SON DAKİKA RESMİ GAZETE HABERLERİ

Son Dakika Resmi Gazete Haberleri

 • 13:41Kaldırımdaki Çiçekçiyi Ezen Sanık: AK Partili Olduğum İçin Linç EdildimKaldırımdaki Çiçekçiyi Ezen Sanık: AK Partili Olduğum İçin Linç EdildimKadıköy'de kaldırımda duran çiçekçi Mehmet Emin Kaya'ya çarparak ölümüne neden olan Murathan Öztürk, AK Partili olduğu için kendisinin linç edildiğini söyledi.
 • 16:37Soros: AB İçin Putin'in Rusya'sı IŞİD'den Daha Büyük TehditSoros: AB İçin Putin'in Rusya'sı IŞİD'den Daha Büyük TehditABD'li finans spekülatörü ve liberal girişimci Soros, "Rusya Başkanı Putin'in, AB için IŞİD'den daha büyük bir tehdit oluşturduğunu" belirtti.
 • 18:19Eski FIFA Genel Sekreteri Valcke'ye 12 Yıl Futboldan Men CezasıEski FIFA Genel Sekreteri Valcke'ye 12 Yıl Futboldan Men CezasıFIFA Etik Kurulu, Eski FIFA Genel Sekreteri Jerome Valcke'yi bilet satışı, televizyon, medya hakları ve seyahat masrafı konularında usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle 12 yıl futboldan men etti.
 • 03:36Ekonomi Bakanı: 24 Kasım-31 Aralık Arası Rusya'ya İhracatımız Yüzde 54,6 AzaldıEkonomi Bakanı: 24 Kasım-31 Aralık Arası Rusya'ya İhracatımız Yüzde 54,6 AzaldıEkonomi Bakanı Mustafa Elitaş, uçak krizi sonrası Rusya'dan gelen turistin azaldığını, ihracatın düştüğünü rakamlarla anlattı. Elitaş telafi için alternatif pazar arandığını söyledi.
 • 10:26Babaannesini Öldüren Adam: Onu Çok Sevdiğim İçin BıçakladımBabaannesini Öldüren Adam: Onu Çok Sevdiğim İçin Bıçakladım2003'te Elazığ'da babaannesini öldüren adam geçtiğimiz ekim ayında hapisten kaçtı. Yakalanan hükümlü, "Babaannemi çok sevdiğim için bıçakladım. İnsan sevdiğini bıçaklar da." dedi.
 • 18:37İzmir'de Kaçakçılık Operasyonuİzmir'de, yurda kaçak olarak getirilen ve piyasa değeri 1 milyon 200 bin lira olan oto yedek parçaları ele geçirildi.
 • 18:27Umut Nöbetine Devam EdildiUmut Nöbetine Devam EdildiTutuklu gazetecilerin serbest bırakılması için başlatılan Silivri Cezaevi önündeki umut nöbetini bugün Çağdaş Eczacılar Platformu ve CHP Pendik İlçe Örgütü Başkanı Kemal Ercan devraldı.
 • 17:56Kütahya - Atm'lere Kart Kopyalama Cihazı Takan 2 Kişi Suçüstü YakalandıKütahya - Atm'lere Kart Kopyalama Cihazı Takan 2 Kişi Suçüstü YakalandıAtm'lere kart kopyalama cihazı takan 2 kişi suçüstü yakalandı KÜTAHYA'da çeşitli bankalara ait ATM'lere kart kopyalama cihazı ile gizli kamera takan 46 yaşındaki S.E. ile 29 yaşındaki U.G. polisler tarafından yakalandı.
 • 17:33CHP'li Kadınlardan Ak Kadınlara CevapCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bilecik İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Bilecikligil, 10 Şubat günü Bilecik Adliyesi önünde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında açıklama yapan AK Parti Bilecik İl Kadın Kolları Başkanı Gülcan Namal’a cevap verdi.
 • 17:23Gölbaşı'ndaki Tapu OperasyonuAnkara Gölbaşı Emlak Müşavirleri Derneği (AGED) Başkanı Servet Çimen, Ankara'nın Gölbaşı ilçesi sınırlarındaki arazileri, sahiplerinin bilgisi dışında üçüncü kişilere sattıkları veya satışa aracılık ettikleri gerekçesiyle 17 kişinin gözaltına alınmasıyla ilgili haberlerin çarpıtıldığını savundu.
 • 17:122016 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe KomisyonundaÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Kayıt dışı istihdamla mücadele kapsamında 2008 mayıs-2015 aralık döneminde 2 milyon 97 bin 921 çalışan ile 160 bin 133 işyerinin kayıt dışı olduğu tespit edilerek, kayıt altına alındığını söyledi.
