14:2100
SON DAKİKA SİLOPİ HABERLERİ

Son Dakika Silopi Haberleri

   

  MHP Milletvekili Işık, Başbakan'a Cizre ve Silopi'yi Sordu

  MHP Kütahya Milletvekili Prof.Dr. Alim Işık, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından cevaplanması istemiyle Meclis Başkanlığı’na yazılı soru önergesi verdi. (09 Kasım 2014 Pazar )

   

  Artık Korkmamalıyız'

  Artık Korkmamalıyız'

  Nevşehir'de çözüm süreci deyince hem öfke hem umudu görebiliyorsunuz. "Şehit olmadıkça biz seviniyoruz" diyor Nevşehirli ve ekliyor "Artık o bölgeye de korkmadan gitmemiz lazım." (08 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Ermenek'teki Maden Kazası

  Eğitim Sen Silopi temsilciği, Şırnak, İstanbul, Ermenek ve Isparta’da yaşanan işçi ölümlerine dikkat çekmek için basın açıklaması yaptı. (08 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Cizre'de Park Halindeki Bir Kamyonet Kundaklandı

  Cizre'de Park Halindeki Bir Kamyonet Kundaklandı

  Şırnak’ın Cizre ilçesinde park halindeki bir kamyonet, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından kundaklandı. (07 Kasım 2014 Cuma )

   

  CHP Heyeti Kerkük'e Gidiyor

  CHP Heyeti Kerkük'e Gidiyor

  Chp Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Bursa Milletvekili Sena Kaleli, Amasya Milletvekili Ramis Topal, Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, Afyon Milletvekili Ahmet Toptaş, Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu ve CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan'dan oluşan CHP Heyeti Kerkük'e gidiyor. (07 Kasım 2014 Cuma )

   

  PKK Özerlik İlan Etmeye Devam Ediyor (Silopi'de Özerlik)

  PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H, Şırnak'ın Cizre ilçesinin ardından Silopi'de de özerklik ilan etti. (07 Kasım 2014 Cuma )

   

  PKK'dan İkinci Özerklik İlanı!

  PKK'dan İkinci Özerklik İlanı!

  PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H, Şırnak'ın Cizre ilçesinin ardından Silopi'de de özerklik ilan etti. (07 Kasım 2014 Cuma )

   

  Şırnak'ta 8 PKK'lı Teslim Oldu

  Terör örgütü PKK'dan kaçan 4'ü 18 yaşından küçük 8 kişi, Habur Sınır Kapısı'nda güvenlik güçlerine teslim oldu Şırnak Valiliği, 21 Mart 2013'ten bu yana örgütten kaçanların sayısının 427'ye yükseldiğini bildirdi. (06 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Şırnak ve Hakkari'de 9 Terörist Teslim Oldu

  Silopi ve Yüksekova ilçelerinde bölücü terör örgütü mensubu 9 terörist, silahsız ve teçhizatsız teslim oldu İdil'de 45 Kalaşnikof tüfek ele geçirildi. (05 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  8 PKK'lı Güvenlik GüçlerineTeslim Oldu

  Şırnak Silopi'de, terör örgütü PKK'dan kaçan 6'sı 18 yaşından küçük 8 kişi güvenlik güçlerine teslim oldu. (05 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Genelkurmay Başkanlığı Açıklaması

  Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak’ta 45 adet Kaleşnikof piyade tüfeği ve bir adet RPG-7 antitank roketatar mühimmatı ve sevk fişeği ele geçirildiğini açıkladı. (05 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Habur'da 15 Ton Kaçak Tavuk İmha Edildi

  Habur'da 15 Ton Kaçak Tavuk İmha Edildi

  Habur Sınır Kapısı üzerinden Irak'a kaçaka olarak götürülmeye çalışılan ve 3 tıra yüklü olan 15 ton kaçak tavuk imha edildi. (05 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Şırnak'ta Mühimmat Ele Geçirildi

