SON DAKİKA SARIÇAM HABERLERİ

Son Dakika Sarıçam Haberleri

 • 13:294 Bin 350 Çocuğa Futbol Eğitimi4 Bin 350 Çocuğa Futbol EğitimiAdana Büyükşehir Belediyesi, geleceğin yıldız futbolcularının Adana’dan yetişmesi amacıyla 3’üncü dönem Yaz Futbol Okulları’nı açtı.
 • 09:42Adana'da Elektrik KesintisiAdana’nın Seyhan, Pozantı, Yumurtalık, Yüreğir, Ceyhan, Karaisalı, Sarıçam, Karataş, Yüreğir, Saimbeyli ve Kozan ilçelerinde pazar günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 02:54Bakan Eroğlu, Kastamonu'da Toplu Temel Atma Törenine KatıldıBakan Eroğlu, Kastamonu'da Toplu Temel Atma Törenine KatıldıOrman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Kastamonu’da Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek 12 tesis ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak 1 tesisin temelini attı ve 8 tesisin de açılışını gerçekleştirdi.
 • 10:19Adana'da Elektrik KesintisiAdana’nın Seyhan, Ceyhan, Sarıçam, Kozan, Saimbeyli, İmamoğlu ve Karaisalı ilçelerinde cuma günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 21:16Polis, Esnafa Can Simidi DağıttıPolis, Esnafa Can Simidi DağıttıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Sulama kanalında yüzenler Polisin esnafa can simidi dağıtması Polisin esnafla konuşması Esnaflarla röportaj Kanallarda yüzenlerin polislerden kaçması Polislerin kanallarda yüzenlere nasihatte bulunması Polis, esnafa can simidi dağıttı Adana'da polis ekipleri, yaz mevsimiyle birlikte artan boğulma vakalarına müdahale için sulama kanalı çevresindeki esnafa can simidi verdi Adana'da polis ekipleri, yaz mevsimiyle birlikte boğulma olaylarının artması nedeniyle, sulama kanalı çevresindeki esnafa can simidi dağıttı.
 • 20:28Sarıkamış'ta Sarıkamış'ta "Küçük Orman Bahçıvanı Böceği" İçin Mücadele BaşlatıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Ormanlardan genel görüntü Böceklerden detaylar Çalışma yapan orman personeli Orman Müdürü Cemal Çelik'in konuşması Kuruyan ağaçlardan görüntüler Böcekler için kurulan tuzaklardan görüntü Ağaç kesimi ve istif edilişinden görüntüler Sarıkamış'ta "küçük orman bahçıvanı böceği" için mücadele başlatıldı Sarıkamış Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ağaçlara zarar veren "küçük orman bahçıvanı böceği "için mücadele başlatıldı.
 • 18:16Polis, Esnafa Can Simidi DağıttıAdana'da polis ekipleri, yaz mevsimiyle birlikte boğulma olaylarının artması nedeniyle, sulama kanalı çevresindeki esnafa can simidi dağıttı.
 • 12:30Sarıkamış'ta "Küçük Orman Bahçıvanı Böceği" İçin Mücadele BaşlatıldıSarıkamış Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ağaçlara zarar veren "küçük orman bahçıvanı böceği "için mücadele başlatıldı.
 • 10:27Adana'da Elektrik KesintisiAdana’nın Karaisalı, Seyhan, Ceyhan ve Sarıçam ilçelerinde perşembe günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 14:23Milletvekili Nazlı, Kiraz Üreticilerini Ziyaret EttiAK Parti Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı, Türkiye'nin önde gelen kiraz ve vişne üretim merkezlerinden olan Simav ilçesinde hasat yapan üreticileri ziyaret etti.
 • 12:20Simav'da Kiraz Hasadı BaşladıSimav'da Kiraz Hasadı BaşladıKütahya’nın Simav ilçesinde üreteciler, bu yıl kiraz rekoltesinin 25 bin tona kadar çıkmasını bekliyor.
 • 15:04TOKİ 29 İlde 207 Taşınmazı Satışa ÇıkarıyorTOKİ 29 İlde 207 Taşınmazı Satışa ÇıkarıyorBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 14 Temmuz'da gerçekleştireceği açık arttırma ile yatırımcılara yeni fırsatlar sunmaya hazırlanıyor.
 • 14:49Vali Demirtaş, Çadırkent'te İncelemelerde BulunduVali Demirtaş, Çadırkent'te İncelemelerde BulunduAdana Valisi Mahmut Demirtaş, Suriyeli sığınmacıların barındığı Çadırkent’te denetim ve incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı.
