05:1500
SON DAKİKA SAVARONA HABERLERİ

Son Dakika Savarona Haberleri

  Savarona Yatı'nın Arşiv Görüntüleri

  Savarona Yatı'nın Arşiv Görüntüleri

  Savarona Yatı'nın Arşiv Görüntüleri (11 Eylül 2013 Çarşamba )

   

  Kültür ve Turizm Bakanı Çelik Açıklaması

  Kültür ve Turizm Bakanı Çelik Açıklaması

  "Sayın Başbakanımızın talimatıyla Savarona Gemisiyle ilgileniyoruz. Savarona gemisinin bundan sonrasında devlet büyüklerinin, misafirlerin ağırlandığı, kendi tarihsel mirasına uygun bir şekilde kullanılması, ayırca müze olarak değerlendirilmesi konusuyla ilgili bir çalışmamız var" "Bugün yapılması gereken şey uluslararası mekanizmaların, katliamı durdurmak için Suriye'deki rejime güçlü bir mesaj vermesi meselesidir. Aksi takdirde bu katliamın devam edeceği görülüyor" (10 Eylül 2013 Salı )

   

  Çelik'ten 'Savarona' Açıklaması

  Çelik'ten 'Savarona' Açıklaması

  Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Atatürk'ün yatı Savarona'ya ilişkin, "Savarona gemisinin bundan sonra devlet büyüklerinin, misafirlerin ağırlandığı ve kendi tarihi mirasına uygun bir şekilde değerlendirilmesi söz konusu." (10 Eylül 2013 Salı )

   

  Haftanın Tarihine Bakış

  Kurtuluş Savaşı, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Paşa'nın verdiği emirle başlattığı Büyük Taarruz, Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin kazanılmasıyla sonuçlandı Mustafa Kemal, Dumlupınar'da Meçhul Asker Anıtı'nın 30 Ağustos 1924'teki temel atma törenlerinde şöyle seslendi: ''Bu anıt, Türk vatanına göz dikeceklere, Türk'ün 30 Ağustos günündeki ateşini, süngüsünü, hücumunu, kudret ve iradesindeki şiddeti hatırlatacaktır" (26 Ağustos 2013 Pazartesi )

   

  Atatürk'ün Yatı 'Savarona', Çanakkale Boğazı'ndan Geçti

  Atatürk'ün Yatı "Savarona", Çanakkale Boğazı'ndan Geçti

  16 personel ve 12 yolcusu bulunan 124 metrelik yat, Yunanistan'ın Skıatos Limanı'na gidiyor (25 Temmuz 2013 Perşembe )

   

  'Uzay Kuvvetleri 2911' Türkiye'yi Hollywood'a Taşıyor

  'Uzay Kuvvetleri 2911' Türkiye'yi Hollywood'a Taşıyor

  Holywood'un ünlü animasyon yapımcıları 3 boyutlu Türk animasyonu Uzay Kuvvetleri 2911'dan övgüyle bahsediyor. (25 Temmuz 2013 Perşembe )

   

  Haftanın Tarihine Bakış

  Türk Dil Kurumu, 12 Temmuz 1932’de kuruldu İlk Dünya Futbol Şampiyonası 13 Temmuz 1930’da Uruguay’da düzenlendi (08 Temmuz 2013 Pazartesi )

   

  Haftanın Tarihine Bakış

  Haftanın Tarihine Bakış

  Kabotaj Kanunu 1 Temmuz 1926'da yürürlüğe girdi (01 Temmuz 2013 Pazartesi )

   

  Faroz'dan Doğan Hobi

  Faroz'dan Doğan Hobi

  Trabzon'un balıkçılıkla ünlü Faroz mevkisinde balıkçı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Boğaçhan Şatıroğlu, çocukluğunda dedesine tekne tamirinde yardım ederken merak ederek başladığı, aralarında ''Karayip Korsanları" filmiyle tanınan "Siyah İnci" gemisi, "Nusret" mayın gemisi, Ertuğrul Fırkateyni, Savarona gibi gemi ve teknelerin maketlerini yaparak, dünyaya pazarlıyor Şatıroğlu'nun yaptığı bazı maketler, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile çeşitli (20 Haziran 2013 Perşembe )

   

  Türk Uzay Gemisi Amerika'ya Açıldı!

  Türk Uzay Gemisi Amerika'ya Açıldı!

  Türk yapımı animasyon filmi 'UK2911', California'da düzenlenen dünyanın en ünlü görsel efekt fuarı Siggraph'a davet edilen ilk yerli film oldu. (06 Haziran 2013 Perşembe )

   

  Haftanın Tarihine Bakış

  ABD Başkanı Truman, Dışişleri Bakanı George C.Marshall tarafından hazırlanan ve komünizm tehdidine karşı koymayı amaçlayan "Marshall Planı"nı imzaladı İstanbul Boğaz Köprüsü'nde taşıtla geçiş denemesi 8 Haziran 1973'te yapıldı Son peygamber... (03 Haziran 2013 Pazartesi )

   

  19 Mayıs Kutlamaları

  19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Porsuk Çayı'nda dragon ve kano yarışları düzenlendi. (19 Mayıs 2013 Pazar )

   

  Savarona Tunus Yolunda

  Savarona Tunus Yolunda

  Tunus'ta turizm alanında hizmet veren bir firmaya kiralanan 'Savarona' yatı, Çanakkale Boğazı'ndan geçip Ege Denizi'ne açıldı. (14 Mayıs 2013 Salı )

   

 

  Savarona, Durdu ve Selam Verdi

  Savarona, Durdu ve Selam Verdi

  Atatürk'ün yatı Savarona, Çanakkale boğazından geçişi sırasında, tarihi savaşların yaşadığı tepelere adeta selam verdi. (14 Mayıs 2013 Salı )

   

  Çılgın Türk Kaliforniya'da

  Çılgın Türk Kaliforniya'da

  Türkiye'nin ilk animasyon uzay filmi 'UK2911' bir ilki gerçekleştirdi. Siggraph isimli görsel efekt programlarının yapımcısı olan firma, sistemlerinin.... (12 Mayıs 2013 Pazar )

   

Manşet Haberleri