18:1600
SON DAKİKA SAĞLIK BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Sağlık Bakanlığı Haberleri

   

  Ali Düşmez Yeniden Başkan

  Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) başkanlığına, Ali Düşmez yeniden seçildi. (Bugün 17:51)

   

  Mısır'daki Bombalı Saldırı

  Fransa, saldırıyı şiddetle kınadı. (Bugün 17:35)

   

  Taskk 16. Olağan Genel Kurulu

  Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu başkanlığına, Ali Düşmez yeniden seçildi Spor Genel Müdürü Baykan: "Hangi olaylar olursa olsun amatör futbol müsabakalarının oynanması için varınızı, yoğunuzu gerekirse kendi bedeninizi ortaya koyun" TASKK Başkanı Düşmez: "Amatör sporcuların çok güzel ortamlarda. (Bugün 16:24)

   

  Davutoğlu'nun Kayseri Konuşmasında Tören Alanı Boş Kaldı

  Davutoğlu'nun Kayseri Konuşmasında Tören Alanı Boş Kaldı

  Kayseri'de akademisyenlere hitap eden Ahmet Davutoğlu'nun konuşması sırasında tören alanındaki geniş boşluklar dikkatlerden kaçmadı. (Bugün 16:00)

   

  Başbakan Davutoğlu Kayseri'de

  Davutoğlu, Erciyes Üniversitesinde konuştu: "Aşı geliştirmeyle yüzde 100 milli bir aşı sektörü, bilimsel tabanı oluşturacağınızı duymaktan memnun oldum. Kalkınma Bakanlığına sunduğunuz proje ne ise onun arkasındayım" "Başbakanlık görevine gelir gelmez ilk baktığım dosyalardan biri akademisyenlerimizin özlük haklarıydı. (Bugün 15:40)

   

  450 Bin Sağlık Çalışanı İçin Yıpranma Payı Meclise Gelecek

  450 Bin Sağlık Çalışanı İçin Yıpranma Payı Meclise Gelecek

  Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Genel Başkanı Metin Memiş, sendikanın Elazığ Şubesinin 4. Olağan Genel Kurulu’na katılmak üzere Elazığ’a geldi. (Bugün 15:34)

   

 

  Başkonsolosluklara "Sarı Toz" Bulunan Zarf Gelmesi

  Sağlık Bakanlığı: ''Şüpheli toz maddeye maruz kaldığı bildirilen, Kanada Konsolosluğundan 10 kişi, Belçika Konsolosluğundan 4 kişi ve Almanya Konsolosluğundan 2 kişi olmak üzere toplam 16 kişi Bakırköy Dr. Sadi Konuk EAH Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniğinde gözlem altında tutulmaktadır'' (Dün 19:18)

   

  Sağlık Bakanlığı'ndan "Sarı Toz" Açıklaması

  Sağlık Bakanlığı, İstanbul’da başkonsolosluklara zarf içinde gönderilen "sarı toz"a ilişkin toplam 16 kişinin Bakırköy Dr. Sadi Konuk EAH Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniği’nde gözlem altında tutulduğunu açıkladı. (Dün 19:13)

   

  Sarı Tozla Temas Eden 16 Çalışan Hastanede Gözlem Altında

  İstanbul'da Almanya, Kanada ve Belçika Başkonsolosluklarına zarf içinde 'sarı toz' gönderildi. (Dün 19:00)

   

  Sağlık Bakanlığı: Şüpheli Toza Maruz Kalanların Genel Durumları İyi

  Sağlık Bakanlığı, Kanada, Almanya ve Belçika’nın İstanbul konsolosluklarına gönderilen zarfların içindeki şüpheli toz maddeye maruz kalan 16 kişinin genel durumlarının iyi olduğu ve Bakırköy Dr. Sadi Konuk EAH Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniğinde gözlem altında tutulduğunu açıkladı. (Dün 18:58)

   

  Sağlık Bakanlığı: 16 Kişi Şüpheli Toz Maddeye Maruz Kaldı

  Sağlık Bakanlığı, sabaha saatlerinde konsolosluklarda başlayan "sarı toz" alarmıyla ilgili açıklama yaptı. (Dün 18:53)

