SON DAKİKA SGK HABERLERİ

Son Dakika Sgk Haberleri

 • 11:38Alo 191'e 10 Ayda 65 Bin 680 ÇağrıSağlık Bakanlığı tarafından 'Uyuşturucu ile Mücadele Eylem Planı' kapsamında 8 Temmuz 2015'te kurulan 'Alo 191' 10 ayda 65 bin 680 çağrı aldı.
 • 10:40Kömür İşletmelerinde İşçi Maliyetlerine DestekLinyit ve taşkömürü çıkaran ve özel hukuk tüzel kişilerinin ruhsat sahibi olarak işlettikleri yer altı maden işletmelerinde meydana gelen maliyet artışlarının karşılanması amacıyla bu işletmelere destek verilmesine ilişkin usul ve esaslar belirlendi.
 • 18:01Bilecik Sosyal Güvenlik Kurumu İftarda BuluştuBilecik Sosyal Güvenlik Kurumu İftarda BuluştuBilecik Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ve Bozüyük Sosyal Güvenlik Merkezi personeli ve aileleri, Bilecik’in Bozüyük ilçesi Türbin Restaurant’ta düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.
 • 15:43Başkan Gümrükçüoğlu'ndan Bakan Soylu'ya Başkan Gümrükçüoğlu'ndan Bakan Soylu'ya "Sgk Binası" TeşekkürüTrabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Atapark Kavşağı’nda yapılacak olan düzenleme için bölgede bulunan SGK binasının mahsuplaşma yoluyla devralındığını ifade ederek Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’ya teşekkür etti.
 • 12:32Sgk Bağ-Kur - Sgk Borçları ile İlgili Açıklama YapıldıSgk Bağ-Kur - Sgk Borçları ile İlgili Açıklama YapıldıSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Abdulkadir Akkaş, BAĞ-KUR-SGK borçlarının silineceği yönündeki söylentilerinin doğru olmadığını söyledi.
 • 11:59Diyabetli Hastaların Sesi Duyuldu!Hastalar, yeni Sağlık Uygulama Tebliğinin yayınına kadar kan şekeri ölçüm çubuklarını fark ücreti ödemeden alabilecek.
 • 11:42Kemer'de Son 30 Yılın En Kötü Turizm SezonuKemer'de Son 30 Yılın En Kötü Turizm SezonuAdlıhan Dere, geçen yıl 13 milyon turist ağırlayan Antalya'nın, bu yıl Rusya ile kriz ve artan terör olayları nedeniyle ciddi kayıp ile karşılaştığını söyledi.
 • 11:15Kemer'de Son 30 Yılın En Kötü Turizm SezonuKemer'de Son 30 Yılın En Kötü Turizm SezonuKemer'de son 30 yılın en kötü turizm sezonuAntalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, Göynük, Çamyuva, Tekirova ile birlikte Türkiye'nin en önemli turizm bölgesi Kemer'de boş dükkan sayısının 393 olduğunu söyledi.
 • 10:09Kemer'de Son 30 Yılın En Kötü Turizm SezonuKemer'de Son 30 Yılın En Kötü Turizm SezonuAntalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, Göynük, Çamyuva, Tekirova ile birlikte Türkiye'nin en önemli turizm bölgesi Kemer'de boş dükkan sayısının 393 olduğunu söyledi.
 • 03:05Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu (2)Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu'nun konuşması - "Gerçekleştirdiğimiz yeniden yapılanma ve dönüşümle, istihdam piyasasının en önemli oyuncusu ve politika uygulayıcısı haline gelen İŞKUR'a yapılan başvuru sayısı 8 kat, açık iş sayısı 14,7 kat, işe yerleştirme sayısı ise 7 kat arttı" "Bütün Türkiye'ye çağrımdır; İmtihanlarda en çok kalanlar asansörcüler.
 • 01:33Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu (1)Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun konuşması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "AK Parti, büyük bi·r ekonomi·k kri·zle devraldığı Türki·ye'ni·n makro ekonomi·k rasyolarını, devletçi· ekonomi· poli·ti·kalarına sarılmadan dengeye geti·rmi·ş, yatırımcıya bi·r i·sti·krar adası oluşturmuş ve özel sektöre yol göstermi·şti·r." dedi.
 • 00:19Sgk Başkanı Bağlı AçıklamasıSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Mehmet Selim Bağlı, hastalara yardım etmenin gönüllülük esaslı iş olduğunun ve bu gönüllülüğün temelinde insana verilen değerin yattığını belirterek, "Hangi dinden, hangi fikirden, hangi etnik kökenden ve hangi inançtan olursa olsun, hastanın kimliği tartışma konusu olmaz." dedi.
