SON DAKİKA REYHANLI HABERLERİ

Son Dakika Reyhanlı Haberleri

 • 10:22Hatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Antakya, Samandağ, İskenderun, Hassa, Yayladağı, Reyhanlı ve Kumlu ilçesinde cumartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 21:18Başbakan Davutoğlu Canlı Yayında: (1)Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Hava sahamızı kimse ihlal edemez. 'Süper güç' diye bir kavram soğuk savaşta vardı.
 • 16:45Yaşları Küçük Acıları Büyükİç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyelilerin çocukları, yaşadıkları acılara rağmen vatanlarında yeni bir gelecek kurmak için eğitim görüyor.
 • 15:31Davutoğlu: Rusya ile Herhangi Bir Çıkar Çatışmamız YokDavutoğlu: Rusya ile Herhangi Bir Çıkar Çatışmamız Yok* Başbakan Ahmet Davutoğlu: " (Rusya'nın hava sahası ihlali) Bizim sınırlarımıza olan iki ihlal ve bazı taciz olaylarına bakıldığında hiç birisi bu olayların olduğu yerler, DEAŞ'ın olduğu yerler değil. Yayla Dağı'nın orada DEAŞ yok, Reyhanlı'da da DEAŞ yok." "O zaman şu suali sormak bizim hakkımızdır; burada Suriye rejimin destek anlamında yürütülen bir şeyse, burada ne yapılmak isteniyor?
 • 14:36Ek Bilgi ve Fotoğrafla Yeniden) - Davutoğlu: Rusya ile Çıkar Çatışmamız YokEk Bilgi ve Fotoğrafla Yeniden) - Davutoğlu: Rusya ile Çıkar Çatışmamız YokBaşbakan ahmet Davutoğlu AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda partisinin belediye başkanları il ve ilçe yöneticileriyle kahvaltıda bir araya geldi.
 • 13:11Başbakan Davutoğlu, İstanbul'daBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Sınır güvenliğimiz ve hava sahası güvenliğimiz bağlamında hiçbir şekilde taviz vermeyiz.
 • 13:06Davutoğlu "Rusya ile Herhangi Bir Çıkar Çatışmamız Yok" (2)Özgür ALTUNCU-Taner YENER-Gülseli KENARLI/İSTANBUL,(DHA " (Rusya'nın hava sahası ihlali) Bizim sınırlarımıza olan iki ihlal ve bazı taciz olaylarına bakıldığında hiç birisi bu olayların olduğu yerler, DEAŞ'ın olduğu yerler değil. Yayla Dağı'nın orada DEAŞ yok, Reyhanlı'da da DEAŞ yok."dedi. Davutoğlu, "O zaman şu suali sormak bizim hakkımızdır; burada Suriye rejimin destek anlamında yürütülen bir şeyse, burada ne yapılmak isteniyor?
 • 12:55Şampiyon Yarışçıdan Başkan Şanverdi'ye ZiyaretŞampiyon Yarışçıdan Başkan Şanverdi'ye ZiyaretTürkiye Moto Drag 6. Ayak Birincisi Mustafa Yumuşak Hatay’ın Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi’yi ziyaret etti.
 • 12:48Niğde'deki Işid Davası Karar İçin ErtelendiNiğde'deki Işid Davası Karar İçin ErtelendiNiğde'deki IŞİD davası karar için ertelendi Niğde'nin Ulukışla İlçesi'nde 1 polis memuru ile 1 astsubayı şehit edip, gasp ettikleri kamyon şoförünü öldüren Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütü üyesi Alman vatandaşı Benyamin Xu, İsviçre vatandaşı Çendrim Ramadani ile Makedonyalı Muhammed Zakiri'nin de aralarında bulunduğu 4'ü tutuklu, 2'si firari 11 sanığın yargılanmasına devam edildi.
