08:1300
SON DAKİKA RUSYA FEDERASYONU HABERLERİ

Son Dakika Rusya Federasyonu Haberleri

  Bir Garip İş İlanı!

  Dünyadaki yüzlerce güvenlik kamerasının görüntüleri yayınlayan sitenin sahibi, köşeye fena sıkıştı! (Dün 20:18)

   

  Putin'in Türkiye Ziyaretine Doğru

  Kremlin Danışmanı Uşakov: "Putin, Türkiye ziyaretini diplomatik olarak en üst seviye olan 'devlet ziyareti' seviyesinde gerçekleştirecek" "Erdoğan Putin görüşmesinde uluslararası güncel konular, Ortadoğu'daki durum, Suriye ve Irak'taki gelişmelere değinilecek. (Dün 19:53)

   

  Havada 40 Kişilik Rekor Kırıldı

  Havada 40 Kişilik Rekor Kırıldı

  Türk Hava Kurumu'nun (THK) lisanslı paraşütçüsü Hayko Cepkin'in de aralarında bulunduğu amatör paraşütçüler, İzmir'in Selçuk İlçesi'nde 35 kişiyle kırdıkları 24 Way Türkiye Çoklu Tutuşma Rekoru'nu 40 kişiye çıkardı. (Dün 19:42)

   

  Lpg Piyasası Sektör Raporu Açıklandı

  LPG üretimi bir önceki aya göre yüzde 2,2, LPG ithalatı geçen yıla göre yüzde 21 arttı. (Dün 19:17)

   

  Havada 40 Kişilik Rekor Kırıldı

  Havada 40 Kişilik Rekor Kırıldı

  Türk Hava Kurumu'nun (THK) lisanslı paraşütçüsü ünlü Rock müzik şarkıcısı Hayko Cepkin'in de aralarında bulunduğu amatör paraşütçüler, İzmir'in Selçuk İlçesi'nde 24 Way Türkiye Çoklu Tutuşma Rekoru'nu 40 kişiye çıkardı. (Dün 19:12)

   

  Rusya'daki 250 Milyon Yaşındaki Çip Gerçek Mi?

  Rusya'daki 250 Milyon Yaşındaki Çip Gerçek Mi?

  Bir süredir ortalıkta dolaşan 250 milyon yaşındaki çip haberi gerçek mi? (Dün 19:11)

   

  Ukrayna'da Düşen Yolcu Uçağı

  Yolculara ait son kalıntılar Hollanda’ya getirildi. (Dün 18:41)

   

  Rönesans Holding, Avrupa'nın En Büyük Avm'sini Rusya'da Açtı

  Perakende ve gayrimenkul sektöründe ilklere imza atan Rönesans Holding, Avia Park Alışveriş ve Eğlence Merkezi ile Rusları yeni bir yaşam merkezi anlayışıyla tanıştırdı. (Dün 18:26)

   

  Erü Öğrencileri, Olimprus'ta İki Madalya Kazandı

  Erciyes Üniversitesi'nden (ERÜ) iki öğrenci, Türk Rus Kültür Vakfı ve Moskova Rusya Halklarının Dostluğu Üniversitesi (RUDN) iş birliğiyle düzenlenen Üniversitelerarası 1. Rus Dili Olimpiyatı'nda (OLİMPRUS) madalya kazandı. (Dün 18:06)

   

  AB'den Ukrayna'daki Ayrılıkçılara Yeni Yaptırım

  Avrupa Birliği (AB), Ukrayna'da ayrılıkçıların kontrolündeki Donetsk ve Lugansk bölgelerinde 2 Kasım'da yapılan "başkanlık ve parlamento seçimleri" nedeniyle Rusya yanlısı ayrılıkçılara ilave yaptırım kararı aldı. (Dün 17:33)

   

  Almanya'dan Rusya'nın Manş Denizi'ndeki Tatbikatına Tepki

  Hükümet Sözcü Yardımcısı Wirtz: ''(Rusya'nın Manş Denizi'ndeki tatbikatı) Bu tatbikat, uluslararası sularda yapılmış olsa da gerilimin azaltılmasına hazır olunmadığının bir işaretidir" (Dün 17:33)

   

  Putin'in Türkiye Ziyaretinin Perde Arkası

  Putin'in Türkiye Ziyaretinin Perde Arkası

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna'daki gelişmeler nedeniyle Batı'nın ülkesine yönelik yaptırımları sertleştirdiği bir dönemde Türkiye'yi ziyaret edecek. (Dün 17:20)

   

  Zeybekci: 'Tarihi Öneme Sahip Bir Anlaşma İmzalayacağız'

