SON DAKİKA SAĞLIK SEN HABERLERİ

Son Dakika Sağlık Sen Haberleri

 • 11:55Sağlık-Sen'den Demokrasi Nöbetine DestekSağlık-Sen'den Demokrasi Nöbetine DestekDarbe girişiminin ardından başlayan demokrasi nöbetine Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Diyarbakır Şubesi de vatandaşlara yiyecek ve içecek ikramında bulunarak, destek veriyor.
 • 11:46Boğaz Köprüsü'nde Yaralılara Müdahale Eden Doktor 15 Temmuz Gecesini AnlattıBoğaz Köprüsü'nde Yaralılara Müdahale Eden Doktor 15 Temmuz Gecesini AnlattıFethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminde Boğaziçi Köprüsü’nde yaralanan vatandaşlara müdahale eden Tekirdağ Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Seyit Ali Gümüştaş, Sağlık-Sen Tekirdağ Şubesi Yönetim Kurulu’nun kendisini ziyareti sırasında o gece yaşadıklarını anlattı.
 • 16:38Burdur'da Siyasi Partiler ve Stk'lardan Ortak DeklarasyonBurdur'da Siyasi Partiler ve Stk'lardan Ortak DeklarasyonBurdur'da siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek ortak deklarasyonla 15 Temmuz darbe girişimini protesto etti.
 • 15:58Nöbetin 11. Gününde Meydan Tıklım TıklımNöbetin 11. Gününde Meydan Tıklım TıklımKütahya’nın Tavşanlı ilçesinde milli iradeye karşı gerçekleştirilen darbe girişimini protesto etmek amacıyla devam eden demokrasi nöbetinde vatandaşlar yine genç-yaşlı, kadın-erkek ve çoluk çocuk Cumhuriyet Meydanı’ndaydı.Tüm yurtta olduğu gibi Tavşanlılılar da akşam saat 22.00 itibariyle Cumhuriyet Meydanı’na akın ederek, Demokrasi Nöbetini sürdürüyor.
 • 14:28Türk Sağlık Sen Açığa Alınmalara Dikkat ÇektiTürk Sağlık Sen Açığa Alınmalara Dikkat ÇektiTürk Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı Rıtvan Mutlu, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kamuda başlayan açığa alma işlemlerinde hukuk devleti ilkeleri doğrultusunda somut ve gerçeğe dayalı olmayan bilgi ve belgelere itibar edilmemesi gerektiğine dikkat çekerek, “Darbecilere hizmet eden her kim varsa en ağır şekilde cezalandırılması tartışma götürmeyecek bir zorunluluktur” dedi.
 • 11:50Özel Eskişehir Tsg Anadolu Hastanesi ile Türkiye Kamu-Sen Eskişehir İl Temsilciliği Arasında Sağlık...Özel Eskişehir Tsg Anadolu Hastanesi ile Türkiye Kamu-Sen Eskişehir İl Temsilciliği Arasında Sağlık...Özel Eskişehir TSG Anadolu Hastanesi ile Türkiye Kamu-Sen Eskişehir İl Temsilciliği arasında sağlık protokolü imzalandı.
 • 06:34Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler? - Erzurum/Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler? - Erzurum/Erzurum, Kars, Ağrı, Ardahan ve Erzincan'da vatandaşlar, meydanlardaki demokrasi nöbetini sürdürdü.
 • 02:25Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler?Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler?Erzurum, Kars, Ağrı, Ardahan ve Erzincan'da vatandaşlar, meydanlardaki demokrasi nöbetini sürdürdü.
 • 10:22Sağlıkçılar İçin Lisans Tamamlama Başvuru Süresi UzatıldıSağlıkçılar İçin Lisans Tamamlama Başvuru Süresi UzatıldıSağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, Sağlık Sen’in talebi üzerine lisans tamamlama başvuru süresinin uzatıldığını müjdeledi.
 • 23:15Sağlıkçılar Demokrasi NöbetindeSağlıkçılar Demokrasi NöbetindeBingöl’deki sağlık kuruluşlarında görev yapan yaklaşık 2 bin sağlık çalışanı, darbe girişimine tepki göstermek için bir araya geldi.
 • 22:31Fetö'nün Darbe GirişimiÇorum'da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile ilişkili oldukları gerekçesiyle bir vakıf, 6 okul, 3 dernek ve 13 sendika temsilciliğinin kapatıldığı bildirildi.
