SON DAKİKA SARIÇAM HABERLERİ

Son Dakika Sarıçam Haberleri

 • 13:35Büyükşehir, Sarıçam'ı Cazibe Merkezi Haline Getirmeye KararlıBüyükşehir, Sarıçam'ı Cazibe Merkezi Haline Getirmeye KararlıSarıçam Belediye’sinde muhtarlarla bir araya gelen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Sarıçam’ın sorunlarını birinci ağızdan dinledi.
 • 11:50AK Parti'li Adaylar Seyhan'daAK Parti'li Adaylar Seyhan'daAdalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana milletvekili adayları, Seyhan’a çıkarma yaparak, girilmedik mahalle, sıkılmadık el bırakmadı.
 • 09:23Adana'da Elektrik KesintisiAdana’nın Kozan, Seyhan, Aladağ, Ceyhan ve Sarıçam ilçelerinde pazartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 15:20Hıdırellez Şenliği 24 Mayıs Pazar Günü YapılacakHıdırellez Şenliği 24 Mayıs Pazar Günü YapılacakAdana Balkan Türkleri Yardımlaşma ve Kültür Derneği tarafından bu yıl 26’ıncısı düzenlenen geleneksel Hıdırellez Şenliği, 24 Mayıs Pazar günü yapılacakAdana Balkan Türkleri Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Oktay Ulaşan, Mustafalar köyündeki Sarıçam Piknik Alanı’nda gerçekleştirecekleri şenlikte, Balkan Folklor Grubu’nun halk oyunları gösterisi sunacağını, Adana Balkan Müzik Grubu ile Grup TrıantıQue’nin birer konser vereceklerini bildirdi.
 • 14:37Td 8 Drenaj Kanalı'nın Islahı İçin İlk Adım AtıldıTd 8 Drenaj Kanalı'nın Islahı İçin İlk Adım AtıldıMetal Sanayi Sitesi, Kükükdikili ve Büyükdikili’de, vatandaşın ve sanayicinin altyapı sorununu çözecek 3 proje için toplu temel atma töreni gerçekleştirildi.
 • 14:10Baş'tan Yeni'ye TepkiBaş'tan Yeni'ye TepkiMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Baş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye yönelik eleştiride bulunan AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni’ye tepki gösterdi.
 • 17:16Sarıçam Deresi Artık TaşmayacakSarıçam Deresi Artık TaşmayacakAdana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi, Sarıçam Bucak Deresi Islahı, Buruk Kanalizasyon Kollektörü ve Akıncılar Yağmur Suyu Kollektörü projelerinin toplu temel atma töreni gerçekleştirildi.
 • 16:12Sözlü: Sözlü: "Az Parayla Çok İş Yapıyoruz"Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Büyükşehir Belediyesi’nin kısıtlı olanaklarla hizmetin dozunu artırmasının, inançlı çalışma, hakkaniyetli para harcama politikası ve şeffaf ihale politikasıyla gerçekleştiğini söyledi.
 • 13:30Adana Balkan Türkleri Derneği'nden Hıdırellez ŞenliğiAdana Balkan Türkleri Derneği'nden Hıdırellez ŞenliğiAdana Balkan Türkleri Yardımlaşma ve Kültür Derneği tarafından bu yıl 26’ıncısı düzenlenen geleneksel "Hıdırellez Şenliği" 24 Mayıs Pazar günü yapılacak.
 • 13:06MHP'li Başkan'dan Erdoğan'a: Adana'ya Seçimden Önce GelmeMHP'li Başkan'dan Erdoğan'a: Adana'ya Seçimden Önce GelmeAdana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, "Cumhurbaşkanı Anayasa'ya göre tarafsız olmalı. Seçimden önce Adana'ya gelecek olması buna gölge düşürür." dedi.
 • 13:01Büyükşehir'den Eğitime Ödüllü DestekBüyükşehir'den Eğitime Ödüllü DestekAdana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığı’nın düzenlediği Temel Eğitimden Orta Eğitime Geçiş (TEOG) ödüllü hazırlık sınav sonuçları açıklandı.
 • 17:25Sarıçam'da Sel Tehlikesine ÖnlemSarıçam'da Sel Tehlikesine ÖnlemAdana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (ASKİ), Sarıçam Bucak Deresi Islahı, Buruk Kanalizasyon Kolektörü ve Akıncılar Yağmur Suyu Kolektörü hizmetleriyle ilgili toplu temel atma töreni gerçekleştirildi.
