SON DAKİKA SEDAT PEKER HABERLERİ

Son Dakika Sedat Peker Haberleri

 • 19:47Sedat Peker, İfade VerdiSedat Peker, İfade VerdiGörüntü Dökümü: Sedat Peker'in açıklamaları - Peker, internet sitesinde yayınladığı bir yazıda "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" üyelerini tehdit ettiği iddiasıyla Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hakkında başlatılan soruşturma kapsamında ifade verdi Sedat Peker: "Ben akademisyenleri tehdit etmedim. Sadece 'eğer bir gün devletimizi yıkmak isteyen insanları desteklemeye devam ederseniz ve hep beraber bu devleti yıkarsanız ortada ne polis, ne asker, ne savcı, ne hakim kalmayacağı için bu ülkenin vatandaşları tarafından oluk oluk kanlarınız akıtılır, kanlarınızda duş alınır' dedim" Sedat Peker, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, internet sitesinde yayınladığı bir yazıda "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" üyelerini tehdit ettiği iddiasıyla hakkında başlatılan soruşturma kapsamında ifade verdi.
 • 18:22Sedat Peker, İfade VerdiSedat Peker, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, internet sitesinde yayınladığı bir yazıda "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" üyelerini tehdit ettiği iddiasıyla hakkında başlatılan soruşturma kapsamında ifade verdi.
 • 18:07Sedat Peker Sedat Peker "O Sözleri"Ni Savunduİfade vermek için geldiği adliyede Ben akademisyenleri tehdit etmedim. Sadece eğer bir gün devletimizi yıkmak isteyen insanları desteklemeye devam ederseniz ve hep beraber bu devleti yıkarsanız ortada ne polis, ne asker, ne savcı, ne hakim kalmayacağı için bu ülkenin vatandaşları tarafından oluk oluk kanlarınız akıtılır, kanlarınızla duş alınır dedim. Bu geleceğe yönelik yaşanacak bir durum tespitidir dedi Haber-Kamera Arzu KAYA İstanbul DHA 'Bu suça ortak olmayacağız' başlıklı 1128 akademisyenin imzasının bulunduğu bildirinin ardından kendine ait internet sitesi üzerinden Oluk oluk kanlarınızı akıtacağız ve akan kanlarınızla duş alacağız ifadesiyle gündeme gelen Sedat Peker Tehdit suçundan hakkında başlatılan soruşturma kapsamında ifade verdi.
 • 18:06Peker Savcıya İfade Verdi: "Ben Akademisyenleri Tehdit Etmedim"Sedat Peker, bin 128 akademisyenin imzaladığı bildiriyle ilgili ‘sedatpeker.com’ üzerinden yaptığı açıklamaya ilişkin savcılıkta ifade verdi.
 • 17:55Sedat Peker Sedat Peker "O Sözleri"Ni Savundu'bu suça ortak olmayacağız' başlıklı 1128 akademisyenin imzasının bulunduğu bildirinin ardından kendine ait internet sitesi üzerinden Oluk oluk kanlarınızı akıtacağız ve akan kanlarınızla duş alacağız ifadesiyle gündeme gelen Sedat Peker Tehdit suçundan hakkında başlatılan soruşturma kapsamında ifade verdi.
 • 13:45Rize'deki "Usulsüz Dinleme" DavasıRize'de "usulsüz dinleme"ye ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 16 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.
 • 13:31Sedat Peker Can Dündar'ı Asmakla Tehdit EttiSedat Peker Can Dündar'ı Asmakla Tehdit EttiMafya lideri Sedat Peker, akademisyenlerin ardından şimdi de Can Dündar'ı asmakla tehdit etti.
 • 16:47Sedat Peker'den Altan Tan'a: Sen de Çocuğunu PKK Dizisinde OynatSedat Peker'den Altan Tan'a: Sen de Çocuğunu PKK Dizisinde OynatHDP'li Altan Tan, Sedat Peker'in oğlunun Diriliş dizisinde oynamasını TBMM gündemine getirdi. Sedat Peker sert bir açıklamayla Tan'a tepki gösterdi.
