SON DAKİKA SAĞLIK BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Sağlık Bakanlığı Haberleri

 • 13:03Sağlık Bakanlığı, Ölen Kadının Ailesine 250 Bin Lira Tazminat ÖdeyecekSağlık Bakanlığı, Ölen Kadının Ailesine 250 Bin Lira Tazminat ÖdeyecekSağlık Bakanlığı, ağrı kesici iğne vurularak taburcu edildikten 5 gün sonra hayatını kaybeden Gülseren Dağtekin'in, ailesine 250 bin lira tazminat ödeyecek.
 • 21:19Tüseb Mütevelli Heyeti ToplantısıTüseb Mütevelli Heyeti ToplantısıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - TÜSEB Mütevelli Heyeti Toplantısı- Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş'ün konuşması TÜSEB Mütevelli Heyeti Toplantısı Kayseri'de yapıldı- Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Gümüş: "Toplantımızın ana konularından birisi, Türkiye'de ilaç sanayinin ve biyoteknolojik ilaçların geliştirilmesi, ikincisi yine Türkiye'nin en büyük sorunu olan kanser vakalarının yapısının diğer ülkelerle kıyaslanması konusunda çeşitli araştırma çalışmaları yapılması ve ülkemize özgü kanser haritalarının çıkarılmasıydı"- "Sağlık Bakanlığımızın 53 eğitim ve araştırma hastanesinin, üniversitelerimizin, tıp fakültelerinin Ar-Ge merkezi olarak yeniden planlanacağı çok güçlü bir altyapıyla, önümüzdeki süreçte TÜSEB'in adını daha fazla duymaya başlayacağız" Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) mütevelli heyeti, ilk toplantısını Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Genom ve Kök Hücre Merkezi'nde gerçekleştirdi.
 • 21:10Yerli Tıbbi Cihaz Sektörünün Bugünü ve GeleceğiYerli Tıbbi Cihaz Sektörünün Bugünü ve Geleceği" ToplantısıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Tıbbi cihazlarden genel ve detay - Toplantı öncesi katılımcılardan genel - Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Özkan Ünal'ın konuşması - Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Zafer Çukurova'nın konuşması - Vali İbrahim Şahin'in konuşması "Yerli Tıbbi Cihaz Sektörünün Bugünü ve Geleceği" toplantısı- Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Ünal: - "Tıbbi cihaz sektörümüz, ilaç sektörüne göre daha hızlı büyüyor.
 • 19:09AK Parti İl Başkanı Yeşilyurt, Milletvekili Aday Adaylarını AçıkladıAK Parti İl Başkanı Yeşilyurt, Milletvekili Aday Adaylarını AçıkladıAk Parti 26. Dönem Erzurum Milletvekili Aday listeleri açıklandı.
 • 18:52Diyarbakır'da Halk Sağlığı Haftası KutlanıyorDiyarbakır'da Halk Sağlığı Haftası KutlanıyorDiyarbakır Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fatih Mehmet Aslan, Halk Sağlığı Haftası'nın bu yıl temasının "Güvendesiniz; çünkü Halk Sağlığı yanınızda" olduğunu söyledi.
 • 18:10Yol Kesen Teröristlerin Doktoru ÖldürmesiYol Kesen Teröristlerin Doktoru ÖldürmesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Edirne Tabip Odası Başkanı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu'nun açıklamaları- Salondan görüntüler Edirne Tabip Odası Başkanı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu açıklamalarıYol kesen teröristlerin doktoru öldürmesi- Edirne Tabip Odası'nca, kentte görev yapan doktor S.K. hakkında, Diyarbakır'da karayolunu kesen teröristlerin ateş açarak öldürdüğü meslektaşıyla ilgili paylaştığı ileri sürülen Twitter mesajı nedeniyle soruşturma başlatıldı Edirne Tabip Odası, kentte görev yapan doktor S.K. hakkında, doktor Abdullah Biroğul'un Diyarbakır'da yol kesen teröristlerce öldürülmesinin ardından sosyal medya hesabından paylaştığı iddia edilen mesaj nedeniyle soruşturma başlattı.
 • 17:48Tüseb İlk Yönetim Kurulu Toplantısını Kayseri'de YaptıTüseb İlk Yönetim Kurulu Toplantısını Kayseri'de YaptıTürkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) Yönetim Kurulu ilk toplantısını Kayseri’de yaptı.