  İdil'de, 45 Kaleşnikof piyade tüfeği ile bir RPG 7 antitank roketatar mühimmatı ele geçirildi Silopi'de 8 terörist silahsız ve teçhizatsız olarak teslim oldu. (05 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Şırnak'ta Terör Örgütüne Giden 45 Kalaşnikof Ele Geçirildi

  Şırnak'ta Terör Örgütüne Giden 45 Kalaşnikof Ele Geçirildi

  Şırnak’ta jandarma tarafından yapılan operasyonda terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H’ye götürülmek istenen 45 adet kalaşnikof ile 1 adet RPG-7 roketatar ele geçirildi. (05 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Şırnak'ta 45 Adet Kaleşnikof ve Bir Adet Roketatar Ele Geçirildi

  Şırnak’ın İdil ilçesinde İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan operasyon kapsamında 45 adet Kaleşnikof marka piyade tüfeği ile 1 adet RPG-7 roketatar mühimmatı ele geçirildi. (05 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Sokak 'Süreci' Anlatıyor - Edirne

  Sokak 'Süreci' Anlatıyor - Edirne

  Çiftçi kenti Edirne’de halk bir yandan geçim derdinde diğer yandan devam eden çözüm sürecini dikkatle takip ediyor. (05 Kasım 2014 Çarşamba )

   

 

  Silopi'de 1 Ton Küflenmiş Kuruyemiş ve Şekerleme İmha Edildi

  Silopi'de 1 Ton Küflenmiş Kuruyemiş ve Şekerleme İmha Edildi

  Şırnak'ın Silopi ilçesinde Belediye ekiplerince yapılan denetimlerde el konulan,son kullanma tarihleri geçmiş ve küflenmiş olan 1 ton kuruyemiş ile şekerleme imha edildi. (05 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Şırnak'ta 45 Uzun Namlulu Silah Ele Geçirildi

  Şırnak'ta 45 Uzun Namlulu Silah Ele Geçirildi

  Şırnak’ın İdil ilçesinde PKK'nın gençlik yapılanmasına gönderilen 45 kaleşnikof marka uzun namlulu tüfek ele geçirildi. (05 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Şırnak'ta 45 Uzun Namlulu Silah Ele Geçirildi

  Şırnak'ta 45 Uzun Namlulu Silah Ele Geçirildi

  İdil ilçesinde, terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanmasına gönderilen kaleşnikof marka 45 silahın ele geçirildiği bildirildi. (05 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Silopi'de Köy Okulları Spor ile Buluşuyor Projesi

  Silopi'de Köy Okulları Spor ile Buluşuyor Projesi

  Şırnak'ın Silopi ilçesinde uygulamaya geçirilen "Köy Okulları Spor ile Buluşuyor Projesi" ile köylerdeki çocuklar farklı spor dallarıyla tanıştırılıyor. (04 Kasım 2014 Salı )

   

  Köy Okulları Spor ile Buluşuyor Projesi"

  Silopi’de uygulamaya geçirilen projeye köylerdeki öğrenciler büyük ilgi gösteriyor. (04 Kasım 2014 Salı )

   

  İpekyolu Gümrük Ticaret ve Bölge Müdürü Hasan Eken

  İpekyolu Gümrük Ticaret ve Bölge Müdürü Hasan Eken

  İpekyolu Gümrük Ticaret ve Bölge Müdürü Hasan Eken, Gümrükler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına atandı. (04 Kasım 2014 Salı )

   

  Şanlıurfa'dan Kobani'ye Lahmacun Servisi

  Şanlıurfa'dan Kobani'ye Lahmacun Servisi

  Sınırı geçen peşmergelerin yanında yiyecek olmadığı için Kobani'ye Şanlıurfa'dan lahmacun gönderildi. (03 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Hdp'nin İzinsiz Sokağa Çıkma Çağrısı

  Bingöl ve Batman'daki yürüyüş ve basın açıklaması olaysız sona erdi Şırnak, Mardin ve Siirt'e izinsiz gösteri yapan gruplara polis müdahale etti. (01 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Cizre'de Kepenkler Bugün Açılmadı

