SON DAKİKA SEBAHAT TUNCEL HABERLERİ

Son Dakika Sebahat Tuncel Haberleri


SEBAHAT TUNCEL

Kürt asıllı Türk siyasetçi. TBMM 23. Dönem Bağımsız İstanbul Milletvekili.Yasadışı bir örgüte üye olmak suçlaması ile yargılanırken İstanbul 3. Bölge'den bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Milletvekili seçildi.

Mersin Üniversitesi Mut Meslek Yüksek Okulu Harita Kadastro programını bitirdi.... Devamı

23:50
Yüksekdağ Hdk Dayanışma Yemeğine Katıldı Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Halkların Demokratik Kongresi'nin (HDK) dayanışma yemeğine katıldı.
18:15
Figen Yüksekdağ: Cumhurbaşkanı Diktatörlük İstiyor HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, başkanlık sitemine geçilmesi halinde Türkiye’de demokrasinin rafa kalkacağını söyledi.
Figen Yüksekdağ: Cumhurbaşkanı Diktatörlük İstiyor
17:44
Gebze'de 15 Bin İşçi Greve Çıktı Birleşik Metal İş üyesi 15 bin metal işçisi, MESS dayatmalarına karşı greve çıktı.
14:30
Kocaeli'ndeki Metal İşçileri, Greve Çıktı Birleşik Metal İş Sendikasının örgütlü bulunduğu fabrikalardaki toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde MESS'le anlaşma sağlanamaması nedeniyle işçiler, greve başladı.
12:42
Kocaeli'de Metal İşçilere Greve Başladı Kocaeli'nin Gebze, Darıca ve Çayırova ilçelerinde Birleşik Metal İş Sendikasının yetkili olduğu fabrikalarda, daha önce alınan grev kararı, bu sabah uygulamaya konuldu.
Kocaeli'de Metal İşçilere Greve Başladı
15:06
İzmir'de 14 Hdp'li Ağır Ceza'da İzmir'de hakkında 13 kişiyle birlikte "Silahlı terör örgütüne üye olmakla birlikte örgüt adına suç işleme, 2911 Sayılı Kanunu'na muhalefet, Görevi yaptırmamak için direnme, Kamu malına zarar verme, Mala zarar verme, Silahlı terör örgütünün propagandasını yapma ve Terör amaçlı patlayıcı madde imali ve kullanmak" suçlamasıyla Ağır Ceza'da dava açılan HDP İzmir İl Eş Başkanı Cavit Uğur ve 13 kişi yargılanmaya başladı.
İzmir'de 14 Hdp'li Ağır Ceza'da
16:44
İstanbul Üniversitesi'nde İşçi Eylemi İÜ İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'nin bahçesinde toplanan grup, taşeron firma tarafından işten atılan 5 hastane çalışanının yeniden işe alınması için eylem yaptı.
16:41
Çadır Kurup Eylem Yaptılar, İşlerine Geri Alındılar İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'nde taşeron işçi olarak çalışan 5 kişi, sendikaya üye oldukları gerekçesiyle işten çıkarıldı.
Çadır Kurup Eylem Yaptılar, İşlerine Geri Alındılar
16:36
Hastane Bahçesine Çadır Kuran İşçiler İşlerine Geri Alındı İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde taşeron işçi olarak çalışan 5 kişi, sendikaya üye oldukları gerekçesiyle işten atıldı.
Hastane Bahçesine Çadır Kuran İşçiler İşlerine Geri Alındı
15:35
Hastanede İşçi Eylemi Mutlu Sonla Bitti İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakultesi’nde işten çıkartılan 5 işçi için yapılan eylem olumlu sonuç verdi.
15:35
Atılan İşçiler Çadırlı Eylem Yaptı, Tekrar İşe Alındı İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’nden işten atılan sağlık personeli için çalışanlar ve öğrenciler eylem yaptı.
Atılan İşçiler Çadırlı Eylem Yaptı, Tekrar İşe Alındı
18:17
Hdp Milletvekilleri, Yaşar Kemal'i Ziyaret Etti Milletvekili Kürkçü: "Keşke herkes Yaşar Kemal gibi yaşamış olsaydı, bugün Türkiye’de pek çok kavgayı arkada bırakmış, daha asude bir hayata ulaşmış olurduk''
17:01
Hdp Heyeti, Yaşar Kemal'i Ziyaret Etti HDP'nin Mersin milletvekili Kürkçü, Diyarbakır milletvekili Nursel Aydoğan, Mardin milletvekili Erol Dora, İstanbul milletvekili Sebahat Tuncel, Batman milletvekili Ayla Akat Ata, yazar Yaşar Kemal'i tedavi gördüğü İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü'nde ziyaret etti.
