SON DAKİKA SİLOPİ HABERLERİ

Son Dakika Silopi Haberleri

 • 14:09Efkan Ala: Cizre'de Operasyonlar BittiEfkan Ala: Cizre'de Operasyonlar Bittiİçişleri Bakanı Efkan Ala, Cizre'de PKK'ya yönelik yürütülen operasyonların sona erdiğini açıkladı. Sokağa çıkma yasağı ise bir müddet daha devam edecek.
 • 14:31Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Bir Selam da Silopi'denCumhurbaşkanı Erdoğan'a Bir Selam da Silopi'denŞırnak'ın Silopi ilçesinde hendek ve barikatların kaldırıldığı operasyona katılan bazı güvenlik güçleri tarafından bir duvara 'Tayyip Baba' ve 'Biz geldik JÖH' yazıldığı ortaya çıktı.
 • 16:05Davutoğlu, Eleştirilere Yanıt Verdi: PYD ile Neden mi GörüştükDavutoğlu, Eleştirilere Yanıt Verdi: PYD ile Neden mi GörüştükBaşbakan Davutoğlu, Türkiye'nin PYD ile görüşmesini eleştirenlere "Çıkarımız gereği bu örgütlere ultimatom vermek için görüşürüz ama taviz vermeyiz" yanıtını verdi.
 • 16:17Bahçeli: Meclis Onayı Olmadan Kara Operasyonu Bize Bir Vatan KaybettirirBahçeli: Meclis Onayı Olmadan Kara Operasyonu Bize Bir Vatan KaybettirirDevlet Bahçeli, 'Suudi Arabistan ile birlikte yapılması gündemde olan kara operasyonuna' yönelik "Türkiye'nin kara operasyonuna girmesi bize bir vatan kaybettirir" dedi.
 • 22:01Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Daeş Artık Bir Maymuncuk Gibi, Her Kapıyı Açan Bir Örgüt Haline Gelmiş."GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Toplantıdan detaylar Numan Kurtulmuş'un konuşması Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (2) "Anayasa öylesine ciddi bir şekilde vesayet düzenekleri kurmuştur ve bunu anayasal teminat altına almıştır ki bunlar ortadan kaldırılmadan Türkiye'de demokratik bir sistemden bahsetmek mümkün değil" "DAEŞ ya da IŞİD dediğiniz şey, artık bir maymuncuk gibi her kapıyı açan, hangi kimse hangi kapıyı açmak istiyorsa onun amacına hizmet eden bir örgüt haline gelmiş.
 • 21:32Bakan Ramazanoğlu Silopi'de Bir Aileyi Evinde Ziyaret EttiBakan Ramazanoğlu Silopi'de Bir Aileyi Evinde Ziyaret EttiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Bakan Ramazanoğlu'nun bir aileyi ziyaret etmesi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu Şırnak'ın Silopi ilçesinde bir aileyi evinde ziyaret etti.
 • 20:38Bakan Ramazanoğlu, Silopi'de Stk Temsilcileriyle Bir Araya GeldiBakan Ramazanoğlu, Silopi'de Stk Temsilcileriyle Bir Araya GeldiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'nun STK üyeleri ile toplantısı -STK temsilcilerinden görüntüler -Ramazanoğlu'nun kadınlarla sohbeti ve kucaklaşması Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu Silopi ilçesinde Sivil Toplum Kuruluşları ile bir araya geldi.
 • 20:34Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (2)Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Anayasa öylesine ciddi bir şekilde vesayet düzenekleri kurmuştur ve bunu anayasal teminat altına almıştır ki bunlar ortadan kaldırılmadan Türkiye'de demokratik bir sistemden bahsetmek mümkün değil" dedi.
 • 19:35Erzincan Davutoğlu Bölücü Terör Örgütüne Karşı Dik Duracağız 1Erzincan Davutoğlu Bölücü Terör Örgütüne Karşı Dik Duracağız 1Davutoğlu: Bölücü terör örgütüne karşı dik duracağız (2) DAVUTOĞLU: DİSK GENEL KURULUNDA ALÇAKÇA SLOGANLAR ATILDI Başbakan Ahmet Davutoğlu, Erzincan İl Danışma Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada, İstanbul'da DİSK'in 15'inci olağan Genel Kurulu'nda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve AK Partiyi hedef alan protestoları eleştirdi.
