14:3400
SON DAKİKA SAĞLIK SEN HABERLERİ

Son Dakika Sağlık Sen Haberleri

   

  Sağlıkta Şiddetin Mağduru da Kadınlar

  Sağlıkta Şiddetin Mağduru da Kadınlar

  Kadına şiddetin önlenmesine yönelik çalışmalar yapılırken, sağlıktaki şiddetin en büyük mağdurunun da yine kadınlar olduğu ortaya çıktı. (Dün 14:07)

   

  Sağlık- Sen'den Kınama

  Karabük Sağlık-Sen Şube Başkanı Selçuk Taşyapar, Safranbolu Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Servisinde görevli bir hemşirenin, hayatını kaybeden hastanın yakınları tarafından fiziki ve sözlü saldırıda bulunulduğunu belirterek, gerekli önlemlerin alınması için yetkililere çağrıda bulundu. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Radyoloji Çalışanları Çalışma Şartlarının Düzenlenmesini Bekliyor

  Radyoloji Çalışanları Çalışma Şartlarının Düzenlenmesini Bekliyor

  Memur-Sen Aydın İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, radyoloji çalışanlarının çalışma şartlarının yeniden düzenlenmesi gerektiğini belirtti. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Eğitim Bir-Sen Erzincan 5. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi

  Eğitim Bir-Sen Erzincan 5. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi

  Eğitim Bir-Sen Erzincan Şubesi, 5. Olağan Genel Kurulu’nu geniş bir katılımla gerçekleştirildi. (23 Kasım 2014 Pazar )

   

  Sağlık Sen'den 112 Uyarısı Açıklaması

  Sağlık Sen'den 112 Uyarısı Açıklaması

  Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı Mustafa İrğat Manisa’daki 112 Acil Sağlık hizmetlerinin başarılı bir şekilde yürütülürken, bu hizmetleri yürüten sağlık çalışanlarının her geçen gün artan iş yüküne karşılık personel sayısındaki yetersizlik dolayısıyla çeşitli sorunlar yaşadığını söyledi. (23 Kasım 2014 Pazar )

   

  Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş

  Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, çözüm sürecinin devletle karşı karşıya getirilen bir halkın barıştırılması projesi olduğunu söyledi. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş Açıklaması

  "Çözüm süreci, devletle karşı karşıya getirilen bir halkın barıştırılması projesidir" (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Kamuda Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri Çalıştayı

  Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Örnek: "Hizmetin sunulması için yeterli sayıda istihdamın, çalışma standartları ve iş güvenliğinin sağlanması, yüzde 70'ine yakını kas iskelet sistemi rahatsızlığı çeken, yüzde 30'a yakını da varis hastalığına yakalanmış ağız ve diş sağlığı çalışanlarının en büyük mesleki. (22 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  "Sağlıkta İdareciler Siyasetin Kölesi Yapılıyor"

  Türk Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanı Turgay Çetin, sağlıkta sözleşmeli idarecilik sisteminin yöneticileri siyasetin kölesi haline getirdiğini söyledi. (21 Kasım 2014 Cuma )

   

  Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Turgay Çetin Açıklaması

  Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Turgay Çetin Açıklaması

  Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanı Turgay Çetin, Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatlarında objektif kriterler dikkate alınmadan, sübjektif ve yandaşlık değerlendirmeleri ile yapılan yönetici sözleşmelerinin, idarede zafiyet ve sağlık çalışanları arasında motivasyon eksikliğine sebep olduğunu ileri sürdü. (21 Kasım 2014 Cuma )

   

  Türk Sağlık Senden Hastane Yönetimine Tepki

  Türk Sağlık Senden Hastane Yönetimine Tepki

  Türk Sağlık Sen Karabük Şube Başkanı Nusret Hacısüleymanoğlu, Karabük Eğitim Araştırma Hastanesinde Kasım ayı döner sermaye toplantısında personelin hak edişileri olan ek ödemelerde alınan karar gereği çalışanların mağdur edildiğini söyledi. (20 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Doktorların Zorunlu Hizmet Yerinde Düzenleme Yapıldı

  Doktorların Zorunlu Hizmet Yerinde Düzenleme Yapıldı

  Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, Sağlık-Sen'in girişimleri sonucu doktorların zorunlu hizmet yerlerinde düzenleme yapıldığını söyledi. (20 Kasım 2014 Perşembe )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
26.11.2014 14:34:33. #1.11#