SON DAKİKA SEBAHAT TUNCEL HABERLERİ

Son Dakika Sebahat Tuncel Haberleri

 • 15:44Tuncel: Basın Organıyla Eşbaşkanlarımıza Ayar Vermek Kabul Edilebilir DeğildirTuncel: Basın Organıyla Eşbaşkanlarımıza Ayar Vermek Kabul Edilebilir DeğildirHalkların Demokratik Kongresi (HDK) Eş Sözcüsü Sebahat Tuncel, Star gazetesinin HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ'ın Kobani açıklamaları sebebiyle attığı 'susturun şu şirreti' başlıklı haberine tepki gösterdi.
 • 11:55Milletvekilliği Düşen Sebahat Tuncel Yeniden Hakim KarşısındaMilletvekilliği Düşen Sebahat Tuncel Yeniden Hakim KarşısındaAnayasa Mahkemesi'nin kararı üzerine yeniden yargılanan HDK Eş Genel Sözcüsü Sebahat Tuncel, hakim karşısına çıktı. Tuncel beraatini istedi, dava 30 Haziran'a ertelendi.
 • 15:16Sebahat Tuncel Yeniden YargılanıyorSebahat Tuncel Yeniden Yargılanıyor"Terör örgütüne üye olmak" suçundan aldığı 8 yıl 9 ay hapis cezası Yargıtay tarafından onanan Sebahat Tuncel'in, AYM'nin yeniden yargılama kararının ardından yargılanmasına başlandı.
 • 01:27Milletvekili Genel Seçimiİstanbul'da resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti 39, CHP 28, HDP 11, MHP ise 10 milletvekilini TBMM'ye göndermeye hak kazandı.
 • 21:37Antalya Sebahat Tuncel: 3 Çocuk Diyen Zihniyet Tecavüzün de SorumlusudurAntalya Sebahat Tuncel: 3 Çocuk Diyen Zihniyet Tecavüzün de SorumlusudurSebahat Tuncel: 3 çocuk diyen zihniyet tecavüzün de sorumlusudur Antalya'da 'Kadına Yönelik Şiddete Hayır' eylemine katılan HDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, "Kadınlara 3 çocuk, olmadı 5 çocuk yapın diyen, kadınların nasıl doğurması gerektiğini, nasıl giyinmesi gerektiğini ifade eden bir zihniyet aslında bugün katliamların, tacizin ve tecavüzün sorumlusu olan zihniyettir" dedi.
 • 20:02Sebahat Tuncel: 3 Çocuk Diyen Zihniyet Tecavüzün de SorumlusudurSebahat Tuncel: 3 Çocuk Diyen Zihniyet Tecavüzün de SorumlusudurAntalya'da 'Kadına Yönelik Şiddete Hayır' eylemine katılan HDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, "Kadınlara 3 çocuk, olmadı 5 çocuk yapın diyen, kadınların nasıl doğurması gerektiğini, nasıl giyinmesi gerektiğini ifade eden bir zihniyet aslında bugün katliamların, tacizin ve tecavüzün sorumlusu olan zihniyettir" dedi.
 • 14:31Sebahat Tuncel: İki Bıyıklı Eş BaşkanSebahat Tuncel: İki Bıyıklı Eş BaşkanCumhurbaşkanı Recep Tayyep Erdoğan'ın Ak Parti eş başkanlığına soyunduğunu söyleyen HDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, "Eş başkanlık sistemini biz getirdik ama bizim kuralımıza göre bir kadın ve bir erkek. Ama ne yazık ki AKP'de iki bıyıklı eş başkan var" dedi.
 • 14:08Sebahat Tuncel: AK Parti'de İki Bıyıklı Eş Başkan VarSebahat Tuncel: AK Parti'de İki Bıyıklı Eş Başkan VarHDP'li Sebahat Tuncel, Erdoğan'ın AK Parti eş başkanlığına soyunduğunu öne sürerek, "AK Parti'de iki bıyıklı eş başkan var." dedi.
