10:2700
SON DAKİKA REYHANLI HABERLERİ

Son Dakika Reyhanlı Haberleri

  CHP'li Özgümüş: Dürüst İşletmeciler İflas Noktasına Geldi

  CHP'li Özgümüş: Dürüst İşletmeciler İflas Noktasına Geldi

  CHP Adana Milletvekili Özgümüş, Suriye'den Türkiye'ye kaçak yollarla getirilen ve çok düşük fiyatla satılan akaryakıt konusunda soru önergesi verdi. (18 Nisan 2014 Cuma )

   

  MHP'li Çetin: Muhaberat Devleti Oluşturmak İsteyenlere de Hukuk Lazım Olacak

  MHP'li Çetin: Muhaberat Devleti Oluşturmak İsteyenlere de Hukuk Lazım Olacak

  MHP Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, hiçbir yasanın kişiye özel olmaması gerektiğinin altını çizerek, "MİT mensuplarının, herhangi bir makamın veya şahsın yasaların arkasına gizlenerek suç işlemek gibi bir özgürlüğü olamaz. Bugün TBMM'deki çoğunluğun tahakkümü ile anayasaya aykırı ve hukukla bağdaşmayan yasa çıkaranlar ve bu yasalara dayanarak icraat yapanlar, bir gün mutlaka yargılanacaklarını unutmasınlar. (18 Nisan 2014 Cuma )

   

  Bank Asya Çalışanlarından Suriyelilere 2 Tır Gıda Yardımı

  Bank Asya Çalışanlarından Suriyelilere 2 Tır Gıda Yardımı

  Kimse Yok Mu Derneği’nin Suriyeli mülteciler için düzenlediği yardım kampanyasına destek veren Bank Asya çalışanları, mülteciler için 2 TIR gıda yardımında bulundu. (18 Nisan 2014 Cuma )

   

  Suriye Sınırında Askere Ateş Açıldı

  Genelkurmay Başkanlığı, Suriye sınırında tespit edilen kaçak boru hattının imhası sırasında Suriye tarafından askerlerin üzerine ateş açıldığını bildirdi. (17 Nisan 2014 Perşembe )

   

  CHP Konya Milletvekili Kart Açıklaması

  CHP Konya Milletvekili Kart Açıklaması

  CHP'li Atilla Kart, "MİT'e, bu teklif ile geçmişe yönelik af düzenlemesi getirilmekte, geleceği hedef alarak da yasal şemsiye sağlanmaktadır" DEDİ. (17 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Genelkurmay Başkanlığı Açıklaması

  Genelkurmay Başkanlığı, Suriye sınırında akaryakıt kaçakçılığında kullanılacağı değerlendirilen boru hattı tespit edildiği belirtilerek yapılan çalışmalar sırasında açılan ateşe ateş ile karşılık verildiği açıklandı. (17 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Kaçakçılar Türk Askerine Ateş Açtı

  Kaçakçılar Türk Askerine Ateş Açtı

  Suriye-Türkiye sınırında kaçakçılık faaliyeti yürüten şahıslar, Türk askerine ateş açtı. (17 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Sınır Olayları

  Türkiye–Suriye hududunda, Kara Kuvvetleri 3'üncü Hudut Alay Komutanlığı (Suruç/ Şanlıurfa) Konak Hudut Karakolu sorumluluk sahasında, mayınlı araziden Türkiye'ye girmek isteyen grupla, AMM arasında çıkan arbedede, başını yere çarpan Suriye uyruklu bir şahıs, hastanede vefat etti. (16 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Genelkurmay: Sınırda 1 Kişi Öldü

  Genelkurmay: Sınırda 1 Kişi Öldü

  Genelkurmay Başkanlığı, yaşanan arbedede düşerek başını yere vuran bir kişinin kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiğini açıkladı. (16 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Suriye Sınırında Türk Askerine Ateş Açıldı

  Suriye Sınırında Türk Askerine Ateş Açıldı

  Dün gece Suriye sınırını yasadışı olarak geçmek isteyen 20 kişi, Türk askerine ateş açtı. Püskürtülen kişiler Suriye tarafına kaçtı. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Genelkurmay Başkanlığı: "Suriye Sınırında Ateş Açan Gruba Ateş ile Karşılık Verildi"

  Genelkurmay Başkanlığı, Suriye sınırında ateş açan gruba ateşle karşılık verildiğini açıkladı. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Tek Odada "Farklı Hayatlar"

