SON DAKİKA SARIKAMIŞ HABERLERİ

Son Dakika Sarıkamış Haberleri

 • 17:25Enver Paşa'nın Torunu Çanakkale'deEnver Paşa'nın Torunu Çanakkale'deÇOMÜ Çanakkale Savaşları Araştırma ve Tanıtma Topluluğu, Harbiye Nazırı Enver Paşa’nın oğlu Ali Enver’in torunu Burak Sadıkoğlu’nu ağırladı.
 • 16:11CHP Sarıkamış İlçe Başkanlığına Artaç Yeniden SeçildiCHP Sarıkamış İlçe Başkanlığı görevine Bülent Artaç yeniden seçildi.
 • 13:40Esed ve Rus Güçlerinin Türkmenlere SaldırılarıEsed ve Rus güçlerinin Türkmenlere saldırıları, Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde sivil toplum kuruluşları tarafından kınandı.
 • 12:40Esogü'de Esogü'de "Seher'in Kadınları" Adlı Tiyatro Oyunu SahnelendiEskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Kadın Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından "Dünyayı Turuncuya Boya; Kadına Şiddete Son" etkinlikleri kapsamında Seher’in Kadınları adlı tiyatro gösterisi sahnelendi.
 • 11:25Döngeloğlu Oltulularla BuluştuDöngeloğlu Oltulularla BuluştuYeni Vizyon 2071 Gençlik Derneği tarafından ‘Aynı Çınarın Dalıyız, Aynı Bayrağın Alıyız’ projesi kapsamında Oltu’ya davet edilen İlahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu, Efkan Ala Kültür Evinde düzenlenen konferansta konuştu.
 • 15:06CHP'li Kara'dan Can Dündür ve Erdem Gül'ün Tutuklanmasına TepkiCHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün tutuklanmasına tepki gösterdi.
 • 14:10Sarıkamış'ta "Kurumlararası Voleybol Turnuvası" TamamlandıSarıkamış ilçesinde düzenlenen "Kurumlararası Voleybol Turnuvası" sona erdi.
 • 15:29Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele GünüSarıkamış Değişim Derneği Başkanı Sayim Ucun, kadına karşı şiddetin önlenmesi konusunda mağdur taraf olmasına rağmen kadınlara yönelik eğitim çalışmaları yapılmasına tepki göstererek, sorunun çözümü için şiddet uygulayan erkeklerin eğitilmesi gerektiğini belirtti.
 • 15:04Davutoğlu: Davutoğlu: "Herkes Sussa Biz Susmayacağız"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kürsüdeki konuşması AK Parti TBMM Grup Toplantısı- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (4)- "1 Kasım'a giderken 'Parlamento'da beşinci parti çıkacak' diye söylenti yayanlar, sanki bu beşinci parti AK Parti bünyesinden çıkacakmış gibi bir hava oluşturmaya çalışanlar, şimdi kendi kongrelerine gitmeye korkuyorlar, kendi iç hesaplarıyla uğraşıyorlar"- "Muhalefet kurumunun demokratik düzeninin olmazsa olmazı olduğunu hiçbir zaman unutmayacağız. Her zeminde uzlaşma ve diyalog yolunu açmaya çalışacak, bizim gibi düşünmeyenlere saygıda ve iletişimde kusur etmeyeceğiz" AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "1 Kasım'a giderken 'Parlamento'da beşinci parti çıkacak' diye söylenti yayanlar, sanki bu beşinci parti AK Parti bünyesinden çıkacakmış gibi bir hava oluşturmaya çalışanlar, şimdi kendi kongrelerine gitmeye korkuyorlar, kendi iç hesaplarıyla uğraşıyorlar" dedi.
 • 14:34Tapulu Arazisini Hibe İçin Yatırımcı ArıyorTapulu Arazisini Hibe İçin Yatırımcı ArıyorErzurum'un Şenkaya ilçesi Gaziler (Bardız) beldesinde yaşayan Mehmet Mertcan isimli vatandaş, 50 dönüm tapulu arazisini kış ve kayak turizmi yatırımı yapmak isteyen yatırımcılara karşılıksız vereceğini açıkladı.
 • 14:33AK Parti TBMM Grup ToplantısıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "1 Kasım'a giderken 'Parlamento'da beşinci parti çıkacak' diye söylenti yayanlar, sanki bu beşinci parti AK Parti bünyesinden çıkacakmış gibi bir hava oluşturmaya çalışanlar, şimdi kendi kongrelerine gitmeye korkuyorlar, kendi iç hesaplarıyla uğraşıyorlar" dedi.
