SON DAKİKA SARUHANLI HABERLERİ

Son Dakika Saruhanlı Haberleri

 • 20:04Biber Hasadı Başladı - ManisaBiber Hasadı Başladı - ManisaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Biber tarlasından genel ve detay görüntüler Biber toplayan işçiler Saruhanlı Ziraat Odası başkanı Aydoğan Okur ile röportaj Manisa'da biber hasadı başladı Saruhanlı Ziraat Odası Başkanı Okur: "Hasat edilen biber fiyatları 85 kuruş ile 1 lira 10 kuruştan alıcı bulmaktadır" Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde yetiştirilen biberin kilogramının, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 85 kuruş ila 1 lira 10 kuruşa alıcı bulduğu bildirildi.
 • 17:47Manisa'da Biber Hasadı BaşladıManisa'nın Saruhanlı ilçesinde yetiştirilen biberin kilogramının, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 85 kuruş ila 1 lira 10 kuruşa alıcı bulduğu bildirildi.
 • 10:48Kazalara Neden Olan Viraj DüzenlendiKazalara Neden Olan Viraj DüzenlendiManisa’nın Saruhanlı İlçesine bağlı Heybeli mahallesinde, birçok kez ölümlü trafik kazasına neden olan keskin virajlı yol, Saruhanlı Belediyesi tarafından düzenlenerek genişletildi.
 • 17:26Maski'den Dilek'e Arıtma Tesisi MüjdesiMaski'den Dilek'e Arıtma Tesisi MüjdesiManisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Saruhanlı Dilek mahallesinde inşa edeceği içme suyu arıtma tesisiyle mahalleyi daha kaliteli içme suyuna kavuşturacak.
 • 12:56Çöp Sorununa Katı Atık Bertaraf Tesisi Çözüm OlacakÇöp Sorununa Katı Atık Bertaraf Tesisi Çözüm OlacakManisa Büyükşehir Belediyesi’nin, belediye tarihindeki en büyük yatırımı olarak çalışmalarını başlattığı Uzunburun Katı Atık Bertaraf Tesisi ve Düzenli Depolama Alanı, 17 ilçenin çöp sorununu çözüm olacak.
 • 10:15Saruhanlı'da Görev DeğişimiSaruhanlı'da Görev DeğişimiManisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, Büyükşehir Belediyesi Saruhanlı Koordinasyon Şube Müdürlüğü’nde yaşanan görev değişimi sonrasında yeni atanan Koordinasyon Şube Müdürü Erdinç Karaköse’yi ziyaret etti.
 • 17:12Maski'den Geçici Atık Depolama SahalarıManisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, atıksu arıtma tesislerinde oluşacak atıklar için bertaraf edilmeden önce geçici depolanma alanları yapılıyor.
 • 15:23Mütevelli'nin Su Deposundaki Arıza GiderildiMütevelli'nin Su Deposundaki Arıza GiderildiManisa Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü (MASKİ), Saruhanlı Mütevelli içme suyu deposunda meydana gelen motopomp arızasına anında müdahale ederek mahallenin su kesintisi yaşamasını önledi.
 • 13:27Saruhanlı'da Yetim Çocuklara İftar VerildiSaruhanlı'da Yetim Çocuklara İftar VerildiSaruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, “Yetimler İftarı” programı kapsamında ilçede anne ve babası hayatta olmayan yaşları 5 ile 18 arasında değişen 60 çocuğa iftar yemeği verdi.
 • 17:29Maski'den Kartlı Sayaçlara BakımMaski'den Kartlı Sayaçlara BakımManisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Elektronik Kartlı Su Sayaçlarının kontrolleri için sahaya çıktı.
 • 16:12Maski'den Derelere Korkuluk ÇalışmasıMaski'den Derelere Korkuluk ÇalışmasıManisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, 5 ilçede gerçekleştireceği 12 bin 640 metrelik dere korkuluk çalışmasıyla, özellikle yaz aylarında çocuklar için tehlike arz eden derelerde önlem alıyor.
 • 11:48Yaralı Askere 'Geçmiş Olsun' ZiyaretiYaralı Askere 'Geçmiş Olsun' ZiyaretiSaruhanlı Belediye Başkan Yardımcısı Suat Diktaş, Hakkari’nin Çukurca ilçesinde bir ay önce çıkan çatışmada yaralanan ve hastanedeki tedavisinin ardından Saruhanlı’nın Dilek Mahallesindeki baba evine gelen Uzman Çavuş Bektaş Erin’i ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.
