00:0800
SON DAKİKA SİİRT BELEDİYESİ HABERLERİ

Son Dakika Siirt Belediyesi Haberleri

  Almanya'dan Siirt'teki Yezidilere Yardım

  Merkezi Almanya'nın Emmerich kentinde bulunan Almanya Yezidi Federasyonu, Siirt'teki sığınmacı Yezidilere 10 ton temel ihtiyaç malzemesi ve gıda yardımı gönderdi. (18 Kasım 2014 Salı )

   

  Eş Başkanlık Sistemine Veto!

  Eş Başkanlık Sistemine Veto!

  Batman İdare Mahkemesi, Siirt Valiliğine yazı yazarak, Siirt Belediyesindeki 'Eş Başkanlık' sisteminin kanunlara aykırı olduğunu belirtti. (17 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Batman İdare Mahkemesinden 'Eş Başkanlık' Kararı

  Batman İdare Mahkemesinden "Eş Başkanlık" Kararı

  Batman İdare Mahkemesi, Siirt Belediyesi Eş Başkanlığı için "yürütmeyi durdurma" kararı verdi. (16 Kasım 2014 Pazar )

   

 

  Su Borçlarında Yapılandırma Dönemi

  Siirt Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi İşletmesi (SİSKİ), TBMM’de kabul edilen Torba Yasa ile birlikte su borçlarında yeni yapılandırma dönemi başladığını bildirdi. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Gösterilerin Son Bulması İçin Stk'lar ve Siyasi Partiler Biraya Geldi

  Gösterilerin Son Bulması İçin Stk'lar ve Siyasi Partiler Biraya Geldi

  SİİRT (AA) - Siirt'te IŞİD bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösterilerin son bulması için STK ve Siyasi Partiler biraya geldiSiirt'te yer yer silahlı çatışmalara dönüşen olayların son bulması için aralarında Memur-Sen, Tüm Eğitim-Sen, Ticaret ve Sanayi Odası temsilcileri ve HDP, DBP il başkanlarının bulunduğu heyet Siirt Belediyesi önünde bir araya gelerek Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan'la görüştüler. (08 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Işid Bahanesiyle İzinsiz Gösteriler

  Terör örgütü IŞİD'e tepki bahanesiyle İstanbul başta olmak üzere çeşitli kentlerde izinsiz gösteri düzenleyen gruplar, resmi ve özel araçlar, banka şubeleri, iş yerleri ve siyasi parti binalarına zarar verdi Gösterilerde, 1 kişi hayatını kaybetti, beşi polis 8 kişi yaralandı. (07 Ekim 2014 Salı )

   

  Barış Caddesi'ne Asfaltlama Çalışması

  Barış Caddesi'ne Asfaltlama Çalışması

  Siirt Belediyesi 2014 yılı yol yapım, onarım ve düzenleme çalışmaları çerçevesinde Barış Mahallesi’nde bulunan Barış Caddesi’ne asfaltlama çalışmalarına başladı. (07 Ekim 2014 Salı )

   

  Işid'i Bahane Edip Dershaneyi Yaktılar

  Işid'i Bahane Edip Dershaneyi Yaktılar

  Polise saldıran göstericilere müdahale edildiDiyarbakır, Şırnak, Mardin ve Batman'da düzenlenen izinsiz gösterilere müdahale edildi. (07 Ekim 2014 Salı )

   

  Siirt'te İzinsiz Gösteri

  Siirt'te İzinsiz Gösteri

  Siirt'in Ulus ve Barış Mahallelerinde toplanan göstericiler yolu trafiğe kapattı. (07 Ekim 2014 Salı )

   

  İzinsiz Gösteriler

  İzinsiz Gösteriler

  Bazı illerde izinsiz gösteri düzenleyen gruplar, polise ateş açtı, otobüs yaktı, çevreye hasar verdi İstanbul'da pompalı tüfeklerle İETT otobüsünü durduran yüzleri maskeli bir grup, şoförü indirerek otobüsü ateşe verdi Bağcılar'da göstericiler tarafından açılan ateş sonucu bir polis yaralandı. (07 Ekim 2014 Salı )

   

  Belediye Başkanları Bayramı Kobane'de Geçirdi

  Belediye Başkanları Bayramı Kobane'de Geçirdi

  Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Siirt il, ilçe ve belde belediye başkanlarından oluşan bir heyet, Kurban Bayramı’nı Kobane sınırında geçirdi. (06 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Yeni Doğan Ezidi Bebeklere Zilan ve Egit İsmileri Verildi

  Yeni Doğan Ezidi Bebeklere Zilan ve Egit İsmileri Verildi

  Siirt'te kurulan Dudêran Şangal kampına yerleştirilen Êzidî ailelerden Mirad ve Heci ailelerinin yeni dünyaya gelen kız ve erkek bebeklerine Siirt Belediyesi Eş Başkan Yardımcılarından Elif Akgül Ateş tarafından Zilan ve Egit ismi konuldu. (06 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Siirt Belediyesi'nden Asfaltlama Çalışması

