SON DAKİKA ROJAVA HABERLERİ

Son Dakika Rojava Haberleri

15:06
Hdp'li Yüksekdağ: Mermer Gibi 'İç Güvenlik Paketi'yle Karşımıza Çıktılar HDP Eşbaşkanı Figen Yüksekdağ, çözümün teminatının iktidar, cumhurbaşkanı değil halklar olduğunu söyledi.
Hdp'li Yüksekdağ: Mermer Gibi 'İç Güvenlik Paketi'yle Karşımıza Çıktılar
14:13
HDP'den Yunanistan ve Kobani'ye Selam HDP'li Figen Yüksekdağ, Yunanistan'da seçimleri kazanan Syriza'nın zaferini kutladı, IŞİD'in Kobani'den çıkartılması nedeniyle YPG, YPJ ve Peşmerge'ye selam gönderdi.
HDP'den Yunanistan ve Kobani'ye Selam
12:07
HDP'li 10 Milletvekili Kobani'de! HDP'li 10 milletvekili, Kürtlerin yönetimi yeniden ele aldığı Kobani'ye gitti.
HDP'li 10 Milletvekili Kobani'de!
22:09
Barzani'den Türkiye'ye Kobani Teşekkürü IKBY Başkanı Barzani, "Kobani'nin kurtarılmasında rol oynayan Türkiye'ye kendi adıma ve Kürdistan halkı adına teşekkür ediyorum." dedi.
Barzani'den Türkiye'ye Kobani Teşekkürü
16:11
Anlı, Halkı HDP İl Kongresi'ne Davet Etti Fırat Anlı, "HDP ile Yeni Yaşam Çağrımızdır" başlıklı bildiriyi dağıtarak, kent halkını Çarşamba günü yapılacak HDP İl Kongresi'ne davet etti.
Anlı, Halkı HDP İl Kongresi'ne Davet Etti
15:09
Bir Paket de Sen Al' Kampanyasına Eş Başkanlar Desteği Şengal ve Kobanê için başlatılan "Bir Paket de Sen Al" kampanyasına Eş Başkanlar Gültan Kışanak ve Fırat Anlı gıda paketleri satın alarak destek verdi.
Bir Paket de Sen Al' Kampanyasına Eş Başkanlar Desteği
13:27
Demirtaş: Kenan Evren'in Barajı Tarumar Olacak Partisinin Urfa il kongresine katılan HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, seçim barajı eleştirilerine yönelik "Evren'in barajı tarumar olacak' dedi.
Demirtaş: Kenan Evren'in Barajı Tarumar Olacak
17:15
Selahattin Demirtaş: Baraj Sorunumuz Yoktur HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin Şanlıurfa il kongresine katıldı.
Selahattin Demirtaş: Baraj Sorunumuz Yoktur
16:51
Demirtaş: Tekçi Zihniyet Hakim Olursa Evvela İslamiyeti Bitireceklerdir HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Eğer tekçi zihniyet hakim olursa, benden olmayana, benim gibi düşünmeyene, benim gibi namaz kılmayana Müslüman demem tekçi anlayışı hakim olursa evvela İslamiyeti bitireceklerdir.
Demirtaş: Tekçi Zihniyet Hakim Olursa Evvela İslamiyeti Bitireceklerdir
12:45
250 Kobani'li Çocuğa Kırtasiye Ve Giyim Yardımı Kayapınar Belediyesi eğitim destek evlerinde öğrenim gören 250 Kobani'li çocuğa kırtasiye ve giyim yardımı yaptı.
250 Kobani'li Çocuğa Kırtasiye Ve Giyim Yardımı
16:07
Şengal'deki 'Kanton' İlanına Tepkiler Devam Ediyor Irak Bölgesel Kürt Yönetiminin, IŞİD saldırısına uğrayan Şengal bölgesindeki Yezidilerin PKK desteğiyle 'Kanton' ilan etmesine tepkiler devam ediyor.
Şengal'deki 'Kanton' İlanına Tepkiler Devam Ediyor
14:46
Bölgesel Kürt Yönetimi'nin, Şengal'de 'Kanton' İlanına Tepki Sürüyor Irak Bölgesel Kürt Yönetimi'nin, IŞİD saldırısına uğrayan Şengal bölgesindeki Ezidilerin PKK desteğiyle 'Kanton' ilan etmesine tepkiler sürüyor.
Bölgesel Kürt Yönetimi'nin, Şengal'de 'Kanton' İlanına Tepki Sürüyor
19:12
Barzani Cepheye İndi, Peşmerge, IŞİD'in Kritik Kavşağını Aldı Peşmerge Güçleri, Mesud Barzani'nin yönettiği cephede Telafer-Musul-Şengal kavşağını kontrol ederek, örgütün hayati bağlantılarını kesti.
