SON DAKİKA SARİ GUL HABERLERİ

Son Dakika Sari Gul Haberleri

 • 23:50Rus Basını, Can Dündar ve Erdem Gül Tutuklamasını Nasıl Gördü?Rus basını, MİT TIR'ları soruşturmasında tutuklandıktan sonra Silivri Cezaevi'ne konulan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara temsilcisi Erdem Gül ile ilgili haberlere geniş yer verdi.
 • 21:40Hamburg'da Can Dündar ve Erdem Gül ile DayanışmaHamburg'da Can Dündar ve Erdem Gül ile DayanışmaDha DIŞ HABER - Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara temsilcisi Erdem Gül'ün tutuklanması Hamburg'da grup gazeteci tarafından protesto edildi.
 • 17:52Dündar ve Gül Hakkındaki "Mit Tırları" Soruşturmasıİstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, "Soruşturma kapsamında MİT'e ait yardım tırlarının herhangi bir yasadışı örgüte gittiğine yönelik hiçbir bilgi, belge, delil ya da emare bulunmamıştır" dedi.
 • 17:47Özdiş: Can Dündar ve Erdem Gül Gazetecilik Yaptıkları İçin TutuklanmıştırCHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün tutuklanmasına tepki gösterdi.
 • 17:45Başsavcılık'tan Dündar ve Gül Tutuklamaları ile İlgili Açıklama19 Ocak 2014 tarihlerinde Adana-Ceyhan ve Hatay-Kırıkhan ilçelerinde Suriye Türkmenleri'ne yardım malzemesi taşıyan MİT'e ait TIR'ların silah zoruyla durdurulduğu, MİT mensuplarına darp, cebir ve şiddet uygulanarak arama yapıldığı belirtilerek buna ilişkin soruşturma sonunda 55'i tutuklu, 26'sı asker olmak üzere toplam 122 şüpheli hakkında 26 Ekim 2015 tarihinde İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava (Selam Tevhid'de Kumpas) açıldığı hatırlatıldı.
 • 17:40Mülkiyeliler Birliği: Dündar ve Gül Derhal Serbest BırakılmalıMülkiyeliler Birliği Yönetim Kurulu, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün tutuklanmasına tepki gösterdi.
 • 17:29Abdullah Gül Üniversitesi Sportif Direktörü Bozbey AçıklamasıAbdullah Gül Üniversitesi Sportif Direktörü Ahmet Bozbey, Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde deplasmanda Beşiktaş ile yapacakları maçı kazanarak, iyi gidişatlarını sürdürmek istediklerini söyledi.
 • 17:29Tutuklanan Dündar ve Gül Değil Haber Alma Hürriyetidir'Tutuklanan Dündar ve Gül Değil Haber Alma Hürriyetidir'DSP Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Çakmak, Türkiye'nin basın özgürlüğü noktasında 'sözün bittiği' yerde olduğunu söyledi.
 • 17:10Dündar ve Gül Hakkındaki "Mit Tırları" Soruşturmasıİstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile gazetenin Ankara temsilcisi Erdem Gül hakkındaki "MİT tırları" soruşturmasının, anayasal teminat altında bulunan "basın özgürlüğü" ile hiçbir ilgisi olmadığını bildirdi.
 • 16:52Can Dündar ve Erdem Gül' Eylemine Polisten Gazlı MüdahaleCan Dündar ve Erdem Gül' Eylemine Polisten Gazlı MüdahaleCumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün tutuklanmasını protesto ettikten sonra Cumhuriyet Gazetesi Ankara Bürosu önüne yürümek isteyen gazetecilere polis müdahale etti.
 • 16:32Kadına Şiddete Dikkati Çekmek İçin Erkeklere Gül DağıttılarGaziosmanpaşa Belediyesi'nin "Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü" kapsamında düzenlediği etkinlikte kadınlar, cuma namazının ardından erkeklere gül dağıttı.
 • 16:31Kadınlar, Şiddete Gül Dağıtarak Hayır DediKadınlar, Şiddete Gül Dağıtarak Hayır DediGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kadınların pankart açması.- Gaziosmanpaşa Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetler Müdürü Süheyla Tuğcu'nun konuşması.- Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta'nın konuşması.- Kadınların erkeklere gül dağıtması. "Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü" kapsamında Gaziosmanpaşa Belediyesince düzenlenen etkinlikte ilçedeki kadınlar, cuma namazının ardından erkeklere gül vererek, kadına yönelik şiddeti kınadı.
