SON DAKİKA RUSYA FEDERASYONU HABERLERİ

Son Dakika Rusya Federasyonu Haberleri

 • 04:02Güney Kore Devlet Başkanı Park Geun-hye, Putin ile GörüşecekGüney Kore Devlet Başkanı Park Geun-Hye’nin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Paris'te görüşeceği bildirildi.
 • 03:11İtalyan Aşırı Sağcı Lider: "Türkiye AB'ye Giriyorsa Biz Çıkalım"AVRUPA Birliği'nin (AB), Brüksel'de dün yapılan zirvede, Türkiye'ye Suriyeli sığınmacılar için 3 milyar Euro yardım yapmayı ve birliğe katılımı için müzakereleri canlandırmayı kararlaştırması, İtalya'da muhalifleri öfkelendirdi.
 • 02:52Manisa'da Tahir Elçi'nin Öldürülmesi ve Gazetecilerin Tutuklanmasına ProtestoManisa'da Tahir Elçi'nin Öldürülmesi ve Gazetecilerin Tutuklanmasına ProtestoDiyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesi ve gazeteci Can Dündar ile Erdem Gül'ün tutuklanmaları Manisa'da bazı sivil toplum kuruluşları ile siyasi partiler tarafından oluşturulan Emek, Demokrasi ve Barış Platformu tarafından protesto edildi.
 • 01:51Esed ve Rus Güçlerinin Türkmenlere SaldırılarıTORONTO (AA) – Esed ve Rus güçlerinin Suriye'deki Türkmendağı'na yönelik saldırıları, Toronto'da protesto edildi.
 • 01:16Siirt'te Bayırbucak Türkmenleri İçin Yardım KampanyasıSiirt'te Bayırbucak Türkmenleri İçin Yardım KampanyasıGenel detay- Ülkü Ocakları Siirt Şube Başkanı Emrah Günbattı'ın açıklaması Siirt'te Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası Siirt'te Ülkü Ocakları, Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası başlattı.
 • 00:41Uçak Krizi Sonrası Araplardan Türkiye'ye Sürpriz DestekUçak Krizi Sonrası Araplardan Türkiye'ye Sürpriz DestekPutin'in, Türkiye'ye yönelik ekonomik tedbirler içeren yaptırım kararını imzalamasının ardından sosyal medyada Arap dünyasından Türkiye ve Türk ürünlerine yönelik büyük destek geldi.
 • 23:4952. Uluslararası Antalya Film Festivali Açılış Galası (2)52. Uluslararası Antalya Film Festivali Açılış Galası (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Yönetmen Erden Kıral'a ödül verilmesi-Ünlü aktör Jeremy Irons'a ödül verilmesi-Yıldırım Önal Anı Ödülü'nü bir yıl boyunca emanet olarak alan Tijen Par- Fransız sanatçı Catherine Deneuve'a ödülünü Türkan Şoray'ın vermesi 52. Uluslararası Antalya Film Festivali- Festival, açılış galası ile başladı- Ayşen Gruda, Erden Kıral ve Kayhan Yıldızoğlu "Yaşam Boyu Onur Ödülü"nün sahibi olurken, Yıldırım Önal Anı Ödülü de bir yıl boyunca Tijen Par'a teslim edildi- Törende, Fransız sanatçı Catherine Deneuve, ünlü aktör Jeremy Irons ve ABD'li sanatçı Kathleen Turner'a "Yaşam Boyu Başarı Ödülü" verildi- Ayşen Gruda: - "Bütün dünya duysun bu ödülü Aylan bebek için alıyorum.
 • 23:3552. Uluslararası Antalya Film Festivali Açılış Galası (1)52. Uluslararası Antalya Film Festivali Açılış Galası (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -52. Uluslararası Antalya Film Festivali'nin açlış galası-Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Festival Başkanı Menderes Türel'in konuşması-Sinema oyuncusu Ayşen Gruda'ya ödül verilmesi-Sinema ve dizi oyuncusu Kayhan Yıldızoğlu'na ödül verilmesi-Kathleen Turner'a "Yaşam Boyu Başarı Ödülü" verilmesi 52. Uluslararası Antalya Film Festivali- Festival, açılış galası ile başladı- Ayşen Gruda, Erden Kıral ve Kayhan Yıldızoğlu "Yaşam Boyu Onur Ödülü"nün sahibi olurken, Yıldırım Önal Anı Ödülü de bir yıl boyunca Tijen Par'a teslim edildi- Törende, Fransız sanatçı Catherine Deneuve, ünlü aktör Jeremy Irons ve ABD'li sanatçı Kathleen Turner'a "Yaşam Boyu Başarı Ödülü" verildi- Ayşen Gruda: - "Bütün dünya duysun bu ödülü Aylan bebek için alıyorum.
