SON DAKİKA SİLİFKE HABERLERİ

Son Dakika Silifke Haberleri

 • 14:45Silifke'de Cami TemizliğiMersin Büyükşehir Belediyesi, Silifke ilçesindeki camilerde temizlik çalışması başlattı.
 • 14:16Büyükşehir Belediyesi'nden Kampüs Geçici Hayvan Bakımevi Haberlerine TepkiMersin Büyükşehir Belediyesi, son günlerde Kampüs Geçici Hayvan Bakımevi üzerinden belediyeye yönelik asılsız suçlamalarda bulunulduğu belirtilerek, “Sokak hayvanları ile ilgili birçok projeye imza atan belediyemiz, bazı basın yayın organları aracılığıyla haksız bir şekilde karalanmaya çalışılmaktadır.
 • 12:28Silifke'nin Kırsal Mahalleleri Belediye Hizmetleriyle DeğerleniyorSilifke'nin Kırsal Mahalleleri Belediye Hizmetleriyle DeğerleniyorSilifke Belediyesi tarafından kırsal mahallelerde sürdürülen çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.
 • 18:35AK Parti Seçim BeyannamesiAK Parti'nin 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri'ne ilişkin beyannamesine göre, tarım sektöründe, yemde ve gübrede KDV kaldırılacak, genç çiftçilere projelerine yönelik 30 bin lira karşılıksız destek verilecek.
 • 17:54Davutoğlu: Davutoğlu: "Dünyada İlk Üç Katlı Tüneli İnşallah İstanbul'a Armağan Edeceğiz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması AK Parti seçim beyannamesini açıkladı- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (11)- "AK Parti kadrolarının en önemli farkı proje, eser ve hizmet üreten kadro olmasıdır.
 • 17:25AK Parti Seçim Beyannamesini AçıkladıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti kadrolarının en önemli farkının, proje, eser ve hizmet üretmeleri olduğunu belirterek, "Bugüne kadar hep böyle olmuştur, bundan sonra da böyle olacaktır" dedi.
 • 13:07Mersin'de Alternatif Ürün Yer Fıstığı SevindirdiMersin'de Alternatif Ürün Yer Fıstığı SevindirdiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Tarlada fıstık toplayan kadınlar - Kadınların fıstık torbalarını taşımaları- Fabrikada fıstıkları işleyen kadınlar - Fıstıkların toplandığı depo Mersin'de alternatif ürün yer fıstığı sevindirdi- Silifke ilçesinde hasadına başlanan yer fıstığının rekoltesi ve fiyatı üreticileri memnun etti Mersin'in Silifke ilçesinde alternatif ürün olarak ekilen ve hasadına başlanan yer fıstığının kilogramının 6 liraya kadar alıcı bulması üreticiyi sevindirdi.
 • 09:40Gülnar'daki Pat Pat Kazasında Ölü Sayısı 2'ye YükseldiGülnar'daki Pat Pat Kazasında Ölü Sayısı 2'ye YükseldiMersin'in Gülnar ilçesine bağlı Gezende mahallesinde pat pat diye tabir edilen tarım aracının virajı alamayarak uçuruma yuvarlanması sonucu meydana gelen kazada hayatını kaybedenlerin sayısı 2’ye yükseldi.
 • 17:29AK Parti Seçim Çalışmalarına Hızlı BaşladıAK Parti Seçim Çalışmalarına Hızlı BaşladıAK Parti Mersin İl Teşkilatı ve milletvekili adayları 1 Kasım’da gerçekleşecek olan genel seçimler için çalışmalarına hızlı başladı.
 • 10:12Silifke'nin Kavak Mahallesi'ne Sosyal AlanSilifke'nin Kavak Mahallesi'ne Sosyal AlanSilifke Belediyesi tarafından Kavak Mahallesi’ne kazandırılan sosyal alan, mahalle sakinlerinin beğenisini kazandı.
 • 16:29Mersin'de Faciadan DönüldüMersin'de Faciadan DönüldüMersin’in Silifke ilçesinde içinde 17 kişinin bulunduğu yolcu otobüsü hareket halindeyken alev alarak yanmaya başladı.
 • 00:38Mut'ta 3 Aracın Karıştığı Zincirleme Kazada 4 Kişi YaralandıMut'ta 3 Aracın Karıştığı Zincirleme Kazada 4 Kişi YaralandıMersin’in Mut ilçesinde 3 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında 4 kişi yaralandı.