 • 22:34Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu: (2)Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "Gerçekleştirdiğimiz yeniden yapılanma ve dönüşümle, istihdam piyasasının en önemli oyuncusu ve politika uygulayıcısı haline gelen İŞKUR'a yapılan başvuru sayısı 8 kat, açık iş sayısı 14,7 kat, işe yerleştirme sayısı ise 7 kat arttı.
 • 21:34Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu: (1)Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "AK Parti, büyük bi·r ekonomi·k kri·zle devraldığı Türki·ye'ni·n makro ekonomi·k rasyolarını, devletçi· ekonomi· poli·ti·kalarına sarılmadan dengeye geti·rmi·ş, yatırımcıya bi·r i·sti·krar adası oluşturmuş ve özel sektöre yol göstermi·şti·r." dedi.
 • 17:14Yeni Vali, Sivil Araçla 17 İlçeyi GezdiYeni Vali, Sivil Araçla 17 İlçeyi GezdiSon Valiler Kararnamesi ile Manisa’ya atanarak geçtiğimiz Cuma günü görevine başlayan ve hafta sonu sivil bir araç ile Manisa’nın 17 ilçesini gezerek 2 günde yaklaşık bin kilometre yol kat eden Vali Mustafa Hakan Güvençer, Manisa’nın sahip olduğu potansiyelin Manisalıların hak ettikleri ile birleşince yükümlülüğünün ve sorumluluğunun arttığını söyledi.
 • 17:00Yatırım Ortamının İyileştirilmesine Yeni Düzenlemeler (5)Banka teminat mektupları dışındaki teminat sözleşmeleri, güvenli elektronik imza ile gerçekleştirilmeyecek.
 • 16:55Uluslararası İşgücü Kanunu Tasarısı (3)Türkiye'de bir yükseköğretim kurumunda örgün öğretim programlarına kayıtlı yabancı öğrenciler, çalışma izni almak kaydıyla çalışabilecek.
 • 15:56İş Güvenliği İçin Osgb Zorunluluğu 1 Temmuz 2016'da Başlıyor"İŞKUR İl Müdürü Coşkun Güven, 1 Temmuz 2016 tarihi itibariyle bir kişi dahi çalıştıran tüm işyerlerinin, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Kanunu yükümlülükleri altına gireceğini ve OSGB’lerden (Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi) İSG Hizmetleri almalarının zorunlu hale geleceğini, İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmeti almayanlara ise ağır cezalar uygulanacağını söyledi.
 • 15:54Ebso Başkanı Yorgancılar AçıklamasıEge Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, düzenlenmesi planlanan "Çek Yasası"na ilişkin, "Yeni düzenlemede ticareti tamamen çek ile yapan sektörlerimizin olduğu dikkate alınarak, alacaklıyı koruyacak tedbirlerin yeniden değerlendirilmesinde fayda var." ifadesini kullandı.
 • 15:53Yatırım Ortamının İyileştirilmesine Yeni Düzenleme (4)Öğrencilerin burs veya öğrenim kredisi almak ve okula veya öğrenci yurduna girebilmek için düzenledikleri sözleşme, taahhütname, kefaletname ve benzeri kağıtlara ilişkin işlemler harçlardan istisna olacak.
 • 15:46SSK Doğum parası başvurusu ve doğum ödemesi sorgulamaSSK Doğum parası başvurusu ve doğum ödemesi sorgulamaSSK Doğum parası başvurusu ve doğum ödemesi sorgulama ekranı. SSK doğum parası, Sosyal Sigortalar Kurumu'ndan faydalanmakta olan kadınların doğum yaptıklarında, belirli şartlara uyması halinde doğum için yapılan bir tür yardımdır. Doğum parası başvurusu ve başvuru sonuçlarına ilişkin detaylar haberimizde.
 • 15:41İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016'da Başlıyor!İş Güvenliği için OSGB Zorunluluğu 1 Temmuz 2016'da Başlıyor!1 Temmuz 2016 tarihi itibariyle 1 kişi dahi çalıştıran tüm işyerleri 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Kanunu yükümlülükleri altına girecek ve OSGB'lerden İSG Hizmetleri almaları zorunlu hale gelecek.
 • 15:37E-Devlet SSK Sorgulama ve sisteme girişE-Devlet SSK Sorgulama ve sisteme girişE-Devlet SSK Sorgulama ve sisteme giriş. E-devlet ile SSK sorgulaması yapmak ve E-Devlet sistemi hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak için detayları haberimizde bulabilirsiniz.
 • 14:30İş Güvenliği İçin Osgb Zorunluluğu 1 Temmuz 2016'da Başlıyorİş Güvenliği İçin Osgb Zorunluluğu 1 Temmuz 2016'da Başlıyor"Efor OSGB yetkilisi Sibel Gümüş, 1 Temmuz 2016 tarihi itibariyle bir kişi dahi çalıştıran tüm işyerlerinin, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Kanunu yükümlülükleri altına gireceğini ve OSGB’lerden (Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi) İSG Hizmetleri almalarının zorunlu hale geleceğini, İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmeti almayanlara ise ağır cezalar uygulanacağını söyledi.
