SON DAKİKA SELMA IRMAK HABERLERİ

Son Dakika Selma Irmak Haberleri

 • 13:24Demirtaş ve Yüksekdağ Hakkında 'Öz Yönetim' FezlekesiDemirtaş ve Yüksekdağ Hakkında 'Öz Yönetim' FezlekesiSavcılık, HDP eş genel başkanları Demirtaş ve Yüksekdağ ile HDP'li 3 vekil hakkında dokunulmazlıklarının kaldırılması istemiyle hazırladığı fezlekeyi bakanlığa gönderdi.
 • 17:19Amed Sportif Faaliyetleri'nin Çeyrek Finale YükselmesiZiraat Türkiye Kupası'nda çeyrek finalle kalan Amed Sportif Faaliyetleri Kulübü'nü Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Selma Irmak ziyaret etti.
 • 16:00Dtk'dan Amed Sfk'ya ZiyaretDtk'dan Amed Sfk'ya ZiyaretDemokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Selma Irmak, Ziraat Türkiye Kupası’nda çeyrek finale kalan ve Fenerbahçe ile eşleşen Amed Sportif Faaliyetler Kulübü’nü ziyaret etti.
 • 17:17Cizre ve Silopi'ye Gitmek İsteyen Heyete Yine İzin Verilmedi (2)Cizre ve Silopi'ye Gitmek İsteyen Heyete Yine İzin Verilmedi (2)Dtk, HDP, DBP VE HDK HEYETİ DİYARBAKIR'A DÖNDÜ Aralarında, HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, DTK Eş başkanı Selma Irmak, HDK Eş başkanı Sebahat Tuncel, DBP Eş Genel Başkanları Kamuran Yüksek ve Emine Ayna ile milletvekilleri ve belediye başkanlarından oluşan heyet, akşam saatlerine kadar Haberli Köyü'nde, İdil'e geçmeyi bekledi.
 • 15:33Dtk'nın Sonuç Bildirgesinde 'Siyasi Statü' TalebiDiyarbakır'da Demokratik Toplum Kongresi (DTK), iki gün süren toplantının ardından sonuç bildirgesini açıkladı.
 • 12:10Dtk Kongresi BaşladıDemokratik Toplum Kongresi’nin (DTK) Olağanüstü Kongresi’nin açılış konuşmasını yapan Eş Genel Başkan Selma Irmak, kendi kararlarını kendilerinin vermek istediğini söyledi.
 • 14:35Demirtaş: Parlamentodan Çekilme Gibi Bir Kararımız YokDemirtaş: Parlamentodan Çekilme Gibi Bir Kararımız YokHdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin sine-i millete döneceği tartışmaları ile ilgili olarak, "Zaten milletin sinesindeyiz.
 • 09:52Demirtaş Konuşamıyor! Büyükelçilerle Yazışarak GörüşecekDemirtaş Konuşamıyor! Büyükelçilerle Yazışarak GörüşecekGeçirdiği sinüzit ameliyatı nedeniyle yemin törenine katılamayan HDP Eş Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, büyükelçilerle bir araya geleceği toplantıda konuşamayacak.
 • 15:50HDP'li Milletvekillerinden Polis Hakkında Suç DuyurusuHDP'li Milletvekillerinden Polis Hakkında Suç DuyurusuHakkari'de düzenlenen yürüyüş esnasında yaralanan HDP Hakkari Milletvekilli Irmak ve beraberindekiler, polisler hakkında suç duyurusunda bulunarak, oturma eylemi yaptı.
 • 15:39Olaylarda Yaralanan Hdp'li Irmak, Vali ve Emniyet Müdürü Hakkında Suç Duyurusunda BulunduOlaylarda Yaralanan Hdp'li Irmak, Vali ve Emniyet Müdürü Hakkında Suç Duyurusunda BulunduHakkari'de, Silvan'da süren sokağa çıkma yasağı ve Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması için yapılan yürüyüşte çıkan olaylarda plastik mermiyle yaralanan HDP Hakkari Milletvekili Selma Irmak, Hakkari Valisi Yakup Canbolat ve Emniyet Müdürü Resul Holoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • 18:08Polis Müdahalesi Sırasında HDP'li Vekiller YaralandıPolis Müdahalesi Sırasında HDP'li Vekiller YaralandıHakkari'de, Abdullah Öcalan lehinde yapılan yürüyüşe, polis müdahale etti. Müdahale sırasında HDP'li vekiller Abdullah Zeydan ve Selma Irmak yaralandı.
