SON DAKİKA SAMANYOLU HABERLERİ

Son Dakika Samanyolu Haberleri

 • 15:02Fetö'nün Darbe GirişimiKırşehir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında Kırşehir ile 4 ile televizyon ve radyo yayını sağlayan vericiler mühürlendi.
 • 17:31Fetö'nün "Çatı" DavasıFetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile ilgili 73 kişi hakkında açılan "çatı" davasını görecek olan Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi, Fetullah Gülen ile iş adamı Hamdi Akın İpek'in de arasında bulunduğu 69 sanığın "kırmızı bülten" çıkarılarak, uluslararası düzeyde aranmaları veya Türkiye'ye iadeleri için Emniyet Genel Müdürlüğü ve Adalet Bakanlığına müzekkere yazılmasına karar verdi.
 • 16:47Fetö'nün Darbe GirişimiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "Polatlı imamı" olduğu iddiasıyla gözaltına alınan şüpheli, adliyeye sevk edildi.
 • 13:57Korkuteli'de Samanyolu Tv ve Burç Fm'in Yayını DurdurulduKorkuteli'de Samanyolu Tv ve Burç Fm'in Yayını DurdurulduFethullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik soruşturma kapsamında Antalya’nın Korkuteli ilçesinde Samanyolu TV ve Burç FM’in yayını durduruldu.
 • 22:31Fetö'nün Darbe GirişimiÇorum'da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile ilişkili oldukları gerekçesiyle bir vakıf, 6 okul, 3 dernek ve 13 sendika temsilciliğinin kapatıldığı bildirildi.
 • 02:12Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaEskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile irtibatı tespit edilen 9 okul, bir yurt, bir vakıf ile 10 derneğin faaliyetlerine son verildi.
 • 18:11Eskişehir'de Kapatılan Kurumların ListesiResmi gazetede yayınlanan kararname sonrası tüm Türkiye'de 35 sağlık kurum ve kuruluşu, 934 okul, 109 öğrenci yurdu, 104 vakıf, bin 125 dernek, 15 üniversite ve 19 sendika kapatıldı.
 • 17:56Fetö'nün Binalarında Arama ve Mühürleme Çalışmaları YapılıyorFetö'nün Binalarında Arama ve Mühürleme Çalışmaları YapılıyorFethullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) Eskişehir’de bağlı olan binalarda arama ve mühürleme çalışmaları devam ediyor.
 • 17:18Fetö'nün Darbe GirişimiEskişehir, Balıkesir ve Bilecik'te, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile irtibatı tespit edilen 29 okul, bir yurt, 4 vakıf ve 37 derneğin faaliyetleri durduruldu.
 • 16:33Düzeltme - Düzeltme - "Fetö'nün Darbe Girişimi" Başlıklı Haberimizde Yer Alan "Uğur Eğitim Kurumları" İfadesi...Ankara'nın Beypazarı ilçesinde, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimi kapsamında gözaltına alınan Samanyolu Şefkat Anaokulu, İlk ve Ortaokulunun bağlı bulunduğu şirketin mütevelli heyeti üyesi 15 kişi tutuklandı.
 • 15:09Fetö'nün Okulundan Askeri Kamuflaj ÇıktıFetö'nün Okulundan Askeri Kamuflaj ÇıktıAsker kamuflaj kıyafetlerinin görüntüleri -Okuldan görüntü FETÖ'nün okulundan askeri kamuflaj çıktı Kazan ilçesindeki FETÖ'ye ait özel okulda askeri kamuflaj bulundu Ankara Valisi Kılıçlar: "Şimdi emniyet müdürümüzün söylediğine göre, Samanyolu okulunda, buradaki okullardan birinde askeri üniformalar bulunmuş, biz bu olayları takip ediyoruz.
 • 10:16Cemaat Okulunda Rütbesi Sökülmüş 15 Askeri Üniforma ÇıktıCemaat Okulunda Rütbesi Sökülmüş 15 Askeri Üniforma ÇıktıCemaat okulunda rütbesi sökülmüş 15 askeri üniforma çıktıANKARA'nın Kazan İlçesi'nde cemaat okullarınan askeri üniformalar çıktı.
