SON DAKİKA SİLİFKE HABERLERİ

Son Dakika Silifke Haberleri

12:17
Dünya Gençleri Kış Kamplarında Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenlediği kış gençlik kampları, Türkiye'de öğrenim gören yabancı uyruklu lise öğrencilerini ağırlıyor.
20:02
Silifke'ye 15 Dakika Dolu Yağdı Mersin'in Silifke ilçesine 15 dakika boyunca yağan dolu, çiftçiyi korkuttu.
Silifke'ye 15 Dakika Dolu Yağdı
15:22
Silifke'de Eski Araç Lastikleri Saksı Olarak Değerlendiriliyor Silifke Belediyesi, eski araç lastiklerinin içerisine çiçek dikilerek şehrin uygun yerlerinde saksı olarak değerlendiriyor.
Silifke'de Eski Araç Lastikleri Saksı Olarak Değerlendiriliyor
13:00
Çiftçinin Gübre Gideri Azalacak Verimi Artacak Silifke Sulama Kooperatifleri Kurucu Müdürü Ersin Akdoğan, meyve ve sebzelerin gübre ihtiyacını belirleyen bir cihazın yapıldığını böylelikle gerçek gübreleme sağlanarak bölgede verimli tarım yapılabilmesinin önünü açacaklarını belirterek, “Silifkeli çiftçilerimizin gübre giderleri azalacak verimleri artacak” dedi.
Çiftçinin Gübre Gideri Azalacak Verimi Artacak
08:38
Karayollarında Durum Karayollarının enerji iletim hattı ve yapım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor.
Karayollarında Durum
15:38
Antalya Türkiye'den 5 Bin Araç Işid'e Kaçırıldı Terör örgütü IŞİD'in, Türkiye'de birçok ildeki araç kiralama şirketlerinden 'joker' olarak anılan işbirlikçileri aracılığıyla kiraladığı 5 bin civarında aracı Reyhanlı üzerinden Suriye'ye kaçırdığı iddia edildi.
Antalya Türkiye'den 5 Bin Araç Işid'e Kaçırıldı
12:33
Mersin Kent Konseyi'nden 'Göksu Konulu' Çalıştayı Mersin Kent Konseyi tarafından, ’Göksu Deltası Üzerindeki Baskıları, Tehditleri Tespit Edip Korunmasına Yönelik Önlemlerin Geliştirilmesi’ konulu çalıştay düzenlendi.
Mersin Kent Konseyi'nden 'Göksu Konulu' Çalıştayı
11:30
Türkiye'den 5 Bin Araç IŞİD'e Kaçırıldı IŞİD, Türkiye'de birçok ildeki araç kiralama şirketlerinden 'joker' olarak anılan işbirlikçileri aracılığıyla kiraladığı 5 bin civarında aracı Suriye'ye kaçırdı.
Türkiye'den 5 Bin Araç IŞİD'e Kaçırıldı
18:44
Yabancı Öğrenciler Silifke'de Kamp Yapıyor Yabancı öğrenciler Silifke'de kamp yapıyor- Türkiye'ye eğitim görmek için 51 ülkeden gelen 395 öğrenci, Silifke ilçesinde kampa girdi Türkiye'ye eğitim görmek için 51 ülkeden gelen 395 öğrencinin, tatilde kaynaşmaları ve tanışmalarını sağlamak amacıyla Mersin'in Silifke ilçesinde kamp düzenlendi.
Yabancı Öğrenciler Silifke'de Kamp Yapıyor
17:44
Yabancı Öğrenciler Silifke'de Kamp Yapıyor Türkiye'ye eğitim görmek için 51 ülkeden gelen 395 öğrenci, Silifke ilçesinde kampa girdi.
17:05
Mersin'de Kuvvetli Yağış Uyarısı Mersin'in bazı ilçeleri için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı.
15:08
Gezginlerin Uğrak Yeri: Uzuncaburç Antik Kenti Mersin’deki Uzuncaburç Antik Kenti kış aylarında da gezginlerin uğrak yeri oluyor.
Gezginlerin Uğrak Yeri: Uzuncaburç Antik Kenti
11:58
Atatürk'ün Erdemlililerle Sohbetinin 90. Yılı Törenle Kutlandı Mersin’in Erdemli ilçesinde, 90 yıl önce vilayet olan Silifke’ye gerçekleştireceği bir ziyaret için yolculuk yapan Mustafa Kemal Atatürk’ün karşılanması ve gerçekleşen sohbetin yıldönümü, emekli öğretmenler ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri tarafından törenle kutlandı.