 • 16:58Hakkari'deki Yürüyüşe Polis Müdahale Etti: 2 HDP'li Vekil YaralandıHakkari'deki Yürüyüşe Polis Müdahale Etti: 2 HDP'li Vekil YaralandıHakkari'deki yürüyüşe polisin müdahale etmesiyle HDP Hakkari milletvekilleri Abdullah Zeydan ile Selma Irmak yaralanarak hastaneye kaldırıldı.
 • 16:48HDP Hakkari Milletvekilleri Mazbatalarını AldıHDP Hakkari Milletvekilleri Mazbatalarını AldıHDP'den 1 Kasım seçimlerinde Hakkari milletvekili seçilen Selma Irmak, Abdullah Zeydan ve Nihat Akdoğan mazbatalarını aldı.
 • 16:33Hakkari Milletvekilleri Mazbata AldıHakkari Milletvekilleri Mazbata AldıHDP Hakkari milletvekilleri Selma Irmak, Nihat Akdoğan ve Abdullah Zeydan, İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına giderek mazbatalarını aldı.
 • 15:11Hakkari Hdp'li Irmak: Halkımız Barıştan Yana Tercihini YapacakHakkari Hdp'li Irmak: Halkımız Barıştan Yana Tercihini YapacakHdp'li Irmak: Halkımız barıştan yana tercihini yapacak HDP Hakkari Milletvekilleri Selma Irmak oyunu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Nihat Akdoğan ise, 23 Nisan ilköğretim okulunda kullandı.
 • 13:40Hdp'li Irmak: Halkımız Barıştan Yana Tercihini YapacakHdp'li Irmak: Halkımız Barıştan Yana Tercihini YapacakHdp Hakkari Milletvekilleri Selma Irmak oyunu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Nihat Akdoğan ise, 23 Nisan ilköğretim okulunda kullandı.
 • 17:15Hdp Mp Files Parliamentary Question Over 3g İnterruption Amid Security ConcernsHdp Mp Files Parliamentary Question Over 3g İnterruption Amid Security Concerns– Peoples' Democratic Party (HDP) Hakkari MP Selma Irmak has filed a parliamentary question, with request of an answer from PM Ahmet Davutoğlu, over the interruption in 3G mobile internet connection in the southeastern province, since October 2015. Turkey has been facing an upsurge in violence in its eastern and southeastern regions leaving scores of deaths and injuries, struck by clashes and curfews in the last months. Accordingly, daily life has interrupted in many provinces. In the central province and districts, 3G mobile connections were blocked off, while electricity and internet connections were interrupted in the province, according to MP Irmak.
 • 12:10Hdp'li Irmak'tan Hakkari'deki 3g Kesintisi ile İlgili Soru ÖnergesiHdp'li Irmak'tan Hakkari'deki 3g Kesintisi ile İlgili Soru ÖnergesiHalkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekili Selma Irmak, 3 Ekim 2015 tarihinden beri kentte mobil internet erişiminin kesik olması nedeniyle Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yanıtlaması istemiyle TBMM'ye soru önergesi verdi.
 • 15:46Hakkari'de Kadınlardan Barış ÇağrısıHakkari'de Kadınlardan Barış ÇağrısıHakkari'de, kendilerine 'Barış Anneleri Meclisi' adını veren bir grup yürüyüş ve basın açıklamasıyla barış çağrısı yaptı.
 • 11:30Hdp'li Irmak: Kürtler Senin Beyaz Toroslarından KorkmuyorHdp'li Irmak: Kürtler Senin Beyaz Toroslarından KorkmuyorHdp Hakkari Milletvekili ve 1'inci sıra Miletvekili adayı Selma Irmak, geçen salı günü Van mitinginde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun "Ak Parti iktidardan inerse buralarda terör çeteleri ya da eskiden olduğu gibi beyaz toroslar dolaşacak" sözlerini eleştirdi.
