SON DAKİKA ŞAM HABERLERİ

Son Dakika Şam Haberleri

 • 17:56Rejim Güçleri ve Lübnan Hizbullahı ile Silahlı Muhalifler Arasındaki Ateşkes Sona ErdiRejim Güçleri ve Lübnan Hizbullahı ile Silahlı Muhalifler Arasındaki Ateşkes Sona ErdiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Havan toplarıyla saldırılar- Ahraru'ş Şam saha komutanlarından Ebu Abdurrahman ile röportaj Suriye'nin üç ayrı bölgesinde rejim güçleri ve Lübnan Hizbullahı ile silahlı muhalifler arasındaki ateşkesin sona erdiği bildirildi.
 • 20:04Suriye'deki İç SavaşSuriye'de rejime ait savaş uçağıyla başkent Şam'ın Doğu Guta bölgesinde muhaliflerin kontrolündeki Duma ilçesine düzenlediği saldırıda, 8 sivilin hayatını kaybettiği bildirildi.
 • 11:42Kaçaklar, Umuda Yolculukta Ölümü Göze Alıp Her Yolu DeniyorKaçaklar, Umuda Yolculukta Ölümü Göze Alıp Her Yolu DeniyorMuğla'nın Bodrum ilçesinden yasa dışı yollardan Yunanistan'ın İstanköy Adasına geçmeye çalışan kaçak göçmenler ölümü göze alarak her yolu deniyor.
 • 11:28Uyanık Suriyeli Şambrelle Yunan Adasına GeçtiUyanık Suriyeli Şambrelle Yunan Adasına GeçtiBodrum'dan şambrel ile denize açılan Suriyeli genç, bölgeden geçen yattakilerin ip atmasıyla Yunanistan'a geçti.
 • 15:49Halep'te Muhaliflerle Terör Örgütü Daeş Arasındaki ÇatışmalarTerör örgütü DAEŞ'in, Halep'in kuzeyinde muhaliflerin kontrolündeki bölgelere düzenlediği saldırılarda dört köyün denetimini ele geçirdiği, Mari ilçesine bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda ise 2 kişinin öldüğü, 14 kişinin yaralandığı bildirildi.
 • 23:36Suriye'deki İç SavaşSuriye'deki muhalif gruplardan Ceyşu'l İslam, rejimi, başkent Şam'ın demografik yapısını değiştirmeye çalışmakla suçladı.
 • 21:22Suriye'deki İç SavaşŞam Cephesi'ne bağlı birliklerin, Halep'in kuzeyinde yer alan Handarat bölgesindeki Başköy ve Duveyr Zeytun köyünde rejim güçlerine karşı operasyon başlattığı bildirildi.
 • 20:59Suriye'deki İç SavaşSuriye'deki muhalif gruplardan Ahraru'r Şam, askeri kanadını yeniden yapılandırarak düzenli bir ordu kuracağını bildirdi.
 • 20:45Enkaz Altından Çıkarılan 4 Yaşındaki Kız Gözyaşlarına BoğduEnkaz Altından Çıkarılan 4 Yaşındaki Kız Gözyaşlarına BoğduSuriye ordusunun pazar yerine düzenlediği hava saldırısında, enkaz altında kalan 4 yaşındaki kızın sağ olarak kurtulma anı gözyaşlarına boğdu.
 • 18:28Göçmenlerin Makedonya'ya Girişi SürüyorGöçmenlerin Makedonya'ya Girişi SürüyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yunanistan-Makedonya sınırından görüntüler- Kabul merkezindeki göçmenlerden Suriyeli Nesir'in açıklamaları Göçmenlerin Makedonya'ya girişi sürüyor- Göçmenlerin 15 dakikada bir 10'ar kişilik gruplar halinde ülkeye girişine izin veriliyor- Sınırda 200'e yakın göçmen daha bekliyor Daha iyi bir yaşam umuduyla AB ülkelerine ulaşmayı amaçlayan göçmenlerin Makedonya'ya girişi devam ediyor.
 • 16:09Göçmenlerin Makedonya'ya Girişi SürüyorDaha iyi bir yaşam umuduyla AB ülkelerine ulaşmayı amaçlayan göçmenlerin Makedonya'ya girişi devam ediyor.
