SON DAKİKA SAĞLIK BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Sağlık Bakanlığı Haberleri

 • 07:21Suriye Topraklarında De Facto (Fiili) Güvenli Bölge OluşturulacakSuriye Topraklarında De Facto (Fiili) Güvenli Bölge OluşturulacakSuriye topraklarında sınıra yakın yerlerde yeni kentler yapılması gündemde. Göç dalgasıyla gelenler, Suriye topraklarında karşılanacak, ihtiyaçları orada giderilecek.
 • 12:09İsrail Askerleri Bir Filistinli Kızı Daha Öldürdüİsrail Askerleri Bir Filistinli Kızı Daha Öldürdüİsrail güvenlik güçleri Kudüs'ün batı yakasında bıçaklı saldırı girişiminde bulunduklarını ileri sürdüğü iki Filistinli kızdan birini öldürdü.
 • 02:06Beyin Ölümü Gerçekleşen Genç Kadının Organları 5 Kişiye Umut OlacakBeyin Ölümü Gerçekleşen Genç Kadının Organları 5 Kişiye Umut OlacakBursa'da geçirdiği trafik kazası nedeniyle tedavi gördüğü Çekirge Devlet Hastanesi'nde beyin ölümü gerçekleşen 19 yaşındaki S.Ş.'nin karaciğeri, böbrekleri ve korneaları 5 kişiye umut olacak.
 • 01:30İsrail'in Filistinlilere Yönelik İhlalleriİsrail'in, El-Halil ile Lahiş bölgesi arasında "elektronik çit" kurmayı düşündüğü bildirildi.
 • 01:0819 Yaşındaki Genç Organlarıyla 5 Kişiye Umut Oldu19 Yaşındaki Genç Organlarıyla 5 Kişiye Umut OlduBursa’da, geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden 19 yaşındaki S.Ş’nin organları Bursa, Çanakkale ve Malatya’da 5 ayrı hastaya nakledilecek.
 • 22:00Ramallah'ta Vurulan 16 Yaşındaki Filistinli Öldüİsrail güçlerinin açtığı ateş sonucu yaralanan 16 yaşındaki Filistinlinin hayatını kaybettiği bildirildi.
 • 18:00Malatya İl Sağlık Müdürü Dr. Nail Umay AçıklamasıMalatya İl Sağlık Müdürü Dr. Nail Umay Açıklaması25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla Malatya İl Sağlık Müdürü Dr. Nail Umay, yazılı bir açıklama yaptı.
 • 17:50Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı"Sağlık Bakanlığı tarafından Kırşehir'e gönderilen 205 bisikletten 15'i üniversite öğrencilerine dağıtıldı.
 • 17:34"Zatürre İngiltere ve ABD'de Ölüm Nedenleri Arasında 6. Sırada"Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ayşe Yılmaz, Zatürre ile ilgili alınması gereken önlemleri ve yapılması gerekenleri anlatıyor.
 • 17:32Deniz Emniyeti ve Güvenliği - 2015 Tatbikatı Açılış TöreniDeniz Emniyeti ve Güvenliği - 2015 Tatbikatı Açılış TöreniGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Geçim'in konuşması- Harekat Eğitim Şube Müdürü Deniz Binbaşı Taşkın Coşkun'un konuşması- Tatbikattan görüntüler - Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanı Kıdemli Albay Geçim: - "Denizde başlayıp karada, karada başlayıp denizde devam eden terör ve yasa dışı faaliyetlerde, deniz kirliliği olaylarında, yasa dışı su ürünleri avcılığı ve tıbbi tahliye faaliyetlerinde kurumlar arası iş birliğiyle koordinasyonu en üst düzeye çıkarmayı hedefliyoruz" Sahil Güvenlik Komutanlığı koordinesinde 25-27 Kasım tarihlerinde Marmara Denizi Adalar Bölgesi'nde gerçekleştirilecek Deniz Emniyeti ve Güvenliği-2015 Tatbikatı'nın açılış töreni gerçekleştirildi.
 • 17:26Marmara Denizi'nde Marmara Denizi'nde "Deniz Emniyeti ve Güvenliği -2015 Tatbikatı"27 Kasım tarihlerinde Marmara Denizi Adalar Bölgesi'nde gerçekleştirilecek 'Deniz Emniyeti ve Güvenliği-2015 Tatbikatı'nın açılış töreni gerçekleştirildi.
 • 17:23Marmara Denizi'nde 'Deniz Emniyeti ve Güvenliği-2015 Tatbikatı'Marmara Denizi'nde 'Deniz Emniyeti ve Güvenliği-2015 Tatbikatı'*Deniz Emniyeti ve Güvenliği-2015 Tatbikatı'nda, denizlerde acil durumlara, yasa dışı faaliyetlere müşterek müdahale edebilme kabiliyeti ve kurumlar arası işbirliğinin geliştirilmesi hedefleniyor.