 • 13:54Teog Sınavlarının 1. Gün Oturumları TamamlandıSarıkamış ilçesinde, Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, 8. sınıf öğrencilerine yönelik merkezi ortak sınavların ilk gün oturumları sorunsuz olarak tamamlandı.
 • 16:35Davutoğlu 81 İlden Gelen Öğretmenlerle BuluştuBaşbakan Ahmet Davutoğlu, öğretmenlere seslenerek, "Başkaları bu toprakların çocuklarını Türk, Kürt, Sünni, Alevi diye bölerek çatıştırmaya çalışırken, siz onlara dönüp, 'Çanakkale'de ayrılmayanları, Sarıkamış'ta ayrılmayanları bugün de ayırtmayacağız' diyerek gayret sarf edin" dedi.
 • 16:02Davutoğlu: Başkaları Nefret Tohumları Ekse de Siz Sevgi Tohumları EkinBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Öğretmenler Günü dolayısıyla verdiği öğle yemeğinde “Sizlerden ricam nerede ve ülkemizin hangi bölgesinde olursa olsun öğretmenlik görevini ifa ederken sadece ve sadece sevgi tohumları ekin.
 • 15:45Başbakan Davutoğlu, 81 İlden Gelen Öğretmenleri Kabul EttiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, 81 ilden gelen öğretmenlere, "Sizlerden de ricam nerede ve ülkemizin hangi bölgesinde olursa olsun öğretmenlik görevini ifa ederken sadece ve sadece sevgi tohumları ekin, başkaları nefret tohumları ekse de siz sevgi tohumları ekin, başkaları terör tohumları ekmeye çalışsa da siz muhabbet tohumları ekin" dedi.
 • 15:04Sarıkamış Şehitlerinin 101. Yılına DoğruSarıkamış Şehitlerinin 101. yılında yapılacak anma etkinlikleri için koordinasyon toplantısı yapıldı.
 • 13:05Tarihi Okulda Tarihi Okulda "24 Kasım" NostaljisiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Okulun dışından görüntü- Okul içinde siyah beyaz fotoğraflardan detaylar- Okul müdürü ile röportaj- Sergiden görüntüler- Öğrencilerden detaylar- Müdürü kutlayan öğrenciler Tarihi okulda "24 Kasım" nostaljisi- Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Fevzi Çakmak İlkokulu'nda, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla geçmiş yıllarda görev yapan idareci ve öğretmenler ile eğitim alan öğrencilerin siyah beyaz fotoğraflarından oluşan sergi açıldı Sarıkamış ilçesinde 125 yıllık binada 1926'dan bu yana eğitim hizmeti verilen Fevzi Çakmak İlkokulu'nda, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla geçmiş yıllarda görev yapan idareci ve öğretmenlerle eğitim alan öğrencilerin siyah beyaz fotoğraflarından oluşan sergi açıldı.
 • 11:18Tarihi Okulda "24 Kasım" NostaljisiSarıkamış ilçesinde 125 yıllık binada 1926'dan bu yana eğitim hizmeti verilen Fevzi Çakmak İlkokulu'nda, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla geçmiş yıllarda görev yapan idareci ve öğretmenlerle eğitim alan öğrencilerin siyah beyaz fotoğraflarından oluşan sergi açıldı.
 • 16:39Sürgünün 71. Yılında Ahıskalılar Arü'de AnıldıSürgünün 71. Yılında Ahıskalılar Arü'de AnıldıSürgünün 71. Yılında Ahıska Türkleri Ardahan Üniversitesi’nde (ARÜ) düzenlenen programda anıldı.
 • 16:27'Barış' Sloganıyla Yola Çıkan Bisikletçi PKK'lı Teröristlerce Darp Edildi'Barış' Sloganıyla Yola Çıkan Bisikletçi PKK'lı Teröristlerce Darp Edildi“Barış İçin Pedalla" sloganıyla 74 bin kilometrelik Türkiye turuna çıkan bisiklet tutkunu, Kars’ta yolu PKK’lı teröristlerce kesilerek darp edildi.
