18:2400
SON DAKİKA SİİRT HABERLERİ

Son Dakika Siirt Haberleri

   

  Ezidiler, Bayramlarını Buruk Kutladı

  Türkiye'ye sığınan Ezidiler, her yıl aralık ayının 15'inde tutulan 3 günlük orucun ardından "Cejna Ezi" bayramına topraklarından uzakta buruk kutladı. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Katil Zanlısı Yakalandı

  Katil Zanlısı Yakalandı

  Siirt’te, bir kişiyi kasten öldürmeye teşebbüs ettiği iddia edilen zanlı yakalandı. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Setur'un Çekiliş Kampanyası

  Setur'un Ford Fiesta çekilişinde talihli Siirt'ten Davut Yıldız oldu. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Şehit Uzman Çavuşun Heykeli Dikilecek

  Mersin Büyükşehir Belediyesi, iki yıl önce Siirt'in Pervari ilçesinde helikopter kazasında şehit olan Mersinli Jandarma Uzman Çavuş Eren Kızılgedik'in heykelinin dikilmesi için çalışma başlattı. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Şehit Kızılgedik'in Heykeli Yapılıyor

  Şehit Kızılgedik'in Heykeli Yapılıyor

  Siirt'in Pervari ilçesi Köprüçay mevkiinde meydana gelen helikopter kazasında şehit olan Mersinli Jandarma Uzman Çavuş Eren Kızılgedik anısına anıt heykel yapılıyor. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Siirt'te Çevre Kirliliği

  İl Mahalli Çevre Kurulu, Siirt’in birinci derece çevre kirliliği olan iller arasında bulunduğunu belirten bir rapor hazırlayıp acilen önlem alınması çağrısı yapmasına rağmen uyarılar dikkate alınmıyor. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Başur Köprüsü Yükseldi

  Başur Köprüsü Yükseldi

  Siirt’te Ilısu Barajı altında kalacak bölgeler için yapılan alternatif yollarlar devam ederken, Başur Çayı üzerinde kurulan köprü de tamamlanma aşamasına geldi. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Siirt'te Yerel Gazeteler Denetlendi

  Siirt'te Yerel Gazeteler Denetlendi

  Siirt’te günlük ve haftalık yayın yapan gazeteler, Siirt Valiliği’nce oluşturulan basın kontrol kurulu tarafından denetlendi. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Yurtta Hava Durumu

  Yurtta Hava Durumu

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile Adana’nın doğusu, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Düzce, Kastamonu, Karabük, Tokat, Ardahan, Bitlis, Şırnak, Hakkari, Diyarbakır, Siirt ve Batman çevreleri ve bu sabah ilk saatlerde Denizli çevreleri ile Antalya’nın doğu ilçeleri ve Anamur çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Siirt'te Kentsel Dönüşüm Çalışmaları

  Siirt'te Kentsel Dönüşüm Çalışmaları

  Siirt'te kentsel dönüşüm çalışmaları Siirt Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında çalışmaların devam ettiği bildirildi. (19 Aralık 2014 Cuma )

   

  Siirt'te Kentsel Dönüşüm Çalışmaları

  Siirt Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nce Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında çalışmaların devam ettiği bildirildi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Üniversiteli Zeynep Son Yolculuğuna Gelinlikle Uğurlandı

  Üniversiteli Zeynep Son Yolculuğuna Gelinlikle Uğurlandı

  Adapazarı'nda tren çarpması sonucu yaşamını yitiren 2 üniversite öğrencisinden 19 yaşındaki Zeynep Kılıç'ın cenazesi Kütahya'nın Simav ilçesinde toprağa verildi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Demirtaş: Odamda Dinleme Cihazları Var

  Demirtaş: Odamda Dinleme Cihazları Var

  HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, "Meclis'teki, partideki odalarımızda hala dinleme cihazları var. Çıkarmıyoruz, istiyoruz ki dinlesinler, belki biraz adam olurlar" dedi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Demirtaş Akp, Işid ve Boko Haram Kadar İslamiyet'e Zarar Verdi

  Demirtaş Akp, Işid ve Boko Haram Kadar İslamiyet'e Zarar Verdi

  Hdp Eşgenel Başkanı Selahattin Demirtaş, AK Parti'nin IŞİD ve Boko Haram kadar İslamiyet'e zarar verdiğini ileri sürerek, İŞİD ve Boko Haram, ne kadar İslamiyet'e zarar verdiyse, AKP iktidarı da İslamiyet'e 12 yılda bu kadar zarar verdi dedi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Demirtaş: Akp, Işid ve Boko Haram Kadar İslamiyet'e Zarar Verdi

