SON DAKİKA SELMA IRMAK HABERLERİ

Son Dakika Selma Irmak Haberleri

 • 14:14Çukurca Hdp'li Irmak: Başarımız, Erdoğan'ı EnşilendiriyorÇukurca Hdp'li Irmak: Başarımız, Erdoğan'ı EnşilendiriyorDemokratik Toplum Kongresi Eş Genel Başkanı ve HDP Hakkari Miletvekili adayı Selma Irmak, seçim çalışması için gittiği Çukurca ilçesine bağlı köylerde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi.
 • 11:33Hdp'li Irmak: Başarımız, Erdoğan'ı EndişelendiriyorHdp'li Irmak: Başarımız, Erdoğan'ı EndişelendiriyorDemokratik Toplum Kongresi Eş Genel Başkanı ve HDP Hakkari Miletvekili adayı Selma Irmak, seçim çalışması için geldiği Çukurca ilçesine bağlı köylerde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi.
 • 15:38Hakkari Hdp'li Irmak, Hükümetin Sağlık Politikalarını EleştirdiHdp'li Irmak, hükümetin sağlık politikalarını eleştirdi Behçet DALMAZ/HAKKARİ, (DHA) - HDP Hakkari Miletvekili adayı Selma Irmak, seçim çalışmalarını sürdürdüğü Hakkari'de Devlet Hastanesi'nde sağlık çalışanlarıyla biraraya gelip sorunlarını dinledi.
 • 13:28HDP'li Irmak, Hükümetin Sağlık Politikalarını EleştirdiHDP'li Irmak, Hükümetin Sağlık Politikalarını EleştirdiHDP Hakkari Miletvekili adayı Selma Irmak, seçim çalışmalarını sürdürdüğü Hakkari'de Devlet Hastanesi'nde sağlık çalışanlarıyla biraraya gelip sorunlarını dinledi.
 • 01:27Şanlıurfa - Dtk Eş Genel Başkanı Irmak AK Parti'nin Oyları Her Gün Hdp'nin Hanesine YazılıyorŞanlıurfa - Dtk Eş Genel Başkanı Irmak AK Parti'nin Oyları Her Gün Hdp'nin Hanesine YazılıyorDemokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Genel Başkanı ve HDP Şırnak Milletvekili Selma Irmak, halkın seçimlerde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a kırmızı kart göstereceğini savunarak, Ak Parti'nin oyları her gün HDP'nin hanesine yazılıyor.
 • 23:40Irmak: AK Parti'nin Oyları Her Gün HDP'nin Hanesine YazılıyorIrmak: AK Parti'nin Oyları Her Gün HDP'nin Hanesine YazılıyorDemokratik Toplum Kongresi Eş Genel Başkanı ve HDP Şırnak Milletvekili Selma Irmak, halkın seçimlerde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a kırmızı kart göstereceğini savundu.
 • 16:46Hakkari Hdp'li Aday Selma Irmak, Nasturilere 'Köyünüze Dönün ' Çağrısı Yaptı-yenidenHakkari Hdp'li Aday Selma Irmak, Nasturilere 'Köyünüze Dönün ' Çağrısı Yaptı-yenidenHdp'li aday Selma Irmak, Nasturilere 'Köyünüze dönün ' çağrısı yaptı HDP Hakkari Milletvekili adayları, seçim çalışmaları için yıllar önce Nasturiler'in yaşadığı Hakkari'nin Irak sınırındaki Çukurca İlçesi'ne bağlı Çığlı ile Gündeş Köyü'nü ziyaret etti.
 • 11:53Hdp'li Aday Selma Irmak, Nasturilere 'Köyünüze Dönün ' Çağrısı YaptıHdp'li Aday Selma Irmak, Nasturilere 'Köyünüze Dönün ' Çağrısı YaptıHdp Hakkari Milletvekili adayları, seçim çalışmaları için yıllar önce Nasturiler'in yaşadığı Hakkari'nin Irak sınırındaki Çukurca İlçesi'ne bağlı Çığlı ile Gündeş Köyü'nü ziyaret etti.
