SON DAKİKA RUSYA FEDERASYONU HABERLERİ

Son Dakika Rusya Federasyonu Haberleri

 • 22:49MHP Genel Başkan Adayı Oğan: Saray Bu İşin Tam Orta YerindeMHP Genel Başkan Adayı Oğan: Saray Bu İşin Tam Orta Yerinde– MHP Genel Başkan adaylarından Sinan Oğan, kurultay sürecine ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Kurultayımız 7 düvele karşı yapılıyor.
 • 22:33İşitme Engelliler Milli Futbol Takımı FinaldeTürkiye Futbol Federasyonunun "Türkiye Futbol Oynuyor" projesi kapsamında destek verdiği İşitme Engelliler Erkek Milli Futbol Takımı, İtalya'da düzenlenen Dünya Şampiyonası'nda finale yükseldi.
 • 22:27Suriye MüzakereleriBİRLEŞMİŞ BM Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura, Suriye'de temmuz ayında müzakerelere dönülmesini amaçladıklarını ancak bazı garantiler almadan tarafları toplayamayacağını bildirdi.
 • 22:21Yıldırım: 'Demek Ki Havaalanında Fiziki Kontrol, X-ray Kontrolü Yapmak Yetmez'Yıldırım: 'Demek Ki Havaalanında Fiziki Kontrol, X-ray Kontrolü Yapmak Yetmez'GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Yıldırım-Rama ortak basın toplantısı Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamaları Yıldırım-Rama ortak basın toplantısı Başbakan Yıldırım: (2) "(Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı) Bu bize şunu gösterdi, demek ki havaalanında fiziki kontrol, x-ray kontrolü yapmak yetmez, dışarıdan silahla yapılabilecek herhangi bir müdahaleye karşı da belki ilave tedbirler hazır bulundurmak gerekiyor.
 • 22:07Yıldırım: 'Görüşmenin Ana Konusu, Arnavutluk ile Türkiye Arasında Ekonomik İlişkileri Nasıl Daha...Yıldırım: 'Görüşmenin Ana Konusu, Arnavutluk ile Türkiye Arasında Ekonomik İlişkileri Nasıl Daha...GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Yıldırım-Rama ortak basın toplantısı Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamaları Yıldırım-Rama ortak basın toplantısı Başbakan Yıldırım: (2) "(Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı) Bu bize şunu gösterdi, demek ki havaalanında fiziki kontrol, x-ray kontrolü yapmak yetmez, dışarıdan silahla yapılabilecek herhangi bir müdahaleye karşı da belki ilave tedbirler hazır bulundurmak gerekiyor.
 • 21:58Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İsrail ile Mavi Marmara Gemisi Saldırısından Sonra Sorunlu Olan...Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İsrail ile Mavi Marmara gemisi saldırısından sonra sorunlu olan ilişkilerimizi düzeltme yolunda önemli adımlar attık. Bu adımların da milletimiz ve Filistinli kardeşlerimiz için hayırlı olmasını diliyorum.
 • 21:47Basketbol Şampiyonlar Ligi'ne Katılacak Takımlar BelirlendiUluslararası Basketbol Federasyonları Birliği (FIBA) tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek Basketbol Şampiyonlar Ligi'nde yer alacak takımlar belli oldu.
 • 21:37Başbakan Yıldırım: Havaalanlarımızın Girişlerinde Özel Eğitilmiş Güvenlik Elamanlarını ArtıracağızBaşbakan Binali Yıldırım, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısında güvenlik zaafiyeti olup olmadığıyla ilgili olarak, "Teröristler, normal güvenlik sisteminden, tarayıcılardan, polis kontrolünden, güvenlik kontrolünden geçemeyince geri dönüp valizlerinde bulunan uzun namlulu silahlarla gelişi güzel orada güvenlik kontrolü yapan insanlara ateş açmak suretiyle içeriye girebilmiştir.
 • 21:35Yıldırım-Rama Ortak Basın ToplantısıBaşbakan Binali Yıldırım, Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısına ilişkin, "Bu bize şunu gösterdi, demek ki havaalanında fiziki kontrol, x-ray kontrolü yapmak yetmez, dışarıdan silahla yapılabilecek herhangi bir müdahaleye karşı da belki ilave tedbirler hazır bulundurmak gerekiyor.
 • 21:35Başbakan Binali Yıldırım AçıklamasıBaşbakan Binali Yıldırım, Atatürk Havalimanı’ndaki saldırıyla ilgili, “Kimlik tespiti zaman alıyor ama terör olayını üstlenenler konusundaki düşüncemiz ağırlık kazanarak devam ediyor.
 • 21:31Federer, Wimbledon'da Üçüncü TurdaWimbledon Tenis Turnuvası'nın üçüncü gününde korta çıkan İsviçreli Roger Federer, elemeleri geçerek ana tabloya kalan ve sıra dışı hikayesiyle gündeme gelen Büyük Britanyalı Marcus Willis'i 3-0 yenerek tur atladı.
