SON DAKİKA ŞAM HABERLERİ

Son Dakika Şam Haberleri

 • 15:33Suriye Ordusu Hava Saldırısı DüzenlediSuriye Ordusu Hava Saldırısı DüzenlediGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Hava saldırısı sonrası enkaz görüntüleri. Suriye ordusunun Başkent Şam'ın Doğu Guta bölgesinde yer alan Duma ilçesinde düzenlediği hava saldırısında, 10 kişinin öldüğü bildirildi.
 • 15:03Suriye'de İç SavaşSuriye ordusunun Başkent Şam'ın Doğu Guta bölgesinde yer alan Duma ilçesinde düzenlediği hava saldırısında, 10 kişinin öldüğü bildirildi.
 • 10:39Rusya: IŞİD'le Mücadelede Suriye Yönetimi ile İşbirliği ŞartRusya: IŞİD'le Mücadelede Suriye Yönetimi ile İşbirliği ŞartRusya, IŞİD'in Irak ve Suriye'nin önemli bir kısmında kontrolü ele geçirdiğini, koalisyon güçlerinin daha etkin mücadele için Şam ile işbirliğinin şart olduğunu söyledi.
 • 00:41Dini Azınlıklar ve Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcilerine Verilen İftarBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Halep, o güzel Halep, o güzel Şam, şimdi Tel Abyad, Kobani, Haseke, İdlip, Lazkiye huzur ve barışı kaybettiyse bunun arkasında kendi halkına zulmetmeye yönelen ve kendi otoritesini sürdürmek için halkı diz çöktürmeye çalışan zalim yöneticiler ve bir maşa gibi kullanılan, bir maşa gibi kullanılmakla birlikte kendileri de bir katliam makinesine dönüşen DAEŞ benzeri terör örgütlerinin ağır suçları, katliamları var. Hepsine hiçbir ayrım gözetmeden, 'Müslüman mısın, Hristiyan mısın, Sünni misin, Şii misin, Arap mısın, Türk müsün, Kürt müsün?' demeden hepsini bu ramazan sofrasında kınıyoruz, lanet ediyoruz ve onların ezdiği mağdur ettiği kardeşlerimize de sahip çıkacağımızı ifade ediyoruz" dedi.
 • 17:41Suriyeli Öğrencilerin Eğitimi 'Şam İmarı Derneği'ne EmanetSuriyeli Öğrencilerin Eğitimi 'Şam İmarı Derneği'ne EmanetFatih’teki Oruçgazi Ortaokulu, ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından Türkiye’de bulunan Suriyeli öğrencilerin eğitimi için yaz döneminde 'Şam İmarı Derneği’ne tahsis edildi.
 • 19:34Suriye'de Varil Bombalı SaldırıSuriye'de Varil Bombalı SaldırıSuriye'de rejim güçlerine ait helikopterler, başkent Şam kırsalında muhaliflerin kontrolündeki Dareyya ilçesine varil bombalı saldırılar düzenledi.
 • 19:29Suriye'deki İç SavaşSuriye ordusuna ait helikopterlerin başkent Şam'ın Dareyya ilçesine varil bombalı saldırılar düzenlediği bildirildi.
 • 18:14Kudüs'te Bir İsrail Polisi BıçaklandıKudüs'te Bir İsrail Polisi BıçaklandıKudüs'ün Eski Şehrin Şam Kapısı'nda bir İsrail polisinin, uğradığı bıçaklı saldırıda ağır yaralandığı bildirildi.
 • 12:14Suriyeli Muhalifler Keskin Nişancı Tüfeği ÜrettiSuriyeli Muhalifler Keskin Nişancı Tüfeği ÜrettiSuriye'de, Doğu Guta bölgesinde rejimin kuşatması altında bulunan muhalif birlikler, imkansızlıklara rağmen keskin nişancı tüfeği üretmeyi başardı.
 • 23:56BM Suriye Özel Temsilcisi Mistura Esed Rejimini KınadıBM'nin Suriye Özel Temsilcisi Mistura, sivillerin korunmasının hükümetlerin sorumluluğunda olduğunu hatırlatarak, Esed rejiminin varil bombalı saldırılarını kınadı.
 • 14:35Suriye'deki İç SavaşSuriye'nin başkenti Şam'ın batı kırsalında Esed güçlerine karşı savaşan muhaliflerin El-Haremun Ordusu adı altında birleştiği bildirildi.
