SON DAKİKA PİRAZİZ HABERLERİ

Son Dakika Piraziz Haberleri

 • 22 Ekim 2016 16:59Fransa Tarım Bakanlığı, Ordu Valisi ve Heyetini AğırladıFransa Tarım Bakanlığı, Ordu Valisi ve Heyetini AğırladıFransa Tarım Bakanlığı, Ordu Valisi ve heyetini ağırladıGülten ÖZBEY, PARİS, (DHA) - Ordu Valiliği ve Karadeniz Kadınları Sürdürülebilir Kalkınma Derneği iş birliği ile başlatılan Kırsal ve Ekonomik Kalkınma Projesi kapsamında Fransa Tarım Bakanlığı resmi davetlisi olarak Fransa'daki temaslarını tamamladı.
 • 22 Ekim 2016 13:18Ordu Valisi Balkanlıoğlu'nun Fransa TemaslarıOrdu Valisi Balkanlıoğlu'nun Fransa TemaslarıOrdu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, tarımda işbirliğinin önemli olduğunu belirterek "Bizde fındığı üreten ile işleyen fabrikalar arasında bir koordinasyon biriminin olması, her iki tarafın da devletin de mevzuat desteği vererek bir oluşum yapmasında sayısız fayda var. Bu her türlü tarımsal ürün için de yapılabilir.
 • 20 Ekim 2016 13:24Palamut Avcılığı AzalacakPalamut Avcılığı Azalacak"Piraziz Su Ürünüleri Kooperatifi Başkanı Hamdi Arslan, "Hava şartları uygun gittiği sürece kasım ve aralık ayına kadar avcılık devam edecek ama şunu söyleyebilirim palamut geçtiğimiz aylardaki gibi bol ve ucuz olmayacak.
 • 20 Ekim 2016 11:52Palamut Avcılığı AzalacakPalamut Avcılığı Azalacak"Piraziz Su Ürünüleri Kooperatifi Başkanı Hamdi Arslan, "Hava şartları uygun gittiği sürece kasım ve aralık ayına kadar avcılık devam edecek ama şunu söyleyebilirim palamut geçtiğimiz aylardaki gibi bol ve ucuz olmayacak.
 • 20 Ekim 2016 10:47Palamut Güldürdü, Hamsi ÜzecekPalamut Güldürdü, Hamsi ÜzecekPiraziz Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Arslan, "Geçen yıl eylül de başlayan hamsi avı ekim ayının sonuna gelmemize rağmen hala başlayamadı" dedi.
 • 20 Ekim 2016 10:27Palamut Güldürdü, Hamsi ÜzecekPalamut Güldürdü, Hamsi ÜzecekAv yasağının 1 Eylül itibariyle kalkmasının ardından 'vira bismillah' diyen balıkçılar, sezona palamut avı ile iyi bir giriş yaparken hamsinin kendisini göstermemesi yüzleri düşürdü.
 • 18 Ekim 2016 14:42Ordu Kırsal ve Ekonomik Kalkınma Projesi" Paris'te TanıtıldıPARİS (AA) – Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu'da "Kırsal ve Ekonomik Kalkınma Projesi"nin bölgede turizmi canlandıracağını belirterek "Turizm birçok insan anlamına geldiği için yiyecek ve içecek gibi tarımsal ürünü de destekliyor.
 • 17 Ekim 2016 14:47Tkdk Destekli Otel Hizmete AçıldıTkdk Destekli Otel Hizmete AçıldıPiraziz ilçesinde Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'nun (TKDK) desteklediği proje kapsamında inşa edilen otel hizmete açıldı.
 • 15 Ekim 2016 14:03Hava Muhalefeti Palamudu EtkilediHava Muhalefeti Palamudu EtkilediDoğu Karadeniz'deki yağışlı havanın, palamut avcılığının geçici olarak azalmasına neden olduğu belirtildi.
 • 09 Ekim 2016 13:17Palamut Bolluğu Sona ErebilirPalamut Bolluğu Sona ErebilirBolluğuyla yüzleri güldüren palamutun, Gürcü ve Rus karasularına doğru yol aldığı ve geri dönüş yapmazlarsa avın sona ereceği uyarısında bulunuldu.
 • 02 Ekim 2016 14:21Karadenizli Balıkçılar Sezonun İlk Ayından MemnunKaradenizli Balıkçılar Sezonun İlk Ayından MemnunKaradenizli balıkçılar, 1 Eylül'de başlayan yeni av sezonunun geride kalan bir aylık döneminden memnun.Ordu Kumbaşı Balıkçılar Kooperatifi Başkanı Şahin Aydemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, av sezonunun birinci ayını tamamladıklarını anımsatarak, eylül ayı boyunca bol miktarda palamut ve çinekop avlayan balıkçıların hallerinden gayet memnun olduğunu söyledi.
