SON DAKİKA RUSYA FEDERASYONU HABERLERİ

Son Dakika Rusya Federasyonu Haberleri

 • 07:40Erdoğan: Putin'i Tekrar AramamErdoğan: Putin'i Tekrar AramamCumhurbaşkanı Erdoğan, "Putin'le görüşecek misiniz?" sorusuna, "Bu şartlarda benim tekrar aramamın anlamı yok." yanıtını verdi.
 • 08:20TÜSİAD Başkanı: Siyasi Hırslar Geleceğimizi Tehlikeye AtıyorTÜSİAD Başkanı: Siyasi Hırslar Geleceğimizi Tehlikeye AtıyorTÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes, "Geçmişte Türkiye ekonomisi kapalı bir ekonomiydi. Şimdi ise dünya ile entegre. Siyasi hırsların bedeli çok daha ağır olur." dedi.
 • 08:58NATO: Türkiye'yi Tüm Tehditlere Karşı Korumaya HazırızNATO: Türkiye'yi Tüm Tehditlere Karşı Korumaya HazırızNATO'dan Rusya'nın Türkiye hava sahası ihlaline ilişkin bir açıklama daha geldi. "Türkiye'yi korumaya hazırız" diyen NATO, Rusya'ya gözdağı verdi.
 • 09:13Cumhurbaşkanı: Akkuyu Nükleer Santralini Başkası Yapar!Cumhurbaşkanı: Akkuyu Nükleer Santralini Başkası Yapar!Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Doğal gazı farklı yerlerden alabiliriz. Türkiye'yi kaybetmek Rusya için ciddi kayıp olur. Akkuyu'yu Ruslar yapmazsa başkası yapar!" dedi.
 • 11:34Çin, Suriye'de Rusya'nın Yanında Yer Alacağını DoğrulamadıÇin, Suriye'de Rusya'nın Yanında Yer Alacağını DoğrulamadıÇin, Rusya'nın Suriye'de başlattığı hava harekâtıyla ilgili olarak, Rusya'nın yanında Suriye'de savaşacağı iddialarını doğrulamadı.
 • 13:05Japonlardan Türkiye'ye Dev TeklifJaponlardan Türkiye'ye Dev TeklifCumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Akkuyu'yu Ruslar yapmaz ise bir başkası gelir yapar." çıkışının ardından Sinop nükleer santralinin yetkili şirketi Japon Toshiba'dan teklif geldi.
 • 13:26Rusya'dan Türkiye'ye Sıcak Mesaj: İlişkileri İyi Tutmak İstiyoruzRusya'dan Türkiye'ye Sıcak Mesaj: İlişkileri İyi Tutmak İstiyoruzKremlin sözcüsü Dimitri Peskov, "Rusya Türkiye ile ilişkilerini iyi tutmak istiyor. Suriye'deki hava saldırıları Türkiye sınırını da korumak içindir." dedi.
 • 13:53Hazar Denizi'nden Fırlatılan Rus Füzeleri Kamerada!Hazar Denizi'nden Fırlatılan Rus Füzeleri Kamerada!Rusya'nın Hazar Denizinden IŞİD mevzilerine fırlattığı füzelerin görüntüleri Kuzey Irak'ın Süleymaniye şehrinde amatör kameraya yansıdı.
 • 15:00NATO: Birlikler Hazır, 48 Saat İçinde GönderirizNATO: Birlikler Hazır, 48 Saat İçinde GönderirizNATO Genel Sekreteri Stoltenberg, "Türkiye dahil tüm müttefiklerimizi her türlü tehdide karşı korumaya hazırız. Birliklerimizi 48 saat içinde göndeririz." dedi.
 • 15:36IŞİD Kaçırdığı Türk Asker İçin 200 Militanını İstediIŞİD Kaçırdığı Türk Asker İçin 200 Militanını İstediIŞİD, kaçırdığı Türk askeri Serter Taş'a karşılık Türkiye'de tutuklu olan 200 militanının serbest bırakılmasını istedi.
 • 19:48ABD Savunma Bakanı: Suriye, Rusya İçin Korkutan Sonuçlar DoğuracakABD Savunma Bakanı: Suriye, Rusya İçin Korkutan Sonuçlar DoğuracakABD Savunma Bakanı Ashton Carter, Rusya'nın Suriye'de savaşa katılmasıyla ilgili, "Saldırılar önümüzdeki günlerde Rusya için korkutan sonuçlar doğuracaktır." dedi.
