SON DAKİKA SARUHANLI HABERLERİ

Son Dakika Saruhanlı Haberleri

 • 19:06Manisa'dan Kısa KısaManisa'da Fatih Projesi kapsamında akıllı tahta ve ağ altyapısı tamamlanan okullarda öğrencilere tablet dağıtıldı.
 • 16:26Ege Lezzetleri Şenlikte YarıştıEge Lezzetleri Şenlikte Yarıştıİzmir’in Konak ilçesinde, 14. Alsancak Şenliği kapsamında düzenlenen Ege Mutfağı Lezzetleri Alsancak’ta Buluşuyor isimli yemek yarışmasında Ege’nin birbirinden lezzetli tatları yarıştı.
 • 11:40Saruhanlı'da 12 Dönüm Alana İmam Hatip Okulları YapılacakSaruhanlı'da 12 Dönüm Alana İmam Hatip Okulları YapılacakManisa’nın Saruhanlı İlçesinde, Belediyenin tahsis ettiği Saruhan mahallesindeki 12 bin 250 metrekare alana, İmam Hatip Orta Okulu, İmam Hatip Anadolu Lisesi, 200 yataklı öğrenci yurdu ve Cami’nin de içinde bulunduğu dev bir eğitim tesisi yapılacak.
 • 13:56Recai Berber: Recai Berber: "Cumhuriyet Tarihinden Daha Fazla Hizmet Yapıldı"TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, Türkiye’ye son 10 yılda Cumhuriyet tarihinden daha fazla hizmet yapıldığını ifade etti.
 • 18:22İzmir ve Manisa'da Yağış ve Dolu UyarısıMeteoroloji Genel Müdürlüğü, İzmir ve Manisa çevresinde gök gürültülü sağanak yağış ve dolu uyarısında bulundu.
 • 16:53İzmir'de Sağanak ve Doluİzmir'de etkili olan sağanak ve dolu, yaşamı olumsuz etkiledi.
 • 15:47Manisa Çiftçisi Büyükşehir'le Kalkınıyor MANİSA Büyükşehir Belediyesi, kırsalda yaşayan vatandaşlara verdiği sözü tuttu.
 • 15:40Manisa Çiftçisi Büyükşehir Belediyesi ile KalkınıyorManisa Çiftçisi Büyükşehir Belediyesi ile KalkınıyorManisa Büyükşehir Belediyesi, kırsalda yaşayan vatandaşlara verdiği sözü tuttu.
 • 11:04Saruhanlı'ya Orta Ölçekli Sanayi Bölgesi KuruluyorSaruhanlı'ya Orta Ölçekli Sanayi Bölgesi KuruluyorTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, Saruhanlı’ya Orta Ölçekli Sanayi Bölgesi kuracaklarını bildirdi.
 • 15:10Ak Partili Baybatur'dan O Manşeti Atanlara Tepki AçıklamasıAk Partili Baybatur'dan O Manşeti Atanlara Tepki AçıklamasıAK Parti Manisa Milletvekili Adayı Murat Baybatur, Mısır’da halkın yüzde 52 oyuyla Cumhurbaşkanı seçilen ve daha sonra darbe yapılarak hapse attıkları Muhammed Mursi’ye verilen idam kararını ‘Yüzde 52 ile seçilen cumhurbaşkanına idam’ başlığı altında veren gazeteye tepki gösterdi.
 • 15:50Kumkuyucak, Büyükşehir Belediyesi'nden Hizmet BekliyorKumkuyucak, Büyükşehir Belediyesi'nden Hizmet BekliyorSaruhanlı ilçesine bağlı Kumkuyucak Mahallesi’nin muhtarı Nuri Karacaoğlu, mahalle yollarının, mezarlık ve derelerin perişan halde olduğunu belirterek, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nden hizmet beklediklerini ifade etti.
 • 15:47Saruhanlı'da Gençlik Yürüyüşü YapıldıSaruhanlı'da Gençlik Yürüyüşü YapıldıSaruhanlı’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, Bedeller mahallesindeki yaylada doğa yürüyüşü düzenlendi.
