SON DAKİKA SAMANYOLU HABERLERİ

Son Dakika Samanyolu Haberleri

 • 17:36 Deprem Farkındalığını Geliştirme Sempozyumu Deprem Farkındalığını Geliştirme Sempozyumu" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Sempozyumdan detay görüntü Rektör Battal ve Kadıoğlu'nun konuşması Tatbikattan detay görüntüler Van'da "Deprem Farkındalığını Geliştirme Sempozyumu" Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, "Depremlerde insanların beklediği bir şey var muhataplarından, 'Biz size güvenebilecek miyiz?
 • 14:50 Van'da "Deprem Farkındalığını Geliştirme Sempozyumu" Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, "Depremlerde insanların beklediği bir şey var muhataplarından, 'Biz size güvenebilecek miyiz?
 • 14:39 Van'da Deprem Farkındalığını Geliştirme Sempozyumu Van'da Deprem Farkındalığını Geliştirme Sempozyumu İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Meteoroloji Mühendisliği ve Afet Yönetim Merkezi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, İstanbul’da büyük bir deprem beklediklerini belirterek, “İstanbul’da bir depremin olması, Türkiye’nin gayri milli hasılasının 3’te birini yok ediyor” dedi.
 • 07:17 Hubble Teleskobu ile Samanyolu'nun Merkezine Yolculuk Hubble Teleskobu ile Samanyolu'nun Merkezine Yolculuk Hubble Uzay Teleskobu'nun Samanyolu Galaksisi'nin merkezine doğru yaptığı zoom (yakınlaştırma) görüntüleri, binlerce yıl sürebilecek bir yolculuğu 30 saniyede izleyebilme fırsatı veriyor.
 • 17:30 Eskişehir'de Kayyum Atanan Okul, Yurt ve Diğer İşletmeler Belli Oldu Eskişehir’de Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik sürdürülen soruşturma kapsamında kayyum atanan okul, yurt ve diğer işletmeler belli oldu.
 • 14:24 Cüce Yıldız Etrafında 3 Gezegen Keşfedildi Cüce Yıldız Etrafında 3 Gezegen Keşfedildi Gökbilimciler, dünyadan 40 ışık yılı uzaklıktaki bir ultra-soğuk cüce (sönük ışıklı) yıldızın yörüngesinde Dünya büyüklüğünde 3 gezegen keşfetti.
 • 11:12 Paralel Yapının Himmet Belgesi Deşifre Oldu Paralel Yapının Himmet Belgesi Deşifre Oldu Kendi bünyesinde çalışan personelden kurban, zekat ve fitre toplayan Paralel Yapının himmet belgesi deşifre oldu.
 • 23:06 Ultrasoğuk Cüce Yıldız Etrafında 3 Gezegen Keşfedildi Ultrasoğuk Cüce Yıldız Etrafında 3 Gezegen Keşfedildi Avrupa Güney Rasathanesi'nin (ESO) internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, La Silla Gözlemevi'ndeki Trappist teleskobunu kullanan astronomlar, güneşin 10 katı küçüklüğündeki ultrasoğuk sönük ışıklı yıldızı izlerken, yıldızın ışığının belirli aralıklarla söndüğünü fark etti.
 • 09:17 İstanbul'da Elektrik Kesintisi Üsküdar, Kadıköy, Ümraniye, Şile, Adalar, Kartal, Beykoz, Sancaktepe, Sultanbeyli, Tuzla, Pendik ve Ataşehir'in bazı mahallelerinde 2 Mayıs'ta elektrik kesintisi yapılacak.
 • 06:40 Uzaydaki Büyük Çarpışma, Dev Bir Karadelik Doğurdu Uzaydaki Büyük Çarpışma, Dev Bir Karadelik Doğurdu Avustralya'daki bilim insanları, Samanyolu benzeri 3 sarmal galaksinin çarpışması sonucu Güneş'ten 3 milyar kat büyük kütleli bir karadeliğin doğduğunu bildirdi.
 • 07:17 Samanyolu'nu Hiç Böyle Görmediniz Samanyolu'nu Hiç Böyle Görmediniz ESA'dan yapılan açıklamada, görüntüyü oluşturan fotoğrafların, Herschel'in kızılötesi Galaktik Yüzey Ölçümleme sisteminin bir parçası olduğu, bütün galaksinin yüzde 40'lık bir kısmının gözler önüne serildiği belirtildi.
