SON DAKİKA SİLİFKE HABERLERİ

Son Dakika Silifke Haberleri

 • 11:15 Silifke'de Taş Heykel Sempozyumu Silifke'de Taş Heykel Sempozyumu Silifke Belediyesi tarafından 43. Uluslararası Kültür Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen Taş Heykel Sempozyumu, 5 sanatçının katılımıyla devam ediyor.
 • 11:10 Başkan Turgut: Başkan Turgut: "Çiftçimizin Her Zaman Yanındayız" Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut ve Başkan Yardımcısı Ömer Savar, Ziraat Odası Başkanı Cafer Doygun ve yönetim kuruluna hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
 • 16:08 Eş Başkanlardan Akdeniz'e Şampiyonluk Getiren U15'lere Baklava Eş Başkanlardan Akdeniz'e Şampiyonluk Getiren U15'lere Baklava Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Yüksel Mutlu ve Mehmet Fazıl Türk, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından düzenlenen U15 Türkiye Şampiyonası’nda şampiyon olan Akdeniz Belediyespor U15 sporcularını ziyaret ederek, baklava ikram ettiler.
 • 13:52 Otomobiliyle Sulama Kanalına Uçan Kadının İmdadına İtfaiye Yetişti Otomobiliyle Sulama Kanalına Uçan Kadının İmdadına İtfaiye Yetişti Mersin’in Silifke ilçesinde otomobiliyle sulama kanalına uçan kadın, itfaiye ekiplerinin yoğun çabasıyla kanaldan hafif yaralı olarak kurtarıldı.
 • 12:40 Otomobiliyle Sulama Kanalına Uçan Kadını İtfaiye Kurtardı Otomobiliyle Sulama Kanalına Uçan Kadını İtfaiye Kurtardı Mersin'in Silifke İlçesi'nde otomobille sulama kanalına uçan 28 yaşındaki Demet Gözüaçık'ı itfaiye ekipleri kurtardı.
 • 11:39 Çakşır Balı ve Yörük Festivali" Yapıldı Gülnar İlçesi'nde bu yıl birincisi düzenlenen "Çakşır balı ve yörük festivali" büyük ilgi gördü.
 • 11:00 Başkan Turgut, Esnafı Ziyaret Etti Başkan Turgut, Esnafı Ziyaret Etti Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, bulduğu her fırsatta esnaf ziyaretlerini sürdürürken, kalıcı ve modern hizmetler gerçekleştirmeye devam edeceklerini belirtti.
 • 11:00 Elvan: Elvan: "Etkisiz Hale Getirilen Terörist Sayısı 6 Bini Geçti" Başbakan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, terör konusunda müthiş bir mücadele verildiğini belirterek, “23 Temmuz 2015’ten bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısı 6 bini geçti” dedi.
 • 10:59 Mersin'de Elektrik Kesintisi Mersin’nin Akdeniz, Anamur, Gülnar, Mezitli, Silifke ve Yenişehir ilçelerinde Cuma günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 10:56 Silifke Belediye Meclisi Mayıs Ayı Toplantısını Yaptı Silifke Belediye Meclisi Mayıs Ayı Toplantısını Yaptı Silifke Belediye Meclisi, Mayıs ayı olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi.
 • 10:55 Silifke'de Tarihi Demirciler Çarşısı Bakıma Alındı Silifke'de Tarihi Demirciler Çarşısı Bakıma Alındı Silifke Belediyesi şehir merkezinde olmasına rağmen, yıllardır hizmet almayan Taşhan Sokaktaki Demirciler Çarşısının alt yapı ve parke döşeme hizmetlerini gerçekleştiriyor.
 • 10:23 Mersin'de Elektrik Kesintisi Mersin’in Akdeniz, Anamur, Çamlıyayla, Erdemli, Gülnar, Silifke, Tarsus ilçelerinde perşembe günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 10:33 Silifke Tarım Günleri Silifke Tarım Günleri Silifke’de bu yıl ilki Silifke Kaymakamlığı öncülüğünde Silifke Ticaret ve Sanayi Odası ile Silifke Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü iş birliğinde açılışı yapılan Tarım Günleri’nde en çok ilgiyi Silifke İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne ait stant gördü.