 • 12:58Şanlıurfa'da 8 Sağlık Çalışanı TutuklandıŞanlıurfa'da Özel Tıp Merkezleri'ne yönelik gerçekleştirilen operasyonda yolsuzluk iddiası ile gözaltına alınan 25 şüpheliden 8'i tutuklandı.
 • 12:57Minik Yusuf, Kök Hücre Nakli İçin Tayland'daMinik Yusuf, Kök Hücre Nakli İçin Tayland'daBursa'da yaşayan Büşra ve Fatih Taş çiftinin, spastik engelli olarak dünyaya gelen 15 aylık çocukları Yusuf Kayra'nın sağlığına kavuşması için valilikten alınan izinle başlatılan yardım kampanyası amacına ulaştı.
 • 12:28Şanlıurfa'da 8 Sağlık Çalışanına 'Yolsuzluk' TutuklamasıŞanlıurfa'da polisin özel tıp merkezlerine yönelik düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 25 şüpheliden 8'i tutuklandı.
 • 12:19Salihli Bakkallar Odası'ndan İftar ProgramıSalihli Bakkallar Odası'ndan İftar ProgramıSalihli Bakkallar Esnaf Odası yönetimi oda üyeleriyle birlikte iftarda buluştu.
 • 11:50Ebso Başkanı Yorgancılar'dan Çek Yasası UyarısıEbso Başkanı Yorgancılar'dan Çek Yasası UyarısıEBSO Başkanı Ender Yorgancılar yeni çek yasasında yapılacak düzenlemelerle ilgili uyarıda bulundu.
 • 11:46Palandöken: "Sgk Birleşmesi İsteneni Veremedi"Çalışma hayatının tamamının bir sosyal güvenlik çatısı altında toplanmasının isteneni veremediğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Başta Bağ-Kurlu esnaf ve sanatkarlarımız olmak üzere her kesim eşit haklar istiyor.
 • 11:37Başkan Vekili Bulut, Basında Çıkan Haberlere Yanıt VerdiBaşkan Vekili Bulut, Basında Çıkan Haberlere Yanıt Verdiİzmit Belediyesi hakkında yerel basında çıkan "Belediye batıyor" şeklindeki haberlere cevap veren Başkan Vekili İbrahim Bulut, "Sıcak başlarına vurmuş" dedi.
 • 10:18Sanko'dan Adıyaman'da Çalışanlara İftar YemeğiSanko'dan Adıyaman'da Çalışanlara İftar YemeğiSANKO Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adil Sani Konukoğlu tarafından Adıyaman’da çalışanlara iftar yemeği verildi.
 • 03:35Özel Tıp Merkezlerine Yönelik OperasyonŞanlıurfa merkezli 4 ilde kamu kurumlarını dolandırdıkları iddiasıyla 34 özel tıp merkezine yönelik operasyonda adliyeye sevk edilen 25 kişiden 17'si adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, 8'i tutuklandı.
 • 23:46CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: (1)CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdürlüğü yaptığı döneme ilişkin kendisine yöneltilen eleştirilere dair, "(SSK'daki) Denetimlerde şöyle bir cümle; 'Yapılan şu yolsuzlukta Kemal Kılıçdaroğlu'nun kusuru vardır' veya 'Şu yolsuzluğu Kemal Kılıçdaroğlu kapatmıştır' veya 'Şu yolsuzluğu görmezlikten gelmiştir' diye bir cümle çıkarın siyaseti bırakırım. Böyle bir cümleyi yıllar yılı aradılar ama hiç bulamadılar.
 • 17:41DBP'li Belediye Başkan Vekili: Hesabımız OrtadaBatman Belediye Başkan Vekili Hürriyet Kaytar, İçişleri Bakanının "Belediye 171 milyon TL'yi nereye gönderi?" şeklindeki açıklamasına cevap verdi.
 • 16:35Şarköy İlçe Protokolü İftarda Bir Araya GeldiTekirdağ’ın Şarköy ilçesi protokol üyeleri, iftar programında bir araya geldi.
 • 13:33Başkan Doğan, Akaryakıt İstasyonunu İncelediBaşkan Doğan, Akaryakıt İstasyonunu İncelediİzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, bölgeye giderek akaryakıt istasyonunda incelemelerde bulundu.
