19:3000
SON DAKİKA ŞAM HABERLERİ

Son Dakika Şam Haberleri

  Mevlana'nın 741. Vuslat Yıl Dönümü

  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Akyürek: "Anadolu'nun o zaman yaşadığı karmaşık ve parçalanmış siyasal yapısı içinde o büyük usta, hem içinde yaşadığı topluma ve zamana ama daha da önemlisi gelecek zamanın insan ve toplumuna da aynı incelik ve endişe ile sesleniyor, yön veriyordu. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Aa, Nusra Cephesi'nin Ele Geçirdiği Askeri Konvoyu Görüntüledi

  Muhaliflerin İdlib kırsalındaki Vadi ed-Dayf ve el-Hamidiyye bölgesinde kontrolü ele geçirmesinin ardından bölgeden kaçan Esed rejimine bağlı askeri konvoy, Nusra Cephesi'nin takibi sonucu ele geçirildi. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Suriyeli Muhaliflerin İdlib'deki İlerleyişi

  ÖSO kurucularından Albay Esad: "Vadi ed Dayf ve Hamidiyye karargahlarının alınması İdlib, Hama ve başkent Şam'ın özgürleştirilmesinin başlangıcıdır" "BM 4 yıldır ölüm ve tehcirle boğuşan Suriye halkı için ne yaptı? (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Türkiye'ye Sığınan Suriyeliler

  Reyhanlı ilçesine gelen Amerikan Proje Hope ve Islamic Relief yardım kuruluşları ilçede Suriyeli yaralıların kaldığı sağlık evi ile okulu ziyaret etti. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Beşiktaş Deplasmanda Kaybetmiyor

  Beşiktaş Deplasmanda Kaybetmiyor

  Beşiktaş 13 haftada 6’ncı dış saha galibiyetini elde etti. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Suriye Başbakanı Halki'nin İran Ziyareti

  Suriye Başbakanı Halki'nin İran Ziyareti

  İran Cumhurbaşkanı Ruhani, Suriye Başbakanı Halki'yi kabul etti Ruhani: "Suriye meselesi sadece diyalog ve iç siyasi müzakereler çerçevesinde çözülebilecektir" (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Kurtulmuş: Türkiye Bu Geniş Medeniyet Havzasının Kilit Taşıdır

  Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, "Çok alanda henüz dünyanın birinci ligine çıkmamış olmamıza rağmen, insani yardımlar bakımından dünyanın birincisi olan bir ülkeyiz." dedi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  "Afrika Ülkeleri TİKA'yı Çağırdı"

  Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Türkiye'nin yaptığı kalkınma yardımlarının 2013 rakamları itibariyle 4.3 milyar dolara çıkmış olmasının övünç vesilesi olduğunu söyledi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Suriye'deki İç Savaş

  Suriye'deki İç Savaş

  Şam'da yolcu otobüsüne düzenlenen silahlı saldırıda 18 kişi öldü. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Işid Tarafından Konsolosluğumuzun Ne Kadar Parası Gasp Edilmiştir?'

  Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu 11 Haziran 2014'de Musul Başkonsolosluğumuzun işgali sonrası IŞİD teröristleri tarafından 2 Milyon Euro ve rehin tutulan 49 vatandaşlarımıza ait değerli eşyaların alındığı haberlerini Başbakan Ahmet Davutoğlu'na sordu. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Başbakan'a, 'IŞİD, Başkonsolosluktaki 2 Milyon Euro'yu Aldı Mı?' Sorusu

  Başbakan'a, 'IŞİD, Başkonsolosluktaki 2 Milyon Euro'yu Aldı Mı?' Sorusu

  Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu'nu basıp personeli rehin alan IŞİD'in konsolosluğa ait para dolu çantaya da el koyduğu öne sürülmüştü. CHP'li vekil bu iddiayı Meclis'e taşıdı. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Süleyman Demirel Üniversitesi'nden Suriyeli Yetimlere Yardım

  Süleyman Demirel Üniversitesi'nden Suriyeli Yetimlere Yardım

  Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’nin Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde hayırseverler tarafından kurulan yetimhanedeki Suriyeli çocukları ziyaret etti. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Suriye'de Esed Güçlerine Darbe