 • 13:42Çukurova İftar Sofralarında Kardeşlik VurgusuÇukurova İftar Sofralarında Kardeşlik VurgusuÇukurova Belediyesi, Yüreğir’den sonra Sarıçam ve Saimbeyli ilçelerinde de iftar sofraları kurdu.
 • 12:21Toki, 29 İlde 207 Taşınmazı Satışa ÇıkarıyorToki, 29 İlde 207 Taşınmazı Satışa ÇıkarıyorBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 29 ilde 190 iş yeri ve 17’si konut olmak üzere toplam 207 taşınmazı açık arttırma ile satışa çıkarıyor.
 • 09:34Adana'da Elektrik KesintisiAdana’nın Pozantı, Sarıçam, Karataş, Yüreğir, Karaisalı, İmamoğlu, Kozan, Ceyhan, Yüreğir ilçelerinde pazar günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 16:31Dünyanın Göç Eden Tek Boz Ayıları Sarıkamış'ta KeşfedildiDünyanın Göç Eden Tek Boz Ayıları Sarıkamış'ta KeşfedildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Ormanlardan görüntüler Çağan Şekercioğlunun konuşması Dünyanın göç eden tek boz ayıları Sarıkamış'ta keşfedildiKuzeyDoğa Derneği Başkanı Doç Dr. Şekercioğlu liderliğinde yürütülen Doğu Anadolu'nun Yaban Hayatını Araştırma ve Koruma Projesi kapsamında, Zürih, Kafkas, Zagreb ve Boğaziçi üniversitelerinden araştırmacıların katılımıyla uydu vericileriyle yapılan takip sonucu, dünyanın bilinen ilk göçmen boz ayıları Kars'ın Sarakımış ilçesinde tespit edildi Doç. Dr. Şekercioğlu: "Uydu vericileriyle takip ettiğimiz boz ayıların sonbaharda Sarıkamış'tan Şavşat'a göç ettiklerini, Şavşat'ın verimli ormanlarında meyvelerle ve meşe palamutlarıyla beslenen ayıların yağ depolayıp Sarıkamış'a dönüp kış uykusuna yattıklarını tespit ettik. Bu, 250 kilometrelik bir gidiş dönüş göçü demek ve bir boz ayı için etkileyici bir rakam" "Yapılan geniş çaplı araştırmalarda dünyada daha önce tespit edilmiş göç eden bir boz ayı popülasyonuna rastlayamadık.
 • 12:07Dünyanın Göç Eden Tek Boz Ayıları Sarıkamış'ta KeşfedildiKuzeyDoğa Derneği Başkanı Doç. Dr. Çağan Şekercioğlu liderliğinde yürütülen Doğu Anadolu'nun Yaban Hayatını Araştırma ve Koruma Projesi kapsamında, Kars'ın Sarıkamış ilçesinde bazı boz ayılara uydu vericisi takılarak yapılan araştırma, dünya literatüründe göç eden ilk boz ayı popülasyonunu ortaya çıkardı.
 • 14:43Çukurova Belediyesi Danışma Kurulu ToplandıÇukurova Belediyesi Danışma Kurulu ToplandıÇukurova Belediyesi Danışma Kurulu, Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in başkanlığında 9’uncu kez bir araya geldi.
 • 12:22Doğu'nun Fidanları Sarıkamış'tanÇalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) tarafından Sarıkamış Orman İşletme Müdürlüğünde istihdam edilen personel tarafından üretilen fidanlar, Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki ağaçlandırma sahalarına dikiliyor.
 • 09:41Adana'da Yangın Sezonu HazırlıklarıAdana'da Yangın Sezonu HazırlıklarıAdana Orman Bölge Müdürlüğü görev alanında bulunan ormanlar, yangın sezonunun başlaması dolayısıyla hem karadan hem de havadan sıkı denetim altında tutuluyor.
 • 15:29AK Parti Seyhan İlçeden Sahur ProgramıAK Parti Seyhan İlçeden Sahur ProgramıRamazan ayı boyunca her gün farklı bir mahallede binlerce kişiyi bir araya getiren AK Parti Seyhan İlçe Teşkilatı yoğun katılımla ilçe binası önünde sahur programı düzenledi.
 • 11:38Seyhan'dan Belediyelere Proje Yazma EğitimiSeyhan'dan Belediyelere Proje Yazma EğitimiSeyhan Belediyesi, Çukurova Kalkınma Ajansı ile işbirliğinde Adana Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere ilçe belediyelerinin ARGE ve Dış İlişkiler Müdürlüğü çalışanlarına ‘TÜBİTAK, Ufuk 2020 Programları Proje Yazma Eğitimi’ veriyor.
