SON DAKİKA SAĞLIK BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Sağlık Bakanlığı Haberleri

 • 11:50 Zorunlu" Görevi Bitti "Gönüllü" Hizmeti Başladı Siirt'in Eruh ilçesindeki Devlet Hastanesinde çalışan İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Müjgan Balta, ağlayarak geldiği ilçede zorunlu görev süresi bittiği halde, gönüllü kalarak hastalara şifa dağıtmaya devam ediyor.
 • 11:36 E-İmza ile Reçete Sahtekarlığına Son E-İmza ile Reçete Sahtekarlığına Son Son zamanlarda Türkiye gündemini meşgul eden ve yüzlerce kişinin tutuklanmasına sebep olan reçete sahtekarlıkları ve bunların sonucunda pahalı ilaçlar üzerinden elde edilen haksız kazanç gibi olaylar, SGK Genel Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı'nın doktorların kullanımını zorunlu kıldığı e-imza uygulaması ile son bulacak.
 • 09:52 Gördes'te 400 Öğrenci Sağlık İçin Pedal Çevirdi Gördes'te 400 Öğrenci Sağlık İçin Pedal Çevirdi Gördes Belediyesi tarafından, 10. Hıdrellez ve Kültür Festivali kapsamında sağlıklı yaşama dikkat çekmek için 400 öğrencinin katılımıyla bisiklet turu gerçekleştirildi.
 • 09:19 Karaer; Karaer; "Dağıtılabilir Döner Sermaye Miktarı Artırılmalıdır" Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, il sağlık müdürlüğü ve halk sağlığı müdürlüğünde çalışanların sabitin üstünde döner sermaye alamadıklarını ve bu sebeple dağıtılacak döner sermaye miktarının artırılması gerektiğini belirtti.
 • 19:58 Dünya Aferez Birliği'ne Türk Başkan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hematoloji Klinik ve Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Fevzi Altuntaş, Dünya Aferez Birliği Başkanı oldu.
 • 17:38 Dünya Aferez Birliği'ne (Waa) Kayserili Profesör Seçildi Dünya Aferez Birliği'ne (Waa) Kayserili Profesör Seçildi Dünya Aferez Birliği'nin Fransa'nın başkenti Paris'te yaptığı seçimlerde başkanlığa Kayserili Prof. Dr. Fevzi Altuntaş seçildi.
 • 15:21 Kısa Süreli İkamet İzni Alacak Yabancı Uyruklu Kişilere Sağlık Güvencesi Verilecek Kısa Süreli İkamet İzni Alacak Yabancı Uyruklu Kişilere Sağlık Güvencesi Verilecek" Doğa Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Kırmızı, TC vatandaşı olmayan ve kısa dönem ikamet izni almak isteyen yabancıların ‘Turuncu Sağlık Sigortası’ ile Türkiye’de sağlık hizmetlerinden sorunsuz bir şekilde yararlanabileceklerini açıkladı.
 • 15:20 Okullarda Okullarda " Sağlık Çalışanına Şiddete Hayır" Dersi Sağlık Bakanlığı’nın 28 Nisan’ı “Sağlıkçıya Şiddete Hayır Günü” olarak belirlemesi nedeniyle, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından farkındalığı artırmak için, geleceğin yetişkin bireyleri çocukların bulunduğu okullar hedef bölge olarak seçildi.
 • 15:15 Başarılı Ebeler Sertifikalandı Başarılı Ebeler Sertifikalandı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından hizmet içi eğitime alınan ebelere sertifika verildi.
 • 14:32 Gıda ve Gıda Bileşenleri Endüstrisinin Ortak Buluşması ABD, Çin, İtalya, Hindistan, Peru, Yunanistan, Togo, Belçika gibi birbirlerinden binlerce kilometre uzaklıktaki 4 kıta ve 16 ülkeden 250 markayı tek bir çatı altında toplayan Fi Istanbul 2016 Gıda Bileşenleri Fuarı; 4 Mayıs’ta kapılarını ziyaretçilerine açtı.
 • 14:24 E-nabız Kullanıcı Sayısı 3,5 Milyona Ulaştı E-nabız Kullanıcı Sayısı 3,5 Milyona Ulaştı Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürü. Dr. Mustafa Mahir Ülgü, kişisel sağlık sistemi olan e-Nabız sistemi kullanıcı sayısının 3,5 milyona ulaştığını söyledi.