 • 20:34Sebahat Tuncel: Tayyip Erdoğan'dan Hesap Soracağız, Rahat UyumuyorSebahat Tuncel: Tayyip Erdoğan'dan Hesap Soracağız, Rahat UyumuyorHDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, 7 Haziran'da yüzde 10 barajını yıkarak Tayyip Erdoğan’dan hesap soracaklarını belirtip, "Tayyip Erdoğan şimdi o yüzden rahat uyumuyor.
 • 18:12Sebahat Tuncel: Sebahat Tuncel: "Bombalar Halkların Kardeşliğine Atılmıştır"Doğanşehir’de düzenlenen 2. Geleneksel Bahar Festivali’ne katılmak amacıyla Malatya’ya gelen HDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, Halkların Demokratik Partisi Adana ve Mersin seçim bürolarına yönelik bombalı saldırıları değerlendirdi.
 • 21:35Sebahat Tuncel: 12 Eylül Ürünü Yüzde 10 Barajını Yıkmak Hdp'nin GörevidirSebahat Tuncel: 12 Eylül Ürünü Yüzde 10 Barajını Yıkmak Hdp'nin GörevidirHDP İstanbul Milletvekili Sebahat, 12 Eylül ürünü olan yüzde 10 barajı yıkmak HDP’nin görevi olduğunu belirterek, "Türkiye’de şöyle bir sorun var. Sadece bizim seçim barajını aşmamız değil, sandık iradesinin de bu konuda çok ciddi güvensizilik var. Oyların çalınacağı, sandıklarda usulsüzlük yapılacağı, trofalara kedilerin gireceği üzerine çok ciddi insanlarda güvensizlik var.’’ dediAnadolu Üniversitesi'nde düzenlenen 'Yeni Yaşam ve Barış Günleri' konulu panele konuşmacı olarak katılmak üzere Eskişehir'e gelen Tuncel, panel öncesi basın mensuplarının sorularını cevapladı.
 • 18:37Sebahat Tuncel Eskişehir'deSebahat Tuncel Eskişehir'deHakların Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, seçimlerde yüzde 10’luk barajı aşacaklarını belirterek, "Biz Türkiye halklarının HDP’yi barajın üzerinde görmek istediğini ve parlemantoda olması gerektiğini önemsediğini görüyoruz.
 • 15:41HDP'li Buldan, Tuncel ve Yükekdağ, Eylemcilerle Halay ÇektiHDP'li Buldan, Tuncel ve Yükekdağ, Eylemcilerle Halay ÇektiHDP'li Buldan, Tuncel ve Yüksekdağ, Beşiktaş'taki müdahalenin ardından bir grupla geçişlere izin verilmeyen Dolmabahçe'ye kadar geldi. Bir süre halay çeken grup olaysız dağıldı.
 • 14:50Beşiktaş'ta HDP'li Tuncel ve Buldan'a Biber GazıBeşiktaş'ta HDP'li Tuncel ve Buldan'a Biber GazıBu sabah makam aracıyla Beşiktaş'taki 1 Mayıs törenlerine gelen HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan ve Sebahat Tuncel biber gazından etkilendi.
 • 17:31Kanser Hastası Hükümlü İçin İnfaz Erteleme TalebiKanser Hastası Hükümlü İçin İnfaz Erteleme TalebiHaber-Kamera Yüksel KOÇ İstanbul DHA 22 yıldır cezaevinde bulunan 42 yaşındaki kanser ve epilepsi hastası hükümlü Cengiz Sinan Halis Çelik'in avukatları, savcılığa başvurarak infaz erteleme talebinde bulundu.
 • 16:51Kanser Hastası Hükümlü İçin İnfaz Erteleme İstemiKanser Hastası Hükümlü İçin İnfaz Erteleme İstemi22 yıldır cezaevinde bulunan 42 yaşındaki kanser ve epilepsi hastası hükümlü Cengiz Sinan Halis Çelik'in avukatları, savcılığa başvurarak infaz erteleme talebinde bulundular.
 • 15:06Sebahat Tuncel: Cumhurbaşkanlığı Dışında Her Türlü İşi YapıyorSebahat Tuncel: Cumhurbaşkanlığı Dışında Her Türlü İşi Yapıyor* HDK Eş Başkanı Sebahat Tuncel, "Tayyip Erdoğan 'Herkes kendi işine baksın' şeklinde bir açıklama yapmış.