 • 14:59Turgut: Turgut: "Silifke'de Kurban Bayramı Huzurlu Geçti"Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, alınan önlemlerle ilçede huzurlu bir bayram geçirdiklerini söyledi.
 • 14:59Silifke'de Arazi Yollarına BakımSilifke'de Arazi Yollarına BakımSilifke Belediyesi, arazi yollarındaki bakım ve düzenleme faaliyetleriyle çiftçilerin yüzünü güldürüyor.
 • 14:56Elvan: Elvan: "Mersin'deki Ulaştırma Projelerini Hızla Tamamlayacağız"Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, Mersin-Adana Karayolu ile Liman ve Hal Kavşağı projelerini 1 Kasım seçimlerinden önce ihaleye çıkaracaklarını söyledi.
 • 10:00Mut'ta Trafik Kazası: 1 Ölü, 10 YaralıMersin’in Mut ilçesindeki trafik kazasında, 1 kişi öldü, 10 kişi de yaralandı.
 • 01:50Mersin'de Trafik Kazası: 1 Ölü, 10 YaralıMersin'in Mut ilçesinde iki otomobilin çarpışması sonucu, 1 kişi hayatını kaybetti, 10 kişi yaralandı.
 • 23:30Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan AçıklamasıEski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti Mersin milletvekili adayı Lütfi Elvan, "Ne yazık ki her iki parti de koalisyon çağrımıza olumlu cevap vermedi ve erken seçim kararı alındı.
 • 20:53Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan;Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan;Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, teröre karşı ciddi bir mücadele başlatıldığını belirterek, "Terörün kökünü kazıyacağız" dedi.
 • 11:02Silifke'de 4. Köprü İçin Sondaj Çalışmalarına BaşlandıSilifke'de 4. Köprü İçin Sondaj Çalışmalarına BaşlandıSilifkelilerin büyük bir heyecanla beklediği, Göksu Nehri üzerine yapılacak olan 4’üncü köprünün yapımı için sona yaklaşılıyor.
 • 11:02CHP Silifke'de Görev Dağılımı YapıldıCHP Silifke'de Görev Dağılımı YapıldıOlağan kongresini gerçekleştiren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Silifke İlçe Örgütünde görev dağılımı yapıldı.
 • 16:46Büyükşehir'den 13 İlçeye Ücretsiz Kurban Kesim ÜnitesiBüyükşehir'den 13 İlçeye Ücretsiz Kurban Kesim ÜnitesiMersin Büyükşehir Belediyesi 21 mobil kesim ünitesiyle Kurban Bayramı’nda vatandaşlara hizmet verecek.
 • 11:56Silifke Belediyesi'nde Bayramlaşma TöreniSilifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, Kurban Bayramı öncesinde belediye çalışanlarıyla bayramlaştı.
 • 10:56Kaymakamdan "Birlik ve Beraberlik" ÇağrısıSilifke Kaymakamı Şevket Cinbir, terör olaylarına karşı yapılan protestolarda birlik ve beraberliği bozacak hareketlerden kaçınılması gerektiği uyarısında bulundu.
 • 13:46Terör Olayları Nar Üreticisini de VurduTerör Olayları Nar Üreticisini de VurduMersin’in Silifke ilçesinde hasadına başlanan ancak Suriye’ye açılan sınır kapısının kapalı olması ve son zamanlarda yaşanan terör olayları nedeniyle Doğu ve Güneydoğu illerine sevkıyatı yapılamayan erkenci narın geçen yıl 3-3,5 lira olan fiyatı, bu sezon 1,5 liraya kadar geriledi.
 • 15:19Büyükşehir Belediye Meclisi İkinci Birleşimi YapıldıBüyükşehir Belediye Meclisi İkinci Birleşimi YapıldıMersin Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Eylül ayı ikinci birleşimi, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz başkanlığında Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapıldı.
 • 17:22Kocamaz Kocamaz "İçme Suyu Pahalı" İddialarını YalanladıMersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin’de içme suyunun diğer kentlere oranla daha pahalı olduğu yönündeki iddiaları yalanladı.
 • 13:11Touristic Caves İn Turkey's Mersin Now 'A Garbage Dump'Touristic Caves İn Turkey's Mersin Now 'A Garbage Dump'A documentary has revealed that the tourist-drawing Cennet and Cehennem (meaning heaven and hell in English) Caves in the southern province of Mersin's Silifke district have unofficially become garbage dumps. The documentary team, working for a TV channel, jumped into the 110-meter-deep caves with parachutes. Director Cemal Mekan said, "Something made us very confused. We saw a pebbled field right below the view terrace. When we went down, we saw a sea of plastic bottles. There were lots of wastes, even a wheelbarrow." Located on the Mersin-Silifke highway in the Mediterranean region, the caves of Heaven and Hell are actually two deep sinkholes. The Heaven Cave is home to a Zeus Temple from the Hellenistic era. The sound of ground water can easily be heard in this cave. Mekan also suggested that as the caves are not unreachable, "mountaineers can go and clean[the caves]." (Photo) - Mersin.
