SON DAKİKA PETROL İŞ SENDİKASI HABERLERİ

Son Dakika Petrol İş Sendikası Haberleri

 • 20:23 Kendilerini Beklemeyen Servislere Kızan İşçiler, Şehir Merkezine Doğru Yürüdü Kendilerini Beklemeyen Servislere Kızan İşçiler, Şehir Merkezine Doğru Yürüdü Kırşehir'de, basın açıklaması sebebiyle kendilerini beklemeyen servislere kızan işçiler, şehir merkezine doğru yürüdü.
 • 19:32 Açıklama Yapmak İsteyen Fabrika İşçileri, Servis Engeli ile Karşılaştı Açıklama Yapmak İsteyen Fabrika İşçileri, Servis Engeli ile Karşılaştı Kırşehir’de lastik fabrikasında çalışan bir grup işçi, geçen hafta iş kazasında ölen işçi arkadaşını anmak ve toplu sözleşmeler için açıklama yapmak istedi.
 • 19:12 Fabrika İşçilerinden "Servis Aracı" Protestosu Kırşehir'de, servis araçlarına alınmadıklarını iddia eden lastik fabrikası işçileri, protesto yürüyüşü yaptı.
 • 10:09 Başını Makineye Kaptıran İşçi Hayatını Kaybetti Başını Makineye Kaptıran İşçi Hayatını Kaybetti Kayseri’de bir fabrikada iş makinesine başını kaptıran işçi hayatını kaybetti.
 • 16:01 Hatay'daki Patlamada Şehit Olan Er İçin Gıyabi Cenaze Namazı Hatay'daki Patlamada Şehit Olan Er İçin Gıyabi Cenaze Namazı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Caminin avlusundan detaylar Katılımcıların gıyabi cenaze namazı kılması Hatay'daki patlama Samandağ sahili açıklarında "can salı" adı verilen botta inceleme yapılırken meydana gelen patlamada şehit olan sözleşmeli motorcu er Al ve şehitler için Kocaeli'de gıyabi cenaze namazı kılındı Hatay'ın Samandağ ilçesi Çevlik sahili açıklarında sahil güvenlik ekipleri, "can salı" adı verilen botta inceleme yaptığı sırada meydana gelen patlamada şehit olan sözleşmeli motorcu er Alper Al ve şehitler için Kocaeli'nin İzmit ilçesinde gıyabi cenaze namazı kılındı.
 • 15:09 Hatay'daki Patlama Hatay'ın Samandağ ilçesi Çevlik sahili açıklarında sahil güvenlik ekipleri, "can salı" adı verilen botta inceleme yaptığı sırada meydana gelen patlamada şehit olan sözleşmeli motorcu er Alper Al ve şehitler için Kocaeli'nin İzmit ilçesinde gıyabi cenaze namazı kılındı.
 • 15:05 İzmit Belediye Başkanı Doğan'ın Acı Günü Hayatını kaybeden İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan'ın annesi Havva Doğan (98), Başiskele ilçesinde toprağa verildi.
 • 10:37 HDP Heyeti STK'ları Ziyaret Etti HDP Heyeti STK'ları Ziyaret Etti HDP Batman heyeti, kentteki sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etmeye devam ediyor.
 • 15:53 Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Yaşar Açıklaması Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar, "Lasti·kte üreti·m desteklenmeli·, anti· dampi·ng uygulamaları geni·şleti·lerek sürdürülmeli·di·r." dedi.
 • 14:35 Soda Sanayii AŞ'den "Toplu İş Sözleşmesi" Açıklaması Soda Sanayii AŞ ile Petrol-İş Sendikası arasında Soda, Kromsan Fabrikaları ve Tuz İşletmesiyle ilgili olarak devam eden Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin anlaşmayla sonuçlandığı bildirildi.
 • 18:03 Manisa'da 1 Mayıs Coşkusu Manisa'da 1 Mayıs Coşkusu Manisa'da 1 Mayıs coşkusuManisa'da Emek ve Demokrasi Platformu öncülüğünde işçiler, sivil toplum kuruluşları ve partilerin katılımı ile 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlandı.
