SON DAKİKA REYHANLI HABERLERİ

Son Dakika Reyhanlı Haberleri

 • 16:19Hatay'da Suriyeli Sığınmacılara Ramazan YardımıFetih 1453 ve Anda Kardeşe Vefa Derneği tarafından, Hatay'ın Yayladağı, Reyhanlı ve Antakya ilçelerindeki Suriyeli sığınmacılara nakdi yardım ile gıda ve kıyafet dağıtımı yapıldı.
 • 10:02Hatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Kırıkhan, Defne, Reyhanlı, Arsuz, İskenderun, Belen, Altınözü, Defne ve Antakya ilçelerinde pazartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 16:25Bursa'dan Suriyeli Mağdurlara Gıda YardımıBursa'nın Mudanya ilçesinde toplanan 15 ton gıda malzemesi ve 10 ton un, bir tıra yüklenerek Suriyeli savaş mağdurlarına gönderilmek üzere yola çıkarıldı.
 • 22:31İhh'dan 500 Kimsesiz Çocuğa İftarİHH İnsani Yardım Vakfı, ülkelerindeki iç savaşta anne ve babasını kaybeden 500 Suriyeli çocuğa, Reyhanlı'daki lojistik merkezinde iftar verdi.
 • 16:55Reyhanlı Belediyesi'den Yetimlere İftarReyhanlı Belediyesi'den Yetimlere İftarHatay’ın Reyhanlı İlçe Belediyesi 2014 yılında İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından "Dünya Yetimler Günü" ilan edilen Ramazan ayının 15’inci gününde 215 yetim ailesine iftar yemeği verdi.
 • 15:15Suriyeli Sığınmacı 2 Bin 400 Kişiye Ayakkabı YardımıSuriyeli Sığınmacı 2 Bin 400 Kişiye Ayakkabı YardımıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Suriyeli sığınmacılara ayakkabı dağıtımı yapılırken görüntüler Ayakkabılardan görüntüler Çocukların ayakkabıları giymelerinden görüntüler Hatay'da 2 bin 400 çift ayakkabı yardımı Heybe İnsani Yardım Derneği tarafından, Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki çoğunluğu Suriyeli sığınmacı 2 bin 400 kişiye ayakkabı yardımı yapıldı.
 • 12:37Hatay'da 2 Bin 400 Çift Ayakkabı YardımıHeybe İnsani Yardım Derneği tarafından, Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki çoğunluğu Suriyeli sığınmacı 2 bin 400 kişiye ayakkabı yardımı yapıldı.
 • 12:08Fenerbahçelilerden Bayırbucak'a YardımGenç Fenerbahçeliler Derneğince "Amigo Sefa" lakaplı Sefa Kalya anısına Bayırbucak Türkmenlerine 2 bin iftar ve sahurluk gıda paketi gönderildi.
 • 17:14İhh'dan Dünya Yetimler Günü'nde Anlamlı Sergiİhh'dan Dünya Yetimler Günü'nde Anlamlı SergiUluslararası İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından kabul edilen Dünya Yetimler Günü etkinleri kapsamında Kumbaracı4 Türk İslam Eserleri Sanat Galerisi organizasyonu ile düzenlenen anlamlı hat sanatı sergisinin açılışı 42 ülkeden gelen yetimler ve yardımsever kurumların teşrifiyle açıldı.
 • 15:53İhh'nın İhh'nın "Dünya Yetimler Günü" ProgramıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ Hat sergisinden detaylar Sergiyi gezenlerden detaylar İHH Başkanı Bülent Yıldırım'ın konuşması İHH'nın "Dünya Yetimler Günü" programı İHH Genel Başkanı Yıldırım: -"Her ay 85 bin yetime düzenli olarak bakıyoruz.
 • 15:15İhh'nın "Dünya Yetimler Günü" Programıİnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Bülent Yıldırım, kurum olarak ayda 85 bin yetime düzenli olarak baktıklarını, yılda ise bir milyon yetime ulaşabildiklerini belirterek, "Yetimin, dini, dili ve ırkı sorgulanamaz. Anne-baba; Müslüman, Hristiyan veya Yahudi de olsa fark etmez yetimlere mutlaka sahip çıkmaz zorundayız"Yıldırım, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) tarafından ilan edilen "Dünya Yetim Günü" vesilesiyle Dolmabahçe Milli Saraylar Sergi Salonun'da düzenlenen "Kalemden Kalbe, Dünya Yetimler Günü Hat Sergisi" etkinliğinde yaptığı konuşmada, yetim projesini başlattıkları yıllardan kendilerine "Bunu başaramazsınız, çok zor" denildiğini anlattı.