 • 14:00Sebahat Tuncel: Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Haricinde Her Şeyi YapıyorSebahat Tuncel: Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Haricinde Her Şeyi YapıyorHalkların Demokratik Kongresi (HDK) Eş Başkanı Sebahat Tuncel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı haricinde her türlü işi yaptığını söyledi.
 • 18:06Kürkçü: Işid, Erdoğan'ın İmalatıdırKürkçü: Işid, Erdoğan'ın İmalatıdırSoma Davası için Manisa'ya HDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel ile birlikte gelen HDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, partisinin il başkanlığı binası önünde partililerine seslendi.
 • 14:08Hdp'liler Soma Duruşmasını İzleyecekHdp'liler Soma Duruşmasını İzleyecekHalkların Demokrasi Partisi (HDP) İzmir İl Başkanı Cavit Uğur, HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ve HDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel'in yarın 301 madencinin öldüğü Soma davasının ilk duruşması için Akhisar'da olacaklarını söyledi.
 • 00:57Meclis'te, Metiner ile Tuncel Arasında 'Kürdistan İlleri' TartışmasıMeclis'te, Metiner ile Tuncel Arasında 'Kürdistan İlleri' TartışmasıSebahat Tuncel'in kaçak elektrik konusunda yaptığı açıklamalar sırasında 'Kürdistan illeri' demesi Meclis'i karıştırdı. AK Partili Metiner sert tepki gösterdi.
 • 16:05Tuncel: Tuncel: "Silahların Susması Barışı İfade Etmiyor"HDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, çözüm sürecinin yeni başladığını, ne kadar süreceğini bilmediklerini ancak devamlılığından yana tavır koyduklarını belirterek, “Silahların susması sadece barış değildir.
 • 13:31Sebahat Tuncel: En Az Yüzde 12 Oy BekliyoruzSebahat Tuncel: En Az Yüzde 12 Oy BekliyoruzSebahat Tuncel, 7 Haziran seçimlerine parti olarak girme kararı alan HDP'nin barajı aşıp aşmayacağı tartışmalarıyla ilgili "En az bekleyen yüzde 12 diyor" yorumunu yaptı.
 • 13:01Anayasa Mahkemesinin Sebahat Tuncel KararıAnayasa Mahkemesi'nin terör örgütüne üye olma suçundan mahkum olan HDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel'in yaptığı bireysel başvuruya ilişkin kararında, "İlk derece mahkemesinin, tanık beyanlarına karşı ileri sürülen hususları araştırmaması ve gerekçeli kararında da tanık beyanlarını ve başvurucu tarafından yapılan itirazları yeterince ve makul bir biçimde değerlendirmemesi nedeniyle yargılamanın hakkaniyete uygun gerçekleştiği söylenemez" değerlendirmesi yapıldı.
 • 15:47Diyarbakır'da 1. Ortadoğu Demokratik Gençlik KonferansıDiyarbakır'da 1. Ortadoğu Demokratik Gençlik KonferansıDiyarbakır’da, üç gün sürecek olan 1. Ortadoğu Demokratik Gençlik Konferansı’nda bir konuşma yapan Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, Ortadoğu halklarının barışa ihtiyacı olduğunu söyledi.
 • 13:29Gazi Olaylarında Hayatını Kaybedenler Yürüyüşle AnıldıGazi olaylarında hayatını kaybedenler, 20. yıldönümünde yürüyüşle anıldı.
 • 23:55Hdp İstanbul Milletvekili TuncelHdp İstanbul Milletvekili TuncelHDP İstanbul Milletvekili Tuncel: - "Türkiye'de Kürt sorunu çözümü konusunda başlatılan süreç bizim açımızdan oldukça anlamlı ve önemlidir.
 • 19:18Tuncel: Tuncel: "Devlet Öcalan?la Masaya Oturdu"Bursa'da konuşan HDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, geçen hafta HDP heyetiyle hükümet yetkililerinin kamuoyuna ortak açıklama yapmasını değerlendirerek, "Bu, çok tarihi bir açıklamadır.