 • 15:19Kadına Şiddete Dur' Demek İçin Erkeklere Gül VerdilerGaziosmanpaşalı kadınlar, kadına yönelik şiddete dur demek için ilginç bir etkinliğe imza atarak, kent meydanında erkeklere gül dağıttı.
 • 14:50Dündar ve Gül İçin Toplananlara Polisten Biber Gazlı MüdahaleGazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül’ün tutuklanmasına tepki için Ankara’da toplanan, aralarında CHP’li vekillerin de bulunduğu kalabalığa, polis ekipleri biber gazı ile müdahalede bulundu.
 • 14:24Esp: Can Dündar ve Erdem Gül Düzmece Suçlamalarla TutuklandıMİT TIR'ları ile ilgili haber gerekçesiyle tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara temsilcisi Erdem Gül'e bir destek de Ezilenlerin Sosyalist Partisi’den (ESP) geldi.
 • 14:20Ordu'da Camiler Gül KokuluOrdu'da Camiler Gül KokuluAltınordu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan cami temizleme ekibi tarafından başlatılan yeni bir çalışma ile camilere gül suyulu temizlik yapılıyor.
 • 13:25CHP Milletvekili Atıcı: CHP Milletvekili Atıcı: "Dündar ve Gül ile Birlikte Özgürlüğümüz de Tutuklanmıştır"CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün tutuklanmalarının bir hukuk katliamı olduğunu belirterek, “Can Dündar ve Erdem Gül ile birlikte özgürlüğümüz de tutuklanmıştır" dedi.
 • 13:06TBB'den Can Dündar ve Erdem Gül İçin HSYK'ya BaşvuruTürkiye Barolar Birliği (TBB), Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile Ankara temsilcisi Erdem Gül'ün tutuklanması hakkında bir açıklama yaptı.
 • 12:46ABD Büyükelçiliği'nden, Dündar ve Gül Tweet'i: "Endişeliyiz"Amerika Birleşik Devletleri Ankara Büyükelçiliği, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün tutuklanması ile ilgili attığı Tweet’te, "Endişeliyiz" dedi.
 • 12:44Turkish Courts Should Uphold 'Media Freedom' Upon Arrest Of Dündar, Gül: U.S. EmbassyThe United States Embassy in Turkey has labeled the detention of two prominent Turkish journalists as another example of pressure on the media, calling on the Turkish courts to uphold the principle of media freedom in line with the country's constitution. "We are very concerned by the arrests of @candundaradasi& @erdemmgul and what appears to be yet another media outlet under pressure," the U.S. embassy said on Nov. 27 in a message posted to its official Twitter account, tagging the twitter accounts of daily Cumhuriyet Editor-in-Chief Can Dündar and Ankara Bureau Chief Erdem Gül, respectively. "We hope the Turkish courts& authorities will uphold the fundamental principle of media freedom enshrined in the Turkish constitution," the Embassy added. Dündar and Gül were arrested on charges of "espionage" and "being a member of an armed terrorist organization" based on reports in Cumhuriyet regarding Syrian-bound National Intelligence Agency (MİT) trucks in 2014. The "armed terrorist organization" mentioned by the prosecutors referred to the Fethullahist Terrorist Organization (FETÖ), a term used by prosecutors to define the followers of Fethullah Gülen, a U.S.-based Islamic scholar.
 • 12:33Dündar ve Gül Birilerinin Suçunu Ortaya Çıkardıkları İçin Tutuklandı'Dündar ve Gül Birilerinin Suçunu Ortaya Çıkardıkları İçin Tutuklandı'Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, gazeteci Can Dündar ve Erdem Gül'ün komşunun savaşına benzinle gidildiğini ispatlayıp birilerinin suçunu ortaya çıkardıkları için tutuklandıklarını savundu.
 • 11:12Bakan Sarı, Afganistan Kentsel Gelişme Bakanı Naderi ile Biraraya GeldiÇevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Afganistan Kentsel Gelişme Bakanı Seyit Sadat Mansoor Naderi ile makamında biraraya geldi.
 • 10:25Bakan Sarı Afganistan Kentsel Gelişme Bakanı Naderi ile GörüştüÇevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Afganistan Kentsel Gelişme Bakanı Seyit Sadat Mansoor Naderi'yi makamında ağırladı.
 • 10:23Tutuklanan Can Dündar ve Erdem Gül: Haberse Ne Olmuş YaniTutuklanan Can Dündar ve Erdem Gül: Haberse Ne Olmuş YaniCumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün tutuklandığı mahkemedeki savunmaları ortaya çıktı.