 • 13:28Büyükşehir'den Ücretsiz Futbol OkuluBüyükşehir'den Ücretsiz Futbol OkuluAdana Büyükşehir Belediyesi'nin 10 ilçede kurduğu futbol okullarına katılacak çocuk ve gençlerden ücret alınmayacağı duyuruldu.
 • 18:05Ortaokul Öğrencileri 'Hukuk ve Adalet' İçin Adana Adliyesi'ndeOrtaokul Öğrencileri 'Hukuk ve Adalet' İçin Adana Adliyesi'ndeAdana Sarıçam Evliya Çelebi İlköğretim Okulu öğrencileri, ortaokullarda seçmeli olan 'Hukuk ve Adalet' dersi uygulamaları kapsamında Adana Adliyesi'ni gezip duruşma izledi.
 • 17:00Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Adana'daSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Adana Şehir Hastanesi inşaatıyla ilgili, bu tür hizmetleri, milletten aldığımız güçle, kendilerine duydukları öz güvenle yaptıklarını bildirdi.
 • 14:06Ortaokul Öğrencileri 'Hukuk ve Adalet' İçin Adana Adliyesi'ndeOrtaokul Öğrencileri 'Hukuk ve Adalet' İçin Adana Adliyesi'ndeAdana Sarıçam Evliya Çelebi İlköğretim Okulu öğrencileri, ortaokullarda seçmeli olan ’Hukuk ve Adalet’ dersi uygulamaları kapsamında, hak arama konusunda bilinçlenmek ve suç işlemenin olumsuz etkileri konularında farkındalık düzeylerini arttırmak amacıyla Adana Adliyesi’ni gezip duruşma izledi, Cumhuriyet Savcılarıyla görüştü.
 • 14:08MHP'li Yılmaz'ın Seçim Kampanyası Faytonla RenklendiMHP'li Yılmaz'ın Seçim Kampanyası Faytonla RenklendiMHP Adana Milletvekili ve 3’üncü sıra adayı Seyfettin Yılmaz, seçim gezisinde davet üzerine bir süre faytona bindi.
 • 13:18MHP'li Yılmaz'ın Seçim Kampanyası Faytonla RenklendiMHP'li Yılmaz'ın Seçim Kampanyası Faytonla RenklendiAdana’nın merkez Yüreğir ilçesinde 7 Haziran seçimleri için partisine destek isteyen MHP Adana Milletvekili ve 3’üncü Sıra Adayı Seyfettin Yılmaz’ın seçim kampanyası faytonla renklendi.
 • 13:08Tümsiad MHP'li Adayları AğırladıTümsiad MHP'li Adayları AğırladıTüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Adana Şube Başkanı ve Yöneticileri MHP Adana Milletvekili adaylarını ağırladı.
 • 11:22Serka'dan Eko Turizme DestekSerka'dan Eko Turizme DestekKars, Ağrı, Ardahan ve Iğdır'da faaliyet gösteren Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), bölgenin eko turizm potansiyelini faaliyete geçirmek için 'Serhat'ı Keşfet' tanıtım programı hazırladı.
 • 10:36Kars - Serka'dan Eko Turizme DestekKars - Serka'dan Eko Turizme DestekSerka'dan eko turizme destek Kars, Ağrı, Ardahan ve Iğdır'da faaliyet gösteren Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), bölgenin eko turizm potansiyelini faaliyete geçirmek için 'Serhat'ı Keşfet' tanıtım programı hazırladı.
 • 14:01Öğrenciler Okullarının Bahçesine Fidan DiktiSarıkamış Anadolu Lisesi öğrencileri, okullarının bahçesine 100 sarıçam fidanı dikti.
 • 10:42Erzurum'da Seralarda Tohumdan 14 Milyon Fidan ÜretilecekErzurum'da Seralarda Tohumdan 14 Milyon Fidan ÜretilecekErzurum Orman Bölge Müdürlüğü bir yıl içinde seralarda 14 milyon fidan üretecek.
 • 10:42Erzurum'da Seralarda Tohumdan 14 Milyon Fidan ÜretilecekErzurum'da Seralarda Tohumdan 14 Milyon Fidan ÜretilecekErzurum Orman Bölge Müdürlüğü, bir yıl içinde 7 ayrı serada tohumdan 14 milyon sarıçam, huş, karaağaç, akça ağaç, dişbudak türünde fidan üretecek.
 • 09:59Adana'da Elektrik KesintisiAdana’nın Yüreğir, Ceyhan, Sarıçam ve Kozan ilçelerinde pazartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 10:46Serka 'Serhat'ı Keşfet' Teması ile Bölgeyi TanıtacakKars, Ardahan, Iğdır ve Ağrı illerinde faaliyet gösteren Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), bölgenin sahip olduğu eko-turizm potansiyelinin değerlendirilmesi ve kendini yeniden tanımaya çalışan günümüz insanına alternatif turizm olanaklarının tanıtılması amacıyla çeşitli faaliyetler yürütüyor.