 • 17:44Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi 4 Bin Kişiye Helva Ve Su DağıttıSelahattin Eyyubi Devlet Hastanesi 4 Bin Kişiye Helva Ve Su DağıttıDiyarbakır Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi, kentte demokrasi nöbeti bekleyen 4 bin kişiye helva ve su dağıttı.
 • 15:47Aliağalılar 9. Kez Demokrasi NöbetindeAliağalılar 9. Kez Demokrasi NöbetindeDarbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz akşamında başlayan demokrasi nöbetinin 9. gününde Aliağalılar yine Demokrasi Meydanı’nı doldurdu.
 • 14:37Başkan Özdemir AçıklamasıBaşkan Özdemir AçıklamasıSağlık-Sen İzmir Şube Başkanı Ekrem Özdemir, darbecilere karşı demokrasiye sahip çıktıklarını söyledi.
 • 23:49Ağrı'da Demokrasi NöbetiAğrılılar 9 gündür Valilik bahçesinde milli irade nöbeti tutmaya devam ediyor.
 • 17:28Kamu-Sen Adıyaman Şube Başkanı DeğiştiKamu-Sen Adıyaman Şube Başkanı DeğiştiTürk Sağlık-Sen Adıyaman Şube Başkanı Nejdet İrfan Tokur, Kamu-Sen İl Temsilcisi olarak atandı.
 • 16:45Kırşehir'de Pdy Eğitim Kurumlarına OperasyonKırşehir'de Pdy Eğitim Kurumlarına Operasyon15 Temmuz tarihinde gerçekleşen darbe girişimi sonrasında FETÖ terör örgütü ile bağlantılı eğitim kurumlarına operasyon yapıldı.
 • 14:59Sağlık-Sen: "Sağlıkta Ciddi Bir Temizlik Yapılmalı"Memurlar Konfederasyonu Sendikası’na (Memur-Sen) bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Van Şube Başkanı Hikmet Bilgin, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında kamu kurumlarının çoğunda ciddi temizliklere gidildiğini hatırlatarak, sağlık alanında da gerek FETÖ gerekse diğer terör örgütlerine yönelik ciddi bir temizlik yapılması gerektiğini söyledi.
 • 13:20Kayseri?de 2 Vali Yardımcısı 2 Polis Müdürü TutuklandıKayseri?de 2 Vali Yardımcısı 2 Polis Müdürü TutuklandıKayseri'de 2 Vali Yardımcısı 2 polis müdürü tutuklandıKAYSERİ Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube (TEM) ekiplerince darbe girişimi sırasında Fethullah Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) terör örgütüne yardım ve yataklık yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 2 vali yardımcısı, 1 ilçe emniyet müdürü ve 1 komiser tutuklandı.
 • 12:32İzmir'de 3 Özel Üniversite KapatıldıResmi Gazete yayımlanan ’Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname’ ile; 35 sağlık kurum ve kuruluşu, bin 43 özel öğretim kurum ve kuruluşuyla özel öğrenci yurdu ve pansiyonu, bin 229 vakıf ve dernek, 19 sendika, federasyon ve konfederasyonla 15 vakıf yüksek öğretim kurumu kapatıldı.
 • 10:04İşte FETÖ'yle Bağlantılı Kapatılan Üniversite, Okul, Yurt, Dernek ve Sendikalar!İşte FETÖ'yle Bağlantılı Kapatılan Üniversite, Okul, Yurt, Dernek ve Sendikalar!Resmi Gazete'de yayınlanan ilk OHAL kararnamesiyle FETÖ'nün okul, yurt, üniversite, dernek ve sendikalarının tamamı kapatıldı.
 • 20:21Gümüşhane'de Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanlarından Darbe TepkisiGümüşhane'de Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanlarından Darbe TepkisiGümüşhane’de her iki sendikanın da destekleriyle sağlık ve sosyal hizmet kurumları "Milli İradeye Sahip Çıkıyoruz" etkinliği düzenledi.
 • 19:53Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerGümüşhane'de sağlık ve sosyal hizmet çalışanları "Milli İradeye Sahip Çıkıyoruz" etkinliği düzenledi.
 • 18:53Sağlık-Sen ve Türk Sağlık Sen'den Milli İradeye Sahip Çıkıyoruz" EtkinliğiGümüşhane Sağlık-Sen ve Türk Sağlık Sen Şubeleri tarafından organize edilen ve tüm sağlık ve sosyal hizmet kurumlarınca desteklenen "Milli İradeye Sahip Çıkıyoruz" etkinliği düzenlendi.