 • 11:22Aşevinin Kazanları Suriyeliler İçin KaynıyorAşevinin Kazanları Suriyeliler İçin KaynıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Aşevinden görüntüler Platform temsilcisi Abdülhamit Altıntaş ile röportaj CEM GENCO - Biz Ümmetiz Platformu ve Avrasya Vakfı tarafından Hatay ve Suriye'de kurulan 7 aşevinde çıkan sıcak yemek, ramazanda savaş mağdurlarına ikram ediliyor.
 • 11:04Aşevinin Kazanları Suriyeliler İçin KaynıyorBiz Ümmetiz Platformu ve Avrasya Vakfı tarafından Hatay ve Suriye'de kurulan 7 aşevinde çıkan sıcak yemek, ramazanda savaş mağdurlarına ikram ediliyor.
 • 11:26Suriyeli Öğrencilerin Karne SevinciSuriyeli Öğrencilerin Karne SevinciGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Öğrencilerden detay Öğretmenin karneleri dağıtması Karnelerini alan çocuklardan detay Suriyeli öğrencilerin karne sevinci Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde, 48 geçici eğitim merkezinde eğitim gören 15 bin 200 Suriyeli öğrenci karne aldı Suriye'deki iç savaştan aileleriyle kaçan ve Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki geçici eğitim merkezlerinde okullarına devam eden öğrenciler karne sevinci yaşadı.
 • 10:43Suriyeli Öğrencilerin Karne SevinciSuriye'deki iç savaştan aileleriyle kaçan ve Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki geçici eğitim merkezlerinde okullarına devam eden öğrenciler karne sevinci yaşadı.
 • 11:22Savaş Mağduru 11 Kadın Aynı Evde BuluştuÜlkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan 11 Suriyeli kadın, Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde hayırsever bir kadın tarafından kiralanan evde hayata tutunmaya çalışıyor.
 • 22:46Biga Tso'dan Yaşlılara İftarBiga Tso'dan Yaşlılara İftarBiga Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) üyeleri Biga Sağlık ve Eğitim Vakfı (BİSEV) Huzurevinde kalan yaşlılarla iftar yemeğinde buluştu.
 • 22:35Biga Ticaret ve Sanayi Odasından Huzurevinde İftarBiga Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) üyeleri, Biga Sağlık ve Eğitim Vakfı (BİSEV) Huzurevi'nde kalan yaşlılarla iftar yemeğinde buluştu.
 • 16:04Kılıçdaroğlu'ndan, Başbakan Binali Yıldırım'a İki SoruCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Binali Yıldırım’ın “ABD tipi başkanlık sistemini tartışacağız, hodri meydan” açıklamasına ilişkin, “Ben Sayın Binali Yıldırım’a iki soru soruyorum, Amerikan başkanlık sistemiyle ilgili olarak. Bir, Türkiye’de eyalet sistemini kabul ediyor musunuz, etmiyor musunuz? Çık bunu açık ve net milletin önünde söyle. İki, Amerika’da her eyaletin ayrı parlamentoları, ayrı yasaları, ayrı kanunları var. Böyle olsun diyor musun, demiyor musun? Bu iki soruma cevap istiyorum” dedi.
 • 12:53Bayırbucak Türkmenlerinin Ramazan Kumanyası Türkiye'denBiz Ümmetiz Platformu ve Avrasya Vakfınca, sınırın Suriye tarafında kurdukları çadırlarda kalan Bayırbucak Türkmenlerine iftar ve sahur için kumanya gönderiliyor.
 • 09:12Türkiye, Suriyeli Akademisyenleri Elinden KaçırdıTürkiye, Suriyeli Akademisyenleri Elinden KaçırdıTürkiye'ye sığınan Suriyeli akademisyenlerin sorunları değerlendirildi. Türkiye'nin nitelik anlamında yetkin, 'kaymak tabaka' olarak tarif edilenleri kaybettiği ortaya çıktı.
 • 14:47Hatay'da Engellilere Tekerlekli Sandalye DesteğiHatay'ın Reyhanlı ilçesinde yaşayan doğuştan veya Suriye'deki iç savaş nedeniyle engelli olan 6 kişiye, tekerlekli sandalye bağışlandı.
