SON DAKİKA SBS HABERLERİ

Son Dakika Sbs Haberleri

 • 26 Temmuz 2016 11:27Telefonları Güneş Enerjisiyle Şarj Ediyor!Telefonları Güneş Enerjisiyle Şarj Ediyor!Tatil mevsiminin gelmesi ile birlikte dışarıda geçirilen süre artarken, akıllı telefonların ve tabletlerin hızla tükenen şarjları, gidilen her yerde elektrik prizine bağlı bir yaşam sürmeye neden oluyor.
 • 12 Temmuz 2016 11:53Titrek selfie'lere sonTitrek selfie'lere sonSBS imzasını taşıyan tripod, selfie sticker ve lensler, telefonların gelişmiş kamera özelliklerini daha da ileri taşımaya ve sosyal medyada bol beğeni toplayan fotoğraflar çekmeye yardımcı oluyor.
 • 01 Temmuz 2016 16:47Türkiye Teröristlere Desteği Durdurmak İstemiyorTürkiye Teröristlere Desteği Durdurmak İstemiyor"Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Avustralya'nın SBS kanalına verdiği röportajda, Batılı devletlerin terörle mücadele konusunda, Şam hükümetine gizlice güvenlik yetkilileri gönderdiğini söyledi.
 • 27 Haziran 2016 17:56Eğitim Alanını Düzenleyen Tasarı KomisyondaMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, ders sayısının Avrupa'dan daha fazla olduğunu belirterek, "Belki ders sayısının azaltılması lazım. Okulun içindeki öğrenciyi o dersten çıkartıp, diğer derse koşturur hale getirmemek lazım. Oyunla eğitimi, dinlenmeyi bir arada götürüp, daha iyi bir eğitim vermek gerekir. Müfredatın sadeleştirilmesi lazım." dedi.
 • 14 Haziran 2016 11:05Bayder'den Kız Çocuklarının Eğitimine Önemli KatkıBayder'den Kız Çocuklarının Eğitimine Önemli Katkı“Bayburt’un Kabuğunu Kıran İncileri” Projesi kapsamında yapılan çalışmalarla Bayburt Tarih-Kültür ve Edebiyat Derneği (BAYDER), Bayburt’ta okuyan kız çocuklarının eğitimine önemli katkılar vermeye devam ediyor.
 • 07 Haziran 2016 10:28Akıllı telefon aksesuarlarında İtalyan esintisi:İtalya'nın ünlü aksesuar markası SBS tarafından geliştirilen Gold Serisi, akıllı telefonları için farklı aksesuar çözümleri arayanlara beklentilerinin tam karşılığını sunuyor.
 • 30 Mayıs 2016 15:2512'nci Teknoloji Ödülleri Sahiplerini Buldu12'nci Teknoloji Ödülleri Sahiplerini BulduTÜBİTAK, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) ve TÜSİAD işbirliği ile bu yıl 12’ncisi düzenlenen Teknoloji Ödülleri, sahiplerini buldu.
 • 29 Mayıs 2016 14:17Hedefi Babasının Yaşamını Yitirdiği Gemiye Kaptan OlmakHedefi Babasının Yaşamını Yitirdiği Gemiye Kaptan OlmakFurkan Cengiz'in açıklaması ÖMER ERİM BAŞTİMAR - Filistin'e insani yardım malzemesi taşıyan Mavi Marmara gemisine İsrailli askerlerin silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybeden Cengiz Akyüz'ün oğlu Furkan Akyüz, babasını toprağa verdiği gün aldığı karar doğrultusunda denizci olma yolunda ilerliyor.
 • 29 Mayıs 2016 12:23Hedefi Babasının Yaşamını Yitirdiği Gemiye Kaptan OlmakFilistin'e insani yardım malzemesi taşıyan Mavi Marmara gemisine İsrailli askerlerin silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybeden Cengiz Akyüz'ün oğlu Furkan Akyüz, babasını toprağa verdiği gün aldığı karar doğrultusunda denizci olma yolunda ilerliyor.
