SON DAKİKA SBS HABERLERİ

Son Dakika Sbs Haberleri

17:57
Teog Şampiyonları Ödüllendirildi AK Parti Adıyaman Milletvekili Murtaza Yetiş, Temel Eğitime Geçiş Sınavı’nda (TEOG) tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye şampiyonu olan öğrencilere başarı belgesi verdi.
Teog Şampiyonları Ödüllendirildi
12:11
Türkiye Kamu-Sen Başkanı Koncuk: Vatandaş Sizi Etiyopya'da Okul Açın Diye Seçmedi Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yurtdışındaki Türk okullarını kapattırılmasına yönelik girişimlerine tepki gösterdi.
Türkiye Kamu-Sen Başkanı Koncuk: Vatandaş Sizi Etiyopya'da Okul Açın Diye Seçmedi
11:46
Umutları "40 Yaş Düzenlemesi" ile Yeniden Yeşerdi "Başörtüsü yasağı" nedeniyle 28 Şubat sürecinde uzaklaştırıldığı okuluna afla geri dönüp eğitimini tamamlayan Sevim Yıkılmaz, atamalarda "40 yaş" sınırının kaldırılmasıyla kadrolu öğretmen olma hakkı kazanmanın sevincini yaşıyor Yıkılmaz: "2014 Eylül ayında 40 yaş sınırına takıldığım için atamam yapılmadı.
16:56
Öğretmen Olma Hayalini 45'inden Sonra Gerçekleştirecek MEB'in ''Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği''ndeki atama şartlarından ''40 yaş sınırı''nın kaldırması, öğretmenlik hayali kuran Cihat Azarkan'a umut oldu.
15:14
Öğretmenlik Hayali "40 Yaş Düzenlemesi"Yle Canlandı "Başörtüsü yasağı" nedeniyle 1998 yılında girdiği PDR Bölümü'nden 2013'te mezun olabilen Gülhan Cengil, atanma şartlarındaki ''40 yaş sınırının'' kaldırılmasıyla, 6 yaşından bu yana kurduğu öğretmenlik hayaline kavuşacak olmanın ümidini taşıyor Cengil: "Kendi mahallemdeki okula öğretmen olmak istiyordum.
15:00
MHP Grup Başkanvekili Vural Açıklaması "Ülkenin başkanlık sitemine değil, huzura, özgürlüklere, bağımsız ve tarafsız bir yargıya, özgür medyaya, insanların üretmeye, işe, aşa ihtiyacı var" "Darbecilerle yarışan bir zihniyetle karşı karşıyayız. Kenan Evren gibi devlet başkanı olmak istiyor" "Kayıp kaçak bedeli yasal güvenceye alınıyor.
14:47
TEOG Mardin Birincilerine Vali Taşkesen'den Ödül Mardin Valisi Mustafa Taşkesen, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavında Mardin'de tüm sorulara doğru cevap veren öğrencileri makamında kabul etti.
13:43
Midyat, Teog'da En Başarılı İlçe Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavında Mardin ilçeleri arasında birinci olduklarını açıkladı.
12:51
TEOG Mardin Birincilerine Ödül Mardin'de Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavında tüm sorulara doğru cevap veren öğrenciler ödüllendirildi.
TEOG Mardin Birincilerine Ödül
18:12
Teog Sınav Sonuçlarının Değerlendirilmesi Çalıştayı Van Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘TEOG Sınav Sonuçlarının Değerlendirilmesi Çalıştayı’ düzenlendi.
Teog Sınav Sonuçlarının Değerlendirilmesi Çalıştayı
17:23
Teog'da 15 Olan Tercih Hakkı 25'e Çıkıyor Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, TEOG sınavına ilişkin, ''Tercih durumu geçen sene tek listeydi bunu ikiye çıkarıyoruz.
Teog'da 15 Olan Tercih Hakkı 25'e Çıkıyor
16:41
Teog'da 15 Olan Tercih Hakkı 25'e Çıkıyor Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, TEOG sınavına ilişkin, "Tercih durumu geçen sene tek listeydi bunu ikiye çıkarıyoruz.
Teog'da 15 Olan Tercih Hakkı 25'e Çıkıyor
16:03
Sorgunlu Görme Engelli Gencin Büyük Azmi Yozgat'ın Sorgun İlçesi'nde yaşayan doğuştan görme engelli 35 yaşındaki Tayyar Kabay, katıldıkları kurslar sayesinde 10 parmak bilgisayar kullanmayı, bağlama, org ve darbuka çalmayı öğrendi.
