SON DAKİKA RUSYA FEDERASYONU HABERLERİ

Son Dakika Rusya Federasyonu Haberleri

 • 01:41 20. Aydın Doğan Ödülü, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı-Afad'a Verildi 20. Aydın Doğan Ödülü, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı-Afad'a Verildi * Ülkemizde insani değerleri yüceltme amacıyla verilen 'Aydın Doğan Ödülü'ne, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı(AFAD) layık görüldü.
 • 01:28 20. Aydın Doğan Ödülü, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı-Afad'a Verildi 20. Aydın Doğan Ödülü, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı-Afad'a Verildi * Ülkemizde insani değerleri yüceltme amacıyla verilen 'Aydın Doğan Ödülü'ne, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı(AFAD) layık görüldü.
 • 00:50 Suriye'de Çatışmaların Durdurulması Anlaşması WASHINGTON (AA) – ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Suriye'nin Halep kentinde çatışmaların durdurulması anlaşmasının yürürlüğe girmesini memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, genel olarak çatışmaların azaldığını fakat bazı bölgelerde anlaşmaya henüz uyulmadığını söyledi.
 • 23:50 Suriye Rejimi Ordusu Halep'te Ateşkes İlan Etti ABD ve Rusya'nın Suriye'deki çatışmaların durdurulmasının Halep'i de kapsaması için anlaşmaya varmasının ardından Beşşar Esed rejiminin ordusu, 48 saatlik bir ateşkes ilan edildiğini doğruladı.
 • 23:46 Suriye'de Çatışmaların Durdurulması Anlaşması ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, Halep'te bugün yürürlüğe giren çatışmaların durdurulması anlaşmasının Suriye'nin genelinde uygulanabilmesi için çaba sarf ettiklerini bildirdi.
 • 23:41 Suriye Devrimi ve Ortadoğu" Konferansı Tarihçi, Arap dili ve Ortadoğu uzmanı Prof. Dr. Jean-Pierre Filiu, "Amerikalılar artık Ortadoğu'dan çekilerek güçlerini koruyacaklarını düşünürken Putin ise Ortadoğu'da olmanın bir dünya gücü olmanın garantisi olduğunu anladı.
 • 23:38 Müslüman Alimlerden Halep'e Destek Gösterisi Müslüman Alimlerden Halep'e Destek Gösterisi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Dövizler ve fotoğraflar taşıyan Müslüman alimlerin yürüyüşü ve toplanması Lübnan Müslüman Alimler Derneği eski Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Şeyh Salim er-Rifai'nin basın açıklaması Lübnan'daki Müslüman alimler, Esed rejimi ve Rusya'nın Halep kentine düzenlediği saldırılara dikkati çekmek için Rusya'nın Beyrut Büyükelçiliği önünde gösteri yaptı.
 • 23:11 Bmgk Halep'i Görüştü BİRLEŞMİŞ BM Güvenlik Konseyi (BMGK), İngiltere'nin talebi üzerine Halep'te artan şiddeti görüşmek üzere olağanüstü toplandı.
 • 23:03 Müslüman Alimlerden Halep'e Destek Gösterisi Lübnan'daki Müslüman alimler, Esed rejimi ve Rusya'nın Halep kentine düzenlediği saldırılara dikkati çekmek için Rusya'nın Beyrut Büyükelçiliği önünde gösteri yaptı.
 • 22:41 Berlin'de Suriye Görüşmeleri Berlin'de Suriye Görüşmeleri GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier'in gelişi ve açıklamaları Riyad Hicab'ın açıklamaları BM Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura'nın açıklamaları Berlin'de Suriye görüşmeleri Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier: "Ya Viyana'da başlatılan ve Münih devam edilen barış görüşmelerini yeniden yoluna koyarız ya da şiddetin tırmanmasını ve iç savaşın devam etme riskiyle karşı karşıya kalırız" Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Suriye'deki iç savaş konusunda başlatılan barış görüşmelerine yeniden başlanmasını istedi.
 • 21:34 Berlin'deki Suriye Görüşmeleri Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura, Halep'te çatışmaların son bulmaması halinde "adeta bir felaketin" yaşanabileceği ve yaklaşık 400 bin kişinin Türkiye sınırına yığılabileceği uyarısında bulundu.
 • 21:17 ABD ve Rusya Halep'te Ateşkes İçin Anlaştı ABD ve Rusya Halep'te Ateşkes İçin Anlaştı Washington'dan yapılan açıklamada, ABD ve Rusya'nın Suriye'de ateşkesin yoğun çatışmaların yaşandığı Halep'i de kapsayacak şekilde genişletilmesi konusunda anlaştığı belirtildi.