  Suriye'de Esed Güçlerine Darbe

  Suriye'deki muhalif güçlerin, İdlib kırsalındaki Vadi ed-Dayf askeri karargahının ardından rejime ait stratejik öneme sahip bölgedeki diğer karargah "Hamidiyye"yi de ele geçirdiği bildirildi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  IŞİD'cilerin Katliam İddianamesi Kabul Edildi

  IŞİD'cilerin Katliam İddianamesi Kabul Edildi

  Niğde'de 1 polis memuru ile 1 astsubayı şehit edip, gasp ettikleri kamyon şoförünü öldüren IŞİD terör örgütü üyesi 3 kişi hakkındaki iddianame kabul edildi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Suriye'de Esed Güçlerine Darbe

  Suriye'deki muhalif güçler, İdlib'deki Vadi Ed-Dayf askeri karargahının ardından rejime ait stratejik öneme sahip bölgedeki diğer karargah Hamidiyye'yi de ele geçirdi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Işid Militanları Hakkında 3'er Kez Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası İsteniyor

  Işid Militanları Hakkında 3'er Kez Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası İsteniyor

  Geçen yıl 20 Mart’ta meydana gelen olayda bir polis memuru ile bir astsubayı şehit eden ve bir kamyon şoförünü öldüren 3 IŞİD militanı, 3’er kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle 12 Ocak 2015 tarihinde yargılanacak. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Halep Kuşatma Altında

  Halep'in doğu ve güney mahallelerini kontrol eden muhalifler, Esed güçleri'nin kenti kuzeyden abluka altına almayı hedefleyen saldırılarına karşı direniyor. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Suriye'de İç Savaş

  Suriye'de İç Savaş

  Muhalif güçler, İdlib kırsalında rejime ait en büyük karargahlardan biri olarak bilinen "Vadi ed Dayf"ın kontrolünü ele geçirdi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Akçınar: Hükümeti Zorlayan Kürtlerin Mücadelesidir

  Akçınar: Hükümeti Zorlayan Kürtlerin Mücadelesidir

  Emek Partisi (EMEP) Şanlıurfa İl Örgütü tarafından düzenlenen panele katılan Sosyolog Seher Akçınar, "Hükümeti zorlayan Kürtlerin mücadelesidir" dedi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

 

  Avustralya'da Rehine Alarmı

  Avustralya'da Rehine Alarmı

  Sidney'de bir kafeteryada bulunan en az 10 kişi, silahlı bir kişi tarafından rehin alındı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Babacan: 'Türkiye Demokrasisi ve Ekonomisiyle Güçlü Bir Ülke'

  Babacan: "Türkiye Demokrasisi ve Ekonomisiyle Güçlü Bir Ülke"

  Başbakan Yardımcısı Babacan, Kırşehir'de- Babacan: "İçerideki bütün teşebbüslere rağmen, dışarıdaki bütün zorluklara rağmen hamdolsun ülkemiz yoluna devam ediyor, demokrasimiz yoluna devam ediyor"- "Çiftçimize ve esnafımıza hizmet veren Ziraat Bankası ve Halk Bankası, çiftçimiz ve esnafımızla alakalı yaptığı işleri bundan sonra kuracakları katılım bankaları eliyle faizsiz sistemle de yapabilecek"- "Artık öyle 10 yılda bir darbelerle ya da darbe tehditleriyle baş başa kalan bir ülke yok. Artık (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Başbakan Yardımcısı Babacan, Kırşehir'de

  Babacan: "İçerideki bütün teşebbüslere rağmen, dışarıdaki bütün zorluklara rağmen hamdolsun ülkemiz yoluna devam ediyor, demokrasimiz yoluna devam ediyor" "Çiftçimize ve esnafımıza hizmet veren Ziraat Bankası ve Halk Bankası, çiftçimiz ve esnafımızla alakalı yaptığı işleri bundan sonra kuracakları katılım. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Başbakan Davutoğlu Elazığ'da

  Başbakan Davutoğlu Elazığ'da

  Partisinin Elazığ İl Başkanlığı’nın 5’inci Olağan Kongresi’nde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP ve HDP’ye yüklendi. (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Suriye'de İç Savaş