 • 10:27 Tarım Günleri Silifkeli Üreticileri Umutlandırdı Tarım Günleri Silifkeli Üreticileri Umutlandırdı Silifke Ziraat Odası Başkanı Cafer Doygun, bu yıl ilk kez düzenlenen Tarım Günlerinin, Silifkeli üreticileri umutlandırdığını belirtti.
 • 10:14 Mersin'de Elektrik Kesintisi Mersin’in Akdeniz, Anamur, Çamlıyayla, Mut, Silifke ve Tarsus ilçelerinde çarşamba günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 10:11 Başkan Turgut: Başkan Turgut: "Köylümüzün ve Çiftçimizin Yanındayız" Silifke’de, Ticaret ve Sanayi Odasının öncülüğünde gerçekleştirilen 1. Tarım Günleri Fuarının açılışına katılan Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, tarımın Silifke açısından özel ve önemli bir ihtiyaç olduğunu belirterek, “Köylümüzün ve çiftçimizin yanındayız” dedi.
 • 09:56 Silifke'nin En İyi Çileği Seçildi Silifke'nin En İyi Çileği Seçildi Mersin’in Silifke ilçesinde yetişen tarım ürünlerinin tanıtımı amacıyla düzenlenen "Tarım Günleri" etkinliği kapsamında en iyi çilek yetiştiriciliği yarışması düzenlendi.
 • 09:55 Silifke Kaymakamı Cinbir Bazlama Pişirdi Silifke Kaymakamı Cinbir Bazlama Pişirdi Silifke’nin Uzuncaburç Mahallesine vatandaşları ziyarete giden Kaymakam Şevket Cinbir, kıl çadırda sıkma ve börek yapan kadınlara kolay gelsin dileğinde bulunup, bazlama pişirdi.
 • 10:01 Turkcell Küçükler Atletizm Grup Yarışları Turkcell Küçükler Atletizm Grup Yarışları Türkiye Atletizm Federasyonu faaliyet programında yer alan "Türkcell Küçükler Atletizm Grup Yarışları" Adana’da tamamlandı.
 • 01:02 Çakacak: "Mersin'i Bıkmadan, Usanmadan Tanıtmaya Devam Edeceğiz" Ankara’daki Mersin Tanıtım Günleri ilgi görmeye devam ediyor.
 • 15:38 Silifke Nektarin ve Şeftalide de İddialı Silifke Nektarin ve Şeftalide de İddialı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Şeftali ve nektarin paketleyen işçilerden genel görüntü Ürünlerin görüntüsü Çilek taşıyan işçilerin görüntüsü Atayurt Hal Derneği Başkanı Ali Türer ile röportaj Silifke nektarin ve şeftalide de iddialı Atayurt Hal Derneği Başkanı Türer: "Şu anda halde şeftali, nektarin, erik, çilek, üzüm ve kavun bulmak mümkün. Buraya gelen ürünler özel olarak paketlenip Ankara ve İstanbul başta olmak üzere Türkiye'nin değişik illerine gönderiliyor" Önemli çilek üretim merkezlerinden Mersin'in Silifke ilçesinde hasadı yapılan şeftali ve nektarin, Türkiye'nin çeşitli illerine gönderilmeye başlandı.
 • 18:32 Elvan: Elvan: "Bizim Dayanışmamız Güçlendiği, Arttığı Müddetçe Bizi Kimse Yıkamaz" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Atatürk Kültür Merkezi 2. Mersin Tanıtım Günleri Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan'ın alana gelişi MHP Milletvekili Oktay Vural'dan detay İstiklal Marşı'nın okunması Silifke Halk Oyunu grubunun gösterisi Elvan'ın konuşması Kurdele kesimi Elvan'ın stantları gezmesi Başbakan Yardımcısı Elvan: "Bizim birlikteliğimiz, bizim dayanışmamız güçlendiği, arttığı müddetçe bizi kimse yıkamaz. Onun için bu birlikteliğimize önem verelim. Hepimiz kaynaşalım, bir bütün olalım" Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, "Bizim birlikteliğimiz, bizim dayanışmamız güçlendiği, arttığı müddetçe bizi kimse yıkamaz. Onun için bu birlikteliğimize önem verelim. Hepimiz kaynaşalım, bir bütün olalım." dedi.
