SON DAKİKA SBS HABERLERİ

Son Dakika Sbs Haberleri

 • 21:21Geçici Bakanlar Kurulu ToplantısıBaşbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "Bundan sonra isteyen hayırseverlerimizin derslik yapabilmesi, herkesin bir okul yapmaya gücü yetmez ama belli oranlarda okullara katkıda bulunacak olan insanların isimlerinin, annelerinin, babalarının isimlerinin bu okullara verilmesi hatta maalesef son zamanlarda artan terör dolayısıyla şehirlerimize gelen şehitlerimizin anısına yapılacak olan yeni okullarda şehitlerimizin adının bu okullara verilmesi perspektifini hep beraber, Bakanlar Kurulu olarak benimsemiş buluyoruz" dedi.
 • 20:38Kurtulmuş: Bugün İtibariyle Dershane Adı Altında Bir Faaliyet OlmayacakBaşbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, ilk Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada “Bugün itibariyle dershane adı altında bir faaliyet olmayacak.
 • 20:29Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş'tan Vatandaşa Kurban Bayramı Öncesi MüjdeBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "23 Eylül çarşamba günü saat 00.00’dan 28 Eylül saat 07.00’a kadar otoyol ve köprülerin ücretsiz olması, ayrıca toplu taşımanın ücretsiz olmasını bugün Bakanlar Kurulu’nda imzaladık" dedi.
 • 17:36Teog Yerleştirmeye Esas Puanları (YEP) AçıklandıOğuzkaan Koleji, Maltepe ve Bakırköy Kampüsü'nde yer alan Anadolu Liselerinde TEOG YEP sonuçlarında başarılı olan öğrencileri ödüllendirmek için başarı bursu veriyor.
 • 11:29U15 Efeler Köprülü'yü de GeçtiU15 Efeler Köprülü'yü de GeçtiFutbol U15 Kategorisi’nin iki başarılı takımı olan Aydınspor 1923 ile Köprülüspor hazırlık maçında kozlarını paylaştı.
 • 15:18Soma Özel Birlik Lisesi'nden 2015 Lys'de Büyük BaşarıSoma Özel Birlik Lisesi'nden 2015 Lys'de Büyük BaşarıManisa'nın Soma ilçesindeki Özel Birlik Lisesi öğrencileri, 2015 LYS’de ilk on binde 29 Türkiye derecesi elde etti.
 • 13:48Şahinbeyli Öğrencilerin Üniversite BaşarısıŞahinbeyli Öğrencilerin Üniversite BaşarısıŞahinbey Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren sosyal tesislerde ücretsiz olan üniversiteye hazırlık kurslarına katılan öğrencilerden 1028’i üniversiteyi kazanarak büyük başarı gösterdi.
 • 13:24Hizan'da Bir Yılda 81 Kurs AçıldıHizan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından 2014-2015 eğitim öğretim yılında toplam 81 kurs açıldığı bildirildi.
 • 14:25Fem Dershaneleri, Erzurum'da Üç Şubesiyle Eğitime Devam EdecekFem Dershaneleri, Erzurum'da Üç Şubesiyle Eğitime Devam EdecekAnayasa Mahkemesi (AYM) dershanelerin okula dönüşmesini ve dönüşemeyen dershanelerin kapatılmasını düzenleyen kanunu iptal etmesinin ardından, FEM Dershaneleri Erzurum'da 3 şubesiyle hizmet verecek.
 • 10:04Tv Şovu Yarışmacılarını Işid'e GötürdüTv Şovu Yarışmacılarını Işid'e GötürdüAvustralya’da yayınlanan “Geldiğin Yere Dön” adlı reality şov, yarışmacılarını Suriye’ye götürdü.
 • 08:16TV Şovu İçin Giden Yarışmacılar, IŞİD'le Burun Buruna GeldiTV Şovu İçin Giden Yarışmacılar, IŞİD'le Burun Buruna GeldiAvustralya'da yayınlanan 'Geldiğin Yere Dön' adlı reality şov, yarışmacılarını Suriye'ye götürdü. Yarışmacılar, IŞİD'le karşı karşıya kaldı.
 • 04:11Avcı: "Paralel Medyada 'Dershaneleri Sevdiğimiz İçin Kapatıyoruz' Şeklinde Yazılan Abuk Sabuk Cümle...GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın açıklamaları Milli Eğitim Bakanı Avcı: -"Paralel medyada 'dershaneleri sevdiğimiz için kapatıyoruz' şeklinde yazılan abuk sabuk cümle katiyen ne benim ağzımdan ne başka bir bürokratın ağzından çıkmamıştır, böyle bir şey gündeme gelmemiştir" Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Paralel medyada 'dershaneleri sevdiğimiz için kapatıyoruz' şeklinde yazılan abuk sabuk cümle katiyen ne benim ağzımdan ne başka bir bürokratın ağzından çıkmamıştır, böyle bir şey gündeme gelmemiştir" dedi.
