SON DAKİKA SİLİFKE HABERLERİ

Son Dakika Silifke Haberleri

 • 11:21Silifke'de Açıkta Erkenci Üzüm Hasadı BaşladıSilifke'de Açıkta Erkenci Üzüm Hasadı BaşladıMersin'in Silifke ilçesinde Trakya ilkeren üzüm cinsi ile açıkta üzüm hasadını bir ay erkene alan üretici Hüseyin Kıcalı, üzümün kilosunu 5 TL'den satıyor.
 • 10:44Silifke'de 43 Kişi Dualarla Umreye UğurlandıSilifke'de 43 Kişi Dualarla Umreye UğurlandıDiyanet İşleri Başkalığınca düzenlenen 14 günlük normal program kapsamında Silifke’den 43 kişi, Umreye uğurlandı.
 • 10:09Roma Döneminden Kalma Kanallarla Sulama Dönemi BitiyorRoma Döneminden Kalma Kanallarla Sulama Dönemi BitiyorMersin’in Silifke ilçesine bağlı Sarıaydın köyünde, Aksıfat Deresi Sulama, İçme ve Enerji Projesi Aksıfat Barajı inşaatının derivasyon tünelinin açılıp su verilmeye başlandığı, gövde inşaatının da bir yıl içerisinde tamamlanacağı bildirildi.
 • 16:55Mersin'de Elektrik KesintisiMersin’in Akdeniz, Toroslar, Anamur, Bozyazı, Silifke ve Gülnar, Tarsus, Erdemli, Silifke ve Akdeniz ilçelerinde salı günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 11:33Çocukları Ölen Aile, Ölümden Hastaneyi Sorumlu TutuyorÇocukları Ölen Aile, Ölümden Hastaneyi Sorumlu TutuyorMersin'in Silifke ilçesinde, tedavi amaçlı götürdükleri hastanede çocuklarını kaybeden aile, çocuklarının vurulan iğne nedeniyle öldüğünü iddia ediyor.
 • 10:17Çilek Üreticisi Sezonu Mutlu BitirdiTürkiye'nin önemli çilek üretim merkezlerinden Silifke'de hasat tamamlanırken, tarlada kilogram fiyatının sezonu 2,5 liradan kapatması çiftçileri sevindirdi.
 • 17:10Siirtli Gençler Kampa UğurlandıSiirt'te Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Siirt Gençlik Merkezinde kalan gençler, kampa gitti.
 • 11:24İstanbul'da Tedavi Gören Kübra Arıcı Evine Döndüİstanbul'da Tedavi Gören Kübra Arıcı Evine DöndüMersin’in Silifke ilçesinde 8 aylıkken geçirdiği ateşli hastalığın ardından yapılan iğne sonucu ’Spastik serebral palsi’ (kas zayıflığı) hastalığına yakalanan 20 yaşındaki Kübra Arıcı tedavi için götürüldüğü İstanbul’dan geri döndü.
 • 11:08Silifke Emlak Müşavirleri Derneği KurulduSilifke Emlak Müşavirleri Derneği KurulduSilifke Emlak Müşavirleri Derneği (SİEMDER) kuruldu.
 • 10:45Mersin'de Elektrik KesintisiMersin'in Anamur, Silifke ve Akdeniz ilçelerinde Pazar günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 15:23Gençlik Merkezleri Yaz Tatilinde Fırsatlar SunuyorGençlik Merkezleri Yaz Tatilinde Fırsatlar SunuyorKayseri Valisi Orhan Düzgün, pek çok alanda kursların düzenlendiği gençlik merkezlerinden yararlanan gençlerin sayısının 16 bini bulduğunu belirterek, gençlerin bu tür merkezlerden daha çok faydalanması çağrısında bulundu.