 • 17:47Yerli Tıbbi Cihaz Sektörünün Bugünü ve Geleceği" ToplantısıTürkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Özkan Ünal, tıbbi cihazın, ilaca göre daha hızlı büyüyen bir sektör olduğunu belirtti.
 • 17:44Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Gümüş: Tüseb, Sağlığın Tübitak'ıdırSağlık Bakanlığı Müsteşarı Gümüş: Tüseb, Sağlığın Tübitak'ıdırSağlık ALANINDA ÇOK BÜYÜK BİR HARCAMA VAR TÜSEB Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur da TÜSEB'in önümüzdeki yıllarda ülkedeki sağlık ve biyoteknoloji alanında en önemli kuruluşu olacağını belirtti.
 • 17:04Tüseb Mütevelli Heyeti Toplantısı Kayseri'de YapıldıTürkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) mütevelli heyeti, ilk toplantısını Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Genom ve Kök Hücre Merkezi'nde gerçekleştirdi.
 • 17:03Yol Kesen Teröristlerin Doktoru ÖldürmesiEdirne Tabip Odası, kentte görev yapan doktor S.K. hakkında, doktor Abdullah Biroğul'un Diyarbakır'da yol kesen teröristlerce öldürülmesinin ardından sosyal medya hesabından paylaştığı iddia edilen mesaj nedeniyle soruşturma başlattı.
 • 16:54Yerli Tıbbi Cihaz Sektörünün Bugünü ve GeleceğiYerli Tıbbi Cihaz Sektörünün Bugünü ve GeleceğiSağlık Bakanlığı, Samsun Valiliği ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “Yerel Tıbbi Cihaz Sektörünün Bugünü ve Geleceği” konulu bir toplantı düzenlendi.
 • 16:36Tüseb Mütevelli Heyeti Toplantısı Kayseri'de YapıldıTürkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) mütevelli heyeti, ilk toplantısını Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Genom ve Kök Hücre Merkezi'nde gerçekleştirdi.
 • 15:19Çarşamba Yeni Hastane Binası İhalesi 20 Ekim'deÇarşamba Yeni Hastane Binası İhalesi 20 Ekim'deÇarşamba İlçesi’nde 2011 yılında yapımına başlanılan Yeni Devlet Hastanesi İhalesi 20 Ekim 2015 tarihinde gerçekleşecek.
 • 15:02Tweet Atan Doktora Bir Soruşturma da Tabip OdasındanTweet Atan Doktora Bir Soruşturma da Tabip OdasındanDiyarbakır’ın Kulp ve Lice ilçesi arasında yol kesen PKK saldırısı sonucu hayatını kaybeden meslektaşı ilgili tweet atan doktora bir soruşturma da Edirne Tabip Odası açtı.
 • 15:02Tıbbi Cihaz Üretiminin Envanteri ÇıkarılacakTıbbi Cihaz Üretiminin Envanteri ÇıkarılacakSağlık Bakanlığı İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Türkiye’de nerede, hangi tıbbi malzeme üretildiği ile ilgili envanter çıkartacak.
 • 14:47Tuşba Belediyesi'nden Sivrisinek ve Haşereyle Mücadele ÇalışmasıTuşba Belediyesi'nden Sivrisinek ve Haşereyle Mücadele ÇalışmasıVan’ın Tuşba Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, Tuşbalıların daha rahat bir yaşantı sürdürebilmesi için ilkbaharda başlattığı larva ve ULV ilaçlama çalışmalarını 3 ekip ve 11 personelle 45 noktada sürdürüyor.
 • 13:47Tüseb 5 Bin Türk Bilim Adamını Koordine EdecekTüseb 5 Bin Türk Bilim Adamını Koordine EdecekTürkiye sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) heyeti ilk toplantısını Erciyes Üniversitesi'nde yaptı.
 • 13:35Sağlık Okuryazarlığı Sempozyumu Ankara'da BaşladıSağlık Okuryazarlığı Sempozyumu Ankara'da BaşladıSağlık-Sen SASAM Enstitüsü tarafından düzenlenen Halk Sağlığı Günleri Sağlık Okuryazarlığı Sempozyumu Ankara’da başladı.
