SON DAKİKA SELMA IRMAK HABERLERİ

Son Dakika Selma Irmak Haberleri

 • 12:35 HDP'li Irmak: Biz Gidersek, Çok Sayıda İnsan Yaşamını Yitirecektir HDP'li Irmak: Biz Gidersek, Çok Sayıda İnsan Yaşamını Yitirecektir HDP'li Irmak, "Biz Meclis çatısı altında mücadelemizi sürdürmek istiyoruz, biz gidersek çok sayıda insan yaşamını yitirecektir" dedi.
 • 17:40 Hdp Hakkari İlçe Örgütü Kongreye Gitti Hdp Hakkari İlçe Örgütü Kongreye Gitti Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkâri Merkez İlçe Başkanlığı 1. Olağanüstü Kongresi gerçekleştirildi.
 • 15:27 Hakkari'de Hdp Merkez İlçe Kongresi Yapıldı Hakkari'de Hdp Merkez İlçe Kongresi Yapıldı Hdp Hakkari Merkez İlçe kongresi yapıldı.
 • 15:11 Hdp Hakkari Milletvekili Irmak Açıklaması HDP Hakkari Milletvekili Selma Irmak, Yüksekova ve Hakkari'deki sokağa çıkma yasağının kaldırılmasını isteyerek, "Operasyonlar bittiyse sokağa çıkma yasağının bir anlamı kalmamıştır.
 • 14:09 Hdp'li Irmak; 'Dokunulmazlıkları Kaldırarak 1925'i Tekrarlamak İstiyorlar' Hdp'li Irmak; 'Dokunulmazlıkları Kaldırarak 1925'i Tekrarlamak İstiyorlar' Hdp Hakkari Milletvekili Selma Irmak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkan olabilmesinin önünde tek engel olarak gördüğü Kürt siyasetini etkisiz hale getirmek için dokunulmazlıklarını kaldırmak istediğini iddia ederek, "1925'teki gibi nasıl Kürtler Cumhuriyetin dışında bırakıldı ve katliam ile teslim alınmak istendi, aynı şeyi bugün tekrarlamak istiyorlar" dedi.
 • 18:47 Hakkari Belediye Eş Başkan Yardımcısı Gözaltına Alındı (3) Hakkari Belediye Eş Başkan Yardımcısı Gözaltına Alındı (3) Başkan VEKİLİ YILDIZ SERBEST BIRAKILDITerörle Mücadele Şubesi ekipleri gözaltına alındıktan sonra Hakkari Adliyesi'nde ifade veren Belediye Eş Başkan Vekili Fatma Yıldız, hakında verilen yurt dışı yasağını ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
 • 18:35 Hakkari Hdp'li Grubun Yüksekova'ya Girişine İzin Verilmedi Hakkari Hdp'li Grubun Yüksekova'ya Girişine İzin Verilmedi Hdp'li grubun Yüksekova'ya girişine izin verilmediDemokratik Toplum Kongresi Eş Genel Başkanı ve Hakkari Milletvekili Selma Irmak, 13 Mart 2016 tarihinden bu yana sokağa çıkma yasağı ve operasyonların sürdüğü Yüksekova ilçesi'ndeki bu uygulamanın son bulması için yapacakları yürüyüşün güvenlik güçleri tarafından engellendiğini söyledi.
 • 18:15 Hdp'li Grubun Yüksekova'ya Girişine İzin Verilmedi Hdp'li Grubun Yüksekova'ya Girişine İzin Verilmedi Demokratik Toplum Kongresi Eş Genel Başkanı ve Hakkari Milletvekili Selma Irmak, 13 Mart 2016 tarihinden bu yana sokağa çıkma yasağı ve operasyonların sürdüğü Yüksekova ilçesi'ndeki bu uygulamanın son bulması için yapacakları yürüyüşün güvenlik güçleri tarafından engellendiğini söyledi.
 • 17:39 Yüksekova Sessiz (2) Buldan görüşmelerde BULUNDUSokağa çıkma yasağının uygulandığı Yüksekova'daki sessizlik sürerken, TBMM Başkanvekili Pervin Buldan da Hakkari HDP milletvekilleri Selma Irmak, Abdullah Zeydan, Nihat Akdoğan ve Van Miletvekili Lezgin Botan'la birlikte ilçeye gelerek çeşitli görüşmelerde bulundu.