 • 13:31Vatandaşlar Halk Oyunlarını ÖğreniyorVatandaşlar Halk Oyunlarını ÖğreniyorAnadolu’nun çeşitli yörelerine ait halk oyunlarını 7’den 70’e ücretsiz olarak öğreten Denizli Büyükşehir Belediyesi, Türk kültürünün yaşatılmasına destek veriyor.
 • 10:05Mersin'de Elektrik KesintisiMersin’in Anamur, Erdemli, Mut, Silifke, Tarsus, Toroslar ve Yenişehir ilçelerinde cumartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 14:25'Guava' Kansere Karşı Koruyor'Guava' Kansere Karşı KoruyorAnavatanı Güney Amerika ve batı Hindistan olan guava meyvesi Silifke'de üretilmeye başlandı.
 • 13:35Mersin - Cennet-Cehennem Obruğu Pet Şişe ile DolmuşMersin - Cennet-Cehennem Obruğu Pet Şişe ile DolmuşCennet-Cehennem Obruğu pet şişe ile dolmuş İbrahim MAŞE/MERSİN, (DHA) -MERSİN'in Silifke İlçesi'ne bağlık Narlıkuyu mevkiinde doğal yollarla oluşan ve turistlerin ilgisini çeken Cennet ve Cehennem Obrukları'ndaki belgesel çekimi sırasında, önemli bir tarihi mirasın nasıl çöplüğe çevrildiği ortaya çıktı.
 • 13:13Cennet-Cehennem Obruğu Pet Şişe ile DolmuşCennet-Cehennem Obruğu Pet Şişe ile DolmuşMersin'in Silifke İlçesi'ne bağlık Narlıkuyu mevkiinde doğal yollarla oluşan ve turistlerin ilgisini çeken Cennet ve Cehennem Obrukları'ndaki belgesel çekimi sırasında, önemli bir tarihi mirasın nasıl çöplüğe çevrildiği ortaya çıktı.
 • 10:04"Guava" Kansere Karşı KoruyucuAnavatanı Güney Amerika ve batı Hindistan olan guava meyvesini Silifke’de üretmeye başlayan Ziraat Mühendisi Mustafa Levent, kilogramını 7,5 liradan sattığı meyvenin kazancından son derece memnun olduğunu söyledi.
 • 16:08Mersin Büyükşehir Belediyesi 13 İlçeye Mobil Kesim Ünitesi KuruyorMersin Büyükşehir Belediyesi 13 İlçeye Mobil Kesim Ünitesi KuruyorMersin Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı’nda 13 ilçeye mobil kesim ünitesi kuruyor.
 • 15:33Maliye Bakanlığı Büyükşehir'in Sahil Projesine Onay VermediMaliye Bakanlığı Büyükşehir'in Sahil Projesine Onay VermediMersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haluk Tunçsu, “En büyük projemiz” dediği, Mezitli’den Anamur’a kadar sahil boyunca iki etapta gerçekleştirmeyi planladıkları ve projesini 7 ayda hazırladıkları ‘Sahil Projesi’ne Milli Emlak Genel Müdürü ‘Evet’ demesine karşın, Maliye Bakanlığı’nın onay vermediğini söyledi.
 • 12:36Mersin'de Sahte Para OperasyonuMersin'in Silifke ilçesinde bir eğlence mekanında sahte 500 avroları piyasaya sürmek isterken yakalanan 4 kişiden 2'si tutuklandı.
 • 12:21Mersin'de 4 Kişi Sahte Para ile YakalandıMersin'de 4 Kişi Sahte Para ile YakalandıMersin’in Silifke ilçesinde jandarma ekiplerince takip edilen 4 kişi, bir eğlence merkezinde 8 adet sahte 500 Euro ile yakalandı.
 • 12:02Sahte Euro ile Eğlenirken YakalandılarSahte Euro ile Eğlenirken YakalandılarMersin'in Silifke ilçesinde eğlendikleri gazinoya 5 adet sahte 500'er Euro veren 4 kişiden ikisi tutuklandı.
