SON DAKİKA SİİRT BELEDİYESİ HABERLERİ

Son Dakika Siirt Belediyesi Haberleri

18:19
Zabıtadan Çevre Temizliği Siirt’te, eski sebze hali üzerinde bulunan inşaat atıkları, Belediye Ulaştırma Amirliği’ne ait kepçeleriyle temizlendi.
Zabıtadan Çevre Temizliği
10:17
Tarihi Çarşı Oluşturmak İçin Çalışma Başlatıldı Siirt'in sahip olduğu tarihi ve kültürel değerlerin ayağa kaldırılması ve yeniden kültüre ve il turizmine kazandırılması yönündeki çalışmalar devam ediyor.
Tarihi Çarşı Oluşturmak İçin Çalışma Başlatıldı
16:53
Helvacılar Çarşısı İçinde Yer Alan Değerler Turizme Kazandırılacak Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz başkanlığında ilgili kurum temsilcilerinin katılımıyla, il merkezinde bulunan tarihi Helvacılar Çarşısı içinde yer alan Şeyhler Çarşısı’nın tarihi dokusuna uygun restorasyonu için istişare toplantısı yapıldı.
Helvacılar Çarşısı İçinde Yer Alan Değerler Turizme Kazandırılacak
19:05
Siirt'te Kültür Sanat Siirt Belediyesi'nce kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde tiyatro etkinliğinin düzenlendiği belirtildi.
18:02
Siirt Belediyesi'nden Esnaf Ziyareti Siirt Belediyesi Eşbaşkanları Belkiza Beştaş Epözdemir ve Tuncer Bakırhan, esnafı ziyaret etti.
23:29
Işid ile Bazı Kürt Gruplar Arasındaki Çatışmalar - Diyarbakır/ IŞİD ile bazı Kürt gruplar arasındaki çatışmalar- Terör örgütü IŞİD'in Kobani'den (Ayn el Arap) püskürtüldüğü haberleri üzerine Diyarbakır, Batman, Şırnak, Siirt, Mardin ve ilçelerde kutlamalar yapıldı Terör örgütü IŞİD'in Kobani'den (Ayn el Arap) püskürtüldüğü haberleri üzerine Diyarbakır, Batman, Şırnak, Siirt, Mardin ve ilçelerde kutlamalar yapıldı.
Işid ile Bazı Kürt Gruplar Arasındaki Çatışmalar - Diyarbakır/
22:02
Güneydoğu'da Kobani Kutlaması Terör örgütü IŞİD'in Kobani'den püskürtüldüğü haberleri üzerine Diyarbakır, Batman, Şırnak, Siirt, Mardin ve ilçelerde kutlamalar yapıldı.
Güneydoğu'da Kobani Kutlaması
16:48
Siirt'in Botan Çayı'nda 6 Kişinin Öldüğü Olayla İlgi Bilirkişi Raporu Açıklandı Siirt’te, 24 Ağustos 2014 tarihinde Botan Çayı Meydandere köyü yakınlarındaki suda, Alkumru Baraj kapaklarının açılması sonucu pikniğe giden 6 kişi hayatını kaybetmesi olayı ile ilgili hazırlanan bilirkişi raporunda baraj yetkilileri birinci, valilik ve belediyenin ikinci derecede kusurlu olduğu açıklandı.
Siirt'in Botan Çayı'nda 6 Kişinin Öldüğü Olayla İlgi Bilirkişi Raporu Açıklandı
13:38
Siirt 6 Kişinin Öldüğü Baraj Faciasında Santral Yöneticilerinden Sonra Valilik ve Belediye Kusurlu... Siirt'te, Alkumru ile Kirazlık Barajı kapaklarının açılması sonucu nehir kenarında piknik yaparken sulara kapılarak ölen 6 kişi ile ilgili hazırlanan bilirkişi raporundaönce santral yöneticileri, sahipleri ve yetkilileri sonra ise Valilik ve Belediye kusurlu bulundu.
Siirt 6 Kişinin Öldüğü Baraj Faciasında Santral Yöneticilerinden Sonra Valilik ve Belediye Kusurlu...
12:08
6 Kişinin Öldüğü Baraj Faciasında Santral Yöneticilerinden Sonra Valilik ve Belediye Kusurlu SİİRT'te, Alkumru ile Kirazlık Barajı kapaklarının açılması sonucu nehir kenarında piknik yaparken sulara kapılarak ölen 6 kişi ile ilgili hazırlanan bilirkişi raporundaönce santral yöneticileri, sahipleri ve yetkilileri sonra ise Valilik ve Belediye kusurlu bulundu.