 • 13:15Sarıkamış'ta Kaçak Sigara OperasyonuSarıkamış'ta Kaçak Sigara OperasyonuSarıkamış’ta polisin sigara kaçakçılarına yönelik yaptığı operasyonda 30 bin paket kaçak sigara ele geçirilirken, 1 kişi de çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
 • 16:32Bal LigiBal LigiBölgesel Amatör Lig (BAL) Ligi 3. Grup karşılaşmasında Sarıkamış Belediyespor, Gümüşhane Telekomspor’u 2-0 mağlup ederek haftayı 3 puanla kapatırken, grupta da 14 puanla 5’nci sıraya yükseldi.
 • 10:13Sarıkamış'ta Soğuk HavaSarıkamış'ta Soğuk HavaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Buzla tutan süs havuzundan görüntü- Kırağı tutmuş araba- Bitki ve bina çatısından görüntüler- Acısu deresinden görüntüler- Röportaj KARS - Sarıkamış'ta soğuk hava hayatı olumsuz etkiledi.
 • 15:04Kars'da 8 PKK Sığınağı İmha EdildiKars'da 8 PKK Sığınağı İmha EdildiKars'ın Madur Bölgesi'nde kış hazırlığı yapan PKK'ya yönelik savaş uçaklarının da katıldığı operasyon gerçekleştirildi. Operasyonda tespit edilen 8 PKK sığınağı imha edildi.
 • 13:15Sarıkamış Belediyesi Kışa HazırSarıkamış Belediyesi Kışa HazırSarıkamış Belediyesi, kış hazırlıklarını tamamladı.
 • 23:45Kars'ta Hdp'li İl Genel Meclisi Üyesi TutuklandıKars merkez ile Sarıkamış ve Selim ilçelerinde düzenlenen operasyonda, “Terör örgütüne yardım ve yataklık” yaptıkları suçlamasıyla gözaltına alınan 11 kişiden 7’si tutuklandı.
 • 23:04Kars'taki Terör OperasyonuKars şehir merkezi ile Sarıkamış ve Selim ilçelerinde, "terör örgütüne yardım ve yataklık" yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 11 zanlıdan HDP'li Selim ilçe yöneticisi ve İl Genel Meclisi üyesinin de aralarında bulunduğu 7 kişi tutuklandı.
 • 14:29Kaymakam Karaman, Öğretmenlerle Bir Araya GeldiSarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, Kazım Karabekir Ortaokulu'nu ziyaret etti.
 • 14:23Sarıkamış'ta Kereste İhalesiSarıkamış'ta Kereste İhalesiSarıkamış Orman İşletme Müdürlüğü tarafından 2015 yılının üçüncü kereste ihalesinde 3 bin 500 metreküp sarıçam tomruğu satışa çıkarıldı.
 • 11:49Sarıkamış'ta Kaçak Sigara OperasyonuSarıkamış ilçesinde 31 bin 500 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.
 • 10:04Sarıkamış'ta "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" BaşlayacakSarıkamış'ta, belediye, Serhat Kalkınma Ajansı ve KOSGEB işbirliğiyle "uygulamalı girişimcilik eğitimi" düzenlenecek.
 • 15:15Sarıkamış Devlet Hastanesine Ortopedi Uzmanı AtandıSarıkamış Devlet Hastanesi'ne yeni atanan ortopedi uzmanı görevine başladı.
 • 15:51Kars'ta Gökçe-14 Operasyonu: 11 GözaltıKars Merkez, Sarıkamış ve Selim ilçelerinde düzenlenen eş zamanlı ’Gökçe-14’ operasyonunda terör örgütüne yardım ve yataklık etkileri gerekçesiyle 11 kişi gözaltına alındı.
 • 13:54Terör OperasyonuTerör OperasyonuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İlçe Jandarma komutanlığı girişinden detay, - Zanlıların getirilişi ve çıkartılması, Kars'ta terör operasyonu- Kent merkezi ile Sarıkamış ve Selim ilçelerinde düzenlenen operasyonda, aralarında HDP yöneticileri ile İl Genel Meclisi üyelerinin de bulunduğu 11 kişi gözaltına alındı Kars merkez ile Sarıkamış ve Selim ilçelerinde düzenlenen terör operasyonunda, "Terör örgütüne yardım ve yataklık" yaptıkları suçlamasıyla 11 kişi gözaltına alındı.
 • 13:17Kars'ta Terör OperasyonuKars merkez ile Sarıkamış ve Selim ilçelerinde düzenlenen terör operasyonunda, "Terör örgütüne yardım ve yataklık" yaptıkları suçlamasıyla 11 kişi gözaltına alındı.