  HDP'nin "Sokağa çıkın" çağrısı üzerinde bugün Şırnak il merkezi olmak üzere Cizre ve Silopi ilçelerinde kepenkler açılmadı. (01 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Bahçeli: Cumhurbaşkanı Başbakan ve Hükümeti Anayasa'yı Kasten İhlal Etmekte ve Suç İşlemektedir

  Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli basın mensuplarının sorularını yanıtladı. (31 Ekim 2014 Cuma )

   

  'MGK'nın Gündemine Paralel Yapılanmanın Girmesi Vicdansızlıktır'

  "MGK'nın Gündemine Paralel Yapılanmanın Girmesi Vicdansızlıktır"

  Devlet Bahçeli, "Yabancı ülke güçleri ile peşmergeyi bir tutmak, bugünden Kuzey Kürdistan'da bağımsızlığı ilan edilmiş bir Kürdistan'ı kabullenmek demektir." dedi. (31 Ekim 2014 Cuma )

   

  Bahçeli'den Mgk Eleştirisi

  Bahçeli'den Mgk Eleştirisi

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün yapılan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısına yönelik, "PKK'nın hain ve hunhar saldırıları MGK'nın sonuç bildirisine yansımamış, Ortadoğu'da ABD'nin müdahalesiyle meşrulaşma yoluna giren Kürdistan meselesi kayda değer bulunmamıştır" dedi. (31 Ekim 2014 Cuma )

   

  MHP Genel Başkanı Bahçeli Açıklaması

  "Yabancı ülke güçleri ile Peşmergeyi bir tutmak, bugünden Kuzey Kürdistan'da bağımsızlığı ilan edilmiş bir Kürdistan'ı kabullenmek demektir. (31 Ekim 2014 Cuma )

   

  Diyarbakır'daki Sivil Toplum Kuruluşlarından Sağduyu Çağrısı

  Diyarbakır'daki bazı sivil toplum kuruluşları, HDP'nin Kobani için sokağa çıkma çağrısıyla ilgili sağduyu çağrısında bulundu. (31 Ekim 2014 Cuma )

   

  Bahçeli: Mgk, Erdoğan'ın Kişisel Hesaplarını Göğüslemeye Odaklandı

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , Milli Güvenlik Kurulu’nun (MGK), Türkiye’nin güvenliği yerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kişisel hesaplarına ve kapanması ahlaken mümkün olmayan 17-25 Aralık sürecini göğüslemeye odaklandığını açıkladı. (31 Ekim 2014 Cuma )

   

  Sivil Toplum Kuruluşlarından Sağduyu Çağrısı

  Diyarbakır'daki bazı sivil toplum kuruluşları, HDP'nin Kobani için sokağa çıkma çağrısıyla ilgili sağduyu çağrısında bulundu DESOB Başkanı Ebedinoğlu: "6 8 Ekim olaylarının çeşitli yönlerden toplumda meydana getirdiği sonuçlar da göz önüne alınarak yarın yapılması düşünülen Kobani'ye destek yürüyüşünün. (31 Ekim 2014 Cuma )

   

  Stk'lardan İtidal Çağrısı

  Stk'lardan İtidal Çağrısı

  Diyarbakır’da bir araya gelen sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Halkların Demokratik Partisi (HDP), Halkların Demokratik Kongresi (HDK), Demokratik Toplum Kongresi (DTK) ve Demokratik Bölgeler Partisi’nin (DBP) çağrısı ile yarın Diyarbakır’da düzenlenmesi planlanan yürüyüşle ilgili itidal çağrısı yaptı. (31 Ekim 2014 Cuma )

   

