikasına bağlı üyeler haklarını aramak için fabrika önünde direniş çadırı kurdu.
 • 14:31Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Yaşar AçıklamasıPetrol-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar, aidatlı üye sayılarının 4 yılda yüzde 40 artarak, 30 bin 300 seviyesine yükseldiğini bildirdi.
 • 12:49Petrol İş Sendikası Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar AçıklamasıPetrol İş Sendikası Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar AçıklamasıEylül ayı başında yapılan 27. Olağan Merkez Genel Kurul’da Petrol-İş Genel Başkanlığı görevine seçilen Ali Ufuk Yaşar, Kocaeli’de basın mensupları ile bir araya geldi.
 • 15:03İşçiler Grev Yaptı, Fabrikada Üretim Durduİşçiler Grev Yaptı, Fabrikada Üretim Durduİzmir’in Aliağa ilçesinde faaliyet gösteren bir boya fabrikasında çalışan işçiler, mesai arkadaşlarından bazılarının süresiz izine çıkartılması ve işten atılması üzerine iş bırakarak fabrikadaki üretimi durdurdu.
 • 18:19Eti Maden İşçilerinden Teröre TepkiEti Maden İşçilerinden Teröre TepkiEti Maden Genel Müdürlüğü Bandırma İşletme Müdürlüğü'nde çalışan işçiler, Petrol İş Sendikası Şube Başkanlığı önünde yaptıkları basın açıklaması ile teröre tepki gösterdi.
 • 21:19Batman Otomobilin Parçaları Torbalara KonulduBatman Otomobilin Parçaları Torbalara KonulduBatman'da bomba yüklü olduğu gerekçesiyle polis tarafından patlatılarak imha edilen otomobil paramparça oldu.
 • 17:18Batman'da Bomba Yüklü Otomobili, Polis Havaya Uçurdu (2)Batman'da Bomba Yüklü Otomobili, Polis Havaya Uçurdu (2)Otomobilin PARÇALARI TORBALARA KONULDU Batman'da bomba yüklü olduğu gerekçesiyle polis tarafından patlatılarak imha edilen otomobil paramparça oldu.
 • 18:06Adıyamanlı Stk'lar ve Milletvekilleri Bir Araya GeldiAdıyamanlı Stk'lar ve Milletvekilleri Bir Araya GeldiAdıyaman’da ve Türkiye’nin diğer illerinde yaşanan terör olaylarının ardından Adıyamanlı STK’lar ve milletvekilleri bir araya gelerek Adıyaman’ın birlik, beraberlik ve kardeşliği için toplantı düzenlendi.
 • 16:01Adıyamanlılar Terörle Anılmak İstemiyorAdıyamanlılar Terörle Anılmak İstemiyorŞanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde katliam yapan canlı bomba Şeyh Abdurrahman Alagöz'ün memleketinde Alevi de Sünni de terörle anılmaktan rahatsız.
 • 12:30Adıyamanlılar Terörle Anılmak İstemiyorAdıyamanlılar Terörle Anılmak İstemiyorŞanlı'nın Suruç İlçesi'nde katliam yapan canlı bomba Şeyh Amdurkrahman Alagöz'ün memleketi Adıyaman, terörle anılmak istemiyor.
 • 11:52Suruç'taki Terör SaldırısıSuruç'taki terör saldırısı Lüleburgaz ilçesinde sivil toplum kuruluşlarınca protesto edildi.
 • 10:14Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Öztaşkın AçıklamasıPetrol-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Öztaşkın, Bandırma, "Sendikasız bir işçinin, işçilik yaşamı boşa geçmiş demektir.
 • 09:37Tpic İşçileri Eylemlerini SonlandırdıTpic İşçileri Eylemlerini SonlandırdıTP Batman Bölge Müdürlüğü sahasındaki rot kulelerinde eylemlerini sürdüren TPİC işçileri, 25 STK temsilcisiyle görüşmelerinin ardından eylemlerine son verdi.
 • 23:45Batman'da Bir Araya Gelen Stk'lar, Tpic İşçilerinin Sorununu KonuştuBatman'da Bir Araya Gelen Stk'lar, Tpic İşçilerinin Sorununu KonuştuTürkiye Petrolleri’nin (TP) yan kuruluşu olan Turkish Petroleum International Company'de (TPIC) çalışan ve iş akitleri feshedildiği belirtilen 350 işçinin sorunu konuşmak üzere Batman'da faaliyet gösteren 25 STK, Petrol İş Sendikası Batman Şubesi konferans salonunda bir araya geldi.
