SON DAKİKA SİLİFKE HABERLERİ

Son Dakika Silifke Haberleri

 • 14:11Mersin Kırsalında Asfaltsız Yol KalmayacakMersin Kırsalında Asfaltsız Yol KalmayacakMersin Büyükşehir Belediyesi’nin, bir yandan yeni yollar yaparken, diğer yandan bozulan yollardaki bakım onarım çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi.
 • 11:19Göksu Parkı'nda Peyzaj ÇalışmalarıGöksu Parkı'nda Peyzaj ÇalışmalarıMersin’in Silifke ilçesinde, Anıt Meydanı’nda bulunan Göksu Parkı’nda payzaj çalışmaları devam ediyor.
 • 10:16Mersin'de Elektrik KesintisiMersin’in Akdeniz, Aydıncık, Gülnar, Silifke ve Gülnar ilçelerinde pazar günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 14:23Mersin?de 'Sarı Ulak' Zeytinine Kalite ve Verim ÇalışmasıMersin?de 'Sarı Ulak' Zeytinine Kalite ve Verim ÇalışmasıMersin'de 'Sarı Ulak' zeytinine kalite ve verim çalışması Mehmet DOĞANER/ ERDEMLİ (Mersin), (DHA)- MERSİN'in Erdemli İlçesi'nde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü'ne bağlı Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü'nce 'sarı ulak' zeytin çeşidinde verim ve kalite artışı çalışmasına başlandı.
 • 14:11Mersin'de 'Sarı Ulak' Zeytinine Kalite ve Verim ÇalışmasıMersin'de 'Sarı Ulak' Zeytinine Kalite ve Verim ÇalışmasıMersin'in Erdemli İlçesi'nde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü'ne bağlı Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü'nce 'sarı ulak' zeytin çeşidinde verim ve kalite artışı çalışmasına başlandı.
 • 13:47'Sarı Ulak" Zeytin Çeşidine Koruma ÇalışmasıTarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğüne bağlı Alata Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu Müdürlüğünün, Adana, Mersin, Osmaniye ve Hatay çevresinde yaygın olan sarı ulak cinsi zeytinin korunması için yürüttüğü çalışmalarına devam ettiği bildirildi.
 • 11:16Silifke'de 22 Mahalleye 38 DurakSilifke'de 22 Mahalleye 38 DurakSilifke Belediyesi, şehir merkezinin yanı sıra kırsal bölgelerdeki mahallelere de yeni dolmuş durakları kazandırıyor.
 • 10:44Mersin'de Örtü Altı Çilek Hasadı BaşladıTürkiye'nin önemli çilek üretim merkezlerinden birisi olan Mersin'in Silifke ilçesinde örtü altında hasada başlanırken, ilk ürünler halden kilogramı 7 liraya satıldı.
 • 09:38Kış Çileği Hasadı BaşladıKış Çileği Hasadı BaşladıYurt genelinde ağır kış şartları hissedilirken, Türkiye’nin önemli çilek üretim merkezlerinden olan Mersin’in Silifke ilçesinde açıkta yetiştirilen sıcak yaz günlerinin gözde meyvesi çileğin hasadına başlandı.
 • 12:06Muğla - Azmin Zaferi -1Muğla - Azmin Zaferi -1Azmin zaferi MUĞLA'da görev dönüşü geçirdiği trafik kazası sonrası belden aşağı felç olan Jandarma Yüzbaşı 44 yaşındaki Ozan Bahar, hayata küsmedi.
 • 12:06Muğla - Azmin Zaferi -2Muğla - Azmin Zaferi -2Azmin zaferi MUĞLA'da görev dönüşü geçirdiği trafik kazası sonrası belden aşağı felç olan Jandarma Yüzbaşı 44 yaşındaki Ozan Bahar, hayata küsmedi.
 • 11:20Azmin ZaferiAzmin ZaferiMuğla'da görev dönüşü geçirdiği trafik kazası sonrası belden aşağı felç olan Jandarma Yüzbaşı 44 yaşındaki Ozan Bahar, yaşama küsmedi.
 • 10:45Silifke'de Parklarda Yenileme ve Bakım ÇalışmasıSilifke'de Parklarda Yenileme ve Bakım ÇalışmasıSilifke Belediyesi kent peyzajını bozan ve kullanışsız hale gelen parklarda başlattığı yenileme ve bakım çalışmalarını sürdürüyor.
 • 10:30Yüksekokul Öğrencilerinden Silifke Belediye Başkanı Turgut'a ZiyaretYüksekokul Öğrencilerinden Silifke Belediye Başkanı Turgut'a ZiyaretMersin Üniversitesi Silifke Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksek Okulu öğrencileri, Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut'u makamında ziyaret etti.