  Hayatta kalabilmek için ülkelerini terk edip Hatay'ın Reyhanlı ilçesine gelen Suriyeliler, kendileri gibi savaştan kaçarak gelen yakınları veya hiç görmedikleri soydaşlarıyla aynı odayı paylaşıyor İki ailenin 24 üyesi, naylon örtüyle ikiye böldükleri tek odalı evde hayata tutunmaya çalışıyor. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Bal Ligi

  Bal Ligi

  Bölgesel Amatör Futbol Ligi (BAL) 3. Grup takımlarından 44 Malatyaspor'un Asbaşkanı Nurettin Uğur, Reyhanlı Belediyespor ile deplasmanda oynadıkları karşılaşmada saldırıya uğradıklarını öne sürdü. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

 

  Reyhanlı'da Mazot Deposunda Patlama

  Reyhanlı'da Mazot Deposunda Patlama

  Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde bir evin bahçesindeki mazot deposunda patlama meydana geldi. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Çevik Kuvvet Gölgesinde Maç

  Çevik Kuvvet Gölgesinde Maç

  Türkiye Futbol Federasyonu Bölgesel Amatör Ligi (BAL) 3. Grup'ta Reyhanlı Belediyespor'un 44 Malatyaspor'a 1-0 mağlup olduğu maçta olaylar çıktı. (13 Nisan 2014 Pazar )

   

  Sınır Olayları

  Türkiye Suriye sınırında, akaryakıt kaçakçılığı yapmak için kullanılan 800 metre uzunluğunda plastik boru hattı imha edildi. (12 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  İhh, Suriye'ye 133 Tır Yardım Malzemesi Gönderdi

  İhh, Suriye'ye 133 Tır Yardım Malzemesi Gönderdi

  Ferhat DERVİŞOĞLUREYHANLI (Hatay), (DHA)- İNSAN Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, Suriye'ye 133 TIR yardım malzemesi gönderdi. (11 Nisan 2014 Cuma )

   

  Bal Ligi

  Bal Ligi

  Bölgesel Amatör Futbol Ligi (BAL) 3. Grup'ta mücadele eden 44 Malatyaspor, Reyhanlı Belediyespor maçının hazırlıklarını tamamladı. (11 Nisan 2014 Cuma )

   

  Sınırlarda Bir Haftada 2 Bin 136 Kişi Yakalandı

  Genelkurmay Başkanlığı, son bir hafta içerisinde bin 549'u Suriye sınırında olmak üzere sınırlarda yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 2 bin 136 kişinin yakalanarak kolluk kuvvetlerine teslim edildiğini açıkladı. (11 Nisan 2014 Cuma )

   

  IHH, Suriye'ye 133 Yardım TIR'ı Gönderdi

  IHH, Suriye'ye 133 Yardım TIR'ı Gönderdi

  Insan Hak ve Hürriyetleri Insani Yardım Vakfı(IHH) tarafından Suriye'ye gönderilen 133 TIR'lık yardım konvoyu Hatay'dan hareket etti. (11 Nisan 2014 Cuma )

   

  Sınır Olayları

  Genelkurmay Başkanlığı, Türkiye Suriye sınırında, akaryakıt kaçakçılığında kullanılan bin 400 metre uzunluğundaki plastik boru hattının saptandığını ve 10 bin 500 litre akaryakıtın imha edildiğini bildirdi. (11 Nisan 2014 Cuma )

   

  Bin 400 Metre Boru Hattı ve 10 Bin Litre Akaryakıt İmha Edildi

  Bin 400 Metre Boru Hattı ve 10 Bin Litre Akaryakıt İmha Edildi

  Türkiye Suriye sınırında devriye görevi yürüten asker kaçakçılık faaliyetlerinde kullanıldığı tespit edilen bin 400 metre plastik boru ve 10 bin 500 litre mazot ele geçirdi. (11 Nisan 2014 Cuma )

   

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik Açıklaması

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik Açıklaması

  Çelik, "Mısır'da insanlık asılıyor, bu olay karşısında olması gereken refleksi göstermiyor" dedi. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  AK Parti'li Çelik(2/son): Aym Çok Büyük Yanlışa İmza Attı

  AK Parti'li Çelik(2/son): Aym Çok Büyük Yanlışa İmza Attı

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, Twettir konusunda Anayasa Mahkemesi'nin çok büyük bir yanlışa imza attığını söyledi. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Reyhanlı Nüfusunun 3'te 1'ini Suriyeliler Oluşturuyor

