SON DAKİKA RUSYA HABERLERİ

Son Dakika Rusya Haberleri

12:18
Rusya Hiçbir Ülkenin Askeri Baskı Kurmasına İzin Vermeyecek Ukrayna krizi nedeni ile Batılı ülkelerle yeni bir “Soğuk Savaş” yaşayan Rusya, askeri alanda gücünü artırmayı planlıyor.
Rusya Hiçbir Ülkenin Askeri Baskı Kurmasına İzin Vermeyecek
12:17
Dünya Gençleri Kış Kamplarında Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenlediği kış gençlik kampları, Türkiye'de öğrenim gören yabancı uyruklu lise öğrencilerini ağırlıyor.
12:00
Urfalı Dağcılar Erzurum'da Aralarında Urfalı sporcuların da bulunduğu Erzurum'un Uzundere ilçesinde gerçekleştirilen "1.Uluslararası Buz Tırmanış Festivali" sona erdi.
Urfalı Dağcılar Erzurum'da
11:52
Dış Ticaret İstatistikleri Geçen yıl en fazla ihracat, 15,2 milyar dolar ile Almanya'ya yapıldı.
11:51
Rusya: Ab, Ukrayna Krizinin Çözümünde Bir Şansı Daha Kaçırdı Rusya’nın Avrupa Birliği Daimi Temsilcisi Vladimir Çijov, Brüksel’in yaptırımları 6 ay süre ile uzatması ve ek yaptırımların uygulanabileceği yönündeki kararının Ukrayna krizinin çözümü ve gelişmelerin anlaşılması konusunda bir şansın daha kaçırılmasına neden olduğunu söyledi.
11:33
Kartalkaya'da Hedef 250 Bin Tatilci Yoğun yağış sonrasında kar kalınlığının 3 metreye yaklaştığı Kartalkaya'da faaliyet gösteren 6 otel, sezon sonuna kadar 250 bin tatilci ağırlamayı hedefliyor.
Kartalkaya'da Hedef 250 Bin Tatilci
11:22
Petrol Fiyatlarının Düşmesi Otomobil Alımına Olumlu Katkı Yapacak" Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye AŞ Genel Müdürü Özer: "Toyota Türkiye olarak geçen yıl aralık ayında hiç fiyat artırmadan Rusya'ya satışlarımıza marka imajımızın güvenilir olması açısından devam ettik, ciddi zararlarla satışlar yaptık" "Düşen petrol fiyatlarının otomobil alımına, bu pazara olumlu katkısı.
11:12
Dış Ticaret Açığı Yüzde 14,6 Azaldı İhracat 2014 yılı Aralık ayında, 2013 yılının aynı ayına göre %1,2 artarak 13 milyar 328 milyon dolar, ithalat %5,6 azalarak 21 milyar 834 milyon dolar gerçekleşti.
11:05
Moskovalılar, Beklediği Toplu Taşıma Aracının Konumunu Haritada Görebilecek Moskovalılar, Yandex arama motorunun yeni uygulaması sayesinde artık bekledikleri otobüs, tramvay ve troleybüslerin konumunu harita üzerinden takip edebilecek.
11:04
Kuzey Kore'nin Dış Ticaret Hacminde Daralma Oldu Kuzey Kore'nin dış ticaret hacminde 2014 rakamlarına göre daralma oldu.
10:51
Batılı Ülkeler Rusya'ya Yaptırımları Uzattı Batılı ülkelerin Ukrayna krizi sebebi ile uyguladığı yaptırımları 6 ay süre uzatması, Rusya'nın tepkisine neden oldu.
Batılı Ülkeler Rusya'ya Yaptırımları Uzattı
10:34
Dış Ticaret Açığı Yüzde 15 Düşüşle 84.51 Milyon Dolara İndi Dış ticaret açığı, Aralık ayında yüzde 14.6 gerileyerek 8.51 milyar dolar oldu. 2014 yılında yüzde 15.4'lük düşüş kaydedildi.