Sorgunlu Görme Engelli Gencin Büyük Azmi
15:29
TEOG'da Başarılı Olan Öğrenciler Ödüllendirildi Malatya'da Yeşilyurt Belediyesi ve Yeşilyurt Kaymakamlığı tarafından TEOG başarılı olan öğrencilere hediyeler verildi.
TEOG'da Başarılı Olan Öğrenciler Ödüllendirildi
15:06
Milli Eğitim Bakanı Avcı, Antalya'da "Bu yıl halen özel okullarda okuyan öğrencilerin de bu teşvik programından yararlanmalarına ilişkin yönetmelik üzerinde çalışmalarımız sürüyor.
Milli Eğitim Bakanı Avcı, Antalya'da
15:05
"Çevre Sağlığı Teknikerlerinin Mağduriyeti Giderilmelidir" Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, mahkeme kararıyla görevlerine son verilen çevre sağlığı teknikerlerinin mağduriyetinin giderilmesi gerektiğini söyledi.
'Çevre Sağlığı Teknikerlerinin Mağduriyeti Giderilmelidir'
14:32
KPSS Tercih Kılavuzundaki Hata Nedeniyle 63 Memur İşten Çıkarıldı Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, KPSS tercih kılavuzunda yer alan hata yüzünden Sağlık Bakanlığı’nda 63 memurun işten çıkarıldığını söyledi.
14:20
Görme Engelli Gencin On Parmağında On Marifet Sorgun'da bağlama, org, darbuka çalmanın yanında kendisine ait besteleri de bulunan doğuştan görme engelli Tayyar Kabay, klavyede 10 parmak yazı yazmayı da öğrendi.
Görme Engelli Gencin On Parmağında On Marifet
10:15
Ayvalıkta Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu 1. Toplantısı... Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, ‘Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı’nın öncülüğünde ilk toplantısını; İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirdi.
Ayvalıkta Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu 1. Toplantısı...
09:56
Bakan Avcı, Yurtdışındaki Okullarla İlgili Bilgi Verdi Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Odunpazarı Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu'nun açılışının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
20:55
Mardin'in Teog Sınavındaki Başarısı - Vali Taşkesen Mardin'in TEOG sınavındaki başarısı- Mardin Valisi Mustafa Taşkesen, "Mardin'de 2014-2015 eğitim öğretim yılı birinci dönem Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında geçen eğitim öğretim dönemine nazaran yüzde 3,26'lık bir yükselme başarısı kaydedildi" dedi.
Mardin'in Teog Sınavındaki Başarısı - Vali Taşkesen
19:09
Milli Eğitim Bakanı Avcı: Atamalarda Yaş Sınırı Yok Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, öğretmen atamalarında daha önce yaş sınırı olduğunu ancak bunu kaldırdıklarını belirtti.
18:05
Eskişehir Bakan Avcı Öğretmen Atamasında 40 Yaş Koşulu Kalktı Bakan Avcı Öğretmen atamasında 40 yaş koşulu kalktı MİLLİ Eğitim Bakanı Nabi Avcı, branş öğretmenleri atamasında 40 yaş sınırını kaldırdıklarını söyleyerek, Buna niçin ihtiyaç duyduk Özellikle 28 Şubat döneminde KPSS'yi kazandıkları veya müracaat ettikleri halde o günün koşullarında bu hakları ellerinden alınan öğretmen adayları da bu atama döneminde bundan yararlanabilsinler dedi.
Eskişehir Bakan Avcı Öğretmen Atamasında 40 Yaş Koşulu Kalktı
18:04
Avcı: "Hükümetin Himayesinde Ama Sivil Bir Girişim Olarak Bu Hizmetler Sürdürülür" Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'de: - "Yurt dışındaki bütün eğitim veren kurumların eğitim amaçlarına uygun davranacakları bir yapıya kavuşturulmaları için gerekli düzenlemeleri yapıyoruz, yapacağız"- "Bizim Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan bugüne kadar elçilikler bünyesinde faaliyet gösteren okullarımızın sayısı artacak" Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Yurt dışındaki bütün eğitim veren kurumların eğitim amaçlarına uygun davranacakları bir yapıya kavuşturulmaları için gerekli
Avcı: 'Hükümetin Himayesinde Ama Sivil Bir Girişim Olarak Bu Hizmetler Sürdürülür'
17:53
Bakan Avcı: Öğretmen Atamasında 40 Yaş Koşulu Kalktı Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, branş öğretmenleri atamasında 40 yaş sınırını kaldırdıklarını söyleyerek, "Buna niçin ihtiyaç duyduk? Özellikle 28 Şubat döneminde KPSS'yi kazandıkları veya müracaat ettikleri halde o günün koşullarında bu hakları ellerinden alınan öğretmen adayları da bu atama döneminde bundan yararlanabilsinler" dedi.