 • 13:08Özel Tıp Merkezlerine Yönelik OperasyonÖzel Tıp Merkezlerine Yönelik OperasyonGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Adliyeden detaylar Zanlıların adliyeye getirilmesi Özel tıp merkezlerine yönelik operasyon Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin ve Adıyaman'daki 34 özel tıp merkezine yönelik, kamu kurumlarını dolandırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan 34 zanlıdan 25'i adliyeye sevk edildi Şanlıurfa merkezli 4 ilde kamu kurumlarını dolandırdıkları iddiasıyla 34 özel tıp merkezine yönelik operasyonda gözaltına alınan 34 zanlıdan 25'i adliyeye sevk edildi.
 • 11:42Samsun Tso'dan Mültecilere İftarSamsun Ticaret ve Sanayi Odası (STO) bünyesinde faaliyet gösteren AB Bilgi Merkezince mültecilere iftar programı düzenlendi.
 • 11:13Şanlıurfa Tıp Merkezi Operasyonu Şüphelileri AdliyedeŞanlıurfa Tıp Merkezi Operasyonu Şüphelileri AdliyedeTıp merkezi operasyonu şüphelileri adliyedeŞanlıurfa merkezli 4 ilde tıp merkezlerine yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 25 kişi, adliyeye sevk edildi.
 • 11:12Rüşvet Vermekten Gözaltına Alınan 25 Sağlık Çalışanı Adliyeye Sevk EdildiRüşvet Vermekten Gözaltına Alınan 25 Sağlık Çalışanı Adliyeye Sevk EdildiŞanlıurfa merkezli 7 ilde sağlık çalışanlarına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan ve aralarında doktorlar, SGK çalışanları ve hastane yöneticilerinin bulunduğu 25 kişi adliyeye sevk edildi.
 • 10:48Mülteciler İftarda BuluştuMülteciler İftarda BuluştuSamsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) bünyesinde faaliyet gösteren Samsun AB Bilgi Merkezi, “Dünya Mülteci Günü” dolayısıyla, “Avrupa Birliği Bilgi Merkezleri Ağı Projesi” kapsamında, Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği Samsun İl Temsilciliği işbirliğinde mültecilere iftar yemeği verdi.
 • 10:47Yeni Şifa Yönetiminden Vali Ayyıldız'a ZiyaretYeni Şifa Yönetiminden Vali Ayyıldız'a ZiyaretŞifa Üniversitesi'nin yeni yönetimi, üniversitedeki durumu kontrol altına aldıktan sonra sorunların çözümü için destek arayışına başladı.
 • 10:28Özel Tıp Merkezlerine Yönelik OperasyonŞanlıurfa merkezli 4 ilde kamu kurumlarını dolandırdıkları iddiasıyla 34 özel tıp merkezine yönelik operasyonda gözaltına alınan 34 zanlıdan 25'i adliyeye sevk edildi.
 • 10:24Tıp Merkezi Operasyonu Şüphelileri AdliyedeTıp Merkezi Operasyonu Şüphelileri AdliyedeŞanlıurfa merkezli 4 ilde tıp merkezlerine yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 25 kişi, adliyeye sevk edildi.
 • 10:05Hükümet-belediye Uyumu ile Torbalı'da Taşlar Yerine OturuyorHükümet-belediye Uyumu ile Torbalı'da Taşlar Yerine OturuyorSağlık, eğitim, çevre, sanayi ve ulaşıma büyük yatırımlar yapan Torbalı Belediyesi, ilçenin 100 yıllık geleceğini öngören çok değerli arsaları da ilçeye kazandırdı.
 • 10:04Gözaltına Alınan Sağlık Çalışanları Adliyeye Sevk EdildiGözaltına Alınan Sağlık Çalışanları Adliyeye Sevk EdildiŞanlıurfa'da sağlık çalışanlarına yönelik düzenlenen 3. dalga operasyonda gözaltına alınan doktor, SGK çalışanı ve aralarında hastane sahiplerinin de bulunduğu 34 kişiden 25'i adliyeye sevk edildi.
 • 09:51Marmaris'ten 'Bal' AkıyorMarmaris'ten 'Bal' AkıyorTürkiye’nin çam balı üretiminin yüzde 50’sinin gerçekleştirildiği Marmaris’te yaz mevsiminin ilk günlerinin serin geçmesi arıcılara yaradı.
 • 09:3650'den Az Çalışanı Olan İşyerleri, Hekim ve İş Güvenliği Uzmanı Bulunduracak50'den Az Çalışanı Olan İşyerleri, Hekim ve İş Güvenliği Uzmanı Bulunduracak1 Temmuz'dan itibaren az tehlikeli ve 50'den az çalışanı olan kamu, özel tüm işyerlerine iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi bulundurma zorunluluğu geliyor.
 • 09:19Emekli ve Memura Bayramda Zamlı MaaşEmekli ve Memura Bayramda Zamlı MaaşMemur ve emekliler Ramazan Bayramı'nda maaşlarını zamlı alacak. Kamu çalışan ve emeklilerinin maaşı 1 Temmuz'dan itibaren yüzde 5 artacak.