Atatürk'ün Erdemlililerle Sohbetinin 90. Yılı Törenle Kutlandı
11:53
Atatürk'ün Silifke'ye Gelişinin 90. Yılı Kutlandı Mustafa Kemal Atatürk'ün Silifke ilçesine gelişinin 90. yıl dönümü törenle kutlandı.
Atatürk'ün Silifke'ye Gelişinin 90. Yılı Kutlandı
11:29
Silifke'de Uluslararası Kış Kampı Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Merkezleri Genel Müdürlüğü’nün Mersin’in Silifke ilçesinde düzenlediği “Kış kampı”na 51 ülkeden gençler katıldı.
Silifke'de Uluslararası Kış Kampı
17:03
Virajı Alamayan Otobüs Kayalara Çarptı: 1 Ölü 14 Yaralı Mersin'in Gülnar ilçesinde virajı alamayan otobüsün yoldan çıkması sonucu meydana gelen kazada 1 kişi öldü, 14 kişi yaralandı.
Virajı Alamayan Otobüs Kayalara Çarptı: 1 Ölü 14 Yaralı
12:25
Hostesin Acı Sonu Mersin’in Gülnar ilçesine bağlı Büyükeceli Mahallesi yakınlarında otobüsün yoldan çıkması sonucu meydana gelen kazada 1 kişi öldü, 14 kişi yaralandı.
Hostesin Acı Sonu
13:36
Çilek Üreticileri, Rusya İçin Dua Etti Mersin’in Silifke İlçesine bağlı Atayurt Mahallesinde çilek üreticileri çilek tarlasında el açıp Rusya’nın ekonomik durumunun düzelmesi için dua ettiler.
Çilek Üreticileri, Rusya İçin Dua Etti
12:56
Silifkeli Çilek Üreticileri, Tarlada El Açıp Rusya İçin Dua Ettiler Mersin’in Silifke İlçesine bağlı Atayurt Mahallesinde çilek üreticileri çilek tarlasında el açıp Rusya’nın ekonomik durumunun düzelmesi için dua ettiler.
Silifkeli Çilek Üreticileri, Tarlada El Açıp Rusya İçin Dua Ettiler
09:51
Emıtt'te 'Yörük Kültürü' Ziyaretçileri Cezbetti Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT), Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin standı büyük ilgi görüyor.
Emıtt'te 'Yörük Kültürü' Ziyaretçileri Cezbetti
16:14
Taşucu'nda 65 Yıllık Savaş Gemisi Batırıldı Mersin'in Silifke ilçesinde, Akdeniz Sahil Güvenlik Komutanlığı'nda 3 yıl önce hurdaya çıkarılan ve Taşucu Turizm İşletmeciler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'ne Hibe edilen 65 yıllık savaş gemisi batırıldı.
12:56
Adliye Çalışanları Kan Bağışında Bulundu Silifke Cumhuriyet Başsavcılığı ve Kızılay Silifke Şubesi işbirliğiyle düzenlenen kan bağışı kampanyası, büyük ilgi gördü.
Adliye Çalışanları Kan Bağışında Bulundu
12:12
Belediye Başkan Vekili Korkmaz, Çalışmaları Yerinde İnceledi Silifke Belediye Başkan Vekili Zarif Korkmaz, belediyeye bağlı Garaj Amirliği'nin çalışmalarını yerinde inceleyerek, şehir merkezi ve mahallelerde vatandaşların isteklerini dinledi.
Belediye Başkan Vekili Korkmaz, Çalışmaları Yerinde İnceledi
10:07
65 Yıllık Savaş Gemisi Dalış Turizmine Kazandırıldı Mersin’in Silifke ilçesinde, Akdeniz Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda 3 yıl önce hurdaya çıkarılan 65 yıllık savaş gemisi, dalış turizmini geliştirmek amacıyla batırıldı.
65 Yıllık Savaş Gemisi Dalış Turizmine Kazandırıldı
09:44
Batırılan Savaş Gemisi Dalış Turizmine Kazandırıldı Mersin’in Silifke ilçesinde, Akdeniz Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda 3 yıl önce hurdaya çıkarılan 65 yıllık savaş gemisi, dalış turizmini geliştirmek amacıyla batırıldı.