 • 23:16Bakan Yıldırım, İnşaatı Süren Banliyö Hatlarında İnceleme YaptıUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım Projenin tamamlanma süresi normal şartlarda 4,5 yıldır.
 • 23:13Rusya'nın Hantı-Mansiysk Bölgesi'nde Helikopter Düştü: 4 ÖlüRusya’nın Hantı-Mansiysk bölgesinde 5 kişiyi taşıyan??-350 tipi bir helikopter düştü.
 • 22:53Rus Uçakları İhh'nın Ekmek Fırınını BombalandıRus Uçakları İhh'nın Ekmek Fırınını Bombalandıİdlib’e bağlı Serakip ilçesinde İHH’ya ait bir ekmek fırını, Rus uçakları tarafından bombalandı.
 • 21:5352. Uluslararası Antalya Film FestivaliAntalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, 52. Uluslararası Antalya Film Festivali, kırmızı halı ve açılış galası ile başladı.
 • 21:41Siirt'te Bayırbucak Türkmenleri İçin Yardım KampanyasıSiirt'te Ülkü Ocakları, Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası başlattı.
 • 21:23Suriye'deki İç SavaşİHH İnsani Yardım Vakfı'nın Suriye'nin İdlib kentine bağlı Sarakib bölgesinde hizmet veren ve günde 40 bin kişi için ekmek üretilen fırını Rus savaş uçaklarının saldırısında hasar gördü.
 • 21:09Bakan Yıldırım, İnşaatı Süren Banliyö Hatlarında İnceleme YaptıBakan Yıldırım, İnşaatı Süren Banliyö Hatlarında İnceleme YaptıUlaştırma, denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, bugün Marmaray projesinin Avrupa ve Anadolu yakasındaki devamı olan hızlı tren ve banliyö hatlarının inşaat sahalarını gezdi, işçilerle sohbet etti ve yetkililerden bilgi aldı.
 • 21:03Türkmenlere Yönelik Saldırılara Tepki Amacıyla Yayladağı'na GeldilerTürkmenlere Yönelik Saldırılara Tepki Amacıyla Yayladağı'na GeldilerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Konya Anadolu İnsani Yardım Derneği'nin araç konvoyu ile Yayladağı'na gelmesi- Tekel Kavşağı'nda grubun döviz ve pankartları-AYDER yöneticisi İhsan Erdim'in açıklaması-Dernek üyesi Adem Altan'ın açıklaması-Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili ve Memur-Sen Konya Temsilcisi Latif Selvi'nin açıklaması Esed ve Rus güçlerinin Türkmenlere saldırıları- Konya, Bursa ve Kayseri'deki bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Türkmenlere yönelik saldırılara tepki amacıyla Yayladağı'na geldi- AYDER yöneticisi Erdim: - "Bunlar DAEŞ'i vurma bahanesiyle sivil insanları katlediyor.
 • 21:03Kaplana Yemek İçin Verilen Keçi Dost OlduKaplana Yemek İçin Verilen Keçi Dost OlduRusya'da gerçekleşen olayda, Skhotovsky Safari Parkı'nda bulunan kaplana görevliler tarafından akşam yemeği için yanına bir keçi bırakıldı.
 • 20:55Rusya Spor Bakanı Mutko: Yaptırımlar Gökdeniz Karadeniz'i EtkilemeyecekRusya Spor Bakanı Mutko: Yaptırımlar Gökdeniz Karadeniz'i EtkilemeyecekRusya Spor Bakanı Vitaliy Mutko, 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren Türk işçilerin Rusya'da çalışamayacak olması Rubin Kazan'da forma giyen Gökdeniz Karadeniz'i etkilemeyeceğini söyledi.