 • 15:19 Demirtaş'tan Fezleke Açıklaması Demirtaş'tan Fezleke Açıklaması Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, kendisi ve HDP’li 4 milletvekilinin dokunulmazlıklarının kaldırılması için gönderilen fezlekenin TBMM Başkanlığına sunulması ile ilgili açıklama yaptı.
 • 11:48 Hdp'lilerin Dokunulmazlık Dosyası TBMM'de HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile milletvekilleri Ertuğrul Kürkcü, Selma Irmak ve Sırrı Süreyya Önder'in dokunulmazlık dosyası, TBMM Başkanlığına sunuldu.
 • 19:02 Hakkari Dtk'nın Konferansında Hakkari'nin Geleceği ve Bölgedeki Çatışmalı Süreç Tartışıldı Hakkari Dtk'nın Konferansında Hakkari'nin Geleceği ve Bölgedeki Çatışmalı Süreç Tartışıldı Dtk'nın konferansında Hakkari'nin geleceği ve bölgedeki çatışmalı süreç tartışıldıHakkari'de, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) tarafından düzenlenen 'Hakkari'nin geleceği' konulu konferansta ilin sosyo-ekonomik sorunları, kent merkezinin Yüksekova İlçesi'ne taşınması ve bölgede yaşanan süreç gündeme getirildi.
 • 16:33 Dtk'dan Hakkari'nin Geleceği ve Bölgedeki Sürece İlişkin Konferans Dtk'dan Hakkari'nin Geleceği ve Bölgedeki Sürece İlişkin Konferans Demokratik toplum Kongresi (DTK) Eş Genel Başkanı Selma Irmak, bölgede süren çatışmalı sürecin son bulması ve ölümlerin durması için bögedeki STK'ların bir barış komisyou oluşturması çağrısında bulundu.
 • 17:48 Hakkari'de 'Kadınlar Günü' Kutlandı Hakkari'de 'Kadınlar Günü' Kutlandı Hakkari'de 'Kadınlar Günü' kutlandıHakkari'de Özgür Kadın Kongresi öncülüğünde DBP il binası önünde planlanan '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' etkinliğine polis izin vermeyince, kutlama Belediye bünyesindeki Fekiye Teyran Kültür Merkezi'nde yapıldı.
 • 15:51 Hakkari'de 'Kadınlar Günü' Kutlandı Hakkari'de 'Kadınlar Günü' Kutlandı Hakkari'de Özgür Kadın Kongresi öncülüğünde DBP il binası önünde planlanan '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' etkinliğine polis izin vermeyince, kutlama Belediye bünyesindeki Fekiye Teyran Kültür Merkezi'nde yapıldı.
 • 12:09 Fezlekeleri Başbakanlığa Yollayan Bakan, HDP'li Vekilleri Topa Tuttu Fezlekeleri Başbakanlığa Yollayan Bakan, HDP'li Vekilleri Topa Tuttu Adalet Bakanı Bozdağ, "Dokunulmazlık vekiller örgüt üyesi gibi çalışsın diye konulmadı. Ne işin var senin teröristle aynı evde. Sen terörist misin yoksa vekil misin" diye sordu.
 • 10:40 Hdp Eş Genel Başkanları ve 3 Milletvekilli Hakkında Fezleke Adalet Bakanlığı, HDP Eş Genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile milletvekilleri Selma Irmak, Sırrı Süreyya Önder ve Ertuğrul Kürkcü hakkında "dokunulmazlıkların kaldırılması" istemiyle hazırlanan fezlekeyi, TBMM'ye gönderilmek üzere Başbakanlık'a sundu.
 • 12:56 Demirtaş Diyarbakır'da Demirtaş Diyarbakır'da Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin Diyarbakır’daki binasında yaptığı konuşmada, “Her gün saat 16.00’da Diyarbakır’ın bütün mahallelerinde, tek bir insanın canına, malına zarar vermeden, zarar verecek provokatörleri de engelleyerek, bulunduğumuz mahallede ve sokakta, demokratik tepkilerimizi göstermeye devam edeceğiz” dedi.
 • 16:12 Irmak: Kimse Bize Onursuz Bir Barıştan Bahsetmesin Irmak: Kimse Bize Onursuz Bir Barıştan Bahsetmesin Şırnak’ın Cizre ilçesinde sokağa çıkma yasağı sırasında bir binanın bodrum katında mahsur kalan ve daha sonra yaşamını yitiren İslam Balıkesir’in cenazesi, Hakkari'de toprağa verildi.