  İlçede yaşayan Suriyelileri tespit edip kayıt altına almak için ocak ayında çalışma başlatan Başbakanlık Afet ve Acil Durum (AFAD) Yönetimi Başkanlığı, çalışmalarını büyük oranda tamamladı. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Reyhanlı Nüfusunun 3'te 1'ini Suriyeliler Oluşturuyor

  Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde yaşayan Suriyelilerin ilçe nüfusunun 3'te 1'ini oluşturduğu saptandı. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Savaşın "Parçaladığı" Hayatlar

  Suriye'deki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınanlar, ülkelerinde bıraktıkları yakınlarının yolunu gözlüyor Hatay'ın Reyhanlı ilçesine sığınan 86 yaşındaki Hasibe Rehal: "Bir yıl önce 7 çocuğumla Türkiye'ye geldim, kalan üç çocuğumdan haber alamıyorum" (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  CHP'li Aslanoğlu: Esed Sizin Dostunuzken Biz Esed'i Tanımazdık

  AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli'nin Suriye'de yaşanan olaylarda CHP'lilerin Devlet Başkanı Esed'i savunmakla suçlaması üzerine CHP Istanbul Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu, "Sayın Canikli, Esed sizin dostunuz iken biz Esed'i tanımazdık, o sizin dostunuzdu. (09 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş Açıklaması

  CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş Açıklaması

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi üyesi ve Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı ve Suriye’deki kimyasal silahlarla ilgili değerlendirmede bulundu. (09 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Reyhanlı'da Gönüllü Tasarruf Hesabı Projesi Uygulaması

  Reyhanlı'da, mikro kredi uygulaması kapsamında oluşturulan "Gönüllü Tasarruf Hesabı Projesi" ile kredi alan kadınlar, kazandıklarından bir kısmını da kumbarada biriktirerek birikim sağlıyor. (09 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  "Bu Seçimden Neyi Çıkardınız, Tek Sözcük Çalışacaksınız" Diyen Kılıçdaroğlu, Örgütünü Topluyor

  Seçim sonuçlarını masaya yatıran CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Daha yüksek bir oy bekliyorduk, olmadı. (08 Nisan 2014 Salı )

   

  CHP TBMM Grup Toplantısı

  CHP TBMM Grup Toplantısı

  Genel Başkan Kılıçdaroğlu: (2) "Herkesin düşüncesini özgürce açıklayabileceği bir Mısır'ı biz arzu ederiz. O nedenle Mısır yöneticilerine CHP'nin, anamuhalefet partisinin genel başkanı olarak, siyasal idamları yapmayın çağrısında bulunuyoruz" "Bu kadar yolsuzluğa batmış bir siyasal yapının daha ağır bir şekilde demokratik yollardan cezalandırılacağını düşünüyorduk. 76 milyonun bütün haksızlıkları sindirmesi mümkün değildir. (08 Nisan 2014 Salı )

   

  Meclis'te Kılıçdaroğlu'na Yumruklu Saldırı (3)

  "miting MEYDANLARINDA, KAMUOYUNUN VİCDANINA SESLENDİM" Miting meydanlarında kamuoyunun vicdanına seslendiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Beklentilerimiz yüksekti, neden? Bir siyasal iktidar düşünün dört bakanı yolsuzluk dolayısıyla istifa etmiş. (08 Nisan 2014 Salı )

   

  Seçimler Yargı Gözetiminde Olur, Bakanlar Gidip Sandık Başında Beklemez'

  Seçimler Yargı Gözetiminde Olur, Bakanlar Gidip Sandık Başında Beklemez"

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 30 Mart yerel seçimlerinin Cumhuriyet tarihinin en şaibeli seçimi olduğunu savunarak, "Seçimler, yargı gözetiminde olur, bakanlar gidip sayımın başında beklemez." dedi. (08 Nisan 2014 Salı )

   

  Kırıkhan'da 27 Ton Kaçak Akaryakıt Ele Geçirildi

  Kırıkhan'da 27 Ton Kaçak Akaryakıt Ele Geçirildi

  Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde 27 ton kaçak akaryakıt ele geçirildi. (08 Nisan 2014 Salı )

   

  Hatay'da 27 Ton Kaçak Mazot Ele Geçirildi

  Kırıkhan ilçesinde kaçakçılara yönelik operasyonda, 27 ton kaçak mazot ele geçirildi. (08 Nisan 2014 Salı )

   

Manşet Haberleri