SON DAKİKA ŞAM HABERLERİ

Son Dakika Şam Haberleri

 • 15:02Davutoğlu: Davutoğlu: "Biz Bu Oyunu Gördük"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Doğu ve Güneydoğu STK il temsilcileri Çankaya Köşkü'nde- Davutoğlu'nun konuşması Doğu ve Güneydoğu STK il temsilcileri Çankaya Köşkü'nde- Başbakan Davutoğlu: (3)- "Eğer toplumların ortak kader bilinci yok edilmiş ve zayıflatılmışsa, herkes kendi kaderini komşusunun kaderinden farklı düşünmeye başlamışsa, orada huzur, düzen kalmaz"- "Birileri Orta Doğu halklarının kaderini ayrıştırmaya çalışıyor.
 • 14:31Davutoğlu: Davutoğlu: "Hangi Mesajı Verdiğiniz Kullandığınız Dilden Daha Önemlidir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çankaya Köşkü- Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun STK temsilcileriyle kahvaltıda biraraya geldi- Davutoğlu'nun konuşması Doğu ve Güneydoğu STK il temsilcileri Çankaya Köşkü'nde- Başbakan Davutoğlu: (3)- "Eğer toplumların ortak kader bilinci yok edilmiş ve zayıflatılmışsa, herkes kendi kaderini komşusunun kaderinden farklı düşünmeye başlamışsa, orada huzur, düzen kalmaz"- "Birileri Orta Doğu halklarının kaderini ayrıştırmaya çalışıyor.
 • 14:20Şeyh Edebali'nin Adı Doğduğu Topraklarda YaşatılıyorŞeyh Edebali'nin Adı Doğduğu Topraklarda YaşatılıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Mucur'daki camiden detaylar- Osmanlı çarşısından detaylar- Müftü Mehmet Şahin ile röportaj- Hayırsever Mustafa Güneş ile röportaj- Camiden detaylar Şeyh Edebali'nin adı doğduğu topraklarda yaşatılıyor- Kırşehir'in Mucur ilçesine bağlı İnanç köyünde doğan Şeyh Edebali'nin adına bir hayırsever tarafından cami ve külliye yaptırıldı- Külliyesini Kudüs'te gördüğü bir Osmanlı çarşısından, camiyi de Şam'dan ilham alarak projelendiren hayırsever iş adamı Mustafa Güneş, Edebali adının her gün binlerce aracın geçtiği Ankara-Kayseri karayolundaki cami ve külliyeye verilmesini sağladı- Güneş: - "Şey Edebali'nin 'insanı yaşat ki devlet yaşasın' sözünden ilham alarak böyle bir eseri meydana getirmek için çaba sarf ettim" ABDULLAH YILDIZ - Osmanlı Devleti'nin fikir babası olarak bilinen, Osman Gazi'nin hocası Şeyh Edebali'nin adı, doğduğu topraklarda inşa edilen cami ve külliyede yaşatılıyor.
 • 13:12Güvenli Bölge Öso'yu Daeş'in Baskısından KurtarırGüvenli Bölge Öso'yu Daeş'in Baskısından Kurtarır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - DAEŞ'in bombalı araç ile patlattığı bölgenin görüntüsü- Genel ve detay görüntüler- Suriyeli muhaliflerin DAEŞ'in bombalı araç ile patlattığı bölgeyi incelerken görüntüsü- Türkmen komutan Zekeriya Karslı ile röportaj "Güvenli bölge ÖSO'yu DAEŞ'in baskısından kurtarır"- Suriye'deki muhalif gruplardan Cephetul Şam'ın Türkmen komutanı Karslı: - "Muhalif gruplar bir yandan Esed diğer taraftan DAEŞ ile mücadele ediyor.
 • 23:04Suriye'deki İç SavaşSuriye'nin başkenti Şam'ın doğu kesimlerindeki Cobar bölgesinde Esed güçleriyle muhalifler arasında çıkan çatışmalarda 20 rejim askeri ile 4 muhalifin hayatını kaybettiği bildirildi.