 • 11:42Silifke Belediyesi Bayram Hazırlıklarını TamamladıSilifke Belediyesi Bayram Hazırlıklarını TamamladıSilifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, vatandaşların bayramı huzur ortamı içerisinde geçirmesi için gereken tüm tedbir ve önlemlerin alındığını açıkladı.
 • 11:30CHP Silifke İlçe Başkanı Uçar, Güven TazelediCHP Silifke İlçe Başkanı Uçar, Güven TazelediCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Silifke İlçe Örgütü olağan kongresini gerçekleştirdi.
 • 17:51CHP'li Özkoç'tan Çözüm Süreci EleştirisiCHP'li Özkoç'tan Çözüm Süreci EleştirisiCHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı, Çözüm Süreci'nde PKK'nın daha fazla silah temin etmesini sağlamakla suçladı.
 • 13:30Yaylalarda Üzüm Hasadı BaşladıMersin'in Silifke ilçesinde nisan ayında örtü altında ilk hasadı yapılan ve kilosu 30 liraya kadar alıcı bulan sofralık üzümün yaylalarda da hasadına başlandı.
 • 13:54Çiftçiler Tarımsal Tahmin ve Erken Uyarı Sistemi ile TanışıyorÇiftçiler Tarımsal Tahmin ve Erken Uyarı Sistemi ile TanışıyorMersin Büyükşehir Belediyesi’nin, 8 ilçede toplam 12 mahallede kurduğu, ’Tarımsal Tahmin ve Erken Uyarı İstasyonu’ sayesinde çiftçiler zararlı haşereler, hastalıklar ve olumsuz hava koşullarına karşı önceden önlemlerini alabilecek.
 • 15:04Mersin Barosu'nun İlçe Yöneticilerine Ziyaretleri SürüyorMersin Barosu'nun İlçe Yöneticilerine Ziyaretleri SürüyorMersin Barosu, hem avukatların çalışma koşullarının iyileştirilmesi hem de adaletin sağlanmasında fiziki ve teknik şartların geliştirilerek, halkın hak arama mücadelesini kolaylaştırmak için ilçelerdeki yerel yöneticilere giderek işbirliği çağrısı yapıyor.
 • 09:16Karayollarında DurumKarayollarının yapım, onarım ve yenileme çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor.
 • 11:40Lastik Yakıp Yol Kesen Gençler Kaymakamı ÇıldırttıLastik Yakıp Yol Kesen Gençler Kaymakamı ÇıldırttıTerör olayları nedeniyle Silifke'de yapılan yürüyüşte lastik yakıp yol kapatan gençlere sinirlenen Kaymakam, "Lastik yanmasa içki kokusundan durulamayacak." dedi.
 • 11:29Terör Nar Üreticilerini de VurduTerör Nar Üreticilerini de VurduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ;- Erkenci narın toplanması- Narların toplandıktan sonra paketlenmesi- Silifke Ziraat Odası Başkanı Mahire Can'ın konuşması- Üretici Cem Ergül'ün konuşması- Toplanan narlardan detay Terör nar üreticilerini de vurdu- Silifke'de hasadına başlanan ancak terör olayları nedeniyle Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki illere sevkiyatı yapılamayan erkenci narın fiyatı 1,5 liraya kadar düştü- Silifke Ziraat Odası Başkanı Can: - "Yetiştirdiğimiz ürünleri Doğu ve Güneydoğu'daki illere göndereceğiz ama kamyoncular, tırcılar can güvenlikleri olmadığı gerekçesiyle gitmiyorlar"- "Terörün bir an önce bitmesi tek isteğimiz" HÜSEYİN HASKAN - Mersin'in Silifke ilçesinde hasadına başlanan ancak terör olayları nedeniyle Doğu ve Güneydoğu illerine sevkiyatı yapılamayan erkenci narın geçen yıl 3-3,5 lira olan fiyatı, bu sezon 1,5 liraya kadar geriledi.
 • 11:11Terör Nar Üreticilerini de VurduMersin'in Silifke ilçesinde hasadına başlanan ancak terör olayları nedeniyle Doğu ve Güneydoğu illerine sevkiyatı yapılamayan erkenci narın geçen yıl 3-3,5 lira olan fiyatı, bu sezon 1,5 liraya kadar geriledi.
 • 10:05Silifke'de 300 Öğrenci Ailesine Aylık 100 Lira YardımSilifke'de 300 Öğrenci Ailesine Aylık 100 Lira YardımSilifke Belediyesi, ortaöğretim kurumlarındaki 5 ile 12. sınıf düzeyinde öğrenim gören 300 öğrenci ailesine, aylık 100 TL yardım yapacak.