SON DAKİKA SBS HABERLERİ

Son Dakika Sbs Haberleri

 • 14:34Dershanesiz Eğitimde Çözüm "Çaykara Modeli"TUBA YARDIMCI - Trabzon'da hiçbir dershanenin bulunmadığı Çaykara ilçesinde uygulanan ve "Çaykara modeli" denilen eğitim modeli sayesinde son 6 yıl üst üste lise giriş sınavlarında, geçen yıl da üniversite sınavında il birincisi olan ilçe, eğitimde dershanesiz de başarılı olunabileceğini gösterdi.
 • 15:53Afyon'un Eğitimde Başarısı DüştüAfyon'un Eğitimde Başarısı DüştüEski Cumhurbaşkanları Süleyman Demirel ve Ahmet Necdet Sezer ile Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ gibi önemli isimlerin yetiştiği Afyonkarahisar'da eğitimdeki başarı düştü.
 • 14:38Akdeniz Belediyesi'nden Sınava Girecek Öğrencilere SeminerAkdeniz Belediyesi'nden Sınava Girecek Öğrencilere SeminerAkdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Çocuk ve Gençlik Danışma Merkezi’nde, üniversite ve lise giriş sınavlarına girecek olan öğrencilere yönelik, ’Başarıya Ulaşmanın Sırları ve Sınavda Rahat Olma Teknikleri’ konulu seminer düzenledi.
 • 11:14Akdeniz Belediyesi'nden Sınava Girecek Gençlere Stresi Önleme SemineriAkdeniz Belediyesi'nden Sınava Girecek Gençlere Stresi Önleme SemineriAkdeniz Belediyesi, ücretsiz YGS, LYS, TEOG ve SBS kursları verdiği öğrencilerin, sınav kaygısını aşmaları ve stresin önüne geçerek sınavlarda başarı sağlamaları amacıyla Uzman Psikolojik Danışman Mahmut Kızılboğa ile seminer verecek.
 • 12:06Dünyanın En Güçlü Antioksidan Kaynağı: Propolis"Arıların ağaçlardan ve bazı otsu bitkilerin tomurcuk ve yapraklarından toplayıp mumla karıştırarak kovanda ürettiği reçinemsi bir madde olan ve zamk gibi yapışan propolisin dünyanın en güçlü antioksidan kaynağı olduğu bildirildi.
 • 15:34Erzurum'da Sodes Projelerine Start VerildiErzurum'da Sodes Projelerine Start VerildiErzurum Valiliği Proje Koordinasyon Merkezi SODES kapsamında yapılan projelere start verdi.
 • 11:57Tgc Başkanı Olcayto: Haberin Özgürlüğü İçin SusmayacağızTgc Başkanı Olcayto: Haberin Özgürlüğü İçin SusmayacağızSedat Simavi Ödül Töreni'nde konuşan TGC Başkanı Turgay Olcayto, 'Çağdaş demokrasilerde iktidarı denetleme görevi üstlenen gazeteciler ne yazık ki ülkemizde yazdıkları, çizdikleri ve söyledikleri yüzünden cezaevlerini boyluyorlar' dedi.
 • 09:59Sedat Simavi Ödülleri Sahiplerini BulduSedat Simavi Ödülleri Sahiplerini BulduTürkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) kurucu başkanı Sedat Simavi adına 39 yıldan bu yana gazetecilik, radyo, televizyon, edebiyat, sosyal bilimler, fen bilimleri, sağlık bilimleri, görsel sanatlar ve spor alanları olmak üzere 9 dalda sanatçı, gazeteci ve bilim insanlarına verilen "Sedat Simavi Ödülleri", törenle sahiplerine verildi.
 • 09:43İstanbul'da "Sosyal Medya ve Dizi Bağımlılığı" KonferansıNormal hayatı olumsuz etkileyen ve özellikle gençleri hedef alan sosyal medya bağımlılığı, alanında uzman akademisyenler tarafından masaya yatırıldı.