 • 12:14Suriye'de Rejim Güçleri 500 Evi Yerle Bir EttiSuriye'de Rejim Güçleri 500 Evi Yerle Bir EttiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Dareyya ilçesinde bulunan evlerin bombalanması- Rejim güçlerinin yıkılan evlerin enkazlarını temizlemesi Suriye'de rejim güçlerinin başkent Şam'ın Dareyya ilçesinde bulunan Mezze Askeri Havaalanı'nın etrafındaki yaklaşık 500 evi havaya uçurduğu bildirildi.
 • 22:22Suriye'de Muhalif Ahrar-ı Şam Tugayı'nın Askeri Eğitimi - DoğuSuriye'de Muhalif Ahrar-ı Şam Tugayı'nın Askeri Eğitimi - DoğuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Eğitim gören muhalif askerlerin yürüyüşü- Silah kullanma teknikleri- Terör hücrelerine baskın eğitimi Suriye'de Muhalif Ahrar-ı Şam Tugayı, başkent Şam'ın Doğu Guta bölgesinde muhalifler için başlattığı askeri eğitim devam etti.
 • 19:56Suriye'deki İç SavaşSuriye'de rejim güçlerinin başkent Şam'ın Dareyya ilçesinde bulunan Mezze Askeri Havaalanı'nın etrafındaki yaklaşık 500 evi havaya uçurduğu bildirildi.
 • 10:38Suriye'de İç SavaşSuriye'de muhaliflerin çatı örgütlerinden Şam Cephesine (El-Cephetu'ş Şamiyye)) bağlı birliklerin Halep'te Esed güçlerine karşı düzenlediği operasyonda 20 rejim askerini öldürdüğü, rejime ait birçok noktayı kontrol altına aldığı bildirildi.
 • 00:51BM Suriye Özel Temsilcisi Mistura Şam'ı Ziyaret EdecekBirleşmiş Milletler Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura, Suriye görüşmeleri kapsamında rejimin daveti üzerine Şam'a bir ziyaret gerçekleştirecek.
 • 12:36Atme Kampı, Öso'nun KontrolündeAtme Kampı, Öso'nun Kontrolünde"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Türkiye sınırı yakınındaki Atme Kampı- ÖSO'ya bağlı grupların bayrakları- Feylek el Şam grubunun insanı yardım sorumlusu Ebu Muhammed ile röportaj- ÖSO'ya bağlı grupların kontrol noktaları- Feylek el Şam'ın tabur komutanlarından Rıfat Kartuş ile röportaj- ÖSO'ya bağlı grupların kontrol noktaları Suriye'de iç savaştan kaçanların Türkiye sınırı yakınında kurduğu Atme Kampı'nda, 6 bin çadırda kalan yaklaşık 65 bin kişinin güvenliğini Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı gruplar koruyor.
 • 19:07Seniyyet Hayt Bölgeleri Daeş'ten Geri AlındıSeniyyet Hayt Bölgeleri Daeş'ten Geri AlındıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Muhalifler ile DAEŞ arasındaki yaşayan çatışmalar.
 • 23:40Suriye'deki İç SavaşSuriye'de eski Halep bölgesinde Şam Cephesi'ne (Cephe'tul Şamiyye) bağlı birliklerin, rejim güçleri tarafından kazılan bir tünele yerleştirdiği patlayıcıların infilak etmesi sonucu 8 askerin hayatını kaybettiği bildirildi.
 • 13:26Halep'te Muhaliflerle DAEŞ Arasındaki ÇatışmalarŞam Cephesine bağlı birlikler, Halep'in kuzeyinde DAEŞ militanı 12 kişiyi öldürdü.
 • 12:13Smdk: 52'nci Tugay'dan Sonraki Hedefimiz Başkent ŞamSuriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Eski Başkanı Abdulbasid Seyda, "Silahlı muhalif grupların Suriye'nin güneyindeki Esed güçlerine ait 52'nci Tugay'ı ele geçirmesinin söz konusu bölgede önemli bir askeri ilerlemeye işaret ettiğini ve bundan sonraki hedefin ise Şam olacağının anlaşıldığını" söyledi.
 • 11:58Osmanlı Mirası: Mesudiye Tren İstasyonuOsmanlı Mirası: Mesudiye Tren İstasyonuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - El-Mesudiye Tren İstasyonundaki yeşil alanlar- Burka Belediye Meclisi Başkan Yardımcısı Cihad Şeride ile röportaj Osmanlı Devleti'nin 34'üncü Padişahı Sultan II. Abdülhamid tarafından 1900-1908 yıllarında Şam ile Medine arasında inşa ettirilen Hicaz Demiryolu'nun, Filistin sınırlarında yer alan Nablus'taki kolu olan El-Mesudiye Tren İstasyonu, Yahudi yerleşimcilerin ihlallerine maruz kalıyor.