 • 10:35Mersin'de Elektrik KesintisiMersin’in Anamur, Bozyazı, Silifke, Akdeniz ve Erdemli ilçelerinde cumartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 10:02Silifke'de Kur'an Bülbülleri Camileri DoldurduSilifke'de Kur'an Bülbülleri Camileri DoldurduMersin’in Silifke ilçesinde, Diyanet İşleri Başkanlığının 'Haydi Çocuklar Kur'an Ayında Kur'an'la Buluşalım' temasıyla başlattığı kampanya ile camilere yoğun ilgi var.Kur’an-ı Kerim’i öğrenmek için camiyi şenlendiren çocuklar Ramazan ayının bereketi ile Kur’an-ı Kerim’i öğrenip edindikleri dini bilgileri yaşamaya çalışıyorlar.
 • 15:54Gençlik Merkezlerinden Yararlananların Sayısı 16 Bine UlaştıGençlik Merkezlerinden Yararlananların Sayısı 16 Bine UlaştıKayseri Valisi Orhan Düzgün, pek çok alanda kursların düzenlendiği gençlik merkezlerinden yararlanan gençlerin sayısının 16 bini bulduğunu belirtti.
 • 13:24Silifke'da Asfalt ÇalışmasıSilifke'da Asfalt ÇalışmasıSilifke Belediyesi, şehir merkezi ile mahallelerinde sezon başından bu yana 100 km stabilize yol çalışması yaparken, 50 bin m2 sıcak asfalt yol yapımı gerçekleştirdi.
 • 11:01Silifke'de Ağaç Tutkalı ve Kasnaktan Ekmeğini KazanıyorSilifke'de Ağaç Tutkalı ve Kasnaktan Ekmeğini KazanıyorMersin'in Silifke ilçesinde Nemika Yılmaz, evinin salonunu atölyeye çevirip internetten öğrendiği mesleğini irca ediyor.
 • 10:59Gençlik Merkezleri Yaz Tatilinde Fırsatlar SunuyorGençlik Merkezleri Yaz Tatilinde Fırsatlar SunuyorKayseri Valisi Orhan Düzgün, pek çok alanda kursların düzenlendiği gençlik merkezlerinden yararlanan gençlerin sayısının 16 bini bulduğunu belirterek, gençlerin bu tür merkezlerden daha çok faydalanması çağrısında bulundu.
 • 10:24Mersin'de Elektrik Kesintisi UygulanacakMersin'in Anamur, Bozyazı, Yenişehir, Silifke, Erdemli ve Tarsus ilçelerinde cuma günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 17:06Silifke'de Öğrenci Dolu Minibüs Tır'a Çarptı: 3 Çocuk YaralıSilifke'de Öğrenci Dolu Minibüs Tır'a Çarptı: 3 Çocuk YaralıMersin’in Silifke ilçesinde Taşucu-Silifke karayolu üzerinde Adliye Sarayı ışıklarında bir öğrenci minibüsü petrol taşıyan TIR'a çarptı.
 • 15:12Silifke'de Çocukları Sevindirmek İçin KampanyaSilifke Belediyesi Tiyatro Topluluğu tarafından "Sayenizde bayram sabahı bir çocuk mutlu uyanacak" adıyla başlatılan kampanyayla her 50 liralık bağışla bir çocuğa bayramlık kıyafet alınması hedefleniyor.
 • 14:43Silifke'de İhtiyaç Sahiplerine Yemek YardımıSilifke Kaymakamı Şevket Cinbir, Kızılay Mükerrem Toker Aşevi tarafından hazırlanan yemeği Bucaklı Mahallesi'nde ihtiyaç sahiplerine dağıttı.
 • 14:36Mersin'de Kayıp Başkanın Cesedinin BulunmasıMersin'in Silifke ilçesinde, uçurumda cesedi bulunan Silifke Otobüsçüler Kooperatifi ve Silifke Belediye Spor Kulübü Başkanı Ünal Ünüvar'ın ismi, ilçedeki bir spor kompleksine verilecek.
