SON DAKİKA ŞARKÖY HABERLERİ

Son Dakika Şarköy Haberleri

 • 09:12 Trakya'da Elektrik Kesintisi Edirne'nin Keşan, Kırklareli'nin Babaeski ve Pehlivanköy ile Tekirdağ'ın Şarköy, Malkara, Çorlu ilçelerinde, teknik bir arıza nedeniyle elektrik kesintisi yaşandı.
 • 15:26 Tekirdağ Çocuk Nüfus Oranı En Düşük 36. İl Oldu Tekirdağ Çocuk Nüfus Oranı En Düşük 36. İl Oldu Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) Edirne Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Tekirdağ çocuk Nüfus Oranı en düşük 36. il oldu.
 • 12:18 Alacak Tartışmasında Büfe İşletmecisini Öldürdü Alacak Tartışmasında Büfe İşletmecisini Öldürdü Tekirdağ'ın Şarköy İlçesi'nde kahvehanede çalışan 35 yaşındaki Ender Top, aralarında alacak tartışması çıkan 45 yaşındaki büfeci Erkan Karaca'yı tabancayla öldürdü.
 • 17:25 Tekirdağ'da "Miras Atölyesi 2" Projesi Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi "Miras Atölyesi 2" projesi kapsamında bulunan Gaziköy Mahallesi, Edirne Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından arkeolojik SİT'ten sonra kentsel SİT alanı olarak da kabul edildi.
 • 15:06 Gıda Bankası Çalışmaları Türk Kızılayı ile Paylaşıldı Gıda Bankası Çalışmaları Türk Kızılayı ile Paylaşıldı Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Süleymanpaşa Belediyesi tarafından proje çalışması tamamlanan ve çok yakında hayata geçecek Gıda Bankası (Sosyal Market) ile ilgili sivil toplum kuruluşları ile görüşmelere başladı ve ilk görüşmeyi Türk Kızılayı Tekirdağ Şubesi ile yaptı.
 • 15:32 Genel Müdür Başa Çokal Barajı Gökbüet Su Birliği Meclis Toplantısına Katıldı Genel Müdür Başa Çokal Barajı Gökbüet Su Birliği Meclis Toplantısına Katıldı Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Projeler Dairesi Başkanı Bahattin Yılmaz, Arıtma Tesisleri Dairesi Başkanı Zehra Şapçı Ayas, Arıtma Tesisleri Şube Müdürü İmdat Demir ve TESKİ Şarköy Şube Müdürü Özlem ERTEKİN ile birlikte Çokal Barajı Gökbüet Su Birliği Meclis Toplantısına katıldı.
 • 13:21 Sivas'ta Trafik Kazası: 3 Yaralı Suşehri ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 3 kişi yaralandı.
 • 11:19 Tekirdağ'da "Odun Dışı Orman Ürünlerini Geliştirme" Projesi Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin "Odun Dışı Orman Ürünlerini Geliştirme Projesi" kapsamında Malkara'nın Sarıpolat Mahallesi'nde fidan dağıtıldı.
 • 02:54 Kutlu Doğum Haftası Dolayısıyla Etkinlik Düzenlendi Kutlu Doğum Haftası Dolayısıyla Etkinlik Düzenlendi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Etkinlikten görüntüler Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu'nun konuşması Tekirdağ Müftü Vekili Hızır Yağcı'nın konuşması Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde, Tekirdağ Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinliği gerçekleştirildi.
 • 23:50 Kutlu Doğum Haftası Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde, Tekirdağ Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinliği gerçekleştirildi.
 • 17:57 Kırklareli Lüleburgaz?da Termik Santralleri Protesto Yürüyüşü Kırklareli Lüleburgaz?da Termik Santralleri Protesto Yürüyüşü Lüleburgaz'da termik santralleri protesto yürüyüşüKIRKLARELİ'nin Lüleburgaz İlçesi'nde Trakya'da kurulması planlanan termik santralleri protesto etmek için bir araya gelen yaklaşık 1500 kişilik kalabalık, yağmur yağışına rağmen protesto yürüyüşü düzenledi.
 • 17:10 Lüleburgaz'da Termik Santralleri Protesto Yürüyüşü Lüleburgaz'da Termik Santralleri Protesto Yürüyüşü Kırklareli'nin Lüleburgaz İlçesi'nde Trakya'da kurulması planlanan termik santralleri protesto etmek için bir araya gelen yaklaşık 1500 kişilik kalabalık, yağmur yağışı altında protesto yürüyüşü düzenledi.