 • 13:17Stk'lar, Sivas Devlet Hastanesi'nin Kapatılmasına Karşı ÇıktıStk'lar, Sivas Devlet Hastanesi'nin Kapatılmasına Karşı ÇıktıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakan olduğu dönemde Sivaslıya söz verdiği Bölge Hastanesi’nin Sivas Devlet ile Numune Hastanesi'nin birleştirilerek, ‘Yeni Numune’ adı altında sıradan bir Devlet Hastanesi gibi hizmete açılma planlarına sendikalar ve STK’lar karşı çıktı.
 • 12:56CHP'li Erkan, Bursa'daki Orman Yangınını TBMM'ye TaşıdıCHP'li Erkan, Bursa'daki Orman Yangınını TBMM'ye TaşıdıChp Bursa Milletvekili Erkan Aydan, geçen hafta Mudanya İlçesi'nde çıkan ve 50 hektarlık alanın küle dönmesine neden olan yangını, soru önergesiyle TBMM'ye taşıdı.
 • 12:04Sağlık Okuryazarlığı Sempozyumu Ankara'da BaşladıSağlık Okuryazarlığı Sempozyumu Ankara'da BaşladıSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Halk Sağlığı Günleri Sağlık Okuryazarlığı Sempozyumu’nun açılışında yaptığı konuşmada, “Kürt kökenli vatandaşlarımızın hakkını koruma iddiasında bulunanların insanlık dışı bir terörizm yapanlar ve bunlara karşı duramayan, eleştiremeyenler var” dedi.
 • 11:49Antalya'da Şark Çıbanı Vakalarıyla Mücadele ÇalışmalarıAntalya'da Şark Çıbanı Vakalarıyla Mücadele ÇalışmalarıAntalya’da şark çıbanı hastalığının insanlara bulaşmasına neden olan yakarca mücadelesine yönelik yeni bilimsel çalışmalar başlatıldığı bildirildi.
 • 11:41Lisans Tamamlamada Yerleştirme SüreciSağlık alanında lisans tamamlamak için tercihte bulunan 79 bin 949 kişiden 40 bini 7-11 Eylül tarihlerinde ilgili üniversitelere yerleştirilecek.
 • 11:26Karaman'a 18 Tabip AtandıSağlık Bakanlığı 64. Devlet Hizmet Yükümlülüğü Kurası sonucunda Halk Sağlığı Müdürlüğü'ne bağlı birimlere 13, Sağlık Müdürlüğüne bağlı 112 İstasyonlarına ise 5 tabip ataması yapıldı.
 • 11:15Türkiye Sağlıkta Tüseb ile Üretime GeçecekTürkiye Sağlıkta Tüseb ile Üretime GeçecekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Genel detaylar- Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş konuşması - ERÜ Rektörü Hamza Çakır konuşması - Hamza Çakır'ın Gümüş'e hediye takdim etmesi Türkiye sağlıkta TÜSEB ile üretime geçecek- Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Gümüş: - "Kullandığımız tüm ekipmanların, tıbbi cihazların, ilaçların, aşıların da Türkiye'de imalatı ve yeni çalışmalar yapılması noktasında TÜSEB, araştırmacıları, araştırma merkezlerini koordine eden ve ülkede bu heyecanı artırmaya yönelik faaliyetler yapacak"- "Dünyanın birçok bölgesinde başta Avrupa ve Amerika'da olmak üzere 5 bine yakın Türk bilim adamımız var, bunlarla da bir kaynaşma sağlanacak.
 • 11:07Türkiye Sağlıkta Tüseb ile Üretime GeçecekSağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, kısa süre önce kurulan Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığının (TÜSEB), sağlık alanında kullanılan tüm ekipmanların, ilaç ve aşıların imalatı ile araştırma merkezlerinin ve araştırmacıların koordinasyonunun sağlanması için faaliyetler yürüteceğini belirtti.
 • 10:59Yemen'deki OlaylarYemen'in başkenti Sana'da bulunan el-Müeyyed camisine düzenlenen bombalı saldırıda ölü sayısı 32'ye yükseldi.
 • 23:58Yemen'deki Bombalı SaldırıDışişleri Bakanlığı, Yemen'de bu akşam bir camiye düzenlenen bombalı saldırıyı kınadığını bildirdi.
