14:2200
SON DAKİKA SAĞLIK BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Sağlık Bakanlığı Haberleri

   

  Aktarların Hastalıklarla İlgili Bilgi Vermeleri Yasak

  Sağlık Müdürlüğü aktarları bitkisel ilaçlarla hakkında hastalıklarla ilgili basına ve vatandaşa açıklama ve öneri yapmamaları konusunda uyaran Sağlık Müdürü Bahattin İlter, şikâyet olduğunda yasağa uymayanları para ve hapis cezaları verildiğini açıkladı. (Bugün 14:11)

   

  Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdüler

  Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdüler

  Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı (2014-2017) kapsamında 2014 Yılı “Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı” ilan edilmesi üzerine Aydın Halk Sağlığı il Müdürlüğü tarafından her ay yapılan etkinlikler kapsamında Ekim ayı etkinliği 18 Ekim 2014 Pazar günü yapıldı. (Bugün 13:19)

   

  Mersinliler Sağlık İçin Yürüdü

  Mersinliler Sağlık İçin Yürüdü

  Mersinliler, Mersin Halk Sağlığı Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleştirilen "Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam” yürüyüşünde sağlık için adım attılar. (Bugün 13:15)

   

  Erken Emeklilik İçin Yeni Düzenlemeler Geliyor

  Erken Emeklilik İçin Yeni Düzenlemeler Geliyor

  Kısa bir süre önce hayata geçen torba yasa ile 4 kesime erken emeklilik fırsatı geldi. Bu yetmeyince 4 konuda daha çalışma başlatıldı. (Bugün 12:37)

   

  Diş Hekimlerinden Yönetmelik Değişikliğine Tepki

  Diş Hekimlerinden Yönetmelik Değişikliğine Tepki

  Antalya Diş Hekimleri Odası Başkanı Hüseyin Tunç, Sağlık Bakanlığı'nın 'Ağız ve Diş Sağlığı Hizmeti Sunan Özel Sağlık Kuruluşları hakkındaki yönetmelikte yapmaya çalışılan değişikliklere tepki gösterdi. (Bugün 12:20)

   

  Renklendirici Ürünler, Sağlık Açısından Zararlı"

  Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Darçın: "Günlük olarak tüketilen renklendirici ürünler, insan sağlığı açısından zararlı" "Çeşitli firmalar muhtemelen bu dozların üzerine çıkıyor veya beyan ettikleri ürünü kullanmayarak el altından üretilen başka renklendiricileri kullanıyor. (Bugün 12:13)

   

  Adıyaman'a 34 Hekim Ataması Yapıldı

  Adıyaman'a 34 Hekim Ataması Yapıldı

  AK Parti İl Başkanı İbrahim Halil Fırat, 59. dönemi atamalarında Adıyaman’a 34 hekim atamasının yapıldığını açıkladı. (Bugün 12:05)

   

  Engelliler, Sağlık Hizmetlerine Daha Kolay Erişebilecek'

  Engelliler, Sağlık Hizmetlerine Daha Kolay Erişebilecek"

  "Engellilerin Sağlık Hizmetlerine Erişebilirliği Projesi" kapsamında Almanya, İngiltere, İtalya, Romanya, Estonya ve Bulgaristan'dan gelecek uzmanlar, Türk meslektaşlarıyla engellilerin yardıma ihtiyaç duymaksızın sağlık hizmetlerinden yararlanması için ortak çalışma yürütecek EDF Genel Başkanı Kurtaslan: "Yabancılarla çalışma yapacağız, elde ettiğimiz sonuçları Sağlık Bakanlığı'na vereceğiz. (Bugün 11:15)

   

  Ebola Vakaları Bir Ayda İki Katına Çıktı

  Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hatipoğlu: "Dünyada Ebola virüsünde vaka sayısı 9 bin 216’ya, ölüm sayısı ise 4 bin 555’e ulaşmıştır. (Bugün 11:00)

   

  Haftanın Tarihine Bakış

  Haftanın Tarihine Bakış

  Fotokopi makinesi, 22 Ekim 1938’de ABD’li fizikçi Carlson tarafından icat edildi. (Bugün 09:43)

   

  Ardahan'da Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü

  Ardahan'da Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü

  Sağlık Bakanlığının hayata geçirdiği "Sağlıklı yaşam yürüyüşü" uygulaması kapsamında Ardahan'da yürüyüş etkinliği yapıldı. (Bugün 09:28)