 • 17:56 1 Mayıs Kırşehir'de Davul Zurna Eşliğinde Kutlandı 1 Mayıs Kırşehir'de Davul Zurna Eşliğinde Kutlandı Kırşehir'de 1 Mayıs, Petrol-İş Sendikası işçileri, kent merkezinde davul zurna ve sloganlar eşliğinde etkinlik düzenledi.
 • 16:33 Manisa'da 1 Mayıs Coşkusu Manisa'da 1 Mayıs Coşkusu Manisa'da Emek ve Demokrasi Platformu öncülüğünde işçiler, sivil toplum kuruluşları ve partilerin katılımı ile 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı.
 • 12:54 1 Mayısı Petrol-iş İşçileri Davul Zurna ile Kutladı 1 Mayısı Petrol-iş İşçileri Davul Zurna ile Kutladı 1 Mayıs Emek ve İşçi Bayramı kutlamalarına katılan Petrol-İş Sendikası işçileri, Emek ve İşçi Bayramını davul zurna ile kutladı.
 • 17:51 Sendika ve Belediye Başkanlarından Petrol İş'e Ziyaret Sendika ve Belediye Başkanlarından Petrol İş'e Ziyaret Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Petrol İş Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar ve Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Petrol İş Sendikası Adıyaman Şubesine nezaket ziyaretinde bulundu.
 • 19:24 Petrol-iş Sendikası Kırıkkale Şube Başkanı Sefer: "Fabrikada Öfke Patlaması Olmuştur" Kırşehir’de dün gece fabrika işçilerinin eylemi sonrası gözaltına alınan ve serbest kalan Petrol-İş Sendikası Kırıkkale Şube Başkanı Recep Sefer, fabrikada işçinin öfke patlamasının olduğunu söyledi.
 • 09:12 Petlas İşçilerinin Protesto Eyleminde 4 Gözaltı Petlas İşçilerinin Protesto Eyleminde 4 Gözaltı Kırşehir'de Petlas Lastik Fabrikası'nda çalışan işçiler, sendika baş temsilcisinin içeri alınmamasını protesto etmek amacıyla Kırşehir-Kayseri karayolunda yaptığı yürüyüşe polis müdahale etti.
 • 03:59 Fabrika İşçilerinden Protesto Eylemi Fabrika İşçilerinden Protesto Eylemi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : -Fabrika işçilerinin otoyolda yürümesi ve Çevik polis ekiplerinin müdahalesi görüntüsü Fabrika işçilerinden protesto eylemi Kırşehir'de bir lastik fabrikasında çalışan işçiler, sendika temsilcisinin giriş kartının iptal edilmesini protesto etmek amacıyla Ankara-Kayseri karayolunda yürüyüş yaptı Çevik kuvvet ve TOMA ile müdahale edilen işçilerden aralarında sendika yöneticilerinin de olduğu 4 kişi gözaltına alındı Kırşehir'de bir lastik fabrikasında çalışan bazı işçilerin, sendika baş temsilcisinin içeri alınmamasını protesto etmek amacıyla karayolunda yaptığı yürüyüşe polis müdahale etti.
 • 03:27 Tüpraş İzmit Rafinerisi'nde Yangın Tüpraş İzmit Rafinerisi'nde Yangın Kocaeli'nin Körfez İlçesi'nde bulunan Tüpraş İzmit Rafinerisi'nde yangın çıktı.
 • 03:20 Fabrika İşçilerinden Protesto Eylemi Kırşehir'de bir lastik fabrikasında çalışan bazı işçilerin, sendika baş temsilcisinin içeri alınmamasını protesto etmek amacıyla karayolunda yaptığı yürüyüşe polis müdahale etti.
