SON DAKİKA SBS HABERLERİ

Son Dakika Sbs Haberleri

 • 14:17 Hedefi Babasının Yaşamını Yitirdiği Gemiye Kaptan Olmak Hedefi Babasının Yaşamını Yitirdiği Gemiye Kaptan Olmak Furkan Cengiz'in açıklaması ÖMER ERİM BAŞTİMAR - Filistin'e insani yardım malzemesi taşıyan Mavi Marmara gemisine İsrailli askerlerin silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybeden Cengiz Akyüz'ün oğlu Furkan Akyüz, babasını toprağa verdiği gün aldığı karar doğrultusunda denizci olma yolunda ilerliyor.
 • 12:23 Hedefi Babasının Yaşamını Yitirdiği Gemiye Kaptan Olmak Filistin'e insani yardım malzemesi taşıyan Mavi Marmara gemisine İsrailli askerlerin silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybeden Cengiz Akyüz'ün oğlu Furkan Akyüz, babasını toprağa verdiği gün aldığı karar doğrultusunda denizci olma yolunda ilerliyor.
 • 17:02 Sınav öncesi beslenme, neler yemeliyiz ? Sınav öncesi beslenme, neler yemeliyiz ? Sınav öncesi beslenme, neler yemeliyiz ? KPSS, YGS, SBS, ALES, TUS, DUS derken hayatımız boyunca sürekli sınava giriyoruz. İlkokuldan liseye, liseden üniversiteye derken hayatımızın her anında sınavlar mutlaka oluyor. Bu önemli sınavlar öncesi beslenme konusunda önemli bilgilendirmeler haberimizde.
 • 17:01 Sınava nasıl hazırlanmalı ? Neler yemeli ve yememeli ? Sınava nasıl hazırlanmalı ? Neler yemeli ve yememeli ? Sınava nasıl hazırlanmalı ? Neler yemeli ve yememeli ? KPSS, YGS, SBS, ALES, TUS, DUS derken hayatımız boyunca sürekli sınava giriyoruz. İlkokuldan liseye, liseden üniversiteye derken hayatımızın her anında sınavlar mutlaka oluyor. Sınavlar olmasa bile öğrencinin kuralıdır ders çalışmak. Ders çalışmakta insanı acıktırdığı gibi, sıkıntıdan bile o anda acıkabiliyoruz. Peki ders çalışırken genellikle yanında bir şeyler yiyor muyuz? Yiyorsak neler yiyoruz? Veya neler yemeliyiz? Ya da yememeliyiz?
 • 16:50 TEOG sınav sonuçları duyuru ekranı TEOG sınav sonuçları duyuru ekranı TEOG sınav soruları ve cevapları açıklandı! TEOG sınav soruları ve cevaplarına EBA'dan ulaşabilirsiniz. TEOG sınav soruları ve cevaplarına nereden ulaşacağınızı haberimizde anlattık!
 • 16:57 Uzmanlardan Teog Yorumları:   Uzmanlardan Teog Yorumları:  "Matematik Seçici, Türkçe Çeldirici" Sevinç Eğitim Kurumları bünyesinde yer alan Sevinç Koleji ve Sevinç Temel Okulu eğitim uzmanları öğrencilerden aldıkları duyumlara göre, TEOG sınavını şöyle değerlendirdi: TÜRKÇE SORULARI ÖĞRENCİ DÜZEYİNE UYGUNSevinç Eğitim Kurumları Türkçe Bölüm Başkanı Özlem Kük: "Türkçe soruları incelendiğinde soruların ağırlıklı olarak öğrencilerin okuma, anlama ve yorumlama becerilerini ölçmeye yönelik olduğu görüldü.
 • 10:01 Öğrenciler Sınavda, Veliler Dışarıda Ter Döktü Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ikinci dönem sınavları başladı.
 • 11:45 12'nci Teknoloji Ödülleri"Nde, 36 Proje Finale Kaldı Bu yıl 12'incisi düzenlenen "Teknoloji Ödülleri"nde 36 projenin finale kaldığı bildirildi.
 • 11:45 Teog Soruları Yarın Yola Çıkıyor Teog Soruları Yarın Yola Çıkıyor Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Bayram Çetin, TRT Okul'da 'Günlük Hayat' programına konuk oldu.
 • 11:19 Vodafone Arena'nın Açılışı Dünya Basınında Vodafone Arena'nın Açılışı Dünya Basınında Vodafone Arena'nın açılışı dünya basınında yer alırken "Beşiktaş yeni stadına biber gazı ile merhaba" dedi, "Polis ile Beşiktaş taraftarları çatıştı" manşetleri atıldı.
