SON DAKİKA SAĞLIK BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Sağlık Bakanlığı Haberleri

 • 25 Mart 2017 18:16 CHP Liderine Sert Eleştiriler CHP Liderine Sert Eleştiriler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklenerek, "Ey Kılıçdaroğlu sen yalan makinesisin" dedi.
 • 25 Mart 2017 18:10 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Sayın Kılıçdaroğlu, Sen Gazi Mustafa Kemal'in Partisine İhanet Ediyorsun" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Gazi Mustafa Kemal’in partisine ihanet ettiğini söyledi.
 • 25 Mart 2017 17:17 Türkiye'de Ciddi Bir Yatak İhtiyacı Var' Türkiye'de Ciddi Bir Yatak İhtiyacı Var' Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Özer, Türkiye'nin yatak kapasitesinin yetersiz olduğunu belirterek, "Türkiye'de 10 bin kişiye şu anda 26,5 yatak düşmekte.
 • 25 Mart 2017 16:53 Uludağ Ekonomi Zirvesi IC Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen, "Son yıllarda ülkemizde özellikle yap-işlet-devret ve kamu-özel sektör iş birliğiyle yapılan yatırımlar çok hız kazandı.
 • 25 Mart 2017 16:18 Sağlık Gönüllüleri, 170 Tıbbi Koliyle Nijer'e Uçtu Türkiye'nin birçok ilinde görev yapan doktor ve sağlıkçılardan oluşan Gönüllüler Grubu, 21. Nijer Sağlık Operasyonu kapsamında çeşitli ameliyatlar yapmak ve toplanan yardımları götürmek üzere bu ülkeye gitti.
 • 25 Mart 2017 13:33 Hasta Bezinde "Önce Öde, Sonra Parasını Al" Dönemi Kapandı Sosyal Güvenlik Kurumunca (SGK) Sağlık Uygulama Tebliğinde (SUT) yapılan değişiklik ile vatandaşlar, hasta bezlerinin de içerisinde bulunduğu 119 malzemeyi, önce cebinden ödeyip, daha sonra kuruma giderek parasını istemek zorunda kalmadan, doğrudan eczane veya tıbbi cihaz satış...
 • 25 Mart 2017 13:13 3. Doğu Anadolu Organ Nakli Günleri Açılış Töreni Gerçekleşti 3. Doğu Anadolu Organ Nakli Günleri Açılış Töreni Gerçekleşti Atatürk Üniversitesi Organ Nakli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Türkiye Organ Nakli Kuruluşları Koordinasyon Derneği tarafından düzenlenen, 3. Doğu Anadolu Organ Nakli Günleri, yapılan açılış töreni ile başladı.
 • 25 Mart 2017 12:01 Sgk'dan Sağlık Uygulama Tebliğindeki Değişik Açıklaması Sgk'dan Sağlık Uygulama Tebliğindeki Değişik Açıklaması Sosyal Güvenlik Kurumu, Sağlık Bakanlığı, sivil toplum kuruluşları ve sigortalılardan gelen geri bildirimler doğrultusunda sağlık hizmet sunumunda yaşanan aksamaların giderilmesine yönelik olarak Sağlık Uygulama Tebliğinde (SUT) değişiklikler ve fiyat güncellemeleri yapılması ihtiyacı...
 • 25 Mart 2017 11:23 Sgk'dan Sağlık Uygulama Tebliğindeki Değişikliğe İlişkin Açıklama Sosyal Güvenlik Kurumu, Sağlık Bakanlığı, sivil toplum kuruluşları ve sigortalılardan gelen geri bildirimler doğrultusunda sağlık hizmet sunumunda yaşanan aksamaların giderilmesine yönelik olarak Sağlık Uygulama Tebliğinde (SUT) değişiklikler ve fiyat güncellemeleri yapılması ihtiyacı...
 • 25 Mart 2017 11:12 Cücelik Hastalığı Yüzünden Gün Gün Eriyen Minik Şehmus Yardım Bekliyor Cücelik Hastalığı Yüzünden Gün Gün Eriyen Minik Şehmus Yardım Bekliyor Şanlıurfa'da yaşayan Faruk Tokdemir, oğlunun cücelik hastalığı yüzünden gün gün eridiğini belirterek Sağlık Bakanlığı ve iş adamlarından yardım talep ediyor.
 • 25 Mart 2017 09:30 Alkolü Bırakmak Kontrollü İçmekten Daha Kolay Alkolü Bırakmak Kontrollü İçmekten Daha Kolay" Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi Bağımlılık Merkezi Bağımlılık Danışmanı Psikolog Kinyas Tekin, bağımlılık tedavisinde bir profesyonel denetiminde bile kontrollü alkol tüketmenin pek mümkün olamadığını, tamamen bırakmanın daha kolay olduğunu bildirdi.
 • 24 Mart 2017 22:54 Brezilya'daki Sarı Humma Salgını SAO Brezilya'daki sarı humma salgını nedeniyle Panama, Nikaragua, Venezuela, Kosta Rika, Ekvador ve Küba'nın bu ülkeden gelecek yolculardan sarı hummaya karşı aşılandıklarına dair uluslararası aşı sertifikası talep ettiği bildirildi.
