SON DAKİKA SAVARONA HABERLERİ

Son Dakika Savarona Haberleri

22:01
2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda AK Parti'li Demirbağ: "Gazi Mustafa Kemal, bu ülkenin devlet adamları, sıradan devlet adamları karşısında ezik duruma düşmesin diye Savarona'yı aldı ve Türkiye'ye emanet etti"
17:07
Armatör Kahraman Sadıkoğlu'nun Sağlık Durumu Sultanbeyli'de motosikletiyle kaza yapan armatör Kahraman Sadıkoğlu'nun, 17 günlük yoğun bakım tedavisinin ardından servisteki odasına alındığı bildirildi.
16:06
Yelken: 10 Kasım Atatürk Kupası Fethiye'de düzenlenen yarışlara 12 ülkeden 68 teknede yarışmacılar katıldı.
10:11
Ünlü armatör Kahraman Sadıkoğlu Ağır Yaralandı Motosiklet kazası yapan ünlü Armatör Kahraman Sadıkoğlu, kaldırıldığı hastanede yoğun bakıma alındı.
Ünlü armatör Kahraman Sadıkoğlu Ağır Yaralandı
13:27
Armatör Kahraman Sadıkoğlu'nun Sağlık Durumu Sultanbeyli'de motosikletiyle kaza yapan Sadıkoğlu'nun yoğun bakımdaki tedavisine devam ediliyor.
04:41
Armatör Kahraman Sadıkoğlu, Motosiklet Kazası Yaptı Sultanbeyli'de motosikletiyle kaza yapan Sadıkoğlu, ağır yaralandı.
22:34
Ünlü Armatör Kahraman Sadıkoğlu Yoğun Bakımda İstanbul Sultanbeyli'de, motosikletle kaza yapan ünlü Armatör Kahraman Sadıkoğlu, kaldırıldığı Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakıma alındı.
Ünlü Armatör Kahraman Sadıkoğlu Yoğun Bakımda
10:28
Haftanın Tarihine Bakış Ulusal Kurtuluş Savaşı, Büyük Taarruz ve 30 Ağustos'ta '"Başkomutanlık Meydan Muharebesi"nin kazanılmasıyla sonuçlandı.
Haftanın Tarihine Bakış
11:11
Atatürk'ün Yatı 'Savarona' Kullanıma Hazır Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından devralınan Atatürk'ün yadigarı Savarona yatı, seçkin günlerine tekrar kavuştu.
Atatürk'ün Yatı 'Savarona' Kullanıma Hazır
10:40
Tanrıkulu: Savanora Yatını Reza Zarrab'ın Kiralandığı Doğru Mu CHP'li vekil Sezgin Tanrıkulu, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'e, "Savanora Yatının Reza Zarrab tarafından zenginlere kiralandığı iddiaları doğru mudur?" diye sordu.
14:35
Savarona'nın Kiraya Verildiği İddiası Kültür ve Turizm Bakanlığı: "Atatürk'e ait bir hatıra olan bu yat (Savarona), tarihine yakışır bir şekilde devlet büyüklerimizin ülkemizde ve yabancı ülkelerde vereceği davetlerde prestij amaçlı olarak değerlendirilmek üzere müze gemi konseptine uygun olarak hazırlanmaktadır"
Savarona'nın Kiraya Verildiği İddiası
14:30
Kültür ve Turizm Bakanlığından "Savarona" Açıklaması Kültür ve Turizm Bakanlığı, bugün bazı gazetelerde yer alan "Atatürk'ün yatı Savarona kiraya verildi" haberi ile ilgili bir açıklama yaptı.
13:55
Kültür ve Turizm Bakanlığı Açıklaması Kültür ve Turizm Bakanlığı, Atatürk’ün yatı Savarona’nın bir işadamı tarafından kiraya verildiği haberinin gerçekle bağdaşmadığını açıkladı.
16:05
Haftanın Tarihine Bakış Türk Dil Kurumu, 12 Temmuz 1932'de kuruldu İlk Dünya Futbol Şampiyonası 13 Temmuz 1930'da Uruguay'da düzenlendi.