Hdp Heyeti, Yaşar Kemal'i Ziyaret Etti
17:33
Tuncel: Cizre'de Çözüm Süreci Provoke Ediliyor HDK Genel Meclis Toplantısına katılan HDP'li Sebahat Tuncel, Cizre'de yaşanan olayları değerlendirerek, çözüm sürecinin provoke edilmek istendiğini ileri sürdü.
Tuncel: Cizre'de Çözüm Süreci Provoke Ediliyor
16:57
Sebahat Tuncel: Paralel İse Senin Denetiminde. Sen Gönderiyorsun * HDK Eş Sözcüleri Sebahat Tuncel, "(Cizre'deki olaylar) Orada devletin, devlet içerisindeki bir birimin ancak biz bunu bilemiyoruz.
Sebahat Tuncel: Paralel İse Senin Denetiminde. Sen Gönderiyorsun
23:20
HDP ve DBP Heyeti, Cizre'de HDP ve DBP'li heyet, 6 kişinin ölümü ile sonuçlanan olayların ardından Cizre'ye gitti.
HDP ve DBP Heyeti, Cizre'de
19:57
Hdk'li Kürkçü: Erdoğan'ın İmparatorluğunu Yıkmazsak Namerdiz Halkların Demokratik Kongresi Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü, Şırnak'ın Cizre ilçesinde ardı ardına 6 kişinin ölmesiyle birlikte büyük bir gerginlik yaşandığını belirtip, "Halk kendi kendini yönetmek istiyorsa halkın kendi kendini yönetmesinin yolunu açacaksınız. Hepimiz Kürt halkının direncinden bir şey öğrendik.
Hdk'li Kürkçü: Erdoğan'ın İmparatorluğunu Yıkmazsak Namerdiz
19:15
Cizre'deki Gerginlik HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ: "Günlerdir Cizre'de karanlık tezgahlar ve provokasyonlar çevriliyor.
19:14
Hdp ve Dbp Heyeti Cizre'de ŞIRNAK (İHA) – HDP ve DBP’li heyet, 6 kişinin ölümü ile sonuçlanan olayların ardından Cizre’ye geldi.
Hdp ve Dbp Heyeti Cizre'de
18:11
Cizre - Hdp ve Dbp Heyeti Cizre'de Hdp ve DBP heyeti Cizre'de Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde çarşamba günü 12 yaşındaki Nihat Kazanhan'ın öldürülmesinden ardından bugün ilçeye HDP, DBP'nin de aralarında bulunduğu heyet gitti.
Cizre - Hdp ve Dbp Heyeti Cizre'de
18:11
Cizre - Hdp ve Dbp Heyeti Cizre'de Hdp ve DBP heyeti Cizre'de Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde çarşamba günü 12 yaşındaki Nihat Kazanhan'ın öldürülmesinden ardından bugün ilçeye HDP, DBP'nin de aralarında bulunduğu heyet gitti.
Cizre - Hdp ve Dbp Heyeti Cizre'de
17:35
HDP ve DBP Heyeti Cizre'de Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde çarşamba günü 12 yaşındaki Nihat Kazanhan'ın öldürülmesinden ardından bugün ilçeye HDP, DBP'nin de aralarında bulunduğu heyet gitti.
HDP ve DBP Heyeti Cizre'de
22:13
Alevi Örgütlerinden Hdp'ye Ziyaret HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ, Alevi Bektaşi Federasyonu, Vakıflar Federasyonu ve Alevi Dernekler Federasyonundan oluşan birlik sekreteryası ile görüştü.
15:21
Diyarbakır'da Dökh 8. Konferansını Gerçekleştirdi Demokratik Özgür Kadın Hareketi’nin (DÖKH), Diyarbakır’da 8. Konferansını gerçekleştirdi.
Diyarbakır'da Dökh 8. Konferansını Gerçekleştirdi
14:40
Hdp'li Yüksekdağ: Süreçte Artık İçeriği Tartışmak İstiyoruz Hdp Eşgenel Başkanı Figen Yüksekdağ, 'Çözüm sürecinde' hükümetin izlediğini öne sürdüğü 'Gerilim sürecinden' vazgeçmesini isterken, "İşin siyasi gereklerinin yerine getirilmesi gerekir. Yani müzakere başlıklarının bire bir tartışmaya açılması da bu siyasi gereklerinin de yerine getirilmesi anlamına geliyor.
Hdp'li Yüksekdağ: Süreçte Artık İçeriği Tartışmak İstiyoruz
16:27
İç Güvenlik Paketi" Tepkisi Meclise sunulan iç güvenlik paketiyle ilgili olarak, aralarında HDP Genel Başkan Yardımcısı Meral Beştaş Danış, HDP Milletvekili Sebahat Tuncel, SDP Onursal Başkanı ve eski milletvekili Akın Birdal, Mimarlar Odası üyesi Mücella Yapıcı ve Türkiye İnsan Hakları Vakfı Genel Başkanı Şebnem Korur Fincancı'nın katıldığı bir grup, değerlendirme toplantısı yaptı.