 • 10:01Adana'da Elektrik KesintisiAdana’nın Yüreğir, Kozan, Karataş ve Sarıçam ilçelerinde cuma günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 14:33Büyükşehir'in Futbol Okulları Hizmeti İlçelere de YayılıyorGeçtiğimiz yıl Başkan Hüseyin Sözlü’nün talimatı ile hayata geçirilen ve halktan yoğun talep gören Adana Büyükşehir Belediyesi Futbol Okulları’nın ikincisi için kayıtlar başlıyor.
 • 14:33Adana Takımları Kız ve Erkeklerde Birinci OlduAdana Takımları Kız ve Erkeklerde Birinci OlduHentbol Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan “Türkiye Kulüplerarası Yıldız Kız ve Erkek Hentbol Yarı Final Müsabakaları” Adana’da tamamlandı.
 • 10:48Sarıçam'da 2. Geleneksel Hayır YemeğiSarıçam'da 2. Geleneksel Hayır YemeğiManisa Saruhanlı ilçesine bağlı Sarıçam mahallesinde ’2. Geleneksel Hayır Yemeği’ düzenlendi.
 • 13:30Zembilci Feke'de Oy İstediZembilci Feke'de Oy İstediAdana’nın merkez Sarıçam İlçe Belediyesi Kurucu Başkanı ve AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Danışmanı Ahmet Zembilci, Feke ilçesine bağlı mahalleleri gezerek 7 Haziran Genel Seçimleri için partisine oy istedi.
 • 13:11Yörük Türkmenler Şölende BuluştuYörük Türkmenler Şölende Buluştu13. Uluslararası Yörük Türkmen Şöleni ve Hıdırellez Etkinliği onbinlerce kişinin katılımı ile yapıldı.
 • 14:05Sarıçam'da Asgari Ücret Bin 400 Lira OlduSarıçam'da Asgari Ücret Bin 400 Lira OlduAdana'nın Sarıçam ilçesinde, meclisin aldığı kararla belediyede asgari ücretle çalışan işçilerin maaşı bin 400 liraya çıkarıldı.
 • 13:06Çocuklarımız 'İş Diye' Gezerken, AKP Yandaşlarını Kadrolara Dolduruyor'MHP Adana Milletvekili ve 3’üncü sıra adayı Seyfettin Yılmaz, Türkiye’nin ve Adana’nın en büyük sorununun işsizlik olduğunu vurguladı.
 • 12:31MHP'li Yılmaz: MHP'li Yılmaz: "Vaatlerimiz Adana Mavrası Değil, Devlet Sözüdür"MHP Adana Milletvekili ve 3’üncü Sıra Adayı Seyfettin Yılmaz, 3 Mayıs’ta Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin açıkladığı seçim beyannamesinin Türkiye’nin kurtuluş reçetesi olduğunu savunarak, “Vaatlerimiz Adana mavrası değil, Devlet sözüdür” dedi.
 • 10:09Adana'da Elektrik KesintisiAdana’nın Pozantı, Ceyhan, Yüreğir, Sarıçam, Kozan, Tufanbeyli, İmamoğlu, Karataş, Aladağ ve Karaisalı ilçelerinde pazartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 15:53Adana 'Yeni Türkiye ve Başkanlık Sistemi' Paneline Suç DuyurusuAdana 'Yeni Türkiye ve Başkanlık Sistemi' Paneline Suç DuyurusuAdana'da 3 eğitim sendikası, bir lisenin çok amaçlı salonunun Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Türkiye Gençlik Vakfı'na (TÜGVA) tahsis edilerek, 'Yeni Türkiye ve Başkanlık Sistemi' konulu panele izin verilmesi nedeniyle il ve 4 merkez ilçe milli eğitim müdürleri hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • 15:18Yeni Türkiye ve Başkanlık Sistemi' Paneline Suç DuyurusuYeni Türkiye ve Başkanlık Sistemi' Paneline Suç DuyurusuAdana'da 3 eğitim sendikası, bir lisenin çok amaçlı salonunun Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Türkiye Gençlik Vakfı'na (TÜGVA) tahsis edilerek, 'Yeni Türkiye ve Başkanlık Sistemi' konulu panele izin verilmesi nedeniyle, il ve 4 merkez ilçe milli eğitim müdürleri hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • 12:21Yörüklerde Şölen HeyecanıYörüklerde Şölen Heyecanı13. Uluslararası Çukurova Yörük Şöleni, 10 Mayıs Pazar günü Sarıçam Piknik Alanında yapılacak.