 • 21:27Başbakan Yıldırım: Havaalanlarımızın Girişlerinde Özel Eğitilmiş Güvenlik Elamanlarını ArtıracağızBaşbakan Yıldırım: Havaalanlarımızın Girişlerinde Özel Eğitilmiş Güvenlik Elamanlarını ArtıracağızBaşbakan Yıldırım: Havaalanlarımızın girişlerinde özel eğitilmiş güvenlik elamanlarını artıracağız"Havaalanının güvenlik zafiyeti var mı yok mu? Tarzında muhabbetler oluyor""Teröristler, normal güvenlik sisteminden geçemeyince valizlerinde bulunan uzun namlulu silahlarla gelişi güzel ateş açmak suretiyle içeriye girebilmiştir""Demek ki havaalanında fiziki kontrol, x-Ray kontrolü yetmez. Dışarıdan silah ile yapılacak herhangi bir saldırıya karşı belki ilave tedbirler hazır bulundurmak gerekiyor""Türkiye ve Rusya kriz öncesindeki günlere süratle dönmüş olacak"\t"Aklınıza gelebilecek bütün alanlarda ilişkilerin normalleşmesi süreci başlamıştır"Atatürk Havalimanı'nda yapılan terör saldırısına ilişkin Başbakan Binali Yıldırım, "Herhalde 1-2 gün içerisinde çalışmalar tamamlanır. Canlı bombaların kimlikleri dahil bütün bilgiler kamuoyu ile paylaşılmış hale gelir. Havaalanının güvenlik zafiyeti var mı yok mu? Tarzında muhabbetler oluyor.
 • 20:52Başbakan Yıldırım'dan Güvenlik Açığı Eleştirilerine YanıtBaşbakan Yıldırım'dan Güvenlik Açığı Eleştirilerine YanıtBaşbakan Binali Yıldırım, "Teröristler normal güvenlik sisteminden geçemeyince, geri dönüp valizlerinde bulunan uzun namlulu silahları alarak ateş açarak içeri girmiştir" dedi.
 • 20:31Lavrov: Suriye Krizi Konusunda Türkiye ile Görüşmelerimiz Devam EdecekRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye krizinin çözümü konusunda Türkiye ile görüşmeye devam edeceklerini söyledi.
 • 20:26Erdoğan-putin Görüşmesi Turizmcileri SevindirdiErdoğan-putin Görüşmesi Turizmcileri SevindirdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında gerçekleşen telefon görüşmesi turizmcileri sevindirdi.
 • 20:04Lavrov-Ayrault Ortak Basın ToplantısıLavrov-Ayrault Ortak Basın ToplantısıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: İkilinin gelmesi ve tokalaşması Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault'un açıklamaları Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un açıklamaları Ayrault-Lavrov görüşmesi Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: "Türk ortaklarımızla Suriye'deki krizin çözümü konusunda fikir alışverişi yapmaya devam edebileceğimizi düşünüyorum" Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkilerin normalleşmesi kapsamında Suriye krizi konusunda tekrar diyaloğa geçebileceklerini söyledi.
 • 19:45Erdoğan-Obama GörüşmesiABD Başkanı Barack Obama, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinde İstanbul'daki terör saldırısını şiddetle kınayarak, taziyelerini iletti.
 • 19:37Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu AçıklamasıOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu AçıklamasıOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, terörün iyisinin kötüsünün olmadığını belirterek, her türlü terör saldırısını lanetlediklerini söyledi.
 • 19:29Beşiktaş'ın İstediği N'koulou Olympique Lyon'a Transfer OlduBeşiktaş'ın İstediği N'koulou Olympique Lyon'a Transfer OlduFransa ekibi Olympique Lyon, Olympique Marsilya'daki sözleşmesi sona eren Kamerunlu savunma oyuncusu Nicolas N'Koulou'yu kadrosuna kattı.
 • 19:16Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Barack Obama Telefonda Görüştü (2)Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Barack Obama arasındaki telefon görüşmesinin içeriğine ilişkin basın açıklaması yapıldı.
 • 19:12Cumhurbaşkanlığından Erdoğan-obama Görüşmesi ile İlgili AçıklamaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleşen telefon görüşmesinde ABD Başkanı Barack Obama’nın, İstanbul’daki menfur terör saldırısını şiddetle kınadığını belirterek, Türkiye ile yakın dayanışma içinde olduklarını vurguladığı açıklandı.
 • 19:02Bolu Belediye Başkanı Yılmaz'dan Teröre Sert TepkiBolu Belediye Başkanı Yılmaz'dan Teröre Sert TepkiBolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Mübarek Ramazan ayında masum insanları hedef alan bu hain saldırıyla terör maşaları, kalleş yüzlerini bir kez daha göstermiştir.