 • 09:07Cemaat Okulunda Rütbesi Sökülmüş 15 Askeri Üniforma ÇıktıCemaat Okulunda Rütbesi Sökülmüş 15 Askeri Üniforma ÇıktıAnkara'nın Kazan ilçesinde cemaat okullarından askeri üniformalar çıktı. Polis üniformaların hangi amaç için kullanılacağı konusunu araştırıyor.
 • 22:46Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar: Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar: "Kazanlılar Destan Yazdı"Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, FETÖ’nün gerçekleştirdiği darbe girişiminde 4. Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan kalkan F-16’ları engellemeye çalışırken 9 şehit ve 82 gazi veren Kazan’a ilişkin olarak, “Ankara’da Kazanlılar destan yazdı.
 • 22:34Fetö'nün Okulundan Askeri Kamuflaj ÇıktıKazan ilçesindeki Fetullahçı Terör Örgütüne (FETÖ) ait özel okulda askeri kamuflaj ele geçirildi.
 • 18:54Burdur'daki Burç Fm ve Samanyolu Tv Vericileri MühürlendiBurdur'daki Burç Fm ve Samanyolu Tv Vericileri MühürlendiBurdur’a bağlı 10 ilçede Burç FM ve Samanyolu TV’ye bağlı vericiler mühürlendi.
 • 18:03Polatlı'da Fetö Bağlantılı 3 Okul MühürlendiPolatlı'da Fetö Bağlantılı 3 Okul MühürlendiAnkara’nın Polatlı ilçesinde Özel Samanyolu Eğitim Kurumları’nın 3 okulu mühürlendi.
 • 16:44Fetö'nün "Çatı İddianamesi" Kabul Edildi (4)Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile ilgili "çatı iddianamesinde", Türkiye'de geçmişteki bütün siyasi iktidarların, muhalefetin, diğer dini cemaatlerin, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının, üniversitelerin, ordunun, kısaca toplumun her kesiminin, el birliğiyle Fetullahçı Terör Örgütü'nün büyümesinden ve kadrolaşmasından sorumlu olduğu bildirildi.
 • 16:19Burdur Fetö'nün Radyo ve Tv Vericileri MühürlendiBurdur Fetö'nün Radyo ve Tv Vericileri MühürlendiFethullaçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, FETÖ ile ilişkisi olduğu tespit edilen Burç FM ve Samanyolu TV'nin Burdur'daki vericileri mühürlendi.
 • 15:26Burdur'da, 1 Radyo ve 1 Tv'nin Vericileri MühürlendiBurdur'da, 1 Radyo ve 1 Tv'nin Vericileri MühürlendiSoruşturması kapsamında, örgütle ilişkisi olduğu tespit edilen Burç FM ve Samanyolu TV'nin vericileri mühürlendi.
 • 15:11Fetö'ye Bir Darbe de RTÜK'ten!Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonlar devam ediyor.
 • 13:38Fethullah Gülen'in Sesi Kapatıldı! Samanyolu TV ve Burç FM Vericilerine MühürFethullah Gülen'in Sesi Kapatıldı! Samanyolu TV ve Burç FM Vericilerine MühürRTÜK tarafından valiliğe gönderilen resmi yazıyla Samanyolu TV ve Burç FM'e ait vericiler mühürlendi.
 • 12:19Fetö'nün Darbe GirişimiAnkara'nın Beypazarı ilçesinde, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında 2 özel okul ve 1 öğrenci yurdu mühürlendi, 17 kişi gözaltına alındı.
 • 16:40Fetö'nün Darbe GirişimiFetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine yönelik yürütülen operasyonlar kapsamında Ankara'nın Beypazarı ilçesinde 3 kamu görevlisi gözaltına alındı.
 • 20:00Alman Gazeteciler Birliği'nden TepkiAlman Gazeteciler Birliği'nden TepkiAlman Gazeteciler Birliği Türkiye'deki darbe girişimi sonrasında 24 radyo ve televizyon kanalının lisansının iptal edilmesine tepki gösterdi.
 • 17:00Fetö'ye Yakın Gazetecilerin Basın Kartları İptal EdildiFetö'ye Yakın Gazetecilerin Basın Kartları İptal EdildiDarbe girişiminden sonra, Basın-Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü Fetullahçı Terör Örgütü'ne yakın çeşitli basın yayın kuruluşlarında çalışan 34 kişinin basın kartı iptal edildi.
