SON DAKİKA RUSYA FEDERASYONU HABERLERİ

Son Dakika Rusya Federasyonu Haberleri

 • 04:00Çavuşoğlu: Lobi Şirketi Hıristiyan Olunca İyi, Musevi Olunca mı Kötü?Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yurtdışındaki Yahudi lobi şirketleri ile devlet adına anlaşma yapıldığını ifade ederek, “Biz Yahudi düşmanı değiliz. Yurtdışında bazı lobi şirketleriyle anlaştık, AK Parti için değil, Türkiye’nin imajı için yaptık. Hıristiyan olunca iyi, Musevi olunca mı kötü?
 • 03:592016 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, PYD'ye yönelik uygulanan politikalar konusunda, "Kandil ile işbirliği yerine Kürtler dahil oradaki insanların hakları için duruş sergileseydi, terörü seçmeseydi biz PYD ile de ilişkilerimizi normalleştirirdik.
 • 03:512016 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe KomisyonundaTBMM (AA) – Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ruhban Okulu'nun açılması gerektiğini söyleyen HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan'a katıldığını belirtti.
 • 01:47Terör Örgütü Pyd, Moskova'da Temsilcilik AçtıTerör Örgütü Pyd, Moskova'da Temsilcilik AçtıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Terör örgütü PYD, Moskova'da temsilcilik açtı Rusya'nın başkenti Moskova'da, terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin kontrolündeki bölgeleri temsil ettiği bildirilen bir ofis açıldı.
 • 01:07Çavuşoğlu: Çavuşoğlu: "(Abd İle) Uluslararası Alanda Yakın İstişare, İşbirliği ve Dayanışma İçindeyiz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - 2016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu - Bakan Çavuşoğlu'nun TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuşması 2016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda -Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu (1): "(ABD ile) Uluslararası alanda karşı karşıya bulunduğumuz her tehdit ve sınama ile ilgili olarak çok yakın istişare, işbirliği ve dayanışma içindeyiz.
 • 01:00Çavuşoğlu: Çavuşoğlu: "Kıbrıs Sorunu'nun Yerleşik BM Kriterleri Çerçevesinde Çözümüne Tam Destek Veriyoruz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bakan Çavuşoğlu'nun TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'na gelişi - Bakan Çavuşoğlu'nun TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuşması 2016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda -Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu (1): "(ABD ile) Uluslararası alanda karşı karşıya bulunduğumuz her tehdit ve sınama ile ilgili olarak çok yakın istişare, işbirliği ve dayanışma içindeyiz.
 • 00:51Çavuşoğlu: Çavuşoğlu: "Bana Dokunmayan Yılan Bin Yaşasın' Anlayışını Benimsemek Büyük Bir Yanılgıdır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: 2016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Bakan Çavuşoğlu'nun TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuşması 2016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda -Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu (1): "(ABD ile) Uluslararası alanda karşı karşıya bulunduğumuz her tehdit ve sınama ile ilgili olarak çok yakın istişare, işbirliği ve dayanışma içindeyiz.
 • 00:44Çavuşoğlu: Çavuşoğlu: "Bm'de Başlattığımız Medeniyetler İttifakı ve Barış İçin Arabulucuk Girişimlerimiz...GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: 2016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuşması 2016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda -Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu (1): "(ABD ile) Uluslararası alanda karşı karşıya bulunduğumuz her tehdit ve sınama ile ilgili olarak çok yakın istişare, işbirliği ve dayanışma içindeyiz.
 • 00:44Çavuşoğlu: Çavuşoğlu: "Kültürel Diplomasi Faaliyetlerimizi de Hız Kesmeden Sürdürüyoruz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: 2016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Dışişleri Bakan Çavuşoğlu'nun TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuşması 2016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda -Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu (1): "(ABD ile) Uluslararası alanda karşı karşıya bulunduğumuz her tehdit ve sınama ile ilgili olarak çok yakın istişare, işbirliği ve dayanışma içindeyiz.