  Suriye Genel Devrim Konseyi: "Aralık ayında Şam'ın kuşatma altındaki Arbin beldesinde 8'i çocuk 10 kişi açlıktan öldü" (14 Aralık 2014 Pazar )

   

  Suriye'deki İç Savaş

  İslami Cephe, Halep'te 10 rejim askerini etkisiz hale getirdi. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Işid Tehdidine Rağmen Milyonlarca Şii Kerbela'da Toplandı

  Işid Tehdidine Rağmen Milyonlarca Şii Kerbela'da Toplandı

  Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütü tehdidine rağmen milyonlarca Şii, Hazreti Hüzeyin’i anma törenlerine katılmak üzere Kerbela’ya akın etti. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  BM'nin Suriye İçin "Dondurulmuş Bölgeler" Önerisi

  İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Abdullahiyan, BM'nin Halep'te öngördüğü ateşkes planını ilgiyle karşıladıklarını bildirdi. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Şam Kayısısı Geçim Kaynakları Oldu

  Suriye'de 2 yıldan bu yana rejiminin kuşatması altındaki başkent Şam'ın Doğu Guta bölgesinde, esnaf halktan aldığı kayısıdan yaptığı çeşitli ürünleri satmaya çalışıyor Arbin'deki tüccarlardan Sami Er Rahtavi: "Doğu Guta bölgesinde hemen herkes açlık ve sefaletten dolayı kayısı tüketmek zorunda. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  AK Parti Nevşehir 5. Olağan İl Kongresi

  Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (1) "Daha babalarının, dedelerinin yazdıkları mektupları okuyamayanlar, Osmanlıca’ya savaş ilan ettiler, nerdeyse" "Bunların tarihle problemi var. Çünkü kendi kimlikleriyle problemi var. Bizim için Türkiye Cumhuriyeti Devleti nevzuhur devlet değildir, Selçuklu, Osmanlı çizgisinde daha önceki asırlara kadar giden kadim bir medeniyetin son halkasıdır" "Bizim dedelerimiz, bir cihan imparatorluğunu korumak için 7 düvelle savaştı. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Şam Kayısısı Geçim Kaynakları Oldu

  Şam Kayısısı Geçim Kaynakları Oldu

  Suriye'de 2 yıldan bu yana rejiminin kuşatması altındaki başkent Şam'ın Doğu Guta bölgesinde, esnaf halktan aldığı kayısı meyvesinden yaptığı çeşitli ürünleri satmaya çalışıyor. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Ordu Musul'a Operasyona Hazırlanıyor'

  Ordu Musul'a Operasyona Hazırlanıyor'

  Irak Maliye Bakanı Zebari Al Jazeera’ye verdiği mülakatta ordunun IŞİD'in işgalinde olan Musul'u geri almak için kapsamlı bir operasyon hazırlığında olduğunu söyledi. (12 Aralık 2014 Cuma )

   

  İhh'nın "Kış Geldi Şimdi Zamanı" Kampanyası

  İHH İnsani Yardım Vakfı ve Suudi Arabistan yardım kuruluşu El Emel'in katkılarıyla "Kış Geldi Şimdi Zamanı" kampanyası kapsamında toplanan insani yardım malzemelerini taşıyan 11 tır Suriye için yola çıktı. (12 Aralık 2014 Cuma )

   

  İhh'nın 'Kış Geldi Şimdi Zamanı' Kampanyası

  İhh'nın "Kış Geldi Şimdi Zamanı" Kampanyası

  İHH'nın "Kış Geldi Şimdi Zamanı" kampanyası- İHH İnsani Yardım Vakfı ve Suudi Arabistan yardım kuruluşu El-Emel'in katkılarıyla "Kış Geldi Şimdi Zamanı" kampanyası kapsamında toplanan insani yardım malzemelerini taşıyan 11 tır Suriye için yola çıktı İHH İnsani Yardım Vakfı ve Suudi Arabistan yardım kuruluşu El-Emel'in katkılarıyla "Kış Geldi Şimdi Zamanı" kampanyası kapsamında toplanan insani yardım malzemelerini taşıyan 11 tır Suriye için yola çıktı. (12 Aralık 2014 Cuma )