 • 12:13Varil Bombaları Küçük Adnan'ın Hayatını KararttıVaril Bombaları Küçük Adnan'ın Hayatını KararttıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Adnan Vail Yusuf ve amcasının görüntüleri- Amca Vail Favaz Yusuf ile röportaj Varil bombaları küçük Adnan'ın hayatını kararttı- Suriyeli 3,5 yaşındaki Adnan Vail Yusuf, rejimin varil bombalı saldırılarında anne ve babasını kaybetti, duyma yetisini yitirdi- Bakımını üstlenen babaannesini de aynı şekildeki başka bir saldırıda kaybedince amcası tarafından sahiplenilen Adnan'ın hayatı, varil bombaları nedeniyle adeta altüst oldu- Küçük Adnan, yeniden duyabilmek için işitme cihazına ihtiyaç duyuyor CEM GENCO - Evlerine düşen varil bombası yüzünden önce öksüz kalan ve duyma yetisini kaybeden Suriyeli 3,5 yaşındaki Adnan Vail Yusuf, daha sonraki saldırıda ise babaannesini yitirdi.
 • 01:24Suriye'de Rejim Güçleri Pazar Yerini Bombaladı: En Az 50 ÖlüSuriye'de Rejim Güçleri Pazar Yerini Bombaladı: En Az 50 ÖlüSuriye'de rejim güçlerinin başkent Şam'ın kuzeydoğusunda muhaliflerin kontrolündeki Douma bölgesinde bulunan bir pazar bölgesine vakum bombasıyla düzenledikleri hava saldırısında en az 50 sivil yaşamını yitirdi.
 • 21:32Suriye'deki İç SavaşSuriye ordusuna ait savaş uçaklarının başkent Şam'ın Doğu Guta bölgesindeki Sakba ilçesinde yerleşim yerine düzenlediği saldırıda 8 kişinin öldüğü, 30 kişinin yaralandığı bildirildi.
 • 01:05Vakum Bombalı Saldırıda Çok Sayıda Çocuk YaralandıVakum Bombalı Saldırıda Çok Sayıda Çocuk YaralandıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Tedavi altına alınan yaralı Suriyeliler ve çocuklar Suriye ordusuna ait savaş uçağının başkent Şam'ın Doğu Guta bölgesinde muhaliflerin denetimindeki Duma'da pazar yerine "vakum bombasıyla" düzenlediği saldırıda çok sayıda kişi hayatını kaybetti.
 • 19:42Duma'daki Bombalı Saldırı Protesto EdildiDuma'daki Bombalı Saldırı Protesto EdildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Saldırıyı kınayan kadınların ellerinde Arapça, Türkçe, Kürtçe ve İngilizce döviz tutmaları, - Saldırıda yaralananları canlandırmak için yerde yatanlar, - Röportaj, Duma'daki bombalı saldırı- Esed güçlerinin Şam'ın Duma ilçesinde pazar yerine yaptığı saldırı, Gaziantep'teki Suriyeli kadınlarca protesto edildi Gaziantep'te bir grup Suriyeli kadın, Esed güçlerinin Şam'ın Duma ilçesinde pazar yerine yaptığı saldırıyı protesto edildi.
 • 17:54Duma'ya 2 Hafta İçinde 3'üncü Hava Saldırısı: 50 ÖlüSuriye ordusuna ait savaş uçağının başkent Şam'ın Doğu Guta bölgesinde muhaliflerin denetimindeki Duma'da pazar yerine "vakum bombasıyla" düzenlediği saldırıda ilk belirlemelere göre 50 kişinin öldüğü bildirildi.
 • 15:42Suriye Savaş Uçakları Sivil Yerleşim Yerlerini VurduSuriye Savaş Uçakları Sivil Yerleşim Yerlerini VurduSuriye ordusuna ait savaş uçakları başkent Şam'ın Doğu Guta bölgesindeki Arbin beldesinde bulunan sivil yerleşim yerlerine saldırdı.