 • 17:10Gümrük Kaçağı Oto Yedek Parçaları Ele GeçirildiGümrük Kaçağı Oto Yedek Parçaları Ele Geçirildiİzmir'de gümrük kaçağı oto yedek parçaları bulunan bir depoya operasyon düzenlendi.
 • 17:09Umut Nöbeti Silivri'de SürüyorUmut Nöbeti Silivri'de Sürüyor'umut Nöbeti" devam ediyor.
 • 17:01Atm'lere Kart Kopyalama Cihazı Takan 2 Kişi Suçüstü YakalandıAtm'lere Kart Kopyalama Cihazı Takan 2 Kişi Suçüstü YakalandıKütahya'da çeşitli bankalara ait ATM'lere kart kopyalama cihazı ile gizli kamera takan 46 yaşındaki S.E. ile 29 yaşındaki U.G. polisler tarafından yakalandı.
 • 16:59İran'da Ahlak Polisinden App'le Kaçışİran'da Ahlak Polisinden App'le Kaçışİran'da ahlak polisine karşı bir cep telefonu uygulaması geliştirildi.
 • 16:56CHP Kadın Kolları 12. Olağan KurultayıCHP Kadın Kolları 12. Olağan KurultayıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı'nın 12. Olağan Kurultayı CHP'nin 12. Kadın Kolları Kurultayı Genel başkanlık için 5 ismin aday adaylığını açıkladığı kurultay, çalışmalarına başladı CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı'nın 12. Olağan Kurultayı başladı.
 • 16:46Add Başkanı Çölaşan: Yeni Anayasa, Yüce Divandan Kurtulmak İçin YapılıyorAdd Başkanı Çölaşan: Yeni Anayasa, Yüce Divandan Kurtulmak İçin YapılıyorAtatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Tansel Çölaşan, hükümetin yeni anayasa çalışmalarına ilişkin "Cumhurbaşkanı 'Anayasa zaten fiilen değişmiştir, yapılması gereken bunu meşrulaştırmaktır' dedi.
 • 16:26Ankara Barosundan İptal DavasıAnkara Barosu, "Ceza Muhakemesi Kanunu Gereğince Görevlendirilen Müdafi ve Vekillere Yapılacak Ödemelere İlişkin 2016 Yılı Tarifesi" ile tarifenin dayanağı yönetmeliğin bazı maddeleri ve "Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi"nin 14'üncü maddesinin 4'üncü fıkrasının iptali için Danıştayda dava açtı.
 • 16:18Matso Başkanı Boztaş: Yakıt Desteğinin Sınırları GenişletilmeliMatso Başkanı Boztaş: Yakıt Desteğinin Sınırları GenişletilmeliManavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş, yakıt desteğinin sınırlarının genişletilmesinin turizmi olumlu etkileyeceğini söyledi.
 • 16:04Bonzai Cinayeti" Davasında KararKağıthane'de iki yıl önce Bonzai krizine girerek amcası ve yengesini öldürdüğü, anne ve babasıyla 4 kişiyi yaraladığı gerekçesiyle yargılanan sanık Tayyip Pural, 2 kez müebbet ve 8 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.
 • 15:58Genç Bayanlar Türkiye Güreş Şampiyonası Büyük Heyecana Sahne OlduGenç Bayanlar Türkiye Güreş Şampiyonası Büyük Heyecana Sahne OlduTürkiye Güreş Federasyonu ile Gençlik ve Spor Tekirdağ İl Müdürlüğü’nün organize ettiği Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin de destek verdiği Genç Bayanlar Türkiye Güreş Şampiyonası büyük heyecan eşliğinde Tekirdağ’da başladı.
 • 15:22Hakkında Tutuklama Kararı Bulunan Zanlı YakalandıKırklareli'de kasten adam öldürme suçundan hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan zanlı yakalandı.
 • 14:34Aged Başkanı Servet Çimen: Aged Başkanı Servet Çimen: "Sahtecilik Değil Rüşvet"Ankara Gölbaşı Emlak Müşavirleri Derneği (AGED) Başkanı Servet Çimen Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde tapu memurları ve emlakçılara yönelik gerçekleştirilen operasyonlar ile ilgili açıklama yaparak, son operasyonun sahtecilikle ilgili değil ‘Rüşvet’ ile ilgili olduğunu söyledi.