 • 10:21Mersin'de Elektrik KesintisiMersin’in Akdeniz, Silifke, Tarsus, Toroslar ve Yenişehir ilçelerinde cuma günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 17:15Bayırbucak Türkmen Bölgesine Yönelik Harekata TepkilerBayırbucak Türkmenlerine yönelik saldırılar, Mersin'in Silifke ilçesinde protesto edildi.
 • 08:33Hsyk, İlk Defa Birinci Sınıfa Ayrılma İncelemesine Tabi Tutulanları AçıkladıHâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanlığı, 31 Ağustos 2015 tarihi itibari ile 1. dereceye yükselip aynı tarih itibariyle geçerli olmak üzere ilk defa birinci sınıfa ayrılma incelemesine tâbi tutulan adli ve idari yargı hâkim ile Cumhuriyet başsavcı ve savcılarının adları yayımlandı.
 • 18:268 Ev Soyan Hırsızlar Yakalandı8 Ev Soyan Hırsızlar YakalandıMersin’in Mut ilçesinde, Mut, Anamur ve Aydıncık ilçelerinde çeşitli tarihlerde 8 evi soyan hırsızlar, polis tarafından yakalandı.
 • 16:33Milli Judocu Kalbine Yenik DüştüMilli Judocu Kalbine Yenik DüştüAntalya'da yaşayan Milli Judocu Gökhan Sarı, kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.
 • 12:06Kanatlı Hayvanseverler Derneği'ne Kumar BaskınıKanatlı Hayvanseverler Derneği'ne Kumar BaskınıMersin’in Silifke ilçesinde bir binanın deposunda kurulan ‘Kanatlı Hayvanseverler Derneği’ne yapılan baskında kumar oynadığı belirlenen 18 kişiye para cezası uygulandı.
 • 14:59Nar Fiyatlarındaki Düşüş Üreticisini ÜzdüNar Fiyatlarındaki Düşüş Üreticisini ÜzdüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Pazar yerinde nar satan üretici - Keben narından detaylar Nar fiyatlarındaki düşüş üreticisini üzdü- Geçen yıl dalında kilosu 2 liraya kadar satılan narın bu yıl 60 kuruşa kadar düşmesi, Mersinli üreticiyi hayal kırıklığına uğrattı Mersin'in Silifke ilçesinde nar fiyatlarının geçen yıla oranla yaklaşık 1,5 lira düşmesi, üreticiyi hayal kırıklığına uğrattı.
 • 13:57Nar Fiyatlarındaki Düşüş Üreticisini ÜzdüNar Fiyatlarındaki Düşüş Üreticisini ÜzdüMersin'in Silifke ilçesinde nar fiyatlarının geçen yıla oranla yaklaşık 1,5 lira düşmesi, üreticiyi hayal kırıklığına uğrattı.
 • 11:35Orman Bölge Müdürü Baca'dan Başkan Turgut'a ZiyaretOrman Bölge Müdürü Baca'dan Başkan Turgut'a ZiyaretMersin Orman Bölge Müdürü Abit Baca, beraberindeki Silifke Orman İşletme Müdürü Mustafa Arslan ve teknik heyetle birlikte, Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut’u makamında ziyaret etti.
 • 10:15Para Etmeyen Nar Ekşi OluyorPara Etmeyen Nar Ekşi OluyorTürkiye’nin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından tescillenmiş tek sofralık narı olan ve Mersin’in Silifke ilçesinde yetiştirilen “Keben Narı”nın hasadı biterken, bu yıl fiyatın düşük olması nedeniyle üreticilerin yüzü gülmedi.
 • 15:36Şanlıurfa'da Antep Fıstığından Sonra Yer Fıstığı da Ekilmeye BaşlandıŞanlıurfa'da Antep Fıstığından Sonra Yer Fıstığı da Ekilmeye BaşlandıGAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinin Kepirli köyünde 350 dekarlık bir araziye yer fıstığı ekildiğini duyurdu.
 • 10:59Silifke'de Park ve Bahçe DüzenlemesiSilifke Belediyesi tarafından park ve bahçelerde düzenleme yapıldığı bildirildi.
 • 10:57Uyuşturucu Madde OperasyonuGümrük ve Ticaret Bakanlığına bağlı, Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince Taşucu Seka Limanı'nda gerçekleştirilen operasyonlarda yaklaşık 60 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildiği bildirildi.
 • 10:14Yağ Tenekesinden Esrar ÇıktıYağ Tenekesinden Esrar ÇıktıGümrük Muhafaza ekipleri tarafından Taşucu Seka Limanı’nda yaklaşık 60 kilo uyuşturucu madde ele geçirildi.
 • 11:28Silifke Adliyesi Çevresinde Peyzaj ÇalışmasıSilifke Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Köklü, "Hizmet binamızın eksikliklerini bir bir çözüyoruz.
