SON DAKİKA RESMİ GAZETE HABERLERİ

Son Dakika Resmi Gazete Haberleri

 • 07:47Nikahsız Yaşayan Subaylar TSK'dan AtılacakNikahsız Yaşayan Subaylar TSK'dan AtılacakAskeri Ceza Kanunu'nda yer alan, nikâhsız karı-koca gibi yaşayan subayların ordudan ihracını içeren maddenin iptal başvurusu reddedildi.
 • 08:268 Yaşındaki Çocuğun Önünde İffet Davası8 Yaşındaki Çocuğun Önünde İffet Davasıİffetsizlikle suçladığı eşini sokak ortasında öldüren kocanın davasında, mahkeme çiftin 8 yaşındaki kız çocuklarının tanık olarak dinlenmesine karar verdi.
 • 10:05Yargıtay'dan Kızına Tokat Atan Baba İçin Karar: Terbiye EttiYargıtay'dan Kızına Tokat Atan Baba İçin Karar: Terbiye EttiEvden kaçan 16 yaşındaki kızına tokat attığı için "Basit yaralama" suçundan hakim karşısına çıkan babaya Yargıtay, "Terbiye etti" gerekçesi ile beraat verdi.
 • 00:29Yılmaz; Yılmaz; "Yapamayacağım Hiçbir Şeye Yaparım Demedim, Bundan Sonra da Demeyeceğim"MHP Uşak 1. Sıra Milletvekili adayı Durmuş Yılmaz, kendisiyle ilgili birçok soruyu ve siyasi gündemi değerlendiren bir basın açıklamasında bulundu.
 • 00:09Guyana Eski Devlet Başkanına Seyahat İzniGüney Amerika ülkelerinden Guyana'nın eski devlet başkanı Bharrat Jagdeo'nun ülke dışına çıkmasına izin verildi.
 • 00:06Başbakan Yardımcısı Akdoğan: (3)Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Bunlar farklı bir rüzgar estirmenin ve Öcalan'ı nasıl devre dışı bırakabiliriz, nasıl bir aktör olabiliriz, şimdi böyle bir şeyin içerisindeler.
 • 23:42Mavi Marmara"'ya Yapılan Saldırının 5. YılıGazze'de İsrail'in Mavi Marmara gemisine düzenlediği saldırının 5'inci yıl dönümü münasebetiyle etkinlik düzenlendi.
 • 23:19Medicana Sivasspor - Trabzonspor Maçının ArdındanMedicana Sivasspor - Trabzonspor Maçının ArdındanMedicana Sivasspor - Trabzonspor maçının ardından Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, yeni sezon için planlama sürecine girdiklerini belirterek, Kazansak sıralamadaki yerimizi bir üst basamağa taşıyabilirdik dedi.
 • 23:00Destici: Destici: "Milletimizin Önüne Güçlü Bir İktidar Alternatifi Koyduk"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Saadet Partisi Anadolu Meydanı Mitingi, - Eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici konuşması, Milli İttifak'ın Ankara mitingi- Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak: -"Üretmeyen bir ekonomi milletine refah sağlayamaz. Ben soruyorum iktidar sahiplerine hangi fabrikaları kurdunuz?"- "Biz devrim otomobilini sadece bir yılda yaptık. Bunlar 13 yıldır sadece lafını ediyor"- Eski BBP Genel Başkanı Destici: -"Biz kendi çıkarını ve parti çıkarını değil, her zaman ülke çıkarını, millet çıkarını, inançlarını öne koymuş bir siyasi hareketiz" Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, üretmeyen bir ekonominin millete refah sağlayamayacağını belirterek, "Ben soruyorum iktidar sahiplerine hangi fabrikaları kurdunuz?" dedi.
 • 22:27Kılıçdaroğlu: Kılıçdaroğlu: "Politikamızı Beğenmezsen Özgürce Konuşabileceksin"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşması, CHP'nin İzmir mitingi- Genel Başkan Kılıçdaroğlu: (1)- "Ben halktan, sizden birisiyim. Sizin gibi yaşıyorum.
 • 22:14Kamalak: Kamalak: "Üretmeyen Bir Ekonomi, Millete Refah Sağlayamaz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Saadet Partisi Anadolu Meydanı Mitingi,- Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak konuşması, Milli İttifak'ın Ankara mitingi- Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak: -"Üretmeyen bir ekonomi milletine refah sağlayamaz. Ben soruyorum iktidar sahiplerine hangi fabrikaları kurdunuz?"- "Biz devrim otomobilini sadece bir yılda yaptık. Bunlar 13 yıldır sadece lafını ediyor"- Eski BBP Genel Başkanı Destici: -"Biz kendi çıkarını ve parti çıkarını değil, her zaman ülke çıkarını, millet çıkarını, inançlarını öne koymuş bir siyasi hareketiz" Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, üretmeyen bir ekonominin millete refah sağlayamayacağını belirterek, "Ben soruyorum iktidar sahiplerine hangi fabrikaları kurdunuz?" dedi.