 • 13:49Tpıc'te Eylemdeki İşçilere Destek Vermek İsteyen Ailelere Polis EngeliTpıc'te Eylemdeki İşçilere Destek Vermek İsteyen Ailelere Polis EngeliTürkiye Petrolleri'nin yan kuruluşu Turkish Petroleum International Company'de (TPIC) iş akitleri fesh edilen işçilerin yakınları, işçilerin eylem yaptığı sondaj sahasındaki alana girmek isteyence polis tarafından engellendi.
 • 02:01Tpıc İşçilerinin Petrol Üretim Kulesini İşgal EtmesiTpıc İşçilerinin Petrol Üretim Kulesini İşgal EtmesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Polise atılan su şişesi-Yaralı komiser-Polis ve aileler arasında yaşanan arbede-Petrol İş Sendikası Başkanı Mustafa Mesut Tekik'in konuşması TPIC işçilerinin petrol üretim kulesini işgal etmesi- Üçüncü gününe giren eylemde, eyleme destek için Türkiye Petrolleri Bölge Müdürlüğüne girmeye çalışan işçi aileleri ile güvenlik güçleri arasında yaşanan arbebede bir komiser yaralandı Batman'da, Türkiye Petrollerine ait Turkish Petroleum International Company (TPIC) bünyesinde çalışan bir grup işçinin, iş akitlerinin feshedileceğini ileri sürerek petrol üretim kulesini işgal eylemi üçüncü gününe girdi.
 • 00:37Tpıc İşçilerinin Petrol Üretim Kulesini İşgal EtmesiTpıc İşçilerinin Petrol Üretim Kulesini İşgal EtmesiBatman'da, Türkiye Petrollerine ait Turkish Petroleum International Company (TPIC) bünyesinde çalışan bir grup işçinin, iş akitlerinin feshedileceğini ileri sürerek petrol üretim kulesini işgal eylemi üçüncü gününe girdi.
 • 00:12Tpıc İşçilerinin Yakınları ve Polis Arasında Arbede: 1 Polis YaralandıTpıc İşçilerinin Yakınları ve Polis Arasında Arbede: 1 Polis YaralandıBatman'da 3 gün önce eylem başlatan TPIC işçilerin yakınları ile polis arasında arbede yaşandı. Yaşanan arbedede bir komiser gözünden yaralandı.
 • 17:55Adıyaman'da İşçi EylemiTürkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Adıyaman Bölge Müdürlüğü bünyesindeki Turkish Petroleum International Company (TPIC) şirketinde çalışan bir grup işçi, iş akitlerinin feshedileceğini ileri sürerek eylem yaptı.
 • 12:09Eylem Yapan Tpıc İşçileri Gözaltına AlındıEylem Yapan Tpıc İşçileri Gözaltına AlındıAdıyaman’ın Kahta ilçesinde, TPAO’ya ait üretim istasyonunda eylem yapan TPIC işçileri eylemi sürdürmek isteyince jandarma tarafından gözaltına alındı.
 • 00:57TPIC İşçileri Petrol Üretim Kulesini İşgal EttiTPIC İşçileri Petrol Üretim Kulesini İşgal EttiBatman'da, Türkiye Petrollerine ait TPIC bünyesinde çalışan bir grup işçi, iş akitlerini feshedileceği gerekçesiyle petrol üretim kulesini işgal etti.
 • 00:20TPIC İşçileri Petrol Üretim Kulesini İşgal EttiBatman'da, Türkiye Petrollerine ait TPIC bünyesinde çalışan bir grup işçi, iş akitlerini feshedileceği gerekçesiyle petrol üretim kulesini işgal etti.
 • 14:56Batman Tpıc İşçilerinin 7 Saat Süren EylemiBatman Tpıc İşçilerinin 7 Saat Süren EylemiBatman'da, 11 Temmuz'da iş akitlerinin feshedileceği duyumunu alan TPIC işçileri, Türkiye Petrolleri Park sahasındaki F-200/14 kulesini dün gece işgal etti.