 • 10:35Hdp'li Irmak'tan Nasturilere 'Geri Dönün' ÇağrısıHdp'li Irmak'tan Nasturilere 'Geri Dönün' ÇağrısıHAKKARİ (İHA) – Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekili Adayı Selma Irmak, bir zamanlar Nasturilerin yaşadığı Çığlı köyünde Nasturi halkına seslenerek ‘geri dönün’ çağrısında bulundu.
 • 09:33HDP'li Irmak: En Az Yüzde 15 Lazım, Yoksa Bizi Zor Günler BekliyorHDP'li Irmak: En Az Yüzde 15 Lazım, Yoksa Bizi Zor Günler BekliyorHDP'li Selma Irmak, "Bu oyunları bozmak ve halklar arasında ittifak kurmak için bizim seçimde en az yüzde 15 almamız lazım, yoksa bizi zor günler bekliyor." dedi.
 • 19:59Demirtaş: Demirtaş: "Bu Travmayı Birlikte Atlamanın Yolu El Ele Verip, El Ele Tutuşmaktır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Programdan detaylar,- HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın konuşması,- Demirtaş'ın yürümesi,- Kiliseden görüntüler,- Karanfil atma, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddiaları- HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş: "Bu bir toplumsal travmadır, bu travmayı birlikte atlamanın yolu da el ele verip, el ele tutuşmaktır" HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 1915 olaylarına ilişkin, "Bu bir toplumsal travmadır, bu travmayı birlikte atlamanın yolu da el ele verip, el ele tutuşmaktır" dedi.
 • 15:22Hakkari Hdp'nin Hakkari Adayları Seçim Çalışmalarını BaşlattıHdp'nin Hakkari adayları seçim çalışmalarını başlattı Behçet DALMAZ/ HAKKARİ, (DHA) - HALKLARIN Demokratik Partisi'nin (HDP) Hakkari Milletvekili adayları Selma Irmak, Nihat Akdoğan ve Abdullah Zeydan, seçim çalışmalarının startını verdi.
 • 14:40HDP'nin Hakkari Adayları Seçim Çalışmalarını BaşlattıHDP'nin Hakkari Adayları Seçim Çalışmalarını BaşlattıHDP Hakkari Milletvekili adayları Selma Irmak, Nihat Akdoğan ve Abdullah Zeydan, seçim çalışmalarının startını verdi.
 • 16:35Hdp Adayları Halkla BuluştuHdp Adayları Halkla BuluştuHAKKARİ (İHA) – Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari milletvekili adayları Selma Irmak, Nihat Akdoğan ve Abdullah Zeydan kente gelerek halkla buluştu.
 • 16:36Diyarbakır'da Nevruz Coşkusu Dtk Eş Başkanı Selma Irmak'ın KonuşmasıDiyarbakır'da Nevruz Coşkusu Dtk Eş Başkanı Selma Irmak'ın Konuşması(Tür: Yurt)
 • 09:44Nevruz Kutlamasının Startı Bugün VeriliyorNevruz Kutlamasının Startı Bugün VeriliyorHDP, Nevruz kutlamalarının startını bugün Şanlıurfa'nın Suruç kentinde başlatıyor.
 • 11:53Dtk'dan 'Müzakere Süreci' AçıklamasıDemokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanları Hatip Dicle ve Selma Irmak, çözüm sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
 • 11:26Cizre - Hdp'li Irmak: Kürt Halkının Direnişi, Devleti Adım Atmaya ZorladıCizre - Hdp'li Irmak: Kürt Halkının Direnişi, Devleti Adım Atmaya ZorladıHdp'li Irmak: Kürt halkının direnişi, devleti adım atmaya zorladı ŞIRNAK'ın Cizre İlçesi'nde erken kutlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde konuşan HDP Şırnak Milletvekili ve Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Genel Başkanı Selma Irmak, Öcalan'ın silah bırakması yönünde PKK'ya yaptığı çağrıyı değerlendirerek, "Kürt halkının direnişi, devleti adım atmaya zorladı ve masaya oturttu" dedi.