 • 11:10Davutoğlu: PKK Silah Bırakmadan Operasyonlar DurmayacakDavutoğlu: PKK Silah Bırakmadan Operasyonlar DurmayacakWashington Post için bir makale kaleme alan Ahmet Davutoğlu, "PKK silahları bırakmadan operasyonlar durmayacak." dedi.
 • 10:36Esed Klor Gazı İçeren Bombalarla SaldırdıEsed Klor Gazı İçeren Bombalarla SaldırdıSuriye'de hükümet güçleri, başkent Şam'ın doğu kesimlerinde bulunan muhaliflerin denetimindeki Cobar bölgesine klor gazıyla saldırdı.
 • 00:15Cobar'a Klor Gazlı SaldırıSuriye'de hükümet güçlerinin başkent Şam'ın doğu kesimlerinde bulunan ve muhaliflerin denetimindeki Cobar bölgesine "klor gazıyla" saldırması sonucunda 15 kişinin etkilendiği bildirildi.
 • 16:00Suriye'deki İç SavaşSuriye ordusuna ait bir savaş uçağının, başkent Şam'da muhaliflerin kontrolündeki Arbin beldesine düzenlediği saldırıda ölen ve yaralananların olduğu bildirildi.
 • 15:33Suriye Ordusuna Ait Savaş Uçakları Hava Saldırısı DüzenlediSuriye Ordusuna Ait Savaş Uçakları Hava Saldırısı DüzenlediSuriye ordusuna ait savaş uçakları, başkent Şam'ın doğusunda yer alan muhaliflerin kontrolündeki Arbin beldesine hava saldırısı düzenledi.
 • 15:16Suriye'deki İç SavaşEsed güçlerine ait savaş uçakları, bir aydan bu yana başkent Şam'ın kuzeybatısında yer alan Zebadani ilçesine yaklaşık "bin 10 varil, 800 vakum" bombası attı.
 • 18:13Türkiye'nin IŞİD Operasyonuna Suriye'den İlk AçıklamaTürkiye'nin IŞİD Operasyonuna Suriye'den İlk AçıklamaTürkiye'nin IŞİD operasyonuyla ilgili Şam'dan yapılan açıklamada "Geç olması hiç olmamasından daha iyidir." denildi ve Ankara, terörist gruplara destek vermekle suçlandı.
 • 16:04Tunus ile Suriye Arasındaki Diplomatik İlişkilerTunus Dışişleri Bakanı Et-Tayyib el-Bekkuş, Arap Birliği'nin, Suriye'nin üyeliğinin askıya alınması ve diplomatik ilişkilerin kesilmesi yönünde 2011 yılında aldığı karara saygılı olduklarını ancak Şam yönetimi ile resmi ilişkilerin kesilmesine karşı çıktıklarını belirtti.
 • 19:58Esed Güçleri Hava Saldırısı DüzenlediEsed Güçleri Hava Saldırısı DüzenlediGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Esed güçlerinin hava saldırıları sonucu bölgeden yükselen dumanlar.
 • 18:09Yeraltı LunaparkıYeraltı LunaparkıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Lunaparka gelen çocuklar- Oyun parkında oynayan çocuklar Suriye'nin başkenti Şam'ın kırsalında bulunan Doğu Guta bölgesinde aktivistler çocukların yoğun bombardımandan etkilenmesini önlemek için yerin altına oyun parkı inşa etti.
 • 15:41Suriye'deki İç SavaşSuriye ordusuna ait savaş uçaklarının başkent Şam'ın Duma ilçesine düzenlediği hava saldırılarında 6 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.
 • 11:24Suriye'deki İç SavaşSuriye ordusunun başkent Şam'ın Cobar bölgesine hava ve kara saldırısı düzenlediği bildirildi.
 • 10:59Esed Güçlerinden "Klor Gazlı" SaldırıŞAM (AA) Suriye'nin başkenti Şam'ın Cobar bölgesi ile Ayn Terma beldesinde rejim güçlerince atılan klor gazından çok sayıda kişinin etkilendiği bildirildi.
