SON DAKİKA SENİRKENT HABERLERİ

Son Dakika Senirkent Haberleri

 • 09:10 İstanbul'da Elektrik Kesintisi İstanbul'un 11 ilçesinin bazı bölgelerine yarın elektrik verilemeyecek.
 • 12:19 Isparta 150 Kiloluk Danayı Otomobille Çalmaya Kalkıştılar Isparta 150 Kiloluk Danayı Otomobille Çalmaya Kalkıştılar 150 kiloluk danayı otomobille çalmaya kalkıştılar'Danayı zorlukla otomobilden çıkardık''Ağzını bağlayıp başına çuval geçirmişler'ISPARTA'nın Yalvaç İlçesi'nde kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, 58 yaşındaki İbrahim Karakuyu'ya ait 150 kiloluk danayı otomobile yükleyip çalmaya kalkıştı.
 • 10:56 Hırsızlar 150 Kiloluk Danayı Otomobille Çalmaya Kalkıştılar Hırsızlar 150 Kiloluk Danayı Otomobille Çalmaya Kalkıştılar Isparta'nın Yalvaç ilçesinde, hırsızlar 150 kiloluk danayı otomobile yükleyip çalmaya kalktı. Aracın peşine düşen İbrahim Karakuyu danasını kurtarmayı başardı.
 • 12:15 Gıdı Gıdı Treninin Baş Makinistinin Duygularını Kalem Aldı Gıdı Gıdı Treninin Baş Makinistinin Duygularını Kalem Aldı Aydın’ın Nazilli ilçesinde yıllarca Şehir merkezi ile Sümerbank Nazilli basma fabrikası’na işçi ve yolcu taşıyan ve çıkardığı sesten dolayı adına Gıdı Gıdı Treni verilen Atatürk’ün mirası Gıdı Gıdı trenini 26 yıl sonra yaptırıp yeniden çalıştırılmasına en çok sevinenlerden biri dönemin Başmakinisti 88 yaşındaki Hüseyin Karasoy oldu.
 • 10:56 En Büyük Güneş Enerjisi Projesi Adıyaman'da Hayata Geçirildi Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Adıyaman'da kurulan Güneş Enerji Santrali'nin (GES) devreye alındığı bildirildi.
 • 13:56 Şifa Şelalesi'nin Buzu Çözülmeye Başladı Şifa Şelalesi'nin Buzu Çözülmeye Başladı Görüntü Dökümü : Şifa Şelalesinden görüntü Ziyarete gelenle röportaj Şifa Şelalesi'nin buzu çözülmeye başladı Afyonkarahisar'ın Sandıklı İlçesi Hüdai Kaplıcalarında bulunan ve 40-45 derece sıcaklıkta akan Şifa Şelalesi, hava sıcaklığının sıfırın altında 14 dereceye düşmesi ile buz tutmuştu.
 • 12:59 Şifa Şelalesi'nin Buzu Çözülmeye Başladı Afyonkarahisar'ın Sandıklı İlçesi Hüdai Kaplıcalarında bulunan ve 40-45 derece sıcaklıkta akan Şifa Şelalesi, hava sıcaklığının sıfırın altında 14 dereceye düşmesi ile buz tutmuştu.
 • 12:59 Isparta Osb'de Fabrika Yangını Isparta Osb'de Fabrika Yangını Isparta’nın Gönen ilçesinde bulunan Süleyman Demirel Organize Sanayi Bölgesi’nde bir kuruyemiş fabrikasında yangın çıktı.
 • 12:09 Isparta'da Yangın Isparta'nın Gönen ilçesindeki bir fabrikada çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kontrol altına alındı.
 • 16:07 Meteoroloji'den Sis, Buzlanma ve Don Uyarısı Meteoroloji Antalya 4’üncü Bölge Müdürlüğü, Antalya’ya gece ve sabah saatlerinde sis, buzlanma ve don uyarısında bulundu.
 • 09:55 Antalya Isparta ve Burdur'da Elektrik Kesintisi Akdeniz EDAŞ, 20 Kasım tarihinde Antalya, Isparta ve Burdur’da elektrik kesintisi yapılacağını bildirildi.
 • 16:59 Isparta'da Uyuşturucu Operasyonu Isparta'da Uyuşturucu Operasyonu Isparta’nın Keçiborlu ilçesinde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 293 gram esrar maddesi ele geçirildi.
 • 15:31 Akdeniz Edaş'tan Isparta'da Elektrik Kesintisi Uyarısı Akdeniz EDAŞ tarafından yapılan açıklama ile Isparta’da yapılacak tesis çalışmaları sebebiyle 5 Kasım tarihinde bazı bölgelere elektrik verilemeyeceği bildirildi.