 • 10:54Cemil Meriç'in Vefatının 29. YılıBugün, 13 Haziran 1987'de İstanbul'da vefat eden yazar, çevirmen ve mütefekkir Cemil Meriç'in 29. vefat yıldönümü.Günlüklerinin yer aldığı Jurnal kitabında kendisini, "Kimim ben! Hayatını, Türk irfanına adayan, münzevi ve mütecessis bir fikir işçisi." sözleriyle tanımlayan yazar, çevirmen ve mütefekkir Cemil Meriç, 12 Aralık 1916'da Hatay Reyhanlı'da doğdu.
 • 10:50Suriyelilere Ramazan YardımıBiz Ümmetiz Platformu ve Avrasya Vakfı tarafından 24 bin Suriyeliye gıda yardımı yapıldı.
 • 10:20Hatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Defne, Reyhanlı, Arsuz, Samandağı ve Antakya ilçelerinde pazartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 09:52Hatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Antakya, Kırıkhan, Payas ve Reyhanlı ilçelerinde pazar günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 14:52Reyhanlı'da 5 Bin Aileye Gıda Yardımı YapılacakHatay’ın Reyhanlı İlçe Belediyesince ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı yapılmaya başlandı.
 • 15:42Fırat Nehrinin Batısındaki Pyd-Daeş ÇatışmalarıTerör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD'nin başını çektiği güçler, Halep'in kuzeydoğusundaki Münbiç ilçe merkezine 5 kilometre kadar yaklaştı.
 • 18:14Dereceye Giren Suriyeli Öğrenciler ÖdüllendirildiDereceye Giren Suriyeli Öğrenciler ÖdüllendirildiReyhanlı, Antakya, Şanlıurfa ve İstanbul’daki Ataa Derneği’ne ait Suriyelilerin eğitim gördüğü Geçici Eğitim Merkezi arasında düzenlenen şiir, kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere törenle ödülleri verildi.
 • 16:49Hatay - Suriyeli Öğrencilere Başarı ÖdülüHatay - Suriyeli Öğrencilere Başarı ÖdülüSuriyeli öğrencilere başarı ödülüVIDEO YOKHATAY'ın Reyhanlı İlçesi'nin yanı sıra Antakya, Şanlıurfa ve İstanbul'da bulunan Ataa Derneği'ne bağlı, Suriyelilerin eğitim öğretim gördüğü Geçici Eğitim Merkezleri arasında düzenlenen şiir, kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
 • 16:33Savaşta Yüzü ve Vücudu Yanan Hamza İçin Umut TürkiyeSavaşta Yüzü ve Vücudu Yanan Hamza İçin Umut TürkiyeGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Vücudu ve yüzü yanan 3,5 yaşındaki Hamza Hamdum'un detay görüntüleri Baba Mudar Hamdum ile röportaj Savaşta yüzü ve vücudu yanan Hamza için umut Türkiye Suriye'nin İdlib kentinde rejim güçlerinin attığı varil bombalarının evlerine isabet etmesi sonucu çıkan yangında yüzü ve vücudunun büyük bölümü yanan 3,5 yaşındaki Hamza Hamdum'a çare Türkiye'de aranıyor Suriye'de rejim güçlerinin attığı varil bombaları nedeniyle vücudu ve yüzü yanan 3,5 yaşındaki Hamza Hamdum için çare Türkiye'de aranıyor.
 • 15:36Savaşta Yüzü ve Vücudu Yanan Hamza İçin Umut TürkiyeSuriye'de rejim güçlerinin attığı varil bombaları nedeniyle vücudu ve yüzü yanan 3,5 yaşındaki Hamza Hamdum için çare Türkiye'de aranıyor.
 • 17:08Reyhanlı Belediyesi'nden Suriyeli 850 Çocuğa AyakkabıReyhanlı Belediyesi'nden Suriyeli 850 Çocuğa AyakkabıHatay’ın Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, ilçede yaşayan Suriyeli öğrencileri, yıl sonu etkinliğinde yalnız bırakmadı.
 • 15:37Reyhanlı Suriyeli Çocukları Sokaklardan KurtarıyorlarReyhanlı Suriyeli Çocukları Sokaklardan KurtarıyorlarHatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde Suriyeliler tarafından kurulan Şam Global Derneği, dilenen, mendil satan Suriyeli çocukları sokaklardan kurtarıp, eğitimlerine devam etmelerini sağlıyor.
 • 10:21Suriyeli Çocukları Sokaklardan KurtarıyorlarSuriyeli Çocukları Sokaklardan KurtarıyorlarHatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde Suriyeliler tarafından kurulan Şam Global Derneği, dilenen, mendil satan Suriyeli çocukları sokaklardan kurtarıp, eğitimlerine devam etmelerini sağlıyor.