 • 13:45Ünal Ünüvar'ın İsmi Tesislerde YaşayacakSilifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, 24 Haziran 2015 tarihinde intihar eden Belediyespor Kulübü ve Silifke Koop Başkanı Ünal Ünüvar’ın adını, Belediye Spor Kulübüne ait olan Becili mevkisindeki spor kompleksinde yaşatacaklarını söyledi.
 • 13:33Kaymakam Cinbir, İhtiyaç Sahiplerine Yemek DağıttıKaymakam Cinbir, İhtiyaç Sahiplerine Yemek DağıttıSilifke Kaymakamı Şevket Cinbir, Kızılay Mükerrem Toker Aşevi'nce hazırlanan yemeğin Bucaklı mahallesinde ihtiyaç sahiplerine dağıtımına katıldı.
 • 12:35Kaymakam Cinbir Sıcak Yemek DağıttıKaymakam Cinbir Sıcak Yemek DağıttıSilifke Kaymakamı Şevket Cinbir, Kızılay Mükerrem Toker Aşevi’nde hazırlanan yemekleri vatandaşlara dağıttı.
 • 12:25Silike'de Ünal Ünüvar'ın İsmi Becili Spor Kompleksinde YaşatılacakSilifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, 24 Haziran 2015 tarihinde intihar eden Belediyespor Kulübü ve Silifke Koop Başkanı Ünal Ünüvar’ın adını, Belediye Spor Kulübüne ait olan Becili mevkisindeki spor kompleksinde yaşatacaklarını söyledi.
 • 11:10Vakıfbank ile Silifke Ziraat Odası Arasında ProtokolVakıfBank, Silifke Ziraat Odası ile imzaladığı protokol kapsamında, oda üyesi tarımsal üreticilere özel kredi paketleri sunacak.
 • 12:50Kabotaj Bayramı Satranç Turnuvası Sona ErdiKabotaj Bayramı Satranç Turnuvası Sona ErdiMersin'in Silifke İlçe Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Türkiye Satranç Federasyonu İlçe Temsilciliği ile Taşucu Liman Başkanlığı işbirliğiyle Kabotaj Bayramı Satranç Turnuvası düzenlendi.
 • 22:43Mut'ta 70 Kilo Esrar Ele GeçirildiMut'ta 70 Kilo Esrar Ele GeçirildiMersin’in Mut ilçesinde bir zeytin bahçesinde 70 kilo esrar ve 1 kilo kenevir tohumu ele geçirildi.
 • 20:13Jandarmadan Esrar Operasyonu– MERSİN'in Mut İlçesi'nde jandarma tarafından yapılan operasyonda 70 kilo esrar ile 1 kilo hint keneviri ele geçirildi.
 • 19:42Zeytin Bahçesinde 70 Kilo Esrar Ele GeçirildiZeytin Bahçesinde 70 Kilo Esrar Ele GeçirildiMersin’in Mut ilçesinde zeytin bahçesinde 70 kilo esrar ve 1 kilo kenevir tohumu ele geçirildi.
 • 13:03Mersin'de Yollar YenileniyorMersin'de Yollar YenileniyorMersin Büyükşehir Belediyesi, Mersinlilerin daha rahat ve kaliteli hizmet almasını sağlamak, Mersin’e yeni ve modern bir çehre kazandırmak için şehir merkezi, ilçe ve köylerde yol çalışmalarını sürdürüyor.
 • 12:29Kendi Fidelerini Üretip Erken Ürün AldılarKendi Fidelerini Üretip Erken Ürün AldılarGörüntü Dökümü: - Çiftçilerin serada çalışması- Çiftçilerle röpörtaj - Silifke Ziraat Odası Başkanı Mahire Can ile röpörtaj Kendi fidelerini üretip erken ürün aldılar- Çilek üretiminin önemli merkezlerinden Mersin'in Silifke ilçesinde üreticiler, "şoklu" fidelerde kayıpların yüksek olması üzerine kendi fidelerini yetiştirmeye başladı- Silifke Ziraat Odası Başkanı Can: - "Geçen yıl 1 milyondan fazla üretilen fide sayesinde yaklaşık 2 ay erken ürün alındı" HÜSEYİN HASKAN - Türkiye'nin çilek üretiminde önemli yere sahip Mersin'in Silifke ilçesinde çiftçiler, "şoklu" fidelerden istedikleri verimi alamayınca kendi fidelerini üretmeye başladı ve yaklaşık iki ay erken ürün aldı.