 • 25 Eylül 2016 13:13Doğu Karadenizli Balıkçıda Palamut HüsranıPiraziz Su Ürünleri Birliği Başkanı Hamdi Arslan, "Denizlerde av yasağının kalkmasının üzerinden yaklaşık bir ay geçmesine rağmen Doğu Karadeniz'de bölge balıkçısı palamut avında umduğu bulamadı.
 • 19 Eylül 2016 00:20Ak Partili Vekilin Ablası Arı Sokması Sonucu Kalp Krizi Geçirerek Hayatını KaybettiAk Partili Vekilin Ablası Arı Sokması Sonucu Kalp Krizi Geçirerek Hayatını KaybettiAK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan'ın Giresun'daki ablası Fatma Keleş arı sokması sonucu fenalaştı. Hastaneye kaldırılan Keleş, kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.
 • 14 Eylül 2016 12:51Giresun'da Palamut Fiyatı 3 Liraya DüştüPiraziz Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Hamdi Arslan, Karadeniz'de palamudun bol miktarda avlanmasının fiyatlara da olumlu yansıdığını belirterek, "Bugün Giresun'da balıkçı tezgah ve manavlarında palamut balığının tanesi 3 liradan satılıyor" dedi.
 • 04 Eylül 2016 12:26Doğu Karadenizli Balıkçı Hayal Kırıklığı YaşıyorDoğu Karadenizli Balıkçı Hayal Kırıklığı YaşıyorPiraziz Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Hamdi Arslan, olumsuz hava şartları nedeniyle dört gündür Doğu Karadeniz'de balık avı yapılamadığını söyledi.
 • 31 Ağustos 2016 12:55Balıkçılar Bu Gece Balıkçılar Bu Gece "Vira Bismillah" DiyecekDenizlerde 15 Nisan'da başlayan genel av yasağının bu gece sona ermesiyle, balıkçılar "vira bismillah" diyerek denize açılacak.
 • 31 Ağustos 2016 12:30Balıkçılar Bu Gece "Vira Bismillah" DiyecekDenizlerde 15 Nisan'da başlayan genel av yasağının bu gece sona ermesiyle, balıkçılar "vira bismillah" diyerek denize açılacak.
 • 24 Ağustos 2016 12:29Av Sezonu Öncesi 'Palamut'tan Haber VarAv Sezonu Öncesi 'Palamut'tan Haber VarAv yasağının sona ereceği 1 Eylül için gün sayan balıkçılar, yeni sezon öncesi palamuttan olumlu sinyaller alıyor.
 • 21 Ağustos 2016 12:27Karadenizli Balıkçı Karadenizli Balıkçı "Palamut"Tan UmutluYeni av sezonu için 1 Eylül'den itibaren Karadeniz'e açılacak bölge balıkçısı, özellikle palamut avından umutlu.Balıkçılar, yeni av sezonunun yaklaşmasıyla limanlarda ve barınaklarda bulunan teknelerinde bakım ve onarım işlemlerini hızlandırdı.
 • 21 Ağustos 2016 11:09Karadenizli Balıkçı "Palamut"Tan UmutluYeni av sezonu için 1 Eylül'den itibaren Karadeniz'e açılacak bölge balıkçısı, özellikle palamut avından umutlu.Balıkçılar, yeni av sezonunun yaklaşmasıyla limanlarda ve barınaklarda bulunan teknelerinde bakım ve onarım işlemlerini hızlandırdı.
 • 18 Ağustos 2016 15:05Giresun'daki Trafik KazasıBulancak ilçesinde minibüsün şarampole devrildiği kazada ölen 4 kişi, yakınlarının kıldırdıkları cenaze namazının ardından son yolculuklarına uğurlandı.
 • 22 Temmuz 2016 12:15Giresun Emniyet Müdür Yardımcısı TutuklandıDarbe girişimi sonrasında başlatılan operasyon kapsamında gözaltına alınan Giresun Emniyet Müdür Yardımcısı Adem Haktanıyan, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
 • 22 Temmuz 2016 11:41Rize ve Giresun Valileri'nden Dokap'a ZiyaretRize ve Giresun Valileri'nden Dokap'a ZiyaretGiresun Valisi Hasan Karahan, Rize Valisi Erdoğan Bektaş ve Piraziz Kaymakamı Hamit Genç DOKAP Başkanı Ekrem Yüce’yi makamında ziyaret ettiler.
 • 22 Temmuz 2016 10:10Fetö'nün Darbe GirişimiGiresun'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında Giresun Emniyet Müdür Yardımcısı Adem Haktanıyan tutuklanırken, 6 polis daha gözaltına alındı.
 • 15 Temmuz 2016 10:00Giresun'un İlçeleri ile Birlikte Fındık Rekoltesi 54 Bin Ton Olarak BelirlendiGiresun'un İlçeleri ile Birlikte Fındık Rekoltesi 54 Bin Ton Olarak BelirlendiGiresun’da 2016 yılı rekolte tahmini 54 bin 155 ton olarak belirlendi.