SON DAKİKA ŞAM HABERLERİ

Son Dakika Şam Haberleri

17:03
Suriye'de İç Savaş Dera Yerel Koordinasyon Komitesi basın sorumlusu Ali: "Nusra Cephesi ile Ahrar u Şam Tugayı, Dera'nın Şeyh Miskin beldesinde 82. Tugayı ele geçirdi"
16:09
Davutoğlu: Güzel Türkçemizle, Güzel Kürtçemizi Kardeş Yapmaya Geldik Başbakan Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır'da partisinin il kongresinde yaptığı konuşmasına Kürtçe "Varlığınız, varlığımızdır" sözüyle başladı, birlik ve beraberlik meajları verdi.
Davutoğlu: Güzel Türkçemizle, Güzel Kürtçemizi Kardeş Yapmaya Geldik
15:51
AK Parti Diyarbakır 5. Olağan İl Kongresi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker: "AK Parti olarak bu bölgeye tekrar barışı, huzuru getirecek bir projeyi hayata geçirmeye çalışıyoruz" "Barışı istemeyenler, sabote edenler var, atılan demokratikleşme ve sivilleşme adımlarını görmezden gelip kışkırtmalarla, saldırılarla masum insanları katletmek suretiyle bunu engellemeye çalışanlar var ama Diyarbakır'ın ruhunda, mayasında, tarihinde geçmişinde barış var, kardeşlik var" "Diyarbakır halkı barış ve huzur istiyor.
15:46
Suriye'de İç Savaş Suriye ordusuna ait savaş uçakları başkent Şam'ın Doğu Guta bölgesini bombalarken muhalifler de rejim güçlerinin bulunduğu noktalara havan toplarıyla saldırıyor Suriye İnsan Hakları Örgütü: "Suriye ordusuna ait savaş uçaklarının Doğu Guta bölgesini bombalamasında 8 kişi öldü"
14:53
AK Parti Diyarbakır 5. Olağan İl Kongresi Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (2) "Çözüm Süreci her ne suretle olursa olsun mutlaka başarıya ulaşacak, mutlaka analar arasındaki ebedi kardeşlik kaim kılınacak.
14:45
Başbakan Ahmet Davutoğlu Diyarbakır'da Başbakan Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır’da önemli mesajlar verdi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu Diyarbakır'da
12:57
2,28'lik Suriyeli Cuma'nın, Çadır Kentte Zorlu Yaşamı Ülkesindeki olaylar nedeniyle Osmaniye'deki konaklama tesisinde kalan 2,28 cm boyundaki Suriyeli Cuma, "İnsanlar ilgi gösteriyor fakat gerçeklerle ben yüzleşiyorum" dedi.
2,28'lik Suriyeli Cuma'nın, Çadır Kentte Zorlu Yaşamı
11:36
2,28'lik Suriyeli Cuma'nın Çadır Kentte Zorlu Yaşamı Ülkesindeki olaylar nedeniyle Türkiye'ye sığınan ve Osmaniye'deki konaklama tesisinde kalan 2 metre 28 santimetre boyundaki Suriyeli Cuma Türkmen çadır kentte uzun boyunun dezavantajını yaşıyor Türkmen: "Sağlık sorunlarımdan sonra en büyük sorunum bedenime uygun kıyafet bulamamak, mesela 56 numara ayakkabı kullanıyorum" "Toplu mekanlarda, yemek ve televizyon izlemek için uygun tabure ve koltuk bulmakta güçlük çekiyorum.
10:38
Işid'in Japon Rehineyi Öldürmesi Tokyo'yu Kızdırdı Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütünün elindeki iki Japon rehinden birini öldürdüğünü açıklaması Tokyo'nun sert tepkisini çekti.
Işid'in Japon Rehineyi Öldürmesi Tokyo'yu Kızdırdı
02:48
Anbar'da 49 Işid?li Öldürüldü Irak Savunma Bakanlığı, El Anbar ilinde bir bölgenin terör örgütü Irak Şam İslam Devleti'nden (IŞİD) geri alındığını açıkladı.
Anbar'da 49 Işid?li Öldürüldü
02:07
Anbar'da 49 IŞİD'li Öldürüldü Irak'ın El Anbar ilinde bir bölge daha IŞİD'den geri alındı ve 49 militan öldürüldü.