 • 24 Mayıs 2016 17:02Sınav öncesi beslenme, neler yemeliyiz?Sınav öncesi beslenme, neler yemeliyiz?Sınav öncesi beslenme, neler yemeliyiz? KPSS, YGS, SBS, ALES, TUS, DUS derken hayatımız boyunca sürekli sınava giriyoruz. İlkokuldan liseye, liseden üniversiteye derken hayatımızın her anında sınavlar mutlaka oluyor. Bu önemli sınavlar öncesi beslenme konusunda önemli bilgilendirmeler haberimizde.
 • 24 Mayıs 2016 17:01Sınava nasıl hazırlanmalı? Neler yemeli ve yememeli?Sınava nasıl hazırlanmalı? Neler yemeli ve yememeli?Sınava nasıl hazırlanmalı? Neler yemeli ve yememeli? KPSS, YGS, SBS, ALES, TUS, DUS derken hayatımız boyunca sürekli sınava giriyoruz. İlkokuldan liseye, liseden üniversiteye derken hayatımızın her anında sınavlar mutlaka oluyor. Sınavlar olmasa bile öğrencinin kuralıdır ders çalışmak. Ders çalışmakta insanı acıktırdığı gibi, sıkıntıdan bile o anda acıkabiliyoruz. Peki ders çalışırken genellikle yanında bir şeyler yiyor muyuz? Yiyorsak neler yiyoruz? Veya neler yemeliyiz? Ya da yememeliyiz?
 • 05 Mayıs 2016 16:50TEOG sınav sonuçları duyuru ekranıTEOG sınav sonuçları duyuru ekranıTEOG sınav soruları ve cevapları açıklandı! TEOG sınav soruları ve cevaplarına EBA'dan ulaşabilirsiniz. TEOG sınav soruları ve cevaplarına nereden ulaşacağınızı haberimizde anlattık!
 • 27 Nisan 2016 16:57Uzmanlardan Teog Yorumları:  Uzmanlardan Teog Yorumları:  "Matematik Seçici, Türkçe Çeldirici"Sevinç Eğitim Kurumları bünyesinde yer alan Sevinç Koleji ve Sevinç Temel Okulu eğitim uzmanları öğrencilerden aldıkları duyumlara göre, TEOG sınavını şöyle değerlendirdi: TÜRKÇE SORULARI ÖĞRENCİ DÜZEYİNE UYGUNSevinç Eğitim Kurumları Türkçe Bölüm Başkanı Özlem Kük: "Türkçe soruları incelendiğinde soruların ağırlıklı olarak öğrencilerin okuma, anlama ve yorumlama becerilerini ölçmeye yönelik olduğu görüldü.
 • 27 Nisan 2016 10:01Öğrenciler Sınavda, Veliler Dışarıda Ter DöktüTemel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ikinci dönem sınavları başladı.
 • 21 Nisan 2016 11:4512'nci Teknoloji Ödülleri"Nde, 36 Proje Finale KaldıBu yıl 12'incisi düzenlenen "Teknoloji Ödülleri"nde 36 projenin finale kaldığı bildirildi.
 • 20 Nisan 2016 11:45Teog Soruları Yarın Yola ÇıkıyorTeog Soruları Yarın Yola ÇıkıyorMilli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Bayram Çetin, TRT Okul'da 'Günlük Hayat' programına konuk oldu.
 • 12 Nisan 2016 11:19Vodafone Arena'nın Açılışı Dünya BasınındaVodafone Arena'nın Açılışı Dünya BasınındaVodafone Arena'nın açılışı dünya basınında yer alırken "Beşiktaş yeni stadına biber gazı ile merhaba" dedi, "Polis ile Beşiktaş taraftarları çatıştı" manşetleri atıldı.
 • 07 Mart 2016 10:45Ev Hanımıydı, Oğlu İçin Kostümcü OlduEv Hanımıydı, Oğlu İçin Kostümcü OlduElazığ’da bir ev hanımı çocuğuna istediği kostümü bulamaması üzerine, KOSGEB’den aldığı destekle diktiği kostümleri satarak iş sahibi oldu.