 • 10:45 Ev Hanımıydı, Oğlu İçin Kostümcü Oldu Ev Hanımıydı, Oğlu İçin Kostümcü Oldu Elazığ’da bir ev hanımı çocuğuna istediği kostümü bulamaması üzerine, KOSGEB’den aldığı destekle diktiği kostümleri satarak iş sahibi oldu.
 • 15:49 Ereğli Belediyesi'nden Öğrenciler İçin Deneme Sınavı Ereğli Belediyesi'nden Öğrenciler İçin Deneme Sınavı Konya’nın Ereğli İlçe Belediyesi, 13 Mart’ta Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)’na girecek öğrenciler için deneme sınavı düzenledi.
 • 13:27 Sodes Projesinde Usulsüzlük İddiası Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca Sosyal Destek Programı (SODES) projesi ihalesinde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında 6 ilde 12 kişi gözaltına alındı.
 • 13:54 Coşkun, 'Cemaatin Yerini Memur-Sen Aldı' Sözlerine Yanıt Verdi Coşkun, 'Cemaatin Yerini Memur-Sen Aldı' Sözlerine Yanıt Verdi Memur-Sen Şanlıurfa İl Temsilcisi Coşkun, 'Cemaatin yerini Memur-Sen alıyor' çıkışlarına karşı "Sendika sendikacılığını bilecek, var olan sorunları dile getirecek" dedi.
 • 14:34 Dershanesiz Eğitimde Çözüm "Çaykara Modeli" TUBA YARDIMCI - Trabzon'da hiçbir dershanenin bulunmadığı Çaykara ilçesinde uygulanan ve "Çaykara modeli" denilen eğitim modeli sayesinde son 6 yıl üst üste lise giriş sınavlarında, geçen yıl da üniversite sınavında il birincisi olan ilçe, eğitimde dershanesiz de başarılı olunabileceğini gösterdi.
 • 15:53 Afyon'un Eğitimde Başarısı Düştü Afyon'un Eğitimde Başarısı Düştü Eski Cumhurbaşkanları Süleyman Demirel ve Ahmet Necdet Sezer ile Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ gibi önemli isimlerin yetiştiği Afyonkarahisar'da eğitimdeki başarı düştü.
 • 14:38 Akdeniz Belediyesi'nden Sınava Girecek Öğrencilere Seminer Akdeniz Belediyesi'nden Sınava Girecek Öğrencilere Seminer Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Çocuk ve Gençlik Danışma Merkezi’nde, üniversite ve lise giriş sınavlarına girecek olan öğrencilere yönelik, ’Başarıya Ulaşmanın Sırları ve Sınavda Rahat Olma Teknikleri’ konulu seminer düzenledi.
 • 11:14 Akdeniz Belediyesi'nden Sınava Girecek Gençlere Stresi Önleme Semineri Akdeniz Belediyesi'nden Sınava Girecek Gençlere Stresi Önleme Semineri Akdeniz Belediyesi, ücretsiz YGS, LYS, TEOG ve SBS kursları verdiği öğrencilerin, sınav kaygısını aşmaları ve stresin önüne geçerek sınavlarda başarı sağlamaları amacıyla Uzman Psikolojik Danışman Mahmut Kızılboğa ile seminer verecek.
 • 12:06 Dünyanın En Güçlü Antioksidan Kaynağı: Propolis" Arıların ağaçlardan ve bazı otsu bitkilerin tomurcuk ve yapraklarından toplayıp mumla karıştırarak kovanda ürettiği reçinemsi bir madde olan ve zamk gibi yapışan propolisin dünyanın en güçlü antioksidan kaynağı olduğu bildirildi.
 • 15:34 Erzurum'da Sodes Projelerine Start Verildi Erzurum'da Sodes Projelerine Start Verildi Erzurum Valiliği Proje Koordinasyon Merkezi SODES kapsamında yapılan projelere start verdi.
 • 11:57 Tgc Başkanı Olcayto: Haberin Özgürlüğü İçin Susmayacağız Tgc Başkanı Olcayto: Haberin Özgürlüğü İçin Susmayacağız Sedat Simavi Ödül Töreni'nde konuşan TGC Başkanı Turgay Olcayto, 'Çağdaş demokrasilerde iktidarı denetleme görevi üstlenen gazeteciler ne yazık ki ülkemizde yazdıkları, çizdikleri ve söyledikleri yüzünden cezaevlerini boyluyorlar' dedi.