 • 09:53Hdp'li Vekiller Köyleri Ziyaret EttiHdp'li Vekiller Köyleri Ziyaret EttiHDP Hakkari Milletvekilleri Selma Irmak ve Abdullah Zeydan, seçim çalışmaları kapsamında Zap vadisindeki Bağışlı, Ağaçdibi, Çanaklı ve Aşağı Derecik köylerini ziyaret etti.
 • 18:10Hdp'li Vekillerden Bayram ZiyaretiHdp'li Vekillerden Bayram ZiyaretiHdp Hakkari Milletvekilleri Selma Irmak ile Abdullah Zeydan, tutuklu bulunan Hakkari Belediye Eş Başkanları Dilek Hatipoğlu ve Nurullah Çiftçi'ye destek amacıyla Hakkari Belediye Başkanvekillerini ziyaret etti.
 • 16:59Hdp'li Vekillerden Bayram ZiyaretiHdp'li Vekillerden Bayram ZiyaretiHdp Hakkari Milletvekilleri Selma Irmak ile Abdullah Zeydan, tutuklu bulunan Hakkari Belediye Eş Başkanları Dilek Hatipoğlu ve Nurullah Çiftçi'ye destek amacıyla Hakkari Belediye Başkanvekillerini ziyaret etti.
 • 12:33PYD'nin Kongresine HDP Milletvekilleri de KatıldıPYD'nin Kongresine HDP Milletvekilleri de KatıldıPYD'nin 6. büyük kongresi Suriye'nin petrol kenti olarak bilinen Rimelan'da yapıldı. HDP'li vekiller Selma Irmak, Faysal Sarıyıldız ve Dilek Öcalan da kongreye katıldı.
 • 21:17HDP'li Selma Irmak: Cizre'de Bu Gece Bir Katliam OlabilirHDP'li Selma Irmak: Cizre'de Bu Gece Bir Katliam OlabilirHDP İstanbul Milletvekili Selma Irmak, "Cizre'de bu gece bir katliam olabilir, haberiniz olsun. Hazırlıklar var." dedi.
 • 21:03Barış Bloku Bakırköy'de Barış Mitingi DüzenlediBarış Bloku ile Barış İçin Kadın Girişimi, Bakırköy Halk Pazarı’nda barış mitingi düzenledi.
 • 14:57Hdp Milletvekillerinden Hakkari'de Esnafa Geçmiş Olsun ZiyaretiHdp Milletvekillerinden Hakkari'de Esnafa Geçmiş Olsun ZiyaretiHDP Hakkari Milletvekili Nihat Akdoğan, Selma Irmak ve beraberindekiler, esnafları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular.
 • 17:39Hdp Heyeti Yüksekova'da İncelemelerde BulunduHdp Heyeti Yüksekova'da İncelemelerde BulunduHAKKARİ (İHA) – Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekilleri, Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde incelemelerde bulundu.
 • 17:31Hdp'li Milletvekilleri Mahallerde İnceleme YaptıHdp'li Milletvekilleri Mahallerde İnceleme YaptıHakkari Valiliği tarafından Yüksekova ilçesi'ndeki sokağa çıkma yasağının kaldırılmasının ardından HDP ve CHP'li milletvekilleri olayların yoğun olarak yaşandığı mahallelere giderek incelemelerde bulundu.
 • 15:48Yüksekova'da Kepenkler Bugün de AçılmadıYüksekova'da Kepenkler Bugün de AçılmadıHakkari'nin Yüksekova ilçesinde 2 gün önce güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasında başlayan çatışmalar ara ara devam ederken bugün Hakkari Valiliği tarafından sokağa çıkma yasağı kaldırılırdı.
 • 23:00Diyarbakır - Hdp'li Irmak,: Bu Ülkeyi Bölme Noktasına GetirmeyinDiyarbakır - Hdp'li Irmak,: Bu Ülkeyi Bölme Noktasına GetirmeyinHdp'li Irmak,: Bu ülkeyi bölme noktasına getirmeyin HDP Hakkari Milletvekili ve DTK Eşbaşkanı Selma Irmak, öz yönetim açıklaması yapan siyasilerin tutuklandığını ve bu duruma müsaade etmeyeceklerini belirterek, "Söz konusu talep halktan gelince bu talep kriminalize ediliyor, terörize ediliyor ve bu talep katliamla bastırılıyor.