 • 00:16Çavuşoğlu: Çavuşoğlu: "Suriye'deki İhtilaf, Bölgede Mezhepsel Bir Çatışmaya Dönüşme Riski Taşıyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: 2016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Dışişleri Bakani Çavuşoğlu'nun Komisyona gelişi Bakan Çavuşoğlu'nun TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuşması 2016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda -Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu (1): "(ABD ile) Uluslararası alanda karşı karşıya bulunduğumuz her tehdit ve sınama ile ilgili olarak çok yakın istişare, işbirliği ve dayanışma içindeyiz.
 • 00:09Çavuşoğlu: Çavuşoğlu: "Musul'un Daeş'ten Geri Alınması, Ulusal Güvenlik Çıkarlarımız Gereğidir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: 2016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuşması 2016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda -Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu (1): "(ABD ile) Uluslararası alanda karşı karşıya bulunduğumuz her tehdit ve sınama ile ilgili olarak çok yakın istişare, işbirliği ve dayanışma içindeyiz.
 • 00:04Gündem Özeti/ 11 Şubat 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 YASAMA YÜRÜTME SİYASET 1- Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Televizyon Yayıncıları Derneğinin çalışma toplantısına katılacak.
 • 00:01Çavuşoğlu: Çavuşoğlu: "(İsrail-Filistin) Barış Süreci, Nihai Bir Tarih Belirlenerek Tekrar Başlatılmalıdır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: 2016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Bakan Çavuşoğlu'nun TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuşması 2016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda -Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu (1): "(ABD ile) Uluslararası alanda karşı karşıya bulunduğumuz her tehdit ve sınama ile ilgili olarak çok yakın istişare, işbirliği ve dayanışma içindeyiz.
 • 23:50Bmgk Suriye'deki İnsani Krizi GörüştüBİRLEŞMİŞ BM Güvenlik Konseyi, Yeni Zelanda ve İspanya'nın çağrısı üzerine Suriye'deki insani durumu ele aldı.
 • 23:49Basketbol: Fıba Kadınlar Avrupa LigiFIBA Kadınlar Avrupa Ligi'nde grup maçları tamamlanırken, çeyrek final eşleşmeleri de belli oldu.
 • 23:45ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Toner AçıklamasıABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, Suriye'de yaşanan insani krizin çözümü için diplomatik çözüm yolları aradıklarını, fakat farklı seçenekleri göz önünde bulundurabileceklerini söyledi.
 • 23:42TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu GörüşmeleriDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yakalayıp sınır dışı edilen yabancı terörist sayısının 3 bini aştığını belirterek, “DAEŞ ile bağlantılı 661’i yabancı 698 kişi tutuklandı" dedi.
 • 23:23Terör Örgütü Pyd, Moskova'da Temsilcilik AçtıRusya'nın başkenti Moskova'da, terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin kontrolündeki bölgeleri temsil ettiği bildirilen bir ofis açıldı.
 • 23:15Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: Ankara Işid'le Gizli TemastaRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Türk liderlerin, IŞİD liderleriyle gizlice temasta bulunduğunu ileri sürdü.
 • 23:082016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye ile ABD'nin uluslararası alanda karşı karşıya bulundukları her tehdit ve sınama ile ilgili olarak çok yakın istişare, işbirliği ve dayanışma içinde olduğunu belirterek, "Bazı konularda görüş ayrılıklarımız olabilir ama bu bizim müttefik olduğumuz gerçeğini de değiştirmez ve istişare yoluyla bunları aşmayı sürdüreceğiz" dedi.
 • 22:51Dinamo Sassari'yi 87-69 Mağlup Eden Galatasaray Grubunu Lider TamamladıDinamo Sassari'yi 87-69 Mağlup Eden Galatasaray Grubunu Lider TamamladıEurocup’ta N Grubu’nda yer alan temsilcimiz Galatasaray Odeabank, sahasında konuk ettiği İtalyan temsilcisi Dinamo Sassari’yi 87-69’luk skorla mağlup etti.
 • 22:47Çavuşoğlu: Rusya ile Bazı Yaklaşımlarımızın Örtüşmediğini Baştan Beri BiliyordukÇavuşoğlu: Rusya ile Bazı Yaklaşımlarımızın Örtüşmediğini Baştan Beri BiliyordukDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya ile yaşanan uçak krizi sürecinde Türkiye tarafından gerekli cevapların verildiğini söyledi.
