SON DAKİKA PKK HABERLERİ

Son Dakika Pkk Haberleri

 • 15:35MHP'den, İktidara 'Çözüm Süreci' EleştirisiMHP'den, İktidara 'Çözüm Süreci' EleştirisiMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adıyaman İl Başkanı Hüseyin Özgün, ‘çözüm süreci’ adı altında vatan hainlerinin el üstünde tutulduğunu dile getirdi.
 • 15:34Diyarbakır'da Terör OperasyonlarıDiyarbakır'da huzur ve güvenliğin sağlanması için terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda, sıcak temasın yanı sıra havadan keşif yapılarak terör örgütü hedeflerinin ve mensuplarının etkisiz hale getirildiği bildirildi.
 • 15:33Şırnak'ta Öldürülen Adem İrtegün DefnedildiŞırnak'ta Öldürülen Adem İrtegün DefnedildiŞırnak'ta öldürülen Adem İrtegün defnedildi ŞIRNAK'ta dün gece Cizre İlçesi'ndeki olayları protesto eden bir grup gösterici ile polis arasında çıkan çatışmada, yakınlarının iddiasına göre evden pastaneye giderken öldürülen 16 yaşındaki Adem İrtegün'ün cenazesi, bugün 5 bin kişinin katıldığı bir törenle göz yaşları arasında toprağa verildi.
 • 15:31Konya'da Adres Soran Pilot Üsteğmen Saldırıya UğradıKonya'da Adres Soran Pilot Üsteğmen Saldırıya UğradıKonya'da 3'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı'nda görevli hava pilot üsteğmen F.K., adres sorduğu büfeci ve yanındaki arkadaşının çıkan tartışma sonucu saldırısına uğradı.
 • 15:29Diyarbakır Valiliği: 20-25 PKK'lı ÖldürüldüDiyarbakır Valiliği: 20-25 PKK'lı ÖldürüldüDiyarbakır Valiliği, güvenlik güçlerinin son günlerde düzenlediği operasyonlarda 20-25 PKK'lının öldürüldüğünü, tuzaklanan patlayıcıların da imha edildiğini açıkladı.
 • 15:14Sakarya'da Şehitler İçin Gıyabi Cenaze Namazı KılındıSakarya'da, terör örgütü PKK tarafından şehit edilen askerler için gıyabi cenaze namazı kılındı.
 • 15:08Genelkurmay Başkanı Akar'dan, Şehit Korkmaz İçin Başsağlığı MesajıGenelkurmay Başkanı Akar'dan, Şehit Korkmaz İçin Başsağlığı MesajıGenelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde, terör örgütü PKK mensuplarınca, Bingöl karayolunun güvenliğini sağlayan askerlere yönelik düzenlenen saldırıda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Ökkeş Korkmaz için başsağlığı mesajı yayımladı.
 • 15:05PKK'dan Silopi'de Elektrik Hattına Bombalı SaldırıPKK'dan Silopi'de Elektrik Hattına Bombalı SaldırıŞırnak’ın Silopi ilçesinde PKK’lılar elektrik direğini uzaktan kumandalı bombayla patlattı.
 • 14:58Diyarbakır Valiliği: 20-25 PKK'lı ÖldürüldüDiyarbakır Valiliği: 20-25 PKK'lı ÖldürüldüDiyarbakır Valiliği: 20-25 PKK'lı öldürüldü DİYARBAKIR Valiliği, güvenlik güçlerinin son günlerde düzenlediği operasyonlarda 20-25 PKK'lının öldürüldüğünü, tuzaklanan patlayıcıların da imha edildiğini açıkladı.
 • 14:58Silopi - PKK'lılar Silopi?de Yüksek Gerilim Hattına Bomba ile SaldırdıSilopi - PKK'lılar Silopi?de Yüksek Gerilim Hattına Bomba ile SaldırdıPKK'lılar Silopi'de yüksek gerilim hattına bomba ile saldırdı ŞIRNAK'ın Silopi İlçesi'nde PKK'lılar termik santral elektrik hattına yerleştirdikleri bombayı uzaktan kumanda ile patlatarak saldırı düzenledi.
 • 14:47AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları ToplantısıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bu güvenlik ve huzur operasyonu, kesinlikle ülkemizin ve vatandaşlarımızın bir kesimine yönelik değildir.
