SON DAKİKA SARIKAMIŞ HABERLERİ

Son Dakika Sarıkamış Haberleri

 • 17:01 Erzurum Erzincan ve Kars Kış Turizmi Koridoru" Projesi Sarıkamış'ta, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından başlatılan ve AB fonları ile desteklenen, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen "Erzurum, Erzincan ve Kars Kış Turizmi Koridoru" projesi ilgili toplantı yapıldı.
 • 13:35 Kaymakam Karaman, Şehit Emin Köyünü Ziyaret Etti Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, Şehit Emin köyünü ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
 • 13:23 Sarıkamış Destanı Körfez Ko-mek'te Canlandı Sarıkamış Destanı Körfez Ko-mek'te Canlandı Sezon sonu ilçe sergilerini sırasıyla açan KO-MEK, Doğu Anadolu Bölgesi konseptiyle Körfez sergisini açtı.
 • 11:31 CHP'li Sertel: Kars Tarım, Hayvancılık ve Turizmde Çekim Merkezi Olmalı CHP'li Sertel: Kars Tarım, Hayvancılık ve Turizmde Çekim Merkezi Olmalı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, Kars'ta bir dizi incelemelerde bulundu.
 • 11:13 Türkiye'nin Sosyolojisinin Kurucuları Erzurumlu" Erzurumlu tarihçi yazar Muzaffer Taşyürek, "Türkiye'nin sosyolojisinin kurucuları Erzurumlu. Nurettin Topçu'ya Türk üniversiteleri profesör unvanını layık görmemişlerdi.
 • 21:26 Gölbaşı'nda Gölbaşı'nda "Kut'ül Amare" Konferansı Düzenlendi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Gölbaşı'nda "Kut'ül Amare" konferansı düzenlendi Şehit Sebahattin Koçak Kız İmam Hatip Lisesi Müdürü Ayfer Yıldırım'ın konuşması Prof. Dr. Mehmet Ali Beyhan'ın konuşması Gölbaşı'nda "Kut'ül Amare" konferansı düzenlendi ANKARA - (AA) Gölbaşı Şehit Sebahattin Koçak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kutü'l-Amare Zaferi'nin 100. yılı münasebetiyle Atatürk Araştırma Merkezi Başkanı, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ali Beyhan'ın konuşmacı olarak katıldığı bir konferans düzenledi.
 • 18:48 Gölbaşı'nda "Kut'ül Amare" Konferansı Düzenlendi (AA) Gölbaşı Şehit Sebahattin Koçak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kutü'l-Amare Zaferi'nin 100. yılı münasebetiyle Atatürk Araştırma Merkezi Başkanı, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ali Beyhan'ın konuşmacı olarak katıldığı bir konferans düzenledi.
 • 17:27 Sarıkamış'ta Ak Kadınlar Fidan Dikti Sarıkamış'ta Ak Kadınlar Fidan Dikti AK Parti Sarıkamış İlçe Kadın Kolları Başkanlığı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu kampüsü içerisindeki öğrenci yurtları yerleşkesine 250 sarıçam ve ladin fidanı dikti.
 • 16:16 Ankara'da Ağrı'nın sorunları tartışıldı Ağrı Kültür Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen "Ekonomik ve Sosyal Boyutlarıyla Ağrı'nın Sorunları ve Çözüm Önerileri Çalıştayı" Ankara'da yapıldı.
 • 11:26 5.ulusal Yerel Yönetimler Öğrenci Kongresi" Sarıkamış'ta Yapılacak Bu yıl 5'incisi düzenlenecek Ulusal Yerel Yönetimler Öğrenci Kongresi'nin 12-14 Mayıs tarihlerinde Sarıkamış ilçesinde yapılacağı bildirildi.
 • 11:13 Sarıkamış'ta Fidan Dikimi AK Parti Sarıkamış İlçe Kadın Kolları Teşkilatı, Sarıkamış Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu yerleşkesine 250 sarıçam ve ladin fidanı dikti.
 • 16:45 Sarıkamış'ta Kadın Konukevi'nin Açılışı Yapıldı Sarıkamış'ta Kadın Konukevi'nin Açılışı Yapıldı Sarıkamış Kaymakamlığı ile Sarıkamış Belediyesi tarafından Belediye’ye ait iş merkezinde yapılan Kadın Konukevi’nin açılışı yapıldı.