 • 11:57Sedat Peker'in Oğlu Meclis GündemindeSedat Peker'in Oğlu Meclis GündemindeSedat Peker'in oğlunu TBMM gündemine taşıyan HDP'li Altan Tan, TRT ekranlarında izlenme rekorları kıran Diriliş Ertuğrul dizisinde oynatılmasının gerekçesini sordu.
 • 17:14Sedat Peker Hakkında Halkı Nefrete Tahrikten Soruşturma AçıldıSedat Peker Hakkında Halkı Nefrete Tahrikten Soruşturma AçıldıTartışmalı bildiriye imza atan akademisyenleri "Oluk oluk kanlarınız akacak" şeklinde tehdit eden Sedat Peker hakkında halkı kin ve nefrete tahrik etmekten soruşturma açıldı.
 • 15:37Sedat Peker'e Tehdit Soruşturması'bu suça ortak olmayacağız' başlıklı 1128 akademisyenin imzasının bulunduğu bildirinin ardından kendine ait internet sitesi üzerinden "Oluk oluk kanlarınızı akıtacağız ve akan kanlarınızla duş alacağız" ifadesiyle gündeme gelen Sedat Peker hakkında "Tehdit" suçundan soruşturma başlatıldı.
 • 15:35Sedat Peker'den Akademisyenlere: PKK'dan Koruma İsteyin, Polisten DeğilSedat Peker'den Akademisyenlere: PKK'dan Koruma İsteyin, Polisten DeğilAkademisyenlerin kendisi hakkında yaptığı şikayetten hukuken bir şey çıkmayacağını belirten Sedat Peker, "Bu aydınlar koruma istiyorsa terör örgütünden istemeliler" dedi.
 • 11:54Academics Support Colleagues Under Probe İn TurkeyAcademics Support Colleagues Under Probe İn TurkeyHundreds of Turkish academics have expressed solidarity with their colleagues suspected of terrorism crimes after signing a petition to call for an end to ongoing violence in southeastern Turkey in a statement.
 • 15:35Akademisyenlerden Sedat Peker Hakkında Suç DuyurusuAkademisyenlerden Sedat Peker Hakkında Suç Duyurusu‘Bu suça ortak olmayacağız’ bildirisine imza atan akademisyenlerden bazıları suç örgütü lideri olduğu belirtilen Sedat Peker hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • 13:47Akademisyenlerden Sedat Peker'e Suç DuyurusuAkademisyenlerden Sedat Peker'e Suç DuyurusuSen ve Kamu Emekçileri Sendikası (KESK) İstanbul Şubesi üyeleri, "Oluk oluk kanlarınızı akıtacağız ve akan kanlarınızla duş alacağız" ifadesiyle gündeme gelen Sedat Peker hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • 13:22İmzası Akademisyenler Adliye Önünde Basın Açıklaması Yaptıİmzası Akademisyenler Adliye Önünde Basın Açıklaması YaptıEskişehir'de, 'Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi'nin yayınladığı bildiriye imza atan akademisyenler adliye önünde basın açıklaması yaptı, kendilerini tehdit ettiklerini öne sürdükleri Sedat Peker ile Osmangazi Üniversiteli Türkçüler ve Atsızlar grubu üyeleri hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • 12:33Akademisyenlerden Sedat Peker'e Suç DuyurusuAkademisyenlerden Sedat Peker'e Suç DuyurusuGüneydoğu’daki operasyonlar için yayınlanan bildiriye imza atan Eskişehirli akademisyenler, Sedat Peker’in ‘Kanınızla duş alacağız’ söylemi için suç duyurusunda bulundu.