  Diyarbakır'da 'Kobani Yürüyüşü' Gerginliği

  Diyarbakır'da 'Kobani Yürüyüşü' Gerginliği

  Hdp ve DBP'nin de aralarında bulunduğu bazı kuruluşların, 'İnsanlık İçin Kobani İçin 1 Kasım'da Küresel Eylem' adı altında yaptığı eylem çağrısı ve yarın yapılacak yürüyüş öncesi Diyarbakır'da gergin bekleyiş var. Sivil toplum örgütleri yaptıkları ortak açıklamada 1 Kasım Kobani'ye Destek Yürüyüşü'nün demokratik sınırlar içerisinde kalmasını, toplumun can ve mal güvenliğini tehdit edecek şiddet hareketlerine dönüşmemesini istedi. (31 Ekim 2014 Cuma )

   

  Diyarbakır'da Stk'lar: Şiddet Olayları Çözüme İnancı Zayıflatıyor

  Diyarbakır'da Stk'lar: Şiddet Olayları Çözüme İnancı Zayıflatıyor

  Diyarbakır’daki sivil toplum kuruluşları, ortak bir basın açıklaması yaparak demokratik eylemlerin şiddete dönüşmemesi çağrısında bulundu. (31 Ekim 2014 Cuma )

   

  Diyarbakır'daki STK'lardan Yürüyüş İçin Sorumluluk Çağrısı

  Diyarbakır'daki en aktif 20 STK, yarınki yürüyüş için herkesin demokratik sınırlar içerisinde kalması ve bu yönde sorumluluk alma çağrısı yaptı. (31 Ekim 2014 Cuma )

   

  Şırnak, Üniversitesiyle Gelişiyor

  Türkiye'nin gelişmişlik düzeyi en düşük illerinden Şırnak, 6 yıl önce açılan Şırnak Üniversitesi sayesinde kabuğundan sıyrılmaya çalışıyor. (31 Ekim 2014 Cuma )

   

  Silopi'de Bir Bankanın Şubesinde Yangın

  Silopi'de Bir Bankanın Şubesinde Yangın

  Silopi'de bir banka şubesinde çıkan yangın hasara neden oldu. (31 Ekim 2014 Cuma )

   

  GABB'dan Türkiye'ye Sığınan Mültecilerle İlgili Toplantı

  GABB'dan Türkiye'ye Sığınan Mültecilerle İlgili Toplantı

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı, bilinçli bir şekilde toplumda eski olayların tekrar yaşanacağı duygusunun oluşturulmak istendiğini söyledi. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Kürt Kızların Peşmerge Sevgisi

  Kürt Kızların Peşmerge Sevgisi

  Peşmerge konvoyunun Mardin'den geçişi sırasında halk sevgi gösterilerinde bulunurken, bazı gençlerin araçların üstüne tırmanarak peşmergeyle poz vermesi dikkat çekti. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Eşbaşkanlardan 150 Bin Göçzede İçin Acil Yardım Çağrısı

  Eşbaşkanlardan 150 Bin Göçzede İçin Acil Yardım Çağrısı

  Güneydoğu Anadolu Bölgesi Belediyeler Birliği (GABB) Eşbaşkanı Gültan Kışanak, uluslar arası yardım kuruluşlarına 150 bin göçzede için acil yardım çağrısında bulundu. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri

 • Manchester City'den Messi'ye Çılgın Teklif

  Manchester City'den Messi'ye Çılgın Teklif Manchester City, Barcelonalı Lionel Messi'yi sözleşmesinde yer alan 250 milyon euroyu ödeyip alacak; ayrıca futbolcuya da yıllık tam 30 milyon euro teklif edecek.

 • Konut Satışları Düşüyor

  Konut Satışları Düşüyor TÜİK verilerine göre Türkiye genelinde kredili konut satışları Ekim ayında bir önceki yıla göre yükseldi. Ancak toplam 10 aylık dönemde ise geçen yıla göre düşüş var.

 • Anne Katili Kız Kardeşler Aynı Koğuşta

  Anne Katili Kız Kardeşler Aynı Koğuşta İzmir'de, kendilerini erkeklere pazarlamak istediği iddiasıyla anneleri Gülseren Süngü'yü 26 yerinden bıçaklayarak öldüren kız kardeşler aynı koğuşta kalmaya başladı.

[Hata Bildir]
24.11.2014 14:21:25. #1.12#