11:0300
SON DAKİKA RUSYA HABERLERİ

Son Dakika Rusya Haberleri

   

  Basketbol: THY Avrupa Ligi

  Basketbol: THY Avrupa Ligi

  Anadolu Efes, Fenerbahçe Ülker ve Galatasaray Liv Hospital haftayı mağlubiyetle kapattı Real Madrid, Barcelona, Olympiakos ve CSKA Moskova gruplarında yenilgisiz liderliğini sürdürdü. (Bugün 10:39)

   

  2014 Yılı Ocak-Ekim Dönemi İhracat Rakamları'

  2014 Yılı Ocak-Ekim Dönemi İhracat Rakamları"

  2014 yılı Ocak-Ekim dönemlerine ait ihracat rakamlarını açıklayan GAİB Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz, 7 milyar 369 milyon 819 bin dolarlık ihracatın kayıt altına alındığını ifade ederek, Gaziantep’in 2014 yılı Ocak-Ekim döneminde 5 milyar 419 milyon 891 bin dolar ihracatla Türkiye’nin en çok ihracat yapan altıncı ili olma özelliğini koruduğunu açıkladı. (Bugün 10:29)

   

  Gaz ve Elektrikte Sorun Yaşanabilir

  Gaz ve Elektrikte Sorun Yaşanabilir

  Kışın sert geçmesi halinde, artan taleple doğalgaz ve elektrik arzında sıkıntı yaşanabileceği dile getiriliyor. (Bugün 10:02)

   

  AKPM, Rusya'nın Abhazya Teklifinden Endişeli

  Avrupa Konseyi, Abhazya yönetimi ile Rusya arasındaki anlaşma taslağından endişesini dile getirdi. (Dün 21:01)

   

  Erdoğan: Soruyu Sorarken Maalesef İşi İyi Bilerek Sormuyorsunuz

  Erdoğan: Soruyu Sorarken Maalesef İşi İyi Bilerek Sormuyorsunuz

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gelen konvansiyonel silahların Kobani'ye girmesinin uygun olmadığına dair aldıkları bir haber üzerine şu anda Kobani'ye henüz girmiyorlar." dedi. (Dün 20:28)

   

  Erdoğan, Fransız Uluslararası İlişkiler Enstitüsünde Konuştu

  Erdoğan, Fransız Uluslararası İlişkiler Enstitüsünde Konuştu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye'nin önünde çözüm dışında bir seçenek yok, biz inatla çözüm sürecini devam ettireceğiz." dedi. (Dün 20:12)

   

  Erdoğan: 'Türkiye'nin Burada Oluşabilecek Bu Sözde Sınırlara 'Evet' Demesi Mümkün Değil'

  Erdoğan: "Türkiye'nin Burada Oluşabilecek Bu Sözde Sınırlara 'Evet' Demesi Mümkün Değil"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te-Erdoğan, Fransız Uluslararası İlişkiler Enstitüsü'nde konuştu: (4)-(Ortadoğu'daki yeni sınırlarla ilgili senaryo) Türkiye'nin burada oluşabilecek bu sözde sınırlara 'evet' demesi mümkün değil ve bu konuyla ilgili olarak bu süreçte atılan ve atılmakta olan adımlar çok çok önemli"-"Irak ve Suriye konusunda eğer İran ve Türkiye bu işi birlikte ele alabilmiş olsaydı, bu başarıyı gösterebilmiş olsaydı belki de Batı ülkelerine hiç burada iş düşmeyebilirdi çünkü (Dün 19:59)

   

  Erdoğan: 'Batı'ya Sesleniyorum: Siz Demokrasiden Yana Mısınız, Darbeden Yana Mısınız?'