 • 14:20 Polisten Elma İşçilerine Sıkı Takip Polisten Elma İşçilerine Sıkı Takip GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Polis tarafından çevrilen minibüslerin görüntüsü, - Minibüs içerisindeki yolculardan görüntüler, - Polislerin çalışmalarından detay, - Polislerin minibüs şöförleri ile konuşması, - Polislerin yolcular ile konuşması, Polisten elma işçilerine sıkı takip- Geçen yıl elma toplamaya giden işçileri taşıyan midibüsün devrilerek 17 kişinin ölümüyle sonuçlanan kazanın ardından benzer olayların bir daha yaşanmaması için önlem alan polis ekipleri, denetimlerini sıklaştırdı- Durdukları minibüslerin önce belgelerini, daha sonra sürücüsünün fazla yolcu taşıyıp taşımadığını kontrol eden ekipler, kurallara uymayanlara cezai işlem uyguluyor Geçen yıl elma toplamaya giden işçileri taşıyan midibüsün devrilmesi sonucu 17 kişinin öldüğü kazanın ardından bu yıl önlem alan polis ekipleri, benzer bir olayın bir daha yaşanmaması için elma bahçelerinin gidiş ve geliş saatlerinde güvelik önlemlerini sıklaştırdı.
 • 12:16 Polisten Elma İşçilerine Sıkı Takip Geçen yıl elma toplamaya giden işçileri taşıyan midibüsün devrilmesi sonucu 17 kişinin öldüğü kazanın ardından bu yıl önlem alan polis ekipleri, benzer bir olayın bir daha yaşanmaması için elma bahçelerinin gidiş ve geliş saatlerinde güvelik önlemlerini sıklaştırdı.
 • 16:47 Isparta'da Elma Hasadı Başladı Isparta'da Elma Hasadı Başladı Türkiye’de toplam elma üretiminin dört birine sahip Isparta’da elma hasat mevsimi başladı.
 • 11:29 Isparta Çiftçisi Bu Sene Elmadan Umutlu Isparta Çiftçisi Bu Sene Elmadan Umutlu GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl'ün konuşması - Hasattan detay görüntüler Isparta çiftçisi bu sene elmadan umutlu- Türkiye elma üretiminin yüzde 26'sının gerçekleştirildiği Isparta'da yaklaşık 1 ay sürecek elma hasadı başladı- Eğirdir Belediye Başkanı Şengöl: - "Don olayı birçok meyveyi etkiledi.
 • 11:14 Isparta Çiftçisi Bu Sene Elmadan Umutlu Türkiye elma üretiminin yüzde 26'sının gerçekleştirildiği Isparta'da, yaklaşık 1 ay sürecek elma hasadı başladı.
 • 11:37 Eğirdir Gölü'nü Kirlilikten Kurtaracak Proje Eğirdir Gölü'nü Kirlilikten Kurtaracak Proje Isparta'nın Eğirdir İlçesi'ndeki Türkiye'nin en büyük ikinci tatlı su havzası Eğirdir Gölü'nü kirlilikten kurtarması amacıyla 'kuşak kanalizasyon' projesi için hazırlıklara başlandı.
 • 18:54 Dinar Belediyesi, Senirkent Belediyesi ile Kardeş Oldu Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar ve Senirkent Belediye Başkanı Erol Civelekoğlu'nun'da katıldığı programda, iki belediye karşılıklı olarak 'Kardeş Belediye' protokolü imzaladı.
 • 14:32 Bu Çiftlikteki İnekler Krallar Gibi Yaşayacak Bu Çiftlikteki İnekler Krallar Gibi Yaşayacak Isparta’da Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun (TKDK) desteği ile kurulan ve son sistem robot sağım makinaları ile donatılan Kralın Çiftliği ilklere imza atacak.
 • 14:46 33 Çobana 33 Damızlık Koç Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca "Hayvancılığı Geliştirme Projesi ve Halk Elinde Islah Projeleri" kapsamında Senirkent İlçesinde 33 çobana 33 Damızlık Koç Dağıtım Töreni düzenlendi.
 • 17:08 Isparta Demirel'in Anıt Mezarını Bayramda 8 Bin Kişi Ziyaret Etti Isparta Demirel'in Anıt Mezarını Bayramda 8 Bin Kişi Ziyaret Etti Demirel'in anıt mezarını bayramda 8 bin kişi ziyaret etti DOKUZUNCU Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in Isparta'nın Atabey İlçesi'ne bağlı İslamköy'deki anıt mezarı Ramazan Bayramı'nda yaklaşık 8 bin kişi tarafından ziyaret edildi.