Anbar'da 49 IŞİD'li Öldürüldü
23:35
Muhalif Şam Cephesi,tel Bureyc Bölgesini Ele Geçirdi Suriye'de muhalif Şam Cephesi, Halep'in kuzeyinde rejim güçlerinin denetimindeki Tel Bureyc bölgesini ele geçirdi, çatışmalarda 10 rejim askeri öldürüldü.
Muhalif Şam Cephesi,tel Bureyc Bölgesini Ele Geçirdi
22:49
Suriye'deki İç Savaş Muhalif Şam Cephesi, Halep'in Tel Bureyc bölgesini ele geçirdi Çatışmalarda 10 rejim askeri öldürüldü, bir tank ve çok sayıda askeri araç imha edildi.
11:13
Hollanda ve Fransa, Işid Terör Örgütüne Karşı İşbirliği Yapacak Hollanda Hükümeti IŞİD terör örgütüne karşı Fransa ile yakın işbirliği içinde çalışacağını açıkladı.
Hollanda ve Fransa, Işid Terör Örgütüne Karşı İşbirliği Yapacak
23:54
Suriye'de İç Savaş Esed güçlerinin operasyonlarında 92 kişi öldü.
09:53
Erzurumspor Yönetimi Güven Tazeledi Spor Toto 3. Lig 3. Grupta şampiyonluk mücadelesi veren Büyükşehir Belediye Erzurumspor'da, Özakalın başkanlığındaki yönetim kurulu, olağan genel kurulda güven tazeledi.
Erzurumspor Yönetimi Güven Tazeledi
05:35
Suriye, Ağır İthamlarla Türkiye'yi BM'ye Şikayet Etti Suriye, Hayat Boumeddiene'in Suriye'ye kaçak yollarla girişine yardım ettiği iddiasıyla Türkiye'yi BM'ye şikayet etti; "Türkiye, teröristlerin ana giriş güzergahı" dedi.
Suriye, Ağır İthamlarla Türkiye'yi BM'ye Şikayet Etti
00:21
Başbakan Davutoğlu Davos'ta Başbakan Davutoğlu, Davos'ta Arap kanaat önderiyle akşam yemeğinde bir araya geldi.
00:10
Başbakan Davutoğlu Davos'ta Başbakan Davutoğlu "Arap Baharına baktığımızda bizim tutumuz çok açıktı ve halen çok açık. Biz pozisyonumuzu değiştirmedik." dedi.
16:14
Şam Cephesi "Hava Savunma Birlikleri" Kurdu Suriye'nin Halep kentindeki silahlı muhaliflerin çatı birliği Şam Cephesi'nin Esed güçlerinin hava saldırılarına karşı yerli füze yaparak, "Hava Savunma Birlikleri" kurduğu bildirildi.
Şam Cephesi 'Hava Savunma Birlikleri' Kurdu
16:04
Şam Cephesi "Hava Savunma Birlikleri" Kurdu Esed güçlerinden ayrılarak muhaliflere katılan subaylar Halep'te yerli yapımı füzeler üretti.
14:00
Ahmet Lütfi Akar - Kızılay'dan Türkmenlere ve Her Bölgeye Yardım Türk Kızılayı Genel Başkanı Akar-"Suriye sınırında sıfır noktasından, Suriye içlerine, Şam'a kadar insani yardım malzemesini göndermiştir Türk Kızılayı. Yaklaşık 1 milyar liralık yardım malzemesini Suriye sınırından diğer tarafa verdik, teslim ettik"-"Türkmen kardeşlerimize de sürekli insani yardım malzemesi sevk ediyoruz.
Ahmet Lütfi Akar - Kızılay'dan Türkmenlere ve Her Bölgeye Yardım
13:13
Işid'den İslami Olmayan Çalgı Çalan Müzisyenlere Kırbaç ve Sopa Cezası Suriye'nin Halep kenti yakınlarındaki Bucak kasabasında iki müzisyen İslami kurallara uymayan müzik aleti çaldıkları gerekçesiyle Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) militanları tarafından 90 kırbaç cezasına çarptırıldı.
Işid'den İslami Olmayan Çalgı Çalan Müzisyenlere Kırbaç ve Sopa Cezası
13:11
İHH'dan Yermuk ve Doğu Guta'ya Yardım Vakıf tarafından Şam'daki Yermuk mülteci kampıyla Doğu Guta'da açlıkla mücadele eden Suriyeli ve Filistinli aileler için gıda yardımı yapıldı.