 • 23:15Tgc Sedat Simavi Ödülleri Sahiplerini Buldu -1Tgc Sedat Simavi Ödülleri Sahiplerini Buldu -1Muhabiri Nilüfer Demir, Dünyayı Sarsan Fotoğraf - Aylan Kurdi Bebek görüntüleriyle Gazetecilik Ödülüne değer görüldü.
 • 22:57Tgc Sedat Simavi Ödülleri Sahiplerini Buldu...Tgc Sedat Simavi Ödülleri Sahiplerini Buldu...Türkiye gazeteciler Cemiyeti'nin (TGC) Kurucu Başkanı Sedat Simavi adına 39 yıldan bu yana Gazetecilik, Radyo, Televizyon, Karikatür, Edebiyat, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Spor alanları olmak üzere 9 dalda sanatçı, gazeteci ve bilim insanlarına verilen "Sedat Simavi Ödülleri", bu akşam düzenlenen törenle sahiplerine verildi.
 • 12:01Başkent'te Marka Rüzgarı EsiyorAnkara Ticaret Odası’nın (ATO) Ankara’yı ’marka kent’ hedefine bir adım daha yaklaştırmak ve Başkent’ten küresel markaların çıkmasını teşvik etmek amacıyla düzenlediği Ankara Marka Festivali (AMF) ilk gününde, marka isimleri ağırladı.
 • 10:40Başkent'te Marka Festivali Rüzgarı EsiyorAnkara Ticaret Odası’nın (ATO) ‘marka kent’ hedefine bir adım daha yaklaşmak ve Başkent’ten küresel markaların çıkmasını teşvik etmek amacıyla düzenlediği Ankara Marka Festivali (AMF) ilk gününde, marka isimleri ağırladı.
 • 18:182015 Sedat Simavi Ödülleri AçıklandıTürkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Sedat Simavi Ödülleri'ni kazananlar belli oldu.
 • 16:51Aylan Bebek Fotoğrafına Gazetecilik ÖdülüTürkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) 2015 Sedat Simavi Ödülleri'ne değer görülen sanatçı, gazeteci, edebiyat, spor ve bilim insanlarına verilecek ödüller açıklandı.
 • 16:22Tgc Sedat Simavi Tgc Sedat Simavi "Gazetecilik Ödülü", Dha Muhabiri Nilüfer Demir'inTürkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) 2015 Sedat Simavi Ödülleri'ne değer görülen sanatçı, gazeteci, edebiyat, spor ve bilim insanlarına verilecek ödüller açıklandı.
 • 15:44Kore Medyasının En İyileri Seçildi; 'Gangnam Style' Hala ZirvedeGangnam Style adlı parçası ile 2013 yazında Dünya gündemine düşen Koreli rapçi PSY, 2015 yılının en iyi şarkıcı seçildi.
 • 10:00Akyazı'dan Kısa KısaAkyazı Tabiat ve Orman Parkı'nda yürütülen çalışmalar devam ediyor.
 • 17:26Akyazı Belediyesinden Öğrencilere Ücretsiz Deneme SınavıAkyazı Belediyesinden Öğrencilere Ücretsiz Deneme SınavıEğitime her zaman önem ve öncelik veren, eğitim faaliyetlerine aralıksız devam eden Akyazı Belediyesi çalışmalar kapsamında yarın Akyazı Milli Eğitim müdürlüğünün denetiminde Akyazı genelinde 11 lise 27 orta okulda ücretsiz SBS ve YGS sınavı yaptı.
 • 14:36CHP Kastamonu Milletvekili Adayı Çelebioğlu AçıklamasıCHP Kastamonu Milletvekili Adayı Çelebioğlu AçıklamasıCumhuriyet Halk Partisi Kastamonu Milletvekili Adayı ve Kastamonu Konfederasyonu Genel Başkanı (KAS-KON) Hüseyin Selami Çelebioğlu, kendisi hakkında yapılan eleştirilere cevap verdi.