 • 13:48 Gazze'de Refah Sınır Kapısı İçin Eylem Filistinli öğrenci ve hastalar, Mısır tarafından kapatılan Refah Sınır Kapısı'nın yeniden açılması talebiyle Gazze Şeridi'nde gösteri düzenledi.
 • 12:52 Eğitim-Sen Üyesi Bir Grup İhh Başkanının Katıldığı Konferansı Protesto Etti Eğitim-Sen Üyesi Bir Grup İhh Başkanının Katıldığı Konferansı Protesto Etti Sen üyesi bir grup, Üsküdar Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği belirtilen ve İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Başkanı Bülent Yıldırım'ın konuşmacı olduğu konferansı protesto etti.
 • 12:52 Eğitim-Sen'den İhh Başkanının Katıldığı Konferansa Protesto Eğitim-Sen'den İhh Başkanının Katıldığı Konferansa Protesto * Eğitim-Sen İstanbul 2 Nolu Şube Başkanı Turgut Yokuş," Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Bölümü tarafından 'Kendini Geliştir, Geleceğini Değiştir Projesi' adı altında okul ve kurum müdürlerine İHH başkanı bir konferans vermektedir""Eğitim -en olarak soruyoruz; İHH başkanı, okul müdürlerine eğitimle ilgili hangi bakış açısını sunacaktır"Haber-Kamera: Cengiz ÇOBAN-İSTANBUL-DHAEğitim-Sen üyesi bir grup, Üsküdar Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği belirtilen ve İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Başkanı Bülent Yıldırım'ın konuşmacı olduğu konferansı protesto etti.
 • 12:03 Sağlıkta Bütünleşik Hizmet Protokolü Sağlıkta Bütünleşik Hizmet Protokolü Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Halk Sağlığı İl Müdürlüğü arasında evde sağlık, bakım ve sosyal destek hizmetlerini içeren işbirliği protokolü Valilik 75. Yıl salonunda vali Amir Çiçek himayesinde Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Nuri Ceyhan ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu arasında imzalandı.
 • 11:44 Keban'da 6 Öğrenciye Bisiklet Verildi Keban ilçesinde, Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat" programı kapsamında, 6 öğrenciye bisiklet dağıtıldı.
 • 09:52 Araçla İsraillilere Çarpan Filistinli Öldürüldü Araçla İsraillilere Çarpan Filistinli Öldürüldü Batı Şeria'nın Beytuniya beldesinde bulunan kontrol noktasında otomobiliyle İsraillilere çarpan Filistinli öldürüldü.
 • 09:42 Ahlat'ta İki Okul "Beyaz Bayrak" Aldı Ahlat ilçesinde bulunan Yunus Ensari İlköğretim Kurumu ve Ergezen İlkokulu "beyaz bayrak" aldı.
 • 08:59 Ahlat'ta İki Okul Beyaz Bayrak Aldı Ahlat'ta İki Okul Beyaz Bayrak Aldı Bitlis’in Ahlat ilçesinde eğitim-öğretim gösteren Yunus Ensari İlköğretim Kurumu ve Ergezen İlkokulu "Beyaz bayrak" aldı.
 • 18:43 Domaniç'te Bisiklet Dağıtımı Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" kapsamında, Kütahya'nın Domaniç ilçesinde sekiz öğrenciye bisiklet dağıtıldı.
 • 17:09 Korgan Devlet Hastanesi İhaleye Çıkıyor AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, 50 yataklı Korgan Devlet Hastanesi projesinin ihaleye çıkacağını bildirdi.
 • 16:16 Ankara'da Ağrı'nın sorunları tartışıldı Ağrı Kültür Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen "Ekonomik ve Sosyal Boyutlarıyla Ağrı'nın Sorunları ve Çözüm Önerileri Çalıştayı" Ankara'da yapıldı.
 • 15:58 Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı Projesi" Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Kızılayı tarafından ortaklaşa olarak yürütülen, Türkiye'deki 81 ilde 500 pilot okulda uygulanan "Geleceğin Kan Bağışçılarını Kazanımı" Projesi kapsamında Ünye Arif Nihat Asya Teknik ve Meslek Anadolu Lisesinde 9. ve 12. sınıflara bilgi verildi.
 • 15:13 Muş'ta 'Ambulansa Yol Ver, Hayata Yol Ver' Kampanyası Muş'ta 'Ambulansa Yol Ver, Hayata Yol Ver' Kampanyası Muş’ta ‘Ambulansa Yol Ver, Hayata Yol Ver’ kampanyası için stant açıldı.