 • 01:23Rusya, Hazar'dan Fırlatılan Füzelerin İran'a Düştüğü Haberini YalanladıRusya, Hazar'dan Fırlatılan Füzelerin İran'a Düştüğü Haberini YalanladıRusya Savunma Bakanlığı, Rusya'ya ait bir savaş gemisinden Suriye'ye fırlatılan füzelerin İran'a düştüğü iddiasını yalanladı.
 • 07:55Irak'ta 'Hacı Putin' Efsane OlduIrak'ta 'Hacı Putin' Efsane OlduMoskova'nın IŞİD'e Irak'ta da müdahale edebileceğine yönelik iddialar gündeme gelirken Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in popülaritesi Irak'taki Şiiler arasında tavan yapmış durumda.
 • 07:59Bomba İddia! Rusya ve PYD AnlaştıBomba İddia! Rusya ve PYD AnlaştıRusya, Esed'i kurtarma çabalarına bir yenisini daha ekledi. Moskova, muhaliflere yönelik hava operasyonlarına karadan destek sağlamak için PYD ile anlaştı. Moskova-Şam-PYD eşgüdümü için Kamışlı'da bir de irtibat bürosu kuruldu.
 • 02:29Tataristan'da İslam Akademisi AçıldıTataristan'da İslam Akademisi AçıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Tataristan'ın tarihi Bolgar kentindeki Ak Cami - Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Dr Dursun Aygün'ün açıklamaları- Bolgar'daki Hatıra Bilgisi binası- Uluslararası Konferans görüntüleri- Konferansa Türkiye'den konuşmacı olarak davet edilen Ankara Üniversitesi İlahiyet Fakültesi Profesörü İbrahim Maraş'ın Uluslararası Konferans oturumunda yaptığı konuşması Tataristan'da İslam Akademisi açıldı Rusya Federasyonu'na bağlı Tataristan Cumhuriyeti'nin UNESCO'nun koruma listesinde yer alan tarihi Bolgar kentinde İslam Akademisi açıldı.
 • 01:39Rus ve İsrail Askeri Heyetleri Bir Araya GeldiRus ve İsrailli genelkurmay başkan yardımcılarının İsrail'de bir araya gelerek, "iki ülke orduları arasında bir güvenlik önlemleri mekanizması kurmayı" görüştüğü bildirildi.
 • 01:20Nobel Ödüllü Yazar Rusya'yı EleştirdiNobel Edebiyat Ödülü'ne layık görülen Belaruslu kadın yazar Svetlana Aleksiyeviç, Rusya'nın işgali sonucu Ukrayna'nın doğusundaki olayların yaşandığını söyledi.
 • 01:05Kerry ve Lavrov Telefonda GörüştüABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un telefon görüşmesi yaparak, Suriye ve Ukrayna'yı konuştukları bildirildi.
 • 01:03Rusya: Pentagon Üzülse de Tüm Füzelerimiz Hedefleri VurduRusya: Pentagon Üzülse de Tüm Füzelerimiz Hedefleri VurduRusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Hazar Denizi’nden önceki gün fırlatılan tüm füzelerin Suriye’de belirlenen IŞİD ve El Nusra Cephesi’ne ait hedefleri vurduğunu iddia etti.
 • 00:09Gündem Özeti/ 9 Ekim 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Dedeoğlu Şehit Hikmet Duman Camisi ile İsmet Yılmaz Bulvarı ve Köprüsü'nün açılışlarını yapacak ve TOKİ sosyal konutlar temel atma törenine katılacak.
 • 00:08Tataristan'da İslam Akademisi AçıldıRusya Federasyonu'na bağlı Tataristan Cumhuriyeti'nin UNESCO'nun koruma listesinde yer alan tarihi Bolgar kentinde İslam Akademisi açıldı.
 • 23:56Demirtaş'tan Digitürk Yorumu: Yalanlarını Saklamaya ÇalışıyorlarHalkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Digitürk'ün yedi muhalif kanalı yayından kaldırmasına ilişkin “Bugün 7 kanalın bir yayın portalı tarafından hukuksuz bir şekilde çıkarılmış olması yayın bir gerçeği yani iktidarın yıpranmış olduğunu, yalanlarını toplumdan saklamanın bir yöntemi olarak kullanılıyor.
