SON DAKİKA RECEP GÜRKAN HABERLERİ

Son Dakika Recep Gürkan Haberleri

 • 14:37Gümrük Kapılarında Tır KuyruğuGümrük Kapılarında Tır KuyruğuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Tır kuyruğundan detay görüntüler- Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın röportajı- Erzak dağıtımı- Tır söförlerinin görüşleri Edirne'deki sınır kapılarında geçen haftadan bu yana devam eden tır kuyrukları devam ediyor.
 • 14:46Festivalde 3.5 Ton Ciğer DağıtıldıFestivalde 3.5 Ton Ciğer DağıtıldıEdirne Belediyesi tarafından bu yıl 5'ncisi düzenlenen 'Bando ve Ciğer Festivali'nin son gününde trafiğe kapalı caddeye kurulan stantlardan halka ücretsiz 3.5 ton tava ciğeri dağıtıldı.
 • 22:15Edirne Asker Hastanesi Şehitliği Ziyarete AçıldıEdirne Asker Hastanesi Şehitliği Ziyarete AçıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Edirne Valisi Dursun Ali Şahin ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın törendeki konuşması- Şehitliği ziyaret eden vatandaşlar.
 • 23:34Edirne Salon Tahsis Edilmeyen Tiyatro Sokakta SahnelendEdirne Salon Tahsis Edilmeyen Tiyatro Sokakta SahnelendSalon tahsis edilmeyen tiyatro sokakta sahnelendi Edirne'de öğretmenlerden oluşan metin inceleme komisyonunun içeriğini uygun görmeyerek Halk Eğitim Merkezi salonunu tahsis etmediği Can Yücel'in şiirlerinden uyarlanan 'Can' adlı tiyatro oyunu, CHP'li Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın teklifi üzerine trafiğe kapalı olan Saraçlar Caddesi'nde sahnelendi.
 • 22:40Salon Tahsis Edilmeyen Tiyatro Sokakta SahnelendiSalon Tahsis Edilmeyen Tiyatro Sokakta SahnelendiEdirne'de öğretmenlerden oluşan metin inceleme komisyonunun içerini uygun görmeyerek Halk Eğitim Merkezi salonunu tahsis etmediği Can Yücel'in şiirlerinden uyarlanan 'Can' adlı tiyatro oyunu, CHP'li Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın teklifi üzerine trafiğe kapalı olan Saraçlar Caddesi'nde sahnelendi.
 • 19:10Mimar Sinan'a Saygı TuruMimar Sinan'a Saygı Turu"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bisikletlilerden görüntü- Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın açıklaması- Bisikletlilerin tarihi köprülerden geçişi Selimiye Camisi ve Külliyesi'nin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ne alınışının 4. yıl dönümünde bisiklet turu düzenlendi.
 • 11:55İkinci Kadın Minibüs Şoförü Göreve Başladıİkinci Kadın Minibüs Şoförü Göreve BaşladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın açıklaması.- Edirne'nin ikinci kadın minibüs şoförü Pelin Aslantaş için düzenlenen tören ve direksiyon başındaki görüntüleri. Edirne'nin ikinci kadın minibüs şoförü göreve başladı Edirne'nin ikinci kadın minibüs şoförü 42 yaşındaki Pelin Aslantaş, görevine başladı.
 • 22:14Edirne Belediye Başkanı Gürkan'dan 'Fırtına' AçıklamasıEdirne Belediye Başkanı Gürkan'dan 'Fırtına' AçıklamasıEdirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, kentte yaşanan şiddetli yağış ve fırtınanın ardından belediye ekiplerinin birçok noktada çalışmalar yaparak, halkın mağduriyetini gidermeye çalıştığını söyledi.
 • 13:16Klasik Otomobilcilerden Üç Ülke Arasında Dostluk TuruKlasik Otomobilcilerden Üç Ülke Arasında Dostluk TuruKomşu üç ülkenin klasik otomobil tutkunları 5. kez bir araya geliyor.
 • 18:27Başkanlık Koltuğuna Öğrencileri OturttuBaşkanlık Koltuğuna Öğrencileri OturttuCumhuriyet İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencilerinin Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ı ziyaretleri- Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın makam koltuğuna Eyüp Ömer Demirkıran'ın oturması- Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın konuşması- Eyüp Ömer Demirkıran'ın yapılacaklar listesini okuması- Eyüp Ömer Demirkıran'ın sekreteri arayarak çay istemesi Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğuna öğrencileri oturttu.