 • 20:34İtalya Dışişleri Bakanı Gentiloni'nin Katar Ziyaretiİtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni, Katar Dışişleri Bakanı Halid bin Muhammed el-Atiyye ile bir araya geldi.
 • 20:28Bakan Ünal'ın Valilik ve Belediye ZiyaretiBakan Ünal'ın Valilik ve Belediye ZiyaretiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'ın Valilik ziyareti-Ziyarete katılanlardan detaylar-Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer'in bilgi vermesi-Valilikteki açıklamaları-Mahir Ünal'ın Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'ni ziyareti-Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'un bilgi vermesi-Mahir Ünal'ın açıklamaları Kültür ve Turizm Bakanı Ünal: - "Bu coğrafyada Türkiye bir huzur ve istikrar adası, bir güven adası olarak dimdik ayaktadır" Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, "Bu coğrafyada Türkiye bir huzur ve istikrar adası, bir güven adası olarak dimdik ayaktadır" dedi.
 • 20:23Yemek Olarak Yanına Atılan Keçiyle Dost Olan KaplanYemek Olarak Yanına Atılan Keçiyle Dost Olan KaplanRusya'da gerçekleşen olayda, Skhotovsky Safari Parkı'nda bulunan kaplana görevliler tarafından akşam yemeği için yanına bir keçi bırakıldı.
 • 20:13Bakan Ünal: Bakan Ünal: "Rus Vatandaşlarının Türkiye'yi Evleri Olarak Görmelerini Rica Ediyorum"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'ın 2. Kitap ve Kültür Fuarı ziyareti -Yazar Nuri Pakdil ve Yavuz Bahadıroğlu ile sohbet- Mahir Ünal'ın açıklamaları Kültür ve Turizm Bakanı Ünal: - "Rus vatandaşlarının hiçbir çekinceye ve hiçbir sıkıntıya kapılmadan rahat bir şekilde ülkemize gelmelerini ve Türkiye'yi evleri olarak görmelerini ben buradan rica ediyorum"- "Diyarbakırımızdaki dört ayaklı minarenin önünde bir barış adamı, bir kültür adamı, kendi tarihine ve geleneğine aşık, orta yerde duran yürekli bir insan olarak, üçüncü tarafta durmayı becerebilen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'yi maalesef kaybettik" Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, "Rus vatandaşlarının hiçbir çekinceye ve hiçbir sıkıntıya kapılmadan rahat bir şekilde ülkemize gelmelerini ve Türkiye'yi evleri olarak görmelerini ben buradan rica ediyorum" dedi.
 • 19:58Bakan Ünal'dan Rus Turistlere Çağrı: Türkiye EvinizdirBakan Ünal'dan Rus Turistlere Çağrı: Türkiye EvinizdirKültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Rus turistleri Türkiye'ye davet ederek, "Türkiye evinizdir.
 • 19:49Mutko: FIFA Dünya Kupası İçin Stadyum İnşa Eden Türk Şirketleri Çalışmalarına Devam EdecekRusya Spor Bakanı ve Futbol Birliği Başkanı Vitaliy Mutko, 2018 FIFA Dünya Kupası çerçevesinde stadyum inşa eden Türk şirketlerinin Rusya'da çalışmalarına devam edeceklerini, çünkü mevcut iş kontratlarının olduğunu bildirdi.
 • 19:37Rus Savaş Uçağı, İsrail'in Hava Sahasını İhlal Ettiİsrail Savunma Bakanı Moşe Yaalon, Rusya'ya ait bir savaş uçağının hava sahalarını ihlal ettiğini, iletişim kanallarının açık olması sayesinde düşürülmediğini açıkladı.
 • 19:35Bakan Yıldırım, İnşaatı Süren Banliyö Hatlarında İnceleme Yaptı - 2Bakan Yıldırım, İnşaatı Süren Banliyö Hatlarında İnceleme Yaptı - 2Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım Projenin tamamlanma süresi normal şartlarda 4,5 yıldır.
 • 19:1310 Ülkeden Karapapak Türkleri İstanbul'da Buluştu10 Ülkeden Karapapak Türkleri İstanbul'da BuluştuKafkasya’nın en kadim Türk halklarından biri olan Karapapaklar, tarihi Kurultay için İstanbul Ataşehir’de buluştu.