 • 11:45Akademisyenlerden Sedat Peker Hakkında Suç DuyurusuAkademisyenlerden Sedat Peker Hakkında Suç DuyurusuEskişehir’de ‘Barış için Akademisyenler İnisiyatifi' tarafından ‘Barış metnine’ imza atan 19 öğretim görevlisi, kendileri için ‘Kanlarıyla boğacağız’ açıklaması yapan Sedat Peker ile kendilerini hedef gösteren bazı öğretim görevlileri hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • 16:51CHP'nin 'Demokrasi, Değişim ve Kardeşlik' Kurultayı Başladı 11CHP'nin 'Demokrasi, Değişim ve Kardeşlik' Kurultayı Başladı 11CHP 35'inci Olağan Kurultay Divan Başkanı Murat Karayalçın, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının TRT'de canlı verildiğini ve yayınlanan konuşmasının kesintiye uğratıldığını belirterek kınadığını söyledi.
 • 14:45Gürsel Tekin'den Sedat Peker'in Fotoğraf İddiasına YalanlamaCHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Sedat Peker’in oğlu ile ilgili dile getirdiği, ‘Evladınız Ulaş'ı, benimle resim çekilip tanışması için evime yollayan siz değil miydiniz?
 • 09:00Sedat Peker, Gürsel Tekin'i Hedef Aldı: Oğlunu Yanıma Göndermedin miSedat Peker, Gürsel Tekin'i Hedef Aldı: Oğlunu Yanıma Göndermedin miSedat Peker, CHP'nin akademisyenlerle ilgili bildirisini okuyan ve kendisi hakkında sert sözler sarfeden Gürsel Tekin hakkında tartışma yaratacak iddialar ortaya attı.
 • 19:28Zonguldak'ta Barış Bildirisine İmza Atan Akademisyen Gözaltına AlındıZonguldak'ta Barış Bildirisine İmza Atan Akademisyen Gözaltına AlındıZonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi(BEÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Öznur Öncül, barış bildirisinde imzası bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alındı.
 • 09:23Kılıçdaroğlu'nun Yüzde 30'a Sıçrama Formülü: CHP Dava Partisi OlacakKılıçdaroğlu'nun Yüzde 30'a Sıçrama Formülü: CHP Dava Partisi OlacakYarın başlayacak 35. Olağan Kurultayı öncesi, partide yaşanacak değişimi anlatan Kılıçdaroğlu, "Yüzde 30'lara sıçramamız için CHP'nin bir dava partisine dönüşmesi lazım" dedi.
 • 15:51Sedat Peker'in Skandal Sözlerine Soruşturma AçıldıSedat Peker'in Skandal Sözlerine Soruşturma AçıldıSedat Peker'in barış için imza atan akademisyenlere yönelik söylediği "Oluk oluk kanlarınızı akıtacağız ve kanlarınızla duş alacağız." sözlerine soruşturma açıldı.
 • 15:34Convicted Criminal Threatens Academics Calling For Peace İn Turkey's SoutheastA convicted criminal has publicly issued death threats against academics and intellectuals who called on the Turkish government to end security operations in Southeast Anatolia, just a day after President Recep Tayyip Erdoğan labeled more than 1,000 national and international academics as "poor excuses.
 • 15:30Diyarbakır Saldırısıyla HDP'den İlk Açıklama: Kabul EdilemezDiyarbakır Saldırısıyla HDP'den İlk Açıklama: Kabul EdilemezDiyarbakır'da düzenlenen eş zamanlı saldırıyla ilgili değerlendirmede bulunan HDP Kars Milletvekili ve Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen, "Kabul edemeyeceğimiz bir durumdur" dedi.
 • 09:34Meclis'te Sedat Peker Tartışması! AK Parti ve CHP'liler Karşı Karşıya GeldiMeclis'te Sedat Peker Tartışması! AK Parti ve CHP'liler Karşı Karşıya Geldi"Barış için Akademisyenler" oluşumu adı altında çağrı yapanları "Akan kanınızla duş alacağız" diyerek tehdit eden Sedat Peker'in sözleri Meclis'te gerginliğe neden oldu.