 • 14:44Hizan'da OperasyonBitlis’in Hizan ilçesinde, PKK mensuplarına yönelik operasyonlarda 8 terörist öldürülürken, 7’si de yaralandı.
 • 14:44Diyarbakır ve Bitlis'te 33 Terörist ÖldürüldüDiyarbakır ve Bitlis'te 33 Terörist ÖldürüldüDiyarbakır ve Bitlis'te PKK'ya yönelik son günlerde yapılan operasyonlarda toplam 33 terörist etkisiz hale getirildi.
 • 14:35Şehit Korkmaz, Son Yolculuğuna UğurlandıDiyarbakır'ın Lice ilçesinde, terör örgütü PKK mensuplarınca Bingöl karayolunun güvenliğini sağlayan askerlere yönelik düzenlenen saldırı sonucu şehit olan Uzman Çavuş Ökkeş Korkmaz, defnedildi.
 • 14:32Mersin'de Polise Molotofkokteyli Atanlar YakalandıMersin'de Polise Molotofkokteyli Atanlar YakalandıMersin'de terör örgütü PKK'ya yönelik yapılan operasyonları protesto etmek için düzenlenen yasa dışı eylemlerde polise molotof kokteyli ve havai fişekle saldırdıkları belirlenen 1'i çocuk 5 kişi yakalandı.
 • 14:27Tekirdağ'da Terör Operasyonunda1 Kadın TutuklandıTekirdağ'da terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması KCK ve gençlik yapılanması YDG-H'ye yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 4 kişiden E.A. tutuklandı.
 • 14:27Kars'taki Doğalgaz Boru Hattına Yapılan Terör SaldırısıKars'tan geçen Bakü-Tiflis-Erzurum Doğalgaz Boru Hattı'na, terör örgütü PKK üyelerince gerçekleştirilen saldırının ardından, hattın onarımı için 20 kişilik BOTAŞ ekibi oluşturuldu.
 • 14:17PKK'lılar Silopi'de Yüksek Gerilim Hattına Bomba ile SaldırdıPKK'lılar Silopi'de Yüksek Gerilim Hattına Bomba ile SaldırdıŞırnak'ın Silopi İlçesi'nde PKK'lılar termik santral elektrik hattına yerleştirdikleri bombayı uzaktan kumanda ile patlattı.
 • 14:12Davutoğlu: Öğleden Sonra İnşallah Cumhurbaşkanımıza Yeni Hükûmetimizi de Takdim Edeceğim 1-Davutoğlu: Öğleden Sonra İnşallah Cumhurbaşkanımıza Yeni Hükûmetimizi de Takdim Edeceğim 1-Dha ANKARA- Davutoğlu: Öğleden sonra inşallah Cumhurbaşkanımıza yeni hükümetimizi de takdim edeceğim (2) "Bahçeli'ye: E peki ne istiyorsun mübarek?" "Şimdi de sayın Türkeş'i reddetmeye çalışıyorlar" "Kurucu değerlerimizde lüks şatafat yok eşini, dostunu, akrabasını oralara dolduranların bizim aramızda yeri olmadı" "Bu terör operasyonlarını seçim için yaptılar diyen vicdansızlar var ya, arşivlere baksınlar" "AK Parti'den önce, Türkiye pazusu zayıflamış mide, yani ekonomi çökmüştü" Başbakan Ahmet Davutoğlu Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuştu.
 • 14:12Davutoğlu: Öğleden Sonra İnşallah Cumhurbaşkanımıza Yeni Hükûmetimizi de Takdim Edeceğim 2-Davutoğlu: Öğleden Sonra İnşallah Cumhurbaşkanımıza Yeni Hükûmetimizi de Takdim Edeceğim 2-Dha ANKARA- Davutoğlu: Öğleden sonra inşallah Cumhurbaşkanımıza yeni hükümetimizi de takdim edeceğim (2) "Bahçeli'ye: E peki ne istiyorsun mübarek?" "Şimdi de sayın Türkeş'i reddetmeye çalışıyorlar" "Kurucu değerlerimizde lüks şatafat yok eşini, dostunu, akrabasını oralara dolduranların bizim aramızda yeri olmadı" "Bu terör operasyonlarını seçim için yaptılar diyen vicdansızlar var ya, arşivlere baksınlar" "AK Parti'den önce, Türkiye pazusu zayıflamış mide, yani ekonomi çökmüştü" Başbakan Ahmet Davutoğlu Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuştu.