 • 23:25Yemen'deki Şiddet OlaylarıDAEŞ'in, Yemen'in başkenti Sana'da 20 kişinin hayatını kaybettiği el-Müeyyed camisine yönelik düzenlenen iki ayrı saldırının sorumluluğunu üstlendiği bildirildi.
 • 22:05Yemen'de Camiye Çifte SaldırıYemen'de Camiye Çifte SaldırıYemen'in başkenti Sana'da Şiilere ait bir camiye namaz sırasında bombalı saldırı düzenlendi.
 • 20:44Yemen'de Şiddet OlaylarıYemen'in başkenti Sana'da bulunan el-Müeyyed camisine düzenlenen bombalı saldırıda ilk belirlemelere 20 kişinin öldüğü, onlarca kişinin yaralandığı bildirildi.
 • 18:01Biroğul'a Taziyeler SürüyorBiroğul'a Taziyeler SürüyorPKK'lılar tarafından aracının taranması sonucunda yaşamını yitiren Kulp İlçesi Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Abdullah Biroğul için taziyeler sürüyor.
 • 17:54Suudi Arabistan'da Corona VirüsüSuudi Arabistan'da, son 48 saat içinde ağır akut solunum yolu yetersizliği sendromunun (SARS) farklı bir türü olan corona virüsü MERS-CoV hastalığına yakalanan 6 kişinin tespit edildiği, iki kişinin de hayatını kaybettiği bildirildi.
 • 17:48Minik Azra'ya 17 Saat Süren İlik NakliMinik Azra'ya 17 Saat Süren İlik NakliMalatya'da oturan Burcu- Hakan Şanlı çiftinin 1 yaşındaki bebekleri Azra Sultan'a, vücudunun bağışıklık sistemini bozan hastalıktan kurtulması için babaannesi 59 yaşındaki Sultan Şanlı'dan alınan ilik, 17 saatlik operasyonla nakledildi.
 • 15:40Hastanede Makaslı TatbikatHastanede Makaslı TatbikatTürkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık çalışanlarına yönelik sözlü ve fiziki saldırı tatbikatı yapıldı.
 • 15:01Doktor İhmalinden Ölen Kadının Ailesine 250 Bin Lira TazminatDoktor İhmalinden Ölen Kadının Ailesine 250 Bin Lira TazminatAdana'da götürüldüğü hastanede ağrı kesici iğne yapılarak evine gönderildikten 5 gün sonra ölen 28 yaşındaki Gülseren Dağtekin'in eşi 33 yaşındaki Zeki Dağtekin'in Sağlık Bakanlığı aleyhine açtığı dava sonuçlandı.
 • 14:10Aile Hekimleri Mobil Sistemle Muayene Hizmeti VeriyorAile Hekimleri Mobil Sistemle Muayene Hizmeti VeriyorNiğde İl Sağlık Müdürü Yılmaz Yücel, Sağlık Bakanlığı tarafından 30 personel atamasının gerçekleştiğini ve Aile hekimlerinin köylerde bulunan vatandaşlara belirli günlerde muayene hizmeti verdiğini belirtti.
 • 12:25Hsm'den Sağlık Haftası KutlamasıHsm'den Sağlık Haftası KutlamasıÇanakkale Halk Sağlığı Müdürü Dr. Burhan Kütük, 3-9 Eylül sağlık haftası nedeniyle bir açıklama yaptı.
 • 11:54Hayatını Kaybeden Doktor Meslektaşı İçin Attığı Tweet Başına İş AçtıEdirne Süloğlu ilçesindeki görevli bir doktorun, teröristlerin saldırısı sonucu yaşamını yitiren meslektaşı hakkında attığı iddia edilen tweeti başına iş açtı.
 • 11:51Hasta Yakınları Kadın Doktoru Darp EttiHasta Yakınları Kadın Doktoru Darp EttiSiirt Devlet Hastanesi'nde görevli kadın doktor, iki hasta yakını tarafından dövüldü. Doktorun iş arkadaşları olayı duyunca 1 saat iş bırakma eylemi yaptı.
 • 11:50Teröristler Tarafından Öldürülen Doktor Hakkında Meslektaşından 'Skandal' PaylaşımTeröristler Tarafından Öldürülen Doktor Hakkında Meslektaşından 'Skandal' PaylaşımEdirne’de görev yapan bir doktorun sosyal paylaşım sitesi hesabı üzerinden Diyarbakır’da teröristler tarafından geçtiğimiz gün saldırıya uğrayarak hayatını kaybeden doktorla ilgili paylaşımı, büyük tepki topladı.
