04:2300
SON DAKİKA RUSYA HABERLERİ

Son Dakika Rusya Haberleri

   

  Obama'dan Kadın Muhabirlere "Pozitif" Ayrımcılık

  ABD Başkanı Obama, yıl sonu basın toplantısında sadece kadın gazetecilere söz hakkı vererek ''tarih yazdı'' Amerikan basını ve sosyal medyada geniş yankı bulan bu tercihini Wall Street Journal, "Kadınlar 8, erkekler 0", ABC News, "Obama tarih yazdı", Time ise "Obama ilk defa tamamen kadın hakimiyetli basın toplantısı yaptı" ifadeleriyle okuyucularına duyurdu Beyaz Saray Sözcüsü Earnest, bu hareketin kadın gazetecileri öne çıkarmak için kasıtlı olarak tasarlandığını belirtti. (Bugün 01:52)

   

  Gıda-Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker Açıklaması

  "Koyun ve keçilerin kimliklendirilmesinde mikroçip (elektronik küpe) uygulamasını başlatıyoruz" "Bu, hırsızlıklar konusunda, hayvanın takibi konusunda da kolaylık sağlıyor. (Bugün 01:51)

   

  Obama'nın Basın Toplantısında İlginç Uygulama

  ABD Başkanı Obama, yıl sonu basın toplantısında sadece kadın gazetecilere soru sorma hakkı verdi. (Bugün 00:34)

   

  Eurocup'ta Rakipler Belli Oldu

  Basketbolda ULEB Avrupa Kupası'nda 32 takımın yer alacağı 2. tur gruplarında Türk takımlarının rakipleri belli oldu. (Dün 23:10)

   

  Uleb Avrupa Kupası'nda 2. Tur Eşleşmeleri

  M Grubu'nda birlikte yer alan Beşiktaş İntegral Forex ile Pınar Karşıyaka, Neptunas ve Paris Levallois'le eşleşti Banvit ise H Grubu'nda Dinamo Sassari, Gran Canaria ve Buducnost ile üst tur için mücadele edecek. (Dün 22:58)

   

  Kış Uykusu" Oscar'dan Elendi

  Nuri Bilge Ceylan'ın "Kış Uykusu" filmi Oscar'dan elendi. (Dün 21:35)

   

 

  Özfatura: İçinde Adalet Olmayan Sarayın İçine Tüküreyim

  Deneyimli siyasetçi, İzmir eski Büyükşehir Belediye Başkanı Burhan Özfatura, “Adalet sarayından bahsediyorsun. İçinde adalet olmayan sarayın içine tüküreyim. Saray değil, gecekonduda hizmet etsin ama içinde adalet olsun.” dedi. (Dün 16:49)

   

  Acemoğlu'ndan Avrupa'da Kriz Uyarısı

  Acemoğlu'ndan Avrupa'da Kriz Uyarısı

  Nobel adayı ekonomist Prof. Dr. Daron Acemoğlu Avrupa'da yapısal sorunların devam ettiğini belirterek, yeni bir kriz ihtimali olduğunu söyledi. (Dün 16:44)

   

  Ortadoğu'da Barış, Aktörler, Sorunlar ve Çözüm Arayışları Sempozyumu"

  Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: "İsrail, 1. Dünya Savaşı sonrasındaki süreçte oluşmaya başladı ve 2. Dünya Savaşı'nın ardından da doğal yöntemlerle değil, tüp bebek olarak dünyaya geldi" "Bosna benzeri bir modelin kurulması, Suriye'nin pratik olarak bölünmesi, çatışmaların yıllarca devam etmesi anlamına. (Dün 16:03)

   

  Sırbistan Dışişleri Bakanı Daçiç, Moskova'da

  Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Sırp mevkidaşı Daçiç'le Güney Akım projesinin iptalinden sonra enerji işbirliği ve ekonomik konularını değerlendirdi Lavrov: "Ekonomi alanındaki işbirliğinin genişletilmesi, enerji alanındaki işbirliği, Sırbistan'ın Avrupa'ya olası yeni sevkiyat güzergahına ilişkin ilgisi üzerine konuştuk" Daçiç: "Güney Akımın iptal edilmesinden dolayı hayal kırıklığına uğradık. (Dün 15:59)