 • 14:10Davutoğlu: Öğleden Sonra Cumhurbaşkanımıza Yeni Hükûmetimizi Takdim EdeceğimBaşbakan Ahmet Davutoğlu Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuştu.
 • 14:10Şehit Astsubay Ahmet Yumak Anısına Mevlit Okutulup Yemek DağıtıldıŞehit Astsubay Ahmet Yumak Anısına Mevlit Okutulup Yemek Dağıtıldı2011 Yılında Diyarbakır’ın Ergani İlçesi’nde PKK’lı teröristlerce şehit edilen Sandıklılı Astsubay Ahmet Yumak için Ulu Camii’de mevlit okutulup vatandaşlara yemek ikram edildi.
 • 14:02MHP'li Adan: MHP'li Adan: "Tuğrul'un Aldığı Karar Değersizdir"MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Tuğrul Türkeş’in partisine ve genel başkanına haber vermeden aldığı kararın bir değeri olmadığını söyledi.
 • 13:58MHP'li Adan: Tuğrul'un Aldığı Karar Değersizdir, Yapılan Teklif AhlaksızdırMHP'li Adan: Tuğrul'un Aldığı Karar Değersizdir, Yapılan Teklif AhlaksızdırMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun seçim hükümetinde bakanlık teklifinde bulunduğu MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş’in partisine ve genel başkanına haber vermeden aldığı kararın bir değeri olmadığını açıkladı.
 • 13:54Şırnak'ta Olaylarda Vurulan Adem İrtegün Toprağa VerildiŞırnak'ta Olaylarda Vurulan Adem İrtegün Toprağa VerildiŞırnak'ta dün gece Cizre İlçesi'ndeki olayları protesto eden bir grup PKK'lı gösterici ile polis arasında çıkan çatışmada, yakınlarının iddiasına göre evden pastaneye giderken öldürülen 16 yaşındaki Adem İrtegün'ün cenazesi, bugün 5 bin kişinin katıldığı bir törenle gözyaşları arasında toprağa verildi.
 • 13:50Diyarbakır Lice'de 1 Uzman Çavuş ŞehitDiyarbakır'ın Lice ilçesinde, PKK'lılar tarafından düzenlenen saldırıda bir uzman çavuş şehit olurken, 4 askerde yaralandı.
 • 13:42Eski RTÜK Üyesinden Yarbay Mehmet Alkan'a Çok Sert İfadelerEski RTÜK Üyesinden Yarbay Mehmet Alkan'a Çok Sert İfadelerEski RTÜK üyesi Mehmet Doğan, Vahdet gazetesindeki yazısında Yarbay Mehmet Alkan'dan bahsederek, "Yarbay uyduruk bir rütbe... Karşı tarafta olsa cesedini itler paylaşırdı." gibi ağır ifadeler kullandı.
 • 13:374 Kişinin Öldüğü Cizre'de Hüzün ve Gerginlik4 Kişinin Öldüğü Cizre'de Hüzün ve GerginlikŞırnak'ın Cizre İlçesi'nde dün güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan ve 2'si çocuk 4 kişinin yaşamını yitirdiği olayların ardından bugün ilçede kepenkler açılmadı.
 • 13:34Cizre'de Esnaf Kepenk AçmadıCizre'de Esnaf Kepenk AçmadıŞırnak’ın Cizre ilçesinde dün PKK’lılarla asker arasında çıkan çatışma sırasında 3 sivilin ölümü 3’ü asker 8 kişinin yaralanması nedeniyle esnaf kepenk açmadı.
 • 13:29Sağlık Emekçileri, Ergen İçin ToplandıSağlık Emekçileri, Ergen İçin ToplandıŞırnak’ın Cizre ilçesinde dün PKK’lılar ile asker arasında çıkan çatışmada, evine gitmek isterken kurşunun isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden sağlık çalışanı Eyüp Ergen’in meslektaşları, olayı düzenledikleri basın açıklamasıyla kınadı.
 • 13:26Şırnak'ta Polis ve Askere Eş Zamanlı Terör SaldırısıŞırnak'ın İdil ilçesinde İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü binasına terör örgütü PKK mensuplarınca roket ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda bir terörist yaralı ele geçirildi.