 • 15:44 Hakkari Cizre'de Ölen PKK'lı, Hakkari'de Toprağa Verilirken Olay Çıktı Hakkari Cizre'de Ölen PKK'lı, Hakkari'de Toprağa Verilirken Olay Çıktı Cizre'de ölen PKK'lı, Hakkari'de toprağa verilirken olay çıktı HAKKARİ, (DHA) - ŞIRNAK'ın Cizre İlçesi'nde, bodrum katta ölenler arasında bulunduğu ileri sürülen 29 yaşındaki Erdal Şahin, Hakkari'de toprağa verilerken olaylar çıktı.
 • 15:21 Cizre'de Ölen PKK'lı, Hakkari'de Toprağa Verilirken Olay Çıktı Cizre'de Ölen PKK'lı, Hakkari'de Toprağa Verilirken Olay Çıktı Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde, bodrum katta ölenler arasında bulunduğu ileri sürülen 29 yaşındaki Erdal Şahin, Hakkari'de toprağa verilerken olaylar çıktı.
 • 12:10 Hakkari'de Cenaze Konvoyuna Polis Müdahalesi: 27 Kişi Gözaltında Hakkari'de Cenaze Konvoyuna Polis Müdahalesi: 27 Kişi Gözaltında Şırnak'ın Cizre ilçesindeki çatışmada hayatını kaybeden Erdal Şahin'in Hakkari'deki cenaze konvoyunda gerginlik çıktı. Polis, 27 kişiyi gözaltına aldı.
 • 13:24 Demirtaş ve Yüksekdağ Hakkında 'Öz Yönetim' Fezlekesi Demirtaş ve Yüksekdağ Hakkında 'Öz Yönetim' Fezlekesi Savcılık, HDP eş genel başkanları Demirtaş ve Yüksekdağ ile HDP'li 3 vekil hakkında dokunulmazlıklarının kaldırılması istemiyle hazırladığı fezlekeyi bakanlığa gönderdi.
 • 17:36 Dtk'dan Amedspor'a Destek Ziyareti Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Selma Irmak, Bursaspor’u Ziraat Türkiye kupasından eleyerek çeyrek finale çıkan Amed Sportif Faaliyetler kulübünü ziyaret etti.
 • 17:19 Amed Sportif Faaliyetleri'nin Çeyrek Finale Yükselmesi Ziraat Türkiye Kupası'nda çeyrek finalle kalan Amed Sportif Faaliyetleri Kulübü'nü Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Selma Irmak ziyaret etti.
 • 16:00 Dtk'dan Amed Sfk'ya Ziyaret Dtk'dan Amed Sfk'ya Ziyaret Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Selma Irmak, Ziraat Türkiye Kupası’nda çeyrek finale kalan ve Fenerbahçe ile eşleşen Amed Sportif Faaliyetler Kulübü’nü ziyaret etti.
 • 17:17 Cizre ve Silopi'ye Gitmek İsteyen Heyete Yine İzin Verilmedi (2) Cizre ve Silopi'ye Gitmek İsteyen Heyete Yine İzin Verilmedi (2) Dtk, HDP, DBP VE HDK HEYETİ DİYARBAKIR'A DÖNDÜ Aralarında, HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, DTK Eş başkanı Selma Irmak, HDK Eş başkanı Sebahat Tuncel, DBP Eş Genel Başkanları Kamuran Yüksek ve Emine Ayna ile milletvekilleri ve belediye başkanlarından oluşan heyet, akşam saatlerine kadar Haberli Köyü'nde, İdil'e geçmeyi bekledi.
 • 18:26 Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Hdp Heyetine Soruşturma Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, DTK tarafından hafta sonu düzenlenen Olağanüstü Genel Kurul’da yaptıkları ‘özerklik’ konuşmaları nedeniyle HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder ve Selma Irmak ile Hatip Dicle, Kamuran Yüksek ve Sabahat Tuncel hakkında da soruşturma başlattı.
 • 16:37 Dtk Sonuç Bildirgesinden 'Demokratik Özerk Bölgeler' Çıktı Dtk Sonuç Bildirgesinden 'Demokratik Özerk Bölgeler' Çıktı Diyarbakır'da toplanan Demokratik Toplum Kongresi'nin (DTK) sonuç bildirgesinden, 'Demokratik Özerk Bölgeler' teklifi çıktı.
