SON DAKİKA SİLİFKE HABERLERİ

Son Dakika Silifke Haberleri

 • 10:18Mersin'de Elektrik KesintisiMersin’in Akdeniz, Anamur, Bozyazı, Gülnar, Silifke ve Tarsus ilçelerinde cuma günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 16:41Kullandığı Traktörün Altında Kalan Sürücü Hayatını KaybettiKullandığı Traktörün Altında Kalan Sürücü Hayatını KaybettiMersin'in Silifke ilçesinde kontrolden çıkan traktörün devrilmesi sonucu altında kalan sürücü, hayatını kaybetti.
 • 10:29Silifke Turizm Derneği Başkanı Küçük AçıklamasıSilifke Turizm Derneği Başkanı Ali Küçük, yerli turistlerin Doğu Akdeniz'e ilgisinin yüksek olduğunu belirterek, aynı ilgiyi bu yıl da beklediklerini ifade etti.
 • 10:06Silifke'de Asfalt ÇalışmalarıSilifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, asfalt tesis alanında yapılan çalışmaları yerinde inceledi.
 • 17:05Silifke - Denizde Üzerinden Geçtiği Kemal Polat'ın Ölümüne Neden Olan Yatın Sahibi AranıyorSilifke - Denizde Üzerinden Geçtiği Kemal Polat'ın Ölümüne Neden Olan Yatın Sahibi AranıyorDenizde üzerinden geçtiği Kemal Polat'ın ölümüne neden olan yatın sahibi aranıyorMERSİN'in Silifke İlçesi'nde denizde yüzen 34 yaşındaki Kemal Polat'a çarparak ölümüne neden olduğu öne sürülen yatın sahibi Mehmet Hanifi Ataş, sahil güvenlik ve jandarma tarafından her yerde aranıyor.
 • 16:54Silifke Denizde Üzerinden Geçtiği Kemal Polat'ın Ölümüne Neden Olan Yatın Sahibi AranıyorSilifke Denizde Üzerinden Geçtiği Kemal Polat'ın Ölümüne Neden Olan Yatın Sahibi AranıyorDenizde üzerinden geçtiği Kemal Polat'ın ölümüne neden olan yatın sahibi aranıyorMERSİN'in Silifke İlçesi'nde denizde yüzen 34 yaşındaki Kemal Polat'a çarparak ölümüne neden olduğu öne sürülen yatın sahibi Mehmet Hanifi Ataş, sahil güvenlik ve jandarma tarafından her yerde aranıyor.
 • 16:39Kemal Polat'ın Ölümüne Neden Olan Yatın Sahibi AranıyorKemal Polat'ın Ölümüne Neden Olan Yatın Sahibi AranıyorMersin'in Silifke İlçesi'nde denizde yüzen 34 yaşındaki Kemal Polat'a çarparak ölümüne neden olduğu öne sürülen yatın sahibi Mehmet Hanifi Ataş, sahil güvenlik ve jandarma tarafından her yerde aranıyor.
 • 15:58Denizle Doğanın Buluştuğu Yarımada: TisanDenizle Doğanın Buluştuğu Yarımada: TisanGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Tisan'ın genel görüntüsü Sahilde denize giren vatandaşlar Silifke Turizm Derneği Başkanı Ali Küçük ile röportaj Denizle doğanın buluştuğu yarımada: Tisan Kendisine has doğal coğrafik yapısıyla dikkati çeken Tisan Yarımadası, yeşil doğa arasında saklı kalmış turkuaz renkli deniziyle öne çıkıyor.
 • 12:36Denizle Doğanın Buluştuğu Yarımada: TisanKıbrıs Barış Harekatı sırasında helikopterle bölgeden geçen bir albay tarafından keşfedilen Mersin'deki Tisan Yarımadası, yeşil doğa arasında gizli kalmış turkuaz renkli deniziyle, bayram tatilini geçirmek isteyenlere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
 • 10:02Mersin'de Elektrik KesintisiMersin’in Anamur, Aydıncık, Bozyazı, Çamlıyayla, Mut, Silifke, Tarsus, Toroslar ve Yenişehir ilçelerinde çarşamba günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 09:46Denizde Yatın Pervanesinin Çarptığı Kişi ÖldüDenizde Yatın Pervanesinin Çarptığı Kişi ÖldüMersin’in Silifke ilçesinde 34 yaşındaki Kemal Polat, denizde yüzdüğü sırada üzerinden geçen bir yatın pervanesinin çarpması sonucu hayatını kaybetti.