 • 22:02Basketbol: Uleb Avrupa KupasıSalon: Abdi İpekçi Hakemler: Miguel Perez Perez (İspanya), Igor Mitrovski (Makedonya), Semen Ovinov (Rusya) Galatasaray Odeabank: Göksenin Köksal 9, Schilb 2, Sinan Güler 18, Micov 16, Lasme 15, Jerrells 10, Dorsey 4, Davis 11, Dusan Cantekin 2, Doğukan Şanlı, Şafak Edge, Ege Arar Dinamo Banco di Sardegna Sassari: Logan 11, Stipcevic 13, Devecchi, Alexander 12, Petway 7, Mitchell 10, Varnado 14, Sacchetti 2, Formenti, Dercole 1. Periyot: 18-13 Devre: 36-33 3. Periyot: 57-50 ULEB Avrupa Kupası son 32 turu N Grubu 6. ve son hafta müsabakasında Galatasaray Odeabank, İtalya'nın Dinamo Banco di Sardegna Sassari takımını 87-69 yendi.
 • 21:54NATO Savunma Bakanları Toplantısı - StoltenbergNATO Savunma Bakanları Toplantısı - StoltenbergGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'in basın toplantısına gelişi - Stoltenberg'in konuşması NATO Savunma Bakanları Toplantısı NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: "İttifakın sığınmacı ve göç kriziyle mücadele etmesine dair talebi değerlendiriyoruz.
 • 21:37Doğal Kararlılık Operasyonu Sözcüsü Albay Warren AçıklamasıDAEŞ'e karşı yürütülen Doğal Kararlılık Operasyonu Sözcüsü Albay Steven Warren, Rusya'nın Halep'teki askeri eylemlerinin, Esed rejiminin bölgedeki sivillere sistematik ve geniş bir biçimde saldırmasına yardım etmekten başka amaca hizmet etmediğini belirtti.
 • 21:10Başbakan Davutoğlu Rusya Bombardımanına Dur Diyemeyenlerin Bize Suriye Sınırını Aç Demesi İki...Başbakan Davutoğlu Rusya Bombardımanına Dur Diyemeyenlerin Bize Suriye Sınırını Aç Demesi İki...Dha DIŞ HABER - Başbakan Davutoğlu Rusya bombardımanına dur diyemeyenlerin bize Suriye sınırını aç demesi iki yüzlülüktür Başbakan Davutoğlu, onuruna verilecek çalışma yemeğinin ardından Rutte ile ortak basın toplantısı düzenledi.
 • 20:45Kilis Belediye Başkanı: Kapılarımızı Açalım, Avrupa'nın İçlerine GöndereyimKilis Belediye Başkanı Hasan Kara, AB ve BM'nin mülteciler için 'sınırları açın' çağrısına ilişkin "Tamam kapılarımızı açalım. Ben buradan otobüslere doldurayım İstanbul'a, oradan da trenle doğrudan Avrupa'nın içlerine göndereyim. Tüm yol masraflarını ben karşılayayım." dedi.
 • 20:32Pyd Moskova'da 'Büyükelçilik' AçtıPyd Moskova'da 'Büyükelçilik' AçtıTürkiye'nin terör örgütü olarak gördüğü PYD Moskova'da daimi temsilcilik açtı.
 • 20:26İsrail-Filistin SorunuBİRLEŞMİŞ Ortadoğu Dörtlüsü, bölgede yaşananların iki devletli çözüm umutlarını tehdit ettiğini belirterek, çözüm için somut adımlar atılması gerektiğini vurguladı.
 • 20:11Davutoğlu-Rutte Ortak Basın ToplantısıHollanda Başbakanı Mark Rutte, Türkiye'nin sığınmacılar konusunda yaptıklarını büyük saygıyla karşıladıklarını belirterek, "Türkiye'nin gösterdiği çabaları görüyoruz.