 • 21:34 Silifke Tarım Günleri' Başladı Silifke Kaymakamlığı öncülüğünde İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Silifke Ticaret ve Sanayi Odası, Silifke Belediyesi koordinasyonunda düzenlenen 'Silifke Tarım Günleri', çevre il ve ilçelerden gelen sektör temsilcilerini bir araya getirdi.
 • 19:56 Sabıkasız Hırsız Girdiği Evde Suçüstü Yakalandı Sabıkasız Hırsız Girdiği Evde Suçüstü Yakalandı Mersin’in Mut ilçesinde hırsızlık amacıyla bir eve giren şahıs, polis tarafından suçüstü yakalandı.
 • 15:05 Uluslararası Silifke Kültür Haftası Silifke ilçesinde düzenlenecek 43. Uluslararası Silifke Kültür Haftası etkinlikleri kapsamında organize edilen konserlerin, terör olayları ve verilen şehitler nedeniyle iptal edildiği bildirildi.
 • 14:40 Silifke'de "Tarım Günleri" Etkinliği Silifke ilçesinde yetişen tarım ürünlerinin tanıtımı amacıyla düzenlenen "Tarım Günleri" etkinliği başladı.
 • 11:15 Aya Tekla Kilisesi İnanç Turizminde İddialı Doğu Akdeniz'in incisi Mersin'in önemli turizm merkezlerinden Silifke ilçesindeki Aya Tekla Kilisesi, inanç turizminde de iddialı.Hazreti İsa'nın 12 havarisinden St. Paul'un Tarsuslu olması nedeniyle inanç turizminde öne çıkan Aya Tekla Kilisesi, turistlerin uğrak yerleri arasında yer alıyor.
 • 12:52 Kayısının Kilosu 6 Liraya Düştü Kayısının Kilosu 6 Liraya Düştü Silifke Kayısı Üreticileri Birliği Başkanı İsmail Gürses, gazetecilere, bu yıl ürünün geçmiş yıllara göre az, ancak fiyatının tatmin edici olduğunu söyledi.
 • 12:21 Kayısının Kilogramı 6 Liraya Düştü Mersin'in Silifke ilçesinde örtü altında yetiştirilen ve kilogramı 50 liradan satılan kayısının fiyatı, açık alanda başlayan hasatla 6 liraya düştü.
 • 11:25 Akdeniz'in Efes"İ: Uzuncaburç Doğu Akdeniz'in önemli turizm merkezlerinden Mersin'deki Uzuncaburç Antik Kenti, binlerce yıllık sütunları, tapınakları, kiliseleri ve anıt mezarlarıyla ziyaretçilerini, tarihin derinliklerine doğru yolculuğa çıkarıyor.
 • 10:43 Silifke'de Göksu Çay Bahçesi Hizmete Açıldı Silifke'de Göksu Çay Bahçesi Hizmete Açıldı Silifke Belediyesi tarafından yeniden düzenlen Göksu Parkı içerisindeki aile çay bahçesinin açılışı gerçekleştirildi.
 • 14:59 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Mersin ve ilçelerinde çeşitli etkinliklerle kutlandı.
 • 09:59 Mersin'de Elektrik Kesintisi Mersin’in Akdeniz, Aydıncık, Erdemli, Mut, Silifke, Tarsus ve Toroslar ilçelerinde pazartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 09:12 Neü Öğretim Görevlisi Yavuz Selim Kaleli'den Bağlama Resitali Neü Öğretim Görevlisi Yavuz Selim Kaleli'den Bağlama Resitali Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü Öğr. Gör. Yavuz Selim Kaleli, ‘Bağlama Resitali’ konseri verdi.
 • 23:01 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Eskişehir'de Odunpazarı Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, "Bu bayram çocuklar, kendileri söylüyor, oynuyor" adlı etkinlik düzenledi.
 • 15:38 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Bağcılar Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenliyor.
 • 14:40 Bağcılar'da 23 Nisan Coşkusu Bağcılar'da 23 Nisan Coşkusu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Bağcılar'da renkli ve coşku dolu etkinliklerle başladı.