 • 03:01Denizde Korkunç Olay! Yatın Pervanesinin Çarptığı Kişi ÖldüDenizde Korkunç Olay! Yatın Pervanesinin Çarptığı Kişi ÖldüMersin'in Silifke İlçesi'nde Kemal Polat adlı şahıs, denizde yüzdüğü sırada üzerinden geçen bir yatın pervanesinin çarpması sonucu hayatını kaybetti.
 • 01:58Denizde Yatın Pervanesinin Çarptığı Kişi ÖldüDenizde Yatın Pervanesinin Çarptığı Kişi ÖldüMersin'in Silifke İlçesi'nde 34 yaşındaki Kemal Polat, denizde yüzdüğü sırada üzerinden geçen bir yatın pervanesinin çarpması sonucu hayatını kaybetti.
 • 17:13Kumluca'daki Orman Yangını Söndürme Çalışmaları Devam EdiyorKumluca'daki Orman Yangını Söndürme Çalışmaları Devam EdiyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Yangından görüntüler Söndürme çalışmalarından görüntüler Vatandaşların seralardaki eşyalarını kurtarma çalışmaları Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in açıklamaları Antalya'nın Kumluca ilçesinde dün akşam kontrol altına alındıktan sonra sabah saatlerinde yeniden etkili olmaya başlayan orman yangınına havadan ve karadan müdahaleler sürüyor.
 • 15:44Güncelleme 3 - Kumluca'daki Orman YangınıAntalya'nın Kumluca ilçesinde dün akşam kontrol altına alındıktan sonra sabah saatlerinde yeniden etkili olmaya başlayan orman yangınına havadan ve karadan müdahaleler sürüyor.
 • 14:06Kumluca'daki Orman Yangını - Söndürme Çalışmaları Devam EdiyorKumluca'daki Orman Yangını - Söndürme Çalışmaları Devam EdiyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ Yangın söndürme çalışmalarından detaylar GÜNCELLEME 2 - Kumluca'daki orman yangını Yangına havadan ve karadan müdahale ediliyor Orman Genel Müdürü Üzmez de bölgeye gelerek yanan alanda havadan inceleme yaptı Üzmez: "Şu anda yangın, 150 hektarlık bir alanda etkili oluyor ama bu kesin bir rakam değil" "Antalya-Kumluca karayolu risk nedeniyle hala ulaşıma kapalı. Alevlerin yolun karşısına atlamaması için iş makineleri bu karayolunu kullanıyor"ORMAN GENEL MÜDÜRÜ ÜZMEZ'İN AÇIKLAMALARI EKLENDİ Antalya'nın Kumluca ilçesinde dün akşam kontrol altına alındıktan sonra sabah saatlerinde yeniden etkili olmaya başlayan orman yangınına havadan ve karadan müdahale ediliyor.
 • 13:24Kumluca'daki Orman Yangını - Orman Genel Müdürü ÜzmezKumluca'daki Orman Yangını - Orman Genel Müdürü ÜzmezGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez'in açıklaması GÜNCELLEME 2 - Kumluca'daki orman yangını Yangına havadan ve karadan müdahale ediliyor Orman Genel Müdürü Üzmez de bölgeye gelerek yanan alanda havadan inceleme yaptı Üzmez: "Şu anda yangın, 150 hektarlık bir alanda etkili oluyor ama bu kesin bir rakam değil" "Antalya-Kumluca karayolu risk nedeniyle hala ulaşıma kapalı. Alevlerin yolun karşısına atlamaması için iş makineleri bu karayolunu kullanıyor"ORMAN GENEL MÜDÜRÜ ÜZMEZ'İN AÇIKLAMALARI EKLENDİ Antalya'nın Kumluca ilçesinde dün akşam kontrol altına alındıktan sonra sabah saatlerinde yeniden etkili olmaya başlayan orman yangınına havadan ve karadan müdahale ediliyor.
 • 12:49Güncelleme 2 - Kumluca'daki Orman YangınıAntalya'nın Kumluca ilçesinde dün akşam kontrol altına alındıktan sonra sabah saatlerinde yeniden etkili olmaya başlayan orman yangınına havadan ve karadan müdahale ediliyor.
 • 10:48Silifkeli Limon Üreticileri Gelecek Sezondan UmutluTürkiye'nin en önemli limon üretim merkezlerinden birisi olan Mersin'in Silifke ilçesinde, limon üreticileri gelecek sezondan umutlu.Silifke Ziraat Odası Başkanı Cafer Doygun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 20 bin dönümlük üretim alanından, 80 bin ton limon hasadı yapmayı hedeflediklerini kaydederek, limonun kilo fiyatının, gelecek sezonda düşmemesini beklediklerini söyledi.