Bakan Avcı: Öğretmen Atamasında 40 Yaş Koşulu Kalktı
17:51
Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'de Açıklaması "Yurt dışındaki bütün eğitim veren kurumların eğitim amaçlarına uygun davranacakları bir yapıya kavuşturulmaları için gerekli düzenlemeleri yapıyoruz, yapacağız" "Bizim Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan bugüne kadar elçilikler bünyesinde faaliyet gösteren okullarımızın sayısı artacak"
17:43
Uluslararası Test Merkezi Prometrıc'in İstanbul Ofisi Açıldı Uluslararası test merkezi Prometric'in İstanbul ofisinin açılışı, ABD'nin İstanbul Başkonsolosu Charles Hunter'ın da katılımıyla gerçekleştirildi.
Uluslararası Test Merkezi Prometrıc'in İstanbul Ofisi Açıldı
17:42
Kaymakamdan Lys Birincisine Otomobil Vaadi Mardin'in Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Lisans Yerleştirme Sınavında (LYS) il birincisi veya Türkiye sıralamasında ilk 100'e girecek öğrenciyi otomobille ödüllendireceklerini söyledi.
17:39
Büyükşehir Belediyesinden "Öğretmen Çalıştayı" Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesinde hizmet veren eğitim merkezlerindeki eğitimcilere yönelik düzenlenen "Öğretmen Çalıştayı" başladı.
16:33
Uluslararası Test Merkezi Prometrıc'ın İstanbul Ofisi Açıldı Haber Gülseli KENARLI - Kamera İdris TİFTİKCİ İstanbul DHA Uluslararası test merkezi Prometric'in İstanbul ofisinin açılışı, ABD'nin İstanbul Başkonsolosu Charles Hunter'ın da katılımıyla gerçekleştirildi.
Uluslararası Test Merkezi Prometrıc'ın İstanbul Ofisi Açıldı
13:34
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik Açıklaması "2015/1 yerleştirme işlemlerinde memur talebi olan kurumlarımız, taleplerini 20 Mart'a kadar Devlet Personel Başkanlığımıza bildirecekler" "Toplanan taleplere göre, ilana çıkılmasının ardından, 16 24 Nisan tarihleri arasında başvurular alınacak"
13:31
40 Yaş Sınırı 28 Şubat Mağduru Öğretmen Adayları İçin Kaldırıldı" Öğretmenliğe ilk kez atanacakların "40 yaş sınırının", 28 Şubat sürecinde KPSS’de yeterli puan almasına ve diğer şartları taşımalarına rağmen kılık, kıyafet ve benzeri nedenlerle öğretmenliğe girişi engellenen öğretmenlerin yoğun talepleri üzerine Milli Eğitim Bakanı Avcı'nın talimatıyla kaldırıldığı bildirildi.
11:16
Selim Teog'da Birinci Oldu TEOG’ta geçen yıl 5. Olan Selim’de bu yıl il sıralamasında ilçeler aarasında birinci olmasının haklı sevinci yaşanıyor.
Selim Teog'da Birinci Oldu
18:17
KPSS Soruşturmasının Bürosu Değişti Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosunda görevliyken KPSS ile 2012'deki "Avukatlar İçin Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı"na ilişkin soruşturmaları yürüten Cumhuriyet Savcısı Erkman, yeni görev yeri "Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosunda" da aynı soruşturmaları yürütecek.
17:22
Kılıçdaroğlu: "Size Hain Diyenlerle Yanyana Duracak Mısınız?" CHP TBMM Grup Toplantısı-Genel Başkan Kılıçdaroğlu: (1)-"TBMM çatısı altında yolsuzlukları bütün delilleri ile ortaya konmuş dosya, AKP Grubu tarafından kapatıldı.
Kılıçdaroğlu: 'Size Hain Diyenlerle Yanyana Duracak Mısınız?'
17:05
CHP TBMM Grup Toplantısı Genel Başkan Kılıçdaroğlu: (1) "TBMM çatısı altında yolsuzlukları bütün delilleri ile ortaya konmuş dosya, AKP Grubu tarafından kapatıldı.