 • 18:41Hdp'li Tuncel: Devlet Öcalan'la Masaya OturduHdp'li Tuncel: Devlet Öcalan'la Masaya OturduHdp İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, geçen hafta HDP heyetiyle hükümet yetkililerinin kamuoyuna ortak açıklama yapmasını değerlendirirken, "Bu, çok tarihi bir açıklamadır.
 • 17:11Tuncel: Devlet Masaya Oturmuştur Ama YetmezTuncel: Devlet Masaya Oturmuştur Ama YetmezHalkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, meydanlarda yeni anayasa için isim vermeden AK Parti'ye 400 vekil isteyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, muhalefet partileri için de 400 vekil istemesi gerektiğini söyledi.
 • 20:48HDP'li Tuncel: Bu Topraklara Mutlaka Barış Gelecek Başka Şansımız YokHDP'li Tuncel: Bu Topraklara Mutlaka Barış Gelecek Başka Şansımız YokHDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yaptığı konuşmada, "Bu topraklara mutlaka barış gelecek başka şansımız yoktur." dedi.
 • 17:46HDP'li Tuncel: Bu Topraklara Mutlaka Barış Gelecek Başka Şansımız YokHDP'li Tuncel: Bu Topraklara Mutlaka Barış Gelecek Başka Şansımız YokHDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yaptığı konuşmada, "Bu topraklara mutlaka barış gelecek başka şansımız yoktur." dedi.
 • 18:53AYM Kararını Verdi, Sebahat Tuncel Yeniden YargılanacakAYM Kararını Verdi, Sebahat Tuncel Yeniden YargılanacakAnayasa Mahkemesi, terör örgütüne üye olma suçundan mahkum olan Sebahat Tuncel'in haklarının ihlal edildiği gerekçesiyle yeniden yargılanmasına karar verdi.
 • 17:16Sebahat Tuncel Yeniden YargılanacakAnayasa Mahkemesi, terör örgütüne üye olma suçundan mahkum olan ve hapis cezası Yargıtay tarafından onanan HDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel'in, hakkaniyete uygun ve makul sürede yargılanma haklarının ihlal edildiğine karar verdi.
 • 19:09AK Partili Saral Canlı Yayına Çıktı: Kürkçü'ye 3-5 Yumruk SalladımAK Partili Saral Canlı Yayına Çıktı: Kürkçü'ye 3-5 Yumruk SalladımAK Partili Oktay Saral Meclis'teki kavgayı anlatırken "Sebahat Tuncel'e vurmadım sadece ittim ama Ertuğrul Kürkçü'ye 3-5 yumruk salladım" dedi.
 • 15:44Kadın Örgütleri Biraraya Geldi; Kadın Örgütleri Biraraya Geldi; "Erkek Devlet Andropoza Girdi"Kadın örgütleri, her geçen gün artan kadın katliamlarının sorumluluğunu, "kadın erkek eşitliğini" reddeden, "kadınların erkeğin mülkü olduğu" görüşünü toplumda yaygınlaştırmaya çalışan siyasi anlayış olduğunu, açıkladı.
 • 13:45Elitaş: HDP'li Kadın Vekiller Beni Taciz EttiElitaş: HDP'li Kadın Vekiller Beni Taciz EttiAK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, dün mecliste yaşanan kavgaya ilişkin, Pervin Buldan ve Sebahat Tuncel'in kendisine taciz uyguladığını söyledi.
 • 13:43Hdp'li Tuncel: Öcalan'ın Gidip Kendi Örgütüyle Görüşmesi GerekiyorHDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, çözüm sürecinin ilerlememesinin sebebinin AKP hükümeti olduğunu savundu.
 • 11:50Sebahat Tuncel'den Çözüm Önerisi: Öcalan Serbest BırakılmalıHDP İstanbul Milletvekili Tuncel, çözüm sürecinin sağlıklı ilerlemesi için Öcalan’ın serbest bırakılması ve örgüt ile doğrudan ilişki kurulması gerektiğini söyledi.
 • 15:48Sebahat Tuncel'den İTÜ'de Eyleme DestekSebahat Tuncel'den İTÜ'de Eyleme Destekİstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) öğrencisi bir grup, son dönemde üniversitede öğrencilere ve akademisyenlere yönelik açılan soruşturmaları, düzenledikleri basın açıklamasıyla kınadı.