 • 17:53Bakan Ramazanoğlu Silopi'deBakan Ramazanoğlu Silopi'deAile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Silopi’nin yarısından fazlasını ziyaret ettiklerini belirterek, “Buradan HDP’ye seslenmek istiyorum, PKK’nın çukur siyasetine destek vermeyi burada bıraksın artık. İnsanlar beraberce huzur içinde yaşamak istiyor” dedi.
 • 17:50Davutoğlu: Cizre'de Bir Tek Çukur, Barikat, Mayın KalmadıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Silopi'den sonra perşembe günü Cizre'de de operasyonlar tamamlandı.
 • 17:48Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu Silopi'deAile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu Silopi'deGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Toplantı salonundan detaylar Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'nun konuşması Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu ve polislerin Fatiha okuması Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu Silopi'de Ramazanoğlu, Şırnak'ın Silopi ilçesinde terör örgütüne yönelik tamamlanan operasyona katılan özel harekat polisleriyle bir araya geldi Ramazanoğlu: "Eli kanlı PKK terörü olsun, bunu destekleyen siyasi arka bahçeler olsun hepsine tek bir cevabımız var, biz, hepimiz iki elin kenetlenmesi gibi kardeşiz, biriz, beraberiz" Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, "Eli kanlı PKK terörü olsun, bunu destekleyen siyasi arka bahçeler olsun hepsine tek bir cevabımız var, biz, hepimiz iki elin kenetlenmesi gibi kardeşiz, biriz, beraberiz" dedi.
 • 17:36Davutoğlu: Bölücü Terör Örgütüne Karşı Dik Duracağız (2)Davutoğlu: DİSK GENEL KURULUNDA ALÇAKÇA SLOGANLAR ATILDI Başbakan Ahmet Davutoğlu, Erzincan İl Danışma Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada, İstanbul'da DİSK'in 15'inci olağan Genel Kurulu'nda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve AK Partiyi hedef alan protestoları eleştirdi.
 • 17:28Bahçeli'den 'Kara Operasyonu' AçıklamasıMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Hükümet Suudi Arabistanla kurduğu ve kurguladığı ilişkinin yönü ve muhteviyatı hakkında TBMM’ne derhal bilgi vermeli, gelişmeler hakkında doyurucu açıklama ve izahatlar yapmalıdır" dedi.
 • 17:24Bakan Ramazanoğlu: Hdp, PKK'nın Çukur Siyasetine Desteği BıraksınBakan Ramazanoğlu: Hdp, PKK'nın Çukur Siyasetine Desteği BıraksınAile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde yaptığı konuşmada, "Buradan HDP'ye seslenmek istiyorum.
 • 17:20Figen Yüksekdağ'ın Katıldığı İlçe Kongresi Sonrası GerginlikFigen Yüksekdağ'ın Katıldığı İlçe Kongresi Sonrası Gerginlik* HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, partisinin Sultangazi İlçe Kongresi'ne katıldı.
 • 17:13Figen Yüksekdağ Salon Yetersiz Olunca Konuşmasını Otobüs Üzerinde YaptıFigen Yüksekdağ Salon Yetersiz Olunca Konuşmasını Otobüs Üzerinde YaptıHalkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, partisinin Sultangazi'de bir düğün salonunda gerçekleşen Sultangazi İlçe Kongresi'ne katıldı.
 • 17:04Bahçeli: Suudi Arabistan'la Yan Yana Geliniyorsa Netice Feci Olaylara Kapı AralayabilecektirMhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündeme ilişkin değerlendirmelerinin yer aldığı yazılı bir açıklama yaptı.
 • 16:55Başbakan Davutoğlu Erzincan'daAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Erzincan her seferde göstermiştir ki ister işgal olsun ister deprem olsun Erzincanlı dirençlidir, Erzincanlı güçlüdür, Erzincanlı merttir, Erzincanlı omuz omuza verdi mi işgali de yener, deprem acılarını da sarar. Biz hep böyle gördük Erzincan'ı hep böyle göreceğiz.