 • 17:00HDP'li Irmak: Gözaltılar Sürerse Belediyelerin Önüne Hendek KazacağızHDP'li Irmak: Gözaltılar Sürerse Belediyelerin Önüne Hendek KazacağızHDP Hakkari Milletvekili Selma Irmak, belediye başkanlarının tutuklanmasını eleştirerek, "Gözaltılara devam ederlerse belediyelerin önüne hendek kazacağız." dedi.
 • 15:50Dtk Eş Başkanı Irmak'tan 'Öz Yönetim' AçıklamasıDtk Eş Başkanı Irmak'tan 'Öz Yönetim' AçıklamasıDemokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Selma Irmak, pek çok yerde öz yönetim taleplerinin ortaya konulduğunu belirterek, bunun devleti inkar etmek anlamına gelmediğini ve meşru bir talep olduğunu ifade etti.
 • 15:08Günay: Günay: "Öz Yönetimle Devlet Reddedilmiyor"Diyarbakır’da 87 sivil toplum kuruluşu, meslek odası ve siyasi partiler tarafından yapılan ortak açıklamada, sorunların şiddet ya da silahla değil, müzakere edilerek çözülmesi dışında doğru ve geçerli bir yöntemin olmadığına dikkat çekildi.
 • 18:36Muhammet Aydemir'in Babası, Yaşadıklarını AnlattıMuhammet Aydemir'in Babası, Yaşadıklarını AnlattıDiyadin İlçesinde, PKK'lı teröristlerin 12 Ağustos gecesi Jandarma Karakoluna uzun namlulu silah ve roketatarlarla saldırısı sırasında çıkan çatışmada ölen 3 kişiden 16 yaşındaki Orhan Aslan ile 15 yaşındaki Muhammet Aydemir ile ilgili araştırma yapmak üzere Ağrı'dan Diyadin ilçesine gelen HDP heyeti, önce taziye çadırına giderek ailelere başsağlığı dileğinde bulundu.
 • 17:23Ağrı Hdp'den Diyadin'de 'Çifte Ölüm' AraştırmasıAğrı Hdp'den Diyadin'de 'Çifte Ölüm' AraştırmasıHdp'den Diyadin'de 'çifte ölüm' araştırması HDP milletvekillerinden oluşan heyet, Diyadin İlçesinde, PKK'lı teröristlerin Jandarma Karakoluna uzun namlulu silah ve roketatarlarla saldırısı sırasında çıkan çatışmada ölen 3 kişiden 16 yaşındaki Orhan Aslan ile 15 yaşındaki Muhammet Aydemir ile ilgili araştırma yapmak üzere Ağrı'ya geldi.
 • 15:55HDP'den Diyadin'de Çifte Ölüm AraştırmasıHDP'den Diyadin'de Çifte Ölüm AraştırmasıHDP milletvekillerinden oluşan heyet, Diyadin'de çıkan çatışmada ölen Orhan Aslan ve Muhammet Aydemir ile ilgili araştırma yapmak üzere Ağrı'ya geldi.
 • 21:16Selma Irmak: Selma Irmak: "Barış ve Müzakerede Israr Ediyoruz, Etmeye de Devam Edeceğiz"GÖRÜNTü DÖKÜMÜ: - DTK Eş Başkanı Selma Irmak'ın konuşması DTK Eş Başkanı Selma Irmak da demokrasinin dışında hiçbir yolun bu sorunu çözmeyeceğini söyledi.
 • 17:00Demirtaş: Silah Sesi Saray'dan DuyulmazDemirtaş: Silah Sesi Saray'dan DuyulmazHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Silahların susmasını en çok biz istiyoruz. Silah sesi Saray'dan duyulmuyor. Siz gelin buralarda yaşayanlara bakın" dedi.
 • 15:03Diyarbakır'da Diyarbakır'da "Değişen Ortadoğu Dinamikleri" ÇalıştayıSAMER’in Ortadoğu’daki gelişmelere ilişkin düzenlediği çalıştayda konuşan Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, IŞİD zihniyetinin fikir olarak yenilmediği sürece fiziki verilen mücadelelerin bedellerinin her zaman ağır olacağını belirterek, “IŞİD barbarlığını ancak, düşünce, demokrasi ve halkların büyük güçleriyle yenebiliriz” dedi.