 • 09:39Milletvekili Özdağ: Milletvekili Özdağ: "Ak Parti Yine Tek Başına İktidar Olacak"AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, son yapılan anketlerde Ak Parti’nin oy oranının yüzde 48 olduğunu ifade ederek, Ak Parti’nin yine tek başına iktidara geleceğini belirtti.
 • 15:23Hasan Eryılmaz'a Saruhanlı'da Büyük İlgiHasan Eryılmaz'a Saruhanlı'da Büyük İlgiMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa Milletvekili adayı Hasan Eryılmaz, seçim çalışmaları kapsamında gittiği Saruhanlı’da vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.
 • 12:59Saruhanlı'da Ahilik Haftası KutlandıSaruhanlı'da Ahilik Haftası KutlandıManisa’nın Saruhanlı ilçesinde, Ahilik Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı.
 • 12:14Başkan Yaralı'dan Taziye ZiyaretiBaşkan Yaralı'dan Taziye ZiyaretiSaruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın eski koruması Recep Gezdi’nin Saruhanlı’nın Büyükbelen mahallesinde 91 yaşında vefat eden annesi Fatma Gezdi’nin evine taziye ziyaretinde bulundu.
 • 10:00Üzüm Sektörü Salkım Güvesi İle İlaçsız Mücadele EdecekTürkiye'nin en önemli tarımsal ürünlerinden yıllık 3 milyar liralık katma değer yaratan üzüme büyük zarar veren salkım güvesi ile kimyasal ilaç kullanılmadan mücadele yöntemi geliştirildi.
 • 14:01Başkan Müjdeyi VerdiMANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Karaağaçlı Mahallesi'ni ziyaret ederek, önemli müjdeler verdi.
 • 12:47Saruhanlı'da Engelliler Haftası EtkinlikleriSaruhanlı'da Engelliler Haftası EtkinlikleriManisa’nın Saruhanlı ilçesinde, 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak “Engelliler Haftası” etkinlikleri çelenk koyma töreni ile başladı.
 • 21:37Kılıçdaroğlu: Kılıçdaroğlu: "(Üzüm Bağlarındaki Zirai Don) Bakanlar Kurulu'nun Çözüm Üretmesi Lazım"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Üzüm bağlarından detay- Kılıçdaroğlu'nun üzüm bağını incelemesi- Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları- Kılıçdaroğlu'nun otobüs konuşması- Kılıçdaroğlu'nun vatandaşlarla sohbet etmesi ve çay içmesi- Kılıçdaroğlu'nun bebek sevmesi- Kılıçdaroğlu'nun otobüs ile gidişi CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Manisa'da- Kılıçdaroğlu, Surahanlı ilçesinde don nedeniyle zarar oluşan bağlarda incelemelerde bulundu- Kılıçdaroğlu: - "Bakanlar Kurulu'nun bir an önce toplanıp buna bir çözüm üretmesi, çiftçinin rahatlaması lazım" CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Manisa'da zirai don nedeniyle bağlarda oluşan zararın karşılanması için Bakanlar Kurulu'nun bir an önce çözüm bularak, çiftçinin rahatlatılması gerektiğini söyledi.
 • 20:35Kılıçdaroğlu Dondan Etkilenen Üzüm Bağlarını İncelediKılıçdaroğlu Dondan Etkilenen Üzüm Bağlarını İncelediManisa’da don olayından zarar gören bağları inceleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Banka kredilerinin ertelenmesi lazım. TARSİM’in doğrudan çiftçiye ödeme yapması lazım” dedi.
 • 20:07CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Manisa'daCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Manisa'da zirai don nedeniyle bağlarda oluşan zararın karşılanması için Bakanlar Kurulu'nun bir an önce çözüm bularak, çiftçinin rahatlatılması gerektiğini söyledi.
 • 14:10MABEM'den İlçelere Derslik MüjdesiManisa'da dar gelirli ailelerin çocuklarına eğitim imkânı sunan Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezi, ilçelerde de derslik açılacağı müjdesini verdi.
 • 12:30Üzüm Bağlarında "Maymuncuk" Zararlısı ile MücadeleSaruhanlı Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur, don afetiyle büyük zarar gören üzüm bağlarında yaygın bir şekilde "maymuncuk" zararlısının görüldüğünü bildirdi.