 • 13:01Kadına Şiddet Uygulayana Ruhsat YokKadına Şiddet Uygulayana Ruhsat Yok"Minibüs detayları- Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan röportajı- Edirne Toplu Ulaşım Sistemi (ETUS) Başkanı Hakan Giyik röportajı- Minibüs şoförü Dilaver Babilik röportajı Edirne Belediye Meclisi'nin aldığı karar doğrultusunda, kadına şiddet, çocuk istismarı ve uyuşturucu gibi suçlardan hüküm giymiş kişilere toplu taşımacılık için ruhsat verilmeyecek.
 • 19:39Koltuğunu Bir Günlüğüne Otizmli Gence BıraktıKoltuğunu Bir Günlüğüne Otizmli Gence BıraktıEdirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Otizm Farkındalık Günü kapsamında, koltuğunu bir günlüğüne 22 yaşındaki otistik Mehmet Kaynarca'ya bıraktı.
 • 16:10Edirne Belediye Başkanı Gürkan: Edirne Belediye Başkanı Gürkan: "Debilerinin Yükselmesiyle Ne Yapacağımızı Şaşırdık"Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, "Karaağaç yolu Lozan Caddesindeki yol yapım çalışmalarına başladık ama debilerdeki yükseliş nedeniyle ne yapacağımızı şaşırdık" dedi.
 • 20:15Bülent Arınç, Edirne Belediyesi'ni Ziyaret EttiBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Edirne Belediyesi'ni ziyaret ederek, Başkan Recep Gürkan’la görüştü.
 • 18:19Edirne Sinagogda 46 Yıl Sonra Dualar YükseldiEdirne Sinagogda 46 Yıl Sonra Dualar YükseldiSinagogda 46 yıl sonra dualar yükseldi (2) TARİHİ SİNAGOGA GÖRKEMLİ AÇILIŞ Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 5 yılda 5 milyon 750 bin lira harcanarak aslına uygun olarak restore edilen Avrupa'nın 2'nci büyük sinagogu Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Edirne Belediye Başkanı CHP'li Recep Gürkan, Vakıflar Genel Müdürü Adnan Ertem, Türkiye Musevi Cemaati Başkanı İshak İbrahimzadeh, Fener Rum Patriği Bartholomeos ile çok sayıda Musevi'nin katıldığı dini törenle açıldı.
 • 15:20Arınç'tan Yahudi Cemaatine Anlamlı Mesaj AçıklamasıArınç'tan Yahudi Cemaatine Anlamlı Mesaj AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Yahudilerden bir kişi bile kalsa büyük bir hatıradır" dedi.
 • 13:21"Edirne'ye İkamet Taşıyana 120 Lira" Kampanyasına Yoğun İlgiEdirne Belediye Başkanı CHP'li Recep Gürkan'ın başlattığı "İkametini getirene 120 lira" uygulaması geniş yankı buldu. Özellikle öğrenciler uygulamaya büyük ilgi gösterdi.
 • 14:04İkametgahını Edirne'ye Getirene 120 Liraİkametgahını Edirne'ye Getirene 120 LiraEdirne Belediye Başkanı CHP'li Recep Gürkan, İller Bankası'ndan daha fazla pay alabilmek için yeni uygulama başlattı.
 • 14:04Edirne Belediye Başkanı: İkametini Getir, 120 TL'yi GötürEdirne Belediye Başkanı: İkametini Getir, 120 TL'yi GötürRecep Gürkan, belediye olarak İller Bankası'ndan yeterli desteği alamadıkları için yeni bir uygulama başlatacaklarını söyledi.
 • 16:48Edirne'deki Nehir Taşkınları - Belediye Başkanı GürkanEdirne'deki Nehir Taşkınları - Belediye Başkanı GürkanEdirne'deki nehir taşkınları- Edirne Belediye Başkanı Gürkan: - "Yetkililerden talebimiz, zararların karşılanması ve baypas kanalının 2015 yılında yapılması. Edirne selle anılmaktan kurtulsun" Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, esnafın ve çiftçinin, Meriç ve Tunca Nehri taşkınları dolayısıyla oluşan zararının karşılanmasını istedi.