Barzani Cepheye İndi, Peşmerge, IŞİD'in Kritik Kavşağını Aldı
17:58
Hdp Eş Başkanı Yüksekdağ: Baraj Bizim Değil Onların Sorunu Olacak Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Başkanı Figen Yüksekdağ, Haziran ayında yapılacak genel seçimlerde partisinin barajla ilgili bir sorunu olmadığını söyleyip, "Baraj bize değil onlara sorun olacak.
Hdp Eş Başkanı Yüksekdağ: Baraj Bizim Değil Onların Sorunu Olacak
17:54
Manisa Hdp Eş Başkanı Yüksekdağ: "Baraj Bizim Değil Onların Sorunu Olacak" Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Başkanı Figen Yüksekdağ, Haziran ayında yapılacak genel seçimlerde partisinin barajla ilgili bir sorunu olmadığını belirtip, "Baraj bize değil onlara sorun olacak.
Manisa Hdp Eş Başkanı Yüksekdağ: 'Baraj Bizim Değil Onların Sorunu Olacak'
15:53
Manisa'da Hdp Kongresi Hakların Demokratik Partisi’nin (HDP) Manisa 1. Olağan İl Kongresi, Eş Genel Başkan Figen Yüksekdağ’ın katılımıyla yapıldı.
Manisa'da Hdp Kongresi
09:07
Esad Güçleri Kürt Mahallelerini Vurdu Esad güçleri, ağır silahlarla Haseke kentindeki Kürt mahallelerini vurdu. YPG saldırıya yanıt verdi ve bir karakolu basarak 30 Esad askerini rehin aldı.
Esad Güçleri Kürt Mahallelerini Vurdu
19:21
Barzani'den PKK'ya 'Kanton' Uyarısı Dha DIŞ HABER- Barzani'den PKK'ya 'kanton' uyarısı IRAK Kürdistan Bölge Başkanı Mesut Barzani'nin liderliğini yaptığı Irak Kürdistan Demokrat Partisi (IKDP), Musul'a bağlı ve büyük bölümü halen IŞİD'in elinde bulunan Sincar'daki (Şengal) Ezidilerin kendi kendilerini yönetebilmeleri için Şengal Dağı'nda yapılan toplantıyı, 'Kanton' oluşturma çabası olarak görerek PKK'yı eleştirdi.
Barzani'den PKK'ya 'Kanton' Uyarısı
16:27
Barzani'den PKK'ya 'Kanton' Uyarısı Irak Kürdistan Bölge Başkanı Mesut Barzani'nin liderliğini yaptığı Irak Kürdistan Demokrat Partisi (IKDP), Musul'a bağlı ve büyük bölümü halen IŞİD'in elinde bulunan Sincar'daki (Şengal) Ezidilerin kendi kendilerini yönetebilmeleri için Şengal Dağı'nda yapılan toplantıyı, 'Kanton' oluşturma çabası olarak görerek PKK'yı eleştirdi.
Barzani'den PKK'ya 'Kanton' Uyarısı
08:28
10 Yaşındaki Çocuğa Eğitim Veren IŞİD Militanı Öldürüldü IŞİD'in dün yayınladığı videoda 10 yaşındaki çocuğa infaz eğitimi veren terörist Kobani'de öldürüldü.
10 Yaşındaki Çocuğa Eğitim Veren IŞİD Militanı Öldürüldü
18:57
Hatip Dicle'den, Öcalan Mesajı : Yüzü Kapalı Eylem Yapılmayacak Şırnak'ın Cizre İlçesi'ne gelen DTK Genel Başkanı Hatip Dicle, ilçeye gelmekte geç kaldığını ancak, Öcalan'ın değerlendirmelerini almadan da gelmek istemediğini söyledi.
Hatip Dicle'den, Öcalan Mesajı : Yüzü Kapalı Eylem Yapılmayacak
17:49
Diyarbakır'da Sanat Atölyesi'ne Kursiyer İlgisi Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Meslek Edindirme Merkezi bünyesindeki kurslara ilgi hayli büyük.
Diyarbakır'da Sanat Atölyesi'ne Kursiyer İlgisi
20:08
Diyarbakır'da Kürt Film Günleri Sinema Evi ve İsmail Beşikçi Vakfının ortaklaşa düzenlediği, "Kürt Film Günleri" Diyarbakır'da başladı. Üç gün devam edecek etkinlikte 20 kısa film gösterilecek.