 • 14:27Başbakan Yardımcısı Elvan Yoikk Toplantısına KatıldıBaşbakan Yardımcısı Elvan Yoikk Toplantısına KatıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu toplantısı Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan'ın konuşması Başbakan Yardımcısı Elvan: "Yatırım, üretim, ihracat ve istihdam alanlarını herhangi bir aksaklığa mahal vermeden işletmemiz önem arz etmektedir" "Bu çerçevede yatırım ortamının yasal ve idari anlamda iyileştirilmesine yönelik çalışmalarımızın ekonomimiz açısından kritik bir öneme haiz olduğuna inanıyorum" Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, yatırım, üretim, ihracat ve istihdam alanlarını herhangi bir aksaklığa mahal vermeden işletmenin önemine işaret ederek, "Bu çerçevede yatırım ortamının yasal ve idari anlamda iyileştirilmesine yönelik çalışmalarımızın ekonomimiz açısından kritik bir öneme haiz olduğuna inanıyorum" dedi.
 • 14:14Çocuğun Dağa Kaçırılmasına Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis İstemiDiyarbakır'da 15 yaşındaki çocuğu hırsızlık yaptığı iddiasıyla HDP il binasında darbettikten sonra dağa kaçırdığı ileri sürülen terör örgütü PKK üyesi, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanacak.
 • 14:09Kazada Öldüğü İddia Edilen Genç Kızın Öldürüldüğü İddiasıKazada Öldüğü İddia Edilen Genç Kızın Öldürüldüğü İddiasıMersin’in Tarsus ilçesinde 26 Ağustos 2015 tarihinde bir otomobilin sulama kanalına uçması sonucu meydana gelen ve Sedef Tuncay (23) isimli genç kızın hayatını kaybettiği kazayla ilgili davada genç kızın darp edilip öldürüldüğü iddia edildi.
 • 14:0952. Münih Güvenlik KonferansıUkrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i ağır sözlerle eleştirerek, "Bay Putin, olayın Ukrayna'daki iç savaşla alakası yok, asıl olay sizin saldırganlığınız. Olay Kırım'daki iç savaş değil, olay ülkemi işgal eden askerleriniz.
 • 13:57İzmir'de Uyuşturucu Operasyonuİzmir'de gerçekleştirilen operasyonda 1 kilo 600 gram esrar ele geçirildi, gözaltına alınan 2 kişi tutuklandı.
 • 13:56Turist Getiren Seyahat Acentelerine Yakıt Desteğiİzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Bakanlar Kurulu kararıyla İzmir'e turist getirecek tarifesiz seferlere 6 bin dolar destek verilmesinin olumlu olduğunu belirterek, küçük acentelerin de desteklenmesini istedi.
 • 13:22Hakim Köse: Allah Hepimizi Türkiye Tipi Anayasadan KorusunHakim Köse: Allah Hepimizi Türkiye Tipi Anayasadan Korusunİstanbul Hakimi Nuh Hüseyin Köse, adare aleyhinde kararlar veren yargıçların terfilerinin durdurulmasına sert tepki gösterdi.
 • 13:09Başbakan Yardımcısı Elvan AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, yatırım, üretim, ihracat ve istihdam alanlarını herhangi bir aksaklığa mahal vermeden işletmenin önemine işaret ederek, "Bu çerçevede yatırım ortamının yasal ve idari anlamda iyileştirilmesine yönelik çalışmalarımızın ekonomimiz açısından kritik bir öneme haiz olduğuna inanıyorum" dedi.
 • 13:00Dhmi'nin Mal ve Hizmet AlımlarıDevlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğünün, Kamu İhale Kurumu tarafından istisna kapsamında uygun görüş verilen faaliyetler çerçevesinde yapacağı alımlarında uygulanacak esaslar belirlendi.
 • 12:30Edirne Ticaret İl Müdürü Altun AçıklamasıEdirne Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun, Edirne Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığı'na 2015'te 21 bin 36 adet başvuru yapıldığını bildirdi.
 • 12:30Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu ToplantısıBaşbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, "Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulunda yıllık eylem planları üzerinden çalışmaların yürütülmesini, etkili bir ölçme ve değerlendirme sistemiyle izleme ve takip mekanizmalarının işletilmesinin önemli olduğunu düşünüyorum.
 • 12:28Birbirlerini Gözle Değil Sevgiyle GörüyorlarAmasya'nın Bulduklu köyünde yaşayan ve birbirlerini "gönül gözüyle" seven Ümit-Fatma Arslan çifti, sevgileriyle çevrelerindeki çiftlere örnek oluyor.
 • 12:24Irak'ta, Şii Lider Sadr'dan Hükümete UyarıIrak'ta Sadr Hareketi Lideri Mukteda es-Sadr, Başbakan Haydar el-İbadi'nin vadettiği reformları 45 gün içinde uygulamaması halinde hükümetten güvenoyunu çekeceklerini açıkladı.