10:28
Bodrum 2 İlker Başbuğ: "Atatürk'e Diktatör Demek Ayıptır, Tarihi Hata Olur" Genelkurmay eski başkanı ve emekli Orgeneral İlker Bağbuğ Bodrum'un Yaka Mahallesi'ndeki Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü'ndeki Orhan Kemal Meydanı'nda düzenlenen şiir, söyleşi ve imza günü etkinliğine katıldı.
09:23
Bodrum 1 İlker Başbuğ: "Atatürk'e Diktatör Demek Ayıptır, Tarihi Hata Olur" Genelkurmay eski başkanı ve emekli Orgeneral İlker Bağbuğ Bodrum'un Yaka Mahallesi'ndeki Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü'ndeki Orhan Kemal Meydanı'nda düzenlenen şiir, söyleşi ve imza günü etkinliğine katıldı.
Bodrum 1 İlker Başbuğ: 'Atatürk'e Diktatör Demek Ayıptır, Tarihi Hata Olur'
05:13
Bodrum 3 İlker Başbuğ: "Atatürk'e Diktatör Demek Ayıptır, Tarihi Hata Olur" Genelkurmay eski başkanı ve emekli Orgeneral İlker Bağbuğ Bodrum'un Yaka Mahallesi'ndeki Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü'ndeki Orhan Kemal Meydanı'nda düzenlenen şiir, söyleşi ve imza günü etkinliğine katıldı.
Bodrum 3 İlker Başbuğ: 'Atatürk'e Diktatör Demek Ayıptır, Tarihi Hata Olur'
22:34
İlker Başbuğ: TSK Bu Sürece Hazırlıklı Değildi Genelkurmay Eski Başkanı İlker Başbuğ, "TSK kendisine yönelik haince bir planlama olabileceğini düşünemedi. Bu sürece hazırlıklı değildi." dedi.
İlker Başbuğ: TSK Bu Sürece Hazırlıklı Değildi
12:34
Haftanın Tarihine Bakış Kabotaj Kanunu 1 Temmuz 1926'da yürürlüğe girdi.
Haftanın Tarihine Bakış
10:11
Haftanın Tarihine Bakış Hukuk sisteminin temeli, İngiltere'de yaklaşık 800 yıl önce imzalanan Magna Carta sözleşmesiyle atıldı.
Haftanın Tarihine Bakış
10:21
Haftanın Tarihine Bakış TSK, 27 Mayıs 1960'ta ülke yönetimine el koydu 37 subayın organize ettiği süreç, Menderes ve bazı bakanların idamına kadar uzandı.
09:46
Uzay Kuvvetleri 2911'in Soma Duyarlılığı Türkiye'nin ilk 3D animasyon filmi olan ve 16 Mayıs 2014'te sinema izleyicisiyle buluşan 'Uzay Kuvvetleri 2911's filmi Türkiye'nin yaşadığı sıkıntılı günler nedeniyle vizyondan geri çekiliyor.
Uzay Kuvvetleri 2911'in Soma Duyarlılığı
09:21
Uzay Kuvvetleri 2911' ve 8 Yeni Film Vizyonda Sinemalarda bu hafta 9 yeni film vizyonda.
Uzay Kuvvetleri 2911' ve 8 Yeni Film Vizyonda
14:45
Deniz Tutkunlarını Buluşturan Boat İzmir'e Yoğun İlgi Sürüyor Deniz tutkunlarını buluşturan İzmir Boat Fuarı'na yoğun ilgi sürüyor.
Deniz Tutkunlarını Buluşturan Boat İzmir'e Yoğun İlgi Sürüyor
10:29
CHP'li Akpınar Emekçi Sözü Verdi Yerel seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren CHP Karşıyaka Belediye Başkan adayı Hüseyin Mutlu Akpınar, belediyeye ait temizlik işleri ve fen işleri şantiyelerini gezerek işçilerle kucaklaştı.
CHP'li Akpınar Emekçi Sözü Verdi
15:44
Söke'de Pehlivan Develer Güreş Öncesi Kortejde Boy Gösterdi Söke’de 10 yıl aradan sonra yarın yapılacak olan Beyaz Altın Deve Güreşi için ilçeye gelen pehlivan develer, güreşler öncesi düzenlenen kortejde boy gösterdi.