Diyarbakır'da Kürt Film Günleri
18:34
Kızıltepe'de Muhtarlarla İstişare Toplantısı Mardin'in Kızıltepe ilçesinde birinci mahalle muhtarları istişare toplantısı yapıldı.
14:54
Savaş Sığınmacıları İçin Kermes Eğitim-Sen, SES, Petrol-İş, Tümbel-Sen, ve Genel-İş Batman şubelerinin kadın komisyonları tarafından, Kobanili ve Şengalli sığınmacılar için kermes düzenlenecek.
Savaş Sığınmacıları İçin Kermes
00:08
Kışanak: Kimse, Soframa Koyacak Aşım Yok, Dememeli Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, yerel yönetimler olarak kendilerinin de yoksulluk konusunda misyon yüklendiğini söyledi.
Kışanak: Kimse, Soframa Koyacak Aşım Yok, Dememeli
18:46
Irak'tan Gelen Mülteciler, Sağlık Hizmetlerine Erişemiyor" 17 sivil toplum örgütünün ortak açıklamasından: "Şu anki uygulama, Mayıs 2014'ten itibaren Irak'tan Türkiye'ye sığınan mültecilerin acil hizmetler dışında bir sağlık hizmeti almalarını engellemektedir" "Ülkeye geliş tarihlerine, bireysel veya toplu gelip gelmediklerine bakılmaksızın söz konusu Irak'tan.
18:05
Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş'tan 'Baraj' Açıklaması Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, yüzde 10 seçim barajı ile ilgili olarak, "Anayasa Mahkemesi’ne hiçbir zaman biz bel bağlamadık.
Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş'tan 'Baraj' Açıklaması
11:12
'HDP Sadece Kürt Orjinli Bir Parti Değil' 25 Ocak'ta kongreye gitmeye hazırlanan HDP Şanlıurfa Teşkilatınca yapılan açıklamada partinin Kürt orjinli bir siyaset yürütmediği belirtildi.
'HDP Sadece Kürt Orjinli Bir Parti Değil'
19:32
Afganistan Tezkeresi TBMM Genel Kurulu'nda MHP Genel Başkan Yardımcısı Türkeş, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın savaş ve mezhep çatışmalarının yaşandığı yerlerde daha faal olması, TİKA'nın da faaliyetlerini belli bölgelerde yoğunlaştırması gerektiğini söyledi HDP Grup Başkanvekili Baluken: "El Nusra ve IŞİD'in Suriye ve Irak'ta güçlenmesi, NATO.
23:35
Kışanak: Şengal Güvenli Bir Kente Dönüşmelidir Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak, aralarında milletvekili, stk temsilcisi, psikolog, gazeteci ve din adamlarının bulunduğu Alman heyetini kabul etti.
Kışanak: Şengal Güvenli Bir Kente Dönüşmelidir
20:43
Alman Heyetten, Gültan Kışanak'a Ziyaret Diyarbakır Belediye Başkanı Gültan Kışanak, aralarında milletvekili, sivil toplum örgütü temsilcisi, psikolog, gazeteci ve papazın da bulunduğu Alman heyetini kabul etti.
16:39
Cemil Bayık: Barış Olursa Türkiye'ye Dönerim, Türkiye Güzel PKK'nin Kandil'deki yöneticilerinden Cemil Bayık, "Kesin barış olursa, ben de Türkiye'ye dönerim, Türkiye güzel." dedi.
16:36
Cemil Bayık: Barış Olursa Dönerim, PKK'dan Emekli Olunmuyor PKK'nın Kandil yöneticisi Cemil Bayık, "Kesin barış olursa, ben de Türkiye'ye dönerim. Türkiye güzel. O zaman burada ne yapayım. PKK'dan emekli olunmuyor" dedi.
Cemil Bayık: Barış Olursa Dönerim, PKK'dan Emekli Olunmuyor
18:10
İzmir Hüda-Par Yöneticisinin Aracı Kundaklandı İzmir'de, Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Buca İlçe Başkanı Necip Ağırbaş'a ait hafif ticari araç, molotofkokteyli atılarak yakılmak istendi.
İzmir Hüda-Par Yöneticisinin Aracı Kundaklandı
15:57
İzmir'de Hüda- Par Yöneticisinin Aracı Kundaklandı İzmir'de, Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Buca İlçe Başkanı Necip Ağırbaş'a ait hafif ticari araç, molotof kokteyli atılarak yakılmak istendi.
İzmir'de Hüda- Par Yöneticisinin Aracı Kundaklandı
14:22
PKK'dan Hüda Par 'A Tehdit HÜDA PAR Buca ilçe başkanına tehdit mektupları gönderen PKK, tehditlere boyun eğmeyen ilçe başkanının aracını ateşe verdi.