 • 10:22Bakan Sarı Afganistan Kentsel Gelişme Bakanı Naderi ile GörüştüÇevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Afganistan Kentsel Gelişme Bakanı Seyit Sadat Mansoor Naderi'yi makamında ağırladı.
 • 09:49Ankara Barosu: Dündar ve Gül, Muhalif Basına Gözdağı İçin TutuklandıAnkara Barosu Başkanı Hakan Canduran, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün tutuklanmasını, "Türkiye, dün itibariyle suç işleyenlerin değil, o suçu haber yapan gazetecilerin tutuklandığı bir ülkedir.
 • 00:21Erdem Gül: Haber Yazdım, Tutuklanmak ÜzereyimErdem Gül: Haber Yazdım, Tutuklanmak ÜzereyimMİT TIR'ları haberleri nedeniyle mahkemeye çıkan Erdem Gül, "Haber yazdım tutuklanmak üzereyim" dedikten kısa süre sonra tutuklandı.
 • 00:21Can Dündar ve Erdem Gül Silivri Cezaevi'nde...Haber-Kamera Mehmet AKTARAN İstanbul DHA Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül, haklarındaki tutuklama kararının ardından Silivri Cezaevi'ne konuldu.
 • 00:00Can Dündar ve Erdem Gül, Silivri Cezaevi'ne GötürüldüCan Dündar ve Erdem Gül, Silivri Cezaevi'ne GötürüldüAraçların Silivri Cezaevi'ne girişi İSTANBUL - Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül, işlemlerinin tamamlanmasının ardından Silivri Cezaevi'ne götürüldü.
 • 23:59Can Dündar ve Erdem Gül Silivri Cezaevi'nde...Can Dündar ve Erdem Gül Silivri Cezaevi'nde...Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül, haklarındaki tutuklama kararının ardından Silivri Cezaevi'ne konuldu.
 • 23:53Can Dündar ve Erdem Gül, Silivri Cezaevi'ndeCan Dündar ve Erdem Gül, Silivri Cezaevi'ndeMİT TIR'arı soruşturmasında tutuklama kararıyla sevk edildikleri 7. Sulh Ceza Hakimliği tarafından haklarında tutuklama kararı verilen Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara temsilcisi Erdem Gül, Silivri Cezaevi'ne getirildi.
 • 23:22Dündar ve Gül Hakkındaki "Mit Tırları" SoruşturmasıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "(Dündar ve Gül'ün tutuklanması) Basın tarihimizin en ahlaksız ve vicdansız kararlarından biri olarak tarihe geçecek olan bu karar, tüm ortakları için utanç vesikası olacaktır" dedi.
 • 23:18Can Dündar ve Erdem Gül Hakkındaki Tutuklama KararıCumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile gazetenin Ankara Büro temsilcisi Erdem Gül, “silahlı terör örgütüne yardım”, “devletin gizli kalması gereken bilgileri açıklama”, “siyasal ve askeri casusluk” suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 • 23:00Geniş Haber) Gazeteci Can Dündar ve Erdem Gül TutuklandıMit TIR'larıyla ilgili yayımladıkları haber ve görüntüler nedeniyle haklarında başlatılan soruşturma kapsamında savcılıkça ifadeleri alınarak nöbetçi mahkemeye sevk edilen Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül tutuklandı.
 • 22:08Can Dündar ve Erdem Gül, Silivri Cezaevi'ne GötürüldüMİT TIR’ları soruşturması kapsamında tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara temsilcisi Erdem Gül, Silivri Cezaevi’ne götürüldü.
 • 22:07Can Dündar ve Erdem Gül Tutuklandı (1)Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül, sevk edildikleri İstanbul Nöbetçi 7. Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.
 • 21:58Can Dündar ve Erdem Gül TutuklandıCumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara Büro Temsilcisi Erdem Gül, MİT TIR’larına ilişkin soruşturma kapsamında çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
 • 21:30Dündar ve Gül Hakkındaki "Mit Tırları" SoruşturmasıCumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül, gazetede, MİT'e ait yardım tırlarının durdurulmasıyla ilgili gerçeğe aykırı bazı görüntü ve bilgiye yer verdikleri gerekçesiyle haklarında yürütülen soruşturma kapsamında tutuklandı.
 • 21:27Can Dündar ve Erdem Gül TutuklandıCumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara temsilcisi Erdem Gül, MİT TIR’ları soruşturması kapsamında tutuklandı.