 • 14:17Er-Rahman Tugayı'na Bağlı Birlikler, Rejim Karargahına Saldırdı - DoğuEr-Rahman Tugayı'na Bağlı Birlikler, Rejim Karargahına Saldırdı - DoğuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Muhalifler, Suriye rejiminin karargahını vurma anı Suriye'nin başkenti Şam'ın Doğu Guta bölgesine bağlı Haresta beldesinde Er-Rahman Tugayı'na bağlı birlikler, rejim güçlerinin karargahının bulunduğu bölgelere roketatarla saldırdı.
 • 14:15Suriye'deki İç SavaşHALEP/ Suriye'de Şam Cephesi'ne bağlı birliklerin Halep'in kuzeyinde rejim ve Hizbullah milislerinin denetimindeki Nubul ve Zehra beldelerine 5 günden bu yana düzenlediği saldırılarda 40 askerin öldürüldüğü bildirildi.
 • 20:52Tunus ile Suriye Arasında Diplomatik İlişkiler Yeniden BaşladıTunus'un Suriye'nin başkenti Şam'a başkonsolos atadığı, böylece iki ülke arasında diplomatik ilişkilerin yeniden başladığı bildirildi.
 • 17:03Suriye'deki İç SavaşBaşkent Şam'ın Doğu Guta bölgesindeki Duma ilçesinde el-Cela hayvanat bahçesinde bulunan hayvanlar, çatışmalar sırasında isabet eden kurşunlar ya da açlık ve susuzluk nedeniyle telef oldu.
 • 15:13Davutoğlu: Deaş Hedefleri Yüzde Yüz İsabetle Ortadan KaldırmıştırBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör'ü makamında ziyaret etti.
 • 14:11Suriye'deki İç SavaşSuriye'nin başkenti Şam'ın kuzeydoğusundaki Zebadani ilçesinde Hizbullah destekli rejim güçleriyle muhalifler arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı bildirildi.
 • 13:54Dışişleri Bakanlığı Kaynakları AçıklamasıDışişleri Bakanlığı kaynakları, terör örgütü IŞİD’e yönelik düzenlenen operasyonla ilgili Şam yönetiminin bilgilendirildiği yönündeki iddiaların doğru olmadığını açıkladı.
 • 09:36Muhalifler, Rejim ve Hizbullah Güçlerine Ağır Silahlarla Saldırı DüzenlediMuhalifler, Rejim ve Hizbullah Güçlerine Ağır Silahlarla Saldırı DüzenlediGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Muhaliflerin havan toplarıyla saldırıları- Muhaliflerin, rejim askerlerine uzun namlulu silahlarla saldırıları- Ahrar-ı Şam'ın saha komutanlarında Cafer Sayid ile röportaj- İdlib'e bağlı Fua köyüne saldırılar Suriye'de muhalif çatı birliği Fetih Ordusuna bağlı birlikleri İdlib'in kırsalındaki Fua'da yer alan Hizbullah ve rejim güçlerine ait karargahlara ağır silahlarla saldırdı.
 • 01:39BM Suriye Temsilcisi Mistura Şam'daBirleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura, Suriye görüşmeleri kapsamında Şam'da Dışişleri Bakanı Walid Mouallem ve Dışişleri Bakanı Yardımcısı Faisal Mekdad ile bir araya geldi.
 • 01:18Suriye'deki İç SavaşSuriye'de muhalif çatı birliği Fetih Ordusu'na bağlı Ahrar-ı Şam birliklerinin, ülkenin kuzeyinde yer alan İdlib kırsalındaki Fua köyünde rejim ve Hizbullah güçlerinin karargahlarına ağır silahlarla yeni saldırı düzenlediği bildirildi.
 • 08:21Muhalif Birlikler, İdlib'e Füze ve Ağır Silahlarla SaldırdıMuhalif Birlikler, İdlib'e Füze ve Ağır Silahlarla SaldırdıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İdlib'e bağlı Fua köyü- Muhaliflerin, rejim askerlerine uzun namlulu silahlarla saldırıları- Fetih ordusunun saha komutanlarından Ebu Firas ile röportaj- Muhaliflerin havan toplarıyla saldırıları- İdlib'e bağlı Fua köyüne saldırılar Suriye'nin kuzeyindeki muhalif birliklerin, rejimin güçlerinin başkent Şam'ın Zebadani ilçesine ağır silahlarla düzenlediği saldırılarına karşılık Halep'te Nubul ve Zehra beldesi ile İdlib'te Fua köyüne füze ve havan toplarıyla saldırdı.