 • 10:16Hatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Kırıkhan, Reyhanlı, İskenderun, Dörtyol, Payas ve Antakya ilçelerinde pazar günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 17:46Kayseri'de El Nusra Davası BaşladıKayseri’de 12 Şubat’ta Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonda terör örgütü `El Nusra` üyesi oldukları iddiasıyla gözaltına alınan ve 1’i tutuklu 16 sanık ilk kez hakim karşısına çıktı.
 • 16:57El Nusra Davasında 16 Kişi Hakim KarşısındaKayseri'de El Nusra terör örgütüne üye olduğu iddiasıyla biri tutuklu 16 sanık hakim karşısına çıktı.
 • 15:28Büro-memur-sen Üyeleri Yemekte BuluştuBüro-memur-sen Üyeleri Yemekte BuluştuBüro-Memur-Sen üyeleri Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde yemekte buluştu.
 • 13:35Reyhanlı'da Yıl Sonu SergisiOğuzhan ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan eserlerden oluşan yıl sonu sergisi açıldı.
 • 13:05Grafikli - Pyd, Fırat Çevresinde Harekete GeçtiTerör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin başını çektiği güçler Fırat nehrinin çevresinde 1 belde ve 11 köyü DAEŞ'ten aldı.
 • 12:01Ramazan'da Gıda FiyatlarıRamazan'da Gıda FiyatlarıTürkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, “Ramazan ayına sayılı günler kala market fiyatlarına baktığımızda; geçen ay sonuna göre 5 üründe fiyat değişimi görülmezken, 8 üründe azalma, 21 üründe ise fiyat artışı oldu.
 • 16:22İhh'nın Yanan Fırını Yeniden KurulduİHH İnsani Yardım Vakfı Reyhanlı Lojistik Merkezi'nde geçen yıl çıkan yangında kullanılamaz hale gelen ekmek fırını yeniden kuruldu.
 • 14:00Reyhanlı'da İhh Fırını Yeniden KurulduReyhanlı'da İhh Fırını Yeniden KurulduGeçtiğimiz yıl Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki İHH deposunda çıkan yangın sonucunda kullanılamaz hale gelen fırın yeniden kuruldu.
 • 14:11Eskişehir İhh'dan Suriye'ye Ramazan Öncesi Tır Dolusu YardımEskişehir İhh'dan Suriye'ye Ramazan Öncesi Tır Dolusu YardımEskişehir İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH), Eskişehirli hayırseverlerin bağışları olan malzemeleri Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine gönderdi.
 • 13:04Reyhanlı'da Camilerde Ramazan TemizliğiReyhanlı'da Camilerde Ramazan TemizliğiYıl boyunca düzenli olarak İlçe sınırlarında bulunan ibadethanelerde temizlik çalışmalarını sürdüren Hatay’ın Reyhanlı Belediyesi, yaklaşan Ramazan ayı nedeniyle temizlik çalışmalarına ağırlık verdi.
 • 11:49Suriyeli Baba, Yüzü Yanan Oğlu İçin Yardım İstiyorSuriyeli Baba, Yüzü Yanan Oğlu İçin Yardım İstiyorSuriye'nin İdlib kentinde 4 ay önce hava saldırısı sonrası çıkan yangında 3 yaşındaki Hamza Hamdun'un yüzü tamamen, el ve ayakları ise kısmen yandı.
 • 14:27Reyhanlı'da Üniversitelilerin Mezuniyet TöreniReyhanlı'da Üniversitelilerin Mezuniyet TöreniReyhanlı'da üniversitelilerin mezuniyet töreniHATAY'ın Reyhanlı İlçesi'nde, Mustafa Kemal Üniversitesi'ne (MKÜ) bağlı Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu'nda (MYO) mezuniyet töreni düzenlendi.
 • 12:35Reyhanlı'da Meslek Yüksek Okul Öğrencileri Kep AttıReyhanlı'da Meslek Yüksek Okul Öğrencileri Kep AttıHatay’ın Reyhanlı ilçesinde Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu’nda mezuniyet töreni düzenlendi.
 • 12:19Reyhanlı'da Reyhanlı'da "Sevgi İzi" BüyüyorProgram Sunucusu Araştırmacı Gazeteci Müge Anlı’nın hayata geçirdiği ve Hatay’ın Reyhanlı İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi’nin de, desteklediği Sevgi İzi projesi yoğun ilgi görüyor.