 • 11:48Sıcak Havada Termal Havuz KeyfiSıcak Havada Termal Havuz KeyfiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Termallerden görüntüler- Çamur banyosu yapan insanlar- Bir tesisin işletmeciliğini yapan Mustafa Şen ile röportaj- Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen ile röportaj-Tatilini termal tesiste geçirenlerle röportaj Sıcak havada termal havuz keyfi- Denizli'de termal tesislerdeki doluluk oranı hava sıcaklıklarının yüksek seyrettiği yaz aylarında bile en yüksek seviyeye ulaşıyor- İşletmeci Şen: - "İnsanlar buraya şifa bulmak için geliyor, hava çok sıcak olsa da suya girmekten kaçınmıyor" MUSTAFA DERMENCİOĞLU - Denizli'de sayıları hızla artan termal tesisler, özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin tercihi oluyor.
 • 11:34Vali ve Bakanlık Yetkililerinden Dr. Biroğul'un Ailesine Taziye ZiyaretiVali ve Bakanlık Yetkililerinden Dr. Biroğul'un Ailesine Taziye ZiyaretiDiyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy ve Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkan Vekili Prof. Dr. İrfan Şencan, Lice İlçesi yakınlarında yok kesen PKK'lı teröristlerin aracını taraması sonucu yaşamını yitiren Dr. Abdullah Biroğul'un ailesine, taziye ziyaretinde bulundu.
 • 11:13Sıcak Havada Termal Havuz KeyfiDenizli'de sayıları hızla artan termal tesisler, özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin tercihi oluyor.
 • 11:03Meslektaşının Öldürülmesine Sevinen Doktora İncelemeMeslektaşının Öldürülmesine Sevinen Doktora İncelemePKK'lıların yol kesip öldürdüğü doktor Abdullah Biroğul için "Dünya cahil bir insandan kurtuldu." şeklinde tweet atan Selçuk K.'nın bilgisayarı polis ekiplerince incelemeye alındı.
 • 10:41Yeditepe Üniversitesi Hastanesi 10. Yılını KutluyorKurulduğu 26 Ağustos 2005 tarihinden bu yana bilimsel çalışmalara yönelen Yeditepe Üniversitesi Hastanesi 10. yılını kutluyor.
 • 10:26Halk Sağlığı HaftasıÇanakkale Halk Sağlığı Müdürü Burhan Kütük, vatandaşlara hak ettikleri sağlık hizmetlerini en iyi şekilde sunmanın hedeflerinin başında geldiğini bildirdi.
 • 23:03Parmağı Kopan Çocuk, Ambulans Uçakla Ankara'ya GönderildiParmağı Kopan Çocuk, Ambulans Uçakla Ankara'ya GönderildiSivas'ın İmranlı ilçesinde çocuk parkında oynarken kaydıraktan atlayan 14 yaşındaki Emre Bayır'ın demire sıkışarak yüzük parmağı koptu.
 • 21:08Asılsız İhbarlar BezdirdiAsılsız İhbarlar BezdirdiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Komuta çağrı merkezinden detaylar - Çağrıları karşılayan 112 Acil Servis çalışanı Deniz Çok'un açıklaması - 112 Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Suna Cinoğlu'nun açıklaması Asılsız ihbarlar bezdirdi- Bitlis'te 112 Komuta Kontrol Merkezi'ne yapılan asılsız ihbarların, sağlık hizmeti talebinde bulunan hastalara yardım ulaştırmayı engellediği bildirildi- Hizmetlerin aksamasına neden olan asılsız ihbarlar arasında evlilik teklifinde bulunanlar, "Mezarlıktan arıyorum, burada çok sayıda ölü var" veya "İneğim doğum yaptı, yetişin" diyerek ambulans isteyenler de yer alıyor- 112 Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Cinoğlu: - "Komuta merkezine gelen 3 bin çağrıdan 2 bini asılsız ve gereksiz" Bitlis'te 112 Komuta Kontrol Merkezi'ne yapılan asılsız ihbarlar, sağlık hizmetlerinin aksamasına yol açıyor.