 • 02:40Eskişehir - Avcı: Dershaneleri Sevdiğimiz İçin Kapatıyoruz Türünden Abuk Sabuk Cümle Benim Ağzımdan...Eskişehir - Avcı: Dershaneleri Sevdiğimiz İçin Kapatıyoruz Türünden Abuk Sabuk Cümle Benim Ağzımdan...Bakan Avcı: Yan çizmezlerse Ak Parti Türkiye'nin sorunlarını çözmeye devam edecektir (ek) Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, dershanelerin özel okula dönüştürülmesi süreciyle ile ilgili olarak kendisinin Anayasa Mahkemesi'ne bilgilendirmede bulunduğunu söyleyerek, "Paralel medyanın yazdığı gibi 'Dershaneleri sevdiğimiz için kapatıyoruz' türünden abuk sabuk bir cümle katiyen ne benim ağzımdan ne de herhangi bir başka bürokratımın ağzından çıkmamıştır" dedi.
 • 02:07Bakan Avcı: Yan Çizmezlerse AK Parti Türkiye'nin Sorunlarını Çözmeye Devam Edecektir (2)Bakan Avcı: Yan Çizmezlerse AK Parti Türkiye'nin Sorunlarını Çözmeye Devam Edecektir (2)Avcı: DERSHANELERİ SEVDİĞİMİZ İÇİN KAPATIYORUZ TÜRÜNDEN ABUK SABUK CÜMLE BENİM AĞZIMDAN ÇIKMAMIŞTIR Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, dershanelerin özel okula dönüştürülmesi süreciyle ile ilgili olarak kendisinin Anayasa Mahkemesi'ne bilgilendirmede bulunduğunu söyleyerek, "Paralel medyanın yazdığı gibi 'Dershaneleri sevdiğimiz için kapatıyoruz' türünden abuk sabuk bir cümle katiyen ne benim ağzımdan ne de herhangi bir başka bürokratımın ağzından çıkmamıştır" dedi.
 • 00:58Milli Eğitim Bakanı Avcı AçıklamasıMilli Eğitim Bakanı Avcı AçıklamasıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Paralel medyada 'dershaneleri sevdiğimiz için kapatıyoruz' şeklinde yazılan abuk sabuk cümle katiyen ne benim ağzımdan ne başka bir bürokratın ağzından çıkmamıştır, böyle bir şey gündeme gelmemiştir" dedi.
 • 12:48Teog'daki Skandallar Velilerin İtimadını Sarstı'Teog'daki Skandallar Velilerin İtimadını Sarstı'Aktif Eğitimciler Sendikası (Aktif Eğitim-Sen) Samsun Şube Başkanı Sefa Zor, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) sınavlarında yaşanan skandalların velilerde güven kaybına sebep olduğunu söyledi.
 • 10:42Avustralya, Savaş Suçu Şüphelisi Vasiljkovic'i Hırvatistan'a İade EttiAvustralya, Yugoslavya'daki iç savaş sırasında sivillere karşı savaş suçu işlediği şüphesiyle aranan ve kendi vatandaşı olan Dragan Vasiljkovic'i yargılanmak üzere Hırvatistan'a iade etti.
 • 10:29Adana'da Elektrik KesintisiAdana’nın Sarıçam, Yüreğir, Seyhan, Kozan, Feke, Aladağ ve Ceyhan ilçelerinde pazartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 09:11Oğuzkaan Koleji Maltepe'de Anadolu Lisesi Açtı!Oğuzkaan Koleji Maltepe'de Anadolu Lisesi Açtı!Eğitim ve öğretime Çapa, Bakırköy ve Maltepe Kampüslerinde devam eden Oğuzkaan Koleji, Maltepe'de yeni bir okul daha açtı.
 • 17:53Seydişehirlilerin Gönlünü Kazanan Kaymakam Sonel İlçeye Veda EdiyorSeydişehirlilerin Gönlünü Kazanan Kaymakam Sonel İlçeye Veda EdiyorKonya’nın Seydişehir ilçesinde geldiği günden bu yana uyguladığı projeleri ile tüm Seydişehir halkının gönlünde yer eden Kaymakam Tuncay Sonel, son açıklanan 2015 Mülki İdari Amirler Kararnamesi ile 1. Derece Kadrolu Bandırma Kaymakamlığına atanması dolayısıyla ilçeye veda ediyor.
 • 11:49Kore Kanalları, Sadece İnternette Yayınlanacak Diziler Çekmeye BaşladıKore Kanalları, Sadece İnternette Yayınlanacak Diziler Çekmeye BaşladıGüney Kore’de her geçen gün etkinliği artan internet dizileri, televizyon kanallarını harekete geçirdi.