13:10
Türk Kızılayı Genel Başkanı Akar Açıklaması "Suriye sınırında sıfır noktasından, Suriye içlerine, Şam'a kadar insani yardım malzemesini göndermiştir Türk Kızılayı. Yaklaşık 1 milyar liralık yardım malzemesini Suriye sınırından diğer tarafa verdik, teslim ettik" "Türkmen kardeşlerimize de sürekli insani yardım malzemesi sevk ediyoruz.
12:15
Şanlıurfa'dan Suriyelilere 400 Tır Yardım Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu, ihtiyaç sahibi Suriyelilere 3,5 yılda 400 tır yardım yaptı.
11:11
Obama: Müslümanların Saldırgan Bir Biçimde Tek Tipleştirilmesini Reddediyoruz Obama: Müslümanların saldırgan bir biçimde tek tipleştirilmesini reddediyoruz ABD Başkanı Barack Obama, Amerikan başkanlarının geleneksel olarak her yıl Kongre'de yaptıkları 'Birliğin Durumu' konuşmasında, Müslümanların saldırgan bir biçimde tek tipleştirilmesini reddetmeyi sürdürdüklerini söyledi.
Obama: Müslümanların Saldırgan Bir Biçimde Tek Tipleştirilmesini Reddediyoruz
11:01
Muhalifler, 10 Esed Askerini İdam Edecek Muhalifler, Esed yönetimi ile gerçekleştirdikleri esir değişimi görüşmelerinden sonuç çıkmaması sebebiyle esir tuttukları 10 Esed askerini idam etme kararı aldı.
10:52
'İslami Olmayan' Çalgı Çalan Müzisyenlere, Kırbaç ve Sopa Cezası! Suriye'de Bucak kasabasında iki müzisyen "İslami kurallara uymayan" çalgı çaldıkları için IŞİD militanları tarafından, herkesin içinde 90 kırbaçla cezalandırıldı.
'İslami Olmayan' Çalgı Çalan Müzisyenlere, Kırbaç ve Sopa Cezası!
10:42
Obama: Müslümanların Tek Tipleştirilmesini Reddediyoruz ABD Başkanı Barack Obama, bu yılki 'Birliğin Durumu' konuşmasında, Müslümanların saldırgan bir biçimde tek tipleştirilmesini reddetmeyi sürdürdüklerini söyledi.
Obama: Müslümanların Tek Tipleştirilmesini Reddediyoruz
10:15
Suriyeli Ağabeyin Acı Görevi Suriyeli Moshrek Achity, Bodrum açıklarında kayıplara karışan kaçaklar arasındaki kardeşi ile yeğeninin cansız bedenlerini bulmak için Bodrum'a geldi.
Suriyeli Ağabeyin Acı Görevi
08:36
ABD: Çatışmalar Donsun, Esad Şimdilik Kalsın New York Times gazetesine göre ABD'nin Suriye'de iç savaşın nasıl sonlandırılacağına dair politikası değişme sinyali veriyor. ABD, Esad'ın gitmesi görüşünden uzaklaşıyor.
ABD: Çatışmalar Donsun, Esad Şimdilik Kalsın
15:21
Sınır Ötesine Yardım Şanlıurfa İnsani Yardım Platformunca Suriye'deki ihtiyaç sahiplerine iki tır yardım malzemesi gönderildi.
14:08
Işid, 2 Japon Rehine İçin 200 Milyon Dolar İstiyor Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) kaçırdıkları iki Japon rehine için 200 milyon dolar fidye istedi.
Işid, 2 Japon Rehine İçin 200 Milyon Dolar İstiyor
13:12
Kobani'nin Kurtuluşuna Az Kaldı! IŞİD'in saldırılarına karşı 127 gündür Kobani'yi savunan Kürt güçleri en büyük başarısını dün elde etti.
Kobani'nin Kurtuluşuna Az Kaldı!
11:53
IŞİD İki Japon Rehine İçin 200 Milyon Dolar İstiyor Irak Şam İslam Devleti, kaçırdıkları iki Japon rehine için 200 milyon dolar fidye istedi.