 • 13:24Edirne'de Nehir Debilerindeki Yükseliş EndişelendiriyorEdirne'de Nehir Debilerindeki Yükseliş EndişelendiriyorEdirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne'deki nehir debilerinin beklenenden çok daha ani yükseldiğini söyledi.
 • 11:36Edirne'de Nehir Debilerindeki Yükseliş EndişelendiriyorEdirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne'deki nehir debilerinin beklenenden çok daha ani yükseldiğini söyledi.
 • 16:06Edirne- Engelliler İçin Rampa Olmayınca, Şampiyon Sporcu Belediyedeki Törene Kucakta ÇıktıEdirne- Engelliler İçin Rampa Olmayınca, Şampiyon Sporcu Belediyedeki Törene Kucakta ÇıktıEngelliler için rampa olmayınca, şampiyon sporcu belediyedeki törene kucakta çıktı MERSİN'de düzenlenen Türkiye Bedensel Engelliler Bayanlar Milli Takım seçmelerinde 4 altın madalya kazanan genç sporcu Özge Üstün, Edirne Belediye Başkanı CHP'li Recep Gürkan'ı verdiği destek için teşekkür ziyaretine geldiğinde belediyenin merdiven engeline takıldı.
 • 14:44Şampiyon Engelli Sporcuya Belediyede Merdiven EngeliŞampiyon Engelli Sporcuya Belediyede Merdiven EngeliMersin'de düzenlenen Türkiye Bedensel Engelliler Bayanlar Milli Takım seçmelerinde 4 altın madalya kazanan Özge Üstün, kendisine destek veren Edirne Belediye Başkanı CHP'li Recep Gürkan'a teşekkür ziyareti yapmak isterken merdiven engeline takıldı.
 • 16:35ORC'nin Anketinde En Başarılı Başkan Melih GökçekORC'nin Anketinde En Başarılı Başkan Melih GökçekORC'nin 81 ilde 12 bin 600 kişi ile yaptığı araştırmada en başarılı büyükşehir belediye başkanı Melih Gökçek, en başarılı il belediye başkanı ise Recep Gürkan oldu.
 • 18:52Edirne Kıymet Teyze Parkı Davasında Kaydeden Belediye Temyize GitmeyecekEdirne Kıymet Teyze Parkı Davasında Kaydeden Belediye Temyize GitmeyecekEdirne Belediye Başkanı CHP'li Recep Gürkan, park olarak kullanılan arsaya inşaat kazısı için gelen kepçenin önüne oturan çevreci 75 yaşındaki Kıymet Peker'in direnişiyle gündeme gelen ve İdare Mahkemesi tarafından imar planı iptal edilen alan için temyize gitmeyeceğini açıkladı.
 • 18:07Kıymet Teyze Parkı Davasında Kaydeden Belediye Temyize GitmeyecekKıymet Teyze Parkı Davasında Kaydeden Belediye Temyize GitmeyecekEdirne Belediye Başkanı CHP'li Recep Gürkan, park olarak kullanılan arsaya inşaat kazısı için gelen kepçenin önüne oturan çevreci 75 yaşındaki Kıymet Peker'in direnişiyle gündeme gelen ve İdare Mahkemesi tarafından imar planı iptal edilen alan için temyize gitmeyeceğini açıkladı.
 • 16:36Bu Sene Kırkpınar Ramazan Bayramı SonrasıBu Sene Kırkpınar Ramazan Bayramı SonrasıGelecek yıl yapılacak Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri- Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan: - "Kırkpınar'ı Ramazan Bayramı sonrasında başlatacağız. 654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri 20 Temmuz'da yapılacak" Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin 20 Temmuz 2015'te yapılacağını söyledi.