   

  MŞÜ'de Klas Duruş Konferansı Düzenlendi

  Muş Alparslan Üniversitesinde, Türkiye Buluşmaları etkinliği kapsamında, Klas Duruş konulu konferans düzenlendi. (12 Aralık 2014 Cuma )

   

  ABD'li Başkonsolos, Türk Genciyle Eşcinsel Evlilik Yapıyor

  ABD'li Başkonsolos, Türk Genciyle Eşcinsel Evlilik Yapıyor

  ABD İstanbul Başkonsolosu Charles F. Hunter, Türk genci Ramadan Çaysever ile evleniyor. Düğün, ay sonu eşcinsel evliliğe izin veren ABD Wisconsin'da yapılacak. (12 Aralık 2014 Cuma )

   

  Rusya Suriye'de Ağırlığını Koyuyor

  Rusya Suriye'de Ağırlığını Koyuyor

  Şam’da Beşşar Esed ile görüşen Rusya Devlet Başkanı Putin’in Özel Temsilcisi Bogdanov, ABD ile Suriye rejimini Moskova’da masaya oturtmak istediklerini açıkladı. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek Seçim Barajının Kalkması Anayasa'nın Gereği

  İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek Seçim Barajının Kalkması Anayasa'nın Gereği

  İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, yüzde 10'luk seçim barajının kalkmasının demokrasi için çok önemli ve anayasanın gereği olduğunu söyledi. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  HDP Irak'ta Öldürüldüğü İddia Edilen MİT Elamanlarını Sordu

  HDP Irak'ta Öldürüldüğü İddia Edilen MİT Elamanlarını Sordu

  Faysal Sarıyıldız, İran basının gündeme getirdiği "12 MİT görevlisi Irak ve Kobani'de öldürüldü" haberini Türkiye gündemine taşıdı ve Başbakan'a soru önergesi verdi. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Doğu Perinçek: Seçim Barajının Kalkması Anayasa'nın Gereği

  Doğu Perinçek: Seçim Barajının Kalkması Anayasa'nın Gereği

  İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, yüzde 10'luk seçim barajının kalkmasının demokrasi için çok önemli ve anayasanın gereği olduğunu söyledi. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  İsrail'deki Tutsaklığını Anlattı

  İsrail'deki Tutsaklığını Anlattı

  İsrail’de 24 gün gözaltında kaldıktan sonra serbest bırakılan Filistin kökenli Türk vatandaşı Ahmet Abusalih hapishanede yaşadıklarını anlattı. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Abd: Diğer Ülkeler de Açıklasın

  Abd: Diğer Ülkeler de Açıklasın

  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, CIA'in işkence raporuna yönelik tepkileri yanıtladı, “Eğer diğer ülkeler de kendi istihbarat servislerinin bilgi toplama pratiklerine yönelik raporlar ortaya koyarlarsa bundan memnuniyet duyarız" dedi. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  İsrail'den Suriye Topraklarına Saldırı

  İsrail'den Suriye Topraklarına Saldırı

  İsrail'in, Suriye'nin başkenti Şam kırsalındaki bazı noktaları vurduğu bildirildi. Saldırılar esnasında Şam'ın Dimas bölgesinde 10 patlama oldu. (07 Aralık 2014 Pazar )

   

  Suriye'de İç Savaş

  Şam'ın Doğu Guta bölgesindeki çiftçiler elerindeki son buğdayı ekti. (07 Aralık 2014 Pazar )

   

  Ezher Şeyhi: Hiçbir Kişi veya Cemaat, Cihat Çağrısı Yapamaz

  Ezher Şeyhi: Hiçbir Kişi veya Cemaat, Cihat Çağrısı Yapamaz

  Mısır'ın başkenti Kahire'de düzenlenen "Terörizm ve Aşırıcılık Karşısında El-Ezher" sempozyumunda bir araya gelen Müslüman ve Hristiyan din alimleri, terör ve aşırılığa karşı birlik mesajı verdi. (07 Aralık 2014 Pazar )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
19.12.2014 19:30:26. #1.13#