 • 00:38Suriye'deki İç SavaşHALEP/ Suriye'nin kuzeyindeki muhalif birliklerin, rejimin güçlerinin başkent Şam'ın Zebadani ilçesine ağır silahlarla düzenlediği saldırılarına karşılık Halep'te Nubul ve Zehra beldesi ile İdlib'te Fua köyüne füze ve havan toplarıyla saldırdığı bildirildi.
 • 14:14Suriye'deki İç SavaşSuriye ordusuna ait savaş uçağının başkent Şam'ın doğusunda yer alan Arbin bölgesinde yerleşim yerine "vakum bombasıyla" düzenlediği saldırıda 3 kişinin öldüğü, 35 kişinin yaralandığı bildirildi.
 • 10:24ABD'de Silahlı Saldırıda Ölen Askerlerin Sayısı 5'e ÇıktıABD'de Silahlı Saldırıda Ölen Askerlerin Sayısı 5'e ÇıktıAmerika Birleşik Devletleri'nin Tennessee eyaletine bağlı Chattanooga kentindeki askeri merkezlere düzenlenen silahlı saldırıda yaşamını yitirenlerin sayısı 5'e çıktı.
 • 17:55Arbin Beldesine Vakum Bombası Salıdırısı DüzenlediArbin Beldesine Vakum Bombası Salıdırısı DüzenlediGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ağır hasar oluşan camide yangın çıkması Suriye ordusuna ait savaş uçağının Şam'ın doğusundaki Arbin beldesinde bulunan yerleşim yerlerine düzenlediği saldırıda El-Tayyuri Camii isabet aldı.
 • 16:19Suriye'deki İç SavaşSuriye ordusuna ait bir savaş uçağının başkent Şam'ın doğusundaki Arbin beldesinde yerleşim bölgesine "vakum bombasıyla" düzenlediği saldırıda 14 kişinin öldüğü, 30 kişinin de yaralandığı bildirildi.
 • 10:39Işid'den Irak'ta Kanlı İntihar SaldırısıIşid'den Irak'ta Kanlı İntihar SaldırısıTerör örgütü Irak Şam İslam Devleti'nin, Irak'ın Diyala bölgesinde bir pazar yerine bombalı araçla düzenlediği intihar saldırısında en az 40 kişi yaşamını yitirdi.
 • 21:50Suriye'de Ramazan BayramıSuriye'de Ramazan BayramıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kuaför salonundan genel ve detaylı planlar- Kampanyaya katılan Suriyeli berberler ile röportaj- Berber salonuna gelen Suriyeli çocuklarla röportaj Suriye'nin başkenti Şam kırsalında bulunan Doğu Guta'da bir hayır kurumu Ramazan Bayramı boyunca çoğu çocuk 3 bin kişiyi ücretsiz tıraş edecek.
 • 21:33Suriye'de Ramazan BayramıSuriye'nin başkenti Şam kırsalında bulunan Doğu Guta'da bir hayır kurumu Ramazan Bayramı boyunca çoğu çocuk 3 bin kişiyi ücretsiz tıraş edecek.
 • 10:50Halep'in Anadan İlçesinde Bayram NamazıHalep'in Anadan İlçesinde Bayram NamazıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bayram namazı - Hutbe verilmesi- Mervan Seyid ile röportaj Suriyeliler, beşinci yılındaki iç savaş nedeniyle bu yılki Ramazan Bayramını da buruk karşıladı.
 • 10:24Suriye'de Ramazan BayramıŞAM/ Suriyeliler, beşinci yılındaki iç savaş nedeniyle bu yılki Ramazan Bayramını da buruk karşıladı.
 • 08:18Yermuk'a Varil Bombalı Saldırı: 1 Ölü, 8 YaralıSuriye ordusuna ait helikopterin başkent Şam'ın güneyinde rejimin ablukası altındaki Filistinli mültecilerin yoğunlukta kaldığı Yermuk bölgesine "varil bombası"yla saldırısı sonucu 1 kişinin öldüğü, 8 kişinin yaralandığı bildirildi.