 • 18:33Hdp'li Irmak: Kürt Halkının Direnişi, Devleti Adım Atmaya ZorladıHdp'li Irmak: Kürt Halkının Direnişi, Devleti Adım Atmaya ZorladıŞırnak'ın Cizre İlçesi'nde erken kutlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde konuşan HDP Şırnak Milletvekili ve Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Genel Başkanı Selma Irmak, Öcalan'ın silah bırakması yönünde PKK'ya yaptığı çağrıyı değerlendirerek, "Kürt halkının direnişi, devleti adım atmaya zorladı ve masaya oturttu" dedi.
 • 18:21PKK'ya Silah Bırakma Çağrısı - Dtk Eş Başkanı IrmakPKK'ya Silah Bırakma Çağrısı - Dtk Eş Başkanı IrmakPKK'ya silah bırakma çağrısı- DTK Eş Başkanı ve HDP Milletvekili Irmak: "Bu aşamada ortak açıklamayı çok tarihi ve önemli buluyoruz" Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı ve HDP Şırnak Milletvekili Selma Irmak, PKK'ya silah bırakma çağrısının yapıldığı Dolmabahçe'deki görüşmeye ilişkin, "Bu aşamada ortak açıklamayı çok tarihi ve önemli buluyoruz" dedi.
 • 16:22Hdp'li Irmak: Müzakere ve Çözümde En Kolayı Silah BırakmakHdp'li Irmak: Müzakere ve Çözümde En Kolayı Silah BırakmakHdp Şırnak Milletvekili ve Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Genel Başkan Yardımcısı Selma Irmak, 'silah bırakma' çağrısını değerlendiriken, "İnanın müzakere ve çözümde en kolayı silah bırakmak, silahlı mücadelenin yerine demokratik ve siyasi mücadeleyi yani müzakere yöntemini sürdürmektir" dedi.
 • 16:02Diyarbakır Dtk Eş Genel Başkanı Selma Irmak Çözüm Sürecei Görüşmesiyle İlgili Açıklama YaptıDiyarbakır Dtk Eş Genel Başkanı Selma Irmak Çözüm Sürecei Görüşmesiyle İlgili Açıklama YaptıDiyarbakır DTK Eş Genel Başkanı Selma Irmak çözüm sürecei görüşmesiyle ilgili açıklama yaptı (Tür: Yurt)
 • 15:23Hdp Kadın Heyeti Irak'taHdp Kadın Heyeti Irak'taHalkların Demokratik Partisi (HDP) Şırnak Milletvekili Selma Irmak başkanlığındaki HDP kadın heyeti, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Parlamentosu'ndaki kadın komisyonuyla bir araya geldi.
 • 13:51Hdp Kadın Heyeti Irak'taHalkların Demokratik Partisi (HDP) Şırnak Milletvekili Selma Irmak, terör örgütü IŞİD'in mağdur ettiği Yezidi kadınların yaralarını saracaklarını iddia etti.
 • 14:01Hdp'li Irmak: Çözüm İdamda Değil, Erkek Egemen Zihniyetinin DeğiştirilmesindedirHdp'li Irmak: Çözüm İdamda Değil, Erkek Egemen Zihniyetinin DeğiştirilmesindedirHdp Şırnak Milletvekili Selma Irmak, Tarsus'ta Özgecan Aslan'ın yakılarak öldürülmesinden sonra gündeme getirilen idam tartışmaları ile ilgili, "Çözüm idam cezasında değil, erkek zihniyetinin değiştirilmesindedir" dedi.
 • 20:031. Kadın Kongresi1. Kadın KongresiDiyarbakır'da 1. Kadın Kongresi- DTK Eş Başkanı Irmak: "Kadının özgür olmadığı bir toplum asla ulusal ve demokrasi mücadelesi yürütemez" Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Selma Irmak, kadının özgür olmadığı bir toplumun ulusal ve demokrasi mücadelesi yürütemeyeceğini söyledi.
 • 15:53Hdp'li Irmak'a Göre; Hiç Bir Erkek Öcalan Gibi, Kadınları Ruhuna GirememişHdp'li Irmak'a Göre; Hiç Bir Erkek Öcalan Gibi, Kadınları Ruhuna GirememişHdp Şırnak Milletvekili ve Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Selma Irmak, Abdullah Öcalan'ın kadınların özgürleşmesine dönük çaba gösterdiği görüşünü savunarak, 'Dünyada hiç bir erkeğin kadını bu kadar peşinden koşturamadığını, büyütemediğini ve ruhuna giremediğini' söyledi.
