11:0700
SON DAKİKA ŞEMDİNLİ HABERLERİ

Son Dakika Şemdinli Haberleri

   

  Gazilerden Kamuoyuna 'Gaziler Günü' Mesajı

  Askerlik görevini yaptıkları sırada bölücü terör örgütleriyle girilen çatışmalarda yaralanarak gazilik ünvanına erişen 6 gazi, 19 Eylül Gaziler Günü kapsamında bir araya gelerek bir mesaj yayınladı. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Adalet Bakanı Bozdağ Hakkari'de

  Adalet Bakanı Bozdağ Hakkari'de

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, hasta tutukluların tahliyeleriyle ilgili herhangi bir çalışmalarının olmadığını belirterek, “Bu konuda da bir çalışmamız yok. Çalışmaya ihtiyaç da olduğu kanaatinde değilim. Tabii cezaevinde hayatını tek başına devam ettiremeyecek durumda olan tutuklu ve hükümlülerle ilgili hükümet olarak geçmişte bir yasal düzenleme yaptık” dedi. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Okullar Yakıldıktan Sonra Kürtçe Okula İzin Sinyali

  Okullar Yakıldıktan Sonra Kürtçe Okula İzin Sinyali

  Devletin kapattığı Kürtçe okulların mühürleri üçüncü kez söküldü. Misilleme olarak örgüt, 24 okulu yaktı. Gerilim artarken dün hükümet cephesinden olumlu mesajlar geldi. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Tarihi Köprüde Piknik Tüpü Destekli Patlayıcı Bulundu

  Genelkurmay Başkanlığı, Cizre’deki bir tarihi köprüde bulunan piknik tüpü destekli el yapımı patlayıcının (EYP) yerinde imha edildiğini açıkladı. (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Şemdinli'de Patlayıcı Yapımında Kullanılan 4,380 Kg Gübre Ele Geçirildi

  Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde jandarma ekiplerinin bir ihbarı değerlendirmesi sonucunda çeşitli mühimmatlarla birlikte patlayıcı yapımında kullanılan 4,380 kg gübre ele geçirildi. (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Türkiye'ye Uçaksavar ve Havan Mermisi Düştü

  Genelkurmay Başkanlığı, Suriye'de meydana gelen çatışmalar sırasında, Türkiye'ye uçaksavar ve havan mermisi düştüğünü, angajman kuralları gereği, belirlenen hedeflere misliyle karşılık verildiğini bildirdi. (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Şemdinli Jandarması Aramada, Cephanelik Buldu

  Genelkurmay Başkanlığı, Şemdinli İlçe Jandarma Komutanlığı'nca, 17 Eylül sabahı alınan bir duyum üzerine, Şemdinli Altınsu köyü İncesu Mahallesi Bermeş Deresi mevkiinde yapılan arazi aramasında 4 adet savunma tipi el bombası, 16 adet fünye, 5 adet dinamit lokumu, 66 adet 7,9 mm fişek, 170 adet 7,62x54 fişek, 10 metre saniyeli fitil, 3 adet Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, 1 adet fişek kütüklüğü, 6 adet şarjör kılıfı ile patlayıcı madde yapımında kullanılacağı değerlendirilen 1,280 kilo beyaz (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Hakkari Şemdinli'de Terör Örgütüne Ait Mühimmat Bulundu!

  Hakkari Şemdinli'de Terör Örgütüne Ait Mühimmat Bulundu!

  Hakkari Valiliği, Şemdinli ilçesinde terör örgütüne ait çok sayıda mühimmat, patlayıcı vb. ele geçirildiğini açıkladı. (17 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Şemdinli'de Mühimmat ve Patlayıcı Bulundu

  Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde jandarma ekiplerince yapılan çalışmada çok sayıda mühimmat ve patlayıcı bulundu. (17 Eylül 2014 Çarşamba )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
21.09.2014 11:07:08. #1.11#