 • 15:58 Başkan Karaçanta, İha Muhabiri Çapanoğlu'nu Makamında Kabul Etti Başkan Karaçanta, İha Muhabiri Çapanoğlu'nu Makamında Kabul Etti Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti (DAGC) tarafından düzenlenen “Yılın Başarılı Gazetecileri” yarışmasında, dereceye girerek ödül alan İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabiri Işık Çapanoğlu’nu makamında kabul etti.
 • 15:37 Sarıkamış'ta Kadın Konukevi Açıldı Sarıkamış Kaymakamlığı ile Sarıkamış Belediyesi tarafından yapılan Kadın Konukevi, törenle hizmete girdi.
 • 13:37 Sarıkamışlı Öğrenciler Staj İçin Turizm Beldelerine Uğurlandı Sarıkamış Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 10. ve 11. sınıflarda eğitim gören 63 öğrenci ile 3 öğretmen, 5 ay boyunca turizm eğitimi almak için Antalya ve Marmaris'e uğurlandı.
 • 11:36 Sarıkamış'ta "Okullar Hayat Olsun Projesi" Sarıkamış'ta "Okullar Hayat Olsun Projesi" kapsamında fidanlar toprakla buluştu.
 • 13:53 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Sarıkamış ilçesindeki inşaat işçileri, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü çalışarak geçirdi.
 • 12:06 Sarıkamış'ta Uyuşturucu Tacirlerine Geçit Yok! Sarıkamış’ta polis ekiplerince yapılan uyuşturucu operasyonunda göz altına alınan 3 kişiden 2’si tutuklandı.
 • 08:55 Davutoğlu: Unutturulan Tarihimizi Yeniden Hatırlıyoruz Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kut'ül Amare Zaferi'nin 100. yılı dolayısıyla düzenlenen anma programındaki konuşmasına Kut'ül Amare kahramanı merhum Halil Paşa'nın mektubundaki, "Allah'ın yardımıyla bugün Kut"ül Amare müstahkem mevki zaptedildi.
 • 18:06 Sarıkamış'ta Sarıkamış'ta "Teröre Tepki" Yürüyüşü GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Yürüyüş öncesinde alanda toplanan vatandaşlar İstiklal Marşı'nın okunması Vatandaşların slogan atarak yürümesi Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman'ın konuşması Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy'un konuşması Sarıkamış'ta "teröre tepki" yürüyüşü Kars'ın Sarıkamış ilçesinde teröre karşı tepki yürüyüşü düzenlendi Sarıkamış Kaymakamı Karaman: "Hiç kimse bu ülkeyi Allah'ın izniyle bölemez, yıkamaz. Et tırnaktan ayrılamaz, işte bugün bu duygularla bütün halkımız burada toplandı" Sarıkamış ilçesinde, terör olaylarına karşı tepki yürüyüşü düzenlendi.
 • 17:41 Kars Sarıkamış'ta Teröre Karşı Birlik Mitingi Kars Sarıkamış'ta Teröre Karşı Birlik Mitingi Sarıkamış'ta teröre karşı birlik mitingiKars'ın Sarıkamış ilçesinde, teröre karşı birlik mitingi düzenlendi.
 • 18:48 Önder İmam Hatip Gençlik Buluşması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, zor şartlarda verilen mücadelede kazanılan zaferlerin dahi, birileri tarafından özellikle milletten gizlendiğini belirterek, "Çanakkale Savaşı, geçtiğimiz yüzyılın en önemli savaşlarından biri olmasına rağmen, yakın zamana kadar hakkıyla anılmamış, yeni nesillerin zihnine nakşedilmemiştir.
 • 18:27 Kut'ül Amare Zaferi'nin 100. Yılı Atatürk Araştırmaları Merkezi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ali Beyhan, Kut'ül-Amare Zaferi'nin Çanakkale gibi yakın tarihimizin bir parçası olduğunu belirterek, "Ama Çanakkale Zaferi, hatta Sarıkamış hezimeti kadar şanslı olmamıştır.
 • 12:22 İimek 2'nci Olağan Toplantısı Yapıldı Kars İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu’nun 2. Olağan Toplantısı Valilik Binası Toplantı Salonu’nda Vali Günay Özdemir’in Başkanlığı’nda yapıldı.
 • 17:09 Aracın Çarptığı Boz Ayı Telef Oldu Kars'ın Sarıkamış ilçesinde bir aracın çarptığı 230 kilogram ağırlığındaki erkek boz ayı telef oldu.