Dış Ticaret Açığı Yüzde 15 Düşüşle 84.51 Milyon Dolara İndi
10:24
Ukrayna Temas Grubu Toplanıyor Ukrayna Temas Grubu bugün Beyaz Rusya'nın başkenti Minsk'te toplanıyor.
Ukrayna Temas Grubu Toplanıyor
10:24
Kocadon: Bodrum'un Geleceğini Ranta Kurban Etmeyin Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon, Bodrum'un sadece marka değerine bakarak, iyi araştırma yapmadan gelen yatırımcıların %90'nın battığını söyledi.
Kocadon: Bodrum'un Geleceğini Ranta Kurban Etmeyin
09:33
Diplomasi Sofraları'nın Üçüncü Konuğu Ukrayna Oldu Ermenistan, Türkiye ve Ukrayna arasında kültürel, ekonomik, sosyal ve ekonomik ilişkileri geliştirmek amacıyla başlayan Diplomasi Sofraları Projesi büyüyerek devam ediyor.
09:33
Bakan Yıldız: "Botaş Para Kazanmaya Başlayacak" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “BOTAŞ’ın gümrüğe ve maliyeye 6 milyar TL KDV borcu var. O parayı ödemeden satışlara devam etti.
09:28
Milos Krasic: Tam Olarak Ne İstediklerini Bilmiyorum Fenerbahçe'de genç takımla çalışmalarına devam eden Krasic, sarı-lacivertli takımdan ayrılmak istiyor ancak yönetimin tam olarak ne istediğini bilemediğini söyledi.
Milos Krasic: Tam Olarak Ne İstediklerini Bilmiyorum
08:42
Fahri Konsolosluk İptal Eden Hükümete Ünlü İş Adamından Şaşırtan Cevap Boydak Holding CEO'su Memduh Boydak, "Japonya'nın Kayseri fahri konsolosluğunu üstlenmiştim. Bize hem maddi hem manevi külfet getiriyordu. Karardan memnunuz" dedi.
Fahri Konsolosluk İptal Eden Hükümete Ünlü İş Adamından Şaşırtan Cevap
02:07
Rusya, 2018 Dünya Kupası Harcamalarını %10 Azaltacak Rusya Spor Bakanı Vitaliy Mutko, 2018 Dünya Kupası harcamalarını yüzde 10 oranında azaltacaklarını söyledi.
01:58
Suriye'deki İç Savaş Suriye Krizi İstişare Toplantıları Koordinatörü Naumkin, Esed rejimi ve muhalifler arasında gerçekleştirilecek görüşmelere zemin oluşturacak "Moskova ilkeleri"ni açıkladı.
01:04
Rus Basını: Kerry, 4-5 Şubat'ta Moskova'ya Gelebilir Rusya’nın Kommersant gazetesi, 4-5 Şubat tarihleri arasında ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin Moskova’ya gelebileceğini iddia etti.
00:59
AB Yaptırımları Rubleyi Vurdu, Döviz Piyasalarında Dalgalanma Sürüyor Ukrayna krizi nedeni ile Avrupa Birliği’nin Rusya’ya yönelik yaptırımlarını 6 ay süre ile uzatması mali piyasalarda dalgalanmaya yol açtı.
AB Yaptırımları Rubleyi Vurdu, Döviz Piyasalarında Dalgalanma Sürüyor
00:54
ABD Avrupa'nın Rusya Kararını Olumlu Karşıladı ABD, Avrupa Birliğinin Ukrayna'daki yaşanan gelişmelere ilişkin yeni isimlere vize yasağı getirme ve mal varlıklarını dondurma kararını memnuniyetle karşıladı.
00:38
Yılın En Çok Büyüyen İş Ortağı İsnet Oldu Yüzde 200 oranında bir büyüme sayesinde İSNET Hindistan, Çin, Rusya, Ortadoğu ve Afrika bölgesinde Avaya tarafından "Yılın En Çok Büyüyen İş Ortağı" seçildi.