   

  İspanya'daki Ebola Vakası

  İspanya'daki Ebola Vakası

  İspanya'da Ebola virüsü kapan ilk hasta olan kadın hemşireye bugün yapılan analizin sonucu negatif çıktı. (Dün 23:04)

   

  Doktorlara Fitoterapi Kursu Verildi

  Doktorlara Fitoterapi Kursu Verildi

  Malatya’da doktorlara, fitoterapi (bitkisel tedavi) konusunda kurs verildi. (Dün 15:23)

   

  Sağlıklı Yürüyüş Etkinliklerine Devam Edildi

  Sağlıklı Yürüyüş Etkinliklerine Devam Edildi

  Malatya’da, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile idareciler, sağlıklı yürüyüş etkinliğine katıldı. (Dün 14:55)

   

  Uşak'ta Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Yürüyüşü

  Sağlık Bakanlığı tarafından ilan edilen "Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı" dolayısıyla Uşak'ta sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam yürüyüşü düzenlendi. (Dün 13:38)

   

  Gazinin Protez Bacağına Haciz

  Gazinin Protez Bacağına Haciz

  İzmirli Bülent Kocaoğlan, Hakkari Çukurca'daki terör saldırısında 16 silah arkadaşını şehit verdi, kendisi de sol bacağını kaybetti. (Dün 12:23)

   

  Edirne'de Obeziteye Karşı Mücadele Yürüyüşü

  Edirne'de Obeziteye Karşı Mücadele Yürüyüşü

  Edirne'de Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından obeziteye karşı mücadeleye dikkat çekmek için yürüyüşü düzenlendi. (Dün 12:07)

   

  Doğan, Devlet Hastanesinin İnşaatında İncelemelerde Bulundu

  Doğan, Devlet Hastanesinin İnşaatında İncelemelerde Bulundu

  İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kocaeli Devlet Hastanesi’nin inşaat sahasında incelemelerde bulundu. (Dün 11:08)

   

  Kamuya 8 Bin 417 Yeni Araç Alınacak

  Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'na göre, gelecek yıl kamuya 8 bin 417 taşıt alınacak Taşıtların 7 bin 458'i genel bütçeli kuruluşlar, 941'i özel bütçeli idareler, 18'i ise düzenleyici ve denetleyici kurumlar tarafından kullanılacak Emniyet Genel Müdürlüğü, bin 534 taşıtla gelecek yıl en fazla taşıt alımı gerçekleştirecek kamu idaresi olacak. (Dün 10:59)

   

  CHP'den Bakan Müezzinoğlu'na 'Ebola' Soruları

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na soru önergesi verdi. (Dün 10:53)

   

  Bitkisel İlaçlar Sıkı Takibe Alındı

  Bitkisel İlaçlar Sıkı Takibe Alındı

  Sağlık Bakanlığı "ilaç gibi" tanıtımı yapılan gıda takviyeleri ve bitkisel ürünleri sıkı takibe aldı. 6 ürün için ceza kesildi. (Dün 08:27)

   

  Sağlık Bakanlığı Açıklaması

  "Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne yabancı uyruklu bir kişi ambulansla sevk edilmiştir. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Ergani'ye 3 Doktor Atandı

  Ergani ilçesine 3 doktor atandı. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Ölümcül Virüs Türkiye'de! Bakanlık Düğmeye Bastı

  Ölümcül Virüs Türkiye'de! Bakanlık Düğmeye Bastı

  Dün Suudi Arabistan dönüşü ölen ve MERS virüsü olduğu ortaya çıkan kişinin ardından Sağlık Bakanlığı, kişinin görüştüğü kişileri tespit ederek çalışmalara başladı. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Başbakan Davutoğlu Amasya'da

  Davutoğlu, toplu açılış töreninde konuştu: (4) "Emin olun, özgüveniniz tam olsun, hiçbir şekilde karamsarlığa kapılmayın. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

 

  Hacdan Dönenlerde Mers Virüsü Uyarısı

  Hacdan Dönenlerde Mers Virüsü Uyarısı

  Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği (TİHUD) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Serhat Ünal, Suudi Arabistan'dan gelen bir kişinin MERS virüsünden hayatını kaybettiğini belirterek, Hacdan dönenlere de uyarıda bulundu. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Afyonkarahisar'da 'Akıllı İlaç Kullanımı' Toplantısı