 • 15:46Gelecek Yıl Yapılacak Tarihi Kırkpınar Yağlı GüreşleriEdirne Belediye Başkanı Recep Gürkan: "Kırkpınar'ı Ramazan Bayramı sonrasında başlatacağız. 654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri 20 Temmuz'da yapılacak"
 • 15:29Kıymet Teyzenin Koruduğu Park İçin Temyize GidilmeyecekKıymet Teyzenin Koruduğu Park İçin Temyize GidilmeyecekKıymet teyzenin koruduğu park için temyize gidilmeyecek- Edirne Belediyesi, Kıymet Peker'in kepçenin önüne oturarak imara açılmasını engellediği park için mahkemenin belediye aleyhine verdiği kararı temyize götürmeyecek- Belediye Başkanı Recep Gürkan: - "Orasını park haline getirip Kıymet teyze ile açacağız" Edirne Belediyesi, "Kıymet teyze" olarak bilinen Kıymet Peker'in, kepçenin önünde oturarak imara açılmasını engellediği alanla ilgili mahkeme kararını temyize götürmeyecek.
 • 15:15Kıymet Teyzenin Koruduğu Park İçin Temyize GidilmeyecekKıymet Teyzenin Koruduğu Park İçin Temyize GidilmeyecekEdirne Belediyesi, Kıymet Peker'in kepçenin önüne oturarak imara açılmasını engellediği park için mahkemenin belediye aleyhine verdiği kararı temyize götürmeyecek Belediye Başkanı Recep Gürkan: "Orasını park haline getirip Kıymet teyze ile açacağız"
 • 16:09Belediye Başkanı Gürkan: Hukuk Herkese Bir Gün Lazım OlacakBelediye Başkanı Gürkan: Hukuk Herkese Bir Gün Lazım OlacakEdirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, özgür medyaya yapılan polis operasyonuyla ilgili olarak hukukun bir herkese lazım olacağını söyledi.
 • 17:06Meriç ve Tunca Nehirleri'nde Son DurumMeriç ve Tunca Nehirleri'nde Son DurumEdirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve beraberindeki heyet, Tunca ve Meriç Köprüleri’ne gelerek, sel ve su taşkını alanlarında incelemelerde bulundu.
 • 15:29Edirne'de Meriç ve Tunca Nehirlerinde Son DurumEdirne'de Meriç ve Tunca Nehirlerinde Son DurumEdirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve beraberindeki heyet, Tunca ve Meriç köprülerine gelerek, sel ve su taşkını alanlarında incelemelerde bulundu.
 • 15:09Edirne 10 Gündür TaşkınzedeEdirne 10 Gündür TaşkınzedeEdirne'de 10 gün önce şiddetli yağışlarla birlikte taşan Tunca ve Meriç nehirlerinde düşüş bugünde sürerken, Edirne Belediye Başkanı CHP'li Recep Gürkan, kente gelecek olan Başbakan Ahmet Davutoğlu'na, Yunanistan ile sınır olan Meriç nehir yatağının temizlenmesi için taleplerini ileteceklerini söyledi.
 • 16:24Edirne'de Patlayan Su Boruları, Belediye Başkanını KuşkulandırdıEdirne'de Patlayan Su Boruları, Belediye Başkanını KuşkulandırdıEdirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne'de hafta sonu bazı bölgelerde patlayan su boruları nedeniyle yaşanan su kesintisi için vatandaştan özür diledi.
 • 16:23Edirne Belediye Başkanı Gürkan'dan Vatandaşa Su Kesintisi ÖzrüEdirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, hafta sonu yaşanan su kesintileriyle ilgili olarak vatandaşlardan özür diledi.
 • 16:35Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli AçıklamasıKılıçdaroğlu'ndan Bahçeli AçıklamasıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Tunceli'ye yapacağı ziyaretle ilgili olağanüstü bir durumun olmadığını söyledi.
 • 16:09Kılıçdaroğlu, Edirne Belediye Başkanı Gürkan'ı Ziyaret EttiKılıçdaroğlu, Edirne Belediye Başkanı Gürkan'ı Ziyaret EttiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ı makamında ziyaret etti.
 • 23:08Edirne'de Chp?li Başkandan, Valiye DestekEdirne'de Chp?li Başkandan, Valiye Destek" Haberine EkEdirne Belediye Başkanı CHP'li Recep Gürkan, Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk, Edirne Esnaf Odaları Başkanı Emin İnağ ve sivil toplum kuruluşlarının başkanlarıyla mevlis salonunda basın toplantısı düzenledi.