 • 17:15Türkiye Uyuşturucuyla Mücadelede Örnek ÜlkeTürkiye Uyuşturucuyla Mücadelede Örnek ÜlkeDünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Türkiye’nin geçen yıl başlattığı ‘Uyuşturucuyla mücadele acil eylem planı’nı model olarak üyelerine tavsiye etme kararı aldı.
 • 17:15Başhekim Çankaya'ya Yurt Dışı GöreviBaşhekim Çankaya'ya Yurt Dışı GöreviSamsun’da 112 Acil Servis Başhekimi olarak görev yapan Dr. Barış Çankaya, 3 ay süreyle yurt dışı görevi için Almanya’ya giriyor.
 • 17:11Plastiklerdeki Sağlığa Zararlı Fitalat UyarısıPlastiklerdeki Sağlığa Zararlı Fitalat UyarısıAnkara Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilimdalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşegül Akbay, plastik üretiminde kullanılan bir hammadde olan ve yumuşaklık sağlayan 'fitalatlı plastik ürünler' konusunda Sağlık Bakanlığına uyarıda bulundu.
 • 17:01112 Personeline 'Olay Yeri' EğitimiSağlık Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında Edirne'de görev yapan 112 acil servis personeline, gittikleri adli vakalarda yaralılara ilk müdahale yapılırken delillerin saklanması konusunda eğitim verildi.
 • 16:33Tunceli'de "Yaşama Yol Ver" EtkinliğiTunceli'de, 112 Acil Servis çalışanları Sağlık Bakanlığı'nın hayata geçirdiği "Yaşama Yol Ver" projesi kapsamında stant kurarak vatandaşları bilgilendirdi.
 • 16:29Deniz Emniyeti ve Güvenliği-2015 Tatbikatı Açılış TöreniSahil Güvenlik Komutanlığı koordinesinde 25-27 Kasım tarihlerinde Marmara Denizi Adalar Bölgesi'nde gerçekleştirilecek Deniz Emniyeti ve Güvenliği-2015 Tatbikatı'nın açılış töreni gerçekleştirildi.
 • 15:35Bilecik'te Evde Sağlık, Bakım ve Sosyal Destekler Hizmetlerinin İşbirliği İçinde Yürütülmesi...Bilecik'te Evde Sağlık, Bakım ve Sosyal Destekler Hizmetlerinin İşbirliği İçinde Yürütülmesi...Bilecik Valiliği, Bilecik Belediyesi, Bilecik Halk Sağlığı İl Müdürlüğü ile Aile ve Politikalar İl Müdürlüğü arasında, evde sağlık, bakım ve sosyal destekler hizmetlerinin işbirliği içerisinde yürütülmesine dair protokol imzalandı.
 • 15:31Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele GünüMalatya Sağlık Müdürü Nail Umay, "Sağlık Müdürlüğü olarak kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda kamuoyunun bilgilendirilmesi amacıyla çalışmalarımız devam ediyor.
 • 15:26Adana Trafik Kontrolünde Alkol Gibi Esrar Testi İsteğAdana Trafik Kontrolünde Alkol Gibi Esrar Testi İsteğTrafik kontrolünde alkol gibi esrar testi isteği AMERİKA Birleşik Devletleri Sağlık Bakanlığı Bağımlılık Enstitüsü (NIDA) ve Beyaz Saray Adli Toksikoloji Grup Başkanı Prof. Dr. Marilyn Huestis, esrarın sık kullanılan bir uyuşturucu olduğunu ve trafikte araç sürücülerinin koordinasyonunu bozduğuna dikkat çekti.
 • 15:01Büyükşehir, Acıları PaylaşıyorBüyükşehir, Acıları PaylaşıyorAdana Büyükşehir Belediyesi, Sağlık Bakanlığı işbirliği ile oluşturulan 'Ölüm Bilgi Sistemi' ile öncü hizmetler sunmaya devam ediyor.
 • 14:40Uyuşturucuyla Mücadele Artık Bir Savaş HalidirUyuşturucuyla Mücadele Artık Bir Savaş Halidir"Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Mete Korkut Gülmen, Türkiye'nin önünün açılması adına uyuşturucuyla mücadelenin şart olduğuna dikkat çekerek, "Özellikle Adana'da yaş durumunun çok düşük yaşlara gelmesi, 12-13 yaş gibi çocuklarımızın dahi uyuşturucu madde kullanıyor olması bizim bu olaya nasıl bir savaş statüsünde yaklaşmamız gerektiğini söylüyor.
 • 14:31Türk Sağlık Sen Diş Hekimlerinin Sıkıntılarına Dikkat ÇektiTürk Sağlık Sen Diş Hekimlerinin Sıkıntılarına Dikkat ÇektiTürk Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı Rıtvan Mutlu Ağız ve Diş Sağlığı Çalışanları Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada diş hekimleri ve ADSM’lerin yaşadığı sıkıntılara dikkat çekti.
