SON DAKİKA SAMANYOLU HABERLERİ

Son Dakika Samanyolu Haberleri

18:04
Hidayet Karaca'ya Memleketi Çankırı'dan Destek Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'ya memleketi Çankırı'dan destek geldi.
Hidayet Karaca'ya Memleketi Çankırı'dan Destek
20:16
Düzeltme -Karaca'nın Avukatı: Hakim İslam Çiçek'i HSYK'ya Şikayet Edeceğiz Sayın abonemiz,"Karaca'nın avukatı:Hakim İslam Çiçek'i HSYK'ya şikayet edeceğiz" başlıklı haberimizde 'hürriyeti tahkir' olarak yer alan ifadenin doğrusu 'hürriyeti tahdit" olacaktır.
18:57
Karaca'nın Tahliye Talebi Reddedildi Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın tahliye talebi bir kez daha reddedildi.
19:55
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi: Basın Özgürlüğünde Türkiye Kötüye Gidiyor Türkiye'nin de üye olduğu Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi, “Avrupa’da basın özgürlüğünün korunması” başlıklı raporu 19 'hayır' oyuna karşı 77 'evet' ile kabul etti.
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi: Basın Özgürlüğünde Türkiye Kötüye Gidiyor
12:53
Freedom House Başkanı: Türkiye'de Gazetecilerin Tutuklanması Çok Ciddi Problem İnsan hakları, demokrasi, şeffaflık ve özgürlükler konusunda Türkiye’nin kötü gidişatı, Freedom House’un yayınladığı 2015 özgürlükler raporunda net olarak bir kez daha ortaya konuldu.
Freedom House Başkanı: Türkiye'de Gazetecilerin Tutuklanması Çok Ciddi Problem
16:02
Nuray Mert: Otoriterleşmeyi Gördüm Ama Bu Kadarını Beklemiyordum Siyaset bilimci-yazar Nuray Mert, AK Parti iktidarının otoriterleşmekte olduğunu 5 yıl önce öngördüğünü, ancak bu kadarını kendisinin de beklemediğini ifade etti.
Nuray Mert: Otoriterleşmeyi Gördüm Ama Bu Kadarını Beklemiyordum
18:35
Samanyolu Koleji'nden TEOG Birincilerine ''Altın'' Çorum Özel Samanyolu Koleji TEOG sınavında dereceye giren öğrencilerini ''Altın'' la ödüllendirdi.
Samanyolu Koleji'nden TEOG Birincilerine ''Altın''
17:47
Samanyolu Yönetimi Birincilerini 'Altın'la Ödüllendirdi Çorum Özel Samanyolu Koleji, TEOG sınavında dereceye giren 5 öğrencisini ''Altın'la ödüllendirdi.
Samanyolu Yönetimi Birincilerini 'Altın'la Ödüllendirdi
11:05
Hidayet Karaca İçin Şarkı Besteledi, Adını da Yiğit Adam Koydu Kahramanmaraşlı Türk rock müziği sanatçısı Kemal Kutlu, medyaya darbe operasyonunda gözaltına alınan ve dizi senaryosu gerekçe gösterilerek tutuklanan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca için ‘Yiğit Adam’ isimli şarkı besteledi.
Hidayet Karaca İçin Şarkı Besteledi, Adını da Yiğit Adam Koydu
16:42
Tgf Genel Başkanı Sertel'den Hidayet Karaca'ya Anlamlı Mektup Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Atilla Sertel, demokrasi ve medyaya darbe operasyonu sonucu hukuksuz olarak tutuklanan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’ya bir mektup gönderdi.
11:08
Hidayet Karaca Sağlık Kontrolünden Geçirildi Medyayı hedef alan 14 Aralık operasyonu kapsamında Silivri Cezaevi'nde tutulu bulunan Hidayet Karaca, hastanede rutin sağlık kontrolünden geçirildi.
21:23
Dünya Benzeri 3 Yeni Gezegen! Dünya'ya çok benzeyen 3 yeni gezegenin keşfi, bilim dünyasını heyecanlandırıyor!
08:23
TÜRKSAT'tan Tepki Çeken Uygulama Muhalif yayın yapan televizyonların yüksek reyting ve teknik donanıma rağmen keyfi sistemle yerlerinin değiştirilip son sıralara gönderildiği bildirildi.