 • 19:01Ayrault-Lavrov GörüşmesiRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkilerin normalleşmesi kapsamında Suriye krizi konusunda tekrar diyaloğa geçebileceklerini söyledi.
 • 18:56Rusya AB'ye Yönelik Yaptırımları UzattıAvrupa Birliği'nin (AB) Rusya'ya uyguladığı yaptırımları uzatmasının ardından, Rusya da misilleme olarak aynı yönde karar aldı.
 • 18:35ABD: Rusya'ya Yaptırımlar Devam EdecekABD: Rusya'ya Yaptırımlar Devam EdecekObama'nın Rusya ve Orta Asya'dan sorumlu özel asistanı Wallander, "Moskova, Minsk anlaşması kapsamındaki yükümlülüklerine tamamen uyana kadar yaptırımlar devam edecek" dedi.
 • 18:28AB Liderler ZirvesiBRÜKSEL (AA) – İtalya Başbakanı Matteo Renzi, İstanbul'da dün meydana gelen terör saldırısının insanlığa karşı olduğunu ve bundan "büyük acı duyduğunu" söyledi.
 • 18:27Rusya'yla İlişkilerin Düzelmesi, Muğlalı Turizmcileri SevindirdiRusya'yla İlişkilerin Düzelmesi, Muğlalı Turizmcileri SevindirdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında gerçekleşen telefon görüşmesi ve ilişkilerin normalleşmesi için adımlar atılması yılda 200 bin Rus’un ziyaret ettiği Muğla’nın önemli turistlik merkezlerinden Marmaris’te turizmcileri sevindirdi.
 • 18:15Rus Yetkililerden Olumlu AçıklamalarRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesinin ardından, Rus yetkililerden olumlu açıklamalar gelmeye devam ediyor.
 • 18:14Rusya: Türkiye'ye Turist Akışı Bu Sezon da BaşlayabilirRusya: Türkiye'ye Turist Akışı Bu Sezon da BaşlayabilirRusya Federasyon Komitesi Dış İlişkiler Komitesi üyesi İgor Morozov, Türkiye'ye turist akışının bu sezon başlatılabileceğini söyledi.
 • 18:04ABD'den Rusya'ya "Minsk" ÇağrısıABD Başkanı Obama'nın Rusya ve Orta Asya'dan sorumlu özel asistanı Celeste Wallander, Rusya'ya yönelik yaptırımların Minsk anlaşması tamamen uygulanana kadar devam edeceğini söyledi.
 • 17:56Moskova Yaptırımları Kaldırmaya HazırlanıyorMoskova Yaptırımları Kaldırmaya HazırlanıyorMoskova ile Ankara arasındaki ilk temas sonuç verdi.
 • 17:54Hamza Hamzaoğlu, Galatasaray'dayken Sigthorsson'u BeğenmemişHamza Hamzaoğlu, Galatasaray'dayken Sigthorsson'u Beğenmemişİzlanda'nın İngiltere karşısında ilk golünü atan Sigurdsson'u Galatasaray'ın eski teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu'nun beğenmeyerek, transferine engel olduğu ortaya çıktı.
 • 17:51Borsa Günü Düşüşle TamamladıBorsa İstanbul 100 (BIST 100) endeksi, günü yüzde 0,28 düşüşle 76.711,97 puandan tamamladı.
 • 17:51AK Parti'li Göksel: AK Parti'li Göksel: "Türkiye, Mazlum Milletlerin Hamisidir"AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, “Dünya üzerinde zulüm gören tüm mazlumların en önemli savunucusu ve hamisi Türkiye Cumhuriyetidir” dedi.
 • 17:40Keipa Genel Kurulu, Moskova'da BaşladıKeipa Genel Kurulu, Moskova'da BaşladıGörüntü Dökümü: KEİPA Genel Kurulu Toplantıdan görüntü Rusya Federasyon Konseyi'nin alt kanadı Duma Başkanı Sergey Narışkin'in konuşması Fotoğraf çekinilmesi KEİPA Genel Kurulu Moskova'da başladı Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi'nin (KEİPA) 47. Genel Kurulu, Rusya'nın başkenti Moskova'da başladı.
 • 17:36Türkiye-Rusya İlişkilerindeki Normalleşmeİstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi, Rusya ile yaşanan olumlu gelişmelere ilişkin, "Kremlin'den yapılan açıklama çok olumlu bir gelişme. Rusya'daki ekonomik stabilizasyon sağlanırsa 2017'de tamamen eski günlerimize döneriz." değerlendirmesinde bulundu.
 • 17:34Türkiye-İsrail İlişkilerindeki Gelişmeler Rum BasınındaDha DIŞ HABER - Türkiye-İsrail ilişkilerindeki gelişmeler Rum basınında Türkiye İsrail ilişkilerindeki gelişmeler Rum basınında geniş yer buldu.