 • 15:12 Sağlık-sen Şube Başkanı Mehmet Bingöl Açıklaması Sağlık-sen Şube Başkanı Mehmet Bingöl Açıklaması Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl, sağlıkta yıpranma payının tüm sağlık çalışanlarına verilmesi gerektiğini söyledi.
 • 14:11 Bakan Müezzinoğlu: "Türkiye Bugün Çok Güçlü Bir Sağlık Hizmeti Sunucusu" Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Bizim çok güçlü bir hizmet sunucusu olmamızın yanında, çok güçlü bir sağlık tüketicisi bir ülkeyiz.
 • 13:37 Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Açıklaması Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İstanbul merkezli 32 ilde gerçekleştirilen sahte reçete operasyonuna ilişkin, "Emniyetin, istihbaratın, savcılığın, hukukun devreye girdiği bir süreç. Yanlış yapan bedelini öder, ödemelidir de" dedi.
 • 13:36 Akılcı İlaç Kullanımı Sempozyomu" Konya İl Sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirci, "Türkiye'de 2015'te hastalar, 2 milyar 46 milyon kutu ilaç içti.
 • 13:24 Sağlık Bakanlığı Yerli Üreticilerle Buluşuyor" Toplantısı Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Türkiye, 2018 yılı sonu itibariyle toplam 95 bin yatak kapasiteli hastane ve fiziki mekan dönüşümünü büyük oranda tamamlamış olacak.
 • 13:05 Aksaray Sağlıklı Gelişiyor Aksaray Sağlıklı Gelişiyor AK Parti Aksaray İl Başkanı Abdulkadir Akaratay, 2016 yılı içerisinde Aksaray Halk Sağlığı Müdürlüğü çalışmaları sonucu planlanan 6 adet yatırım teklifinin Sağlık Bakanlığı tarafından kabul edildiğini söyledi.
 • 12:13 Aso Başkanı Özdebir Açıklaması Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Türkiye'de sağlık turizmiyle ilgili güzel açılımların olduğunu belirterek, "Sağlık turizmi için mekansal sıkıntılarımızı kamu özel sektör ortaklığıyla yapılmakta olan ve devletin kendi imkanlarıyla yapmış olduğu yeni şehir hastaneleriyle halletmiş oluyoruz.
 • 11:37 Merkezefendi İlçede İlaçlama Yaptı Merkezefendi İlçede İlaçlama Yaptı Merkezefendi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, haşere ve vektörle mücadele kapsamında, havaların ısınmasıyla birlikte gece ilaçlama çalışmalarına başladı.
 • 10:59 Çanakkale'de Organ Nakline Olumlu Bakış Her Geçen Gün Artıyor Çanakkale'de Organ Nakline Olumlu Bakış Her Geçen Gün Artıyor Çanakkale'de organ nakline olumlu bakış her geçen gün artıyorÇANAKKALE Organ Nakli İl Koordinatörü Uzman Dr. Azem Ülkü, 14 yıl içinde yaklaşık 250 hastanın organ nakliyle sağlığına kavuştuğunu belirtti.
 • 09:00 Gündem / 3 Mayıs 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Ruanda Büyükelçisi Williams B. N. Nkurunziza, Makedonya Büyükelçisi Zvonko Mucunski ve Japonya Büyükelçisi Hiroshi Oka, ayrı ayrı güven mektubu sunacak.
 • 08:14 Bandırma Devlet Hastanesi'nden Güncel Çalışmalarda Öncü Adımlar Atıldı Bandırma Devlet Hastanesi'nden Güncel Çalışmalarda Öncü Adımlar Atıldı Bandırma Devlet Hastanesi’nde Sağlık Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu ve uzmanlık derneklerinin katılımıyla Avrupa çapında yürütülen Hırvatistan, Almanya, İspanya ve Türkiye’nin dahil olduğu “Herkes İçin Yeterli Beslenme [Optimal Nutritional Care For All, (ONCA)]” projesi ile hastalıklarla ilişkili yetersiz beslenme riskinin ortaya konulması ve riskli hastaların tedaviye yönlendirilmesi hedefleniyor.
 • 19:14 Mobil Kanser Taramasına İlgi 5 Kat Arttı Mobil Kanser Taramasına İlgi 5 Kat Arttı" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Mücelli Sağlık Ocağında "Kanser Tarama Tırı" açılışı Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kanser Daire Başkanı Doç. Dr. Murat Gültekin'in konuşması Malatya Valisi Süleyman Kamçı'nın konuşması Açılış kurdelesinin kesilmesi Yetkililerin "kanser tarama tırı"nı gezmesi "Mobil kanser taramasına ilgi 5 kat arttı" Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kanser Daire Başkanı Doç. Dr. Gültekin: "Kurduğumuz Kanser Tarama Merkezlerine vatandaşlarımızın katılımı istediğimiz gibi değildi.