 • 02:30 Petrol İş Sendikası Genel Başkanı Yaşar Petrol İş Sendikası Genel Başkanı Yaşar GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Hastaneden detay Petrol İş Sendikası Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar'ın konuşması TÜPRAŞ İzmit Rafinerisindeki yangın Petrol İş Sendikası Genel Başkanı Yaşar: "Burada önemli olan yaralı 4 arkadaşımızın tedavisinin mümkün olabilecek durumda olması ve kendinde olmaları" Petrol İş Sendikası Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesine gelerek, Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ (TÜPRAŞ) İzmit Rafinerisinde çıkan yangında yaralanan 4 kişinin sağlık durumu hakkında bilgi aldı.
 • 02:16 Tüpraş İzmit Rafinerisindeki Yangın Petrol İş Sendikası Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesine gelerek, Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ (TÜPRAŞ) İzmit Rafinerisinde çıkan yangında yaralanan 4 kişinin sağlık durumu hakkında bilgi aldı.
 • 01:36 Doğan Grubu, Petrol İş Başkanı Ali Ufuk Yaşar'a Dava Açıyor Doğan Grubu, Petrol İş Başkanı Ali Ufuk Yaşar'a Dava Açıyor Petrol-İş Başkanı Ali Ufuk Yaşar'ın şahsi siyasi emelleri için Türkiye'nin en köklü ve saygın işçi sendikalarından birinin başkanlık makamını kullandığını belirten Ahter Kutadgu, "Bizim üzerimizden itibar cellatlığı yapmasın.
 • 13:07 Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Yaşar Açıklaması Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar, "Sendikamız örgütlü olduğu tüm iş yerlerinde özelleştirme sonrası sürecin takipçisi oldu, ancak hiçbirinde POAŞ özelleştirilmesi kadar devletin zarara uğratıldığı ve çalışanlarının mağdur edildiği bir örnek yaşamadı" dedi.
 • 08:19 Kadroları İptal Edilen İşçilerden Tepki Kadroları İptal Edilen İşçilerden Tepki Mülakat sınavını kazanan ancak kadroları iptal edilen TP işçilerinden il yöneticileri ve Petrol-İş Sendikasına tepki
 • 15:25 Anadolu Hayad Yeni Yerinde Yeni Merkeziyle Hizmete Başladı Anadolu Hayad Yeni Yerinde Yeni Merkeziyle Hizmete Başladı Anadolu Hasta ve Hasta Yakınları Derneği (Anadolu Hayad) yeni yerine taşınarak, sağlık hukuku, eğitim ve danışmanlık hizmeti verilmeye başlandı.
 • 13:50 Küresel Terör Konulu Yayınlar" Toplantısı Uluslararası Hak İhlalleri İzleme Merkezi (UHİM) Başkanı Ayhan Küçük, küresel sistemin, dünya üzerindeki varlığını sürdürebilmek için kendi çıkarları doğrultusunda oldukça muğlak ve subjektif bir terör/terörist tanımı yaptığını belirterek," Küresel sistem, kendi çıkarları gerektirdiğinde istediği şahıs, kurum ya da devleti bu tanımın içine sokabilmektedir" dedi.
 • 16:37 Türk-iş'ten İmza Kampanyası Türk-iş'ten İmza Kampanyası Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu Manisa Şubesi (Türk-İş), başlattığı imza kampanyasıyla, TBMM’ye gönderilen İş Kanunu ile Türkiye İş Kurumu Kanununda değişiklik yapılmasına dair kanun tasarısını protesto etti.
 • 13:31 Petrol-iş Sendikası Kıdem Tazminatı ile İlgili Açıklama Yaptı Petrol-iş Sendikası Kıdem Tazminatı ile İlgili Açıklama Yaptı Petrol-İş Sendikası Adıyaman Şubesi tarafından Demokrasi Parkı’nda kıdem tazminatıyla ilgili basın açıklaması yapıldı.