İç Güvenlik Paketi' Tepkisi
16:19
İç Güvenlik Paketi" Tepkisi * HDP Genel Başkan Yardımcısı Meral Beştaş Danış: " Düşünce ve ifade özgürlüğü, toplantı özgürlüğü, siyaset yapma hakkı, yaşam hakkı, özel hayatın gizliliği gibi bir çok temel başlıklarda bu iç güvenlik paketi bunu askıya alıyor.
İç Güvenlik Paketi' Tepkisi
16:16
Hdp, Kamu Tanımının Değişmesi İçin Kanun Teklifi Veriyor Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, kamu tanımıyla ilgili yeni bir kanun teklifi vereceklerini söyledi.
19:05
Dananın Kuyruğunun Kopacağı Noktadayız' Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul 1. Olağan Kongresi gerçekleştirildi.
Dananın Kuyruğunun Kopacağı Noktadayız'
18:52
Selahattin Demirtaş: "Artık Bu Mücadelede Dananın Kuyruğunun Kopacağı Noktadır" Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul 1. Olağan Kongresi gerçekleştirildi.
19:40
Hdp, Dbp, Dtk ve Hdk'den Ortak Seçim Koordinasyon Toplantısı HDP, DBP, DTK ve HDK eş genel başkanları ile yöneticilerinin katılımıyla "seçim koordinasyon toplantısı" yapıldı.
20:50
Hdp'den Saraçhane Parkı'nda 'Tabutlu' Uludere Anması Hdp'liler 3 yıl önce Uludere'de yaşamını yitiren 34 kişiyi anmak için Saraçhane Parkı'nda toplandı.
Hdp'den Saraçhane Parkı'nda 'Tabutlu' Uludere Anması
20:50
Hdp'den Saraçhane Parkı'nda 'Tabutlu' Uludere Anması hdp İstanbul İl Başkanlığı, 3 yıl önce Şırnak'ın Uludere ilçesinde savaş uçaklarının bombardımanı sonucu yaşamını yitiren 34 kişiyi anmak için Saraçhane Parkı'nda tabutlu eylem yaptı.
Hdp'den Saraçhane Parkı'nda 'Tabutlu' Uludere Anması
19:33
Hdp'liler Uludere'de Ölenleri Andı Halkın Demokratik Partisi (HDP) üyeleri, 3 yıl önce Uludere’de hayatını kaybedenleri andı.
18:20
Sebahat Tuncel'den Cizre Olayları Açıklaması: Provokasyon Olduğu Çok Net Par ziyaretinden sonra bunun gerçekleşmesi dikkat çekici bir durum" diye konuştu.
16:57
Yırca'dan Bozcaada'ya Çevreciler Kent ve Doğa Mitinginde Buluştu (2) İstanbul kent Savunması ve Kuzey Ormanları Savunması'nın çağrısıyla Marmara Bölgesinden gelen çevrecileri bir araya getiren "Marmara Kent ve Doğa Mitingi"ne binlerce kişi katıldı.
16:38
Kadıköy'de 'Doğa ve Kent' Mitingi Kadıköy’de toplanan binlerce kişi, doğa ve kent mitingi düzenledi.
Kadıköy'de 'Doğa ve Kent' Mitingi
16:00
Kadıköy'de 'Doğa ve Kent' Mitingi Kadıköy’de toplanan binlerce kişi, doğa ve kent mitingi düzenledi.
12:06
Ali İsmail Korkmaz Davasında Ara Karar Bekleniyor Gezi eylemleri sırasında polis ve sivil vatandaşlarca dövüldükten sonra öldüğü iddiasıyla açılan davada ara karar bekleniyor.
11:51
Korkmaz Ailesi; 'Her Duruşmada Ali İsmail'i Yeni Kaybetmiş Gibi İçimiz Yanıyor' (2) Duruşma 21 OCAK'A ERTELENDİ Anne Emel ve baba Şahap Korkmaz, sabah saatlerinde adliye önüne CHP İl Başkanı Mustafa Ayan ile birlikte geldi.
Korkmaz Ailesi; 'Her Duruşmada Ali İsmail'i Yeni Kaybetmiş Gibi İçimiz Yanıyor' (2)
10:34
Ali İsmail Korkmaz Davası - Grupların Ayrılan Bölüme Gelişi Ali İsmail Korkmaz davası- Üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın, Eskişehir'deki Gezi Parkı odaklı eylemde darbedilerek hayatını kaybettiği iddiasıyla açılan davanın altıncı duruşması başladı- Tutuklu polis memuru Mevlüt Saldoğan duruşmaya hastalığını gerekçe gösterek, katılmadı Üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın, Eskişehir'deki Gezi Parkı odaklı eylemde darbedilerek hayatını kaybettiği iddiasıyla açılan davanın altıncı duruşması saat 09.30'da Kayseri'de başladı.