 • 18:34Yurtta AsayişAlanya ilçesinde uyuşturucu madde satıcılarına yönelik operasyonda 25 kişi gözaltına alındı.
 • 14:40Saruhanlı'da Kaçak Rakı ve Hintkeneviri Ele GeçirildiSaruhanlı'da Kaçak Rakı ve Hintkeneviri Ele GeçirildiManisa'nın Saruhanlı İlçesi'nde, devriye gezen jandarma ekiplerinin şüphe üzerine durdurduğu bir kamyonette gümrük kaçağı rakı bulundu.
 • 14:06Manisa'da Kaçak Rakı OperasyonuSaruhanlı'da jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonda 1140 şişe kaçak rakı ile 300 kök Hint keneviri ele geçirildi.
 • 15:37Üzüm Bağları Don Vurgununu Mayıs Ayında AtlatacakDon zararının çekirdeksiz kuru üzüm rekoltesine etkisi konusunda konuşmak için vakit erken
 • 11:15Çiftçi Tabii Afetlerden KurtulamıyorTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, çiftçinin, 2013-2014 üretim döneminde büyük zarar veren tabii afetlerden içinde bulunduğumuz 2014-2015 sezonunda da kurtulamadığını bildirerek, “Çiftçimiz don riskine karşı ellerinden gelen tedbirleri alsalar da Nisan ayındaki soğuklardan birçok meyve türü zarar gördü” dedi.
 • 11:00Tzob: Nisan'da Soğuklardan Birçok Meyve Türü Zarar GördüTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, çiftçinin, 2013-2014 üretim döneminde büyük zarar veren tabii afetlerden içinde bulunduğumuz 2014-2015 sezonunda da kurtulamadığını bildirerek, “Çiftçimiz don riskine karşı ellerinden gelen tedbirleri alsalar da Nisan ayındaki soğuklardan birçok meyve türü zarar gördü.
 • 10:59Başkan Yaralı Seçim ÇalışmasındaBaşkan Yaralı Seçim ÇalışmasındaSaruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, 7 Haziran’da yapılacak 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi çalışmaları kapsamında Saruhanlı’nın Adiloba ve Sarıçam mahallelerinde seçim çalışmasına katıldı.
 • 11:34Saruhanlı'da Kafkas Şenliği CoşkusuSaruhanlı'da Kafkas Şenliği CoşkusuManisa’nın Saruhanlı ilçesine bağlı Yeni Osmaniye Mahallesinde Geleneksel Bahar Pikniği ve Kafkas Şenliği programı düzenlendi.
 • 11:34Heybeli Mahallesinde Hayır YemeğiHeybeli Mahallesinde Hayır YemeğiManisa’nın Saruhanlı ilçesine bağlı Heybeli Mahallesinde geleneksel olarak her yıl yapılan hayır yemeği bu yıl da mahalle meydanında yoğun katılımla gerçekleşti.
 • 18:06Saruhanlı'da Kafkas ŞenliğiSaruhanlı'ya bağlı Yeni Osmaniye Mahallesi'nde, Geleneksel Bahar Pikniği ve Kafkas Şenliği düzenlendi.
 • 09:51Sultaniye Üzümde Kara TabloSultaniye Üzümde Kara TabloManisa Bağcılık Araştırma İstasyon Müdürlüğü, 13 binden fazla üreticinin zarar gördüğü don olayının ardından yaklaşık 320 bin dönümlük alanda zarar tespit etti.
 • 12:00AK Parti Manisa Milletvekili Adayları Saruhanlı'da TanıtıldıAK Parti Manisa Milletvekili Adayları Saruhanlı'da TanıtıldıAK Parti Manisa Milletvekili adayları, 7 Haziran’da yapılacak genel seçimler öncesi Saruhanlı’da düzenlenen coşkulu bir törenle tanıtıldı.
 • 08:37Balkız'dan 'Milletin Parası Millete Verilsin' ÇağrısıBalkız'dan 'Milletin Parası Millete Verilsin' ÇağrısıMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa Milletvekili adayı Av. Zeynel Balkız, Manisa ve ilçelerinde yaşanan don afetinin yaralarının sarılması gerektiğini ve milletin parasının millete verilmesi gerektiğini belirtti.