 • 01:39Ak Partili Bostancı: Dayanağımız Bir Takım Mafyatik Örgütlemeler DeğildirCHP İstanbul Milletvekili Selina Doğan, TBMM Genel Kurulu’nda Sedat Peker’in akademisyenlerle ilgili "Oluk oluk kanlarını akıtacağız" sözleri hakkında iktidar partisinden bir kınama gelmediğini söyledi.
 • 14:08Sedat Peker'in 'Akan Kanınızla Duş Alacağız' Sözleri Muhalefeti Ayağa KaldırdıSedat Peker'in 'Akan Kanınızla Duş Alacağız' Sözleri Muhalefeti Ayağa KaldırdıSedat Peker, "Barış için Akademisyenler" oluşumu adı altında çağrı yapan aydınları tehdit etti, muhalefet savcıları göreve çağırdı.
 • 09:59Sedat Peker'den Şehidin Eşine EvSedat Peker'den Şehidin Eşine EvÜnlü iş adamı Sedat Peker, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde PKK terör örgütü tarafından vurularak şehit edilen Uzman Çavuş Nuh Özdemir’in eşine ev hediye etti.
 • 16:58Sedat Peker Sözünü Tuttu, Çocukların Ailesine Ev BağışladıSedat Peker Sözünü Tuttu, Çocukların Ailesine Ev BağışladıKayseri’de, üvey anneleri tarafından şiddete maruz kalan çocuklara sahip çıkan iş adamı Sedat Peker sözünü tuttu.
 • 16:57Sedat Peker'den, İşkence Gören Çocukların Babasına EvSedat Peker'den, İşkence Gören Çocukların Babasına EvKayseri'de üvey anne dehşetine uğrayan İ.A. ve Ö.A. kardeşlerin babası Akif A.'ya Sedat Peker tarafından 200 bin TL değerinde 180 metrekare büyüklüğünde bir daire armağan edildi.
 • 16:06Mağdur Çocuklara Sedat Peker Sahip ÇıktıKayseri’de üvey anne dehşetine maruz kalan çocuklara Sedat Peker sahip çıkarak bir ev bağışlayacak.
 • 14:58İsmail Hacısüleymanoğlu Toprağa VerildiAkciğer kanseri nedeniyle hayatını kaybeden "Oflu İsmail" olarak tanınan İsmail Hacısüleymanoğlu Kilyos'ta toprağa verildi.
 • 20:44Kültür Bakanlığı: Kültür Bakanlığı: "Hakanlığın" Sedat Peker'e Verilmesiyle İlgimiz YokKültür Bakanı Mahir Ünal, Sedat Peker'in "Türklük Hakanı" ünvanını aldığı etkinliğin bakanlıkla ilgisi olmadığını söyledi.
 • 10:55Sedat Peker: Milli Takımı TutuyorumSedat Peker: Milli Takımı TutuyorumSon dönemlerde ismi gündemi fazlasıyla meşgul eden Sedat Peker'in hangi takımı tuttuğunu hiç merak ettiniz mi?
 • 09:42Sedat Peker'in Oğlu, Fenomen Dizide OynadıSedat Peker'in Oğlu, Fenomen Dizide OynadıTRT'nin reyting rekorları kıran dizisi Diriliş Ertuğrul'un bu hafta yayınlanan bölümünde, Sedat Peker'in oğlu Boğaçhan Talha Peker, konuk oyuncu olarak rol aldı.
 • 15:18Sedat Peker Twitter'da AK Partililerin Oy Pusulalarını PaylaştıSedat Peker Twitter'da AK Partililerin Oy Pusulalarını PaylaştıCumhurbaşkanı Erdoğan'ın memleketi Rize'de yaptığı mitingde "Oluk oluk kan akacak" sözleriyle tepki çeken Sedat Peker, şimdi de AK Partililerin oy pusulalarını paylaştı.