 • 01 Mart 2016 15:49Ereğli Belediyesi'nden Öğrenciler İçin Deneme SınavıEreğli Belediyesi'nden Öğrenciler İçin Deneme SınavıKonya’nın Ereğli İlçe Belediyesi, 13 Mart’ta Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)’na girecek öğrenciler için deneme sınavı düzenledi.
 • 01 Mart 2016 13:27Sodes Projesinde Usulsüzlük İddiasıDiyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca Sosyal Destek Programı (SODES) projesi ihalesinde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında 6 ilde 12 kişi gözaltına alındı.
 • 28 Şubat 2016 13:54Coşkun, 'Cemaatin Yerini Memur-Sen Aldı' Sözlerine Yanıt VerdiCoşkun, 'Cemaatin Yerini Memur-Sen Aldı' Sözlerine Yanıt VerdiMemur-Sen Şanlıurfa İl Temsilcisi Coşkun, 'Cemaatin yerini Memur-Sen alıyor' çıkışlarına karşı "Sendika sendikacılığını bilecek, var olan sorunları dile getirecek" dedi.
 • 03 Şubat 2016 14:34Dershanesiz Eğitimde Çözüm "Çaykara Modeli"TUBA YARDIMCI - Trabzon'da hiçbir dershanenin bulunmadığı Çaykara ilçesinde uygulanan ve "Çaykara modeli" denilen eğitim modeli sayesinde son 6 yıl üst üste lise giriş sınavlarında, geçen yıl da üniversite sınavında il birincisi olan ilçe, eğitimde dershanesiz de başarılı olunabileceğini gösterdi.
 • 02 Şubat 2016 15:53Afyon'un Eğitimde Başarısı DüştüAfyon'un Eğitimde Başarısı DüştüEski Cumhurbaşkanları Süleyman Demirel ve Ahmet Necdet Sezer ile Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ gibi önemli isimlerin yetiştiği Afyonkarahisar'da eğitimdeki başarı düştü.
 • 15 Ocak 2016 14:38Akdeniz Belediyesi'nden Sınava Girecek Öğrencilere SeminerAkdeniz Belediyesi'nden Sınava Girecek Öğrencilere SeminerAkdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Çocuk ve Gençlik Danışma Merkezi’nde, üniversite ve lise giriş sınavlarına girecek olan öğrencilere yönelik, ’Başarıya Ulaşmanın Sırları ve Sınavda Rahat Olma Teknikleri’ konulu seminer düzenledi.
 • 11 Ocak 2016 11:14Akdeniz Belediyesi'nden Sınava Girecek Gençlere Stresi Önleme SemineriAkdeniz Belediyesi'nden Sınava Girecek Gençlere Stresi Önleme SemineriAkdeniz Belediyesi, ücretsiz YGS, LYS, TEOG ve SBS kursları verdiği öğrencilerin, sınav kaygısını aşmaları ve stresin önüne geçerek sınavlarda başarı sağlamaları amacıyla Uzman Psikolojik Danışman Mahmut Kızılboğa ile seminer verecek.
 • 25 Aralık 2015 12:06Dünyanın En Güçlü Antioksidan Kaynağı: Propolis"Arıların ağaçlardan ve bazı otsu bitkilerin tomurcuk ve yapraklarından toplayıp mumla karıştırarak kovanda ürettiği reçinemsi bir madde olan ve zamk gibi yapışan propolisin dünyanın en güçlü antioksidan kaynağı olduğu bildirildi.
 • 18 Aralık 2015 15:34Erzurum'da Sodes Projelerine Start VerildiErzurum'da Sodes Projelerine Start VerildiErzurum Valiliği Proje Koordinasyon Merkezi SODES kapsamında yapılan projelere start verdi.