 • 16:17Rtük, Fetö Yanlısı Yayın Kuruluşlarının Lisanslarını İptal EttiRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), darbe girişiminde bulunan FETÖ ile iltisaklı, ilişkili ve destek içinde olduğu tespit edilen tüm radyo ve televizyon kuruluşlarının bütün yayın hak ve lisanslarını oybirliğiyle iptal etti.
 • 16:03Fetö'nün Yayın Organlarının Lisansına İptalRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), darbe girişiminde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile iltisaklı, ilişkili ve destek içinde olduğu belirlenen tüm radyo ve televizyon kuruluşlarının bütün yayın hak ve lisanslarını oy birliğiyle iptal etti.
 • 15:49RTÜK'ten Darbe İle İlişkili Tüm Radyo ve Kanalları KapatacakRTÜK'ten Darbe İle İlişkili Tüm Radyo ve Kanalları KapatacakRadyo Televizyon üst Kurulu, Fetullahçı Terör Örgütü ile ilişkili olan bütün yayın kuruluşlarının lisanslarını iptal etti.
 • 14:10Fetö'nün "Çatı İddianamesi" Mahkemeye Gönderildi (4)Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile ilgili "çatı iddianamesinde", Türkiye'de geçmişteki bütün siyasi iktidarların, muhalefetin, diğer dini cemaatlerin, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının, üniversitelerin, ordunun, kısaca toplumun her kesiminin, el birliğiyle Fetullahçı Terör Örgütü'nün büyümesinden ve kadrolaşmasından sorumlu olduğu bildirildi.
 • 22:43İstanbul'da Elektrik KesintisiEsenyurt, Şişli, Zeytinburnu, Kağıthane, Bağcılar, Küçükçekmece, Sultangazi, Çatalca, Eyüp, Esenler ve Bahçelievler'in bazı mahallelerinde, 16 Temmuz Cumartesi elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 23:00Tahşiyeciler'e Kumpas" Davasında Eski Emniyet Müdürü Tahliye EdildiTahşiyeciler grubuna yönelik kumpas kurulduğu iddiasıyla paralel yapıya yönelik görülen davada eski Emniyet Müdürü Mustafa Kılıçarslan tahliye edildi.
 • 22:03"Tahşiyecilere Kumpas" Davasında Bir Tahliye..."tahşiyeciler" olarak bilinen gruba kumpas kurdukları iddiasıyla, firari sanık Fetullah Gülen ile Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer, Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de aralarında bulunduğu 10'u tutuklu 33 sanığın yargılandığı davanın 23. duruşması sona erdi.
 • 21:43"Tahşiyecilere Kumpas" Davası'nda Eski Emniyet Müdürü'ne TahliyeFETÖ/PDY'nin tahşiyecilere kumpas kurduğu iddiasıyla aralarında firari sanık F. Gülen ile Hidayet Karaca'nın da olduğu 33 sanığın yargılandığı davada eski emniyet müdürü tahliye edildi.
 • 12:31Tahşiyecilere Kumpas" Davası"Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması"nın (FETÖ/PDY) Tahşiyecilere kumpas kurduğu iddiasıyla aralarında firari sanık Fetullah Gülen ile Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer, Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de bulunduğu 10'u tutuklu 33 sanığın yargılandığı davanın 23. duruşması başladı.
 • 08:12Güneş Patlamaları Omü'den Böyle İzlendiGüneş Patlamaları Omü'den Böyle İzlendiOMÜ Gözlemevi'nden yapılan gözlem, h-alfa filtreli teleskopa, 21 mega piksel çözünürlüklü fotoğraf makinesi monte edilerek çekildi.
 • 17:47Tahşiyecilere Kumpas" Davası"Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması"nın (FETÖ/PDY) Tahşiyecilere kumpas kurduğu iddiasıyla aralarında firari sanık Fetullah Gülen ile Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın da bulunduğu 33 sanığın yargılandığı dava yarına ertelendi.