 • 15:09Ergenekon" Davası Temyiz Duruşması"Ergenekon" davasının temyiz duruşmasında onuncu gün, sanık savunmalarının ardından tamamlandı.
 • 18:36Tahir Elçi: "Medyada Yer Alan Bazı Haberleri İhbar Kabul Edilmiş"Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, “Kanalın o yayınını ve yazılı medyada yer alan bazı haberleri ihbar kabul edilerek soruşturma başlatıldığını biliyoruz.
 • 16:43Sedat Peker: Bütün Terör Örgütleri PeşimdeSedat Peker: Bütün Terör Örgütleri Peşimde"Oluk oluk kan akacak" sözleriyle büyük tepki çeken Sedat Peker, gazetelerde çıkan koruma verildi haberleri hakkında sosyal medya hesapları üzerinden açıklama yaptı.
 • 14:15Sedat Peker, Tahir Elçi Hakkında Suç Duyurusunda BulunacakSedat Peker, Tahir Elçi Hakkında Suç Duyurusunda BulunacakSedat Peker, konuk olduğu programda "PKK, terör örgütü değildir" açıklamasını yapan Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi hakkında suç duyurusunda bulanacağını açıkladı.
 • 10:50Sedat Peker'e Korumayı İzmir Değil İstanbul Valiliği Vermişİzmir Emniyet Müdürlüğü, Sedat Peker'e koruma tahsis edildiği iddiaları üzerine böyle bir kararları olmadığını, İstanbul Valiliği'nin verdiği koruma kararı uyarınca bu kişi İzmir'e geldiğinde gerekli işlemin yapıldığını açıkladı.
 • 11:35Sedat Peker'i 2 Polis Koruyor"Rize'de yaptığı ‘teröre lanet’ mitinginde söylediği sözler sebebiyle hakkında savcılık soruşturması başlatılan Sedat Peker için iki yakın koruma kararı verildiği iddia edildi.
 • 08:56Emniyet, Sedat Peker'e Koruma VermişEmniyet, Sedat Peker'e Koruma VermişRize mitingindeki sözlerinden dolayı savcılık tarafından hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker'e İzmir İl Emniyet Müdürlüğü'nce iki yakın koruma kararı verildiği ortaya çıktı.
 • 15:43Diyarbakır Barosu Sedat Peker Hakkında Suç DuyurusuDiyarbakır Barosu Sedat Peker Hakkında Suç DuyurusuDiyarbakır Barosu, Sedat Peker hakkında, 'halkı kin, nefret ve düşmanlığa tahrik, suça teşvik ve suçu övme' gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.
 • 12:15Sedat Peker'in Kocaeli Mitingine İzin VerilmediKocaeli Valiliği, Rize’de gerçekleştirdiği mitingdeki söylemleri nedeniyle hakkında dava açılan Sedat Peker’in 30 Ekim’de Kocaeli’de düzenlemek istediği mitinge izin vermedi.
 • 10:07Sedat Peker'in İzmit Mitingine İzin ÇıkmadıSedat Peker'in İzmit Mitingine İzin ÇıkmadıRize'de düzenlenen mitingde 'Oluk oluk kan akacak' sözleri nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker'in, İzmit mitinge izin çıkmadı.
 • 19:01Diyarbakır Barosu'ndan Sedat Peker Hakkında Suç DuyurusuDiyarbakır Barosu'ndan Sedat Peker Hakkında Suç DuyurusuDiyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi, Rize'de miting düzenleyen Sedat Peker hakkında, Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
 • 18:21MHP'li Yeniçeri, Sedat Peker Fotoğrafı Hakkında Konuştu: Bir Anda OturduMHP'li Yeniçeri, Sedat Peker Fotoğrafı Hakkında Konuştu: Bir Anda OturduMHP'li Özcan Yeniçeri, Sedat Peker'le bir restoranda çekildiği fotoğrafa açıklık getirerek "Yanıma gelene kadar fark edemedim. Adam oturdu, durun demeye kalmadan flaşlar patladı." dedi.