TÜRKSAT'tan Tepki Çeken Uygulama
19:20
Hidayet Karaca'nın Avukatı Avcı: Hakim Yazdığı Gerekçeye Kendisi de İnanmıyor 14 Aralık operasyonu kapsamında tutukluluğu devam eden Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın avukatı Gültekin Avcı, 6. Sulh Ceza Hakimi'nin yazdığı gerekçeye, hakimin kendisinin de inanmadığını söyledi.
Hidayet Karaca'nın Avukatı Avcı: Hakim Yazdığı Gerekçeye Kendisi de İnanmıyor
17:08
Hidayet Karaca'nın Tutukluluğunun Devamına Karar Verildi İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği, medyayı hedef alan 14 Aralık operasyonu kapsamında Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ile birlikte tutuklanan 8 kişinin tutukluluğunun devamına karar verdi.
12:48
Şarkul Avsat: Erdoğan, Demokratik Kazanımları Yok Ediyor Şarkul Avsat, bir aydan fazla süredir tutuklu bulunan Samanyolu Medya Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın cezaevinde kaleme aldığı özel mektubu yayınladı.
12:12
Çocukları Yalnız Bırakmadılar Kocaeli Büyükşehir Belediye bünyesinde kurulan Çocuk Korosu yeni yılın ilk konserini geçtiğimiz hafta büyük bir başarı ile verdi.
Çocukları Yalnız Bırakmadılar
17:53
AP Başkan Yardımcısı Lambsdorff: Erdoğan Anlamıyorsa Müzakereler Askıya Alınmalı Avrupa Birliği’ne üyelik müzakereleri yürüten Türkiye‘de basına yönelik muamelenin kabul edilemez olduğunu söyleyen Avrupa Parlamentosu Başkan Yardımcısı Alexander Lambsdorff, "Eğer Cumhurbaşkanı Erdoğan bunu anlamıyorsa, onun hükümetiyle üyelik müzakerelerini devam ettirmenin bir anlamı yok. Müzakereler askıya alınmalı." çağrısı yaptı.
12:48
CHP'li Öztürk: Ap, Özgür Basına Yapılan Darbeye Cevabını Net Bir Şekilde Verdi Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Öztürk, siyasi iktidarın, özgür basının susturulmasına yönelik girişimlerine en güzel cevabı Fransa'nın Strasbourg şehrindeki Avrupa Parlamentosu'nda(AP) Genel Kurul'nda yapılan oylamayla ortak metne atılan kınama yazısıyla verildiğini söyledi.
00:55
'Küçük Gelin' Dizisinin Başrol Oyuncusu Şimşek Evine Döndü Kendisinden 2 gündür haber alınamayan, Samanyolu TV'de yayınlanan 'Küçük Gelin' dizisinin başrol oyuncusu Orhan Şimşek bugün İstanbul'daki evine döndü.
'Küçük Gelin' Dizisinin Başrol Oyuncusu Şimşek Evine Döndü
17:24
Türkiye'ye Medya Özgürlüğü Uyarısı Avrupa Parlamentosu bugün Strasbourg'da kabul ettiği bir kararda, Türk hükümetine "medyaya baskıya son ver" çağrısında bulundu.
Türkiye'ye Medya Özgürlüğü Uyarısı
11:20
Güney Koreli Ünlü Yönetmenden Özgür Basına Destek Güney Kore'de çektiği belgesel filmlerle adından söz ettiren yönetmen Lim Ji-a, Türkiye'de gazetecilere ve dizi film yapımcılarına uygulanan baskıyı eleştirdi.
Güney Koreli Ünlü Yönetmenden Özgür Basına Destek
05:22
NASA Uzayın En Net Görüntüsünü Yayınladı NASA'nın Hubble Uzay Teleskopu ile dünyadan 2,5 milyon ışık yılı uzaklıktaki Andromeda Galaksisi'nin milyonlarca yıldız içeren kolları net bir şekilde görüntülendi.
NASA Uzayın En Net Görüntüsünü Yayınladı
13:10
Kitap Okuyan Personele Ödül Ankara'nın Polatlı ilçesinde faaliyet gösteren Özel Samanyolu Eğitim Kurumları, kitap okumayı teşvik etmek için örnek bir uygulama başlattı.
Kitap Okuyan Personele Ödül
13:05
Babalar Satranç Turnuvasında Yarıştı Özel Tomurcuk Anaokulu, ‘babalar arası’ satranç turnuvası düzenlendi.