 • 10:30Silifke Sahilleri TemizleniyorSilifke ilçesinde belediye tarafından başlatılan çalışma ile sahiller temizleniyor.
 • 15:03Eve Giren Yılanı İtfaiye ÇıkardıSilifke ilçesinde bir eve giren yılan, itfaiye ekipleri tarafından yakalanarak doğaya salıverildi.
 • 11:09Silifke'de TurizmSilifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, ilçedeki otel sahibi ve işletmecilerle bir araya geldi.
 • 10:47Takla Atan Otomobilden Burnu Bile Kanamadan ÇıktıTakla Atan Otomobilden Burnu Bile Kanamadan ÇıktıMersin’in Mut ilçesinde direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü, kaldırıma çarptıktan sonra takla atarak yaklaşık 30 metre sürüklenen otomobilden burnu bile kanamadan çıktı.
 • 10:34Mersin'de Elektrik KesintisiMersin’in Akdeniz, Gülnar, Silifke, Toroslar ve Yenişehir ilçelerinde pazar günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 09:29Mersin'de Elektrik KesintisiMersin’in Akdeniz, Gülnar, Silifke ve Tarsus ilçelerinde cumartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 19:44Güney Kıbrıs'taki Orman Yangını - EroğluGüney Kıbrıs'taki Orman Yangını - EroğluGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun gelişi Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun açıklamaları Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisar'da "(Güney Kıbrıs'taki orman yangını) Güney Kıbrıs bir tarihte susuz kaldı.
 • 17:34Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisar'daOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Güney Kıbrıs Rum Kesimi'ndeki orman yangınına ilişkin, "Güney Kıbrıs bir tarihte susuz kaldı.
 • 16:31Bakan Eroğlu: Papazlardan İzin Alırlarsa Gidip Yangını SöndüreceğizBakan Eroğlu: Papazlardan İzin Alırlarsa Gidip Yangını SöndüreceğizOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yaptığı açıklamada Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nde çıkan yangını söndürmeleri için papazların izin vermesi gerektiğini söyledi.
 • 12:20Silifkeliler İftar Sofrasında BuluştuSilifkeliler İftar Sofrasında BuluştuMersin Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelerde düzenlediği iftar yemeği ve Ramazan etkinlikleri, Silifke’de devam etti.
 • 18:11Türkiye 'Alevler İçindeki' Güney Kıbrıs'a Yardım Elini Uzatmaya HazırGüney Kıbrıs’taki Trodos Dağları’nda başlayan ve 3 gündür söndürülemeyen son yılların en büyük orman yangınına müdahale için Türkiye yardım elini uzattı.
 • 17:49Bakan Eroğlu: Türkiye Güney Kıbrıs'a Yardım Elini Uzatmaya HazırOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye'nin son yılların en büyük yangınlarından biriyle karşı karşıya olan Güney Kıbrıs Rum Kesimi'ne yardım elini uzatmaya hazır olduğunu, talep gelmesi halinde hazır bekletilen 2 yangın helikopteri ve 1 uçağın söndürme çalışmalarına destek için bölgeye gönderileceğini bildirdi.
 • 17:42Güney Kıbrıs'taki Orman YangınıTürkiye, Güney Kıbrıs Rum Kesimi'ndeki orman yangınının söndürülmesi için 2 yangın söndürme helikopteriyle bir uçağı hazır bekletiyor.
 • 11:49Silifke?de Orman YangınıSilifke?de Orman YangınıSilifke'de orman yangınıMersin'in Silifke İlçesi'nde çıkan orman yangını, ekipler tarafından 3 saatte kontrol altına alınarak, soğutma çalışmalarına başlandı.
 • 11:29Silifke Muz Üretiminde de İddialı Konuma GeldiSilifke Muz Üretiminde de İddialı Konuma GeldiTürkiye’nin önde gelen çilek üretim yerlerinden Silifke son yıllarda muz seralarıyla bu alanda da öne çıkmayı hedefliyor.
 • 10:56Mersin'de 3 Dönümlük Kızılçam Ormanı YandıMersin'de 3 Dönümlük Kızılçam Ormanı YandıMersin’in Silifke ilçesinde çıkan yangında 3 dönümlük kızılçam ormanı yandı.
 • 10:54Mersin'de Orman YangınıSilifke ilçesinde çıkan orman yangınında 2,5 dönüm alan zarar gördü.