 • 06:18 Samanyolu Galaksisi İnce Detaylarıyla Görüntülendi Samanyolu Galaksisi İnce Detaylarıyla Görüntülendi Avrupa Uzay Ajansı, Herschel Uzay Teleskobu'nun yüzlerce saatlik gözlemlerinden oluşturulan Samanyolu Galaksisi panoraması yayınladı.
 • 08:48 Sulh Ceza Hakimliği: Gülen Cemaati Fenerbahçe'yi Ele Geçirmeye Çalıştı Sulh Ceza Hakimliği: Gülen Cemaati Fenerbahçe'yi Ele Geçirmeye Çalıştı İstanbul 2. Sulh Ceza Hâkimliği, 'Şike operasyonunda kumpas' soruşturmasında, Gülen Cemaati'nin Fenerbahçe Spor Kulubü'nü ele geçirmeye çalıştığını vurguladı.
 • 10:57 Şikede Kumpas Soruşturmasında 12 Şüpheli Tutuklandı Şike’de kumpas soruşturmasında mahkemeye sevk edilen 32 şüpheliden 12’si “haberleşmenin gizliliğini ihlal ve silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlarından tutuklandı.
 • 12:32 Fethullah Gülen Hakkında Yeni Dava Fethullah Gülen Hakkında Yeni Dava Samanyolu televizyonunda yayınlanan konuşması nedeniyle Fethullah Gülen hakkında ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret ve tehdit’ suçlamasıyla dava açıldı.
 • 12:08 Fethullah Gülen'e "Cumhurbaşkanına Hakaret ve Tehdit" Suçlarından Dava Fethullah gülen hakkında Samanyolu TV'de yayınlanan bir programdaki konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaret ve tehditte bulunduğu gerekçesiyle 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
 • 14:27 Ankara'daki Fetö/pdy Soruşturması Ankara'nın Polatlı ilçesinde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında Akasya Eğitim Hizmetleri AŞ bünyesinde faaliyet gösteren özel eğitim kurumlarına kayyum atandı.
 • 14:16 Polatlı'da Paralel Yapının Okullarına Kayyum Atandı Ankara’da Paralel Devlet Yapılanması (PDY) soruşturması kapsamında yapılan operasyonlar sonrası Polatlı ilçesinde bir lise, ilköğretim ve anaokuluna Sulh Ceza Hakimliği tarafından kayyum atandı.
 • 22:47 Tahşiyecilere Kumpas Davası"Nda Tahliye Taleplerine Ret... "tahşiyecilere kumpas" kurulduğu iddiasıyla aralarında Fethullah Gülen, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer ve Yurt Atayün'ün de bulunduğu 10'u tutuklu 33 sanığın yargılandığı davanın 12. duruşması yapıldı.
 • 22:40 Tahşiyecilere Kumpas Davasında Tahliye Talepleri Reddedildi “Tahşiyeciler” olarak bilinen gruba kumpas kurdukları iddiasıyla, paralel yapı iddialarına yönelik açılan davada, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın da aralarında bulunduğu tutuklu sanıkların tahliye talepleri reddedilirken, eski polis müdürü Mutlu Ekizoğlu’nun hakkında yakalama kararı çıkartıldı.
 • 22:05 Tahşiyecilere Kumpas" Davası Paralel Devlet Yapılanması/Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ/PDY) Tahşiyecilere kumpas kurduğu iddiasıyla, aralarında firari sanık Fetullah Gülen ile Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer, Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de bulunduğu 10'u tutuklu 33 sanığın yargılandığı davada, sanıklardan eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Mutlu Ekizoğlu hakkında, savunmasının alınması amacıyla yakalama emri çıkarılmasına karar verildi.
 • 14:36 Kocaeli Gençlik Çalıştayı AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, dokunulmazlıklar konusuna ilişkin, "Bir baktınız CHP hemen bir şaşkınlıkla ne yapacağını bilemedi.
 • 14:08 KPSS Sorularının Sızdırılması Davası KPSS sorularının sızdırılmasına ilişkin 230 kişinin "Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) kurucusu, yöneticisi ve üyesi olmak, resmi belgede sahtecilik, kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık" suçlarından yargılandığı davada tutuksuz 6 sanığın savunması alındı.