  Afyonkarahisar'da "Akıllı İlaç Kullanımı" Toplantısı

  Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü ve 33. Bölge Afyonkarahisar Eczacı Odası işbirliğiyle serbest eczacılara yönelik "Akılcı İlaç Kullanımı" ile ilgili toplantı yapıldı. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Adana'da 'Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı' Etkinliği

  Adana'da "Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı" Etkinliği

  Adana'da "Sağlıklı yaşam ve hareket yılı" etkinliği- "Sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam yürüyüşü" gerçekleştirildiADANA (AA) - Sağlık Bakanlığı'nın "Sağlıklı yaşam ve hareket yılı" faaliyetleri kapsamında Adana'da, "Sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam yürüyüşü" gerçekleştirildi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Ebola'ya Karşı İzmir de Alarma Geçti

  Ebola'ya Karşı İzmir de Alarma Geçti

  Afrika'da yaklaşık bin kişinin ölümüne sebep olan Ebola virüsüne karşı Türkiye’de alınan önlemlerle birlikte İzmir de alarma geçti. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Prof. Dr. Kadıoğlu: Kalp Gibi, Penis Protezini de Sgk Ödemeli

  Prof. Dr. Kadıoğlu: Kalp Gibi, Penis Protezini de Sgk Ödemeli

  Türk Üroloji Derneği'nin düzenlediği 23'üncü Ulusal Üroloji Kongresi'nde konuşan Prof. Dr. Ateş Kadıoğlu, "Aslında protez bir hak. Sonuçta penisi diğer organlardan ayırmıyoruz, ayırmamalıyız. Kalpten farklı değil. O yüzden nasıl kalbe protez takıldığı zaman SGK bunu ödüyorsa, penis için bir protez takıldığı zaman da tüm hastalar için ödenmesi gerekir" dedi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  "Türkiye, Kendi Güvenliğini Sağlamak Durumundadır"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Afganistan ziyaretine katılan Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, "Burada oluşacak olan her türlü denge değişikliği, Türkiye'yi etkiliyor. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Kamu Hastaneleri 'İşyeri Hekimi' Bulamıyor!

  Kamu Hastaneleri 'İşyeri Hekimi' Bulamıyor!

  6331 Sayılı İş sağlığı ve Güvenliği Kanunu'na göre 'çok tehlikeli' sınıfta yer alan kamu hastanelerinde iş sağlığı ve güvenliği uzmanı ile işyeri hekimi istihdamı zorunlu hale getirildi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Adana'da "Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı" Etkinliği

  "Sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam yürüyüşü" gerçekleştirildi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  3M'den Enfeksiyonlarla Savaşa Destek!

  3M'den Enfeksiyonlarla Savaşa Destek!

  Sağlık bakımı ile ilişkili enfeksiyonları önleyerek "Sıfır enfeksiyon" hedefine ulaşma çalışmalarını sürdüren 3M, Enfeksiyon Avcıları etkinliğinin ikincisini gerçekleştirdi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Sağlık Bakanlığı: Ölen İşçide MERS Virüsü Tespit Edildi

  Sağlık Bakanlığı: Ölen İşçide MERS Virüsü Tespit Edildi

  Sağlık Bakanlığı, çalıştığı Suudi Arabistan'dan hasta dönen bir Türk vatandaşının, MERS virüsü nedeniyle öldüğünü açıkladı. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Türkiye'de MERS Virüsü Alarmı

  Suudi Arabistan'a çalışma amacıyla giden ve Türkiye'de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden kişide MERS virüsü tespit edildi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Hataylı Bir Vatandaş Corona Virüsünden Öldü

  Hatay ili nüfusuna kayıtlı olup, Suudi Arabistan'a çalışma amacıyla giden bir vatandaş, Corona virüsü nedeniyle Türkiye'de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Libya'da Şiddet Olayları: 18 Ölü

  Libya'nın Bingazi kentinde meydana gelen şiddet olaylarında 18 kişi hayatını kaybetti. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Müezzinoğlu: "1.5 Milyar İnsana Sağlık Hizmeti Verecek Ülke ve Bölge Olmak İstiyoruz"