 • 14:11Aile Paketi, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu'ndaTBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı İnceöz: "Tasarı, kadın istihdamını artırırken, nüfus artışını teşvik eden düzenlemeler içermekte, dinamik nüfusun korunması hedeflenmektedir" CHP Tekirdağ Milletvekili Yüceer: "Bu paketle 'kadın istihdamını artıracağız' demek mümkün değil. Tam tersi,
 • 17:01Hdp Heyeti, Yaşar Kemal'i Ziyaret EttiHdp Heyeti, Yaşar Kemal'i Ziyaret EttiHDP'nin Mersin milletvekili Kürkçü, Diyarbakır milletvekili Nursel Aydoğan, Mardin milletvekili Erol Dora, İstanbul milletvekili Sebahat Tuncel, Batman milletvekili Ayla Akat Ata, yazar Yaşar Kemal'i tedavi gördüğü İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü'nde ziyaret etti.
 • 17:33Tuncel: Cizre'de Çözüm Süreci Provoke EdiliyorTuncel: Cizre'de Çözüm Süreci Provoke EdiliyorHDK Genel Meclis Toplantısına katılan HDP'li Sebahat Tuncel, Cizre'de yaşanan olayları değerlendirerek, çözüm sürecinin provoke edilmek istendiğini ileri sürdü.
 • 16:57Sebahat Tuncel: Paralel İse Senin Denetiminde. Sen GönderiyorsunSebahat Tuncel: Paralel İse Senin Denetiminde. Sen Gönderiyorsun* HDK Eş Sözcüleri Sebahat Tuncel, "(Cizre'deki olaylar) Orada devletin, devlet içerisindeki bir birimin ancak biz bunu bilemiyoruz.
 • 16:27İç Güvenlik Paketiİç Güvenlik Paketi" TepkisiMeclise sunulan iç güvenlik paketiyle ilgili olarak, aralarında HDP Genel Başkan Yardımcısı Meral Beştaş Danış, HDP Milletvekili Sebahat Tuncel, SDP Onursal Başkanı ve eski milletvekili Akın Birdal, Mimarlar Odası üyesi Mücella Yapıcı ve Türkiye İnsan Hakları Vakfı Genel Başkanı Şebnem Korur Fincancı'nın katıldığı bir grup, değerlendirme toplantısı yaptı.
 • 16:19İç Güvenlik Paketiİç Güvenlik Paketi" Tepkisi* HDP Genel Başkan Yardımcısı Meral Beştaş Danış: " Düşünce ve ifade özgürlüğü, toplantı özgürlüğü, siyaset yapma hakkı, yaşam hakkı, özel hayatın gizliliği gibi bir çok temel başlıklarda bu iç güvenlik paketi bunu askıya alıyor.
 • 16:16Hdp, Kamu Tanımının Değişmesi İçin Kanun Teklifi VeriyorHalkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, kamu tanımıyla ilgili yeni bir kanun teklifi vereceklerini söyledi.
 • 18:20Sebahat Tuncel'den Cizre Olayları Açıklaması: Provokasyon Olduğu Çok NetPar ziyaretinden sonra bunun gerçekleşmesi dikkat çekici bir durum" diye konuştu.
 • 18:06Sebahat Tuncel'den Cizre Olayları Açıklaması Provokasyon Olduğu Çok NetSebahat Tuncel'den Cizre Olayları Açıklaması Provokasyon Olduğu Çok NetHaber Ezgi ÇAPA - Kamera Ünsal ÇAKIN İstanbul DHA Kadıköy'de düzenlenen Marmara Kent ve Doğa Mitingine katılan HDP milletvekili Sebahat Tuncel gazetecilerin Cizre'de yaşanan olaylara ilişkin sorularını yanıtladı.
 • 15:05İ.ü Öğrencilerinin Eylemine Milletvekili Sebahat Tuncel'de Destek Verdiİ.ü Öğrencilerinin Eylemine Milletvekili Sebahat Tuncel'de Destek VerdiKobani'de yaşanan olayları üniversite içinde protesto ettikleri gerekçesiyle üniversite yönetimi tarafından haklarında soruşturma başlatıldığını ileri süren bir grup öğrenci eylem yaptı.