23:4000
SON DAKİKA ŞEMDİNLİ HABERLERİ

Son Dakika Şemdinli Haberleri

   

  Şemdinli'de 'Ezan, Hafızlık ve Ku'ran-I Kerim Okuma' Yarışması

  Şemdinli'de 'Ezan, Hafızlık ve Ku'ran-I Kerim Okuma' Yarışması

  Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde, imam hatip liseleri arası Ezan, Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim Okuma’ yarışması düzenlendi. (17 Mart 2014 Pazartesi )

   

  Vali Kalkan'dan Müjde: 'Hakkari'deki Yeni Sınır Kapıları Açılıyor'

  Vali Kalkan'dan Müjde: "Hakkari'deki Yeni Sınır Kapıları Açılıyor"

  Hakkari Valisi Necmettin Kalkan, Şemdinli ilçesine bağlı Derecik ile Çukurca ilçesine bağlı Üzümlü Sınır Kapılarının açılacağı müjdesini Twitter'dan verdi. (15 Mart 2014 Cumartesi )

   

  Ölümünün Ardından Ödüle Layık Görülen Meşlektaşlarını Unutmadılar

  Şemdinli ilçesinde görev yapan ve düğün hazırlıkları için gittiği Çanakkale'nin Çan ilçesinde otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybeden Acil Tıp Teknisyeni İsmail Öztürk, ölümünden kısa süre önce yazdığı "Hakkari'de doğum hastasına müdahale" hikayesiyle Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği tarafından "Altın Ambulans" ödülüne layık görüldü Ansızın aralarından ayrılan Öztürk'ü unutamayan Şemdinli 112 Sağlık Hİzmetleri İstasyonundaki mesai arkadaşları, Öztürk'ün fotoğrafını (15 Mart 2014 Cumartesi )

   

  Öym'lerin Kaldırılması

  Cumhurbaşkanı Gül'ün onayladığı, 6526 sayılı Terörle Mücadele Kanunu ve Ceza Muhakemesi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun kapsamında görevi sona eren mahkemelerde, ayrıştırılacak dosyalar belirlendi Van'daki 4 özel yetkili mahkemede görülen ve çoğunluğu terör örgütü PKK'nın gerçekleştirdiği saldırılara ilişkin davalardan oluşan 441 dosya, bundan böyle suçun işlendiği yerler olan Hakkari, Van, Bitlis, Ağrı ve Muş'taki mahkemelerde görülecek. (14 Mart 2014 Cuma )

   

  Van Bölge Gazetesi Yönetiminde Değişiklik

  Van Bölge Gazetesi Yönetiminde Değişiklik

  Van’da günlük olarak yayınlanan Bölge Gazetesi, kendi yönetiminde değişikliğe gitti. (13 Mart 2014 Perşembe )

   

  Kazada Ölen Acil Tıp Teknisyenine 'Altın Ambulans' Ödülü

  Çan İlçesi'nde, trafik kazasında yaşamını yitiren 23 yaşındaki Acil Tıp Teknisyeni İsmail Öztürk, 'Altın Ambulans' yarışmasında birinci olmuştu. (13 Mart 2014 Perşembe )

   

  Çanakkale Deniz Zaferi Kutlamaları Törenle Başladı

  Çanakkale Deniz Zaferi Kutlamaları Törenle Başladı

  Çanakkale Boğazı'na döşediği mayınlarla Deniz Savaşları'nın kaderini değiştiren ve orijinaline uygun olarak yapılan TCG Nusret Gemisi'nin bağlı bulunduğu Çimenlik Kalesi'nde düzenlenen Zafer Haftası açılış törenine Vali Ahmet Çınar, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Aydın Şirin, CHP'li Çanakkale Belediye Başkan Vekili Muharrem Erkek, askerler, muharip gaziler, şehit aileleri ile öğrenci ve askerler katıldı. (12 Mart 2014 Çarşamba )

   

  Birinciliğini Göremedi

  Birinciliğini Göremedi

  Görev yaptığı Hakkari’den düğün hazırlıkları için izinli olarak Çanakkale’nin Çan ilçesine gelen ve burada geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden 112 görevlisi İsmail Öztürk, ölümünden hemen önce yaşadığı kahramanlık hikayesiyle katıldığı ‘Altın Ambulans’ yarışmasında birinci oldu. (12 Mart 2014 Çarşamba )

   

  Çanakkale Deniz Zaferi Kutlamaları Başladı

  Çanakkale Deniz Zaferi Kutlamaları Başladı

  Çanakkale Deniz Zaferi'nin 99. yıl dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü törenleri başladı. (12 Mart 2014 Çarşamba )

   

  Hakkari'deki Yayla Mahallesi 14 Dönemdir Oy Kullanmıyor

  Hakkari'deki Yayla Mahallesi 14 Dönemdir Oy Kullanmıyor

  Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Yayla Mahallesi sakinleri, 14 dönemdir hizmet almadıkları için oy kullanmadıklarını belirttiler. (12 Mart 2014 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri