SON DAKİKA SARIKAMIŞ HABERLERİ

Son Dakika Sarıkamış Haberleri

 • 16:20Fetö'nün Darbe GirişimiKars'ta, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 24 polis daha açığa alındı.
 • 11:08İnançlı İnsanlar TSK'dan Atılırken, Fetö Mensuplarından Atılan Duymadık"Emekli Özel Kuvvetler Albayı Abdülkadir Uğurlu, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, "İlk atılan grubuz biz. Bir kısmı yüz kızartıcı suç nedeniyle atıldı.
 • 18:18Sarıkamış Gaziler Meydanı, "15 Temmuz Demokrasi Meydanı" OlduKars'ın Sarıkamış ilçesindeki Gaziler Meydanının adı, belediye meclisi kararıyla "15 Temmuz Demokrasi Meydanı" olarak değiştirildi.
 • 14:15Fetö'nün Darbe GirişimiFetö'nün Darbe GirişimiKars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, Sarıkamış İlçe Emniyet Müdürü Tugay Yalçın ve Selim İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ömer Şener tutuklandı.
 • 12:33Fetö'nün Darbe GirişimiKars'ta Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 7 asker ile örgüt yapılanmasında "yurt ablası" olarak görev yaptığı belirtilen zanlının üzerinde, kişilerin örgüt hiyerarşideki konumlarını şifreli olarak ortaya koyduğu değerlendirilen farklı serilerde 1 dolarlık banknot ele geçirildi.
 • 11:16Kars'ta Darbeci Askerlerin "Bombalı Saldırı" YalanıFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan bazı askerler, ifadelerinde, Kars'taki kalkışma için birliklerinden "valilik, emniyet, belediye, MİT gibi kurumlara bombalı saldırı düzenleneceği" söylenerek çıkarıldıklarını öne sürdü.
 • 11:55Fetö'nün Darbe Girişimi - Gözaltına Alınan Askeri Personel Sayısı 306'ya UlaştıFetö'nün Darbe Girişimi - Gözaltına Alınan Askeri Personel Sayısı 306'ya UlaştıKars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 111 asker daha gözaltına alındı.
 • 11:49Demokrasi şehidi: Abdullah OlçokAbdullah Tayyip, 15 Temmuz 2016 gecesi, vatanına, milletine ve bayrağına sahip çıkmak için korkmadan meydanlara çıkan genç bir yiğitti.
 • 11:27Fetö'nün Darbe GirişimiKars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 111 asker daha gözaltına alındı.
 • 11:47Protokol Gece Kars'ı GezdiProtokol Gece Kars'ı GezdiKars Valisi Rahmi Doğan, beraberindeki Başkan Murtaza Karaçanta, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman ve AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın ile birlikte Atatürk Caddesi, GAMP Caddesi ve Faikbey Caddesi gezerek vatandaşlarla sohbet etti.
 • 12:47Kars'ta Vali Yardımcıları ve Tugay Komutanları TutuklandıKars'ta Vali Yardımcıları ve Tugay Komutanları TutuklandıKars'ta darbe girişimi sonrası gözaltına alınan Vali Yardımcıları Adem Ünal ve Ali Karakaya ile Kars 14'üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Avcı ve Sarıkamış 9'uncu Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Yetkin tutuklandı.
 • 14:45Gülbey: Gülbey: "Bu Darbeye Karşı Durmak İkinci Çanakkale Zaferidir"Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, 15 Temmuz 2016 gecesi yapılan darbe girişimine karşı halkın sokağa çıkıp bu darbeyi engellemelerinin ikinci Çanakkale zaferi olduğunu söyledi.
 • 21:24Kars'ta 125 Askeri Personel Gözaltına AlındıFethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin Kars’ta operasyonlar devam ediyor.
 • 20:42Fetö'nün Darbe GirişimiKars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili 125 askeri personel daha gözaltına alındı.
 • 01:53Vali Doğan: Vali Doğan: "Kars, Darbeyi En Şiddetli Yaşayan İllerden Biri"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kars Valisi Rahmi Doğan'ın açıklaması Kars Valisi Rahmi Doğan, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, "Umarım millet olarak, devlet olarak, bu tür girişimlerle karşı karşıya kalmayız. Dönüp baktığımızda Kars, darbeyi en şiddetli yaşayan illerden biri." dedi.
 • 19:20Kars Valisi Doğan AçıklamasıKars Valisi Rahmi Doğan, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, "Umarım millet olarak, devlet olarak, bu tür girişimlerle karşı karşıya kalmayız. Dönüp baktığımızda Kars, darbeyi en şiddetli yaşayan illerden biri." dedi.
 • 17:34Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerSarıkamış ilçesinde, Sarıkamış Birlik Platformu ve Sarıkamış Değişim Derneği organizasyonu ile Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ve Spor Kulüpleri temsilcileri Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) askeri darbe girişimine karşı basın toplantısı düzenleyerek tepkilerini gösterdiler.
 • 17:19Fetö'nün Darbe GirişimiAnadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan eski HSYK 1. Daire Başkanı İbrahim Okur'un Anadolu Adalet Sarayı'ndaki çalışma odasında mahkeme kararı uyarınca yapılan arama ve el koyma işlemi tamamlandı.
 • 17:02Kars Valisi Rahmi Doğan: Kars Valisi Rahmi Doğan: "Kars Darbeyi En Şiddetli Yaşayan İllerden Birisi"Kars Valisi Rahmi Doğan, Fethullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişimin en şiddetli hissedildiği illerden birisinin Kars olduğunu belirtti.
 • 03:08Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı Kars merkez ve Sarıkamış ilçesi ile Erzincan'ın Üzümlü ilçesinde vatandaşlar "demokrasi nöbeti"ni sürdürmeye devam etti.
 • 02:54Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı Kars merkez ve Sarıkamış ilçesi ile Erzincan'ın Üzümlü ilçesinde vatandaşlar "demokrasi nöbeti"ni sürdürmeye devam etti.
 • 23:20Kars'ta Darbe Girişiminde Kullanılan Tanka El KonulduKars'ta Darbe Girişiminde Kullanılan Tanka El KonulduKars’ta, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY) anayasal düzeni devirmek ve meşru hükümeti yıkmak amacıyla şehir merkezinde kullandığı 1 adet ZPT tank ve 1 adet askeri araca İl Emniyet Müdürlüğü el koydu.
 • 20:20Demokrasi Şehidi Önder'in Son Sözü Demokrasi Şehidi Önder'in Son Sözü "Korkma Oğlum" OlduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Şehidin ailesinin hüznü -Sırasıyla, şehidin babası, annesi, kızı, dedesi ve Türk Kızılay'ı Ankara Şube Başkanı Ahmet İzanlıoğlu'nun duygularını dile getirmeleri MERVE YILDIZALP - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında "darbe gerçekleşmesin diye uğraşacağız, kendimizi göstereceğiz" diyerek eşi ve çocuklarını da yanına alıp Genelkurmay Başkanlığının önüne giden şehit Türk Kızılayı Küçükesat Şube Başkanı Önder'in, jet sesleri nedeniyle korkan oğluna son sözü "korkma oğlum" oldu.
 • 07:43Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler - Diyarbakır/karsFetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler - Diyarbakır/karsGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler Tepki gösteren vatandaşlardan detaylar Vatandaşların AK Parti İl Başkanlığı önünde bekleyişinden detaylar Vatandaşlardan Ayhan Türe, Zeytune Yıldız ve Mehmet Sıddık Akın ile röportaj Vatandaşların kente Türk bayraklı konvoy yapması Zikir çeken vatandaşlardan detaylar DİYARBAKIR/KARS - Diyarbakır ve Kars'ta meydanlarda toplanan çeşitli siyasi parti, sivil toplum kuruluşları mensupları ile vatandaşlar FETÖ'nün darbe girişimine ortak tepki gösterdi.
 • 00:47Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerAğrı, Iğdır ve Kars'ta Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı binlerce vatandaş, caddeleri doldurarak ortak tepki gösterdi.
 • 21:30Kars Valisi Rahmi Doğan AçıklamasıKars Valisi Rahmi Doğan AçıklamasıKars Valisi Rahmi Doğan, vatandaşlardan bu gece de sokaklarda olmalarını istedi.
 • 19:17Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerErzurum'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı dün geceden bu yana süren tepkiler, girişimin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından kutlamaya dönüştü.
 • 18:24Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerErzurum'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı dün geceden bu yana süren tepkiler, girişimin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından kutlamaya dönüştü.
 • 17:00Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler - Bitlis/kars/Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler - Bitlis/kars/GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Bitlis'te toplanan gruptan detaylar Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Bitlis İl Başkanı Cabir Durak'ın konuşması Kars'da Sarıkamış Gaziler Meydanı Alanda toplanan vatandaşlardan görüntü Başkan Göksal Toksoy'un konuşması -AK Parti İlçe Başkanı Serkant Aykul'un konuşması Erzincan'da dua eden vatandaşlar BİTLİS/KARS/ERZİNCAN - Bitlis, Kars ve Erzincan'da Fettullahçı Terör Örgütü (FETÖ) darbe girişimi protesto edildi.
 • 13:38Erzincan ve Ardahan'da İki Tuğgeneral Gözaltına (2)Erzincan ve Ardahan'da İki Tuğgeneral Gözaltına (2)Kars VALİLİĞİ: 2 TUĞGENERALLE BIRLIKTE 31 RÜTBELI GÖZALTINDAKars Valiliği, darbe teşebbüsünde bulunanlarla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
 • 13:33Kars'ta 2'si General 31 Rütbeli Gözaltına AlındıKars'ta 2'si General 31 Rütbeli Gözaltına AlındıKars’ta darbe girişiminde bulunan ve gözaltına alınan 2’si general 31 rütbeli asker Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.
 • 12:10Kars'ta Komutanlara Yakalama Emri ÇıktıKars 14. Mekanize Komutanı Tuğgeneral Ali Avcı ile Sarıkamış 9. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Yetkin hakkında yakalama emri çıkarıldı.
 • 11:08Kars'ta Tugay Komutanları İçin Yakalama Kararı ÇıkarıldıKars Valisi Rahmi Doğan, dün gece ildeki 2 tugaydaki bazı askerlerce kalkışma girişimi olduğunu ancak tepki üzerine askerlerin geri çekildiğini ve 22 askeri personelin gözaltına alındığını belirterek, "Her iki tugay komutanı ve personeliyle ilgili de savcılığımız tarafından yakalama kararı çıkartıldı.
 • 07:09Polisten Genelkurmay Karargahı'ndaki Askerlere Tarihi AnonsPolisten Genelkurmay Karargahı'ndaki Askerlere Tarihi AnonsPolis Genelkurmay Karargahı'ndaki darbe girişiminde bulunan askerlere "teslim olun" çağrısı yaptı.
 • 05:02İstanbul ve Ankara'da Fetö'den Darbe GirişimiBir polis amiri, Genelkurmay Başkanlığı karargahındaki askerlere, ambulansın hoparlöründen "teslim olun" çağrısında bulundu.
 • 15:03Taklacı Güvercinler Festivale HazırlanıyorSarıkamış ilçesinde taklacı güvercin sahipleri, Ağustos ayında Kars'ta gerçekleştirilecek olan güvercin festivaline, güvercinlerini 2 bin 200 rakımda uçurarak hazırlıyor.
 • 14:56Taklacı Güvercinler Festivale HazırlanıyorSarıkamış ilçesinde taklacı güvercin sahipleri, Ağustos ayında Kars'ta gerçekleştirilecek olan güvercin festivaline, güvercinlerini 2 bin 200 rakımda uçurarak hazırlıyor.
 • 17:21Sarıkamış Spor Lisesinde Yetenek Sınavları BaşladıSarıkamış Spor Lisesi 2016-2017 eğitim-öğretim yılı yetenek sınavları başladı.