 • 13:55Mütevelli Mahallesine Halı Saha YapılıyorMütevelli Mahallesine Halı Saha YapılıyorSaruhanlı Belediyesi, ilçe merkezi, Gümülceli ve Taşdibi mahallesinden sonra Mütevelli mahallesine de halı saha yapımına başladı.
 • 09:23MHP'li Balkız, Manisa'nın Afet Kapsamına Alınmasını İstediMHP'li Balkız, Manisa'nın Afet Kapsamına Alınmasını İstediMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa Milletvekili adayı Av. Zeynel Balkız son yılların en büyük don felaketini yaşayan Manisa’nın afet kapsamına alınarak çiftçilerin yaralarının sarılmasını istedi.
 • 16:22Asker Adaylarından Başkan Yaralı'ya Veda ZiyaretiAsker Adaylarından Başkan Yaralı'ya Veda ZiyaretiSaruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, 1995/2 tertip olarak askere gidecek olan ve veda ziyaretlerine başlayan Saruhanlı merkez, Mütevelli, Alibeyli ve Appak mahallesinin gençlerini makamında kabul etti.
 • 14:26Özel Şehzade Mehmet Koleji Okçulukta Madalyaları TopladıÖzel Şehzade Mehmet Koleji Okçulukta Madalyaları TopladıGençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Manisa Minikler, Yıldızlar, Gençler Okçuluk İl Birinciliği Yarışması’nda, Özel Şehzade Mehmet Eğitim Kurumları takımı madalyaları topladı.
 • 13:03Şehzade Mehmet Koleji Madalyaları TopladıŞehzade Mehmet Koleji Madalyaları TopladıManisa Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Manisa minikler, Yıldızlar, Gençler Okçuluk İl Birinciliği Yarışmaları’nda Özel Şehzade Mehmet Eğitim Kurumları Okçuluk Takımı madalyaları topladı.
 • 11:24Manisa'da Don Olayının Kiraz, Ceviz ve Badem Bahçelerine de Zararı BüyükTBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, don olayının üzüm bağlarının yanısıra kiraz, ceviz ve badem bahçelerinde de büyük hasar meydana getirdiğini bildirdi.
 • 10:26Manisa'da Don Olayının Üzüm Bağlarına Faturası Ağır OlduManisa’da 20 ile 25 Nisan 2015 arasında meydana gelen don olayının üzüm bağlarına faturası ağır oldu.
 • 08:53Kula'da Coşkulu TanıtımKula'da Coşkulu TanıtımAK Parti Manisa Milletvekili adayları Kula Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen aday tanıtım töreninde birlik içinde nice başarılara imza atacaklarının sözünü verdiler.
 • 18:54Manisa'da Bağların Dondan Zarar GörmesiTBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, geçen hafta zirai dondan etkilenen üzüm bağlarına ilişkin, "Biz çiftçimizin yanındayız, endişe etmesinler, rahat olsunlar.
 • 17:55Manisa'daki Don Hasarı Masaya YatırıldıManisa'daki Don Hasarı Masaya YatırıldıManisa ve ilçelerinde görülen don olayının meydana getirdiği hasarın tespitine yönelik çalışmalar Manisa Valisi Erdoğan Bektaş başkanlığında yapılan toplantıda masaya yatırıldı.
 • 16:26Genel Seçime DoğruAK Parti Manisa İl Başkanlığı tarafından 7 Haziran'da yapılacak genel seçim öncesinde Selendi ilçesinde düzenlenen törenle milletvekili adaylarını kamuoyuna tanıttı.
 • 16:14Hacırahmanlı Mahallesinde Başkan Yaralı CoşkusuHacırahmanlı Mahallesinde Başkan Yaralı CoşkusuSaruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, haftalık olağan mahalle ziyaretleri kapsamında Hacırahmanlı Mahallesinde temaslarda bulundu.
 • 15:15Manisa'da Trafik Kazaları: 1 Ölü, 1 YaralıYunusemre ve Saruhanlı ilçelerinde meydana gelen trafik kazalarında 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.