02:1000
SON DAKİKA RESMİ GAZETE HABERLERİ

Son Dakika Resmi Gazete Haberleri

  Dur' İhtarına Uymayan Araca Ateş Açılması - Servet Özen

  Dur" İhtarına Uymayan Araca Ateş Açılması - Servet Özen

  "Dur" ihtarına uymayan araca ateş açılması- Lice ilçesinde "dur" ihtarına uymayıp kaçan araçta bulunan Muzaffer Gürül'ün açılan uyarı ateşi sırasında hayatını kaybetmesiyle ilgili oluşturulan heyet incelemesini tamamladı- Diyarbakır Barosu İnsan Hakları Merkezi Yönetim Kurulu üyesi Özen: "Otopsi raporuna göre kurşunun giriş çıkışı ve araçta oluşan hasar göz önünde bulundurulduğunda, ölümün seken bir kurşundan oluşmadığı, maktulün hedef alınarak vurulduğu düşünülmektedir"DİYARBAKIR (AA) - (Dün 20:06)

   

  Karanlık Güçlerin Ülkücüleri Sokağa Çekme Oyununa Prim Vermeyelim'

  Karanlık Güçlerin Ülkücüleri Sokağa Çekme Oyununa Prim Vermeyelim"

  12 Eylül döneminde Mamak Cezaevi'nde kalan, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı eski Müsteşar Yardımcısı Raşit Enhoş, 12 Eylül 1980 askeri darbesi sonrasında cezaevinde en fazla işkenceyi ülkücülerin gördüğünü, bugünlerde bir takım gizli güçlerin ülkücüleri sokağa çekmeye çalıştığını bu oyuna gelinmemesi gerektiğini söyledi. (Dün 20:05)

   

  Pervez Müşerref'in Yargılandığı Dava

  Mahkeme, eski Başbakan, eski Anayasa Mahkemesi ve eski Adalet Bakanı hakkında da vatana ihanet suçlaması ile dava açılmasına karar verdi. (Dün 19:59)

   

  Almanya'da Türk Genç Kızın Saldırıya Uğraması

  Almanya'nın Offenbach kentinde Sırp gençlerinin saldırısı sonucu beyin kanaması geçiren Tuğçe Albayrak'ın sağlık durumu ciddiyetini koruyor Tuğçe'nin amcası Hayrettin Albayrak: "Doktorların gerekli müdahaleleri yapıyor ancak şu ana kadar bir gelişme yok" (Dün 18:30)

   

  Ali Babacan: Hukuk Sistemimizin Bağımsız Bir Şekilde İşlemesi İçin Hareket Geçtik

  Ali Babacan: Hukuk Sistemimizin Bağımsız Bir Şekilde İşlemesi İçin Hareket Geçtik

  * Başbakan Yardımcısı Ali Babacan: "Adil davranmayan bir grup insan, hukuk sistemi içindeki bazı hakimler ve savcılar, bir ağdan emir alacak olurlarsa, o zaman hukuk sistemine inanmak mümkün değil. Hukuk sistemimizi bu tip gruplardan arındırmak için çalışmalar başlattık. Hukuk sistemimizin bağımsız bir şekilde işlemesi için hareket geçtik. Bunu yaparken evrensel ilkeleri göze aldık" Haber: Özgür ALTUNCU - Kamera: İdris TİFTİKÇİ / İstanbul - DHA İstanbul'da gerçekleştirilen 6. Atlantik Konseyi (Dün 18:20)

   

  Babacan : Hukuk Sistemimizin Bağımsız Bir Şekilde İşlemesi İçin Hareket Geçtik

  Babacan : Hukuk Sistemimizin Bağımsız Bir Şekilde İşlemesi İçin Hareket Geçtik

  İstanbul'da gerçekleştirilen 6. Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi'nin bugünkü oturumuna katılan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, konuklar için verilen öğle yemeğinin ardından Türkiye'nin ekonomik göstergeleriyle ilgili bir konuşma yaptı. (Dün 18:01)

   

  İzmir'de Bir Hırsız Yakalandı

  İzmir'in Konak ilçesinde, bankadan para çeken kadını takip ederek, asansörde cüzdanını çaldığı iddia edilen kişi yakalandı. (Dün 17:47)

   

  Özhaseki'nin Kılıçdaroğlu'na Açtığı Tazminat Davası

  Kayseri Büyükşehir Belediyesi: "Kılıçdaroğlu'nun kazandığı ve Başkan Özhaseki'nin kaybettiği bir durum söz konusu değildir" (Dün 17:25)

   

  Kızıltepe'de 22 Kişinin Öldürülmesi Davası

  Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 1992 1996 yılları arasında 22 kişinin öldürülmesine ilişkin dava güvenlik gerekçesiyle Ankara'ya alındı. (Dün 17:24)

   

  Volkan Demirel Sessizlerin Sesi Olmuştur"

  Kazakistan A Milli Futbol Takımları arasında yapılacak Euro 2016 Eleme maçı öncesinde ısınma antrenmanı esnasında bir grup -kimliklerinin tarafınızca tespit edilmesi talep edilmektedir- seyirci sürekli ve organize bir şekilde kendisine, eşine, çocuğuna ve ailesine küfür etmek suretiyle hakaret suçunu işlemişlerdir. (Dün 17:12)

   

  Alihan'dan Sibel Can'a Dava

  Ses sanatçısı Ali Kızıltepe (Alihan) kendisine ait bir eserin melodi kısmının çalındığı gerekçesiyle Sibel Can, söz yazarı Adem Gümüşkaya ve Doğan Müzik Yapım şirketine tedbir ve albüm toplatma davası açtı. (Dün 17:02)

   

  Adana'da Arkadaşının Kimliğini Kullanarak Evlenen Sanığa 5 Yıl Hapis

  Adana'da arkadaşının nüfus cüzdanında sahtecilik yaparak eczane teknisyeni H.T. ile evlendiği iddiasıyla yargılanan 5 çocuk babası Ahmet Ç. 5 yıl hapis cezası aldı. (Dün 17:01)

   

  HDP'li Kaplan: 2015 Nevruz'unda Türkiye'nin Kaderi Değişecek

  HDP'li Kaplan: 2015 Nevruz'unda Türkiye'nin Kaderi Değişecek

  HDP Milletvekili Hasip Kaplan, "2015 Nevruz'unda Türkiye'nin 21'nci yüzyılda kaderini değiştirecek en önemli çağrının o gün verileceğine ben inanıyorum." dedi. (Dün 16:38)

   

  Volkan Demirel'den Suç Duyurusu | 'Küfür Kaderim Değil!'

  Volkan Demirel'den Suç Duyurusu | 'Küfür Kaderim Değil!'

  Volkan Demirel, Kazakistan maçı öncesi kendisine ve ailesine küfür edilmesine ilişkin suç duyurusunda bulundu. (Dün 16:32)

   

  Soma'da Kurulması Planlanan Termik Santral

  EGEÇEP avukatları, Yırca Mahallesi'nde termik santrali yapılmasıyla ilgili ÇED raporunun iptali için dava açtı. (Dün 16:17)

   

  AB Bakanı Bozkır Lüksemburg'da

  AB Bakanı Bozkır Lüksemburg'da

  Bozkır, Lüksemburg Dışişleri Bakanı Asselborn ile görüştü Asselborn: "Türkiye'nin AB katılım müzakerelerinde üç faslın açılması için çabalıyoruz" (Dün 16:15)

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
22.11.2014 02:10:07. #1.12#