 • 14:06 Silifke Tarım Günleri'ne Doğru Mersin'in Silifke ilçesinde düzenlenecek Silifke Tarım Günleri'nin hazırlıkları tamamlandı.
 • 14:05 Turizm Haftası Gülnar ilçesinde, Turizm Haftası dolayısıyla tarihi alanlara dikkat çekmek amacıyla Meydancık Kalesi'nde etkinlik düzenlendi.
 • 09:49 Mersin'de Elektrik Kesintisi Mersin’in Akdeniz, Aydıncık, Çamlıyayla, Gülnar, Mezitli, Mut, Silifke ilçelerinde pazar günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 10:54 Türkiye'nin Eriği Değirmendere'den Çok sayıda meyvenin ilk hasadının yapıldığı Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Değirmendere köyünde kurulan erik pazarında, her sabah sıkı pazarlıklar yapılırken, tüccarlar tarafından satın alınan erikler yurdun dört bir yanına gönderiliyor.
 • 14:42 Turizm Haftası Silifke ilçesinde Turizm Haftası dolayısıyla Uzuncaburç Mahallesi'nde bulunan antik tiyatroda tören düzenlendi.
 • 13:24 Mersin Sahillerinde Deniz Keyfi Mersin'in Silifke ilçesinde vatandaşlar güneşli ve sıcak havanın keyfini denize girerek çıkardı.
 • 11:44 Antik Tiyatroda Turizm Haftası Kutlaması Antik Tiyatroda Turizm Haftası Kutlaması Mersin’in Silifke ilçesinde, Turizm Haftası dolayısıyla tarihi alanlara ve ören yerlerine dikkat çekmek amacıyla Uzuncaburç Mahallesi’ndeki antik tiyatroda etkinlik düzenlendi.
 • 10:25 Üzüm Hasadı Mersin'de Başladı Üzüm Hasadı Mersin'de Başladı Mersin’in Silifke ilçesinde, örtü altında üretilen ve hasadı yapılan üzümün kilosu 15 TL’den alıcı buldu.
 • 21:40 Mersin Uluslararası Bisiklet Turu Mersin Uluslararası Bisiklet Turu GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Bisiklet Turunun başlangıcı Bisiklet yarışı Bitiş ve ödüllerin verilmesi Mersin Uluslararası Bisiklet Turu Bu yıl ikincisi düzenlenen, 8 ülkeden 10 takım ve 102 sporcunun katıldığı turnuvada Konya Torku Şekerspor Continental Team birinci olurken, Nazım Bakırcı da genel klasmanda zirveyi elde etti Mersin Uluslararası Bisiklet Turu'nda sporcular, dört gün boyunca 556 kilometre yol katetti Mersin Valiliği himayesinde, Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla bu yıl ikincisi düzenlenen Mersin Uluslararası Bisiklet Turu'nda, Konya Torku Şekerspor Continental Team birinci olurken, Türkiye temsilcisinin sporcusu Nazım Bakırcı da genel klasmanda rakiplerini geride bırakarak zirveyi elde etti.
 • 19:39 Mersin Uluslararası Bisiklet Turu Mersin Valiliği himayesinde, Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla bu yıl ikincisi düzenlenen Mersin Uluslararası Bisiklet Turu'nda, Konya Torku Şekerspor Continental Team birinci olurken, Türkiye temsilcisinin sporcusu Nazım Bakırcı da genel klasmanda rakiplerini geride bırakarak zirveyi elde etti.
 • 18:52 Mersin Uluslararası Bisiklet Turu Sona Erdi Mersin Uluslararası Bisiklet Turu Sona Erdi Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Mersin Uluslararası Bisiklet Turu, 4. etap yarışlarıyla sona erdi.
 • 10:16 Eriğin Kilogramı 7 Liraya Düştü Eriğin Kilogramı 7 Liraya Düştü Mersin'in Silifke ilçesinde ilk çıktığında kilogramı 300 liradan satışa sunulan eriğin fiyatı, 7 liraya düştü.
 • 11:52 Silifke'de Kurumsal Yönetim Konulu Toplantı Silifke Ticaret ve Sanayi Odası ile Mersin Üniversitesi Silifke Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu tarafından "Kurumsal Yönetim Yaklaşımında Muhasebenin Yeri ve Önemi" konulu eğitim toplantısı düzenlendi.