 • 09:50Mersin'de Elektrik KesintisiMersin’in Anamur, Bozyazı, Çamlıyayla, Erdemli, Mezitli, Silifke ve Toroslar ilçelerinde perşembe günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 13:45Çilek DiyarındaÇilek Diyarında" Muz Seraları YükseliyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Muz seraları İlçede ilk muz üretimi yapan çiftçilerden olan İsmail Gürses'in açıklamaları "Çilek diyarında" muz seraları yükseliyor Türkiye'nin önemli çilek üretim merkezlerinden olan Mersin'in Silifke ilçesinde muz üretim alanı da 6 bin dönüme ulaştı Üretici Gürses: "Biz muz üretiminde de iddialıyız" Türkiye'nin önemli çilek üretim merkezlerinden biri olan Mersin'in Silifke ilçesinde, domates seralarının yerine oluşturulan muz üretim alanları 6 bin dönüme ulaştı.
 • 12:57Çilek DiyarındaÇilek Diyarında" Muz Seraları Yükseliyorİlçede 5 yıl önce domates üretimi yapılan seraların yükseltilip muz üretimine uygun hale getirilmesiyle başlanan çalışmalardan olumlu sonuç alınınca, geçen yıl üretim alanı 4 bin dönüme, bu yıl da yeni ekim alanlarıyla 6 bin dönüme çıktı.
 • 11:09Çilek Diyarında" Muz Seraları YükseliyorTürkiye'nin önemli çilek üretim merkezlerinden biri olan Mersin'in Silifke ilçesinde, domates seralarının yerine oluşturulan muz üretim alanları 6 bin dönüme ulaştı.
 • 10:19Silifke'de Karne ŞenliğiSilifke'de Karne ŞenliğiSilifke Belediyesi Kültür, Gençlik ve Sanat Merkezi Müdürlüğü tarafından, Göksu Parkında düzenlenen Karne Şenliğinde, öğrenciler ve aileleri doyasıya eğlendiler.
 • 10:19Silifke'de 21 Bin 944 Öğrenci Karne Heyecanı YaşadıSilifke'de 21 Bin 944 Öğrenci Karne Heyecanı YaşadıSilifke’de okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim görüp karnelerini alan 21 bin 944 öğrenci ile 1667 öğretmen yaz tatiline girdiler.
 • 09:52Kaymakam Cinbir İftarını Vatandaşlarla AçtıKaymakam Cinbir İftarını Vatandaşlarla AçtıSilifke Kaymakamı Şevket Cinbir, Silifke’de mahallelerde düzenlen iftar programlarına katılıp, vatandaşlarla sohbet ediyor, onların sorunlarını dinliyor.
 • 09:46Silifke'de 2 Bin 237 Öğrenci Kitap Okuma Yarışmasına KatıldıSilifke'de 2 Bin 237 Öğrenci Kitap Okuma Yarışmasına KatıldıMersin’in Silifke’de 2 bin 237 öğrenci kitap okuma yarışmasına katıldı.
 • 09:44Silifke'de Sumak ZamanıSilifke'de Sumak ZamanıMersin’in Silifke ilçesinde dağlık kesimdeki köylerde yaşayan vatandaşlar, topladıkları sumak tohumlarını taş dibekte döverek kullanmaya hazır hale getiriyor.
 • 09:32Mersin'de Elektrik KesintisiMersin’in Anamur, Çamlıyayla, Erdemli, Mut ve Silifke ilçelerinde çarşamba günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 09:15Başkan Turgut, Asfalt Çalışmalarını Yerinde İncelediBaşkan Turgut, Asfalt Çalışmalarını Yerinde İncelediSilifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, Sayağzı, Gazi, Göksu ve Ulugöz mahallelerinde devam eden asfaltlama çalışmalarını inceledi.
 • 16:26Silifke'deki Orman YangınıSilifke Kaymakamı Şevket Cinbir, 100 dönüm kızılçam ormanının zarar gördüğü yangın ile ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.
 • 13:39Mersin Silifke'de 15 Hektarlık Kızılçam Ormanı YandıMersin Silifke'de 15 Hektarlık Kızılçam Ormanı YandıSilifke'de 15 hektarlık kızılçam ormanı yandıMehmet OKUR/SİLİFKE(Mersin), (DHA) - MERSİN'in Silifke İlçesi'nde dün akşam çıkan yangında 15 hektarlık kızılçam ormanı yandı.
 • 13:25Silifke'de 15 Hektarlık Kızılçam Ormanı YandıSilifke'de 15 Hektarlık Kızılçam Ormanı YandıMersin'in Silifke İlçesi'nde dünkü yangında 15 hektarlık kızılçam ormanının yandığı açıklandı.