 • 09:16Adana'da Elektrik KesintisiAdana’nın Sarıçam ve Yumurtalık ilçelerinde cuma günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 12:15Başkan Çetin'den Yüreğir'de 3 Bin Kişilik İftarBaşkan Çetin'den Yüreğir'de 3 Bin Kişilik İftarÇukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Yüreğir ilçesi Yavuzlar Mahallesi’nde kurduğu iftar çadırında vatandaşlarla buluştu.
 • 09:52Adana'da Elektrik KesintisiAdana’nın Pozantı, Karaisalı, Seyhan, Sarıçam, Yüreğir, Seyhan, Yumurtalık, Kozan, Feke, İmamoğlu ve Tufanbeyli ilçelerinde perşembe günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 15:21Turan Akpınar: 'Okul Sütü Yoğurt ve Sütlaç Yapıldı' İddiası Doğru DeğilAdana'nın merkez Sarıçam ilçesinde, Erdoğan Şahinoğlu İlkokulu'nda okul sütünün dağıtılmayıp, öğretmenler tarafından yoğurt ve sütlaç yapıldığına dair iddiaların gerçekleri yansıtmadığı bildirildi.
 • 11:36Mezarlık Camileri Bayrama HazırMezarlık Camileri Bayrama HazırAdana’nın 15 ilçesinde “Acınız Acımızdır” anlayışıyla mezarlık ve cenaze hizmetlerini kesintisiz sürdüren Adana Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesi Buruk ve Kabasakal mezarlıklarındaki camilerin onarım, genişletme ve boya işlerini tamamladı.
 • 09:32Adana'da Elektrik KesintisiAdana’nın Yüreğir, Seyhan, Sarıçam, Karataş, Tufanbeyli, Aladağ, Kozan ve Ceyhan ilçelerinde çarşamba günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 18:08Adana'da Okul Sütü Dağıtılmadığı İddiasıAdana İl Milli Eğitim Müdürlüğünden, bir okulda okul sütünün dağıtılmayıp öğretmenler tarafından yoğurt, sütlaç yapıldığına dair iddiaların gerçekleri yansıtmadığı bildirildi.
 • 12:36Okul Sütü Öğretmenlere Yoğurt OlmuşOkul Sütü Öğretmenlere Yoğurt OlmuşAdana'da ilköğretim okulunda öğrenciler için dağıtılan sütleri öğretmenler tencerelere doldurarak yoğurt yaptı. Skandalın fotoğrafları da ortaya çıktı.Konuyla ilgili açıklama yapan MEB, iddiaları yalanladı.
 • 12:27CHP Yüreğir İlçe Danışma Kurulu ToplantısıCHP Yüreğir İlçe Danışma Kurulu ToplantısıCHP Yüreğir İlçe Danışma Kurulu toplantısı Sarıçam Esnaf Kefalet Kooperatifi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
 • 12:12Diyanet İrşat Ekibi Ramazan Buluşmaları İçin Adana'daDiyanet İrşat Ekibi Ramazan Buluşmaları İçin Adana'daRamazan ayında yurt çapında yürütülen vaaz ve irşat hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde yerine getirilmesine katkı sağlamak amacıyla Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Rıfat Oral ve Şırnak Müftüsü Ahmet Özkan Adana’da bir dizi etkinliğe katıldı.
 • 16:35Tarihi Tepebağ'da İftar Programı Düzenledi Seyhan Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Seyhan Şubesi tarafında din hizmeti alanında gayret ve faaliyetleri olan kesimleri Tarihi Tepebağ Kuran Kursunda iftarda buluşturdu.
 • 11:35Bolu Ramazanda da Tatilcilerin GözdesiZengin doğal güzellikleri ve tarihi dokusuyla dört mevsim ilgi çeken Bolu, ramazan ayında da doğal, tarih ve kültür tutkunu turistlerin uğrak yeri olmaya devam ediyor.
 • 11:30Anne ile Kızı Hırsızlık İddiasıyla YakalandıAnne ile Kızı Hırsızlık İddiasıyla YakalandıAdana'da kucağında çocuklarla hırsızlık yaptıkları öne sürülen H.S. (42) ile kızı E.U. (26) polis ekiplerince yakalandı.