   

  Başkonsolosluklara "Sarı Toz" Bulunan Zarf Gelmesi

  Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı: "KBRN ekipleri olay yerinden alınan numuneleri hıfzıssıhha laboratuvarlarında incelenmek üzere Sağlık Bakanlığı ekiplerine teslim etti" (Dün 18:50)

   

  Başkonsolosluklara "Sarı Toz" Bulunan Zarf Gelmesi

  PTT'nin Galatasaray şubesine gelen AFAD ve UMKE ekipleri, şüpheli zarflara yönelik inceleme yaptı. (Dün 18:27)

   

  Edirne'de, 'Tuz Kullanımı Azaltılsın' Kararı

  Edirne'de, 'Tuz Kullanımı Azaltılsın' Kararı

  Edirne'de lokantalar, kamu kurumları yemekhaneleri, toplu üretim yapan yemek firmalarında yemeklerde tuz kullanımının 3'te 1 oranında azaltılması kararı alındı. (Dün 18:27)

   

  Mısır'daki Bombalı Saldırı

  Saldırıda ölen askerlerin sayısı 20'ye yükseldi. (Dün 18:14)

   

  Mısır'da Bombalı Saldırı

  Kuzey Sina'da güvenlik noktasına düzenlenen saldırıda 13 asker öldü, 20 asker yaralandı. (Dün 17:39)

   

  Afad: (Sarı Toz Alarmı) Ortam ve Canlılar Özel Kimyasal Temizleyicilerle Dekontemine Edildi

  Almanya, Kanada ve Belçika başkonsolosluklarındaki sarı toz alarmı ile ilgili Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) yeni bir açıklama yaptı. (Dün 17:28)

   

  Prof.dr.ateş: 'Hemodiyaliz Kaynaklı Ölüm Oranları Arttı'

  Prof.dr.ateş: 'Hemodiyaliz Kaynaklı Ölüm Oranları Arttı'

  Prof. Dr. Kenan Ateş, Tam Gün Yasası'nın ardından diyaliz merkezlerinde nefrologların görevlendirilmemesi nedeniyle bir takım sorunların yaşandığını ve bu sorunların ardından ölüm oranlarının arttığını kaydetti. (Dün 17:17)

   

  Afad Başkanlığı: 11 İldeki Kbrn Ekipleri Tedbir Amaçlı Hazır Tutuluyor

  Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı, İstanbul’da bazı başkonsolosluklarda sarı renkte toz maddeler içeren zarfların çıkması üzerine11 ilde bulunan AFAD Arama Kurtarma Birlik Müdürlüklerindeki KBRN ekiplerinin tedbir amaçlı hazır tutulduğunu açıkladı. (Dün 17:15)

   

  5. Türkiye Zoonotik Hastalıklar Sempozyumu

  5. Türkiye Zoonotik Hastalıklar Sempozyumu- Türk Veteriner Hekimler Birliği Başkanı Gözet: - "Dünya Sağlık Örgütü, zoonoz hastalıkların 200'ü aştığını bildirmektedir. (Dün 16:28)

   

  Belçika Başkonsolosluğu'nda 'Sarı Toz'La Temas Eden 2 Kişi Hastaneye Götürüldü

  Belçika Başkonsolosluğu'nda "Sarı Toz"La Temas Eden 2 Kişi Hastaneye Götürüldü

  İstanbul'da zarf içinde "sarı toz" gönderilen konsolosluklardan Belçika Başkonsolosluğu'nda başta AFAD olmak üzere Sağlık Bakanlığı'na bağlı Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) 'nin incelemeleri sona erdi. (Dün 16:19)

   

  Başkonsolosluklara 'Sarı Toz' Bulunan Zarf Geldi

  Başkonsolosluklara "Sarı Toz" Bulunan Zarf Geldi

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Kanada, Belçika ve Almanya başkonsolosluklarına zarfların kim tarafından ve nereden gönderildiğini tespit etmek amacıyla inceleme başlattı. (Dün 16:03)

   