 • 14:46Muhalif "İslam Ordusu" Örgütü, Suriye Adalet Bakanı El-Ahmed'i Şam'ın Merkezinde KaçırdıMuhalif silahlı gruplar arasında yer alan "İslam Ordusu" (Ceyş'ul İslam) örgütü, başkent Şam'da Suriye Adalet Bakanı Necm Hamed el-Ahmed'i kaçırdığını duyurdu .
 • 00:20Daeş Militanlarına Daeş Militanlarına "Katyuşa" SaldırısıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Muhalifler, saldırı öncesi roket fırlatma hazırlığı- Muhaliflerin, "katyuşa" füzeleriyle saldırısı Şam Cephesine (Cephet'ul Şamiyye) bağlı muhalif birlikler, Halep'in kuzeyindeki Mari ilçesinin doğusunda yer alan İsnibul beldesinde DAEŞ militanlarının olduğu yerlere "katyuşa" füzeleriyle saldırdı.
 • 01:47Suriye'deki İç SavaşSuriye'nin başkenti Şam'ın güneyinde yer alan ve 3 yıldan bu yana Esed güçlerinin kuşatması altındaki Yermuk mülteci kampına sızmaya çalışan 25 rejim askerinin öldürüldüğü bildirildi.
 • 18:05ABD'den Şam'a Işid SuçlamasıABD'den Şam'a Işid SuçlamasıABD, Suriye ordusunun Halep'te IŞİD militanlarını kasıtlı olarak desteklediğini öne sürdü.
 • 08:18Işid Irak'ta Yine Terör Estirdi: 41 ÖlüIşid Irak'ta Yine Terör Estirdi: 41 ÖlüIrak'ta başkent Bağdat'a 110 kilometre mesafedeki Anbar vilayetinde Irak Şam İslam Devletleri örgütü (IŞİD) yine terör estirdi.
 • 23:47Davutoğlu: Davutoğlu: "Bizim Derdimiz; Vatan, Millet ve Hizmet Derdi"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti'nin Polatlı mitingi- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması AK Parti'nin Polatlı mitingi- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: -"Eğer biz birinci parti olmazsak ben görevimi başka arkadaşıma veririm diyorum.
 • 23:06Davutoğlu: Davutoğlu: "Bir Daha Hiç Kimse Bu Ülkeyi Namerde Muhtaç Edemeyecek"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti'nin Polatlı mitingi- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması AK Parti'nin Polatlı mitingi- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: -"Eğer biz birinci parti olmazsak ben görevimi başka arkadaşıma veririm diyorum.
 • 17:54Alman Hükümetinden Şam'a Sert TepkiAlman Hükümetinden Şam'a Sert TepkiAlman hükümeti, Suriye yönetiminin Halep'e düzenlediği varil bombası saldırısını sert bir dille eleştirdi.
 • 14:11Muhaliflerden Şam Yönetimine Muhaliflerden Şam Yönetimine "Esir Takası" ÇağrısıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Muhaliflerin esir aldığı askerler- Esir asker Astsubay Ragıb Ali Vessuf ile röporatj- Muhaliflerin esir aldığı askerlerden detay planlar- Esir asker Astsubay Mahmud Edib Deyb ile röportaj- Muhaliflerin esir aldığı askerlerden detay planlar Suriyeli muhalifler tarafından esir alınan askerler, Şam rejimine "Dera'nın kırsalındaki çatışmalarda alıkoydukları muhaliflerle takas yaparak kendilerini kurtarmaları" çağrısında bulundu.
 • 13:33Suriye'deki İç SavaşSuriyeli muhalifler tarafından esir alınan askerler, Şam rejimine "Dera'nın kırsalındaki çatışmalarda alıkoydukları muhaliflerle takas yaparak kendilerini kurtarmaları" çağrısında bulundu.
 • 11:57Şam'dan İsveç Ormanlarına...Şam'dan İsveç Ormanlarına...İsveç'te kuş uçmaz kervan geçmez bir köyde yaklaşık 200 mülteci daha iyi bir yaşamın hayalini kuruyor.
 • 01:19Suriye'deki İç SavaşSuriye'deki Şam Cephesi (El Cephet'uş Şamiyye) Halep'in kuzeyindeki Bil köyünde terör örgütü DAEŞ'e yönelik bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda 20 kişinin öldüğü bildirildi.
 • 00:43Suriye'deki İç SavaşSuriye'de Esed'e bağlı ordu birliklerinin çeşitli kentlerde muhaliflerin kontrolünde olan bölgelere "varil ve vakum bombasıyla" düzenlediği saldırılarda 136 sivilin yaşamını yitirdiği bildirildi.