  Siirt Belediyesi'nden Asfaltlama Çalışması

  Siirt Belediyesi, 2014 yılının ilk asfalt çalışmasına başladı. (02 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Siirt'te Çevreyi Kirleten 2 Esnafa Para Cezası

  Siirt'te çevreyi kirleten 2 esnafa para cezası verildi. (01 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Temizlik Kurallarına Uymayanlara Ceza

  Temizlik Kurallarına Uymayanlara Ceza

  Siirt’te çevre ve temizlik kurallarına uymayan esnaf ve vatandaşlara Temizlik ve Zabıta denetim ekipleri tarafından ceza kesildi. (30 Eylül 2014 Salı )

   

  Siirt'te Toplu Taşımacılıkta Yeni Dönem Başlıyor

  Siirt Belediyesi, şehir merkezinde toplu taşıma hatlarında yaşanan aksaklıkları gidermek için 20 Ekim’de başlayacağı halk otobüsü servisleri için elektronik ücretlendirme satışları başlattı. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Çalınan Rögar ve Izgara Kapakları Hurdacıda Ortaya Çıktı

  Siirt’te son zamanlarda cadde ve sokaklarda bulunan rögar ve ızgara kaplarının çalınmasında yaşanan artışın önüne geçmek için Siirt Belediyesi'ne bağlı Su ve Kanalizasyon İşletmesi'nin (SİSKİ) denetimleri aralıksız devam ediyor. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Yağmur ve Fırtına Siirt'te Etkili Oldu

  Yağmur ve Fırtına Siirt'te Etkili Oldu

  Siirt kent merkezinde ve ilçelerinde etkili olan fırtına ve sağanak yağmur yaşamı olumsuz etkiledi. (28 Eylül 2014 Pazar )

   

  Türkiye'ye Sığınan Yezidiler

  Irak Şam İslam Devletin (IŞİD) saldırılarından kaçarak Türkiye'ye sığındıktan sonra Siirt'te Yezidilerin yerleştirildiği kampta kültürel ve sosyal etkinlik programı kapsamında film gösterimi yapıldı. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Siski'nin Kaçak Su Denetimleri Başladı

  Siski'nin Kaçak Su Denetimleri Başladı

  Siirt Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşletmesi (SİSKİ), şehirde içme suyu hatlarında yaşanan kayıp-kaçak kullanımının önüne geçmek amacıyla denetimlere başladı. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Siirt'teki Çocuk Gelinin Şüpheli Ölümüyle İlgili Dava

  Pervari'de küçük yaşta evlendirilen ve evinde av tüfeği ile vurulmuş halde bulunan 14 yaşındaki Kader Ertem'in ailesi ile gayriresmi eşi ve ailesinin yargılanmasına devam edildi. (24 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Siirt'te Yezidiler Sağlık Kontrolünden Geçirildi

  Siirt'te Yezidiler Sağlık Kontrolünden Geçirildi

  Siirt Belediyesi ve Halk Sağlığı İl Müdürlüğü işbirliğiyle Siirt’te bulunan Yezidilere hastalıklara karşı aşı yapıldı. (20 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Siirt'e Yerleşen Yezidiler, Günlük Hayatlarına Alışmaya Çalışıyor

  Siirt'e Yerleşen Yezidiler, Günlük Hayatlarına Alışmaya Çalışıyor

  Irak'tan IŞİD'in saldırılarından kaçarak Türkiye'ye sığınan Yezidilerin Siirt'te yerleştirildiği kampta insanlar, günlük hayatlarına alışmaya çalışıyor. (20 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Türkiye'ye Sığınan Yezidiler

  Irak'tan IŞİD'in saldırılarından kaçarak Türkiye'ye sığınan Yezidilerin Siirt'te yerleştirildiği kampta insanlar normal günlük hayatlarına alışmaya çalışıyorlar. (20 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  İtfaiye Ekiplerinden Dedaş Personeline Yangın Eğitimi

  Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) personeline, olası bir yangın sırasında nasıl müdahale edileceğine ilişkin olarak itfaiye ekipleri tarafından eğitim verildi. (17 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Uca Siirt'te Yezidileri Ziyaret Etti

  Uca Siirt'te Yezidileri Ziyaret Etti

  Kürt asıllı AB eski parlamenteri ve Şengal Kriz Masası üyesi Feleknaz Uca, Siirt’te Yezidilerin kaldığı yerleşim alanının ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. (15 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Siirt Barosundan Yezidilere Ziyaret

  Siirt Barosundan Yezidilere Ziyaret

  Siirt Barosu yönetim kurulu ve baroya bağlı avukatlar, Yezidilerin bulunduğu kampı ziyaret etti. (13 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Siirt'te Su Depolarının Temizlenmesi Uyarısı

  Siirt Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SİSKİ) vatandaşların içme suyu depolarını temizleme uyarısında bulundu. (13 Eylül 2014 Cumartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
24.11.2014 00:08:07. #1.12#