Babalar Satranç Turnuvasında Yarıştı
12:48
Ilgaz Kayak Sevenleri Ağırlamayı Bekliyor Türkiye'nin önemli kış turizm merkezleri arasındaki Ilgaz Kayak Merkezinde kayak pistindeki kar kalınlığının 60 santimetrenin üzerine çıkması işletmecilerin ve kayak sevenlerin yüzünü güldürdü.
Ilgaz Kayak Sevenleri Ağırlamayı Bekliyor
17:40
Sıdkı Karaca: Babam Demokrasi Nöbeti Tutuyor Özgür medyaya yönelik 14 Aralık operasyonu sonrası tutuklanan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın oğlu Sıdkı Karaca, babasını tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi'nde ziyaret etti.
Sıdkı Karaca: Babam Demokrasi Nöbeti Tutuyor
13:11
Eskişehir Özel Samanyolu Gülbahar'dan Teog Başarısı Eskişehir'deki Özel Samanyolu Gülbahar Ortaokulu öğrencileri, başarılarını TEOG sınavında da arttırarak devam ettirdi.
00:30
Zaman'ın Mizah Eki 'Püff' Pazartesi Okuyucusuyla Buluşuyor Zaman Gazetesinin mizah dergisi 'Püff' pazartesi günü okuyucuları ile buluşacak.
Zaman'ın Mizah Eki 'Püff' Pazartesi Okuyucusuyla Buluşuyor
18:30
DSP'li Çakmak: Basının Susturulduğu Bir Ülkede Halk Özgür Olamaz Demokratik Sol Parti (DSP) Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Çakmak, özgür basın olmadan demokrasinin olmayacağını söyledi.
DSP'li Çakmak: Basının Susturulduğu Bir Ülkede Halk Özgür Olamaz
17:22
Hidayet Karaca'nın Avukatlarından HSYK'ya Suç Duyurusu İstanbul merkezli "paralel yapı" soruşturması kapsamında tutuklanan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın avukatları, soruşturma savcısı ile tutuklama kararı veren ve tutukluluğa yapılan itirazı reddeden hakimleri HSYK'ya şikayet etti.
17:21
İdris Bal: Hidayet Bey, Medyaya Baskının Sembolü Haline Geldi Demokratik Gelişim Partisi (DGP) Genel Başkanı İdris Bal, cezaevinde ziyaret ettiği Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın, medyaya baskının sembolü haline geldiğini söyledi.
İdris Bal: Hidayet Bey, Medyaya Baskının Sembolü Haline Geldi
17:21
Hidayet Karaca'nın Avukatları, Savcı ve Hakimleri HSYK'ya Şikayet Etti Medyayı hedef alan 14 Aralık operasyonu kapsamında tutuklanan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın avukatları, soruşturma savcısı, tutuklamayı yapan ve itirazı reddeden hakimleri HSYK’ya şikayet etti.
16:45
Hidayet Karaca'nın Avukatlarından HSYK'ya Şikayet "14 Aralık" soruşturması kapsamında tutuklanarak cezaevine konulan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın avukatları, soruşturma savcısı ile tutuklama kararını veren hakim ve tutuklamaya yapılan itirazı reddeden hakimi "Görevi kötüye kullandıkları" gerekçesiyle HSYK'ya şikayet etti.
12:44
Fildişi Genel Yayın Yönetmenleri Birliği Başkanı: Özgür Medya Susturulamaz Müslümanların yoğun olarak yaşadığı Batı Afrika ülkesi Fildişi Sahili Gazete Genel Yayın Yönetmenleri Birliği Başkanı Charles Lambert Tra Bi, özgür basına yönelik 14 Aralık operasyonlarına sert tepki gösterdi.
11:21
Hidayet Karaca ve Diğer Gazeteciler Serbest Kalmalı Dünyanın 52 ülkesinde 500'e yakın üyesi bulunan Asya Gazeteciler Cemiyetinin yayın organı 'Magazine N'den, Türkiye'nin özgür basın mücadelesine tam destek geldi.
21:30
Sedef Kabaş: Biz Nasıl Gidiyoruz, Bilal Erdoğan da İfade Versin Attığı tweet sebebiyle iki kez ifadesi alınan gazeteci Sedef Kabaş, Türkiye’de eleştirmeyen, sorgulamayan, her gün Cumhurbaşkanı’nı öven bir gazetecilik istendiğini belirterek, dizi senaryosu sebebiyle 26 gündür tutuklu bulunan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın gazetelerde her gün haber olması gerektiğini ifade etti.