Yılın En Çok Büyüyen İş Ortağı İsnet Oldu
00:36
İngiltere ile Rusya Arasında Hava Sahası Krizi Rusya Hava Kuvvetleri'ne ait iki bombardıman uçağının İngiltere hava sahası yakınlarında uçuş yapması iki ülke arasında gerilime yolaçtı.
23:38
Rus Akademisyen Suriye Krizine İlişkin Toplantı Düzenledi Rus Akademisyen Naumkin, Moskova'da Suriye muhalefeti ile hükümet temsilcileri arasındaki istişare görüşmeleri sonrası Suriye krizine ilişkin basın toplantısı düzenledi.
Rus Akademisyen Suriye Krizine İlişkin Toplantı Düzenledi
23:37
Anadolu Efes Olympiakos'u 84-70 Yendi Euroleague'deki temsilcilerimizden Anadolu Efes, evinde Olympiakos'u 84-70 yendi ve rakibine gruptaki ilk mağlubiyetini tattırdı.
Anadolu Efes Olympiakos'u 84-70 Yendi
22:58
Gözyaşları İçerisinde Madalyasına Kavuştu Gümüşhane’nin merkeze bağlı Olucak köyü sakinlerinden Gençağa Ayaz, babasının yıllar önce aldığı fakat kaybettiği İstiklal Madalyasına gözyaşları içerisinde yeniden kavuştu.
Gözyaşları İçerisinde Madalyasına Kavuştu
22:38
AB Rusya'ya Yönelik Yaptırımlara İhtiyatlı Yaklaşıyor Avrupa Birliği Rusya'ya uyguladığı yaptırımların süresini altı ay uzatacak ayrıca 132 kişinin bulunduğu kara listeye yeni isimlerin eklenmesi planlanıyor.
AB Rusya'ya Yönelik Yaptırımlara İhtiyatlı Yaklaşıyor
21:54
Türkiye İfade Özgürlüğünde Sonuncu Türkiye, 2014 yılında da AİHM önünde ifade özgürlüğü ihlali nedeniyle hakkında en fazla karar açıklanan ülke oldu.
Türkiye İfade Özgürlüğünde Sonuncu
21:51
AB Dışişleri Yüksek Temsilcisi Mogherini'nin Basın Toplantısı Avrupa Birliği Dışişleri Bakanları toplantısı sona erdi.
AB Dışişleri Yüksek Temsilcisi Mogherini'nin Basın Toplantısı
21:49
Avrupa Birliği, Rusya'ya Yaptırımların Süresini Uzattı Avrupa Birliği, Ukrayna'nın doğusundaki çatışmalar sebebiyle Rusya'ya uygulanan yaptırımların süresini 6 ay daha uzattı.
21:48
AB Dışişleri Bakanları Rusya'ya Yaptırımlar İçin Toplandı Avrupa Birliği Dışişleri Bakanları Ukrayna'da şiddetlenen çatışmalar ve Rusya'ya ilave yaptırımları görüşmek üzere Brüksel'de olağanüstü toplandı.
AB Dışişleri Bakanları Rusya'ya Yaptırımlar İçin Toplandı
21:44
Denizli'deki Fuhuş Operasyonu Mahkemeye sevk edilen 8 zanlıdan 6'sı tutuklandı.
21:40
AB Rusya'ya ve Ayrılıkçılara Yaptırımları Uzatma Kararı Aldı AB Dışişleri Bakanları, Ukraynalı ayrılıkçılara ve Rusya'ya yaptırımları 6 ay uzattı.
21:37
Ticaret Bakanı Canikli, Türk İş Adamaları ile Bir Araya Geldi Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli, "Sarp Sınır Kapısı bizim için sadece Gürcistan demek değil, aynı zamanda Orta Asya ve Rusya demektir" dedi.
Ticaret Bakanı Canikli, Türk İş Adamaları ile Bir Araya Geldi
20:59
Avusturya, Çek ve Slovakya Rusya'ya Yeni Yaptırımlara Karşı Avusturya, Slovakya ve Çek Cumhuriyeti, Rusya'ya yeni yaptırımlara olumsuz bakıyor.