  Demirtaş: Akp, Işid ve Boko Haram Kadar İslamiyet'e Zarar Verdi

  Hdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, AK Parti'nin IŞİD ve Boko Haram kadar İslamiyet'e zarar verdiğini ileri sürerek, "İŞİD ve Boko Haram, ne kadar İslamiyet'e zarar verdiyse, AKP iktidarı da İslamiyet'e 12 yılda bu kadar zarar verdi" dedi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Selehattin Demirtaş'ın Zor Anları

  Selehattin Demirtaş'ın Zor Anları

  Partisinin Siirt Olağan Kongresi’ne katılmak üzere kente gelen HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Siirt BDP Lideri Demirtaş Siirt'te Konuştu-1

  Siirt BDP Lideri Demirtaş Siirt'te Konuştu-1

  (Tür: Yurt) (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Kömür Yüklü Tır Alev Aldı

  Batman’ın Beşiri ilçesi girişinde kırmızı ışıkta duran kömür yüklü TIR, aniden alev alarak yandı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Demirtaş, Partisinin Siirt Kongresine Katıldı

  Demirtaş, Partisinin Siirt Kongresine Katıldı

  Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin Siirt İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, Meclis’teki odasında halen dinleme cihazı bulunduğunu, nerede olduğunu da bildiğini fakat dinleyip biraz insanlık öğrensinler diye çıkarmadıklarını söyledi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Kurtalan'da "Şanslı Okullar Mutlu Çocuklar" Projesi

  Kurtalan Ekspres Eğitim Kültür Sanat Derneği'nce yürütülen "Şanslı Okullar Mutlu Çocuklar" projesi kapsamında 11 okula malzeme desteğinde bulunuldu. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Kurtalan Kaymakamı İmamoğlu'ndan Okul Ziyareti

  Kurtalan Kaymakamı Mustafa İmamoğlu, Kurtalan Ekspresi Anadolu Lisesi ve yurdunda incelemelerde bulundu. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Üniversiteli Zeynep Son Yolculuğuna Gelinlikle Uğurlandı

  Üniversiteli Zeynep Son Yolculuğuna Gelinlikle Uğurlandı

  Adapazarı'nda tren çarpması sonucu yaşamını yitiren iki üniversite öğrencisinden 19 yaşındaki Zeynep Kılıç'ın cenazesi memleketi Kütahya'nın Simav ilçesinde, tabutuna serilen gelinlikle gözyaşları içinde toprağa verildi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

 

  "İç Güvenlik Paketi" AB Uyum Komisyonunda

  İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Salihoğlu "Toplantı, gösteri ve yürüyüşlerde, toplantıya katılanları ve kamu güvenliğini tehdit eden olaylar yaşanıyor." dedi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Selahattin Demirtaş'ın Zor Anları

  Selahattin Demirtaş'ın Zor Anları

  HDP'nin Siirt Olağan Kongresi'ne katılmak üzere kente gelen HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, kendisine sarılıp öpmeye çalışan partililer karşısında zor anlar yaşadı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Hdp Kongresinde Öcalan Posteri, Türk Bayrağı ve Sözde PKK Bayrağı Asıldı

  Hdp Kongresinde Öcalan Posteri, Türk Bayrağı ve Sözde PKK Bayrağı Asıldı

  Halkların Demokratik Partisi (HDP) Siirt İl Kongresi’nde, Abdullah Öcalan’ın posteri ile Türk Bayrağı ve sözde PKK bayrağı asıldı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Eşini Öldürmeye Azmettirmekten Tutuklandı

  siirt'te, 5 ay önce evinin önünde uğradığı silahlı saldrırıda yaşamını yitiren Abdulkadir Güler'in öldürülmesi ile ilgili araştırmasını sürdüren polis, nikahsız eşi Sosin Akcan ve eşinin arkadaşı Aydın Yaşar'ı Batman'da yakalayıp gözaltına aldı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Siirt'te Elektrik Kesintileri

  Siirt Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş (DEDAŞ), Türkiye Elektrik İletim A.Ş (TEİAŞ) Grup Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar nedeniyle 3 gün boyunca kentte elektrik kesintisinin uygulanacağı bildirildi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Tilli ve Şirvan Kaymakamları Baykan Kaymakamı Akıl'ı Ziyaret Etti

  Tilli ve Şirvan Kaymakamları Baykan Kaymakamı Akıl'ı Ziyaret Etti

  Şirvan Kaymakamı Mehmet Öztürk ile Tillo Kaymakamı Yunus Koç, Baykan Kaymakamı Ufuk Akıl'ı makamında ziyaret etti. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Minikler Geleceğe Dokundu

