SON DAKİKA SAMANDAĞ HABERLERİ

Son Dakika Samandağ Haberleri

 • 13:36Fetö'nün Darbe GirişimiHatay'da, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında 10 asker, 3 polis ile 18 hakim ve savcı gözaltına alındı.
 • 12:16İstanbul'da 110 Hakim ve Savcı Hakkında Gözaltı Kararıİstanbul'da 110 Hakim ve Savcı Hakkında Gözaltı KararıFETÖ mensuplarının darbe teşebbüsüne ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında, Anadolu Adalet Sarayı'nda görevli 110 hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı verildi.
 • 12:35Meteorolojik UyarıHatay'da hafta sonu sıcaklık ve nem oranı değerlerinin yüksek olacağı bildirildi.
 • 14:05Osmaneli Cumhuriyet Savcısı Ergün Yavuz ve Nedim Kepek Görevlerine BaşladıOsmaneli Cumhuriyet Savcısı Ergün Yavuz ve Nedim Kepek Görevlerine BaşladıHâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2016 İdari ve Adli Yargı Yaz Kararnamesiyle Osmaneli Cumhuriyet Savcılığı’na atanan Ergün Yavuz ve Nedim Kepek, görevlerine başladı.
 • 09:57Hatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Samandağ, Hassa, Belen, Erzin, Yayladağı ve Samandağ ilçelerinde perşembe günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 09:06Hatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Samandağ, Hassa, Kırıkhan ve Arsuz ilçelerinde pazartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 08:59Hatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Defne, Samandağ, Kırıkhan, Arsuz ve Antakya ilçelerinde cumartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 21:14Hatay'da St. Pierre Bayramı EtkinleriHatay'da St. Pierre Bayramı EtkinleriGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: St. Pierre Bayramı etkinleri Antakya Polifonik Korolar Derneği Başkanı Sezgin Suna'nın konuşması Koro'dan detaylar Hatay'da St. Pierre Bayramı etkinleri Batıayaz Ermeni Kilisesi'nde "Barış Ritüeli" adı altında müzik dinletisi sunuldu Hatay'da Hristiyan dünyası tarafından her yıl kutlanan St. Pierre Bayramı etkinlikleri kapsamında Batıayaz Ermeni Kilisesi'nde "Barış Ritüeli" gerçekleştirildi.
 • 18:57Hatay'da St. Pierre Bayramı EtkinleriHatay'da Hristiyan dünyası tarafından her yıl kutlanan St. Pierre Bayramı etkinlikleri kapsamında Batıayaz Ermeni Kilisesi'nde "Barış Ritüeli" gerçekleştirildi.
 • 16:41Türkiye Hahambaşısı Haleva Hatay'daHatay Valisi Ercan Topaca, Türkiye Hahambaşısı Rav İsak Haleva'yı makamında kabul etti.
 • 12:36Asi Nehri'ndeki KirlilikHatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Asi Nehri'nin Suriye bölümünde kalan 236 kilometrelik kısmının biyolojik ve kimyasal kirlilik değerinin en yüksek seviyede bulunduğunu, bu durumun nehrin Hatay topraklarından geçen kısmını de olumsuz etkilediğini bildirdi.
 • 09:41Hatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Antakya, Arsuz, Defne, Reyhanlı ve Samandağ ilçelerinde cumartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 11:39St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus BayramıÇok kültürlü yapısıyla farklı inançları bir arada barındıran Hatay'da Hristiyan dünyası tarafından her yıl kutlanan St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı etkinlikleri kapsamında mistik müzik programı gerçekleştirilecek.
 • 17:33Hatay Asi Nehri'nin Sorunu AB Projesiyle ÇözülecekHatay Asi Nehri'nin Sorunu AB Projesiyle ÇözülecekAsi Nehri'nin sorunu AB projesiyle çözülecekHatay'da yaydığı kötü koku nedeniyle şehir merkezindeki herkesi rahatsız eden Asi Nehri, yeterli su olmadığı ve içindeki çöplerden dolayı da görüntü kirliliği yaratıyor.
 • 15:34Asi Nehri Hatay'ın Kanayan Yarası'Asi Nehri Hatay'ın Kanayan Yarası'Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Asi Nehri'nin Hatay'ın yılların kanayan yarası olduğunu söyledi.