 • 11:03 Tahşiyecilere Kumpas" Davası Paralel Devlet Yapılanması/Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ/PDY) Tahşiyecilere kumpas kurduğu iddiasıyla, aralarında firari sanık Fetullah Gülen ile Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer, Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de bulunduğu 10'u tutuklu 33 sanığın yargılandığı davanın 12. duruşması başladı.
 • 18:38 Polislerin Yargılandığı Tahşiye Davası Savunmalarla Devam Etti 32 emniyet mensubunun ve Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın yargılandığı Tahşiye davasına emniyet amiri Ali Cihan’ın savunması ile devam edildi.
 • 18:16 Tahşiyecilere Kumpas" Davası Paralel Devlet Yapılanması/Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ/PDY) Tahşiyecilere kumpas kurduğu iddiasıyla, aralarında firari sanık Fetullah Gülen ile Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer, Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de bulunduğu 10'u tutuklu 33 sanığın yargılandığı davada tutuksuz sanıklardan emniyet amiri Ali Cihan ve polis memuru Yakup Ergün savunma yaptı.
 • 11:20 Tahşiyecilere Kumpas Davası, Sanık Savunmalarının Alınmasıyla Devam Ediyor “Tahşiyeciler” olarak bilinen gruba kumpas kurdukları iddiasıyla, firari sanık Fethullah Gülen ile Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın da aralarında bulunduğu 33 sanıklı dava, savunmaların alınmasıyla devam ediyor.
 • 11:05 Tahşiyecilere Kumpas" Davası Paralel Devlet Yapılanması/Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ/PDY) Tahşiyecilere kumpas kurduğu iddiasıyla, aralarında firari sanık Fetullah Gülen ile Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer, Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de bulunduğu 10'u tutuklu 33 sanığın yargılandığı davanın 11. duruşması başladı.
 • 19:36 Tahşiyecilere Kumpas" Davası Paralel Devlet Yapılanması/Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ/PDY) Tahşiyecilere kumpas kurduğu iddiasıyla, aralarında firari sanık Fetullah Gülen ile Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer, Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de bulunduğu 10'u tutuklu 33 sanığın yargılandığı davanın duruşması 14 Nisan'a ertelendi.
 • 19:34 Tahşiyecilere Kumpas Davası"Nda Duruşma Erteleten Tartışma... 'tahşiyecilere kumpas' kurulduğu iddiasıyla aralarında firari sanık Fethullah Gülen, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer ve Yurt Atayün'ün de bulunduğu 10'u tutuklu 33 sanığın yargılandığı dava, çıkan tartışmalar üzerine ertelendi.
 • 12:44 Samanyolu Tv Binasında Haraketlilik (1) Üsküdar'daki Samanyolu TV binasında hareketlilik yaşanıyor.
 • 12:24 Samanyolu Tv Binasında Hareketlilik Samanyolu Tv Binasında Hareketlilik Haber-Kamera: Cengiz ÇOBAN - İSTANBUL DHAÜsküdar'daki Samanyolu TV binasında hareketlilik yaşanıyor.
 • 12:11 Işık Medya Reklamcılık'ta Arama Samanyolu TV binasında yer Işık Medya Planlama Reklamcılık Filmcilik Sanayi ve Ticaret A.Ş'de polisin arama yaptığı, aramanın Samanyolu TV ile ilgisinin olmadığı belirtildi.
 • 12:00 Tahşiyecilere Kumpas" Davası Paralel Devlet Yapılanması/Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ/PDY) Tahşiyecilere kumpas kurduğu iddiasıyla, aralarında firari sanık Fetullah Gülen ile Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer, Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de bulunduğu 10'u tutuklu 33 sanığın yargılandığı davanın dokuzuncu duruşması başladı.
 • 11:35 Işık Medya'da Polis Araması Işık Medya'da Polis Araması Mali Şube ekipleri, Işık Medya’ya ait Üsküdar’da bulunan adreste arama yapıyor.
 • 10:07 Samanyolu Binasında Arama! Samanyolu Binasında Arama! Mali şube polisi, Işık Medya Planlama Reklamcılık Filmcilik Sanayi ve Ticaret A.Ş'ye kayyum atandığı gerekçesiyle Samanyolu binasında arama yapıyor.