 • 11:59Tahşiyecilere Kumpas" Davası"Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması"nın (FETÖ/PDY) Tahşiyecilere kumpas kurduğu iddiasıyla aralarında firari sanık Fetullah Gülen ile Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer, Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de bulunduğu 10'u tutuklu 33 sanığın yargılandığı davanın 22. duruşması başladı.
 • 18:49Tahşiyecilere Kumpas' İddiasıyla Açılan Dava 30 Haziran'a ErtelendiTahşiyeciler grubuna kumpas kurulduğu iddiasıyla Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve emniyet mensuplarının yargılandığı dava 30 Haziran'a ertelendi.
 • 18:00Tahşiyecilere Kumpas" DavasıFetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Tahşiyecilere kumpas kurduğu iddiasıyla aralarında firari sanık Fetullah Gülen ile Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer, Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de bulunduğu 10'u tutuklu 33 sanığın yargılandığı dava, 30 Haziran'a ertelendi.
 • 11:48Tahşiyecilere Kumpas" DavasıFetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Tahşiyecilere kumpas kurduğu iddiasıyla aralarında firari sanık Fetullah Gülen ile Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer, Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de bulunduğu 10'u tutuklu 33 sanığın yargılandığı davanın 21. duruşması başladı.
 • 18:32Tahşiyede Kumpas İddiasıyla Açılan Dava Yarına ErtelendiTahşiyeciler grubuna kumpas kurulduğu iddiasıyla Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve emniyet mensuplarının yargılandığı dava yarına ertelendi.
 • 14:52Tahşiyede Kumpas İddiasıyla Açılan Davaya Devam EdiliyorTaşhiyeciler grubuna kumpas kurulduğu iddiasıyla Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve emniyet mensuplarının yargılandığı davada, müştekilerden M. Nuri Turan, kendisine kumpas kurulduğunu belirterek, "Hapse girmeden önce kuyumcu toptancısı idim, şimdi mağazacıyım. Bu olaylar yüzünden maddi manevi zor durumda kaldık.
 • 13:15Tahşiyecilere Kumpas" DavasıFetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Tahşiyecilere kumpas kurduğu iddiasıyla aralarında firari sanık Fetullah Gülen ile Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer, Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de bulunduğu 10'u tutuklu 33 sanığın yargılandığı davanın 20. duruşması başladı.
 • 12:54Tahşiyecilere Kumpas Davasına Devam EdiliyorTahşiyeciler Grubuna yönelik kumpas kurulduğu iddiasıyla 33 sanık hakkında açılan davada ifade veren şikayetçi Mehmet Nuri Duran,, “Fethullah Gülen oluşumunu hiçbir zaman dini bir cemaat olarak kabul etmedim. 2007 yılında, FETÖ grubu artık devleti ele geçirmeye çalışıyorlar dedim”diye konuştu.
 • 00:02TSK Personel Kanunu DeğişiyorMilli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Ergenekon ve Balyoz davalarıyla ilgili, bu noktada hak kaybına uğramış askerlerimizin hak kayıplarının giderilmesine yönelik benden önceki bakan arkadaşımızın başlattığı bir çalışma var. Bu çalışma şu anda diğer kamu kurumlarının görüşlerine sunulmuş durumda.
 • 19:19Uzaylılarla Karşılaşmamıza 1.500 Yıl Var!Uzaylılarla Karşılaşmamıza 1.500 Yıl Var!Yapılan araştırma, uzaylılarla yakın zamanda karşılaşmayı umanları büyük hayal kırıklığına uğratacak. Araştırmacılar en iyi ihtimal olarak 1500 yıl sonrasını işaret ediyor.
 • 16:31Polis Memuru Zenit'ten Sanık Müdürlere "Beni Neden Dinlediniz?"Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink Cinayeti'ne ilişkin 3'ü tutuklu 35 sanıklı davanın 6. duruşması başladı.
 • 12:15Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Okuduğu Dua, Kamacı'nın AlbümündeCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın okuduğu "Dua" şiiri, Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Mustafa Kamacı'nın "Kehkeşan" isimli yeni albümünde yer aldı.
 • 11:01Kara Delik Gaz Bulutlarını YutuyorŞili'de ALMA teleskobu, ilk defa dev kara deliğin gaz bulutlarıyla beslendiğini görüntüledi.