07:1200
SON DAKİKA SABİHA GÖKÇEN HABERLERİ

Son Dakika Sabiha Gökçen Haberleri


SABİHA GÖKÇEN

Sabiha Gökçen 1913 yılında Bursa'da doğdu. Dünyanın ilk kadın savaş pilotu olan genç Sabiha'yı Atatürk 1925'te manevi evlat edinerek kendisine "Gökçen" soyadını verdi. Çankaya İlkokulu ve İstanbul Üsküdar Kız Koleji'nde öğrenim gören Sabiha Gökçen, 1935'te Türk Hava Kurumu'nun Türk Kuşu Sivil... Devamı

   

  Sabiha Gökçen Havalimanı'na Uluslararası Ödül

  Sabiha Gökçen Havalimanı'na Uluslararası Ödül

  İstanbul Sabiha Gökçen (İSG) Uluslararası Havalimanı, CAPA (Asya PasifikHavacılık Merkezi) tarafından bu yıl 12'ncisi düzenlenen CAPA Awards for Excellence 2014 (CAPA Havacılık Mükemmellik Ödülleri 2014) ödül töreninde 15-25 milyon yolcu kategorisinde 'Yılın Havalimanı' seçildi. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Havaalanları Türkiye Nüfusunun İki Katını Ağırladı

  Havaalanları Türkiye Nüfusunun İki Katını Ağırladı

  Türkiye'deki ulusal ve uluslararası havaalanlarından 10 ayda 144 milyon yolcu faydalandı. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Ulaştırma Bakanı Elvan'dan 3. Havalimanı'na İlişkin Açıklama

  Ulaştırma Bakanı Elvan'dan 3. Havalimanı'na İlişkin Açıklama

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, 3. Havalimanı ile ilgili son günlerdeki geniş spekülasyonları değerlendirerek, "Yer teslimi başka bir spekülatif konu olarak gündeme getirildi. (20 Kasım 2014 Perşembe )

   

 

  Sabiha Gökçen Havalimanı'nın Tamamı Malezyalı Şirketin

  Sabiha Gökçen Havalimanı'nın Tamamı Malezyalı Şirketin

  Sabiha Gökçen Havalimanı hisselerinin tamamı Malezyalı şirket Malaysia Airports Holdings'in oluyor. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Tav'dan Sabiha Gökçen Hisselerine İlişkin Açıklama

  TAV Havalimanları Holding AŞ, Malezya Havayolları'nın Sabiha Gökçen hisselerinin satışıyla ilgili ön alım hakkını kullanmasıyla kendilerinin satış işlemine taraf olmayacağını duyurdu. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Sabiha Gökçen Havalimanı'nın Tamamı Malezyalıların Oldu

  Sabiha Gökçen Havalimanı'nın Tamamı Malezyalıların Oldu

  Sabiha Gökçen Havalimanı'nın hisseleri için gerçekleşen yarış Malezyalıların lehine sonuçlandı. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Tabanlıoğlu Mimarlık 'Esas Aeropark' Projesiyle İki Farklı Yarışmada 3 Ödül Aldı

  Tabanlıoğlu Mimarlık "Esas Aeropark" Projesiyle İki Farklı Yarışmada 3 Ödül Aldı

  Tabanlıoğlu mimarlık 'ESAS Aeropark' projesi ile 2 ayrı yarışmada 3 ödül aldı. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Çarşamba Havalimanı'nda Yolcu Sayısı Arttı

  Çarşamba Havalimanı'nda Yolcu Sayısı Arttı

  Samsun Valisi İbrahim Şahin, bu yılın Ocak- Eylül ayları arasında, geçen yıla oranla Çarşamba Havalimanı'ndan gelen- giden yolcu sayısında yüzde 11.07 oranında artış lduğunu açıkladı. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Çarşamba Havaalanı Yolcu Sayısı Ocak-Eylül Döneminde Yüzde 11 Arttı

  Yolcu sayısı bir önceki yılın Ocak-Eylül dönemine göre yüzde 11.07 artış gösteren Çarşamba Havalimanı’nda 30 Ekim tarihi itibariyle ‘Kış Tarifesi’ uygulamasına geçilecek. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Havaalanı Yolcu Sayısı %11,07 Arttı

  Havaalanı Yolcu Sayısı %11,07 Arttı

  Samsun-Çarşamba Havalimanında yolcu sayısı bir önceki yılın ocak-eylül dönemine göre yüzde 11,07 artış gösterdi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Anadolujet'ten '1 Uçuş Sizden 1 Uçuş Bizden' Kampanyası

  Anadolujet'ten "1 Uçuş Sizden 1 Uçuş Bizden" Kampanyası

  13 Ekim 2014 – 03 Ocak 2015 tarihleri arasında AnadoluJet'ten Kahramanmaraş, Adıyaman, Çorlu, Gazipaşa, Çanakkale, Konya ve Hatay illerine, uçuş tarihinden en az 7 gün önce gidiş - dönüş bilet satın alan AnadoluJet yolcuları, ücreti düşük olan uçuşlarının sadece vergisini ödeyerek 20 Ekim 2014 - 10 Ocak 2015 tarihleri arasında seyahatlerini gerçekleştirebiliyor. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Beykoz Belediyesi İstihdama 'Güven' Katıyor