 • 12:48Niğde'deki Işid Davası Karar İçin ErtelendiNiğde'deki Işid Davası Karar İçin ErtelendiNiğde'deki IŞİD davası karar için ertelendi Niğde'nin Ulukışla İlçesi'nde 1 polis memuru ile 1 astsubayı şehit edip, gasp ettikleri kamyon şoförünü öldüren Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütü üyesi Alman vatandaşı Benyamin Xu, İsviçre vatandaşı Çendrim Ramadani ile Makedonyalı Muhammed Zakiri'nin de aralarında bulunduğu 4'ü tutuklu, 2'si firari 11 sanığın yargılanmasına devam edildi.
 • 12:20Davutoğlu: Rusya ile Herhangi Bir Çıkar Çatışmamız YokDavutoğlu: Rusya ile Herhangi Bir Çıkar Çatışmamız Yok* Başbakan Ahmet Davutoğlu: " (Rusya'nın hava sahası ihlali) Bizim sınırlarımıza olan iki ihlal ve bazı taciz olaylarına bakıldığında hiç birisi bu olayların olduğu yerler, DEAŞ'ın olduğu yerler değil. Yayla Dağı'nın orada DEAŞ yok, Reyhanlı'da da DEAŞ yok." "O zaman şu suali sormak bizim hakkımızdır; burada Suriye rejimin destek anlamında yürütülen bir şeyse, burada ne yapılmak isteniyor?
 • 12:18Davutoğlu: Rus Hava Akınları Deaş'e Karşı YapılmıyorBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Rusya’nın Suriye’deki hava operasyonlarının terör örgütü DEAŞ’a karşı yapılmadığını söyledi.
 • 12:17Niğde'deki Işid Davası Karar İçin ErtelendiNiğde'deki Işid Davası Karar İçin ErtelendiNiğde'nin Ulukışla İlçesi'nde 1 polis memuru ile 1 astsubayı şehit edip, gasp ettikleri kamyon şoförünü öldüren IŞİD terör örgütü üyesi Alman vatandaşı Benyamin Xu, İsviçre vatandaşı Çendrim Ramadani ile Makedonyalı Muhammed Zakiri'nin de aralarında bulunduğu 4'ü tutuklu, 2'si firari 11 sanığın yargılanmasına devam edildi.
 • 12:16Seçmen Bilgi Kağıtlarının Dağıtımına BaşlandıSeçmen Bilgi Kağıtlarının Dağıtımına BaşlandıHatay’ın Reyhanlı ilçesinde seçmen bilgi kağıtları muhtarlara teslim edildi.
 • 12:11Başbakan Davutoğlu: "Rusya Hava Akını Deaş'e Karşı Yapılmıyor"Başbakan Ahmet Davutoğlu, Rusya’nın Suriye’de yaptığı operasyonlarda DEAŞ deflerini vurmadığını belirterek, “57 hava akını yapılmış, bunun 55’i ılımlı muhalefete karşı sadece 2’si DEAŞ’a karşı. Eğer DEAŞ’a karşı mücadele edilecekse hep birlikte edelim ama Türkiye sınırına yakın bir yerde yeni mülteci akınlarına yol açacak şekilde hava akınları yapılıyorsa bunu konuşmamız gerekir” dedi.
 • 11:54Işid Davası Yine ErtelendiIşid Davası Yine ErtelendiNiğde’nin Ulukışla ilçesinde yol kontrolü yapan güvenlik güçlerine ateş ederek 1 polis memuru ile 1 astsubayı şehit edip, gasp ettikleri kamyon şoförünü öldüren IŞİD terör örgütü üyesi Alman vatandaşı Benjamin Xu, İsviçre vatandaşı Çendrim Ramadani ile Makedonyalı Muhammed Zakiri’nin de aralarında bulunduğu 4’ü tutuklu, 2’si firari 11 sanığın yargılandığı davanın 4’üncü duruşması yeniden ertelendi.