 • 21:04 Avrupa Konseyi'nden Gürcistan'ın Toprak Bütünlüğüne Destek Gürcistan Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Konseyi Bakan Yardımcıları Komitesi'nin 1255. oturumunda Gürcistan'ın toprak bütünlüğü ve egemenliğini destekleyen karar alındığını bildirdi.
 • 20:59 Berlin'de Suriye Görüşmeleri Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Suriye'deki iç savaş konusunda başlatılan barış görüşmelerine yeniden başlanmasını istedi.
 • 20:56 ABD ile Rusya Halep İçin Anlaştı ABD ile Rusya Halep İçin Anlaştı ABD ve Rusya, Suriye'de çatışmaların merkezi haline gelen ülkenin kuzeyindeki Halep'te ateşkesin sağlanması konusunda anlaştı.
 • 20:51 Rusya ve ABD Anlaştı! Halep'te Ateşkes Başlıyor Rusya ve ABD Anlaştı! Halep'te Ateşkes Başlıyor AYRINTILAR GELİYOR.
 • 20:50 ABD ve Rusya, Halep'te Ateşkes İçin Anlaştı ABD ve Rusya, Suriye'de çatışmaların merkezi haline gelen ülkenin kuzeyindeki Halep'te ateşkesin sağlanması konusunda anlaştı.
 • 19:27 NATO'daki Görev Değişiminde Rusya'ya Mesaj NATO Avrupa Müttefik Kuvvetleri Yüksek Komutanlığı'na (SACEUR) getirilen General Curtis M. Scaparrotti, "Kendi toprakları ve egemenliklerini (Rus yanlısı ayrılıkçılara karşı) başarılı bir şekilde korumaları için Ukraynalıları ihtiyaç duyduklarıyla desteklememiz gerektiğine inanıyorum.
 • 19:16 Rusya, Suriye'den 30 Tane Su-25 Tipi Uçağını Çekti Rusya, Suriye'den 30 Tane Su-25 Tipi Uçağını Çekti Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü, Rusya'ya ait 30 uçağın Suriye'den çekildiğini ve ülkede terör örgütleriyle etkili mücadele için gerekli sayıda gücün kaldığını ifade etti.
 • 18:46 Rusya: Esad Müttefikimiz Değil Rusya: Esad Müttefikimiz Değil Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Moskova'nın Mayıs ayındaki Suriye görüşmelerinde direkt diyalog kurmanın mümkün olmadığını, buna Müzakere Yüksek Komitesi'nin kaprislerinin engel olduğunu bildirdi.
 • 18:35 Asean'a Üye Beş Ülke Hava Kirliliğini Masaya Yatırdı Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği'ne (ASEAN) üye ülkelerden beşinin çevre bakanları, geçen yıl yaşanan yoğun hava kirliliğinin etkilerini ele almak için Singapur'da bir araya geldi.
 • 18:27 Azerbaycan Silah ve Mühimmatını Yeniliyor Azerbaycan Silah ve Mühimmatını Yeniliyor Azerbaycan, Dağlık Karabağ'da Ermenistan'la yaşanan çatışmalarda kullanılan silah ve mühimmatın yerine yenilerini koyuyor.
 • 18:14 Erzurum Bahçesi Erzurum Bahçesi" İçin Çağrı Vali Altıparmak “EXPO 2016 Erzurum Bahçesi” Proje Ekibini kabul etti.
 • 17:54 Tüyler Ürperten Görüntü! (+18) Tüyler Ürperten Görüntü! (+18) Rusya'da kaydedilen bu görüntüler izleyenlerin tüylerini ürpertti.
 • 17:42 Lavrov: "Esad Müttefikimiz Değil" Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ı terörle mücadele ve Suriye devletinin korunması konularında desteklediklerini, ancak Esad’la aralarında Türkiye ve ABD arasındaki müttefiklik ilişkisi gibi bir müttefiklik olmadığını kaydetti.
 • 17:31 Halep Saldırılarına Tepkiler Konya Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Platformu İcra Heyeti Başkanı Muhsin Görgülügil, Halep'te yaşananların son yüzyılın en büyük soykırımı olduğunu belirtti.
 • 17:20 Filistin-İsrail Barış Müzakereleri Filistinli siyasi uzmanlar, "uluslararası girişimlerin" İsrail ile Filistin arasındaki barış müzakereleri sürecini yeniden canlandırmada etkili olmayacağını savunuyor.