 • 12 Aralık 2015 11:57Tgc Başkanı Olcayto: Haberin Özgürlüğü İçin SusmayacağızTgc Başkanı Olcayto: Haberin Özgürlüğü İçin SusmayacağızSedat Simavi Ödül Töreni'nde konuşan TGC Başkanı Turgay Olcayto, 'Çağdaş demokrasilerde iktidarı denetleme görevi üstlenen gazeteciler ne yazık ki ülkemizde yazdıkları, çizdikleri ve söyledikleri yüzünden cezaevlerini boyluyorlar' dedi.
 • 12 Aralık 2015 09:59Sedat Simavi Ödülleri Sahiplerini BulduSedat Simavi Ödülleri Sahiplerini BulduTürkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) kurucu başkanı Sedat Simavi adına 39 yıldan bu yana gazetecilik, radyo, televizyon, edebiyat, sosyal bilimler, fen bilimleri, sağlık bilimleri, görsel sanatlar ve spor alanları olmak üzere 9 dalda sanatçı, gazeteci ve bilim insanlarına verilen "Sedat Simavi Ödülleri", törenle sahiplerine verildi.
 • 12 Aralık 2015 09:43İstanbul'da "Sosyal Medya ve Dizi Bağımlılığı" KonferansıNormal hayatı olumsuz etkileyen ve özellikle gençleri hedef alan sosyal medya bağımlılığı, alanında uzman akademisyenler tarafından masaya yatırıldı.
 • 11 Aralık 2015 23:15Tgc Sedat Simavi Ödülleri Sahiplerini Buldu -1Tgc Sedat Simavi Ödülleri Sahiplerini Buldu -1Muhabiri Nilüfer Demir, Dünyayı Sarsan Fotoğraf - Aylan Kurdi Bebek görüntüleriyle Gazetecilik Ödülüne değer görüldü.
 • 11 Aralık 2015 22:57Tgc Sedat Simavi Ödülleri Sahiplerini Buldu...Tgc Sedat Simavi Ödülleri Sahiplerini Buldu...Türkiye gazeteciler Cemiyeti'nin (TGC) Kurucu Başkanı Sedat Simavi adına 39 yıldan bu yana Gazetecilik, Radyo, Televizyon, Karikatür, Edebiyat, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Spor alanları olmak üzere 9 dalda sanatçı, gazeteci ve bilim insanlarına verilen "Sedat Simavi Ödülleri", bu akşam düzenlenen törenle sahiplerine verildi.
 • 08 Aralık 2015 12:01Başkent'te Marka Rüzgarı EsiyorAnkara Ticaret Odası’nın (ATO) Ankara’yı ’marka kent’ hedefine bir adım daha yaklaştırmak ve Başkent’ten küresel markaların çıkmasını teşvik etmek amacıyla düzenlediği Ankara Marka Festivali (AMF) ilk gününde, marka isimleri ağırladı.
 • 08 Aralık 2015 10:40Başkent'te Marka Festivali Rüzgarı EsiyorAnkara Ticaret Odası’nın (ATO) ‘marka kent’ hedefine bir adım daha yaklaşmak ve Başkent’ten küresel markaların çıkmasını teşvik etmek amacıyla düzenlediği Ankara Marka Festivali (AMF) ilk gününde, marka isimleri ağırladı.
 • 04 Aralık 2015 18:182015 Sedat Simavi Ödülleri AçıklandıTürkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Sedat Simavi Ödülleri'ni kazananlar belli oldu.
 • 04 Aralık 2015 16:51Aylan Bebek Fotoğrafına Gazetecilik ÖdülüTürkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) 2015 Sedat Simavi Ödülleri'ne değer görülen sanatçı, gazeteci, edebiyat, spor ve bilim insanlarına verilecek ödüller açıklandı.
 • 04 Aralık 2015 16:22Tgc Sedat Simavi Tgc Sedat Simavi "Gazetecilik Ödülü", Dha Muhabiri Nilüfer Demir'inTürkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) 2015 Sedat Simavi Ödülleri'ne değer görülen sanatçı, gazeteci, edebiyat, spor ve bilim insanlarına verilecek ödüller açıklandı.