 • 10:48Suriyeli Öğrencilerden Gazeteciliğe İlk AdımHatay'ın Reyhanlı ilçesinde Suriyeli iki öğrenci, kendileri gibi ülkelerindeki savaştan kaçan arkadaşlarının sesini duyurmak için çıkardıkları bültenle, gazetecilik hayallerini gerçekleştirmek için ilk adımı attı.
 • 18:43Demirtaş: İlk Defa Böyle Bir Baskı Dönemi YaşanıyorDemirtaş: İlk Defa Böyle Bir Baskı Dönemi YaşanıyorTürkiye Gazeteciler Cemiyeti’ni (TGC) ziyaret eden Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Türkiye’de ilk defa basına yönelik baskıların çok ağır olduğunu söyledi.
 • 18:09Demirtaş, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'ni Ziyaret Ettihdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve beraberindeki heyet, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti.
 • 15:30CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç AçıklamasıCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, Ak Parti’nin seçim vaatlerine ilişkin, “Başta Maliye bakanı olmak üzere hükümet yetkilileri, parti temsilcileri biz bunları açıkladığımızda, ‘kaynak nerede’ diye soruyorlardı.
 • 13:54Niğde'deki Ertelenen Işid Davası Yarın GörülecekNiğde’nin Ulukışla ilçesinde yol kontrolü yapan güvenlik güçlerine ateş ederek 1 polis memuru ile 1 astsubayı şehit edip, gasp ettikleri kamyon şoförünü öldüren Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütü üyesi Alman vatandaşı Benyamin Xu, İsviçre vatandaşı Çendrim Ramadani ile Makedonyalı Muhammed Zakiri’nin de aralarında bulunduğu 4’ü tutuklu, 2’si firari 11 sanığın yargılanmasına yarın devam edilecek.
 • 13:36Yaylada Yaşayan Aile Evlerine Elektrik BağlatmıyorYaylada Yaşayan Aile Evlerine Elektrik BağlatmıyorRize'de, 8 yıl önce elektriğe kavuşan 120 haneli yaylada evlerine elektrik bağlatmayan Reyhan Ailesi, "Doğa ile iç içe yaşayıp kafamızı dinliyoruz." dedi.
 • 13:34Suriyeli Matbaacı Reyhanlı'da İşletme AçtıSuriyeli matbaacı Abdullah Al Ahmad, Hatay’ın Reyhanlı ilçesine matbaa kurdu.
 • 11:30Reyhanlı Suriye'de Yıkılan Matbaasını Reyhanlı'da KurduReyhanlı Suriye'de Yıkılan Matbaasını Reyhanlı'da KurduSuriyeli Abdullah Al Ahmad, çatışmalarda yıkılan matbaasını Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde kurdu.
 • 11:29Suriye'de Yıkılan Matbaasını Reyhanlı'da KurduSuriye'de Yıkılan Matbaasını Reyhanlı'da KurduSuriyeli Abdullah Al Ahmad, ülkesindeki çatışmalarda yıkılan matbaasını, ailesiyle birlikte geldiği Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde yeniden kurdu.
 • 15:26Başbakan Davutoğlu AçıklamasıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, “Bugün Genelkurmay Başkanımıza ve Dışişleri Bakanımıza gerekli askeri ve diplomatik talimatları verdim. Akşamleyin Güvenlik toplantısı yapacağım” dedi.
 • 13:30Türk Kızılayı'ndan Suriye'ye YardımTürk Kızılayı, Suriye'nin İdlib, Halep ve Lazkiye kırsalına 36 tırlık insani yardım malzemesi ulaştırdı.
 • 13:15Lise Arkadaşları Yıllar Sonra BuluştuReyhanlı 70. Yıl Sağlık Meslek Lisesi'nin ilk mezunları 18 yıl aradan sonra buluşarak hasret giderdi.
