00:1200
SON DAKİKA RUSYA HABERLERİ

Son Dakika Rusya Haberleri

   

  Ukrayna'nın Doğusundaki Gelişmeler

  Ukrayna Savunma Bakanı Geletey, ordu merkezine yapılan intihar saldırısında 3 kişinin öldüğünü bildirdi Geletey, son günlerde Ukrayna ordusu birliklerine Rusya topraklarından Grad tipi füze atıldığını öne sürdü. (Dün 23:21)

   

  Ukrayna'da Düşen Yolcu Uçağı

  Kazada 193 vatandaşını kaybeden Hollanda'da yarın ulusal yas ilan edildi. (Dün 23:05)

   

  ABD'deki Üç Etkili Senatörden Obama'ya Mektup

  ABD'deki Üç Etkili Senatörden Obama'ya Mektup

  Senato'daki üç önemli komitenin başkanları, Obama'ya mektup yazarak, Rusya'ya karşı yeni ve daha sert yaptırımların getirilmesi çağrısında bulundu. (Dün 23:03)

   

  Ab, Gazze'deki Durumdan Hamas'ı Sorumlu Tuttu

  AB Dış Politika Şefi Catherine Ashton, Brüksel’deki AB dışişleri bakanları toplantısının ardından yaptığı açıklamada Gazze’deki durumdan Hamas’ı sorumlu tuttuklarını belirterek, “Hamas ve Gazze Şeridi’ndeki milis gruplar tarafından İsrail’e rastgele roket fırlatılmasını kuvvetli biçimde kınıyoruz” dedi. (Dün 22:57)

   

  Ukrayna'da Düşen Yolcu Uçağı

  Polonya Devlet Başkanı Komorowski: "Yolcu uçağının düşmesi, NATO'nun doğu kanadında savunmasını güçlendirme ihtiyacını kuvvetlendiriyor" (Dün 22:26)

   

  Ukrayna'da Düşen Yolcu Uçağı

  ABD, uçağın düşmesine ilişkin ABD istihbarat teşkilatının bazı ilave bilgiler sunacağını bildirdi. (Dün 22:03)

   

  Dolar, Avro Karşısında Son 8 Ayın En Yüksek Seviyesinde

  Dolar, Avro Karşısında Son 8 Ayın En Yüksek Seviyesinde

  ABD Merkez Bankası'nın (Fed) ekonominin iyileşmesiyle daha sıkı bir para politikası uygulamaya başlaması ve tüketici fiyatlarındaki artış eğilimi, doları avro karşısında son 8 ayın zirvesine taşıdı. (Dün 21:02)

   

  Ukrayna'da Düşen Yolcu Uçağı

  ABD Başkanı Obama, Hollanda’nın Washington Büyükelçiliğini ziyaret ederek, taziye defterini imzaladı. (Dün 20:31)

   

  AB'den Rusya'ya yeni yaptırımlar yolda -

  AB'den Rusya'ya yeni yaptırımlar yolda -

  Malezya Havayolları'na ait bir yolcu uçağının düşürülmesi nedeniyle yeni bir boyut kazanan Ukrayna krizi bağlamında Rusya ile ilişkileri gözden geçiren Avrupa Birliği (AB), mevcut yaptırım listesini genişletme ve hedef odaklı yaptırımlara ilişkin çalışmaları hızlandırarak Perşembe gününe kadar tamamlama kararı aldı. (Dün 20:29)

   

  Putin: Renkli Devrimler Eski Sovyet Coğrafyasına Yıkım Getirdi

  Putin: Renkli Devrimler Eski Sovyet Coğrafyasına Yıkım Getirdi

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Güvenlik Konseyi’nde yaptığı değerlendirmede renkli devrim ya da dışarıdan organize edilen provokasyonlarla yönetimlerin değiştirilmesinin hedeflendiğini, bunun eski Sovyet coğrafyası ve diğer bölgelere yıkım getirdiğini söyledi. (Dün 20:13)

   

  Rusya'ya Ekonomik Yaptırım Talebine Alman Şirketleri Karşı Çıkıyor

  Almanya Ekonomi Bakanı Sigmar Gabriel, Ukrayna’daki uçak düşürme vakasından sonra Rusya’ya daha ağır ekonomik yaptırımdan yana olduğunu söyledi. (Dün 19:29)

   

  AB'den Rusya'ya Yeni Yaptırımlar Yolda

  AB dışişleri bakanları, Rusya’ya yönelik yaptırım listesini genişletme ve hedef odaklı yaptırım çalışmalarını hızlandırma kararı aldı. (Dün 19:29)

   

  Putin: NATO'nun Sınırımızda Güçlenmesine Seyirci Kalmayacağız

  Putin: NATO'nun Sınırımızda Güçlenmesine Seyirci Kalmayacağız

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, NATO'nun ülkesinin sınır boylarında güçlenmesine seyirci kalmayacaklarını söyledi. (Dün 19:06)

   

  Ukrayna'da düşen yolcu uçağı için ekip kuruldu -

  Ukrayna'da düşen yolcu uçağı için ekip kuruldu -

  Başbakan Yardımcısı ve Bölgesel Kalkınma Bakanı Vladimir Groysman, uluslarası uzmanlardan oluşan 90 kişilik bir ekibin ve 30 diplomatın cesetlerle ilgili çalışmalara başladığını bildirdi. (Dün 19:06)

   

  Putin: Milletlerarası Uyumu Güçlendirmeliyiz

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, etnik gruplar arası uyumu güçlendirmek için yoğun bir çaba gösterilmesi gerektiğini ifade etti. (Dün 18:56)

   

  Ukrayna'da Düşen Yolcu Uçağı

  Başbakan Yardımcısı ve Bölgesel Kalkınma Bakanı Vladimir Groysman, uluslarası uzmanlardan oluşan 90 kişilik ekip ile 30 diplomatın cesetlerle ilgili çalışmalara başladığını bildirdi. (Dün 18:54)

   

  Ukrayna AB'den "Cesur Eylem" Bekliyor

  Ukrayna Dışişleri Bakanı Klimkin, AB’nin tek sesle konuşması gerektiğini ve cesur eylem beklentisi içinde olduklarını belirtti. (Dün 17:56)

   

  Tim: Temmuz Ayında İhracat Yüzde 9.7 Arttı

  Tim: Temmuz Ayında İhracat Yüzde 9.7 Arttı

  Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Irak ve diğer çevre pazarlarda yaşanan sorunlara rağmen, Temmuz ayında ihracatın yüzde 9.7 artttığını söyledi. (Dün 17:44)

   

  İsrail'in Gazze'ye Yönelik Saldırıları

  Arap Birliği, Filistin, Ürdün ve Mısır'ın Moskova Büyükelçileri, uluslararası toplumu Gazze'de İsrail operasyonlarının durdurulması ve ateşkesin sağlanmasına katkıda bulunmaya çağırdı Filistin'in Moskova Büyükelçisi Mustafa: "Bu (İsrail'in Gazze'ye yönelik operasyonları) bizi, özgürlüğümüzü, geleceğimizi. (Dün 17:35)

   

  Putin: Bizi Zayıflatmak İsteyenlere Aynen Karşılık Vereceğiz

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, uluslar arası arenada Moskova’nın konumunu zayıflatmak isteyen girişimler aynen karşılık vereceklerini söyledi. (Dün 17:31)

   

  Ukrayna'nın Doğusundaki Gelişmeler

  Ukrayna parlamentosu, ülkenin doğusunda ilan edilen iki "cumhuriyetin" terör örgütü kabul edilmesini istedi. (Dün 17:13)

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
23.07.2014 00:12:17. #1.13#