 • 24 Mart 2017 21:49 Dha Yurt Bülteni - 20 Ayvacık'ta deprem (Yeniden)ÇANAKKALE'nin Ayvacık İlçesi'nde merkez üssü Gülpınar Köyü olan Richter ölçeğine göre 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
 • 24 Mart 2017 21:10 Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na: Freni Boşalmış Araba Gibi (4) ISPARTA ŞEHİR HASTANESİ'Nİ AÇTIBaşbakan Binali Yıldırım, valiliğin ardından Isparta Belediyesi'ni ziyaret ederek Belediye Başkanı MHP'li Yusuf Ziya Günaydın ile görüştü.
 • 24 Mart 2017 21:10 24 Mart Dünya Tüberküloz (Verem) Günü Oltu'da, Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından "Hedefimiz veremsiz bir Türkiye" sloganı ile başlatılan bilgilendirme programı yapıldı.
 • 24 Mart 2017 21:08 Isparta Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na: Freni Boşalmış Araba Gibi Isparta Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na: Freni Boşalmış Araba Gibi Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na: Freni boşalmış araba gibi (3)ISPARTA ŞEHİR HASTANESİ'Nİ AÇTIBaşbakan Binali Yıldırım, valiliğin ardından Isparta Belediyesi'ni ziyaret ederek Belediye Başkanı MHP'li Yusuf Ziya Günaydın ile görüştü.
 • 24 Mart 2017 20:40 Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na: Freni Boşalmış Araba Gibi (4) Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na: Freni Boşalmış Araba Gibi (4) ISPARTA ŞEHİR HASTANESİ'Nİ AÇTIBaşbakan Binali Yıldırım, valiliğin ardından Isparta Belediyesi'ni ziyaret ederek Belediye Başkanı MHP'li Yusuf Ziya Günaydın ile görüştü.
 • 24 Mart 2017 17:48 Toplum Sağlığı Merkezi Tüberküloza Karşı Bilinçlendirdi Toplum Sağlığı Merkezi Tüberküloza Karşı Bilinçlendirdi Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’nun ‘Hedefimiz Veremsiz Bir Türkiye’ sloganı ile başlattığı bilgilendirmeleri Oltu’da da yapıldı.
 • 24 Mart 2017 17:01 Başkan Ergün Somalı Muhtarlarla Buluştu Başkan Ergün Somalı Muhtarlarla Buluştu Hizmet ve çalışmaları incelemek üzere Soma ilçesinde bulunan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, mahalle muhtarlarıyla öğle yemeğinde bir araya geldi.
 • 24 Mart 2017 15:53 Söke Emekli Meclisinden Yaşlılar İçin Talepler Söke Emekli Meclisinden Yaşlılar İçin Talepler Söke Kent Konseyi Emekli Meclisi, yaşlılara yönelik stratejiler ve projeler üretilmesi istendi.
 • 24 Mart 2017 15:50 İsrail Askerlerinin Öldürdüğü Filistinlinin Cenazesi Defnedildi İsrail Askerlerinin Öldürdüğü Filistinlinin Cenazesi Defnedildi İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu hayatını kaybeden Filistinli Mahmud Hattab'ın (20) cenazesi Ramallah'ta toprağa verildi.
 • 24 Mart 2017 14:26 5. Yalın Hastane Kongresi Başladı… 5. Yalın Hastane Kongresi Başladı… Özel Medicabil Hastanesi tarafından 5. Medicabil Bilimsel Etkinlikleri kapsamında uluslararası katılımla düzenlenen Yalın Hastane Kongresi, sağlık dünyasını Bursa'da buluşturdu.
 • 24 Mart 2017 14:19 3. Doğu Anadolu Organ Nakli Günleri Türkiye Organ Nakli Kuruluşları Koordinasyon Derneği Başkanı Prof. Dr. Uluğ Eldegez, "Ana uğraşımız kadavra olmalı. Kadavra sayısını artırmamız gerekiyor, çünkü deklare edilen beyin ölümü sayısı çok fazla ama alabildiğimiz sayı yüzde 28." dedi.
 • 24 Mart 2017 14:14 Türkiye'de Antidepresan Kullanımı Yüzde 70 Arttı Türkiye'de Antidepresan Kullanımı Yüzde 70 Arttı Türkiye'de antidepresan kullanımı son 5 yılda yüzde 70'lik bir artış yaşarken ruh sağlığı hastanelerinde doluluk da yüzde 100'e ulaştığı ortaya çıktı.
 • 24 Mart 2017 14:05 Bakan Akdağ: Şehir Hastanelerinde Patron Bakanlıktır SAĞLIK Bakanı Recep Akdağ, şehir hastanelerinin 'paralı' ve 'özel sektör hastaneleri' olduğu yönündeki iddiaların tamamen asılsız olduğunu belirterek, "Şehir hastanelerinde patron Sağlık Bakanlığı'dır" dedi.