 • 11:16Silifke'de Muhtarlara Bilgilendirme ToplantısıSilifke ilçesinde muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
 • 10:48Silifke Devlet Hastanesi Başhekimi Hüseyin Gölgeli OlduSilifke Devlet Hastanesi Başhekimi Hüseyin Gölgeli OlduSilifke Devlet Hastanesi Başhekimlik (Hastane Yöneticisi) görevine Uzm. Dr. Hüseyin Gölgeli atandı.
 • 10:42Başsavcı Köklü'den, Silifke Belediyesi'ne TeşekkürBaşsavcı Köklü'den, Silifke Belediyesi'ne TeşekkürSilifke Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Köklü, Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut’a Adliye binası çevresinde gerçekleştirilen peyzaj düzenlemesi çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, özel olarak yaptırılan hediyelerini sundu.
 • 09:45Mersin'den Amerika ve Çin'e 'Yeşil Altın' İhracatıMersin'den Amerika ve Çin'e 'Yeşil Altın' İhracatıMersin Silifke'de ormanda doğal yetişen ve 'yeşil altın' olarak adlandırılan defne, fabrikalarda işlendikten sonra Amerika ve Avrupa ülkelerine ihraç ediliyor.
 • 15:45Zihinsel Engelli Çocuk 2 Yıldır KayıpZihinsel Engelli Çocuk 2 Yıldır KayıpMersin’in Tarsus ilçesinde, zihinsel engelli 17 yaşındaki Yakup Barut’tan 2 yılı aşkın süredir haber alınamıyor.
 • 15:18Brokoli Çiftçiler İçin Alternatif OluyorBrokoli Çiftçiler İçin Alternatif OluyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Silifke'de deneme amaçlı ekilen brokoli,- Üretim yapan çiftçi Özgür Soydan, Brokoli Mersin'de çiftçiler için alternatif oluyor- Yaş meyve sebze yetiştiriciliğinde önemli merkezlerden Silifke ilçesinde yeni ürün arayışı içerisindeki çiftçiler brokoli üretimine yönelmeye başladı Mersin'in yaş sebze meyve üretiminde önemli merkezlerinden Silifke ilçesinde yeni ürün arayışı içerisinde olan çiftçiler brokoli yetiştiriciliğine yönelmeye başladı.
 • 14:43Brokoli Mersin'de Çiftçiler İçin Alternatif OluyorMersin'in yaş sebze meyve üretiminde önemli merkezlerinden Silifke ilçesinde yeni ürün arayışı içerisinde olan çiftçiler brokoli yetiştiriciliğine yönelmeye başladı.
 • 10:53Aybak: Aybak: "2015'te Suya Kesinlikle Zam Yapmadık, Aksine 5 Kuruş İndirdik"Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürü Turgut Aybak, suya zam yaptıkları yönündeki algının doğru olmadığını, 5 kuruş indirim yapmalarına rağmen faturaların yüksek gelmesinin, yüzde 45 oranındaki atıksu bedeli ve su fiyatının enflasyona endeksli olmasından kaynaklandığını söyledi.
 • 10:30Turgut: Turgut: "Gençlerimiz Refahın ve Geleceğin Güvencesidir"Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, gençliğin her zaman yanında olan bir belediye başkanı olduğunu belirterek, “Gençlerimiz, refahın ve geleceğin güvencesidir” dedi.
 • 13:54Kardeş Şehirler Tarihi ve Turistik Yerleri GezdiKardeş Şehirler Tarihi ve Turistik Yerleri Gezdi1. Uluslararası Kardeş Şehirler Turizm Zirvesi için Mersin’e gelen misafirler, Silifke ve Erdemli ilçelerindeki tarihi ve kültürel mekanları gezerek, Mersin’i yakından tanıma fırsatı buldu.
 • 12:08Türkiye Turizmde Vazgeçilecek Bir Ülke DeğilTürkiye Turizmde Vazgeçilecek Bir Ülke Değil"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Mersin'in Erdemli ilçesindeki tarihi Kızkalesi'nden görüntü- Mersin bölgesine gelen turistlerin Silifke Ayatekla kilisesi içinde fotoğraf çekmeye çalışması-Kilise çevresindeki kalıntıdan görüntü- Avrupa-Türkiye Turizm Konseyi Başkanı Hüseyin Baraner ile yapılan röportaj- Kanlıdivane antek kenti harabelerinden görüntü- Hüseyin Baraner ile yapılan röportaj-Tarihi Kızkalesi'nde yaz tatili görüntüsü (Arşiv)- Baraner ile yapılan röportajın devamı - Mersin'in Erdemli ilçesinde yapılan Uluslararası Kardeş Şehirler Turizm Zirvesine katılan konuklardan görüntü- Hüseyin Baraner ile yapılan röportajd "Türkiye turizmde vazgeçilecek bir ülke değil"- Avrupa-Türkiye Turizm Konseyi Başkanı Baraner: - "Türkiye'nin turizm anlamında Avrupa pazarlarındaki ürün zenginliği, çeşitliliği ve hizmet kalitesinin yüksek olması bizi her zaman güçlü kılıyor.