 • 12:33Pyd ile Daeş Masa Altında İttifak İçindePyd ile Daeş Masa Altında İttifak İçinde"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Detaylar- Suriye'deki muhalif gruplardan Cephetul Şam'ın Türkmen komutanlarından Karslı ile röportaj "PYD ile DAEŞ masa altında ittifak içinde"- Suriye'deki muhalif gruplardan Cephetul Şam'ın Türkmen komutanlarından Karslı: - "PYD ile DAEŞ, masa altında ittifak içinde.
 • 13:20Suriye'deki İç SavaşSuriye'deki muhalif gruplardan Şam Cephesi'ne bağlı birliklerin kendi imkanlarıyla geliştirdiği "Güvercin" adı verilen füzelerle, Halep'in kuzeyindeki Museyfre köyünde rejim güçlerine ait merkeze saldırdığı ve hedefi tamamen imha ettiği bildirildi.
 • 23:00BM'nin Siyasi İşler Şefinden Esed Rejimine Sert TepkiNEW BM Genel Sekreteri'nin Siyasi İşlerden Sorumlu Yardımcısı Jeffrey Feltman, Şam'ın Duma ilçesindeki pazar yerine düzenlenen saldırının sorumlularının yargı önüne çıkarılması gerektiğini söyledi.
 • 10:08Suriye Savaş Uçakları Yerleşim Yerini BombaladıSuriye Savaş Uçakları Yerleşim Yerini BombaladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Savaş uçaklarının yerleşim yerini bombalaması- Bölgeden yükselen dumanlar Suriye ordusuna ait savaş uçakları, başkent Şam'ın Arbin beldesindeki yerleşim yerine saldırı düzenledi.
 • 00:07Suriye'deki Pazar Yeri SaldırısıSuriye rejiminin önceki gün başkent Şam yakınlarındaki Duma'da bir pazar yerinde gerçekleştirdiği ve 100'den fazla insanın hayatını kaybettiği katliam Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta protesto edildi.
 • 11:48Dünyanın En Yaşanabilir Kenti MelbourneDünyanın En Yaşanabilir Kenti MelbourneGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Melbourne şehrinden görüntüler Dünyanın en yaşanabilir kenti Melbourne- Avustralya'nın Melbourne şehri, üst üste beşinci kez "en yaşanılabilir şehirler" listesinin başını çekerken, sonuncu sırada Suriye'nin başkenti Şam yer aldı.
 • 07:46Times Gazetesi: Türkiye Şam Cephesi'ni Silahlandırmaya BaşladıTimes Gazetesi: Türkiye Şam Cephesi'ni Silahlandırmaya Başladıİngiliz Times gazetesi, Türkiye'nin Suriye'de Şam Cephesi'ni silahlandırmaya başladığını yazdı.
 • 19:00Duma'da Pazar Yerine Bombalı Saldırı - SchaeferDuma'da Pazar Yerine Bombalı Saldırı - SchaeferGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Duma'da pazar yerine bombalı saldırı- Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Martin Schaefer Duma'da pazar yerine bombalı saldırı- Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Schaefer: - "Esed rejimi ve Suriye'deki diğer gruplar tarafından gerçekleştirilen bu tarz saldırıları şiddetli bir şekilde kınıyoruz" Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Martin Schaefer, Suriye'nin başkenti Şam'ın Duma ilçesinde 100'den fazla kişinin ölmesi ve 500'den fazla kişinin de yaralandığı saldırıyla ilgili, "Esed rejimi ve Suriye'deki diğer gruplar tarafından gerçekleştirilen bu tarz saldırıları şiddetli bir şekilde kınıyoruz" dedi.
 • 16:01Duma'da Pazar Yerine Bombalı SaldırıAlmanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Martin Schaefer, Suriye'nin başkenti Şam'ın Duma ilçesinde 100'den fazla kişinin ölmesi ve 500'den fazla kişinin de yaralandığı saldırıyla ilgili, "Esed rejimi ve Suriye'deki diğer gruplar tarafından gerçekleştirilen bu tarz saldırıları şiddetli bir şekilde kınıyoruz" dedi.
 • 12:03Suriye Savaş Uçakları Muhaliflerin Kontrolündeki Duma'yı Bombaladı: En Az 80 ÖlüSuriye Savaş Uçakları Muhaliflerin Kontrolündeki Duma'yı Bombaladı: En Az 80 ÖlüSuriye'de Esad rejimine bağlı güçler, başkent Şam'ın kuzeydoğusunda, muhaliflerin yoğun olduğu Duma kasabasına hava operasyonu düzenledi.