PKK'dan Hüda Par 'A Tehdit
13:54
PKK, Tehdit Mektubu Gönderdiği Hüda-Par Başkanı'nın Aracını Kurşunladı Hüda-Par Buca ilçe başkanına tehdit mektupları gönderen PKK, tehditlere boyun eğmeyen ilçe başkanının aracını ateşe verdi.
PKK, Tehdit Mektubu Gönderdiği Hüda-Par Başkanı'nın Aracını Kurşunladı
15:06
ABD'li Sörf Eğitmeni YPG Saflarına Katıldı Costa Rica'da sörf eğitmeni olarak çalışan 49 yaşındaki ABD'li Dean Parker, Ezidilerin IŞİD yüzünden yaşadığı dramı görünce YPG saflarına katılma kararı aldı.
ABD'li Sörf Eğitmeni YPG Saflarına Katıldı
17:36
Demirtaş ve Yüksekdağ'dan Yeni Yıl Mesajı HDP Eş Genel Başkanları Demirtaş ve Yüksekdağ: "2015 yılının, demokrasi, barış, emek, özgürlük ve eşitlik güçlerinin birlikteliğinin gelişeceği; halkların adalet taleplerine ulaşılacağı bir yıl olması için hep birlikte mücadele edeceğiz"
11:04
Diyarbakır 2014 Panoraması Diyarbakır’da 2014 yılında Türkiye ve dünya gündemine damgasını vuran gelişmelerin İhlas Haber Ajansı (İHA) objektifine yansımaları derlendi.
01:32
"Ortadoğu'yu Anlamak" Adlı Panel İlgi Gördü Dicle Üniversitesi Sosyoloji Topluluğu'nca düzenlenen "Ortadoğu'yu Anlamak-Suriye'de Hayat Nereye Akıyor" adlı panel düzenlendi.
11:27
Urfa'da 2014 yılında neler yaşandı? Şanlıurfa'da 4'üncü yılına giren İpekyol Gazetesi 2014 yılında il genelinde yaşanan olayların özetini çıkardı.
Urfa'da 2014 yılında neler yaşandı?
14:41
DBP'li Şimşek: Kürtler Arası Bir İç Çatışmayı Tasvip Etmiyoruz Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Diyarbakır İl Eş Başkanı Ali Şimşek, parti olarak kesinlikle Kürtler arası bir iç çatışma çıkmasını tasvip etmediklerini söyledi.
10:57
'Geç Olursa Kürtler Sizi Affetmez' Kürt din alimi Molla Süleyman Kurşun, Türkleri, Kürtlerin uzattığı barış elini ve zeytin dalını tutmamakla eleştirdi.0
'Geç Olursa Kürtler Sizi Affetmez'
23:56
Anlı: Göçle Gelenleri Muhtaç Etmedik, Güvendeler Tunceli Baro Başkanı Uğur Yeşiltepe ve beraberindeki heyet Diyarbakır'a gelerek Şengal kampını, ardından Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı'yı ziyaret etti.
Anlı: Göçle Gelenleri Muhtaç Etmedik, Güvendeler
09:43
Demirtaş: Hükümet Cemaat'i Sorunları Örtmek İçin Kullanıyor HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Hükümet, Türkiye'deki sorunların üstünü örtmek için 'paralel yapı' söylemini kullanıyor" diyerek Cemaat'e destek verdi.
Demirtaş: Hükümet Cemaat'i Sorunları Örtmek İçin Kullanıyor
23:18
İHD: 5 Yılda Sınır Hatlarında 110 Kişi Vurularak Öldürüldü İHD Diyarbakır Şubesi, hazırladığı '2009-2014 Yılları Arasında Sınır Hatlarında Meydana Gelen Yaşam Hakkı İhlalleri" raporunu kamuoyuna açıkladı.
İHD: 5 Yılda Sınır Hatlarında 110 Kişi Vurularak Öldürüldü
11:03
Yezidiler, "Özerkliğe" Sıcak Bakmıyor Yezidi Milletvekili Şamo: "Şengal ilçesinin, özerk veya bağımsız bir iradeyle yönetilmesi mümkün değildir.
Yezidiler, 'Özerkliğe' Sıcak Bakmıyor
14:06
Üniversite Öğrencisi Fatoş, HDP'nin İlçe Başkanı Seçildi HDP Nazilli ilçe başkanlığına, 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Fatoş Çetin seçildi. İlçe yönetiminin tamamı da kadınlardan oluştu.
Üniversite Öğrencisi Fatoş, HDP'nin İlçe Başkanı Seçildi
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.01.2015 16:25:16. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ROJAVA HABERLERİ
[Hata Bildir]