 • 12:24İyimaya: Mecliste Uzlaşma Hayatidirİyimaya: Mecliste Uzlaşma HayatidirTBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun AKP'li üyesi Ahmet İyimaya, "Güçlü bir anayasa için mecliste uzlaşma hayatidir" dedi.
 • 12:24CHP'nin 12. Kadın Kolları KurultayıCHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı'nın 12. Olağan Kurultayı başladı.
 • 12:21Akşener: Sayek'e Yöneltilenler Ayıpladığım, Kınadığım Bir DavranışEski MHP milletvekili Meral Akşener, CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke hakkında çıkan haberleri ve Sayek’e yönelik kötü söylemleri kınadı.
 • 12:19CHP'li Torun'dan 'Pkk'ya Destek' İddiasıCHP'li Torun'dan 'Pkk'ya Destek' İddiasıChp Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, geçmişte çözüm süreci adı altında bölücü terör örgütü PKK'ya destek verildiğini iddia ederek sorumluların yargılanmasını istedi.
 • 12:18İmamın Ölümüne Neden Olan Sürücüye 5 Yıl Hapisİmamın Ölümüne Neden Olan Sürücüye 5 Yıl HapisAdana'da sabah namazına giderken kullandığı elektrikli bisikletine otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybeden imam Agid Erzen'in (23) ölümüne neden olmaktan yakalanan sürücü Emre Kırtan (34), 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
 • 12:08Bimsa Büyümede Sektörü Beşe Katladı!2014 yılında bilişim sektörünün toplam büyümesinin beş katı büyüme trendi yakaladıklarını ifade eden BimSA Genel Müdürü Tunç Taşman, "2015 yılında da büyüme oranımız yüzde 46 olarak gerçekleşti.
 • 11:55Aym: 'Diplomayı Kasaptan mı Aldınız' Sorusu Kişilik Haklarına Saldırı DeğilAnayasa Mahkemesi (AYM), ‘diplomayı kasaptan mı aldınız’ ifadesinin kişilik haklarına saldırı ve avukatlık mesleğinin itibarını zedeleyen bir söz olmadığına karar verdi.
 • 11:38Çanakkale CHP'li Torun'dan 'Pkk'ya Destek' İddiasıÇanakkale CHP'li Torun'dan 'Pkk'ya Destek' İddiasıCHP'li Torun'dan 'PKK'ya destek' iddiası CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, geçmişte çözüm süreci adı altında bölücü terör örgütü PKK'ya destek verildiğini iddia ederek sorumluların yargılanmasını istedi.
 • 11:07Erzurum'un Başarılı Bürokratı Görevden AlındıErzurum'un Başarılı Bürokratı Görevden AlındıErzurum'da başarılı çalışmalarıyla tanınan Vakıflar Erzurum Bölge Müdürü Kenan Ünğan, görevinden alındı.
 • 11:01Rekabet Kurumundan Tebliğ DeğişiklikleriRekabet Kurumunun bazı tebliğlerinde değişikliğe gidildi.
 • 09:58Gümrük Yönetmeliğinde DeğişiklikAkaryakıt olarak tanımlanan dökme eşyanın (sıvılaştırılmış petrol gazı dahil) antrepolardaki tanklara alınmasından önce ve yurt dışına transit edileceklerin tanklardan çıkışında sayaçla ölçüm yapılacak.
 • 09:29Hikmet Sami Türk: Gülünç Bir Örgüt İddiası UydurulduTürk siyasetinin duayen isimlerinden eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk, Türkiye'nin şu anda askeri darbe dönemlerinden daha ağır bir süreç yaşadığını belirtiyor.
 • 03:34Abd: Esad Gerçekleri Görmüyor EkAbd: Esad Gerçekleri Görmüyor EkSuriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın, Fransız haber ajansı AFP'ye verdiği demeçte, 'Tüm ülkeyi geri almaya kararlı olduğu, ordusunun bunu tereddütsüz deneyeceği, ancak bölgesel aktörlerin işin içinde olması nedeniyle bunun zaman alacağı ve ağır bir bedeli olacağı' şeklindeki açıklamalarına karşı ABD'den, 'Esad gerçekleri görmüyo" değerlendirmesi geldi.
 • 03:17Abd: Esad Gerçekleri GörmüyorAbd: Esad Gerçekleri GörmüyorSuriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın, Fransız haber ajansı AFP'ye verdiği demeçte, 'Tüm ülkeyi geri almaya kararlı olduğu, ordusunun bunu tereddütsüz deneyeceği, ancak bölgesel aktörlerin işin içinde olması nedeniyle bunun zaman alacağı ve ağır bir bedeli olacağı' şeklindeki açıklamalarına karşı ABD'den, 'Esad gerçekleri görmüyo" değerlendirmesi geldi.