 • 17:49Dtk'dan Kürt Kuruluşlarına ZiyaretDtk'dan Kürt Kuruluşlarına ZiyaretMardin Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Ahmet Türk, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Osman Baydemir, Demokratik Toplum Kongresi Eşbaşkanı Selma Irmak, DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek ve HDP’li milletvekillerinden oluşan heyet, seçim çalışmalarına başladı.
 • 18:06Cizre - Diyarbakır'daki Sivil Toplum Örgütleri Cizre'de İnceleme YaptıCizre - Diyarbakır'daki Sivil Toplum Örgütleri Cizre'de İnceleme YaptıDiyarbakır'daki sivil toplum örgütleri Cizre'de inceleme yaptı DİYARBAKIR'da faaliyet yürüten 38 sivil toplum örgütü temsilcisi, HDP Şırnak Milletvekili Selma Irmak ile birlikte geldiği Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde 12 yaşındaki Nihat Kazanhan'ın öldürüldüğü yerde inceleme yaparak, son günlerde yakınlarını kaybedenlerin ailelerini ziyaret etti.
 • 17:42Diyarbakır'daki Sivil Toplum Örgütleri Cizre'de İnceleme YaptıDiyarbakır'daki Sivil Toplum Örgütleri Cizre'de İnceleme YaptıDiyarbakır'da faaliyet yürüten 38 sivil toplum örgütü temsilcisi, HDP Şırnak Milletvekili Selma Irmak ile birlikte geldiği Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde 12 yaşındaki Nihat Kazanhan'ın öldürüldüğü yerde inceleme yaparak, son günlerde yakınlarını kaybedenlerin ailelerini ziyaret etti.
 • 18:39Dtk: Olaylar, Barış Sürecini Sona Erdirecek Boyuta VarmışDtk: Olaylar, Barış Sürecini Sona Erdirecek Boyuta VarmışŞırnak'ın Cizre İlçesi'nde arkadaşlarıyla oynadığı sırada belirlenemeyen bir mühimmatın başına isabet etmesi sonucu yaşamını yitiren 12 yaşındaki Nihat Kazanhan ile ilgili Demokratik Toplum Kongresi Eş Genel Başkanları Hatip Dicle ile Selma Irmak, açıklama yaptı.
 • 13:14Dtk Eş Başkanları ve Hdp Milletvekilleri Cizre'ye GidiyorŞırnak'ın Cizre İlçesi'nde son bir aydır meydana gelen ve 5 kişinin yaşamını yitirmesine neden olan olayların sona ermesi için HDP'nin İmralı heyetinde yer alan Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Hatip Dicle, DTK'nın diğer Eş Başkanı Selma Irmak ve bazı HDP milletvekilleri ile birlikte çarşamba günü Cizre'ye gidecek.
 • 19:38Şırnak Hdp'li Sarıyıldız: Polisleri Sokaklara SokmayacağızŞırnak Hdp'li Sarıyıldız: Polisleri Sokaklara SokmayacağızCizre'de dün akşam saatlerinde güvenlik güçleri ile PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H üyeleri arasında çıkan olaylarda silahla vurularak ölen Ümit Kurt'un vurulduğu yer olan Cudi Mahallesi'nde aralarında HDP Şırnak Milletvekilleri Faysal Sarıyıldız, Selma Irmak, Cizre Belediye Başkanı Leyla İmret, 10 sivil topum örgütü temsilcisi ile yaklaşık 1000 kişi toplanıp olayı kınadı.
 • 18:05Cizre'de Öldürülen Ümit Kurt, Toprağa Verildi (3)Cizre'de Öldürülen Ümit Kurt, Toprağa Verildi (3)Sarıyıldız: POLİSLERİ SOKAKLARA SOKMAYACAĞIZ Cizre'de dün akşam saatlerinde güvenlik güçleri ile PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H üyeleri arasında çıkan olaylarda Ümit Kurt'un vurulduğu Cudi Mahallesi'nde toplanan, aralarında HDP Şırnak Milletvekilleri Faysal Sarıyıldız, Selma Irmak, Cizre Belediye Başkanı Leyla İmret'in de bulunduğu yaklaşık 1000 kişi protestoda bulundu.