 • 17:31Urfa'da da Bayraklar Yarıya İndirildiUrfa'da da Bayraklar Yarıya İndirildiİstanbul Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen terör saldırısı sonucunda hayatını kaybedenlerin acı kaybından dolayı bir gün süreyle milli yas ilan edildi.
 • 17:25Rusların İkinci Vatanı Antalya'da 'Telefon' SevinciCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefon görüşmesi sonrasında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Türkiye'ye uygulanan ticari yasakların kaldırılması yönündeki talimatı, en çok Rusların 'ikinci vatan' olarak gördükleri Antalya'yı sevindirdi.
 • 17:14Abdülkadir Yüksel: Saldırının Zamanlaması ManidarAK Parti Gaziantep Milletvekili Abdülkadir Yüksel, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen ve 41 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısının zamanlamasının manidar olduğunu söyledi.
 • 17:13Atatürk Havalimanı'ndaki Terör Saldırısına TepkilerAdana, Hatay, Mersin ve Osmaniye'de bazı belediye başkanları, siyasi parti temsilcilikleri, sivil toplum kuruluşları ile meslek odalarınca yayımlanan mesajlarda İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı kınandı.
 • 17:12Atatürk Havalimanı'ndaki Terör Saldırısına TepkilerRusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi'nin (KEİPA) 47. Genel Kurulu'na katılımcı ülkeler, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı nedeniyle ortak bildiri kabul etti.
 • 17:00Kazan AK Parti'li Külünk: Mısır'la Görüşmeler BaşlayabilirKazan AK Parti'li Külünk: Mısır'la Görüşmeler BaşlayabilirAk Parti'li Külünk: Mısır'la görüşmeler başlayabilirMavi Marmara olayının ardından İsrail ile başlayan gerginliğin sona ermesi ve düşürülen Rus uçağının ardından 7 ay sonra Rusya ile üst düzeyde görüşmelerin başlamasını değerlendiren Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk "Türkiye'nin menfaati neyi gerektiriyorsa ona göre hareket etmek gerekir" diyerek Mısır ile de görüşmelerin başlayacağını ima etti.
 • 17:00Lavrov, Çavuşoğlu ile GörüşecekRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Cuma günü Rusya'nın Soçi kentinde görüşeceği bildirildi.
 • 16:57Erdoğan-putin Görüşmesi'nden İhracatçılar MutluErdoğan-putin Görüşmesi'nden İhracatçılar MutluCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında bugün öğle saatlerinde gerçekleşen telefon görüşmesi sonrasında ihracatçılar iki ülke ilişkilerinde yaşanan soğukluğun giderilecek olmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi.
 • 16:52Atatürk Havalimanı'ndaki Terör SaldırısıZonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Zonguldak Şube Başkanı Salih Yılmaz, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen terör saldırısını kınadı.
 • 16:48Ak Partili Külünk: Dış Politika Durağan Bir Vaka DeğilAk Partili Külünk: Dış Politika Durağan Bir Vaka DeğilMavi Marmara olayının ardından İsrail ile başlayan gerginliğin sona ermesi ve düşürülen Rus uçağının ardından 7 ay sonra Rusya ile üst düzeyde görüşmelerin başlamasını değerlendiren Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, dış politikanın durağan bir vaka olmadığını belirterek, "Türkiye'nin menfaati neyi gerektiriyorsa ona göre hareket etmek gerekir" dedi.
 • 16:47Meksika Dışişleri Bakanlığı Binası Türk Bayrağının Renklerine BüründüMeksika Dışişleri Bakanlığı Binası Türk Bayrağının Renklerine Büründüİstanbul'da 41 can alan terör saldırısı ülkeler tarafından sert ifadelerle kınanırken, Meksika ise dayanışmayı göstermek için Dışişleri Bakanlığı binasını Türk bayrağının renklerine bürüdü.
 • 16:42Obama'dan Erdoğan'a Taziye Telefonu! Başsağlığı Diledi, Saldırıyı KınadıObama'dan Erdoğan'a Taziye Telefonu! Başsağlığı Diledi, Saldırıyı KınadıABD Başkanı Barack Obama, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı arayarak, Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısında hayatını kaybedenler için başsağlığı diledi, saldırıyı kınadı.
 • 16:42Atatürk Havalimanı'ndaki Terör Saldırısına TepkilerAtatürk Havalimanı'nda meydana gelen terör saldırısının ardından Alanya Rus Dili Konuşanlar İşbirliği ve Dayanışma Derneği (ARDİD) Başkanı Anjelika Anzhela, terörün amacına ulaşamayacağını, Türkiye'de yaşamaya devam edeceklerini bildirdi.