 • 13:22PKK Eylemleri Nakliyata Darbe VurduPKK Eylemleri Nakliyata Darbe VurduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Kamyonlardan genel plan detay-Kamyon şoförlerinden genel plan detay-Garaj işleten Masum Çelebi'nin açıklaması-İstanbul'dan gelen nakliyeci Caner Caner'in açıklaması-Bitlisli nakliyeci Erol Kurtoğlu'nun açıklaması-Kamyonlardan genel plan detay PKK eylemleri nakliyata darbe vurdu- Çözüm Süreci'nin beraberinde getirdiği huzur ve güven ile Türkiye'nin dört bir yanından bölgeye bölgeden de aynı yollarla batı illerine yapılan nakliyatı terör örgütü PKK'nın eylemleri sekteye uğrattı- PKK'nın, yol kesme, araç yakma, yola mayın döşeme eylemleri nedeniyle ekmek kapısı kamyonlarının yakılmasından, yolda mayın patlatılmasından endişe duyan nakliyeciler araçlarını garajdan çıkaramaz, kontak açamaz hale geldi- Garaj işleten Masum Çelebi: - "Kamyoncular çok büyük sıkıntıda.
 • 13:08Kürt Kökenli Şehit Ailelerinden PKK'ya TepkiKürt Kökenli Şehit Ailelerinden PKK'ya TepkiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kürt kökenli şehit babası Nusret Mat'ın konuşması, - Şehidin ağabeyi Muhammed Mat'ın konuşması, - Babası Mehmet Küpeli'nin konuşması, Kürt kökenli şehit ailelerinden PKK'ya tepki- Türkiye'deki huzur, barış ve refah ortamını hedef alan, ekonomik ve sosyal yaşamı olumsuz etkileyen PKK'ya tepki gösteren Kürt kökenli şehit aileleri, başka canların da yanmaması için terör örgütünün saldırılarının bir an önce son bulmasını istiyor- Şehit Jandarma Er Mat'ın babası Nusret Mat: - "Medet, 60 kişi için kendini feda etti.
 • 12:54Örgüt Yandaşları Önce Mobeseye Sonra Polise YakalandıÖrgüt Yandaşları Önce Mobeseye Sonra Polise YakalandıMersin'de ara sokaklarda korsan gösteri yaparak polis ekiplerine molotof bombası ve havai fişek atan terör örgütü yandaşı 5 kişi mobese kameraları tarafından görüntülendikten sonra polis ekipleri tarafından yakalandı.
 • 12:52İdil'de Polis ve Jandarmaya Silahlı Saldırıİdil'de Polis ve Jandarmaya Silahlı Saldırıİdil'de polis ve jandarmaya silahlı saldırı Yaşanan çatışmadan silah sesleri ŞIRNAK'ın İdil İlçesi'nde hendek kazan PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H'lilere müdahaleye yaya olarak giden polis özel harekat timleri ile İlçe Jandarma Komutanlığı'na teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla ateş açıldı.
 • 12:28Tekirdağ'da Terör Örgütü OperasyonuTekirdağ'da terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H ile KCK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan 4 kişiden biri tutuklandı.
 • 12:24PKK Saldırları Sivilleri Hedef AldıPKK Saldırları Sivilleri Hedef AldıTürkiye'nin güneydoğusunda terör örgütü PKK'nın düzenlediği saldırılarda 7 kişi yaşamını yitirdi.
 • 12:23Şehit Uzman Çavuş Korkmaz Son Yolculuğuna UğurlanıyorŞehit Uzman Çavuş Korkmaz Son Yolculuğuna UğurlanıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Şehit yakınlarının bekleyişi, - Askeri uçağın geliş görüntüsü, - Şehit yakınlarının feryadı, - Tabuta dokunmaya çalışan şehit yakınının bayılması, - Detaylar, KAHRAMANMARAŞ - Diyarbakır'ın Lice ilçesinde, terör örgütü PKK mensuplarınca, Bingöl karayolunun güvenliğini sağlayan askerlere yönelik düzenlenen saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Ökkeş Korkmaz'ın cenazesi, toprağa verilmek için memleketi Kahramanmaraş'a getirildi.
 • 12:22Pkk, Patnos- Van Karayolunu Kesti, 4 Araç YaktıPkk, Patnos- Van Karayolunu Kesti, 4 Araç YaktıAğrı'nın Patnos İlçesini Van'a bağlayan karayolunu dün gece kesen PKK'lı teröristler 3 TIR ile 1 kamyonu yaktı.