 • 17:17 İngiltere Başbakanı Cameron Açıklaması İngiltere Başbakanı David Cameron, Avrupa'ya refakatsiz ulaşan Suriyeli çocukların Birleşik Krallık'a alınmasına yönelik hükümete yapılan çağrılara ilişkin, "AB-Türkiye anlaşmasının imzalanmasından önce, buraya gelen çocuklara ilişkin daha fazla ne yapılabileceği konusunda, (çocuk haklarıyla ilgili uluslararası çalışmalar yürüten sivil toplum kuruluşu) Save the Children'la görüşmelerde bulundum. Kişileri, bu tehlikeli yolculukları yapmaya teşvik edecek adımları atmamızı istemiyorum.
 • 17:10 Halep Saldırılarına Tepkiler Malatya Ortak Değerler Platformu Basın Sözcüsü Hüseyin Polat, Suriye rejimi ve Rus güçlerinin Halep'te sivil ölümlerine neden olan saldırılarını kınayarak, "50 yıllık baskı ve zulümden sonra 5 senedir, vicdansız dünyanın gözü önünde yakılan, tarumar edilen bir Suriye var." dedi.
 • 17:06 Suriye Rejimi, 905 Bin Kişiye İnsani Yardımı Engelliyor Uluslararası Suriye Destek Grubu'nun (ISSG) Cenevre'deki toplantılarına başkanlık eden Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura'nın Danışmanı ve Norveç Mülteci Konseyi Genel Sekreteri Jan Egeland, Suriye rejimine, insanı yardımın ulaştırılması için bütün bölgelere erişime izin vermesi çağrısında bulunarak "İnsani yardıma muhtaç 905 bin kişiye ulaşmamız gerekiyor.
 • 17:00 Çiftçinin 'Elektrik' Tepkisi Çiftçinin 'Elektrik' Tepkisi İslahiye ilçesinde, Altınüzüm Sulama Kooperatifi’ne ait 18 adet sulama kuyusuna, 60 bin TL biriken borcu nedeniyle 3 yıldır elektrik verilmiyor.
 • 16:49 Rusya Ters Köşe Yaptı: Esad Müttefikimiz Değil Rusya Ters Köşe Yaptı: Esad Müttefikimiz Değil Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Esad'ı terörle mücadelede destekleseler bile, aralarında Türkiye ile ABD arasındaki gibi bir müttefiklik ilişkisi olmadığını söyledi.
 • 16:27 Rusya'dan Ikby'ye Silah ve Mühimmat Desteği Rusya'nın, terör örgütü DAEŞ'le mücadele kapsamında Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) bu ay yeterli miktarda silah ve mühimmat göndereceği belirtildi.
 • 15:59 Rus Emlakçının, Işid Üyeliğinden 15 Yıl Hapsi İstendi Rus Emlakçının, Işid Üyeliğinden 15 Yıl Hapsi İstendi Antalya'da düzenlenen G-20 Zirvesi öncesinde IŞİD militanı olduğu iddiasıyla tutuklandıktan bir süre sonra tahliye edilen Rus emlakçı 34 yaşındaki Aleksei Alekseev hakkında 15 yıla kadar hapis cezası istendi.
 • 15:53 Halep Saldırılarına Tepkiler Konya İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Hasan Hüseyin Uysal, "Rusya, hastane ve okul hiçbir yer ayırt etmeden bombalıyor.
 • 15:44 Golf Federasyonu Başkanı Ağaoğlu Golfü Güneyden Kuzeye Taşıyacağız Golf Federasyonu Başkanı Ağaoğlu Golfü Güneyden Kuzeye Taşıyacağız Golf Federasyonu Başkanı Ağaoğlu Golfü güneyden kuzeye taşıyacağızTürkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, yarın Antalya'nın Serik İlçesi'nde başlayacak Turkish Airlines Challenge Tour'un önümüzdeki yıl Samsun'da düzenleneceğini belirterek, Böylece golfü güneyden kuzeye taşıyacağız dedi.
 • 15:41 Türkiye 20. Kömür Kongresi Makine Mühendisleri Odası (MMO) Başkanı Ayhan Yüksel, "Ülke sanayisinin gelişimi için uluslararası rekabete karşı başta kömür madenciliği olmak üzere, tüm madencilik sektörü korunmalı, teşvik edilmeli ve desteklenmelidir.
 • 15:40 Bakan Çelik: Türk ve Rus Çiftçisinin Cezalandırılmaya Çalışılması Doğru Değildir Bakan Çelik: Türk ve Rus Çiftçisinin Cezalandırılmaya Çalışılması Doğru Değildir Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Rus uçağının düşürülmesinin ardından tarım sektöründe yaşanan sıkıntılarla ilgili olarak, "Bu mesele fevri ele alınacak bir mesele değil. Kaldı ki bugün tarımla ilgili hal esnafıyla birlikteyiz.