 • 13:52HDP'li Başaran, Petrol-iş Sendikasını Ziyaret EttiHDP'li Başaran, Petrol-iş Sendikasını Ziyaret EttiHDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, Petrol-İş Sendikasına destek ziyaretinde bulundu.
 • 22:30Petrol İş Başkanı Tekik, Tpic İşçileriyle Bir Araya GeldiPetrol İş Başkanı Tekik, Tpic İşçileriyle Bir Araya GeldiPetrol İş Batman Şube Başkanı Mustafa Tekik, TP'nin yan kuruluşu olan Turkish Petroleum International Company (TPİC) çalışanları ile bir araya geldi.
 • 10:13Tekirdağ'da İşçilerin Grevi Mutlu Sonla BittiTekirdağ'da İşçilerin Grevi Mutlu Sonla BittiTekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde faaliyet gösteren EATON Polimer Kauçuk Fabrikasında Petrol-İş Sendikası üyesi işçilerin grevi 9 gün sonra sona erdi.
 • 16:54İşçiler Üretimi Durdurduİşçiler Üretimi DurdurduTekirdağ’ın Çerkezköy ilçesindeki Organize Sanayi Bölgesi’nde çelik hortum üretimi yapan bir fabrikada bin 870 işçi, toplu iş sözleşmesi görüşmelerinden beklenen sonuç çıkmayınca greve çıkarak üretimi durdurdu.
 • 15:47Ramazana İşsiz GirdilerRamazana İşsiz GirdilerTPAO üretim ve sondaj sahalarında 15-20 yıl çalışan 195 işçi, işlerinden oldu.
 • 13:56Petrol-İş Sendikası Turnuvasında Şampiyon 'RAVAGO'Petkim Petrokimya Holding A.Ş çalışanı Ahmet Akdoğan anısına geleneksel olarak düzenlediği futbol turnuvasında şampiyon Tüpraş Korumayı 2-1 mağlup eden Ravago takımı oldu.
 • 13:54Petrol-iş Sendikası Turnuvası'nda Şampiyon RavagoPetrol-iş Sendikası Turnuvası'nda Şampiyon Ravagoİzmir’in Aliağa ilçesinde, Ahmet Akdoğan anısına geleneksel olarak düzenlenen futbol turnuvasında şampiyon, Tüpraş Korumayı 2-1 mağlup eden Ravago takımı oldu.
 • 16:09Batman ve Bingöl'de Diyarbakır'daki Saldırıya KınamaBatman ve Bingöl'de Diyarbakır'daki Saldırıya KınamaBatman ve Bingöl'de Diyarbakır'daki saldırıya kınama DİYARBAKIR'da HDP mitinginde 3 kişinin öldüğü bombalı saldırı Batman'de sivil toplum örgütleri, Bingöl'de ise HDP'liler tarafından kınandı.
 • 15:42Batman ve Bingöl'de Diyarbakır'daki Saldırıya KınamaBatman ve Bingöl'de Diyarbakır'daki Saldırıya KınamaDiyarbakır'da HDP mitinginde 3 kişinin öldüğü bombalı saldırı Batman'de sivil toplum örgütleri, Bingöl'de ise HDP'liler tarafından kınandı.
 • 13:50Petkim'deki Tis GörüşmeleriPetrol İş Genel Mali Sekreteri İbrahim Doğangül, Petkim'de eylemler sürerken işveren talebiyle yapılan görüşme sonrası anlaşma sağlandığını söyledi.
 • 12:54İzmir'de Petrol-iş'ten Tis Açıklamasıİzmir'de Petrol-iş'ten Tis Açıklamasıİzmir’in Aliağa ilçesinde bulunan Petrokimya Holding A.Ş. (Petkim) işverenleri ile Petrol-İş Sendika üyesi Petkim çalışanları arasında yapılan toplu iş sözleşmesinde(TİS) varılan anlaşma sonrası Petrol-iş Sendikası Aliağa Şubesi Yönetim Kurulu açıklama yaptı.
 • 08:33Çalışanlar Haklarını Aldı, Petkim'de Eylem Sona ErdiÇalışanlar Haklarını Aldı, Petkim'de Eylem Sona ErdiPetkim'de sendika ile işveren arasındaki Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşmaya varıldı. Çalışanlar eyleme son verdi.