 • 21:24MİT TIR'ları Haberleri Nedeniyle Gazeteci Can Dündar ve Erdem Gül TutuklandıMİT TIR'ları Haberleri Nedeniyle Gazeteci Can Dündar ve Erdem Gül TutuklandıMİT TIR'ları haberleri nedeniyle Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül tutuklandı.
 • 21:16Can Dündar ve Erdem Gül, Kararı Beklerken Gazetecilere KonuştuCan Dündar ve Erdem Gül, Kararı Beklerken Gazetecilere KonuştuCumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül, MİT TIR'larıyla ilgili yayımladıkları haber ve görüntüler nedeniyle tutuklanma talebiyle sevk edildikleri İstanbul Nöbetçi 7. Sulh Ceza Hakimliği tarafından sorgulandı.
 • 20:50Dündar ve Gül, Kararı Beklerken Gazetecilere KonuştuDündar ve Gül, Kararı Beklerken Gazetecilere KonuştuHaber-Kamera Ümit TÜRK - Özden ATİK İstanbul DHA Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül, MİT TIR'larıyla ilgili yayımladıkları haber ve görüntüler nedeniyle tutuklanma talebiyle sevk edildikleri İstanbul Nöbetçi 7. Sulh Ceza Hakimliği tarafından sorgulandı.
 • 16:13Gül Kitabevi İçin Yapacağımız Yardım Kampanyasının Reddedilmesi Anlamsız'Gül Kitabevi İçin Yapacağımız Yardım Kampanyasının Reddedilmesi Anlamsız'Disk'e bağlı Dev-Yapı-İş Kayseri Bölge Temsilcisi Haydar Baran, ‘Teröre lanet, bayrağa saygı' protesto eylemleri sırasında yağmalanan ve ateşe verilen Gül Kitabevi'nin zararını karşılayabilmek için düzenlenmesi planlanan yardım kampanyasına valiliğin izin vermemesine tepki gösterdi.
 • 16:11Dündar ve Gül Hakkındaki "Mit Tırları" SoruşturmasıCumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül, gazetede, MİT'e ait yardım tırlarının durdurulmasıyla ilgili gerçeğe aykırı bazı görüntü ve bilgiye yer verdikleri gerekçesiyle haklarında yürütülen soruşturmada, tutuklanmaları talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.
 • 15:56Gazeteci Can Dündar ve Erdem Gül Tutuklama İstemiyle Mahkemeye SevkedildiGazeteci Can Dündar ve Erdem Gül tutuklama istemiyle mahkemeye sevkedildi.
 • 15:54Can Dündar ve Erdem Gül Tutuklama Talebiyle MahkemedeCan Dündar ve Erdem Gül Tutuklama Talebiyle MahkemedeCumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara temsilcisi Erdem Gül, "MİT tırları" soruşturması kapsamında tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi.
 • 14:23Mersin?de 'Sarı Ulak' Zeytinine Kalite ve Verim ÇalışmasıMersin?de 'Sarı Ulak' Zeytinine Kalite ve Verim ÇalışmasıMersin'de 'Sarı Ulak' zeytinine kalite ve verim çalışması Mehmet DOĞANER/ ERDEMLİ (Mersin), (DHA)- MERSİN'in Erdemli İlçesi'nde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü'ne bağlı Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü'nce 'sarı ulak' zeytin çeşidinde verim ve kalite artışı çalışmasına başlandı.
 • 14:11Mersin'de 'Sarı Ulak' Zeytinine Kalite ve Verim ÇalışmasıMersin'de 'Sarı Ulak' Zeytinine Kalite ve Verim ÇalışmasıMersin'in Erdemli İlçesi'nde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü'ne bağlı Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü'nce 'sarı ulak' zeytin çeşidinde verim ve kalite artışı çalışmasına başlandı.
 • 13:47'Sarı Ulak" Zeytin Çeşidine Koruma ÇalışmasıTarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğüne bağlı Alata Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu Müdürlüğünün, Adana, Mersin, Osmaniye ve Hatay çevresinde yaygın olan sarı ulak cinsi zeytinin korunması için yürüttüğü çalışmalarına devam ettiği bildirildi.
 • 13:23Dündar ve Gül Hakkındaki "Mit Tırları" SoruşturmasıHukukçular Birliği Vakfı Başkanı Alaaddin Varol, "MİT tırlarıyla ilgili fotoğrafları kullanan Cumhuriyet, Bugün, Zaman gazetelerinin amacı; Türkiye'yi dünya kamuoyu önünde küçük düşürmek, Türkiye'ye zarar vermektir" dedi.