6 Kişinin Öldüğü Baraj Faciasında Santral Yöneticilerinden Sonra Valilik ve Belediye Kusurlu
21:29
Siirt'te Üstgeçidin Hasar Görmesi Siirt'te, iş makinesinin çarpması sonucu hasar gören üstgeçitte onarım çalışması başladı.
21:16
Siirt'te Tiyatro Etkinliği Siirt Belediyesi'nin kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde tiyatro etkinliği düzenlendi.
16:10
Üst Geçitte Onarım Çalışması Başladı Siirt şehir merkezinde geçen ay bir iş makinesinin çarpması sonuncunda kullanılamaz hale gelen üst geçitin onarılması çalışmalarına başlandı.
Üst Geçitte Onarım Çalışması Başladı
19:49
Siirt Kent Konseyi, Kongre Kararı Aldı Siirt Kent Konseyi Geçici Yürütme Kurulu, kongre kararı aldı.
18:44
Ezidi Kadınlar İçin Biçki-dikiş ve Çamaşırhane Atölyeleri Açıldı Siirt Belediyesi'nce kente yerleştirilen Ezidi kadınlara yönelik biçki dikiş ve çamaşırhane atölyeleri açıldı.
15:25
Belediye, 'Yeşil Alan' Diyor, TOKİ İnşaatta Israrlı Siirt’te yeni devlet hastanesinin hizmet sokulması ardından, eski devlet ve SSK hastanelerinin bulunduğu arazilerin TOKİ tarafından konut yapılmasına yönelik tartışmalar devam ediyor.
13:43
Kışanak'tan Siirt Belediyesi'ne Ziyaret Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Gülten Kışanak, Siirt Belediyesi Eşbaşkanları Belkiza Beştaş Epözdemir ve Tuncer Bakırhan'ı ziyaret etti.
Kışanak'tan Siirt Belediyesi'ne Ziyaret
20:38
Kışanak'tan Siirt Belediyesi'ne Ziyaret Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Gülten Kışanak, Siirt Belediyesi'ni ziyaret etti.
18:04
Siirt'te Çöpler Müzik Eşliğinde Toplanıyor Siirt Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, kent merkezinde çevre temizliğine dikkat çekmek amacıyla 3 dilde müzikli anons eşliğinde çöp toplama uygulaması başlattı.
Siirt'te Çöpler Müzik Eşliğinde Toplanıyor
13:13
Çöpler Müzik Eşliğinde Toplanıyor Siirt Belediyesi, kentte çevre temizliğine dikkat çekmek ve çöp atma saatlerini hatırlatmak amacıyla hazırlanan proje kapsamında 3 dilde müzikli anons yapıyor.
17:27
Vatandaşlar, Toplu Taşımada Belediye Halk Otobüslerini Tercih Etti Siirt Belediyesi bünyesinde şehir merkezinde toplu taşıma hatlarında yaşanan aksaklıkları gidermek ve şehrin her köşesine toplu taşıma araçlarının gitmesini sağlamak amacıyla, ‘Kentte yaşamın olduğu her yere ulaşım’ sloganıyla Ekim 2014’ten itibaren Siirt Belediyesi bünyesinde hizmete sokulan halk otobüsleri tarafından 2014 yılının son 3 ayında 355 bin 106 yurttaş, toplu taşımada belediye halk otobüslerini tercih etti.
Vatandaşlar, Toplu Taşımada Belediye Halk Otobüslerini Tercih Etti
17:05
Siirt'te Halk Otobüslerine 80 Günde 355 Bin Kişi Bindi Siirt Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürü Seyithan Alpar, belediye bünyesindeki toplu taşıma otobüslerine 80 gününde 355 bin 106 kişinin tercih ettiğini söyledi.
Siirt'te Halk Otobüslerine 80 Günde 355 Bin Kişi Bindi
17:13
Belediye Başkanı Bakırhan, "Muhtarlarla Çözüm" Toplantısı Yaptı Siirt Belediye Başkan Tuncer Bakırhan, 2015 yılının ilk "Mahtarlarla Çözüm" toplantısını yaptı.
13:25
Belediye Başkanı Mahalle Muhtarlarını Dinledi Siirt belediyesi kentin sorunlarının çözümüne yönelik mahalle muhtarları ile ‘çözüm toplantısı’ yaptı.