   

  Beşir Atalay : İnsan Hakkı İhlali Var, Hükümetle Bir İlgisi Yok

  Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, parti genel merkezinde açıklamalarda bulunarak basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. (Dün 15:30)

   

  Basketbol: Fıba Kadınlar Avrupa Kupası

  Türk ekipleri Beşiktaş, İstanbul Üniversitesi BGD, Adana BOTAŞ ve Mersin Büyükşehir Belediyespor'un Sekizli Final'deki rakipleri belli oldu. (Dün 15:04)

   

  Şekerbank Genel Müdür Yardımcısı Ertürk Açıklaması

  (Rusya'daki ekonomik kriz) "Bu, 2015 için yaptığımız tahminleri biraz yukarıya taşımamıza neden oldu ancak genel anlamda 2015'in en az 2014 kadar iyi geçeceğini tahmin ediyoruz" (Dün 14:37)

   

  Hamsinin Fiyatı 13 Liraya Çıktı

  Gülyalı Balıkçı Kooperatifi Başkanı Gönül: "Hamsinin 13 liraya çıkan fiyatı, son yılların en yüksek rakamıdır. (Dün 14:26)

   

  Hindistan, Tarihinin En Büyük Roketi Lvm3 X-1'i Uzaya Yolladı

  Hindistan, Tarihinin En Büyük Roketi Lvm3 X-1'i Uzaya Yolladı

  Hindistanlı yetkililer, yeni çalışmalarla motor ve diğer teknolojilerin üretiminde Avrupa'ya olan bağımlılıklarını azaltarak önümüzdeki 2 yıl içinde daha... (Dün 14:08)

   

  Nuh Gönültaş: "Bizimle İlgili Ciddi Bir Şey Yok"

  Paralel yapı soruşturmasında savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılan yazar Nuh Gönültaş, “Kaçmam diye bir şey söz konusu değil. Gördüğünüz gibi serbest kaldık. (Dün 14:06)

   

  Rusya'daki Kriz, Türkiye Açısından Çok Kaygı Verici Değil"

  SAÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilen: "Rusya'daki ekonomik manzaranın Türkiye'yi bir parça olumsuz etkileyeceği kaygıları olduğunu ifade etmemiz lazım ancak bu, Türkiye açısından çok fazla hayati konum oluşturmuyor. (Dün 13:57)

   

  Çavuşoğlu - Pusiç Ortak Basın Toplantısı

  Çavuşoğlu - Pusiç Ortak Basın Toplantısı

  Çavuşoğlu-Pusiç ortak basın toplantısı- Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "(Birleşmiş Milletler Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura'nın Suriye için önerdiği dondurulmuş bölgeler planı) İyi niyetle yapılmış bir teklif, ama uygulanmasının güvence altına alınması gerekiyor"- Hırvatistan Dışişleri Bakanı Pusiç: "Türkiye ve Hırvatistan, AB'ye katılım müzakerelerine beraber başladı. (Dün 13:50)

   

  Çavuşoğlu-Pusiç Ortak Basın Toplantısı

  Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "(Birleşmiş Milletler Suriye Özel Temsilcisi Staffan De Mistura'nın Suriye için önerdiği dondurulmuş bölgeler planı) İyi niyetle yapılmış bir teklif, ama uygulanmasının güvence altına alınması gerekiyor" Hırvatistan Dışişleri Bakanı Pusiç: "Türkiye ve Hırvatistan, AB'ye katılım müzakerelerine beraber başladı. (Dün 13:34)

   

  Fakirleşen Ruslar Antalya'daki Evlerini Satmaya Başladı

  Fakirleşen Ruslar Antalya'daki Evlerini Satmaya Başladı

  Ülkelerindeki krizden etkilenen borçlu Ruslar, bunu ödeyebilmek için Antalya'daki evlerini satışa çıkarmaya başladı. (Dün 13:21)