 • 16:59Dtk Eş Genel Başkanı Irmak: Dtk Eş Genel Başkanı Irmak: "Hüda-Par ile Bir Sorunumuz Yok"DTK Eş Genel Başkanı Selma Irmak, Şırnak’ın Cizre ilçesinde yaşanan olaylara ilişkin açıklama yaptı.
 • 10:09TBMM'de 2014 Böyle GeçtiTBMM Genel Kurulu'nda özel yetkili mahkemelerin kaldırılmasını da içeren Yeni Demokratikleşme Paketi, HSYK'nin yapısında değişiklik öngören Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edildi Tutuklu bulundukları KCK Davasında tahliye edilen BDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım, Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan, Şırnak milletvekilleri Selma Irmak ve Faysal Sarıyıldız ile Van Bağımsız Milletvekili Kemal Aktaş TBMM Genel Kurulu'nda yemin ettiler İnternet düzenlemesinde TİB Başkanlığı'na yeni yetkiler verilmesini de içeren "Torba Kanun" teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı Dershanelerle ilgili düzenlemeleri de içeren Milli Eğitim Temel Kanunu ile Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapan Tasarısı TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi Meclis'te ilk kez başörtülü bir milletvekili komisyon başkanlığına seçildi.
 • 11:07Kırklardağı'nın Eski Müteahhidinden Dtk'ya YanıtKırklardağı'nın Eski Müteahhidinden Dtk'ya YanıtKırklardağı konaklarının eski müteahhidi Ufuk Eser Subaşı, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Selma Irmak’ın Kırklardağı ile ilgili konuyu araştıracaklarına ilişkin açıklamasına yanıt verdi.
 • 11:44Hdp'li Irmak: Çözüm Süreci İki Ucu Keskin Bıçak GibiHdp'li Irmak: Çözüm Süreci İki Ucu Keskin Bıçak GibiDemokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı ve HDP Şırnak Milletvekili Selma Irmak, çözüm süreci konusunda, "Şu anda bulunduğumuz süreçte, gerçekten bir çok şeyin olabileceği olumlu ve pozitif anlamda, her şeyin bir anda berhava olabileceği, havaya uçabileceği bir süreçtir.
 • 16:112015 Yılı Bütçesi Genel Kurul'daHDP Van Milletvekili Gür: "Türkiye'yi batıda en çok zor duruma sokan IŞİD ile olan ilişkilerdir" HDP Şırnak Milletvekili Irmak: "AKP'nin neoliberal, cinsiyetçi, mezhepçi ve muhafazakar politikaları, erkek terörünü besleyen en önemli faktördür"
 • 13:39Irak'ta Çözüm Süreci GörüşmeleriÇözüm süreci ile ilgili olarak Ankara-İmralı ve Kandil arasındaki görüşme trafiğini yürüten HDP heyeti, dün Kandil'de KCK yöneticileri ile Abdullah Öcalan'ın hazırladığı 'Barış ve Demokratik Müzakere Süreci Taslağı'nı görüşürken; DBP Eş Başkanları Emine Ayna ve Kamuran Yüksek ile DTK Genel Başkan Yardımcısı Selma Irmak'ın da Irak'ta olduğu belirtildi.
 • 19:13Şırnak Hdp'li Irmak Özerk Yönetimde Rojava Kantonları İncelenmeye AlınabilirŞırnak Hdp'li Irmak Özerk Yönetimde Rojava Kantonları İncelenmeye AlınabilirHdp Şırnak Milletvekili Selma Irmak, Türkiye'de artık idari bir reformun gündeme oturması gerektiğini ve çözüm önerileri, çözüm modellerinin tartışılmaya başlanmasının lazım olduğunu belirterek, Rojava'daki kanton yapılanması bir örnektir, bunlar incelenebilir.