 • 09:59 Sedat Simavi Ödülleri Sahiplerini Buldu Sedat Simavi Ödülleri Sahiplerini Buldu Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) kurucu başkanı Sedat Simavi adına 39 yıldan bu yana gazetecilik, radyo, televizyon, edebiyat, sosyal bilimler, fen bilimleri, sağlık bilimleri, görsel sanatlar ve spor alanları olmak üzere 9 dalda sanatçı, gazeteci ve bilim insanlarına verilen "Sedat Simavi Ödülleri", törenle sahiplerine verildi.
 • 09:43 İstanbul'da "Sosyal Medya ve Dizi Bağımlılığı" Konferansı Normal hayatı olumsuz etkileyen ve özellikle gençleri hedef alan sosyal medya bağımlılığı, alanında uzman akademisyenler tarafından masaya yatırıldı.
 • 23:15 Tgc Sedat Simavi Ödülleri Sahiplerini Buldu -1 Tgc Sedat Simavi Ödülleri Sahiplerini Buldu -1 Muhabiri Nilüfer Demir, Dünyayı Sarsan Fotoğraf - Aylan Kurdi Bebek görüntüleriyle Gazetecilik Ödülüne değer görüldü.
 • 22:57 Tgc Sedat Simavi Ödülleri Sahiplerini Buldu... Tgc Sedat Simavi Ödülleri Sahiplerini Buldu... Türkiye gazeteciler Cemiyeti'nin (TGC) Kurucu Başkanı Sedat Simavi adına 39 yıldan bu yana Gazetecilik, Radyo, Televizyon, Karikatür, Edebiyat, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Spor alanları olmak üzere 9 dalda sanatçı, gazeteci ve bilim insanlarına verilen "Sedat Simavi Ödülleri", bu akşam düzenlenen törenle sahiplerine verildi.
 • 12:01 Başkent'te Marka Rüzgarı Esiyor Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) Ankara’yı ’marka kent’ hedefine bir adım daha yaklaştırmak ve Başkent’ten küresel markaların çıkmasını teşvik etmek amacıyla düzenlediği Ankara Marka Festivali (AMF) ilk gününde, marka isimleri ağırladı.
 • 10:40 Başkent'te Marka Festivali Rüzgarı Esiyor Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) ‘marka kent’ hedefine bir adım daha yaklaşmak ve Başkent’ten küresel markaların çıkmasını teşvik etmek amacıyla düzenlediği Ankara Marka Festivali (AMF) ilk gününde, marka isimleri ağırladı.
 • 18:18 2015 Sedat Simavi Ödülleri Açıklandı Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Sedat Simavi Ödülleri'ni kazananlar belli oldu.
 • 16:51 Aylan Bebek Fotoğrafına Gazetecilik Ödülü Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) 2015 Sedat Simavi Ödülleri'ne değer görülen sanatçı, gazeteci, edebiyat, spor ve bilim insanlarına verilecek ödüller açıklandı.
 • 16:22 Tgc Sedat Simavi Tgc Sedat Simavi "Gazetecilik Ödülü", Dha Muhabiri Nilüfer Demir'in Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) 2015 Sedat Simavi Ödülleri'ne değer görülen sanatçı, gazeteci, edebiyat, spor ve bilim insanlarına verilecek ödüller açıklandı.
 • 15:44 Kore Medyasının En İyileri Seçildi; 'Gangnam Style' Hala Zirvede Gangnam Style adlı parçası ile 2013 yazında Dünya gündemine düşen Koreli rapçi PSY, 2015 yılının en iyi şarkıcı seçildi.
 • 10:00 Akyazı'dan Kısa Kısa Akyazı Tabiat ve Orman Parkı'nda yürütülen çalışmalar devam ediyor.
 • 17:26 Akyazı Belediyesinden Öğrencilere Ücretsiz Deneme Sınavı Akyazı Belediyesinden Öğrencilere Ücretsiz Deneme Sınavı Eğitime her zaman önem ve öncelik veren, eğitim faaliyetlerine aralıksız devam eden Akyazı Belediyesi çalışmalar kapsamında yarın Akyazı Milli Eğitim müdürlüğünün denetiminde Akyazı genelinde 11 lise 27 orta okulda ücretsiz SBS ve YGS sınavı yaptı.
 • 14:36 CHP Kastamonu Milletvekili Adayı Çelebioğlu Açıklaması CHP Kastamonu Milletvekili Adayı Çelebioğlu Açıklaması Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu Milletvekili Adayı ve Kastamonu Konfederasyonu Genel Başkanı (KAS-KON) Hüseyin Selami Çelebioğlu, kendisi hakkında yapılan eleştirilere cevap verdi.
 • 13:57 Çocukları Hayata Bağlayan Okul Çocukları Hayata Bağlayan Okul Şanlıurfa'nın Maşuk bölgesindeki açılan Karaköprü İşitme Engelliler İlk-Orta Okulu, engelli çocukların hayatını değiştirdi.