  Beykoz Belediyesi İstihdama "Güven" Katıyor

  Beykoz Belediyesi'nin düzenlediği Güvenlik Görevlisi Yetiştirme Kursu'na katılan 417 kişiye sertifikaları verildi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Kurban Bayramı'nda Türkler'in İlk Tercihi İstanbul Oldu

  Seyahat arama sitesi momondo, arama verilerine göre Türkler'in bayram tatilinde ilk tercihinin İstanbul olduğunu, İstanbul'u Moskova ve Antalya'nın takip ettiğini duyurdu (10 Ekim 2014 Cuma )

   

  THY Yönetim Kurulu Başkanı Topçu Açıklaması

  "Hedefimiz, kısa zamanda bakım onarım pazarında 1,5 milyar dolar gibi bir ciroya ulaşmak" "Bugün baktığımız zaman Sabiha Gökçen'in de çok rahat olmadığını görüyoruz. (09 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Lounge İstanbul Sabiha Gökçen Açıldı

  Lounge İstanbul Sabiha Gökçen Açıldı

  Türk Hava Yollarının, Sabiha Gökçen Havalimanındaki dış hatlar bölümünde özel yolcu salonu hizmete girdi. (09 Ekim 2014 Perşembe )

   

  'Türkiye Havacılıkta Lider Pozisyona Geldi'

  "Türkiye Havacılıkta Lider Pozisyona Geldi"

  THY Genel Müdürü ve Avrupa Havayolları Birliği Başkanı Kotil, Türkiye'nin havacılıkta lider pozisyona geldiğini ama henüz dünyanın en büyüğü olmadığını söyledi. (08 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  İbb'nin Kurban Bayramı Etkinlikleri

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Kurban Bayramı dolayısıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirdi. (07 Ekim 2014 Salı )

   

  Türkiye, Yolcu Trafiğinde Avrupa'da İlk 5'e Girmeyi Başardı

  Türkiye, Yolcu Trafiğinde Avrupa'da İlk 5'e Girmeyi Başardı

  Honeywell Türkiye ve Orta Asya başkanı Orhan Geniş, "Şu anda Türkiye, İtalya’yı sollayarak, Avrupa’ da ki en çok yolcu trafiği olan 5. ülke konumunda. (03 Ekim 2014 Cuma )

   

  Beşiktaş, İngiltere'ye Gitti

  Beşiktaş, İngiltere'ye Gitti

  Beşiktaş, Tottenham Hotspur ile oynayacağı UEFA Avrupa Ligi C Grubu 2. maçı için sabah saatlerinde THY'ye ait uçakla İngiltere'nin başkenti Londra'ya gitti. (01 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Beşiktaş İngiltere'ye Gitti

  Beşiktaş İngiltere'ye Gitti

  Beşiktaş, Tottenham ile yarın oynayacağı UEFA Avrupa Ligi C Grubu ikinci hafta maçı için İngiltere'ye gitti. (01 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Tgs'den Vip Hizmet

  Tgs'den Vip Hizmet

  Turkish Ground Services (TGS), faaliyette olduğu tüm istasyonlarda özel uçaklara da yer hizmeti vermeye başladı. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Tgs'den Özel Uçaklara da Vip Hizmet

  Yer hizmetleri sektöründe hizmet veren Turkish Ground Services (TGS), faaliyette olduğu tüm istasyonlarda özel uçaklara da yer hizmeti vermeye başladı. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Tgs'den Vıp Hizmet

  Tgs'den Vıp Hizmet

  Uçaklara yer hizmeti veren şirketlerden biri olan Turkish Ground Services (TGS) faaliyetlerde olduğu tüm havalimanlarında yolcu uçaklarının yanı sıra özel uçaklara da yer hizmeti vermeye başladı. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  THY ve Honeywell Aerospace İşbirliklerini Genişletiyor

  THY ve Honeywell Aerospace İşbirliklerini Genişletiyor

  Türk Hava Yolları’nın bakım, onarım ve revizyon (MRO) alanında faaliyet gösteren iştiraki Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., Honeywell Aerospace firması ile mevcut bulunan uzun süreli işbirliğini uzattı. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  THY Teknik AŞ'ye Tam Bakım ve Test Yetkisi Verildi

  THY Teknik AŞ'ye Tam Bakım ve Test Yetkisi Verildi

  Türk Hava Yolları Teknik AŞ, Boeing 737 uçaklarında mevcut tüm Honeywell yedek güç ünitelerinin tam bakım ve test hizmetlerini gerçekleştirmekle yetkilendirildi. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  THY'nin 2023 Hedefi 34 Milyar Dolar Ciro

  THY'nin 2023 Hedefi 34 Milyar Dolar Ciro

  Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ÇTSO) Eylül ayı meclis toplantısına konuk olarak katılan Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Hamdi Topçu 2023 hedeflerini anlattı. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  THY'nin 2023 Hedefi 34 Milyar Dolar Ciro

  THY'nin 2023 Hedefi 34 Milyar Dolar Ciro

  Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ÇTSO) Eylül ayı meclis toplantısına konuk olarak katılan Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Hamdi Topçu, 2023 hedeflerini anlattı. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Türk Hava Yollarından Sefer Müjdesi

  Türk Hava Yollarından Sefer Müjdesi

  Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası yönetimiyle Çanakkale’nin hava ulaşımını görüşmek ve fikir alışverişinde bulunmak için bir araya gelen Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Sabiha Gökçen-Çanakkale arasında Ekim ayında itibaren uçuşların yapılacağının müjdesini verdi. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
24.11.2014 07:12:06. #1.13#