 • 09:31Adana'da Elektrik KesintisiAdana'da Elektrik KesintisiAdana'nın Yüreğir, Karataş, Pozantı, Ceyhan, Seyhan, Karaisalı, Kozan, Feke, Tufanbeyli, Aladağ ve Karaisalı ilçelerinde Pazartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 14:36Güney Kore'nin Popüler Kültürünün Yayılmasına Hükümet DesteğiGüney Kore'nin sivil ve hükümet kurumlarının, Kore'nin popüler kültürünü (Hallyu) daha fazla yaymak amacıyla, ortak bir çalışma yapacağı bildirildi.
 • 11:48Güney Koreliler Çarşamba Akşamları 'Mask' Dizisini İzliyorGüney Koreliler Çarşamba Akşamları 'Mask' Dizisini İzliyorGüney Kore’de dün en çok reyting toplayan ‘Mask’ dizisi, her geçen hafta izlenme oranını yükseltmeye devam ediyor.
 • 11:37TEOG Puan Hesaplama Sistemi - RobotuTEOG Puan Hesaplama Sistemi - RobotuTEOG puan hesaplama. TEOG sisteminde puan hesaplama işlemini kullanabilmek için bir önceki dönemlerdeki (6-7-8 sınıflarda alınan puanlar) başarı puanınızdan da haberdar olmanız gerekiyor. Bu bilgilere ulaştıktan sonra aşağıdaki bilgiyi ve bağlantıları takip ederek hesaplama işlemini yapabilirsiniz.
 • 16:37Teog'un İki Sınavında da Tüm Soruları Doğru CevapladıTeog'un İki Sınavında da Tüm Soruları Doğru CevapladıKonya Özel Selçuklu Abdullah Aymaz Ortaokulu öğrencisi Meryem Ayşe Terzioğlu, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında 8’inci sınıflar için yapılan 2. dönem sınavında da tüm soruları doğru cevapladı.
 • 15:42CHP'de Sandıklar Açılmadan İstifa GeldiCHP'de Sandıklar Açılmadan İstifa GeldiCHP Genel Başkanlık İletişim Koordinatörlüğü yapan Baki Özilhan sandıklar açılmadan görevini bıraktığını açıkladı.
 • 16:12Derleme Gün İçinde Geçilen "Bakanlar İcraatlarını Değerlendirdi" Başlıklı Haberlerimizi Derleyerek...AK Parti hükümetlerinin bakanları, görevleri süresince gerçekleştirdikleri önemli icraatları ve öne çıkan hizmetleri değerlendirdi.
 • 13:10Bakanlar İcraatlarını DeğerlendirdiMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, dershanelerin özel okula dönüşümü sürecinde şimdiye kadar 2 bin 262 başvurudan 2 bin 228'inin kabul edilip incelemeye alındığını belirterek, "İncelememizin ardından 364'ü, resmen özel öğretim kurumuna dönüştü.
 • 17:23Sodes Projesindeki Usulsüzlük İddiasıDiyarbakır'da Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında bir dershaneye verilen ihalede usulsüzlük yapıldığı iddiasına ilişkin 12 sanık hakkında 27'şer yıla kadar hapis cezası istendi.
 • 11:24Sodes Soruşturmasında 12 Sanığa 27'şer Yıl Hapis İstemiDiyarbakır cumhuriyet Başsavcılığı'nın Mart ayında başlattığı Sosyal Destek Projesi (SODES) soruşturmasında hazırlanan iddianamede, aralarında emniyet müdürlerinin de bulunduğu 12 şüpheli hakkında 27'şer yıla kadar hapis cezası istendi.
 • 16:07Bakan Avcı'dan Lise Mezunlarına Bakan Avcı'dan Lise Mezunlarına "Takviye" MüjdesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Detay,- Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın açıklamaları, Bakan Avcı'dan lise mezunlarına "takviye" müjdesi- Milli Eğitim Bakanı Avcı: - "Halk Eğitim Merkezlerini hem kapasite hem eğitici olarak 'beşeri kapasite' olarak artırıyoruz.
 • 12:40Bakan Avcı: Sakın Senet İmzalamayınSELMA KASAP - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Halk Eğitim Merkezlerini hem kapasite hem eğitici olarak 'beşeri kapasite' olarak artırıyoruz.
 • 10:53Saraydaki Mücevher'in Başrol Oyuncusu Lee, Ekranlara Geri DönüyorSaraydaki Mücevher'in Başrol Oyuncusu Lee, Ekranlara Geri Dönüyor‘Saraydaki Mücevher’ dizisinin başrol oyuncusu Lee Young-ae, yeni bir dizi ile uzun bir aradan sonra tekrar ekranlara geri dönüyor.