 • 16:53MHP Genel Başkanı Bahçeli AçıklamasıMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Halep'teki kıyım ve katliamın sürmesi halinde Türkiye sınırında mülteci yığılmasının daha da artacağına işaret ederek, "Ortadoğu'nun kana bulanmasına çanak tutan batılı ülkeler Türkiye'yi tabir yerindeyse toplama kampına, sınır bekçiliğine ve mülteci bakıcılığına zorlamaktadır.
 • 16:45Yüksekdağ: Başbakan, 100 Yıl Önceki Dille KonuşuyorYüksekdağ: Başbakan, 100 Yıl Önceki Dille KonuşuyorHalkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkaknı Figen Yüksekdağ, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ‘şark meselesi bitmiştir’ sözlerine tepki gösterdi.
 • 16:26Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Silopi'yi Ziyaret EttiAile ve Sosyal Politikalar Bakanı Silopi'yi Ziyaret EttiSilopi- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Silopi'yi ziyaret etti (Tür: Yurt)
 • 16:18Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu Silopi'deAile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, "Eli kanlı PKK terörü olsun, bunu destekleyen siyasi arka bahçeler olsun hepsine tek bir cevabımız var, biz, hepimiz iki elin kenetlenmesi gibi kardeşiz, biriz, beraberiz" dedi.
 • 16:10Cizre'de Morga Kaldırılan Cenaze Sayısı 123'e YükseldiOperasyonların perşembe günü sona erdiği Şırnak'ın Cizre ilçesinde 14 Aralık'ta başlayan sokağa çıkma ise yasağı devam ediyor.
 • 16:08Başbakan Davutoğlu, Erzincan İl Danışma Meclisi Toplantısına KatıldıBaşbakan Davutoğlu, Erzincan İl Danışma Meclisi Toplantısına KatıldıBaşbakan Davutoğlu, terörle mücadelenin sonuna kadar süreceğini belirterek, "PKK terör örgütü ne ise uzantısı YPG, PYD de odur" dedi.
 • 16:00Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Başbakan Ahmet Davutoğlu, Erzincan'da yaptığı konuşmada, öne çıkan satır başları şöyle: "Silopi'den sonra perşembe günü Cizre'de de beklenen sonuca ulaştık ve başarılı operasyonlar tamamlandı.
 • 15:42Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu AçıklamasıAile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, son verilere göre Silopi'de 4 bin 500 ailenin ziyaret edildiğini belirterek, "Bu da yaklaşık 35 bin civarında vatandaşımıza tekabül ediyor.
 • 15:30Terör Mağdurları İçin Kermes DüzenlendiAK Parti Siirt İl Kadın Kolları tarafından terör mağdurları ve Suriyeli sığınmacıların yararına kermes düzenledi.
 • 14:29Şehit Oğlunun Acısını Unutmak İçin Kalay YapıyorŞehit Oğlunun Acısını Unutmak İçin Kalay YapıyorŞanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde sığınmacıların bulunduğu taraftan açılan ateş sonucu şehit olan polis memuru Ferhat Avcı’nın babası, kalay yaparak, şehit oğlunun acısını unutmaya çalışıyor.
 • 14:14Başbakan Davutoğlu Erzincan'daBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Nasıl yüzyıl önce Doğu ve Güneydoğu Anadolu'yu bizden koparmaya çalışan istilacılar ve onların işbirlikçisi çeteler başarısız olmuşsa bugün de yurt dışından birtakım planlarla, bu ülkeyi bölmek isteyenler ve onlarla işbirliği yapan çeteler mutlaka başarısız olacaktır" dedi.
 • 13:58Kimliksiz Eylemcilere GözaltıKimliksiz Eylemcilere GözaltıAdana’da Özgür Kadın Kongresi/Kongra Jinen Azad/ (KJA) tarafından “Barışa ses ver' başlığı ile basın açıklaması yapıldı.