 • 13:11 Adıyaman'da Farkındalık Eğitimi Verildi Adıyaman'da Farkındalık Eğitimi Verildi Adıyaman Üniversitesi ile Adıyaman Genç Kuşak Girişimci Kadınlar ve İstihdam Derneği (AKİD) işbirliğinde ‘Engeli Olan Bireylerin Eğitim Yoluyla Topluma Entegrasyonu’ konulu farkındalık semineri düzenlendi.
 • 19:43 Tp İşçilerinden İş Bırakma Eylemi Tp İşçilerinden İş Bırakma Eylemi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : İşçilerin Pankart ve sloganlara yürüyüşü TP Binasından görüntü Petrol-İş şube Başkanı Şehmus Kaygusuz açıklama Petrol-İş Batman Şube Başkanı Kaygusuz: "Türkiye Petrollerinde çalışan taşeron işçiler derhal kadroya alınmalıdır" Petrol-İş Sendikası Batman Şube Başkanı Şehmus Kaygusuz, "Türkiye Petrollerinde çalışan taşeron işçiler derhal kadroya alınmalıdır" dedi.
 • 16:59 Petrol-İş Batman Şube Başkanı Kaygusuz Açıklaması Petrol-İş Sendikası Batman Şube Başkanı Şehmus Kaygusuz, "Türkiye Petrollerinde çalışan taşeron işçiler derhal kadroya alınmalıdır" dedi.
 • 16:32 Türkiye Petrolleri İşçileri İş Bırakma Eylemi Yaptı Türkiye Petrolleri İşçileri İş Bırakma Eylemi Yaptı Petrol-İş Sendikası’na üye Türkiye Petrolleri işçileri, iki saatlik iş bırakma eylemi yaptı.
 • 12:35 Batman'da Petrol İşçilerinden İş Bırakma Eylemi Batman'da Petrol İşçilerinden İş Bırakma Eylemi TÜRKİYE Petrolleri (TP) Batman Müdürlüğü bünyesinde çalışan Petrol-İş Sendikası üyesi 2 bin işçi, küçülme, vardiya sistemi kesilmeleri ve kurumda yaşanan sorunlara tepki amacıyla 2 saatlik iş bıraktı.
 • 12:11 Batman'da Tp Çalışanlarından İş Bırakma Eylemi Batman'da Tp Çalışanlarından İş Bırakma Eylemi Batman'da TP çalışanlarından iş bırakma eylemi Türkiye Petrolleri (TP) Batman Müdürlüğü bünyesinde çalışan Petrol-İş Sendikası üyesi 2 bin işçi, küçülme, vardiya sistemi kesilmeleri ve kurumda yaşanan sorunlara tepki amacıyla 2 saatlik iş bıraktı.
 • 11:58 Türkiye Petrolleri İşçileri İş Bırakma Eylemi Yaptı Türkiye Petrolleri İşçileri İş Bırakma Eylemi Yaptı Türkiye Petrolleri (TP) Batman Bölge Müdürlüğü’nde çalışan çok sayıda işçi, kurumun yaptığı tasarrufları protesto etmek amacıyla 2 saatlik iş bırakma eylemi gerçekleştirdi.
 • 10:24 Türkiye Petrolleri İşçileri 2 Saatlik İş Bırakma Eylemi Yaptı Türkiye Petrolleri İşçileri 2 Saatlik İş Bırakma Eylemi Yaptı Türkiye Petrolleri Batman Bölge Müdürlüğü'nde çalışan çok sayıda işçi, kurumun yaptığı tassarufları protesto etmek amacıyla 2 saatlik iş bırakma eylemi gerçekleştirdi.
 • 01:42 İzmir'deki İşçi Eylemi Tüpraş'ın İzmir'in Aliağa ilçesinde bulunan rafinerisinde bir grup işçinin 4 gün önce başlattığı eylem, iş verenle sağlanan uzlaşma sonucu sona erdirildi.