   

  BTSO Başkanı Burkay: Aile Şirketlerinin Ortalama Ömrü 10 Yıl

  BTSO Başkanı Burkay: Aile Şirketlerinin Ortalama Ömrü 10 Yıl

  BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye'de aile şirketlerinin yüzde 80'inin 5 yıl, yüzde 96'sının 10 yıla kadar ayakta kaldığını söyledi. (Dün 13:18)

   

  Başbakan Yardımcısı Babacan Açıklaması

  "(Rusya kaynaklı gelişmeler) Kurda bir etkisi oluyor ama temeller sağlamsa bundan da korkmamak lazım" "(Enerji KİT'lerinin döviz ihtiyacını artık Merkez Bankası karşılasın) dedik. (Dün 13:04)

   

  Kolunuzdaki Altın Bilezik Sayısını Arttırın

  Kolunuzdaki Altın Bilezik Sayısını Arttırın

  Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Yönetim ve Kariyer Topluluğu tarafından “Hayallerinize Odaklanın” adlı panel düzenlendi. (Dün 12:59)

   

  Ruble Krizi, Otellerin Umudunu Kırdı

  Rusya'daki ekonomik sıkıntı, yılbaşı programı için Türkiye'yi tercih eden Rusları olumsuz etkiledi. (Dün 12:45)

   

  Tzd Başkanı Yetkin Açıklaması

  "Rusya'da krizin devam etmesi, Türk Lirasının dolar karşısındaki değer kaybını hızlandırırken Rusya'ya yapılması planlanan gıda ve tarım ürünleri ihracatını da olumsuz yönde etkileyebilir" (Dün 12:33)

   

  Turizmci, 'Rusya'da Kriz Var' Diyerek Fiyat Düşürmesin"

  Türkiye'ye en fazla turist gönderen Rusya'da yaşanan ekonomik kriz, turizm sektörünü endişelendirdi Türkiye Otelciler Federasyonu Başkan Yardımcısı İşler: "Gelen bilgilere göre Rusya'daki bu durum bizi etkileyeceği gibi görünüyor. (Dün 12:27)

   

  BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay, Genç TÜMSİAD'ın Konuğu Oldu

  BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay, Genç TÜMSİAD'ın Konuğu Oldu

  BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye'de aile şirketlerinin yüzde 80'inin 5 yıl, yüzde 96'sının 10 yıla kadar ayakta kaldığını söyledi. (Dün 12:06)

   

  Demre ve Kumluca'da Ruble Korkusu

  Demre ve Kumluca'da Ruble Korkusu

  Rusya'da yaşanan ekonomik krizin ardından ülkeye yapılan ihracatın azalması, yaş sebze ve meyve üreticilerini zor durumda bıraktı. (Dün 11:51)

   

  Profesörden Ortadoğu Ülkelerine 'Kabadayı' Benzetmesi

  Profesörden Ortadoğu Ülkelerine 'Kabadayı' Benzetmesi

  21'inci yüzyılın en önemli hareketlerinden biri olan Arap baharının bu kez kışı konuşuldu. (Dün 11:44)

   

  Dünya Yeni Yıla Türk Çiçekleri ile Girecek

  Dünya Yeni Yıla Türk Çiçekleri ile Girecek

  Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, yılbaşı kutlamaları için 40 milyon dal çiçek ihraç ettiklerini bildirdi. (Dün 11:34)

   

  Galatasaray, Avrupa Süper Ligi'ne Giriyor

  Galatasaray, Avrupa Süper Ligi'ne Giriyor

  İngiltere'den 3, Almanya ve İtalya'dan 2'şer, Fransa, Hollanda, Türkiye, Yunanistan, Belçika, Rusya, Ukrayna'dan 1'er takımın katılacağı ligde F.Bahçe ve Beşiktaş yok. (Dün 11:29)

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
20.12.2014 04:23:03. #1.11#