 • 23:24Fetih Ordusu, Fua ve Kafraya Köylerine Operasyon DüzenlediFetih Ordusu, Fua ve Kafraya Köylerine Operasyon DüzenlediGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Fetih Ordusunun füzeleri fırlatması.- Fetih Ordusunun saha komutanlarından Mahmud el-Bedevi ile röportaj. Muhalif çatı birliği Fetih Ordusuna bağlı birliklerin rejim güçlerinin başkent Şam'ın Zebedani ilçesindeki saldırılarına karşılık İdlib kırsalındaki Fua ve Kafraya köylerine operasyon düzenlediği bildirildi.
 • 22:21Suriye'deki İç SavaşSuriye'deki İç SavaşMuhalif çatı birliği Fetih Ordusuna bağlı birliklerin rejim güçlerinin başkent Şam'ın Zebedani ilçesindeki saldırılarına karşılık İdlib kırsalındaki Fua ve Kafraya köylerine operasyon düzenlediği bildirildi.
 • 00:18Suriye'deki İç SavaşEsed rejiminin abluka altında tuttuğu Şam kırsalındaki Doğu Guta'da çok sayıda kişinin kuyu suyu içmek zorunda kaldığı için Hepatit A virüsüne rastlandığını bildirildi.
 • 23:20Suriye Savaş Uçakları Lübnan Sınırındaki Zebedani İlçesini BombaladıSuriye Savaş Uçakları Lübnan Sınırındaki Zebedani İlçesini BombaladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Lübnan sınırındaki Zebedani ilçesindeki çatışma sesleri- Suriye savaş uçaklarının bombaladığı Zebedani ilçesi Suriye ordusuna ait savaş uçakları ve helikopterler başkent Şam'ın kuzeybatısında yer alan Lübnan sınırındaki Zebedani ilçesine yoğun saldırı düzenledi.
 • 19:24Suriye'deki İç SavaşSuriye'deki İç SavaşSuriye ordusuna ait savaş uçakları ile helikopterlerin başkent Şam'ın kuzeybatısında yer alan Lübnan sınırındaki Zebedani ilçesine yoğun saldırı düzenlediği bildirildi.
 • 12:39Suriyeli Çocuklar Mendil Satarak Ailelerine Destek OluyorSuriyeli Çocuklar Mendil Satarak Ailelerine Destek OluyorSamsun'da bulunan Suriyeli çocuklar, mendil satarak yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor.
 • 16:50Kırkpınar'a Yıldız YağacakKırkpınar'a Yıldız YağacakEdirne Belediye Başkanlığı tarafından bu yıl 654'üncüsü düzenlenecek Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri etkinliklerinde Bengü, Şevval Şam, Gökhan Tepe, Yeni Türkü ve Coşkun Sabah gibi ünlüler konser verecek.
 • 14:31Fatiha Suresi'ni Pirince YazıyorFatiha Suresi'ni Pirince YazıyorÜlkesindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan hat sanatçısı Tahir Ahmet, mesleğini sürdürdüğü Mardin'de pirinç tanesini sanat eserine dönüştürüyor.
 • 12:22Suriye'deki İç SavaşSuriye'de Hizbullah milisleri destekli rejim güçlerinin, başkent Şam'ın Zabadani ilçesine son 5 günde "400 varil ile 15 vakum bombası" attığı bildirildi.
 • 12:43Esma Esed: Şam Büyükelçiliği'ni Çekmeyen Endonezya'ya MinnettarızEsma Esed: Şam Büyükelçiliği'ni Çekmeyen Endonezya'ya MinnettarızEndonezya Dışişleri Bakanlığı tarafından bugün yapılan açıklamaya göre, Suriye lideri Beşar Esed'in eşi Esma Esed, Endonezya'nın Şam Büyükelçisi Djoko Harjanto'nun eşi Rosa Triana Harjanto'yu 4 Temmuz'da kendi ofisinde kabul ederek samimiyet toplantısı düzenledi.