 • 11:38Bakan Ramazanoğlu: Bakan Ramazanoğlu: "Devletin Şefkat Eli Olarak Sahadayız"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'nun havaalanında karşılanması Askerlerle kahvaltı programı Bakan Ramazanoğlu'nun açıklaması Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu Mardin'de Bakan Ramazanoğlu, Şehit Jandarma Üstçavuş İlker Düzova Kışlasında Mehmetçik ile kahvaltıda bir araya geldi Ramazanoğlu: "Devletin kudretli eli kamu düzenini sağladı.
 • 10:58Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu Mardin'deAile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Mardin'de Şehit Jandarma Üstçavuş İlker Düzova Kışlasında Mehmetçik ile kahvaltıda bir araya geldi.
 • 10:46Bakan Ramazanoğlu, Askerlerle BuluştuBakan Ramazanoğlu, Askerlerle BuluştuAile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Mardin’de askerlerle kahvaltıda buluştu.
 • 02:09Adıyaman'dan Güneydoğu'ya Kardeşlik KervanıAdıyaman'dan Güneydoğu'ya Kardeşlik Kervanı" KampanyasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara'nın yardım standını ziyareti AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara'nın konuşması "Adıyaman'dan Güneydoğu'ya Kardeşlik Kervanı" kampanyası İnsani Yardım Vakfı, kampanya kapsamında yardım standı açtı AK Parti Adıyaman Milletvekili Boynukara: "İnsanımız ile devletin arasına olumsuzluk sokacak tutum ve davranışa izin vermeden, terörle mücadeleyi sürdürmeye çalışıyoruz" İHH Adıyaman Temsilcisi Akkuş: "Bu kampanyamız, terör bölgesinde terörden dolayı mağdur edilmiş, Cizre, Silopi ve bazı ilçelerimizde mağdur edilmiş ailelerimize, kardeşlerimize yardım amaçlı yapmış olduğumuz bir kampanyadır" İnsani Yardım Vakfı (İHH), "Adıyaman'dan Güneydoğu'ya Kardeşlik Kervanı" kampanyasına destek amacıyla yardım standı açtı.
 • 20:53Bakanlar Müezzinoğlu ve Ünal, Ambulans Dağıtım Törenine KatıldıBakanlar Müezzinoğlu ve Ünal, Ambulans Dağıtım Törenine KatıldıGörüntü Dökümü: Bakanlar Müezzinoğlu ve Ünal Ambulans dağıtım törenine katıldı Toplu açılış Dua edilmesi Ambulansların çıkışı Toplu ambulans dağıtım töreni Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: "Hainlere bu millet hesabı soracaktır.
 • 20:22Adıyaman'dan Güneydoğu'ya Kardeşlik Kervanı" Kampanyasıİnsani Yardım Vakfı (İHH), "Adıyaman'dan Güneydoğu'ya Kardeşlik Kervanı" kampanyasına destek amacıyla yardım standı açtı.
 • 18:57Silopili Ailelerin Sorunları Asdep'le ÇözülüyorAile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca yürütülen Aile Sosyal Destek Projesi (ASDEP) kapsamında, Silopili ailelerin sorunları giderilmeye çalışılıyor.
 • 18:35Silopi'de Terör Mağduru Vatandaşlara Psikososyal DestekSilopi'de Terör Mağduru Vatandaşlara Psikososyal DestekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muzaffer Akçam'ın ev ziyareti Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muzaffer Akçam'ın açıklaması Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muzaffer Akçam'ın ev halkı ile sohbet etmesi Ev sahibinin konuşması Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, terör mağduru vatandaşlara psikososyal destek sağlamak amacıyla Silopi'ye gönderilen uzmanlar, çalışmaları devam ediyor.
 • 18:26Kahramanmaraş'ta Ambulans Dağıtım TöreniSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Bu millet hainlere hesabı soracak ve ülkenin hiçbir karış toprağında onlara artık yer olmayacaktır" dedi.
 • 18:15Toplu Ambulans Dağıtım Töreni - Sağlık Bakanı Müezzinoğlu (2) - KahramanmaraşToplu Ambulans Dağıtım Töreni - Sağlık Bakanı Müezzinoğlu (2) - KahramanmaraşGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun konuşması Ambulans anahtarlarının teslimi Ambulanslardan görüntüler İzleyicilerden görüntüler Bakanların ayrılışı Toplu ambulans dağıtım töreni Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: "Hainlere bu millet hesabı soracaktır.