 • 23:43Rus Füzelerinin İran'a Düştüğü İddia EdildiRusya'ya ait bir savaş gemisinden Suriye'ye fırlatılan füzelerin İran'a düştüğü ileri sürüldü.
 • 22:48Rusya'nın Suriye'deki Hava SaldırılarıABD'de faaliyet gösteren Müslüman sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinden oluşan bir grup, Rusya'nın Suriye'deki hava saldırılarını Rusya'nın Washington Büyükelçiliği önünde protesto etti.
 • 22:16Rus Füzeleri İran'a Düştü'Rus Füzeleri İran'a Düştü'Bir Amerikan hükümeti yetkilisi, Suriye'ye fırlatılan dört adet Rus seyir füzesinin İran'a düştüğü yönündeki haberleri doğruladı.
 • 22:08Rusya Savunma Bakanlığı, 27 Noktanın Vurulduğunu AçıkladıRusya Savunma Bakanlığı, 27 Noktanın Vurulduğunu AçıkladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Rusya'nın Suriye'deki hava saldırıları- Gece Uçuşu- Hedeflere atılan bombalar Rusya'nın Suriye'deki hava saldırılarıRusya Savunma Bakanlığı, 27 noktanın vurulduğunu açıkladı Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye'de terör örgütü DAEŞ'e ait olduğu ileri sürülen 27 noktanın vurulduğunu açıkladı.
 • 21:27Rusya'nın Suriye'ye Gönderdiği Füzeler İran'a DüştüRusya'nın Suriye'ye Gönderdiği Füzeler İran'a DüştüRusya'nın Hazar Denizi'nde savaş gemisinden Suriye'yi vurmak için gönderdiği füzeler, İran'a düştü.
 • 21:14Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Kırklareli'ndeSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Artık 2023 hedeflerimiz var. Dünyanın en güçlü ilk 10 ekonomisi hedefimiz var. Bu cümlelerden rahatsız olanlar var. Bu cümlelerden Almanya, İngiltere, Fransa, İsrail, Amerika ve muhtemelen Rusya da rahatsız. Bunu anlıyorum.
 • 21:01Kamalak: Kamalak: "Her Şeyden Önce Yaşanabilir Bir Türkiye İstiyoruz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Mustafa Kamalak'ın partililer tarafından karşılanması - Toplantıya katılan partililerden detay- Mustafa Kamalak'ın konuşması Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak: - "1 Kasım seçimleri daha önceki seçimlerle mukayese edilemeyecek kadar önemli. Hem Türkiye'miz hem Orta Doğu en kritik dönemlerden birini yaşamaktadır" Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "1 Kasım seçimleri daha önceki seçimlerle mukayese edilemeyecek kadar önemli. Hem Türkiye'miz hem Orta Doğu en kritik dönemlerden birini yaşamaktadır" dedi.
 • 20:56Başbakan Yardımcısı Akdoğan: (1)Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Biz kendi sınırlarımızı koruruz.
 • 20:43Türkiye Yükseköğretim SistemiTürkiye Yükseköğretim Sistemi" Tanıtım ToplantısıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - YÖK binasından detay görüntüler- Toplantı salonundan detay görüntüler- YÖK Başkanı Yekta Saraç'ın konuşması "Türkiye Yükseköğretim Sistemi" tanıtım toplantısı- YÖK Başkanı Saraç: - "Yükseköğretim siyasetin, savaşların, çatışmaların, ülkelerin aralarındaki ihtilafların ötesinde bir alandır ve bu güçlüklerin aşılabilmesi için önemli değerler sunmaktadır"-"(Yurt dışı diplomaların denkliği) Yeni YÖK yönetimi olarak kısa bir müddet sonra bu konuda da yapısal bir değişikliğe gidileceğini söyleyebilirim" YÖK Başkanı Yekta Saraç, "Yükseköğretim siyasetin, savaşların, çatışmaların, ülkelerin aralarındaki ihtilafların ötesinde bir alandır ve bu güçlüklerin aşılabilmesi için önemli değerler sunmaktadır" dedi.