 • 15:31 Demirel'in Anıt Mezarını Bayramda 8 Bin Kişi Ziyaret Etti Demirel'in Anıt Mezarını Bayramda 8 Bin Kişi Ziyaret Etti Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in Isparta'nın Atabey İlçesi'ne bağlı İslamköy'deki anıt mezarı Ramazan Bayramı'nda yaklaşık 8 bin kişi tarafından ziyaret edildi.
 • 19:14 Süleyman Demirel İçin 81 İlde Mevlit Okutulacak Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel için Türkiye'nin 81 ilinde ve ilçelerinde yarın (cuma) mevlit okutulacak.
 • 03:28 HSYK Yaz Kararnamesi'ni Yayımladı (2)… HSYK Yaz Kararnamesi'ni Yayımladı (2)… Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), yaz kararnamesini açıkladı.
 • 16:12 2015 Isparta genel seçim, Isparta İl ve İlçeleri sonuçları 2015 Isparta genel seçim, Isparta İl ve İlçeleri sonuçları Isparta 2015 genel seçim sonuçları. 7 Haziran akşamı Türkiye'nin gözü seçim sonuçlarında. Isparta ili ve ilçeleri genel seçim sonuçları detaylı grafikler eşliğinde haberler.com adresinde.
 • 18:18 Davutoğlu: Davutoğlu: "Bize Saldırırken Kurt, Millet Menfaatini, İmanını Savunmaya Çalışırken Kuzu" AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması AK Parti'nin Isparta mitingi- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu: (2)- "Bütün siyasi partilere, aydınlara, sivil toplum kuruluşlarına çağrıda bulunuyorum; hiç kimse hiçbir istismara yönelmemeli, hikmet içinde, barış içinde sandığa yürüyeceğiz.
 • 18:09 Davutoğlu: Bahçeli'ye Şeref Dersi Vereceğiz Davutoğlu: Bahçeli'ye Şeref Dersi Vereceğiz Davutoğlu: Bahçeli'ye şeref dersi vereceğiz Başbakan Ahmet Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'şerefsiz' söylemine cevap verdi.
 • 17:50 Başbakan Davutoğlu Isparta'da (2) Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Kılıçadoğlu yoksulluk edebiyatı yapıyor.
 • 17:26 Başbakan Davutoğlu Isparta'da (1) Başbakan Davutoğlu Isparta'da (1) Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Nasıl CHP zihniyeti Türkiye’nin batısında tek parti zihniyetini sürdürüyor, Diyanet’e savaş açan zihniyeti sürdürüyorsa HDP de doğuda aynı zihniyeti sürdürüyor, o da Diyanet kalksın diyor.
 • 17:24 AK Parti'nin Isparta Mitingi AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 4 yıllığına ülke yönetimine talip olmasına ilişkin, "Bu müflis tüccar hesabı. Gördü, o kasa dolu, memleketin kasasını, hazinesini doldurduk. Şimdi göz dikiyor, 'Ah bir şu hazinenin üstüne otursam da har vurup harman savursam'. Biz sana bırakır mıyız onu. Biz onu alın terimizle o hale getirdik" dedi.
 • 17:12 AK Parti'nin Isparta Mitingi AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bütün siyasi partilere, aydınlara, sivil toplum kuruluşlarına çağrıda bulunuyorum, hiç kimse hiçbir istismara yönelmemeli, hikmet içinde, barış içinde sandığa yürüyeceğiz.
 • 17:05 Davutoğlu: Bahçeli'ye Şeref Dersi Vereceğiz Davutoğlu: Bahçeli'ye Şeref Dersi Vereceğiz Başbakan Ahmet Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'şerefsiz' söylemine cevap verdi.
 • 16:33 AK Parti'nin Isparta Mitingi AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bu paralel çete, ?Bedüizzaman'ın o çileleri üzerinden istismarla güç devşiren bu paralel çete dönüp diyor ki 'CHP de olsa, HDP de olsa, MHP de olsa AK Parti'nin dışında kim varsa ona oy verin'. Bedüizzaman'a zulmeden CHP'ye oy vermek, Allah aşkına, Isparta'ya yakışır mı?" dedi.
 • 11:15 Çiftçi Tabii Afetlerden Kurtulamıyor Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, çiftçinin, 2013-2014 üretim döneminde büyük zarar veren tabii afetlerden içinde bulunduğumuz 2014-2015 sezonunda da kurtulamadığını bildirerek, “Çiftçimiz don riskine karşı ellerinden gelen tedbirleri alsalar da Nisan ayındaki soğuklardan birçok meyve türü zarar gördü” dedi.
 • 11:00 Tzob: Nisan'da Soğuklardan Birçok Meyve Türü Zarar Gördü Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, çiftçinin, 2013-2014 üretim döneminde büyük zarar veren tabii afetlerden içinde bulunduğumuz 2014-2015 sezonunda da kurtulamadığını bildirerek, “Çiftçimiz don riskine karşı ellerinden gelen tedbirleri alsalar da Nisan ayındaki soğuklardan birçok meyve türü zarar gördü.