 • 15:33 Dtk'nın Sonuç Bildirgesinde 'Siyasi Statü' Talebi Diyarbakır'da Demokratik Toplum Kongresi (DTK), iki gün süren toplantının ardından sonuç bildirgesini açıkladı.
 • 12:10 Dtk Kongresi Başladı Demokratik Toplum Kongresi’nin (DTK) Olağanüstü Kongresi’nin açılış konuşmasını yapan Eş Genel Başkan Selma Irmak, kendi kararlarını kendilerinin vermek istediğini söyledi.
 • 17:43 Gültan Kışanak ile Fırat Anlı, Sur İçin Oturma Eylemi Yaptı Gültan Kışanak ile Fırat Anlı, Sur İçin Oturma Eylemi Yaptı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ile Fırat Anlı, DBP Eş Genel Başkanı Emine Ayna, DTK Eş Başkanı Selma Irmak, ilçe belediye eş başkanları ile DBP ve HDP yöneticileri, Sur ilçesinde devam eden sokağa çıkma yasağının kaldırılması için Melik Ahmet Caddesi’nde oturma eylemi yaptı,Eş başkanlar adına açıklamayı yapan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı, Sur ilçesinde 24 gündür devam eden sokağa çıkma yasağının kaldırılmasını istedi.
 • 18:13 Selahattin Demirtaş Hakkında 'Hendek' Soruşturması Hdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Demokratik Toplum Kongresi Eş Başkanları Hatip Dicle, Selma Irmak, DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek ve HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü hakkında Cuma günü Diyarbakır'da yaptıkları basın açıklamasınde halkı suç işlemeye çağırdıkları gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.
 • 14:59 Hdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Açıklaması Hdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Açıklaması HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Parlamento’dan çekilme gibi bir kararlarının olmadığını söyledi.
 • 14:35 Demirtaş: Parlamentodan Çekilme Gibi Bir Kararımız Yok Demirtaş: Parlamentodan Çekilme Gibi Bir Kararımız Yok Hdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin sine-i millete döneceği tartışmaları ile ilgili olarak, "Zaten milletin sinesindeyiz.
 • 09:52 Demirtaş Konuşamıyor! Büyükelçilerle Yazışarak Görüşecek Demirtaş Konuşamıyor! Büyükelçilerle Yazışarak Görüşecek Geçirdiği sinüzit ameliyatı nedeniyle yemin törenine katılamayan HDP Eş Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, büyükelçilerle bir araya geleceği toplantıda konuşamayacak.
 • 18:45 Hakkari - Olaylarda Yaralanan Milletvekili Irmak'tan Sonra Zeydan da Suç Duyurusunda Bulundu Hakkari - Olaylarda Yaralanan Milletvekili Irmak'tan Sonra Zeydan da Suç Duyurusunda Bulundu Olaylarda yaralanan Milletvekili Irmak'tan sonra Zeydan da suç duyurusunda bulundu Hakkari'de, Silvan'da süren sokağa çıkma yasağı ve Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması için yapılan yürüyüşte çıkan olaylarda plastik mermiyle yaralanan HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, Hakkari Valisi Yakup Canbolat ve Emniyet Müdürü Resul Holoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • 18:22 Olaylarda Yaralanan Milletvekili Irmak'tan Sonra Zeydan da Suç Duyurusunda Bulundu Olaylarda Yaralanan Milletvekili Irmak'tan Sonra Zeydan da Suç Duyurusunda Bulundu Hakkari'de, Silvan'da süren sokağa çıkma yasağı ve Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması için yapılan yürüyüşte çıkan olaylarda plastik mermiyle yaralanan HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, Hakkari Valisi Yakup Canbolat ve Emniyet Müdürü Resul Holoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • 17:20 Milletvekili Zeydan Suç Duyurusunda Bulundu Milletvekili Zeydan Suç Duyurusunda Bulundu HDP Hakkari Milletvekilli Abdullah Zeydan, Cumhuriyet Başsavcılığına giderek polisler hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • 19:01 Hakkari Olaylarda Yaralanan Hdp'li Irmak, Vali ve Emniyet Müdürü Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu Hakkari Olaylarda Yaralanan Hdp'li Irmak, Vali ve Emniyet Müdürü Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu Hakkari'de, Silvan'da süren sokağa çıkma yasağı ve Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması için yapılan yürüyüşte çıkan olaylarda plastik mermiyle yaralanan HDP Hakkari Milletvekili Selma Irmak, Hakkari Valisi Yakup Canbolat ve Emniyet Müdürü Resul Holoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • 15:50 HDP'li Milletvekillerinden Polis Hakkında Suç Duyurusu HDP'li Milletvekillerinden Polis Hakkında Suç Duyurusu Hakkari'de düzenlenen yürüyüş esnasında yaralanan HDP Hakkari Milletvekilli Irmak ve beraberindekiler, polisler hakkında suç duyurusunda bulunarak, oturma eylemi yaptı.