Söke'de Pehlivan Develer Güreş Öncesi Kortejde Boy Gösterdi
10:22
Marmarisli Asker Atatürk'ün Yatıyla En Büyük Hayalini Gerçekleştirdi Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı Bozburun beldesinde yaşayan 83 yaşındaki Muhittin Güven, 63 yıl önce askerliğini Atatürk’ün yatı Savarona’da yaptı.
Marmarisli Asker Atatürk'ün Yatıyla En Büyük Hayalini Gerçekleştirdi
09:28
Marmarisli Asker Atatürk'ün Yatıyla Hayalini Gerçekleştirdi Muğla'nın Marmaris ilçesine bağlı Bozburun beldesinde yaşayan 83 yaşındaki Muhittin Güven, 63 yıl önce askerliğini Atatürk'ün yatı Savarona'da yaptı.
Marmarisli Asker Atatürk'ün Yatıyla Hayalini Gerçekleştirdi
15:40
Savarona Kültür Bakanlığı'na Devredildi 25 yıldır ünlü armatör Kahraman Sadıkoğlu tarafından işletilen Atatürk'ün yatı Savarona Kültür ve Turizm Bakanlığı’na devredildi.
Savarona Kültür Bakanlığı'na Devredildi
09:03
'Uk-2911'e ABD'den Vizyon Garantisi Micheal Şahin Derun'un Yönettiği 'Uk-2911' İsimli Film, Amerikan Sinemalarında Gösterilme Hakkı...
09:01
Büyük Önderin Aramızdan Ayrılışının 75. Yılı Atatürk, vefatının 75. yılında Kartal'da çeşitli etkinliklerle anılacak
16:28
Fenerbahçe Yemekte Buluştu Spor Toto Süper Ligde Bursaspor ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe oyuncuları ve teknik heyeti yemekte bir araya geldi.
Fenerbahçe Yemekte Buluştu
11:38
Rus Savaş Gemileri Boğazdan Geçerek Karadeniz'e Açıldı 98 ve 156 borda numaralı Yamal savaş gemileri sabah 07.30 sıralarında marmaradan İstanbul Boğazı'na girerek Karadenize açıldı.
Rus Savaş Gemileri Boğazdan Geçerek Karadeniz'e Açıldı
16:13
Preveze Deniz Zaferi'nin Yıl Dönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü Türkiye'de denizcilik alanında kurulan 3'üncü müze olan İskenderun Deniz Müzesi ücretsiz olarak ziyarete açıldı
18:56
Genç Dragon Yarışçıları Porsuk'ta Kürek Çekti Eskişehir'de Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenen 'Genç Turkcell Dragon Yarışları' tamamlandı.
Genç Dragon Yarışçıları Porsuk'ta Kürek Çekti
15:33
Sarıgül'den Atatürk'ün Yatının Müze Yapılmasına Destek Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Atatürk'ün yatı Savarona'nın müze yapılması girişimlerine destek verdi.
Sarıgül'den Atatürk'ün Yatının Müze Yapılmasına Destek
18:39
Savarona Yatı'nın Arşiv Görüntüleri Savarona Yatı'nın Arşiv Görüntüleri
Savarona Yatı'nın Arşiv Görüntüleri
14:50
Kültür ve Turizm Bakanı Çelik Açıklaması "Sayın Başbakanımızın talimatıyla Savarona Gemisiyle ilgileniyoruz. Savarona gemisinin bundan sonrasında devlet büyüklerinin, misafirlerin ağırlandığı, kendi tarihsel mirasına uygun bir şekilde kullanılması, ayırca müze olarak değerlendirilmesi konusuyla ilgili bir çalışmamız var" "Bugün yapılması gereken şey uluslararası mekanizmaların, katliamı durdurmak için Suriye'deki rejime güçlü bir mesaj vermesi meselesidir. Aksi takdirde bu katliamın devam edeceği görülüyor"
Kültür ve Turizm Bakanı Çelik Açıklaması
14:39
Çelik'ten 'Savarona' Açıklaması Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Atatürk'ün yatı Savarona'ya ilişkin, "Savarona gemisinin bundan sonra devlet büyüklerinin, misafirlerin ağırlandığı ve kendi tarihi mirasına uygun bir şekilde değerlendirilmesi söz konusu."