 • 15:33Memur-Sen Demokrasi İçin Şükür Kurbanı KestiMemur-Sen Demokrasi İçin Şükür Kurbanı KestiBursa’da 15 Temmuz gününden itibaren meydanı terk etmeyen Memur-Sen, darbecilerin püskürtülmesi üzerine şükür kurbanı kesti.
 • 17:44Esogü'de 10 Personel Açığa AlındıFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde (ESOGÜ) görev yapan 10 kişi görevden uzaklaştırıldı.
 • 17:09Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde 10 Personel Açığa AlındıEskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde 10 Personel Açığa AlındıEskişehir Osmangazi Üniversitesi, internet sitesinden yaptığı yazılı açıklamada, üniversitemizde "Ufuk Sağlık Sen üyesi 6 ve Aktif Eğitim Sen üyesi 4 personel, ülkemizde 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan terör kalkışmasının ardından, haklarında yürütülecek idari soruşturmaların selameti açısından açığa alınmıştır.
 • 16:08Esogü'de 10 Personel Açığa AlındıFethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde (OSOGÜ) görev yapan 10 kişi görevden uzaklaştırıldı.
 • 15:37Fetö'nün Darbe GirişimiEskişehir Osmangazi Üniversitesinde (ESOGÜ), Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında 10 çalışan görevden uzaklaştırıldı.
 • 14:51Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerKilis'te faaliyet gösteren Kilis Sivil Dayanışma Platformuna üye 25 sivil toplum kuruluşu, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki amacıyla ortak basın açıklaması yayımladı.
 • 11:43Tokat'ta 'Demokrasi Nöbeti'Tokat'ta 'Demokrasi Nöbeti'Türkiye’de 81 ilde olduğu gibi Tokat’ta da vatandaşlar demokrasi nöbetini sürdürüyor.
 • 10:24Sağlıkçıların Defin Belgesi Sorununu ÇözüldüSağlıkçıların Defin Belgesi Sorununu ÇözüldüSağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, “Defin belgesi vermek, sağlık çalışanının görevi değildir” dedi.
 • 19:37Sağlık-Sen: Darbecilere Halktan DarbeSağlık Sosyal ve Hizmet Çalışanları (Sağlık Sen) Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, darbecilere halkın darbe yaptığını söyledi.
 • 19:21Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerFetö'nün Darbe Girişimine TepkilerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in maketinin asılması Basın açıklaması Eskişehir'de bazı sivil toplum örgütleri, Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimini protesto etti Eskişehir'de, bazı sivil toplum örgütleri, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterdi.
 • 17:08Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerEskişehir'de, bazı sivil toplum örgütleri, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterdi.
 • 16:28Eskişehir'de Darağacı Kurup Gülen'in Maketini AstılarEskişehir'de Darağacı Kurup Gülen'in Maketini AstılarEskişehir'de darağacı kurup Gülen'in maketini astılarESKİŞEHİR'de Sağlık Sen üyeleri darbe girişimini protesto etmek amacıyla Sağlık İl Müdürlüğü önünde kurdukları darağacında etek giydirdikleri Fethullah Gülen'in maketini astı, ardından da helva dağıttı.
 • 15:39Eskişehir'de Darağacı Kurup Gülen'in Maketini AstılarEskişehir'de Darağacı Kurup Gülen'in Maketini AstılarEskişehir'de Sağlık- Sen üyeleri, darbe girişimini protesto etmek amacıyla Sağlık İl Müdürlüğü önünde kurdukları darağacında Fethullah Gülen'in maketini astı, ardından da helva dağıttı.
 • 15:13Yalçın: "Millet Hain Planı Bozdu"Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaralanan vatandaşları hastanede ziyaret ederek, "Vatandaşlarımız, canı pahasına bu girişime karşı kendisini namlunun önüne attı.
 • 14:19Fethullah Gülen'in Maketini Eskişehir'de Dar Ağcına AstılarFethullah Gülen'in Maketini Eskişehir'de Dar Ağcına AstılarSağlık-Sen Eskişehir Şubesi mensupları, Fethullhaçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşısı olarak gösterilen Fethullah Gülen’in maketini Eskişehir’in göbeğinde dar ağacına astı.