 • 11:48Mersin Mermer İhracatında da İddialıMersin Mermer İhracatında da İddialıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Mermer ocağı- Mermer işleme atolyeleri - Silifke Organize Sanayi Bölgesi'nde mermer fabrikası işletmeciliği yapan Murat Demir- Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Kaynar Mersin mermer ihracatında da iddialı- Sebze ve meyve üreticisi Silifke ilçesinde üretimi yapılan bej mermeri Uzakdoğu ve Arap ülkelerinin ilgisiyle karşılaşıyor- Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kaynar: -"Silifke bej mermeri olarak dünya literatüründe yerimizi almış bulunmaktayız" Türkiye'de sebze ve meyve yetiştiriciliğiyle öne çıkan Mersin'in Silifke ilçesi, Uzakdoğu ve Arap ülkelerine mermer ihracatıyla da adından söz ettiriyor.
 • 10:29Mersin Mermer İhracatında da İddialıTürkiye'de sebze ve meyve yetiştiriciliğiyle öne çıkan Mersin'in Silifke ilçesi, Uzakdoğu ve Arap ülkelerine mermer ihracatıyla da adından söz ettiriyor.
 • 21:26Turizm Zirvesi Turistik Geziyle Sona ErdiTurizm Zirvesi Turistik Geziyle Sona ErdiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kardeş Şehirler Turizm zirvesine katılan konukların Silifke Ayatekla kilisesini ziyareti, - Ayatekla harabelerini gezen konuklardan görüntü, - Silifke Müzesinden görüntü, - Kızkalesi sahilinden görüntü, - Kızkalesinde anı fotoğrafı çektirilmesi, - Kazakistanlı konukların denize girmeleri, - Kanlıdivane ören yerinin gezilmesi ve fotoğraf çektirilmesi, Uluslararası Kardeş Şehirler Turizm Zirvesi- Mersin'de ilki düzenlenen zirve katılımcıların tarihi ve turistik yerleri gezmesiyle sona erdi Mersin'de 20 ülkeden çok sayıda belediye başkanının katılımıyla bu yıl birincisi düzenlenen Uluslararası Kardeş Şehirler Turizm Zirvesi, konukların Erdemli ilçesindeki tarihi ve turistik yerleri ziyaretiyle sona erdi.
 • 14:0925 Ülkeden Turizm Temsilcileri Paris'te Hayatını Kaybedenler İçin Dua Etti25 Ülkeden Turizm Temsilcileri Paris'te Hayatını Kaybedenler İçin Dua Etti4 kıta, 25 ülke, 52 belediyeden belediye başkanlarının da aralarında bulunduğu 180’e yakın turizm temsilcisi, Mersin’in Silifke İlçesinde Azize Tekla Kilisesini ziyaret ederek Paris’te hayatını kaybedenler için dua etti.
 • 12:10Reçine Üretimi Artacak, İthalat Azalacakİlaçtan parfümeriye, lastik ve kağıt sektörlerine kadar geniş bir kullanım alanı olan reçinede, 100 milyon dolara ulaşan ithalat, doğal reçine üretimiyle önlenebilecek.
 • 10:16Mersin'de Elektrik KesintisiMersin'in Aydıncık, Bozyazı, Silifke, Tarsus, Toroslar ve Yenişehir ilçelerinde Pazar günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 10:31Mersin'in İlçelerinde Cumartesi Elektrik Kesintisi YapılacakMersin'in Akdeniz, Erdemli, Mezitli, Mut, Silifke, Tarsus ve Yenişehir ilçelerinde Cumartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 10:10Mersin'de Orman Köylüsü Reçineden de KazanacakMersin'de Orman Köylüsü Reçineden de KazanacakMersin Orman Bölge Müdürlüğü, reçineden en yüksek düzeyde gelir elde ederek yöre halkına ekonomik yönden katkı sağlanması hedefiyle reçine üretimi yapılabilecek ormanlık alanlar tespitini yaparak, köylülere eğitim verdi.
 • 10:06Mersin'de Elektrik KesintisiMersin’in Aydıncık, Çamlıyayla, Silifke ve Tarsus ilçelerinde cuma günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 14:20Büyük Önder Atatürk Mersin'de AnıldıMersin'in Anamur, Silifke, Gülnar, Erdemli ve Tarsus ilçelerinde Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77. yılında anma programları düzenlendi.