 • 14:46Sarıkamış'ta Alt Yapı ÇalışmalarıKARS (AA) – Sarıkamış ilçesinde başlayan kanalizasyon şebekesi yenileme çalışmalarının aralıksız devam ettiği bildirildi.
 • 10:15PTT'den "Milli Parklar" Konulu Anma PuluPTT, "Doğal Koruma Alanları ve Milli Parklar" konulu anma bloğu ile ilk gün zarfını satışa sunacak.
 • 17:26Saturder Başkanı Taş'dan Turizm DeğerlendirmesiSarıkamış Turizm Derneği (SATURDER) Başkanı Mir Hasan Taş, "Amacımız, Sarıkamış'ı, yapılan yatırımlarla hem bölgenin, hem de Kafkasların turizm merkezi haline getirmek.
 • 14:35Sivas'ta Kösedağ Savaşı Şehitleri AnıldıAnadolu Selçukluları ile Moğollar arasında 1243 yılında yapılan Kösedağ Savaşı'nda şehit düşenler, Sivas'ın Suşehri ilçesinde düzenlenen programla anıldı.
 • 13:13Sivas Milli Eğitim Bakanı Yılmaz Kösedağ Şehitlerini AndıSivas Milli Eğitim Bakanı Yılmaz Kösedağ Şehitlerini AndıMilli Eğitim Bakanı Yılmaz Kösedağ şehitlerini andıMİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Kösedağ Savaşı'nda şehit olan Selçuklu askerlerini anma töreninde yaptığı konuşmada, "Kösedağ savaşının galibi biziz. Moğol gören var mı burada?
 • 12:37Milli Eğitim Bakanı Yılmaz Kösedağ Şehitlerini AndıMilli Eğitim Bakanı Yılmaz Kösedağ Şehitlerini AndıMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Kösedağ Savaşı'nda şehit olan Selçuklu askerlerini anma töreninde yaptığı konuşmada, "Kösedağ savaşının galibi biziz. Moğol gören var mı burada?
 • 12:28Sarıkamış'ta İnşaattan Düşen İşçi Ağır YaralandıSarıkamış ilçesinde bir inşaatın üçüncü katından düşen işçi ağır yaralandı.
 • 12:15Sarıkamış'ta Ani Sel ve Su Baskınlarına Karşı Önlem AlındıSarıkamış Belediyesi tarafından yaşanabilecek ani sel ve su baskınlarına karşı gerekli önlemler alındı.
 • 11:54Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, Kösedağ Şehitleri İçin YürüdüMilli Eğitim Bakanı Yılmaz, Kösedağ Şehitleri İçin YürüdüMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Genelde evlatlarımıza galip olduğumuz savaşlar anlatılır. Yenildiğimiz savaşlar, hatalarımız, kusurlarımız ortaya çıkmasın diye onlardan bahsedilmez. Ama Türkiye özgüvenini kazandıkça bunlardan bahsetmeye başladı" dedi.
 • 23:10Bakan Arslan Yaralı Askeri Ziyaret EttiBakan Arslan Yaralı Askeri Ziyaret EttiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın hastaneye gelmesi Arslan'ın yaralı askeri ziyaret etmesi Arslan'ın konuşması Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Gazi Kars'ın kalesiyle, Beylerbeyi Sara ile Ebü'l-Hasan El-Harakani Külliyesi ile birlikte o tarihi dokuyu orijinaline kavuşturmak, orayı marka kent kimliğine uygun bir hale getirmek üzere gayretlerimiz devam ediyor.
 • 22:23Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan Kars'ta AçıklamasıUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Gazi Kars'ın kalesiyle, Beylerbeyi Sara ile Ebü'l-Hasan El-Harakani Külliyesi ile birlikte o tarihi dokuyu orijinaline kavuşturmak, orayı marka kent kimliğine uygun bir hale getirmek üzere gayretlerimiz devam ediyor.
 • 20:40Kaymakam Karaman'ın Şehit Ailelerini ZiyaretiSarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, Ramazan Bayramı'nda şehit ailelerini ziyaret etti.