 • 22:12Kılıçdaroğlu: Suriye'de Kan Akıyorsa Sorumlusu Ankara'da Oturan BeylerCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Suriye'de neler yaptıklarını artık bütün dünya öğrendi.
 • 22:06AK Parti Grup Başkanvekili AydınAK Parti Grup Başkanvekili AydınGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın'ın konuşması, Şırnak'ta 2 Hüda Par üyesinin silahla öldürülmesi- AK Parti Grup Başkanvekili Aydın: - "Demokratik siyaseti savunanlar tarafından siyaset dışı yollara müracaat edilmesi, ne demokrasiye, ne insanlığa, ne de hiçbir ahlaka sığmaz" AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, Şırnak'ta 2 Hüda Par üyesinin silahla öldürülmesine ilişkin, "Demokratik siyaseti savunanlar tarafından siyaset dışı yollara müracaat edilmesi, ne demokrasiye, ne insanlığa, ne de hiçbir ahlaka sığmaz" dedi.
 • 21:58Medicana Sivasspor- Trabzonsor Soyunma OdalarıMedicana Sivasspor- Trabzonsor Soyunma OdalarıTrabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, yeni sezon için planlama sürecine girdiklerini belirterek,"Kazansak sıralamadaki yerimizi bir üst basamağa taşıyabilirdik" dedi.
 • 21:48İzmir'de CHP'nin Gündoğdu Coşkusu (2)Eşiyle KÜRSÜDE Kılıçdaroğlu, İzmir Gündoğdu Meydanı'ndaki mitingte sahneye eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile çıkıp kalabalığı selamladı.
 • 21:28Milli İttifak'ın Ankara MitingiSaadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, üretmeyen bir ekonominin millete refah sağlayamayacağını belirterek, "Ben soruyorum iktidar sahiplerine hangi fabrikaları kurdunuz?" dedi.
 • 21:24MHP Milletvekili Adayları Mucur İlçesinde Birlik Mesajı VerdiMHP Milletvekili Adayları Mucur İlçesinde Birlik Mesajı VerdiMilliyetçi Hareket Partisi milletvekili adayları, Kırşehir’in Mucur ilçesinde bir araya geldiği vatandaşlara birlik ve beraberlik mesajı verdi.
 • 20:49CHP'nin İzmir MitingiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Ben halktan, sizden birisiyim. Sizin gibi yaşıyorum.
 • 20:46Silahlı Kavgayla İlgili 2 Kişi TutuklandıSilahlı Kavgayla İlgili 2 Kişi TutuklandıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Adliyeden detay görüntüler, - Zanlıların adliyeden çıkışları, - Zanlıların emniyet minibüsüne bindirilişi, Uşak'taki silahlı kavga- Olayla ilgili 2 kişi tutuklandı Uşak'ta, 2 kişinin öldüğü, 3 kişinin yaralandığı silahlı kavgayla ilgili 2 kişi tutuklandı.
 • 20:39Mısır'da Mahkemeden Mısır'da Mahkemeden "Stat Katliamı" Davasına Erteleme KararıMısır'da Port Said Ceza Mahkemesi, 74 kişinin öldürüldüğü "Stat katliamıyla" ilgili kararını 9 Haziran'a kadar erteledi.
 • 20:29Kılıçdaroğlu: Onlara Devlet Nasıl Yönetilir Kursu AçacağımKılıçdaroğlu: Onlara Devlet Nasıl Yönetilir Kursu Açacağımİzmir'de konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu iktidara yönelik, "Sözüm söz onlara devlet nasıl yönetilir kursu açacağım" şeklinde bir göndermede bulundu.
 • 19:45Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu ToplantısıTrabzonspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Sürmen, "Trabzonsporumuzun 16-17 yaş altı takımları Türkiye şampiyonu olabiliyorsa, 1461 Trabzon takımı mütevazı kadrosuyla PTT 1. Lig'e çıkabiliyorsa, Erdoğdu Lisesi dünya şampiyonu olabiliyorsa, bu çocuklardan bizim neden yararlanamadığımızı bir değil, bin defa düşünmemiz gerekmektedir" dedi.
 • 19:41Somalı Madencilere Açılan Davaya TepkiSomalı Madencilere Açılan Davaya TepkiSoma'da 301 işçinin hayatını kaybettiği maden faciasının ardından eylem yapan 10 maden işçisi hakkında dava açıldı.