  Zeybekci: "Tarihi Öneme Sahip Bir Anlaşma İmzalayacağız"

  Ekonomi Bakanı Zeybekci Moskova'da- Bakan Zeybekci, Rusya Ekonomi Kalkınma Bakanı Aleksey Ulyukayev'le görüştü: - "Geldiğimiz nokta son derece sevindirici. Pazartesi günü ÜDİK Zirvesi'nde iki ülke liderleri huzurunda Rusya ile serbest ticaretin artık resmi olarak görüşüldüğü ve bana göre tarihi öneme sahip 5 maddelik bir anlaşma imzalayacağız"-"Rusya'nın sahip olmadığı hemen her şeye Türkiye sahip, Türkiye'nin sahip olmadıklarına da Rusya sahip. Bunları bir araya getirip çarpan etkisiyle (Dün 17:10)

   

  Putin'in Türkiye Ziyareti ile İlgili 6 Maddelik Açıklama

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 1 Aralık’ta Türkiye’ye yapacağı ziyaretle ilgili Kremlin 6 maddelik açıklama yaptı. (Dün 16:41)

   

  'BSH Türkiye 200 Milyon Euro Yatırım Yapacak'

  "BSH Türkiye 200 Milyon Euro Yatırım Yapacak"

  Beyaz eşya üreticisi BSH Türkiye CEO'su Norbert Klein, 2018 yılına kadar 200 milyon euroluk kapasite artışı yatırımı yapacaklarını söyledi. (Dün 16:40)

   

  Kırgızistan'da Doğrudan Yabancı Yatırımlar Yüzde 35,4 Düştü

  Kırgızistan’da doğrudan yabancı yatırımlar ocak eylül döneminde, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 35,4 geriledi. (Dün 16:34)

   

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Konya'da Açıklaması

  "Ortaya çıkan ihracat rakamları ülkemiz açısından gerçekten sevindirici ve güzel. İthalatın da fren yapmış olması, hatta bir miktar da düşüşe geçmiş olması, Irak'taki toparlanmanın devam ediyor olması, Rusya'daki bir miktar gerilemeye rağmen toplam ihracatımızın iyi bir noktada olması sevindirici bir. (Dün 15:50)

   

  2015 Avrupa Basketbol Şampiyonası Kura Çekimi

  Türkiye, 2015 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nın kura çekimine 3. torbadan katılacak. (Dün 15:47)

   

  Yağış Rejimindeki Düzensizlik, Heyelanlara Davetiye Çıkarıyor"

  KÜ Orman Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Aydın: "Ülkemizde sel ve heyelanların kış mevsiminde azımsanmayacak kadar yüksek olmasının nedeni, özellikle son yıllarda yağışların kar yerine yağmur şeklinde gerçekleşmesinden kaynaklanmaktadır" (Dün 15:44)

   

 

  İran ile Nükleer Müzakerelerin Uzatılması

  Tahran Cuma İmamı Kaşani: "Hamaney ve İran halkı, nükleer müzakere heyetimizin arkasındadır. (Dün 15:44)

   

  Ekonomi Bakanı Zeybekci Moskova'da

  Bakan Zeybekci, Rusya Ekonomi Kalkınma Bakanı Aleksey Ulyukayev'le görüştü: "Geldiğimiz nokta son derece sevindirici. Pazartesi günü ÜDİK Zirvesi'nde iki ülke liderleri huzurunda Rusya ile serbest ticaretin artık resmi olarak görüşüldüğü ve bana göre tarihi öneme sahip 5 maddelik bir anlaşma imzalayacağız" (Dün 15:37)

   

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Moskova'da

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Moskova'da

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Moskova Büyükelçiliği'nde Rusya'daki Türk işadamları ile bir araya geldi. (Dün 15:31)

   

  Işık: "İnşaat Sektörüne Yönelik Olumsuz Bir Bakışımız Yok"

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Konya'da: - "Ortaya çıkan ihracat rakamları ülkemiz açısından gerçekten sevindirici ve güzel. İthalatın da fren yapmış olması, hatta bir miktar da düşüşe geçmiş olması, Irak'taki toparlanmanın devam ediyor olması, Rusya'daki bir miktar gerilemeye rağmen toplam ihracatımızın iyi bir noktada olması sevindirici bir durum"- "İnşaat sektörüne yönelik olumsuz bir bakışımız yok ve olamaz da. Hatta Bakanlık olarak sektörle daha yakın çalışma içerisinde Çevre ve (Dün 15:15)

   

  Fikri Işık : " Türkiye'nin Gerçek Kahramanları Sanayiciler"