 • 13:04Suriye'deki İç SavaşSuriye'de, rejim birliklerinin saldırılarında yaralanan 3 Suriyeli, Hatay'da tedavi altına alındı.
 • 12:07Reyhanlı Emniyeti'ne Yeni AraçReyhanlı Emniyeti'ne Yeni AraçHatay’ın Reyhanlı İlçesi Emniyet Müdürlüğü’ne tahsis edilen 5 yeni araç törenle hizmete alındı.
 • 14:29Reyhanlı Asri Mezarlık Kompleksi'nin Temeli AtıldıReyhanlı Asri Mezarlık Kompleksi'nin Temeli AtıldıHatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’nın, Reyhanlı’ya Asri Mezarlık Kompleksi kazandırma projesi hayata geçiyor.
 • 13:54Suriyeli Kimsesiz Çocuklar Geleceğe HazırlanıyorSuriyeli Kimsesiz Çocuklar Geleceğe HazırlanıyorSuriye'deki iç savaşta anne ve babalarını kaybeden çocuklar, Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde hayırseverlerin yardımlarıyla açılan yetimhanede, psikolojik desteğin yanı sıra sportif ve sanatsal çalışmalarla geleceğe hazırlanıyor.
 • 13:17Suriyeli Kimsesiz Çocuklar Geleceğe HazırlanıyorSuriye'deki iç savaşta anne ve babalarını kaybeden çocuklar, Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde hayırseverlerin yardımlarıyla açılan yetimhanede, psikolojik desteğin yanı sıra sportif ve sanatsal çalışmalarla geleceğe hazırlanıyor.
 • 11:37Başkan Arslan'a Kaymakam ve Emniyet Müdüründen ZiyaretBaşkan Arslan'a Kaymakam ve Emniyet Müdüründen ZiyaretÇiğli’ye yeni atanan Kaymakam Yusuf Güler ile Emniyet Müdürü Uğur Yıldız, Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan’a nezaket ziyaretinde bulundu.
 • 09:51Hatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Antakya, Reyhanlı, Kumlu, Hassa ve İskenderun ilçelerinde pazar günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 15:07Reyhanlı'da 25 Bin Türk, 10 Bin Suriyeli Öğrenci Eğitim GörüyorReyhanlı'da 25 Bin Türk, 10 Bin Suriyeli Öğrenci Eğitim GörüyorSuriyelilerin en çok yaşadığı kentlerden biri olan Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde 25 400 Türk öğrenci ders başı yaparken, 19 okuldaki Suriyeli öğrenci sayısı da 10 bine ulaştı.
 • 14:09Reyhanlı'da 25 Bin Türk, 10 Bin Suriyeli Öğrenci Eğitim GörüyorReyhanlı'da 25 Bin Türk, 10 Bin Suriyeli Öğrenci Eğitim GörüyorSuriyeliler'in en çok yaşadığı merkezlerden Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde 25 bin 400 Türk öğrenci ders başı yaparken, 19 okuldaki Suriyeli öğrenci sayısı da 10 bine ulaştı.
 • 11:35Hatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Antakya, Dörtyol, Hassa, Kırıkhan, Reyhanlı ve Yayladağı ilçelerinde cumartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 16:53Kılıçdaroğlu: Kürt Sorunu, Güvenlik Politikalarıyla ÇözülmezKılıçdaroğlu: Kürt Sorunu, Güvenlik Politikalarıyla ÇözülmezCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kürt sorununun güvenlik politikalarıyla çözülemeyeceğini söyledi.
 • 16:16Kılıçdaroğlu, Seçim Bildirgesini AçıkladıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kürt sorununun çözümünde siyasi partilerin samimi olması ve gizli bir ajandalarının olmaması gerektiğini belirterek, “Bu sorunu çözmeye talibiz, bu sorunu CHP dışında hiçbir parti de çözemez, açık ve net söylüyorum.