 • 17:18Sağlık-Sen Darbecilere En Ağır Cezanın Verilmesini İstediSağlık-Sen Darbecilere En Ağır Cezanın Verilmesini İstediZonguldak’ın Ereğli ilçesi Sağlık-Sen Şube Başkanı İbrahim Duvarcı, 15 Temmuz gecesi darbeye kalkışanların en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.
 • 16:07Başkan Tokur'dan, Darbeye Tepki AçıklamasıBaşkan Tokur'dan, Darbeye Tepki AçıklamasıTürkiye Kamu-Sen Adıyaman İl Temsilcisi ve Türk Sağlık-Sen Adıyaman Şube Başkanı İrfan Tokur, yaşanan darbe girişimine tepki göstererek basın açıklamasında bulundu.
 • 13:28Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerKOCAELİ/ Kocaeli'de baro üyesi avukatlar, Karabük'te sağlık çalışanları ve Karabük Üniversitesi (KBÜ) Senatosu, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini kınadı.
 • 13:13Tutuklanan Albayın Doktor Eşi Darbe Protestosunda Yer AldıTutuklanan Albayın Doktor Eşi Darbe Protestosunda Yer AldıKarabük'te sağlık çalışanları darbe girişimini protesto etti. Protestoda, tutuklanan Safranbolu 125'inci Jandarma Eğitim Alay Komutanı İstihkam Kurmay Albay Sedad Arıcan'ın eşi doktor İlkay Arıcan da yer aldı.
 • 12:57Karabük Tutuklanan Albayın Doktor Eşi Darbe ProtestosundaKarabük Tutuklanan Albayın Doktor Eşi Darbe ProtestosundaTutuklanan albayın doktor eşi darbe protestosundaKARABÜK'te sağlık çalışanları darbe girişimini protesto etti, şehitler için gıyabi cenaze namazı kıldı.
 • 12:12Pastop, Fetö'nün Darbe Girişimine Tepki Göstermek İçin YürüdüPastop, Fetö'nün Darbe Girişimine Tepki Göstermek İçin YürüdüAğrı’nın Patnos ilçesinde faaliyet gösteren Patnos Sivil Toplum Platformu (PASTOP) Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine tepki göstermek için yürüdü.
 • 10:12"Şimdi uyuyan,geleceğini göremez"Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Kerem Özgüler, 15 Temmuz'da ülkemize yapılan haince kalkışma ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.
 • 18:38Darbecilere Halktan DarbeDarbecilere Halktan DarbeSağlık Sosyal ve Hizmet Çalışanları (Sağlık Sen) Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, darbecilere halkın darbe yaptığını söyledi.
 • 17:29Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerSamsun'da sivil toplum kuruluşları, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterdi.
 • 13:56Duman: Milli İradenin YanındayızDuman: Milli İradenin YanındayızMemur Sen Erzurum İl Temsilcisi Abdullah Duman, millete ve milli iradeye karşı yapılan darbe girişiminin lanetlediğini belirterek, “Millete ve iradesine yapılan kalkışma büyük bir mücadele örneği ortaya konularak amacına ulaşamadan engellenmiştir.
 • 06:29Türkiye Darbe Girişimine Karşı Ayakta - Muş Valisi YavuzTürkiye Darbe Girişimine Karşı Ayakta - Muş Valisi YavuzGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Türkiye darbe girişimine karşı ayakta Valilik konağı önünde bekleyen vatandaşlar Muş Valisi Seddar Yavuz'un vatandaşlara hitap etmesi Türkiye darbe girişimine karşı ayakta Muş Valisi Yavuz: "Bu vatana ve millete kastedenler dün olduğu gibi bugün de hak ettiği cezaya çarptırılacaktır" Van Müftüsü Arvas: "Fitne, fesat, kargaşalara sebep olacak tutum ve davranışlardan uzak durarak, bu gibi sıkıntılı anlarda birliğimizi, beraberliğimizi, dirliğimizi muhafaza etmemiz gerekiyor" Eğitim-Bir Sen Başkanı Durak: "Tüm gece boyunca sokaklarda olacağız. Milli iradeyi korumak için her türlü fedakarlığı yapacağız. Bunu Bitlis'ten bütün Türkiye'ye duyuruyoruz" Muş'ta vatandaşlar alanlara toplanarak, askeri kalkışmayı protesto etti, hükümet ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehine slogan attı.