 • 14:11Ölüm Bilgi SistemiÖlüm Bilgi Sistemi" Hayata GeçtiAdana Büyükşehir Belediyesi, Sağlık Bakanlığı işbirliği ile oluşturduğu ’Ölüm Bilgi Sistemi’ ile il sınırları içinde ve Adana nüfusuna kayıtlı kent dışı her ölüm olayında daha hızlı hizmet sunabilecek.
 • 14:01Beü'de Spect-ct Cihazı Devreye GirdiBeü'de Spect-ct Cihazı Devreye GirdiBEÜ Bilimsel Araştırma Projeleri kapsamında sağlanan 1,8 Milyon TL’lik finansal destek yoluyla sağlık uygulama ve araştırma merkezine kurulumu yapılan SPECT-CT cihazı devreye girdi.
 • 13:51Ambulansa Yol Veriyorum, Hayat KurtarıyorumAmbulansa Yol Veriyorum, Hayat Kurtarıyorum" ProjesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -"Yaşama yol ver" tanıtım filmi-Ambulanslara asılan afişlerden detaylar-Sivil araçlara afiş dağıtımı-İl Sağlık Müdürü İhsan Bodakçi açıklama "Ambulansa yol veriyorum, hayat kurtarıyorum" projesi- Batman İl Sağlık Müdürü Bodakçi: - "Ambulansa yol vermek için kırmızı ışıktan geçen sürücülere ceza yazılmayacak" Batman İl Sağlık Müdürü İhsan Bodakçi, "Ambulansa yol vermek için kırmızı ışıktan geçen sürücülere artık ceza yazılmayacak" dedi.
 • 13:44Trafik Kontrolünde Alkol Gibi Esrar Testi İsteğiTrafik Kontrolünde Alkol Gibi Esrar Testi İsteğiAmerika Birleşik Devletleri Sağlık Bakanlığı Bağımlılık Enstitüsü (NIDA) ve Beyaz Saray Adli Toksikoloji Grup Başkanı Prof. Dr. Marilyn Huestis, esrarın sık kullanılan bir uyuşturucu olduğunu ve trafikte araç sürücülerinin koordinasyonunu bozduğuna dikkat çekti.
 • 12:03Esad Güçleri, Türkmen Dağı'na Yeniden SaldırdıEsad Güçleri, Türkmen Dağı'na Yeniden SaldırdıSuriye hükümetine bağlı güçler, geçen hafta mevzi kaybettikleri Bayırbucak Türkmenleri'nin yaşadığı bölge olan Türkmen Dağı'na doğru yeniden saldırıya geçti.
 • 11:54Bilinçsiz Antibiyotik Kullanımı Sağlığı Tehdit Ediyor"İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası (İEİS) Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut, "Antibiyotiklerin doktor kontrolü dışında kullanımına karşıyız. Bilinçsiz antibiyotik kullanımı toplum ve insan sağlığı açısından tehdit oluşturuyor" ifadelerini kullandı.
 • 11:51Evde Sağlık, Bakım ve Sosyal Destek Hizmetleri" İşbirliği ProtokolüSağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlar arasında evde sağlık hizmetlerinin koordinasyonun sağlanması amacıyla protokol imzalandı.
 • 10:54Sağlıkçılar Yeni Bakandan Taleplerini SıraladıSağlıkçılar Yeni Bakandan Taleplerini SıraladıSağlık Sen İzmir Şube Başkanı Ekrem Özdemir, 64. Hükumet’in Sağlık Bakanlığı görevine getirilen Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun yeni görevinin hayırlısı olmasını diledi.
 • 10:39Ambulansa Yol Veriyorum, Hayat Kurtarıyorum" ProjesiBatman İl Sağlık Müdürü İhsan Bodakçi, "Ambulansa yol vermek için kırmızı ışıktan geçen sürücülere artık ceza yazılmayacak" dedi.
 • 23:05Azerbaycan'dan Hazar'da Acil Durum TatbikatıAzerbaycan'dan Hazar'da Acil Durum TatbikatıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanlığı - Hazar Denizi'nde kaza ve acil durum tatbikatı Azerbaycan'dan Hazar'da acil durum tatbikatı- Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanlığı'nın gerçekleştirdiği tatbikatta petrol platformlarında çıkan yangınlara amfibi uçak, helikopterler ve gemilerle müdahale edildi Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanlığı Hazar Denizi'nde kaza ve acil durum tatbikatı gerçekleştirdi.
 • 19:04İsrail Güçleri 97 Filistinliyi Öldürdüİsrail güçlerinin 55 günde 21'i çocuk 97 Filistinliyi öldürdüğü bildirildi.