 • 13:57Çocukları Hayata Bağlayan OkulÇocukları Hayata Bağlayan OkulŞanlıurfa'nın Maşuk bölgesindeki açılan Karaköprü İşitme Engelliler İlk-Orta Okulu, engelli çocukların hayatını değiştirdi.
 • 16:37İşitme Engellileri Hayata Bağlayan Okulİşitme Engellileri Hayata Bağlayan OkulÇalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Faruk Çelik’in “Şanlıurfa için 400 proje” kapsamında açılan Karaköprü İşitme Engelliler İlk-Orta Okulu, işitme engelli çocukların hayatını değiştirdi.
 • 13:12Podium Ankara Alışveriş Merkezi Yarın AçılıyorPodium Ankara Alışveriş Merkezi Yarın AçılıyorSBS Alışveriş İş ve Yaşam Merkezi A.Ş. tarafından 450 milyon TL düzeyinde yatırımla hayata geçirilen Podium Ankara Alışveriş Merkezi 22 Ekim Perşembe günü (yarın) açılıyor.
 • 09:42Bakan Avcı, Tv Net'in Canlı Yayın KonuğuMillî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, TV Net'te yayınlanan Serhat İbrahimoğlu'nun gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
 • 16:12SODES Projesinde Usulsüzlüğe 3 TutuklamaDiyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla 8 ildeki dershanelere eş zamanlı düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 10 kişiden 3'ü tutuklandı.
 • 16:14Diyarbakır'da Dershane Projesinde Usulsüzlük Operasyonunda 3 TutuklamaDiyarbakır'da Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında, SBS öğrencilerinin dershanelere gönderilmesi projesinde usulsüzlük yapıldığı iddiası ile düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 10 kişiden 3'ü tutuklandı.
 • 15:13Diyarbakır Merkezli Usulsüzlük OperasyonuDiyarbakır merkezli 8 ilde düzenlenen usulsüzlük operasyonunda gözaltına alınan 11 kişiden 3'ü tutuklandı.
 • 14:41Sodes Operasyonunda 3 TutuklamaDiyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla 8 ildeki dershanelere eş zamanlı düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 10 kişiden 3’ü tutuklandı.
 • 15:07Diyarbakır'da Dershaneye Polis BaskınıDiyarbakır'da Dershaneye Polis BaskınıDiyarbakır'da Anafen Dershanesi'ne polis ekipleri tarafından operasyon düzenlendi.
 • 11:04Fatih Projesi Hakkında 9 Ayrı Soruşturma Yürütüldüğü İddiası Meclis'teCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Fatih Projesi hakkında 9 ayrı soruşturma yürütüldüğü iddiasını Meclis gündemine taşıdı.
 • 17:32Bilecik'te Bilgeder Örnek Dernek Olarak GösterildiBilecik'te Bilgeder Örnek Dernek Olarak GösterildiBilecik Gençlik Kültür ve Eğitim Derneği’nin (Bilgeder), Bilecik ilindeki çalışmaları ile örnek dernek olarak gösterildi.
 • 18:48Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının Şikayetiyle Çorum'daki Okullara Baskın YapıldıAnkara Cumhuriyet Başsavcılığının Şikayetiyle Çorum'daki Okullara Baskın YapıldıÇorum ve ilçelerinde eğitim veren 6 okul ve 4 dershaneye polis ve maliye görevlilerince baskın yapıldı.
 • 21:21Geçici Bakanlar Kurulu ToplantısıBaşbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "Bundan sonra isteyen hayırseverlerimizin derslik yapabilmesi, herkesin bir okul yapmaya gücü yetmez ama belli oranlarda okullara katkıda bulunacak olan insanların isimlerinin, annelerinin, babalarının isimlerinin bu okullara verilmesi hatta maalesef son zamanlarda artan terör dolayısıyla şehirlerimize gelen şehitlerimizin anısına yapılacak olan yeni okullarda şehitlerimizin adının bu okullara verilmesi perspektifini hep beraber, Bakanlar Kurulu olarak benimsemiş buluyoruz" dedi.