 • 19:16Ünlü Karikatürist Bedri Koraman Vefat EttiÜnlü Karikatürist Bedri Koraman Vefat EttiÜnlü karikatürist Bedri Koraman, Bodrum Torba'daki evinde bugün saat 19.00 sıralarında hayatını kaybetti.
 • 19:06Lahey'de Yargılanan Şeşely, Sırp Partisine Başkan OlduHollanda'nın Lahey kentindeki Uluslararası Ceza Mahkemesi'nde "savaş suçu ve insanlığa karşı suç işlemek" iddiasıyla tutuklu yargılanmasına devam edilirken, yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle geçici olarak serbest bırakılan Sırp Radikal Partisi (SRS) lideri Voyislav Şeşely, yeniden parti genel başkanlığına seçildi.
 • 19:00Uşak'taki Silahlı KavgaUşak'ta, 2 kişinin öldüğü, 3 kişinin yaralandığı silahlı kavgayla ilgili 2 kişi tutuklandı.
 • 18:42Mavi Marmara Saldırısının 5. YılıAnkara İnanç Özgürlüğü Platformu Üyesi Harun Ünal, Mavi Marmara davasının, politik pazarlıklarla üstü örtülecek bir dava olmadığını belirtti.
 • 18:01Şırnak'ta 2 Hüda Par Üyesinin Silahla ÖldürülmesiAK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, Şırnak'ta 2 Hüda Par üyesinin silahla öldürülmesine ilişkin, "Demokratik siyaseti savunanlar tarafından siyaset dışı yollara müracaat edilmesi, ne demokrasiye, ne insanlığa, ne de hiçbir ahlaka sığmaz" dedi.
 • 17:29Demirdağ: Bank Asya'ya Hukuksuz Bir Şekilde El Konmasını Şiddetle KınıyoruzBank Asya’ya hukuksuz şekilde el koyma işlemine tepkiler gelmeye devam ediyor.
 • 17:14Trabzonspor'un Toplam Borcu: 309 Milyon LiraTrabzonspor'un Toplam Borcu: 309 Milyon LiraTrabzonspor'un düzenlenen 35'inci olağan genel kurulunda kulübün borcunun 309 milyon lira olduğu açıklandı.
 • 17:07Mustafa Destici: Demokrasiden, Demokratikleşmeden, Sivilleşmeden KorkuyorlarMustafa Destici: Demokrasiden, Demokratikleşmeden, Sivilleşmeden KorkuyorlarMilli İttifak liderlerinden Büyük Birlik Partisi (BBP) eski Genel Başkanı Mustafa Destici, Türkiye’yi yönetenlerin demokrasiden, demokratikleşmeden ve sivilleşmeden korktuğunu savundu.
 • 16:54Trabzonspor'un Borcu; 309 Milyon 395 Bin 694 LiraTrabzonspor'un Borcu; 309 Milyon 395 Bin 694 LiraTrabzonspor Divanı 35. Olağan Genel Kurulu’nda bordo mavili kulübün toplam borcu açıklandı.
 • 16:46Trabzonspor'un Borcu: 310 Milyon TlTrabzonspor'un Borcu: 310 Milyon TlTrabzonspor 35'nci Divanı Olağan Genel Kurulu'nda kulübün toplam borcunun 309 milyon 395 bin 694 lira olduğu açıklanırken hiçbir yönetim kurulunun üyesinin katılmadığı gözlendi.
 • 16:36CHP'li Aksünger: Bank Asya'nın Devri, Husumetin En Bariz ÖrneğiBankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu (BDDK)'nun, Bank Asya’yı TMSF’ye devretmesini değerlendiren CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, “Bu husumet savaşının en bariz örneğidir.
 • 16:29Trabzonspor Divan Olağan Genel Kurulu YapıldıTrabzonspor Divan Olağan Genel Kurulu YapıldıTrabzonspor Divan Olağan Genel Kurulu yapıldı Kulübün toplam borcunun 309 milyon 395 bin 694 lira olduğu açıklandı Trabzonspor 35. Divanı Olağan Genel Kurulu'nda bordo mavili kulübün toplam borcu açıklandı.
 • 16:01Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Başbakan Ahmet Davutoğlu, kamuda çalışan işçilerin ücretlerine, 2015'in birinci altı aylık dönemi için yüzde 6, ikinci altı aylık dönem için yüzde 5 oranında olmak üzere toplam yüzde 11,3 oranında zam yapıldığını bildirdi.
 • 15:47Le Monde: Seçimlere Bir Hafta Kala Ülkenin 10'uncu Büyük Bankasına El KonduBank Asya’nın TMSF'ye devredilmesi Fransız medyasında da yer aldı.