 • 23:03Petkim'de Eylem Sona ErdiPetkim'de Eylem Sona ErdiPetrol İş Sendikası Aliağa Şube yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, Petkim yetkilileri ile yapılan görüşme sonucu Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinde uzlaşmaya varıldığı ve eyleme son verildiği bildirildi.
 • 20:32Petkim'de Anlaşma Sağlandı, İşçilerin Taleplerinin Çoğu Kabul EdildiPetkim'de Anlaşma Sağlandı, İşçilerin Taleplerinin Çoğu Kabul Edildiİzmir Aliağa'da faaliyet gösteren Türkiye'nin dev sanayi kuruluşlarından Petkim'de 6 gündür devam eden işçi eyleminde anlaşma sağlandı.
 • 19:06Petkim'de Anlaşma SağlandıPetrol İş Sendikası Aliağa Şubesi Başkanı Ahmet Oktay, şirket üst düzey yöneticileriyle yaptıkları görüşme sonucu Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinde uzlaşmaya vardıklarını, eyleme son verdiklerini belirtti.
 • 19:00Petkim'de Anlaşma Sağlandı (2)Petkim'de Anlaşma Sağlandı (2)İzmir'in Aliağa İlçesi'ndeki kısa adı Petkim olan Petrokimya Holding A.Ş.'de 6 gündür devam eden eylem, Petrol-İş Sendikası'na üye işçilerin taleplerinin büyük oranda kabul edilmesiyle tamamlandı.
 • 17:58Petkim'de Anlaşma Sağlandı (1)İzmir'in Aliağa İlçesi'ndeki Petkim'de altı gündür devam eden işçi eyleminde anlaşma sağlandı.
 • 11:21Petkim'deki Tis GörüşmeleriPetrol İş Sendikası Aliağa Şubesi Başkanı Ahmet Oktay, Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması nedeniyle Petkim'de devam eden eylemle ilgili bugün İstanbul'da şirket yöneticileriyle görüşme yapacaklarını bildirdi.
 • 19:03Petkim Eylemi 5'inci GünündePetkim Eylemi 5'inci GünündeTürkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu'na (Türk-İş) bağlı Petrol- İş Sendikası Aliağa Şubesi ile Petrokimya Holding A.Ş. (Petkim) arasında geçen 8 Ocak'tan bu yana sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşma sağlanamaması üzerine başlatılan eylem beşinci gününe girdi.
 • 16:53Petkim'deki Tis GörüşmeleriPetkim'de sürdürülen Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine işçilerin başlattığı eylem, 4. gününde sürüyor.
 • 11:07MHP'li Tanrıkulu'ndan Petkim İşçilerine DestekMHP'li Tanrıkulu'ndan Petkim İşçilerine DestekMHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşma sağlanamaması nedeniyle eylem başlatan kısa adı Petkim olan Petkim Petrokimya Holding A.Ş. işçilerini ziyaret ederek, destek verdi.
 • 19:32Petkim'deki Tis GörüşmeleriPetkim'deki Tis GörüşmeleriGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Eylem yapan Petrol-İş Sendikasının üyelerin detaylar, - Petrol-İş Sendikası Aliağa Şube Başkanı Ahmet Oktay'ın açıklaması, Petkim'deki TİS görüşmeleri- Görüşmelerinin anlaşmazlıkla sonuçlanması ve konunun Yüksek Hakem Kuruluna taşınması üzerine tesislerde dün başlayan eylem sürüyor Türkiye'nin tek petrokimya fabrikası olan Petkim'de, Petrol-İş Sendikası ile yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması ve konunun Yüksek Hakem Kuruluna taşınması üzerine dün işçilerin başlattığı eylem devam ediyor.
 • 18:32Petkim'deki Tis GörüşmeleriPetkim'de, işveren ile iş yerinde örgütlü Petrol-İş Sendikası arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması ve konunun Yüksek Hakem Kurulu'na taşınması üzerine önceki gün başlayan işçi eylemi devam ediyor.
 • 22:25Petkim'deki Tis GörüşmeleriTürkiye'nin tek petrokimya fabrikası olan Petkim'de, Petrol-İş Sendikası ile yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması ve konunun Yüksek Hakem Kuruluna taşınması üzerine dün işçilerin başlattığı eylem devam ediyor.