 • 17:24Saruhanlı'da Kamulaştırmalar Devam EdiyorSaruhanlı'da Kamulaştırmalar Devam EdiyorManisa Büyükşehir Belediyesi, Saruhanlı’da Manisa Büyükşehir Belediyesi hizmet alanında görülen parselde kamulaştırma çalışmalarına devam ediyor.
 • 15:30Manisaspor'da Kongre Bitti Tartışma BitmediManisaspor'da Kongre Bitti Tartışma BitmediManisaspor'da çoğunluk sağlanmadığı için 25 Haziran'a ertelenen olaylı kongrenin yankıları sürerken eski başkan Emre Hasgör, kulüp tarihinde böyle bir genel kurulun yaşanmadığını söyledi.
 • 15:29İlçeler Kaysü Bedelleri Hakkında Bilgilendiriliyorİlçeler Kaysü Bedelleri Hakkında BilgilendiriliyorManisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, katı atıkların bertaraf edilmesi için abonelerden tahsil edilecek KAYSÜ bedelleriyle ilgili, ilçe belediyeleri ile toplantı düzenledi.
 • 12:42Saruhanlı'da 3 Bin Kişilik İftar SofrasıSaruhanlı'da 3 Bin Kişilik İftar SofrasıManisa’nın Saruhanlı ilçesinde bir grup esnaf tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen iftar yemeğine 3 bin kişi katıldı.
 • 21:41Saruhanlı'da Esnaf ve Vatandaşlardan İftarSaruhanlı ilçesinde esnaf, vatandaşların da desteğiyle 3 bin kişiye iftar verdi.
 • 12:13Saruhanlı'nın Futbol Sahaları YenileniyorSaruhanlı'nın Futbol Sahaları YenileniyorSaruhanlı Belediyesi, ilçe merkezi başta olmak üzere Hacırahmanlı, İshakçelebi, Mütevelli, Halitpaşa ve Koldere mahallelerindeki futbol sahalarında bakım ve onarım çalışmalarına başladı.
 • 16:35Gökkaya ve Gökçeköy'ün Altyapısı YenilenecekGökkaya ve Gökçeköy'ün Altyapısı YenilenecekManisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, ilçelerin içme suyu sorunlarına neşter vurmaya devam ediyor.
 • 13:42Saruhanlı'da Tütün Hasadı BaşladıManisa'nın Saruhanlı ilçesinde tütün hasadına başlandı.
 • 14:30Saruhanlı'da Badminton Takımı KurulduSaruhanlı'da Badminton Takımı KurulduSaruhanlı Belediyespor bünyesinde kısa süre önce kurulan ve 50 sporcunun eğitim gördüğü Badminton takımı, kendilerine sağladığı desteklerden dolayı Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı’ya teşekkür ziyaretinde bulundu.
 • 13:51Büyükşehir'den Saruhanlı'ya Hizmet ZiyaretiBüyükşehir'den Saruhanlı'ya Hizmet ZiyaretiManisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Saruhanlı’ya bağlı 13 mahalleyi ziyaret etti.
 • 13:47Koyuncu Kabristanı'na Su Temin EdildiKoyuncu Kabristanı'na Su Temin EdildiManisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Manisalı vatandaşların alt yapıyla ilgili sorun yaşadığı her noktaya müdahale etmeye devam ediyor.
 • 12:57Saruhanlı Kur'an Kursunda Mezuniyet TöreniSaruhanlı Kur'an Kursunda Mezuniyet TöreniSaruhanlı Merkez Kur’an Kursu’nda 3’ü hafızlığı tamamlayan, 37’si Kur’an-ı Kerim’i hatmeden toplam 40 öğrenci için mezuniyet töreni düzenlendi.
 • 18:09İstanbul'da Elektrik KesintisiKartal, Pendik ve Ümraniye'nin bazı mahallelerinde 8 Haziran'da elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 15:43Başkan Ergün'den Saruhanlı'da Eşit ve Adaletli Hizmet VurgusuBaşkan Ergün'den Saruhanlı'da Eşit ve Adaletli Hizmet VurgusuManisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, hafta sonu mesaisini Saruhanlı’ya ayırdı.