 • 20:27Edirne Valisi Şahin'in Büyük Sinagog'a İlişkin Açıklamaları - Recep GürkanEdirne Valisi Şahin'in Büyük Sinagog'a İlişkin Açıklamaları - Recep GürkanEdirne Valisi Şahin'in Büyük Sinagog'a ilişkin açıklamaları- Edirne Belediye Başkanı Gürkan: - "Sayın Vali Şahin, Türk Musevi Cemaati Hahambaşısı İsak Haleva ile telefonda görüşerek, beyanının yanlış anlaşıldığını ifade edip, derin üzüntüsünü ve Musevi cemaatine de özürlerini bildirdi"- "Tüm Yahudi arkadaşlarımızı özellikle Haleva'yı Edirne'ye davet ediyoruz.
 • 20:11Edirne'de CHP'li Başkandan, Valiye Destek (2)Edirne'de CHP'li Başkandan, Valiye Destek (2)VALİ BİR ANLIK KIZGINLIKLA SÖYLEDİ Edirne Belediye Başkanı CHP'li Recep Gürkan, Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk, Edirne Esnaf Odaları Başkanı Emin İnağ ve sivil toplum kuruluşlarının başkanlarıyla mevlis salonunda basın toplantısı düzenledi.
 • 19:49Edirne Belediye Başkanı Gürkan: Edirne Belediye Başkanı Gürkan: "Vali Şahin'in Sözleri Düşmanlık Olarak Yansıtıldı"Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’in kent merkezinde restorasyon yapılarak ayağa kaldırılan Sinagog ile ilgili ’ibadethane değil müze olarak kullanılacak’ şeklindeki sözlerinin, düşmanlık olarak yansıtıldığını söyledi.
 • 17:29Edirne'de CHP'li Başkandan, Valiye DestekEdirne'de CHP'li Başkandan, Valiye DestekEdirne'de onarımı süren sinagogun müze yapılacağını açıklamasının ardından tepki gören Edirne Valisi Şahin'e, Belediye Başkanı CHP'li Recep Gürkan'dan destek geldi.
 • 16:49Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan AçıklamasıEdirne Belediye Başkanı Recep Gürkan AçıklamasıEdirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Tarihi Kırkpınar Er Meydanı ile ilgili çıkan su basma haberlerini yalanlayarak, herhangi bir sel taşkınının söz konusu olmadığını söyledi.
 • 15:42Kırkpınar Er Meydanı Osmanlı Mimarisiyle YenilenecekKırkpınar Er Meydanı Osmanlı Mimarisiyle YenilenecekEdirne Belediye Başkanı CHP'li Recep Gürkan, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan ve olimpiyatlardan sonra dünyanın en eski spor organizasyonlarından biri olan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin yapıldığı Sarayiçi Er Meydanı Osmanlı mimarisine göre yenileneceğini söyledi.
 • 15:11Başkan Gürkan'dan Tarihi Kırkpınar'a Sponsor MüjdesiBaşkan Gürkan'dan Tarihi Kırkpınar'a Sponsor MüjdesiEdirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin yapıldığı stadyumun yenilenmesini gerçekleştirmek için iki kurumun talip olduğunu söyledi.
 • 14:33Kırkpınar Er Meydanı, Osmanlı Mimarisine Göre YenilecekKırkpınar Er Meydanı, Osmanlı Mimarisine Göre YenilecekEdirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin yapıldığı er meydanının, Osmanlı mimarisine uygun şekilde yenileneceğini söyledi.
 • 17:33Nehirlerdeki Taşkınlar -Recep GürkanNehirlerdeki taşkınlar- Edirne Belediye Başkanı Gürkan: - "Taşkın alanlarının yeniden planlanması, günün gelişen teknolojisine uygun bir şekilde yeniden değerlendirmesi kanaatindeyim"EDİRNE (AA) - Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, taşkın alanlarının yeniden planlanması, günün gelişen teknolojisine uygun bir şekilde yeniden değerlendirmesi gerektiğini bildirdi.
 • 15:04Edirne Belediye Başkanı Gürkan, Hayalet Tartışmalarını YalanladıEdirne Belediye Başkanı Gürkan, Hayalet Tartışmalarını YalanladıEdirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, belediye binasında yaşandığı iddia edilen hayalet olayıyla ilgili "Böyle anlamsız, saçma bir şey olur mu?" dedi.