11:36
Mersin'de Göçmen Kaçakçılığı Mersin’in Erdemli ve Silifke ilçelerinde jandarma ekiplerince düzenlenen iki ayrı operasyonda, yasa dışı yollarla Avrupa ülkelerine kaçmaya çalışan 140 göçmen yakalandı.
Mersin'de Göçmen Kaçakçılığı
10:30
Türk Lokumunu Sahiplenen Yunanistan'a Yoğurtlu Lokum Gönderiyor Mersin'in Silifke ilçesinde cezeryeci Fuat Can Özsu tarafından 4 yıllık bir çalışmanın ürünü olan ve 2013 Mart ayında piyasaya sürülen ‘yoğurtlu lokum’ büyük ilgi görürken, özellikle Türk lokumunu sahiplenen Yunanistan'a Silifke yoğurtlu lokumu gönderiliyor.
Türk Lokumunu Sahiplenen Yunanistan'a Yoğurtlu Lokum Gönderiyor
09:44
Türk Lokumunu Sahiplenen Yunanistan'a Yoğurtlu Lokum Gönderiyor Mersin’in Silifke ilçesinde cezeryeci Fuat Can Özsu tarafından 4 yıllık bir çalışmanın ürünü olan ve 2013 Mart ayında piyasaya sürülen ‘yoğurtlu lokum’ büyük ilgi görürken, özellikle Türk lokumunu sahiplenen Yunanistan’a Silifke yoğurtlu lokumu gönderiliyor.
Türk Lokumunu Sahiplenen Yunanistan'a Yoğurtlu Lokum Gönderiyor
13:11
Silifke'de Topraksız Çilek Üreticinin Yüzünü Güldürüyor Türkiye'nin önemli çilek üretim merkezlerinden Silifke'de, topraksız tarımla yapılan çilek üretimi hem erkenciliği hem de verimliliğiyle üreticisine kazanç sağlıyor.
Silifke'de Topraksız Çilek Üreticinin Yüzünü Güldürüyor
13:09
Silifke'de Topraksız Çilek Üreticinin Yüzünü Güldürüyor Türkiye'nin önemli çilek üretim merkezlerinden Silifke'de, topraksız tarımla yapılan çilek üretimi hem erkenciliği hem de verimliliğiyle üreticisine kazanç sağlıyor.
Silifke'de Topraksız Çilek Üreticinin Yüzünü Güldürüyor
19:13
Kuşlar Aç Kalmasın Diye Yem Bıraktılar Doğa Koruma ve Milli Parklar Mersin Şube Müdürlüğü ekipleri, olumsuz hava nedeniyle yem bulmakta zorlanan Silifke'deki Göksu Deltasında bulunan kuşlara yem bıraktı.
Kuşlar Aç Kalmasın Diye Yem Bıraktılar
21:18
HSYK'dan Yeni Kararname Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) yeni bir kararname yayımlandı.
20:10
HSYK'dan Adli ve İdari Yargı Kararnamesi Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Birinci Dairesinin adli ve idari yargı kararnamesi ile 888 savcı ve hakiminin görev yeri değişti.
13:55
Bünyamin Uçar, CHP Silifke İlçe Başkanı Oldu CHP Silifke İlçe Başkanı Mustafa Tahsin Şimşekli’nin, ilçe başkanlığı görevinden istifa ederek, Mersin Milletvekilliğine aday adaylığını açıklamasının ardından, boşalan İlçe Başkanlığı koltuğuna, partide yıllardır çeşitli kademelerde görev yapan Bünyamin Uçar oturdu.
Bünyamin Uçar, CHP Silifke İlçe Başkanı Oldu
11:28
Birlikte Uyuşturucu Kullandığı Arkadaşını Öldürdü Mersin'in Silifke ilçesinde, alacak verecek meselesi yüzünden aralarında tartışma çıkan İbrahim Y. birlikte içki içip uyuşturucu kullandığı arkadaşı Onur Ş.yi öldürdü.
Birlikte Uyuşturucu Kullandığı Arkadaşını Öldürdü
09:56
Elektrik Dağıtım Şirketleri Geri Ödeme Yapacak Yargıtay 3. Hukuk Dairesi de, abonelerden alınan 'fazla TRT payı ve sayaç okuma parasının' iadesini kararlaştırdı. Vatandaşlar paralarının iadesi için başvuru yapabilecek.