  Erdoğan: "Batı'ya Sesleniyorum: Siz Demokrasiden Yana Mısınız, Darbeden Yana Mısınız?"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te-Erdoğan, Fransız Uluslararası İlişkiler Enstitüsü'nde konuştu: (4)-(Ortadoğu'daki yeni sınırlarla ilgili senaryo) Türkiye'nin burada oluşabilecek bu sözde sınırlara 'evet' demesi mümkün değil ve bu konuyla ilgili olarak bu süreçte atılan ve atılmakta olan adımlar çok çok önemli"-"Irak ve Suriye konusunda eğer İran ve Türkiye bu işi birlikte ele alabilmiş olsaydı, bu başarıyı gösterebilmiş olsaydı belki de Batı ülkelerine hiç burada iş düşmeyebilirdi çünkü (Dün 19:48)

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gelen konvansiyonel silahların Kobani'ye girmesinin uygun olmadığına dair aldıkları bir haber üzerine şu anda Kobani'ye henüz girmiyorlar." dedi. (Dün 19:26)

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te

  Erdoğan, Fransız Uluslararası İlişkiler Enstitüsü'nde konuştu: (4) (Ortadoğu'daki yeni sınırlarla ilgili senaryo) Türkiye'nin burada oluşabilecek bu sözde sınırlara 'evet' demesi mümkün değil ve bu konuyla ilgili olarak bu süreçte atılan ve atılmakta olan adımlar çok çok önemli" ''Irak ve Suriye konusunda eğer İran ve Türkiye bu işi birlikte ele alabilmiş olsaydı, bu başarıyı gösterebilmiş olsaydı belki de Batı ülkelerine hiç burada iş düşmeyebilirdi çünkü Irak'ta da Suriye'de de hem İran'ın (Dün 19:20)

   

  Rusya Merkez Bankası Faiz Artırımına Gitti

  Rusya Merkez Bankası Faiz Artırımına Gitti

  Rusya Merkez Bankası, düşük petrol fiyatları ve Batı‘nın uyguladığı yaptırımlar nedeniyle baskı altında olan Ruble’yi savunmak için faiz artırımına gitti. (Dün 18:48)

   

  Erdoğan: İran'ın Mezhebi Taassubu Bölgede Sıkıntı Oluşturuyor

  Erdoğan, Irak ve Suriye'deki sorunları İran ve Türkiye'nin Batı'ya ihtiyaç kalmadan çözebileceğini ama İran'ın mezhebi taassubunun bunun engellediğini söyledi. (Dün 18:38)

   

  Capello: Ronaldo, Messi Kadar...

  Capello: Ronaldo, Messi Kadar...

  Fabio Capello, Cristiano Ronaldo ile Lionel Messi'yi kıyasladı. (Dün 18:23)

   

  Rusya'da Kömür Madeni Kazasında Tüm İşçiler Kurtarıldı

  Rusya’nın Kemerovo bölgesi Berezovski kentinde meydana gelen kömür madeni kazasında tüm işçilerin sağlıklı bir şekilde tahliye edildiği açıklandı. (Dün 18:16)

   

  NATO'dan, Ukrayna'da Ayrılıkçıların Seçimlerini Tanıyacağını Açıklayan Rusya'ya Tepki

  NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Ukrayna'da ayrılıkçıların kontrolündeki Donetsk ve Lugansk'ta 2 Kasım'da düzenlenecek seçimleri tanıyacağını açıklayan Rusya'yı, komşusunu istikrarsızlaştırmakla suçladı. (Dün 18:02)

   

  400 Milyon Euroluk Eroin

  Rusya'nın Moskova Domodedovo Havalimanı yakınlarında 400 milyon euro değerinde 170 kilogram eroin ele geçirildi. (Dün 17:53)

   

  Lpg Üretimi Yüzde 5,7 Arttı

  2014 yılı Ağustos ayında toplam LPG üretimi 2014 yılı Temmuz ayına göre yüzde 5,7 artarak 66 bin 346 ton oldu. (Dün 17:29)

   