 • 11:45Kendi Fidelerini Üretip Erken Ürün AldılarTürkiye'nin çilek üretiminde önemli yere sahip Mersin'in Silifke ilçesinde çiftçiler, "şoklu" fidelerden istedikleri verimi alamayınca kendi fidelerini üretmeye başladı ve yaklaşık iki ay erken ürün aldı.
 • 13:54Kooperatif Başkanı İntihar EtmişKooperatif Başkanı İntihar EtmişMersin'in Silifke İlçesi'nde uçurumda cesedi bulunan Silifke Kooperatifi Otobüsleri ve Silifke Belediye Spor Kulübü Başkanı Ünal Ünüvar'ın intihar ettiği ortaya çıktı.
 • 13:33Kocamaz: Kocamaz: "İlçelere Otobüs Seferlerinin Kilit Noktası Özgecan Olayı"Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, iddia edildiği gibi Silifke Kooperatifi Başkanı Ünal Ünüvar’ın ölümünün, Silifke’ye belediye otobüs seferleri koymalarıyla ilgisi olmadığını söyledi.
 • 11:50Sağlık Taraması Köylülerin Ayağına GeliyorSağlık Taraması Köylülerin Ayağına GeliyorMersin’in Silifke ilçesinde İlçe Sağlık Grup Başkanlığı ebelerince tarlada çalışan kadınlara kanser ve türleri hakkında bilgi verilip, kanser taraması için ücretsiz kanser testi yapılıyor.
 • 11:03Mersin'de Elektrik KesintisiMersin’in Tarsus, Akdeniz Erdemli ve Silifke ilçelerinde pazartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 17:50Mersin'de Araç Muayene İstasyonlarında DüzenlemeMersin merkez ve Erdemli'deki araç muayene istasyonlarının sadece randevuyla hizmet vereceği bildirildi.
 • 10:54Silifke'de Şampiyonlar Altınla ÖdüllendirildiSilifke'de Şampiyonlar Altınla ÖdüllendirildiMersin Valisi Özdemir Çakacak, 30 Mayıs – 1 Haziran 2015 tarihleri arasında Adana’da düzenlenen ‘Türkiye Okul Sporları Puanlı Atletizm Şampiyona’sında Yıldız Erkekler kategorisinde Türkiye 1’incisi, Yıldız Kızlarda ise Türkiye 4’üncüsü olan Silifke Atatürk Ortaokulu takımını ödüllendirdi.
 • 10:39Vali Çakacak Silifke Osb Toplantısına Başkanlık EttiVali Çakacak Silifke Osb Toplantısına Başkanlık EttiMersin Valisi Özdemir Çakacak Silifke’yi ziyaret ederek Silifke Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyeti Olağan Toplantısı’na başkanlık etti.
 • 21:47Silifke'de Kooperatif Şoförleri Yol KapattıSilifke'de Kooperatif Şoförleri Yol KapattıMersin’in Silifke ilçesinde bir uçurumun altında cesedi bulunan Silifke Kooperatifi ve Silifke Belediye Spor Kulübü Başkanı Ünal Ünüvar’ın toprağa verilmesinin ardından bir araya gelen otobüs şoförleri, yolu trafiğe kapattı.
 • 21:19Mersin'de Yol Kapatma EylemiSilifke Otobüsçüler Kooperatifi üyeleri ile onlara destek veren bazı vatandaşlar, Mersin Büyükşehir Belediyesi otobüslerinin Silifke merkeze kadar yolcu taşımasını protesto için otobüs terminali karşısındaki yolu bir süre ulaşıma kapattı.