 • 15:10 Samsun'da Şehitler İçin Anma Töreni Samsun'da Şehitler İçin Anma Töreni PKK terör örgütü tarafından şehit edilen 3 asker ve 1 başsavcı için, şehit edilişlerinin yıl dönümünde Samsun’daki şehitlikte tören düzenlendi.
 • 11:27 Yiyecek Arayan 230 Kiloluk Boz Ayı Canından Oldu Yiyecek Arayan 230 Kiloluk Boz Ayı Canından Oldu Kars'ın Sarıkamış ilçesinde yiyecek arayan 230 kiloluk boz ayıya araç çarptı. Başından ağır darbe alan ayı, olay yerinde telef oldu.
 • 13:38 Öncesi ve Sonrasıyla 100. Yılında Kop Savunması ve Bayburt Çalıştayı" Bayburt Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesince "Öncesi ve Sonrasıyla 100. Yılında Kop Savunması ve Bayburt Çalıştayı" gerçekleştirildi.
 • 12:31 Kırıkkale'de '57. Alay Çanakkale Vefa Yürüyüşü' Kırıkkale'de '57. Alay Çanakkale Vefa Yürüyüşü' Kırıkkale'de '57. Alay Çanakkale Vefa Yürüyüşü'57. Alay'ın Çanakkale'de vefa yürüyüşü Kırıkkale'de de yapıldı.
 • 12:25 57. Alay İçin Yürüdüler Eyüp'te Eyüp Belediyesi'nin katkılarıyla binlerce genç 57. Alay Şehitleri'ne vefa yürüyüşünde buluştu.
 • 11:51 Kars Kazı" Yetiştiricilerinde Yeni Sezon Heyecanı Türkiye'deki kaz popülasyonunun yüzde 30'una sahip olan Kars'ta, yeni sezonda baharla birlikte yeni yumurtadan çıkan yavruların heyecanı yaşanıyor.
 • 09:04 Kars, 57. Alay Şehitleri İçin Yürüdü Kars, 57. Alay Şehitleri İçin Yürüdü Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Çanakkale Savaşları’nda kahramanlıklarıyla destanlaşan 57.Piyade Alay Şehitleri başta olmak üzere tüm Çanakkale Şehitlerini anmak için her yıl düzenlediği ’57. Alay Vefa Yürüyüşü’nde Karslılar Türk bayraklarıyla sabahın erken saatlerinde şehitlerine yürüdü.
 • 07:27 PKK'ya Son Darbe İçin Yeni Strateji PKK'ya Son Darbe İçin Yeni Strateji PKK'ya son darbe için asker ve polis sayısı 2 katına çıkıyor. Teröristler şehir ve kırsalda nefes alamayacak. 4 tugay komando bölgede, Jandarma Özel Harekat sayısı da 40 bine çıkacak.
 • 23:55 Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci, Sarıkamış'ta İncelemelerde Bulundu Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci, Sarıkamış'ta İncelemelerde Bulundu Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Kars’a gelen Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci, Sarıkamış’ı ziyaret etti.
 • 18:13 Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Tüfekci, Sarıkamış'ta Kentteki yatırımları incelemek üzere Kars'a gelen Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci, Sarıkamış ilçesini ziyaret etti.
 • 16:52 Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Tüfekci Açıklaması Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci, hidroelektrik santrallerinin ülkenin kurtuluşu olduğunu belirterek, HES, yenilenebilir temiz enerjidir.
 • 12:14 Gazi Olan Dedelerini Anlattılar Gazi Olan Dedelerini Anlattılar GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Cumali Akgün'ün torunu Cemal Akgün ile röportaj Gazi dedesi ile aynı ismi taşıyan Mehmet Kurtdere ile röportaj Çanakkale'de gazi olan dedelerini anlattılar Çanakkale Kara Savaşları'nda gazi olan askerlerin torunları, dedelerinin savaş anılarını paylaştı Cumali Akgün'ün torunu Cemal Akgün: "Yabancıların Anzak Koyu'nda gemileri ve mermileri çok büyük olduğundan gemi toplarıyla bizim siperleri vurmuşlar.
 • 11:46 Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Tüfekci Kars'ta Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Tüfekci Kars'ta Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci, bir takım inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Kars’a geldi.