 • 17:42Suriye'de İç SavaşSuriye'nin başkenti Şam'da, muhaliflerin kontrolündeki Duma ilçesinde pazar yerine düzenlenen hava saldırısında ölü sayısının 100'e çıktığı, yaklaşık 500 kişinin yaralandığı bildirildi.
 • 17:34Suriye'de Hava Saldırısı: En Az 80 ÖlüSuriye hükümeti, Şam’ın kuzeydoğusunda bulunan Douma kentine ve Harasta bölgesine hava saldırısı düzenledi.
 • 15:23Suriye Ordusundan Pazar Yerine Vakum Bombalı Saldırı: 67 Kişi ÖldüSuriye Ordusundan Pazar Yerine Vakum Bombalı Saldırı: 67 Kişi ÖldüSuriye ordusuna ait savaş uçağının, muhaliflerin denetimindeki Duma'da pazar yerine düzenlediği saldırıda ilk belirlemelere göre 67 kişinin öldüğü öğrenildi.
 • 00:19Muhaliflerden Fua'ya Ağır Silahlarla SaldırıMuhaliflerden Fua'ya Ağır Silahlarla SaldırıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çatışma görüntüleri- Silah sesleri- Ahrar-ı Şam birliklerinin görüntüleri- Duman görüntüsü - Genel ve detay görüntüler Fetih ordusuna bağlı Ahrar-ı Şam birlikleri, Suriye'deki bazı bölgelerde yapılan ateşkesin uzatılması için rejim adına muhaliflerle görüşen İran heyeti müzekkerelerinin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından Fua'ya ağır silahlarla saldırdı.
 • 22:22Suriye'deki İç SavaşFetih ordusuna bağlı Ahrar-ı Şam birlikleri, Suriye'deki bazı bölgelerde yapılan ateşkesin uzatılması için rejim adına muhaliflerle görüşen İran heyeti müzekkerelerinin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından Fua'ya ağır silahlarla saldırdı.
 • 13:41Suriye'de Osmanlı Camisi Harap OlduSuriye'de Osmanlı Camisi Harap OlduSuriye'nin Başkenti Şam'da Osmanlı eseri cami, uğradığı bombalı saldırılar sonucu kullanılamaz hale geldi.
 • 19:10Muhaliflerle Daeş Arasındaki ÇatışmalarMuhaliflerle Daeş Arasındaki ÇatışmalarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Muhaliflerin DAEŞ'e karşı tanklarla ilerleyişi- Muhaliflerin DAEŞ mevzilerine ağır silahlarla saldırması- Muhaliflerin açıklaması- Muhaliflerin DAEŞ mevzilerine ağır silahlarla saldırması Şam Cephesine bağlı birlikler, Halep'in kuzeyinde Harbe köyü ve Karamezra köyü çevresinde terör örgütü DAEŞ bulunduğu noktalara tank ve roketlerle saldırdı.
 • 13:50Halep'te Muhaliflerle Daeş Arasındaki ÇatışmalarSuriye'deki muhalif gruplardan Şam Cephesi'ne bağlı birlikler, Halep'in kuzeyindeki Azez ilçesinin doğusunda, terör örgütü DAEŞ'in kontrolündeki bir köy ile doğalgaz istasyonunun denetimini ele geçirdi.
 • 12:02Suudi Arabistan ve Rusya'nın Suriye DiplomasisiKörfez'deki siyasi uzmanlar, Suriye konusunda hareketlenen diplomasi trafiğinde, Suudi Arabistan'ın "aşamalı olarak" Moskova'yı Esed'in gidişine ikna edeceği görüşünü savunuyor.
 • 10:25Cevat Zarif, Beşşar Esed'i Ziyaret EttiCevat Zarif, Beşşar Esed'i Ziyaret Ettiİran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevat Zarif, Hizbullah lideri Hasan Nasrallah ile görüşmesinin ardından Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esed ile görüşmek için başkent Şam’ı ziyaret etti.