 • 12:14 Bakanlık Yetkilileri Tarımsal Afet Bölgesinde İncelemede Bulundu Bakanlık Yetkilileri Tarımsal Afet Bölgesinde İncelemede Bulundu Isparta’da 23 Nisan gecesi meydana gelen zirai don afetiyle ilgili olarak, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda yapılan toplantıların ardından Bakanlık yetkililerinden oluşan bir heyet, afetten etkilenen ilçelerde incelemelerde bulundu.
 • 17:21 Isparta'da Tarım Arazilerini Don Vurdu Isparta'da Tarım Arazilerini Don Vurdu Isparta'da tarım arazilerini don vurdu ISPARTA Valisi Vahdettin Özkan, 3 gün yaşanan don olayının 217 bin dekar meyve bahçesinde zarara neden olduğunu açıkladı.
 • 12:46 Isparta'da Don, Tarım Alanlarına Zarar Verdi Isparta'da 303 bin dekarlık meyve tarım alanının 217 bin dekarında etkili olan don nedeniyle 205 milyon liralık zarar oluştuğu bildirildi.
 • 12:18 Isparta'da Tarım Arazilerini Don Vurdu Isparta'da Tarım Arazilerini Don Vurdu Isparta Valisi Vahdettin Özkan, 3 gün yaşanan don olayının 217 bin dekar meyve bahçesinde zarara neden olduğunu açıkladı.
 • 10:36 Don Vuran Meyve Bahçelerinde Hasar Tespiti Yapıldı Don Vuran Meyve Bahçelerinde Hasar Tespiti Yapıldı Isparta Valisi Vahdettin Özkan, Gelendost, Yalvaç, Senirkent ve Uluborlu ilçelerinde zirai don olayından etkilenen meyve bahçelerinde incelemelerde bulundu.
 • 10:55 Tzob Başkanı: Çiftçiler Bu Sezon da Rahat Yüzü Görmedi Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, geçen sezon doğal afetlerin hemen hepsini yaşayan çiftçinin, bu sezon da rahat yüzü görmediğine işadet ederek, çiftçilerin zararlarının telafi edilmesini istedi.
 • 10:46 Tzob Genel Başkanı Bayraktar: "Çiftçimiz Büyük Zarara Uğradı" Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, geçen sezon doğal afetlerin hemen hepsini yaşayan çiftçinin bu sezon da rahat yüzü görmediğini belirterek, “2014 Ekim ayından itibaren gerçekleşen yağışlar, ülke genelinde tarımsal üretim açısından iyi bir başlangıç oluştursa da zaman zaman bazı illerimizde aşırı yağışların neden olduğu sel ve bazı illerimiz de görülen don, tarım arazilerine ve ürünlere zarar verdi” dedi.
 • 12:05 Maskeli Beşli'ye Ceza Yağdı Maskeli Beşli'ye Ceza Yağdı Isparta'nın ilçelerinde silahlı yağma, tehdit, hürriyeti tahdit ve mala zarar verme gibi suçlardan yargılanan ve 'maskeli beşli' olarak adlandırılan 5'i tutuklu 7 sanık, 8 yıl ile 57.5 yıl arasında değişen hapis cezalarına mahkum oldu.
 • 15:58 Derleme - Gün İçinde Geçilen "Kar Yağışı" Haberlerini Derleyerek Yayımlıyoruz. Türkiye'nin iç ve batı bölgelerinde etkili olan kar yağışı, bazı illerde ulaşımda aksamalara neden oldu.
 • 12:40 Isparta'da Kar Yağışı Isparta genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle 3 köy yolu kapandı.
 • 13:33 Isparta CHP'de Önseçim Heyecanı Isparta CHP'de Önseçim Heyecanı Isparta CHP'de önseçim heyecanı ISPARTA il genelindeki 3 bin 625 üye, milletvekili kesin aday listesini belirlemek için sandığa gitti.
 • 10:42 Mhp'nin Birleştirici Gücü, Isparta'yı Kucaklıyor Milliyetçi Hareket Partisi Isparta Milletvekili A. Adayı A. Ziya Nuhoğlu, Atatürkçü Düşünce Derneği Keçiborlu Şube Başkanı Halil Üstündağ'ın daveti üzerine ziyarette bulundu.
 • 14:55 Isparta'da Kar Üç İlçede Yolları Kapattı Isparta'da Kar Üç İlçede Yolları Kapattı Isparta’da dün akşam saatlerinde başlayan ve şehir merkezinde 15 santimetre kalınlığa ulaşan kar nedeniyle üç ilçeye bağlı köylerde yollar ulaşıma kapandı.