 • 15:39 Olaylarda Yaralanan Hdp'li Irmak, Vali ve Emniyet Müdürü Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu Olaylarda Yaralanan Hdp'li Irmak, Vali ve Emniyet Müdürü Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu Hakkari'de, Silvan'da süren sokağa çıkma yasağı ve Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması için yapılan yürüyüşte çıkan olaylarda plastik mermiyle yaralanan HDP Hakkari Milletvekili Selma Irmak, Hakkari Valisi Yakup Canbolat ve Emniyet Müdürü Resul Holoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • 21:03 HDP'li Akdoğan: Halkın İradesine Saygı Duyulmadı HDP'li Akdoğan: Halkın İradesine Saygı Duyulmadı Hakkari Milletvekili Nihat Akdoğan, gaz kapsülü ve plastik mermiyle yaralanan HDP'li Milletvekilleri Abdullah Zeydan ve Selma Irmak ile ilgili açıklama yaptı.
 • 20:54 Hakkari'deki Olaylarda Hdp'li Irmak'a Plastik Mermi, Zeydan'a Gaz Kapsülü İsabet Etti (2) Hakkari'deki Olaylarda Hdp'li Irmak'a Plastik Mermi, Zeydan'a Gaz Kapsülü İsabet Etti (2) Hdp'li AKDOĞAN; HALKIN İRADESİNE SAYGI DUYULMADI HDP Hakkari Milletvekili Nihat Akdoğan, gaz kapsülü ve plastik mermiyle yaralanan HDP'li Milletvekilleri Abdullah Zeydan ve Selma Irmak ile ilgili açıklama yaptı.
 • 18:30 Hakkari'deki Olaylarda HDP'li İki Vekil Yaralandı Hakkari'deki Olaylarda HDP'li İki Vekil Yaralandı CÖDER'in, Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması için yaptığı yürüyüşe polisin müdahalesi sonucu HDP'li Selma Irmak ve Abdullah Zeydan yaralandı.
 • 18:19 Hakkari Hdp Hakkari Milletvekilleri Mazbatalarını Aldı Hakkari Hdp Hakkari Milletvekilleri Mazbatalarını Aldı Hdp Hakkari milletvekilleri mazbatalarını aldı HDP'den 1 Kasım seçimlerinde Hakkari milletvekili seçilen Selma Irmak, Abdullah Zeydan ve Nihat Akdoğan mazbatalarını aldı.
 • 18:08 Polis Müdahalesi Sırasında HDP'li Vekiller Yaralandı Polis Müdahalesi Sırasında HDP'li Vekiller Yaralandı Hakkari'de, Abdullah Öcalan lehinde yapılan yürüyüşe, polis müdahale etti. Müdahale sırasında HDP'li vekiller Abdullah Zeydan ve Selma Irmak yaralandı.
 • 16:58 Hakkari'deki Yürüyüşe Polis Müdahale Etti: 2 HDP'li Vekil Yaralandı Hakkari'deki Yürüyüşe Polis Müdahale Etti: 2 HDP'li Vekil Yaralandı Hakkari'deki yürüyüşe polisin müdahale etmesiyle HDP Hakkari milletvekilleri Abdullah Zeydan ile Selma Irmak yaralanarak hastaneye kaldırıldı.
 • 16:48 HDP Hakkari Milletvekilleri Mazbatalarını Aldı HDP Hakkari Milletvekilleri Mazbatalarını Aldı HDP'den 1 Kasım seçimlerinde Hakkari milletvekili seçilen Selma Irmak, Abdullah Zeydan ve Nihat Akdoğan mazbatalarını aldı.
 • 16:33 Hakkari Milletvekilleri Mazbata Aldı Hakkari Milletvekilleri Mazbata Aldı HDP Hakkari milletvekilleri Selma Irmak, Nihat Akdoğan ve Abdullah Zeydan, İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına giderek mazbatalarını aldı.