 • 15:02Saruhanlı'da 113 Kilometre Yol Ağı AsfaltlanacakSaruhanlı'da 113 Kilometre Yol Ağı AsfaltlanacakManisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Saruhanlı ilçesine bağlı Hacırahmanlı, Azimli, Gözlet, Taşdibi, Çakmaklı, Kepenekli ve Adiloba mahallelerini ziyaret ederek hem büyükşehir belediyesinin Saruhanlı mahallelerindeki çalışmalarını inceledi, hem de vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi.
 • 14:31Başkan Ergün Çiçeklerle KarşılandıBaşkan Ergün Çiçeklerle KarşılandıManisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün şehit ailelerine taziye ziyaretinde bulunduğu Saruhanlı ilçesine bağlı Dilek Mahallesine söz verdiği asfaltlama çalışmaları tamamlandı.
 • 13:1010 İlçede Dere Islah Çalışmaları Başlıyor10 İlçede Dere Islah Çalışmaları BaşlıyorManisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, dere ıslah çalışmalarına büyük önem veriyor.
 • 16:33Saruhanlı'daki Altyapı Çalışmaları SürüyorSaruhanlı'daki Altyapı Çalışmaları SürüyorManisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Saruhanlı’nın Hacırahmanlı Mahallesinde 40 yıldır kanalizasyon hattı olmayan 3 sokakta çalışma yaparak mahalleyi sağlıklı alt yapıya kavuşturdu.
 • 15:13Tüm Çalışmalar Manisa Susuz Kalmasın DiyeTüm Çalışmalar Manisa Susuz Kalmasın DiyeManisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, içme suyu çalışmalarına hız kazandırdı.
 • 12:36Saruhanlı'da El Emeği Eserler Görücüye ÇıktıSaruhanlı'da El Emeği Eserler Görücüye ÇıktıSaruhanlı Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen kurslarda kursiyerlerin hazırladığı el sanatlarından oluşan ürünler, açılan yılsonu sergisinde görücüye çıktı.
 • 20:53Manisa'da 560 Araçlık Otomasyonlu Otopark AçıldıManisa'da 560 Araçlık Otomasyonlu Otopark AçıldıManisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehzadeler ilçesinde yapımı tamamlanan 560 araç kapasiteli Türkiye’nin en büyük tam otomasyonlu otoparkı törenle hizmete açıldı.
 • 16:53Çullugörece Yeterli İçme Suyuna KavuştuÇullugörece Yeterli İçme Suyuna KavuştuSaruhanlı’nın Çullugörece mahallesinde tamamlanan su deposu inşaatıyla, mahallenin yetersiz içme suyu sorunu MASKİ tarafından çözüme kavuşturuldu.
 • 12:01Manisa'daki Meralar Islah EdiliyorManisa'daki Meralar Islah EdiliyorManisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nce yürütülen, ıslah edilen ve ıslah amaçlı kiralanan meraların mutat kontrol çalışmaları devam ediyor.
 • 16:25Atıcılardan Başkan Ergün'e Teşekkür ZiyaretiAtıcılardan Başkan Ergün'e Teşekkür ZiyaretiAtıcılık Federasyonu İl Temsilcisi Manisa Avcılık ve Atıcılık Spor İhtisas Kulübü Başkanı Mehmet Palabıyık, Manisa’da avcılık ve atıcılık branşında faaliyet gösteren spor kulüplerinin temsilcileri ile birlikte Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü makamında ziyaret etti.
 • 16:19Atıcılardan Başkan Ergün'e Teşekkür ZiyaretiAtıcılardan Başkan Ergün'e Teşekkür ZiyaretiSpil Dağı'nda bulunan atış poligonunun yapılmasında verdiği destekler nedeniyle Başkan Ergün'e teşekkür eden Palabıyık, "Sizlerin destekleriyle mevcut poligon Türkiye'nin en iyi atış poligonu haline geldi.
 • 10:42Eğitime Her Türlü Destek SürüyorEğitime Her Türlü Destek SürüyorManisa Büyükşehir Belediyesi, Saruhanlı ilçesi Nuriye Mahallesi ilkokulunda bahçe düzenlemesi yaptı.