  Çocuklara kod okuryazarlığı bilinçlendirme kapsamında minik parmaklar geleceği programladı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Siirt Müftülüğü'nden 'Kardeş Aile' Projesi

  Siirt Müftülüğü'nden "Kardeş Aile" Projesi

  Siirt İl Müftülüğü, kardeş aile projesi kapsamında yetim ve öksüz Suriyeli sığınmacılara yardım eli uzattı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Agd'den "Mekke'nin Fethi" Programı

  Anadolu Gençlik Derneği'den (AGD) düzenleyecekleri "Mekke'nin Fethi" programına vatandaşlar davet edildi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Tarım Sigortalarında Yüzde 50 Devlet Desteği

  Siirt İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, tarım sigortalarındaki yüzde 50 devlet desteğinin devam ettiğini bildirdi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Yeşil Sahada Bir Kaymakam

  Siirt'in Baykan ilçesinde gençleri spora yönlendirmeye çalışan Kaymakam Ufuk Akıl, sentetik futbol sahası yaptırdığı ilçenin amatör futbol takımıyla maçlara çıkıyor. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Müftülük 'Kardeş Aile Projesi'ni Faaliyete Geçirdi

  Müftülük "Kardeş Aile Projesi"ni Faaliyete Geçirdi

  Siirt İl Müftülüğü 'Kardeş Aile Projesi' ile yetim ve öksüz çocuklarla beraber Suriyeli ve diğer mültecilere de yardım eli uzatıyor. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Kurtalan'da Şüpheli Çanta Fünye ile Patlatıldı

  Siirt'in Kurtalan ilçesinde Sosyal Güvenlik Kurumu önüne bırakılan şüpheli çanta, fünye ile patlatıldı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Siirt'teki Silahlı Saldırı

  Siirt'teki Silahlı Saldırı

  Siirt'teki silahlı saldırı- Siirt'te 5 ay önce uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden kişiyi öldürdükleri iddiasıyla gözaltına alınan eşi ve eşinin erkek arkadaşı tutuklandı Siirt'te 5 ay önce uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren kişiyi öldürdükleri iddiasıyla eşi ve eşinin erkek arkadaşı tutuklandı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  İstanbul Merkezli "Paralel Yapı" Operasyonu

  İfadesi alınan şüphelilerden Mutlu Ekizoğlu ile Mustafa Altunbulak serbest bırakıldı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Savcı Ekrem Dumanlı'ya 'Tahşiyeciler'i Sordu

  Savcı Ekrem Dumanlı'ya "Tahşiyeciler"i Sordu

  Cemaat'e yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınan Ekrem Dumanlı'ya savcılık sorgusu sırasında "Tahşiyeciler" ile ilgili soruların sorulduğu ortaya çıktı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Siirt'teki Silahlı Saldırı

  Siirt'te 5 ay önce uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden kişiyi öldürdükleri iddiasıyla gözaltına alınan eşi ve eşinin erkek arkadaşı tutuklandı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Baykan Kaymakamı Akıl'dan Esnaf Ziyareti

  Siirt'in Baykan İlçe Kaymakamı Ufuk Akıl, ilçe esnafını ziyaret ederek dilek ve temennilerini dinledi. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  5 Bin 645 Öğrenciye Trafik Güvenliği Eğitimi

  Türkiye’nin en uzun soluklu yol güvenliği eğitim projesi 'Sokakta İlk Adımlar 13’üncü uygulama yılına girdi. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Pervari Belediyesi'nden Eğitime Destek

  Pervari Belediyesi, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Göl 85. Yıl Orta Okulu'nun boya, elektrik, su ve diğer ihtiyaçlarını karşıladı. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Siirt'te Asayiş Operasyonu

  Siirt Emniyet Müdürlüğü, kent merkezinde 200 personelin katılımıyla huzur ve asayiş operasyonu gerçekleştirdi. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Siirt Devlet Hastanesi'nde Radyasyon Sızıntısı İddiası

  Siirt Devlet Hastanesi'nde radyasyon sızıntısı olduğu yönündeki iddiaların gerçek olmadığı bildirildi. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Siirt'te Kaçakçılık Operasyonu

  Siirt'in Şirvan ilçesinde 17 bin paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Ilısu Barajı Çed Raporu Kabul Edildi

  Siirt'tin Pervari ilçesinde kurulması planlanan Ilısu Regülatörü ve HES Enerji İletim Hattı'yla ilgili Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) raporu kabul edildi. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Kazayla Kendini Yaralayan Kişi Hastaneye Kaldırıldı

  Siirt'in Şirvan ilçesinde tüfeğini kurcalarken kazayla kendini yaralayan kişi, hastaneye kaldırıldı. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
22.12.2014 18:24:08. #1.13#