 • 20:37Avrupa'daki Sığınmacı Krizi - Bulgaristan Cumhurbaşkanı PlevnelievAvrupa'daki Sığınmacı Krizi - Bulgaristan Cumhurbaşkanı PlevnelievGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Konferansa katılanların gelişi- Bulgaristan'ın eski Cumhurbaşkanlarından Petar Stoyanov'un konuşması- Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev'in konuşması- Makedonya Başbakanı George İvanov'un konuşması- Letonya'nın eski Cumhurbaşkanı Vaira Vike-Freiberga'nın konuşması Avrupa'daki sığınmacı krizi-Bulgaristan Cumhurbaşkanı Plevneliev: -"Yüz binlerce insan Avrupa'nın eşiğinde beklerken, siyasi partiler insanların korkularından kar sağlamaya çalışıyorlar"-"Avrupa'da nefret dolu söylemler, ırkçılık, popülizm ve saldırgan milliyetçilik yine baş gösteriyor"SOFYA (AA) – Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, "Yüz binlerce insan Avrupa'nın eşiğinde beklerken siyasi partiler insanların korkularından kar sağlamaya çalışıyorlar" dedi.
 • 20:12NATO Savunma Bakanları ToplantısıABD Savunma Bakanı Ashton Carter, "Ben, önümüzdeki günlerde, Rusya'nın Suriye'de zayiat vermeye başlamasını bekliyorum" dedi.
 • 20:07NATO Savunma Bakanları ToplantısıNATO Savunma Bakanları ToplantısıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül toplantıya gelişi- Toplantının açılış konuşmasını NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg yaptı - NATO savunma bakanları toplantısı detay görüntüler NATO Savunma Bakanları Toplantısı- NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: - "Türkiye kuvvetli bir müttefik. Türkiye yüzde 100 NATO güvenliği altında.
 • 19:42Avrupa'daki Sığınmacı KriziSOFYA (AA) – Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, "Yüz binlerce insan Avrupa'nın eşiğinde beklerken siyasi partiler insanların korkularından kar sağlamaya çalışıyorlar" dedi.
 • 19:19AK Parti Grup Başkanvekili Aydın: AK Parti Grup Başkanvekili Aydın: "Rusya'nın Bu Yaklaşımını Doğru Bulmuyoruz"Rusya’nın Suriye’ye yaptığı hava saldırılarını değerlendiren AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, herkesin sorumlu davranması gerektiğini söyleyerek, “Kesinlikle zalim Eset yönetimini destekleyen ve IŞİD bahanesiyle Özgür Suriye Ordusu’na müdahale eden Rusya’nın bu yaklaşımını doğru bulmuyoruz” dedi.
 • 19:16Rusya'nın Suriye'deki Hava SaldırılarıPakistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Gazi Halilullah, Rusya'nın Suriye'deki hava saldırılarına ilişkin, "Suriye hükümeti ve muhalif grupların sükunet ve huzur içerisinde aralarındaki görüş ayrılıklarını gidermesini ve hava saldırıları yerine kapsamlı barış görüşmeleri ile kalıcı çözüme ulaşılmasını bekliyoruz" dedi.
 • 19:09Uşak - Mitingte Konuştu: Allah'ın İzniyle Başbakan Olacağım - AktüelUşak - Mitingte Konuştu: Allah'ın İzniyle Başbakan Olacağım - AktüelCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Uşak Cumhuriyet Meydanı'nındaki Atatürk Anıtı önünde coşkulu kalabalığa seslendi.
 • 19:07Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak AçıklamasıSaadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "1 Kasım seçimleri daha önceki seçimlerle mukayese edilemeyecek kadar önemli. Hem Türkiye'miz hem Orta Doğu en kritik dönemlerden birini yaşamaktadır" dedi.
 • 18:57Rusya'nın Suriye'deki Hava SaldırılarıRusya Savunma Bakanlığı, Suriye'de terör örgütü DAEŞ'e ait olduğu ileri sürülen 27 noktanın vurulduğunu açıkladı.