Elektrik Dağıtım Şirketleri Geri Ödeme Yapacak
09:44
Kayıp Kaçak Bedeli ve TRT Payı Nasıl Geri Alınır ? Kayıp kaçak bedeli ve TRT payını geri almak için na yapmalı ? Yargıtay 3. Hukuk Dairesi de, abonelerden alınan 'fazla TRT payı ve sayaç okuma parasının' iadesini kararlaştırdı. Vatandaşlar paralarının iadesi için başvuru yapabilecek.
Kayıp Kaçak Bedeli ve TRT Payı Nasıl Geri Alınır ?
09:40
Vatandaş Elektrik Dağıtım Şirketlerinden Alacaklı Yargıtay 3. Hukuk Dairesi de, abonelerden alınan 'fazla TRT payı ve sayaç okuma parasının' iadesini kararlaştırdı. Vatandaşlar paralarının iadesi için başvuru yapabilecek.
Vatandaş Elektrik Dağıtım Şirketlerinden Alacaklı
07:55
Vatandaşın Kayıp Kaçak Bedelinden Sonra Yeni Bir Alacağı Daha Çıktı Yargıtay 3. Hukuk Dairesi, abonelerden alınan 'fazla TRT payı ve sayaç okuma parasının' iadesini kararlaştırdı. Vatandaşlar paralarının iadesi için başvuru yapabilecek.
Vatandaşın Kayıp Kaçak Bedelinden Sonra Yeni Bir Alacağı Daha Çıktı
14:58
İki Günlük Don Mersinli Çiftçiyi Vurdu Geçtiğimiz hafta tüm Türkiye’yi etkisi altına alan aşırı soğuklarda, Mersin’de yaşanan 2 günlük zirai don felaketi çiftçiyi vurdu.
İki Günlük Don Mersinli Çiftçiyi Vurdu
10:26
Silifke'de Suriyelilere Yakacak Yardımı Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Silifke'ye gelen Suriyeli 60 aileye, "Bir Ev de Sen Isıt" kampanyası kapsamında 6 ton odun dağıtıldı.
Silifke'de Suriyelilere Yakacak Yardımı
09:57
Suriyelilere Yakacak Yardımı Mersin'de 60 aileye 100'er kilogram odun dağıtıldı.
Suriyelilere Yakacak Yardımı
14:12
Silifke TSO ile İŞKUR Arasında Protokol Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Kaynar ile İŞKUR Mersin İl Müdürü Mustafa Kutlu arasında İŞKUR'a yer tahsisi konusunda protokol imzalandı.
Silifke TSO ile İŞKUR Arasında Protokol
10:22
Silifke'de Çilek İhracatında Hedef 20 Bin Ton Türkiye'nin önemli çilek üretim merkezlerinden Silifke'de bu yıl 20 bin ton çilek ihracatının yapılması hedefleniyor.
Silifke'de Çilek İhracatında Hedef 20 Bin Ton
12:17
Silifkeli Genç Tekvandoculara Kuşak Töreni Yapıldı Mersin’in Silifke İlçesinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından açılan Tekvando kursuna katılarak bir üst kuşağa geçen sporculara kuşakları düzenlenen törenle takıldı.
19:59
TEOG Şampiyonu, Silifke'den Mersin Silifke'de okuyan 8 sınıf öğrencisi Selvihan Selvi, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavında, 120 soruya doğru cevap vererek Türkiye birincisi oldu.
TEOG Şampiyonu, Silifke'den
19:24
TEOG Şampiyonu Silifke'den Mersin'in Silifke ilçesinde 8. sınıf öğrencisi Selvihan Selvi, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavında, 120 soruya doğru cevaplayıp Türkiye birincisi oldu.
TEOG Şampiyonu Silifke'den
15:48
Mersin'de Kar Yağışı Mersin’in Silifke ilçesine yıllar sonra ilk kez kar yağdı.
15:31
Yurtta Kış Mersin'in Gülnar ilçesinde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle Gülnar Silifke karayolu ulaşıma kapandı.
13:57
Silifke'de Yat Üretim Merkezi Projesi Çalıştayı Düzenlendi Silifke’de Doğu Akdeniz Taşucu Yat Üretim Merkezi Projesi çalıştayı düzenlendi.
Silifke'de Yat Üretim Merkezi Projesi Çalıştayı Düzenlendi
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 31.01.2015 13:34:35. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA SİLİFKE HABERLERİ
[Hata Bildir]