 • 20:09Obama'nın Daeş ile Mücadele Özel Temsilci Mcgurk AçıklamasıABD Başkanı Barack Obama'nın DAEŞ ile Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk, Rusya'nın Halep'de yaptığı hava saldırılarını eleştirerek, muhaliflere yönelik bu saldırıların direkt DAEŞ'e yaradığını söyledi.
 • 19:19Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Cubeyr Fas'taSuudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil bin Ahmed el-Cubeyr, Suriye'deki müzakerelerin başarısız olması durumunda "ülkesinin bir B Planı" olduğu ve bu planda Beşşar Esed'in yer almadığını belirtti.
 • 19:18Davutoğlu: 'Mülteciler Konusunda İşbirliği Alanlarımız Genişledi'GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Davutoğlu-Rutte ortak basın toplantıs Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması İkilinin el sıkışması Davutoğlu-Rutte ortak basın toplantısı Başbakan Davutoğlu: (1) "Suriye'den barbarca yapılan saldırılardan, Suriye rejiminin bombalarından, DEAŞ terör saldırılarından ve son olarak Rusya'nın bütün uluslararası hukuku çiğneyen barbarca saldırılarından kaçan insanların sığındığı bir ülke Türkiye" "Bu insanlar bugün evlerini, yurtlarını barklarını sadece ve sadece ailelerinin hayatlarını kurtarmak için bırakıp kaçıyorlar.
 • 19:09TBMM Genel KuruluTBMM Genel Kurulu'nda, CHP'nin 6 Şubat 2003 ve 1 Mart tezkeresine ilişkin Meclis Genel Kurulu kapalı oturum tutanaklarının ve tutanak özetlerinin yayınlanmasıyla ilgili araştırma önergesinin, gündeme alınmasına ilişkin önerisi kabul edilmedi.
 • 19:03NATO Savunma Bakanları ToplantısıNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ittifakın sığınmacı kriziyle mücadelede yardımcı olması ile ilgili talebi halen görüştüklerini ve yarın bir karara varmayı umut ettiğini söyledi.
 • 19:00Küresel ve Bölgesel Aktörlerin Suriye Stratejileri" SempozyumuKemerburgaz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çağrı Erhan, "Evvela Suriye'de kanın durması lazım. Yok anlaşma şöyle mi olacak?
 • 18:52Rutte: Türkiye ile AB Arasında İnsan Hakları Konusu Sürekli GündemdeRutte: Türkiye ile AB Arasında İnsan Hakları Konusu Sürekli GündemdeAB Dönem Başkanı ve Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Avrupa Birliği ile Türkiye arasındaki müzakerelerde insan hakları ile ilgili meselelerin sürekli gündemde olduğunu söyledi.
 • 18:43Moskova'da Pyd Temsilciliği AçıldıMoskova'da Pyd Temsilciliği AçıldıMOSKOVA (İHA) – Terör örgütü PKK’nın Suriye’deki uzantısı olan PYD Rusya’nın başkenti Moskova’da temsilcilik açtı.
 • 18:40Moskova'da Açılan PYD Bürosunda Skandal Türkiye HaritasıMoskova'da Açılan PYD Bürosunda Skandal Türkiye HaritasıPKK'nın Suriye'deki uzantısı olan PYD, Rusya'nın başkenti Moskova'da temsilcilik açtı. Temsilcilikte bulunan haritada ise Türkiye'nin doğu kısmı Kürt bölgesi olarak gösterildi.
 • 18:34Davutoğlu-Rutte Ortak Basın ToplantısıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Türkiye ve Almanya hem Birleşmiş Milletler'de (BM) hem NATO'da, Rusya'nın 2254 Sayılı Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararını yok sayan uygulamaları karşısında ortak girişimde bulunuyorlar.
 • 18:33Davutoğlu-Rutte Ortak Basın ToplantısıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Türkiye-Suriye sınırı ve yüreğimiz, aşımız, evimiz Suriyelilere açıktır ama şunu da ifade edeyim, Suriye'deki krizin çözümü için kılını dahi kıpırdatmayan bazı çevrelerin, buna maalesef bazen Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi de dahildir, Suriye'de bu mülteci akınına yol açan Rus bombardımanına 'dur' diyemeyen bazı çevrelerin, Rusya'ya dönüp 'yeter artık' diyemeyen bazı çevrelerin Türkiye'ye dönüp 'sınırlarını aç' diye bir tavsiyede bulunmasını da iki yüzlülük olarak görüyorum" ifadesini kullandı.