20:58
AB Rusya'ya Yeni Yaptırım Uygulayacak mı ? Avrupa Dışişleri bakanları Ukrayna'da çatışmaların şiddetlenmesi üzerine Rusya'ya yönelik yaptırımları masaya yatırdı.
AB Rusya'ya Yeni Yaptırım Uygulayacak mı ?
20:08
Kırım'da Milli Meclis Başkan Yardımcısına Gözaltı Kırım Genel Sorgu İdaresi, Kırım Tatar Milli Meclisi Başkan Yardımcısı Ahtem Çiygöz’ü gözaltına aldı.
20:04
Ukrayna'daki Gelişmeler Ukrayna'nın doğusunda ordu birlikleri ile Rusya yanlısı ayrılıkçılar arasında son 24 saatte çıkan çatışmalarda 5 Ukrayna askeri öldü.
Ukrayna'daki Gelişmeler
19:46
Rusya'daki "Suriye Toplantısı" Sona Erdi Suriyeli muhalifler ile rejim temsilcileri, bir ay sonra görüşmelerin tekrar başlaması konusunda anlaştı.
19:38
İran ile Nükleer Müzakereler İran ile 5+1 ülkeleri arasında yürütülen nükleer müzakerelerin İstanbul buluşması sona erdi İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Başmüzakereci Arakçi: "Uranyum zenginleştirme ve yaptırımlar hakkında konuştuk. Daha bir sonuca varmak için erken" "Ayrıntılara girdikçe ihtilaflar artıyor"
19:27
AİHM 2014 İstatistiklerini Açıkladı Türkiye'den AİHM'e 2013'te gelen 10 bin 950 kayıtlı dava sayısı 2014 yılında 9 bin 488'e düştü.
19:10
Fransa, Rusya'ya Karşı Azami Sertlik İstiyor Fransa’nın Avrupa İşleri Bakanı Harlem Desir, Ukrayna’daki ayrılıkçılar ve onları destekleyen Rusya’ya karşı ‘azami sertliğe’ ihtiyaç duyulduğunu savundu.
18:33
Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli Gürcistan'da Canikli, Gürcistan'daki Türk iş adamlarıyla bir araya geldi Bakan Canikli: "Sarp Sınır Kapısı bizim için sadece Gürcistan demek değil, aynı zamanda Orta Asya ve Rusya demek.
18:10
Moskova'da Suriye Görüşmeleri Sona Erdi; 4 Maddede Uzlaşı Sağlandı Rusya’nın başkenti Moskova’da Suriye muhalefeti ve hükümet arasında bir yıl aradan sonra yapılan görüşmeler sona erdi.
17:42
Kırım Tatar Televizyonuna Düzenlenen Baskın Kırım Tatar televizyonuna düzenlenen baskın- Televizyon kanalı normal yayınına döndü Kırım Tatar televizyonu ATR, 26 Ocak'ta Rus polisinin düzenlediği baskından sonra normal yayınına döndü.
Kırım Tatar Televizyonuna Düzenlenen Baskın
17:34
Vakıfbank Antrenörü Guidetti Açıklaması "12'li play off turunda eşleştiğimiz Dinamo Kazan, iyi oyunculardan kurulu, harika bir takım"
17:26
Ukrayna'daki Gelişmeler Doğudaki çatışmalarda 5 asker öldü Kısmi seferberlik kapsamında askere alma işlemleri başladı Ordudaki asker sayısı bu yıl 250 bine çıkarılacak.
16:57
GTO'dan Gaziantep'e Lojistik Merkezi GTO Yönetim Kurulu Başkanı Bartık "Gaziantep'e tüm dünyanın örnek alacağı bir lojistik merkez yapacağız." dedi.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 30.01.2015 12:49:59. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA RUSYA HABERLERİ
[Hata Bildir]