11:0000
SON DAKİKA ROJAVA HABERLERİ

Son Dakika Rojava Haberleri

  Yüksekdağ: "Faili Meçhuller Yeniden Hortlatıldı"

  HDP TBMM Grup Toplantısı- Eş Genel Başkan Yüksekdağ: - "Hükümet hala 'çözüm süreci benim temel politikamdır' diyor, hala ekmeğini yemeye devam ediyor ama çözüm sürecinin gereğini yerine getirmiyor. (Dün 16:15)

   

  Yüksekdağ: 'Ölüm Üzerinden Siyaset Tarzımız Değil'

  Yüksekdağ: "Ölüm Üzerinden Siyaset Tarzımız Değil"

  HDP TBMM Grup Toplantısı- Eş Genel Başkan Yüksekdağ: - "Hükümet hala 'çözüm süreci benim temel politikamdır' diyor, hala ekmeğini yemeye devam ediyor ama çözüm sürecinin gereğini yerine getirmiyor. (Dün 16:09)

   

  Hdp TBMM Grup Toplantısı

  Hdp TBMM Grup Toplantısı

  Eş Genel Başkan Yüksekdağ: "Hükümet hala 'çözüm süreci benim temel politikamdır' diyor, hala ekmeğini yemeye devam ediyor ama çözüm sürecinin gereğini yerine getirmiyor. (Dün 15:58)

   

  Figen Yüksekdağ : Kobani Düşmedi, Hükümetin Karanlık Hesapları Düştü

  Figen Yüksekdağ : Kobani Düşmedi, Hükümetin Karanlık Hesapları Düştü

  Partisinin grup toplantısında konuşan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ "Kobani düşmedi, Hükümetin karanlık hesapları düştü. Türkiye itibar kaybetti" dedi. (Dün 14:14)

   

  Kürdistan Bölgesel Yönetimi Meclis Başkanı, Salih Müslim'i Kabul Etti

  Kürdistan Bölgesel Yönetimi Meclis Başkanı, Salih Müslim'i Kabul Etti

  Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Meclis Başkanı Yusuf Muhammed, Demokratik Birlik Partisinin(PYD) Eş Başkanı Salih Müslim'i parlamentodaki ofisinde kabul etti. (Dün 13:48)

   

  Cemal Uşşak: Akil İnsanlar Toplantısına Davet Edilmedim

  Akil İnsanlar Heyeti üyesi Cemal Uşşak, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun önceki gün yaptığı toplantıya davet edilmediğini söyledi. (Dün 13:36)

   

  Emeric'ten Ezidilere Yardım

  Emeric'ten Ezidilere Yardım

  Êzidîler, Federasyona Komelên Êzidiyan (FKÊ) öncülüğünde Kobanê ve Şengal halkı ile dayanışma amaçlı gıda, giysi, ilaç vb. ihtiyaç malzemelerinden oluşan yardım topladı. (Dün 08:38)

   

  OSGİAD'tan 5 Maddelik Çözüm Önerisi

  OSGİAD'tan 5 Maddelik Çözüm Önerisi

  Ortadoğu Sanayici ve Genç İşadamları Derneği (OSGİAD) çözüm sürecinin sağlıklı bir şekilde devamı için hükumete 5 maddelik çözüm önerisinde bulundu. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  2. Demokrasi ve Barış Konferansı

  Konferansın Sonuç Bildirgesi: "Tu¨rkiye'de ve bo¨lgede barıs¸ mu¨cadelelerini halkların iradesini merkeze alan bir anlayıs¸la takip edip, bu mu¨cadeleler arasındaki ilis¸kileri gu¨c¸lendirerek ilerletmeye, kalıcı, onurlu ve adil bir barıs¸ı tesis etmeye, hepimizin hak ve o¨zgu¨rlu¨klerini kapsayacak. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Ortadoğu Barış Konferansı' Düzenlenecek

  Ortadoğu Barış Konferansı' Düzenlenecek

  Halkların Demokratik Kongresi (HDK) haftasonu Ankara’da düzenlenen 2. Demokrasi ve Barış Konferansı Sonuç Bildirgesi’ni yayınladı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Barzani'den Amerika'ya Teşekkür