 • 17:05 Fransız Silikon Protez Üreticisine Hapis Cezası Ürettiği meme protezlerinde tıbbi kullanıma uygun olmayan silikon kullanan Fransız Poly Implant Prothese (PIP) adlı şirketin patronunun cezası kesinleşti.
 • 16:58 Mobil Kanser Taramasına İlgi 5 Kat Arttı" Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kanser Daire Başkanı Doç. Dr. Murat Gültekin, "Kurduğumuz Kanser Tarama Merkezlerine vatandaşlarımızın katılımı istediğimiz gibi değildi.
 • 16:46 Sosyal Paylaşım Sayfalarında Selçuk Rekor Kırdı Sosyal Paylaşım Sayfalarında Selçuk Rekor Kırdı UNESCO Kenti Selçuk’un final ayağına ev sahipliği yaptığı Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu ile binlerce yerli ve yabancı ziyaretçilerin akınına uğrayan Selçuk, yayınlanan fotoğraflar ile sosyal paylaşım sitelerinde rekor kırdı.
 • 15:23 Anne Ölümlerinde Düşüş Devam Ediyor Anne Ölümlerinde Düşüş Devam Ediyor Maternal-Fetal Tıp ve Perinatoloji Derneği ile Sakarya Üniversitesinin düzenlediği Doğum sonu Kanamaları Sempozyumu, geçtiğimiz hafta Sakarya’da yapıldı.
 • 15:12 Minik Öğrencilere 112 Tanıtıldı Minik Öğrencilere 112 Tanıtıldı Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan 112 Acil Çağrı Merkezinin gereksiz meşgul edilmesinin önlenmesi ve trafikte seyreden ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesine yönelik toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla "Yaşama Yol Ver" mesajı Kampanyası kapsamında öğrencilere 112 çalışmaları hakkında bilgilendirme eğitimi verildi.
 • 15:06 Niğde Yeni Hükümet Konağına Kavuşuyor Türkiye Büyük Millet Meclisi İdari Amiri Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen ve Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, içerisinde 19 kamu kurumunun hizmet vereceği 23 dönümlük Eski Devlet Hastanesi arsasına Yeni Hükümet Konağı Kompleksinin yapılacağını açıkladı.
 • 14:04 Bağdat'ta Bombalı Araçla İntihar Saldırısı Irak'ın başkenti Bağdat'ın güneyinde Şiilerin yoğun olarak yaşadığı bölgede bomba yüklü araçla intihar saldırısı gerçekleştirildi.
 • 13:25 Grafikli - 52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, Büyük Heyecana Sahne Oldu Cumhurbaşkanlığının himayesinde düzenlenen ve 8 etaptan oluşan Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun 52'ncisi, büyük heyecana sahne oldu.
 • 11:44 Fair Play Ödül Töreni Perşembe Günü Olimpiyatevi'nde Geçtiğimiz günlerde yapılan bir toplantı ile kimlerin kazandığı açıklanan Türkiye Fair Play Ödülleri, 5 Mayıs Perşembe günü Olimpiyatevi'nde düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.
 • 11:38 Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Yurt Dışına Açılan Bir Marka" DURMUŞ GENÇ/SABRİ KESEN - Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun ülkenin tanıtımına önemli bir katkı sağladığını belirtti.
 • 11:33 Analiz - Suriye Krizinin Komşu Ülkelere Etkileri Suriye'de 2011 yılının Mart ayında patlak veren krizin kısa ve orta vadeli etkileri kendisini hissettirmeye devam ediyor.
 • 11:21 Kütahya Kütahya "Ev Hemodiyalizi"ni konuştu! Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, geçtiğimiz günlerde, diyaliz tedavilerini konuştu.
 • 11:20 Doç. Dr. Erim Gülcan: Türkiye'de 75 Bin Böbrek Yetmezliği Hastası Var Doç. Dr. Erim Gülcan: Türkiye'de 75 Bin Böbrek Yetmezliği Hastası Var Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yetkililer, diyaliz tedavilerini konuştu.
 • 10:21 Zika Virüsü Daha da Tehlikeli Olabilir Zika virüsünün sanılandan daha tehlikeli olabileceği bildirildi.