  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Kastamonu'da- Bakan Müezzinoğlu: - "Sağlık turizminde dünyaya milyarlarca dolar veren değil yakın coğrafyasında 1.5 milyar insana sağlık hizmeti verecek ülke ve bölge olmak istiyoruz"- "Lafla milliyetçilik yapmadık. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Müezzinoğlu: '1.5 Milyar İnsana Sağlık Hizmeti Verecek Ülke ve Bölge Olmak İstiyoruz'

  Müezzinoğlu: "1.5 Milyar İnsana Sağlık Hizmeti Verecek Ülke ve Bölge Olmak İstiyoruz"

  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Kastamonu'da- Bakan Müezzinoğlu: - "Sağlık turizminde dünyaya milyarlarca dolar veren değil yakın coğrafyasında 1.5 milyar insana sağlık hizmeti verecek ülke ve bölge olmak istiyoruz"- "Lafla milliyetçilik yapmadık. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Zeynep Bebek İhmalden Öldü İddiası

  Zeynep Bebek İhmalden Öldü İddiası

  Denizli'nin Kale İlçesi'nde yaşayan Hatice Mustak (32) ve Gültekin Mustak (32) çiftinin 16 aylık kızları Zeynep Mustak, kalbindeki damarlarının ters olması nedeniyle götürüldüğü İzmir'deki bir hastanede ameliyat edildi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Sağlık Bakanlığı ve TİKA'dan Moritanyalı Sağlık Heyetine Eğitim

  Sağlık Bakanlığı ve TİKA'dan Moritanyalı Sağlık Heyetine Eğitim

  TİKA ve Sağlık Bakanlığı işbirliğinde, Moritanya Sağlık Bakanlığında görevli 6 kişilik heyete Ankara'da eğitim programı düzenlendi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  İsrail'den Ebola Tatbikatı

  İsrailli yetkililerin katılımıyla yapılan tatbikatta Ebola'ya yönelik alınacak önlemler canlandırdı. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Kastamonu'da

  Bakan Müezzinoğlu: "Sağlık turizminde dünyaya milyarlarca dolar veren değil yakın coğrafyasında 1.5 milyar insana sağlık hizmeti verecek ülke ve bölge olmak istiyoruz" "Lafla milliyetçilik yapmadık. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Batı Afrika'daki Ebola Salgını - Alman Hükümeti Sözcü Vekili Wirtz

  Batı Afrika'daki Ebola salgını- Alman hükümeti Sözcü Vekili Wirtz: "Ebola ile mücadele Alman hükümetinin öncelikli hedefi"BERLİN (AA) – Alman hükümeti Sözcü Vekili Christiane Wirtz, Ebola virüsü ile mücadelenin Alman hükümetinin öncelikli hedefi olduğunu söyledi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Eskişehir'de Obeziteye Karşı Mücadele Yürüyüşü

  Eskişehir'de Obeziteye Karşı Mücadele Yürüyüşü

  Eskişehir Halk Sağlığı Müdürlüğü, obeziteye karşı mücadeleye dikkat çekmek için bir yürüyüş düzenledi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Batı Afrika'daki Ebola Salgını

  Alman hükümeti Sözcü Vekili Wirtz: "Ebola ile mücadele Alman hükümetinin öncelikli hedefi" (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Sağlık Bakanlığından Ebola Önlemi

  Sağlık Bakanlığından Ebola Önlemi

  Afrika'da yaklaşık bin kişinin ölümüne sebep olan Ebola virüsünün hızla yayılması nedeniyle harekete geçen Sağlık Bakanlığı, şüpheli vakalara karşı önlemler aldı. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  İstanbul'da Ebola Alarmı

  İstanbul'da Ebola Alarmı

  İstanbul Atatürk Havalimanı Dışhatlar Terminali'nde fenalaşan Endonezyalı turist, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybedince İstanbul'da ikinci Ebola alarmı verildi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Eskişehir'de Gerçeğini Aratmayan Deprem Tatbikatı

  Eskişehir Devlet Hastanesi’nde düzenlenen tatbikatta, meydana gelebilecek muhtemel bir deprem anında sağlık personelinin uygulaması gereken müdahaleler konusunda eğitim verildi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
20.10.2014 14:22:44. #1.11#