  Kahta Devlet Hastanesi'ne 9 Hekim Atandı

  Kahta Devlet Hastanesi'ne 9 Hekim Atandı

  Kâhta Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. İlyas Öner, Sağlık Bakanlığı 59. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü Kurası sonucu belirlenen 3 uzman,6 pratisyen hekimin Kâhta Devlet Hastanesi emrine atandığını açıkladı. (Dün 16:03)

   

  Hatay Tabip Odası Hakkında Açılan 'Gezi' Davası Reddedildi

  Hatay Tabip Odası Hakkında Açılan 'Gezi' Davası Reddedildi

  Hatay'daki Gezi Parkı eylemlerinde, odanın görevi dışında revir kurup yaralanan protestocuları tedavi ettikleri ve görevleri dışında açıklama yaptıkları iddiasıyla dönemin Hatay Tabip Odası Başkanı Selim Matkap ve Onur Kurulu'nun görevden alınması istemiyle açılan dava reddedildi. (Dün 15:41)

   

  AFAD Ekipleri Konsoloslukta İnceleme Yapıyor

  AFAD Ekipleri Konsoloslukta İnceleme Yapıyor

  Belçika'nın İstanbul Başkonsolosluğuna bırakılan paketle ilgili Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ekipleri söz konusu ardese geldi. (Dün 15:10)

   

  Bilecik'te 'Mers' Şüphesi

  Bilecik'te 'Mers' Şüphesi

  Bilecik'te, kısa bir süre önce hacdan dönen ve yüksek ateş, ishal şikayetleriyle Bilecik Devlet Hastanesi'ne başvuran 3 kişiye Mers virüsü ile karantina uygulaması yapıldı. (Dün 15:05)

   

  Tam Gün Yasasıyla Böbrek Hastaları Takibi Azaldı, Ölüm Oranları Yüzde 50 Arttı'

  Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Nefroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Türk Nefroloji Derneği Genel Sekreteri Prof. Dr. Kenan Ateş, Sağlık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan 'tam gün' yasasıyla nedeniyle böbrek yetmezliği çeken hastaların takibinin uzmanlar tarafından yapılamadığını, bu nedenle ölüm oranlarının yüzde 10'lardan yüzde 15'lere kadar çıktığını söyledi. (Dün 14:58)

   

  Aile Hekimlerine Nöbet Konulmasına Tepki

  Aile Hekimlerine Nöbet Konulmasına Tepki

  Adana Tabip Odası Aile Hekimliği Komisyonu, aile sağlığı merkezlerinde çalışan bütün aile hekimi, ebe ve hemşirelere cumartesi gününe nöbet konulmasına tepki gösterdi. (Dün 14:48)

   

  Mali'de İlk Ebola Vakası

  Mali'de İlk Ebola Vakası

  Batı Afrika ülkesi Mali’de perşembe günü ilk Ebola vakasının görüldüğü açıklandı. (Dün 14:48)

   

  Hatay Tabip Odası Aleyhine Açılan Dava

  Hatay Tabip Odası Aleyhine Açılan Dava

  Hatay Tabip Odası aleyhine açılan dava- Hatay Tabip Odası aleyhine, kentteki Gezi Parkı odaklı eylemler sırasında "hukuka aykırı olarak yetkisiz ve kontrolsüz revir adı altında sağlık hizmet birimi oluşturarak amaç dışında faaliyet gösterdiği" iddiasıyla açılan davanın reddine karar verildiHATAY (AA) - Kentte Gezi Parkı odaklı eylemler sırasında, "hukuka aykırı olarak yetkisiz ve kontrolsüz revir adı altında sağlık hizmet birimi oluşturarak amaç dışında faaliyet gösterdiği" gerekçesiyle Hatay (Dün 14:45)

   

  TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi Komutanı Tuğgeneral Bacanlı Açıklaması

  "1 Ekim 2014'te yayınlanan sağlık uygulama tebliğinde gazilerimize yönelik ciddi olumlu değişiklikler yapılmıştır" "Gazilerimizin fizik tedavide uygulanan bölge ve seans sınırlamaları kaldırılmış, tıbbi malzemelerin listesi 10 kalemden 75 kaleme çıkarılmış, ortez ve protezlerin yenilenme süreleri. (Dün 14:42)

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
25.10.2014 18:16:07. #1.12#