 • 12:22Yaralı Uzman Onbaşı Özata, 14 Gün Sonra Şehit OlduHakkari’nin Dağlıca bölgesinde 14 gün önce PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada ağır yaralanan 23 yaşındaki Uzman Onbaşı Mustafa Kemal Özata hayatını kaybetti.
 • 12:21Polise Ateş Açan Bir Terörist Ölü Ele GeçirildiPolise Ateş Açan Bir Terörist Ölü Ele GeçirildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Saldırı gerçekleştirilen araçtan detay - Güvenlik güçlerinden detay- Doğubayazıt Devlet Hastanesinden görünüm- Ölen kişinin morga götürülmesinden görünüm. Ağrı'da polise ateş açan bir terörist ölü ele geçirildi Doğubayazıt'ta güvenlik güçlerine ateş açan terör örgütü PKK mensubu bir kişi ölü ele geçirildi.
 • 12:20Yaralı Asker Şehit OlduYaralı Asker Şehit OlduHakkari’nin Yüksekova İlçesinde, bölücü terör örgütü mensuplarınca düzenlenen 3 askerin şehit olduğu saldırıda ağır yaralanan Uzman Jandarma Onbaşı Mustafa Özata, tedavi gördüğü hastanede şehit oldu.
 • 12:20Ft: Erdoğan Tek Adam Yönetimini İkinci Kez Deniyorİngiltere’nin saygın gazetelerinden Financial Times, bugünkü yorum sayfasında Türkiye’deki son siyasi atmosfer ve gelecek seçimleri değerlendiren bir yazı yayınladı.
 • 12:12Ceylanpınar'da Görevlendirilen Polisler Tuvalet Damında KalıyorCeylanpınar'da Görevlendirilen Polisler Tuvalet Damında KalıyorŞanlıurfa Emniyet Müdürü geçtiğimiz günlerde, "Ben polisimi 5 yıldızlı otelde ağırlıyorum." demişti. Skandal gerçek ortaya çıktı; polisler tuvalet damında kalıyor.
 • 12:04Konya - Dağlıca'da Yaralanan Uzman Onbaşı, 14 Gün Sonra Şehit OlduKonya - Dağlıca'da Yaralanan Uzman Onbaşı, 14 Gün Sonra Şehit OlduDağlıca'da yaralanan uzman onbaşı, 14 gün sonra şehit oldu Mehmet Kayhan YILDIZ- Hasan DÖNMEZ/KONYA, (DHA)- HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca Bölgesi'nde 14 Ağustos günü arazi arama tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada ağır yaralanan 23 yaşındaki Jandarma Uzman Onbaşı Mustafa Kemal Özata, tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde, yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak bugün şehit oldu.
 • 12:00Ağrı'da Polise Ateş Açan Bir Terörist Ölü Ele GeçirildiDoğubayazıt'ta güvenlik güçlerine ateş açan terör örgütü PKK mensubu bir kişi ölü ele geçirildi.
 • 11:58Dağlıca'da Yaralanan Uzman Onbaşı, 14 Gün Sonra Şehit OlduDağlıca'da Yaralanan Uzman Onbaşı, 14 Gün Sonra Şehit Oldu14 Ağustos'ta 3 askerin şehit olduğu hain saldırıda yaralanan Jandarma Uzman Onbaşı Mustafa Kemal Özata, tedavi gördüğü GATA'da yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
 • 11:50Erdinç: Erdinç: "Mhp Anayasal Vazifesinden Kaçıyor"Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, MHP’nin seçim hükümetine sırt çevirerek anayasal vazifesinden kaçtığını söyledi.
 • 11:44Karakan'dan Sağduyu DavetiKarakan'dan Sağduyu DavetiSon zamanlarda Türkiye genelinde artan terör olaylarıyla ilgili bir değerlendirme yapan Hokey Federasyonu Eski Başkanı Sadık Karakan herkesi sağduyuya davet ederek Gaziantep’in teröre prim vermeyeceğini ifade etti.
 • 11:44Kimseyi İnandıramadı! Alkollü Şahıslar Kimseyi İnandıramadı! Alkollü Şahıslar "PKK'lı" Dedi, Üsteğmen Dayak YediKonya'da bir yakınını ziyaretten dönen üsteğmen, tartıştığı sarhoşların kopardığı 'PKK'lı' yaygarası yüzünden linç edilmek istendi. Üsteğmeni, polis ekipleri kurtardı.