 • 17:49Gaziantep'te Sağlıkçılardan Şiddet ProtestosuGaziantep'te Sağlıkçılardan Şiddet ProtestosuGaziantep'te, sağlık çalışanlarının üye olduğu sendikalar yaptıkları ortak açıklama ile doktor ve sağlık çalışanlarına yönelik saldırıları protesto etti.
 • 17:46Kırıkkale Basınının Aldığı Kanser Tarama Aracı Hizmete GirdiKırıkkale Basınının Aldığı Kanser Tarama Aracı Hizmete GirdiKırıkkale basınının 'Anneler ölmesin' diye aldığı kanser tarama aracı hizmete girdi.
 • 17:32Samsun'da Kadın Doktorun Öldürülmesi Manisa'da Protesto EdildiSamsun'da Kadın Doktorun Öldürülmesi Manisa'da Protesto EdildiManisa'da düzenlenen eylemde, Samsun'da görevli Dr. Aynur Dağdemir'in öldürülmesi başta olmak üzere sağlık çalışanlarına ve kadına yönelik şiddet protesto edildi.
 • 16:53Tekirdağ Genel Sekreterliği Örnek Olmaya Devam EdiyorSağlık-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Hamza Öksüz, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne, kurulduğu günden bugüne, örnek tıbbi ve medikal uygulamalarının yanında personellerinin dinlenme odalarına yönelik il genelinde yapmış oldukları değerli çalışmalar dolayısıyla teşekkür etti.
 • 16:46Her Başınız Ağrıdığında Antibiyotiğe Koşmayınİlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası bilinçsiz antibiyotik kullanımının toplum ve insan sağlığı açısından tehdit oluşturduğuna dikkat çekti.
 • 16:42Sivaslılar, 10 Bin İmza Atarak Hastanesine Sahip Çıktı'Sivaslılar, 10 Bin İmza Atarak Hastanesine Sahip Çıktı'Devlet Hastanesi'nin kapatılmaması için başlatılan kampanyada toplanan 10 bin imza, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, TBMM Başkanlığı ve Sağlık Bakanlığı'na gönderildi.
 • 16:41Ordu Hastanesini BekliyorOrdu Hastanesini BekliyorOrdu Üniversitesi (ODÜ) Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, ODÜ Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yapımı konusunda yeni hükümet döneminde adım atılmasını arzu ettiklerini söyledi.
 • 16:40Hastanede Doktoru Öldüren Katile Ağırlaştırılmış Müebbet HapisHastanede Doktoru Öldüren Katile Ağırlaştırılmış Müebbet HapisSamsun’da hastane içinde doktora silahlı saldırı düzenleyerek öldüren katil İsmail Koyun, yargılandığı mahkeme tarafından adam öldürmekten ağırlaştırılmış hapis cezası, ruhsatsız silahtan 2 yıl hapis ve 2 bin lira da adli para cezasına çarptırıldı.
 • 16:21Görevimize Kaldığımız Yerden Devam Ediyoruz"Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 64. Hükümet'te yeniden Sağlık Bakanlığı görevine getirilmesine ilişkin, "Aziz milletimize hizmet yolunda 3 yıldır onurla sürdürdüğümüz görevimize kaldığımız yerden devam ediyoruz" dedi.
 • 15:43Batı Şeria'da GerginlikBatı Şeria'nın İsrail işgali altındaki çeşitli bölgelerinde İsrail askerlerinin müdaheleleri sonucu 10 Filistinlinin yaralandığı bildirildi.
 • 15:32Yeni Kabine Onaylandı...(3)Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 64. hükümet listesini onayladı.
 • 15:19Samsun'da Kadın Doktorun Öldürülmesi, Manisa'da Protesto EdildiSamsun'da Kadın Doktorun Öldürülmesi, Manisa'da Protesto EdildiManisa Tabip Odası öncülüğünde çeşitli sivil toplum kuruluşları temsilcileri başta Samsun'da görevli Dr. Aynur Dağdemir'in öldürülmesi olmak üzere sağlık çalışanları ve kadına yönelik şiddet olaylarını protesto etti.
 • 14:07Şehir Hastanelerinin Temelini AttıSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 64. hükümette yeniden Sağlık Bakanlığı görevine getirildi.
 • 14:05Gaziantep'te Sağlıkçılardan Şiddet ProtestosuGaziantep'te Sağlıkçılardan Şiddet Protestosu– GAZİANTEP'te, sağlık çalışanlarının üye olduğu sendikalar yaptıkları ortak açıklama ile doktor ve sağlık çalışanlarına yönelik saldırıları protesto etti.
 • 14:04Azerbaycan'dan Hazar'da Acil Durum TatbikatıAzerbaycan Olağanüstü Haller Bakanlığı Hazar Denizi'nde kaza ve acil durum tatbikatı gerçekleştirdi.