02:3100
SON DAKİKA SAĞLIK BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Sağlık Bakanlığı Haberleri

  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu ve Beşir Atalay Aksaray'da

  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu ve Beşir Atalay Aksaray'da

  AKSARAY (İHA) – Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türkiye’de artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını söyledi. (Dün 15:38)

   

  Yine Köy Yollarına Düştü  

  Yine Köy Yollarına Düştü  

  Yasa ile mahalleye dönüştürülen köy ziyaretlerine yeniden başlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Buca'nın köylüleriyle buluştu. (Dün 15:30)

   

  AK Parti'li Vural Kavuncu Açıklaması

  AK Parti'li Vural Kavuncu Açıklaması

  AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, Genel Kurul da milletvekillerine seslenerek, Sağlık Bakanlığı’nın 2015 bütçesi görüşmelerinde, yapılan çalışmaları değerlendirdi. (Dün 15:22)

   

 

  Kronik Hava Yolu Hastalıklarını Astım-Koah Önleme ve Kontrol Toplantısı

  Kronik Hava Yolu Hastalıklarını Astım-Koah Önleme ve Kontrol Toplantısı

  Kronik Hava Yolu Hastalıklarını Astım-KOAH Önleme ve Kontrol İl Kurulu toplantısı yapıldı. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Sağlıkta 'Rönesans' Dönemi!

  Sağlıkta "Rönesans" Dönemi!

  Rönesans Sağlık Yatırım A.Ş, 1550 yataklı Adana Entegre Sağlık Kampüsü için uluslararası yatırım fonu Meridiam Infrastructure ve 9 yabancı bankayla yürüttüğü çalışmaları tamamladı. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Hollanda'da Hükümet Krizi Şimdilik Aşıldı

  Hükümet ortakları senatodan dönen yasa tasarısını değiştirerek yeniden meclise sunacak. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Adana Entegre Sağlık Kampüsü Finansal Kapanış Anlaşması

  Rönesans Holding Başkanı Ilıcak: "Toplam yatırım bedeli olan 540 milyon avronun 433 milyon avrosunu 9 yabancı bankadan tedarik ettik. Kalanı ise yatırımcı ortaklar Rönesans ve Meridiam tarafından öz kaynak olarak temin edilecek" (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  2030'Da 21.3 Milyon Kişi Kanser Olacak

  1. Ulusal Kadın Hastalıkları ve Ana Çocuk Sağlığı Kongresi'nde jinekolojik kanser türünün yurt dışında Türkiye'den daha fazla görüldüğü belirtildi (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Sigarayla Mücadelede Düz Paket Çözümü

  Sigara paketlerinde uygulanan düz paket tasarımının, sağlık uyarılarının etkisini arttırdığı, böylece sigara tüketiminin düştüğü belirtildi. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Sağlık Bakanlığı 2015 Bütçesi Kabul Edildi

  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, DSÖ 2014 yıllığında 2012 yılı için doğumda beklenen yaşam süresinin Türkiye'de 76,8'e yükseldiğini söyledi. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Prematüre İkizler, Ambulans Uçakla Elazığ'a Sevk Edildi

  Prematüre İkizler, Ambulans Uçakla Elazığ'a Sevk Edildi

  Ağrı'da 5 aylıkken dünyaya gelen ve solunum yetmezliği çeken prematüre ikiz bebekler, ambulans uçakla Elazığ'a sevk edildi. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Prematüre İkizler, Ambulans Uçakla Sevk Edildi

  Ağrı'da 5 aylıkken dünyaya gelen ve solunum yetmezliği çeken prematüre ikiz bebekler, ambulans uçakla Elazığ'a sevk edildi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  'Vatandaşın Sağlığa Erişim Sorununu Ortadan Kaldırdık'

  "Vatandaşın Sağlığa Erişim Sorununu Ortadan Kaldırdık"

  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, "AK Parti hükumetleri döneminde anne ve bebek ölümlerinin azaltılmasında kayda değer bir performans yakaladık." dedi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Eğer 17 25 Aralık operasyonundan sonra o vali değişimi, o emniyet müdürü değişimi olmasaydı, o darbe girişimi engellenmeseydi belki de bugün Meclis açık olmayacaktı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  'Yol ile Yolsuzluk Bir Arada Olmaz'

  "Yol ile Yolsuzluk Bir Arada Olmaz"

  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, "Balyoz davasında, diğer davalarda amirinden değil de abisinden talimat alarak yanlış rapor verenleri kovduk." dedi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Türkiye'de Doğumda Beklenen Yaşam Süresi 76.8'e Yükseldi