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Konya'da: - "Ortaya çıkan ihracat rakamları ülkemiz açısından gerçekten sevindirici ve güzel. İthalatın da fren yapmış olması, hatta bir miktar da düşüşe geçmiş olması, Irak'taki toparlanmanın devam ediyor olması, Rusya'daki bir miktar gerilemeye rağmen toplam ihracatımızın iyi bir noktada olması sevindirici bir durum"- "İnşaat sektörüne yönelik olumsuz bir bakışımız yok ve olamaz da. Hatta Bakanlık olarak sektörle daha yakın çalışma içerisinde Çevre ve (Dün 15:12)

   

  Dağıstan, Türkiye ile İlişkilerini Geliştirmek İstiyor

  Dağıstan Devlet Başkanı Abdulatipov Dağıstan'da iş kuracak olan Türk iş adamlarına uygun koşullar sağlamaya hazır olduklarını söyledi. (Dün 15:06)

   

  Unionpay Kartları Türkiye'deki Atm'lerde Kullanılabilecek

  BKM Genel Müdürü Canko: "UnionPay International ile gerçekleştirilen iş birliği sonucunda, kart sayısında dünyada ilk sırada yer alan UnionPay'in, 4,5 milyar kartının ülkemizdeki tüm ATM’lerde kullanılabilmesi için gerekli altyapı çalışmalarını tamamladık" "Bu sayede 140'dan fazla ülkede kabul edilen. (Dün 14:59)

   

  Rusya Piyasalarına Opec Darbesi

  OPEC'in petrol üretimini kısmama kararının ardından Rusya'da RTS Endeksi yaklaşık 5,5 yılın en düşüğüne gerilerken, dolar/ruble paritesi tarihinin en yüksek seviyesini gördü. (Dün 14:55)

   

  Putin'in Türkiye Ziyaretinde İkili Ticaretin Önündeki Engeller Kaldırılacak

  Rusya ve Türkiye ticari ilişkilerin önündeki engelleri kaldırmak için çalışmaları yoğunlaştırdı. (Dün 14:48)

   

  Rus Bakan: Türkiye ile Serbest Ticaret Bölgeye Henüz Hazır Değiliz

  Rusya Ekonomi Kalkınma Bakanı Aleksey Ulyukayev, Türkiye ile serbest ticaret bölge oluşturulmasına henüz hazır olmadıklarını söyledi. (Dün 14:44)

   

  Dış Ticaret İstatistikleri

  KSO Yönetim Kurulu Başkanı Zeytinoğlu: “Son dönemde başta Irak ve Rusya olmak üzere ticaret yaptığımız ülkelerdeki olumsuz gelişmeler, ne yazık ki ihracatta istediğimiz performansa ulaşmamızı engelliyor“ (Dün 14:30)

   

  Erciyes Üniversitesi Öğrencileri Rus Dili Olimpiyatı'nda Derece Elde Etti

  17 üniversiteden 140 öğrencinin katıldığı 1. Rus dili Olimpiyatı ‘Olimprus’da Erciyes Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencilerinden Tuğçe Melike Kalebaşı olimpiyatta Yetenek Yarışmasında birincilik elde ederek altın madalya, Cemile Kökçel ise Dil yarışmasında Bronz madalya ile üçüncülük ödülünü kazandı. (Dün 14:29)

   

  Ekonomi Bakanı Zeybekçi Pazartesi Günü Rusya ile Tarihi Öneme Sahip Bir Anlaşma Yapacağız

  Ekonomi Bakanı Zeybekçi Pazartesi Günü Rusya ile Tarihi Öneme Sahip Bir Anlaşma Yapacağız

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, 1 Aralık'ta Ankara'yı ziyaret edecek olan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önünde Rus mevkidaşı ile 'tarihi öneme sahip' diye nitelendirdiği 5 maddelik bir anlaşma imzalayacaklarını söyledi. (Dün 14:11)

   

  Bakan Zeybekci: Pazartesi Günü Rusya ile Tarihi Öneme Sahip Bir Anlaşma Yapacağız

  Bakan Zeybekci: Pazartesi Günü Rusya ile Tarihi Öneme Sahip Bir Anlaşma Yapacağız

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 1 Aralık'ta Ankara'yı ziyaret edecek olan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önünde, Rus mevkidaşı ile 'Tarihi öneme sahip' diye nitelendirdiği 5 maddelik bir anlaşma imzalayacaklarını söyledi. (Dün 13:53)

   

  4. Uluslararası Resort Turizm Kongresi

  4. Uluslararası Resort Turizm Kongresi- Thomas Cook Group PLC Üst Yöneticisi (CEO) Fankhauser: - "Turistlerin yüzde 90'ından fazlası online yorumlar yapıyorlar. (Dün 13:40)