 • 18:30Davutoğlu-Rutte Ortak Basın ToplantısıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Eğer birisi PYD ve YPG'nin terör örgütü olmadığını söylüyorsa, ya Ortadoğu'daki gerçeklikten ya Irak'tan Sincar üzerinden Suriye'ye sağlanan destekten ya Kandil'de eğitilen Suriyeli, PYD'li teröristlerden habersiz demektir.
 • 18:29Steinmeier: Nato, Sığınmacı Krizini ÇözemezAlmanya Başbakanı Angela Merkel’in hafta başında Türkiye’ye yaptığı ziyarette Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından Ege Denizi’nde mülteci kriziyle mücadelede NATO’nun devreye girmesi yönündeki talebi ile ortaklaşa kararlaştırılan öneri Brüksel’de yapılan NATO savunma bakanları toplantısında tartışılıyor.
 • 18:28Kadirov'un Hedef Gösterdiği Parti Başkanına Pastalı SaldırıÇeçenistan Başkanı Ramazan Kadirov'un hedef gösterdiği, Rusya eski Başbakanı ve RPR PARNAS Partisi Başkanı Mihail Kasyanov’a yönelik pastalı saldırı yapıldı.
 • 18:21Davutoğlu: "Türkiye-Suriye Sınırı ve Yüreğimiz, Aşımız, Evimiz Suriyelilere Açıktır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması Davutoğlu-Rutte ortak basın toplantısı Başbakan Davutoğlu: (1) "Suriye'den barbarca yapılan saldırılardan, Suriye rejiminin bombalarından, DEAŞ terör saldırılarından ve son olarak Rusya'nın bütün uluslararası hukuku çiğneyen barbarca saldırılarından kaçan insanların sığındığı bir ülke Türkiye" "Bu insanlar bugün evlerini, yurtlarını barklarını sadece ve sadece ailelerinin hayatlarını kurtarmak için bırakıp kaçıyorlar.
 • 18:06Davutoğlu: "Ypg'nin Terör Örgütü Olmadığını Savunmak Teröre Karşı Mücadeleye En Büyük Darbeyi...Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Bizim için açık ve tehdit mahiyeti taşıyan PKK’nın bir uzantısı olan YPG’nin terör örgütü olmadığı tezine savunmak teröre karşı verilecek mücadeleye en büyük darbeyi vurmak anlamına gelir. Çok açık bir şekilde bizim köklü stratejik ilişkilere sahip olduğumuz, stratejik müttefikimiz ABD’nin bu konudaki tutumumun netleşmesini beklemek bizim hakkımızdır” dedi.
 • 17:51Davutoğlu: Davutoğlu: "Rejim Yanlısı Olmayan Bütün Suriyelilerin Suriye'den Çıkarılması İçin Bilinçli Bir...Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hollanda Başbakanı Mark Rutte ile birlikte düzenlediği ortak basın toplantısında, “Rejim yanlısı olmayan bütün Suriyelilerin Suriye’den çıkarılması için çok bilinçli bir etnik temizlik yürümektedir” dedi.
 • 17:50CHP Myk ToplantısıCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, "Master Plan denilen bu eylem planının içerisinde yapılacak bir demokrasi reformundan bahsediliyor.
 • 17:46Suriye Kürtleri Moskova'da Temsilcilik AçtıSuriye Kürtleri Moskova'da Temsilcilik AçtıSuriye’nin kuzeyindeki Kürt kantonları, Rusya'nın başkenti Moskova'da temsilcilik açtı.
 • 17:32Rus'un Oyunu Filminin Fragmanı YayınlandıRus'un Oyunu Filminin Fragmanı YayınlandıReklam yönetmenlerinden Levent Özdemir’in senarist ve yönetmen olarak imza attığı ilk filmi Rus’un Oyunu adlı filmin fragmanı yayınlandı.