 • 16:37 İşitme Engellileri Hayata Bağlayan Okul İşitme Engellileri Hayata Bağlayan Okul Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Faruk Çelik’in “Şanlıurfa için 400 proje” kapsamında açılan Karaköprü İşitme Engelliler İlk-Orta Okulu, işitme engelli çocukların hayatını değiştirdi.
 • 13:12 Podium Ankara Alışveriş Merkezi Yarın Açılıyor Podium Ankara Alışveriş Merkezi Yarın Açılıyor SBS Alışveriş İş ve Yaşam Merkezi A.Ş. tarafından 450 milyon TL düzeyinde yatırımla hayata geçirilen Podium Ankara Alışveriş Merkezi 22 Ekim Perşembe günü (yarın) açılıyor.
 • 09:42 Bakan Avcı, Tv Net'in Canlı Yayın Konuğu Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, TV Net'te yayınlanan Serhat İbrahimoğlu'nun gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
 • 16:12 SODES Projesinde Usulsüzlüğe 3 Tutuklama Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla 8 ildeki dershanelere eş zamanlı düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 10 kişiden 3'ü tutuklandı.
 • 16:14 Diyarbakır'da Dershane Projesinde Usulsüzlük Operasyonunda 3 Tutuklama Diyarbakır'da Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında, SBS öğrencilerinin dershanelere gönderilmesi projesinde usulsüzlük yapıldığı iddiası ile düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 10 kişiden 3'ü tutuklandı.
 • 15:13 Diyarbakır Merkezli Usulsüzlük Operasyonu Diyarbakır merkezli 8 ilde düzenlenen usulsüzlük operasyonunda gözaltına alınan 11 kişiden 3'ü tutuklandı.
 • 14:41 Sodes Operasyonunda 3 Tutuklama Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla 8 ildeki dershanelere eş zamanlı düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 10 kişiden 3’ü tutuklandı.
 • 15:07 Diyarbakır'da Dershaneye Polis Baskını Diyarbakır'da Dershaneye Polis Baskını Diyarbakır'da Anafen Dershanesi'ne polis ekipleri tarafından operasyon düzenlendi.
 • 11:04 Fatih Projesi Hakkında 9 Ayrı Soruşturma Yürütüldüğü İddiası Meclis'te Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Fatih Projesi hakkında 9 ayrı soruşturma yürütüldüğü iddiasını Meclis gündemine taşıdı.
 • 17:32 Bilecik'te Bilgeder Örnek Dernek Olarak Gösterildi Bilecik'te Bilgeder Örnek Dernek Olarak Gösterildi Bilecik Gençlik Kültür ve Eğitim Derneği’nin (Bilgeder), Bilecik ilindeki çalışmaları ile örnek dernek olarak gösterildi.
 • 18:48 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının Şikayetiyle Çorum'daki Okullara Baskın Yapıldı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının Şikayetiyle Çorum'daki Okullara Baskın Yapıldı Çorum ve ilçelerinde eğitim veren 6 okul ve 4 dershaneye polis ve maliye görevlilerince baskın yapıldı.
 • 21:21 Geçici Bakanlar Kurulu Toplantısı Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "Bundan sonra isteyen hayırseverlerimizin derslik yapabilmesi, herkesin bir okul yapmaya gücü yetmez ama belli oranlarda okullara katkıda bulunacak olan insanların isimlerinin, annelerinin, babalarının isimlerinin bu okullara verilmesi hatta maalesef son zamanlarda artan terör dolayısıyla şehirlerimize gelen şehitlerimizin anısına yapılacak olan yeni okullarda şehitlerimizin adının bu okullara verilmesi perspektifini hep beraber, Bakanlar Kurulu olarak benimsemiş buluyoruz" dedi.
 • 20:38 Kurtulmuş: Bugün İtibariyle Dershane Adı Altında Bir Faaliyet Olmayacak Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, ilk Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada “Bugün itibariyle dershane adı altında bir faaliyet olmayacak.
 • 20:29 Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş'tan Vatandaşa Kurban Bayramı Öncesi Müjde Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "23 Eylül çarşamba günü saat 00.00’dan 28 Eylül saat 07.00’a kadar otoyol ve köprülerin ücretsiz olması, ayrıca toplu taşımanın ücretsiz olmasını bugün Bakanlar Kurulu’nda imzaladık" dedi.
 • 17:36 Teog Yerleştirmeye Esas Puanları (YEP) Açıklandı Oğuzkaan Koleji, Maltepe ve Bakırköy Kampüsü'nde yer alan Anadolu Liselerinde TEOG YEP sonuçlarında başarılı olan öğrencileri ödüllendirmek için başarı bursu veriyor.