Çelik'ten 'Savarona' Açıklaması
11:20
Haftanın Tarihine Bakış Kurtuluş Savaşı, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Paşa'nın verdiği emirle başlattığı Büyük Taarruz, Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin kazanılmasıyla sonuçlandı Mustafa Kemal, Dumlupınar'da Meçhul Asker Anıtı'nın 30 Ağustos 1924'teki temel atma törenlerinde şöyle seslendi: ''Bu anıt, Türk vatanına göz dikeceklere, Türk'ün 30 Ağustos günündeki ateşini, süngüsünü, hücumunu, kudret ve iradesindeki şiddeti hatırlatacaktır"
12:16
Atatürk'ün Yatı "Savarona", Çanakkale Boğazı'ndan Geçti 16 personel ve 12 yolcusu bulunan 124 metrelik yat, Yunanistan'ın Skıatos Limanı'na gidiyor
Atatürk'ün Yatı 'Savarona', Çanakkale Boğazı'ndan Geçti
10:58
'Uzay Kuvvetleri 2911' Türkiye'yi Hollywood'a Taşıyor Holywood'un ünlü animasyon yapımcıları 3 boyutlu Türk animasyonu Uzay Kuvvetleri 2911'dan övgüyle bahsediyor.
'Uzay Kuvvetleri 2911' Türkiye'yi Hollywood'a Taşıyor
10:13
Haftanın Tarihine Bakış Türk Dil Kurumu, 12 Temmuz 1932’de kuruldu İlk Dünya Futbol Şampiyonası 13 Temmuz 1930’da Uruguay’da düzenlendi
09:22
Haftanın Tarihine Bakış Kabotaj Kanunu 1 Temmuz 1926'da yürürlüğe girdi
Haftanın Tarihine Bakış
12:24
Faroz'dan Doğan Hobi Trabzon'un balıkçılıkla ünlü Faroz mevkisinde balıkçı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Boğaçhan Şatıroğlu, çocukluğunda dedesine tekne tamirinde yardım ederken merak ederek başladığı, aralarında ''Karayip Korsanları" filmiyle tanınan "Siyah İnci" gemisi, "Nusret" mayın gemisi, Ertuğrul Fırkateyni, Savarona gibi gemi ve teknelerin maketlerini yaparak, dünyaya pazarlıyor Şatıroğlu'nun yaptığı bazı maketler, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile çeşitli
Faroz'dan Doğan Hobi
06:03
Türk Uzay Gemisi Amerika'ya Açıldı! Türk yapımı animasyon filmi 'UK2911', California'da düzenlenen dünyanın en ünlü görsel efekt fuarı Siggraph'a davet edilen ilk yerli film oldu.
Türk Uzay Gemisi Amerika'ya Açıldı!
10:26
Haftanın Tarihine Bakış ABD Başkanı Truman, Dışişleri Bakanı George C.Marshall tarafından hazırlanan ve komünizm tehdidine karşı koymayı amaçlayan "Marshall Planı"nı imzaladı İstanbul Boğaz Köprüsü'nde taşıtla geçiş denemesi 8 Haziran 1973'te yapıldı Son peygamber...
19:42
19 Mayıs Kutlamaları 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Porsuk Çayı'nda dragon ve kano yarışları düzenlendi.
13:02
Savarona Tunus Yolunda Tunus'ta turizm alanında hizmet veren bir firmaya kiralanan 'Savarona' yatı, Çanakkale Boğazı'ndan geçip Ege Denizi'ne açıldı.
Savarona Tunus Yolunda
11:04
Savarona, Durdu ve Selam Verdi Atatürk'ün yatı Savarona, Çanakkale boğazından geçişi sırasında, tarihi savaşların yaşadığı tepelere adeta selam verdi.
Savarona, Durdu ve Selam Verdi
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.01.2015 14:25:32. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA SAVARONA HABERLERİ
[Hata Bildir]