 • 15:35 Rusya, NATO'ya Karşı 3 Yeni Birlik Oluşturuyor Rusya, NATO'ya Karşı 3 Yeni Birlik Oluşturuyor Rusya Savunma Bakanı, NATO'nun Rusya yakınlarındaki askeri varlığını artırmasına karşı yıl sonuna kadar 3 yeni askeri birlik oluşturacaklarını söyledi.
 • 15:26 Ukrayna'nın Doğusundaki Kriz Ukrayna Devlet Başkanlığı Terörle Mücadele Sözcüsü Andrey Lısenko, Rusya yanlısı ayrılıkçıların 9 Mayıs Zafer Bayramı dolayısıyla düzenleyeceği geçit töreni için Donetsk'e askeri araçlar getirmesinin Minsk Anlaşması'na aykırı olduğunu bildirdi.
 • 15:19 Golf Federasyonu Başkanı Ağaoğlu: Golfü Güneyden Kuzeye Taşıyacağız Golf Federasyonu Başkanı Ağaoğlu: Golfü Güneyden Kuzeye Taşıyacağız Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, yarın Antalya'nın Serik İlçesi'nde başlayacak Turkish Airlines Challenge Tour'un önümüzdeki yıl Samsun'da düzenleneceğini belirterek, "Böylece golfü güneyden kuzeye taşıyacağız" dedi.
 • 15:17 Spartak Moskova-Kuban Krasnodar Maçında Jeneriklik Gol Spartak Moskova-Kuban Krasnodar Maçında Jeneriklik Gol Spartak Moskova'nın, sahasında Kuban Krasnodar'ı konuk ettiği maçta deplasman ekibinin futbolcusu Apodi, attığı harika golle maça damgasını vurdu.
 • 15:08 THY Avrupa Ligi'nin En İyi Savunmacısı Hines Basketbol THY Avrupa Ligi'nde sezonun en iyi savunmacısı, Dörtlü Final'de boy gösterecek Rusya temsilcisi CSKA Moskova'nın ABD'li pivotu Kyle Hines oldu.
 • 15:07 Çavuşoğlu'ndan AB Komisyonu Kararı Sonrası İlk Yorum Çavuşoğlu'ndan AB Komisyonu Kararı Sonrası İlk Yorum Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Avrupa ülkelerine, Schengen vizesi bölgesine vizesiz seyahati hak ediyor.
 • 14:47 Ruhr Kitap Fuarı'nda Yaşar Kemal Gecesi Ruhr Kitap Fuarı'nda Yaşar Kemal Gecesi Sovyetler döneminde Rusya'ya giriş yaparken vizeleri olmadığı için Yaşar Kemal ile birlikte gözaltına alındıklarını anlatan Zülfü Livaneli, "Bizi içerde tutarlarken Yaşar Abi espri yapmadan duramadı.
 • 14:45 Antalya Bakan Çelik'ten Mecliste Kavga Edenlere Turplu Gönderme Antalya Bakan Çelik'ten Mecliste Kavga Edenlere Turplu Gönderme Bakan Çelik'ten mecliste kavga edenlere turplu gönderme (2)BUNLAR REYTİNG GIDACILARIAntalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hal Kompleksi'ni gezen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, kompleks içersinde yer alan Antalya Hali Tohum ve Fideciler Sergi Alanı açılışını gerçekleştirdi.
 • 14:38 AB Komisyonu'ndan Vizesiz Seyahat İçin Tavsiye Kararı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Avrupa ülkelerine, Schengen vizesi bölgesine vizesiz seyahati hak ediyor.
 • 14:33 Halep'teki Katliam Van'da Protesto Edildi Halep'teki Katliam Van'da Protesto Edildi Van’da, Suriye Dayanışma Platformu üyeleri öğle namazı sonrası Rusya ve Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad’a bağlı güçlerin Halep’te yaptıkları katliamı protesto ettiler.
 • 13:57 Akpm'den Rusya'ya Stk Uyarısı Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Raportörü Yves Cruchten, Rusya'ya, Sivil Toplum Kuruluşları(STK) hakkındaki kanunları uluslararası standartlara çekme çağrısı yaptı.
 • 13:47 Kemal Derviş'ten Yavaş Büyüme Uyarısı Kemal Derviş'ten Yavaş Büyüme Uyarısı Kemal Derviş, dünyaki ekonomik hareketleri ve gelişmekte olan ülkelerin büyüme eğilimlerini DW Türkçe'ye değerlendirdi.