 • 00:15Suriye Ordusundan Yerleşim Yerlerine SaldırıSuriye Ordusundan Yerleşim Yerlerine SaldırıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Saldırıdan hasar gören evler- Sivil savunma ekipleri, bölgede enkaz çalışmaları- Enkaz altından yaralıların çıkartılması Suriye ordusuna ait savaş uçaklarının başkent Şam'ın Doğu Guta bölgesinde muhaliflerin denetimindeki Sekba beldesine düzenlediği saldırıda çok sayıda ölü ve yaralının olduğu bildirildi.
 • 16:00Pazar Yerine Hava Saldırısında Ölü Sayısı 27'e Yükseldi (2)Pazar Yerine Hava Saldırısında Ölü Sayısı 27'e Yükseldi (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Duma'daki sahra hastanesinde tedavi edilenler- Yararlılardan detay planlar- Bombardımanda hayatını kaybedenler- Hayatını kaybedenlerin yakınlarının üzüntüsü Suriye ordusuna ait savaş uçaklarının başkent Şam'ın Doğu Guta bölgesinde muhaliflerin denetimindeki Duma ilçesinde pazar yerine düzenlediği hava saldırısında ölü sayısı 27'ye yükseldi.
 • 15:01Suriye'deki İç SavaşSuriye ordusuna ait savaş uçaklarının başkent Şam'ın Doğu Guta bölgesinde muhaliflerin denetimindeki Duma ilçesinde pazar yerine düzenlediği hava saldırısında 27 kişi öldü, 100 kişi yaralandı.
 • 14:38Suriye'deki İç SavaşSuriye'nin başkenti Şam'da rejim güçlerinin kontrolündeki bölgelere, nereden atıldığı belirlenemeyen onlarca roket ve havan topu mermisinin düştüğü, olayda 5 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.
 • 14:26Uluslararası Af Örgütünden Suriye RaporuUluslararası Af Örgütü, Suriye rejiminin, başkent Şam'ın Doğu Guta bölgesindeki sivil halka yönelik düzenlediği ağır hava bombardımanlarıyla savaş suçu işlediğini bildirdi.
 • 13:15Zarif'in Şam Ziyareti Öncesi Kente Saldırı: 1 Ölüİran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif’in Şam’a gerçekleştireceği ziyaret öncesinde kente gerçekleştirilen roketli saldırıda en az 1 kişi hayatını kaybetti, 20’den fazla kişi de yaralandı.
 • 13:07Suriye Ordusu, Havan Toplarının Atıldığı Mahalleyi Vurdu: 31 ÖlüSuriye'de Esed rejimine bağlı ordu, başkent Şam yakınlarında yer alan ve muhaliflerin kontrolündeki Doğu Ghuta'yı vurdu.
 • 12:05Zarif'in Ziyareti Öncesinde Şam'a Havan Topu Saldırısıİran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif'in bugün gerçekleştirilmesi beklenen Suriye ziyareti öncesinde Şam'a roket ve havan topu saldırıları düzenlendi.
 • 02:57Suriye'deki İç SavaşSuriye'deki muhalif gruplardan Ahrar'uş Şam Hareketi, Türkiye'nin, Suriye'nin kuzeyinde güvenli bölge kurulması girişimini memnuniyetle karşıladığını açıkladı.
 • 16:11Suriyeliler Ekmeğini Çöplükten ÇıkarıyorSuriyeliler Ekmeğini Çöplükten ÇıkarıyorŞam'ın Doğu Guta bölgesindeki Duma ilçesinde zor hayat şartları altında yaşayan Suriyeliler, çöplükten plastik, naylon gibi maddeleri toplayarak geçimlerini sağlıyor.
 • 15:14Suriyeliler Ekmeğini "Çöplükten" ÇıkarıyorŞam'ın Doğu Guta bölgesindeki Duma ilçesinde zor hayat şartları altında yaşayan Suriyeliler, çöplükten plastik, naylon gibi maddeleri toplayarak geçimlerini sağlıyor.
 • 14:41Suriye'de İç SavaşSuriye'de rejim güçlerine bağlı birliklerin başkent Şam'ın Arbin beldesinde, cephe hattındaki muhaliflere "klor gazı"yla saldırdığı iddia edildi.