 • 15:29Senelik İzninde Türkmenlere Yardıma Gittiği Suriye'de Hayatını KaybettiSenelik İzninde Türkmenlere Yardıma Gittiği Suriye'de Hayatını KaybettiZonguldak’ta termik santralde idare müdürü olarak görev yapan 40 yaşındaki Nejat Çelik, senelik izninde Türkmenlere yardım için gittiği Lazkiye sınırında roketli saldırıda hayatını kaybetti.
 • 09:58Hatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Antakya, Arsuz, Defne ve Samandağ ilçelerinde perşembe günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 16:02Hatay'da "Doğa Parkı" ProjesiHatay Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan "Doğa Parkı" projesi vatandaşlara ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerine tanıtıldı.
 • 10:38Titus Trekking YoluTitus Trekking Yolu" Çalışmalarına BaşlandıSamandağ Kaymakamlığı, Samandağ Belediyesi ile DOĞAKA’nın ortak projesi olan, Titus Tüneli ve Beşikli Mağaranın olduğu bölgedeki yaya yolu düzenlenerek oluşturulacak 10 kilometrelik "Titus Trekking Yolu" projesinin çalışmalarına başlandı.
 • 12:23Bin Samandağ Kamışından Sadece Biri Ney OluyorKalitesi ve boğumunun uygunluğu nedeniyle ney yapımında en fazla tercih edilen Samandağ kamışlarından sadece binde biri, bu enstrümanın üretiminde kullanılabiliyor.
 • 18:13Meteorolojik UyarıAdana, Osmaniye ve Hatay'da kuvvetli sağanak bekleniyor.
 • 17:40Denizde 'Cesetli Filaka'da, 400 Kilo Bomba TuzaklanmışDenizde 'Cesetli Filaka'da, 400 Kilo Bomba TuzaklanmışHatay'ın Samandağ İlçesi'nde denizde pazar günü 1 askerin şehit olduğu, 1 balıkçının yaralandığı terör eyleminde, infilak eden filikaya tuzaklanan patlayıcının yaklaşık 400 kilo olduğu ortaya çıktı.
 • 16:53Hatay'da Ev ve İşyerlerini Su BastıHatay'da Ev ve İşyerlerini Su BastıHatay’ın Samandağ ilçesinde sabaha karşı yağan yağmur nedeniyle işyerlerini ve evleri su bastı.
 • 16:01Hatay'daki Patlamada Şehit Olan Er İçin Gıyabi Cenaze NamazıHatay'daki Patlamada Şehit Olan Er İçin Gıyabi Cenaze NamazıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Caminin avlusundan detaylar Katılımcıların gıyabi cenaze namazı kılması Hatay'daki patlama Samandağ sahili açıklarında "can salı" adı verilen botta inceleme yapılırken meydana gelen patlamada şehit olan sözleşmeli motorcu er Al ve şehitler için Kocaeli'de gıyabi cenaze namazı kılındı Hatay'ın Samandağ ilçesi Çevlik sahili açıklarında sahil güvenlik ekipleri, "can salı" adı verilen botta inceleme yaptığı sırada meydana gelen patlamada şehit olan sözleşmeli motorcu er Alper Al ve şehitler için Kocaeli'nin İzmit ilçesinde gıyabi cenaze namazı kılındı.
 • 15:10Hatay'da Şehit Olan Sözleşmeli Er Alper Al, Son Yolculuğuna UğurlandıHatay'da Şehit Olan Sözleşmeli Er Alper Al, Son Yolculuğuna UğurlandıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Bayrak eşliğinde tekbir getiren vatandaşlar Şehidin naaşının getirilmesi Şehidin ailesinden görüntü Cenaze namazının kılınması Şehidin naaşının götürülmesi Hatay'daki patlama Samandağ sahili açıklarında "can salı" adı verilen botta inceleme yapılırken meydana gelen patlamada şehit olan Sahil Güvenlik sözleşmeli motorcu er Al'ın cenazesi, memleketi Trabzon'un Şalpazarı ilçesinde son yolculuğa uğurlandı Şehidin dedesi Al: "Şehit Alper Al, ailemizin 7'nci şehidi.
 • 14:26Hatay' da Denizde Tuzaklanan Patlamada Kaybolan Cesetler BulunduHatay' da Denizde Tuzaklanan Patlamada Kaybolan Cesetler BulunduHatay'ın Samandağ İlçesi'nde 2 cesedin bulunduğu filikaya ekiplerin müdahalesi sırasında meydana gelen patlamada kaybolan cesetler bulundu.