 • 00:29Suriye'deki İç SavaşHALEP/ Şam Cephesine (Cephe eş-Şamiyye) bağlı birliklerin Halep'in kuzeyinde ağır silahlarla düzenlediği operasyonlarda 20 terör örgütü DAEŞ üyesini öldürdüğü bildirildi.
 • 22:16Suriye'deki İç SavaşŞam Cephesine (Cephe eş Şamiyye) bağlı birliklerin Halep'in güney kesimlerinde Esed güçlerinin olduğu bir bölgeye düzenlediği saldırıda 28 rejim askerinin öldüğü ve 3 kişinin de rehin alındığı belirtildi.
 • 18:24Suriye'deki İç SavaşFeylek er Rahman (Er Rahman Kolordusu) başkent Şam'ın Doğu Guta bölgesinde 500 silahlı muhalife uygulamalı eğitim vererek cephe hattına gönderdiği bildirildi.
 • 23:30Suriye Ordusu, Arbin Beldesine Bombalı Saldırı DüzenlediSuriye Ordusu, Arbin Beldesine Bombalı Saldırı DüzenlediSuriye ordusuna ait bir savaş uçağı, başkent Şam'da muhaliflerin kontrolündeki Arbin beldesinde bir yerleşim yerini bombaladı.
 • 10:39YPG'li Tunç'un Cenazesi Silopi'de Toprağa VerildiYPG'li Tunç'un Cenazesi Silopi'de Toprağa VerildiSuriye'nin Kobani kentinde IŞİD terör örgütü ile girdiği çatışmada yaşamını yitiren YPG'li Mustafa Tunç'un cenazesi, memleketi Şırnak'ın Silopi ilçesinde toprağa verildi.
 • 23:36Bae Dışişleri Bakanı Al Nahyan, Rusya'daBirleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Abdullah Bin Zayid Al Nahyan, "Şam rejimi, halkını bastırarak ülke vatandaşları hakkında adaleti sağlamayarak kendisiyle iş birliği olanağını imkansız kıldı.
 • 19:29YPG'li Tunç'un Cenazesi Silopi'de Toprağa VerildiYPG'li Tunç'un Cenazesi Silopi'de Toprağa VerildiKobani'de,IŞİD terör örgütü ile girdiği çatışmada yaşamını yitiren YPG'li Mustafa Tunç'un cenazesi, bugün memleketi Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde toprağa verildi.
 • 13:21Suriye'deki İç SavaşSuriye'nin Doğu Guta bölgesinde Esed rejimine karşı mücadele eden Ecnadu'ş Şam İslam Birliği grubu sözcüsü Vail Ulvan, Guta'da insan hayatı dışında her şeyin pahalı olduğunu söyledi.
 • 14:50Suriye'deki İç SavaşSuriye ordusuna ait savaş uçağının başkent Şam'ın Doğu Guta bölgesine düzenlediği saldırıda 6 sivilin öldüğü, 20 kişinin yaralandığı bildirildi.
 • 16:09Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Türkiye Büyük Esnaf Buluşması"nda konuştu: - "Çıkmış ne diyor, Merkez Ülke Projesi. Ne varmış bu projede?
 • 13:01Hizbullah'tan "Seferberlik" HazırlığıHizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, Suriye'de savaşmamaları halinde, çatışmaların Lübnan'a sıçrayacağını belirterek, gelinen aşamada genel seferberlik ilan edebileceklerini söyledi.
 • 10:46Daeş'in Tedmur'u Ele GeçirmesiSuriye'de DAEŞ terör örgütünün ele geçirdiği antik Tedmur (Palmira) kentinin geleceğiyle ilgili endişeler giderek artıyor.
 • 18:39Rusya'nın Şam Büyükelçiliği'ne İkinci Saldırı: 1 Ölü, 3 YaralıRusya’nın Suriye’nin başkenti Şam’da bulunan büyükelçilik binası yakınına bugün yeni bir saldırı daha gerçekleştirildi.
 • 01:21Rusya'nın Şam Büyükelçiliği'ne Havan Topu SaldırısıRusya’nın Şam Büyükelçiliği’ne iki havan topu isabet etti.
 • 10:58Gazeteci Yazar Adem Özköse AçıklamasıGazeteci Yazar Adem Özköse Açıklaması2012 yılında belgesel çekimi için gittiği Suriye’de 2 ayı aşkın süre rehin tutulan Gazeteci Yazar Adem Özköse, artık Anadolu’nun Şam, Gazze, Saraybosna ile eşdeğer tutulduğunu belirterek, "Onların ne kadar sorumlulukları varsa, bizim de bu coğrafyaya o kadar sorumluluğumuz var. Bu coğrafyalar bizim coğrafyamızdır” dedi.