 • 13:06Sarıkamış'ta Kayak Sezonu HazırlıklarıKars'ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi oteller bölgesinde yeni sezon hazırlıkları tamamlandı.
 • 11:15Kars'ta Terör Operasyonu: 15 GözaltıKars Merkez, Sarıkamış ile Selim İlçesi'nde Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) yöneticisi 15 kişi gözaltına alındı.
 • 13:27Toksoy, Ankara'da Bakan Topçu'yu Ziyaret EttiSarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu'yu Ankara'daki makamında ziyaret etti.
 • 11:45Sarıkamış'ta Aç Kalan Ayıları Esnaf BesliyorSarıkamış'ta Aç Kalan Ayıları Esnaf BesliyorSarıkamış'ta, lokanta sahibi, yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayatı için iş yerinin çöp konteynerinin yanına bıraktığı yiyeceklerle ayıların yaşımını kolaylaştırıyor
 • 10:51Sarıkamış'ta Yaban Hayatına Esnaf Sahip ÇıktıTürkiye'de kış mevsiminin en sert geçtiği yerlerden olan Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, bir lokanta sahibi akşamları çöp konteynerinin yanına bıraktığı yiyeceklerle yaban hayatına sahip çıktı.
 • 15:11Kaymakam Karaman, Hamamlı'yı Ziyaret EttiSarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, Hamamlı köyünü ziyaret etti.
 • 16:18Sarıkamış Şehitlerinin 101.yılına DoğruSarıkamış Şehitlerinin 101.yılına DoğruKARS (AA) – Sarıkamış Şehitlerinin 101.yılına yapılacak etkinliklerin için başlatılan çalışmalar hızlandırıldı.
 • 21:17Bakan Topçu'dan Sarıkamış İçin Telefonla TalimatBakan Topçu'dan Sarıkamış İçin Telefonla TalimatGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kayak tesislerinden görüntüler- Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Haluk Dursun ile röportaj- Kars Valisi Günay Özdemir ile Milletvekili Ahmet Aslandan'ın konuşmaları- Otelde turizmciler ile yapılan toplantıya Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu'nun telefonla bağlanması Bakan Topçu'dan Sarıkamış için telefonla talimat- Kültür ve Turizm Bakanı Topçu: - "Maddi kayıplar önemsiz ve hal olacak işler.
 • 20:47Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Haluk Dursun, Sarıkamış'takars - Kültür ve Turizm...Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Haluk Dursun, Sarıkamış'takars - Kültür ve Turizm...GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kayak tesislerinden görüntüler- Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Haluk Dursun'un açıklamaları - Vali Günay Özdemir ve Milletvekili Ahmet Aslandan açıklamalar- Otelde turizmciler ile yapılan toplantıya Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, telefonla katılarak yaptığı açıklamalar.
 • 20:29Sarıkamış Cıbıltepe Kayak Merkezi Kış Sezonuna HazırSarıkamış Cıbıltepe Kayak Merkezi Kış Sezonuna HazırKültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Haluk Dursun, Sarıkamış Cıbıltepe Kayak Merkezi’nde bir takım incelemelerde bulundu.
 • 18:42Bakan Topçu'dan Sarıkamış İçin Telefonla TalimatKültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Sarıkamış'taki tesislerin sezona yetişmesi için gerekenlerin yapılacağını belirterek, "Turizmcimizin otelcimizin başı öne eğilmeyecek.
 • 11:16Cıbıltepe Kayak Sezonuna HazırTürkiye'nin önemli kayak merkezlerinden ve kristal kar kalitesi ile öne çıkan Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi, sezona hazır hale getirildi.
 • 14:01Bakan Yalçın Topçu Kars'a GeliyorKültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, yarın Kars’a gelecek.
 • 13:42Kars? A Kar YağdıKars? A Kar YağdıKars'ta dün akşam saatlerinde etkili olan kar yağışı sevince dönüştü.
 • 13:40Bakan Kılıç: "Temel Amacımız Gençlere Sunulan Hizmetlerin Kalitesinin Yükseltilmesi"Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, tüm çabalarının gençlere sunulan hizmetlerin kalitesinin yükseltilmesine yönelik olduğunu belirterek, “Her şey gençlerimiz için, her şey güçlü bir Türkiye için” dedi.