 • 11:01 1. Futsal Personel Turnuvası Ödül Töreni 1. Futsal Personel Turnuvası Ödül Töreni Namık Kemal Üniversite Beden Eğitimi ve Spor Kulübü tarafından düzenlenen 12 takımın katıldığı 1. Futsal Personel Turnuvası dün akşam oynanan iki müsabaka ile sonuçlandı.
 • 11:09 Anadolu Ajansı 96 Yaşında - Tekirdağ Yamaç Paraşüt Kulübü Anadolu Ajansı 96 Yaşında - Tekirdağ Yamaç Paraşüt Kulübü GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Uçuşun yapılacağı tepeden detaylar Uçuş hazırlıkları Havada pankartın açılması Tekirdağ Yamaç Paraşüt Kulübü (TEYAK) Kurucu Üyesi Sanlı Fidan'ın röportajı Tekirdağ Yamaç Paraşüt Kulübü (TEYAK) üyeleri, Anadolu Ajansının (AA) 96. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla AA logolu pankartla gösteri uçuşu yaptı.
 • 10:25 Orman İşletme Aracı Kaza Yaptı Orman İşletme Aracı Kaza Yaptı Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde Orman İşletme Şefliği’ne ait pikap, karşı yönden gelen otomobille kafa kafaya çarpıştı.
 • 09:22 Anadolu Ajansı 96 Yaşında Tekirdağ Yamaç Paraşüt Kulübü (TEYAK) üyeleri, Anadolu Ajansının (AA) 96. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla AA logolu pankartla gösteri uçuşu yaptı.
 • 17:26 Teski, 2 Aracı Daha Filosuna Kattı Teski, 2 Aracı Daha Filosuna Kattı Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) 2 yeni aracı filosuna kattı.
 • 13:35 Trakya, Bölge Şartlarıyla İstihdamda Avantaj Yakaladı EDİRNE/KIRKLARELİ/ Türkiye genelinde 2015 yılında işsizlik oranı yüzde 10,3 gerçekleşirken, Trakya'da yüzde 7,3 olarak kaydedildi.
 • 15:52 Baraj İnşaatında Acil Kamulaştırma Kararı Alındı Baraj İnşaatında Acil Kamulaştırma Kararı Alındı Bartın’da Kozcağız Barajı’nın Şarköy Kavlaklık mahallesinde 26 adet parsel için acele kamulaştırma kararı alındı.
 • 19:26 Genel Müdür Başa Gökbüet Barajı Su Birliği Toplantısına Katıldı Genel Müdür Başa Gökbüet Barajı Su Birliği Toplantısına Katıldı Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) Genel Müdürü Dr. Şafak Başa ve beraberindeki heyet, Gökbüet Barajı Su Birliği toplantısına katıldı ve Gelibolu Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar’ı ziyaret etti.
 • 15:02 Tekirdağ Nüfusunun Yüzde 7,9'unu Yaşlı Tekirdağ Nüfusunun Yüzde 7,9'unu Yaşlı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Edirne Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanan istatistik bilgilerine göre, Tekirdağ nüfusunun yüzde 7,9’unu yaşlıların oluşturduğu bildirildi.
 • 17:38 Tekirdağ'da Adaçayı Üretimi Artırılacak Tekirdağ'da Adaçayı Üretimi Artırılacak Tekirdağ Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün, tıbbî ve aromatik bitkilerin üretimlerinin artırılması ve çalışmalarının Tekirdağ’da yapılması için 6 Mayıs 2015 tarihinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na sunduğu Adaçayı Üretimini Geliştirme Projesi kabul edildi.
 • 14:50 Marmara'da Poyraz Etkisini Kaybetti Marmara'da Poyraz Etkisini Kaybetti GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Marmara denizinden ve açıkta demirlemiş gemilerden detaylar Sahilden detaylar Balıkçı barınağından detaylar ve Balıkçı İdris Şeremet'in röportajı Marmara Denizi'nde poyrazın etkisini yitirmesiyle deniz ulaşımı normale döndü.
 • 12:20 Marmara'da Poyraz Etkisini Kaybetti Marmara Denizi'nde poyrazın etkisini yitirmesiyle deniz ulaşımı normale döndü.