16:30
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, Çorum'da CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba: - "(CHP İzmir Milletvekili Güler'in partiden istifası) Parti kurallarını hiçe sayan, bir başka partinin mensubuymuş gibi davranan bir arkadaştı.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, Çorum'da
15:00
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba Açıklaması "(CHP İzmir Milletvekili Güler'in partiden istifası) Parti kurallarını hiçe sayan, bir başka partinin mensubuymuş gibi davranan bir arkadaştı.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba Açıklaması
14:39
KPSS'de Birinci Olan Öğrencilere Teşekkür Belgesi Verildi Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği bölümü KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı’nda Türkiye genelinde başarı göstererek sıralamada Türkiye Birincisi olan öğrencilere üniversite yönetiminin ev sahipliğinde teşekkür belgesi takdim edildi.
KPSS'de Birinci Olan Öğrencilere Teşekkür Belgesi Verildi
12:24
TEOG Sınavında Başarılı Olan Öğrencilere Ödül Sason İlçesi Kaymakamı Tekin Dundar, TEOG sınavında derece yapan öğrencilere ödül verdi.
TEOG Sınavında Başarılı Olan Öğrencilere Ödül
17:50
İkiz Kardeşler Teog Sınavında Birinci Oldular Karamürsel 4 Temmuz Şehit Hüseyin Güldal Ortaokulu 2014-2015 eğitim öğretim yılı 1.dönem sonu itibariyle Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında yapılan sınavda derece alan Vural ve Bora Aktaş Karamürsel’de birincilik elde ettiler.
İkiz Kardeşler Teog Sınavında Birinci Oldular
14:33
MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Aydoğdu Açıklaması "15 bin öğretmen atamasını, okullar açılmadan önceki cuma günü yapacağız, yetiştirmeye çalışacağız" "108 alanda yapılacak atamalarda, TEOG ve LYS branşlarına, kontenjanın yüzde 58'i ayrılacak" "Geri kalmış bölgelere, kontenjanının yüzde 73'ünü dağıttık"
MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Aydoğdu Açıklaması
12:43
Balıkesir Fırat Koleji Teog'da Başarılı Olan Öğrencilerini Ödüllendirdi Balıkesir'deki Özel Fırat Koleji, TEOG sınavının ilkinde 120 sorunun tamamını doğru cevaplayan 6 ve bir yanlış yapan 10 öğrencisini ödüllendirdi.
12:34
15 Bin Öğretmenin Atama Tarihi Belli Oldu! Başbakan Davutoğu'nun 24 Kasım'da müjdesini verdiği öğretmen atamalarının tarihi netleşti. 15 bin öğretmenin ataması 6 Şubat'ta yapılacak.
15 Bin Öğretmenin Atama Tarihi Belli Oldu!
10:53
Hanefi Bostan'dan "Kpss" Tepkisi Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen İstanbul İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. M. Hanefi Bostan, KPSS ile ilgili hazırlandığı iddia edilen rapora ilişkin, “Rapor doğruysa devletin bütün kurumlarıyla iflas ettiğinin resmidir” dedi.
Hanefi Bostan'dan 'Kpss' Tepkisi
17:04
Yeni Müdürden Yeni Projeler Diyarbakır'ın Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Aydın Ak, ayağının tozuyla gelir gelmez yenilikçi projelerini de hayata geçirmeye başladı.
Yeni Müdürden Yeni Projeler
12:33
Başarılı Öğrencilere Kaymakamdan Jest! TEOG sınavında başarılı olan öğrenciler için Hasankeyf Kaymakamı Temel Ayca'nın tarafından bir etkinlik düzenlendi.
Başarılı Öğrencilere Kaymakamdan Jest!
16:56
Teog Sınavından Ful Çeken Öğrencilere Ödül Verildi Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında 700 tam puan alan Malatya’lı öğrencilere Final Dergisi Dersaneleri tarafından ödül verildi.
Teog Sınavından Ful Çeken Öğrencilere Ödül Verildi
15:47
Eğitim-İş'ten Yarı Yıl Değerlendirmesi Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Ebru Sungar, yarıyıl değerlendirmesinde bulundu.
21:29
Osmancık MEM'den Başarılı Öğrencilere Ödül Çorum Osmancık'ta ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü TEOG sınavında tam puan alan öğrencileri ödüllendirdi.
Osmancık MEM'den Başarılı Öğrencilere Ödül
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.02.2015 00:39:03. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA SBS HABERLERİ
[Hata Bildir]