Belediye Başkanı Mahalle Muhtarlarını Dinledi
17:06
Çok Dilli Çöp Toplama Kampanyası Siirt'te çok dilli çöp toplama kampanyasıSiirt Belediyesince hayata geçirilen kampanya ile Türkçe, Kürtçe ve Arapça anonslar yapılıyor, çöpler müzik yayını eşliğinde toplanıyor Siirt'te 3 dilde anonslar ve müzik yayını eşliğinde çöp toplama kampanyası başlatıldı.
Çok Dilli Çöp Toplama Kampanyası
12:40
Siirt'te Çok Dilli Çöp Toplama Kampanyası Siirt Belediyesince hayata geçirilen kampanya ile Türkçe, Kürtçe ve Arapça anonslar yapılıyor, çöpler müzik yayını eşliğinde toplanıyor.
18:49
Kadına Şiddet ve İntihar Vakaları Siirt'teki kadın intiharları- Berfin Kadın Danışma Merkezi Temsilcisi Güneş: "Nedense intihar saatlerinde evde ya kimse olmuyor ya da silah sesi duyulmuyor" Berfin Kadın Danışma Merkezi Temsilcisi Esra Celile Ası Güneş, Siirt'teki kadın intiharlarına ilişkin, "Nedense intihar saatlerinde evde ya kimse olmuyor ya da silah sesi duyulmuyor" dedi.
Kadına Şiddet ve İntihar Vakaları
17:30
Siirt'teki Kadın İntiharları Berfin Kadın Danışma Merkezi Temsilcisi Güneş: "Nedense intihar saatlerinde evde ya kimse olmuyor ya da silah sesi duyulmuyor"
17:11
İntihar Olaylarına İlişkin Açıklama Siirt Belediyesi Berfin Kadın Danışma Merkezi, Siirt’te 2014 yılında meydana gelen kadın intiharlarına ilişkin toplantı düzenledi.
İntihar Olaylarına İlişkin Açıklama
11:19
2014 Yılında Bin 109 Resmi Nikah Kıyıldı Siirt’te 2014 yılında 11’i yabancı uyruklu olmak üzere toplam bin 109 çift resmi nikah kıyıldı.
2014 Yılında Bin 109 Resmi Nikah Kıyıldı
13:38
Siirt'te Belediye ve Emniyetten Ortak Dilenci Operasyonu Siirt Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri ile Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı bir ekip, yabancı uyruklu ve yerli dilencilere operasyon düzenledi.
22:51
Siirt Kent Konseyi Kuruldu Siirt Belediyesi öncülüğünde 82 kamu kurum ve sivil toplum kuruluşu temsilcisinin katılımıyla Siirt Kent Konseyi kuruldu.
Siirt Kent Konseyi Kuruldu
21:14
HDP Eş Genel Başkan Yardımcılarından Siirt Belediyesine Ziyaret HDP Eş Genel Başkan Yardımcıları Yurdusev Özsökmenler ve Ali Ürküt, Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan'ı makamında ziyaret etti.
20:59
Siirt Kent Konseyi Kuruldu Siirt Belediyesi öncülüğünde 82 kamu kurum ve sivil toplum kuruluşu temsilcisinin katılımıyla Siirt Kent Konseyi kuruldu.
16:46
Siirt'te Uludere'de Ölenler Anıldı Siirt Belediyesi Eğitim DestekeEvi öğretmen ve öğrencileri tarafından Uludere olayının yıldönümü nedeni ile anma etkinliği düzenlendi.
Siirt'te Uludere'de Ölenler Anıldı
18:44
Uludere Olayının 3. Yılı Uludere olayının 3. yılı- Şırnak'ın Uludere ilçesinde meydana gelen ve 34 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayın 3. yılı nedeniyle Diyarbakır ve Siirt'te çeşitli etkinlikler düzenlendi- Mezopotamya Hukukçular Derneği Eşbaşkanı Eren: "Uludere'de 34 insanın ölümüne neden olan olay Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesinde güvence altına alınan yaşam hakkının ağır bir ihlalidir" Şırnak'ın Uludere ilçesinde meydana gelen ve 34 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayın 3. yılı
Uludere Olayının 3. Yılı
17:11
Uludere Olayının 3. Yılı Uludere olayının 3. yılı- Şırnak'ın Uludere ilçesinde meydana gelen ve 34 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayın 3. yılı nedeniyle Siirt'te çeşitli etkinlikler düzenlendiSİİRT - HDP İl Başkanlığı önünde toplanan grup, Uludere olayını ve ilerlemediğini iddia ettikleri soruşturmayı protesto etti.