 • 21:00Silifke'de 'Efsane Başkan'ın Ölümü Esrarını KoruyorSilifke'de 'Efsane Başkan'ın Ölümü Esrarını KoruyorSilifke'de 'Efsane Başkan'ın ölümü esrarını koruyor (ek) OTOBÜS ŞOFÖRLERİ, BELEDİYE OTOBÜSÜNÜ DURDURDU Mersin'in Silifke İlçesi'nde bir uçurumun altında cesedi bulunan Silifke Kooperatifi ve Silifke Belediye Spor Kulübü Başkanı Ünal Ünüvar'ın defnedilmesinin ardından bir araya gelen otobüs şoförleri, yolu trafiğe kapatarak belediye otobüsü durdurdu.
 • 20:49Silifke'de 'Efsane Başkan'ın Ölümü Esrarını Koruyor (3)Silifke'de 'Efsane Başkan'ın Ölümü Esrarını Koruyor (3)Otobüs ŞOFÖRLERİ, BELEDİYE OTOBÜSÜNÜ DURDURDU Mersin'in Silifke İlçesi'nde bir uçurumun altında cesedi bulunan Silifke Kooperatifi ve Silifke Belediye Spor Kulübü Başkanı Ünal Ünüvar'ın defnedilmesinin ardından bir araya gelen otobüs şoförleri, yolu trafiğe kapatarak belediye otobüsü durdurdu.
 • 20:38Silifke'de Kooperatif Şoförlerinden Silifke'de Kooperatif Şoförlerinden "Sefer" TepkisiMersin’den Silifke ilçesine Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından otobüs seferi konulmasına tepki gösteren Silifke Kooperatifleri otobüs şoförleri, belediye otobüsünün önünü kesti.
 • 18:58Silifke'de 'Efsane Başkan'ın Ölümü Esrarını KoruyorSilifke'de 'Efsane Başkan'ın Ölümü Esrarını KoruyorSilifke'de 'Efsane Başkan'ın ölümü esrarını koruyor (ek) BAŞKANIN CENAZESİ TOPRAĞA VERİLDİ Silifke Kooperatifi ve Silifke Belediyespor Kulüp Başkanı Ünal Ünüvar'ın cenazesi konvoy eşliğinde defnedileceği Sayağzı Mahallesi Mezarlığı'na götürüldü.
 • 18:56Başkan Ünüvar, Toprağa VerildiBaşkan Ünüvar, Toprağa VerildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kooperatif minibüslerinin cenaze konvoyuna katılması- Otogarda düzenlenen tören - Cenazeye katılanların dua okuması- Cenazeye katılanların gözyaşı dökmesi- Cenazenin minibüse taşınması - Silifke Otobüsçüler Kooperatifi ve Silifke Belediye Spor Kulübü Başkanı Ünal Ünüvar, toprağa verildi Mersin'in Silifke ilçesinde, uçurumda cesedi bulunan Silifke Otobüsçüler Kooperatifi ve Silifke Belediye Spor Kulübü Başkanı Ünal Ünüvar'ın cenazesi toprağa verildi.
 • 18:50Mersin'de Kayıp Başkanın Cesedinin BulunmasıMersin'in Silifke ilçesinde, uçurumda cesedi bulunan Silifke Otobüsçüler Kooperatifi ve Silifke Belediye Spor Kulübü Başkanı Ünal Ünüvar'ın tehdit aldığı gerekçesiyle cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.
 • 18:45Silifke'de 'Efsane Başkan'ın Ölümü Esrarını Koruyor (2)Silifke'de 'Efsane Başkan'ın Ölümü Esrarını Koruyor (2)Başkanın CENAZESİ TOPRAĞA VERİLDİ Silifke Kooperatifi ve Silifke Belediyespor Kulüp Başkanı Ünal Ünüvar'ın cenazesi konvoy eşliğinde defnedileceği Sayağzı Mahallesi Mezarlığı'na götürüldü.