  Afganistan'da Kaçırılan Rus Pilot Serbest Bırakıldı

  Afganistan'da geçen yıl Taliban militanları tarafından kaçırılan Rus helikopter pilotunun serbest bırakıldığı belirtildi. (Dün 17:11)

   

  Doğu Karadeniz'de Dış Ticaret

  Eylül ayı itibariyle bu yıl Doğu Karadeniz’de ihracat bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 35,3 oranında azalarak 134,6 milyon dolara, ithalat yüzde 18,8 oranında azalarak 18,5 milyon dolara geriledi. (Dün 17:05)

   

  Messi, Ronaldo'dan Daha Yetenekli"

  İtalyan teknik adam Capello: "Ronaldo çok güçlü ve tekniği çok iyi bir futbolcu ama Messi'nin eşsiz yeteneklerine sahip değil" (Dün 16:59)

   

  Ukrayna'nın Doğusundaki Gelişmeler

  Doğudaki Rusya yanlısı ayrılıkçılara karşı savaşta kahramanlık gösteren asker ve emniyet görevlileri ödüllendirildi. (Dün 16:25)

   

  Arkas Sailing Team, Marmaris Uluslararası Yarış Haftası'nı İkinci Tamamladı

  Arkas Spor Kulübü’nün yelken takımı Arkas Sailing Team, 25. Uluslararası Marmaris Yarış Haftası’nda başarılarına bir yenisini daha ekledi. (Dün 16:20)

   

 

  Arkas Sailing Team'den Bir Başarı Daha

  Arkas Spor Klübü'nün yelken takımı Arkas Sailing Team, 25. Uluslararası Marmaris Yarış Haftası'nda başarılarına bir yenisini daha ekledi. (Dün 16:07)

   

  Rus İşadamının Kızı Şeker Hastalığından Öldü

  Rus İşadamının Kızı Şeker Hastalığından Öldü

  Antalya'da, oteller zinciri ortaklarından Rus Aleksander Sinigibskiy'ın 6 aylık kızı Maria, şeker hastalığı yüzünden tedavi gördüğü hastanede öldü. (Dün 16:06)

   

  Putin, Poroşenko, Hollande ve Merkel, Ukrayna'yı Görüştü

  Putin, Poroşenko, Hollande ve Merkel, Ukrayna'yı Görüştü

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Fransa Cumhurbaşkanı Hollande ve Almanya Başbakanı Merkel'in telefonda görüştüğü bildirildi. (Dün 16:05)

   

  15 Bin Yabancı Cihatçı Aktif

  15 Bin Yabancı Cihatçı Aktif

  BM, 15 bin yabancı cihatçının Irak ve Suriye'ye gittiğini açıkladı. (Dün 15:54)

   

  Rusya Türkiye'yi 'Kanal' Operasyonuna Davet Etti

  Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı İgor Morgulov, Rusya'nın Türkiye, Hindistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne 2015 yılının ikinci yarısında düzenlenecek antinarkotik operasyonu 'Kanal'a katılmalarını teklif etti. (Dün 15:47)

   

  Almanya, Filistin'i Devlet Olarak Tanımayı Düşünmüyor

  Almanya, Filistin'i Devlet Olarak Tanımayı Düşünmüyor

  Almanya'nın Filistin'i devlet olarak tanımaya yönelik herhangi bir hazırlığı ya da düşüncesinin olmadığı bildirildi. (Dün 15:45)

   

  Almanya, Filistin'i Devlet Olarak Tanımayı Düşünmüyor

  Almanya, Filistin'i Devlet Olarak Tanımayı Düşünmüyor

  Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Chebli: "Almanya'nın Filistin'i devlet olarak tanıma konusunda böyle bir hazırlığı ya da düşüncesi yok'' Hükümet Sözcü Yardımcısı Streiter: ''Almanya hükümeti Ukrayna'nın doğusunda hafta sonu yapılacak seçimleri tanımayacak'' (Dün 15:24)