Uludere Olayının 3. Yılı
16:16
Uludere Olayının 3. Yılı Şırnak'ın Uludere ilçesinde meydana gelen ve 34 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayın 3. yılı nedeniyle Diyarbakır ve Siirt'te çeşitli etkinlikler düzenlendi Mezopotamya Hukukçular Derneği Eşbaşkanı Eren: "Uludere'de 34 insanın ölümüne neden olan olay Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında ve Avrupa İnsan Hakları.
22:33
Saman Yüklü Kamyon Üst Geçide Çarptı Siirt'te saman yüklü kamyon üst geçide çarptı Siirt'te saman yüklü kamyonun üst geçide çarptı.
Saman Yüklü Kamyon Üst Geçide Çarptı
22:31
Siirt'te Saman Yüklü Kamyon Üst Geçide Çarptı Siirt'te saman yüklü kamyonun üst geçide çarptı.
19:21
Dtk Eş Başkanı Irmak Siirt Belediyesi'ni Ziyaret Etti Bir etkinliği katılmak üzere Siirt’e gelen Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı ve HDP Şırnak Milletvekili Selma Irmak, Siirt Belediyesi’ni ziyaret etti.
Dtk Eş Başkanı Irmak Siirt Belediyesi'ni Ziyaret Etti
12:12
Eş Başkanlardan Hdp ve Dbp'ye Tebrik Ziyareti Siirt Belediyesi Eş Başkanları Tuncer Bakırhan ve Belkiza Beştaş Epözdemir, Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl Eş Başkanları ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Merkez İlçe Eş Başkanlarına tebrik ziyaretinde bulundu.
Eş Başkanlardan Hdp ve Dbp'ye Tebrik Ziyareti
23:35
UCLG-MEWA Yeni Komitelerle Daha da Güçlenecek Adana'daki UCLG-MEWA toplantısında Barışın İnşası ve Kent Diplomasisi ile Cinsiyet Eşitliği Komitesi kuruldu.
UCLG-MEWA Yeni Komitelerle Daha da Güçlenecek
16:20
Hdp Eş Genel Başkan Yardımcısı Çelik'ten Belediye ve Üniversiteye Ziyaret Siirt’te Öğrenci Konseyi tarafından düzenlenen "Kapitalizm ve Demokratik Katılımcılık" konulu panele katılmak üzere kente gelen Halkların Demokratik Partisi (HDP) Yerel Yönetimlerden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Muş Milletvekili Demir Çelik, Siirt Belediyesi ve Siirt Üniversitesi’ni ziyaret etti.
16:41
Siirt'te Baca Yangını Uyarısı Siirt'te soba ve kaloriferden kaynaklanan baca yangınlarına karşı vatandaşlar uyarıldı.
20:59
Siirt Belediyesinden Yezidilere Bayram Ziyareti Siirt Belediyesi, IŞİD saldırıları nedeniyle göç ederek Siirt'te yerleştirilen Yezidilerin Cejna Ezi bayramını kutladı.
Siirt Belediyesinden Yezidilere Bayram Ziyareti
16:29
Ezidiler, Bayramlarını Buruk Kutladı Türkiye'ye sığınan Ezidiler, her yıl aralık ayının 15'inde tutulan 3 günlük orucun ardından "Cejna Ezi" bayramına topraklarından uzakta buruk kutladı.
10:11
Siirt'te Okul Pansiyonunda Yangın Siirt'teki merkez Doğan Mahallesi'nde bulunan Siirt 75'inci Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kız Öğrenci Pansiyonu'nda yangın çıktı.
Siirt'te Okul Pansiyonunda Yangın
02:54
Siirt'te Kız Öğrenci Pansiyonunda Yangın Kız öğrenci pansiyonunda çıkan yangın itfaiye ekiplerince sündürüldü Dumandan etkilenen bazı öğrencilere olay yerine çağrılan ambulanslarda müdahale edildi.
18:36
Siirt'te Kadınlara "Toplumsal Cinsiyet" Semineri Siirt Belediyesi Berfin Kadın Danışma Merkezi, Orhan Doğan Kent Parkındaki Biçki Dikiş Atölyesi kursiyerlerine "Toplumsal Cinsiyet" semineri verdi.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 31.01.2015 01:17:36. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA SİİRT BELEDİYESİ HABERLERİ
[Hata Bildir]