 • 14:43 Engelli Bireylerin Eğitim Yoluyla Topluma Entegrasyonu Semineri Düzenlenecek Engelli Bireylerin Eğitim Yoluyla Topluma Entegrasyonu Semineri Düzenlenecek Adıyaman Üniversitesi ile Adıyaman Genç Kuşak Girişimci Kadınlar ve İstihdam Derneği (AKİD) işbirliğinde ‘Engeli Olan Bireylerin Eğitim Yoluyla Topluma Entegrasyonu’ konulu seminer düzenlenecek.
 • 17:19 Gençler Sertifikalarını Aldı Gençler Sertifikalarını Aldı Adıyaman Gençkuşak Girişimci Kadınlar ve istihdam Derneği (AKİD) tarafından yürütülen ‘Gençlerin Günlük Hayatta Karar Verme Süreçlerine Dahiliyeti’ Projesinin kapanışı yapıldı.
 • 13:35 Bursa - Sendika Binasına Kurşun İsabet Etti Bursa - Sendika Binasına Kurşun İsabet Etti Sendika binasına kurşun isabet etti Bursa'da Petrol- İş Sendikası şubesinin camına kim tarafından atıldığı bilinmeyen kurşun isabet etti.
 • 13:09 Sendika Binasına Kurşun İsabet Etti Sendika Binasına Kurşun İsabet Etti Bursa'da Petrol- İş Sendikası şubesinin camına kim tarafından atıldığı bilinmeyen kurşun isabet etti.
 • 12:02 Sendikada Esrarengiz Kurşun Sendikada Esrarengiz Kurşun Bursa’da, bir sendika binasının camından girip duvara isabet eden kurşun araştırılıyor.
 • 12:02 Sendikaya Esrarengiz Kurşun Sendikaya Esrarengiz Kurşun Bursa’da sendika binası kurşunlandı.
 • 14:30 Petrol-İş Sendikası Gebze Şubesi 10. Olağan Genel Kurulu Petrol-İş Sendikası Gebze Şubesinin 10. Olağan Genel Kurulunda şube başkanlığına yeniden Süleyman Akyüz seçildi.
 • 20:30 Disk ve Kesk'ten İmza Kampanyası Disk ve Kesk'ten İmza Kampanyası DİSK ve KESK Bandırma temsilcilikleri kamuda çalışan tüm taşeron işçilere kadro verilmesi için imza kampanyası başlattı.
 • 13:43 CHP'li Akkaya, İşten Atılan İşçilerle TBMM'de Basın Toplantısı Yaptı CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya ve CHP’li vekiller, Konya Cihanbeyli'de bulunan Panplast fabrikasında işten atılan işçilerle birlikte TBMM'de basın toplantısı düzenledi.
 • 13:28 CHP Konya Milletvekili Bozkurt Açıklaması CHP Konya Milletvekili Mustafa Hüsnü Bozkurt, Konya'nın Cihanbeyli ilçesinde faaliyet gösteren Panplast'ta işçilerin sendikal örgütlenme nedeniyle işten çıkarıldığını ve işveren baskısına maruz kaldığını söyledi.
 • 18:05 Kılıçdaroğlu: Mevlana'nın Özelliği İnsanlığı Kucaklamasıdır (2) Kılıçdaroğlu: Mevlana'nın Özelliği İnsanlığı Kucaklamasıdır (2) Kılıçdaroğlu, EYLEM YAPAN İŞÇİLERİ ZİYARET ETTİ CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Konya'dan Ankara'da dönerken Cihanbeyli İlçesi'nde Petrol-İş Sendikası'na üye oldukları için çalıştıkları plastik fabrikasından işten çıkartıldıkları iddiasıyla eylem yapan işçileri ziyaret etti.
 • 17:42 Kayseri - İşten Çıkarılan İşçiler, Meydanda İşvereni Protesto Etti Kayseri - İşten Çıkarılan İşçiler, Meydanda İşvereni Protesto Etti İşten çıkarılan işçiler, meydanda işvereni protesto etti Kayseri'de plastik boru imalatı yapan bir fabrikada çalışan 20 işçi, hiçbir ödeme yapılmadan işten çıkarıldıklarını öne sürerek işvereni protesto etti.