 • 13:50Vali Topaca: Vali Topaca: "Dünkü Patlamada Hedef Daha Fazla Askerimizi Şehit Etmekti"Hatay Valisi Ercan Topaca, dün Samandağ’da bir askerin şehit olduğu patlamadaki asıl hedefin, sahil güvenlik ekiplerini bölgeye çekip, oraya gelecek 5-10 askerin şehit edilmesi olduğunu söyledi.
 • 13:29Vali: Patlamanın Asıl Hedefi, Oraya Gelecek 5-10 Askeri Şehit EtmektiVali: Patlamanın Asıl Hedefi, Oraya Gelecek 5-10 Askeri Şehit EtmektiHatay Valisi, 1 askerin şehit olduğu Samandağ'da hedefin çok daha fazla sayıda askeri şehit etmek olduğunu, ancak balıkçı sayesinde amaçlarına ulaşamadıklarını kaydetti.
 • 00:28Şehit Alper Al'ın Naaşı Trabzon'a GetirildiŞehit Alper Al'ın Naaşı Trabzon'a GetirildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Şehit Alper Al'ın naaşının Trabzon havaalanına getirilmesi Hatay'daki patlama Hatay'da, Samandağ sahili açıklarında "can salı" adı verilen botta inceleme yapıldığı sırada meydana gelen patlamada şehit düşen Sahil Güvenlik sözleşmeli motorcu er Alper Al'ın cenazesi Trabzon'a getirildi Hatay'ın Samandağ ilçesi Çevlik sahili açıklarında sahil güvenlik ekiplerinin "can salı" adı verilen botta inceleme yaptığı sırada meydana gelen patlamada şehit düşen sözleşmeli motorcu er Alper Al'ın (23) cenazesi, memleketi Trabzon'a getirildi.
 • 22:39Şehit Sahil Güvenlik Sözleşmeli Motorcu Er Alper Al İçin TörenŞehit Sahil Güvenlik Sözleşmeli Motorcu Er Alper Al İçin TörenGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Şehit Alper Al'ın Türk bayrağına sarılı naaşının tören alanına getirilmesi Ağlayan şehit yakınları Törenin başlaması Dua edilmesi Şehidin naaşının askerler tarafından taşınması Hatay'daki patlama Hatay'da, Samandağ sahili açıklarında "can salı" adı verilen botta inceleme yapıldığı sırada meydana gelen patlamada şehit düşen Sahil Güvenlik sözleşmeli motorcu er Alper Al için tören düzenlendi Hatay'ın Samandağ ilçesi Çevlik sahili açıklarında sahil güvenlik ekiplerinin "can salı" adı verilen botta inceleme yaptığı sırada meydana gelen patlamada şehit düşen sözleşmeli motorcu er Alper Al'ın (23) cenazesi Trabzon'a gönderildi.
 • 22:22Hatay-Şehidin Cenazesi Memleketi Trabzon'a GönderildiHatay-Şehidin Cenazesi Memleketi Trabzon'a GönderildiPatlayıcı tuzaklanan filikayla denizde terör: 1 şehit, 1 yaralı (4)NOT: Şehit asker Alper Al'ın rütbesi 'Sözleşmeli Er' olarak düzeltildi.
 • 22:07Patlayıcı Tuzaklanan Filikayla Denizde Terör: 1 Şehit, 1 Yaralı (4)Patlayıcı Tuzaklanan Filikayla Denizde Terör: 1 Şehit, 1 Yaralı (4)Not: Şehit asker Alper Al'ın rütbesi 'Sözleşmeli Er' olarak düzeltildi.
 • 16:55Güncelleme 2 - Hatay'da Patlama: 1 ŞehitHatay'ın Samandağ ilçesi Çevlik sahili açıklarında sahil güvenlik ekiplerinin, "can salı" adı verilen botta iki ceset bulunduğu ihbarı üzerine yaptığı inceleme sırasında meydana gelen patlamada bir asker şehit oldu, bir balıkçı yaralandı.
 • 15:16Patlama: 1 Şehit - Vali Topaca'nın Açıklaması - HatayPatlama: 1 Şehit - Vali Topaca'nın Açıklaması - HatayGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Hatay Valisi Ercan Topaca'nın gelişi ve açıklamaları Hatay'da patlama: 1 şehit Samandağ ilçesi Çevlik sahili açıklarında sahil güvenlik ekipleri, "can salı" adı verilen botta inceleme yaptıkları sırada patlama meydana geldi Patlamada bir asker şehit oldu, bir balıkçı yaralandı Hatay Valisi Topaca: "Arkadaşlarımız konuyu araştırmak üzere olay mahalline intikal ediyor.