 • 10:20 Ulaşıma Poyraz Engeli Ulaşıma Poyraz Engeli GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Tekirdağ açıklarında demirleyen gemilerden detaylar Kıyıya vuran dalga görüntüleri Balıkçı barınağına bağlanmış balıkçı teknelerinden detaylar - Hızı zaman zaman 90 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle şilep ve tankerler, Şarköy sahiline demirledi Poyraz, Marmara Denizi'nde ulaşımı olumsuz etkiledi.
 • 08:39 Marmara Denizi'nde Ulaşıma Poyraz Engeli Poyraz, Marmara Denizi'nde ulaşımı olumsuz etkiledi.
 • 11:23 Altınova Mahallesi Taşkın Koruma Projesi Toplantısı Altınova Mahallesi Taşkın Koruma Projesi Toplantısı Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Altınova Mahallesi Taşkın Koruma Projesi’ni hazırladıklarını ve ihale süreci tamamlanınca, takribi olarak Mayıs ayı başında temelinin atılacağını, böylece Altınova mahallesinin yaşadığı taşkın problemini çözeceklerini söyledi.
 • 15:28 Teski'nin "Taşkın Koruma Projesi" Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü (TESKİ) tarafından Altınova Mahallesi'nde yürütülen "Taşkın Koruma Projesi" mahallede sakinlerine anlatıldı.
 • 14:05 Altınova'da Su Taşkını Tarih Oluyor Altınova'da Su Taşkını Tarih Oluyor Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (TESKİ) “Süleymanpaşa İlçesi Altınova Mahallesi Taşkın Koruma Projesi” bilgilendirme toplantısı yapıldı.
 • 12:12 Atıklar Marmara Denizi'nin Rengini Değiştirdi Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi (DBTF) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muhammet Türkoğlu, "Sanayi, endüstriyel ve evsel atıklar denizlerde renklenme benzeri olaylara neden oluyor" dedi.
 • 18:21 AK Parti Tekirdağ Teşkilatı'nın Kadınlar Günü Etkinlikleri AK Parti Tekirdağ Teşkilatı'nın Kadınlar Günü Etkinlikleri AK Parti Tekirdağ merkez il ve ilçe kadın kolları teşkilatları 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir dizi ziyaretler düzenledi.
 • 10:12 Direksiyon Başında Kalp Krizi Geçirdi Direksiyon Başında Kalp Krizi Geçirdi Tekirdağ Malkara’da, bir sürücü, seyir halindeyken direksiyon başında kalp krizi geçirdi.
 • 13:06 Tekirdağ Nüfusunun Yüzde 48,6'sı Kadın Tekirdağ, yüzde 48,6 kadın nüfus oranı ile yoğunluğa göre iller sıralamasında 71. sırada yer aldı.
 • 11:28 Tekirdağ'da "Bağcılığı Geliştirme Projesi" Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve S.S. Tekirdağ Bölgesi Tarım Kooperatifler Birliği ile ilgili yürütülen "Bağcılığı Geliştirme Projesi" kapsamında Şarköy ilçesinde tarımsal kalkınma kooperatifine üye çiftçilere telli terbiye sistemi malzemeleri dağıtıldı.
 • 17:52 Tekirdağ'dan Kısa Kısa Kırklareli Eski Belediye Başkanı Kadir Gökçe, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ı makamında ziyaret etti.
 • 17:41 Tekirdağ Okul Hizmetlisi ve Çoban Liseli Kıza Cinsel İstismardan Tutuklandı Tekirdağ Okul Hizmetlisi ve Çoban Liseli Kıza Cinsel İstismardan Tutuklandı Okul hizmetlisi ve çoban liseli kıza cinsel istismardan tutuklandı Tekirdağ'ın Şarköy İlçesi'nde bağlı Mürefte Mahallesi'nde 15 yaşındaki lise öğrencisi C.D. adlı kıza cinsel istismarda bulundukları iddiasıyla okulun hizmetlisi 50 yaşındaki M.H.K. ile 37 yaşında çoban M.D. tutuklanarak cezaevine konuldu.
 • 15:49 Tecavüze Uğrayan Lise Öğrencisini Okul Hizmetlisi ve Çoban da İstismar Etmiş Tecavüze Uğrayan Lise Öğrencisini Okul Hizmetlisi ve Çoban da İstismar Etmiş Tekirdağ Şarköy'de geçen yıl tecavüze uğrayan 15 yaşındaki lise öğrencisine cinsel istismarda bulunan 50 yaşındaki okulun hizmetlisi ile 37 yaşında çoban tutuklandı.