 • 15:29Ortaya Çıkan Belgeler AKP'nin Uluslararası Bir Suça Bulaştığını Göstergesidir'Ortaya Çıkan Belgeler AKP'nin Uluslararası Bir Suça Bulaştığını Göstergesidir'Halkların Demokratik Partisi Grup Başkan Vekili ve Bingöl Milletvekili İdris Baluken, ”Cumhuriyet gazetesinde ortaya çıkan bilgi ve belgeler AKP’nin uluslararası bir suça nasıl bulaştığını gözler önüne sermiştir.
 • 15:26Destici: Millete Memleketi Dar EttinizMilli İttifak liderlerinden eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Diyorlar ki 'Bu gömlek bu ülkeye dar geliyor, başkanlık sistemine geçmemiz lazım'. Hayır, bu gömlek bu bedene dar gelmiyor.
 • 15:24Yalçınbayır: Bbdk'nın Bu Tasarrufu İptale Mahkumdur, Hesabı Mutlaka SorulacaktırKaralama kampanyalarına rağmen yılın ilk üç ayında 13 milyon lira kar açıklayan Bank Asya'nın Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) devredilmesine yönelik tepkiler sürüyor.
 • 14:31Şanlıurfa?da Kayıp Yakınlarından EylemŞanlıurfa?da Kayıp Yakınlarından EylemŞanlıurfa'da, İnsan Hakları Şubesi üyeleri, 'Kayıplar bulunsun failleri yargılansın' eylemi düzenledi.
 • 14:26İthalat Rejimi Kararı'nda DeğişiklikBazı tekstil ve konfeksiyon ürünlerinde, belirli ülkelere uygulanan "ilave gümrük vergisi"nin minimum ve maksimum oranlarında değişiklik yapıldı.
 • 14:23Baro Başkanı Çıtırık: Bir Kez Daha Hukuk ve Basın Özgürlüğüne Darbe VurulduAdana Barosu Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık, MİT’e ait TIR’larda silah taşındığına dair görüntülerle ilgili başlatılan ‘devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk’ iddiasıyla ilgili soruşturma ve yayın yasağının, bir kez daha ülke demokrasisine, hukuk devletine ve basın özgürlüğüne vurulan çok ağır bir darbe olduğunu söyledi.
 • 14:05Şanlıurfa'da Kayıp Yakınlarından EylemŞanlıurfa'da Kayıp Yakınlarından EylemŞanlıurfa'da, İnsan Hakları Şubesi üyeleri, 'Kayıplar bulunsun failleri yargılansın' eylemi düzenledi.
 • 14:02AB Raportörlerinden Anlı'ya ZiyaretAB Raportörlerinden Anlı'ya ZiyaretAvrupa Birliği Raportörleri ve İtalyan Hâkim Luca Perilli, Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı'yı makamında ziyaret etti.
 • 13:55Mısır'da Darbe Karşıtı Açlık Grevinde Sınırdışı Edilen İsimMısır'da müebbet hapis cezasına çarptırılan ve yaklaşık bir yıldır açlık grevinde bulunan Muhammed Sultan, Mısır vatandaşlığından vazgeçmesi üzerine salıverildi.
 • 13:31Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki Yabancı Askerlerle İlgili İddialarBirleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiseri Zeyd Raad el-Hüseyin, Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki uluslararası barış gücü askerlerine yönelik yargısız infaz, adam kaçırma, cinsel istismar gibi iddiaların soruşturmasının derinleştirilmesi çağrısında bulundu.
 • 13:25Milli İttifak Adayı Talyurt: Hukuk Devletinde Cadı Avı YokturMilli İttifak Adayı Talyurt: Hukuk Devletinde Cadı Avı YokturAK Parti Balıkesir İl Yönetimi'nde 8 yıl çeşitli görevlerde bulunan ve 17-25 Aralık sürecinde istifa eden Milli İttifak Balıkesir 1. sıra adayı Av. Kadir Talyurt, yaşanan hukuksuzluklara tepki gösterdi.
 • 13:20Ali Koç: Ali Koç: "Başkan Adayı Olmak İçin Elimizi Taşın Altına Koyma Zamanı Geldi"Fenerbahçe Kulübü eski yöneticilerinden Ali Koç, başkanlığına aday olmak için elinin taşın altına koyma zamanı geldiğini söyledi.
 • 13:14Meso'dan Üyelerine Hijyen Eğitimi SemineriMeso'dan Üyelerine Hijyen Eğitimi SemineriAntalya’nın Manavgat ilçesinde Esnaf ve Sanatkarlar Odası (MESO) ile Halk Eğitim Merkezi (HEM) işbirliğinde hijyen eğitimi gerçekleştirildi.