 • 19:116. Rus, Ukrayna, Türk Kültürleri Dostluk Festivali"Antalya'da düzenlenen "6. Rus, Ukrayna, Türk Kültürleri Dostluk Festivali" kapsamında kentte yaşayan Ruslar, temsili mavi ilkokul önlüğü giyip, oluşturulan sınıfta Türkçe dersi aldı.
 • 19:02Kültür ve Turizm Bakanı Ünal AçıklamasıKültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, "Bu coğrafyada Türkiye bir huzur ve istikrar adası, bir güven adası olarak dimdik ayaktadır" dedi.
 • 19:01Rus Gelinler Rus Gelinler "Gerginlik" İstemiyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Rus gelinlerin çocuklarıyla detay görüntüleri - Toplantıdan detay görüntüler - Dernek sözcüsünün açıklama yapması Manisa'da yaşayan Rus asıllı gelinler, hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağının düşürülmesinin ardından iki ülke arasında yaşanan gerginliğin bir an önce sona ermesini istiyor.
 • 18:54Turizm Bakanı Ünal'dan Rus Turistlere ÇağrıTurizm Bakanı Ünal'dan Rus Turistlere ÇağrıKültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Rus hükümetinin turizm sektörüyle ilgili açıklamalarını değerlendirdi.
 • 18:49Rusya: Erdoğan Füzelerle Türkiye'de Dört Sektörü VurduRusya: Erdoğan Füzelerle Türkiye'de Dört Sektörü VurduTürkiye’nin Rus jetini Suriye sınırında düşürülmesi ile ilgili Moskova’dan gelen tepkiler sürüyor.
 • 18:36Bakan Ünal: Bakan Ünal: "Türkiye Sizin Evinizdir"Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, “Kültür ve Turizm Bakanı olarak Rusya federasyonu vatandaşlarına şunu söylemek istiyorum.
 • 18:28Taksim'de Taksim'de "Bayırbucak" YürüyüşüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yürüyüş ve slogan detayları- Pankartlardan detaylar- Güvenlik önlemi detayları- Rusya'nın İstanbul Başkonsolosluğu dış detayı- Bahçelievler Bayırbucak Türkmenleri Derneği Başkanı Bozoğlan'ın açıklaması Bayırbucak Türkmenlerine yönelik saldırılara tepkiler- İstanbul Bayırbucak Türkmenleri Platformu üyeleri, İstiklal Caddesi'nde saldırıları protesto etti İstanbul Bayırbucak Türkmenleri Platformu üyeleri, Suriye'nin Bayırbucak bölgesinde Esed güçlerinin Türkmenlere yönelik Rusya destekli saldırılarını protesto etti.
 • 18:22Kültür ve Turizm Bakanı Ünal AçıklamasıKültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, "Rus vatandaşlarının hiçbir çekinceye ve hiçbir sıkıntıya kapılmadan rahat bir şekilde ülkemize gelmelerini ve Türkiye'yi evleri olarak görmelerini ben buradan rica ediyorum" dedi.
 • 18:20Rus Gelinlerin Türkçe Tekerleme YarışmasıRus Gelinlerin Türkçe Tekerleme YarışmasıAntalya’da bir alışveriş merkezi tarafından düzenlenen Türk-Rus-Ukrayna Dostluk Festivali 2’inci gününde renkli görüntülere sahne oldu.
 • 18:16Paris'teki Cop21 Gösterisinde GerginlikBaşkent Paris'te BM İklim Konferansı COP21 için yapılan gösteriye polis müdahale etti.
 • 18:15Masum Türker, DSP Genel Başkan Adayı Olmayacağını AçıkladıMasum Türker, DSP Genel Başkan Adayı Olmayacağını AçıkladıDSP Genel Başkanı Masum Türker, 13 Aralık’ta yapılacak olağanüstü kurultayda aday olmayacağını açıkladı.
 • 18:06Kafkas Dernekleri Federasyonu Genel Kurulu'nu YaptıKafkas Dernekleri Federasyonu Genel Kurulu'nu YaptıTürkiye Çerkeslerinin en geniş örgütlenmesi olan Kafkas Dernekleri Federasyonu'nun (KAFFED), 7. Genel Kurulu Ankara'da yapıldı.