IŞİD İki Japon Rehine İçin 200 Milyon Dolar İstiyor
11:18
Suriye'de Koltuk Değneğine Mahkum Küçük Hayatlar Şam'ın Cobar bölgesinde Esed güçlerinin hava saldırılarında yüzlerce çocuk ölürken yararlananlar da hayatlarına koltuk değneğine bağlı olarak devam ediyor.
Suriye'de Koltuk Değneğine Mahkum Küçük Hayatlar
21:17
İsrail, İranlı Hizbullah Komutanını Öldürdü İsrail'in, Suriye'nin Kuneytra kentindeki devriye aracına düzenlediği saldırıda ölen Hizbullah komutanlarından İmad Mugniye son yolculuğuna uğurlandı.
08:56
Koalisyon Güçlerinin Suriye'deki Saldırıları Koalisyon güçlerine ait İHA'yla düzenlenen saldırıda 2 Nusra Cephesi üyesi öldü.
Koalisyon Güçlerinin Suriye'deki Saldırıları
00:03
Mustafa Kamalak: "İslam Barış Dinidir, Terörle Anılamaz" Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, il teşkilatının olağan kongresine katılmak üzere Düzce’ye geldi.
Mustafa Kamalak: 'İslam Barış Dinidir, Terörle Anılamaz'
23:06
İsrail'den Hizbullah Aracına Saldırı, 6 Ölü İsrail'in, Suriye'nin güneybatısındaki Golan Tepeleri'nde Hizbullah'a ait araca düzenlediği hava saldırısında biri üst düzey, 6 Hizbullah militanı hayatını kaybetti.
İsrail'den Hizbullah Aracına Saldırı, 6 Ölü
22:37
İsrail'in Hizbullah Aracına Düzenlediği Saldırı Saldırıda 8 kişinin öldürüldüğü, ölenler arasında İranlı saha komutanı Ebu Ali Tabatabai'nin de bulunduğu belirtildi.
İsrail'in Hizbullah Aracına Düzenlediği Saldırı
19:38
İsrail'de İşid Hücresi Ortaya Çıkarıldı İsrail’de güvenlik güçleri Irak Şam İslam Devleti örgütüne ait bir hücreyi ortaya çıkardı.
İsrail'de İşid Hücresi Ortaya Çıkarıldı
15:59
İdlib'te Bir Askeri Kargo Uçağının Düşürülmesi Esed yönetimi İdlib'te bir askeri kargo uçağının düştüğünü doğruladı.
15:21
AK Parti Edirne İl Kongresi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nebati: "Eski Türkiye'de maaşını neredeyse alamayacak memurlar vardı.
14:03
Suriyelilerin "Soğukla" Savaşı Doğu Gutalı aktivist Buşi: "Doğu Guta'da halk, hava saldırılarında hasar görmüş evlerin kapılarını tahta pencereleri söküp oduna haline getiriyor" "Bölgeyi vuran son soğuk hava dalgasında çok sayıda kişi donarak öldü"
14:02
Saadet Partisi Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Genel Başkan Kamalak: "İnsanlığın tek ve yegane kurtuluş reçetesi olan İslamın, terör ile anılması asla kabul edilemez" "Biz Paris'te 17 kişi öldüğü için yürüyen o liderleri, Gazze'de bin 600 kadın ve çocuk öldüğünde de yürürken görmek isterdik"
09:49
Cübbeli Ahmet Hoca: Paris Katliamının Arkasında Siyonistler Var Cübbeli Ahmet Hoca, Charlie Hebdo'ya yapılan saldırıyı Müslümanların yapmadığını, olayın arkasında Siyonistlerin olduğunu söyledi.
Cübbeli Ahmet Hoca: Paris Katliamının Arkasında Siyonistler Var
13:06
IŞİD'in Sınıra Yaklaşması İran Ordusunu Harekete Geçirdi İran Ordusu, Irak İslam Şam Devleti örgütünün İran sınırına yakınlaşması üzerine Irak sınırına topçu birliği konuşlandırdığını bildirdi.
IŞİD'in Sınıra Yaklaşması İran Ordusunu Harekete Geçirdi
12:46
İran IŞİD'e Karşı Sınıra Topçu Birliği Konuşlandırdı İran Ordusu, Irak İslam Şam Devleti örgütünün İran sınırına yakınlaşması üzerine Irak sınırına topçu birliği konuşlandırdığını bildirdi.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.01.2015 05:24:45. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ŞAM HABERLERİ
[Hata Bildir]