  Barzani'den Amerika'ya Teşekkür

  Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesut Barzani, askeri malzemeleri Kobani'ye ulaştıran ABD'ye teşekkür etti. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Osgiad'dan 5 Maddelik Çözüm Önerisi

  Ortadoğu Sanayici ve Genç İşadamları Derneği (OSGİAD) Başkanı Mahmut Şanlı, Kürt sorunun çözümü konusunda Akil İnsanlar Heyeti’nin yeniden devreye konulduğu bir dönemde akıldışı yöntemlere başvurmanın doğru olmadığı belirterek, hükümete 5 maddelik çözüm önerisinde bulundu. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Peşmerge Birlikleri Kobani'ye Türkiye Üzerinden Gidecek

  Türkiye’nin, peşmerge birliklerinin Türk toprakları üzerinden Kobani’ye geçmelerine izin verdiği öne sürüldüKuzey Irak’ta yayın yapan Rudaw TV’nin haberine göre, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, Türkiye’den, Peşmerge Güçleri’nin ve yardımlarının Türk toprakları üzerinden Kobani’ye ulaştırılmasına izin vermesi için talepte bulundu. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Irak Kürdistan Yönetimi'nden ABD'ye Yardım Teşekkürü

  Irak Kürdistan Yönetimi'nden ABD'ye Yardım Teşekkürü

  Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanlığı, gönderdikleri silah yardımını IŞİD'in saldırısı altındaki Kobani'ye havadan ulaştıran ABD'ye teşekkür etti. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  'Akil İnsanlar'dan Süreç İçin 10 Öneri

  "Akil İnsanlar"dan Süreç İçin 10 Öneri

  Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Dolmabahçe'deki Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde bir araya gelen Akil İnsanlar Heyeti, sürece ilişkin taleplerini 10 maddede sıraladı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Suphi Nejat Ağırnaslı Kadıköy'de Anıldı

  Suphi Nejat Ağırnaslı Kadıköy'de Anıldı

  Kobani'de 7 Ekim'de IŞİD'e karşı savaşırken hayatını kaybeden Suphi Nejat Ağırnaslı, parti meclisi üyesi olduğu ESP tarafından Kadıköy'de düzenlenen yürüyüşle anıldı. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Ikby Parlamentosu'ndan Bir Heyet, Bağdat'a Gidecek

  Parlamento Başkanı Sadık: "Merkezi yönetimle yaşanan sorunların çözümü için önümüzdeki günlerde Kürdistan Parlamentosu olarak Bağdat'a gideceğiz" (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Bölgedeki Seyitlerden Barış Çağrısı

  Bölgedeki Seyitlerden Barış Çağrısı

  Batman, Mardin, Siirt ve Şırnak’ta yaşamlarını sürdüren Becirman Seyyitleri’nden tüm kesimlere barış dilinin kullanılması çağrısı yapıldı. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  PYD: ABD ile İki Yıldır Görüşüyoruz

  PYD: ABD ile İki Yıldır Görüşüyoruz

  PYD, ABD ile görüşmelerin 2 yıldır devam ettiğini ancak Türkiye'nin tepkisi nedeniyle ABD'nin bunu açıklamadığını öne sürdü. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Hdp Heyetinin Kandil Ziyareti

  Kandil'e dün ziyarette bulunan HDP heyeti, ziyarete ilişkin yazılı açıklama yaptı Açıklamadan: "KCK'li yetkililer, 'Müzakereye geçilmesi durumunda, süreçle ilgili bugüne kadar göstermiş olduğumuz duyarlı tutumun devam edeceğinin kamuoyu tarafından bilinmesi gerekir' dediler" (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Hdp Heyeti 'Yol Haritası' Taslağını Kandil'e Götürdü

  Hdp'nin, 'Çözüm Süreci' kapsamında İmralı-Kandil-Ankara hattında görüşme trafiğini yürüten heyeti, hükümet tarafından kendilerine sunulan çözüm süreciyle ilgili 'yol haritası' taslak metnini Kandil Dağı'na götürerek KCK yöneticileri ile paylaştı. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Iğdır'dan Suriye'ye Yardım

  Iğdır Belediyesi tarafından başlatılan "Rojava’ya bir el de sen uzat" kampanyası kapsamında toplanan bir tır dolusu yardım malzemesi, Suriye'nin Rojava bölgesine gönderildi. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
22.10.2014 11:00:54. #1.13#