 • 24 Kasım 2015 15:44Kore Medyasının En İyileri Seçildi; 'Gangnam Style' Hala ZirvedeGangnam Style adlı parçası ile 2013 yazında Dünya gündemine düşen Koreli rapçi PSY, 2015 yılının en iyi şarkıcı seçildi.
 • 08 Kasım 2015 10:00Akyazı'dan Kısa KısaAkyazı Tabiat ve Orman Parkı'nda yürütülen çalışmalar devam ediyor.
 • 05 Kasım 2015 17:26Akyazı Belediyesinden Öğrencilere Ücretsiz Deneme SınavıAkyazı Belediyesinden Öğrencilere Ücretsiz Deneme SınavıEğitime her zaman önem ve öncelik veren, eğitim faaliyetlerine aralıksız devam eden Akyazı Belediyesi çalışmalar kapsamında yarın Akyazı Milli Eğitim müdürlüğünün denetiminde Akyazı genelinde 11 lise 27 orta okulda ücretsiz SBS ve YGS sınavı yaptı.
 • 31 Ekim 2015 14:36CHP Kastamonu Milletvekili Adayı Çelebioğlu AçıklamasıCHP Kastamonu Milletvekili Adayı Çelebioğlu AçıklamasıCumhuriyet Halk Partisi Kastamonu Milletvekili Adayı ve Kastamonu Konfederasyonu Genel Başkanı (KAS-KON) Hüseyin Selami Çelebioğlu, kendisi hakkında yapılan eleştirilere cevap verdi.
 • 23 Ekim 2015 13:57Çocukları Hayata Bağlayan OkulÇocukları Hayata Bağlayan OkulŞanlıurfa'nın Maşuk bölgesindeki açılan Karaköprü İşitme Engelliler İlk-Orta Okulu, engelli çocukların hayatını değiştirdi.
 • 21 Ekim 2015 16:37İşitme Engellileri Hayata Bağlayan Okulİşitme Engellileri Hayata Bağlayan OkulÇalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Faruk Çelik’in “Şanlıurfa için 400 proje” kapsamında açılan Karaköprü İşitme Engelliler İlk-Orta Okulu, işitme engelli çocukların hayatını değiştirdi.
 • 21 Ekim 2015 13:12Podium Ankara Alışveriş Merkezi Yarın AçılıyorPodium Ankara Alışveriş Merkezi Yarın AçılıyorSBS Alışveriş İş ve Yaşam Merkezi A.Ş. tarafından 450 milyon TL düzeyinde yatırımla hayata geçirilen Podium Ankara Alışveriş Merkezi 22 Ekim Perşembe günü (yarın) açılıyor.
 • 08 Ekim 2015 09:42Bakan Avcı, Tv Net'in Canlı Yayın KonuğuMillî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, TV Net'te yayınlanan Serhat İbrahimoğlu'nun gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
 • 07 Ekim 2015 16:12SODES Projesinde Usulsüzlüğe 3 TutuklamaDiyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla 8 ildeki dershanelere eş zamanlı düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 10 kişiden 3'ü tutuklandı.
 • 06 Ekim 2015 16:14Diyarbakır'da Dershane Projesinde Usulsüzlük Operasyonunda 3 TutuklamaDiyarbakır'da Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında, SBS öğrencilerinin dershanelere gönderilmesi projesinde usulsüzlük yapıldığı iddiası ile düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 10 kişiden 3'ü tutuklandı.
 • 06 Ekim 2015 15:13Diyarbakır Merkezli Usulsüzlük OperasyonuDiyarbakır merkezli 8 ilde düzenlenen usulsüzlük operasyonunda gözaltına alınan 11 kişiden 3'ü tutuklandı.
 • 06 Ekim 2015 14:41Sodes Operasyonunda 3 TutuklamaDiyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla 8 ildeki dershanelere eş zamanlı düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 10 kişiden 3’ü tutuklandı.
 • 03 Ekim 2015 15:07Diyarbakır'da Dershaneye Polis BaskınıDiyarbakır'da Dershaneye Polis BaskınıDiyarbakır'da Anafen Dershanesi'ne polis ekipleri tarafından operasyon düzenlendi.