   

  Gazprom Sözcüsü Kupriyanov Açıklaması

  Gazprom Sözcüsü Kupriyanov Açıklaması

  "Sağlanan anlaşma, önümüzdeki kış aylarında Avrupa'ya yönelik doğalgaz sevkiyatındaki olası kesintilerin önlenmesi için son derece önemli bir adım" (Dün 15:23)

   

  Türkiye'de Yeni Uygulanan Mucizevi Yöntem Refleksoloji

  Türkiye'de Yeni Uygulanan Mucizevi Yöntem Refleksoloji

  Uzman Refleksolog Serpil Bihir Yorumu İle…Refleksoloji Nedir? Türkiyedeki Yeri Ve Önemi (Dün 15:03)

   

  Halep Kuşatması Işid'in İhaneti ile Başladı'

  Halep Kuşatması Işid'in İhaneti ile Başladı'

  Al Jazeera'ya konuşan ÖSO'ya bağlı Mücahitler Ordusu komutanı Muhammed Bakur, "İmkanlar el verirse Kobani'de IŞİD'e karşı savaşırız ancak şu an mümkün değil. Halep’in durumu çok daha önemli ve kritik" dedi. (Dün 15:01)

   

  Fabio Capello: 'Messı, Ronaldo'dan Daha Yetenekli'

  Fabio Capello: "Messı, Ronaldo'dan Daha Yetenekli"

  Sercan SAPANATAN, İstanbul-DHA Rusya Milli Takımı teknik patronu Fabio Capello; Barcelonalı Messi'nin, Real Madridli Ronaldo'dan daha yetenekli olduğunu söyledi. (Dün 14:59)

   

  Bursa'da Farklı Fikirleri Olan Girişimcilere Fırsat

  Bursa'da Farklı Fikirleri Olan Girişimcilere Fırsat

  Bursa’da inovatif girişimciliği desteklemek amacıyla Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ve British Council tarafından Aralık ayında girişimcilik üzerine atölye çalışmaları düzenleniyor. (Dün 14:57)

   

  İhracat Arttı, İthalat Azaldı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Türkiye'de Eylül ayında İhracat yüzde 4,6 arttı, ithalat ise yüzde 0,2 azaldı. (Dün 14:48)

   

  Ukrayna'nın Doğusundaki Gelişmeler

  AKPM Başkanı, doğudaki ayrılıkçıların 2 Kasım'da yapacakları sözde seçimleri kınadı. (Dün 14:27)

   

  İstanbul'da Boks Şöleni

  AIBA Profesyonel Boks 75 kilo müsabakaları, yarın yapılacak Organizasyonda Türk sporcu Adem Kılıçcı, olimpiyatlarda mücadele etme hakkı kazanmak için ringe çıkacak. (Dün 14:23)

   

  Doğu Ukrayna'da Tecavüze Uğramış 286 Kadın Cesedi Bulundu

  Doğu Ukrayna'da Tecavüze Uğramış 286 Kadın Cesedi Bulundu

  Ayrılıkçı Donetsk Cumhuriyeti Başbakanı, ateşkes sonrası yapılan arama çalışmalarında, tecavüze uğramış 286 kadının cesedine ulaşıldığı iddia etti. (Dün 14:16)

   

  Marmaris Uluslararası Yarış Haftası

  Marmaris Uluslararası Yarış Haftası

  Çeyrek asırdır devam eden yarışlara bu yıl 17 ülkeden 150 teknede yaklaşık bin 500 yelkenci katılıyor. (Dün 14:13)

   

  FIFA Kırım'dan Yaptığı Hata İçin Özür Diledi

  FIFA Kırım'dan Yaptığı Hata İçin Özür Diledi

  FIFA, 2018 Dünya Kupası logo tanıtım filminde Kırım’ı Rus toprağı olarak gösteren haritadan dolayı özür diledi. (Dün 13:59)