 • 15:06CHP Lideri Kılıçdaroğlu, 1 Kasım Seçim Bildirgesini AçıkladıCHP Lideri Kılıçdaroğlu, 1 Kasım Seçim Bildirgesini AçıkladıChp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Önce Türkiye' başlığını taşıyan seçim bildirgesini açıkladı.
 • 11:57Kılıçdaroğlu: Bu seçimde CHP'ye Oy Vermek ZorundasınızKılıçdaroğlu: Bu seçimde CHP'ye Oy Vermek Zorundasınız1 Kasım'daki seçim vaatlerini açıklayan CHP lideri, iş dünyasına seslendi: Üretmek, çalışmak, düşüncelerinizi özgürce dile getirmek istiyorsanız CHP'ye oy vermek zorundasınız.
 • 10:55Reyhanlı'ya Mezarlık Kompleksi YapılıyorReyhanlı'ya Mezarlık Kompleksi YapılıyorHatay Büyükşehir Belediyesi, Reyhanlı ilçesine modern mezarlık kompleksi yapacak.
 • 10:42Hatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Antakya, Dörtyol, Kumlu ve Reyhanlı ilçelerinde cuma günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 08:20Reyhanlı'ya Asri Mezarlık Kompleksi Yapılıyor Hatay'ın dört bir yanında hizmette sınır tanımayan Büyükşehir Belediyesi, hizmetlerine bir yenisini daha ekliyor. Hatay İli Reyhanlı İlçesi'ne modern bir Asri Mezarlık Kompleksi'nin temeli atılacak.
 • 09:33Hatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Antakya, Kumlu ve Reyhanlı ilçelerinde perşembe günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 17:48Suudi İş Adamı, Suriyeliler İçin 4 Bin 200 Kurban KestirdiSuudi İş Adamı, Suriyeliler İçin 4 Bin 200 Kurban KestirdiMerkezi Suudi Arabistan'da bulunan Emel Derneği'nin başkanı iş adamı Dr. Şıh Muhammed El Cemel, 1400'ü Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde olmak üzere Türkiye'nin yanı sıra, Lübnan, Mısır, Ürdün'de bulunan Suriyeliler için 4 bin 200 kurban kestirip dağıttı.
 • 15:46Suudi İş Adamı, Suriyeliler İçin 4 Bin 200 Kurban KestirdiSuudi İş Adamı, Suriyeliler İçin 4 Bin 200 Kurban KestirdiMerkezi Suudi Arabistan'da bulunan Emel Derneği'nin başkanı iş adamı Dr. Şıh Muhammed El Cemel, 1400'ü Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde olmak üzere Türkiye'nin yanı sıra, Lübnan, Mısır, Ürdün'de bulunan Suriyeliler için 4 bin 200 kurban kestirip dağıttı.
 • 12:02Halep Cezaevi Eşlerine Mezar OlduHalep Cezaevi Eşlerine Mezar OlduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ.- Eşleri ölen Suriyeli Şua ve Hakime Cedan'ın görüntüleri - Şua ve Hakime Cedan ile röportaj Halep cezaevi eşlerine mezar oldu- Suriye'de, kardeşlerle evlenen iki kız kardeş, eşlerini rejimin elindeki Halep Merkez Cezaevi'nde kaybetti- Acı haberi 3,5 yıl sonra alan biri 4, diğeri 2 çocuklu acılı kardeşler, sığındıkları Türkiye'de hayata tutunmaya çalışıyor- Şua Cedan: - "Eşimi günlerce, aylarca aradım. Ama sonuç alamadım. Aynı kaderi kız kardeşim de yaşadı.
 • 11:26Halep Cezaevi Eşlerine Mezar OlduSuriyeli Şua ve Hakime Cedan adlı iki kız kardeşin 3,5 yıl önce çarşıya gitmek için evden ayrılan eşleri, rejimin elindeki Halep Cezaevi'nde yaşamını yitirdi.