 • 12:36Taşaltın: 'Urfalı Rektörler Vardı da ne Oldu' Demek İstemiyorum!Taşaltın: 'Urfalı Rektörler Vardı da ne Oldu' Demek İstemiyorum!Harran Üniversitesi'nin çiçeği burnunda rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Urfalı olmadığı için kendisini eleştirenlere sitem etti.
 • 17:07Eurovision'u Avustralya Kazanırsa…Eurovision'u Avustralya Kazanırsa…Bu yılki Eurovision Şarkı Yarışması'nı kazanmasa da Almanya'nın gelecek yıl yarışmaya ev sahipliği yapma ihtimali bulunuyor.
 • 13:55Gençlik Spor'dan Başkan Vekili Özak'a ZiyaretGençlik Spor'dan Başkan Vekili Özak'a ZiyaretGençlik Spor İl Müdürü Muzaffer Çintımar, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla beraberindeki milli sporcu ve başarılı öğrencilerle Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak’ı ziyaret etti.
 • 16:30Okullar ne zaman tatil oluyor? 2015 Öğretim yılıOkullar ne zaman tatil oluyor? 2015 Öğretim yılıOkullar ne zaman tatil oluyor? 2014 - 2015 eğitim öğretim yılının kapanmasına az bir zaman kala öğrenci ve veliler birbirlerine bu soruyu soruyor. 7 Haziran seçimleri dolayısıyla okulların erken kapanacağı söylentileri yayılsa da okulların sene başında belirlenen takvime göre, yani 12 Haziran günü tatil olacağı açıklandı.
 • 16:27Okullar ne zaman kapanıyor, kapanış tarihi değişti mi?Okullar ne zaman kapanıyor, kapanış tarihi değişti mi?2014 - 2015 eğitim öğretim yılı ne zaman bitiyor? Okullar ne zaman kapanacak? 7 Haziran seçimleri dolayısıyla okulların erken kapanacağı söylentilerine MEB Bakanlı Nabi Avcı açıklık getirdi. Avcı, okulların daha önce belirlendiği gibi 12 Haziran'da tatil edileceğini söyledi.
 • 13:09Sbs Soruşturmasına İlişkin MEB'e Bilgi UlaşmadıANKARA (AA) – YILDIZ AKTAŞ - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 2010 yılında gerçekleştirilen Seviye Belirleme Sınavı'ndaki (SBS) kopya iddialarına ilişkin, "Henüz, bize intikal eden bir şey yok. Zaten SBS sorularının bilgisayarında bulunduğu söylenen kişi ÖSYM çalışanı. Milli eğitim çalışanı değil ama bizimle bir bağlantıları var mı bakanlık içerisinde bir yuvalanma var mı onlar da araştırılıyor" dedi.
 • 22:03Gün;Gün;"Erzincan'da Teog Sorunsuz Tamamlandı"TEOG sistemi kapsamında, 8.sınıf öğrencilerine yönelik yapılan 2.dönem sınavlarının ikinci oturumunun tamamlanmasının ardından 1 milyon 282 bin 512 öğrencinin ter döktüğü sınavların ikinci oturumu Fen ve Teknoloji ile başlatıldı.
 • 08:52Dünyanın En İyi Üniversitesine Kabul Edildi, Gidecek Parası YokDünyanın En İyi Üniversitesine Kabul Edildi, Gidecek Parası YokDünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan MIT'e 65 bin dolarlık bursla kabul edilen Boğaziçili Enes Kocabey'in ABD'ye gidecek parası yok.
 • 21:11Anzak Tweetleri Spikeri İşinden EttiAvustralya'da farklı dillerde yayın yapan Special Broadcasting Service (SBS) televizyonu spor spikeri Scott McIntyre attığı Anzak tweetleri yüzünden işinden oldu.
 • 16:04Attığı Anzak Tweet'i Yüzünden İşinden OlduAvustralya'nın Special Broadcasting Service (SBS) kanalında çalışan Scott McIntyre Anzak Günü dolayısıyla attığı tweetler yüzünden işinden oldu.
 • 13:18Çanakkale İçin Attığı Tweet Spikeri İşinden EttiAvustralya'da bir televizyon kanalının spikeri, Anzak gününde attığı tweetler nedeniyle görevinden alındı.
 • 10:48Anzak Günü Hakkında Tweet Atan Spiker İşten AtıldıAnzak Günü Hakkında Tweet Atan Spiker İşten AtıldıAvustralya'nın SBS kanalında görevli spor spikeri Scott McIntyre Anzak Günü hakkında attığı tweetler yüzünden işten atıldı.
 • 19:07Kulp'un İçme Suyu Sorunu ÇözüldüKulp'un İçme Suyu Sorunu ÇözüldüDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, 6,5 milyon liraya mal olan Kulp İçme Suyu İsale Hattı'nı hizmete açtı.