 • 17:43Kahramanmaraş Müezzinoğlu: İdil'de Teröristlerin Saldırısına Uğrayan Ambulans, Yaralıyı Alıp...Kahramanmaraş Müezzinoğlu: İdil'de Teröristlerin Saldırısına Uğrayan Ambulans, Yaralıyı Alıp...Müezzinoğlu: İdil'de teröristlerin saldırısına uğrayan ambulans, yaralıyı alıp hastaneye kaldırdı Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Şırnak'ın İdil İlçesi'nde yakıt almak için akaryakıt istasyonuna giren bir ambulansa teröristlerce hedef gözetilerek 10 el ateş açıldığını; saldırıya rağmen sağlık görevlilerinin aynadan fark ettikleri yerdeki yaralı istasyon görevlisini hastaneye götürdüğünü söyledi.
 • 17:41Disk'in 15. Olağan Genel Kurulu - Selahattin DemirtaşDisk'in 15. Olağan Genel Kurulu - Selahattin DemirtaşGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın konuşması DİSK'in 15. Olağan Genel Kurulu HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş: "Evet, şiddet olmasın, silah olmasın ama topluma gerçekçi bir çözüm sunmadıktan sonra hamasetle bu işler, silah meselesi çözülmüyor" "İşçiler protesto hakkını kullanır. Buna da herkesin saygı duyması lazım" HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Evet, şiddet olmasın, silah olmasın ama topluma gerçekçi bir çözüm sunmadıktan sonra hamasetle bu işler, silah meselesi çözülmüyor" dedi.
 • 17:19Bakan Müezzinoğlu Kahramanmaraş'taBakan Müezzinoğlu Kahramanmaraş'taSağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, "Ayrıştıran, çatıştıran ve hainlik yapanlara prim vermeyelim" dedi.
 • 16:59Demirtaş: Korkularımız AKP'yi Besliyor, BüyütüyorHDP EŞ Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, son operasyonlarda şehit edilen 272 güvenlik görevlisini hatırlattı.
 • 16:57Müezzinoğlu: İdil'de Teröristlerin Saldırısına Uğrayan Ambulans, Yaralıyı Alıp Hastaneye KaldırdıMüezzinoğlu: İdil'de Teröristlerin Saldırısına Uğrayan Ambulans, Yaralıyı Alıp Hastaneye KaldırdıSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Şırnak'ın İdil İlçesi'nde yakıt almak için akaryakıt istasyonuna giren bir ambulansa teröristlerce hedef gözetilerek 10 el ateş açıldığını; saldırıya rağmen sağlık görevlilerinin aynadan fark ettikleri yerdeki yaralı istasyon görevlisini hastaneye götürdüğünü söyledi.
 • 16:53Demirtaş, Disk Genel Kurulu'nda KonuştuHdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, DİSK'in 15. Olağan Genel Kurulu'na katıldı.
 • 16:52Demirtaş'tan Disk Genel Kurulu'nda KonuştuDemirtaş'tan Disk Genel Kurulu'nda Konuştu* HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 'Şiddet olmasın, silah olmasın, savaş olmasın.
 • 16:46Diyarbakır'da Sağlıkçılar Barış Nöbeti Eylemlerini SonlandırdıDiyarbakır'da Sağlıkçılar Barış Nöbeti Eylemlerini SonlandırdıDha YURT - Diyarbakır'da sağlıkçılar barış nöbeti eylemlerini sonlandırdı DİYARBAKIR'da 51 gün önce bölgede yaşanan sokağa çıkma yasakları ve çatışmalı ortama dikkat çekmek için barış nöbeti eylemi yapan sağlıkçılar, bugün eylemlerini sonlandırdı.
 • 16:33Disk'in 15. Olağan Genel KuruluHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Evet, şiddet olmasın, silah olmasın ama topluma gerçekçi bir çözüm sunmadıktan sonra hamasetle bu işler, silah meselesi çözülmüyor" dedi.