SON DAKİKA SAĞLIK BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Sağlık Bakanlığı Haberleri

 • 22 Ekim 2016 14:0126. Ulusal Dermatoloji Kongresi26. Ulusal Dermatoloji KongresiTürkiye İlaç Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) Denetim Hizmetleri Başkan Yardımcısı Fatih Tan, "Kozmetik ürünleri, teşhis ve tedavi etmeyen ürünlerdir.
 • 22 Ekim 2016 12:54Gazipaşa'da Çekirdeksiz Nar FestivaliGazipaşa'da Çekirdeksiz Nar FestivaliGazipaşa'da çekirdeksiz nar festivaliGazipaşa'da çekirdeksiz nar festivaliGAZİPAŞA Kaymakamlığı, Gazipaşa Belediyesi ve Gazipaşa Tarım Kültür ve Turizm Derneği tarafından düzenlenen 7'nci Gazipaşa Çekirdeksiz Nar Festivali, başladı.
 • 22 Ekim 2016 12:04Beyaz Bayrak İşbirliği ProtokolüBeyaz Bayrak İşbirliği Protokolü" ProjesiAğrı'da, Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında 2006 yılından itibaren uygulanan "Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü" projesi kapsamında "Beyaz Bayrak" almaya hak kazanan 74 okula sertifikaları verildi.
 • 21 Ekim 2016 17:39Başkan Türel Gazipaşa'nın festival coşkusuna ortak olduBaşkan Türel Gazipaşa'nın festival coşkusuna ortak oldu7. Gazipaşa Çekirdeksiz Nar Festivali'nde vatandaşlarla buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 2.5 yılda Gazipaşa'ya 46 milyon 681 bin liralık yatırım yaptıklarını söyledi.
 • 21 Ekim 2016 17:36Başkan Türel Gazipaşa'nın Festival Coşkusuna Ortak OlduBaşkan Türel Gazipaşa'nın Festival Coşkusuna Ortak Oldu7. Gazipaşa Çekirdeksiz Nar Festivali’nde vatandaşlarla buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 2,5 yılda Gazipaşa’ya 46 milyon 681 bin TL’lik yatırım yaptıklarını söyledi.
 • 21 Ekim 2016 17:16Bolu'da Bolu'da "Devir Bisiklet Devri" Projesi Start AldıBolu Belediyesi, halkın bisiklet kullanmasını teşvik etmek amacıyla "Devir Bisiklet Devri" projesi kapsamında şehir merkezini bisiklet yolları ile donatıyor.
 • 21 Ekim 2016 17:03Yoğun Bakım Fotoğrafları Paylaşan Hemşireye Suç Duyurusunda BulunulduYoğun Bakım Fotoğrafları Paylaşan Hemşireye Suç Duyurusunda BulunulduYoğun bakımda tedavi gören hastaların sosyal medyada fotoğraflarını paylaşan hemşire hakkında Sağlık Bakanlığı suç duyurusunda bulundu.
 • 21 Ekim 2016 16:54Sağlık Bakanlığı 'Hasta Mahremiyetine Saygı' Konusunda UyardıSağlık Bakanlığı, hasta mahremiyetini ihlal eden kurum ve kuruluşlar hakkında, mevcut hukuki hükümler çerçevesinde en ağır cezaları almaları konusunda gerekli işlemlerin yapılacağını açıkladı.
 • 21 Ekim 2016 14:57Darbedilen Taksiciye Destek Ziyaretiİstanbul Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Özdemir, Taksim'de iki gün önce sigara içmemesi için uyardığı müşterisinin arkadaşları tarafından darbedilen taksi şoförünü ziyaret etti.
 • 21 Ekim 2016 14:16İzmir'deki Hastanelerde Hasta Yakınlarına Özel Hizmetİzmir'deki Hastanelerde Hasta Yakınlarına Özel HizmetSağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığı'nın ülke genelinde 10 hastanede başlattığı ameliyathane ve yoğun bakım üniteler önündeki hasta yakınlarına özel hizmet sunulması uygulaması İzmir'deki 2 hastanede uygulanmaya başlandı.
 • 21 Ekim 2016 13:36Kırıkkale'de Kırıkkale'de "Adli Vakalarda Maddi Delillere Yaklaşım ve Hukuki Sorumluluklar" Eğitimleri TamamlandıKırıkkale'de 112 Acil Servis personelinin "Adli Vakalarda Maddi Delillere Yaklaşım ve Hukuki Sorumluluklar" konusundaki eğitimleri tamamlandı.
 • 21 Ekim 2016 13:31Irak ve Suriyeli Türkmenlere Sağlık HizmetiIrak ve Suriyeli Türkmenlere Sağlık HizmetiSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkan Yardımcısı Orhan Koç, "Türkiye'de bir yıldır yaşayan ve oturma izni olan Türkmen kardeşlerimiz kendi istekleriyle, bizim ilgili sağlık merkezlerimize başvurarak, kendilerine sağlık sigortası yaptırabiliyorlar.