 • 20:38Kurtulmuş: Bugün İtibariyle Dershane Adı Altında Bir Faaliyet OlmayacakBaşbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, ilk Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada “Bugün itibariyle dershane adı altında bir faaliyet olmayacak.
 • 20:29Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş'tan Vatandaşa Kurban Bayramı Öncesi MüjdeBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "23 Eylül çarşamba günü saat 00.00’dan 28 Eylül saat 07.00’a kadar otoyol ve köprülerin ücretsiz olması, ayrıca toplu taşımanın ücretsiz olmasını bugün Bakanlar Kurulu’nda imzaladık" dedi.
 • 17:36Teog Yerleştirmeye Esas Puanları (YEP) AçıklandıOğuzkaan Koleji, Maltepe ve Bakırköy Kampüsü'nde yer alan Anadolu Liselerinde TEOG YEP sonuçlarında başarılı olan öğrencileri ödüllendirmek için başarı bursu veriyor.
 • 11:29U15 Efeler Köprülü'yü de GeçtiU15 Efeler Köprülü'yü de GeçtiFutbol U15 Kategorisi’nin iki başarılı takımı olan Aydınspor 1923 ile Köprülüspor hazırlık maçında kozlarını paylaştı.
 • 15:18Soma Özel Birlik Lisesi'nden 2015 Lys'de Büyük BaşarıSoma Özel Birlik Lisesi'nden 2015 Lys'de Büyük BaşarıManisa'nın Soma ilçesindeki Özel Birlik Lisesi öğrencileri, 2015 LYS’de ilk on binde 29 Türkiye derecesi elde etti.
 • 13:48Şahinbeyli Öğrencilerin Üniversite BaşarısıŞahinbeyli Öğrencilerin Üniversite BaşarısıŞahinbey Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren sosyal tesislerde ücretsiz olan üniversiteye hazırlık kurslarına katılan öğrencilerden 1028’i üniversiteyi kazanarak büyük başarı gösterdi.
 • 13:24Hizan'da Bir Yılda 81 Kurs AçıldıHizan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından 2014-2015 eğitim öğretim yılında toplam 81 kurs açıldığı bildirildi.
 • 14:25Fem Dershaneleri, Erzurum'da Üç Şubesiyle Eğitime Devam EdecekFem Dershaneleri, Erzurum'da Üç Şubesiyle Eğitime Devam EdecekAnayasa Mahkemesi (AYM) dershanelerin okula dönüşmesini ve dönüşemeyen dershanelerin kapatılmasını düzenleyen kanunu iptal etmesinin ardından, FEM Dershaneleri Erzurum'da 3 şubesiyle hizmet verecek.
 • 10:04Tv Şovu Yarışmacılarını Işid'e GötürdüTv Şovu Yarışmacılarını Işid'e GötürdüAvustralya’da yayınlanan “Geldiğin Yere Dön” adlı reality şov, yarışmacılarını Suriye’ye götürdü.
 • 08:16TV Şovu İçin Giden Yarışmacılar, IŞİD'le Burun Buruna GeldiTV Şovu İçin Giden Yarışmacılar, IŞİD'le Burun Buruna GeldiAvustralya'da yayınlanan 'Geldiğin Yere Dön' adlı reality şov, yarışmacılarını Suriye'ye götürdü. Yarışmacılar, IŞİD'le karşı karşıya kaldı.