 • 17:55Çerkezköy'de Bayırbucak Türkmenleri İçin Yardım Kampanyası BaşlatıldıÇerkezköy'de Bayırbucak Türkmenleri İçin Yardım Kampanyası BaşlatıldıTekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası başlatıldı.
 • 17:42Akhisar'da Gazetecilerin Tutuklanması ve Elçi'nin Öldürülmesi Protesto EdildiAkhisar'da Gazetecilerin Tutuklanması ve Elçi'nin Öldürülmesi Protesto EdildiDiyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesi ve gazeteci Can Dündar ile Erdem Gül'ün tutuklanmaları Manisa'nın Akhisar İlçesi'nde, bazı sivil toplum kuruluşları, sendika ve siyasi partiler tarafından oluşturulan Demokrasi Platformu Bileşenleri tarafından basın açıklamasıyla protesto edildi.
 • 17:16Turizmci Baştuğ: Antalya Turizmi Zarar Görmeden Kriz SonlandırılmalıTurizmci Baştuğ: Antalya Turizmi Zarar Görmeden Kriz SonlandırılmalıMobaly Turizm Seyahat Acentesi Genel Müdürü Asım Baştuğ, Rus savaş uçağının düşmesi ile başlayan Rusya ile Türkiye arasındaki gerginliğin kısa sürede eskiden olduğu gibi dostluk ve kardeşliğe dönüşmesini beklediklerini söyledi.
 • 17:16Gökdeniz Karadeniz Dışındaki Türk Futbolculara Rusya YasağıRusya Spor Bakanı ve aynı zamanda Rusya Futbol Federasyonu Başkanı Vitaliy Mutko, yaptırımlar kapsamında Türk futbolcuların da Rusya'da forma giyemeyeceğini ancak Rubin Kazan'da forma giyen Gökdeniz Karadeniz'in bundan etkilenmeyeceğini söyledi.
 • 17:13Putin'in Danışmanından Türkiye-Rusya İlişkileri İçin 3 MaddePutin'in Danışmanından Türkiye-Rusya İlişkileri İçin 3 MaddePutin'in danışmanı Sergey Markov, Türkiye ile Rusya arasında patlak veren uçak krizi sonrası ilişkilerin düzelmesi için 3 madde önerdi.
 • 17:12Litvanya Lideri: Rusya ile Krizde Türkiye'ye Yardım Bizim İşimiz DeğilLitvanya Cumhurbaşkanı Dalia Grybauskaité, Rusya ile krizde Türkiye'ye yardım etmenin Avruap Birliği'nin işi olmadığını söyledi.
 • 17:12Manisa'daki Rus Gelinler "Gerginlik" İstemiyorManisa'da yaşayan Rus asıllı gelinler, hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağının düşürülmesinin ardından iki ülke arasında yaşanan gerginliğin bir an önce sona ermesini istiyor.
 • 17:05Puşkov: Erdoğan Kendi Ekonomisini Tehlikeye AtıyorRusya Devlet Duması Uluslararası İşlerden sorumlu Komite Başkanı Aleksey Puşkov, Türkiye Cumhurbaşkanı'nın attığı adımlarla ülke ekonomisini büyük bir darbeye hazırladığını bildirdi.
 • 17:031948 Filistin İslami Hareketi'nin Faaliyetlerinin Yasaklanmasıİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, 1948 Filistin İslami Haraketi'nin faaliyetlerinin yasaklanmasına ilişkin kararlarından vazgeçmeyeceklerini belirtti.
 • 17:00Rus Uçağı İsrail Hava Sahasını İhlal Ettiİsrail Savunma Bakanı Moşe Yalon, Rus savaş uçağının "yanlışlıkla" İsrail hava sahasını ihlal ettiğini söyledi.
 • 16:57Manisa'da Tahir Elçi'nin Öldürülmesi ve Gazetecilerin Tutuklanmasına ProtestoManisa'da Tahir Elçi'nin Öldürülmesi ve Gazetecilerin Tutuklanmasına ProtestoDiyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesi ve gazeteci Can Dündar ile Erdem Gül'ün tutuklanmaları Manisa'da bazı sivil toplum kuruluşları ile siyasi partiler tarafından oluşturulan Emek, Demokrasi ve Barış Platformu tarafından protesto edildi.