 • 21 Ekim 2016 12:49Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği YayımlandıEczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği YayımlandıEczacılıkta uzmanlık eğitimini, uzmanlık belgelerinin verilmesini ve Eczacılıkta Uzmanlık Kurulunun çalışma usul ve esaslarını belirleyen yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 21 Ekim 2016 12:04Uyuşturucu ile MücadeleUyuşturucu ile Mücadele" Üniversite Müfredatına GiriyorKapıcıoğlu, YÖK'te 19 Ekim'de TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, Emniyet Genel Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Kurumu, Diyanet İşleri Başkanlığı, İŞKUR, Yeşilay, TÜSEB ve TÜBİTAK'tan yetkililer ve çeşitli üniversitelerden akademisyenlerin katılımıyla düzenlenen "Uyuşturucu ile Mücadelede Üniversitelerin Rolü ve Kurumlararası İşbirliği" toplantısında görüş birliğine varılan konularla ilgili açıklamalarda bulundu.
 • 21 Ekim 2016 11:10Tika'dan Kamerun'a Ambulans DesteğiTika'dan Kamerun'a Ambulans DesteğiTürk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kamerun Sağlık Bakanlığına 2 adet tam donanımlı ambulans desteğinde bulunuldu.
 • 21 Ekim 2016 10:37Gebelikte Grip Olmaya DikkatGebelikte Grip Olmaya DikkatİSTANBUL (İHA) – Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Aslı Alay, özellikle gebelik döneminde grip salgınına dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.
 • 21 Ekim 2016 09:46Karaer; Karaer; "Görevde Yükselme Sınavı Sağlıkçılara Hayırlı Olsun"Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, Sağlık-Sen’in girişimleri sonucunda Sağlık Bakanlığı’nın görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı yapacağını müjdeledi.
 • 20 Ekim 2016 22:16Kürtaj Karşıtı 'Vicdani Retçi' Doktor Ölüme Neden OlduKürtaj Karşıtı 'Vicdani Retçi' Doktor Ölüme Neden OlduValentina Milluzzo isimli hamile bir kadının, karnındaki ikiz bebekleri sağlık sorunlarına rağmen kürtajla almayı reddeden doktor yüzünden öldüğü iddiası tartışma yarattı.
 • 20 Ekim 2016 21:25Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Prof. Dr. Şencan - Sakarya'daki Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Prof. Dr. Şencan - Sakarya'daki "Radyoaktif Madde"...Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Prof. Dr. İrfan Şencan, Sakarya'da "radyoaktif madde" bulunduğu iddiasına ilişkin, "Türkiye Atom Enerjisi Kurumundan (TAEK) aldığımız bilgiye göre, 'iridyum 192' denilen bir kaynak, bu kaynak baraj inşaatında özellikle metalleri, kaynakları ölçümlemek için kullanılan bir aletin radyoaktivite kaynağı olarak bilinen bir şeydir.
 • 20 Ekim 2016 20:25Sakarya'daki Sakarya'daki "Radyoaktif Madde" Bulunduğu İddiasıSağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Prof. Dr. İrfan Şencan, Sakarya'da "radyoaktif madde" bulunduğu iddiasına ilişkin, "Türkiye Atom Enerjisi Kurumundan (TAEK) aldığımız bilgiye göre, 'iridyum 192' denilen bir kaynak, bu kaynak baraj inşaatında özellikle metalleri, kaynakları ölçümlemek için kullanılan bir aletin radyoaktivite kaynağı olarak bilinen bir şeydir.
 • 20 Ekim 2016 18:38112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu Protokolü İmzalandı112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu Protokolü İmzalandıErgene Belediye Başkanlığı tarafından Velimeşe mahallesine yapılan ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü’ne hibe edilen, “Ergene 2 No’lu 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu” protokol imza töreni gerçekleştirildi.
 • 20 Ekim 2016 17:28Ergene Belediyesi ile Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü Arasında ProtokolErgene Belediyesi ile Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü arasında Ergene ilçesinin Velimeşe Mahallesine yapılacak olan 112 Sağlık istasyonu için protokol imzalandı.
 • 20 Ekim 2016 17:00Kişisel Sağlık Verileri Vatandaşın Yönetiminde OlacakVatandaşlar kişisel sağlık verilerine dair tüm yetkiye sahip olacak, sağlık kayıtlarına erişebilecek, bunları istedikleri hekim ya da kişilerle paylaşabilecek, verilerini silebilecek ya da düzeltme talebinde bulunabilecek.
 • 20 Ekim 2016 15:57Damacanaların Kullanım Süresi ArttıDamacanaların Kullanım Süresi ArttıSağlık Bakanlığı, su damacanaların kullanım süresini 3 yıldan 5 yıla çıkardı.
 • 20 Ekim 2016 15:53Pazarlar'da 2 Okula Beslenme Dostu BelgesiPazarlar'da 2 Okula Beslenme Dostu BelgesiSağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği öğrenciler için sağlıklı ve doğal bir beslenme ortamı oluşturan okullara verilen Beslenme Dostu Okul Belgesi alan okullar açıklandı.