 • 04:11Avcı: "Paralel Medyada 'Dershaneleri Sevdiğimiz İçin Kapatıyoruz' Şeklinde Yazılan Abuk Sabuk Cümle...GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın açıklamaları Milli Eğitim Bakanı Avcı: -"Paralel medyada 'dershaneleri sevdiğimiz için kapatıyoruz' şeklinde yazılan abuk sabuk cümle katiyen ne benim ağzımdan ne başka bir bürokratın ağzından çıkmamıştır, böyle bir şey gündeme gelmemiştir" Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Paralel medyada 'dershaneleri sevdiğimiz için kapatıyoruz' şeklinde yazılan abuk sabuk cümle katiyen ne benim ağzımdan ne başka bir bürokratın ağzından çıkmamıştır, böyle bir şey gündeme gelmemiştir" dedi.
 • 02:40Eskişehir - Avcı: Dershaneleri Sevdiğimiz İçin Kapatıyoruz Türünden Abuk Sabuk Cümle Benim Ağzımdan...Eskişehir - Avcı: Dershaneleri Sevdiğimiz İçin Kapatıyoruz Türünden Abuk Sabuk Cümle Benim Ağzımdan...Bakan Avcı: Yan çizmezlerse Ak Parti Türkiye'nin sorunlarını çözmeye devam edecektir (ek) Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, dershanelerin özel okula dönüştürülmesi süreciyle ile ilgili olarak kendisinin Anayasa Mahkemesi'ne bilgilendirmede bulunduğunu söyleyerek, "Paralel medyanın yazdığı gibi 'Dershaneleri sevdiğimiz için kapatıyoruz' türünden abuk sabuk bir cümle katiyen ne benim ağzımdan ne de herhangi bir başka bürokratımın ağzından çıkmamıştır" dedi.
 • 02:07Bakan Avcı: Yan Çizmezlerse AK Parti Türkiye'nin Sorunlarını Çözmeye Devam Edecektir (2)Bakan Avcı: Yan Çizmezlerse AK Parti Türkiye'nin Sorunlarını Çözmeye Devam Edecektir (2)Avcı: DERSHANELERİ SEVDİĞİMİZ İÇİN KAPATIYORUZ TÜRÜNDEN ABUK SABUK CÜMLE BENİM AĞZIMDAN ÇIKMAMIŞTIR Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, dershanelerin özel okula dönüştürülmesi süreciyle ile ilgili olarak kendisinin Anayasa Mahkemesi'ne bilgilendirmede bulunduğunu söyleyerek, "Paralel medyanın yazdığı gibi 'Dershaneleri sevdiğimiz için kapatıyoruz' türünden abuk sabuk bir cümle katiyen ne benim ağzımdan ne de herhangi bir başka bürokratımın ağzından çıkmamıştır" dedi.
 • 00:58Milli Eğitim Bakanı Avcı AçıklamasıMilli Eğitim Bakanı Avcı AçıklamasıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Paralel medyada 'dershaneleri sevdiğimiz için kapatıyoruz' şeklinde yazılan abuk sabuk cümle katiyen ne benim ağzımdan ne başka bir bürokratın ağzından çıkmamıştır, böyle bir şey gündeme gelmemiştir" dedi.
 • 12:48Teog'daki Skandallar Velilerin İtimadını Sarstı'Teog'daki Skandallar Velilerin İtimadını Sarstı'Aktif Eğitimciler Sendikası (Aktif Eğitim-Sen) Samsun Şube Başkanı Sefa Zor, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) sınavlarında yaşanan skandalların velilerde güven kaybına sebep olduğunu söyledi.
 • 10:42Avustralya, Savaş Suçu Şüphelisi Vasiljkovic'i Hırvatistan'a İade EttiAvustralya, Yugoslavya'daki iç savaş sırasında sivillere karşı savaş suçu işlediği şüphesiyle aranan ve kendi vatandaşı olan Dragan Vasiljkovic'i yargılanmak üzere Hırvatistan'a iade etti.
 • 10:29Adana'da Elektrik KesintisiAdana’nın Sarıçam, Yüreğir, Seyhan, Kozan, Feke, Aladağ ve Ceyhan ilçelerinde pazartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.