 • 18:54Avrupa'daki Türkler Sandık Başında (2)Avrupa'daki Türkler Sandık Başında (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Berlin konsolosluğunda sıra bekleyen vatandaşlar- Berlin konsolosluğundaoy kullanan vatandaşlar- Berlin konsolosluğundaoy kullanan vatandaşlarla röportaj Avrupa'daki Türkler sandık başında- Oy kullanma işlemi 7 ülkede devam ediyor- Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu da eşi ile birlikte sandık başına giderek oy kullandı 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Almanya'da oy kullanma işlemi sürüyor.
 • 18:46Rus Jetleri Humus, Hama ve Rakka'da 27 Işid Hedefini İmha EttiRus Jetleri Humus, Hama ve Rakka'da 27 Işid Hedefini İmha EttiRusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Suriye’de dün gece düzenlenen operasyonlarda Humus, Hama ve Rakka’da 27 IŞİD hedefinin vurulduğunu açıkladı.
 • 18:44Karadağ'lı Hentbolcü Barjaktadoviç Osmangazi Belediyespor'daKaradağ'lı Hentbolcü Barjaktadoviç Osmangazi Belediyespor'daTürkiye Kadınlar Hentbol Süper Ligi'nde mücadele eden Osmangazi Belediyspor, Karadağ Milli takımının kalecisi Sonja Barjaktaroviç'i transfer ederek kadrosunu güçlendirdi.
 • 18:37Rosatom, Türkiye ile İlişkilerin Gelişmesini Ümit EdiyorDha DIŞ HABER - Rosatom, Türkiye ile ilişkilerin gelişmesini ümit ediyor Siyamend KAÇMAZ - DHA Rusya Atom Enerjisi Kurumu (Rosatom), Türkiye ile nükleer güç alanındaki işbirliğinin siyasi durumlara bakmaksızın gelişmesini ümit ettiklerini bildirdi.
 • 18:36Kırıkkale Üniversitesi Akademik Yıl AçılışıKırıkkale Üniversitesi'nin 2015-2016 akademik yılı açılış töreni, 2011 yılında Nobel Barış Ödülü'nü alan Yemenli Tevekkül Karman'ın katılımıyla gerçekleştirildi.
 • 18:29Kılıçdaroğlu'ndan Kadınlara: Eşinizi Alıp Oylarınızı Kullanın, 1 Oy Altın Değerinde (2)Kılıçdaroğlu'ndan Kadınlara: Eşinizi Alıp Oylarınızı Kullanın, 1 Oy Altın Değerinde (2)Türkiye'nin AYDINLIĞA ÇIKMASI LAZIM CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Uşak Cumhuriyet Meydanı'nındaki Atatürk Anıtı önünde coşkulu kalabalığa seslendi.
 • 18:28Hatay - Rus Uçakları İdlib'i Bombaladı İddiası: 9 Ölü, 15 YaralıHatay - Rus Uçakları İdlib'i Bombaladı İddiası: 9 Ölü, 15 YaralıRus uçakları İdlib'i bombaladı iddiası: 9 ölü, 15 yaralı Suriye'nin İdlib kentine bağlı muhaliflerin kontrolündeki köy ve kasabalara, iddiaya göre Rus uçaklarının düzenlediği hava saldırısında 9 kişinin öldüğü, 15 kişinin yaralandığı bildirildi.
 • 18:25Rus Uçağının Türk Hava Sahasını İhlal EtmesiRusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova, Türk-Rus ilişkilerinin kötüleşmesi için neden görmediğini söyledi.
 • 18:17Sp Lideri Kamalak: Anayasamıza Göre Basın Özgürdür, Sansür UygulanamazSp Lideri Kamalak: Anayasamıza Göre Basın Özgürdür, Sansür UygulanamazSaadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, “Bize göre basın en özgür olması gereken kurumu temsil etmektedir ve öyle olması lazım. Zaten bu sebepledir ki Anayasamıza göre basın hürdür, sansür edilemez. Bu anayasa hükmüdür.
 • 18:07Rusya, Türkiye ile İlişkilerin Kötüleşmesi İçin Bir Sebep GörmüyorSiyamend KAÇMAZ - DHA Rusya Dışişleri Bakanlığı Resmi Temsilcisi Mariya Zaharova, Moskova'nın Rusya ile Türkiye'nin ilişkilerinin Suriye yüzünden kötüleşmesi için hiçbir sebep olmadığını bildirdi.