   

  Ekonomi Bakanı Zeybekci, Rus Mevkidaşı Ulyukayev'le Görüştü

  Ekonomi Bakanı Zeybekci, Rus Mevkidaşı Ulyukayev'le Görüştü

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Lüksemburg temaslarının ardından geldiği Moskova’da, Rusya Ekonomi ve Kalkınma Bakanı Aleksev Ulyukayev ile görüştü. (Dün 13:22)

   

  Kapatılan Burger King Bayilerinin Yeniden Açılması İçin Çalışmalar Başladı

  Kapatılan Burger King Bayilerinin Yeniden Açılması İçin Çalışmalar Başladı

  Burger King Avrupa, son aylarda şirketler ilgili kamuoyunda oluşan olumsuz imajın yeniden düzeltilmesi, müşterilerin güveninin kazanılması ve kapatılan şubelerin yeniden açılması için bayilerin bağlı olduğu Yİ-KO Holding’le görüşmeler yaptığını doğruladı. (Dün 13:20)

   

  Bsh Türkiye 87 Ülkenin Bölgesel Merkezi Oldu, 200 Milyon Euro Yatırım Yapacak

  Dünyanın en büyük ev aletleri üreticilerinden BSH Grubu, Türkiye'yi yeni üs olarak seçti. (Dün 13:18)

   

  Uluslararası Güreş Turnuvası, Tokat'ta Başlıyor

  Dünya güreşinde söz sahibi ülkelerin iştirak edeceği Uluslararası Hüseyin Akbaş Büyükler Serbest Güreş Turnuvası, 29 – 30 Kasım 2014 tarihlerinde Tokat’ta düzenlenecek. (Dün 13:00)

   

  4. Uluslararası Resort Turizm Kongresi

  Thomas Cook Group PLC Üst Yöneticisi (CEO) Fankhauser: "Turistlerin yüzde 90'ından fazlası online yorumlar yapıyorlar. (Dün 12:36)

   

  Antalya'da Turizm Kongresi

  Antalya'da Turizm Kongresi

  AKTOB Başkanı Hacısüleyman, dünya nüfusunun hızla arttığına işaret ederek, Eyfel Kulesi, Kaleiçi gibi turistik yerlere randevu alınarak gidileceğini söyledi. (Dün 12:36)

   

  Tekvando: Turkish Open 2014

  Turnuvada Poomse müsabakaları gerçekleştirildi. (Dün 11:50)

   

  Rusya Devlet Başkanı Putin AA'ya Konuştu

  Putin, "Türkiye'nin, Rusya ile ekonomik işbirliği konusu dahil olmak üzere, bağımsız biçimde kararlar almasını takdir ediyoruz." dedi. (Dün 11:35)

   

  Türkiye Basketbol Ligi, Avrupa'nın En Zor Ligi'

  Türkiye Basketbol Ligi, Avrupa'nın En Zor Ligi"

  Banvit Başantrenörü Lukic: "Tabii ki Türkiye'dekine yakın ligler var; İspanya, Rusya gibi ama burada antrenör olduğum için değil, bu benim gerçek düşüncem. Türkiye liginin onlardan bir basamak, bir tık daha ileride olduğuna inanıyorum" "Genç oyuncularımın Türkiye liginde bize daha çok yararlı olmasını, daha çok konsantre olmalarını istiyorum. (Dün 11:30)

   

  Dış Ticaret Açığı 10 Ayda 67.6 Milyar Dolar Oldu (2)

  (ayrıntılar eklendi. (Dün 11:23)

   

Manşet Haberleri

 • Ali Ağaoğlu: Sokağa Çıkayım Zengin Olurum

  Ali Ağaoğlu: Sokağa Çıkayım Zengin Olurum Ali Ağaoğlu, insanların kendisini sempatik bulduğunu belirterek "Sokağa çıkayım benimle fotoğraf çektirmek isteyenlerden 50 dolar para alayım, zengin olurdum" dedi.

 • Ankara'da Taksi Ücretlerine Zam

  Ankara'da Taksi Ücretlerine Zam Ankara'da taksilerin taksimetre açılış ücreti 2,70 liradan 3,10 liraya, kilometre başına ücret de 2,40 liradan 2,70 liraya çıktı.

 • IŞİD, Kaçıracak Gazeteci Arıyor

  IŞİD, Kaçıracak Gazeteci Arıyor Taraf gazetesi yazarı Amberin Zaman, IŞİD terör örgütünün Türkiye sınırına yakın bölgede kaçıracak batılı gazeteci aradığını yazdı.

[Hata Bildir]
29.11.2014 08:13:26. #1.11#