 • 16:05 Burhaniye'de Okullara Kaymakam Ziyareti Burhaniye'de Okullara Kaymakam Ziyareti Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde Kaymakam Hüseyin Öner, kırsal mahallelerdeki okulları ziyaret etti.
 • 12:31 MHP'de Bazı Teşkilatların Kapatılması MHP Üst Kurul Delegesi ve görevden alınan İl Başkan Vekili Muzaffer Destereciler, "Yarım asra yaklaşan bu hareket artık kararını vermiştir.
 • 17:22 Süleymanpaşa Kent Konseyi 2'inci Genel Kurul Toplantısı Süleymanpaşa Kent Konseyi, 2’inci Genel Kurul toplantısını gerçekleştirdi.
 • 11:39 Başkan Eşkinat 1. Roman Çalıştayına Katıldı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği İzmir Milletvekili Özcan Purçu’nun konuşmacı olarak katıldığı “Dünden Bugüne Tekirdağ’daki Roman Toplumu Sorun ve Çözümleri” konulu çalıştay Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın da katılımıyla Yılmaz İçöz Sahnesinde gerçekleşti.
 • 17:01 Çocuklar Üşümesin Çocuklar Üşümesin" Diye Yola Çıkıp 500 Bere Ördüler Süleymanpaşa Belediyesi ve Süleymanpaşa Kent Konseyi Kadın Meclisi işbirliğinde “Çocuklar Üşümesin” adı altında gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde Süleymanpaşa Kent Konseyi Kadın El Emeği Pazarında örülen ve dernekler tarafından tedarik edilen yaklaşık 500 bere öğrencilere teslim edildi.
 • 15:45 Çocuklar Üşümesin" Projesi Süleymanpaşa Belediyesi ve Süleymanpaşa Kent Konseyi Kadın Meclisi'nin iş birliğinde başlatılan "Çocuklar Üşümesin" projesi kapsamında, kadınların ördüğü 500 bere, ihtiyaç sahibi çocuklara hediye edilecek.
 • 14:55 "Çocuklar Üşümesin" diye yola çıkıp 500 bere ördüler Süleymanpaşa Kent Konseyi Kadın El Emeği Pazarında örülen ve dernekler tarafından tedarik edilen yaklaşık 500 bere öğrencilere teslim edildi.
 • 14:05 Tekirdağ'a 1 Milyar 57 Milyon TL Sağlık Yatırımı Tekirdağ'a 1 Milyar 57 Milyon TL Sağlık Yatırımı Tekirdağ Sağlık Müdürü Dr. Yavuz Akbulut, Sağlık Bakanlığı’nın Tekirdağ’a 2002 yılından 2018 yılına kadar yapacağı yatırımların maliyetinin 1 milyar 57 milyon TL civarında olacağını söyledi.
 • 13:36 Kupon Varsa İndirim Var Kampanyası" Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, "Kupon varsa indirim var kampanyası ekonomiye can verecek" dedi.
 • 19:06 Teski Mobil Vezne Araçları Hizmete Alındı Teski Mobil Vezne Araçları Hizmete Alındı Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ), Devlet Malzeme Ofisi’nden satın aldığı iki adet minibüsü mobil vezne aracı haline getirerek, vatandaşların hizmetine sundu.
 • 13:58 DSP'den Yıldırım'a 'Köykent' Tepkisi DSP'den Yıldırım'a 'Köykent' Tepkisi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın, İzmir'de CHP'li belediyeleri DSP'nin kurucusu rahmetli Bülent Ecevit'in 'Köykent' projesi ile eleştirmesine DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, tepki gösterdi.
 • 15:09 Tekirdağ'da "11 İlçeye 11 Okul Projesi" Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen "11 ilçeye 11 okul projesi" kapsamında, Muratlı ilçesine yapılacak okulun temeli düzenlenen törenle atıldı.
 • 18:16 Ulaş-çayla-saray Grup Yolunun Temeli Atıldı Ulaş-çayla-saray Grup Yolunun Temeli Atıldı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaş, Çayla, Saray ve Grup yolunun temelini düzenlenen törenle attı.