 • 09:45Adana'da Pazartesi Günü 8 İlçede Birden Elektrik Kesintisi VarAdana’nın Çukurova, Karataş, Yüreğir, Karataş, Sarıçam, Çukurova, Seyhan, Ceyhan ilçelerinde pazartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 01:49AB Bakanı ve Başmüzakereci Çelik, İftar ProgramıAB Bakanı ve Başmüzakereci Çelik, İftar ProgramıAB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, "Adanamız ülkemizin savunmasında askerimizin, polisimizin, şehitlerimizin hep beraber kol kola verdiği dayanışmada, şehit sayısında ya birinci il ya ikinci il. Bu da Adanalının ne kadar hassas olduğunu gösteriyor.''
 • 23:09Adana Vatandaşlarla İftar YaptıAdana Vatandaşlarla İftar YaptıAvrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, Adana'da partisinin Sarıçam İlçe Teşkilatı'nın düzenlediği iftar programına katıldı.
 • 21:31Bakan Çelik Orucunu Vatandaşlarla Birlikte AçtıBakan Çelik Orucunu Vatandaşlarla Birlikte AçtıAvrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, AK Parti Sarıçam İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği iftar programında vatandaşlar ile birlikte oruç açtı.
 • 21:28AB Bakanı ve Başmüzakereci Çelik, Adana'da AçıklamasıAB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, "Adanamız ülkemizin savunmasında askerimizin, polisimizin, şehitlerimizin hep beraber kol kola verdiği dayanışmada, şehit sayısında ya birinci il ya ikinci il. Bu da Adanalının ne kadar hassas olduğunu gösteriyor.
 • 20:19Şehit Polis Memuru Oflaz'ın Cenazesi DefnedildiŞehit Polis Memuru Oflaz'ın Cenazesi DefnedildiAdana'da zırhlı polis aracının devrilmesi sonucu ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit olan polis memuru Mehmet Oflaz'ın cenazesi, Kozan ilçesinde defnedildi.
 • 18:59Şehit Polis Mehmet Oflaz Törenle Toprağa VerildiŞehit Polis Mehmet Oflaz Törenle Toprağa VerildiADANA (İHA) – Adana’da zırhlı aracın devrilmesi sonucu şehit olan ve tedavi gördüğü hastanede şehit olan polis memuru Mehmet Oflaz düzenlenen törenle Kozan ilçesinde toprağa verildi.
 • 18:00Adana'da Zırhlı Polis Aracının DevrilmesiAdana'da zırhlı polis aracının devrilmesi sonucu ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit olan polis memuru Mehmet Oflaz'ın cenazesi, Kozan ilçesinde defnedildi.
 • 14:34Adana'da Zırhlı Polis Aracının DevrilmesiAdana'da, geçen hafta zırhlı polis aracının devrilmesi sonucu yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit olan polis memuru Mehmet Oflaz'ın Kozan ilçesindeki babaevinde yas var.İlçeye bağlı Kuyluk Mahallesi Tapırlı Çiftliği mevkisindeki eve giden yetkililer, oğlunun şehit olduğu haberini baba Hüseyin Oflaz'a iletti.
 • 13:42Muğlaspor, Yunus Ünsal ile Sözleşme İmzaladıBu sezon 3. Lig'de mücadele edecek Muğlaspor, Adana Demirspor'dan 24 yaşındaki santrafor Yunus Ünsal'ı bir yıllığına kiraladı.
 • 12:03Muğlaspor'a Kiralık GolcüMUĞLA (İHA) Yıllar sonra tekrar 3. Lige çıkan Muğlaspor, dış transferde takıma takviyeleri sürdürüyor.
 • 09:59Kaza Yapan Zırhlı Araçta Bulunan Polislerden Biri Daha Şehit OlduKaza Yapan Zırhlı Araçta Bulunan Polislerden Biri Daha Şehit OlduAdana'da geçen hafta zırhlı polis aracının devrilmesi sonucu yaralanan 3 polis memurundan biri daha tedavi gördüğü Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde şehit oldu.
 • 09:08Adana'da Zırhlı Polis Aracının DevrilmesiAdana' da 8 Haziran da meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanan polislerden Mehmet Oflaz tedavi gördüğü hastanede kurtarılamayarak şehit oldu.
 • 13:24İlimtepe Konutlarının Satışında Dolandırıcı Tuzağına Dikkatİlimtepe Konutlarının Satışında Dolandırıcı Tuzağına DikkatAdana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Yeni Adana İmar İnşaat A.Ş.’nin Genel Müdürü Ertan Aşrak, inşaatını sürdürdükleri toplu konut projesi İlimtepe’nin adını kullanan kötü niyetli kişi veya kişilerin bazı vatandaşların cep telefonlarına mesajlar atarak ev sahibi yapma vaadiyle dolandırmaya kalkıştığını belirtti.