 • 16:56Maski, Atık Suda Balık YetiştirdiManisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, atık su arıtma tesislerinde arıtılan suyun kalitesini içinde yaşayan balıklarla kanıtladı.
 • 15:55Başkan Ergün'ün Söz Verdiği Dilek'te Çalışmalar BaşladıBaşkan Ergün'ün Söz Verdiği Dilek'te Çalışmalar BaşladıManisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Saruhanlı’nın Dilek Mahallesi’ni ziyareti esnasında verdiği asfalt sözünü yerine getirdi.
 • 15:31Başkan Ergün Söz Verdi, Çalışmalar BaşladıManisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Saruhanlı'nın Dilek Mahallesi'ni ziyareti esnasında verdiği asfalt sözünü yerine getirdi.
 • 15:21Best Balıkesir Antrenörü Babaoğlu: Best Balıkesir Antrenörü Babaoğlu: "Takım Olduk Başardık"Türkiye Basketbol Ligi'nde play off'a 6'ncı sırada girmesine rağmen şampiyonluğun favorilerinden Sinpaş Denizli Basket ve Acıbadem Üniversitesi'ni geçerek tarihinde ilk kez Spor Toto Basketbol Ligi'ne yükselen Best Balıkesir'de büyük sevinç yaşanırken Antrenör Mete Babaoğlu "Başlangıçta kimse bize şans vermiyordu ama takım olmayı başararak hedefe ulaştık" dedi.
 • 11:30Saruhanlı Meslek Yüksekokulu'nda Mezuniyet TöreniSaruhanlı Meslek Yüksekokulu'nda Mezuniyet TöreniManisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Saruhanlı Meslek Yüksekokulu, Gıda Teknolojisi ve İşletme Yönetimi Bölümlerinde eğitimlerini tamamlayan 123 öğrenci düzenlenen törenle mezun oldu.
 • 11:08Çaltepe ve Hatıplar'da Hayır YemeğiÇaltepe ve Hatıplar'da Hayır YemeğiManisa’nın Saruhanlı ilçesine bağlı Çaltepe ve Hatıplar mahallelerinde Saruhanlı Belediyesinin desteğiyle düzenlenen geleneksel hayır yemekleri binlerce kişinin katılımıyla birlik ve beraberlik havasında gerçekleşti.
 • 15:46Nuriye Mahallesi'nde Geleneksel Hayır YemeğiNuriye Mahallesi'nde Geleneksel Hayır YemeğiManisa’nın Saruhanlı ilçesine bağlı Nuriye mahallesinde bu yıl ikincisi düzenlenen geleneksel hayır yemeği birlik ve beraberlik ortamında yapıldı.
 • 15:44Maski'den Dere Islahı Çalışmalarına Yeni ProjeMaski'den Dere Islahı Çalışmalarına Yeni ProjeManisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü dere ıslahı projeleri için çalışmalarını sürdürüyor.
 • 12:36Saruhanlı'da Trafik Kazası: 1 ÖlüSaruhanlı'da Trafik Kazası: 1 ÖlüManisa’nın Saruhanlı ilçesinde, yolcu otobüsü ile motosikletin çarpıştığı kazada motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti.
 • 11:44Saruhanlıda Trafik Kazası: 1 YaralıSaruhanlıda Trafik Kazası: 1 YaralıManisa’nın Saruhanlı ilçesindeki trafik kazasında bir kişi yaralandı.
 • 17:22Manisa Büyükşehir'den Şehit Ailesine DestekManisa Büyükşehir'den Şehit Ailesine DestekManisa Büyükşehir Belediyesi, Gönülden Gönüle Derneği işbirliğiyle Aralık 2015’te Şırnak’ın Cizre ilçesinde PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen 24 yaşındaki Jandarma Komando Uzman Çavuş Erdoğan Kaya’nın Saruhanlı ilçesinin Dilek Mahallesi’nde ikamet eden ailesine ev eşyaları ve giyim malzemeleri yardımında bulundu.
 • 16:28Dere Islah Çalışmalarına Dilek'ten BaşlandıDere Islah Çalışmalarına Dilek'ten BaşlandıManisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Manisa genelindeki dere temizlik çalışmalarına Saruhanlı ilçesinin Dilek Mahallesi ile başladı.