 • 19:11Hdp'li Irmak: Özerk Yönetimde Rojava Kantonları İncelenmeye AlınabilirHdp'li Irmak: Özerk Yönetimde Rojava Kantonları İncelenmeye AlınabilirHdp Şırnak Milletvekili Selma Irmak, Türkiye'de artık idari bir reformun gündeme oturması, çözüm önerileri, çözüm modellerinin tartışılmaya başlanmasının gerektiğini belirterek, "Rojava'daki kanton yapılanması bir örnektir, bunlar incelenebilir.
 • 18:16Hdp: 1 Kasım Dünya Kobani ile Dayanışma Günü İlan EdildiHdp, DTK, DBP Eş Genel Başkanları ve HDK Eş Sözcüleri, Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ, Hatip Dicle, Selma Irmak, Kamuran Yüksek, Emine Ayna, Sebahat Tuncel, Ertuğrul Kürkçü imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, "1 Kasım Dünya Kobani ile Dayanışma Günü ilan edildi" denildi.
 • 19:03HDP'li Irmak: Karanlık Eller Hiçbir Zaman Eksik OlmadıHDP'li Irmak: Karanlık Eller Hiçbir Zaman Eksik OlmadıHDP'li Selma Irmak, Bingöl'de 2 polisin şehit edilip ardından 4 kişinin öldürülmesi olayını değerlendirirken, "Burada karanlık eller hiçbir zaman eksik olmadı." dedi.
 • 14:43HDP-DTK-DBP'den KCK'ya HDP-DTK-DBP'den KCK'ya "Tansiyonu Düşürün" ÇağrısıHDP-DTK-DBP Eş Genel Başkanları ve HDK Eş Sözcüleri, yaptıkları ortak açıklamada "KCK yönetiminin tansiyonu düşürecek bir gayret içinde olmalarını diliyoruz." dedi.
 • 12:42Hdp'li Irmak: Türkiye, Suriye Politikasını Değiştiriyor, İlk Adımı da Müslim ile GörüşmesidirHdp'li Irmak: Türkiye, Suriye Politikasını Değiştiriyor, İlk Adımı da Müslim ile GörüşmesidirHdp Şırnak Milletvekili ve DTK Eş Başkanı Selma Irmak, görüştükleri Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun diyaloga açık olduğunu ve Kobani'de yaşananlara kayıtsız kalamayacağını söylediğini belirterek, "Suriye'ye yönelik hükümet öyle anlaşılıyor ki politikasını değiştiriyor.
 • 09:46Hdp'li 3 Milletvekili, Cenevre'de Açlık Grevi YapacakHdp milletvekilleri Selma Irmak, Sebahat Tuncel ve Kemal Aktaş, IŞİD'e kaşı BM ve uluslararası güçlerin Kürtlere silah yardımını sağlamak amacıyla açlık grevi yapmak için İsviçre'ye gitti.
 • 08:50Kürtçe eğitim vereceği öne sürülen Kürtçe eğitim vereceği öne sürülen "okul" -HDP Şırnak Milletvekili Selma Irmak, Anadolu Ajansı muhabirlerine yapılan saldırıya ilişkin, "Biz dün yaşanan olayı da kınıyoruz.
 • 20:44Dha Yurt: Mühürlenen Kürtçe Okullar İçin Resmi Başvuru YapılacakDha Yurt: Mühürlenen Kürtçe Okullar İçin Resmi Başvuru YapılacakDiyarbakır'da Kürtçe okulun dün mührünün vatandaşlar tarafından sökülmesinin ardından polisin yeniden mühürleyip, çıkan olaylarda gözaltına aldığı kişilerin adliyeye sevk edilmesi nedeniyle aralarında HDP Şırnak Milletvekili Selma Irmak, sivil toplum örgütü temsilcilerin de bulunduğu yaklaşık 200 kişi adliye önünde toplandı.
 • 19:56Mühürlenen Kürtçe Okullar İçin Resmi Başvuru YapılacakMühürlenen Kürtçe Okullar İçin Resmi Başvuru YapılacakDiyarbakır,Hakkari ve Şırnak Kürtçe eğitim vermek için açılan,valilik kararlarıyla kapılarına mühür vurulan okullar için resmi başvuru yapılacak.