11:50
Mahmut Tanal, Basına Akreditasyonu Başbakan'a Sordu CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na hangi basın organlarına akreditasyon uygulandığını sordu.
11:34
Medyaya Operasyon Teröristçe; Meclis Aklasa da Millet Hırsızları Aklamayacak' Zaman gazetesi ve Samanyolu TV’nin dürüst yayınlarından dolayı basıldığını belirten 'Doğu'nun Başbuğu' olarak bilinen Yılma Durak, "Medyaya teröristçe adlandıracağımız bu baskının sebebi; 17-25 Aralık yolsuzluklarının ortaya çıkmasından endişe duyan iktidarın gündemi değiştirmek istemesidir.
Medyaya Operasyon Teröristçe; Meclis Aklasa da Millet Hırsızları Aklamayacak'
20:05
"Cumhurbaşkanına Hakaret Edildiği" İddiası Yozgat'ta, İstanbul'daki "paralel yapı"yla ilgili gözaltıların protesto edilmesi sırasında "Cumhurbaşkanına hakaret edildiği" iddiasıyla 4 kişi hakkında işlem başlatıldı.
15:02
Yozgat-Arşiv- Protestoya Gösterisi Yapanlara 'Hakaret' Soruşturması Protestoya gösterisi yapanlara 'hakaret' soruşturması YOZGAT Adalet Sarayı önünde, aralarında Zaman Gazetesi yöneticilerinin de bulunduğu 31 kişinin gözaltına alınmasını protesto eylemleri sırasında 'Cumhurbaşkanına hakaret edildiği' iddiasıyla 4 kişi hakkında işlem başlatıldı.
Yozgat-Arşiv- Protestoya Gösterisi Yapanlara 'Hakaret' Soruşturması
13:18
Protestoya Gösterisi Yapanlara 'Hakaret' Soruşturması Yozgat Adalet Sarayı önünde, aralarında Zaman Gazetesi yöneticilerinin de bulunduğu 31 kişinin gözaltına alınmasını protesto eylemleri sırasında 'Cumhurbaşkanına hakaret edildiği' iddiasıyla 4 kişi hakkında işlem başlatıldı.
Protestoya Gösterisi Yapanlara 'Hakaret' Soruşturması
18:59
Bruining: Geerdink'in Gözaltına Alınmasını Utanç Verici Buluyorum Hollanda Gazeteciler Derneği Genel Sekreteri (NJV) Thomas Bruining, Hollandalı gazeteci Frederike Geerdink'in Diyarbakır'da evine gelen polis tarafından gözaltına alınmasını kınadı.
18:56
Alman Gazetesi Faz, Ekrem Dumanlı ile Konuştu: Demokrasi Her Gün Kan Kaybediyor Özgür basına darbe operasyonlarına yurt içi ve yurt dışında tepkiler yükselmeye devam ederken dünya medyası da gelişmeleri yakından izliyor.
18:50
Emniyetteki "Paralel Yapı" Operasyonu İstanbul merkezli 14 ilde gerçekleştirilen operasyon kapsamında tutuklanan 3 polis tahliye edildi.
17:26
Paralel Yapı Soruşturmasında 3 Polise Tahliye “Paralel Yapı” iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan 3 polis aylık tutukluluk incelemesinde serbest bırakıldı.
16:49
Polislere Yönelik Operasyonda 3 Komiser Tahliye Edildi Terör ve yolsuzluğu soruşturan polislere yönelik operasyonlarda gözaltına alınıp tutuklanan 3 komiser tahliye edildi.
16:43
Küçük Gelin Setinde Büyük Sürpriz Küçük Gelin dizisinin sevilen oyuncusu Bengi Öztürk'e çekimler esnasında doğum günü sürprizi yapıldı.
Küçük Gelin Setinde Büyük Sürpriz
16:24
Bilim Adamları, Dönüş Hızlarından Yıldızların Yaşını Hesapladı Amerikalı bilim adamları, ilk kez dönüş hızlarından yıldızların yaşını tam olarak hesaplamayı başardı.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.02.2015 07:40:19. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA SAMANYOLU HABERLERİ
[Hata Bildir]