 • 15:47Irmak:Öcalan Mandela Gibi Halkların Arasına İnmeliIrmak:Öcalan Mandela Gibi Halkların Arasına İnmeliDemokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Selma Irmak, Öcalan'ın özgürlüğünün şart olduğunun belirterek, "Mandela halkların arasına inmeden kalıcı bir barış sağlanamadı" dedi.
 • 18:54DTK Olağanüstü ToplanıyorDemokratik Toplum Kongresi (DTK), Eşbaşkanları Hatip Dicle ve Selma Irmak'ın çağrısı üzerine olağanüstü toplanma kararı aldı.
 • 18:08IŞİD Zulmünü Anlatan Tiyatroyu Kadınlar Çığlıklarla İzlediIŞİD Zulmünü Anlatan Tiyatroyu Kadınlar Çığlıklarla İzlediIŞİD'in Şengal'e saldırısının 1. yılında Diyarbakır'da düzenlenen etkinlikte, Ezidi kadınların yaşadıklarını anlatan tiyatroyu, kadınlar çığlıklar atarak izledi
 • 15:44Şengalli Kadınlar IŞİD'in Saldırısı Sahnelenince Çığlıklar Atarak AğladıŞengalli Kadınlar IŞİD'in Saldırısı Sahnelenince Çığlıklar Atarak AğladıIrak'ın Şengal bölgesinde, Ezidi kadınları kaçıran IŞİD saldırısının birinci yıl dönümünde yaşananlar, tiyatro oyunuyla sergilenirken Ezidi kadınlar çığlık atarak ağladı.
 • 12:15Hdp'li Irmak, Cenazeleri Habur'da Bekletilen 13 Ypg'liyi SorduHdp'li Irmak, Cenazeleri Habur'da Bekletilen 13 Ypg'liyi SorduHdp Hakkari Milletvekili Selma Irmak, Suriye ve Irak Şengal'de IŞİD ile girilen çatışmada öldürülen 13 YPG'linin cenazelerinin 7 gündür Habur Sınır Kapısı'nda bekletildiğini belirterek Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yanıtlaması istemiyle TBMM'ye soru önergesi verdi.
 • 15:44Hdp Hakkari Milletvekili IrmakHdp Hakkari Milletvekili IrmakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - HDP Hakkari Milletvekili Selma Irmak'ın konuşması HDP Hakkari Milletvekili Irmak: - "(Habur Sınır Kapısı'nda 13 cenazenin bekletildiği iddiası) Bakanlar Kurulu'nun yasak kararının zaten hiçbir meşruiyeti, etik açıdan bir değeri olmadığı gibi bir de hukuksuzdur.
 • 15:12Hdp Hakkari Milletvekili Irmak AçıklamasıHDP Hakkari Milletvekili Selma Irmak, Suriye'nin kuzeyindeki çatışmalarda hayatı kaybeden 13 kişinin cenazesinin Habur Sınır Kapısı'ndan yurda girişine izin verilmediğini ileri sürerek, bununla ilgili suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi.
 • 12:56Hakkari Hdp'li Milletvekillerinden Köylere Teşekkür ZiyaretiHakkari Hdp'li Milletvekillerinden Köylere Teşekkür ZiyaretiHdp Hakkari milletvekilleri, 7 Haziran seçimlerinde elde ettikleri başarıdan dolayı köylülere teşekkür ziyaretinde bulunuyor.
 • 11:52Hdp'li Milletvekillerinden Köylere Teşekkür ZiyaretiHdp'li Milletvekillerinden Köylere Teşekkür ZiyaretiHdp Hakkari milletvekilleri, 7 Haziran seçimlerinde elde ettikleri başarıdan dolayı köylülere teşekkür ziyaretinde bulundu.
 • 16:55Hdp'li Milletvekillerinden Sınır Köylerine ZiyaretHdp'li Milletvekillerinden Sınır Köylerine ZiyaretHdp Hakkari Milletvekilleri, Çukurca İlçesine bağlı Çığlı Köyü'nü ziyaret ederek, köylülerin sorunlarını dinledikten sonra Kaymakamla görüştü.