 • 11:20Adana'da Elektrik KesintisiAdana’nın Karaisalı, Ceyhan, Pozantı, Seyhan, Yüreğir, Kozan, İmamoğlu ve Sarıçam ilçelerinde cuma günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 18:37Çaldıran Kaymakamlığı Tarafından Fidan Dikimi GerçekleştirildiÇaldıran Kaymakamlığı Tarafından Fidan Dikimi GerçekleştirildiVan’ın Çaldıran Kaymakamlığı tarafından kaymakamlık bahçesine ve çevre kurumların bahçesine 200 adet fidanın dikimi gerçekleştirildi.
 • 14:17Ekonomik Sıkıntılar Adana'da da Yaşanıyor'Ekonomik Sıkıntılar Adana'da da Yaşanıyor'CHP Adana milletvekili adayı Zülfikar İnönü Tümer, Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi Adana'da da ekonomik sıkıntılar yaşandığını belirtti.
 • 14:14Masa Tenisi Türkiye Şampiyonu Caberoğlu, Fazlı Bayram Hadi'yi Ziyaret EttiMasa Tenisi Türkiye Şampiyonu Caberoğlu, Fazlı Bayram Hadi'yi Ziyaret EttiAdana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, özel sporcuların tüm tesislerden en verimli şekilde yararlanması için çaba gösterdiklerini söyledi.
 • 15:30Sokak Hayvanını Besleyip Tedavi EttilerSokak Hayvanını Besleyip Tedavi EttilerAdana Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanı Fatih Karayandı ve Kimsesiz Hayvanları Koruma (KİHAYKO) Derneği Başkanı Metin Yıldırım’ın organize ettiği sahipsiz sokak hayvanları besleme etkinliği çerçevesinde, yüzlerce sokak hayvanının beslenmesi ve tedavisi yapıldı.
 • 10:59Başkan Yaralı Seçim ÇalışmasındaBaşkan Yaralı Seçim ÇalışmasındaSaruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, 7 Haziran’da yapılacak 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi çalışmaları kapsamında Saruhanlı’nın Adiloba ve Sarıçam mahallelerinde seçim çalışmasına katıldı.
 • 09:02Gündem/ 2 Mayıs 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Valiliği ziyaret edecek, Adalet Caddesi'nde düzenlenecek toplu açılış töreninde konuşacak.
 • 00:02Gündem Özeti/ 2 Mayıs 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TOBB Genel Kurulu'na katılacak, partisinin Antalya mitinginde halka hitap edecek.
 • 21:42Ömer Çelik: Ömer Çelik: "Türkiye, AK Parti Kadrolarıyla 2023'ü Göğüslemek Üzere Gün Sayıyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ömer Çelik'in vatandaşlarla selamlaşması- AK Parti Sarıçam İlçe Başkanlığını ziyaretinde, Çelik'in konuşması Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, Adana'da- Bakan Çelik: "Türkiye, AK Parti kadrolarıyla 2023'ü göğüslemek üzere gün sayıyor"- "Türkiye'de şimdiye kadar iktidarların masa altına süpürdüğü, sürekli bir sonrakine havale ettiği büyük meselelerin hemen hemen hepsine AK Parti iktidarları döneminde el atıldı"- "Türkiye neredeyse 200 yılda yürüyeceği yolu, AK Parti sayesinde 12 yılda yürüyecek bir başarıya ulaştı"- "Bugün Türkiye'de HDP gibi bir parti bu üslupla siyaset yapabiliyorsa, bu temelde siyaset yapabiliyorsa, bu AK Parti'nin getirdiği özgürlükler sayesinde olmuştur" Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, 7 Haziran Milletvekili Genel Seçimlerine az bir zaman kaldığını belirterek, "Türkiye, AK Parti kadrolarıyla 2023'ü göğüslemek üzere gün sayıyor" dedi.
 • 19:15Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, Adana'daKültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, 7 Haziran Milletvekili Genel Seçimlerine az bir zaman kaldığını belirterek, "Türkiye, AK Parti kadrolarıyla 2023'ü göğüslemek üzere gün sayıyor" dedi.
 • 10:58Adana'da Elektrik KesintisiAdana’nın Kozan, İmamoğlu, Pozantı, Seyhan, Yüreğir, Sarıçam, Yumurtalık ve Ceyhan ilçelerinde pazar günü elektrik kesintisi uygulanacak.