  Türkiye'de Doğumda Beklenen Yaşam Süresi 76.8'e Yükseldi

  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, DSÖ 2014 yıllığında 2012 yılı için doğumda beklenen yaşam süresinin Türkiye’de 76,8’e yükseldiğini söyledi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: (1) "Amacımız, sanayisiyle dünya ihracatından daha fazla pay alan, özgün tasarımlı, yüksek katma değerli ürünleri çoğaltmak ve çevreye duyarlı bir sanayi anlayışına geçişi hızlandırmaktır" "2015 2018 yıllarını kapsayacak yeni Sanayi Strateji Belgesi'ni hazırladık, (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker: "Türkiye, OECD ülkeleri içerisinde tarıma en yüksek destek veren ülke" "1961 yılından 2002 yılına kadar 450 bin hektar alanda ancak toplulaştırma yapılmışken 2003'ten 2014'e kadar 12 yılda 4,5 milyon hektar arazinin toplulaştırılmasını tamamladık, 2 milyon hektar. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  2015 Yılı Bütçeleri TBMM Genel Kurulunda Görüşülüyor

  Sağlık Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile bağlı kuruluşların bütçe görüşmeleri TBMM Genel Kurulunda devam ediyor. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  AK Parti'li Domaç: "Türkiye, dünyada ilk kez kare barkod üzerinden ilaç takip sistemi kurarak ilacın üretim hattından başlayarak eczaneden hastaya ulaşana kadar tüm süreçte takibini sağladı" AK Parti'li Hamzaoğulları: "Sağlıkta Dönüşüm Programı ile devasa bir dönüşüm gerçekleştirilmiş, artan sağlık hizmeti. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Hollanda'da Hükümet Krizi

  Sağlık Bakanlığı’nın hazırladığı yasa tasarısının iktidar ortağına mensup senatörlerin oylarıyla reddedilmesi hükümette krize yol açtı Krizi aşmaya çalışan Başbakan Mark Rutte, Brüksel ziyaretini iptal etti. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  CHP Grup Başkanvekili Altay: "(Diyarbakır'daki izinsiz gösteride bir gencin ölümü) Hükümetin parlamentoya zerre kadar saygısı varsa bir sayın bakanın bu kürsüden parlamentoyu, dolayısıyla milletimizi bilgilendirmesi işin yakışanıdır" HDP Diyarbakır Milletvekili Aydoğan: "(Seçim barajı) Anayasa Mahkemesi'nden. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Sağlık Sektöründe Yerli Üretim İçin Yeni Yatırım Modelleri" Paneli

  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin: "Kalkınma hedefleri ve yeni dünya düzeninde inovasyonu, ar ge'yi sağlık teknolojilerine daha hakim bir Türkiye'yi başarabilmek adına hepimize düşen işler var" (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  AK Parti Grup Başkanvekili Bostancı: "Ortada mahkemeler var, bir yargılama süreci var, Meclis'te komisyon var. Sizin mahkemeleri beklemeye zamanınız yok" CHP Grup Başkanvekili Altay: "Kabe'den örtü getirseniz bu yolsuzluğu örtemezsiniz ve örtülmeyecek" CHP'li Çıray: "Şehir hastaneleri denenmiş ve vazgeçilmiş. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Güncel Taşeron Haberleri / Taşeronlar Bir Çok Kişiyi İşsiz Bırakır !

  Güncel Taşeron Haberleri / Taşeronlar Bir Çok Kişiyi İşsiz Bırakır !

  Taşeron haberleri. Sağlık Bakanlığı tarafından 112 acil ambulanslarının şoförlerinin taşeron işçi olması nedeniyle bir çok sağlık personelinin işinden olması tartışmaları başladı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Kanserojen İçerikli Tişört İthal Edildiği İddiası

  Firma yetkilisi Gürgüç: "Fatura kesilmiş, tüketiciye satılmış bir tane dahi ürün yok. Böyle bir sorumluluk altına ne firma girebilir, ne de bir şey söz konusu olabilir" (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Kanserojenli Tişört Sayısı 10'

  Kanserojenli Tişört Sayısı 10"

  Antalya’da ithal ettiği ürünlerde ‘Aromatik amin’ maddesi bulunan firma yetkilisi, ithal kalemlerindeki 218 farklı ürünün 10 kaleminde sıkıntı yaşandığını belirterek, "İkisi imha edildi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Oktay Vural: Yolsuzluk Haftası Programları Ankara'dan Aranarak İptal Edildi

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, ‘17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası’ kapsamında düzenleyecekleri programların Ankara'dan aranarak hukuka aykırı bir şekilde, düzenlenmesinin yasaklandığını açıkladı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
21.12.2014 02:31:43. #1.13#