 • 09:28 İstanbul'da Elektrik Kesintisi Kadıköy, Ümraniye, Çekmeköy, Kartal, Pendik, Üsküdar ve Maltepe'nin bazı mahallelerinde 14 Nisan'da elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 20:48 Tahşiyeciler'e Kumpas Davası Yarına Ertelendi “Tahşiyeciler” olarak bilinen gruba kumpas kurdukları iddiasıyla, Fethullah Gülen ile Hidayet Karaca’nın da aralarında bulunduğu 33 sanıklı davada ifade veren polis amiri Ufuk Yıldırım, yaptığı tüm işlerin arkasında olduğunu belirterek, hakkındaki suçlamaları reddetti.
 • 19:09 Tahşiyecilere Kumpas" Davası Paralel Devlet Yapılanması'nın (PDY) Tahşiyecilere kumpas iddiasıyla kurduğu iddiasıyla aralarında firari sanık Fetullah Gülen ile Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer, Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de bulunduğu 10'u tutuklu 33 sanığın yargılandığı davanın duruşması yarına ertelendi.
 • 12:24 Tahşiyecilere Kumpas Davasında Sanık Savunmalarına Geçildi “Tahşiyeciler” olarak bilinen gruba kumpas kurdukları iddiasıyla, firari sanık Fethullah Gülen ile Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın da aralarında bulunduğu 33 sanıklı savada ifadelerin alınmasına geçildi.
 • 11:46 Tahşiyecilere Kumpas" Davası Paralel Devlet Yapılanması'nın (PDY) Tahşiyecilere kumpas kurduğu iddiasıyla, aralarında firari sanık Fetullah Gülen ile Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer, Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de bulunduğu 10'u tutuklu 33 sanığın yargılandığı davanın sekizinci duruşması başladı.
 • 11:35 Kozluk İlçesinde 6 Gkk Alınacak Batman’ın Kozluk ilçesinde görev yapmak üzre 6 Geçici Köy Korucusu alınacağı belirtildi.
 • 14:48 Serpil Örümcer kimdir? Serpil Örümcer iddiaları cevapladı Serpil Örümcer kimdir? Serpil Örümcer iddiaları cevapladı Serpil Örümcer kimdir? Serpil Örümcer iddiaları cevapladı. Maddi zorluk yaşayan eski Yeşilçam yıldızı Serpil Örümcer, 'Zuhal Topal'la' programında kendisine ev verildiği haberlerinin doğru olmadığını söyledi.
 • 14:15 24 İlde Düzenlenen Fetö/pdy Operasyonları Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik 8 ayrı ana soruşturma kapsamında 24 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda, hakkında gözaltı kararı verilen 120 şüpheliden 98'i gözaltına alındı, 90 kişi hakim karşısına çıkartıldı, Karabük'te adliyeye sevk edilenlerden 2'si tutuklandı.
 • 09:21 İstanbul'da Elektrik Kesintisi Ataşehir, Maltepe, Kartal, Sultanbeyli ve Şile'nin bazı mahallelerine 8 Nisan'da elektrik verilemeyecek.
 • 15:35 Ankara'daki Fetö/pdy Operasyonu Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında Ankara'da düzenlenen operasyonda, hakkında gözaltı kararı bulunan 13 şüpheliden 11'i yakalandı.
 • 01:47 Veysel Eroğlu: NASA da Kimmiş? Veysel Eroğlu: NASA da Kimmiş? NASA'nın, Türkiye ve birçok ülkenin ciddi bir kuraklık yaşadığına dair açıklamasına tepki gösteren Bakan Veysel Eroğlu, "NASA da kim oluyor?" dedi.
 • 19:08 20 Bin Yıldıza Radyo Sinyali Gönderilecek 20 Bin Yıldıza Radyo Sinyali Gönderilecek Yıllardır Dünya dışı bir uygarlığın var olup olmadığını yabancı radyo sinyalleri arayarak sürdüren ABD'li araştırmacılar bundan böyle Evren'e kendileri radyo sinyali göndererek yanıt bekleyecek.
 • 15:52 Tahşiyecilere Kumpas Davası Ertelendi “Tahşiyeciler” olarak bilinen gruba kumpas kurdukları iddiasıyla, firari sanık Fethullah Gülen ile Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın aralarında bulunduğu 33 sanık hakkında açılan dava, sanık ifadelerinin alınamaması nedeniyle ertelendi.
 • 14:14 Tahşiye'ye Kumpas' İddiasıyla Açılan Dava Ertelendi El Kaide terör örgütüyle bağlantılı oldukları gerekçesiyle Tahşiye grubuna operasyon yapan emniyet mensupları ile Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.