 • 14:03Hatay'ın Samandağ Açıklarındaki PatlamaHatay'ın Samandağ Açıklarındaki PatlamaHatay Valisi Ercan Topaca, Samandağ ilçesi Çevlik Sahili açıklarında bir can salında meydana gelen patlamada 1 askerin şehit olduğunu, 1 balıkçının da yaralandığını belitti.
 • 13:37Güncelleme - Hatay'da Patlama: 1 ŞehitHatay'ın Samandağ ilçesi Çevlik sahili açıklarında sahil güvenlik ekipleri, "can salı" adı verilen botta inceleme yaptığı sırada meydana gelen patlamada bir asker şehit oldu, bir balıkçı yaralandı.
 • 13:32Denizdeki Patlamadan Denizdeki Patlamadan "Cesetli Tuzak" ÇıktıHatay’ın Samandağ ilçesi açıklarında 1 askerin şehit olduğu patlamaya, bir balıkçının ihbarı ile Sahil Güvenlik ekiplerinin kontrol etmek istediği 2 cesedin altında bulunan bidonlara yerleştirilen patlayıcıların neden olduğu belirlendi.
 • 12:56Hatay'da Patlama: 1 ŞehitHatay'ın Samandağ ilçesi Çevlik sahili açıklarında sahil güvenlik ekipleri, "can salı" adı verilen botta inceleme yaptığı sırada meydana gelen patlamada bir asker şehit oldu, bir balıkçı yaralandı.
 • 10:44Hatay'da Teknede Patlama: 1 Şehit, 2 YaralıHatay'da Teknede Patlama: 1 Şehit, 2 YaralıHatay'da, Sahil Güvenlik ekiplerinin inceleme yaptığı teknede meydana gelen patlamada, bir asker şehit oldu, biri asker 2 kişi de yaralandı.
 • 11:37Mersin'de "Deri Sırtlı Deniz Kaplumbağası" GörüldüMersin sahilinde ilk kez "deri sırtlı deniz kaplumbağası" görüldü.
 • 13:20Başkan Savaş, Samandağ Halkıyla Bir Araya GeldiBaşkan Savaş, Samandağ Halkıyla Bir Araya GeldiHatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Samandağ’da Kurtderesi Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi.
 • 09:56Hatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Kırıkhan, Altınözü, Samandağ, Yayladağı ve Arsuz ilçelerinde salı günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 11:52Samandağ Kozaevi Hedef BüyüttüSamandağ Kozaevi Hedef BüyüttüSamandağ Belediyesi tarafından, ipekçilik ve ipek böceği yetiştiriciliğine destek olması amacıyla kurulan Kozaevi ziyaretçi akınına uğruyor.
 • 10:08Hatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Defne, Arsuz, Dörtyol, İskenderun, Kırıkhan, Samandağ ve Yayladağı ilçelerinde cuma günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 15:16Kitap ve Çocuk Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksek Okulundan Anlamlı Etkinlik
 • 16:37Evinin Önünde ÖldürüldüEvinin Önünde ÖldürüldüHatay'ın Samandağ ilçesinde bir kişi, evinin önünde bıçaklanarak öldürüldü.
 • 15:40Kaymakam Keldağı Eteklerinde Keşif Dalışı YaptıKaymakam Keldağı Eteklerinde Keşif Dalışı YaptıSamandağ İlçe Kaymakamı Dr. Cahit Çelik, Sahil Güvenlik Komutanı Hakan Dişli ile Türkiye Sualtı Araştırmaları Derneği (SAD) üyesi Tahsin Ceylan ile kıyılarda keşif dalışı yaptı.
 • 15:35Başkan Savaş, Hizmetleriyle Gönül Köprüleri KuruyorBaşkan Savaş, Hizmetleriyle Gönül Köprüleri KuruyorHatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş öncülüğündeki HBB ekipleri, vatandaşların hayatını kolaylaştıran hamleleriyle takdir topluyor.
 • 10:02Samandağ'da Problemler Bir Bir ÇözülüyorHATSU, Hatay genelinde atıksu hattı eksikliği tespit edilen bölgelerde projelerini hayata geçirmeye devam ediyor.
 • 15:57Uydudan İzlenen Kartalı Kaçak Avlananlar VurduAlmanya'nın başkenti Berlin'deki Dünya Yırtıcı Kuşları Araştırma Grubu görevlisi Dr. Bernd Meyburg ve ekibince uydu aracılığıyla izlenen "Jan" adlı küçük orman kartalının, Hatay'ın Samandağ ilçesinde kaçak avlanan kişilerce öldürüldüğü belirtildi.