Ali İsmail Korkmaz Davası - Grupların Ayrılan Bölüme Gelişi
10:09
Ali İsmail Korkmaz Davası - Ailenin Gelişi Ali İsmail Korkmaz davası- Üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın, Eskişehir'deki Gezi Parkı odaklı eylemde darbedilerek hayatını kaybettiği iddiasıyla açılan davanın altıncı duruşması başladı- Tutuklu polis memuru Mevlüt Saldoğan duruşmaya hastalığını gerekçe gösterek, katılmadı Üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın, Eskişehir'deki Gezi Parkı odaklı eylemde darbedilerek hayatını kaybettiği iddiasıyla açılan davanın altıncı duruşması saat 09.30'da Kayseri'de başladı.
Ali İsmail Korkmaz Davası - Ailenin Gelişi
09:49
Duruşmaya Ali İsmail Korkmaz'ın Fotoğrafını Taşıyan Tişörtlerle Katıldı Eskişehir’deki Gezi Parkı olaylarında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz’ın öldürülmesi ile ilgili görülen dava başlamadan önce, ağabey Gürkan Korkmaz ve birçok avukat Ali İsmail Korkmaz’ın fotoğrafının basılı olduğu tişörtlerle duruşma salonuna geldi.
09:44
Ali İsmail Korkmaz Davası Üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın, Eskişehir'deki Gezi Parkı odaklı eylemde darbedilerek hayatını kaybettiği iddiasıyla açılan davanın altıncı duruşması başladı Tutuklu polis memuru Mevlüt Saldoğan duruşmaya hastalığını gerekçe gösterek, katılmadı.
Ali İsmail Korkmaz Davası
10:06
TBMM'de 2014 Böyle Geçti CHP ve MHP, ortak adayları Ekmeleddin İhsanoğlu'nu cumhurbaşkanlığına aday gösteren dilekçelerini, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'e sundu.
08:40
Haftanın Tarihine Bakış Kardak kayalıkları, Aralık 1995'te Türkiye ile Yunanistan'ı savaşın eşiğine getirdi.
Haftanın Tarihine Bakış
19:45
Maraş Olaylarının 36. Yıl Dönümünde 2 Bin 200 Polis Görevlendirildi Kahramanmaraş’ta 1978’de meydana gelen ve resmi kayıtlara göre 103 kişinin öldüğü ’Maraş Olayları’nın 36’inci yıl dönümü emniyetin sıkı güvenlik önlemleri altında gerçekleştirildi.
Maraş Olaylarının 36. Yıl Dönümünde 2 Bin 200 Polis Görevlendirildi
19:38
Maraş Olaylarının 36. Yıl Dönümü Maraş olaylarının 36. yıl dönümü- Gaziantep-Kahramanmaraş karayolu Narlı otoban gişeleri çıkışındaki kontrol noktasında bekletilen grup, bölgeye gelen CHP Milletvekili Durdu Özpolat'ın Vali Mustafa Hakan Güvençer ile görüşmesinin ardından Pazarcık ilçesine geçti- Konvoy eşliğinde Narlı Cemevi'ne gelen grup, yapılan basın açıklamalarının ardından otobüslere binip ilçeden ayrıldı Maraş olaylarının 35. yıl dönümünde, Narlı otoban gişeleri çıkışındaki kontrol noktasında bekletilen grup, bölgeye
Maraş Olaylarının 36. Yıl Dönümü
19:13
Maraş Olaylarının 36. Yıl Dönümü Gaziantep Kahramanmaraş karayolu Narlı otoban gişeleri çıkışındaki kontrol noktasında bekletilen grup, bölgeye gelen CHP Milletvekili Durdu Özpolat'ın Vali Mustafa Hakan Güvençer ile görüşmesinin ardından Pazarcık ilçesine geçti Konvoy eşliğinde Narlı Cemevi'ne gelen grup, yapılan basın açıklamalarının ardından otobüslere binip ilçeden ayrıldı.
18:05
Maraş Olaylarının 36'ncı Yıldönümünde Yoğun Güvenlik Önlemi (4) Kent MERKEZİNDE DE ANMA YAPILDI Kahramanmaraş'ta, Maraş olaylarının 36'ncı yıldönümü nedeniyle kent merkezine 20 kilometre uzaklıktaki Narlı Mahallesi'nden başka, kent merkezinde de anma yapıldı.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 31.01.2015 12:08:18. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA SEBAHAT TUNCEL HABERLERİ
[Hata Bildir]