   

  Ekonomi Bakanı Zeybekci Aa Finans Masası'nda Açıklaması

  "Herkes şundan emin olsun ki Mısır'la Ro Ro hatlarının iptal edilmesi kaynaklı olarak ihracatımız ve taşımacılığımız bir zorluk yaşamayacak" "Türkiye ile Rusya arasındaki taşımacılık alanındaki tüm sınırlamalar ve kotalar ile akreditasyon, sertifikasyon ve laboratuvarlarla ilgili önümüzdeki tüm engelleri. (Dün 13:58)

   

  Çanakkale'de Savaşın İlk Şehitleri 100 Yıl Sonra Anılacak

  Çanakkale'de Savaşın İlk Şehitleri 100 Yıl Sonra Anılacak

  Çanakkale'de 3 Kasım 1914'te İngiliz ve Fransız kruvazörlerinin boğazın girişini bombalaması sonucu Osmanlı İmparatorluğu'nun Birinci Dünya Savaşı'ndaki ilk şehitleri olan 5 subay ve 81 er, 100 yıl sonra adlarına düzenlenecek özel törenle anılacak. (Dün 13:21)

   

  SAÜ'de Uluslararası Türkiye-Ukrayna İlişkileri Sempozyumu

  SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde 3-5 Kasım'da düzenlenecek sempozyuma yaklaşık 70 tarihçinin katılması bekleniyor. (Dün 13:20)

   

  Zeybekci: 'Rusya ile Engelleri Yıl Sonuna Kadar Kaldırmayı Hedefliyoruz'

  Zeybekci: "Rusya ile Engelleri Yıl Sonuna Kadar Kaldırmayı Hedefliyoruz"

  Ekonomi Bakanı Zeybekci AA Finans Masası'nda: (4)- "Türkiye ile Rusya arasındaki taşımacılık alanındaki tüm sınırlamalar ve kotalar ile akreditasyon, sertifikasyon ve laboratuvarlarla ilgili önümüzdeki tüm engelleri yıl sonuna kadar kaldırmayı, bitirmeyi hedefliyoruz"ANKARA (AA) - Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Herkes şundan emin olsun ki Mısır'la Ro-Ro hatlarının iptal edilmesi kaynaklı olarak ihracatımız ve taşımacılığımız bir zorluk yaşamayacak" dedi. (Dün 13:15)

   

  Ukrayna'nın Doğusundaki Gelişmeler

  Ülkenin doğusundaki Rusya yanlısı ayrılıkçılar, başkanlık ve parlamento seçimlerine hazırlanıyor. (Dün 13:15)

   

  Ukrayna Kara Kış Öncesi Doğalgaz Krizine Çözüm Arıyor

  Ukrayna Kara Kış Öncesi Doğalgaz Krizine Çözüm Arıyor

  Ukrayna’da devrimin ardından yaşanan siyasi kriz beraberinde ekonomik krizi de getirdi. (Dün 13:08)

   

  Zeybekci: 'Demek Ki Bir Yerde Bir Yanlış Var'

  Zeybekci: "Demek Ki Bir Yerde Bir Yanlış Var"

  Ekonomi Bakanı Zeybekci AA Finans Masası'nda: (4)- "Herkes şundan emin olsun ki Mısır'la Ro-Ro hatlarının iptal edilmesi kaynaklı olarak ihracatımız ve taşımacılığımız bir zorluk yaşamayacak"- "Türkiye ile Rusya arasındaki taşımacılık alanındaki tüm sınırlamalar ve kotalar ile akreditasyon, sertifikasyon ve laboratuvarlarla ilgili önümüzdeki tüm engelleri yıl sonuna kadar kaldırmayı, bitirmeyi hedefliyoruz"ANKARA (AA) - Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Herkes şundan emin olsun ki Mısır'la (Dün 13:02)

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
01.11.2014 11:03:12. #1.11#