 • 11:22 Çanakkale'de Gazi Olan Dedelerini Anlattılar Çanakkale Kara Savaşları'nda düşmana karşı savaşan ve gazi olan askerlerin torunları, dedelerinin kendilerine anlattığı savaş anılarını paylaşarak, Türk askerinin kahramanlığını vurguladı.
 • 18:11 Aydın'da 10 Bin 550 Öğrenciden Rekor Denemesi Aydın'da 10 Bin 550 Öğrenciden Rekor Denemesi Aydın Adnan Menderes Stadyumu'nda bir araya gelen 10 bin 550 öğrenci, hep bir ağızdan 'Çanakkale Türküsü'nü söyleyerek 61'inci Dünya Çocuk Rekoru'nu kırdı.
 • 18:04 Aydın'da 10 Bin 550 Öğrenciden Rekor Denemesi Aydın'da 10 Bin 550 Öğrenciden Rekor Denemesi Aydın'da 10 bin 550 öğrenciden rekor denemesiBinlerce öğrenci hep bir ağızdan 'Çanakkale Türküsü'nü söylediAYDIN Adnan Menderes Stadyumu'nda bir araya gelen 10 bin 550 öğrenci, hep bir ağızdan 'Çanakkale Türküsü'nü söyleyerek 61'inci Dünya Çocuk Rekoru'nu kırdı.
 • 16:08 Aydın?da 10 Bin 550 Öğrenci Çanakkale Türküsü?nü Söyledi Aydın?da 10 Bin 550 Öğrenci Çanakkale Türküsü?nü Söyledi Aydın'da 10 bin 550 öğrenci Çanakkale Türküsü'nü söyledi\tAYDIN Valiliği, Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aydın Gençlik Hizmetleri veSpor İl Müdürlüğü öncülüğünde ve MB Holding'in katkılarıyla geleceğin Türkiye'sini yönetecek nesillere, milli ve manevi duyguların aktarılması amacıyla, orkestra eşliğinde en kalabalık öğrenci korosu ve en çok çocukla 'Çanakkale Türküsü' Rekor denemesi yapıldı.
 • 15:08 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Kars ve Sarıkamış'ta törenler düzenlendi.
 • 13:31 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı CHP Sarıkamış İlçe Teşkilatı üyeleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla "köy okullarını" ziyaret etti.
 • 18:20 Turizm Haftası Kars'ın Sarıkamış ilçesinde Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında 2. Geleneksel Yöresel Yemekler Yarışması düzenlendi.
 • 14:51 Kaçak Avlanan Keklikler Doğaya Bırakıldı Kars'ın Sarıkamış ilçesinde kurulan tuzaklarla kaçak avlanan keklikler, tedavilerinin ardından doğaya bırakıldı.
 • 14:20 Sarıkamış'taki Husumet "Barış" ile Sona Erdi Sarıkamış ilçesinde, Gök ve Örnek aileleri arasındaki husumet, düzenlenen "barış yemeği" ile sona erdi.
 • 13:33 Sarıkamış'ta Boz Ayılar İçin Ormana Meyve Fidanı Dikildi Sarıkamış'ta Boz Ayılar İçin Ormana Meyve Fidanı Dikildi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Fidan dikim alanından genel görüntü Fidan dikenlerden görüntüler Orman ve Su İşleri Bakanlığı Kars Şube Müdürü Murat Doğanay'la röportaj KARS - Sarıkamış'ta boz ayılar için ormana meyve fidanı dikildi Kars'ın Sarıkamış ilçesinde boz ayıların beslenmesi için 2 hektarlık alana orman meyveli çalı formunda fidanlar dikildi.
 • 12:48 Kars'ta Ayılar İçin Ormana Meyve Fidanı Dikildi Kars'ın Sarıkamış ilçesinde 2 hektarlık ormanlık alana, boz ayıların yiyecek sıkıntısı çekmemesi için yabani meyve fidanları dikildi.
 • 17:24 Hayatı Film Olan Güner Sernikli, İzmir'de Yaşamını Yitirdi Hayatı Film Olan Güner Sernikli, İzmir'de Yaşamını Yitirdi Yılmaz Erdoğan'ın 'Vizontele Tuuba' filminde Tarık Akan'ın canlandırdığı Hakkari'ye sürgün edilen kütüphane memuru karakterine esin kaynağı olan Güner Sernikli, 20 yıldır yaşadığı İzmir'de 72 yaşında kan kanseri nedeniyle öldü.